Pomozme sama sobě. Qigong pro ženy a psychosomatika ne-moci. Autorka: Petuka Arcimovičová

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Pomozme sama sobě. Qigong pro ženy a psychosomatika ne-moci. Autorka: Petuka Arcimovičová www.qigong-pro-zeny.cz www.petuarci.cz"

Transkript

1 Pomozme sama sobě Qigong pro ženy a psychosomatika ne-moci Autorka: Petuka Arcimovičová

2 Obsah 1. Léčivé cvičení na dlouhověkost - Qigong pro ženy 2. Žena jako zářící lotos 3. V čem jsou ženy odlišné 4. Účinky cvičení 5. Těhotenství 6. Je pro mě vhodné, když mám cysty, bolestivou menstruaci,...? 7. Psychosomatika léčíme ne-moc, tím že znovu získáme moc 8. Příběh Daisy Lee, Příběh Petuky 9. Jednoduché ukázky cvičení 10. Možnost semináře ve vašem městě a další

3 1. Qigong pro ženy - léčivé cvičení na dlouhověkost Setkaly jste se někdy s pojmem qigong? A co třeba čchi-kung a nebo taiči? To už je vám možná bližší. Pokud trochu nebo ne, nevadí. Uvedu vás do velkolepého systému cvičení, které spojuje rovinu tělesnou, mentální i duchovní. Qigong je velmi staré čínské učení a cvičení. Nejčastěji ho mohou praktikovat jak ženy tak muži. Ráda bych vám představila jeden ze systému qigongu, který se věnuje pouze ženám - Čchi-kung zářícího lotosu. Věřte nebo ne, je to systém známý po celém světě. Mnoho ženám pomohl s hormonálními potížemi, bulkami v prsou, cystami a dalšími ženskými dysbalancemi. Je to cvičení na dlouhověkost, protože dokud žena září a cítí se být ženou, její tělo je i v pokročilém věku plné elánu a šťávy.

4 2. Žena jako zářící lotos Také si procházíte různými výzvami vašeho života, občas jak tančící na obláčku, občas až po krk ponořená v bahně? Nic si z toho nedělejte, život je takový. Je jen na nás, abychom se znovunaučily vnímat každou zkušenost s otevřeným srdcem. Ve výsledku neexistuje nic špatného ani nic dobrého, věci se jen dějí a my jsme tu pro to, abychom se od nich učily. Podívejme se pro příklad na krásný květ lotosu. Lotos je symbolem lidského ducha a jeho schopnosti překonat nesnáze. Ze skromného počátku svého vzniku v bahně, se lotos dokáže přeměnit sám v něco většího. Vyvíjejícího se v nejvyšší stav vědomí, aby přinesl krásu, světlo a moudrost těm, kteří hledají inspiraci a duchovní vývoj. Radiant Lotus Qigong Čchi-kung zářícího lotosu, toto je název celého systému cvičení, který sestavila čínská žena Daisy Lee. Její příběh je velmi zajmavý a brzy na něj přijde v našem ebooku řeč. Daisy věděla, že žena je často jako květina vyrůstající z hloubky nijak vábné tmavé země, proč? Tak jako lotos vyrůstá z bažin, i my ženy můžeme růst skrze nevyhnutelné výzvy našeho života a skrze naše podvědomé strachy, které nás drží zaklesnuté ve vzorcích chování. Když rosteme ke světlu a probouzíme své vědomí, láska, soucit a moudrost rozpustí vše, co nás zdržuje v osobním růstu a vývoji.

5 3. V čem jsou ženy odlišné? Od počátky menstruačního cyklu, přes těhotenství (pokud v životě přijde), po menopauzu a moudrá léta stáří se setkáváme s mezníky v životě ženy. Změny jsou nevyhnutelné a přirozené, přesto je poměrně často stresující vidět naše těla, jak se věkem mění. Pokud se naučíme na sebe dívat s milujícím přijímáním během těchto klíčových přechodových období, uvědomujeme si, že je možné najít vnitřní mír, radost a smíření i přes životní změny. Důležitý je pro nás výběr kvalitního jídla a pití, přesměrování myšlení k pozitivu, vytvoření životních afirmací i záměrů a důvěra, že můžeme vnitřně podpořit naši rodinu a přátelé, aniž bychom se samy cítily vyčerpané. Díky Čchikungu zářícího lotosu se dokážeme postavit do vlastního světla, stát v něm a zářit na všechny okolo, aniž bychom o to nijak zvlášť usilovaly, září to samo.

