Legislativa. Newsletter AHR ČR 3/2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Legislativa. zachariasova@ahrcr.cz. Newsletter AHR ČR 3/2015"

Transkript

1 3/2015 OTEVŘ ÍT

2 Legislativa Lobbing AHR ČR a HOTREC v Bruselu 23. a 24. dubna 2015 se konala 70. Valná hromada evropské hotelové konfederace HOTREC. V souhrnných výstupech uvádíme hlavní závěry z našich společných aktivit: Intenzivně probíhající kampaň a lobbing ve věci Travel Package (balíčky služeb). Odsouhlasen akční plán pro boj se šedou ekonomikou a narovnání podmínek na trhu v oblasti ubytování v soukromí. Rada Evropy odsouhlasila navržený kompromis ve věci původně plánovaného zavedení povinného poplatků za kontrolu hygieniků v restauracích. Poplatníkem měli být přímo provozovatelé. Kompromis navrhuje tuto povinnost z regulace vyjmout. Úřady na ochranu hospodářské soutěže ve Francii, Itálii a Švédsku uzavřely šetření ve věci parity cen vyžadované společností Booking.com. Jejich názor se liší od výroku německého soudu a nepokládají smluvně vyžadovanou paritu za narušování hospodářské soutěže. K tomuto rozhodnutí zaujmeme nesouhlasné stanovisko. Ochrana osobních údajů šablony k dispozici členům Asociace ve spolupráci se společností Hotel Spa Consulting připravila dokumenty, které definují technicko-organizační opatření hotelů / restaurací ve vztahu k ochraně osobních údajů. Abychom měli jistotu, že dokument bude splňovat všechny náležitosti zákona, které jsou předmětem kontrol, zaslali jsme návrh šablony na Úřad na ochranu osobních údajů. Odborníci dokument zrevidovali a sekretariát zaslal k Vašemu použití. Dále jsme poskytli doporučující pokyny ve vztahu ke zpracovávání osobních údajů Vašich hostů, především se jedná o získání jejich souhlasu s dalším využíváním osobních údajů např. pro marketingovou komunikaci. Václav Stárek zvolen viceprezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek byl na valné hromadě SOCR zvolen novým viceprezidentem pro cestovní ruch Svazu obchodu a cestovního ruchu. Prezident AHR ČR Václav Stárek informoval, že hlavními cíli SOCR v oblasti cestovního ruchu budou: vytvoření silné komory zastupující zájmy zaměstnavatelů, prosazení zákona o cestovním ruchu a snižování administrativního a daňového zatížení podnikatelů.

3 pro hotely V pondělí 1. června začalo hlasování o nejlepší penziony PENZION ROKU 2015 Anketa vstoupila do svého již 6. ročníku a tradičně ji vyhlašuje společnost FTonline, provozovatel stránek Dopenzionu.cz společně s Asociací hotelů a restaurací ČR (AHR ČR). Hlasovat můžete až do 31. srpna, z Top 10 penzionů vybere odborná komise na základě osobních návštěv ten nejlepší penzion, který na slavnostním Gala večeru Asociace hotelů a restaurací ČR získá prestižní ocenění PENZION ROKU Hlasování proběhne na Chcete se zapojit se svým penzionem? Zde více info: https://www.dopenzionu.cz/penzion-roku-2015-pro-provozovatele/ Už jste členem AHR ČR? Pokud ne, neváhejte! Informujeme Vás s předstihem o legislativě, vyhláškách a vznikajících předpisech, které ovlivňují Vaše podnikání v současné době se zabýváme a připomínkujeme: Autorský zákon Zákon o evidenci tržeb Zákon o místních poplatcích Alkohol Tabák Pobyt cizinců na území ČR Daňový systém Ochrana osobních údajů Online distribuce Vízová politika státu Komerční podnikání státem dotovaných zařízení Direktiva o cestovních balíčcích Poskytneme vám 50% slevu na klasifikaci Hotelstars S námi ušetříte na poplatcích OSA a Intergram Nabízíme mnoho kurzů v oblasti školení zaměstnanců Toto je pouhý zlomek výhod, které získáte, více na Recertifikace HOTELSTARS za 50 % ceny Využijte skvělou možnost získat zpět opravdové hvězdy! AHR ČR nabízí všem ubytovacím zařízením, která v minulosti byla klasifikována dle Hotelstars, možnost recertifikace na další období s 50% slevou!!! Nabídka platí od 1. července do konce roku 2015, tak neváhejte a nechte své zařízení znovu certifikovat. Nezapomeňte, že od 1. července budou platné nové podmínky pro certifikaci, platné pro rok , proto sledujte náš web

