Praha v pohybu. Doporučená místa pro aktivní trávení volného času

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Praha v pohybu. Doporučená místa pro aktivní trávení volného času"

Transkript

1 Praha v pohybu Název: Praha v pohybu Text: Prague City Tourism ve spolupráci s Outfanatic.com Foto: Prague City Tourism, Outfanatic.com a fotoarchiv institucí Grafický návrh a sazba: Dynamo design s.r.o. Tisk: freytag & berndt Praha 4/ vydání Neprodejné Prague City Tourism Arbesovo náměstí 70/4 / Praha 5 / / CZ Doporučená místa pro aktivní trávení volného času

2 02 Kapitola Náš tip: Portál Outfanatic.com (www.outfanatic.com) je ideální rozcestník pro všechny, kdo sportují v přírodě. Vedle tematických článků, kalendáře akcí, inzerátů a lidí hledajících parťáky na sportování tu naleznete i první interaktivní outdoorovou mapu Prahy se spoustou detailních a užitečných informací. Web je dostupný v češtině a angličtině. Poznámka: GPS souřadnice jsou funkční a platné na Google Maps (www.google.cz/maps) k dubnu 2015.

3 Praha je na první pohled městem s velkolepou historií a dominantními památkami Pražským hradem, Karlovým mostem či orlojem na Staroměstském náměstí. Pravdou však je, že město svým návštěvníkům nabízí daleko víc. Bez nadsázky lze říct, že Praha je také sportovní metropolí, což potvrzuje i průvodce, kterého právě držíte v ruce. Praha je protkaná bezpočtem míst, kde můžete aktivně trávit svůj volný čas. Na své si tu přijde skutečně každý. Navíc můžete objevovat a vyzkoušet něco nového a poznat podobně naladěné lidi. Sport neuvěřitelně sbližuje! A jako bonus poodhalíte taje metropole z trochu jiné perspektivy. Nezáleží na tom, jestli preferujete dynamické sporty, toužíte po klidném protažení těla a zklidnění mysli nebo si chcete nahnat do žil trochu adrenalinu. Nesejde ani na tom, kolik stupňů ukazuje teploměr, jestli je město zrovna ozářeno slunečními paprsky nebo jej právě zahalil sníh. Můžete se chtít pobavit se svými přáteli, poznat nový kolektiv či pobýt chvíli o samotě. Ať už se rozhodnete jakkoliv, Praha má pro vás vždy odpověď a nespočet možností. Najdete tu moderní itness centra sledující aktuální trendy, a to i přímo v centru města. Díky řece Vltavě je Praha otevřená i vodním sportům. Uprostřed shonu velkoměsta lze nalézt hned několik parků nebo zahrad, které jsou nejen oázami klidu a relaxace, ale vybízejí i ke stále oblíbenějšímu běhání nebo nordic walkingu. Tím tento malý výčet rozhodně nekončí, o čemž se sami můžete přesvědčit v našem průvodci. Jeho smyslem není poskytnout kompletní a ucelený přehled všech sportovních možností v Praze, tak tlustou knížku byste s sebou nosit nejspíš nechtěli. Přesto věříme, že pro vás bude cennou inspirací a vy si tak českou metropoli vychutnáte také po stránce sportovní.

4 Obsah Parky & přírodní lokality... 5 Parky... 6 Přírodní lokality... 8 Plavání & relax na vodě Aquaparky Bazény Koupaliště Půjčovny lodiček a šlapadel Vodácké sporty Fitness Indoor itness Pilates Outdoor itness Běh & turistika Běh Nordic walking Geocaching Cyklistika, in-line & skateboard Cyklistika s průvodcem Bikeparky In-line Půjčovny in-line vybavení Skateboard Víceúčelové sportovní areály Stadiony Fotbalové stadiony Zimní stadiony Bruslení pro veřejnost Další stadiony Dostihy & jezdectví Dostihy Jezdectví Golf & minigolf Golf Minigolf... 64

5 Raketové sporty Tenis Squash Plážový volejbal Lezení, bouldering & lanová centra Lezení & bouldering Lanová centra Moderní sporty Discgolf Kiting Paddleboard Slackline Sportflight Relaxace & meditace Historické zahrady Botanické zahrady a zoo Jóga Taj-či Bobová dráha & motokáry Bobová dráha Motokáry Turistická informační centra Prague City Tourism... 94

6

7 Parky & přírodní lokality

8 6 Parky Parky Petřínské sady Praha 1 Malá Strana GPS: , Vrch Petřín patří mezi nejrozlehlejší městské zelené plochy a jeho stráně jsou oázou klidu v centru Prahy. Oblast má podobu lesoparku se spoustou soch, zahrad, sadů a klikatících se dlážděných i asfaltových cest v prudkém svahu. Na jeho vrcholu uvidíte Petřínskou rozhlednu, která skýtá úchvatný pohled na celou metropoli. Riegrovy sady Praha 2 Vinohrady GPS: , Více než sto let starý park ukrývá intimní zákoutí i místa s lesním prostředím, volné louky a neobvyklé průhledy na Prahu. Na poměrně malé ploše 11 ha je tu k dispozici hustá síť úzkých asfaltových cest pro romantické procházky i sportování. Vítkov Praha 3 Žižkov GPS: , Vrch Vítkov, protkaný sítí procházkových stezek, nabízí pozoruhodný výhled na téměř celé město. Celému parku, který stále dýchá atmosférou 30. let 20. století, vévodí monumentální bronzová socha Jana Žižky. Majitelé in-line bruslí ocení tříkilometrovou in-line stezku, jejíž část vede osvětleným tunelem vedoucím z jednoho konce vrchu na druhý.

