PLÁN ČINNOSTI HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA BRNO NA ROK 2015 PRIORITY ROKU 2015 DRAMATURGIE DIGITÁRIA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PLÁN ČINNOSTI HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA BRNO NA ROK 2015 PRIORITY ROKU 2015 DRAMATURGIE DIGITÁRIA"

Transkript

1 PLÁN ČINNOSTI HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA BRNO NA ROK 2015 Plán činnsti Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace na rk 2015 vychází z pslání a hlavních úklů Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace (dále jen Hvězdárna a planetárium Brn), z finančníh plánu na rk 2015 a kncepce strategickéh rzvje v letech 2013 až PRIORITY ROKU 2015 Středbdem veškerých aktivit v rce 2015 zůstává digitárium s unikátním prjekčním systémem. Sučasně se ale pkusíme realizvat venkvní expzici Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka a zahájit přestavbu interaktivní výstavy v sále explratria. DRAMATURGIE DIGITÁRIA Dramaturgie Hvězdárny a planetária Brn vychází z těcht principů: Pdba tht světa je výsledkem úsilí bezpčtu vědců. Ovlivňují náš každdenní živt, naděje i sny, zajišťují dluhdbu prsperitu a blahbyt. Prpagujeme kritický způsb myšlení, schpnst syntetizvat a analyzvat každdenní příval infrmací. Přispíváme k vědecké a technické gramtnsti a získávání nvých generací nadšenců pr vědu a techniku. Medializujeme a prpagujeme české výzkumné prjekty a také úspěchy českých vědců. Věnujeme se tmu, v čem jsme jedineční. Jsme nadšení z bjevvání našeh světa, jsme esencí takvéh pstje. Jednduchst je naše dgma. Vyjadřujeme se tak, aby nám publikum rzuměl. Naše představení jsu směsicí skutečné a virtuální reality, žánrem blížícím se tzv. hard science fictin. Dplňujeme výuku, ale nepučujeme. Je-li t smysluplné, dáváme prstr ryze kulturním prjektům. Z pvahy věci, abychm udrželi vyský divácký zájem a naši vůdčí pzici dramaturgické tvrby mezi návštěvnickými centry pdbnéh typu, musíme v každém kalendářním rce uvést nejméně čtyři premiéry představení v sále digitária. Vždy p jednm představení pr menší a dspělé diváky v jarních a pdzimních Hvězdárna a planetárium Brn, příspěvkvá rganizace, Kraví hra 522/2, Brn, tel , IČO: , DIČ: CZ , bankvní spjení: /0100, Hvězdárna a planetárium Brn je příspěvkvu rganizací zřízenu statutárním městem Brnem. Příspěvkvá rganizace je zapsána v bchdním rejstříku vedeném u Krajskéh sudu v Brně v ddílu Pr, vlžce čísl 17. zeměpisná šířka: ,9, zeměpisná délka: ,8, nadmřská výška: 305 m n. m.

2 měsících. Tat představení pak dluhdbě nabízíme i rganizvaným šklním výpravám a zůstávají v našem repertáru následujících něklik let. Kadence dramaturgické tvrby vyžaduje kmbinvat vlastní tvrbu s nakupváním licencí na přady d externích prducentů. Pkud hdláme uvádět skutečně špičkvu zahraniční prdukci, dsahují ceny za licence výše stvek tisíc krun. Neméně nákladná finančně a navíc i časvě je tvrba vlastních představení pr digitárium, jejíž styl se blíží (a v mnhém překnává) tvrbě celvečerních filmů. Řada fází realizace takvých prjektů např. 3D mdelvání, rendering, autrská hudba je přitm mžná v sučinnsti puze s externími specialisty. Není ttiž v časvých mžnstech našich stálých pracvníků, nehledě na umělecký vklad aneb velmi specializvané knw-hw. V rce 2015 pr digitárium připravíme 6 představení v tzv. hybridní dramaturgii jak kmbinaci vlastní tvrby a externích prducentů. Dsud byl rzhdnut těcht přadech: Se zvířátky vesmíru (únr 2015) Úžasné planety verze pr veřejnst (únr 2015) Přírdní výběr (únr 2015) Blíže ke hvězdám (říjen 2015) Dále prběhne diskuze představení na téma vesmír a phádkvém příběhu pr nejmenší diváky pr sezónu 2015/2016. Na představení v digitáriu přirzeně navazují další aktivity, např. prpagace před, během a p premiéře, výrba vzdělávacích i reklamních předmětů, merchandising. V sále digitária budu v rce 2015 prbíhat také knference, divadelní představení, kncerty, semináře, wrkshpy, festivaly i krátkdbé kmerční prnájmy. TECHNICKÝ ROZVOJ DIGITÁRIA Audivizuální systém digitária bude v rce 2015 v prvzu již více než 2 rky. Na jeh elektrnické části se tudíž přestane vztahvat standardní záruční dba garantvaná generálním ddavatelem. Stejně tak musíme pčítat s jeh dalším technickým rzvjem. V rce 2015 plánujeme: Vyjednat strategicky klíčvu a pr rganizaci výhdnu servisní smluvu systému digitária realizvanu generálním ddavatelem p uknčení dvuleté záruční dby. Zajištění zálžníh datvéh prjektru hlavní prjekční části digitária, který bude služit jak zdrj náhradních dílů. Dknčení realizace 3D prjekce v sále digitária v režimu tzv. flat screen s aktivními brýlemi. Instalace nvých světelných efektů v sále digitária (např. lasery a kuřvé efekty). Pdíl na vývji nvéh sftwarvéh řídícíh systému připravvanéh generálním ddavatelem. Dvě kmpletní generální prhlídky celéh systému digitária techniky generálníh ddavatele (první v lednu 2015, druhá těsně p uknčení záruční dby). Návrh nvé architektury grafickéh systému prdukčníh studia, vč. využívání cludvých služeb (zejména pr nárčnější grafické výpčty).

3 CENTRAL EUROPEAN FULLDOME FESTIVAL BRNO 2015 Ve dnech 13. a 14. dubna 2015 prběhne v prstrách Hvězdárny a planetária Brn první rčník festivalu přadů pr digitální planetária s tzv. fulldme prjekcí. Ještě před kncem rku 2014 se pdařil získat příslib účasti d většiny významných světvých prducentů např. Spitz, Evans & Shuterland, RSA Csms, GOTO, American Museum f Natural Histry, Fulldme Pr. Některé z týmů již zaslali své přady pr předprjektvu přípravu. Středevrpský fulldme festival Brn 2015 si klade za cíl: prpjit prducenty s nvými uživateli těcht audivizuálních technlgií, přivést d Brna t nejlepší ze světvé prdukce (a mít mžnst si vybrat t nejlepší právě pr brněnské digitárium), ukázat celsvětvé kmunitě planetárií, že v České republice (zejména pak v Brně) existuje řada výjimečných institucí digitálních planetárií i science center. Průběh přípravy celé akce naznačuje, že se může jednat jeden z nejvýznamnějších festivalů tht druhu v kntextu evrpskéh kntinentu. Pr Hvězdárnu a planetárium Brn pak půjde nejvýznamnější mezinárdní akci za pslední dvě desetiletí. PŘÍRODOVĚDNÉ KOGNITORIUM VĚDECKÁ STEZKA Stejně jak je Sluneční sustava sídlena různými typy těles Sluncem, velkými planetami i menšími bjekty, tak i navrhvaná expzice Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka sestává z řady různrdých zastávek, jež vybízejí k průzkumu i k zamyšlení. Expnáty vědecké stezky nebudu v jedné linii, ale pdbně jak bjekty ve Sluneční sustavě v různých směrech klem budvy. Zatímc některé expnáty se sustředí na aktivní pzrvání, resp. pznávání vlastnstí klníh světa/vesmíru, jiné jsu určeny spíše k zamyšlení či rzjímání. Všechny však balancují na pmezí aktivní zábavy a vzdělávání. Návštěvníci mají mžnst prcházet expzicí/stezku nejen před aneb p návštěvě budvy Hvězdárny a planetária Brn, ale kdykliv. Venkvní expzice ttiž bude přístupná 365 dní v rce, 24 hdin denně. Každý expnát přitm bude vybaven velmi jednduchým ppiskem, který návštěvníkům přiblíží některé charakteristiky vesmírnéh prstru a vlastnsti ksmických těles. Expzice sestává ze tří skupin expnátů rzdělených d tematických kategrií. Každá návštěvníkvi nabízí jinu metdu pznávání: Pzruj na vlastní zkušensti pznávej svět Pdívej se na hvězdu Kinetskp Akustická rura Spektrskp Gravitace Zkumej aktivně se zapj Pixelvá stěna Hrizntální sluneční hdiny

