Český investiční orchestr hraje skladby světových mistrů nejlépe Kombinujte špičkové zahraniční fondy s jistotou české koruny

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Český investiční orchestr hraje skladby světových mistrů nejlépe Kombinujte špičkové zahraniční fondy s jistotou české koruny"

Transkript

1 18 počet zahraničních a domácích fondů v českých korunách, ze kterých může investor od roku 2009 sestavit své portfolio bez měnových rizik Český investiční orchestr hraje skladby světových mistrů nejlépe Kombinujte špičkové zahraniční fondy s jistotou české koruny Pomohou měnově zajištěné korunové fondy stabilizovat, případně zvýšit investiční výnosy?

2 Proč by zajištění vůči euru či dolaru mělo prospívat českým investorům? Dovolená nebo nákupy v Evropě jsou každým rokem o něco levnější. Vděčíme za to dlouhodobě posilujícímu kurzu české koruny. Co je dobré pro naši dovolenou, nemusí svědčit osobním investicím do zahraničních fondů nebo akcií. Proč? Dejme tomu, že investujete např. do fondu evropských akcií vedeného v EUR. Na konci roku 2003 stálo jedno euro 32,39 Kč. Vaše portfolio mělo v té době hodnotu Kč. Předpokládejme, že hodnota akcií fondu se nezměnila. V polovině roku 2009, kdy koruna posílila na 25,94 Kč/EUR, by přesto vaše investice klesla na hodnotu Kč. Za snížení hodnoty portfolia by v tomto případě mohl vzájemný pohyb obou měn, tedy měnové riziko. O kolik procent více by český investor vydělal při měnovém zajištění CZK proti USD Kumulativní posílení české koruny v % vůči americkému dolaru České investice v EUR se vyplatilo měnově zajistit O kolik % oslabení eura snížilo výnos českého investora z eurových investic VI.09-6,2% -4,3% -5,5% -3,5% 1,2% -3,4% 29,7% Vysoké kolísání dolarových měnových výnosů Vliv kolísání dolaru vůči CZK byl mezi lety /2009 pro výnosy českého portfolia ještě vyšší nebo nepříznivější než u eurových investic Celkový výnos vyšší o 29,7 % po pěti a půl letech by českému investorovi přinesl fond investující do dolarových aktivit zajištěný proti měnovému riziku ve srovnání se stejným nezajištěným fondem. Upozornění na rizika: Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Hodnota investice může kolísat a není zaručená návratnost investované částky. -12,8% 9,5% -15,2% -12,6% 5,6% -3,8% Data: /2009, zdroj: ING IM C.R., Bloomberg Pohyb kurzu české koruny proti dolaru, resp. euru po většinu období snižoval výnos investorů v dolarových i eurových aktivech. Zajištění ING korunových fondů proti měnovému riziku nežádoucí výkyvy eliminuje.

3 Fondy zvýší vaše výnosy, pokud bude česká koruna nadále posilovat vůči cizím měnám Výhody měnově zajištěných korunových fondů V noci můžete spát klidněji výkyvy měnového kurzu neovlivňují vaše celkové výnosy, na zajištění můžete dokonce vydělat, pokud bude koruna nadále posilovat vůči euru nebo dolaru, s touto investicí ušetříte na transakčních poplatcích za měnovou konverzi, v českých korunách se lépe počítá při pohledu na korunové investice máte okamžitě jednoduchý přehled o hodnotě svého portfolia. ING Investment Management je špičkovým evropským specialistou na akciové a dluhopisové strategie. Od roku 2009 přináší českým investorům nově výjimečnou ucelenou nabídku 18 fondů v českých korunách zajištěných proti měnovému riziku. V roce 2009 ING IM celosvětově spravovala aktiva v hodnotě 325 miliard EUR. Majetek investorů řídí ve 37 zemích světa v Evropě, Asii/Pacifiku a Americe. V ČR úspěšně působí od roku 1997.