4 PRO RESTAURACE Elektronická evidence tržeb (EET) AHR ČR spolu se Svazem obchodu a cestovního ruchu žádá jasné garance, že EET bude zavedena pro všechny oblasti podnikání, kde dochází k hotovostní platbě a to bez ohledu na velikost daného subjektu nebo jeho právní formu. Se zavedením EET prosazuje Asociace převedení pokrmů restaurací do nižší sazby DPH. AHR je také zásadně proti zavedení EET, pokud bude vytvořen prostor pro rozšiřování výjimek z této povinnosti. AHR ČR také upozorňuje na to, že je opakovaně obor veřejného stravování zmiňován jako nejvýznamnější tvůrce šedé ekonomiky. Z dostupných studií jasně vyplývá, že nechuť k daňovým odvodům nevykazují podnikatelé ve veřejném stravování a ubytovacích službách zdaleka na prvním místě, jak je často mediálně deklarováno. Naopak první místa vykazují stavebnictví a zpracovatelský průmysl, o kterých se vůbec nehovoří, následováno obchodem. Návrh na zvýšení poplatků restauracím za svoz komunálního odpadu zastaven V únoru tohoto roku si skupina poslanců zadala zpracování návrhu novely zákona o místních poplatcích, která by měla obcím umožnit u podnikatelů zvýšit horní limity poplatku za komunální odpad. Mělo se týkat zejména ubytovacích zařízení a stravovacích zařízení. V jedné z variant by měla být stanovena nová vyšší sazba pro podnikatelské osoby. V jiné variantě pak stanovit sazby podle druhu živností. Třetí varianta počítala s objemovým výpočtem. V prvních variantách reálně hrozilo, že opět bude jednostranně znevýhodněn obor pohostinství. Ve spolupráci se sněmovní legislativou se podařilo zabránit zařazení tohoto pozměňovacího návrhu do výboru a následnému schvalování z důvodu protiústavnosti. Jednání s autorskými svazy na rok 2015 pokračují Na jednání s INTERGRAMem jsme znovu potvrdili postoj vůči nároku Asociace na jednoho správce. Vyjádřili jsme vůli uzavřít hromadnou kolektivní smlouvu a zajistit za naše členy výběr autorských poplatků pro INT i pro OSA. Prozatím nemáme žádné informace o tom, který ze svazů bude pověřen vyjednáváním podmínek hromadné smlouvy. Za této situace nehrozí našim členům žádné sankce, jelikož AHR je bude zastupovat a projevuje vůli dohodu uzavřít. Přidejte se k nám.

