Bez Země. Fantazie pro loutku, dva herce-akrobaty, větev, lano, loď, klec, ostrý hák vše trošku zasypáno kouzelným práškem.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Bez Země. Fantazie pro loutku, dva herce-akrobaty, větev, lano, loď, klec, ostrý hák vše trošku zasypáno kouzelným práškem. www.decalages."

Transkript

1 Bez Země Fantazie pro loutku, dva herce-akrobaty, větev, lano, loď, klec, ostrý hák vše trošku zasypáno kouzelným práškem.

2 Bez Země, na motivy Petera Pana od Jamese M. Barrieho "A vy mě pošlete do školy? A pak do práce? A brzy mám být dospělý? Já nechci chodit do školy a učit se o nudných věcech Já se nechci stát dospělým člověkem! A při probuzení cítit, jak mi rostou vousy! Zpátky, nikdo mě nebude mít, nikdo mě neučiní mužem.

3 Toto je příběh malého chlapce, který nechtěl vyrůst... Zůstat dítětem navždy, nevkročit do reality, žít v imaginárním světě, být volný... Být jako Peter je snem spousty dětí i dospělých ( existuje dokonce i tzv. syndrom Petera Pana, který je označením pro lidi, kteří odmítají vyrůst ). Svět který si vytváří je dokonalý, čas v něm není důležitý a každá chvíle je naplněna Dobrodružstvím... V žádném případě jsme se nepokoušeli o adaptaci ani Barrieho románu, ani jeho hry. Nechali jsme se pouze inspirovat některými tématy a postavami a i když se náš příběh samozřejmě nese v duchu Petera Pana, je trochu jiný, je náš...

4 Bez Země je příběh zavěšený kdesi mezi imaginární Zemí a světem opravdu reálným, v neurčeném čase, a neobvyklém místě, které dětství ještě úplně neopustilo... Je to představení pro všechny, srozumitelné ve všech zemích - vizuální, hravé i poetické. Chvílemi vás rozesměje, chvílemi rozpláče, někdy nadchne nebo donutí zamyslet se a občas vás může až zamrazit. Je ztřeštěné, vtipné a zároveň i velmi emotivní. Výrazové prostředky jsou různorodé: loutkoherectví, činohra, akrobacie, hudba, voňavky... Scénografie, osvětlení a kostýmy, civilní i pohádkové, činí tento trochu nereálný svět místy velmi konkrétním, místy velmi abstraktním... Stejně tak nečekané použití některých symbolů (klec, větev, loď a klasické vertikální lano) podněcuje fantazii a umocňuje překvapení. Vzdušná akrobacie na neobvyklých předmětech byla pro akrobaty objevná, ale zároveň je velmi důležitým prvkem, který slouží příběhu a dotváří přesnější vizuální obrázek.

5 Postavy Bez Země Loutka a dva herci Peter je nezměnitelný ve světě, ve kterém žije. Není ani člověk v klasickém slova smyslu ani hrdina, jelikož nechce nebo nemůže vyrůst, a i když se nebojí ničeho, je křehký jako malý chlapec. Peter je představovaný loutkou, protože se jedná o postavu nereálnou, nesmrtelnou a mimo jakoukoliv konkrétní dobu, stejně jako je samotná loutka. Zbylé dvě postavy (Víla a Pirát) jsou, na rozdíl od Petera, reálné, lidské, jsou schopné vnímat věci stejně, jako je vnímáme my, navzdory tomu, že jsou z magického světa. Oni samy, stejně jako jejich činy, vycházejí z představivosti malého dítěte... Víla je v podstatě "dobrá víla", umí létat, září jako hvězda; rozmarná, nevinná, občas vzteklá, je tak maličká, že se v ní může probudit vždy jen jeden cit. Na Petera nedá dopustit, protože je pro něj něco jako jeho matka, milenka i sestra... s Peterem je spojen celý její život. Je zrozena z jeho smíchu, existuje skrze něj... Pirát je obávaný, panovačný, nemilosrdný a zákeřný kapitán, který se rozhodl stát dospělým i se všemi chybami, které sebou dospělost přináší. Je dokonalým ztělesněním zla, tváří se na první pohled vznešeně ale zároveň je zděšený plynutím času. Nejvíce ze všeho se touží pomstít Peterovi, který mu kdysi usekl ruku. Chce se zbavit "nestoudné a pyšné mládeže". Proto je osamocen a bez lásky. Toho si je moc dobře vědom a o to více trpí.

