PLÁN ČINNOSTI HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA BRNO NA ROK 2015 PRIORITY ROKU 2015 DRAMATURGIE DIGITÁRIA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PLÁN ČINNOSTI HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA BRNO NA ROK 2015 PRIORITY ROKU 2015 DRAMATURGIE DIGITÁRIA"

Transkript

1 PLÁN ČINNOSTI HVĚZDÁRNY A PLANETÁRIA BRNO NA ROK 2015 Plán činnsti Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace na rk 2015 vychází z pslání a hlavních úklů Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace (dále jen Hvězdárna a planetárium Brn), z finančníh plánu na rk 2015 a kncepce strategickéh rzvje v letech 2013 až PRIORITY ROKU 2015 Středbdem veškerých aktivit v rce 2015 zůstává digitárium s unikátním prjekčním systémem. Sučasně se ale pkusíme realizvat venkvní expzici Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka a zahájit přestavbu interaktivní výstavy v sále explratria. DRAMATURGIE DIGITÁRIA Dramaturgie Hvězdárny a planetária Brn vychází z těcht principů: Pdba tht světa je výsledkem úsilí bezpčtu vědců. Ovlivňují náš každdenní živt, naděje i sny, zajišťují dluhdbu prsperitu a blahbyt. Prpagujeme kritický způsb myšlení, schpnst syntetizvat a analyzvat každdenní příval infrmací. Přispíváme k vědecké a technické gramtnsti a získávání nvých generací nadšenců pr vědu a techniku. Medializujeme a prpagujeme české výzkumné prjekty a také úspěchy českých vědců. Věnujeme se tmu, v čem jsme jedineční. Jsme nadšení z bjevvání našeh světa, jsme esencí takvéh pstje. Jednduchst je naše dgma. Vyjadřujeme se tak, aby nám publikum rzuměl. Naše představení jsu směsicí skutečné a virtuální reality, žánrem blížícím se tzv. hard science fictin. Dplňujeme výuku, ale nepučujeme. Je-li t smysluplné, dáváme prstr ryze kulturním prjektům. Z pvahy věci, abychm udrželi vyský divácký zájem a naši vůdčí pzici dramaturgické tvrby mezi návštěvnickými centry pdbnéh typu, musíme v každém kalendářním rce uvést nejméně čtyři premiéry představení v sále digitária. Vždy p jednm představení pr menší a dspělé diváky v jarních a pdzimních Hvězdárna a planetárium Brn, příspěvkvá rganizace, Kraví hra 522/2, Brn, tel , IČO: , DIČ: CZ , bankvní spjení: /0100, Hvězdárna a planetárium Brn je příspěvkvu rganizací zřízenu statutárním městem Brnem. Příspěvkvá rganizace je zapsána v bchdním rejstříku vedeném u Krajskéh sudu v Brně v ddílu Pr, vlžce čísl 17. zeměpisná šířka: ,9, zeměpisná délka: ,8, nadmřská výška: 305 m n. m.

2 měsících. Tat představení pak dluhdbě nabízíme i rganizvaným šklním výpravám a zůstávají v našem repertáru následujících něklik let. Kadence dramaturgické tvrby vyžaduje kmbinvat vlastní tvrbu s nakupváním licencí na přady d externích prducentů. Pkud hdláme uvádět skutečně špičkvu zahraniční prdukci, dsahují ceny za licence výše stvek tisíc krun. Neméně nákladná finančně a navíc i časvě je tvrba vlastních představení pr digitárium, jejíž styl se blíží (a v mnhém překnává) tvrbě celvečerních filmů. Řada fází realizace takvých prjektů např. 3D mdelvání, rendering, autrská hudba je přitm mžná v sučinnsti puze s externími specialisty. Není ttiž v časvých mžnstech našich stálých pracvníků, nehledě na umělecký vklad aneb velmi specializvané knw-hw. V rce 2015 pr digitárium připravíme 6 představení v tzv. hybridní dramaturgii jak kmbinaci vlastní tvrby a externích prducentů. Dsud byl rzhdnut těcht přadech: Se zvířátky vesmíru (únr 2015) Úžasné planety verze pr veřejnst (únr 2015) Přírdní výběr (únr 2015) Blíže ke hvězdám (říjen 2015) Dále prběhne diskuze představení na téma vesmír a phádkvém příběhu pr nejmenší diváky pr sezónu 2015/2016. Na představení v digitáriu přirzeně navazují další aktivity, např. prpagace před, během a p premiéře, výrba vzdělávacích i reklamních předmětů, merchandising. V sále digitária budu v rce 2015 prbíhat také knference, divadelní představení, kncerty, semináře, wrkshpy, festivaly i krátkdbé kmerční prnájmy. TECHNICKÝ ROZVOJ DIGITÁRIA Audivizuální systém digitária bude v rce 2015 v prvzu již více než 2 rky. Na jeh elektrnické části se tudíž přestane vztahvat standardní záruční dba garantvaná generálním ddavatelem. Stejně tak musíme pčítat s jeh dalším technickým rzvjem. V rce 2015 plánujeme: Vyjednat strategicky klíčvu a pr rganizaci výhdnu servisní smluvu systému digitária realizvanu generálním ddavatelem p uknčení dvuleté záruční dby. Zajištění zálžníh datvéh prjektru hlavní prjekční části digitária, který bude služit jak zdrj náhradních dílů. Dknčení realizace 3D prjekce v sále digitária v režimu tzv. flat screen s aktivními brýlemi. Instalace nvých světelných efektů v sále digitária (např. lasery a kuřvé efekty). Pdíl na vývji nvéh sftwarvéh řídícíh systému připravvanéh generálním ddavatelem. Dvě kmpletní generální prhlídky celéh systému digitária techniky generálníh ddavatele (první v lednu 2015, druhá těsně p uknčení záruční dby). Návrh nvé architektury grafickéh systému prdukčníh studia, vč. využívání cludvých služeb (zejména pr nárčnější grafické výpčty).

3 CENTRAL EUROPEAN FULLDOME FESTIVAL BRNO 2015 Ve dnech 13. a 14. dubna 2015 prběhne v prstrách Hvězdárny a planetária Brn první rčník festivalu přadů pr digitální planetária s tzv. fulldme prjekcí. Ještě před kncem rku 2014 se pdařil získat příslib účasti d většiny významných světvých prducentů např. Spitz, Evans & Shuterland, RSA Csms, GOTO, American Museum f Natural Histry, Fulldme Pr. Některé z týmů již zaslali své přady pr předprjektvu přípravu. Středevrpský fulldme festival Brn 2015 si klade za cíl: prpjit prducenty s nvými uživateli těcht audivizuálních technlgií, přivést d Brna t nejlepší ze světvé prdukce (a mít mžnst si vybrat t nejlepší právě pr brněnské digitárium), ukázat celsvětvé kmunitě planetárií, že v České republice (zejména pak v Brně) existuje řada výjimečných institucí digitálních planetárií i science center. Průběh přípravy celé akce naznačuje, že se může jednat jeden z nejvýznamnějších festivalů tht druhu v kntextu evrpskéh kntinentu. Pr Hvězdárnu a planetárium Brn pak půjde nejvýznamnější mezinárdní akci za pslední dvě desetiletí. PŘÍRODOVĚDNÉ KOGNITORIUM VĚDECKÁ STEZKA Stejně jak je Sluneční sustava sídlena různými typy těles Sluncem, velkými planetami i menšími bjekty, tak i navrhvaná expzice Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka sestává z řady různrdých zastávek, jež vybízejí k průzkumu i k zamyšlení. Expnáty vědecké stezky nebudu v jedné linii, ale pdbně jak bjekty ve Sluneční sustavě v různých směrech klem budvy. Zatímc některé expnáty se sustředí na aktivní pzrvání, resp. pznávání vlastnstí klníh světa/vesmíru, jiné jsu určeny spíše k zamyšlení či rzjímání. Všechny však balancují na pmezí aktivní zábavy a vzdělávání. Návštěvníci mají mžnst prcházet expzicí/stezku nejen před aneb p návštěvě budvy Hvězdárny a planetária Brn, ale kdykliv. Venkvní expzice ttiž bude přístupná 365 dní v rce, 24 hdin denně. Každý expnát přitm bude vybaven velmi jednduchým ppiskem, který návštěvníkům přiblíží některé charakteristiky vesmírnéh prstru a vlastnsti ksmických těles. Expzice sestává ze tří skupin expnátů rzdělených d tematických kategrií. Každá návštěvníkvi nabízí jinu metdu pznávání: Pzruj na vlastní zkušensti pznávej svět Pdívej se na hvězdu Kinetskp Akustická rura Spektrskp Gravitace Zkumej aktivně se zapj Pixelvá stěna Hrizntální sluneční hdiny

