Monitoring novinářských testů. Leden 2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Monitoring novinářských testů. Leden 2014"

Transkript

1 Monitoring novinářských testů Leden 2014

2 zdroj model ŠKODA název článku / typ testu Auto 7 - Autohit Superb Combi Vlajková loď / Test Auto 7 - Autohit Octavia RS 2,0 TSI/162 kw DSG Srovnávací test vs Ford Focus ST Autoforum.cz Octavia RS 2,0 TSI/162 kw Takhle jede RS TSI s ověřeným výkonem / Test motoru Auto.cz Octavia 2,0 TDI/110 kw DSG Útok na prémii / Test AutoTIp Octavia 1,6 TDI/77 kw DSG Elegance Sedm je lepších než pět / Test Gesundheit.com Rapid Spaceback 1,2 TSI/77 kw Sebejistý Rapid / Test Svět motorů Yeti Outdoor 2,0 TDI/81 kw 4x4 Srovnávací test vs Suzuki SX4, Dacia Duster, Opel Mokka Autoweb Yeti Outdoor 1,8 TSI/112 kw 4x4 DSG Test Svět motorů Citigo Sport 1,0 MPI/55 kw Test zdroj model ŠKODA název článku / typ testu Nachrichten.at Octavia Combi Ve stopách nejlepšího / Test

3 TEST MĚSÍCE - Zdroj model ŠKODA název článku / typ testu Auto Bild Superb Combi 2,0 TDI Test měsíce: Srovnávací test vs Mazda 6, Opel Insignia, Ford Mondeo Zdroj model ŠKODA název článku / typ testu Auto Test Superb Žádné plné sliby / Test Caravaning Octavia Combi 2,0 TDI/110 kw 4x4 Supertalent / Test Auto Strassenverkehr Octavia Combi 2,0 TDI/110 kw 6DSG Elegance Nabízí víc / Test Heilbronner Stimme Octavia Nadčasová a prostorná / Test VDI Nachrichten Rapid Spaceback 1,4 TSI/90 kw DSG Srovnávací test vs Mazda 3 Frankfurter Allgemeine Zeitung Rapid Spaceback 1,2 TSI/77 kw Green tec Elegance Docela velký minigolf / Test Auto Strassenverkehr Yeti 2,0 TDI/103 kw 4x4 Elegance Srovnávací test vs Mazda CX-5, Hyundai ix35 Auto Bild Yeti Outdoor 2,0 TDI/81 kw 4x4 Srovnávací test vs Hyundai ix35, Mitsubishi ASX, VW Tiguan Auto Motor und Sport Yeti Outdoor 2,0 TDI/81 kw 4x4 Srovnávací test vs Dacia Duster, Mini Countryman, Suzuki SX4 Bild am Sonntag Yeti Srovnávací test vs Nissan Quashqai zdroj model ŠKODA název článku / typ testu Auto Illustrierte Octavia Combi RS 2,0 TDI/135 kw Drsný a drsnější / Test Neue Zürcher Zeitung am Sonntag Rapid Spaceback 1,4 TSI/90 kw Hezký konkurent Golfu ze stejného hnízda / Test

4 zdroj model ŠKODA název článku / typ testu Podkapotou.sk ŠKODA Rapid Spaceback 1,2 TSI/63 kw Green tec Šikovné auto, rozumné řešení / Test zdroj model ŠKODA název článku / typ testu The Independent ŠKODA Superb Combi 1,6 TDI/77 kw GreenLine Koupě tohoto auta je velmi vychytralý plán / Test ContractHireAndLeasing.com ŠKODA Superb Combi Srovnávací test vs Mazda 6 Tourer, Hyundai i40 Tourer Car Magazine ŠKODA Superb 1,6 TDI/77 kw GreenLine Elegance Test Car Magazine ŠKODA Octavia RS 2,0 TSI/162 kw Srovnávací test vs VW Golf GTI, Kia Proceed GT ContractHireAndLeasing.com ŠKODA Octavia RS 2,0 TDI/135 kw Test Dailyrecord.co.uk ŠKODA Octavia RS 2,0 TDI/135 kw Test Reviews.cnet.com ŠKODA Octavia RS Pro ty, co se vyznají / Test Car Magazine ŠKODA Octavia Combi 2,0 TDI/135 kw Test Car Magazine ŠKODA Octavia 1,6 TDI/77 kw Elegance Test Motoring ŠKODA Octavia Test Car Magazine ŠKDOA Yeti Outdoor 2,0 TSI/103 kw DSG Elegan. Test Auto Car ŠKODA Yeti 1,2 TSI/ kw 6MT Test Plymouth Herald ŠKODA Yeti Outdoor 4x4 Test Express & Star ŠKODA Yeti Outdoor První Yeti byl skvělý, teď je ještě lepší / Test

5 To nejlepší z úst novinářů Nové RS je v případě zrychlení až do nejvyšších rychlostí schopno důstojně konkurovat i těm rychlejším autům, která je možné v provozu alespoň čas od času potkat, v daném případě se jednalo o BMW Z4 Coupe s nejvyšším výkonem 343 koní. (Octavia RS, Autoforum.cz) Právě tato konfigurace ukazuje, jak nebývale luxusní může ŠKODA Octavia být. Jistě, stále se nejedná o prémiový segment, takováhle Škodovka se mu však nebezpečně přibližuje. (Octavia 2,0 TDI, Auto.cz) Yeti je lesní inženýr, před budovou univerzity vypadá právě tak přirozeně jako uprostřed paseky. (Yeti, Svět motorů) Designérům se podařilo získat na omezeném prostoru daném rozměry vozu maximum místa: Spaceback překvapuje svojí vzdušností, prostorem před koleny a největším zavazadelníkem v této třídě, který dokonce předčí i větší Golf. (Rapid Spaceback, Neue Zürcher Zeitung am Sonntag) Octavia skutečně exceluje v tom, jak kombinuje slušný výkon s ekonomikou provozu. (Octavia, ContactHireAndLeasing.com) Několik posledních desítek let vyrábí ŠKODA vozy, které nekorespondují s bývalým image značky. Jsou dobré. Opravdu dobré. (Octavia RS, Rewiews.cnet.com) Místo pro nohy zadních cestujících v Octavii Combi konkuruje tomu v BMW řady 5 nebo Mercedesu třídy E. Zatímco zavazadlový prostor převyšuje kapacitou dokonce Audi A6 a VW Passat kombi. (Octavia Combi, Car Magazine) Základní motor 1,2 TSI je hvězdou, pokud jezdíte hlavně po městě: je dostatečně silný a efektivní na to, aby odměnil i ty, kteří chtěli hlavně nakoupit levně. (Octavia, Motoring)