4 Korunové fondy přinášejí větší svobodu v investování po celém světě Zajímáte se o vybrané fondy v českých korunách? ING Český akciový fond Nadpoloviční část aktiv investuje do akciového trhu v České republice, zbytek směřuje do Polska a Maďarska a doplňkově do dalších východoevropských zemí. Do portfolia vybírá jeho manažer pouze akcie kvalitních a českým investorům obvykle dobře známých společností (Komerční banka, ČEZ, Telefonica, Erste Bank, Philip Morris, atd.). ING Evropských akcií Investuje ve vyspělých evropských zemích (Německo, Velká Británie, Francie, Švýcarsko, Itálie, atd.) a zaměřuje se především na velké, likvidní tituly, například akcie společností HSBC, Nestle, Shell, Telefonica nebo Siemens. ING USA Klíčových společností Zaměřuje se na investice do velkých, stabilních společností se silným postavením na trhu Spojených států amerických. V portfoliu najdeme akcie společností Microsoft, General Electric, Wal-mart nebo Procter & Gamble. ING Globální vysokých dividend Globální, široce rozkročený fond se specializuje na akcie poskytující nadprůměrný dividendový výnos. Dividendy jsou důležitou součástí celkového akciového výnosu, stabilizují a podporují lepší výkonnost fondu. Příkladem společností, do kterých fond investuje, jsou Coca-Cola, Nintendo, Kraft, Pfizer nebo Vivendi. ING Energetický fond ING Rozvíjejících se trhů Založen pro investice do klíčového odvětví světové ekonomiky energetiky, především společností, které se věnují těžbě ropy a plynu a dalším souvisejícím činnostem (ropné plošiny, rafinace, doprava surovin, atd.). Fond investuje zhruba polovinu aktiv ve Spojených státech amerických, zbytek je rozmístěn po celém světě. V portfoliu najdete například Exxon Mobil, BG Group, Chevron nebo Total SA. Vybírá si akcie na rychle rostoucích rozvíjejících se trzích v Asii, Latinské Americe, východní Evropě, na Blízkém Východě a v Africe. Největší podíl v portfoliu mají Čína, Brazílie, Jižní Korea, Tchajwan, Rusko a Indie. Investuje například do společností Samsung, China Mobile, Petroleo Brasileiro a Gazprom. Úplný popis strategií měnově zajištěných ING fondů v české koruně naleznete na stránkách

5 Jak sestavit z českých fondů konzervativní nebo dynamické portfolio? Jak postupovat? Sestavit výkonné korunové investiční portfolio znamená zorientovat se nejprve ve vlastních financích. Pohotovostní peníze určené jako finanční rezerva a krátkodobé spoření patří do banky na některý moderní spořící účet nebo do peněžního či dluhopisového fondu. Teprve dlouhodobější prostředky můžete investovat dynamičtěji. Portfolio, do kterého vybíráte akciové fondy, sestavujte, až když si stanovíte své osobní preference minimálně ve třech oblastech: A. požadavky na výnos, B. ochota a možnost riskovat a C. délka investičního horizontu. Nepochybíte, pokud se poradíte se svým finančním poradcem. Naše ukázková portfolia můžeme okomentovat takto: 1. Vyvážená strategie má v našem pojetí až 70 % konzervativní složky. Zbylých 30 % směřuje do fondů Světových a Českých akcií. 2. Světová dynamická strategie - naše ukázkové dlouhodobé dynamické portfolio je ze % složeno z akciových fondů v rozdělení 55:45 mezi vyspělé a rozvíjející se trhy. Při požadavku nižších výkyvů portfolia nebo při kratším investičním horizontu můžete přimíchat fond dluhopisový. 3. Spekulativní dynamická strategie může růst i klesat v desítkách procent. Takové portfolio bude vysoce závislé na stavu světové ekonomiky: Pokračující recese by jeho hodnotu tlačila dolů, při oživení globálního hospodářství však naše portfolio pravděpodobně výrazně poroste. V ukázce jsou akciové investice představující zajímavá investiční témata pro začátek a pokračování hospodářského růstu. 1 Vyvážená strategie 2 Světová dynamická strategie 3 Spekulativní dynamická strategie ING Světových akcií 15% ING Český akciový fond 15% ING Rozvíjejících se trhů 20% ING USA Klíčových společností 30% ING Surovin a materiálů 20% ING Český akciový fond 30% ING Český fond peněžního trhu 30% ING Český fond obligací 40% ING Český akciový fond 25% ING Evropských akcií 25% ING Energetický fond 20% ING Rozvíjejících se trhů 30% Vývoj hodnoty portfolia /2009 Vývoj hodnoty portfolia /2009 Vývoj hodnoty portfolia / K sestavení českokorunového portfolia s požadovaným rizikovým profilem může investor využít všechny existující podílové fondy ING v české koruně, viz str. 6. Zdroj: Bloomberg, ING Investment Management C.R., historické zhodnocení fondů je odvozeno od výkonnosti mateřských tříd fondů v EUR a USD. Upozornění na rizika: Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů dosažených v budoucnosti, zhodnocení investice může kolísat a není zaručena návratnost investované částky.

