TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012 Závěrečná zpráva Plzeňský kraj

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012 Závěrečná zpráva Plzeňský kraj"

Transkript

1 TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012 Závěrečná zpráva Plzeňský kraj Datum konání: července 2012 Místo konání: Plzeňský kraj 1. etapa: 27. července Plzeň Plasy Kralovice (Mariánská Týnice) Manětín Kladruby u Stříbra - Plzeň 2. etapa: 28.července Plzeň Nebílovy Velhartice Rabí Šťáhlavy - Plzeň 3. etapa: 29. července Chotěšov - Horšovský Týn Švihov Chlumčany Plzeň Titulární partner: Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism, Hospodářská komora ČR, Plzeňský kraj Cíle Projektu: Podpora cestovního ruchu a propagace Plzeňského kraje na pozadí ušlechtilých historických vozů Setkání evropských skvostů historických vozidel ve spojení s městskými a místními oslavami Vznik dokumentárního filmu k propagaci kraje Prezentace regionu Propagace internetových stránek

2 1. etapa 27. července Letošní projekt Trofeo Niké Bohemia 2012 se představil v Plzeňském kraji, slavnostní zahájení hostilo Statutární město Plzeň. Projektu předcházela medializace v regionálních a celoplošných mediích spojená s výlepem plakátů po trase Trofeo Niké Bohemia Slavnostnímu startu předcházela tisková konference, která se konala dne v prostorách Krajského úřadu. Součástí programu TK bylo i zábavné odpoledne pro děti, kde probíhala zejména soutěž malování křídou na přilehlém prostoru Krajského úřadu. Tiskové konference se zúčastnili za Krajský úřad hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, paní ing. Alena Svobodová a mnoho dalších z oblasti tisku a ostatních nejen regionálních medií. Za organizátora akce paní ing. Marcela Rotter, Karel Loprais a tisková mluvčí paní Taťána Farrag. Po skončení tiskové konference předal pan Karel Loprais společne s ing.alenou Svobodovou originálně podepsané diplomy a věcné ceny malým malířům. Ti zde také mohli vidět dva vzácné historické vozy Laurin Klement DN 6 z roku 1912 a Škoda Popular Monte Carlo z roku Nedílnou součástí byla i prezentace vítězné Tatry pana Karla Lopraise. Slavnostní zahajovací večer se konal v hotelu Victoria, kde posádky oficiálně přivítal prezident projektu pan Karel Loprais, viceprezident hospodářské komory ČR ing. Pavel Bartoš společně s organizátorkou projektu Ing. Marcelou Rotter.

3 1. etapa 27. července V ranních hodinách 27.července se na náměstí Republiky začínají postupně řadit první historické vozidla, aby mohla po deváté hodině slavnostně vyrazit na první etapu. Doprovodným programem byla i ztvárněna scénka o prvním automobilu v ulicích Plzně. U této mohli občané města zhlédnout herce v dobovém oblečení a povoz tažený koňmi. Byli představeny zúčastněné vozy včetně popisu technických parametrů. Za Statutární město Plzeň se slavnostního zahájení zúčastnila náměstkyně primátora paní Bc. Eva Herinková a za Krajský úřad radní Václav Koubík, který i celou 1.etapu slavnostně odstartoval.

4 1. etapa 27. července V odstartované koloně historických vozů se nám představili: Za organizátora Laurin Klement DN 6 z roku 1912 Miroslav Krejsa s vozem Laurin Klement Škoda 110 z roku 1927 Bohumil Suchý s vozem Tatra 57 Sport z roku 1933 Viliam Miklík s vozem Tatra 75 Cabrio z roku 1936 Ladislav Novák s vozem Bentley 3,5 litre z roku 1936 Jacques Lessueur s vozem Peugeot 402 Dal Mat z roku 1937 Zdeněk Touš s vozem Škoda Popular Monte Carlo z roku 1937 Aleš Maralík s vozem Tatra 87 z roku 1947 Vladimír Kudrna s vozem Škoda 1101 Tudor z roku 1948 Pierre-Alain Barbier s vozem MG TC z roku 1948 Otto Horníček s vozem Jaguar XK 120 SE z roku 1952 Jiří Janošek s vozem MG-A z roku 1955 Pavel Fiala s vozem MG-A z roku 1956 Petr Bárta s vozem Rolls Royce Silver Cloud z roku 1956 Vladimír koštial s vozem Mercedes 190 SL z roku 1960 Marek Novotný s vozem Alfa Romeo Giulietta Spider z roku 1961 Daniel Thourot s vozem Mercedes 192 SL z roku 1961 p. Kuba s vozem MGA z roku 1961 Pavel Arpai s vozem Jaguar E Coupé Mk.l 4,2 z roku 1967 p. Pelák s vozem Jaguar E Roadster z roku 1968 Hugo Malinovský VW Brouk 1600 Cabrio z roku 1970 Z technických důvodů se nezúčastnili : Michel Fénomino s vozem Clément-Bayard 9HP z roku 1912, Zdeněk Válek s vozem Fiat 520 z roku 1928 a John Thoma s vozem Buick Special Dual Owl Phaëtor z roku 1927.