4 Barvy blhy Bav se pr ptěchu ka i duše Kaleidskp Planetární světy Mega rver Design expzice bude krespndvat s architektnicku pdbu sučasné budvy Hvězdárny a planetária Brn, pčítá s jejím dalším stavebním rzvjem a využije stávající dispzici pchůzných i travnatých plch. Během instalace budu přípustné nanejvýš nejnutnější parkvé úpravy, především zpevnění plch v bezprstředním klí instalvaných expnátů. V rce 2014 jsme zažádali financvání prjektu v dhadvané výši tisíc Kč v rámci výzvy IPRM II Zvýšení kvality pskytvaných služeb pr veřejnst a rzšíření bčanské vybavensti města. Prjekt byl dpručen k realizaci (získal 95 bdů ze 100). Bude-li schválen rgány města Brna, prběhne na jaře 2015 výběrvé řízení na ddavatele expzice a v létě 2015 instalace expzice. Prjekt Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka je největší investicí Hvězdárny a planetária Brn v rce BRNĚNSKÁ KAMENNÁ ZAHRADA Kamenná zahrada je variací tzv. geparku sestávajícíh z velkbjemvých vzrků hrnin z nejbližšíh reginu zařazených d časvých, gelgických, přírdvědných i astrnmických suvislstí města Brna d dby před 700 miliny rky d sučasnsti. Kamenná zahrada bude vlně přístupná, ale sučasně psluží k animačním prgramům pr základní, střední i vyské škly. Blky hrnin budu rzmístěné na plše přibližně něklika set metrů čtverečních, dplněných infrmačními panely a leštěnými nábrusy. Vzrky dplní hmatvé značky pr slabzraké a nevidmé. V rce 2015 budeme usilvat finanční zajištění tht prjektu, především pak ve splupráci s Městsku částí Brn-střed. PLANETÁRNÍ STEZKA Cílem je vytvřit instalaci v parku Kraví hry představující rzlehlst Sluneční sustavy. Planetární stezka bude mdelem v měřítku 1:10 miliardám. Na každé zastávce návštěvník najde infrmační tabuli, na níž budu uvedeny základní údaje a zajímavsti dané planetě. V rce 2015 budeme usilvat finanční zajištění tht prjektu, především pak ve splupráci s Městsku částí Brn-střed. DALŠÍ TECHNICKÝ ROZVOJ V rce 2015 plánujeme puze menší technické neb stavební zásahy (vyjma prjektu Přírdvědné kgnitrium vědecká stezka). Veškeré prjekty přitm budu v suladu s něklikaletu závaznu udržitelnstí prjektů Přírdvědné explratrium a Přírdvědné digitárium. Pr realizaci těcht prjektů bude určující finanční kndice rganizace. Zejména se jedná : Diskuze nad nvu expzicí v sále explratria, která se bude realizvat p rce 2015.

5 Realizace patření mezující hržení budvy Hvězdárny a planetária Brn přívalvými srážkami, zejména vytvření čerpací jímky v tzv. anglickém dvrku u nuzvéh výchdu ze sálu explratria, vč. navazujícíh čerpacíh systému. Diskuze nad prjektem Přírdvědné stelárium Sluneční věž, především přízení studie prveditelnsti. VÝZNAMNÉ AKTIVITY Jak hlavní garanti se pkusíme v rce 2015 uspřádat Středevrpský fulldme festival Brn 2015 (jar 2015) Festival vědy (září 2015) Nvým frmátem realizvaným Hvězdárnu a planetáriem Brn se stanu interaktivní kmentáře významných astrnmických neb ksmnautických událstí, během kterých prpjíme dění v naší rganizaci se zbytkem vesmíru. Dsud byly vytipvány tři takvé akce 20. března 2015 částečné zatmění Slunce 14. července 2015 průlet sndy New Hriznt klem trpasličí planety Plut 11. srpna planetárium pr tisíce, hrmadné pzrvání Perseid Průběžně budeme tvřit nelicencvaný n-line bsah, který vlně nabídneme k nekmerčnímu užití. Zejména se jedná krátké vzdělávací videpřady na astrnmická témata záznamy dbrných přednášek Valné shrmáždění Organizace spjených nárdů vyhlásil rk 2015 za Mezinárdní rk světla a technlgií zalžených na světle. Cílem tht krku je připmenut bčanům celéh světa výraznu rli světla a ptických technlgií v jejich každdenním živtě a při buducím rzvji splečnsti. Hvězdárna a planetárium Brn při té příležitsti připraví následující akce pzrvání částečnéh zatmění Slunce e-publikace fyzikálně-chemickém pzadí hňstrjů výstava TMA premiéra představení Blíže ke hvězdám série tematických přednášek v rámci Týdne vědy a techniky Vlastními silami připravíme nejméně tři tematické výstavy vlně přístupné ve fyer Hvězdárny a planetária Brn. Dsud byl rzhdnut zpracvání těcht témat: TMA rle tmy v přírdě Blíže ke hvězdám dprvdná výstava k nvému představení Pdbně jak v minulých letech budeme rganizvat mimřádné akce, d kterých Hvězdárna a planetárium Brn vstupí puze jak jeden ze splurganizátrů. Glbe at Night 2015 (celrční prjekt) Brněnská muzejní nc 2015 (květen 2015) Evrpská nc vědců (září 2015) Týden vědy a techniky (listpad 2015) Pkračvat budeme v rganizaci tematických dní, například Vědecký karneval (leden 2015)

6 DNA dpledne (únr 2015) Jarní rvndennst (březen 2015) Ručníkvý den (duben 2015) Dýňdlab (listpad 2015) Svátek světla (prsinec 2015) Rádi bychm rzšiřvali nabídku cestpisných přadů, především pak výjimečných přednášejících. Zde pčítáme se spluprací s některu z cestvních kanceláří. V rce 2015 hdláme sestavit a uvést v živt cyklus exkluzivních hudebních vystupení s unikátními prjekcemi v sále digitária i ve vstupní hale. V rce 2015 se budeme pdílet na divadelním představení Divadla Husa na prvázku a připravvat další pdbné prjekty, které budu využívat prjekční schpnsti digitária. Organizačně zajistíme slavy 100. výrčí zalžení České astrnmické splečnsti slavy 125. výrčí zalžení Akademie věd České republiky pravidelné wrkshpy prjektu CEITEC některé akce Jihmravskéh invačníh centra a Jihmravskéh centra pr mezinárdní mbilitu V rámci iniciativy Vydejte se d vesmíru budeme rganizvat návštěvy dětí z brněnských krizvých center, dětských dmvů či chráněných bydlení. Splu s dalšími kulturními rganizacemi města Brna budeme jak hlavní garanti rganizvat další rčník Kulturní akademie třetíh věku. Jak sučást představení pr šklní výpravy budu v průběhu rku 2015 připravvány nvé sady pracvních listů pr žáky a metdické materiály pr pedaggy. V rce 2015 budeme pkračvat v iniciativě Měst je naše Brn, která má za cíl pděkvat všem skupinám prfesinálů, jež se pdílejí na chdu Brna (např. DPMB, MPB, TSB). V rce 2015 se aktivně zúčastníme něklika prestižních akcí: Academia Film Festival Olmuc (duben 2015) ECSITE Annual Cnference (červen 2015) UK Fulldme Festival (listpad 2015) Budeme i nadále rzvíjet veřejná pzrvání denní a nční blhy pmcí mderních astrnmických přístrjů, individuální astrnmické vzdělávání (internetvý kurz základů astrnmie, přímá účast na vyskšklské výuce). Budeme pkračvat v rganizaci cyklu přednášek, na které zveme významné české vědce a ppularizátry. Zpestřením se stanu příležitstné prjekce unikátních vědeckých dkumentů vybíraných ve splupráci s Academia Film Festival Olmuc.

7 Budeme klást důraz na dbrný růst zaměstnanců a realizaci vzdělávacích prgramů financvaných ze zdrjů Jihmravskéh kraje, ministerstev České republiky neb Evrpské unie. V rce 2015 v rámci prjektů Science Academy kritický způsb myšlení a praktické aplikace přírdvědných a technických pznatků v reálném živtě a Erasmus+: Naši hvězdáři za vzdělávacími prgramy planetárií a science center v Evrpě abslvují pracvníci něklik studijních pbytů. Zejména se jedná planetária a science centra severní Francie planetária ve středním a severním Plsku science centra v Istanbulu Cpernicus science center Technplis science center PUBLIC RELATIONS A MARKETING Klíčvé pr nás zůstává psilvání značky a příběhu Hvězdárny a planetária Brn. V rce 2015 budu těžištěm našich prpagačních aktivit stránky a vý zpravdaj v rce 2015 djde k jeh redesignu skupina na Facebku (vč. placené reklamy) tištěný měsíční prgram tištěný čtvrtletní zpravdaj Hvězdárna a planetárium Brn tištěný čtvrtletník pr děti Krávviny půlrční přílha v krajském vydání Deníku na začátku šklníh plletí rzesílaný katalg vzdělávacích přadů všem základním a středním šklám Jihmravskéh kraje (a přilehlých blastí), vč. vybraným pedaggům jednu rčně rzesílaná nabídka všem starstům bcí Jihmravskéh kraje jednu rčně rzesílaná nabídka splečnstem s rčním bratem vyšším než 50 milinů rčně sídlících na území Jihmravskéh kraje (ve splupráci s Reginální hspdářsku kmru). V rce 2015 budeme dál rzvíjet prtál s n-line infrmacemi a vlastním vzdělávacím videbsahem Budeme prhlubvat frmální i nefrmální splupráci s kulturními, univerzitními i akademickými rganizacemi (např. VIDA! science center, Knihvna J. Mahena v Brně, Akademie věd České republiky, bčanské sdružení Masarykva čtvrť, CEITEC, JCMM, JIC). Rádi bychm udrželi aktivní mediální splupráci s těmit rganizacemi Dpravní pdnik města Brna HC Kmeta Brn Natinal Gegraphic Česk Turistické infrmační centrum města Brna Rádi Petrv Brněnský deník Rvnst Klíčvu rli hdláme hrát v České asciaci science center, zejména v přípravě Operačníh prgramu Výzkum, vývj a vzdělávání. V rce 2015 se budeme zásadním způsbem pdílet na přípravě slyšení v Senátu Parlament České republiky na téma nefrmální způsb vzdělávání.

