Obsah Použití exe... 3 Nastavení projektu... 4

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Obsah Použití exe... 3 Nastavení projektu... 4"

Transkript

1 exe Minimanuál

2 Obsah Použití exe... 3 Nastavení projektu Vyplnění informací o projektu Definice struktury... 4 Styly / Šablony... 5 Uložení projektu... 5 Export projektu Import Projektu do Moodle... 5 Ukončení práce v exe Základní editace... 6 idevices... 6 Vytváření obsahu... 7 Vložení textu... 8 Vložení obrázku do textu... 8 Vložení filmu hudby... 9 Vložení souboru nebo odkazu na web Ostatní textové formy... 9 Odkaz Externí webová stránka Grafika Lupa Obrázková galerie Otázka Blok otázek Close test (Doplňovačka) Otázka Ano/Ne Reflexe Vícenásobná volba Vícenásobný výběr SCORM kvíz Import projektu do Moodle Kurz SCORM Vložení balíčku kurzu SCORM 1.2 do klasického kurzu

3 Výhody editoru kurzů exe - exe je zdarma autoři si dávají za úkol pomoci učitelům vytvářet a publikovat profesionálně vypadající strukturované webové kurzy potřebné pro dobrou výuku. - exe je vyvíjen na univerzitě v Aucklandu. Používá jej široká komunita uživatelů. - exe byl vyvíjen s použitím "formulářových prvků" volal instruktážní zařízení nebo idevices. idevices zahrnují řadu pedagogických forem, organizace, výukových činností, které představují ekvivalent výuky, obsah a zdroje určené pro online učení. Použití exe Editor exe je možné použít pro tvorbu uceleného, graficky sjednoceného kurzu (ů) pro e-learningový portál Moodle. Po spuštění editoru exe se nám v prohlížeči zobrazí pracovní plocha rozdělená na: - Okno pro editaci struktury, vlevo nahoře. - Okno pro volbu šablon obsahu idevices, vlevo dole. - Pracovní plochu, velký rámeček.

4 Nastavení projektu. Vyplnění informací o projektu. 1. Otevřít exe. 2. Vybrat záložku Vlastnosti 3. Vyplnit název kurzu a další parametry 4. Klepnout na tlačítko použít Nastavené vlastnosti se kopírují do další struktury kurzu. Definice struktury V levém horním rámečku, pomocí volby Vložit zadáte strukturu kurzu. Položku ve struktuře přejmenujete tak, že na ní ukážete myší, dvakrát klepnete levým tlačítkem a v rámečku změníte název. Hloubka struktury se dá nastavit. Prakticky, hlubší struktura, než nastavená se stává pro studenta nepřehlednou.

5 Styly / Šablony Styly/Šablony nastavují výsledný grafický vzhled celého kurzu. Existuje 7 různých barevných stylů/šablon zabudovaných do exe. Klikněte na Styly. V rozbalovacím okně uvidíte nabídku Stylů/Šablon. Výběr stylu lze udělat i změnit v kterékoliv fázi tvorby kurzu. Uložení projektu 1. Zvolte Soubor -> Uložit, nebo Uložit jako. 2. Zadejte jméno souboru. 3. Klepněte na tlačítko Uložit. Váš soubor byl uložen s příponou elp. Export projektu. 1. Zvolte Soubor -> Export. 2. Zvolte metodu exportu SCORM Pojmenujte exportovaný projekt a uložte na zvolené místo. Import Projektu do Moodle. 1. Zvolte Soubor -> Otevřít Ukončení práce v exe. 1. Zvolte Soubor -> Konec. Křížkem exe neukončíte.