6 Test měsíce Auto Bild Srovnávací test: ŠKODA Superb Combi 2,0 TDI vs Mazda 6 Kombi, Opel Insignia S.Tourer, Ford Mondeo Turnier datum: ŠKODA, 2. Mazda, 3. Opel, 4. Ford + hbité a úsporné motory + neporazitelná praktičnost - živý, úsporný diesel vrčí jako hladový pes Superb je sice o osm cm kratší než Insignia, přesto nabízí uvnitř aaah, prostor na kolena, který si přeje každý zákazník taxi, a zavazadlový prostor, po němž prahne každý otec od rodiny. Zavazadlový prostor Opelu je malý a nepraktický vadí nám široký okraj zadního nárazníku. Insignia je dobré auto, ale není dobré kombi. Superb vyvažuje skutečnost, že jsou na něm už tu a tam znát jeho léta, hbitým a úsporným pohonem, dobrým komfortem a akceptovatelnou cenou. Po sedmi letech je leccos v Mondeu zastaralé. Jeho kdysi vychvalovaný diesel pracuje na dnešní poměry mrzutě a zpomaleně. TDCi je tu navíc jediné bez systému Start/Stop a jeho spotřeba 6,3 litru je v testu největší. I po faceliftu vypadá obr od Škody nudně. Jeho praktičnost však zůstala neporazitelná.

7 Česká republika Auto 7 - Autohit Test: ŠKODA Superb Combi datum: nabídka prostoru + pestrá nabídka motorů - absence moderních bezpečnostních systémů Superb liftback v oblasti vnitřního prostoru exceluje a praktické kombi tyto vlastnosti ještě rozšiřuje. Superb platí za celkově vyvážené auto, kterému z hlediska jízdních vlastností či sladění pohonného ústrojí nejde moc vytknout. Pro běžný Superb je určitě vhodný motor 2,0 TDI, přičemž dynamicky pro normální ježdění postačí verze s výkonem 140 koní. Největší Škodovka boduje především prostorem. Zavazadlový prostor verze Superb Combi jen těžko hledá soupeře. Co se týče výbavy, i ta základní je slušná, ale všechny zásadní prvky a špetku luxusu navíc nabídne až druhá Ambition.

8 Česká republika Auto 7 - Autohit Srovnávací test: ŠKODA Octavia RS TSI 2,0/162 kw DSG vs Ford Focus ST datum: ŠKODA 9/10, 2. Ford 8/10 + lepší spotřeba než u Fordu + točivý motor - těžkopádnější v zatáčkách kvůli svým rozměrům ŠKODA dokázala udržet radikální řešení na uzdě a vyhrála srovnání s velkým odstupem. RS je v nabídce s úsporným turbodieselem, což v případě Fordu nečekejte. Čtyřválec Fordu hltá dražší benzin s oktanovým číslem minimálně 98 a v testu jsme mu naměřili o 1,5 l vyšší spotřebu než v případě Octavie. Čím větší jsou nerovnosti a čím rychleji jedete, tím lépe odpružení pracuje jako u sportovních podvozků. ŠKODA nabízí prostornější karoserii, lepší komfort a také bezproblémové jízdní vlastnosti. ŠKODA Octavia RS je univerzálnější, rodinnější a díky úspornějšímu motoru také ekonomičtější volbou.

9 Česká republika Autoforum.cz Test motoru: 2,0 TSI/162 kw vs ŠKODA Octavia RS datum: úžasně plochá křivka průběhu motoru + excelentní dynamika vozu - žádné Všimněte si výstavní křivky průběhu výkonu motoru, na reálně naměřený výstup je úžasně plochá od nějakých 4400 ot./min. až prakticky k omezovači otáček výkon neklesá pod nějakých 215 koní, a to spolu s relativně nízkou hmotností a správným zpřevodováním má na svědomí celé kouzlo. Nic více za výslednou dynamikou nehledejte. Sami jsme dynamiku benzinového RS s manuální převodovkou označili za excelentní. Nové RS je v případě zrychlení až do nejvyšších rychlostí schopno důstojně konkurovat i těm rychlejším autům, která je možné v provozu alespoň čas od času potkat, v daném případě se jednalo o BMW Z4 Coupe s nejvyšším výkonem 343 koní. Automobilkou avizovaný výkon převyšuje realita o 4 a kousek koně, točivý moment o necelých 8 Nm.

10 Česká republika Auto.cz Test: ŠKODA Octavia 2,0 TDI/110 kw DSG datum: ,5/5 + vůz téměř na úrovni prémiového segmentu + elektronické asistenční systémy - logika manuálního řazení DSG Pohodlná přední sedadla s vyhříváním zajišťují posádce velkou míru komfortu, ani po několika hodinách nepřetržité jízdy jsme nepocítili zvýšenou únavu." Právě tato konfigurace ukazuje, jak nebývale luxusní může ŠKODA Octavia být. Jistě, stále se nejedná o prémiový segment, takováhle Škodovka se mu však nebezpečně přibližuje." Testovaný turbodiesel v Octavii představuje ideální kombinaci jízdní dynamiky a nízkých provozních nákladů." Na dálnici se navíc hodí moderní elektronické systémy. Základem je aktivní radarový tempomat, který zachovává konstantní vzdálenost od vozu jednoucího před vámi, nebo systém Lane Assistant, jenž umí auto udržet v jízdním pruhu. Řidič je samozřejmě stále brán jako nejvyšší autorita, elektronika však obstarává velké množství unavujících úkonů." Je jasné, že většina typických zákazníků Škodovky po takto vybavené Octavii nesáhne. Automobil s cenou atakující Kč minimálně jednou tolik překračuje ideální rozpočet na koupi nového vozu, testovaná Octavia je však adekvátně tomu lepší."

11 Česká republika AutoTIP Test: ŠKODA Octavia Combi 1,6 TDI/77 kw DSG Elegance datum: kultivované řazení + dostačující výkon - cena za DSG Výhoda dvou stupňů navíc u DSG je značná. Výkony naftové šestnáctistovky se díky nim rovnoměrně rozložily, takže řidič necítí výkonové prodlevy, typické pro manuální,pětikvalt'." V běžném provozu 77 kw a 250 Nm od 1500 otáček stačí. Volnější tempo při předjíždění se dá potlačit správnou prací s kinetickou energií vozu jednoduše s předstihem plánovat deceleraci, nebo brzdit jen minimálně." Zatáčky lze projíždět celkem rychle, podvozek se chová nadprůměrně jistě a řízení je velmi přesné." Pokud netoužíte po ostré dynamice a spíše oceníte automat, není u Octavie lepší volby." Dotyková navigace je perfektně přehledná a ovládání klimatizace hezky po ruce."