6 Poznámka režisérky Véroniky Joly "Když vyrosteme, přestaneme umět létat, protože už nejsme dostatečně šťastní, nevinní a bez srdce... J.M. Barrie Nejde o to pozastavit se nad faktem, že Peter Pan je příběh o malém chlapci, který nechce vyrůst Neboť pokud se budeme držet vyprávění tak, jak ho napsal James M. Barrie, Peter je dítě, které nemůže vyrůst. Matkou zapomenut, byl se všemi dalšími ztracenými chlapci, uzavřen v dětském světě... Ztraceni, to byli všichni Je to vážně tak lákavé zůstat uzavřený v dětství? A je opravdu tak úchvatné muset se bránit lásce, která zardousí i víly? Muset čelit za každou cenu kapitánově smrtelné nenávisti? Tento příběh vypráví o světě, který odmítá zestárnout, o dětech, co nemohou vyrůst, o ztracených mužích a ženách Mohou létat, jsou šťastní, nevinní, podivní a zároveň zajímaví Ale pozor, jsou také nebezpeční, protože jsou bez srdce. Pro mě to to bylo něco úplně nového, naprosté dobrodružství! Už jsem kdysi pracovala s loutkou a cirkusáky, ale dát tyhle dvě umělecké formy dohromady mi připadalo sice těžké, ale hrozně zajímavé! A taky bylo! Vydali jsme se zcela novou cestou, vedeni chvíli loutkou, chvíli rekvizitami a chvíli herci samotnými, a to s jedním jediný cílem: příběh. Chtěli jsme tam použít magii, akci, humor a hlavně hodně lásky a něhy...

7 Tvůrčí tým Inscenace je výsledkem tvůrčí práce kolektivu: Autoři: Véronic Joly, Seiline Vallée, Salvi Salvatore, podle Petera Pana Jamese M. Barrieho Režie: Véronic Joly Hudba: Daniel Fikejz Loutka: Matěj Němeček a Daniela Klimešová Scénografie: Matěj Němeček Kostýmy: Daniela Klimešová Světelný design: Robert Janč Hrají: Seiline Vallée a Salvi Salvatore Projekt: Décalages - divadlo v pohybu Produkce: ART Prometheus o.s.- Lenka Bočková, Jakub Vedral Koprodukce: Roxy / NOD Představení je věnováno Matějovi Němečkovi... Toto představení vzniklo za podpory Ministerstva kultury České republiky a Hlavního města Prahy.

8 Životopisy Véronic JOLY (Fr) - režie Dva roky studovala na Mezinárodní divadelní škole Jacquea Lecoqua Od roku 1996 je členem Théâtre de la Jacquerie a účinkovala ve více než patnácti představeních režírovaných jeho zakladatelem, Alainem Mollotem. Společně s ním pořádala umělecké dílny o neutrální masce a Divadle z reálu Od roku 1999 je součástí uměleckého týmu Comédie de Picardie a spolupracuje na několika představeních. Adaptovala a režírovala " La vie est belle pour les ressuscités" Léonida Andreieva Cabaret Monty-Python podle Flying Cirkus. S ARS ANIMA vytvořila představení " Maux croisés" týkající se problému AIDS, autorsky se podílela a režírovala "Fenêtre sur terre" a " Le Festin Solidaire". Kromě toho, od roku 1991, vytvořila několik představení založených na improvizaci. V roce 1993 vstoupila do LIFI (spolek pro francouzskou improvizaci), kde se roku 2000 stala uměleckou vedoucí. Režíruje již více jak 15 let a spolupracuje s několika francouzskými improvizačními spolky a několika divadelními společnostmi (Le Rire Médecin, Aline...) Roku 2009 hrála v " Rêve d A " v Divadle L Art Eclair a "Premier réveil" v Divadle La Belle Idée. Režírovala "Le 8è jour" pro Festival Jardins en Scène stejně jako další realizaci Cie Art Tout Chaud "Pas de Quartier".

