EDITOR ADMINISTRACE WEBU PF UJEP

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "EDITOR ADMINISTRACE WEBU PF UJEP"

Transkript

1 EDITOR ADMINISTRACE WEBU PF UJEP

2 2 Práce s editorem v redakčním systému stránek PF UJEP Obsah 1 Editor - obecně Ikony pro jednoduché formátování: Roletky pro přednastavené formátování Kopírovat, vložit, celý článek Jak kopírovat text z Wordu? Odkazy, přílohy, obrázky Vložení odkazu na externí stránky Vložení odkazu na stráku uvnitř webu PF UJEP Vložení přílohy Vložení přílohy přímo do textu Smazání přílohy Vložení obrázku Další tlačítka... 17

3 3 1 Editor - obecně S editorem lze samozřejmě pracovat až po přihlášení uživatele do administrace webových stránek Editor je vždy přizpůsoben právům uživatele. Čím vyšší práva v administraci máte přiřazena, tím více tlačítek vám editor zobrazí. My budeme v tomto manuálu používat editor uživatele s plnými právy, aby tak byla zobrazena tlačítka všech úrovní. Každý z uživatelů tak má možnost najít zde popis funkcí jemu nabízených tlačítek. V případě, že si otevřeme editor (Vložit nový článek, nebo editace již existujícího článku), zobrazí se nám v takovéto podobě Nás bude konkrétně zajímat hlavně lišta tlačítek:

4 4 2 Ikony pro jednoduché formátování: - nový dokument - vymaže veškerý stávající text a článek můžete tvořit znovu - vrací poslední krok zpět - v případě nespokojenosti s vrácením zpět je možné pomocí této šipky posunout vpřed - tučné - podtržené - kurzíva - přeškrtnuté - zarovnat do bloku - zarovnat na střed - zarovnat vlevo - zarovnat vpravo - posunout odstavec vpravo - posunout odstavec vlevo - číslovaný seznam - odrážkový seznam - barva písma (měnit pouze v rámci jednotného vizuálního stylu) - barva pozadí (měnit pouze v rámci jednotného vizuálního stylu) 3 Roletky pro přednastavené formátování Roletka písmo poskytuje možnost vybrat písmo, které bude upřednostněno pro zobrazení na webu (bude-li mít uživatel takové nainstalováno v počítači). Doporučuji ponechat defaultní nastavení

5 5 Tak jako v editoru MS Word, můžete také zde zvolit velikost písma. Vždy však mějte na paměti vizuální podobu webu. Pokud bude každý odstavec psán jiným písmem, nebude to vizuálně pěkné. Stránka bude působit velmi neuspořádaně. Zde je možné vybrat přednastavenou kombinaci formátování písma. Prakticky pro běžného uživatele téměř nepoužitelné. Pravděpodobně na tuto roletku ve svém editoru nenarazíte Roletka formát vám stejně jako v jiných editorech nabízí možnost naformátovat text do potřebné hierarchie (nadpisy několika úrovní). Naleznete zde také položku odstavec, která vizuálně oddělí text od ostatního (mezera nahoře i dole je to lepší než 1 enter navíc) odstavec můžete následně odsazovat atd. Odstavec doporučuji používat například v případě, že chcete mít v odrážkovém nebo číslovaném seznamu mezi jednotlivými body mezeru. Oddíl ruší mezery (nad i pod) definované odstavcem. Text se stane součástí okolního textu a bude tak také formátován.