6 Základní editace V této kapitole ukážeme základní prvky pro vytvoření kurzu. idevices idevices vám umožní do stránky kurzu snadno přidat obsahový blok kurzu, který můžete dále upravovat. Bloky můžeme rozdělit na: 1. Textové a. Text b. Aktivity c. Cíle d. Předchozí znalost e. Případová studie f. Článek na wiki g. Čtecí aktivita 2. Odkaz a. Externí webová stránka 3. Testovací a. Otázka ano/ne b. SCORM kvíz c. Vícenásobná volba d. Vícenásobný výběr e. Reflexe 4. Grafika a. Lupa b. Fotogalerie Chcete-li přidat jakékoliv idevice na stránku, klepněte na požadovanou položku v seznamu idevices v levém dolním okně. Chvilku počkejte, až se šablona vloží do editované stránky. A vyplňte obsah. Poznámka: - idevices se zobrazí v pořadí, ve kterém je vkládáte do stránky. - Na jedné stránce můžete mít více než jeden idevice. - Pokud potřebujete změnit pořadí idevicesd na stránce kurzu použijte šipek. Pokud potřebujete posunout v rámci struktury kurzu, použijte roletového menu ---Přesunout do Uložení idevices provedete ikonkou. - Chcete-li upravit idevice na stránce kurzu, klikněte na ikonku v dolní části uloženého idevices.

7 - Chcete-li odstranit idevice ze stránky, klikněte na ikonku v základně idevice a poté klikněte na ikonku červeného křížku. Vytváření obsahu V pravém velkém rámečku vytváříme obsah. Můžeme vkládat text, obrázky, hudbu, film,... V rámečku se strukturou si zvolíme stránku, kterou chceme editovat V dolním levém rámečku vybereme šablonu obsahu, kterou chceme vložit.

8 Vložení textu V levém spodním rámečku idevices klepneme na volbu Text. V pravé části se ukáže vestavěný textový editor, skládající se s rámečku s ikonama a pole pro vkládání obdahu. Význam ikon je obdobný jako u kancelářských aplikací. Šedivé ikonky se aktivují až ve chvíli použití nadřazenéh ikonky. Editor sice umožňuje vládání připraveného textu přes schránku z Wordu, ale ze zkušenosti tento postup nedoporučuji. Důvod je prostý. Word má vlastní formátování, které se přenáší do tohoto editoru a mohl by nám narušit celkový grafický vzhled kurzu. Připravený text ve Wordu doporučuji nejříve převést/vyexportovat do txt formátu a potom vkládat. Vložení obrázku do textu Kurzor myši umístíme do místa, kam chceme vložit obrázek, (film, flash animaci), zvolíme ikonku pro vložení obrázku nebo multimédia. Klepneme na ikonku na pravé straně rámečku pro vložení adresy obrázku. Objeví se okénko pro vyhledání obrázku. Obrázek najdeme a potvrdíme. Vložený obrázek se ukáže v rámečku Prewiew. Vyplníme rámeček Title /Název. Můžeme vyplnit rámečky Dimensions /Rozměry pro úpravu velokosti obrázku. Pkud vyplníte jen jeden rámeček, obsah druhého se dopočítá. Velikost obrázku lze také upravovat až v editoru označením myší a tažením za roh. Přejdeme na záložku Appearance, kde nastavíme Alignment /Obtékání textu a mezeru mezi textem, obrázkem Vertical/Horizontal space a šíři rámečku Border. Pak potvrdíme tlačítkem Insert. Po označení vloženého obrázku pravým tlačítlem myši vyskočí tabulka pro nastavení dalších parametrů jako je odkaz na jinou stránku/web, nebo opravu nastavených parametrů.

9 Vložení filmu hudby Kurzor myši umístíme do místa, kam chceme vložit obrázek, (film, flash animaci), zvolíme ikonku pro vložení filmu, hudby, flash. V roletovém menu Type zvolíme jaký typ multimediálního souboru chceme vložit. Klepneme na ikonku na pravé straně rámečku pro vložení adresy souboru. Objeví se okénko pro vyhledání. Najdeme příslušný soubor a potvrdíme. V záložce Advanced nastavíme potřebné parametry. Vložení souboru nebo odkazu na web. Do textového pole vložíme název odkazu v našem případě Odkaz označíme text a stiskneme ikonku (článek řetězu). U vkládaného souboru postupujeme pomocí ikonky obdobně jako při vkládání obrázku, nebo multimédia. V případě odkazu na web do řádky Link URL vkládáme adresu webu. V roletovém menu Target zvolíme jakým způsobem se má soubor/web zobrazit. Pro nás budou zajímavé první dve volby Open in this window /Otevření v současném okně a window /Otevření v novém okně. Dále zapíšeme název do rámečku Title. prozatím nevšímáme. Open in new Záložky Popup si Ostatní textové formy Aktivity, Cíle, Předchozí znalost, Případová studie, Článek na wiki, Čtecí aktivita představují grafické varianty na text používané k zvýraznění činnosti. Jejich použití je na potřebě tvůrce kurzu graficky uspořádat běh kurzu.