8 Chceme dál rzvíjet naši účast v Internatinal Planetarium Sciety a ECSITE evrpské sítě science center a muzeí. V rce 2015 rzšíříme vlastní sérii prpagačních, exkluzivních předmětů. V rámci iniciativy Buďte hvězdu našeh vesmíru hdláme prhlubvat naši splupráci se sukrmými rganizacemi krprátními partnery a dnátry. Průběžně budeme mdifikvat rganizační řád, klást důraz na vedení dramaturgické rady, zajišťvat kntrly bezpečnsti práce a udržvat nefrmální pradní sbr ředitele. Důležitá bude přímá i nepřímá reprezentace Hvězdárny a planetária Brn na akcích městskéh i krajskéh významu. STATISTICKÉ PŘEHLEDY V rce 2015 plánujeme uspřádat přibližně akcí pr návštěvníků. V přehledech uvádíme měřitelné výkny rganizace, vztahující se k těm činnstem (akcím), jež lze alespň nějakým způsbem kvantifikvat a navzájem prvnávat. Plán na rk 2015 je prti dhadu rku 2014 nižší budeme čelit přímé knkurenci VIDA! science center, který cílí na stejné skupiny návštěvníků, zmizí prvtní překvapení z nvéh prjekčníh zařízení digitária a sledujeme i čím dál tím menší chtu pedaggů realizvat výpravy mim šklní budvu. AKCE PRO INDIVIDUÁLNÍ NÁVŠTĚVNÍKY (dhad) 2015 (plán) akce návštěvníci akce návštěvníci akce návštěvníci pzrvání hvězdné blhy pzrvání Slunce planetárium/digitárium (dspělí) planetárium/digitárium (děti) explratrium astrnmické přednášky nestandardní přady celkem Rk 2014 byl dhadnut s hledem na aktuální stav k 21. listpadu 2014.

9 AKCE PRO ORGANIZOVANÉ SKUPINY (dhad) 2015 (plán) akce návštěvníci akce návštěvníci akce návštěvníci planetárium/digitárium pkusy z ptiky explratrium nestandardní přady celkem Rk 2014 byl dhadnut s hledem na aktuální stav k 21. listpadu AKTIVITY TVŮRČÍHO CHARAKTERU Následující přehled zahrnuje aktivity tvůrčíh charakteru, které mají dluhdbě přidanu hdntu. Jedná se multivizuální představení v digitáriu (premiéry vlastních přadů, českých verzí licencvaných přadů a remaky stávajících přadů), krátké audivizuální přady (premiéry vlastních videpřadů, které primárně nevznikly pr prjekční systém digitária), audivizuální záznamy dbrných přednášek (vide a audi nahrávky vystupení v přednáškvém cyklu), výstavy (dčasné expzice ve vstupní hale aneb mim bjekt rganizace), mimřádné akce (aktivity, které se zpravidla nepakují, ale vyžádaly si aktivní přístup ze strany našich pracvníků, např. semináře, knference, prezentace) (dhad) 2015 (plán) multivizuální představení (digitárium/planetárium) krátké audivizuální přady, speciální prezentace audivizuální záznamy dbrných přednášek výstavy mimřádné akce, semináře apd PLÁN HOSPODAŘENÍ Návrh finančníh plánu Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace (dále jen Hvězdárny a planetária Brn) na rk 2015 vychází z finančníh plánu na rk 2014; z čekávané skutečnsti rku 2014; z předpkládaných příjmů z prdeje služeb (zejména vstupnéh), zbží a z krátkdbých prnájmů v rce 2015; z nákladů na realizaci aktivit předlžených v Plánu činnsti na rk 2015 Hvězdárny a planetária Brn;

10 z předpkladu, že v rce 2015 budeme mít příspěvek na prvz d zřizvatele ve výši tisíc Kč, tj. navýšený prti rku tisíc Kč (z th tisíc Kč na udržitelnst EU prjektů a 123 tisíc Kč na částečné pkrytí zvýšení platvých tarifů dle nařízení vlády), včetně tisíc Kč na dvd z investičníh fndu dle 28 zákna 250/2000 Sb. Celkvé náklady a výnsy rganizace dhadujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 109,8 % plánu rku VÝNOSY V ROCE 2015 čísl účtu název účtu upravený plán 2014 k 30. září 2014 v Kč plán 2015 v Kč 2015/2014 v % 602 tržby vstupné ,0 604 tržby zbží ,3 621 aktivace materiálu a zbží aktivace hm. inv. majetku smluvní pkuty a úrky z prdlení úrky ,0 648 čerpání fndů jiné statní výnsy ,0 vlastní výnsy ,5 691 prvzní dtace měst Brn ,9 691 investiční transfery EU ,9 příspěvky a dtace na prvz ,5 celkem ,4 Příspěvek na prvz d zřizvatele statutárníh města Brna předpkládáme ve výši tisíc Kč, tj. navýšený prti rku tisíc Kč (z th tisíc Kč na udržitelnst EU prjektů a 123 tisíc Kč na částečné pkrytí zvýšení platvých tarifů dle nařízení vlády), včetně tisíc Kč na dvd z investičníh fndu dle 28 zákna 250/2000 Sb. D výnsů ve výši tisíc Kč se prmítají transfervé pdíly investičních akcí Přírdvědné explratrium reknstrukce a dstavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Kperníka v Brně, příspěvkvé rganizace a Přírdvědné digitárium návštěvnické centrum. Vlastní výnsy předpkládáme ve výši tisíc Kč, cž je 82,5 % výše upravenéh plánu na rk Tržby za vstupné (8 500 tisíc Kč), prdané zbží (1 031 tisíc Kč) a statní výnsy (1 300 tisíc Kč), např. kmerční využití našich prstr a pskytnutá prpagace, plánujeme zhruba ve stejné výši jak v plánu na rk V rce 2015 se pravděpdbně nedstaví efekt čekávání nvéh prjekčníh zařízení (digitárium vstupil d druhéh rku prvzu), navíc budeme čelit knkurenci nvéh VIDA! science center, které se zaměřuje na pdbné skupiny návštěvníků. Úrky (1 tis Kč) plánujeme ve stejné výši jak v rce 2014.

11 V plžce jiné statní výnsy jsu tržby z krátkdbéh užívání majetku a prpagace, které předpkládáme ve stejné výši jak v rce 2014, tj. ve výši tisíc Kč. Musíme přitm upzrnit, že se jedná btížně predikvatelnu plžku. NÁKLADY V ROCE 2015 čísl účtu název účtu upravený plán 2014 k 30. září 2014 v Kč plán 2015 v Kč 2015/2014 v % 521 mzdvé náklady ,4 524 záknné sciální pjištění ,5 527 záknné sciální náklady ,0 sbní náklady ,1 501 sptřeba materiálu ,2 502 sptřeba energie ,0 504 prdané zbží ,9 511 pravy a udržvání ,0 512 cestvné ,7 513 reprezentace ,0 518 statní služby ,6 549 jiné statní náklady ,8 551 dpisy ,1 558 DHM ,6 statní náklady ,4 celkem ,4 Mzdvé náklady plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 95,4 % upravenéh plánu na rk V upraveném plánu rku 2014 jsu zahrnuty mzdvé náklady na prjekt OP VK Science academie ve výši 469 tisíc Kč. Mzdvé náklady, náklady sciální pjištění a sciální náklady byly pr rk 2015 navýšeny dle schválenéh nařízení vlády, tj. platvé tarify 3,5 %. Pčet zaměstnanců Hvězdárny a planetária Brn v rce 2015 udržíme na plánvané výši rku 2014, tj. na 20,0 přepčtenéh úvazku, průměrnu měsíční mzdu zaměstnanců plánujeme na rk 2015 ve výši ,- Kč, cž je 102,7 % vyšší než čekávaná skutečnst rku Nadhdncenu plžku sptřebu materiálu v plánu rku 2014 na rk 2015 snižujeme na reálnu výši tisíc Kč, cž představuje 79,2 % upravenéh plánu na rk D tét plžky se prmítají náklady na materiály vzdělávacích přadů i představení pr veřejnst v sále digitária, realizaci výstav apd. Pdstatný díl představuje materiál na pravu a udržvání budvy a přístrjů z důvdů celkvé efektivity a hspdárnsti zajišťvané externími ddavateli.