6 6 4 Kopírovat, vložit, celý článek - kopírovat - vložit - vyjmout (stejné jako kopírovat, ale kopírovaný text se nezachová na původním místě) - kopírovat text odjinud (např. z MS Word) - kopírovat z MS Word, lepší je ovšem použít i pro MS Word ikonu - hledat - nahradit - na místě kurzoru se vytvoří horizontální čára. Text umístěný nad čarou bude vidět okamžitě. Pod ním bude odkaz Celý článek. Teprve po kliknutí na něj se zobrazí také text pod horizontální čarou. 4.1 Jak kopírovat text z Wordu? Je to poměrně jednoduché. Mějte však na paměti, že kopírování textu přímo do okna editoru nadělá pěknou paseku. Ti, z uživatelů, kteří používají Internet Explorer, uvidí většinou jen část článku a zbytek webu rozházený. Pokud sami používáte Internet Explorer, vřele doporučuji (kvůli vaší bezpečnosti, nikoli jen kvůli webu PF) jeho aktualizaci na nejnovější verzi IE 8. Ve starém editoru bylo potřeba wordovské a jiné soubory (s příponou doc aj.) otevírat ve Wordpadu nebo Poznámkovém bloku a teprve potom kopírovat. Nyní je postup mnohem jednodušší: 1. Otevřeme si soubor v tradičním programu, ve kterém jsme ho vytvořili (např. MS. Word) 2. Požadovaný text si označíme a zkopírujeme (např. Ctrl + C) 3. Přeskočíme do okna prohlížeče s otevřenou administrací webu PF UJEP a kurzor umístíme v editoru na místo, kam má být text zkopírován. 4. V liště ikon editoru klikneme na 5. Otevře se nám podokno (případně chvilku počkáme, než se načte) 6. Do nově otevřeného podokna vložíme text z původního programu (MS Word) např. pomocí kombinace kláves Ctrl + V.

7 7 7. Klikneme na tlačítko vložit. Sedmým krokem jsme ukončili proces kopírování. 5 Odkazy, přílohy, obrázky - vložení odkazu (směřujícího na stránku v rámci webu, na stránku mimo web, na přiložený soubor) - zrušení odkazu (pokud je odkaz směrovaný na soubor, musí se soubor nejdříve smazat, kliknutí na tuto ikonu soubor nesmaže, pouze zruší propojení) - vložení obrázku i smazání obrázku (kliknutí na obrázek a stisk klávesy DELETE nesmaže obrázek ze serveru, pouze se tento nezobrazí) 5.1 Vložení odkazu na externí stránky Chceme-li vložit odkaz na externí stránky (např. Pak musíme postupovat tímto způsobem: 1. Označíme si v článku tu část textu, která má odkazovat na web MŠMT ČR. 2. Klikneme na ikonku 3. Otevře se nám následující podkokno

8 8 4. Do růžově vyznačeného pole zkopírujeme požadovanou adresu 5. V roletce Cíl zvolíme Otevřít v novém okně. 6. Klikneme na tlačítko Vložit. Nyní jsme vytvořili odkaz na externí stránku. 5.2 Vložení odkazu na stráku uvnitř webu PF UJEP První tři kroky zůstávají stejné, tzn.: 1. Označíme si v článku tu část textu, která má odkazovat na požadovanou stránku. 2. Klikneme na ikonku 3. Otevře se nám následující podkokno

9 9 Tentokrát nás ale bude zajímat odkaz Obsah 4. Klikneme na zmíněný odkaz Obsah (v růžové elipse) ->Rozbalí se seznam sekcí. Po rozkliknutí sekce se rozbalí seznam kategorií příslušných zvolené sekci. Po rozkliknutí kategorie se nám rozbalí seznam článků, které tato kategorie obsahuje. Zde si nalezneme požadovaný článek a klikneme na něj. 5. Klikneneme na tlačítko vložit. (Tentokrát necháváme roletku Cíl bez povšimnutí) Nyní máme vytvořený odkaz na jiný článek našeho webu. 5.3 Vložení přílohy Pokud chceme vložit přílohu standardním způsobem do tabulky pod článkem, pak 1. Po přihlášení kliknemem na červený nápis, který se nachází pod článkem Přidat přílohu, Nebo na stejný text pod editorem v editaci článku. Objeví se následující okno.