9 Parky 7 Centrální park Praha 5 Stodůlky GPS: , Centrální park v pražských Stodůlkách je zajímavou alternativou pro aktivní trávení volného času. Vedle venkovních trenažérů zde je i veřejně přístupná fourcrossová (MTB) dráha. Park je vhodný také pro in-line bruslení. Výhodou je noční osvětlení a vynikající návaznost na Prokopské údolí. Obora Hvězda Praha 6 Liboc GPS: , Rozlehlá obora se třemi majestátními alejemi kdysi sloužila pro zábavu a lovy renesanční šlechty. Dnes je oblíbeným místem, kam se chodí na procházky, se psy, za relaxací, zaběhat si, projet se na kole či na běžkách anebo s dětmi na hřiště.

10 8 Parky / Přírodní lokality Stromovka Praha 7 Holešovice GPS: , Zelená oáza nedaleko centra města je vyhledávaným místem pro sport i relaxaci bez ohledu na věk. Naleznete tu hustou síť asfaltových cest s mírným převýšením a nočním osvětlením. Stromovka je populární zejména u běžců, in-line bruslařů a maminek s kočárky. Součástí parku jsou i 2 pikniková místa se základní výbavou a speciální itness prvky pro dospělé a seniory. Letenské sady Praha 7 Holešovice GPS: , Rozlehlý park s travnatými plochami, vzrostlými stromy a pestrou směsicí dřevin poskytuje jedinečné výhledy na Prahu. Téměř čtyři kilometry dlouhá asfaltová dráha je vhodná pro rekreační in-line bruslení, cyklistiku i běh. V parných měsících můžete doplnit tekutiny ve zdejší letní zahrádce, která je oblíbená u mnoha Pražanů. Přírodní lokality Modřanská rokle a okolí Praha 4 Modřany, Komořany GPS: , Krásná a rozsáhlá přírodní oblast na jihu Prahy vybízí zejména k pěším výletům. Navštívit můžete Cholupický vrch, hradiště Šance nebo se projít po Keltské naučné stezce. Za průzkum stojí i lesy a rokle spadající směrem ke Komořanům.

11 Přírodní lokality 9 Kunratický les Praha 4 Krč, Chodov, Kunratice, Michle GPS: , Kunratický les, nazývaný také Krčský nebo Michelský, má hustou síť stezek a pěšin a krásné přírodní prostředí. Mezi hlavní zajímavosti patří přírodní památka Údolí Kunratického potoka nebo volně přístupná zřícenina gotického Nového hradu krále Václava IV. Jako bonus je možné při vycházce s trochou štěstí narazit na muflony, jejichž stádo údajně čítá 30 až 50 kusů. Prokopské údolí Praha 5 Hlubočepy, Jinonice, Butovice, Stodůlky GPS: , Tato přírodní rezervace, nejsevernější výběžek Českého krasu, je jako stvořená pro množství outdoorových aktivit namátkou pro běžce, horolezce, běžkaře, cyklisty, jezdce na koních i turisty. Při toulkách rezervací můžete objevit třeba staré lomy, nádherné skalní jezírko a jeskyně. Chuchelský háj Praha 5 Velká a Malá Chuchle GPS: , Chuchelský háj je zajímavý zejména pro běžce, a to díky klidnému prostředí bez velkého množství lidí a značnému převýšení, které se tu dá naběhat. Příjemným zpestřením je tamější minizoo, kde lze spatřit muflony, daňky, polární lišku, mluvícího krkavce a další zvířata. Opominout byste neměli ani poutní kostelík sv. Jana Nepomuckého a tzv. areál zdraví, kde se můžete potrápit na několika druzích venkovního cvičebního nářadí.

12 10 Přírodní lokality Divoká Šárka Praha 6 Vokovice GPS: , Přírodní romantika na okraji Prahy. Vzhledem k rozsáhlosti této přírodní rezervace a krásnému prostředí je Divoká Šárka výborná pro menší procházky i celodenní výlety. Vedle okouzlujících výhledů do okolní krajiny zde najdete značené turistické trasy, vysoké skály, historické usedlosti, staré štoly a další zajímavá místa. Přírodní park Drahaň Troja Praha 7 Troja, Praha 8 Bohnice GPS: , Přírodní park se rozprostírá na pravém břehu Vltavy a zahrnuje část trojské kotliny se strmými srázy a přilehlými údolími. Součástí parku jsou mj. trojské vinice a pražská zoo. Oblast nabízí řadu krásných vyhlídek do údolí Vltavy i na vnitřní Prahu a prochází jí několik turistických tras. Za pozornost rozhodně stojí Černá rokle vedoucí od bohnického sídliště k Vltavě a zejména v době květu vřesu pak vřesoviště na Salabce a Havránce. Sportovci ocení cyklostezku vedoucí Trojou a vynikající vodní slalomový kanál.

13 Přírodní lokality 11 Klánovický les Praha 9 Klánovice GPS: , Největší lesnatá plocha na území Prahy se rozkládá na ploše ha a představuje tak fantastickou oblast pro výlety, běhání a další outdoorové aktivity. Z hlediska terénu jde o hustou síť asfaltových i nezpevněných cest v převážně rovinatém terénu. Naleznete tu jak turistické značky, tak například i dva značené cyklistické okruhy (5 a 10 km). Můžete využít například i 12,5 km dlouhý okruh po zelené naučné stezce, která vás provede většinou Klánovického lesa. Hostivařský lesopark a meandry Botiče Praha 10 Záběhlice, Hostivař, Horní Měcholupy GPS: , Jeden z nejvýznamnějších rekreačních areálů v Praze si užijí milovníci zeleně i sportovci všeho druhu. Uprostřed lesoparku se nachází Hostivařská přehrada s písečnými a travnatými plážemi, kterou protéká potok Botič. V lesoparku zároveň najdete velké množství altánů, laviček, cyklotras i naučnou stezku Povodím Botiče. Milovníci koní pak využijí značenou trasu pro jízdu na koních.