10 Odkaz Externí webová stránka. Slouží k vložení odkazu na externí webovou stránku. 1. Zadáme adresu webové stránky. 2. Zvolíme velikost rámečku ve kterém se stánka zobrazí. Grafika Lupa 1. Vložit popisek 2. Doprovodný text. 3. Vybrat obrázek. 4. Zarovnání obrázku. 5. Přiblížení od do 6. Velikost lupy Obrázková galerie 1. Název obrázkové galerie 2. Vložit obrázky 3. Název obrázku

11 Otázka Blok otázek Slouží pro tvorbu testů. Testy je možné vkládat na samostatné stránky, nebo přímo mezi textové bloky. Close test (Doplňovačka) V tomto testu ve vloženém textu označíme tlačítkem Skrýt/Zobrazit slovo slova, která student při vyplňování testu má doplnit. 1. Do prvního rámečku vložíme název testu. 2. Do druhého rámečku pokyny pro vyplnění 3. Třetí rámeček obsahuje doplňovaný text. Myší označíme příslušný řetězec a stiskneme tlačítko Skrýt/Zobrazit slovo. Je možné takto označit více slov. Tvůrce kurzu může využít zatržítek. a. Přesné označení? při vyhodnocení je požadován přesný tvar slova, nejsou povolené překlepy. b. Zkontrolovat velká písmena? zde jsou požadovány malé a velké znaky v místě kde jsou v předloze. c. Okamžité označení? Tato volba umožní kontrolu správnosti hned po zapsání vkládané odpovědi, ne až na konci cvičení. 4. Zpětná vazba Do tohoto rámečku zapisuje tvůrce kurzu vzkaz pro studenta. Text se zobrazuje po stisknutí tlačítka Odeslat. Otázka Ano/Ne 1. Název otázky/bloku otázek. 2. Vyplnit pokyny pro vyplnění orázky/bloku otázek. Vyplnění není nutné. 3. Vyplnit text otázky.

12 4. Zpětná vazba, kterou chcete studentům poskytnout. Vyplnění není nutné. 5. Rada Nápověda, kterou chcete studentům poskytnout. Vyplnění není nutné. Reflexe 1. Vyplnit název 2. Vložte otázku pro studenty. 3. Zpětná vazba Vícenásobná volba. Stejně jako u SCORM Kvíz slouží pro vložení otázky/bloku otázek na kterou/é existuje pouze jedna správná odpověď. Je možné vložit zpětnou vazbu ke každé otázce. Postup tvorby je stejný jako u SCORM Kvíz. Vícenásobný výběr. Vícenásobný výběr slouží pro tvorbu otázky/bloku otázek na které existuje víc odpovědí. Postup tvorby je stejný jako u metod SCORM kvíz a Vícenásobná volba. Rozdílem je možnost označení více správných odpovědí. pro

13 SCORM kvíz Slouží pro vložení otázky/bloku otázek na kterou/é existuje pouze jedna správná odpověď. Splnění je procentuelně bodováno. 1. Vyplníte název otázky/bloku otázek. 2. Otázku. 3. Odpověď. Další odpověď přidáte stisknutím tlačítka Přidat další volbu. Správnou odpověď označte označením na pravo od rámečku odpovědi. K smazání odpovědi použijte. 4. Další otázku přidáte tlačítkem Přidat další otázku.