6 4. Účinky cvičení Zejména pro ženy mohou hormonální a emoční stresy znamenat nahromadění disharmonií v těle, které později mohou vést k závažným onemocněním nebo nemocem jako rakovina. Čchi-kung zářícího lotosu je obzvláště cenný se naučit, protože mnoho žen má tendenci skladovat energií emocí v prsou a pohlavních orgánech, místech, která jsou tak citlivá a zranitelná a přitom natolik silná, že dávají nový život ostatním. Čchi-kung zářícího lotosu může hrát zásadní roli v podpoře žen v prevenci a komplexní léčbě ženských nádorových onemocnění jako cvičení podporující uvolnění zablokované energie v ženském těle, během stále se zvyšující relaxace, omlazení a odolnosti k nemocem. Při pravidelném cvičení Čchi-kungu zářícího lotosu můžete: 1. Podpořit hormonální zdraví ženského organismu 2. Léčit fyzické potíže jako děložní cysty, menstruační bolesti, zatvrdliny prsou, menopauzální diskomfort apod. 3. Podpořit uvolnění zablokovaných emocí 4. Dělat prevence ne-mocem a různým degeneracím na těle. 5. Zlepšit imunitu a zdraví buněk 6. Zvýšit množství kyslíku v krvi 7. Zvýšit uvědomění, pozdvihnout náladu a radost do života 8. Naučit ducha, tělo a mysl pracovat v souladu s nejvyšší podstatou v Jednotě Mnoho žen pozitivně ovlivnily svůj menstruační cyklus, zmenšily nebo zcela odstranily zatvrdliny a cysty v prsou, návaly horka, bolest nebo nepohodlí menopauzy a stvořily harmonické vyladění ženského těla díky pravidelné praxi.

7 Nikdo vám nemůže zaručit, že se díky Čchi-kungu zářícího lotosu nebo jiné formě čchi-kungu uzdravíte z nemoci. Cesta každé z nás je individuální. Někomu pomůže zpěv, jinému západní medicína a dalšímu cvičení. Věřím, že pokud čelíte nějaké zdravotní výzvě nebo si přejete vylepšit celkové zdraví, poznáte, že pravidelná praxe těchto jednoduchých cvičení bude přínosem a požehnáním ve vašem životě, tak jako se to stalo i v mém. 5. Těhotenství Cvičení je vhodné i pro těhotné maminky. Důležité v tomto období je, aby hormony dobře fungovaly. Je lepší cvičit jemně, zejména natřásání a naklepávání, vše ostatní můžete v normálním tempu. Máme pár kontarindikovaných akupresurních bodů. Avšak to jsou asi jen dva z celého širokého systému Radiant Lotus Qigong. Zbylé cviky pomáhají tělu vyrovnávat se se změnami, které těhoteství přináší. Při praktikování se často těhotné ženy cítí velmi hezky. Miminku tak v děloze vytvářejí příjemné zázemí.