14 Plavání & relax na vodě

15 Aquaparky 13 Aquaparky Aquapalace Praha Pražská 138, Průhonice Čestlice tel / GPS: , Největší zábavní aquapark ve střední Evropě právem patří k nejnavštěvovanějším volnočasovým atrakcím. Potěší nejen milovníky adrenalinu, ale i vyznavače mořského vlnobití, kondiční plavce a hlavně rodiny s dětmi. Informace: 8 toboganů dlouhých až 250 metrů, umělé vlnobití, vířivky, relaxační terasy, 450 m dlouhá divoká řeka, vrak pirátské lodi pro děti, vnitřní i venkovní zóna, saunový svět, spa wellness, fitness, rehabilitace Aquadream K Barrandovu 8, Praha 5 Hlubočepy tel / GPS: , Centrum vodních radovánek na Praze 5 poskytuje široké možnosti sportovního i relaxačního vyžití. Informace: bazén 25 m, 2 tobogany, divoká řeka s umělým protiproudem, venkovní louka, sauna a pára, itness, solárium

16 14 Aquaparky Aquacentrum Šutka Čimická 41, Praha 8 Kobylisy tel / GPS: , V nedávno otevřeném vodním světě se nalézá jeden ze dvou krytých padesátimetrových bazénů v Praze. Všechny prostory areálu jsou bezbariérově přístupné. Informace: bazén 50 m, vířivka, divoká řeka, 2 tobogany, vodopád, dětské brouzdaliště, vodní bar, inské sauny, parní lázně Letňany Lagoon Tupolevova 665, Praha 9 Letňany tel / GPS: , Aquacentrum Letňany Lagoon je bezbariérový komplex zahrnující plavecký bazén, relaxační centrum, itness a další služby. Informace: bazén 25 m, tobogan, masážní bazén, dětské brouzdaliště se skluzavkou a malou divokou řekou

17 Bazény 15 Bazény Bazén AXA Na Poříčí 40, Praha 1 Nové Město tel / GPS: , Plavecký bazén je součástí komplexu Lázně AXA, jehož tradice sahá až do 30. let 20. století. Naleznete ho přímo v centru metropole. Informace: bazén 25 m, sauna, pára, relaxační a ochlazovací bazének, masáže Sportcentrum YMCA Na Poříčí 12, Praha 1 Nové Město tel / GPS: , Nedaleko od Lázní AXA je další krytý bazén, který je součástí širšího sportovního centra. Oblíbený je zejména mezi studenty díky sympatickému vstupnému. Informace: bazén 25 m, aqua aerobik, posilovna, tělocvična, sauna, solárium, běžecká dráha Sportovní centrum Olšanka Táboritská 1000/23, Praha 3 Žižkov tel / GPS: , Sportovní centrum je součástí hotelového komplexu Olšanka. Pod jednou střechou zde najdete více než 10 sportovišť pro širokou veřejnost. Informace: bazén 25 m, sauna, masáže, aqua aerobik, krytá hala na badminton, stolní tenis

18 16 Bazény Plavecký stadion Podolí Podolská 74, Praha 4 Podolí tel / GPS: , Nejznámější pražský plavecký stadion přivítal svého prvního návštěvníka již v roce Díky dvěma padesátimetrovým bazénům je vyhledávaným místem i profesionálních plavců. Informace: vnitřní bazén 50 m, venkovní bazény 50 a 33 m, dětský venkovní bazén, tobogan, sauna, solárium, itness Sportovní klub Motorlet Praha Radlická 105, Praha 5 Radlice tel / GPS: , Plavecký bazén a víceúčelový sportovní areál se nachází přímo u stanice metra B Radlická. Celý komplex je zasazen do příjemné zeleně. Informace: bazén 25 m, venkovní nerezový bazén 13 x 7 m, velká letní zahrada, sauny, whirlpool, krytá hala (badminton, volejbal, basketbal, malá kopaná, nohejbal)

19 Bazény 17 Sportcentrum Hotel Duo Teplická 492, Praha 9 Střížkov tel GPS: , Krytý vyhřívaný bazén je přístupný jak hotelovým hostům, tak široké veřejnosti. Informace: bazén 20 m, posilovna, sauna, masáže, bowlingové centrum Plavecký a sportovní areál Hloubětín Hloubětínská 80, Praha 9 Hloubětín tel / GPS: , Jediný pražský bazén s přisolovanou vodou (0,5 %), která působí regeneračně, je přirozeně antiseptická a nezpůsobuje pálení očí. Informace: dva kryté bazény (25 a 15 m), jeden venkovní (12 m), parní lázně, sauna, itness, výcvikové středisko potápěčů a akvabel, tenisové kurty Plavecký stadion SK Slavia Vladivostocká 10, Praha 10 Vršovice tel / GPS: , Sportovní komplex s krytým i venkovním plaveckým bazénem a dalšími možnostmi sportovního vyžití. Informace: bazén 25 m (vnitřní), bazén 50 m (venkovní), dětský výukový bazén, kurzy plavání a potápění, rozsáhlá opalovací plocha, hřiště na plážový volejbal