9 Seiline Vallée ( FR ) - herečka a akrobatka, navštěvovala po dva roky Mezinárodní divadelní školu Jacques Lecoq v S. Salvatore Libor Kubeš (CZ) - samouk herec a akrobat, všestranný umělec, začínal jako herec a šermíř ve skupině Seiline Vallée a Salvi Salvatore vytvořili poetické a akrobatické duo v autorské inscenaci Letokruhy. Společně poté Paříži. Její umělecký výraz a herecký projev byly formovány v divadelní škole Studio 34, a prací pod vedením Maxe Naldini. Spolupracovala s El Teatro Nucleo a režisérskými osobnostmi jako jsou Jacques Hadjaje a Luis Jaime Cortez na pouličních představeních, klauniádách a komediích dell arte. Profesorka Lili Dehais ji přivedla k technikám visuté hrazdy, věnuje se také vzdušné akrobacii na šalách, kruhu, vertikálním laně a jiných originálních materiálech. V divadelní praxi prošla celou škálou žánrů od klasického repertoáru (T. Williams, Molière, A.P. Čechov...), přes současný až po fyzické divadlo, pracovala pod vedením režisérů jako jsou například Jacques Connort, Rachid Akbal, Max Naldini, Éric Chatonnier, Philippe Maurice, Jacques Rosner... Od roku 2002 žije v České republice, kde ve své práci kombinuje cirkusové a divadelní výrazové prostředky. Spolupracovala dlouhou dobu s Divadlem Continuo na několika inscenacích ( Život v Peří, Cirkus Distown, Zatměn í a každoročních mezinárodních setkáních Kratochvílení ). Byla také přizvána jako pedagožka - lektorka ke spolupráci s Budilovou divadelní školou, která vyučuje podle metod Jacquea Lecoqa a pořádá umělecké dílny pro uvedení do vzdušné akrobacie pro děti a dospělé. Krumlovští Petrovští a Merlet. Jako šermíř hostoval v Národním divadle a v Divadle na Vinohradech. Pracoval také pod vedením režiséra Václava Martince. Spolu s herečkou Gábinou Berkovou připravil několik dětských loutkových inscenací. Potom pracoval jako loutkoherec, chůdař, muzikant, klaun a akrobat. Ve své práci kombinuje cirkusové a divadelní formy. Věnuje se technikám vzdušné akrobacie na šálách, popruhách, vertikálním laně a jiných originálních materiálech. Jako herec a akrobat se zúčastnil mimo jiné natáčení několika filmů, například Johanka z Arku a Van Helsing. V roce 1999 ho přizvalo ke spolupráci Divadlo Continuo nejdříve na inscenaci Cirkus Vitae. Po jejím uvedení v souboru zůstal až do roku 2006, stal se stálým členem Divadla Continuo a podílel se na všech jeho tehdejších inscenacích (Cirkus Vitae, Mrakavy, Dokud vás sny nerozdělí, Traffic Jam, Život v Peří, Cirkus Distown, Zatmění), speciálních projektech, tvůrčích dílnách i každoročních mezinárodních setkáních Kratochvílení. Mimo jiné pořádá také umělecké dílny pro uvedení do vzdušné akrobacie pro dospělé a děti. založili divadelní soubor Décalages - divadlo v pohybu.