4 Barvy blhy Bav se pr ptěchu ka i duše Kaleidskp Planetární světy Mega rver Design expzice bude krespndvat s architektnicku pdbu sučasné budvy Hvězdárny a planetária Brn, pčítá s jejím dalším stavebním rzvjem a využije stávající dispzici pchůzných i travnatých plch. Během instalace budu přípustné nanejvýš nejnutnější parkvé úpravy, především zpevnění plch v bezprstředním klí instalvaných expnátů. V rce 2014 jsme zažádali financvání prjektu v dhadvané výši tisíc Kč v rámci výzvy IPRM II Zvýšení kvality pskytvaných služeb pr veřejnst a rzšíření bčanské vybavensti města. Prjekt byl dpručen k realizaci (získal 95 bdů ze 100). Bude-li schválen rgány města Brna, prběhne na jaře 2015 výběrvé řízení na ddavatele expzice a v létě 2015 instalace expzice. Prjekt Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka je největší investicí Hvězdárny a planetária Brn v rce BRNĚNSKÁ KAMENNÁ ZAHRADA Kamenná zahrada je variací tzv. geparku sestávajícíh z velkbjemvých vzrků hrnin z nejbližšíh reginu zařazených d časvých, gelgických, přírdvědných i astrnmických suvislstí města Brna d dby před 700 miliny rky d sučasnsti. Kamenná zahrada bude vlně přístupná, ale sučasně psluží k animačním prgramům pr základní, střední i vyské škly. Blky hrnin budu rzmístěné na plše přibližně něklika set metrů čtverečních, dplněných infrmačními panely a leštěnými nábrusy. Vzrky dplní hmatvé značky pr slabzraké a nevidmé. V rce 2015 budeme usilvat finanční zajištění tht prjektu, především pak ve splupráci s Městsku částí Brn-střed. PLANETÁRNÍ STEZKA Cílem je vytvřit instalaci v parku Kraví hry představující rzlehlst Sluneční sustavy. Planetární stezka bude mdelem v měřítku 1:10 miliardám. Na každé zastávce návštěvník najde infrmační tabuli, na níž budu uvedeny základní údaje a zajímavsti dané planetě. V rce 2015 budeme usilvat finanční zajištění tht prjektu, především pak ve splupráci s Městsku částí Brn-střed. DALŠÍ TECHNICKÝ ROZVOJ V rce 2015 plánujeme puze menší technické neb stavební zásahy (vyjma prjektu Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka). Veškeré prjekty přitm budu v suladu s něklikaletu závaznu udržitelnstí prjektů Přírdvědné explratrium a Přírdvědné digitárium. Pr realizaci těcht prjektů bude určující finanční kndice rganizace. Zejména se jedná : Diskuze nad nvu expzicí v sále explratria, která se bude realizvat p rce 2015.

5 Realizace patření mezující hržení budvy Hvězdárny a planetária Brn přívalvými srážkami, zejména vytvření čerpací jímky v tzv. anglickém dvrku u nuzvéh výchdu ze sálu explratria, vč. navazujícíh čerpacíh systému. Diskuze nad prjektem Přírdvědné stelárium Sluneční věž, především přízení studie prveditelnsti. VÝZNAMNÉ AKTIVITY Jak hlavní garanti se pkusíme v rce 2015 uspřádat Středevrpský fulldme festival Brn 2015 (jar 2015) Festival vědy (září 2015) Nvým frmátem realizvaným Hvězdárnu a planetáriem Brn se stanu interaktivní kmentáře významných astrnmických neb ksmnautických událstí, během kterých prpjíme dění v naší rganizaci se zbytkem vesmíru. Dsud byly vytipvány tři takvé akce 20. března 2015 částečné zatmění Slunce 14. července 2015 průlet sndy New Hriznt klem trpasličí planety Plut 11. srpna planetárium pr tisíce, hrmadné pzrvání Perseid Průběžně budeme tvřit nelicencvaný n-line bsah, který vlně nabídneme k nekmerčnímu užití. Zejména se jedná krátké vzdělávací videpřady na astrnmická témata záznamy dbrných přednášek Valné shrmáždění Organizace spjených nárdů vyhlásil rk 2015 za Mezinárdní rk světla a technlgií zalžených na světle. Cílem tht krku je připmenut bčanům celéh světa výraznu rli světla a ptických technlgií v jejich každdenním živtě a při buducím rzvji splečnsti. Hvězdárna a planetárium Brn při té příležitsti připraví následující akce pzrvání částečnéh zatmění Slunce e-publikace fyzikálně-chemickém pzadí hňstrjů výstava TMA premiéra představení Blíže ke hvězdám série tematických přednášek v rámci Týdne vědy a techniky Vlastními silami připravíme nejméně tři tematické výstavy vlně přístupné ve fyer Hvězdárny a planetária Brn. Dsud byl rzhdnut zpracvání těcht témat: TMA rle tmy v přírdě Blíže ke hvězdám dprvdná výstava k nvému představení Pdbně jak v minulých letech budeme rganizvat mimřádné akce, d kterých Hvězdárna a planetárium Brn vstupí puze jak jeden ze splurganizátrů. Glbe at Night 2015 (celrční prjekt) Brněnská muzejní nc 2015 (květen 2015) Evrpská nc vědců (září 2015) Týden vědy a techniky (listpad 2015) Pkračvat budeme v rganizaci tematických dní, například Vědecký karneval (leden 2015)

6 DNA dpledne (únr 2015) Jarní rvndennst (březen 2015) Ručníkvý den (duben 2015) Dýňdlab (listpad 2015) Svátek světla (prsinec 2015) Rádi bychm rzšiřvali nabídku cestpisných přadů, především pak výjimečných přednášejících. Zde pčítáme se spluprací s některu z cestvních kanceláří. V rce 2015 hdláme sestavit a uvést v živt cyklus exkluzivních hudebních vystupení s unikátními prjekcemi v sále digitária i ve vstupní hale. V rce 2015 se budeme pdílet na divadelním představení Divadla Husa na prvázku a připravvat další pdbné prjekty, které budu využívat prjekční schpnsti digitária. Organizačně zajistíme slavy 100. výrčí zalžení České astrnmické splečnsti slavy 125. výrčí zalžení Akademie věd České republiky pravidelné wrkshpy prjektu CEITEC některé akce Jihmravskéh invačníh centra a Jihmravskéh centra pr mezinárdní mbilitu V rámci iniciativy Vydejte se d vesmíru budeme rganizvat návštěvy dětí z brněnských krizvých center, dětských dmvů či chráněných bydlení. Splu s dalšími kulturními rganizacemi města Brna budeme jak hlavní garanti rganizvat další rčník Kulturní akademie třetíh věku. Jak sučást představení pr šklní výpravy budu v průběhu rku 2015 připravvány nvé sady pracvních listů pr žáky a metdické materiály pr pedaggy. V rce 2015 budeme pkračvat v iniciativě Měst je naše Brn, která má za cíl pděkvat všem skupinám prfesinálů, jež se pdílejí na chdu Brna (např. DPMB, MPB, TSB). V rce 2015 se aktivně zúčastníme něklika prestižních akcí: Academia Film Festival Olmuc (duben 2015) ECSITE Annual Cnference (červen 2015) UK Fulldme Festival (listpad 2015) Budeme i nadále rzvíjet veřejná pzrvání denní a nční blhy pmcí mderních astrnmických přístrjů, individuální astrnmické vzdělávání (internetvý kurz základů astrnmie, přímá účast na vyskšklské výuce). Budeme pkračvat v rganizaci cyklu přednášek, na které zveme významné české vědce a ppularizátry. Zpestřením se stanu příležitstné prjekce unikátních vědeckých dkumentů vybíraných ve splupráci s Academia Film Festival Olmuc.

7 Budeme klást důraz na dbrný růst zaměstnanců a realizaci vzdělávacích prgramů financvaných ze zdrjů Jihmravskéh kraje, ministerstev České republiky neb Evrpské unie. V rce 2015 v rámci prjektů Science Academy kritický způsb myšlení a praktické aplikace přírdvědných a technických pznatků v reálném živtě a Erasmus+: Naši hvězdáři za vzdělávacími prgramy planetárií a science center v Evrpě abslvují pracvníci něklik studijních pbytů. Zejména se jedná planetária a science centra severní Francie planetária ve středním a severním Plsku science centra v Istanbulu Cpernicus science center Technplis science center PUBLIC RELATIONS A MARKETING Klíčvé pr nás zůstává psilvání značky a příběhu Hvězdárny a planetária Brn. V rce 2015 budu těžištěm našich prpagačních aktivit stránky a vý zpravdaj v rce 2015 djde k jeh redesignu skupina na Facebku (vč. placené reklamy) tištěný měsíční prgram tištěný čtvrtletní zpravdaj Hvězdárna a planetárium Brn tištěný čtvrtletník pr děti Krávviny půlrční přílha v krajském vydání Deníku na začátku šklníh plletí rzesílaný katalg vzdělávacích přadů všem základním a středním šklám Jihmravskéh kraje (a přilehlých blastí), vč. vybraným pedaggům jednu rčně rzesílaná nabídka všem starstům bcí Jihmravskéh kraje jednu rčně rzesílaná nabídka splečnstem s rčním bratem vyšším než 50 milinů rčně sídlících na území Jihmravskéh kraje (ve splupráci s Reginální hspdářsku kmru). V rce 2015 budeme dál rzvíjet prtál s n-line infrmacemi a vlastním vzdělávacím videbsahem Budeme prhlubvat frmální i nefrmální splupráci s kulturními, univerzitními i akademickými rganizacemi (např. VIDA! science center, Knihvna J. Mahena v Brně, Akademie věd České republiky, bčanské sdružení Masarykva čtvrť, CEITEC, JCMM, JIC). Rádi bychm udrželi aktivní mediální splupráci s těmit rganizacemi Dpravní pdnik města Brna HC Kmeta Brn Natinal Gegraphic Česk Turistické infrmační centrum města Brna Rádi Petrv Brněnský deník Rvnst Klíčvu rli hdláme hrát v České asciaci science center, zejména v přípravě Operačníh prgramu Výzkum, vývj a vzdělávání. V rce 2015 se budeme zásadním způsbem pdílet na přípravě slyšení v Senátu Parlament České republiky na téma nefrmální způsb vzdělávání.