6 Pokud budete později nakupovat v korunách, investujte i dnes raději v domácí měně Úplný přehled ING fondů v české koruně bez měnového rizika Český název fondu Strategie ISIN Oficiální název Základní fondy ING Český akciový fond* Investice v ČR a středoevrop. regionu LU ING International Czech Equity ING Světových akcií Diverzifikované portfolio velkých firem LU ING (L) Invest World (CZK) ING USA klíčových společností Velké americké společnosti LU ING (L) Invest US (ECC) (CZK) ING Evropských akcií Investice po Evropě LU ING (L) Invest European Equity (CZK) ING Dynamický fond Dynamický fond fondů LU ING (L) Patrimonial Aggressive ING Vyvážený fond Vyvážený fond fondů LU ING (L) Patrimonial Euro Regionální strategie ING Japonsko Japonské společnosti LU ING (L) Invest Japan (CZK) ING Rozvíjející se trhy Firmy na rozvíjejících se trzích LU ING (L) Invest Emerging Markets (CZK) Investiční styly ING Globálních příležitostí Globální růstové společnosti LU ING (L) Invest Global Opportunities ING Globální vysokých dividend Vysoký dividendový výnos LU ING (L) Invest Gl. High Dividend (CZK) Sektorová témata ING Energetický fond Velké energetické společnosti LU ING (L) Invest Energy (CZK) ING Evropský realitní Developeři a nemovitostní společnosti LU ING (L) Invest European Real Estate ING Surovin a materiálů Podniky ze sektorů základ. průmyslu LU ING (L) Invest Materials (CZK) ING Telekomunikací Světové telekomunikační společnosti LU ING (L) Invest Telecom (CZK) Ochrana kapitálu ING Český kontinuální click fond* Fond s 90% chráněnou hodnotou LU ING ILF II Czech Contin. Click Fund Euro Konzervativní investice ING Multifond Aktiv V5 Fond investující do pěti druhů aktiv Novinka 2010 ING (L) Patrimonial Multi Asset 5 ING Český fond peněžního trhu Fond s peněžními investicemi LU ING International (II) Czech Money Market ING Český fond obligací Fond českých dluhopisů LU ING International Czech Bond * Fond nese měnové riziko v menší části svých podkladových aktiv.