12 Plžku Sptřeba energie plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 100,0 % upravenéh plánu na rk. V rce 2014 předpkládáme náklady na plyn ve výši 550 tisíc Kč, na vdu 50 tisíc a na elektricku energii 850 tisíc Kč. Plžku prdané zbží, která zbrazuje nákladvu cenu prdanéh zbží, plánujeme ve výši 800 tisíc Kč, tj. 88,9 % upravenéh plánu na rk Opravy a udržvání plánujeme ve výši 100,0 % upravenéh plánu na rk 2014, tj. 250 tisíc Kč. Cestvné je plánván ve výši 350 tisíc Kč (46,7 % upravenéh plánu na rk 2014) a náklady na reprezentaci ve výši 100 tisíc Kč (100,0 % upravenéh plánu na rk 2014). Od rku 2013 je v plném prvzu sál digitária se špičkvým audivizuálním zařízením. Pr udržení vyskéh diváckéh zájmu a naší vůdčí pzice mezi návštěvnickými centry pdbnéh typu, musíme v každém kalendářním rce uvést nejméně čtyři premiéry představení v sále digitária, vždy p jednm představení pr menší diváky a dspělé v jarních a pdzimních měsících. Tat představení pak dluhdbě nabízíme i rganizvaným šklním výpravám a zůstanu v našem repertáru následujících něklik let. Odhadvané náklady na nvé přady činí rčně nejméně tisíc Kč, prt byla plžka služby na rk 2015 prti plánu rku 2014 navýšena tisíc Kč. Plžku Ostatní služby plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 117,6 % upravenéh plánu na rk Jedná se zejména služby spjené s tvrbu nvých představení digitária (tj. licenční pplatky za zahraniční akvizice, výrba českých jazykvých stp) a příprava vlastních výstav v celkvé výši tisíc Kč. Od rku 2013 je v plném prvzu sál digitária se špičkvým audivizuálním zařízením. Pr udržení vyskéh diváckéh zájmu a naší vůdčí pzice mezi návštěvnickými centry pdbnéh typu, musíme v každém kalendářním rce uvést nejméně čtyři premiéry představení v sále digitária, vždy p jednm představení pr menší diváky a dspělé v jarních a pdzimních měsících. Tat představení pak dluhdbě nabízíme i rganizvaným šklním výpravám a zůstanu v našem repertáru následujících něklik let. A prt byla plžka služby na rk 2015 prti plánu rku 2014 navýšena tisíc Kč publicita ve výši tisíc Kč; pplatky za telefny, internet pr kmunikaci s návštěvníky, úklid budvy v návaznsti na rzšířený víkendvý prvz, nutné připjení elektrnické pžární signalizace a systému dálkvé strahy v celkvé výši tisíc Kč. Oprti rku 2014 je zřejmý a záknitý nárůst nákladů za služby spjené s tvrbu nvých představení a jejich publicitu. Plžku Jiné statní náklady (neuplatněný dpčet DPH, daň z příjmu apd.) plánujeme ve výši 450 tisíc Kč. Plžku Odpisy plánujeme ve výši tisíc Kč, cž představuje 105,1 % upravenéh plánu na rk Její nárůst způsbil převzetí a zaúčtvání investičníh prjektu Přírdvědné digitárium návštěvnické centrum financvanéh z Operačníh prgramu Výzkum a vývj pr invace. Přízení drbnéh dluhdbéh hmtnéh a nehmtnéh majetku ve výši rku 2015, tj. 250 tisíc Kč.

13 Celkvě předpkládáme v rce 2015 vyrvnaný rzpčet. Jiří Dušek ředitel Hvězdárny a planetária Brn, příspěvkvé rganizace V Brně dne 30. listpadu 2013, č.j.

Dotazník pro neziskové organizace

Dotazník pro neziskové organizace Dtazník pr neziskvé rganizace Vážení zástupci neziskvých rganizací z Nvéh Hrádku, dvlujeme Vás tímt pžádat vyplnění dtazníku, který služí pr zjištění názrů a ptřeb neziskvých rganizací v Nvém Hrádku. V

Více

Možnosti transformace vyšších odborných škol do terciárního vzdělávání

Možnosti transformace vyšších odborných škol do terciárního vzdělávání Mžnsti transfrmace vyšších dbrných škl d terciárníh vzdělávání Michal Karpíšek MŠMT, 30. listpadu 2010 IPn Refrma terciárníh vzdělávání CZ.1.07/4.2.00/06.0003 Tat prezentace je splufinancvána Evrpským

Více

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvková organizace. Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku na dodávky

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvková organizace. Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku na dodávky HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, příspěvkvá rganizace K r a v í h r a 2, 6 1 6 0 0 B r n, +(4 2 0 ) 5 4 1 3 2 1 2 8 7, w w w. h v e z d a r n a. c z, e - m a i l @ h v e z d a r n a. c z Výzva k pdání nabídky

Více

Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA

Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA Jihčeská splečnst pr chranu přírdy a myslivst.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 ÚVOD Jihčeská splečnst pr chranu přírdy a myslivst.p.s. (zkráceně JISOPM.s.p.) je česká nevládní neziskvá splečnst, zalžená v rce

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010 2 Škla bnvy venkva,.p.s. se sídlem v Liběšicích VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010 Základní údaje Název Pužívaná zkratka : Škla bnvy venkva,.p.s. : ŠOV Právní frma : Obecně prspěšná splečnst Sídl : Liběšice, č.p.

Více

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikvaných věd Autři: M.Hrák, Ľ.Kváč, M.Václavíkvá (FAV-KIV-INI) Gesce: Ing. P.Brada, Ph.D. (KIV) květen 2005 P pdrbné analýze bsahu, funkčnsti a stavu sučasnéh

Více

Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52. Mgr. Radomír Palát koordinátor ICT, metodik ICT. Plán práce 2015/2016

Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52. Mgr. Radomír Palát koordinátor ICT, metodik ICT. Plán práce 2015/2016 Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52 Mgr. Radmír Palát krdinátr ICT, metdik ICT Plán práce 2015/2016 Náplň činnsti Náplň práce ICT krdinátra vychází z vyhlášky 317/2005

Více

Zlepšování mobility a dostupnosti bez bariér v Ústí nad Labem

Zlepšování mobility a dostupnosti bez bariér v Ústí nad Labem AKCNÍ ˆ PLÁN 6 Zlepšvání mbility a dstupnsti bez bariér v Ústí nad Labem Pdpra mbility, zlepšení dstupnsti míst a zvýšení atraktivity města Ústí nad Labem Listpad 2012 Akcní plán č. 6 - Zlepšvání mbility

Více

Mezinárodní prostředí a rozdílné přístupy v rozličných státech

Mezinárodní prostředí a rozdílné přístupy v rozličných státech Minimum pr pracvníky ICM Káraný, 4. - 7. 4. 2008 Infrmační služby pr mládež: Mezinárdní prstředí a rzdílné přístupy v rzličných státech Tent dkument pdává nástin prstředí, ve kterém půsbí infrmační služby

Více

Informace o stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014

Informace o stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014 II. Ministerstv pr místní rzvj Odbr Nárdní rgán pr krdinaci Infrmace stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014 Pravidelná zpráva pr členy vlády ČR SRPEN 2014 Obsah Obsah... 2 Úvd... 3 Shrnutí...

Více

Vítejte na 1. Výukovém setkání

Vítejte na 1. Výukovém setkání Vítejte na 1. Výukvém setkání Prgram 1. Část 1. Prjekt: Samstatný abslvent (Edita Janstvá, DiS.) 2. Klíčvá aktivita KA04 Průběh piltníh věřvání vzdělávacíh prgramu (Tmáš Varga) Vzdělávací Mduly v praxi

Více

OBNOVA NERATOVA. Projekt Sdružení Neratov, o.s. www.neratov.cz

OBNOVA NERATOVA. Projekt Sdružení Neratov, o.s. www.neratov.cz OBNOVA NERATOVA Prjekt Sdružení Neratv,.s. www.neratv.cz Kd jsme? Sdružení Neratv,.s. bčanské sdružení zalžené rku 1992 naše pslání bnva vysídlené vsi a putníh místa pmc lidem s pstižením a puštěným dětem

Více

P R A C O V N Í P L Á N

P R A C O V N Í P L Á N P R A C O V N Í P L Á N (přílha 1 k ŠVP pr šklní rk 2013/2014) šklní rk 2013 / 2014 Prjednán na pedaggické radě dne 27.8.2013.. I. Infrmace škle 1. Prvz mateřské škly: d 6.30 hd. d 16.00 hd. 2. Zřizvatel:

Více

SDRUŽENÍ NERATOV, o.s.

SDRUŽENÍ NERATOV, o.s. SDRUŽENÍ NERATOV,.s. partner prjektu Ergtep pr žáky i pedaggy, reg. čísl CZ.1.07/1.1.00/54.0051 www.neratv.cz Kd jsme? Sdružení Neratv,.s. bčanské sdružení zalžené rku 1992 naše pslání bnva vysídlené vsi

Více

Počet knihoven: 146 knihoven (20 profi, 126 neprofi). V roce 2011 3 z nich nevykazovaly vůbec žádnou činnost.