8 Chceme dál rzvíjet naši účast v Internatinal Planetarium Sciety a ECSITE evrpské sítě science center a muzeí. V rce 2015 rzšíříme vlastní sérii prpagačních, exkluzivních předmětů. V rámci iniciativy Buďte hvězdu našeh vesmíru hdláme prhlubvat naši splupráci se sukrmými rganizacemi krprátními partnery a dnátry. Průběžně budeme mdifikvat rganizační řád, klást důraz na vedení dramaturgické rady, zajišťvat kntrly bezpečnsti práce a udržvat nefrmální pradní sbr ředitele. Důležitá bude přímá i nepřímá reprezentace Hvězdárny a planetária Brn na akcích městskéh i krajskéh významu. STATISTICKÉ PŘEHLEDY V rce 2015 plánujeme uspřádat přibližně akcí pr návštěvníků. V přehledech uvádíme měřitelné výkny rganizace, vztahující se k těm činnstem (akcím), jež lze alespň nějakým způsbem kvantifikvat a navzájem prvnávat. Plán na rk 2015 je prti dhadu rku 2014 nižší budeme čelit přímé knkurenci VIDA! science center, který cílí na stejné skupiny návštěvníků, zmizí prvtní překvapení z nvéh prjekčníh zařízení digitária a sledujeme i čím dál tím menší chtu pedaggů realizvat výpravy mim šklní budvu. AKCE PRO INDIVIDUÁLNÍ NÁVŠTĚVNÍKY (dhad) 2015 (plán) akce návštěvníci akce návštěvníci akce návštěvníci pzrvání hvězdné blhy pzrvání Slunce planetárium/digitárium (dspělí) planetárium/digitárium (děti) explratrium astrnmické přednášky nestandardní přady celkem Rk 2014 byl dhadnut s hledem na aktuální stav k 21. listpadu 2014.

9 AKCE PRO ORGANIZOVANÉ SKUPINY (dhad) 2015 (plán) akce návštěvníci akce návštěvníci akce návštěvníci planetárium/digitárium pkusy z ptiky explratrium nestandardní přady celkem Rk 2014 byl dhadnut s hledem na aktuální stav k 21. listpadu AKTIVITY TVŮRČÍHO CHARAKTERU Následující přehled zahrnuje aktivity tvůrčíh charakteru, které mají dluhdbě přidanu hdntu. Jedná se multivizuální představení v digitáriu (premiéry vlastních přadů, českých verzí licencvaných přadů a remaky stávajících přadů), krátké audivizuální přady (premiéry vlastních videpřadů, které primárně nevznikly pr prjekční systém digitária), audivizuální záznamy dbrných přednášek (vide a audi nahrávky vystupení v přednáškvém cyklu), výstavy (dčasné expzice ve vstupní hale aneb mim bjekt rganizace), mimřádné akce (aktivity, které se zpravidla nepakují, ale vyžádaly si aktivní přístup ze strany našich pracvníků, např. semináře, knference, prezentace) (dhad) 2015 (plán) multivizuální představení (digitárium/planetárium) krátké audivizuální přady, speciální prezentace audivizuální záznamy dbrných přednášek výstavy mimřádné akce, semináře apd PLÁN HOSPODAŘENÍ Návrh finančníh plánu Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace (dále jen Hvězdárny a planetária Brn) na rk 2015 vychází z finančníh plánu na rk 2014; z čekávané skutečnsti rku 2014; z předpkládaných příjmů z prdeje služeb (zejména vstupnéh), zbží a z krátkdbých prnájmů v rce 2015; z nákladů na realizaci aktivit předlžených v Plánu činnsti na rk 2015 Hvězdárny a planetária Brn;

10 z předpkladu, že v rce 2015 budeme mít příspěvek na prvz d zřizvatele ve výši tisíc Kč, tj. navýšený prti rku tisíc Kč (z th tisíc Kč na udržitelnst EU prjektů a 123 tisíc Kč na částečné pkrytí zvýšení platvých tarifů dle nařízení vlády), včetně tisíc Kč na dvd z investičníh fndu dle 28 zákna 250/2000 Sb. Celkvé náklady a výnsy rganizace dhadujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 109,8 % plánu rku VÝNOSY V ROCE 2015 čísl účtu název účtu upravený plán 2014 k 30. září 2014 v Kč plán 2015 v Kč 2015/2014 v % 602 tržby vstupné ,0 604 tržby zbží ,3 621 aktivace materiálu a zbží aktivace hm. inv. majetku smluvní pkuty a úrky z prdlení úrky ,0 648 čerpání fndů jiné statní výnsy ,0 vlastní výnsy ,5 691 prvzní dtace měst Brn ,9 691 investiční transfery EU ,9 příspěvky a dtace na prvz ,5 celkem ,4 Příspěvek na prvz d zřizvatele statutárníh města Brna předpkládáme ve výši tisíc Kč, tj. navýšený prti rku tisíc Kč (z th tisíc Kč na udržitelnst EU prjektů a 123 tisíc Kč na částečné pkrytí zvýšení platvých tarifů dle nařízení vlády), včetně tisíc Kč na dvd z investičníh fndu dle 28 zákna 250/2000 Sb. D výnsů ve výši tisíc Kč se prmítají transfervé pdíly investičních akcí Přírdvědné explratrium reknstrukce a dstavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Kperníka v Brně, příspěvkvé rganizace a Přírdvědné digitárium návštěvnické centrum. Vlastní výnsy předpkládáme ve výši tisíc Kč, cž je 82,5 % výše upravenéh plánu na rk Tržby za vstupné (8 500 tisíc Kč), prdané zbží (1 031 tisíc Kč) a statní výnsy (1 300 tisíc Kč), např. kmerční využití našich prstr a pskytnutá prpagace, plánujeme zhruba ve stejné výši jak v plánu na rk V rce 2015 se pravděpdbně nedstaví efekt čekávání nvéh prjekčníh zařízení (digitárium vstupil d druhéh rku prvzu), navíc budeme čelit knkurenci nvéh VIDA! science center, které se zaměřuje na pdbné skupiny návštěvníků. Úrky (1 tis Kč) plánujeme ve stejné výši jak v rce 2014.

11 V plžce jiné statní výnsy jsu tržby z krátkdbéh užívání majetku a prpagace, které předpkládáme ve stejné výši jak v rce 2014, tj. ve výši tisíc Kč. Musíme přitm upzrnit, že se jedná btížně predikvatelnu plžku. NÁKLADY V ROCE 2015 čísl účtu název účtu upravený plán 2014 k 30. září 2014 v Kč plán 2015 v Kč 2015/2014 v % 521 mzdvé náklady ,4 524 záknné sciální pjištění ,5 527 záknné sciální náklady ,0 sbní náklady ,1 501 sptřeba materiálu ,2 502 sptřeba energie ,0 504 prdané zbží ,9 511 pravy a udržvání ,0 512 cestvné ,7 513 reprezentace ,0 518 statní služby ,6 549 jiné statní náklady ,8 551 dpisy ,1 558 DHM ,6 statní náklady ,4 celkem ,4 Mzdvé náklady plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 95,4 % upravenéh plánu na rk V upraveném plánu rku 2014 jsu zahrnuty mzdvé náklady na prjekt OP VK Science academie ve výši 469 tisíc Kč. Mzdvé náklady, náklady sciální pjištění a sciální náklady byly pr rk 2015 navýšeny dle schválenéh nařízení vlády, tj. platvé tarify 3,5 %. Pčet zaměstnanců Hvězdárny a planetária Brn v rce 2015 udržíme na plánvané výši rku 2014, tj. na 20,0 přepčtenéh úvazku, průměrnu měsíční mzdu zaměstnanců plánujeme na rk 2015 ve výši ,- Kč, cž je 102,7 % vyšší než čekávaná skutečnst rku Nadhdncenu plžku sptřebu materiálu v plánu rku 2014 na rk 2015 snižujeme na reálnu výši tisíc Kč, cž představuje 79,2 % upravenéh plánu na rk D tét plžky se prmítají náklady na materiály vzdělávacích přadů i představení pr veřejnst v sále digitária, realizaci výstav apd. Pdstatný díl představuje materiál na pravu a udržvání budvy a přístrjů z důvdů celkvé efektivity a hspdárnsti zajišťvané externími ddavateli.