7 Měnové zajištění zprůhledňuje dosažené výnosy z investování ING Globální vysokých dividend Vývoj korunové třídy fondu před měnovým zajištěním a po aplikaci měnového zajištění PŘED PO EUR třída akcií 80 EUR třída akcií 75 CZK třída akcií bez zajištění Data: CZK třída akcií se zajištěním Data: I-09 II-09 III-09 III-09 IV-09 IV-09 V-09 V-09 V-09 VI-09 VII-09 VII-09 VII-09 VIII-09 Data: Bloomberg , ceny byly normalizovány k hodnotě pro fond ING (L) Invest Global High Dividend (CZK) Jak zajištění funguje? Fond v českých korunách se zajištěním měnového rizika odstraňuje pohyb české koruny vůči původní mateřské měně fondu (EUR, USD nebo JPY). Klient tedy dosahuje v českých korunách téměř stejný výnos, jako kdyby investoval do mateřské třídy fondu vedené v cizí měně. Cena fondu v korunách není ovlivněna kolísáním měnového kurzu, takže výnos dosažený v dolarech nebo eurech je prakticky shodný s korunovým výnosem. Kolik zajištění stojí? Z technických důvodů a s cílem snížit náklady fondu je portfolio zajišťováno proti měnovým pohybům na měsíční bázi. Vždy tak bývá ošetřeno přibližně 95% aktiv fondu. Takový způsob odstranění měnového rizika je prováděný standardně u většiny podobně zajišťovaných podílových fondů na trhu. Používají se finanční deriváty (především forwardy). Roční náklady se pohybují okolo 0,1 % průměrné hodnoty majetku fondu.

8 Jaké výhody získáte s ING korunovými fondy zajištěnými proti měnovému riziku? Můžete v noci klidněji spát zbavíte se měnového rizika, ušetříte na poplatcích za měnovou konverzi, získáte případné vyšší celkové výnosy z investování, pokud bude česká koruna dále posilovat vůči euru nebo dolaru, máte snadný přehled o stavu svého portfolia vedeného v českých korunách nemusíte ceny přepočítávat aktuálním kurzem, vybíráte mezi 18 dynamickými až konzervativními korunovými fondy, získáte větší svobodu díky rozšíření možnosti investovat po světě v korunách (pravidelně i jednorázově). Češi si oblíbili investice v české koruně. Podobně je tomu po celém světě Američani milují investování v dolarech, Holanďani se rádi spolehnou na společnou evropskou měnu a Britové nedají dopustit na svoji libru. Pocit, že koruna je něco nám blízkého a známého, hraje vedle ekonomických výhod při investování do měnově zajištěných fondů významnou roli... Kontaktujte distributora ING fondů: ING Bank a finanční poradci ING, Citibank, Commerzbank, Conseq Investment Management, Česká spořitelna, brokerjet České spořitelny, LBBW Bank, Patria Direct, Pioneer Asset Management, Volksbank. Právní upozornění: Tento dokument má pouze informační charakter, nejedná se o nabídku ke koupi cenných papírů a text není právně závazný. Přestože byl výše uvedený text připraven s nejvyšší pečlivostí a na základě důvěryhodných zdrojů, nelze zaručit dokonalou spolehlivost údajů zde uvedených. Za jakoukoli ztrátu, která by mohla čtenáři případně vzniknout použitím informací uvedených v tomto dokumentu, nenese ING Investment Management žádnou zodpovědnost. S investováním jsou spojena některá rizika. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost investované částky. Všechny důležité informace týkající se zmiňovaných fondů, a to včetně výhod a rizik spojených s investicí do nich, jsou k dispozici v prospektu zveřejněném na

Nabídka na zhodnocení finančních prostředků s podílovými fondy Investiční kapitálové společnosti KB a fondů SGAM v CZK

Nabídka na zhodnocení finančních prostředků s podílovými fondy Investiční kapitálové společnosti KB a fondů SGAM v CZK Nabídka na zhodnocení finančních prostředků s podílovými fondy Investiční kapitálové společnosti KB a fondů SGAM v CZK Představení společnosti Investiční kapitálová společnost KB, a.s., (dále IKS ) se

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Investování do podílových fondů. Investing in shares funds.

