Vážené studentky a vážení studenti, oslovuji Vás 5. číslem Pondělníku v akademickém roce 2013/2014 a přeji Vám úspěšný týden.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vážené studentky a vážení studenti, oslovuji Vás 5. číslem Pondělníku v akademickém roce 2013/2014 a přeji Vám úspěšný týden."

Transkript

1 Pondělník Pondělní zpravodaj pro studenty Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci 5 ZS 2013/2014 Vážené studentky a vážení studenti, oslovuji Vás 5. číslem Pondělníku v akademickém roce 2013/2014 a přeji Vám úspěšný týden. Irena Smolová proděkanka pro studijní, sociální a pedagogické záležitosti Foto: M. Sedlářová (lokalita: Třesín) Studijní záležitosti Důležité termíny do 25. října 2013 poslední možnost úpravy zápisu předmětů pro zimní semestr akademického roku 2013/2014 do 25. října 2013 poslední termín pro předložení žádostí o uznání předmětů z předchozího studia pro akademický rok 2013/2014 do 31. října 2013 fotografie pro propagační brožuru do 15. listopadu 2013 vydávání validačních známek pro studenty vyšších ročníků do 20. listopadu 2013 žádosti o sociální stipendium do 30. listopadu 2013 žádosti o ubytovací stipendium 6. prosince 2013 promoce absolventů doktorských studijních programů Formuláře žádostí Formuláře žádostí adresovaných studenty studijnímu oddělení jsou dostupné na adrese: Studenti mají možnost využit i jejich elektronickou podobu dostupnou na stejné adrese. Výzva pro studenty Upozorňuji studenty, aby si ve své evidenční kartě ve STAGu zkontrolovali čísla účtů, osobní a kontaktní údaje. Na uváděná čísla účtu jsou vyplácena stipendia a bez uvedeného čísla účtu není možné stipendium vyplatit. Pondělník ZS 5/2013_2014 Toto číslo bylo rozesláno 23. října 2013.

2 Soutěže, granty, projekty, nabídky spolupráce Fotografie pro propagační brožuru s nabídkou studijních oboru do 31. října 2013 Výzva!!! Vytvořte zajímavou fotografii pro propagaci studia na PřF UP Každoročně pro zájemce o studium na PřF UP v Olomouci připravujeme publikaci s nabídkou studijních oborů a přehledem informací týkajících se studia na fakultě. Stejně tomu je i pro akademický rok 2014/2015. Ukázka obálky 2012/2013 a 2013/2014 Prosím studenty, kteří mají či vytvoří fotografii pro titulní stranu propagační brožury s nabídkou studijních oborů pro nový akademický rok 2014/2015, o její zaslání na adresu nebo osobní předání na CD či flache disku ve větším rozlišení na studijním oddělení (Marcela Vykydalová, CD i flache disk budou vráceny a nejlepší fotografie budou oceněny. Jako téma fotografie je doporučeno cokoliv ze studijního prostředí na PřF UP v Olomouci. Ke každé fotografii prosím uveďte jméno autora, obor a ročník studia. Vítány jsou fotografie studentů i akademických pracovníků. Posun termínu: Prosím o zaslání či předání do 31. října Stipendia na památku Ludmily Čuchranové Termín uzavírky přihlášek: do 31. října Slovensko-český ženský fond vyhlašuje v České republice již 3. ročník stipendia na památku Ludmily Čuchranové. Stipendium je určené na podporu účasti mladých vědkyň na mezinárodních konferencích a sympóziích v oblasti přírodních a technických věd. Termín uzavírky přihlášek je 31. října Komu je stipendium určené: Stipendium je určené mladým vědkyním - studentkám doktorandského studia z oblasti přírodních věd, matematiky, informatiky a technických oborů, v kterých je tradičně nízké zastoupení žen. Co je možné ze stipendia hradit: Stipendium je určené na částečné pokrytí nákladů spojených s účastí doktorandky na mezinárodní konferenci. Ze stipendia je možné hradit cestovní náklady, náklady na ubytování a konferenční poplatek. Maximální výška uděleného stipendia je Kč. Podmínky udělení stipendia: Zaslání žádosti do 31. října 2013 na která bude obsahovat vyplněný formulář žádosti a životopis žadatelky. Součástí žádosti je doporučení školitele/ky, které je možné zaslat poštou na adresu Bořivojova 105, Praha 3 nebo em na adresu avšak přímo školitelem/kou. Podrobné informace:

3 Nabídka mobilit v Německu Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem hledá zájemce o jednoleté zahraniční mobility v Německu, které jsou v jednom případě realizovány v rámci Evropské dobrovolné služby programu EU Mládež v akci (pro mladé lidi do 30 let) a v druhém případě v rámci německého programu Dobrovolný rok v památkové péči (pro mladé lidi do 26 let). Pobyty jsou hrazeny z grantových prostředků nebo z veřejných rozpočtů a jsou tak pro účastníky zdarma. V rámci Evropské dobrovolnické služby se budou zájemci podílet v mezinárodních týmech na přípravě a realizaci setkání lidí z Česka, Německa, Slovenska a Maďarska. Jako plnohodnotný člen týmu organizace poznáš zevnitř neziskový sektor v Německu. Zájem o společenské a politické dění je pro práci dobrovolníka výhodou. Podrobné informace může poskytnou K. Brázdovičová Podrobné informace jsou dostupné na adrese: Soutěž vánoční přání a PF 2014 Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vyhlašuje pro studenty a zaměstnance UP a absolventy a seniory PřF VIII. ročník soutěže o nejlepší návrh s tématem VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2014 Podmínky účasti v soutěži: soutěžní návrh musí být vlastní tvorbou autora do soutěže budou přijímány návrhy malované, kreslené, vymodelované nebo jinak výtvarně zpracované, které bude možné převést pro tisk přání do elektronické podoby (naskenovat, nafotit apod.), dále mohou být předloženy vlastní fotografie nebo vlastní počítačově zpracované návrhy formát přání odpovídající standardním formátům obálek (C5,C6,DL) souhlas vítěze s použitím návrhu jako oficiálního PF přání PřF a jeho aktivní účast na zpracování návrhu do finální podoby k tisku Uzávěrka (přijímání) návrhů je stanovena na pátek 15. listopadu 2013 Ocenění: na vítěze čeká zajímavá odměna. Autor nejlepšího návrhu obdrží finanční ocenění ve výši Kč a poukázku na 3-denní pobyt pro 2 osoby ve fakultním rekreačním zařízení v Karlově pod Pradědem. Příjem návrhů a případné informace : soutěžní návrhy zasílejte buď elektronicky na nebo poštou, popř. osobně k rukám Dagmar Zlámalové, kancelář č podlaží nové budovy PřF UP (ulice 17. listopadu 12, Olomouc Envelopa)

4 Zajímavé akce První pomoc v praxi kdy: 24. října 2013, 12:15 hodin kde: aula PřF UP v Olomouci Ve čtvrtek 24. října 2013 se od 12:15 hodin koná v aule Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci již tradiční velmi úspěšná přednáška První pomoc v praxi Přednáší: záchranář MUDr. Milan Brázdil Vřele doporučuji jako výbornou a velice užitečnou přednášku! Překladatelský maraton Khanovy školy kdy: 2. listopadu 2013, od 10:00 hodin kde: Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci Dne 2. listopadu 2013 se na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci koná překladatelský maraton Khanovy školy v rámci projektu Hýčkejte svou alma mater. Pomozte nám zpřístupnit videa Khan Academy českým dětem hledáme dobrovolníky pro překladatelský maraton. Naším cílem je během jediného dne přeložit co nejvíce videí. Vybraná videa můžete překládat buď přímo z poslechu nebo podle anglických titulek. Nemusíte se bát, že to nezvládnete s překladatelskými oříšky vám pomůže lektor z jazykové školy Tandem. O dostatek energie na překlady se postaráme zajistíme pro Vás oběd a v průběhu akce bude k dispozici občerstvení. Doporučujeme si s sebou vzít svůj laptop, ale k dispozici bude jedna počítačová učebna ve třetím patře. Pokud nemůžete odpoledne nebo si o víkendu rádi pospíte, stavte se aspoň na hodinu každý kousek překladu se počítá.!!!! Za účast na maratonu udílíme certifikát! Nechcete o zlepšení vzdělání u nás jen mluvit, ale také pro to něco udělat? Přidejte k nám první listopadovou sobotu a staňte se součástí naší rostoucí komunity příznivců. Předběžná registrace na Na akci vás srdečně zve Olga Ryparová z katedry biochemie. V případě dotazů pište na Více informací o maratonu: Více informací o tvorbě videí:

5 Měsíc čínské kultury kdy: od 16. října 2013 do 6. listopadu 2013 kde: UP v Olomouci Konfuciova akademie Univerzity Palackého v Olomouci, Centrum na podporu integrace cizinců v Olomouci, Česko-čínská společnost, pobočka Olomouc, Katedra asijských studií FFUP a Dům dětí a mládeže v Olomouci, zvou zájemce o čínskou kulturu na festival Měsíc čínské kultury Ve dnech 16. října - 6. listopadu 2013 nabídne veřejnosti přednášky, workshopy a koncerty. Pro účastníky je připraven kurz vaření, čajového obřadu, hry ma-ťiang či koncert známé čínské zpěvačky Feng-jun Song. Gamenight - Mistrovství Olomouce ve stolním šestiboji kdy: úterý 5. listopadu 2013, od 19:30 hodin (registrace) kde: Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci, 6. patro Nezisková organizace Maendeleo pořádá v úterý 5. listopadu 2013 na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci druhý ročník Gamenight - Mistrovství Olomouce ve stolním šestiboji Po úspěšném prvním ročníků pořádá nezisková organizace Maendeleo na PřF UP v Olomouci druhý ročník netradičního šestiboje. Soutěžit se bude ve dvojicích v těchto disciplínách: Pexeso Člověče, nezlob se Město, jméno,... Hod vlastnoručně vyrobenou vlaštovkou Luštění křížovky Finálová čára. Registrace: od 19:30 hodin, začátek: 20:00 hodin Startovné: 40 Kč/osoba Akce na facebooku: https://www.facebook.com/events/ / Další informace na facebooku OS Maendeleo nebo na Těšíme se na všechny! Kontakt Všechna předchozí čísla Pondělníků najdete na webové stránce fakulty, vytištěné aktuální číslo Pondělníku je na úřední desce studijního oddělení. Odkaz na webovou stránku Pondělníku je: Náměty a aktuality vhodné pro zařazení či další sdělení prosím zasílejte na adresu:

Pondělník 27. Studijní záležitosti. Pondělní zpravodaj pro studenty Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci ZS 2012/2013

Pondělník 27. Studijní záležitosti. Pondělní zpravodaj pro studenty Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci ZS 2012/2013 Pondělník 27 Pondělní zpravodaj pro studenty Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci ZS 2012/2013 Vážené studentky a vážení studenti, oslovuji Vás 27. číslem Pondělníku, ve zkouškovém období bude zasílán

Více

ubytovacího řízení budou zveřejněny nejpozději do 27. dubna 2012. Případné dotazy zasílejte na adresu: koleje@upol.cz nebo petr.jasny@upol.cz.

ubytovacího řízení budou zveřejněny nejpozději do 27. dubna 2012. Případné dotazy zasílejte na adresu: koleje@upol.cz nebo petr.jasny@upol.cz. Pondělník 23 Pondělní zpravodaj pro studenty Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci LS 2011/2012 Vážené studentky a vážení studenti, oslovuji Vás 23. číslem Pondělníku a přeji Vám úspěšný týden. Irena Smolová

Více

PRŮVODCE STUDENTA PRVNÍHO ROČNÍKU 2014/2015

PRŮVODCE STUDENTA PRVNÍHO ROČNÍKU 2014/2015 PRŮVODCE STUDENTA PRVNÍHO ROČNÍKU 2014/2015 1 OBSAH 1 ÚVODNÍ SLOVO PROREKTORKY PRO STUDIJNÍ A PEDAGOGICKÉ ZÁLEŽITOSTI... 3 2 O MVŠO... 4 STUDIJNÍ OBORY... 5 ORGANIZAČNÍ STRUKTURA MVŠO... 9 VEDENÍ MVŠO...