12 Plžku Sptřeba energie plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 100,0 % upravenéh plánu na rk. V rce 2014 předpkládáme náklady na plyn ve výši 550 tisíc Kč, na vdu 50 tisíc a na elektricku energii 850 tisíc Kč. Plžku prdané zbží, která zbrazuje nákladvu cenu prdanéh zbží, plánujeme ve výši 800 tisíc Kč, tj. 88,9 % upravenéh plánu na rk Opravy a udržvání plánujeme ve výši 100,0 % upravenéh plánu na rk 2014, tj. 250 tisíc Kč. Cestvné je plánván ve výši 350 tisíc Kč (46,7 % upravenéh plánu na rk 2014) a náklady na reprezentaci ve výši 100 tisíc Kč (100,0 % upravenéh plánu na rk 2014). Od rku 2013 je v plném prvzu sál digitária se špičkvým audivizuálním zařízením. Pr udržení vyskéh diváckéh zájmu a naší vůdčí pzice mezi návštěvnickými centry pdbnéh typu, musíme v každém kalendářním rce uvést nejméně čtyři premiéry představení v sále digitária, vždy p jednm představení pr menší diváky a dspělé v jarních a pdzimních měsících. Tat představení pak dluhdbě nabízíme i rganizvaným šklním výpravám a zůstanu v našem repertáru následujících něklik let. Odhadvané náklady na nvé přady činí rčně nejméně tisíc Kč, prt byla plžka služby na rk 2015 prti plánu rku 2014 navýšena tisíc Kč. Plžku Ostatní služby plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 117,6 % upravenéh plánu na rk Jedná se zejména služby spjené s tvrbu nvých představení digitária (tj. licenční pplatky za zahraniční akvizice, výrba českých jazykvých stp) a příprava vlastních výstav v celkvé výši tisíc Kč. Od rku 2013 je v plném prvzu sál digitária se špičkvým audivizuálním zařízením. Pr udržení vyskéh diváckéh zájmu a naší vůdčí pzice mezi návštěvnickými centry pdbnéh typu, musíme v každém kalendářním rce uvést nejméně čtyři premiéry představení v sále digitária, vždy p jednm představení pr menší diváky a dspělé v jarních a pdzimních měsících. Tat představení pak dluhdbě nabízíme i rganizvaným šklním výpravám a zůstanu v našem repertáru následujících něklik let. A prt byla plžka služby na rk 2015 prti plánu rku 2014 navýšena tisíc Kč publicita ve výši tisíc Kč; pplatky za telefny, internet pr kmunikaci s návštěvníky, úklid budvy v návaznsti na rzšířený víkendvý prvz, nutné připjení elektrnické pžární signalizace a systému dálkvé strahy v celkvé výši tisíc Kč. Oprti rku 2014 je zřejmý a záknitý nárůst nákladů za služby spjené s tvrbu nvých představení a jejich publicitu. Plžku Jiné statní náklady (neuplatněný dpčet DPH, daň z příjmu apd.) plánujeme ve výši 450 tisíc Kč. Plžku Odpisy plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 105,1 % upravenéh plánu na rk Její nárůst způsbil převzetí a zaúčtvání investičníh prjektu Přírdvědné digitárium návštěvnické centrum financvanéh z Operačníh prgramu Výzkum a vývj pr invace. Přízení drbnéh dluhdbéh hmtnéh a nehmtnéh majetku ve výši rku 2015, tj. 250 tisíc Kč.

13 Celkvě předpkládáme v rce 2015 vyrvnaný rzpčet. Jiří Dušek ředitel Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace V Brně dne 30. listpadu 2013, č.j.

Možnosti transformace vyšších odborných škol do terciárního vzdělávání

Možnosti transformace vyšších odborných škol do terciárního vzdělávání Mžnsti transfrmace vyšších dbrných škl d terciárníh vzdělávání Michal Karpíšek MŠMT, 30. listpadu 2010 IPn Refrma terciárníh vzdělávání CZ.1.07/4.2.00/06.0003 Tat prezentace je splufinancvána Evrpským

Více

VÝROČNÍ ZRPÁVA 2014 Salesiánské hnutí mládeže Klub Praha Uhříněves - Kolovraty

VÝROČNÍ ZRPÁVA 2014 Salesiánské hnutí mládeže Klub Praha Uhříněves - Kolovraty VÝROČNÍ ZRPÁVA 2014 Salesiánské hnutí mládeže Klub Praha Uhříněves - Klvraty SHM Klub Praha Uhříněves - Klvraty - Výrční zpráva 2014 1 SÍDLO: SHM Klub Praha Uhříněves - Klvraty Přátelství 266, 104 00 Praha

Více

DOBRÁ ŠKOLA Ústeckého kraje 2013/2014

DOBRÁ ŠKOLA Ústeckého kraje 2013/2014 Krajský úřad Ústeckéh kraje Sutěž - DOBRÁ ŠKOLA Ústeckéh kraje 2013/2014 Pdmínky sutěže Odbr SMT 20.11.2013 Pdmínky celkrajské mtivační sutěže na šklní rk 2013/2014 DOBRÁ ŠKOLA Ústeckéh kraje 2013/2014

Více

Dotazník pro neziskové organizace

Dotazník pro neziskové organizace Dtazník pr neziskvé rganizace Vážení zástupci neziskvých rganizací z Nvéh Hrádku, dvlujeme Vás tímt pžádat vyplnění dtazníku, který služí pr zjištění názrů a ptřeb neziskvých rganizací v Nvém Hrádku. V

Více

Tento projekt je spolufinancován. a státním rozpočtem

Tento projekt je spolufinancován. a státním rozpočtem Tent prjekt je splufinancván Evrpským sciálním fndem a státním rzpčtem Z a d á v a c í d k u m e n t a c e Odbrná publikace Management kulturníh cestvníh ruchu a návazné šklení pr prjekt OP RLZ - MMR Odbrná

Více

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvková organizace. Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku na dodávky

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvková organizace. Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku na dodávky HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvkvá rganizace K r a v í h r a 2, 6 1 6 0 0 B r n, +(4 2 0 ) 5 4 1 3 2 1 2 8 7, w w w. h v e z d a r n a. c z, e - m a i l @ h v e z d a r n a. c z Výzva k pdání nabídky

Více

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvková organizace

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvková organizace HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvkvá rganizace K r a v í h r a 2, 6 1 6 0 0 B r n, +(4 2 0 ) 5 4 1 3 2 1 2 8 7, w w w. h v e z d a r n a. c z, e - m a i l @ h v e z d a r n a. c z Výzva k pdání nabídky

Více

Vítejte na 1. Výukovém setkání

Vítejte na 1. Výukovém setkání Vítejte na 1. Výukvém setkání Prgram 1. Část 1. Prjekt: Samstatný abslvent (Edita Janstvá, DiS.) 2. Klíčvá aktivita KA04 Průběh piltníh věřvání vzdělávacíh prgramu (Tmáš Varga) Vzdělávací Mduly v praxi

Více

Městská knihovna Děčín

Městská knihovna Děčín Městská knihvna Děčín Nvá knihvna jak multifunkční kulturní centrum Mgr. Ladislav Zubek, ředitel MěK Jak t celé začal Od pčátku 90-tých let žádsti nvu knihvnu První skutečné záměry v r. 2007 1. prjekt

Více

Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52. Mgr. Radomír Palát koordinátor ICT, metodik ICT. Plán práce 2015/2016

Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52. Mgr. Radomír Palát koordinátor ICT, metodik ICT. Plán práce 2015/2016 Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52 Mgr. Radmír Palát krdinátr ICT, metdik ICT Plán práce 2015/2016 Náplň činnsti Náplň práce ICT krdinátra vychází z vyhlášky 317/2005

Více

Žádost o poskytnutí státní dotace na realizaci projektu prevence HIV/AIDS pro rok 2010 A. obecná část Žádosti

Žádost o poskytnutí státní dotace na realizaci projektu prevence HIV/AIDS pro rok 2010 A. obecná část Žádosti Pdací razítk MZ ČR/ Č.j.: Identif. Čísl prjektu: Žádst pskytnutí státní dtace na realizaci prjektu prevence HIV/AIDS pr rk 2010 A. becná část Žádsti Základní infrmace prjektu a dtačním titulu Název pskytvatele

Více

MILEVSKO SEVERNÍ BRÁNA JIŽNÍCH ČECH. KONCEPCE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU REGIONU MILEVSKO verze 8.2013

MILEVSKO SEVERNÍ BRÁNA JIŽNÍCH ČECH. KONCEPCE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU REGIONU MILEVSKO verze 8.2013 MILEVSKO SEVERNÍ BRÁNA JIŽNÍCH ČECH KONCEPCE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU REGIONU MILEVSKO verze 8.2013 Milevsk 2013 1. Úvd 1.1. CHARAKTERISTIKA MĚSTA A REGIONU Měst Milevsk a jeh regin se nachází v Jihčeském

Více

Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA

Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA Jihčeská splečnst pr chranu přírdy a myslivst.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 ÚVOD Jihčeská splečnst pr chranu přírdy a myslivst.p.s. (zkráceně JISOPM.s.p.) je česká nevládní neziskvá splečnst, zalžená v rce

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010 2 Škla bnvy venkva,.p.s. se sídlem v Liběšicích VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010 Základní údaje Název Pužívaná zkratka : Škla bnvy venkva,.p.s. : ŠOV Právní frma : Obecně prspěšná splečnst Sídl : Liběšice, č.p.

Více

Akční plán města Žďár nad Sázavou

Akční plán města Žďár nad Sázavou AKČNÍ PLÁN MĚSTA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU říjen 2007 Obecně dkumentu Akční plán města Žďár nad Sázavu je dkument, kde dchází ke knkrétnímu rzpracvání vhdných rzvjvých záměrů města v kratším časvém hrizntu. Akční

Více

SDRUŽENÍ NERATOV, o.s.

SDRUŽENÍ NERATOV, o.s. SDRUŽENÍ NERATOV,.s. partner prjektu Ergtep pr žáky i pedaggy, reg. čísl CZ.1.07/1.1.00/54.0051 www.neratv.cz Kd jsme? Sdružení Neratv,.s. bčanské sdružení zalžené rku 1992 naše pslání bnva vysídlené vsi

Více

9:45 10:20 Úvodní slovo Mgr. Miloslav Kvapil, ředitel společnosti DYNATECH s.r.o.