20 18 Koupaliště Koupaliště Venkovní koupaliště jsou otevřena zpravidla denně od června do září v závislosti na počasí. Sportovní a rekreační areál Pražačka Za Žižkovskou vozovnou 19, Praha 3 Žižkov tel / GPS: , Sportovní komplex Pražačka je hojně vyhledávaný mezi milovníky plavání a koupání. V létě příjemně osvěží venkovní bazén s přilehlým travnatým pozemkem. Doporučujeme zejména večerní plavání při umělém osvětlení. Informace: venkovní bazén (25 m), krytý bazén (16,6 m), sauna, posilovna, atletická dráha s umělým povrchem, tenisové kurty, fotbalové hřiště Biotopové koupaliště Radotín K Lázním, Praha 5 Radotín tel / GPS: , Umělá vodní nádrž vybudovaná v bezprostřední blízkosti řeky Berounky disponuje přírodním systémem iltrace, kdy je voda čištěna biologickými zónami bez použití jakýchkoliv chemikálií. Informace: velká opalovací louka, sauny, občerstvení

21 Koupaliště 19 Koupaliště Petynka Otevřená 4, Praha 6 Střešovice tel / GPS: , Prostorné travnaté pláže, dlouhý vyhřívaný bazén a kvalitní čistá voda to jsou základní atributy zázemí tohoto plaveckého areálu, který je zároveň i bezbariérově přístupný. Informace: bazén (50 m), tobogan, hřiště na plážový volejbal, plážový bar, brouzdaliště, dětské hřiště Koupaliště Divoká Šárka Divoká Šárka 41, Praha 6 Liboc tel / GPS: , Jedno z nejklidnějších pražských koupališť napájené studenou, ale čistou pramenitou vodou. Informace: dva bazény (30 m), tobogan, dětské hřiště, tenis, volejbal, kuželky, občerstvení Hostivařská přehrada K Jezeru, Praha 10 Hostivař tel / GPS: , Přehrada se rozprostírá v nádherné a klidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku. Naleznete tu travnaté a písčité pláže včetně pláže nudistické. Informace: půjčovna lodiček, šlapadel, kajaků, plachetnic, plážový volejbal, tenis, nohejbal

22 20 Půjčovny lodiček a šlapadel Půjčovny lodiček a šlapadel Vychutnejte si krásu Prahy z hladiny Vltavy. Oblíbená šlapadla či lodičky jsou zajímavou alternativou pro trávení volného času v rozpálené Praze. A ta romantika! Slovanka Slovanský ostrov, Praha 1 Nové Město tel / GPS: , Informace: šlapadla, pramice s vesly, šlapací labuť, lodička s motorem, speedboat S.P.L.A.V. Praha Slovanský ostrov 8, Praha 1 Nové Město tel GPS: , Informace: klasické pramice a laminátová šlapadla Půjčovna lodiček Staré Město Smetanovo nábřeží, Praha 1 Staré Město tel / GPS: , Informace: plastové pramice a šlapadla Půjčovna šlapadel Žluté lázně Podolské nábřeží 3, Praha 4 Podolí tel / GPS: , Informace: šlapadla, lodě a motorové čluny Půjčovna lodiček Smíchov Strakonická ul., Praha 5 Smíchov tel / GPS: , Informace: kromě pramic si lze vypůjčit i motorové čluny nebo výletní vor s grilem

23

24 Vodácké sporty

25 Vodácké sporty 23 Vodácký areál Praha Troja (Kanál Troja) Vodácká 8, Praha 7 Troja tel / GPS: , Bezpečný a dobře dostupný vodní kanál je nedaleko pražské zoo. Přestože si ve spodní a vrchní části zajezdí i začátečníci, klíčová část kanálu je určena pokročilým vodákům s obtížností do WW III+. Vedle kanálu se nachází lezecká stěna, in-line trasa a další sportovní příležitosti. Informace: půjčovna vodáckého materiálu (kánoe, kajaky, pádla, vesty, neopreny), rafting, jízda na kánoích a kajacích na klidné i divoké vodě, kurzy raftingu a základů kanoistiky, kurzy vodní záchrany Adrenaline Centre Lodnická 1, Praha 4 Hodkovičky tel / GPS: , Plavby na ratových člunech z Palackého náměstí na Malou Stranu zpestřené splutím dvou jezů. První jezová propust má spád a voda v úzkém korytu doslova letí, ve druhé propusti se naopak vytváří několik velmi pěkných vln. Výlety probíhají od května do října po předchozí rezervaci. Kajaky.cz U Topíren 2, Praha 7 Holešovice tel / GPS: , Prodejna a půjčovna vodáckého vybavení pořádá mj. i kajakářské kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé. Naučíte se základní vodácké termíny a situace na vodě. Kurzy probíhají od dubna do října.