14 Import projektu do Moodle Kurz SCORM Exportujeme projekt ve formě SCORM 1.2 Soubor --> Export --> Scorm Přihlásíme se do Moodle s oprávněním Tvůrce kurzu 3. Kurzy --> Přidat/upravovat kurzy --> Složka kam chcete kurz umístit. 4. Přidat nový kurz vyplnit formulář kurzu. V položce Uspořádání zvolte SCORM. Dále postupujete jako u jiných kurzů. 5. V následujícím formuláři vyplnit minimálně položky Název, Souhrn, vložit Soubor s balíčkem, Velikost Okna/Rámce,... Nastavit Povolit režim náhledu na Ne/Ano --> Uložit vrátit se do kurzu. Vložení balíčku kurzu SCORM 1.2 do klasického kurzu. Výukový kurz tvoříme klasickým způsobem. V těle kurzu vložíme Přidat činnost --> SCORM/AIC. V následujícím formuláři je potřeba vyplnit minimálně položky Název, Souhrn, vložit Soubor s balíčkem, Velikost Okna/Rámce,... Nastavit Povolit režim náhledu na Ne/Ano --> Uložit vrátit se do kurzu.

Moodle - Učitelé pro zítřek 1

Moodle - Učitelé pro zítřek 1 Moodle - Učitelé pro zítřek 1 Obsah 1 Úvod...3 2 Kurz...4 2.1 Přihlášení, odhlášení...4 2.2 Role v kurzu...5 2.3 Vytvoření kurzu...5 2.4 Nastavení kurzu...6 2.5 Pohyb v kurzu... 10 2.6 Psaní textu... 10

Více

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Copyright 2008

Více

Microsoft Office POWERPOINT 2003. METODICKÁ PŘÍRUČKA pro výuku. V rámci vzdělávacích kurzů projektu Stejná šance na vzdělávání

Microsoft Office POWERPOINT 2003. METODICKÁ PŘÍRUČKA pro výuku. V rámci vzdělávacích kurzů projektu Stejná šance na vzdělávání V rámci vzdělávacích kurzů projektu Stejná šance na vzdělávání METODICKÁ PŘÍRUČKA pro výuku TVORBA PREZENTACÍ POMOCÍ PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI Tento projekt byl podpořen v rámci OP Praha

Více

Stručný popis Microsoft Wordu

Stručný popis Microsoft Wordu Stručný popis Microsoft Wordu Microsoft Office Word 2003 je neuvěřitelně výkonný, univerzální nástroj pro zpracování textu, ve kterém můžeme vytvářet dokumenty nejrůznějších typů poznámky, dopisy, Faxy,

Více

WR Web Web Revolution

WR Web Web Revolution WR Web Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s.r.o. 2009 WR Web Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce webové aplikace WR WEB seznamuje uživatele s prací

Více

Moodle pokročilá správa. Marek Neruda

Moodle pokročilá správa. Marek Neruda Moodle pokročilá správa Marek Neruda Autor: Marek Neruda Název díla: Moodle pokročilá správa Zpracoval(a): České vysoké učení technické v Praze Fakulta elektrotechnická Kontaktní adresa: Technická 2, Praha

Více

Vysoké učení technické v Brně Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Institut experimentálních technologií

Vysoké učení technické v Brně Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Institut experimentálních technologií Vysoké učení technické v Brně Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Institut experimentálních technologií Kolejní 2906/4 612 00 Brno http://www.ietbrno.eu 1 Vysoké učení technické v Brně

Více

E-LEARNING MOODLE. Lukáš Heller

E-LEARNING MOODLE. Lukáš Heller E-LEARNING MOODLE Lukáš Heller E-learning Moodle Lukáš Heller Tento projekt je součástí IPRM Ústí n. L. Centrum. Tato publikace vznikla v rámci projektu Posilování kompetencí vysokoškolských pracovníků

Více

Microsoft Office WORD 2003

Microsoft Office WORD 2003 V rámci vzdělávacích kurzů projektu Stejná šance na vzdělávání METODICKÁ PŘÍRUČKA pro výuku TEXTOVÝ EDITOR PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI Tento projekt byl podpořen v rámci OP Praha Adaptabilita,

Více

Základy práce v textovém editoru Microsoft Word. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně

Základy práce v textovém editoru Microsoft Word. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Základy práce v textovém editoru Microsoft Word Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně 2012 Obsah 1. Vzhled a ovládání aplikace Word 2010... 3 2. Vytvoření a uložení

Více

PC MS PowerPoint PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

PC MS PowerPoint PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců PC MS PowerPoint PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců TOTO VZDĚLÁVÁNÍ JE FINANCOVÁNO Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