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Investování do podílových fondů. Investing in shares funds. ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Investování do podílových fondů Investing in shares funds Marek Pešek Plzeň 2013 Čestné prohlášení Prohlašuji, že jsem bakalářskou práci

Více

speciál Partneři konference

speciál Partneři konference speciál Partneři konference Investiční průvodce 2015 II/III investiční průvodce 2015 speciál Středoevropský region čeká růst Co mohou investoři očekávat od Česka a středoevropského regionu a jaké příležitosti

Více

PODÍLOVÉ FONDY KOMERČNÍ PŘÍLOHA 26. 3. 2002. Po dvou hubených letech investoři opět očekávají růst Býci brzy vytlačí medvědy z trhů

PODÍLOVÉ FONDY KOMERČNÍ PŘÍLOHA 26. 3. 2002. Po dvou hubených letech investoři opět očekávají růst Býci brzy vytlačí medvědy z trhů ANKETA V čem je nabídka produktů a služeb vaší společnosti pro investora nejzajímavější, popřípadě na českém trhu ojedinělá? Vladimír Fichtner, marketingový ředitel, Pioneer Investments New Europe: Už

Více

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Obsah Úvod: Vytvoření investičního portfolia MIFID 1. Depozita a krátkodobé nástroje peněžního trhu 1.1. Fondy peněžního trhu 2. Dluhopisy a obdobné

Více

Bulletin pro obchodní partnery Pojišťovny České spořitelny

Bulletin pro obchodní partnery Pojišťovny České spořitelny Bulletin pro obchodní partnery Pojišťovny České spořitelny FLEXI životní pojištění Pozn.: Data uvedená v Bulletinu lze využít i pro potřeby produktů FLEXI INVEST 2008 a H-FIX, zejména pro případ mimořádných

Více

Investiční sborník 2007. finanční server Měšec.cz

Investiční sborník 2007. finanční server Měšec.cz Měšec.cz Investiční sborník 2007 finanční server Měšec.cz Praha, březen 2007 Obsah Obsah... 1 1. Úvod... 2 3. Tituly SPADu v 2006 a 2007... 6 4. Telekomunikace... 9 5. Energetika... 11 5.1 Vývoj cen elektřiny

Více

2004 Výroční zpráva. Investiční společnost České spořitelny, a. s.

2004 Výroční zpráva. Investiční společnost České spořitelny, a. s. 2004 Výroční zpráva Investiční společnost České spořitelny, a. s. ZÁLOŽKA S KLÍČOVÝMI ÚDAJI > Koncem roku 2004 Investiční společnost České spořitelny, a. s. obhospodařovala těchto dvanáct otevřených podílových

Více

Investování s Abeva Consulting leden 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS

Investování s Abeva Consulting leden 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS Investování s Abeva Consulting leden 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS VÝVOJ TOP FONDŮ V PROSINCI 2014 INVESTOVÁNÍ S ABEVA CONSULTING LEDEN 2015 FONDY, KTERÉ PRACUJÍ ZA VÁS Obsah Představení Co je to investování

Více

Jaký je objem aktiv fondů SGAM? 4 Obsah. Charakteristika fondů SGAM

Jaký je objem aktiv fondů SGAM? 4 Obsah. Charakteristika fondů SGAM Co jsou zahraniční investiční fondy 2 SG Asset Management? Jaký je objem aktiv fondů SGAM? 4 Obsah Jaké konkrétní investiční fondy SGAM 4 Komerční banka nabízí? Jak si mám vybrat ten správný fond? 5 Jak

Více

Výroční zpráva. Investiční kapitálové společnosti KB, a.s.

Výroční zpráva. Investiční kapitálové společnosti KB, a.s. Výroční zpráva Investiční kapitálové společnosti KB, 2005 Obsah Profil společnosti 4-5 Vybrané ekonomické ukazatele 6 Úvodní slovo předsedy představenstva 7-8 Zpráva představenstva Situace na trhu v roce

Více

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Úvod: Vytvoření investičního portfolia Z hlediska definice termínu investice je nutné konstatovat, že investice nikdy není zcela bez rizika. Ideální

Více

Výroční zpráva 2002 Investiční společnost České spořitelny, a. s.

Výroční zpráva 2002 Investiční společnost České spořitelny, a. s. Výroční zpráva 2002 Investiční společnost České spořitelny, a. s. Finanční skupina České spořitelny Česká spořitelna, a. s. Consulting České spořitelny, a. s. Corporate development České spořitelny, a.