26 24 Vodácké sporty Vodácký Ráj Císařská louka 27, Praha 5 Smíchov tel / GPS: , Nechcete se mačkat v davu v ulicích centra? Prohlédněte si pražské památky přímo z vody na kánoi nebo kajaku. Vyrazíte z Císařské louky, dojedete k Jiráskovu mostu, kde se pokocháte výhledem na Národní divadlo, Hradčany či Petřínskou rozhlednu a kolem Vyšehradu se vrátíte zpět. Nebo si udělejte romantickou vyjížďku ve dvou směrem z centra města k Velké Chuchli a do Modřan. Vodácký Ráj poskytuje také prodej a půjčovnu lodí i ratů a prakticky veškerého vodáckého vybavení. HG Sport Vodácká 12, Praha 7 Troja tel / GPS: , Sea kajaking je rychle se rozvíjející druh vodácké aktivity, který si užijete i na Vltavě. HG Sport zajišťuje v Praze dvě zajímavé trasy, které vám představí metropoli z trochu netradičního úhlu. Jedna trasa je učena pro milovníky přírody a vede vltavským údolím z Troje do Klecan. Zde si můžete vyzkoušet, jak sea kajak opravdu funguje. Pokročilejší paddleři si zase mohou užít výlet z Troje do centra města a zpět. Kajaky si lze vypůjčit i individuálně. A v Troji je možné si navíc užít i divokou vodu slalomového kanálu. Začátečníci se mohou v obou aktivitách přihlásit do vodácké školy HG Sport.

27

28 Fitness

29 Indoor itness 27 Indoor itness Fitness centrum R5 Růžová 5, Praha 1 Nové Město tel / GPS: , Dopřejte si svou pravidelnou dávku pohybu a relaxace přímo v centru Prahy. Informace: itness, spinning, bodystyling, power jóga, it ball, pilates, hatha jóga, TRX, bosu, badminton Fitness Kotva & Fitstudio Kotva náměstí Republiky 8, Praha 1 Staré Město tel (Fitness Kotva), tel (Fitstudio Kotva) GPS: , Fitness ve 4. patře obchodního domu Kotva je vybaveno řadou posilovacích strojů Cybex, aerobním sálem či solárním studiem. Informace: itness, aerobní cvičení, solárium, cross training, multifunkční sportovní sál, solné jeskyně, sauny Fitness Vagon Národní 25 (Palác Metro), Praha 1 Staré Město tel / GPS: , Moderní a oblíbené itness centrum ve středu Prahy je nedaleko stanice Národní třída. Informace: posilovací stroje, běžecké pásy, veslovací trenažér, steppery, solárium, infra sauna, bar

30 28 Indoor itness HIT Fitness Flóra Chrudimská 2b, Praha 3 Vinohrady tel / GPS: , Tradiční sportovní centrum s vysokou společenskou úrovní, motivační atmosférou a netradičním designem. Poskytuje širokou škálu sportovních aktivit i regeneračních a relaxačních služeb. Informace: itness, aerobik, squash, spinning, solárium, zumba Health & Fitness Olgy Šípkové 5. května 65, Praha 4 Nusle tel / GPS: , Profesionálně vybavené itness přední české sportovkyně a představitelky zdravého životního stylu sídlí přímo v Kongresovém centru. Informace: posilovna, spinning, body step, pilates, power jóga, TRX, aqua aerobik, sauna a pára, bazén a vířivka, solárium Ladies it club Stroupežnického 21, Praha 5 Smíchov tel / GPS: , Fit club nabízí široký rejstřík pohybových aktivit především pro ženy. Cvičí se jak ve studiu, tak i v okolních venkovních lokalitách. Informace: kruhový trénink, TRX, outdoor running, zumba, pilates, kickbox, zdravotní cvičení, Port De Bras Factory PRO Prague Nádražní 32, Praha 5 Smíchov tel / GPS: , Ochutnejte příval energie a užijte si cvičení na špičkových strojích značky Gym80 a Precor. Kromě profesionálně vybavené posilovny vyzkoušejte třeba lekce jógy a aerobiku pod vedením zkušených lektorů. Sportcentrum Evropská José Martího 31, Praha 6 Veleslavín tel / GPS: , V moderním multifunkčním sportovním centru je pro vás připraveno bohaté vyžití v mnoha sportovních odvětvích. Informace: aerobik, alpinning, horolezecká stěna, veslovací trenažéry, posilovna, power plate, solárium, cycling, squash, masáže

31 Indoor itness 29 BodyBody Fitness Revolution Plzeňská 16, Praha 5 Smíchov tel / GPS: , Časově nejefektivnější trénink současnosti. BodyBody je tréninková metoda založená na elektrické stimulaci svalů, při které zatěžujete své tělo pouze přirozeným pohybem. Každá svalová reakce je ale zesílena elektrickým impulzem, který výrazně zvyšuje a prohlubuje účinnost cvičení. Během 20minutového tréninku tak procvičíte až 90 % svalové hmoty. Fittop Wellness Centrum Seifertova 49, Praha 3 Žižkov tel / GPS: , Moderní wellness centrum poskytuje kvalitní služby v oblasti aktivního životního stylu v kombinaci s různými druhy relaxace. Informace: posilovna Technogym, TRX, indoor cycling, solária Ergoline, inská sauna, whirlpool V Praze působí i hustá síť známých itness řetězců. Vstup do nich je ovšem podmíněn členstvím. Bližší informace naleznete na jejich webových stránkách: Solárium Fitness BBC (www.itnessbbc.cz), Holmes Place (www.holmesplace.cz) či World Class (www.worldclass.cz). Chcete-li upustit trochu adrenalinu a dáváte přednost bojovým sportům, jako šikovný rozcestník poslouží stránky České unie bojových sportů (www.cubu.cz) nebo Českého svazu full-contactu a ostatních bojových sportů (www.csfu.cz).