Více

1. Základní okno programu

1. Základní okno programu 1. Základní okno programu Po spuštění PowerPointu se zobrazí základní okno programu, které je podobné základnímu oknu ve Wordu či Excelu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1. záhlaví = titulní lišta obsahuje název

Více

balíku Microsoft Office Professional.

balíku Microsoft Office Professional. Databáze - MS Access 1. Databáze, systémy pro úchovu dat 1.1 Seznámení s databází Velmi užitečnou skupinou programů pro práci s informacemi jsou databázové systémy, které pomáhají přehledně udržovat informace

Více

Práce s CMS JOOMLA. Tvorba článků a jejich zveřejnění s editorem JCE. MANUÁL č. 1 verze 0

Práce s CMS JOOMLA. Tvorba článků a jejich zveřejnění s editorem JCE. MANUÁL č. 1 verze 0 Práce s CMS JOOMLA Tvorba článků a jejich zveřejnění s editorem JCE MANUÁL č. 1 verze 0 1 Obsah Obecné informace o tomto dokumentu Práce s obrázky Obecné informace o CMS Joomla Vložení obrázku do textu

Více

POWERPOINT PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL

POWERPOINT PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL POWERPOINT PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL zpracováno září 2012 elektronická verze ke stažení na http://213.211.37.49/egon/materialy Kapitola 1 - Zásady pro tvorbu prezentace... 2 Kapitola 2 První

Více

ZÁKLADY UŽIVATELSKÝCH PROGRAMŮ (POKROČILÍ)

ZÁKLADY UŽIVATELSKÝCH PROGRAMŮ (POKROČILÍ) ZÁKLADY UŽIVATELSKÝCH PROGRAMŮ (POKROČILÍ) Jiří Barilla, Lukáš Heller, Jindřich Jelínek, Pavel Simr, Květuše Sýkorová Základy uživatelských programů (pokročilí) Jiří Barilla, Lukáš Heller Jindřich Jelínek,

Více

Word základní ovládání a práce v programu II. (pokračování) Obsah:

Word základní ovládání a práce v programu II. (pokračování) Obsah: Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: Informační 1. a 2. Ing. Andrea a komunikační (podle oboru Květen 2013 Modrovská technologie zaměření) Název zpracovaného celku: Textový procesor Word základní ovládání

Více

Obsah 1 WORD... 5. 1.1 Tisk souboru a náhled tisku... 5. 1.2 Práce s textem... 5. 1.3 Formátování ve Wordu... 7. 1.3.1 Formátování písma...

Obsah 1 WORD... 5. 1.1 Tisk souboru a náhled tisku... 5. 1.2 Práce s textem... 5. 1.3 Formátování ve Wordu... 7. 1.3.1 Formátování písma... [Zadejte text.] Obsah 1 WORD... 5 1.1 Tisk souboru a náhled tisku... 5 1.2 Práce s textem... 5 1.3 Formátování ve Wordu... 7 1.3.1 Formátování písma... 7 1.3.2 Formátování odstavce... 8 1.4 Odrážky a číslování...

Více

Stručný popis Microsoft PowerPoint

Stručný popis Microsoft PowerPoint Stručný popis Microsoft PowerPoint Základy aplikace PowerPoint Microsoft Office PowerPoint 2003 je grafický program pro prezentace. Můžeme v něm vytvořit a zobrazit sérii snímku, které obsahují text, diagramy,

Více

PowerPoint základní ovládání a práce v programu

PowerPoint základní ovládání a práce v programu Předmět: Ročník: Vytvořil: Datum: Informační a komunikační technologie 1. a 2. (dle oboru vzdělávání) Ing. Andrea Modrovská Název zpracovaného celku: Software pro tvorbu prezentací Březen 2013 PowerPoint

Více

Nástroj pro editaci obsahu (CK Editor)... 35 Ikony nástrojů... 36 Media pool... 41 Postup pro vložení obrázku do rozšiřujících materiálů:...