9:45 10:20 Úvodní slovo Mgr. Miloslav Kvapil, ředitel společnosti DYNATECH s.r.o. Dplední prgram 9:30 9:45 Zahájení knference 9:45 10:20 Úvdní slv Mgr. Milslav Kvapil, ředitel splečnsti DYNATECH s.r.. Odbrný blk 1.: Vztahy mezi zřizvatelem a příspěvkvými rganizacemi (principy, pravidla,

Více

VŠB Technická univerzita, Fakulta ekonomická. Katedra regionální a environmentální ekonomiky REGIONÁLNÍ ANALÝZA A PROGRAMOVÁNÍ.

VŠB Technická univerzita, Fakulta ekonomická. Katedra regionální a environmentální ekonomiky REGIONÁLNÍ ANALÝZA A PROGRAMOVÁNÍ. VŠB Technická univerzita, Fakulta eknmická Katedra reginální a envirnmentální eknmiky REGIONÁLNÍ ANALÝZA A PROGRAMOVÁNÍ (Studijní texty) Reginální analýzy Dc. Ing. Alis Kutscherauer, CSc. Ostrava 2007

Více

Studentská Agora. - Proběhne 6 krajských kol debatní soutěže pod dozorem poroty.

Studentská Agora. - Proběhne 6 krajských kol debatní soutěže pod dozorem poroty. Studentská Agra Studentská Agra je škla kultivvané diskuze pr středšklské studenty. Jeh sučástí jsu šklení debatních dvednstí a studentská debatní sutěž. Prjekt se snaží zlepšit debatní prstředí v ČR a

Více

Výzva. Prioritní osa 5 Národní podpora územního rozvoje Oblast intervence 5.1 Národní podpora využití potenciálu kulturního dědictví

Výzva. Prioritní osa 5 Národní podpora územního rozvoje Oblast intervence 5.1 Národní podpora využití potenciálu kulturního dědictví Výzva k pdávání žádstí pskytnutí pdpry v rámci Integrvanéh peračníh prgramu pr bdbí let 2007-2013 Priritní sa 5 Nárdní pdpra územníh rzvje Oblast intervence 5.1 Nárdní pdpra využití ptenciálu kulturníh

Více

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikvaných věd Autři: M.Hrák, Ľ.Kváč, M.Václavíkvá (FAV-KIV-INI) Gesce: Ing. P.Brada, Ph.D. (KIV) květen 2005 P pdrbné analýze bsahu, funkčnsti a stavu sučasnéh

Více

realizaceprojektuna2.stupnizšamšlišov spolupráci s MÚ Lišov škola zahájila již v únoru 2010 (záměr vytvořit jeden bod naučné stezky a propojit jej se

realizaceprojektuna2.stupnizšamšlišov spolupráci s MÚ Lišov škola zahájila již v únoru 2010 (záměr vytvořit jeden bod naučné stezky a propojit jej se realizaceprjektuna2.stupnizšamšlišv splupráci s MÚ Lišv škla zahájila již v únru 2010 (záměr vytvřit jeden bd naučné stezky a prpjit jej se sítí turistických tras) d tvrby naučné stezky si slibujeme: prbuzení

Více

Pražské služby, a.s. Analýza ekonomické situace s ohledem na realizaci záměru propachtování části podniku ve prospěch TSK, a.s. - Manažerské shrnutí -

Pražské služby, a.s. Analýza ekonomické situace s ohledem na realizaci záměru propachtování části podniku ve prospěch TSK, a.s. - Manažerské shrnutí - Pražské služby, a.s. Analýza eknmické situace s hledem na realizaci záměru prpachtvání části pdniku ve prspěch TSK, a.s. - Manažerské shrnutí - Říjen 2014 1 Manažerské shrnutí 1.1 Předmět a cíle prjektu

Více

Předem děkujeme za vyplnění a ochotu podílet se na rozvoji našeho městyse.

Předem děkujeme za vyplnění a ochotu podílet se na rozvoji našeho městyse. DOTAZNÍK PRO PODNIKATELE Vážení pdnikatelé, dvlujeme si Vás tímt pžádat vyplnění dtazníku, který služí pr zjištění názrů a ptřeb pdnikatelských subjektů půsbících v Nvém Hrádku. V dtazníku najdete tázky

Více

a) DOZP Hliňany: b) DOZP Všebořice: c) DOZP Trmice:

a) DOZP Hliňany: b) DOZP Všebořice: c) DOZP Trmice: Čajkvskéh 1908/82, 400 01 Ústí nad Labem-centrum, IČ:75149541, tel.: 475 666 610, fax: 475 666 620, email:dzp@dzp-ul.cz Organizační struktura rganizace Dmvy pr sby se zdravtním pstižením Ústí nad Labem,

Více

OBNOVA NERATOVA. Projekt Sdružení Neratov, o.s. www.neratov.cz

OBNOVA NERATOVA. Projekt Sdružení Neratov, o.s. www.neratov.cz OBNOVA NERATOVA Prjekt Sdružení Neratv,.s. www.neratv.cz Kd jsme? Sdružení Neratv,.s. bčanské sdružení zalžené rku 1992 naše pslání bnva vysídlené vsi a putníh místa pmc lidem s pstižením a puštěným dětem

Více

Mezinárodní prostředí a rozdílné přístupy v rozličných státech

Mezinárodní prostředí a rozdílné přístupy v rozličných státech Minimum pr pracvníky ICM Káraný, 4. - 7. 4. 2008 Infrmační služby pr mládež: Mezinárdní prstředí a rzdílné přístupy v rzličných státech Tent dkument pdává nástin prstředí, ve kterém půsbí infrmační služby

Více

NÁVODNÁ STRUKTURA MÍSTNÍHO AKČNÍHO PLÁNU VZDĚLÁVÁNÍ

NÁVODNÁ STRUKTURA MÍSTNÍHO AKČNÍHO PLÁNU VZDĚLÁVÁNÍ Místní akční plán Místní akční plán je suhrnný dkument zahrnující něklik částí. Obsahuje analyticku část (zejména metaanalýza stávajících dkumentů, analýza vyvlaná plánváním specifických témat, zjišťvání

Více

Obsah: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

Obsah: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Obsah: 1. Úvd 2. Základní infrmace splečnsti 3. Slžení statutárních rgánů 4. Struktura Nemcnice Žatec,.p.s. 5. Zpráva dzrčí rady za rk 2010 6. Zhdncení základních eknmických a finančních ukazatelů za rk

Více

PODPORA VYBUDOVÁNÍ A PROVOZU ZAŘÍZENÍ PÉČE O DĚTI PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU PRO PODNIKY I VEŘEJNOST MIMO HL. M. PRAHU / V HL. M. PRAZE. 27. 11.

PODPORA VYBUDOVÁNÍ A PROVOZU ZAŘÍZENÍ PÉČE O DĚTI PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU PRO PODNIKY I VEŘEJNOST MIMO HL. M. PRAHU / V HL. M. PRAZE. 27. 11. PODPORA VYBUDOVÁNÍ A PROVOZU ZAŘÍZENÍ PÉČE O DĚTI PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU PRO PODNIKY I VEŘEJNOST MIMO HL. M. PRAHU / V HL. M. PRAZE 27. 11. 2015, Praha PŘEDSTAVENÍ VÝZEV PŘEDSTAVENÍ VÝZEV Pdpra vybudvání a

Více

JUDr. Vladimír Gašpar. www.rrajm.cz 1

JUDr. Vladimír Gašpar. www.rrajm.cz 1 JUDr. Vladimír Gašpar www.rrajm.cz 1 Struktura prezentace Rámcvé zhdncení implementace RIS I.,II. Metda frmulace RIS 3 Priritní sy a cíle RIS 3 Akční plán RIS na léta 2009-13 www.rrajm.cz 2 Reginální invační

Více

Charakteristika hlavních skupin druhů dokumentů šedé literatury

Charakteristika hlavních skupin druhů dokumentů šedé literatury Manuál Charakteristika hlavních skupin druhů dkumentů šedé literatury S s = 62 370 mm 2 210 mm A4 Charakteristika hlavních skupin druhů dkumentů šedé literatury

Více

Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné Obchdně pdnikatelská fakulta v Karviné, Univerzitní náměstí 1934/3, 733 40 Karviná, Česká republika Slezská univerzita v Opavě Obchdně pdnikatelská fakulta v Karviné Přílha Dluhdbéh záměru vzdělávací a

Více

1 ÚVOD 3 2 OBECNÁ ČÁST 5 3 POJIŠTĚNCI 11

1 ÚVOD 3 2 OBECNÁ ČÁST 5 3 POJIŠTĚNCI 11 OBSAH 1 ÚVOD 3 2 OBECNÁ ČÁST 5 3 POJIŠTĚNCI 11 4 ZÁKLADNÍ FOND ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ 13 4.1 ZÁMĚRY VÝVOJE HOSPODAŘENÍ ZFZP 13 4.2 TVORBA, PŘÍJMY ZFZP 19 4.3 ČERPÁNÍ, VÝDAJE ZFZP 21 4.3.1 SMLUVNÍ POLITIKA