10 Matěj Němeček ( ) výtvarník a divadelník; komiksy čte od šesti, píše od osmi, od devatenácti se věnuje divadlu. V noci spí. Vystudoval loutkovou scénografii na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. V letech byl v angažmá Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde vytvořil scénu a loutky k představením Malá čarodějnice, Kuba Kubula a Kuba Kubikula, Fimfárum, Na Draky, Ten náš Betlém, Královna hadů a Dr. Jekyll a Mr. Hyde. V Loutkohře také vzniklo dnes již legendární představení Kašpárek v rohlíku a Kašpárek navždy, pro které vytvořil neopakovatelný vizuální styl. Mezi komiksovou veřejností se zapsal jako autor Johna Doe a nezapadly ani jeho příspěvky do antologií CZekomiks, Kontraband a Pot. Ve spolupráci s Danielou Klimešovou navrhl a realizoval řadu průvodových chůdových představení. Daniela Klimešová narozena v Plzni.Po absolvování střední umělecko-průmyslové školy v Praze( ) se věnovala užité grafice a knižní ilustraci na vyšší odborné škole grafické v Praze. Studium na pražské DAMU na Katedře alternativního divadla ( ) zahájila projektem pouličního průvodového divadla (Rok vodnáře a draka- 2000). Poté navrhovala kostýmy a loutky pro divadlo DISK (I.Olbracht: Nikola Šuhaj- 2002, E.Wolsh: Discopigs- 2003, P.Wais: Dům o tisíci patrech- 2003). Současně se jako vyučující zúčastnila zahraničního loutkové dílny (México- 2000), studijní stáže v severní Itálii (Miláno, Academia de Brera- 2003) a polsko-českého projektu ve Wroclawi (Masakra, teatr PWST- 2003). Vysokoškolské studium ukončila autorským projektem zaměřeným na vzájemnou konfrontaci i výtvarné propojení kostýmu s pohybem performera (Tužba- 2005). Pravidelně spolupracovala s režijní dvojicí SKUTR v divadle Archa (Nickname- 2004, Duší dítě- 2005, Understand- 2005, 8 polib prdel kosům- 2006, Labyrint srdce ráj- 2006, Plačky- 2007) a na dalších klasických i alternativních inscenacích a projektech s různými divadly a festivaly. Kromě scénografie, divadelní a filmové kostýmní tvorby se věnuje volné i užité malbě,fotografii a autorské tvorbě. Daniel Fikejz se narodil 21. června 1954 v Praze jako syn textařky Jiřiny Fikejzové a atleta Jaroslava Fikejze. Od dětství docházel na hodiny klavíru a kompozice k prof. Martě Oberthorové. V roce 1971 založil s kamarády z gymnázia svou první skupinu Yogurt. Roku 1974 byl u vzniku jazz-rockové skupiny Combo FH, kde se stal kapelníkem, hlavním autorem, aranžérem a klávesistou. S touto skupinou nahrál dvě LP pro Panton (Věci 1981 vydáno i firmou CBS France a Situace na střeše 1986) a účastnil se evropských jazzových festivalů. Roku 1978 mu byla od českých kritiků udělena Cena Melodie za původní tvorbu. Od roku 1983 se více zaměřuje na divadelní a filmovou muziku napříč žánry. Píše především scénickou hudbu pro činoherní představení (často k dílům Williama Shakespeara) a spolupracuje s uznávanými režiséry v řadě divadel na území České republiky, Slovenska, Švédska (od 1995 Teatr Sörmland v Nyköpingu), Polska a Francie dohromady má na svém kontě již více než 120 premiér. Zkomponoval také čtyři muzikály a dva balety. Byl pověřen složením hudby k některým multimediálním projektům. Skládá též hudbu ke krátkým filmům a TV šotům, televizní a rozhlasové znělky, atd. Robert Janč narozen , herec, Clown doctor, osvětlovač, technický produkční; studoval na katedře Nonverbálního divadla na pražské HAMU, byl členem souboru TEATR NOVOGO FRONTA (Vagabond Adam Kadmond, Petrouchka, Días de las noches), souboru KREPSKO (Errorism; Twilogy), souboru VerTeDance (Jája a Papus); technický ředitel souboru FARMA V JESKYNI.