12 Česká republika Gesundheit.com Test: ŠKODA Rapid Spaceback 1,2 TSI/77 kw datum: prostorné, poctivé auto + jízdní vlastnosti - vysoká nákladová hrana Za dvoumetrového řidiče se pohodlně usadí stejně vysocí pasažéři, což není obvyklé ani u aut o třídu větších. Převodovka je přesná, tichý motor rychle reaguje na plyn a má dostatek síly již od nízkých otáček. Motor působí silnějším dojmem, než napovídají jeho parametry. Navíc je úsporný. Klidní řidiči s ním budou mimo město jezdit za nějakých pět litrů, na dálnici při 130 km/h do sedmi. Interiér z tvrdých, leč kvalitních plastů možná neohromí, ale zpracovaný je perfektně a prostorností překoná i o třídu větší auta. Za výtečný poměr výkonů vůči spotřebě může i nízká hmotnost Rapidu, který je poddajný, ale přitom sebejistý a snadno ovladatelný. Zájemci za své peníze dostanou nekomplikované, velmi prostorné a poctivé auto, které skvěle jezdí a jeho řízení si lze užít.

13 Česká republika Svět motorů Srovnávací test: ŠKODA Yeti 2,0 TDI/81 kw vs Dacia Duster, Opel Mokka, Suzuki SX4 datum: Suzuki, 2. ŠKODA, 3. Opel, 4. Dacia + výborné jízdní vlastnosti podvozek ze závodnické školy + chirurgicky přesné řízení - horší aerodynamika a výrazně vyšší spotřeba než u Suzuki Kopromisní polohu řidiče v Dacii má na svědomí volant bez podélného seřízení. Sedáky i zadní opěradlo jsou krátké a nepříliš robustní. Yeti je lesní inženýr, před budovou univerzity vypadá právě tak přirozeně jako uprostřed paseky." Necháme-li prostřední díl zadního sedadla doma, dva krajní lze přisunout na střed, což dvěma dospělým zajistí nevšední komfort." Tlumiče neudrží karoserii Opelu v klidu a její vysoká stavba reaguje stálými parazitními kmity." Zatímco do Opelu přicházíme jako do klubu, ve Škodovce se cítíme jako doma, obklopeni důvěrně známými, i když ne nutně moderními věcmi. Interiér Suzuki nám připomíná perfektně zařízenou kancelář. Duster je pracovní nástroj, do jehož kabiny se těžko budete těšit." Yeti má plynule zabírající vícelamelovou hydraulickou spojku Haldex, řízenou plně automaticky podle stylu jízdy a přilnavosti. Ostatní používají jednoduchou elektromagnetickou spojku."

14 Česká republika Autoweb Test: ŠKODA Yeti Outdoor 1,8 TSI/112 kw 4x4 DSG datum: /5 + výborné chování na silnici + snadná ovladatelnost v terénu - morálně starší interiér Asistenční systémy fungují intuitivně a jsou uživatelsky přívětivé a nápomocné. Podvozek je celkově nastavený více do tuha, což autu umožňuje dobře potlačovat náklony a jezdit velmi agilně, díky dobrému akustickému tlumení a pocitu bytelného sestrojení podvozku však posádka nedostatkem komfortu určitě netrpí." Řídit Yetiho je tak zábavné, a to i díky,čistotě' odezvy jednotlivých ovládacích prvků." ŠKODA Yeti po modernizaci možná ztratila nepatrnou část svého vizuálního charakteru, na svém výborném jízdním projevu však ztráty nezaznamenala." Pokud se rádi svezete svižněji, přinese vám benzinový motor radost. Naopak pokud vyhledáváte klidnější jízdu, nebude rušit hlukem nebo nesmyslně tvrdým podvozek, ale potěší poddajností a dojmem robustní konstrukce."

15 Česká republika Svět motorů Test: Citigo Sport 1,0 MPI/55 kw 3dv. datum: vkusné "rychlé" doplňky + svižný a úsporný motor - ergonomické nedostatky Mírně přidřepl rovněž podvozek, konkrétně o patnáct milimetrů, což v kombinaci se zmíněnými patnáctipalcovými koly znamená přece jen jisté omezení komfortu. Citigo je však v této oblasti mimořádným přeborníkem, takže v mininadprůměru se drží i jako tvrdší Sport." Živý motor se po většinu času spokojí s pěti litry." Vnitřním prostorem poráží miniškodovka i kdejaké malé auto." (I přes zmíněná negativa - pozn.) zůstává však ŠKODA Citigo špičkovým vozem minikategorie." S paketem Sport budí Citigo respekt, skoro jako by se jmenovalo RS."

16 Rakousko Nachrichten.at Test: ŠKODA Octavia Combi datum: /5 + velmi dobré zpracování + prvky Simply clever - přehlednost interiéru Stačí několik pohybů rukou a nastavíte si dokonalou jízdní pozici s dobrým výhledem na přístrojový panel. Auto s dvoulitrovým motorem o 150 koních je agilní a hladina hluku v interiéru není nijak rušivá." Cesta trvala 4 a půl hodiny, a přesto po únavě ani stopy, třebaže na silnici byl velký provoz. To hovoří ve prospěch komfortu vozidla." Když do vozu přistoupili tři kolegové, poprvé se ukázaly přednosti jeho obrovské prostornosti. Třebaže jsme do něj naložili čtyři velké tašky a laptopy, zavazadlový prostor vypadal téměř prázdný. Rodina toho na dovolenou může odvézt skutečně hodně." S parkovacím asistentem je snadné nalézt i malé mezery k zaparkování."

17 Německo Auto Test Test: ŠKODA Superb datum: velmi dobrý výhled kolem vozu u varianty Combi + velkorysá nabídka prostoru - žádné Celkově se Superb jeví díky hranatým a nízkým světlometům svěžejší a působí ostřejším dojmem." Solidní technika VW, elegantní design a velkorysý prostor pro cestující i zavazadla: Superb nabízí v porovnání s ostatními hodně auta za málo peněz. Prostorné Combi navíc trumfuje karoserií, která poskytuje lepší rozhled kolem vozu a větší variabilitu. V kombinaci se silným, 140koňovým motorem TDI a výbavovým stupněm Ambition jde o atraktivní nabídku jak pro rodiny, tak pro podnikatele." Výhodou Combi není pouze větší nákladový prostor. Nabízí také nižší nákladovou hranu, rovnou ložnou plochu a s volitelným síťovým programem i větší variabilitu." Vzadu mohou dva dospělí docela dobře stanovat, zatímco řidič a spolujezdec si udělají pohodlí na sedadlech vhodných i pro dlouhé cesty." Tuhé nastavení podvozku umožňuje agilní chování, velké nerovnosti ale dává cestujícím pocítit. Není dokonalé, ale celkově je dostatečně pohodlné."