5 VZDĚLÁVÁNÍ Pro váš úspěch v HORECA segmentu! Otevřeli jsme nové kurzy v naší zbrusu nové Akademii! Zaměřujeme se na aktuální témata! Přinášíme vám know how těch nejlepších na stříbrném podnose. Kromě hard skills se soustředíme i na soft skills, rozšiřujeme kurzy i koučink. To vše díky profesionálům, se kterými spolupracujeme. Ti představují našich pět hvězd kvality. Tito odborníci z praxe jsou připraveni se vám plně věnovat a posunout vaši kariéru přesně tam, kam potřebujete Zabředněte do problematiky REVENUE MANAGEMENTU a naučte se jakými prostředky docílit jeho správné uplatňování! Na kurzu RECEPCE uchopte správně problematiku pobídkového prodeje, kreditní politiky hotelu, důležitosti informačních toků a spolupráce recepce s ostatními odděleními hotelu! Tyto a další témata na Vás čekají na Co se naučíte na semináři emočního leadershipu? Seminář rozvíjí čtyři kompetence leadera: strategické myšlení (tvoření vizí a řízení myšlenek), focus drive (dostatek energie k dosažení cílů, motivovat sebe a druhé), emoční inteligence (znát se, rozumět svým emocím a emocím druhých, zvládat zátěžové situace), důvěra a zodpovědnost (důvěřovat sobě a druhým, navyšovat svůj vliv a být přirozenou autoritou). A to stojí za to, co říkáte? Je na čase využít nabídky vzdělávání zdarma! Již pouze do konce měsíce srpna 2015 máte možnost využít nabídky odborných kurzů zdarma! Kurzy z oblasti hotelnictví a gastronomie zahrnují širokou nabídku témat, odráží v sobě aktuální trendy odvětví a jsou výhradně vedeny lektory se zkušenostmi z praxe. Kurzy vám můžeme připravit na míru pro kolektiv vašeho zařízení nebo své zaměstnance můžete přihlásit na již vypsaný kurz. Semináře se konají po celé České republice a jsou určeny zaměstnancům všech mimopražských zařízení. Proto neváhejte, navštivte zaregistrujte se a přihlašte sebe nebo své zaměstnance na jeden z mnoha skvělých kurzů zdarma! Těšíme se na vás!

6 COFFEE BREAK Chopin Hotel Prague by rád nabídl k prodeji ks postelí, šířka 140 cm (rám postele + matrace). Cena za komplet 1ks 900 Kč, k odběru během června 2015! Více fotek pokoje na hotelovém webu: vi-hotels.com/chopin-prague. Kontakt: Milan Švára, General Manager, M: Hotel Ametyst Praha Hotel Ametyst nabízí k odkupu vybavení hotelových pokojů. Jedná se o dřevěné židle (s loketní opěrkou i bez), psací a minibarové stoly, chromované stojany na kufry, dřevěné noční stolky, kovovo-skleněné stolečky, věšákové a zrcadlové stěny. Pro více fotografií a informací o cenách prosím kontaktujte: nebo volejte: Hotel Parkhotel Průhonice nabízí odprodej stolů V případě zájmu či dotazů kontaktujte prosím p. Daniela Sedláčka, tel.: GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary, a.s. vypisuje výběrové řízení na pozici SALES MANAGER Nástup: dle dohody Požadujeme: min. středoškolské vzdělání praxe v hotelovém oboru min. 2 roky obchodní činnost, marketing zkušenosti s revenue managementem vítány jazykové znalosti: AJ, NJ slovem i písmem, RJ (výhodou) znalost práce na PC řidičský průkaz dobré komunikativní schopnosti, obchodní dovednosti kreativita, důslednost, časová flexibilita, vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, schopnost pracovat v týmu příjemný vzhled a vystupování Nabízíme: adekvátní platové ohodnocení možnost profesního růstu benefitní a věrnostní programy pro zaměstnance možnost ubytování V případě zájmu kontaktujte Grandhotel Pupp / Oddělení lidských zdrojů: Leona Preňková tel.:

7 Nominujte Nominujte i Vy Mám svého horkého favorita Sanjiv Suri Restauratér roku 2010 RESTAURATÉR ROKU Výroční ceny AHR ČR Ostrava

FÓRUM. Nové trendy v hotelnictví a gastronomii. Rozhovor s eurokomisařkou Věrou Jourovou. Podnikejme odpovědně

FÓRUM. Nové trendy v hotelnictví a gastronomii. Rozhovor s eurokomisařkou Věrou Jourovou. Podnikejme odpovědně FÓRUM LISTOPAD 2014 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Nové trendy v hotelnictví a gastronomii Rozhovor s eurokomisařkou Věrou Jourovou Podnikejme odpovědně Pivovary

Více

Legislativa. Vízová politika Pokles především ruské klientely je způsoben nejen politickými

Legislativa. Vízová politika Pokles především ruské klientely je způsoben nejen politickými OTEVŘÍT 2/2015 Legislativa Neregulovaná konkurence ubytování v soukromí Fenoménem poslední doby se stává rostoucí nabídka ubytování v soukromí, která díky neregulovaným podmínkám významně konkuruje hotelům