11 Fotografie Bez Země foto: Miroslav Halada

12 Základní technické a jiné podmínky Ubytování: Stravování: Místo: Potřeby sálu nebo šapita: Prostor pro představení: Potřebná výška k zavěšení: Povrch: Možný čas uvedení: Příprava: Deinstalace: V případě hraní mimo Prahu ubytování pro 5 osob ve dvou dvoulůžkových a jednom jednolůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením. Diety nebo zajištění stravy (minimálně snídaně) s možností vegetariánské varianty jídla. Možnost vjezdu a bezpečného (ideálně hlídaného) parkování s dodávkou 7 bodů k zavěšení s nosností 150 Kg + 2 body k zavěšení s nosností 20 kg (více viz Plán jevištní instalace); black box 10 x 8 m (možnost přizpůsobit velikost prostoru menší) Minimálně 6,5 m pevný a rovný; na podlaze natažený baletizol kdykoliv cca 10 hodin (včetně instalace světel a zvuku) cca 4 hodiny Další: Možnost přístupu na toaletu a k tekoucí vodě (umyvadlo nebo sprcha) před a po představení. Pomoc dvou techniků během instalace i deinstalace.

13 Technické požadavky Světla: 6 x PAR 64 (CP 62) 2 x PAR 64 (CP 61) 17 x PC 1kW + klapky + rámečky 2 x PC nebo Fresnel 2kW + klapky + rámečky 2 x PAR 36 3 x Profile 50 3 x stativ min. 1,5m 4 x pozemní stativ Dimmer 24 stmívatelných okruhů 2,3kW Háky a safety lanka pro všechna světla. Zvuk: 2x MD přehrávač včetně autopauzy (po předchozí konzultaci možno i 2x CD přehrávač) PA výkonově odpovídající prostoru, ideálně s oddělenými páry předních a zadních reproduktorů (s možností střídavě hrát do obou či pouze jednoho páru) + subwoofer pro diváků například přední repro: 2x 500W full range + 2x 500W sub přes crossover, zadní repro 2x 500W full range mix min. 4x mono linkový vstup pro MD, 2x nezávislý stereo main/sub group výstup (pro přední a zadní repro) 31 pásmový stereo grafický ekvalizér na FOH

14 Plán jevištní instalace

15 Décalages Divadlo v pohybu Česko - francouzský divadelní soubor Décalages - Divadlo v pohybu sídlící v Praze, založený Seiline Vallée a Salvim Salvatore v roce Tvorba divadla se opírá o poetický vizuální jazyk, který je směsicí vzdušné akrobacie, hudby, tance, scénografie a činohry. V práci souboru, jenž svá představení hraje v nejrůznějších evropských zemích, kde se setkává s ostatními umělci, hraje velmi významnou roli právě prolínání žánrů a kultur. Posedlost -tragicko-komické představení kombinující prvky divadla, tance a vzdušné akrobacie na provazové stěně, které zkoumá krajní meze vztahu muže a ženy. Režie: Irina Andreeva (RU) TaBALADA -pouliční představení - nevšední, visuální, akrobatické a hudební, hrané na alegorickém voze s konstrukcí pro závěsnou akrobacii. Cirkus, divadlo a zpěv. Režie: Zoja Mikotová (CZ) Foto: A. Dobrovodský Foto: M. Rosendorf

16 Kontakt Produkce: ART Prometheus o.s. Sokolovská 104 / Praha 8 Judita Hoffmanová Gsm: Tél: Fax: Jakub Vedral

NABÍDKA PROJEKTŮ. Studia DAMÚZA PŘEDSTAVENÍ A PROJEKTY PRO SEZÓNU 2009 / 2010

NABÍDKA PROJEKTŮ. Studia DAMÚZA PŘEDSTAVENÍ A PROJEKTY PRO SEZÓNU 2009 / 2010 NABÍDKA PROJEKTŮ Studia DAMÚZA PŘEDSTAVENÍ A PROJEKTY PRO SEZÓNU 2009 / 2010 Studio DAMÚZA Divadlo pro příští generace působí na divadelní scéně již od roku 1999. Bylo spjato se stejnojmenným prostorem

Více

Design série divadelních plakátů. Jan Buble

Design série divadelních plakátů. Jan Buble Design série divadelních plakátů Jan Buble Bakalářská Práce 2010 Abstrakt: Výstupem praktické části je série divadelních plakátů pro pražskou divadelní agenturu Art Prometheus. Série obsahuje tři plakáty