18 Německo Caravaning Test: ŠKODA Octavia Combi 2,0 TDI/110 kw 4x4 datum: kvalitně zpracované řízení umožňuje táhnout 2tunový přívěs i bez DSG + vynikající trakce - některá příliš levná řešení detailů Pohon 4x4 s elektronicky řízenou mezinápravovou spojkou Haldex reaguje i při velmi pomalé jízdě stabilně a citlivě, i slušně naložená Octavia se v bahně pohybuje se suverenitou. Pomáhá tomu také motor, který ochotně táhne už od nízkých otáček." ŠKODA se svojí Octavií Combi opět stvořila vynikající vůz za férovou cenu." Ačkoliv sama o sobě váží Octavia asi 1500 kg, má dvoutunový přívěs pod kontrolou. Přívěs se po náklonech rychle srovná, a to i bez pomocného stabilizačního systému." Interiér se vyznačuje velmi dobrými sedadly s tím nejlepším ergonomickým tvarováním. Zadní sedadla budou vyhovovat i dospělým a zavazadlový prostor s dvojtou podlahou dobře poslouží ve většině případů." ŠKODA Octavia toho hodně uveze a s pohonem 4x4 i hodně utáhne."

19 Německo Auto Strassenverkehr Test: ŠKODA Octavia 2,0 TDI/110 kw 6DSG Elegance datum: vyvážené auto pro rodinu + nabídka prostoru - lehké cukání DSG při rozjezdu Velký interiér navozuje pocit velkorysé prostornosti, podtržený prostorem na kolena vzadu, který dává vzpomenout na vyšší střední třídu." Člověk už nemá pocit, že ŠKODA je záměrně zpátky drženou levnou verzí Volkswagenu." Interiér je skromně a stroze zařízený, díky čemuž má velmi intuitivní ovládání." Vysoké zatížení vozu je možné díky poměrně tuhému podvozku; přesto je komfort na delších cestách dobrý. Pozitivním vedlejší efektem tohoto nastavení je, že je vůz i přes svoji velikost dobře ovladatelný." Z především cenově výhodného vozu se během let stalo vyzrálé a vyvážené auto ideální pro rodinu. Skutečně jako cenově výhodné působí již pouze horší motorizace. V ostatních případech hraje už Octavia vyšší ligu než dříve."

20 Německo Heilbronner Stimme Test: ŠKODA Octavia datum: nadčasovost designu + ideální auto pro táty od rodin - žádné Interiér předchůdkyně byl co do kvality celkem přesvědčivý a ŠKODA jej teď ještě vylepšila." Na dobře uspořádaném interiéru je patrné, že jeho návrháři se orientovali především na zákazníkovy potřeby." Octavia Combi je auto, které nebude ani za deset let vypadat staře." Tento solidní kombík je jistý na silnici, přesně zatáčí, rychle řadí (s DSG), je lehký, mrštný a užijete si s ním i zábavu. K tomu nabízí spoustu prostoru a ještě šetří rozpočet domácnosti. Víc už ani tátové od rodin nemohou chtít, nebo ano?" Opravdu šikovný je zavadlový prostor. Zaprvé se do něj snadno vstupuje opravdu velkými pátými dveřmi a zadruhé lze zadní opěradla sklopit přímo z kufru pomocí páčky."

21 Německo VDI nachrichten Srovnávací test: ŠKODA Rapid Spaceback 1,4 TSI/90 kw DSG vs Mazda 3 datum: ŠKODA, 2. Mazda + lepší nabídka prostoru + výhodnější základní cena - nijak hodnotné materiály v interiéru Že je Spaceback menší než Mazda 3 vadí v Rapidu jen málo, protože jak nabídkou prostoru, tak objemem kufru umí ŠKODA bodovat. Vzadu mají cestující hodně prostoru na kolena a nad hlavou a zavazadlový prostor mezi 415 a 1380 litry je asi o 10 % větší než u Mazdy. Jako další výhoda se ukazují i velké páté dveře." Turbomotor 1,4 TSI má silný zátah a běží kultivovaně. K dobrému dojmu z něj přispívá i sedmistupňové DSG se vždy připraveným vhodným rychlostním stupněm." Motor Mazdy patří na první pohled do jiné generace než 1,4 TSI, ale šestistupňová převodovka řadí nejen přesně, ale umožní mu i po těžkopádném rozjezdu odvádět dobrou práci." Součásti podvozku Rapidu Spaceback pocházejí z výrobní linky Fabie a Octavie (předchozí). Díky tomu je komfort pérování vynikající. Ve spojení s dobře nastaveným řízením umožňuje podvozek dynamický průjezd úzkými zatáčkami." Podvozkoví vývojáři Mazdy očividně nekladli takový důraz na komfort jízdy jako ve Škodě, důležitější pro ně byla dynamika jízdy."

22 Německo Frankfurter Allgemenine Zeitung Test: ŠKODA Rapid Spaceback 1,2 TSI/77 kw Green tec Elegance datum: dobře vyladěný pohonný systém + řada praktických Simply clever řešení - tvrdé plasty v interiéru i ve výbavě Elegance Za jízdy ukazuje Spaceback svoji lepší stránku. Hluk větru je minimální a pérování o mnoho komfortnější než tvrdé nastavení podvozku limuzíny. Pružiny a tlumiče se snadno vypořádávají s nerovnostmi na silnici." Řízení si notuje s dobře sestaveným ansáblem a může se pochlubit dobrou zpětnou vazbou od kol." Palubní deska je čistá a přehledná, přístrojový štít je velmi dobře čitelný." Odkládací přihrádky mají tu správnou velikost a nacházejí se na těch správných místech." Charakteristika motoru, kterou bychom ještě donedávna našli jen u dieselů, umožňuje uvolněnou, klidnou jízdu, která je díky nízkým úrovním otáček i úsporná." Rapid patří k nejlehčím vozům svojí třídy."