Více

HSBC Investments Globální investiční fondy Freedom. Přístup ke globálním trhům

HSBC Investments Globální investiční fondy Freedom. Přístup ke globálním trhům HSBC Investments Globální investiční fondy Freedom Přístup ke globálním trhům Obsah Vaše investice, Vaše volba 3 Proč Freedom? 4 Vaše investiční možnosti 5 Jak investovat 7 Co se stane, jakmile jste investovali

Více

Vývoj finančních trhů 1,55 1,45 USA (DJIA) 1,35 1,25 1,15 1,05 0,95 0,85 0,75. Vývoj ceny zlata a ropy. Ropa Brent Zlato (v pravo)

Vývoj finančních trhů 1,55 1,45 USA (DJIA) 1,35 1,25 1,15 1,05 0,95 0,85 0,75. Vývoj ceny zlata a ropy. Ropa Brent Zlato (v pravo) Michal Valentík, hlavní investiční stratég ČP INVEST Klíčové události Vývoj finančních trhů V nejkratším měsíci roku posunuly americké akciové indexy svá maxima Zlato stále v zajetí úzkého rozpětí 1,55

Více

Než se pustíme do výběru

Než se pustíme do výběru Jak sestavit osobní finanční portfolio (2) Dividendové akciové tituly (4) Komodity investování nejen do zlata u nás a ve světě (6) Obchodování s měnami pro začátečníky (8) Úvod do investování s deriváty

Více

PENZIJNÍCH TIPŮ PRO POKROČILÉ

PENZIJNÍCH TIPŮ PRO POKROČILÉ FORBES INVESTIČNÍ PRŮVODCE 42 PENZIJNÍCH TIPŮ PRO POKROČILÉ Zapomeňte na důchodovou reformu i na všechny její pilíře. Zkušení investoři se umějí porozhlédnout po světě a postavit si svůj penzijní plán

Více

Možnosti investování a zhodnocení úspor fyzických osob. Kamila Derková

Možnosti investování a zhodnocení úspor fyzických osob. Kamila Derková Možnosti investování a zhodnocení úspor fyzických osob Kamila Derková Bakalářská práce 2014 ABSTRAKT Téma bakalářské práce nese název Možnosti investování a zhodnocení úspor fyzických osob. Cílem práce

Více

Umění I N V E S T O V A T

Umění I N V E S T O V A T Umění INVESTOVAT OBSAH PŘEDMLUVA 2 ČÁST I: ZÁKLADNÍ POJMY A PRINCIPY INVESTOVÁNÍ 3 Proč vlastně investovat? 3 Co je kapitálový trh? 4 Do čeho můžete investovat? 4 Jak tedy na to? 5 Základní ukazatele:

Více

Otřepaná fráze sell in May and go away se zatím nekoná. Trhy jsou v klidu.

Otřepaná fráze sell in May and go away se zatím nekoná. Trhy jsou v klidu. Michal Valentík, hlavní investiční stratég ČP INVEST Klíčové události Vývoj finančních trhů Otřepaná fráze sell in May and go away se zatím nekoná. Trhy jsou v klidu. Akcie posouvají historická maxima,

Více

Vital Invest. Výkonnost Vašeho investičního pojištění v roce 2010

Vital Invest. Výkonnost Vašeho investičního pojištění v roce 2010 Vital Invest Výkonnost Vašeho investičního pojištění v roce 2010 Vážení klienti, dovolte mi, abych Vám poděkoval za důveru, kterou jste ve vztahu ke Komerční pojišťovně projevili, a to nejen v uplynulém

Více

Dividendy. Investujte do světa, který se mění

Dividendy. Investujte do světa, který se mění Dividendy Investujte do světa, který se mění Rozpoznejte přidanou hodnotu Když investoři přemýšlejí nad akciemi, dívají se obvykle nejvíce na vývoj kurzů. Všímají si pouze jejich růstu podle hesla pokud

Více

ABN AMRO Asset Management. Fondy ABN AMRO. Société d'investissiment à Capital Variable. Investiční společnost s proměnlivým kapitálem.