Více

Jitka Fatková: Osobnost. cestovního ruchu 2010. Ocenění je pro mne především výzvou k další práci

Jitka Fatková: Osobnost. cestovního ruchu 2010. Ocenění je pro mne především výzvou k další práci Zpravodaj Asociace hotelů a restaurací ČR l ročník 5 Osobnost cestovního ruchu 2010 Jitka Fatková: Ocenění je pro mne především výzvou k další práci Více na straně 8 9 Generální partner AHR ČR Exkluzivní

Více

FÓRUM. Ohlasy na vzdělávací kurzy. Jak nakoupit víno a sestavit vinný sklep? Kandidáti na Výroční cenu AHR ČR 2O13

FÓRUM. Ohlasy na vzdělávací kurzy. Jak nakoupit víno a sestavit vinný sklep? Kandidáti na Výroční cenu AHR ČR 2O13 FÓRUM ZÁŘÍ 2013 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Ohlasy na vzdělávací kurzy Jak nakoupit víno a sestavit vinný sklep? Kandidáti na Výroční cenu AHR ČR 2O13 Vážené

Více

FÓRUM. Vzniklo Fórum cestovního ruchu. O DPH v restauracích Změna autorského zákona? Recertifikace HSU za 50 % ceny!

FÓRUM. Vzniklo Fórum cestovního ruchu. O DPH v restauracích Změna autorského zákona? Recertifikace HSU za 50 % ceny! FÓRUM KVĚTEN 2014 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Vzniklo Fórum cestovního ruchu O DPH v restauracích Změna autorského zákona? Recertifikace HSU za 50 % ceny! Pivovary

Více

Plánujete vlastní budoucnost? Rozhodujete se o studiu?

Plánujete vlastní budoucnost? Rozhodujete se o studiu? ROČNÍK 1 DUBEN 2007 Plánujete vlastní budoucnost? Rozhodujete se o studiu? Hledáte perspektivní studijní obory, možnosti vlastního podnikání, pracovní zapojení ve firemním managementu? Máme řešení! Zavedená

Více

porcelánu dodavatel Váš nový ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Hrozba listerie není hysterie... (str. 6) ...kouření v restauracích (str. 9)

porcelánu dodavatel Váš nový ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Hrozba listerie není hysterie... (str. 6) ...kouření v restauracích (str. 9) ROČNÍK 1 ÚNOR 2007 ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ M O D E R N Í P O R C E L Á N S N Á P A D E M Váš nový dodavatel porcelánu V ě z e ň s k á 3, 1 1 0 0 0 P r a h a 1, w w w. d u d s o n. c z Hrozba listerie není

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 3 ŘÍJEN 2009 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Exkluzivní partner AHR ČR Nové měřítko péče o prádlo. 110 let inovací pro profesionály čtěte na straně 12 Na kvalitě záleží. www.miele.cz

Více

FÓRUM. Causa autorský zákon pokračuje. Penzion roku 2014. Přilákejme hosty na vůni grilu

FÓRUM. Causa autorský zákon pokračuje. Penzion roku 2014. Přilákejme hosty na vůni grilu FÓRUM ČERVEN 2014 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Causa autorský zákon pokračuje Penzion roku 2014 Přilákejme hosty na vůni grilu Pivovary Staropramen přinášejí

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 3 ÚNOR 2009 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Exkluzivní partner AHR ČR Autorské odměny No ending story (str. 6) Brusel jednání HOTREC (str. 10) Prechod na EURO dopadol na výbornú (str.