8 6. Je pro mě cvičení vhodné, když mám cysty, bolestivou menstruaci,...? Ano! Každá máme svou osobní cestu a věřme, že nás vede k pochopením, které ve svém životě potřebujeme. Qigong pro ženy je jednou z cest, která vám může v mnohém pomoci s vaším menstruačním cyklem, vnitřní pohodou i ženskými obtížemi. Vždy je dobré jakákoliv závažnější onemocnění konzultovat s doktorem. Qigong pro ženy ještě není v naší republice velmi známý, někdy lékaři znají hormonální jógu, ale qigong je pro ně nový. Ráda pro vašeho doktora pošlu základní informace o cvičení nebo mu můžete dát odkaz na webové stránky Cvičení qigong pro ženy je velmi citlivé k našemu organismu. Na rozdíl od jiných hormonálních cvičení pracuje pomalu a efektivně. Nesnažíme se probudit naše hormony tou nejrychlejší cestou, dáváme pouze tělu impulzy, aby si samo vytvářelo svoji vnitřní harmonii. Mám kamarádky, které si velmi chválý účinky cvičení na pomoc s cystami a polipy v děloze. Také ukotvení se v hormonálním přechodu v období menopauzy je důležitý efekt qigongu pro ženy. Pokud trpíme nádorovým onemocněním, můžeme qigong používat jako součást léčby. Ve velké většině případů je důležité i vysadit mléčné výrobky, které v sobě v současné době nesou velké množství estrogenů a zahleňují, tudíž nedovolují energii volně plynout. Qigong pro ženy používáme jako součást léčby po ozařování a chemoterapii na posílení organismu, taktéž po gynekologických zákrocích. Ve chvíli, kdy cítíme, že je organismus připraven na jemné cvičení, můžeme začít. Často pouze zvuk či akupresurní bod může být pomocí na naší Cestě. V případě nádorů prsou a dělohy praktikujeme jemněji a konzultujeme s odborníkem.

9 7. Psychosomatika léčíme ne-moc, tím že znovu získáme moc Ptáte se proč vůbec nemoc existuje? Zkusme se na to podívat hlouběji, než jen, že se děje něco špatného. Že se děje něco, co má povznést naši duši nad koncept, že to co prožíváme v životě je smutné a bolestivé. Přibližme se k podstatě sami sebe. V několika odstavcích nyní shrnu zajmavé věty od světově známých autorů, píšících o psychosomatice o vědě, která se zabývá vzájemným ovlivňováním se psychiky a těla. Na začátku minulého století, když ještě nebyla medicína tak mocná, chodil lékař do domu nemocného, vyptával se ho na emoční stav, pochopil ho a uzdravoval. 1 Příznak nemoci je pro nás signálem, že něco není v pořádku. Poutáme k němu svou pozornost, zájem i energii a je pro nás ukazatelem, že něco na naší cestě je třeba změnit. Poskytuje naší osobě tak důvěrné informace, které nám žádný dobrý přítel nesdělí. Proto bychom neměli v nemoci hledat protivníka, ale partnera, který se snaží o jediný cíl, nechat nás dosáhnout celistvosti. Nemoc dělá člověka poctivým, nemilosrdně odhaluje zákoutí jeho duše, v nemoci se člověk projevuje takový, jaký 1 TRAPKOVÁ, L., CHVÁLA, V. Rodinná terapie psychosomatických poruch. 1. vyd. Praha: Portál, s. ISBN