5 1. etapa 27. července První zastávkou etapy bylo město Plasy, kde auta zaparkovala před klášterem. Na kolonu historických vozidel zde již čekali místní obyvatelé zároveň s dobrovolnými hasiči a jejich hasičským historickým vozem Walter. Posádky se odebraly k prohlídce kláštera, který byl založen v roce 1144 knížetem Vladislavem II. Před klášterem probíhal doprovodný program a odborný výklad technických specifikací automobilu. Po návratu posádek se opět rozběhly písty ve válcích a kolona po odstartování starostou Zdeňkem Hanzlíčkem se rozjela směrem k muzeu Mariánská Týnice. Následující zastávkou byla Mariánská Týnice, kde nás již netrpělivě očekávali občané přiléhlých Kralovic s představiteli města Kralovice a to tajemníkem Pavlem Vránou. Zde posádky navštívili kostel Zvěstování Panny Marie dnes sloužící jako muzeum a galerie severního Plzeňska. Na další trasu kolonu odstartoval tajemník města Kralovice Bc. Pavel Vrána. K zámku Manětín to netrvalo koloně dlouho a zhruba po půl hodině kolona zaparkovala v jejich zahradách. Zde kolonu slavnostně přivítal starosta obce Manětín Mgr. Josef Gilbert Matuška. Původní tvrz přestavěnou později na zámek posádky navštívily krátce po poledni. Zde jako na jiných zastávkách produkční tým získal spoustu zajímavých filmařských a fotografických materiálů. Odtud kolona vyrazila směr Kladruby u Stříbra a spanilou jízdu odstartoval již zmiňovaný starosta obce.

6 1. etapa 27. července Do Kladrub u Stříbra kolona dorazila pár minut po páté hodině a přivítala ji starostka obce Kladruby u Stříbra Mgr. Svatava Štěrbová. Ta celý projekt hodnotí velice kladně, neboť věří tomu, že tyto Kladruby u Stříbra si již občané České Republiky nebudou zaměňovat s Kladrubami, které jsou proslaveny koňmi nebo léčebným ústavem. Tyto Kladruby u Stříbra jsou specifickými svým nádherným klášterem založeným českým knížetem Vladislavem I. v roce Kolona se po odstartování starostkou obce vydala zpět do Plzně krátce před sedmou hodinou večerní.

7 2. etapa 28. července Sobotním ránem kolona historických vozů vyráží směr zámek v obci Nebilovy. Do zahrad zámků první vůz vjíždí těsně před devátou hodinou. Zámek Nebilovy byl postaven na základech renesanční tvrze v letech 1706 až Posádky vozů a produkční tým se vydávají na prohlídku zámku. Tým získává vzácné fotografické a filmové materiály, posádky nezapomenutelné zážitky. Další etapu GIRO odstartuje starosta obce Mgr. Luboš Zelený. Na hrad Velhartice kolona doráží těsně po desáté hodině dopolední. Hradní bránou auta vjíždí až do horní části hradního nádvoří. Tatra Karla Lopraise parkuje před hradem na členitém terénu. Posádky se ve dvou skupinách účastní prohlídky hradu. K dalšímu cíly kolonu vozidel odstartuje starosta obce ing. Pavel Prosr. Dalším cílem se stala zřícenina hradu Rabí, kde historické vozy již čekaly četné davy návštěvníků. Zaparkovat vozy v podhradí dalo produkčnímu týmu práci, ale s profesionálním klidem tento úkol zvládly. Na cestu k poslednímu cíli tohoto dne se vydala kolona vozidel po prohlídce hradu, který byl částečně zrekonstruován a je zde i muzeum směrem zámek Kozel. Do obce Šťáhlavy kolona vjela po čtvrté hodině a zamířila na známý zámek Kozel, který byl postaven koncem 18. století. Tam kolonu již očekával kastelán Karel Bobek. Jak již je pravidelností, posádky se vydaly na prohlídku zámku a produkční tým získával drahocenné fotografické a filmové materiály. Návštěvníci obdivovaly historické skvosty automobilů. Odtud kolona odjíždí do cílové destinace Plzeň.