Více

âeského POHOSTINSTVÍ 250 legislativních opatfiení EU pro sektor HORECA (s. 8) KampaÀ AHR âr za sníïení sazby DPH... (s. 18)

âeského POHOSTINSTVÍ 250 legislativních opatfiení EU pro sektor HORECA (s. 8) KampaÀ AHR âr za sníïení sazby DPH... (s. 18) ROâNÍK 1 LEDEN 2007 âeského POHOSTINSTVÍ Asociace hotelů a restaurací České republiky, o.s. Revoluční 13 110 00 Praha 1 www. ahrcr.cz Placení autorsk ch odmûn v roce 2007 (s. 8) 250 legislativních opatfiení

Více

EVROPSKÉ HOTELNICTVÍ pod společnými hvězdami

EVROPSKÉ HOTELNICTVÍ pod společnými hvězdami ROČNÍK 3 ZÁŘÍ 2009 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Exkluzivní partner AHR ČR EVROPSKÉ HOTELNICTVÍ pod společnými hvězdami Více o projektu společné evropské klasifikace (str. 10) Vysoká škola

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 2 KVĚTEN 2008 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Spolupráce s námi dokonalá symbióza FAGOR GASTRO CZ www.fagorgastro.cz Outsourcing a jeho uplatnění (str. 5) Seminář České pohostinství

Více

FÓRUM. Valentýnské inspirace. Podnikejme odpovědně

FÓRUM. Valentýnské inspirace. Podnikejme odpovědně FÓRUM ÚNOR 2015 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Valentýnské inspirace Podnikejme odpovědně Ceny hotelových pokojů v roce 2014 PRinASI slunce do vaseho Zivota WWW.STAROPRAMEN.CZ

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 2 ČERVEN 2008 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Perfektní pokrm... s jistotou a bezpečně! Kauza autorské odměny (str. 6) Wellness nejen módní trend (str. 19) Liblice se otevírají světu

Více

FÓRUM. Destinační management v ČR. Rozhovor s hoteliérkou roku 2013 Hanou Rybníčkovou. Máte samolepku ekologického programu?

FÓRUM. Destinační management v ČR. Rozhovor s hoteliérkou roku 2013 Hanou Rybníčkovou. Máte samolepku ekologického programu? FÓRUM DUBEN 2014 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Destinační management v ČR Rozhovor s hoteliérkou roku 2013 Hanou Rybníčkovou Máte samolepku ekologického programu?

Více

FÓRUM. Airbnb na českém trhu. Ohlédnutí za 9. Výroční konferencí AHR ČR. Vánoční rozhovor s PaedDr. Václavem Šmídem

FÓRUM. Airbnb na českém trhu. Ohlédnutí za 9. Výroční konferencí AHR ČR. Vánoční rozhovor s PaedDr. Václavem Šmídem FÓRUM PROSINEC 2014 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Airbnb na českém trhu Ohlédnutí za 9. Výroční konferencí AHR ČR Vánoční rozhovor s PaedDr. Václavem Šmídem Pivovary

Více

FÓRUM. Co trápí naše penziony? Rozhovor s Tomášem Blablou. Zákon o potravinách

FÓRUM. Co trápí naše penziony? Rozhovor s Tomášem Blablou. Zákon o potravinách FÓRUM LEDEN 2015 Z P R A V O D A J A S O C I A C E H O T E L Ů A R E S T A U R A C Í Č R Co trápí naše penziony? Rozhovor s Tomášem Blablou Zákon o potravinách PRinASI slunce do vaseho Zivota WWW.STAROPRAMEN.CZ

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 2 ŘÍJEN 2008 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ OSA jako první (str. 5) Podpora AHR ČR k přijetí eura (str. 11 12) Oranžový luxus pod Černou horou (str. 20 21) Leffe Bruin Leffe Blond

Více

Obsah. www.unihostostrava.cz

Obsah. www.unihostostrava.cz Obsah 1. Úvodní slovo 1 2. Krajská hospodářská komora MSK 3-4 3. Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje 5 4. Gastro festival Ostrava 2012 7-8 5. Národní soustava kvalifikací 8-9 6. Klasifikace hotelů

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 2 BŘEZEN 2008 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Česká technická norma (str. 10) Alles für den Gast (str. 10) Den otevřených dveří (str. 16) ZNAČKOVÉ RESTAURACE POTREFENÁ HUSA RESTAURACE.