10 10 2. Zkontrolujeme, jestli název souboru, který chceme přiložit k článku, neobsahuje diakritiku. Pokud tomu tak je, pak diakritiku z názvu MUSÍME odstranit (např. červenec.doc přejmenujeme na cervenec.doc). 3. Klikneme na tlačítko Procházet a vložíme požadovaný soubor (stejně jako u příloh v mailu) 4. Aby se nám ve výsledku zobrazil název s diakritikou, napíšeme korektní název do kolonky Zobrazený název souboru. Můžeme napsat červenec, ale můžeme také napsat Červencové termíny zkoušek. 5. Klikneme na tlačítko Upload. Nahrání přílohy je hotové Vložení přílohy přímo do textu Pokud chceme vložit přílohu přímo do textu, pak použijeme stejný způsob jako u vkládání odkazů. První tři kroky zůstanou opět totožné. 1. Označíme si v článku tu část textu, která má odkazovat na požadovanou stránku. 2. Klikneme na ikonku 3. Otevře se nám následující podkokno

11 11 4. Nyní ale potřebujeme nahrát požadovaný soubor na server, abychom na něj mohli odkázat. Klikneme proto na tlačítko lupy, které je opět v růžově označeno. 5. Opět se nám otevře podokno. Tentokrát je určeno pro správu souborů:

12 12 6. Klikneme na ikonu v růžovém kroužku, která se nacdhází uprostřed trojice ikon vpravo nahoře. Pokud na ni najedeme kurzorem a neklikneme, ukáže se nám po několika sekundách okénko nápovědy s textem Nahrát. Na tuto ikonku klikneme. Objeví se: 7. Klikneme na tlačítko Add (opět v růžovém kroužku)

13 13 8. Opět se otevře okno s obsahem našeho počítače jako u přidávání příloh k mailu. Vybereme v počítači požadovaný soubor a klikneme na Nahrát (v zeleném kroužku). Po té, co se nám objeví zelená značka u názvu souboru: Klikneme na Zrušit. 9. Ve správci souborů se nám ukáže soubor, který jsme nahráli. Klikneme na něj a následně na slačítko Insert (růžovém kroužku). 10. Následně opět v roletce Cíl zvolíme Otevřit v novém okně 11. Posledním krokem je potvrzení kliknutím na tlačítko Vložit.

14 Smazání přílohy Pokud chceme smazat standardně umístěnou přílohu z tabulky pod článkem, pak stačí po přihlášení kliknout na červený křížek, který se po přihlášení u každé z příloh objeví. Přílohu přidanou právě popsaným způsobem přímo do textu smažeme také poměrně jednoduše: Prvních 5 kroků je totožných s přidáním přílohy tedy dostaneme se do Správce souborů 1. Označíme si v článku tu část textu, která má odkazovat na požadovanou stránku. 2. Klikneme na ikonku 3. Otevře se nám podkokno Správce souborů 4. Zde nalezneme požadovaný soubor, klikneme na něj a následně klikneme na červený křížek na právě straně (v růžovém kroužku). Následně se nás systém ještě jednou zeptá, jestli opravdu chceme soubor smazat - > Klikneme na Ano. 5. Klikneme na tlačítko Zrušit a pak ještě jednou na tlačítko Zrušit. 6. Pokud odkaz v textu zůstal pak na něj v editoru klikneme myší a klikneme na ikonu tím odkaz zrušíme. (POZOR nejdřív je opravdu třeba smazat onen soubor výše popsanou cestou!!!)

15 Vložení obrázku Vložení obrázku je velmi podobné. 1. Kurzor umístíme do řádku, do kterého chceme obrázek umístit. 2. Klikneme na ikonu 3. V nově otevřeném podokně Správce obrázku klikneme na ikonu nahrát (v růžovém kroužku stejná jako ve správci souborů).

16 16 Opět se nám objeví již známé podokno 4. Klikneme na Add, vybereme požadovaný obrázek POZOR musí být optimalizovaný pro web rozměry max. 640x480 v maximální velikosti 100KB (uživatelé s vyššími právy až 200KB). 5. Po nahrání souboru opět počkáme na zelenou značku (v modrém kroužku) 6. Klikneme na Zrušit, nastavíme zarovnání (v růžové elipse) ve Správci obrázků a klikneme na Insert. Pokud chceme naopak obrázek smazat, pak ve správci obrázků klikneme na požadovaný obrázek a opět klikneme na červený křížek vpravo (zeleném kroužku). Po potvrzení tohoto kroku bude obrázek smazán.