8 3. etapa 29. července Nedělním ránem závěrečné etapy se opět rozezvučely motory historických vozidel a kolona vyrazila na Klášter v obci Chotěšov, který byl založen v 13. století nad řekou Radbuzou. Zde kolonu přivítal starosta obce Luděk Rosenberger. Tady byli na akci připraveni a doprovodným programem účastníkům byla místní skupina BABIDOU, která předvedla své vystoupení. Odmávnutím praporu panem místostarostou Luďkem Rosenbergrem se kolona po hodinové zastávce vydala již do deštivého dne směrem Horšovský Týn. V Horšovském Týně nás již na nádvoří zámku přivítal starosta města ing. Josef Holeček. Poté se účastníků ujal kastelán zámku Jan Rosendorfský a přiřadil skupinám prohlídkové okruhy. Zámek-hrad Horšovský Týn byl vystaven v 13. století na místě opevněného biskupského dvorce. Pod vlajkou v rukou starosty ing. Josefa Holečka byla kolona po dvou hodinách odstartována k následující zastávce a to na hrad Švihov.

9 3. etapa 29. července Švihovskými hradbami kolona projela v odpoledních hodinách a účastníky přivítal starosta obce Švihov PaedDr. Václav Petrus. Vodní hrad Švihov byl vystavěn v létech Proslavený je také známou pohádkou Tři oříšky pro Popelku. Prohlídka hradu byla zajímavá pro všechny zúčastněné posádky a proto cesta k další již předposlední zastávce uběhla rychle. Chlumčany obec v okrese Plzeň-jih nám skrývala muzeum o kterém málokdo ví. Jedná se o motomuzeum pana Petra Bárty, kde najdeme české motoskvosty Jawa a ČZ. Tady se naše kolona zastavila aby mohla obdivovat sbírku zachovalých motocyklů.

10 3. etapa 29. července Poslední závěrečnou zastávkou TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012 se stal Plzeňský pivovar. Kolonu v cíli odmávnul a přivítal náměstek hejtmana Plzeňského kraje pan Jiří Struček. Ten také společně s náměstkyní primátora Statutárního města Plzně paní Bc. Evou Herinkovou a Karlem Lopraisem předali posádkám ocenění za účast na projektu TROFEO NIKÉ BOHEMIA Po skončení slavnostního ceremoniálu se posádky odebrali na již poslední prohlídku. Stala se jím jak jinak prohlídka pivovaru s Ing. Robertem Požárkem, vedoucím návštěvnického centra.

11 3. etapa 29. července

12 TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012

13 TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012

14 TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012

15 TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2012 Závěrečnou zprávu sestavil: Miroslav Pastyřík Ing. Marcela Rottet jednatelka International Sports Marketing s.r.o. Office: K. Čapka 84/6, Bruntál, IČ:

PRESS RELEASE TISKOVÁ ZPRÁVA

PRESS RELEASE TISKOVÁ ZPRÁVA PRESS RELEASE TISKOVÁ ZPRÁVA ZE DNE: 26.5. 2010 TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2010, 444 KM HISTORIC GIRO ÚSTECKÝM KRAJEM TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2010 je projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice.

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2005 ÚZEMNÍ ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ V PLZNI 1

ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2005 ÚZEMNÍ ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ V PLZNI 1 ÚZEMNÍ ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ V PLZNI ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2005 ÚZEMNÍ ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ V PLZNI 1 ISBN 80-86234-81-9 ISBN 80-86234-74-6 (soubor všech zpráv) ISBN 80-86234-75-4 (NPÚ, ústřední pracoviště)

Více

Ilustrace na měsíc září Jan Odvárka

Ilustrace na měsíc září Jan Odvárka Ilustrace na měsíc září Jan Odvárka Jan Odvárka se narodil v roce 1943 ve Dvoře Králové nad Labem. Na svět přišel jako čtvrtý syn v rodině Františka Odvárky, mistra kováře. V místě svého rodiště pracoval