Více

NABÍDKA DÍLEN A SEMINÁŘŮ 81. JIRÁSKOVA HRONOVA 4. 13. SRPNA 2011

NABÍDKA DÍLEN A SEMINÁŘŮ 81. JIRÁSKOVA HRONOVA 4. 13. SRPNA 2011 NABÍDKA DÍLEN A SEMINÁŘŮ 81. JIRÁSKOVA HRONOVA 4. 13. SRPNA 2011 A jako ABECEDA DIVADLA LUDĚK HORKÝ Seminář je určen především začínajícím divadelníkům. Seznámíte se v něm takříkajíc na vlastním těle a

Více

I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury

I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury Pohlédneme-li do historie Divadla Radost, nalezneme tu několik vrcholných fází divadla, které bylo od počátku koncipováno zejména jako loutkové.

Více

Obsah. Editorial. Prof. Petr Oslzlý ředitel Centra experimentálního divadla v Brně

Obsah. Editorial. Prof. Petr Oslzlý ředitel Centra experimentálního divadla v Brně Obsah Editorial Prostředí českého divadla je rozmanité, podobně jako je členitá reálná krajina České republiky. I české divadlo má stejně jako česká krajina své vrcholy, své řeky či spíše proudy, své rozlehlé

Více

2 53. Bezručova Opava 2010. Láska nekonečný příběh 3

2 53. Bezručova Opava 2010. Láska nekonečný příběh 3 1. 27. září 2010 2 53. Bezručova Opava 2010 Láska nekonečný příběh 3 ST 1.9. 17.00 Slavnostní fanfáry k zahájení festivalu Obecní dům 17.00 Když láska nejsou jenom slova - Katarína Vavrová (Slovensko)

Více

Kde sehnat text divadelní hry. Co je to experimentující divadlo tady a teď Rozhovory s Hanou Budínskou, Petrem Kracikem a Evou Machkovou

Kde sehnat text divadelní hry. Co je to experimentující divadlo tady a teď Rozhovory s Hanou Budínskou, Petrem Kracikem a Evou Machkovou Kde sehnat text divadelní hry ročník 54. dvouměsíčník pro otázky amatérského divadla a uměleckého přednesu Co je to experimentující divadlo tady a teď Rozhovory s Hanou Budínskou, Petrem Kracikem a Evou

Více

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Ateliér scénografie Site specific a Divadlo Continuo Diplomová práce Autor práce: BcA. Matěj Sýkora Vedoucí práce: Mgr. Jan Štěpánek Oponent

Více

JIRÁSKŮV HRONOV 2015 NABÍDKA SEMINÁŘŮ 31. 7. 9. 8. 2015, Hronov

JIRÁSKŮV HRONOV 2015 NABÍDKA SEMINÁŘŮ 31. 7. 9. 8. 2015, Hronov JIRÁSKŮV HRONOV 2015 NABÍDKA SEMINÁŘŮ 31. 7. 9. 8. 2015, Hronov DP jako DIVADLO POÉZIE / POÉZIA DIVADLA... PETER JANKŮ Ako preniesť dušu básnika a jeho poézie na javisko a zároveň ho povýšiť do autentickej

Více

Mlejn. VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. 2012 ANNUAL REPORT

Mlejn. VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. 2012 ANNUAL REPORT Mlejn VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. 2012 ANNUAL REPORT OBSAH ZÁKLADNÍ DATA SPOLEČNOSTI Z HISTORIE O SPOLEČNOSTI, POSLÁNÍ A CÍLE MÍSTO REALIZACE ČINNOSTI ORGANIZAČNÍ STRUKTURA MARKETING A PROPAGACE ČINNOSTI

Více

V takové krásné společnosti

V takové krásné společnosti VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA HERECKÁ SLAVÍ 20 LET VZNIKU V takové krásné společnosti Dvacet let může být dlouhých a nekonečných. V naší škole mi utekly jako voda. Co jsem se za dvacet let o herecké profesi dozvěděla?