Více

Sylabus modulu: E Finance a finanční nástroje

Sylabus modulu: E Finance a finanční nástroje Sylabus mdulu: E Finance a finanční nástrje Klíčvá aktivita 2 Kmplexní vzdělávání Jiří Krátký 26. 10. 2010 Cílem dkumentu je seznámit účastníky vzdělávacíh mdulu (ppř. lektry, tutry) s cílem a bsahem mdulu,

Více

Výzva k podání nabídek

Výzva k podání nabídek Výzva k pdání nabídek Čísl zakázky (bude dplněn MPSV při uveřejnění): Název zakázky: Předmět zakázky (služba, ddávka neb stavební práce): x Chceme se učit, abychm zůstali knkurencí Nákup služeb Datum vyhlášení

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 557/2011 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 410 ze dne 20.7.2011 k prtklu z prvedené kntrly v příspěvkvé rganizaci Mateřská škla, Sudměřská 54, Praha 3 Rada městské části

Více

Zlepšování mobility a dostupnosti bez bariér v Ústí nad Labem

Zlepšování mobility a dostupnosti bez bariér v Ústí nad Labem AKCNÍ ˆ PLÁN 6 Zlepšvání mbility a dstupnsti bez bariér v Ústí nad Labem Pdpra mbility, zlepšení dstupnsti míst a zvýšení atraktivity města Ústí nad Labem Listpad 2012 Akcní plán č. 6 - Zlepšvání mbility

Více

CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH III. 3 OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE B. 1 SOUČASNÝ STAV A STRUKTURA PRACOVNÍKŮ

CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH III. 3 OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE B. 1 SOUČASNÝ STAV A STRUKTURA PRACOVNÍKŮ CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH III. 3 OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE OBSAH OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE A. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ORGANIZACI B. PROFESNÍ STRUKTURA ORGANIZACE PRACOVNÍCI

Více

INTRANET V JVK ČESKÉ BUDĚJOVICE

INTRANET V JVK ČESKÉ BUDĚJOVICE INTRANET V JVK ČESKÉ BUDĚJOVICE Vladimír Pávek, Jihčeská vědecká knihvna v Českých Budějvicích Úvd Jihčeská vědecká knihvna (JVK) v Českých Budějvicích prvzuje své webvé stránky d začátku rku 1996 (tehdy

Více

uzavřená podle 1746 odst. 2 občanského zákoníku níže uvedeného dne, měsíce a roku mezi následujícími smluvními stranami

uzavřená podle 1746 odst. 2 občanského zákoníku níže uvedeného dne, měsíce a roku mezi následujícími smluvními stranami Smluva revitalizaci, svícení, bnvě, údržbě a prvzvání distribuční sustavy elektrické energie sítě veřejnéh světlení na základě metdy Energy Perfrmance and Quality Cntracting uzavřená pdle 1746 dst. 2 bčanskéh

Více

Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku: Právní služby a poradenství pro Regionální radu regionu soudržnosti Jihovýchod

Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku: Právní služby a poradenství pro Regionální radu regionu soudržnosti Jihovýchod Výzva k pdání nabídky na veřejnu zakázku: Právní služby a pradenství pr Reginální radu reginu sudržnsti Jihvýchd zadávanu pdle 6 zákna č. 137/2006 Sb., veřejných zakázkách, v platném znění, jak zakázku

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Výzkum a vývj zařízení pr detekci pvrchvých vad zakázka na služby zadávaná dle Pravidel pr výběr ddavatelů v rámci Operačníh prgramu Pdnikání a invace pr knkurenceschpnst Zadavatel

Více

Doporučení Středočeskému kraji k transformaci ústavní péče v péči komunitní

Doporučení Středočeskému kraji k transformaci ústavní péče v péči komunitní , 3P Cnsulting, s. r.., Římská 12, 120 00 Praha 2 telefn: (+420) 739 548 469 e-mail: inf@trass.cz web: www.trass.cz Dpručení Středčeskému kraji k transfrmaci ústavní péče v péči kmunitní Klient Zakázka

Více

SYLABUS KURZU HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VAV

SYLABUS KURZU HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VAV SYLABUS KURZU HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VAV Klíčvá aktivita: 10 Rzvj kmpetencí při hdncení výsledků VaV Kurz: Hdncení výsledků VAV Cílem kurzu je získání přehledu sučasných i buducích přístupech, psaných i nepsaných,

Více

Informace o stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014

Informace o stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014 II. Ministerstv pr místní rzvj Odbr Nárdní rgán pr krdinaci Infrmace stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014 Pravidelná zpráva pr členy vlády ČR SRPEN 2014 Obsah Obsah... 2 Úvd... 3 Shrnutí...

Více

P R A C O V N Í P L Á N

P R A C O V N Í P L Á N P R A C O V N Í P L Á N (přílha 1 k ŠVP pr šklní rk 2013/2014) šklní rk 2013 / 2014 Prjednán na pedaggické radě dne 27.8.2013.. I. Infrmace škle 1. Prvz mateřské škly: d 6.30 hd. d 16.00 hd. 2. Zřizvatel:

Více

Počet knihoven: 146 knihoven (20 profi, 126 neprofi). V roce 2011 3 z nich nevykazovaly vůbec žádnou činnost.

Počet knihoven: 146 knihoven (20 profi, 126 neprofi). V roce 2011 3 z nich nevykazovaly vůbec žádnou činnost. Zápis z prady knihvníků a zástupců bcí, knané 21. května 2012 v Městské knihvně v Tišnvě a 24. května 2012 v Městské knihvně v Rsicích Účastníci: Tišnv: 17 účastníků - zástupci bcí a knihvníci z bcí Brač,

Více

Bezkontaktní platby v českém obchodě

Bezkontaktní platby v českém obchodě Bezkntaktní platby v českém bchdě Piltní prjekt NFC plateb Ing. Dr. M. Exner, CIO Glbus Retail Summit, Praha 01.02.2012 Elektrnické platby v Glbusu Akceptace platebních karet (ČS) 10/1998 Akceptace platebních

Více

16. výzva IROP Energetické úspory v bytových domech

16. výzva IROP Energetické úspory v bytových domech 16. výzva IROP Energetické úspry v bytvých dmech 21.1. 2016 Hradec Králvé Ing. Michaela Bržvá Centrum pr reginální rzvj České republiky Specifický cíl 2.5 Cíl: Snížit energeticku nárčnst bytvých dmů Bytvým

Více

PRILOHA K UCETNI ZA VERCE ZAROK2014

PRILOHA K UCETNI ZA VERCE ZAROK2014 ...,,,...,,,..., PRILOHA K UCETNI ZA VERCE ZAROK2014 I. Obecné údaje Název: Sídl: Právní frma: IČ: Předmět pdnikání: Datum vzniku splečnsti: Rzvahvý den: Datum sestavení účetní závěrky: Technické služby

Více

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK?

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? Knzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? I. Pjem aneb c se jedná (článek IX. Metdiky) Zisk = skutečné výnsy mínus skutečné náklady

Více

Upřesnění k Zásadám podprogramu a k elektronické žádosti Podpora obnovy a rozvoje venkova 2015

Upřesnění k Zásadám podprogramu a k elektronické žádosti Podpora obnovy a rozvoje venkova 2015 Upřesnění k Zásadám pdprgramu a k elektrnické žádsti Pdpra bnvy a rzvje venkva 2015 Vysvětlení vybraných pdmínek pdprgramu Oprávnění příjemci pdpry (viz. bd 2 Zásad pdprgramu) Obec d 3000 byvatel (včetně),

Více

HREA EXCELLENCE AWARD 2013

HREA EXCELLENCE AWARD 2013 HREA EXCELLENCE AWARD 2013 I. Základní infrmace prjektu Název prjektu Firma: Kategrie: Autr prjektu Zapjme se všechny, není t nárčné! Česká pšta, s.p. 2. kategrie (kmerční subjekty nad 500 zaměstnanců)

Více

Zásady dotačního programu pro podporu činností, které navazují, kooperují nebo rozšiřují sociální služby v Královéhradeckém kraji pro rok 2012.

Zásady dotačního programu pro podporu činností, které navazují, kooperují nebo rozšiřují sociální služby v Královéhradeckém kraji pro rok 2012. Zásady dtačníh prgramu pr pdpru činnstí, které navazují, kperují neb rzšiřují sciální služby v Králvéhradeckém kraji pr rk 2012. I. Úvdní ustanvení Nestátní neziskvé subjekty, právnické a fyzické sby vyvíjející

Více

MMR SLUŽBY MOBILNÍHO OPERÁTORA. nadlimitní veřejná zakázky otevřeného řízení. Česká republika, Ministerstvo pro místní rozvoj

MMR SLUŽBY MOBILNÍHO OPERÁTORA. nadlimitní veřejná zakázky otevřeného řízení. Česká republika, Ministerstvo pro místní rozvoj Základní údaje zadávací dkumentace k veřejné zakázce zadané v zadávacím řízení dle zákna č. 137/2006 Sb., veřejných zakázkách, ve znění pzdějších předpisů (dále jen zákn ) Název veřejné zakázky: MMR SLUŽBY

Více

Balíček oběhového hospodářství v Evropě

Balíček oběhového hospodářství v Evropě Balíček běhvéh hspdářství v Evrpě Pdkladvý materiál k debatě (9. 2. 2016, Evrpský dům) I. Úvd V sučasné dbě již k zajištění udržitelnéh růstu v Evrpské unii nestačí mdel, na který jsme byli v minulsti