Počet knihoven: 146 knihoven (20 profi, 126 neprofi). V roce 2011 3 z nich nevykazovaly vůbec žádnou činnost. Zápis z prady knihvníků a zástupců bcí, knané 21. května 2012 v Městské knihvně v Tišnvě a 24. května 2012 v Městské knihvně v Rsicích Účastníci: Tišnv: 17 účastníků - zástupci bcí a knihvníci z bcí Brač,

Více

Upřesnění k Zásadám podprogramu a k elektronické žádosti Podpora obnovy a rozvoje venkova 2015

Upřesnění k Zásadám podprogramu a k elektronické žádosti Podpora obnovy a rozvoje venkova 2015 Upřesnění k Zásadám pdprgramu a k elektrnické žádsti Pdpra bnvy a rzvje venkva 2015 Vysvětlení vybraných pdmínek pdprgramu Oprávnění příjemci pdpry (viz. bd 2 Zásad pdprgramu) Obec d 3000 byvatel (včetně),

Více

HREA EXCELLENCE AWARD 2013

HREA EXCELLENCE AWARD 2013 HREA EXCELLENCE AWARD 2013 I. Základní infrmace prjektu Název prjektu Firma: Kategrie: Autr prjektu Zapjme se všechny, není t nárčné! Česká pšta, s.p. 2. kategrie (kmerční subjekty nad 500 zaměstnanců)

Více

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK?

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? Knzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? I. Pjem aneb c se jedná (článek IX. Metdiky) Zisk = skutečné výnsy mínus skutečné náklady

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006. Pár základních parametrů, čísel a fotografií

VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006. Pár základních parametrů, čísel a fotografií VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006 Pár základních parametrů, čísel a ftgrafií Městská knihvna Kutná Hra 1. 3. 2007 VÝROČNÍ ZPRÁVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY KUTNÁ HORA 2006 Rzpis akcí rku 2006 leden

Více

Žádost o obchodní nabídku

Žádost o obchodní nabídku Žádst bchdní nabídku Splečenství vlastníků jedntek Bytvé dmy Pd Krcínku Klíčvská 913/43, 190 00 Praha 9, IČ: 27418812, Splečnst byla zapsána dne 13.8.1999 v bchdním rejstříku vedeném u Městskéh sudu v

Více

NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA:

NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA: NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA: 1.Právnickým sbám - Splečnstem s ručením mezeným či a.s. - Splečenstvím vlastníků bytů - Bytvým družstvům - Družstvům jiným než bytvým - Jiným

Více

! STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, spolek (dále jen MH) Sídlo: Hřbitovní 29, Ivančice, 664 91

! STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, spolek (dále jen MH) Sídlo: Hřbitovní 29, Ivančice, 664 91 STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, splek (dále jen MH) Sídl: Hřbitvní 29, Ivančice, 664 91 II. Charakteristika MH a) Sdružení je dbrvlným nevládním neziskvým sdružením vzniklým pdle zákna č. 83/1990

Více

P R A C O V N Í P L Á N

P R A C O V N Í P L Á N P R A C O V N Í P L Á N (přílha 1 k ŠVP pr šklní rk 2014/2015) šklní rk 2014 / 2015 Prjednán na pedaggické radě dne 29.8.2014.. I. Infrmace škle 1. Prvz mateřské škly: d 6.30 hd. d 16.00 hd. 2. Zřizvatel:

Více

KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ

KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ V RYCHLE SE MĚNÍCÍM SVĚTĚ C G Infrmace pr vystavvatele Mezinárdní kngres k 90. výrčí prfesníh pradenství v českých zemích 3. 5. listpadu, 2010 Praha www.careerguidance2010.rg

Více

Daňový. Zpravodaj vznikl ve spolupráci se členem AMSP ČR společností Akont mezinárodní daňové poradenství, (WWW.AKONT.CZ) Kontakt pro Vaše dotazy:

Daňový. Zpravodaj vznikl ve spolupráci se členem AMSP ČR společností Akont mezinárodní daňové poradenství, (WWW.AKONT.CZ) Kontakt pro Vaše dotazy: Čísl: 1/2015 Datum vydání: 9.2.2015 Daňvý gg zpravdaj Obsah I. NOVINKY V ZÁKONĚ Č. 586/1992 SB., O DANÍCH Z PŘÍJMŮ...2 II. NOVINKY V ZÁKONĚ Č. 235/2004 SB., O DANI Z PŘIDANÉ HODNOTY...3 III. NOVINKY V

Více

Silniční infrastruktura a legislativa

Silniční infrastruktura a legislativa Silniční infrastruktura a legislativa Mtt: Hdnta spjení dvu měst je čast vyšší, než sučet hdnt těcht měst Hannibal (247-183 př. n. l.) V rce 2013 jsem měl tu čest vést pracvní skupinu dbrníků pr silniční

Více

VOLEBNÍ PROGRAM KDU-ČSL POLNÁ PRO OBDOBÍ 2014 2018

VOLEBNÍ PROGRAM KDU-ČSL POLNÁ PRO OBDOBÍ 2014 2018 VLEBNÍ PRGRAM KDU-ČSL PLNÁ PR BDBÍ 2014 2018 Vážení splubčané, představujeme Vám vlební prgram KDU-ČSL pr vlby d Zastupitelstva města Plná. Při jeh tvrbě jsme se snažili pstihnut všechny důležité blasti

Více

Výroční zpráva obce Vysoká u Příbramě. za rok 2011

Výroční zpráva obce Vysoká u Příbramě. za rok 2011 Obec Vyská u Příbramě Výrční zpráva bce Vyská u Příbramě za rk 2011 dle zákna č. 106/1999 Sb., svbdném přístupu k infrmacím Zpráva pskytvání infrmací za rk 2011 - Pskytvání infrmací pdle 18 zákna č. 106/1999

Více

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ÚČEL A CÍLE DOTAZNÍKU Cílem tht dtazníkvéh šetření realizvanéh dbrnu skupinu MŠMT (více k cílům a aktivitám

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dovednosti o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dovednosti o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dvednsti.p.s. Výrční zpráva Nadání a dvednsti.p.s. za rk 2012 je zpracvána v suladu s ustanvením 21 zákna čísl 248/1995 Sb., becně prspěšných splečnstech. V Praze dne

Více

Adaptace areálu ELI2 a výstavba haly pro předmontáž a uskladnění technologie ELI.

Adaptace areálu ELI2 a výstavba haly pro předmontáž a uskladnění technologie ELI. Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. Na Slvance 2 182 21 Praha 8 eli-cz@fzu.cz www.eli-beams.eu Ppis Stavby: akce: Adaptace areálu ELI2 a výstavba haly pr předmntáž a uskladnění technlgie ELI. Na vyznačeném

Více

CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH III. 3 OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE B. 1 SOUČASNÝ STAV A STRUKTURA PRACOVNÍKŮ

CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH III. 3 OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE B. 1 SOUČASNÝ STAV A STRUKTURA PRACOVNÍKŮ CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH III. 3 OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE OBSAH OSNOVA VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU ORGANIZACE A. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ORGANIZACI B. PROFESNÍ STRUKTURA ORGANIZACE PRACOVNÍCI

Více

bezpečnostní politiku na interní LAN síti, NAC) a řešení komplexní bezpečnostní politiky.

bezpečnostní politiku na interní LAN síti, NAC) a řešení komplexní bezpečnostní politiky. Výzva k předkládání prjektů č. 1 vyhlášená v suladu se Zásadami zastupitelstva kraje Vysčina č. 13/10 Pdprvané blasti (tituly): A. BEZPEČNOST ICT A ZÁLOHOVÁNÍ DAT B. VIRTUALIZACE Tématické členění na pdtituly:

Více

1. Státní fond rozvoje bydlení (dále jen Fond ) je právnickou osobou.

1. Státní fond rozvoje bydlení (dále jen Fond ) je právnickou osobou. STATUT STÁTNÍHO FONDU ROZVOJE BYDLENÍ NOVÉ ZNĚNÍ Článek 1 - Úvdní ustanvení 1. Státní fnd rzvje bydlení (dále jen Fnd ) je právnicku sbu. 2. Fnd byl zřízen záknem č. 211/2000 Sb., Státním fndu rzvje bydlení

Více

Zpráva o činnosti HV Svazu účetních

Zpráva o činnosti HV Svazu účetních Zpráva činnsti HV Svazu účetních 1. HV SÚ Snaha řešit situaci vůči KCÚ direktivně se ukázala jak špatná a kntraprduktivní. Byl nutné situaci uklidnit a zárveň narvnat některé krky ze strany bývalé paní

Více

Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřely smluvní strany:

Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřely smluvní strany: Smluva uzavření buducí kupní smluvy Níže uvedenéh dne, měsíce a rku uzavřely smluvní strany: 1. Jmén buducíh prdávajícíh, r.č..., bytem., jak buducí prdávající na straně jedné (dále jen buducí prdávající

Více

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz Etržiště České pšty Centrum veřejných zakázek www.centrumvz.cz Česká pšta a egvernment? Infrmační systém datvých schránek Czechpint Certifikační autrita (elektrnický pdpis a časvá razítka) Centrum veřejných

Více

Domov seniorů Stříbrné Terasy o.p.s., Havlíčkova 1395/30,586 01 Jihlava, -rocní zpráva. Zpráva o činnosti a hospodaření organizace v roce 2011 ...