23 Německo Auto Strassenverkehr Srovnávací test: ŠKODA Yeti 2,0 TDI/103 kw 4x4 Elegance vs Hyundai ix35, Mazda CX-5 datum: ŠKODA, 2. Mazda, 3. Hyundai + agilní a bezpečné jízdní vlastnosti + vysoká variabilita - nejhorší nabídka prostoru v testu Elektromagnetické řízení Hyundaie stále zatáčí tak trochu nejasně a nabízí málo zpětné vazby." Menší nabídku prostoru dohání Yeti svojí variabilitou, pečlivým zpracováním, kultivovaným, třebaže trochu žíznivým pohonem, vysokou úrovní bezpečnosti a zábavným řízením." Hyundai končí kvůli svému drsnému pérování, nepohodlným sedadlům a dunivému motoru za Mazdou i Škodou." Yeti opepřuje svoji krátkou karoserii vysokou variabilitou." Vznětový motor Hyundaie hodně kouří, pomaleji se dostává do tempa, slabě táhne a trápí se už na 180 km/h." Yeti zatáčí s entusiasmem, jezdí agilně a stejně tak bezpečně. Mazdě chybí trochu cit v řízení, Hyundai hodně."

24 Německo Auto Bild Srovnávací test: ŠKODA Yeti Outdoor 2,0 TDI/103 kw 4x4 vs Hyundai ix35, Mitsubishi ASX, VW Tiguan datum: ŠKODA, 2. VW, 3. Hyundai, 4. Mitsubishi + pozoruhodné jízdní vlastnosti + nízká cena - žádné Stejný dvoulitr TDI se 140 koňmi jako v Tiguanu má v o 100 kg lehčím Yeti větší tah a silnější zvuk." Yeti divoce a odhodlaně sviští zatáčkami, je pozoruhodně agilní a pohybuje se lehčeji než Tiguan." Hyundai je zde nejpomalejší, diesel ke všemu duní a automatická převodovka reaguje pomalu. K dokonalosti má daleko i houpavé nastavení pérování a volant s gumovým pocitem." Odstup Hyundai od špičky je znatelný. Yeti je o hodně živější, Tiguan komfortnější." Mitsubishi nabízí příliš málo místa vpředu, vzadu i v kufru." Hlasitý podvozek ASX má sice nádech agility, ale tuhé, na nárazy citlivé řízení ji omezuje."

25 Německo Auto Motor und Sport Srovnávací test: ŠKODA Yeti Outdoor 2,0 TDI/81 kw 4x4 vs Dacia Duster, Mini Countryman, Suzuki SX4 datum: ŠKODA, 2. Suzuki, 3. Mini, 4. Dacia + spolehlivý vůz pro všechny příležitosti + jízdní vlastnosti, nabídka prostoru - spotřeba 7,3 l Izolačního materiálu je v Dacii Duster málo jako šafránu a motor je kvůli tomu v interiéru při zátěži pořádně dominantní. Hluk od pneumatik a větru společně dokáží přehlušit i cédéčko. Dacia se v zatáčkách silně naklání a má nejasné jízdní vlastnosti, což koresponduje s necitlivým řízením. ESP zasahuje příliš brzy a mechanický hluk je iritující." Yeti je jednoduše spolehlivý vůz pro všechny příležitosti." Mini má raději zatáčky než roviny a cení si stylovosti více než funkčnosti." Yeti v tomto testu boduje nejlepší nabídkou prostoru a vítězí vysokou variabilitou zadních sedadel, připravený splnit jakýkoliv úkol." Yeti prvotřídně vyrovnává nerovnosti a nabízí spoustu jízdního komfortu, ať už na sedadlech nebo díky tlumení hluku. Ovládá se intuitivně a ve všech dalších ohledech se chová přinejmenším tak, jak byste čekali od dobrého kompaktního SUV."

26 Německo Bild am Sonntag Srovnávací test: ŠKODA Yeti vs Nissan Quashqai datum: praktičtější, s lépe vyřešeným prostorem než Nissan + jadrné jízdní vlastnosti - oproti Nissanu málo moderní V Yetim se sedí blíže asfaltu, celá kabina řidiče je umístěná velmi vzadu a je prostorná jako dodávka. Proti tomu Quashqai spojuje pocit vysokého posezu z SUV s interiérem sportovního vozu. Zatímco Nissan se profiluje jako více sportovní, svalnatý svůdce s nižším a širším postojem, hranatý Yeti je spíše šarmantním praktikem s chytrým prostorovým konceptem. Praktičtějším vozem je každopádně Yeti, který nabízí více než jen mnohem lepší hodnoty výkonu. Zatímco v Nissanu se dá zadní sedadlo sklopit pouze ve dvou dílech, ve Škodě je třídílné a kromě toho je lze posouvat a zcela vyndat. Chladně kalkulující člověk sáhne po Yetim, člověk jdoucí s módou spíše po Quashqai. Při jízdě se oba dva vozy značně liší. ŠKODA je jadrná a svěží, s přímým řízením a tuhým pérováním, Nissan je spíše ležérní a uvolněný, s řízením s lehkým chodem, které je vhodné do parkovacích domů, ale na delších cestách vadí.

27 Švýcarsko Auto Illustrierte Test: ŠKODA Octavia Combi RS 2,0 TDI/135 kw datum: dobrá spotřeba + dobré jízdní vlastnosti - vizuálně příliš podobné standardnímu modelu Šlápnete-li na plynový pedál, zrychlíte za jadrného zvuku turba a po slabším začátku motor náležitě zatáhne.." I když jezdíte úsporně, dostanete se na spotřebu 5,9 litru na rozdíl od udávaných 5,0 l. V průměru to dokonce bylo i 7,0 litru, ale to jsme jezdili sportovně, často akcelerovali a dali vozu pořádně zabrat." Kdo chce zažít více adrenalinu než ve standardní Octavii, a přitom si udržet únosnou spotřebu, pro toho je dieselové RS dobrou volbou." I s na 15 mm sníženým podvozkem je RS pohodlné. V rychlých zatáčkách péruje s citem a díky progresivnímu řízení a elektronickému diferenciálu se dobře ovládá." Sportovní sedadla jsou vyvedena v kombinaci látka-kůže. Dají se nastavovat pouze manuálně, ale jsou pohodlná."

28 Švýcarsko Neue Zürcher Zeitung am Sonntag Test: ŠKODA Rapid Spaceback 1,4 TSI/90 kw datum: prostornost + sportovně elegantní design - žádné Spaceback je hezký, malý, kompaktní a prostorný vůz." Designérům se podařilo získat na omezeném prostoru daném rozměry vozu maximum místa: Spaceback překvapuje svojí vzdušností, prostorem před koleny a největším zavazadelníkem v této třídě, který dokonce předčí i větší Golf." Elektromechanický posilovač řízení patří k nejlepším v segmentu." Spaceback je atraktivním rozšířením řady Rapid a svým sportovně elegantním designem osloví zákazaníky orientované na styl." Má tvary kupé, ale nabízí hodně prostoru sportovně elegantní Rapid Spaceback od Škody."