Více

43. celostátní přehlídka dětského divadla 43. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů 13. 19. června 2014, Svitavy

43. celostátní přehlídka dětského divadla 43. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů 13. 19. června 2014, Svitavy 1 DĚTSKÉ A MLADÉ DIVADLO, PŘEDNES, DRAMATICKÁ VÝCHOVA DĚTSKÉ A mladé DIVADLO, PŘEDNES A DRAMATICKÁ VÝCHOVA Kontakt: NIPOS-ARTAMA, Centrum estetických aktivit dětí a mládeže, P. O. BOX 12 / Fügnerovo nám.

Více

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Muzikálové herectví Ostravský Fantom Londýna Diplomová práce Autor práce: Ondřej Bábor Vedoucí práce: Karel Spurný Oponent práce: MgA. Karel

Více

SEZNAM JEDNOLETÝCH ŽÁDOSTÍ O GRANT KUL HL.M. PRAHY NA ROK 2013

SEZNAM JEDNOLETÝCH ŽÁDOSTÍ O GRANT KUL HL.M. PRAHY NA ROK 2013 Příloha č. 1 zápisu SEZNAM JEDNOLETÝCH ŽÁDOSTÍ O GRANT KUL HL.M. PRAHY NA ROK 2013 Poř. č. Žadatel Název projektu Celkové Požadovaná Výsledek Návrh GK RHMP ZHMP náklady částka bodování BA/001 27045471

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. ANNUAL REPORT

VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. ANNUAL REPORT 2 0 1 3 VÝROČNÍ ZPRÁVA KD MLEJN, o.p.s. ANNUAL REPORT O B S A H ZÁKLADNÍ DATA SPOLEČNOSTI Z HISTORIE O SPOLEČNOSTI, POSLÁNÍ A CÍLE MÍSTO REALIZACE ČINNOSTI LIDSKÉ ZDROJE MARKETING A PROPAGACE ČINNOSTI

Více

FESTIVALOVÝ ZPRAVODAJ OPONKA

FESTIVALOVÝ ZPRAVODAJ OPONKA FESTIVALOVÝ ZPRAVODAJ I / 2013 OPONKA SETKÁNÍ DIVADEL MALÉ JEVIŠTNÍ FORMY pátek 22.3. Festival Setkání divadel Malé jevištní formy pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ve spolupráci s NIPOS

Více

Jablonec deset let Městem tance

Jablonec deset let Městem tance Jablonec deset let Městem tance Vážení účastníci přehlídky, vítám vás v Jablonci nad Nisou a vítám vás tu velmi rád. Líbí se mi ta kulatá desítka, jež stojí před názvem přehlídky. Uvědomuji si, že z ní

Více

06 Nejen s Lindou Rybovou. 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus a Eurydika. o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím

06 Nejen s Lindou Rybovou. 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus a Eurydika. o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím Číslo 6 / Únor 2013 / 130. sezona 2012 2013 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 06 Nejen s Lindou Rybovou o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus

Více

55 LET LATERNY MAGIKY 31. Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem. Balet Borise Eifmana v Praze. Připravujeme Pád Arkuna

55 LET LATERNY MAGIKY 31. Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem. Balet Borise Eifmana v Praze. Připravujeme Pád Arkuna ČÍSLO 1 / ZÁŘÍ 2014 / 132. SEZONA 2014 2015 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 06 17 24 Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem Balet Borise Eifmana v Praze Připravujeme Pád Arkuna FOTO: ARCHIV 55

Více

čtvrtletník Navigátor životním stylem Kdo neskáče, není Čech

čtvrtletník Navigátor životním stylem Kdo neskáče, není Čech čtvrtletník 01 2011 Navigátor životním stylem EURO 2011 Kdo neskáče, není Čech EDITORIAL Spontánní rozhodnutí Znáte to. Tu party s kamarády domlouváte týdny dopředu. Nakonec se Jarda omluví, že dostal

Více

Minor. Scéna hlavního města Prahy

Minor. Scéna hlavního města Prahy Minor Scéna hlavního města Prahy výroční zpráva za rok 2014 1 1. Poslání koncepce, status Divadlo minor, bývalé Ústřední loutkové divadlo, jehož ředitelem je od 1. října 1998 Ing. Zdenek Pecháček, prošlo