32 30 Pilates / Outdoor itness Pilates Pilates Academy Senovážné náměstí 23, Praha 1 Nové Město tel / GPS: , Cvičení pilates rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla. Lekce probíhají v českém a anglickém jazyce. mypilates Academy Ostrovského 3, Praha 5 Smíchov tel / GPS: , Největší a nejdéle působící specializované pilates studio v Čechách se nalézá na pražském Smíchově. Studio má 4 moderní sály, široký výběr pomůcek (Foam Roller, Magic Circle, BOSU, Arc Barrel ad.) a pilates stroje z USA. Outdoor itness Sportovní areál Na Františku Kozí ul., Praha 1 Staré Město tel / GPS: , Veřejně přístupné hřiště přímo v centru Prahy umožňuje cvičení na hrazdách, horizontálních žebřících a dalších cvičebních

33 Outdoor itness 31 konstrukcích. Za poplatek je možné si víceúčelové hřiště pronajmout nebo si zahrát minigolf. Během zimní sezony je tu udržovaná ledová plocha na bruslení. Kublov Praha 4 Podolí GPS: , Na Kublově najdete park projektovaný pro parkour, kde si zacvičte na hrazdách, bradlech či strojích pro trénování rovnováhy. V období od listopadu do března je park zavřený. Park Sacré Coeur Kartouzská ul., Praha 5 Smíchov GPS: , Menší malebný park na vyvýšeném místě vznikl po roce 2004 na území bývalé vinice. Ráno zde potkáte zejména běžce. Vedle posezení na lavičkách si tu můžete zacvičit na venkovních strojích, které byly projektovány převážně pro seniory. Děti pak určitě ocení extra dlouhou skluzavku. Fialka Praha 6 Řepy GPS: , Vynikající venkovní posilovna pro workout. K dispozici jsou hrazdy různých výšek, bradla, několik lavic, kladiny, balanční prvky ad.

34 32 Outdoor itness Stromovka Praha 7 Holešovice GPS: , Pokud máte chuť posilovat v přírodě, zajděte si určitě do Stromovky. Běh zde můžete spojit s posilovacím tréninkem. První outdoor itness (GPS: , ) nabízí hrazdy tří různých výšek včetně doskočné, kladinu a překážky na přeskakování, druhé pak (GPS: , ) železná bradla a lavičky na posilování břišních a zádových svalů. Fitness stezka Rokytka Praha 9 Vysočany GPS: , Velmi dobře vybavená itness stezka se skládá z 25 stanovišť doplněných informačními tabulemi. Jsou tu například benčové lavice, činky na dřepy, předkopávání, žebřiny a samozřejmě i hrazdy a bradla. Pravidelně tu probíhají bezplatné tréninky. Podvinný mlýn Praha 9 Libeň GPS: , Venkovní itness s možností cvičení na hrazdách tří výšek, vodorovném žebříku na ručkování, krátkých a dlouhých bradlech a poměrně vysokých překážkách. Jsou zde i stroje na posilování (převážně pro seniory).

35 Běh & turistika

36 34 Běh Díky svému mírnému terénu a celé řadě parků a přírodních lokalit je Praha dokonalým místem pro běhání a pěší turistiku. Seznam konkrétních doporučených tras naleznete na našich stránkách Inspirovat se zároveň můžete i v kapitole Parky a přírodní lokality. Běh Running Tours Prague náměstí Jiřího z Lobkovic 4, Praha 3 Vinohrady tel / GPS: , Proběhněte se historickým centrem Prahy pod vedením zkušeného běžeckého instruktora. Trasy jsou dlouhé od 7 do 14 km a běžet lze přímo od vašeho hotelu. Běh s holemi Ladronka, Praha 6 Břevnov tel / GPS: , Praktická výuka běhu a cvičení s runningovými holemi. Polodenní akce probíhají o víkendech na pražské Ladronce. Pokud nemáte vlastní hole, je možné si testovací páry v potřebné velikosti zapůjčit.

37 Nordic walking / Geocaching 35 Nordic walking Nordic Walking centrum Barborka Praha Jasná II 16, Praha 4 Braník tel / GPS: , Pravidelné kurzy populárního nordic walkingu pro začátečníky i pokročilé probíhají v Kunratickém lese. Lekce jsou vhodné i pro osoby s pohybovým handicapem a trvají zhruba 2 hodiny. Škola chůze Klírova 1916, Praha 4 Chodov tel / GPS: , Kurzy nordic walkingu pod vedením zkušených instruktorů je možné absolvovat také individuálně v jakémkoliv pražském lese či parku. Geocaching Geocaching je hra na pomezí turistiky a sportu, jejímž cílem je nalézt skrytou schránku (kešku), přičemž znáte jen její zeměpisné souřadnice. Po celé Praze je rozmístěno několik stovek aktivních a důmyslně maskovaných kešek, a to i na velmi frekventovaných místech. Zkuste si najít tu svou. Bližší informace na a

38 Cyklistika, in-line & skateboard

39 Cyklistika s průvodcem 37 Na území Prahy a v přilehlém okolí jsou desítky kilometrů značených a dobře udržovaných cyklostezek. Zkušení cyklisté mohou prozkoumávat Prahu bez problémů, doporučeno je horské nebo alespoň trekingové kolo a dobrá orientace v provozu. Milovníci in-line bruslení si také mohou vybrat z celé řady in-line tras, z nichž některé vedou poblíž centra a jsou opravdu perfektní. Námi vytipované zajímavé trasy si prohlédněte na webu Cyklistika s průvodcem City Bike Králodvorská 5, Praha 1 Staré Město tel / GPS: , City Bike organizuje dvouhodinové projížďky po Praze s anglicky mluvícím průvodcem. Pokud chcete objevovat město sami, je možné si půjčit kolo i bez průvodce.