Domov seniorů Stříbrné Terasy o.p.s., Havlíčkova 1395/30,586 01 Jihlava, -rocní zpráva. Zpráva o činnosti a hospodaření organizace v roce 2011 ... Dmv senirů Stříbrné Terasy.p.s., Havlíčkva 1395/30,586 01 Jihlava, rcní zpráva Zpráva činnsti a hspdaření rganizace v rce 2011 '........ >:. \... 1 Dmv senirů Stříbrné Terasy.p.s., Havlíčkva 1395/30, 58601

Více

Zpracoval: Zrevidoval: Schválil: Jméno Podpis Jméno Podpis Jméno Podpis

Zpracoval: Zrevidoval: Schválil: Jméno Podpis Jméno Podpis Jméno Podpis Tabulka 1 - Evidence prcesu přípravy, schválení a revizí (kapitly) Metdickéh pkynu pr přípravu pdkladů pr psuzení finančníh zdraví žadatele Vydání č. Platné d 1 3. 1. 2008 Zpracval: Zrevidval: Schválil:

Více

Pracovní seminář Koncesní řízení na provozování Vak dobrá praxe

Pracovní seminář Koncesní řízení na provozování Vak dobrá praxe Pracvní seminář Kncesní řízení na prvzvání Vak dbrá praxe 12. března 2015 2014 Grant Thrntn Advisry s.r.. All rights reserved. Prgram prezentace 1. Právní rámec pr realizaci vdhspdářských prjektů 2. In

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škla a Mateřská škla Břitv, kres Blansk, příspěvkvá rganizace Šklní 125, 679 21 Břitv Výrční zpráva činnsti škly Šklní rk: 2012/2013 vypracval: Mgr. Jiří Sedláček ředitel škly Břitv, 6. 9. 2013

Více

EUROPEAN ENTREPRENEURS CAMPUS

EUROPEAN ENTREPRENEURS CAMPUS Eurpean Entrepreneurs Campus - Přens, knfigurace a rzvj multidisciplinárníh mdelu pr pdpru pdnikání v blasti dbrnéh vzdělávání a vyskšklskéh vzdělávání EUROPEAN ENTREPRENEURS CAMPUS Výsledek 7: Implementace

Více

Veřejné zakázky v oblasti obrany nebo bezpečnosti Pohled Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (?)

Veřejné zakázky v oblasti obrany nebo bezpečnosti Pohled Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (?) Veřejné zakázky v blasti brany neb bezpečnsti Phled Úřadu pr chranu hspdářské sutěže (?) Mjmír Flrian 1. Právní úprava zadávání veřejných zakázek v blasti brany neb bezpečnsti (evrpská / nárdní) 2. Pstavení

Více

Technický dozor investora (TDI) na stavbu Rekonstrukce a revitalizace městského centra v Mnichovicích. Město Mnichovice

Technický dozor investora (TDI) na stavbu Rekonstrukce a revitalizace městského centra v Mnichovicích. Město Mnichovice Zadávací dkumentace k zakázce maléh rzsahu na služby č. 6/2012 dle zákna č. 137/2006 Sb., veřejných zakázkách, ve znění pzdějších předpisů (dále jen zákn ) pr zpracvání nabídky Název veřejné zakázky: Obchdní

Více

ÚZEMNÍ ROZVOJ. Ekonomika staveb a sídel /3

ÚZEMNÍ ROZVOJ. Ekonomika staveb a sídel /3 ÚZEMNÍ ROZVOJ Eknmika staveb a sídel /3 ÚZEMNÍ ROZVOJ = jakékliv zhdncení nemvitsti změnu jejíh využívání změna funkčníh využití území nezastavěné zastavěné méně eknmicky výhdná funkce eknmicky výhdnější

Více

IT Security a Cloud. Zbyněk Juřena Managing Director ALTRON Business Solutions, a.s. září 2014

IT Security a Cloud. Zbyněk Juřena Managing Director ALTRON Business Solutions, a.s. září 2014 IT Security a Clud Zbyněk Juřena Managing Directr ALTRON Business Slutins, a.s. září 2014 AGENDA C je t Clud? Mdely nasazení a pskytvání služeb Nejčastější případy pužití Cludu Bezpečnstní rizika a bezpečnst

Více

Pozn.: Pokud nejsou dále uváděny výsledky hlasování, VR rozhodla jednomyslně.

Pozn.: Pokud nejsou dále uváděny výsledky hlasování, VR rozhodla jednomyslně. Zápis ze 7. schůze Výknné rady ČSTS knané dne 2.1.2009 v Praze Přítmni: Barnat (PB), Bartuňkvá (EB), Odstrčil (PO), Siegel (LS), Nvtný (LN) Prgram jednání: 0. Kntrla úklů 0.1. Úkly prezidia 0.2. Úkly VR

Více

Organizace školní knihovny. PhDr. Marie Šedá MSVK Ostrava seda@svkos.cz

Organizace školní knihovny. PhDr. Marie Šedá MSVK Ostrava seda@svkos.cz Organizace šklní knihvny PhDr. Marie Šedá MSVK Ostrava seda@svks.cz Osnva rganizační začlenění knihvny v rámci škly kncepce, plánvání a hdncení knihvny knihvní řád prstr, technika, estetika autmatizvané

Více

Regenerace brownfieldů v ČR

Regenerace brownfieldů v ČR Regenerace brwnfieldů v ČR Pštrná, prsinec 2009 Reginální rzvjvá agentura jižní Mravy www.rrajm.cz 1 vymezení pjmu brwnfield CABERNET (Cncerted Actin n Brwnfield and Ecnmic Regeneratin Netwrk) www.cabernet.rg.uk

Více

Zpráva o realizaci programu ROP Jihovýchod

Zpráva o realizaci programu ROP Jihovýchod Zpráva realizaci prgramu ROP Jihvýchd Obsah 1. Pkrk v realizaci ROP Jihvýchd na úrvni prgramu... 2 1.1 Hlavní aktivity realizvané ve sledvaném bdbí na úrvni prgramu... 2 1.2 Naplňvání indikátrů ROP JV...

Více

KANDIDÁTI do výboru ČKAIT oblast Zlín volební období 2015-2018 volby 28. 1. 2015 Návrh kandidátů do výboru (počet volených orgánů 7)

KANDIDÁTI do výboru ČKAIT oblast Zlín volební období 2015-2018 volby 28. 1. 2015 Návrh kandidátů do výboru (počet volených orgánů 7) KANDIDÁTI d výbru ČKAIT blast Zlín vlební bdbí 2015-2018 vlby 28. 1. 2015 Návrh kandidátů d výbru (pčet vlených rgánů 7) 1. Ing. Ladislav Alster 2. Ing. Igr Balák 3. Ing. Marta Bantvá 4. Ing. Petr Chytil

Více

Pozn.: Pokud nejsou dále uváděny výsledky hlasování, VR rozhodla jednomyslně. Jednání bylo zahájeno v 16:00.

Pozn.: Pokud nejsou dále uváděny výsledky hlasování, VR rozhodla jednomyslně. Jednání bylo zahájeno v 16:00. z 1. schůze Výknné rady ČSTS dne 4. 1. 2008 v Praze Přítmni: Barnat (PB), Bartůňkvá (EB), Nvtný (LN), Odstrčil (PO), Siegel (LS) Prgram jednání: 0. Kntrla úklů 0.1. Úkly prezidia 0.2. Úkly VR 0.3. Centrální

Více

Smlouva o poskytnutí péče o dítě předškolního věku

Smlouva o poskytnutí péče o dítě předškolního věku Smluva pskytnutí péče dítě předšklníh věku (uzavřené pdle zákna č. 40/1964 Sb., ve znění pzdějších předpisů) Šklka Ježeček, s.r.., se sídlem Na Králvě 668/5, Praha Slivenec 154 00 IČ 24659215, DIČ CZ24659215

Více

Sběr níže uvedených dat, je určen k empirickému šetřemí, výzkumu doktorandské práce s názvem Ekonomizace personálního managementu ve stavebnictví.

Sběr níže uvedených dat, je určen k empirickému šetřemí, výzkumu doktorandské práce s názvem Ekonomizace personálního managementu ve stavebnictví. Vážený pane řediteli, Odvláváme se k našemu předešlému rzhvru, kdy jsme splu rzebírali mžnsti vaší splečnsti CEEC Research a partnerské splečnsti KPMG specializujících se na stavební sektr pr slvení jedntlivých

Více

1. Základní údaje. pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s.

1. Základní údaje. pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Infrmační středisk pr rzvj Mravských Kpanic,.p.s. 687 74 Starý Hrzenkv 314 tel./ fax: 572 696 323 e-mail : iskpanice@razdva.cz www.iskpanice.cz prjektech celrepublikvých i mezinárdních.