17 17 6 Další tlačítka - zobrazí editor přes celý prohlížeč (vhodné pro rozsáhlejší úpravy - vloží vodorovnou čáru - horní index - dolní index - kotva (umožňuje odkazovat na jinou část téhož článku (usnadňuje rolování) - smazat tabulku - vyčištění kódu (odstraní z HTML, které uživatel nevidí, zbytečné tagy )

WORD PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL

WORD PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL WORD PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL aktualizace červen 2011 elektronická verze ke stažení na http://213.211.37.49/egon/materialy Kapitola 1 První kroky s programem Word... 2 Kapitola 2 Práce s dokumenty...

Více

Úprava stránek. Obsah 1. Popis ikon editoru použitých v šabloně 2. Psaní a formátování textu pro web 3. Odkazy 4. Tabulky 5. Obrázky 6.

Úprava stránek. Obsah 1. Popis ikon editoru použitých v šabloně 2. Psaní a formátování textu pro web 3. Odkazy 4. Tabulky 5. Obrázky 6. Úprava stránek Obsah 1. Popis ikon editoru použitých v šabloně 2. Psaní a formátování textu pro web 3. Odkazy 4. Tabulky 5. Obrázky 6. Média 1. Popis ikon editoru použitých v šabloně krátký popis detaily

Více

Stručný popis Microsoft Wordu

Stručný popis Microsoft Wordu Stručný popis Microsoft Wordu Microsoft Office Word 2003 je neuvěřitelně výkonný, univerzální nástroj pro zpracování textu, ve kterém můžeme vytvářet dokumenty nejrůznějších typů poznámky, dopisy, Faxy,

Více

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz Czech Republic

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz Czech Republic DIČ: CZ24704091 Strana: 1 / 29 Obsah Obsah... 2 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 4 2.1. Zapomenuté heslo... 4 3. Redakční systém... 5 3.1. Překlady... 8 3.1.1. Editace překladu... 9 3.2. Uživatelé... 10 3.2.1.

Více

Základy práce v textovém editoru Microsoft Word. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně

Základy práce v textovém editoru Microsoft Word. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Základy práce v textovém editoru Microsoft Word Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně 2012 Obsah 1. Vzhled a ovládání aplikace Word 2010... 3 2. Vytvoření a uložení

Více

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777

Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4. BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Dokumentace pro redakční systém NetDOGs 2.4 BENETA.cz helpdesk@beneta.cz ; tel.: 777 111 777 Copyright 2008

Více

Obsah 1 WORD... 5. 1.1 Tisk souboru a náhled tisku... 5. 1.2 Práce s textem... 5. 1.3 Formátování ve Wordu... 7. 1.3.1 Formátování písma...

Obsah 1 WORD... 5. 1.1 Tisk souboru a náhled tisku... 5. 1.2 Práce s textem... 5. 1.3 Formátování ve Wordu... 7. 1.3.1 Formátování písma... [Zadejte text.] Obsah 1 WORD... 5 1.1 Tisk souboru a náhled tisku... 5 1.2 Práce s textem... 5 1.3 Formátování ve Wordu... 7 1.3.1 Formátování písma... 7 1.3.2 Formátování odstavce... 8 1.4 Odrážky a číslování...

Více

Word pro začátečníky (egon)

Word pro začátečníky (egon) Word pro začátečníky (egon) 1 Rozsah: 24 hodin Anotace: Kurz Word pro začátečníky je určen všem, kteří pracovali s předchozími verzemi programu MS Word a potřebují se rychle zorientovat v základních rozdílech.

Více

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz

ZEBU webdesign s.r.o. Technologická 372/2 +420 597 305 937 70800 Ostrava Pustkovec info@zebu.cz DIČ: CZ24704091 Strana: 1 / 18 Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 4 2.1. Zapomenuté heslo... 4 3. Redakční systém... 5 3.1. Sekce Stránky... 5 3.1.1. Přidání přesměrování... 6 3.1.2. Přidání překladu...