INFORMACE O SPORTOVIŠTÍCH

INFORMACE O SPORTOVIŠTÍCH AQUADREAM BARRANDOV, vodní atrakce KDY: NE 25.12. 12:00 14:00 SO 31.12. 12:00 14:00 KDE: K Barrandovu 8, Praha 5 Hlubočepy INFORMACE O SPORTOVIŠTÍCH V areálu naleznete 25 m dlouhý plavecký bazén, dětské

Více

Ústí nad Labem 65. 56 Hradec Králové. Karlovy Vary. Ostrava. Plzeň. Olomouc. 58 Jihlava Brno. 57 Zlín. 67 České Budějovice

Ústí nad Labem 65. 56 Hradec Králové. Karlovy Vary. Ostrava. Plzeň. Olomouc. 58 Jihlava Brno. 57 Zlín. 67 České Budějovice Tipy na výlety a dovolenou v České republice: www.kudyznudy.cz 68 60 Liberec 64 70 59 Ústí nad Labem 65 56 Hradec Králové 61 55 Karlovy Vary 62 63 66 69 PRAHA Pardubice Plzeň 67 České Budějovice 58 Jihlava

Více

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz Karta hosta pro letní sezónu 2011 www.lipnocard.cz VÍTEJTE V JIHOČESKÉM KRAJI Zavedeme vás do doby slavných Rožmberků. Prožijte spolu s námi Rožmberský rok 2011 ve víru dobové hudby, městských slavností,

Více

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad Slovo na úvod Obsah Ústecký a Karlovarský kraj nabízejí návštěvníkům

Více

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008.

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008. 13 13 33premier.cz 133 premiér Neváhejte a objevte, co nového na vás čeká v České republice. Připraveny jsou pro vás zábavné dětské parky, adrenalinové či sportovní areály s bohatou nabídkou nejrůznějších

Více

Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2012 153

Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2012 153 Zeleň a rekreace 2.9 2.9 ZELEŇ A REKREACE 2.9.1 ZELEŇ Urbanistickou strukturu města vytváří nejen struktura zástavby, ale také struktura různých typů nezastavěného území, především zeleně, která může mít

Více

Pobyty na VYSOČINĚ. Pobyty pro rodiny s dětmi

Pobyty na VYSOČINĚ. Pobyty pro rodiny s dětmi Pobyty na VYSOČINĚ Pobyty pro rodiny s dětmi Vysočina kraj, který hladí duši Máte-li dost uspěchaného života, zajeďte si odpočinout na Vysočinu. Najdete tu panenskou přírodu vybízející k toulkám mírně

Více

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava únor 2012 Regionální rozvojová agentura Šumava, o.p.s. 384 73 Stachy 422, info@rras.cz, www.rras.cz tel. 380 120 263, 380 120

Více

ZVEME VÁS... Vize přestala být snem ANEB S ČÍM REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM SEVEROZÁPAD POMOHL

ZVEME VÁS... Vize přestala být snem ANEB S ČÍM REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM SEVEROZÁPAD POMOHL Vize přestala být snem ZVEME VÁS... ANEB S ČÍM REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM SEVEROZÁPAD POMOHL Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad Slovo na úvod Vážení přátelé, milí návštěvníci

Více

Po celý rok zábava ZIMA. Šumava užijte si zimní radovánky

Po celý rok zábava ZIMA. Šumava užijte si zimní radovánky Po celý rok zábava ZIMA Šumava užijte si zimní radovánky Obsah strana 01 Šumava užijte si zimní radovánky.................................................. 5 02 Užijte si zimní radovánky na šumavských

Více

Moravskoslezský kraj. pro rodiny s dětmi

Moravskoslezský kraj. pro rodiny s dětmi Moravskoslezský kraj pro rodiny s dětmi Troub UNI LIT Těše Neza Šp 9 Moravskoslezský kraj pro rodiny s dětmi Držíte v rukou malého průvodce Moravskoslezským krajem, který poslouží nejen vám dospělým pro

Více

sezona ZDARMA Postavy Pohádkových Krkonoš a Podkrkonoší se představují Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší

sezona ZDARMA Postavy Pohádkových Krkonoš a Podkrkonoší se představují Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší Krkonoše - svazek měst a obcí JARO, LÉTO, PODZIM ZDARMA Krkonošská sezona Zajímavosti a užitečné rady pro návštěvníky Krkonoš Přijďte pobejt! Podnikněte výlety pěšky, na kole, s cyklobusem, i přes polské

Více

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL. www.dovolenabezhranic.cz

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL. www.dovolenabezhranic.cz LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2009 www.dovolenabezhranic.cz 2008 2 LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2009 Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.BOX

Více

Česká republika. Česká republika. Cestování s ČD travel, s.r.o. Obsah

Česká republika. Česká republika. Cestování s ČD travel, s.r.o. Obsah 1 Vážení přátelé, milí klienti, pro rok 2015 jsme pro vás připravili řadu zajímavých ubytovacích kapacit v České republice. Nabídka je postavena na tradičních a vyzkoušených hotelech a penzionech, lázeňské

Více

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO 2009 www.dovolenabezhranic.cz Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.BOX 80 CZ-370 21 České Budějovice e-mail: info@jccr.cz web: www.jiznicechy.cz

Více

Broumovsko baví rodiny s dětmi

Broumovsko baví rodiny s dětmi Lotrando zve do broumovského kláštera Geocaching aneb 6 8 po stopách pokladů regionu strana strana n Pojmenujte si svou skálu 5 n Mlýn Dřevíček 9 n Muzea v regionu 14 Vítejte v chráněné krajinné oblasti

Více

105 let. 15 let Sphere card

105 let. 15 let Sphere card greenkeeper str. 4 slovensko str. 10-11 cestování str. 12-13 lifestyle str. 14-15 3. vydání editorial Vážení čtenáři, milí golfisté! Rok se s rokem sešel a já jsem ráda, že Vám mohu představit již třetí

Více

Lázně 2012. Wellness, termální koupaliště Seniorské pobyty. Sleva na 1. chvíli. Cestování s ČD travel, s.r.o. Obsah. www.cdtravel.