Více

Výzva k podání nabídek

Výzva k podání nabídek Výzva k pdání nabídek Čísl zakázky (bude dplněn MPSV při uveřejnění): Název zakázky: Předmět zakázky (služba, ddávka neb stavební práce): x Chceme se učit, abychm zůstali knkurencí Nákup služeb Datum vyhlášení

Více

O B S A H 1. ÚVOD 3 2. OBECNÁ ČÁST 5 3. POJIŠTĚNCI 10 4. ZÁKLADNÍ FOND ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ 13 5. OSTATNÍ FONDY 39

O B S A H 1. ÚVOD 3 2. OBECNÁ ČÁST 5 3. POJIŠTĚNCI 10 4. ZÁKLADNÍ FOND ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ 13 5. OSTATNÍ FONDY 39 O B S A H 1. ÚVOD 3 2. OBECNÁ ČÁST 5 3. POJIŠTĚNCI 10 4. ZÁKLADNÍ FOND ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ 13 4.1 ZÁMĚRY VÝVOJE HOSPODAŘENÍ ZFZP V ROCE 2014 13 4.2 TVORBA, PŘÍJMY ZFZP 19 4.3 ČERPÁNÍ, VÝDAJE ZFZP 21

Více

METODIKA ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

METODIKA ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST METODIKA ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST PODPORUJEME VAŠI BUDOUCNOST www.esfcr.cz Identifikační čísl: MAD 95 Přílha OM OP LZZ: D5 Čísl revize: 11 Čísl vydání: 2.0 Stránka:

Více

Stanovisko k dokumentu Řešení dalšího postupu územně ekologických limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách ze srpna 2015

Stanovisko k dokumentu Řešení dalšího postupu územně ekologických limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách ze srpna 2015 Svaz průmyslu a dpravy České republiky Cnfederatin f Industry f the Czech Republic Stanvisk k dkumentu Řešení dalšíh pstupu územně eklgických limitů těžby hnědéh uhlí v severních Čechách ze srpna 2015

Více

METODIKA ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

METODIKA ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST METODIKA ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST PODPORUJEME VAŠI BUDOUCNOST www.esfcr.cz Identifikační čísl: MAD 95 Přílha OM OP LZZ: D5 Čísl revize: 12 Čísl vydání: 2.1 Stránka:

Více

KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ

KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ V RYCHLE SE MĚNÍCÍM SVĚTĚ C G Infrmace pr vystavvatele Mezinárdní kngres k 90. výrčí prfesníh pradenství v českých zemích 3. 5. listpadu, 2010 Praha www.careerguidance2010.rg

Více

CAR FLEET SERVICE ŘEŠENÍ PRO VÁŠ VOZOVÝ PARK. Tomáš Kabrhel

CAR FLEET SERVICE ŘEŠENÍ PRO VÁŠ VOZOVÝ PARK. Tomáš Kabrhel ŘEŠENÍ PRO VÁŠ VOZOVÝ PARK Tmáš Kabrhel 1 T že dkáže ptimalizvat a ušetřit firemní klientele náklady na servis a pravy vzidel jen dkladuje neustále se rzšiřující se pčet vzidel ve správě včetně rzšiřující

Více

PRAVIDLA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE PODPORY. v Operačním programu Životní prostředí pro období 2014 2020

PRAVIDLA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE PODPORY. v Operačním programu Životní prostředí pro období 2014 2020 PRAVIDLA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE PODPORY v Operačním prgramu Živtní prstředí pr bdbí 2014 2020 Verze 5.0 Znění účinné d: 14. 10. 2015 Identifikace dkumentu Evidenční čísl: Zpracván dne: 9. 10. 2015 Verze

Více

Žádost o obchodní nabídku

Žádost o obchodní nabídku Žádst bchdní nabídku Splečenství vlastníků jedntek Bytvé dmy Pd Krcínku Klíčvská 913/43, 190 00 Praha 9, IČ: 27418812, Splečnst byla zapsána dne 13.8.1999 v bchdním rejstříku vedeném u Městskéh sudu v

Více

Zpravodaj projektu PREGNET

Zpravodaj projektu PREGNET Zpravdaj prjektu PREGNET Úvdní slv Přibližně každý desátý bčan České republiky (ČR) se ptýká se zdravtním pstižením, které mu v různé míře kmplikuje vstup neb dluhdbé udržení se na pracvním trhu. Od rku

Více

ROZPOČET ČESKÉ TELEVIZE na rok 2016

ROZPOČET ČESKÉ TELEVIZE na rok 2016 ROZPOČET ČESKÉ TELEVIZE na rk 3. prsince OBSAH 1. ÚVOD... 3 2. SHRNUTÍ ROZPOČTU... 4 3. TELEVIZNÍ POPLATKY... 10 4. ROZPOČET VÝNOSŮ... 12 5. ROZPOČET NÁKLADŮ... 15 6. INVESTIČNÍ ROZPOČET... 22 7. PŘEHLED

Více

RÝMAŘOVSKO, o.p.s. nám. Míru 1 RÝMAŘOV 795 01

RÝMAŘOVSKO, o.p.s. nám. Míru 1 RÝMAŘOV 795 01 RÝMAŘOVSKO,.p.s. nám. Míru 1 RÝMAŘOV 795 01 Místní akční skupina reginu bcí a měst Břidličná, Dětřichv nad Bystřicí, Dlní Mravice, Hrní Měst, Jiříkv, Lmnice, Malá Mrávka, Malá Štáhle, Rýmařv, Ryžviště,

Více

Stanovisko Rekonstrukce státu ke komplexnímu pozměňovacímu návrhu novely služebního zákona

Stanovisko Rekonstrukce státu ke komplexnímu pozměňovacímu návrhu novely služebního zákona Stanvisk Reknstrukce státu ke kmplexnímu pzměňvacímu návrhu nvely služebníh zákna Pslední předlžená verze zákna (verze k 27. 8. 2014) splňuje puze 13 z 38 bdů Reknstrukce státu, z th 7 jen částečně. Z

Více

Dohoda o výkonu pěstounské péče

Dohoda o výkonu pěstounské péče Dhda výknu pěstunské péče Název rganizace: Centrum pr dítě a rdinu LATUS Právní frma: bčanské sdružení se sídlem Nýřanská 34, 323 26 Plzeň IČ: 22767452 reg. MVČR 4.11.2011.pd č.j. VS/1-1/86 311/11-R zast.

Více

! STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, spolek (dále jen MH) Sídlo: Hřbitovní 29, Ivančice, 664 91

! STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, spolek (dále jen MH) Sídlo: Hřbitovní 29, Ivančice, 664 91 STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, splek (dále jen MH) Sídl: Hřbitvní 29, Ivančice, 664 91 II. Charakteristika MH a) Sdružení je dbrvlným nevládním neziskvým sdružením vzniklým pdle zákna č. 83/1990

Více

Strategické rámce správy a rozvoje klasifikace DRG v roce 2013

Strategické rámce správy a rozvoje klasifikace DRG v roce 2013 Strategické rámce správy a rzvje klasifikace DRG v rce 2013 Ministerstv zdravtnictví má až d knce rku 2013 uzavřenu s NRC prváděcí smluvu k prvádění některých činnstí týkajících se kultivace systému DRG

Více

Dotazník tvoří celkem 25 otázek. Jejich zpracování stanovujeme do 11.2.2013. Garantujeme důvěrnost veškerých získaných informácí.

Dotazník tvoří celkem 25 otázek. Jejich zpracování stanovujeme do 11.2.2013. Garantujeme důvěrnost veškerých získaných informácí. Vážený pane řediteli, Odvláváme se k našemu předešlému rzhvru, kdy jsme splu rzebírali mžnsti vaší splečnsti CEEC Reserch a partnerské splečnsti KPMG specializujících se na stavební sektr pr slvení jedntlivých

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č.j.: 64/2012 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 55 ze dne 25.1.2012 k prtklu z prvedené kntrly v příspěvkvé rganizaci Mateřská škla, Jeseniva 4,6, Praha 3 Rada městské části I.

Více

AAA AUTO Group zveřejnila své neauditované konsolidované. hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2010

AAA AUTO Group zveřejnila své neauditované konsolidované. hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2010 AAA AUTO Grup zveřejnila své neauditvané knslidvané hspdářské výsledky za první čtvrtletí rku 2010 Praha / Budapešť, 31. května 2010 Dle hspdářských výsledků za první čtvrtletí rku 2010, které splečnst

Více

P R A C O V N Í P L Á N

P R A C O V N Í P L Á N P R A C O V N Í P L Á N (přílha 1 k ŠVP pr šklní rk 2014/2015) šklní rk 2014 / 2015 Prjednán na pedaggické radě dne 29.8.2014.. I. Infrmace škle 1. Prvz mateřské škly: d 6.30 hd. d 16.00 hd. 2. Zřizvatel:

Více

Z Á P I S Z 1. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA KONANÉHO DNE 15. listopadu 2006

Z Á P I S Z 1. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA KONANÉHO DNE 15. listopadu 2006 Z Á P I S Z 1. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA KONANÉHO DNE 15. listpadu 2006 Míst knání: Městský úřad Slaný Čas knání: 15. listpadu 2006 Přítmni: Omluveni: RNDr. Iv Rubík, Ing. Petr Klačkvský, p. Jarslav Hlžek, p.