Více

400. ČÍSLO NN: * Dvanáct stran * Dárek pro každého * Test starostů, 1. cena: Mikrovlnná trouba

400. ČÍSLO NN: * Dvanáct stran * Dárek pro každého * Test starostů, 1. cena: Mikrovlnná trouba 30. srpna 2005-17 (400) 6 Kč Klausová v NN! Karlštejnští policisté našli v autě mrtvolu Karlštejn - Městští policisté z Karlštejna našli 24. 8. před zdejší poštou mrtvého muže. Policie přivolala záchranku

Více

Vratimov včera a dnes

Vratimov včera a dnes Z obsahu: Ze schůze rady města Vratimova Pověst o klášteře ve Vratimově Nabídka kurzů 1. červenec 2014 / číslo 7-8 zdarma POLICIE ČR Vratimov str. 2 str. 8 str. 12 604 127 288 Vratimov včera a dnes V pondělí

Více

Zdeněk Roučka putuje časem Šumavou ze svobody do opony

Zdeněk Roučka putuje časem Šumavou ze svobody do opony Uvnitř si přečtete: Okénko z radnice Rozhovor o divadle Úspěchy železnorudských školáků a podnikatelů Rysí slavnosti a rys ostrovid Pumy v Rudě Kdo je otcem alpského lyžování? 65. výročí založení Horské

Více

OBZOR MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA

OBZOR MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA HORAŽĎOVICKÝ ČERVEN 2010 OBZOR VYBÍRÁME Z OBSAHU Z RADNICE STR. 8 9 OBČAN A ZVÍŘE STR. 9 VOLNOČASOVÝ KLUB STR. 14 MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA ROČNÍK XIII.

Více

Nádvoří zámku patřilo veteránům

Nádvoří zámku patřilo veteránům Založeno roku 1919 24. června 2009 Ročník XX. číslo 25 Cena: 9 Kč CO VÁS ČEKÁ Setkání harmonikářů Výletiště ve Lhotkách Sobota 27. června 2009 od 15 hodin Více strana 8 Koncert Renaty a Igora Ardaševových

Více

Květnové oslavy na Šumavě

Květnové oslavy na Šumavě číslo 5 rok 2014 Strana 1 Květnové oslavy na Šumavě Obec Kvilda a klub 4. obrněné divize Plzeň pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly a ve spolupráci s městy Český Krumlov, Horní Planá

Více

15. 6. 2015 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA č. 11

15. 6. 2015 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA č. 11 www.zamberk.cz 1 15. 6. 2015 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA č. 11 foto: D. Kerschbaum Podrobný program Svátků dřeva uvádíme na straně 5. 2 ZPRÁVY Z RADNICE A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŽAMBERSKÉ LISTY ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Více

Českokamenické noviny

Českokamenické noviny 4 Českokamenické noviny Noviny Historického města roku 2005 Červen 2011 Číslo 6 Cena 8 korun Hudební festival po roce opět u nás Mezinárodní hudební festival letos vstupuje do dvanáctého roku svého konání.

Více

OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK. Strana č. 13 Rozhovor s Richardem Langerem. Strana č. 2 Cesta porcelánu. Strana č. 7 Ohlédnutí za festivalem

OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK. Strana č. 13 Rozhovor s Richardem Langerem. Strana č. 2 Cesta porcelánu. Strana č. 7 Ohlédnutí za festivalem OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK TÉMA MĚSÍČNÍKU: CESTA PORCELÁNU PROPOJÍ BAVORSKO SE ZÁPADNÍMI ČECHY ZDARMA 11 2012 Strana č. 2 Cesta porcelánu Strana č. 7 Ohlédnutí za festivalem Strana č. 13 Rozhovor s Richardem Langerem

Více

PŘEŠTICKÉ NOVINY ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ Měsíčník pro Přeštice a okolí l

PŘEŠTICKÉ NOVINY ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ Měsíčník pro Přeštice a okolí l Roèník XX. ČERVEN 2014 Cena 15 Kč PŘEŠTICKÉ NOVINY ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ Měsíčník pro Přeštice a okolí l Vydává Město Přeštice Vychází již od roku 1995 STAROČESKÉ MÁJE V LUŽANECH str. 6 NÁVŠTĚVA PREZIDENTA