Více

OBSAH VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ (Hodinová dotace: 4 vyuč. hodiny na každý seminář)

OBSAH VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ (Hodinová dotace: 4 vyuč. hodiny na každý seminář) OBSAH VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ (Hdinvá dtace: 4 vyuč. hdiny na každý seminář) PŘEHLED SEMINÁŘŮ: Oblast: Právní vzdělávání Pracvní práv v kntextu nvely bčanskéh zákníku. Přehled důležitých změn vyplývajících

Více

JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL?

JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL? JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL? ENKO 2004 Bratislava 19.10.2004 Tmáš Hüner Ředitel sekce zahraniční majetkvé účasti 1 Paralela energetiky a plitiky Je lepší demkracie

Více

Zákon o zdravotních pojišťovnách

Zákon o zdravotních pojišťovnách Zákn zdravtních pjišťvnách Důvdy ke změně Nestandardní právní frma zdravtních pjišťven Nedstatečné a nejasné vymezení pdmínek pr vznik a zánik zaměstnaneckých zdravtních pjišťven Nedstatečně vymezené pdmínky

Více

Město Tábor. Pravidla projektového řízení

Město Tábor. Pravidla projektového řízení Řízení a krdinace akčních plánů v rámci Organizačníh, prcesníh a eknmickéh auditu splečnsti BYTES Tábr s.r.. KPMG Česká republika, s.r.. 30. 7. 2008 Tent reprt bsahuje 12 stran 2008 KPMG Česká republika,

Více

Document imaging, Digitalizace - Sure we can

Document imaging, Digitalizace - Sure we can Dcument imaging, Digitalizace - Sure we can Splečnsti TNT Expres Česká republika a HANDICAP vdi se spjily s cílem pskytvat maximální a plně prfesinální služby v blasti lgistiky, dpravy, expresních zásilek,

Více

VIS ČAK - Uživatelský manuál - OnLine semináře

VIS ČAK - Uživatelský manuál - OnLine semináře UŽIVATELSKÝ MANUÁL - ONLINE SEMINÁŘE Autr: Aquasft, spl. s r.., Vavrečka Lukáš Prjekt: VIS ČAK Pslední aktualizace: 11.12.2009 Jmén subru: UživatelskýManuál_OnLine_Semináře_0v2.dcx Pčet stran: 12 OBSAH

Více

Zákonná omezení v chráněných územích

Zákonná omezení v chráněných územích Záknná mezení v chráněných územích Mgr. Libr Opluštil Reginální rzvjvá agentura jižní Mravy Závěrečná prezentace výsledků prjektu Vliv chráněných území na rzvj bcí zkušensti českých a rakuských municipalit

Více

Charakteristika vzdělávacího programu

Charakteristika vzdělávacího programu Charakteristika vzdělávacíh prgramu Základní filsfie mateřské škly:,,důležitější pr dítě předšklníh věku je, jak se v mateřské škle cítí, než t c umí a zná. Vzdělávací cíle vyplývající z filsfie škly:

Více

Komentář ke statistickému výkazu za rok 2009

Komentář ke statistickému výkazu za rok 2009 Kmentář ke statistickému výkazu za rk 2009 Městská knihvna Ržnv pd Radhštěm, příspěvkvá rganizace (včetně pbček) Demgrafické údaje Obyvatelstv: Ržnv pd Radhštěm 2009 2008 2007 Pčet byvatel 17 121 17 196

Více

2 1) ZajiŠtěnívýknu technickéh dzru stavebníka (TDs dle příslušnélegislativy) za stavebníka (investra), kteru je Městská Část BrnČernvice (případně i příslušné svj _ Splečenstvívlastníků jedntek, jehž

Více

NÁVRH KONCEPCE ROZVOJE A ŘÍZENÍ

NÁVRH KONCEPCE ROZVOJE A ŘÍZENÍ NÁVRH KONCEPCE ROZVOJE A ŘÍZENÍ MUZEA A POJIZERSKÉ GALERIE SEMILY 2011-2015 Muzeum dnešní dby by měl být širce přístupným kulturním centrem s přirzenu autritu ve své kmunitě a mikrreginu. Při zachvání

Více

Letní semestr 2012/2013 Zimní semestr 2013/2014

Letní semestr 2012/2013 Zimní semestr 2013/2014 2013 Letní semestr 2012/2013 Zimní semestr 2013/2014 Tat závěrečná zpráva shrnuje infrmace šklním klubu Junir Diplmat Initiative (JDI) a jeh činnsti v kalendářním rce 2013, tedy v letním semestru 2012/2013

Více

Minimální preventivní program

Minimální preventivní program GYMNÁZIUM KROMĚŘÍŽ Masarykv náměstí 496 767 01 Krměříž Minimální preventivní prgram pr šklní rk 2012 / 2013 Dkument zpracval: Šklní metdik prevence: Mgr. Michal Kříž Dkument schválila: Ředitelka škly:

Více

Jak funguje léková regulace v ČR a jak se může vyvíjet? Mgr. Filip Vrubel odbor farmacie 13. 1. 2011

Jak funguje léková regulace v ČR a jak se může vyvíjet? Mgr. Filip Vrubel odbor farmacie 13. 1. 2011 Jak funguje lékvá regulace v ČR a jak se může vyvíjet? Mgr. Filip Vrubel dbr farmacie 13. 1. 2011 Jak funguje... Regulace cen a úhrad léčiv d r. 2008 Zákn č. 48/1997 Sb., veřejném zdravtním pjištění Zákn

Více

Pravidla programu SmartUp

Pravidla programu SmartUp Pravidla prgramu SmartUp Pr kh je prgram SmartUp? Pr všechny ve věku 15 26 let včetně. Rzhdující je datum uknčení přijímání přihlášek dané výzvy. K tmut datu musí být všem členům týmu minimálně 15 a maximálně

Více

VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST

VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST Cvičení 2: Internetvá bezpečnst Každý tým vytvří pmcí prgramu MS Wrd seznam alespň 10 rizik, která nám hrzí z internetu. Na závěr zpracujte suhrnný seznam za celu

Více

Sokolovská 5, 289 22 Lysá nad Labem, 777 220 625; www.zngrants.cz

Sokolovská 5, 289 22 Lysá nad Labem, 777 220 625; www.zngrants.cz Sklvská 5, 289 22 Lysá nad Labem, 777 220 625; www.zngrants.cz OBSAH krektrské služby. 2 pskytvané slevy. 3 expresní příplatky. 3 ddací lhůty pr krektrské služby. 4 prjektvý management. 5 granty jedntlivé

Více

Prezentace projektů Dalekohled a Společně do školky!

Prezentace projektů Dalekohled a Společně do školky! Prezentace prjektů Dalekhled a Splečně d šklky! O prjektu Název: Dalekhled Reg. č. prjektu: CZ.1.07/1.2.31/02.0022 Příjemce: Člvěk v tísni,.p.s., reginální pbčka Plzeň Termín realizace: 03/2013-02/2015

Více

Pravidla programu SmartUp

Pravidla programu SmartUp Pravidla prgramu SmartUp Pr kh je prgram SmartUp? Pr všechny ve věku 15 26 let (včetně). Rzhdující je datum uknčení přijímání přihlášek dané výzvy. K tmut datu musí být všem členům týmu minimálně 15 a

Více

Výroční zpráva Sušické kulturní centrum SIRKUS, p.o.

Výroční zpráva Sušické kulturní centrum SIRKUS, p.o. 2013 Výrční zpráva Sušické kulturní centrum SIRKUS, p.. 1.1.2013 Obsah 1. Úvd... 2 2. Základní údaje... 2 3. Vymezení hlavníh účelu a předmětu činnsti... 2 4. Organizační struktura... 4 5. Činnst jedntlivých

Více

Želešice - vodovodní řád pro zónu k podnikání

Želešice - vodovodní řád pro zónu k podnikání VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A OZNÁMENÍ O ZAHÁJENÍ ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ V suladu s ustanvením 38 zákna č.137/2006 Sb., veřejných zakázkách, v platném znění, Vás tímt vyzýváme k pdání nabídky pr zjedndušené pdlimitní

Více

KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ

KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ KARIÉROVÉ A PROFESNÍ PORADENSTVÍ V RYCHLE SE MĚNÍCÍM SVĚTĚ C G Infrmace pr partnery Mezinárdní kngres k 90. výrčí prfesníh pradenství v českých zemích 3. 5. listpadu, 2010 Praha www.careerguidance2010.rg

Více

9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravotně postižených osob

9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravotně postižených osob LFS ad hc mdule 2011 n empyment f disabled peple 9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravtně pstižených sb Ad hc mdul 2011 bude šetřen na 1. vlně (resp. pdle čtvrtletí zařazení sčítacíh

Více

Šťastné dětství začíná výběrem správné školky!

Šťastné dětství začíná výběrem správné školky! Mateřská škla MiniSvět Tel: 602 348 255; e-mail:inf@minisvetsklka.cz www.minisvetsklka.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MŠ MINISVĚT 2015/2016 Šťastné dětství začíná výběrem správné šklky! Mateřská škla MiniSvět

Více

REZERVACE24 S.R.O. PROVOZOVATEL SYSTÉMU RISORSA PRO VĚRNOSTNÍ PROGRAMY. Případová studie. Implementace věrnostního programu s.