Více

SETKÁNÍ 2013 STRETNUTIE 18. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DIVADELNÍHO FESTIVALU 23. 25. 5. 2013 PROGRAM FESTIVALU

SETKÁNÍ 2013 STRETNUTIE 18. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DIVADELNÍHO FESTIVALU 23. 25. 5. 2013 PROGRAM FESTIVALU SETKÁNÍ 2013 STRETNUTIE 18. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DIVADELNÍHO FESTIVALU 23. 25. 5. 2013 PROGRAM FESTIVALU STŘEDA 22. KVĚTNA PŘEDPROGRAM 19.30 Studio Z JESSIE A MORGIANA 20.30 Dílna FRANC ALPA zahřívací

Více

str. 8 Trutnově str. 8

str. 8 Trutnově str. 8 2 2007 informační bulletin pro amatérské divadlo V tomto čísle d ARTAMAna naleznete: g Program Divadelního Děčína / Divadelní Třebíče 2007 str. 4 g Pozvání na Mezinárodní divadelní festival Setkání 2007

Více

Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK

Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK Čas začátku Místo konání Název programu hosté obsah a doporučení Podmínky Zájem + účasti počet Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK 8:00 nebo 10:00 DK velký sál MACH A ŠEBESTOVÁ divadlo Lampión Kladno

Více

BARRANDOV STUDIO FALCON RWE TV NOVA

BARRANDOV STUDIO FALCON RWE TV NOVA BARRANDOV STUDIO FALCON RWE TV NOVA NOVÁ FILMOVÁ POHÁDKA ZDEŇKA TROŠKY Premiéra 21.2. 2008 www.nejkrasnejsihadanka.cz Vznik filmu podpořil Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie Distributor:

Více

8. číslo, prosinec 2012. Školní časopis GJB a SPgŠ Přerov 2

8. číslo, prosinec 2012. Školní časopis GJB a SPgŠ Přerov 2 HISTORIE MĚSTA PŘEROVA Počátky pedagogického školství v Přerově Přerovu právem náleží bohatá historie pedagogického školství. Vždyť ne každé město se může pyšnit působením učitele národů Jana Amose Komenského,

Více

činnost studia DAMÚZA o.p.s. 2014 Produkční jednotka DAMÚZA platform for next generation

činnost studia DAMÚZA o.p.s. 2014 Produkční jednotka DAMÚZA platform for next generation činnost studia DAMÚZA o.p.s. 2014 Produkční jednotka DAMÚZA platform for next generation Praha 2015 1 Studio DAMÚZA, kdo jsme? Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999. Původně bylo spjato

Více

Režijní přístupy k inscenování koncertních skladeb Leoš Janáček Říkadla, Mládí, Zápisník zmizelého

Režijní přístupy k inscenování koncertních skladeb Leoš Janáček Říkadla, Mládí, Zápisník zmizelého JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Hudební fakulta Katedra kompozice, dirigování a operní režie Operní režie Režijní přístupy k inscenování koncertních skladeb Leoš Janáček Říkadla, Mládí, Zápisník

Více

2. Historie. 2.1 Vývoj pouličního divadla ve světě. 2.1.1. Starověk

2. Historie. 2.1 Vývoj pouličního divadla ve světě. 2.1.1. Starověk 1. Úvod Pouliční divadlo je pojem velmi starý a velmi obsáhlý. Můţe to být ve své podstatě cokoli divadelního, co se děje na ulici a má nějaké obecenstvo. Pouţila bych zde tuto citaci, která je sice trošku

Více

08 Strakonický. dudák. s hercem Igorem Orozovičem. Rozhovor s hudebním ředitelem Opery Národního divadla Robertem Jindrou

08 Strakonický. dudák. s hercem Igorem Orozovičem. Rozhovor s hudebním ředitelem Opery Národního divadla Robertem Jindrou ČÍSLO 4 / PROSINEC 2013 / 131. SEZONA 2013 2014 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 08 Strakonický dudák s hercem Igorem Orozovičem 18 Rozhovor s hudebním ředitelem Opery Národního divadla Robertem Jindrou FOTO:

Více