Více

O službě požární z roku 1908. Pár slov úvodem

O službě požární z roku 1908. Pár slov úvodem .. 0 Zpravodaj obce Běleč /0 hasičský Strana Strana Zpravodaj obce Běleč /0 hasičský.. 0 O službě požární z roku 908 Kdykoliv zavolá trubky hlas hasičstvo ku pomoci, ku práci, spěchá toto, by jsouc v čas

Více

Závěrem vám, vážení spoluobčané, přeji hezkou dovolenou a dětem školou povinným parádní prázdniny. Mgr. Bc. Václav Slavík starosta města

Závěrem vám, vážení spoluobčané, přeji hezkou dovolenou a dětem školou povinným parádní prázdniny. Mgr. Bc. Václav Slavík starosta města SLOVO STAROSTY Úvod mých příspěvků patří pravidelně kulturním akcím, které proběhly v uplynulém měsíci. Bezesporu nejvýznamnější byl 43. ročník Žlutického divadelního léta. Před soutěžní porotou se představilo

Více

ČERVENEC SRPEN 7-8/2015 39. ročník

ČERVENEC SRPEN 7-8/2015 39. ročník z Města a MĚSTSKÉHO ÚŘADU - Dění ve městě - Kulturní léto v Bělé - Mělnická ulice V. - ze sportu a spolkové činnosti Vážení spoluobčané, Léto dorazilo a před námi jsou prázdniny. Jaké bude počasí, se dá

Více

Zateplení ZŠ Masarykova. I s novou fasádou!

Zateplení ZŠ Masarykova. I s novou fasádou! 8 srpen 2013 ROČNÍK XXIV Cena: 6 Kč LIST MĚSTSKÉHO ÚŘADU PRO OBČANY TELČSKA Úspěšné projekty radnice Zateplení ZŠ Masarykova. I s novou fasádou! Úspěšné projekty zateplení budov Mateřské školy v Komenského

Více

V/2011. Téma měsíce: NÁVŠTĚVA Z CRIMMITSCHAU

V/2011. Téma měsíce: NÁVŠTĚVA Z CRIMMITSCHAU ROČNÍK VI., KVĚTEN 2011, 6800 VÝTISKŮ, ZDARMA V/2011 Návštěva z družebního města strana 1 Kulturní a sportovní akce strana 5 Školství strana 6-9 Mikroregion Bystřicko (D. Rožínka, Lísek, Milasín, Rožná,

Více

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Starosta ocenil nejúspěšnější žáky a pedagogy V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Řidiči pozor uzavírka. Z dění na radnici

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Starosta ocenil nejúspěšnější žáky a pedagogy V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Řidiči pozor uzavírka. Z dění na radnici V y d á v á m ě s t o U h. B r o d č e r v e n e c 2 0 0 6 č í s l o 1 3-1 4 1 0 K č w w w. u b. c z BRODSKÝ ZPRAVODAJ V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Starosta ocenil nejúspěšnější žáky a pedagogy Řidiči pozor

Více

Tedy VÍTEJTE I VY v našem Železnohorském regionu. Bohumil Starý, předseda

Tedy VÍTEJTE I VY v našem Železnohorském regionu. Bohumil Starý, předseda ŽELEZNOHORSKÝ REGION ZPRAVODAJ ročník II. / 2011 Občanské sdružení Rok 2010 byl pro rozvoj a činnost občanského sdružení zajímavý a pestrý. Vzniklo mnoho zajímavých aktivit na základě dobrovolné iniciace

Více

KRONIKA MĚSTA KOLÍNA STŘEDOČESKÝ KRAJ

KRONIKA MĚSTA KOLÍNA STŘEDOČESKÝ KRAJ KRONIKA MĚSTA KOLÍNA STŘEDOČESKÝ KRAJ 2012 0 Obsah: 1. Životopis kronikáře 2. Zápisy z roku 2012 a. Politický, veřejný a hospodářský život I. Leden II. Únor Prvním kolínským občánkem roku 2012 Ludmila

Více

Slavnostní zahájení 859. lázeňské sezony v Teplicích 25. - 26. května

Slavnostní zahájení 859. lázeňské sezony v Teplicích 25. - 26. května výborná kvalita bezkonkurenční ceny Moderní bezplatné vysokonákladové noviny pro volný čas ročník 6 číslo 8 květen 2013 Lucie Králová www.tydeniky.cz Narodila se 10. února 1982 v Teplicích. V roce 2005