Nástroj pro editaci obsahu (CK Editor)... 35 Ikony nástrojů... 36 Media pool... 41 Postup pro vložení obrázku do rozšiřujících materiálů:... Výukovýs of t war e Fyzi kapr oži vot př í r učk akpouž í váníapl i k ace Obsah Doporučené požadavky na uživatele a systém... 4 Aplikace Fyzika pro život... 4 Hlavní prvky stránek výukového software...

Více

Základy práce v prezentačním programu Microsoft PowerPoint. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně

Základy práce v prezentačním programu Microsoft PowerPoint. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Základy práce v prezentačním programu Microsoft PowerPoint Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně 2012 Obsah 1. Prostředí aplikace PowerPoint... 3 2. Vytvoření a

Více

NÁPADNÍK. Tipy a rady pro učitele

NÁPADNÍK. Tipy a rady pro učitele NÁPADNÍK Tipy a rady pro učitele NÁPADNÍK Tipy a rady pro učitele Autoři Mgr. Jiří Grambal RNDr. Oldřich Sedláček Mgr. Eva Nesibová Grafická úprava Mgr. Jiří Grambal Mgr. Eva Nesibová Jazyková korektura

Více

WORD PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL

WORD PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL WORD PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL aktualizace červen 2011 elektronická verze ke stažení na http://213.211.37.49/egon/materialy Kapitola 1 První kroky s programem Word... 2 Kapitola 2 Práce s dokumenty...

Více

602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál. Technická příručka verze 2.1 15. 10.2003

602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál. Technická příručka verze 2.1 15. 10.2003 1 602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál Software602, 2003 Technická příručka verze 2.1 15. 10.2003 Obsah 602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál...1 Obsah...2 Instalace 602PC

Více

Moje stránky. Návod k použití. (nejčastější otázky)

Moje stránky. Návod k použití. (nejčastější otázky) Moje stránky Návod k použití (nejčastější otázky) 1 Obsah Co je to Widget?... 3 Jak přidám na stránku text?... 3 Jak přidám na stránku obrázek?... 3 Jak zkopíruji/zduplikuji stránku?... 3 Jak změním vzhled

Více

U N I V E R Z I T A P A L A C K É H O V O L O M O U C I

U N I V E R Z I T A P A L A C K É H O V O L O M O U C I U N I V E R Z I T A P A L A C K É H O V O L O M O U C I P E D A G O G I C K Á F A K U L T A MS WORD 2007 PRO ZAČÁTEČNÍKY JIŘÍ DOSTÁL OLOMOUC 2009 Studijní opora pro kurz MS Word pro učitele vznikla v rámci

Více

INFORMAČNÍ A POČÍTAČOVÁ GRAMOTNOST

INFORMAČNÍ A POČÍTAČOVÁ GRAMOTNOST OSTRAVSKÁ UNIVERZITA V OSTRAVĚ PEDAGOGICKÁ FAKULTA INFORMAČNÍ A POČÍTAČOVÁ GRAMOTNOST INGRID NAGYOVÁ ALEŠ OUJEZDSKÝ STUDIJNÍ OBOR: INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE VE VZDĚLÁVÁNÍ OSTRAVA 2006 POUŽITÉ GRAFICKÉ SYMBOLY

Více

PREZENTACE PROGRAM MS PowerPoint

PREZENTACE PROGRAM MS PowerPoint SOŠS a SOU Kadaň Školení SIPVZ Prezentace, program MS PowerPoint PREZENTACE PROGRAM MS PowerPoint 2005 OBSAH CO JE TO PowerPoint...3 PREZENTACE...3 MO NOSTI PUBLIKOVÁNÍ PREZENTACÍ...3 K ÈEMU PREZENTACE

Více

Nápověda online kurzu českého jazyka

Nápověda online kurzu českého jazyka 1 JAK NEJLÉPE VYUŽÍT MOŽNOSTÍ MULTIMEDIÁLNÍHO KURZU... 3 1.1 VÝZNAM SAMOSTUDIA... 3 1.2 ORGANIZACE ČASU KLÍČ K ÚSPĚCHU... 3 1.3 URČETE SI DOBU PRO STUDIUM KAŽDÝ DEN... 3 1.4 STANOVTE SI KRÁTKODOBÉ CÍLE...

Více