29 Slovensko Pod kapotou.sk Test: ŠKODA Rapid Spaceback 1,2 TSI/63 kw Green tec datum: dobře nastavené pérování podvozku + úsporné motory TSI - vysoká nákladová hrana Jízda se Spacebackem 77 kw je doslova paráda, ale ani námi zkoušený motor 63 kw se nenechá zahanbit. Nepatří sice k trhačům asfaltu, ale jeho velmi slušných 160 Nm kroutícího momentu už od 1500 otáček zebezpečí slušnou jízdu i přes pět rychlostních stupňů." Při jízdě vyššími rychlostmi je plusem i nízká hladina aerodynamického hluku. Paketem Green tec můžete ulevit svému ekologickému svědomí za 237 euro, ale potěšíme vás, že spotřeba se s ním reálně dostala do zajímavých hodnot a návratnost této investice je poměrně rychlá." Mezi konkurencí najdete i měkčeji nalaďaná auta, ale toto mi vyhovovalo zcela bez připomínek." Spaceback je skutečně auto, které si na nic nehraje, dobře poslouží a ještě docela dobře vypadá. V mých očích dostal zelenou, a to nejen kvůli barvě karoserie testovaného modelu." Oproti Rapidu chybějících 135 litrů v zavazadlovém prostoru postrádáte v praxi mnohem méně, než by se mohlo zdát."

30 Velká Británie The Independent Test: ŠKODA Superb Combi 1,6 TDI/77 kw GreenLine Elegance datum: nabídka prostoru + nízká spotřeba - špatný komfort při jízdě s velkými koly V některých novinách se před časem rozvášňovali, když někdo viděl Rowana Atkinsona ve Škodě Superb. Uvádělo se v nich, že je to skutečně velmi vzdálený vůz od jeho 390 km/h jedoucího McLarenu F1 za 3 miliony liber, který si koupil v roce Já si ale myslím, že pan Atkinson pouze měl vychytralý plán, jak vyřešit svoje motoristické potřeby." Stejně jako Rowan Atkinson, tak i já řidič Škodovky vím, co od vozu ŠKODA chci. Zaprvé spoustu místa, abych mohl převážet všechny možné věci. Tuto podmínku Superb hravě splňuje." Uvnitř se Superb vyrovná místem pro nohy i svému luxusnímu bratranci Bentley Continental Flying Spur." Můj tip pro potenciálního majitele Superbu je: kupte si ojetého, raději benzin než diesel, a kombi. Mějte ho hodně dlouho, takže jeho ztrácení na hodnotě nebude relevantní. Možná, že tohle byl ten vychtralý plán pana Černá zmije."

31 Velká Británie ContractHireAndLeasing.com Srovnávací test: ŠKODA Superb Combi vs Mazda 6 Tourer, Hyundai i40 Tourer datum: bez hodnocení + zavazadlový prostor + výhodná cena - absence zadní kamery Svalnaté, autoritativní řízení v Superbu má na svědomí velmi sebejistou jízdu, zatímco i40 působí více mrštně, ovšem trochu bez objemu a ve srovnání se Superbem celkově neuspokojivě." Převážná část kupců kombi si je vybírá kvůli jejich celkové praktičnosti a zavazadlovému prostoru, a zde Mazda ztrácí převahu. Její 506litrový kufr je o 20 % menší než 633litrový v Superbu." V interiéru všichni tři nabízejí šikovná řešení se spoustou odkládacích míst, ovšem Superb benefituje z vybroušeného a intuitivního infotainmentu koncernu VW." Navigační systém Hyundaie stejný jako byste našli v mnoha vozech Kia je dost jednoduchý na to, aby se snadno používal, ale není tak vytříbený jako ve Škodě." Mazda 6 je ze všech největší fešanda, nabízí nejpříjemnější jízdu a má nejlevnější provoz. Jenže i ve své nejskromnější podobě je také nejdražší. Nejdostupnějším kombi ze všech je Superb."

32 Velká Británie Car Magazine Test: ŠKODA Superb 1,6 TDI/77 kw GreenLine Elegance datum: /5 + nízká spotřeba + nízké emise - ne tak dobré jízdní vlastnosti jako má Octavia, relativně horší kvalita jízdy na horších površích Na rozdíl od Audi A1 a Škody Octavia, v nichž jsme tento motor testovali, tu není 5, nýbrž 6 manuál s velmi dlouhými převodovými stupni, které v rychlostech nižších než dálničních udržují motor sotva probuzený." Zátah ve středních otáčkách je pro provoz na dálnici, kde Superb stráví většinu svého života, dostačující. Dokonce ani při velké zátěži se pohonné ústrojí nesnaží v automotive poctě Vetřelci vyskočit z auta skrz kapotu ven." Už od nízkých otáček budete vždy nejméně o jeden převodový stupeň, níže než byste byli v silnějším Superbu s 2,0 TDI. Stejně jako u všech spořivějších dieselů je to věc, kterou se naučíte obcházet, a pokud jde o váš jediný vůz (a jak vynikající rodinný vůz Superb je!), slabší tah motoru budete sotva zaznamenávat." Snížený podvozek je aerodynamické opatření, které pomáhá k emisím CO g/km, což je o celé daňové pásmo lepší než nejčistší BMW řady 5 (nová 518d, kterou jsme zkoušeli v 2013)."

Monitoring novinářských testů. Červen 2013

Monitoring novinářských testů. Červen 2013 Monitoring novinářských testů Červen 2013 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Svět motorů Superb Combi 2,0 TDI Test Svět motorů Octavia Combi 2,0 TDI 4x4 Test Auto TIP Octavia Combi 2,0 TDI Test Autohit

Více

Monitoring novinářských testů. Únor 2012

Monitoring novinářských testů. Únor 2012 Monitoring novinářských testů Únor 2012 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu autoweb.cz Superb 2,0 TDI DSG 4x4 Test Autohit Citigo 1,0 MPI/44 kw Test Technický týdeník Yeti 2,0 TDI 4x4 Test hybrid.cz

Více

Monitoring novinářských testů. Březen 2012

Monitoring novinářských testů. Březen 2012 Monitoring novinářských testů Březen 2012 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu autopruvodce.cz Citigo 1,0 MPI/44 kw Test veciautomobilove.cz Octavia Scout 2,0 TDI Test Auto 7 Octavia Combi 1,6 TDI