Více

První kroky na fakultě. aneb průvodce prváka

První kroky na fakultě. aneb průvodce prváka První kroky na fakultě aneb průvodce prváka AKADEMICKÝ ROK 2013/2014 Filozoficko-přírodovědecká fakulta chodně podnikatelská fakulta v Karviné OBSAH ORGANIZACE UNIVERZITY 4 univerzita Matematický ústav

Více

MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY

MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY V R O Č N Í K LXVII ĚSTNÍK MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY SEŠIT 1 Vydáno: LEDEN 2011 Cena: 36 Kč OBSAH Část normativní Program školské a kulturní spolupráce mezi vládou České

Více

Informace pro studenty. Obsah: strana

Informace pro studenty. Obsah: strana Obsah: strana 1. Životní náklady 2 1.1 Městská hromadná doprava 2 1.2 Poplatek za registraci v knihovně 2 1.3 Stravování 3 1.4 Studijní průkaz 3 1.5 Ubytování 3 2. Možnosti ubytování 3 2.1 Ústí nad Labem

Více

Akademické centrum studentských aktivit. Výroční zpráva 2013

Akademické centrum studentských aktivit. Výroční zpráva 2013 Akademické centrum studentských aktivit Výroční zpráva 2013 Obsah Úvod... 5 Organizace a personální zajištění... 7 Kancelář ACSA... 7 Provozní doba... 7 Kontakt... 7 Odborné semináře... 12 Semináře realizované

Více

Výroční zpráva o činnosti za rok 2013

Výroční zpráva o činnosti za rok 2013 Výroční zpráva o činnosti za rok 2013 Praha, červen 2014 Obsah 1 ÚVOD... 6 2 ZÁKLADNÍ ÚDAJE O VYSOKÉ ŠKOLE... 6 2.1 Úplný název vysoké školy, běžně užívaná zkratka, sídlo... 6 2.2 Organizační schéma vysoké

Více

PRŮVODCE NOVÉHO STUDENTA

PRŮVODCE NOVÉHO STUDENTA PRŮVODCE NOVÉHO STUDENTA P O Č E S K É Z E M Ě D Ě L S K É U N I V E R Z I T Ě V P R A Z E Jsme živá univerzita Úvodní slovo rektora Vážené studentky a studenti, milé nové kolegyně a noví kolegové, mnozí

Více

1 / 2013. Olga Špátová, autorka dokumentárního snímku Největší přání

1 / 2013. Olga Špátová, autorka dokumentárního snímku Největší přání 1 / 2013 Z P R A V O D A J V Ý C H O D O Č E S K Ý C H F I L M A Ř Ů Olga Špátová, autorka dokumentárního snímku Největší přání obsah 2484-2543 = 1/2013 strana 1-60 jaro 3 ÚVODEM Král je mrtev, ať žije

Více

SÍTĚ INFORMAČNÍCH CENTER PRO MLÁDEŽ V ČR

SÍTĚ INFORMAČNÍCH CENTER PRO MLÁDEŽ V ČR ZPRAVODAJ SÍTĚ INFORMAČNÍCH CENTER PRO MLÁDEŽ V ČR leden 2015 Národní informační centrum pro mládež vám přináší novinky z domova i ze zahraničí, nejen pro pracovníky informačních center pro mládež. AKTUALITY

Více

Zpravodaj Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR

Zpravodaj Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR 11/2011 Zpravodaj Svazu neslyšících a nedoslýchavých v ČR OBSAH Úvodník... 3 Co se událo... 4 Polský europoslanec Adam Kósa v Praze... 4-7 Tichá kavárna... 7 XXI. Mezinárodní festival pantomimy neslyšících...