Více

Práce s CMS JOOMLA. Tvorba článků a jejich zveřejnění s editorem JCE. MANUÁL č. 1 verze 0

Práce s CMS JOOMLA. Tvorba článků a jejich zveřejnění s editorem JCE. MANUÁL č. 1 verze 0 Práce s CMS JOOMLA Tvorba článků a jejich zveřejnění s editorem JCE MANUÁL č. 1 verze 0 1 Obsah Obecné informace o tomto dokumentu Práce s obrázky Obecné informace o CMS Joomla Vložení obrázku do textu

Více

Webový portál prezentace organizačních jednotek (kateder a útvarů) ČZU katedry.czu.cz Uživatelská příručka

Webový portál prezentace organizačních jednotek (kateder a útvarů) ČZU katedry.czu.cz Uživatelská příručka Webový portál prezentace organizačních jednotek (kateder a útvarů) ČZU katedry.czu.cz Uživatelská příručka Úvodní informace o webovém portálu kateder a útvarů Webový portál kateder a útvarů je určen k

Více

602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál. Technická příručka verze 2.1 15. 10.2003

602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál. Technická příručka verze 2.1 15. 10.2003 1 602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál Software602, 2003 Technická příručka verze 2.1 15. 10.2003 Obsah 602PC SUITE v podnikové síti - Implementační manuál...1 Obsah...2 Instalace 602PC

Více

ZÁKLADY UŽIVATELSKÝCH PROGRAMŮ (POKROČILÍ)

ZÁKLADY UŽIVATELSKÝCH PROGRAMŮ (POKROČILÍ) ZÁKLADY UŽIVATELSKÝCH PROGRAMŮ (POKROČILÍ) Jiří Barilla, Lukáš Heller, Jindřich Jelínek, Pavel Simr, Květuše Sýkorová Základy uživatelských programů (pokročilí) Jiří Barilla, Lukáš Heller Jindřich Jelínek,

Více

Administrace webu Postup při práci

Administrace webu Postup při práci Administrace webu Postup při práci Obsah Úvod... 2 Hlavní menu... 3 a. Newslettery... 3 b. Administrátoři... 3 c. Editor stránek... 4 d. Kategorie... 4 e. Novinky... 5 f. Produkty... 5 g. Odhlásit se...

Více

Microsoft Word - Záhlaví a užití stylů

Microsoft Word - Záhlaví a užití stylů Microsoft Word - Záhlaví a užití stylů Záhlaví a zápatí Záhlaví a zápatí jsou oblasti umístěné na horním a dolním okraji každé stránky v dokumentu. Do záhlaví a zápatí můžete vložit text nebo grafiku (obrázek,

Více

POWERPOINT PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL

POWERPOINT PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL POWERPOINT PRO ZAČÁTEČNÍKY (I POKROČILÉ) MANUÁL zpracováno září 2012 elektronická verze ke stažení na http://213.211.37.49/egon/materialy Kapitola 1 - Zásady pro tvorbu prezentace... 2 Kapitola 2 První

Více

WEBOVÉ STRÁNKY PRO ŠKOLY

WEBOVÉ STRÁNKY PRO ŠKOLY WEBOVÉ STRÁNKY PRO ŠKOLY (wwwproskoly.cz) UŽIVATELSKÝ MANUÁL WWWproškoly.cz manuál verze: 2.0, poslední aktualizace: 23. 7. 2015 OBSAH 1 Úvod... 5 2 Jak webové stránky pro školy fungují... 5 3 Přihlášení

Více

Marwel v2.7 redakční systém pro internetové prezentace

Marwel v2.7 redakční systém pro internetové prezentace Marwel v2.7 redakční systém pro internetové prezentace Postupy a doporučení pro práci redaktorů Verze manuálu: 1.0 QCM, s. r. o., září 2009 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah

Více

6. Textové editory konečná úprava dokumentu

6. Textové editory konečná úprava dokumentu 6. Textové editory konečná úprava dokumentu Formát stránky Ještě než začneme tvořit nový dokument, je namístě nastavit rozměry stránky. Pokud nechceme použít výchozí rozměr A4, nastavíme rozměry papíru

Více

Stručný návod k HTML editoru v CMS Portia 4

Stručný návod k HTML editoru v CMS Portia 4 Stručný návod k HTML editoru v CMS Portia 4 2 03/2015 Představení HTML editor je jednoduchý textový editor pro webové stránky. Nabízí většinu hlavních funkcí jako mají velké editory typu Word pro použití