Více

Monitoring novinářských testů. Listopad 2011

Monitoring novinářských testů. Listopad 2011 Monitoring novinářských testů Listopad 2011 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu autoweb.cz Citigo 1,0 MPI/55 kw Srovnávací test s Citroënem C1 1,0i auto.cz Yeti 1,4 TSI Test ifaster.cz Fabia RS Test

Více

Monitoring novinářských testů. Srpen 2012

Monitoring novinářských testů. Srpen 2012 Monitoring novinářských testů Srpen 2012 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Žena a život Fabia 1,2 TSI Test AutoTip Superb Combi 3,6 FSI Test veciautomobilove.cz Superb 2,0 TDI Test Svět motorů Octavia

Více

Monitoring novinářských testů. Srpen 2011

Monitoring novinářských testů. Srpen 2011 Monitoring novinářských testů Srpen 2011 zdroj model ŠKODA název článku/typ testu Svět motorů Roomster 1.4 TDI Recenze ojetého vozu Auto motor a sport Yeti 1.4 TSI 4x2 Test Auto motor a sport Superb 2.0

Více

SPORTOVNÍ AUTA NISSAN MICRA. Grand V MALÉM PROVEDENÍ ČAS K PŘEZUTÍ NA LETNÍ PNEUMATIKY VÝJIMEČNĚ ÚSPORNÝ SOUTĚŽ MOTOCYKL ROKU V PLNÉM PROUDU

SPORTOVNÍ AUTA NISSAN MICRA. Grand V MALÉM PROVEDENÍ ČAS K PŘEZUTÍ NA LETNÍ PNEUMATIKY VÝJIMEČNĚ ÚSPORNÝ SOUTĚŽ MOTOCYKL ROKU V PLNÉM PROUDU ROK 2011 Č. 3 Grand SOUTĚŽ MOTOCYKL ROKU V PLNÉM PROUDU ČASOPIS ZDARMA PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST FIATPUNTO EVO SEAT IBIZA CUPRA CITROËN DS3 SPORTOVNÍ AUTA V MALÉM PROVEDENÍ ALFA ROMEO MITO ČAS

Více

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc č. 9, ročník 12, vychází 3. Září 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma Škoda 130 RS n. 49 winner rally Monte Carlo 1977 1:43 FOXTOYS obj. č.: FOXS104 990 Kč www.foxtoys.cz představujeme

Více

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení Č. 2, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 7. ÚNORA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA TEST Větší než byste čekali TEST SUZUKI SX4 Oblíbený crossover po omlazení HYUNDAI i40 Žralok lovící ve vodách

Více

Hyundai se drží zavedeného třídního

Hyundai se drží zavedeného třídního SROVNÁVACÍ TEST i30 1.6 CRDi vs. Octavia 1.6 TDI Souboj roku Zářijová kampaň e vzbudila rozruch v jeho prodejnách stály škodovky coby hlavní konkurenti, aby si zákazník udělal vlastní názor. se prý srovnání

Více

MAZDA 6. Láska na první pohled LETNÍ KATALOG. ŠKODA YETI 4x4. téma. Auto roku 2014. Zvládne i těžké přívěsy VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

MAZDA 6. Láska na první pohled LETNÍ KATALOG. ŠKODA YETI 4x4. téma. Auto roku 2014. Zvládne i těžké přívěsy VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT Č. 3, ROČNÍK 13, VYCHÁZÍ 4. BŘEZNA 2014 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA 2 PŘEDSTAVUJEME Auto roku 2014 Karlovarská 660, Praha 6 Tel.: 222 197 231-232 prodej.skoda@klokocka.cz Borského

Více

Bezpečí, které těžko hledá konkurenci

Bezpečí, které těžko hledá konkurenci Č. 10, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 2. ŘÍJNA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA PŘEDSTAVUJEME Švédové chtějí konkurenci zaskočit líbivým hatchbackem VOLVO V40 Bezpečí, které těžko hledá konkurenci

Více

hyundai i30 kombi Škoda Octavia Dostatek prostoru i slušná cena Hledali jsme chyby! A našli? Jakub Kornfeil Auto přímo pro Čechy

hyundai i30 kombi Škoda Octavia Dostatek prostoru i slušná cena Hledali jsme chyby! A našli? Jakub Kornfeil Auto přímo pro Čechy č. 5, ročník 12, vychází 7. května 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma Skladové vozy ŠKODA ihned k odběru Octavia Ambition 1.4 TSI 469 500 Kč představujeme Auto přímo pro Čechy www.klokocka.cz

Více

www.hlavacek.cz Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento 12 Nová ŠKODA Octavia Scout

www.hlavacek.cz Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento 12 Nová ŠKODA Octavia Scout Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia Editorial 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento Vážení zákazníci, 12 Nová ŠKODA Octavia Scout 14 ŠKODA Octavia G-TEC 15 Tipy na zimní pneu 16 Škoda Economy

Více

Magazín NOVÁ ŠKODA SUPERB. Začátek nové éry LÉTO 2015. Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA

Magazín NOVÁ ŠKODA SUPERB. Začátek nové éry LÉTO 2015. Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA Magazín Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA LÉTO 2015 NOVÁ ŠKODA SUPERB Začátek nové éry Finanční služby skupiny Volkswagen Group Úvěr Leasing Pojištění Mobilita RAPID SEDAN A RAPID SPACEBACK

Více

Paříž s plnou parádou, nebo slevy v Tokiu?

Paříž s plnou parádou, nebo slevy v Tokiu? SROVNÁVACÍ TEST Wagon 2.2 MZR-CD, Grandtour Paříž s plnou parádou, nebo slevy v Tokiu? už řadu let útočí poměrem ceny a výbavy. Teď mu šlapou na paty konkurenti z Japonska. Doženou ho? A co nabízejí navíc?