Více

Socioekonomická studie mikroregionu Frýdlantsko. B.5. Analýza konkurenčního potenciálu skiareálu Smrk

Socioekonomická studie mikroregionu Frýdlantsko. B.5. Analýza konkurenčního potenciálu skiareálu Smrk Scieknmická studie mikrreginu Frýdlantsk B.5. Analýza knkurenčníh ptenciálu skiareálu Smrk Únr 2008 Studie vznikla v rámci prjektu Alternativy pr Frýdlantsk, který krdinuje Jizerskještědský hrský splek.

Více

Výběrová kritéria pro hodnocení žádostí o podporu projektů v rámci ROP NUTS II Jihozápad pro období 2007-13

Výběrová kritéria pro hodnocení žádostí o podporu projektů v rámci ROP NUTS II Jihozápad pro období 2007-13 Výběrvá kritéria pr hdncení žádstí pdpru prjektů v rámci ROP NUTS II Jihzápad pr bdbí 2007-13 Schválen MV ROP JZ dne 30. 5. 2011 Výběrvá kritéria pr hdncení žádstí pdpru prjektů v rámci ROP NUTS II Jihzápad

Více

Adaptace areálu ELI2 a výstavba haly pro předmontáž a uskladnění technologie ELI.

Adaptace areálu ELI2 a výstavba haly pro předmontáž a uskladnění technologie ELI. Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. Na Slvance 2 182 21 Praha 8 eli-cz@fzu.cz www.eli-beams.eu Ppis Stavby: akce: Adaptace areálu ELI2 a výstavba haly pr předmntáž a uskladnění technlgie ELI. Na vyznačeném

Více

Sylabus modulu: B - Strategické řízení organizace

Sylabus modulu: B - Strategické řízení organizace Sylabus mdulu: B - Strategické řízení rganizace Klíčvá aktivita 2 Kmplexní vzdělávání Jan Dležal 25. 10. 2010 Cílem dkumentu je seznámit účastníky vzdělávacíh mdulu (ppř. lektry, tutry) s cílem a bsahem

Více

Silniční infrastruktura a legislativa

Silniční infrastruktura a legislativa Silniční infrastruktura a legislativa Mtt: Hdnta spjení dvu měst je čast vyšší, než sučet hdnt těcht měst Hannibal (247-183 př. n. l.) V rce 2013 jsem měl tu čest vést pracvní skupinu dbrníků pr silniční

Více

Koordinátorem EVVO pro školní rok 2015/16 byla stanovena Mgr. Bc. Lenka Martinková.

Koordinátorem EVVO pro školní rok 2015/16 byla stanovena Mgr. Bc. Lenka Martinková. Akční plán pr šklní rk 2015/16 Charakteristika akčníh plánu Akční plán vychází ze Šklníh plánu EVVO a je sestavván vždy na 1 šklní rk. Nedílnu sučástí je vyhdncení akčníh plánu. Krdinátr EVVO Krdinátrem

Více

Daňový. Zpravodaj vznikl ve spolupráci se členem AMSP ČR společností Akont mezinárodní daňové poradenství, (WWW.AKONT.CZ) Kontakt pro Vaše dotazy:

Daňový. Zpravodaj vznikl ve spolupráci se členem AMSP ČR společností Akont mezinárodní daňové poradenství, (WWW.AKONT.CZ) Kontakt pro Vaše dotazy: Čísl: 1/2015 Datum vydání: 9.2.2015 Daňvý gg zpravdaj Obsah I. NOVINKY V ZÁKONĚ Č. 586/1992 SB., O DANÍCH Z PŘÍJMŮ...2 II. NOVINKY V ZÁKONĚ Č. 235/2004 SB., O DANI Z PŘIDANÉ HODNOTY...3 III. NOVINKY V

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006. Pár základních parametrů, čísel a fotografií

VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006. Pár základních parametrů, čísel a fotografií VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006 Pár základních parametrů, čísel a ftgrafií Městská knihvna Kutná Hra 1. 3. 2007 VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006 Rzpis akcí rku 2006 leden

Více

Povinně zveřejňované informace

Povinně zveřejňované informace Pvinně zveřejňvané infrmace 1. 1) Oficiální název Obec Tčník 2) Důvd a způsb zalžení Obec Tčník vznikla jak územní samsprávná jedntka v suladu s 1 a 2 zákna č. 367/1990 Sb. bcích a dle 4 tht zákna vystupuje

Více

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ÚČEL A CÍLE DOTAZNÍKU Cílem tht dtazníkvéh šetření realizvanéh dbrnu skupinu MŠMT (více k cílům a aktivitám

Více

Nabídka zajištění dotací z EU

Nabídka zajištění dotací z EU Nabídka zajištění dtací z EU Invace - Ptenciál pdnikatelské subjekty Eurfrum Grup, a.s. Na Zámecké 11, 140 00 Praha 4 E-mail: inf@capcnsult.cz Tel./fax: 272 730 431 Mbil: 732 747 993 736 607 729 Vážená

Více

NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA:

NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA: NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA: 1.Právnickým sbám - Splečnstem s ručením mezeným či a.s. - Splečenstvím vlastníků bytů - Bytvým družstvům - Družstvům jiným než bytvým - Jiným

Více

Projektový manuál: SME Instrument Brno

Projektový manuál: SME Instrument Brno Prjektvý manuál: SME Instrument Brn 1 Obsah 1. C je SME Instrument?... 3 1.1 Pslání prgramu... 3 1.2 Stručný ppis prgramu... 3 2. C je SME Instrument Brn?... 3 2.1 Prč vznikl SME Instrument Brn... 3 2.2

Více

USNESENÍ. Č. j.: ÚOHS-S339/2012/VZ-21769/2012/523/Krk Brno 20. prosince 2012

USNESENÍ. Č. j.: ÚOHS-S339/2012/VZ-21769/2012/523/Krk Brno 20. prosince 2012 *UOHSX004HI9Y* UOHSX004HI9Y USNESENÍ Č. j.: ÚOHS-S339/2012/VZ-21769/2012/523/Krk Brn 20. prsince 2012 Úřad pr chranu hspdářské sutěže příslušný pdle 112 zákna č. 137/2006 Sb., veřejných zakázkách, ve znění

Více

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz Etržiště České pšty Centrum veřejných zakázek www.centrumvz.cz Česká pšta a egvernment? Infrmační systém datvých schránek Czechpint Certifikační autrita (elektrnický pdpis a časvá razítka) Centrum veřejných

Více

Tvorba jednotného zadání závěrečné zkoušky ve školním roce 2010/2011

Tvorba jednotného zadání závěrečné zkoušky ve školním roce 2010/2011 Tvrba jedntnéh zadání závěrečné zkušky ve šklním rce 2010/2011 bry středníh vzdělání kategrie E pracvní verze 1 Obsah I. Organizace tvrby JZZZ 1. Harmngram tvrby JZZZ 4 2. Činnst autrskéh týmu 6 3. Kntakty

Více

Vyrobeno pro váš televizor BRAVIA : nové flexibilní DVD rekordéry s pevným diskem

Vyrobeno pro váš televizor BRAVIA : nové flexibilní DVD rekordéry s pevným diskem Tiskvá zpráva Praha, duben 2008 Vyrben pr váš televizr BRAVIA : nvé flexibilní DVD rekrdéry s pevným diskem Mžnst připjení HDD videkamery pr přímé digitální kpírvání* Funkce X-Pict Stry pr vytváření pkrčilých

Více

Setkání starostů MAS ORLICKO. Operační programy a strategie MAS

Setkání starostů MAS ORLICKO. Operační programy a strategie MAS Setkání starstů MAS ORLICKO Operační prgramy a strategie MAS České Libchavy, 22. 9. 2015 Ing. Ivana Vanická Ing. Alice Bržkvá Ing. Lukáš Bednář Ing. Tmáš Vacenvský Obsah prezentace: - Integrvaný reginální

Více

Ministerstvo vnitra České republiky vyhlašuje Výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu

Ministerstvo vnitra České republiky vyhlašuje Výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu Ministerstv vnitra České republiky vyhlašuje Výzvu k předkládání žádstí finanční pdpru v rámci Integrvanéh peračníh prgramu 1. Identifikace výzvy Čísl kla výzvy: 03 kntinuální Celkvá částka pr tut výzvu

Více

Pravidla pro poskytování fakultativních služeb klientům

Pravidla pro poskytování fakultativních služeb klientům Centrum sciálních služeb Jindřichův Hradec Dmv Pístina Pístina 59, 378 02 Stráž nad Nežárku Vnitřní předpis směrnice č. 109/2014 Pravidla pr pskytvání fakultativních služeb klientům I. Obecná ustanvení

Více

Metodická pomůcka. Využívání záruk ČMZRB k zajišťování bankovních úvěrů

Metodická pomůcka. Využívání záruk ČMZRB k zajišťování bankovních úvěrů Metdická pmůcka Využívání záruk ČMZRB k zajišťvání bankvních úvěrů Cílem pmůcky je minimalizvat pdíl případů, kdy je nutn zamítnut žádst pskytnutí záruky z důvdu nesuladu s klíčvými pdmínkami prgramu pdpry.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dovednosti o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dovednosti o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dvednsti.p.s. Výrční zpráva Nadání a dvednsti.p.s. za rk 2012 je zpracvána v suladu s ustanvením 21 zákna čísl 248/1995 Sb., becně prspěšných splečnstech. V Praze dne

Více