10 doopravdy je.2 Minulost a budoucnost jsou jen pojmy, které jsme si vytvořili, abychom mohli svět poznávat, aby to vše bylo zajímavější. Člověk je nemocný kvůli chybění jednoty, ale zdravý člověk, kterému nic nechybí, se nachází zřejmě pouze v učebnicích anatomie. Nemoc nás přivádí ke zdraví. O tělu se nedá říkat, že je nemocné či zdravé, pouze se v něm projevují informace vědomí.3 Pokud proti nemoci bojujeme, děláme nepřítele nechtěně ještě silnějším, protože časem proti němu musí být zřizovány stále mohutnější zdi. Boj přináší jen krátkodobou úlevu, z dlouhodobého hlediska eskaluje.4 Proč tedy nezačneme rovnou řešit nějaký příznak onemocnění hned, když se objeví? Společnost má určitá pravidla chování a pokud se neshodují s našimi momentálními potřebami, mohou být tyto potřeby potlačeny. V důsledku chybění odvahy, či nedostatku času pro činy, které člověk chtěl udělat, si s sebou životem vleče mnoho nevyřízených záležitostí. Jedná-li se o pocity potřeby plakat, organismus nachystaný k pláči je znásilněn.5 Psychosomatickému onemocnění většinou předchází dlouhotrvající stres. Každý máme vrozenou či získanou dispozici pro locus minoris resistentia, místo, kde tělo klade nejmenší odpor vůči nějaké nemoci. Jedná se o jakéhosi mluvčího celého organismu, který včas protestuje, že je přetěžován, protože postupně by docházelo k přetěžování ostatních orgánů. Pokud člověk těmto signálům nenaslouchá či je utlumí léky, pak si přivolává nebezpečí nemoci a vyčerpání DETHLEFSEN, T., DAHLKE R. Nemoc jako cesta. 2. vyd. Praha: Aquamarin, 2000, 288 s. ISBN DETHLEFSEN, T., DAHLKE R. Nemoc jako cesta. 2. vyd. Praha: Aquamarin, s. ISBN DAHLKE, R. Nemoc jako řeč duše. 1. vyd. Praha: PRAGMA, s. ISBN BIERACH, A. J. Varovné signály duše. 1. vyd. Praha: Alternativa, s. 196 ISBN nenalezeno. BIERACH, A. J. Varovné signály duše. 1. vyd. Praha: Alternativa, s. ISBN nenalezeno.

11 8. Příběh Daisy Lee, Příběh Petuky Daisy žena, která pomáhá lidem po celém světě Jedna čínská žena měla manžela. Žili spolu v Kanadě spokojeným životem, plánovali rodinu. Její manžel však dostal rakovinu. Tato žena se jmenovala Daisy Lee. Rakovina postupovala a Daisy hledala možnosti jak svému muži pomoc. Objevila metodu jménem qigong. Naučila se pracovat s energií a pomáhala svému muži tak, že nad jeho tělem jezdila rukama a čistila jeho energetické pole, odendavala energii, která muži způsobovala bolest. Nemoc už byla ve velmi pokročilé fázi. Nebylo možné manžela zachránit. Ale bylo možné mu ulevit od bolestí. Do toho dne, než Daisy začala využívat qigongovou metodu čištění energetického pole, její muž velmi trpěl. Poslední dny, co spolu strávili, byl téměř bez bolestí. Daisy se od té doby změnil život, začala hledat podstatu života a pomoc druhým lidem. Postupně se zaměřila na práci se ženami. Dnes Daisy jezdí po celém světě a učí ženy, jak pečovat o svoje tělo, jak dělat prevenci nádorovým onemocněním.

12 Petuka - Cítíš-li volání tvořit, studovat, cestovat,.. - je ten pravý čas to činit Některé mě znáte, jiné ještě ne. Cvičím v České republice qigong pro ženy, pořádám semináře jednodenní, víkendové, několikahodinové přednášky i pravidelná cvičení. Volání po spojení čínské medicíny, fyzioterapie, cvičení qigong a práce s posvátným ženstvím přišlo před pár lety. Hledala jsem někoho, kdo by mě mohl tímto směrem vést. Našla jsem Daisy. Cestovala po světě a já věděla, že chci její vědomosti sdílet. Jela jsem za ní, nejdříve s mojí mamkou do Polska, později sama do Ameriky. Pokaždé, když se ženami cvičím, cítím velkou vděčnost, protože probíhá společné léčení. Každá z nás má svůj příběh, máme své partnery nebo partnerky a potřebujeme ve vztahu fungovat jako žena. Vždy, když můj partner cítí, že já jsem spokojená, i on kvete. Vždy, když svou aroganci a sebestřednost zjemním a dokážu vyjádřit úctu a vděčnost, vím, že by mi snesl modré z nebe. Je v pořádku být divoká, mít svou pravdu, být tu se všemi svými emocemi, celistvá. Pojďme tuto celistvost spolu sdílet, cvičení qigong pro ženy poskytuje jedinečnou příležitost, léčí ženu uvnitř nás i společnosti okolo nás. Cvičíme v České republice na různých místech. Můžeme k vám já nebo moje mamka Jana Arcimovičová přijet a seminář uspořádat.