Více

Dynamika, prostor a univerzálnost

Dynamika, prostor a univerzálnost č. 2, ročník 13, vychází 4. února 2014 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma TEST BMW i3 V hlavní roli elektřina! více na straně 8 představujeme Svěží sportovní design a jedinečný požitek

Více

magazín Pavel Zedníček Kufr je v kufru! xdrive Jistě v každé situaci Mini Clubman Pro mladé gentlemany PODZIM 2007

magazín Pavel Zedníček Kufr je v kufru! xdrive Jistě v každé situaci Mini Clubman Pro mladé gentlemany PODZIM 2007 PODZIM 2007 magazín Pavel Zedníček Kufr je v kufru! xdrive Jistě v každé situaci Mini Clubman Pro mladé gentlemany OBSAH 4 Pel -Mel Novinky o vozech BMW, Opel, Chevrolet 8 Jednička? Jednička! test BMW

Více

amond minulost přítomnost Budoucnost jaro / léto 2010 Hyundai ix35 Nebojí se konkurence Kenny Lee: Hyundai není jen asijská značka, je globální.

amond minulost přítomnost Budoucnost jaro / léto 2010 Hyundai ix35 Nebojí se konkurence Kenny Lee: Hyundai není jen asijská značka, je globální. amond minulost přítomnost Budoucnost jaro / léto 2010 Hyundai ix35 Nebojí se konkurence Kenny Lee: Hyundai není jen asijská značka, je globální. 1. BIG BEAT V ČECHÁCH Úvodem OBSAH Vážení pánové, výjimečně

Více

extra Subaru Technika - Lineartronic Modelová řada 2013/14 Subaru WRX Sti

extra Subaru Technika - Lineartronic Modelová řada 2013/14 Subaru WRX Sti extra Subaru Technika - Lineartronic Modelová řada 2013/14 Subaru WRX Sti www.offroad4x4magazin.com OFF EXTRA NOVINKY 2013/14 Subaru - Modelová řada Text: Jindra Lasík, Foto: archiv Cesta k úspěchu: Boxer

Více

Tisková zpráva, Strana 1 z 7

Tisková zpráva, Strana 1 z 7 Tisková zpráva, Strana 1 z 7 Nová ŠKODA Superb: Nová éra Vlajková loď značky ŠKODA: Nová měřítka v automobilové střední třídě Charakter: Výrazná, moderní, emocionální - nová ŠKODA Superb představuje revoluci

Více

x-perience cactus Nový Seat Leon Škoda Fabia Combi Největší zavazadlový prostor ve své třídě

x-perience cactus Nový Seat Leon Škoda Fabia Combi Největší zavazadlový prostor ve své třídě č. 2, ročník 14, vychází 3. února 2015 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma představujeme Nový Seat Leon x-perience Terénní kombi překvapí funkčností 4x4 a vysokou světlou výškou Více na

Více

PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ DO ROKU 2010

PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ DO ROKU 2010 «PREVIEW Známe vítěze «TÉMA Jak výhodně nakoupit? Slevy, výprodeje, akce NOVĚ ON-LINE na www.grandprinc.cz Časopis pro širokou motoristickou veřejnost č. 1 / ročník 9. - ZDARMA DIRECT LINE / vychází 15.

Více

AKCE. Extravagantní MPV vsadilo na moderní technologie. Ken Block. První jízda nás potěšila! Novinka v mnohém překvapila. Silnice jsou jeho hřiště

AKCE. Extravagantní MPV vsadilo na moderní technologie. Ken Block. První jízda nás potěšila! Novinka v mnohém překvapila. Silnice jsou jeho hřiště č. 11, ročník 12, vychází 5. LISTOPADU 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma na práci do Auto Kelly Autoservisu AKCE více info uvnitř ucho_95x62.indd 1 23.10.2013 13:44:2 představujeme

Více

SROVNÁVACÍ TEST. Kia Rio 1.25 CVVT KIA RIO RENAULT CLIO ŠKODA FABIA VÍTĚZ TESTU DESIGN ROZDĚLUJE KVALITNÍ A PŘEHLEDNÁ

SROVNÁVACÍ TEST. Kia Rio 1.25 CVVT KIA RIO RENAULT CLIO ŠKODA FABIA VÍTĚZ TESTU DESIGN ROZDĚLUJE KVALITNÍ A PŘEHLEDNÁ SROVNÁVACÍ TEST KIA RIO RENAULT CLIO ŠKODA FABIA Foto: Václav Novák Zdánlivě nerovný DESIGN ROZDĚLUJE Clio je na pohled zajímavé, kdekdo se za ním otočí. Rio dává přednost konzervativnější eleganci. Na

Více

SROVNÁVACÍ TEST Škoda Superb 2.0 TDI vs. Volkswagen Passat 2.0 TDI Dorůstání

SROVNÁVACÍ TEST Škoda Superb 2.0 TDI vs. Volkswagen Passat 2.0 TDI Dorůstání SROVNÁVACÍ TEST 2.0 TDI vs. Passat 2.0 TDI Dorůstání Testy Světa motorů Začátečnická léta superbu se završují. Zlepšuje se ve všech směrech, od vnitřního prostoru k jízdnímu pohodlí. Jaké šance nechá staršímu

Více

DS3. Jeep CHerokee. přijíždí do Evropy. Příloha Nabídka zánovních vozů od. design, sportovní apetit a výbavu. více na straně 16.

DS3. Jeep CHerokee. přijíždí do Evropy. Příloha Nabídka zánovních vozů od. design, sportovní apetit a výbavu. více na straně 16. č. 5, ročník 13, vychází 6. května 2014 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma představujeme Jeep CHerokee Americká legenda přijíždí do Evropy Příloha Nabídka zánovních vozů od citroën DS3

Více

Nové BMW řady 2 Active Tourer. Obsah.

Nové BMW řady 2 Active Tourer. Obsah. Média Strana 1 BMW Group Česká republika Nové BMW řady 2 Active Tourer. Obsah. 1. Nové BMW řady 2 Active Tourer: Krátká verze. 2 2. Koncept: Kompaktní odpověď na moderní nároky na dopravu. 4 3. Design:

Více

MAZDA CX-5. AMI Lipsko. Žádná revoluce, je tu evoluce! VELKÝ SPECIÁL OSOBNOST SUZUKI SWIFT. Sebevědomé SUV chce nastavit nová měřítka ve své třídě

MAZDA CX-5. AMI Lipsko. Žádná revoluce, je tu evoluce! VELKÝ SPECIÁL OSOBNOST SUZUKI SWIFT. Sebevědomé SUV chce nastavit nová měřítka ve své třídě Č. 5, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 9. KVĚTNA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA AUTOSALON AMI Lipsko 02. 10. 06. 2012 Lipsko je blízko! Více na straně 30. PŘEDSTAVUJEME Sebevědomé SUV chce

Více

Kia CARENS 10 % Až sedm míst za velmi rozumné peníze. Atraktivní rodinné auto. Legenda nám povyrostla! PODVOZKOVÉ DÍLY SE SLEVOU

Kia CARENS 10 % Až sedm míst za velmi rozumné peníze. Atraktivní rodinné auto. Legenda nám povyrostla! PODVOZKOVÉ DÍLY SE SLEVOU č. 6, ročník 12, vychází 4. června 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma AKCE OD PODVOZKOVÉ DÍLY SE SLEVOU a navíc výhodná cena práce www.autokellyautoservis.cz 10. 6. DO 7. 7. 2013

Více