Lázně 2012. Wellness, termální koupaliště Seniorské pobyty. Sleva na 1. chvíli. Cestování s ČD travel, s.r.o. Obsah. www.cdtravel. Lázně 2012 Wellness, termální koupaliště Seniorské pobyty 46 Vážení přátelé, milí klienti, novým způsobem trávení dovolené je lázeňská turistika a wellness. Lázeňské, rekondiční a wellness pobyty mají

Více

Vodácký průvodce po řece Orlici

Vodácký průvodce po řece Orlici Vodácký průvodce po řece Orlici kilometráž mapy, výlety zajímavá místa kempy, půjčovny Jaroměř Orlické hory a Podorlicko 14 Smiřice Praha 308 309 Dobruška Labe 299 Opočno 298 9 Třebechovice pod Orebem

Více

CESTOVÁNÍ PO TURECKU. Snowdonia Glyderau. Dámská softshell bunda SYLVA 1490 Kč

CESTOVÁNÍ PO TURECKU. Snowdonia Glyderau. Dámská softshell bunda SYLVA 1490 Kč CESTOVÁNÍ PO TURECKU Akce platí od 18. 2. do 1. 3. 2009. Dámská softshell bunda SYLVA 1490 Kč původní cena: 2490 Kč Hlavní produktový partner Organizačního výboru MS v klasickém lyžování Liberec Kaçkar

Více

ZAKYNTHOS SAMOS MYKONOS PAROS KOS

ZAKYNTHOS SAMOS MYKONOS PAROS KOS KATALOG POBYTOVÝCH A POZNÁVACÍCH ZÁJEZDŮ Řecko Kréta Rhodos Kos Chalkidiki Olympská riviéra Samos Korfu Zakynthos Santorini Mykonos Paros Attika Kypr Praha 2:00 2:50 hod. letu Korfu Informace o oblasti

Více

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1960

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1960 CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1960 Zveme Vás na krátkou dovolenou pro dva Tento hotelový šek obsahuje krátkou dovolenou pro dvě osoby v hotelu vyšší kategorie. Vyberte si Váš hotel z rozšířené

Více

Obsah. Vysvětlivky. Legenda k mapám. start a cíl výletu. zajímavosti na trase. běh. golf a minigolf. In-line bruslení. délka. jezdectví.

Obsah. Vysvětlivky. Legenda k mapám. start a cíl výletu. zajímavosti na trase. běh. golf a minigolf. In-line bruslení. délka. jezdectví. Běh Praha sportovní Obsah Projekt čisté a zelené Prahy...2 Vysvětlivky...3 1. Park Cibulka...4 2. Ďáblický háj...7 3. Divoká Šárka...10 4. Hostivařský lesopark...13 5. Obora Hvězda...17 6. Klánovický

Více

Vodní sporty. Praha sportovní

Vodní sporty. Praha sportovní Vodní sporty Praha sportovní 2 Obsah Projekt čisté a zelené Prahy... 2 Vysvětlivky... 3 A Plavecké areály 1. Plavecký bazén USK Strahov... 4 2. Koupaliště Čakovice... 4 3. Aquapark a koupaliště Aquadream

Více

3. vydání. travel manual. Moravskoslezský kraj pro všechny

3. vydání. travel manual. Moravskoslezský kraj pro všechny 3. vydání travel manual Moravskoslezský kraj pro všechny obsah 3. 5. 7. 43. 57. 59. 61. 65. 67. 69. Úvodní slovo Piktogramy a vysvětlivky I. Ubytovací a restaurační zařízení Popis objektů Souhrnný přehled

Více

Vojta Dyk, www.ctenipomaha.cz

Vojta Dyk, www.ctenipomaha.cz Léto 2012 Vojta Dyk, www.ctenipomaha.cz Vážení klienti, v loňském roce jsme vám jako první cestovní kancelář v České republice představili unikátní klub Fun & Active, určený zejména pro mladé a aktivní

Více

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1670

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1670 CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1670 Zveme Vás na krátkou dovolenou pro dva Tento hotelový šek obsahuje jednu krátkou dovolenou pro dvě osoby v hotelu vyšší kategorie. Zažijte skvělé dny plné

Více

zážitků UKÁZKOVÝ KATALOG

zážitků UKÁZKOVÝ KATALOG ADRENALIN A SPORT 75 zážitků UKÁZKOVÝ KATALOG Také si myslíte, že běžné sporty jsou fajn, ale chtělo by to zkusit něco nového? Máte příležitost vybrat si jak z méně náročných aktivit, tak ze zážitků, které

Více

Programové balíčky města Ostravy

Programové balíčky města Ostravy sport adrenalin zábava historie turistika wellnes gastronomie Programové balíčky města Ostravy aneb objevujte Ostravu aktivně, dobrodružně, tradičně i netradičně Úvod Klasická návštěva muzeí, zámků a obdobných

Více

LIPNO - ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou

LIPNO - ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou Léto 2014 LIPNO - ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou Sezóna na Lipně nikdy nekončí! Díky široké nabídce volnočasových aktivit si pobyt na Lipně užije každý člen vaší rodiny. Letní koupání, vodní

Více