Více

FÓRUM. Trendy hotelového designu. Charitativní akce hotelů PRO SI N EC 2013 Z P R AVO DA J A S O C I AC E H OT E L Ů A R E S TA U R AC Í Č R

FÓRUM. Trendy hotelového designu. Charitativní akce hotelů PRO SI N EC 2013 Z P R AVO DA J A S O C I AC E H OT E L Ů A R E S TA U R AC Í Č R OB1213_AHRzpravodaj:Sestava 1 15.12.2013 21:40 Stránka 1 FÓRUM PRO SI N EC 2013 Z P R AVO DA J A S O C I AC E H OT E L Ů A R E S TA U R AC Í Č R Trendy hotelového designu Charitativní akce hotelů Výroční

Více

Obsah: www.unihostostrava.cz

Obsah: www.unihostostrava.cz Obsah: 1. Úvodní slovo 3 2. Krajská hospodářská komora MSK 3-9 3. Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje 9 4. Gastrofestival Ostrava 11 5. Klasifikace hotelů 13 6. HRAT a dotační možnosti 15 7. Cestovní

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ ROČNÍK 4 ČERVEN 2010 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Exkluzivní partner AHR ČR Inzerce AHR 210x190.indd 1 3.6.10 11:27 Surcharging! (str. 5) Zkrátíme pracovní dobu? (str. 6) Facebook a hotely

Více

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ. e vvtüwé _âvöâx. Výhody a nevýhody franchisingu (str. 7) Jelínkova vila: Dříve mouka, dnes rybí speciality (str.

ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ. e vvtüwé _âvöâx. Výhody a nevýhody franchisingu (str. 7) Jelínkova vila: Dříve mouka, dnes rybí speciality (str. ROČNÍK 4 BŘEZEN 2010 Generální partner AHR ČR ČESKÉHO POHOSTINSTVÍ Exkluzivní partner AHR ČR e vvtüwé _âvöâx Majitel a šéfkuchař restaurací Aromi a La Finestra goto je kouzlo nového Cooking Chef Kenwood.

Více

NOVÁ KONCEPCE CERTIFIKACE (opakování)

NOVÁ KONCEPCE CERTIFIKACE (opakování) 3/2008 OBSAH VI. sněm Svazu účetních Str. 1 2 Nová koncepce certifikace opakování hlavních zásad Str. 1 3 EDITORIAL Vážení čtenáři, od květnového vydání bulletinu proběhly nejen zkoušky v systému certifikace

Více

naše členy a vyřizujeme kompletní agendu vyjednávání a výběru poplatků. Díky tomu

naše členy a vyřizujeme kompletní agendu vyjednávání a výběru poplatků. Díky tomu užitečné informace o podnikání www.iprosperita.cz Prosperita? Především! Nic jiného neřeším. ročník 14 () www.prosperita.info www.iprosperita.cz www.madambusiness.cz Město bez hospůdek, restaurací, cukráren

Více

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podpořil prohloubení hospodářských

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podpořil prohloubení hospodářských ZPRAVODAJ JIHOČESKÉ HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ročník 12 Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podpořil prohloubení hospodářských vztahů s Tatarstánem Delegace Tatarstánu v čele s prezidentem Minnichanovem měla

Více

8-9/2009 http://www.smocr.cz e-mail: smocr@smocr.cz. Zástupci Svazu jednali s vládou ČR

8-9/2009 http://www.smocr.cz e-mail: smocr@smocr.cz. Zástupci Svazu jednali s vládou ČR MĚSÍČNÍK SVAZU MĚST A OBCÍ ČESKÉ REPUBLIKY INFORMAČNÍ SERVIS 17. ROČNÍK 8-9/2009 http://www.smocr.cz e-mail: smocr@smocr.cz Z OBSAHU: Chaotické účetnictví státu Zástupci Svazu jednali s vládou ČR Očekávané

Více

součástí vydání je O firemních novoročenkách a vánočních přáních přemýšlejte s předstihem.

součástí vydání je O firemních novoročenkách a vánočních přáních přemýšlejte s předstihem. Prosperita? Především! Nic jiného neřeším. ročník 11 () Zprůhlednit segment malých a středních firem chce Hospodářská komora hlavního města Prahy bezpečným nástrojem Rating MSP Až 11 % českých firem není

Více