ABN AMRO Asset Management. Fondy ABN AMRO. Société d'investissiment à Capital Variable. Investiční společnost s proměnlivým kapitálem. ABN AMRO Asset Management Fondy ABN AMRO Société d'investissiment à Capital Variable Investiční společnost s proměnlivým kapitálem Česká verze Prospekt září 2007 ABN AMRO Funds Prospekt - 2 - Fondy ABN

Více

Manažeři TIP. Osobní finance manažerů -proč je vůbec zvlášť zkoumáme? Prioritní cíle manažerů Rodinné cíle, firma, kariéra, koníčky

Manažeři TIP. Osobní finance manažerů -proč je vůbec zvlášť zkoumáme? Prioritní cíle manažerů Rodinné cíle, firma, kariéra, koníčky Osobní finance manažerů -proč je vůbec zvlášť zkoumáme Manažeři a osobní finance 1. Příjmová skupina - vyšší objem úspor a čistý příjem 2. Statut klienta (živitel rodiny). Životní styl a osobní často náročnější

Více

Ekonomika a trhy. Srpen 2015 1 EKONOMIKA A INVESTIČNÍ KLIMA AKTUÁLNÍ ČÍSLO PŘINÁŠÍ:

Ekonomika a trhy. Srpen 2015 1 EKONOMIKA A INVESTIČNÍ KLIMA AKTUÁLNÍ ČÍSLO PŘINÁŠÍ: Srpen 2015 AKTUÁLNÍ ČÍSLO PŘINÁŠÍ: Jak vidíme svět? Ziskový potenciál je v Evropě větší než v USA Řecká sága pokračuje v mírně pozměněné podobě dál Zvýšení úrokové sazby americkou centrální bankou se blíží

Více

GLOBAL DIVIDEND FUND SVETOVYCH DIVIDEND A-ACC-CZK(HDG) 31. ČERVENEC 2015

GLOBAL DIVIDEND FUND SVETOVYCH DIVIDEND A-ACC-CZK(HDG) 31. ČERVENEC 2015 GLOBAL DIVIDEND FUND SVETOVYCH DIVIDEND AACCCZK(HDG) Přístup a styl Daniel Roberts uplatňuje bottomup přístup při investování do společností, které nabízejí zdravý výnos podpořený rostoucí úrovní příjmů

Více

Zreformujte svoji penzi

Zreformujte svoji penzi Klientské centrum 800 118 844 www.pioneerinvestments.cz info@pioneer.cz Pioneer Investments budova FILADELFIE Želetavská 1525/1 140 00 Praha 4 Předmětné sdělení nepředstavuje nabídku, osobní investiční

Více

REALITNÍ FOND KB, uzavřený podílový fond Popis produktu 22. 09. 2014

REALITNÍ FOND KB, uzavřený podílový fond Popis produktu 22. 09. 2014 REALITNÍ FOND KB, uzavřený podílový fond Popis produktu 22. 09. 2014 Charakteristika ISIN Investiční horizont Investiční strategie Měna CZ0008474616 8-9 let Komerční nemovitosti v širším centru Prahy CZK

Více

Peněžní trh. Oldřich Šoba

Peněžní trh. Oldřich Šoba Peněžní trh Oldřich Šoba Investice na peněžním trhu mají své výhody i nevýhody vyplývající z magického trojúhelníku investování. Ve většině situací se ovšem jedná o sázku tzv. na jistotu. Jaké jsou investiční

Více

Reportér: Čtvrtletník pro klienty Erste Private Banking

Reportér: Čtvrtletník pro klienty Erste Private Banking Reportér: Čtvrtletník pro klienty Erste Private Banking 32012 Tým Erste Private Banking je připraven vyhovět vašim náročným požadavkům. EDITORIAL 3 KOMENTÁŘ K VÝVOJI TRHŮ 4 5 USA, EMU a Česko: zatím dobré

Více