Více

áva o činn nosti školy 2/13

áva o činn nosti školy 2/13 Výroční zprá áva o činn nosti školy ve školním roce 2012 2/13 Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Č. j. 1233/2013 CZECH REPUBLIC, 686

Více

Akademické centrum studentských aktivit. Výroční zpráva 2012

Akademické centrum studentských aktivit. Výroční zpráva 2012 Akademické centrum studentských aktivit Výroční zpráva 2012 Obsah Úvod... 6 Organizace a personální zajištění... 8 Kancelář ACSA... 8 Provozní doba... 8 Kontakt... 8 Odborné semináře... 12 Semináře realizované

Více

Staze.cz ÚVODNÍ SLOVO O KATALOGU. Aktuální nabídku stáží hledejte na: OBSAH

Staze.cz ÚVODNÍ SLOVO O KATALOGU. Aktuální nabídku stáží hledejte na: OBSAH ÚVODNÍ SLOVO Vážené studentky, Vážení studenti právě otevíráte katalog Stáže.cz ekonomie, který Vám přináší nabídky zajímavých praxí, zaměstnání a řadu cenných rad. Možná si říkáte, proč se při škole zajímat

Více

Průvodce absolventa světem práce a studia v ČR a Evropské unii. www.icm.cz. Informační centrum pro mládež. Senovážné nám.

Průvodce absolventa světem práce a studia v ČR a Evropské unii. www.icm.cz. Informační centrum pro mládež. Senovážné nám. Průvodce absolventa světem práce a studia v ČR a Evropské unii Informační centrum pro mládež Senovážné nám. 24, Praha 1 www.icm.cz Národního institutu dětí a mládeže MŠMT Možnosti pro absolventa SŠ INFORMAČNÍ

Více

Kam po škole.cz. Bonusy. Velký přehled pomaturitního vzdělání. Maturita jako rozcestí alternativy po maturitě

Kam po škole.cz. Bonusy. Velký přehled pomaturitního vzdělání. Maturita jako rozcestí alternativy po maturitě Kam po škole.cz Vše o vzdělávání a praxi absolventů středních škol Číslo 1 / 2009 Cena 29 Kč Maturita jako rozcestí alternativy po maturitě Přihlašte se na vysokou školu na poslední chvíli Jak si najít

Více

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno. č. 10 M Ě S Í Č N Í K

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno. č. 10 M Ě S Í Č N Í K Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno Ř Í J E N 2 0 1 2 č. 10 M Ě S Í Č N Í K P R O S T Ř E D N Í Š K O L Y 2 OBSAH OBSAH... 2 VYBRANÉ KONTAKTY SSŠ BRNO...

Více

Studium v zahraničí University Evropa. Geisteswissenschaften STUDENTY FHS USA Estudiantes. internacionales Fakulta humanitních

Studium v zahraničí University Evropa. Geisteswissenschaften STUDENTY FHS USA Estudiantes. internacionales Fakulta humanitních Studium v zahraničí University Evropa Geisteswissenschaften USA Estudiantes internacionales Fakulta humanitních studií Transcript of Records Německo Francie Bibliothek Étudier à l étranger Španělština

Více

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2011

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2011 UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2011 Olomouc červen 2012 1 1. Úvod V únoru roku 2011 uplynulo 65 let od znovuobnovení univerzitního učení v Olomouci. Druhá nejstarší univerzita

Více

Rozvojový projekt na rok 2010

Rozvojový projekt na rok 2010 VYSOKÁ ŠKOLA: OSTRAVSKÁ UNIVERZITA V OSTRAVĚ Rozvojový projekt na rok 2010 Formulář pro závěrečnou zprávu Program: Podprogram: Název projektu: 2. Program na podporu vzdělávání v oblasti zubního lékařství

Více

ACADEMIA RERUM CIVILIUM VYSOKÁ ŠKOLA. POLITICKÝCH A SPOLEČENSKÝCH VĚD, s.r.o. KOLÍN VÝROČNÍ ZPRÁVA

ACADEMIA RERUM CIVILIUM VYSOKÁ ŠKOLA. POLITICKÝCH A SPOLEČENSKÝCH VĚD, s.r.o. KOLÍN VÝROČNÍ ZPRÁVA ACADEMIA RERUM CIVILIUM VYSOKÁ ŠKOLA POLITICKÝCH A SPOLEČENSKÝCH VĚD, s.r.o. KOLÍN VÝROČNÍ ZPRÁVA za období od 1. 1. 2006 do 31. 12. 2006 1 Předkládá: Doc. PhDr. Ján LIĎÁK, CSc. rektor ARC VŠPSV Schváleno:

Více

Państwowa WyŜsza Szkoła Zawodowa w Nysie Státní vysoká odborná škola v Nise. Informátor určený uchazečům o studium

Państwowa WyŜsza Szkoła Zawodowa w Nysie Státní vysoká odborná škola v Nise. Informátor určený uchazečům o studium Państwowa WyŜsza Szkoła Zawodowa w Nysie Státní vysoká odborná škola v Nise Informátor určený uchazečům o studium Sazba a grafická úprava Agata Krycia-Chomińska Překlad ElŜbieta Wandycz Korektura Natálie

Více

Průvodce. programy pracovních pobytů mladých lidí v Kanadě. ČR Canada

Průvodce. programy pracovních pobytů mladých lidí v Kanadě. ČR Canada Průvodce programy pracovních pobytů mladých lidí v Kanadě ČR Canada Kanada a Česká republika partneři v mobilitě 23. listopadu 2006 podepsaly Kanada a Česká republika Dohodu o usnadňování dočasných pracovních

Více

Soubor pedagogicko - organizačních informací pro základní školy, střední školy, vyšší odborné školy a školská zařízení na školní rok 2001/2002

Soubor pedagogicko - organizačních informací pro základní školy, střední školy, vyšší odborné školy a školská zařízení na školní rok 2001/2002 Soubor pedagogicko - organizačních informací pro základní školy, střední školy, vyšší odborné školy a školská zařízení na školní rok 2001/2002 č.j. 13145/2001-20 Předkládaný Soubor pedagogicko-organizačních

Více

Využití ICT při studiu pro studenty se speciálními potřebami

Využití ICT při studiu pro studenty se speciálními potřebami Využití ICT při studiu pro studenty se speciálními potřebami Vladimíra Sehnalová ČÍSLO OPERAČNÍHO PROGRAMU: CZ.1.07 NÁZEV OPERAČNÍHO PROGRAMU: OP VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST PRIORITNÍ OSA: 2 ČÍSLO

Více

Mít přehled. Průvodce informačními a poradenskými službami pro mládež v ČR

Mít přehled. Průvodce informačními a poradenskými službami pro mládež v ČR Mít přehled Průvodce informačními a poradenskými službami pro mládež v ČR Obsah MÍT PŘEHLED 5 VZDĚLÁVÁNÍ 7 Předškolní vzdělávání 7 Základní školy 12 Střední školy 17 Vysoké školy 28 Pomaturitní nevysokoškolské

Více

Europass 2. Kdo může Europass využívat a kde se s ním setkáte 4. Europass životopis 6. Europass jazykový pas 8. Europass mobilita 10

Europass 2. Kdo může Europass využívat a kde se s ním setkáte 4. Europass životopis 6. Europass jazykový pas 8. Europass mobilita 10 Vážení čtenáři, každá zahraniční zkušenost, ať už v podobě brigády, stáže nebo přímo zaměstnání, je dobrou životní zkušeností, která zvýší Vaše šance při uplatnění na trhu práce nebo při Vašem dalším studiu.

Více

Průvodce prváka. připravilo IAESTE

Průvodce prváka. připravilo IAESTE Průvodce prváka připravilo IAESTE VŠCHT Praha 2011/2012 CHEMIE JE COOL! Úvodní slovo pana rektora Podmínky soutěže nepatrně měníme a rozdělujeme ji na dvě kategorie: 1. Od 15 do 18 let 2. Od 18 do 22 let

Více

praha Průvodce www.jazykovky.cz ročník 2 číslo 1 pro léto 2004 jazyky, studium, práce

praha Průvodce www.jazykovky.cz ročník 2 číslo 1 pro léto 2004 jazyky, studium, práce Průvodce průvodce pražskými jazykovými školami a agenturami s rejstříkem jazykových škol a kurzů doporučená prodejní cena: 10 Kč praha ročník 2 číslo 1 pro léto 2004 jazyky, studium, práce jazykové školy,

Více