Více

měsíčník pro občany města Nové Paky a okolí - ACHÁT MĚSÍČNÍK PRO OBČANY MĚSTA NOVÉ PAKY A OKOLÍ - ČERVENEC/SRPEN 2012 - číslo 7, 8-15,-Kč

měsíčník pro občany města Nové Paky a okolí - ACHÁT MĚSÍČNÍK PRO OBČANY MĚSTA NOVÉ PAKY A OKOLÍ - ČERVENEC/SRPEN 2012 - číslo 7, 8-15,-Kč měsíčník pro občany města Nové Paky a okolí - ACHÁT MĚSÍČNÍK PRO OBČANY MĚSTA NOVÉ PAKY A OKOLÍ - ČERVENEC/SRPEN 2012 - číslo 7, 8-15,-Kč Foto: Zdeněk Kudrnáč Z obsahu čísla: Zprávy z městského úřadu *

Více

Využijte své ruce na něco působivého. Přestaňte se dívat, začněte žít.

Využijte své ruce na něco působivého. Přestaňte se dívat, začněte žít. M noviny NEZÁVISLÝ ČTRNÁCTIDENÍK pro Mariánské Lázně a okolí ariánskolázenské 9. červenec 2015 Ě číslo 14. Ě ročník III. Ě cena 15 Kč www.marianskelazne.tv V tomto čísle si přečtete: Î Zastupitelé se představují

Více

Stálé rubriky 2 MÍSTNÍ KULTURA. Podzimní dovětek ke kronikám a ještě něco navíc...příloha

Stálé rubriky 2 MÍSTNÍ KULTURA. Podzimní dovětek ke kronikám a ještě něco navíc...příloha Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech 10 2004 Všichni jsme původně z venkova Městská knihovna Slavonice Malá sonda do kultury Středočeského kraje Aš město tří výrazných kultur Jak se žije kronikáři

Více

Šumavské putování 2013

Šumavské putování 2013 Milí čtenáři, především se Vám musím omluvit za několikatýdenní zpoždění, s jakým za Vámi přicházíme s posledním letošním číslem. Důvodem bylo jednak moje onemocnění a potom urychlená práce na kompletaci

Více

KRAJ PLZEŇSKÝ TÉMA MĚSÍCE: KULTURA. ZDARMA Náklad 255 000 výtisků. www.plzensky-kraj.cz. KONGRESOVÁ TURISTIKA má perspektivu.

KRAJ PLZEŇSKÝ TÉMA MĚSÍCE: KULTURA. ZDARMA Náklad 255 000 výtisků. www.plzensky-kraj.cz. KONGRESOVÁ TURISTIKA má perspektivu. PLZEŇSKÝ KRAJ www.plzensky-kraj.cz ZDARMA Náklad 255 000 výtisků Ročník 9 I Číslo 3 I Březen 2011 str. 7 KONGRESOVÁ TURISTIKA má perspektivu Volný VÝBĚR KNIH str. 6 otevřen SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA BASINFIREFEST

Více

Starostka přivítala do života kroměřížská trojčátka

Starostka přivítala do života kroměřížská trojčátka Rozhovor nejen o nové úpravně vody...čtěte na str. 4 Informační měsíčník města Kroměříže ZDARMA DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ Pozvánka do Podzámecké zahrady na humanitární běh pro Gambii...čtěte na str. 10 2013

Více

Festival pro židovskou čtvrť je za dveřmi Radim Hruška

Festival pro židovskou čtvrť je za dveřmi Radim Hruška Příští číslo Zrcadla vyjde v úterý 23. července! Aktuální zpravodajství z regionu každý den na www.zrcadlo.net ročník 7 číslo 14 úterý 9. července 2013 cena 12 Kč / předplatné 10 Kč INZERCE PLASTOVÁ HLINÍKOVÁ

Více

CIHELNA 2009 21. - 22. srpna. Město podporuje volnočasové aktivity. Červenec - Srpen 2009/číslo 7-8 Ročník VII. (Králicko XIX.

CIHELNA 2009 21. - 22. srpna. Město podporuje volnočasové aktivity. Červenec - Srpen 2009/číslo 7-8 Ročník VII. (Králicko XIX. Červenec - Srpen 2009/číslo 7-8 Ročník VII. (Králicko XIX.) Cena 10 Kč CIHELNA 2009 21. - 22. srpna Páteční kulturní program letos opět proběhne v armádní režii. Návštěvníkům se představí posádková hudba

Více