Více

PŘÍRUČKA Pokyny pro úpravy stránek na www.kct.cz

PŘÍRUČKA Pokyny pro úpravy stránek na www.kct.cz PŘÍRUČKA Pokyny pro úpravy stránek na www.kct.cz http://www.kct.cz/cms/prirucka-pokyny-pro-upravu-stranek-na-wwwkctcz / 30. dubna 2014 Stručné resumé Protože lidé nechtějí číst návody, uvádím velmi stručný

Více

Webový editor MARKET INOVATOR verze 1.0.0.0

Webový editor MARKET INOVATOR verze 1.0.0.0 Webový editor MARKET INOVATOR verze 1.0.0.0 Uživatelská příručka Úprava hotových webových prezentací 1.krok stáhnout web ze serveru Chceme-li provádět úpravy na webových stránkách, které jsou na internetovém

Více

Tvorba obsahu. Články, práce s editorem, galerie a krátké zprávy

Tvorba obsahu. Články, práce s editorem, galerie a krátké zprávy Články, práce s editorem, galerie a krátké zprávy abstract: Manuál slouží všem uživatelům systému Actavia, kteří v systému tvoří libovolné stránky nebo jejich fragmenty. Pro tvorbu stránek se používá editor

Více

Obsah. Základy práce s aplikací MS PowerPoint (verze MS PP 2003) Mgr. Jana Chržová. Připravujeme svou první prezentaci Začínáme pracovat s prezentací

Obsah. Základy práce s aplikací MS PowerPoint (verze MS PP 2003) Mgr. Jana Chržová. Připravujeme svou první prezentaci Začínáme pracovat s prezentací Základy práce s aplikací MS PowerPoint (verze MS PP 2003) Mgr. Jana Chržová Obsah Připravujeme svou první prezentaci Začínáme pracovat s prezentací Prostředí MS PowerPoint Režimy zobrazení Vytváříme prezentaci

Více

Učebnice MS Word 2007 Průvodce k tutoriálům

Učebnice MS Word 2007 Průvodce k tutoriálům Video-office s.r.o. Učebnice MS Word 2007 Průvodce k tutoriálům Čeněk Kras Video-office s.r.o. www.video-office.cz strana: 1/154 Úvod Vážení čtenáři, vítám vás v učebnici aplikace Microsoft Word 2007.

Více

ÚVOD DO PROCESORU MICROSOFT WORD POPIS PROST

ÚVOD DO PROCESORU MICROSOFT WORD POPIS PROST O B C H O D N Í A K A D E M I E O R L O V Á A p l i k a c e n a P C I t e x t o v ý e d i t o r, t v o r b a p r e z e n t a c e u č e b n í t e x t p r o d i s t a n č n í f o r m u v z d ě l á v á n

Více

Projekt. Vzděláváním k větším možnostem uplatnění na potravinářských trzích. Podkladové materiály ke školení: Vedení účetní evidence pro zemědělce

Projekt. Vzděláváním k větším možnostem uplatnění na potravinářských trzích. Podkladové materiály ke školení: Vedení účetní evidence pro zemědělce Projekt Vzděláváním k větším možnostem uplatnění na potravinářských trzích Podkladové materiály ke školení: Vedení účetní evidence pro zemědělce Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje

Více

Zakládání nové nebo úprava existující stránky

Zakládání nové nebo úprava existující stránky NÁVOD KTERAK UPRAVOVATI OBSAH WEBU PP. PRO PLZEŇSKÉ PANENKY VYROBIL PŘEMEK 2008 Zakládání nové nebo úprava existující stránky Např. když je nový program na měsíc nebo aktualita, nebo když je někde něco

Více

Základy práce v operačním systému Windows 7. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně

Základy práce v operačním systému Windows 7. Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Základy práce v operačním systému Windows 7 Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně 2012 Obsah 1. Operační systém MS Windows 7... 3 2. Základní pojmy OS... 4 3. Popis

Více

Marwel v2.7 redakční systém pro internetové prezentace

Marwel v2.7 redakční systém pro internetové prezentace Marwel v2.7 redakční systém pro internetové prezentace Postupy a doporučení pro práci redaktorů Verze manuálu: 1.0 QCM, s. r. o., únor 2010 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah

Více