REZERVACE24 S.R.O. PROVOZOVATEL SYSTÉMU RISORSA PRO VĚRNOSTNÍ PROGRAMY. Případová studie. Implementace věrnostního programu s. REZERVACE24 S.R.O. PROVOZOVATEL SYSTÉMU RISORSA PRO VĚRNOSTNÍ PROGRAMY Případvá studie Implementace věrnstníh prgramu s.oliver www.risrsa.cz inf@risrsa.cz 11.11.2014 Úvd Splečnst s.oliver CZ s.r.. a s.oliver

Více

Produktivní činnost vokální činnosti jednohlasý i vícehlasý zpěv, intonace, práce s rytmem, intonace v notovém zápise

Produktivní činnost vokální činnosti jednohlasý i vícehlasý zpěv, intonace, práce s rytmem, intonace v notovém zápise Hudební výchva Charakteristika vyučvacíh předmětu Předmět Hudební výchva vychází ze vzdělávacíh bsahu bru Hudební výchva a integrujícíh tématu Umělecká tvrba a kmunikace vzdělávací blasti Umění a kultura

Více

Metodický pokyn pro hodnocení projektů v rámci 12. výzvy

Metodický pokyn pro hodnocení projektů v rámci 12. výzvy Strategický plán LEADER I Sudety míst k setkávání Metdický pkyn pr hdncení prjektů v rámci 12. výzvy Základní infrmace Tent metdický pkyn vychází z diskuse Prgramvéh výbru MAS Český Západ Místní partnerství

Více

E-učebnice Ekonomika snadno a rychle BURZY A BURZOVNÍ OBCHODY

E-učebnice Ekonomika snadno a rychle BURZY A BURZOVNÍ OBCHODY E-učebnice Eknmika snadn a rychle BURZY A BURZOVNÍ OBCHODY Histrie burz 1. bdbí první burzy se bjevily už ve středvěku v Benátkách, Miláně a Flrencii pzději ve městě Bruggy, zalžená Van der Bursem a dtud

Více

C.A.P. PRŮVODCE ŠKOLOU V PŘÍRODĚ

C.A.P. PRŮVODCE ŠKOLOU V PŘÍRODĚ C.A.P. PRŮVODCE ŠKOLOU V PŘÍRODĚ OBSAH: Dprava Ubytvání Stravvání Zdravtnický dhled Výchvný persnál Celdenní prgram Servis pedaggickým pracvníkům a infrmace pr rdiče a šklu Pjištění Kntakty DOPRAVA Splupracujeme

Více

PORADA ŘEDITELŮ MŠ/ZŠ

PORADA ŘEDITELŮ MŠ/ZŠ PORADA ŘEDITELŮ MŠ/ZŠ Irena Tlapákvá duben 2015 NOVELA ŠKOLSKÉHO ZÁKONA vzdělávání sb se speciálními vzdělávacími ptřebami zavedení registru pedaggických pracvníků přijímání d přípravných tříd základní

Více

Ing. Jana Pilátová. Ing. Jana Dlabačová. Ing. Miloslava Halusková

Ing. Jana Pilátová. Ing. Jana Dlabačová. Ing. Miloslava Halusková Ing. Jana Pilátvá Půsbení ve Svazu prezidentka Svazu (2011 2015) předsedkyně Metdické rady Svazu pr pdnikatele členka Výbru pr tázky výknu účetní prfese šéfredaktrka časpisu Metdické aktuality Svazu dbrný

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Vybrané problémy venkovské ZŠ. Chosen Problems of a Provincial Elementary School

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Vybrané problémy venkovské ZŠ. Chosen Problems of a Provincial Elementary School ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Vybrané prblémy venkvské ZŠ Chsen Prblems f a Prvincial Elementary Schl Jarslava LAVIČKOVÁ Cheb 2012 Prhlašuji, že jsem bakalářsku práci

Více

Majetek a zdroje krytí, inventarizace, pracovní list

Majetek a zdroje krytí, inventarizace, pracovní list Název škly Čísl prjektu Název prjektu Klíčvá aktivita Dstupné z: Označení materiálu: Typ materiálu: Předmět, rčník, br: Tematická blast: Téma: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa,

Více

SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SPOL. S R.O.

SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SPOL. S R.O. SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SPOL. S R.O. SPRÁVA NEMOVITOSTÍ Sídl:Lidická 7, 15000, Praha 5, tel 257 324 581 mbil: 607 120 287, e-mail: atest.reality@vlny.cz Prvzvna: Rseveltva 34/615, Praha 6, 160 00, tel. 233

Více

KONFERENCE O ŘÍZENÍ HOSPODAŘENÍ A FINANCOVÁNÍ SAMOSPRÁV

KONFERENCE O ŘÍZENÍ HOSPODAŘENÍ A FINANCOVÁNÍ SAMOSPRÁV KONFERENCE O ŘÍZENÍ HOSPODAŘENÍ A FINANCOVÁNÍ SAMOSPRÁV Nvela zákna veřejných zakázkách Adéla Havlvá, Rmana Derkvá Praha 12. 4. 2012 Největší právnická firma v České republice Klienty nejlépe hdncená právnická

Více

Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko. vyhlašuje VÝZVU K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACI

Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko. vyhlašuje VÝZVU K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACI Reginální rada reginu sudržnsti Mravskslezsk Úřad Reginální rady Reginální rada reginu sudržnsti Mravskslezsk vyhlašuje VÝZVU K PŘEDKLÁDÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACI v suladu s Reginálním peračním prgramem reginu

Více

ÚPLNÁ PRAVIDLA soutěže "Pojištění je dobrá rada"

ÚPLNÁ PRAVIDLA soutěže Pojištění je dobrá rada ÚPLNÁ PRAVIDLA sutěže "Pjištění je dbrá rada" Tat pravidla sutěže (dále jen "Pravidla") upravují sptřebitelsku sutěž "Pjištění je dbrá rada" (dále jen "Sutěž") jak jediný závazný a úplný dkument. 1. Přadatel

Více

Fond mikroprojektů Euroregionu Nisa program přeshraniční spolupráce 2007-2013 CÍL 3

Fond mikroprojektů Euroregionu Nisa program přeshraniční spolupráce 2007-2013 CÍL 3 Fnd mikrprjektů Eurreginu Nisa prgram přeshraniční splupráce 2007-2013 CÍL 3 EVROPSKÁ UNIE Příručka pr příjemce dtace Verze 14 1.červen 2012 Fnd mikrprjektů reginu Nisa OBSAH: I. Knečný uživatel.....3

Více

Bereme na sebe vaše rizika

Bereme na sebe vaše rizika Bereme na sebe vaše rizika Na c se můžete těšit Kd jsme a čím Jak 2 Přednášející Kd jsme a čím Jan Dubec Člen dzrčí rady EGAP Veducí ddělení pjištění teritriálních rizik 3 22 let pdprujeme český exprt

Více

Sylabus modulu: D Útvarové a procesní řízení, plánování, IT podpora projektového řízení

Sylabus modulu: D Útvarové a procesní řízení, plánování, IT podpora projektového řízení Sylabus mdulu: D Útvarvé a prcesní řízení, plánvání, IT pdpra prjektvéh řízení Klíčvá aktivita 2 Kmplexní vzdělávání Jan Dležal 25. 10. 2010 Cílem dkumentu je seznámit účastníky vzdělávacíh mdulu (ppř.

Více

ZÁPIS ZASEDÁNÍ VVS POOL

ZÁPIS ZASEDÁNÍ VVS POOL ZÁPIS ZASEDÁNÍ VVS POOL SCHŮZE VVS V PRAZE DNE 3. 3. 2015 PREZENCE PŘÍTOMNI ZA VV > Rbin Vladyka PŘÍTOMNI ZA KRK > VIA TELEFON > František Nejedl > Vernika Hubrtvá > Tmáš Vančura NEPŘÍTOMNI PROGRAM JEDNÁNÍ

Více

BULLETIN 10/2011 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom

BULLETIN 10/2011 Pro zákazníky a partnery společnosti MICOS spol. s r.o., divize Telcom BULLETIN 10/2011 Pr zákazníky a partnery splečnsti MICOS spl. s r.., divize Telcm Vážení bchdní partneři, ve splupráci se splečnstí PROFiber jsme pr Vás připravili šklení na téma: OPTICKÉ ROZVADĚČE MONTÁŽ

Více

Metodika a harmonogram optimalizace škol a školských zařízení zřizovaných Jihomoravským krajem

Metodika a harmonogram optimalizace škol a školských zařízení zřizovaných Jihomoravským krajem Metdika a harmngram ptimalizace škl a šklských zařízení zřizvaných Jihmravským krajem Přehled dsud realizvaných změn V průběhu rku 2001 převzal Jihmravský kraj zřizvatelské kmpetence k 278 šklským příspěvkvým

Více

Obsah: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

Obsah: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 1 Obsah: 1. Úvd 2. Základní infrmace splečnsti 3. Slžení splečnsti 4. Struktura Nemcnice Žatec,.p.s. 5. Zpráva činnsti DS Levandule za rk 2014 6. Zhdncení základních eknmických a finančních ukazatelů za

Více