13 9. Jednoduché ukázky cvičení Zvuk pro léčení dělohy Tento cvik pochází ze sestavy Tibetského zvukového cvičení pro ženy. Je to qigong, který byl předán Daisy Lee mistrem Jian Nan z Tian Shanu, hor v Tibetu. Daisy dostala oprávnění sdílet tento qigong se ženami na západě, aby jim mohla pomoci s jejich zdraví a léčením. Vibrace při zpěvu dokážou stimulovat rozbíjení stagnující nebo zablokované energie čchi v těle a stejně tak vyrovnávat a oživovat ženský hormonální systém. Poznávejte hloubku jednotlivých zvuků v těle každý člověk má jedinečný hlas a tón pro otevření vlastního sebeléčivého potenciálu těla. Zpívání ve skupině může být velmi přínosné, nejen proto, že to je legrace sdílet zvuk s ostatními ženami, ale také tu je přínos vibrací, které přichází jak zvenku, tak zevnitř.

14 Zvuk pro léčení dělohy Postavte se rovně, chodidla spojená se zemí prsty, strany chodidel, pata. Zavěste hlavu k nebi, jak kdyby visela na provázku, spojená s hvězdou na nebi, která nám přináší inspiraci. Toto je 2. zvuk ze série 6 zvuků pro léčení ženského těla. Dejte ruce před břicho 1. Roztáhněte ruce do stran, dlaně směrem k zemi jako byste se se zemí spojovaly nádech 2. V úrovni ramen otočte ruce směrem k nebi výdech 3. Zvedejte ruce k nebi a pocitem spojte středy vašich dlaní s nebem nádech 4. Spojte ruce do pozice motlitby a pokračujte před středem těla, špičky prstů směřují k nebi Otáčejte pomalu špičky prstů k zemi ruce stále v pozici motlitby před dělohu. - výdech 5. Nádech - nyní vibrujte do svojí dělohy hlásku ÁÁÁ Vibrujte tak dlouho, jak vám váš dech umožní Ať už řešíte bolestivou menstruaci, myomy, nedostatečné menstruační krvácení apod. je pro vás tento cvik vhodný. Avšak je třeba zvolit vhodnou intenzitu hlasu, při velkém krvácení obzvlášť cvičíme jemněji, vždy je dobrá individuální konzultace. Cvik se provádí v kombinaci s ostatními 6 cviky, které se na některém z našich cvičení můžete naučit. Pro váš trénink klidně pracujte s tímto jedním.

15 Stimulace akupresurního bodu San Yin Jiao - Sp6 Lokalizace: Tento bod se nachází na obou nohách nad vnitřním kotníkem. Když přiložíte jednu svou dlaň nad vnitřní kotník a přiložíte tam palec, najdete hledaný bod. Často je na stlačení citlivý. Pro ženy je velmi důležitým bodem. Funkce: Ovlivňuje hladkou svalovinu dělohy používáme při onemocnění dělohy Vyrovnává tři dráhy, které se nad kotníkem setkávají: játra, slezinu, ledviny Pomáhá na menopauzální návaly Leží na dráze sleziny, která se účastní procesu krvetvorby je možné ovlivnit menstruační krvácení pokud menstruace nepřichází nepravidelná menstruace jakékoliv další menstruační potíže Nepoužívá se při těhotenství! naopak při přenášení miminka můžeme použít Způsob stimulace: Stimulujeme palcem ruky, jemnými kroužky po směru hodinových ručiček na doplnění energie Pokud chceme organismus posílit jen preventivně, každý bod jednotlivě

16 stimulujeme minimálně 1 minutu každý den Pokud léčíme disbalance přidáváme od 3 10 minut (můžete i déle) Pracujete-li s energií, je možné působit prostředkem dlaně, kontaktně i bezkontaktně Na prohřátí a doplnění se dá použít moxa (pelyňková cigareta, která bod nahřívá) Jakékoliv závažnější onemocnění je dobré konzultovat s praktikem čínské medicíny

17 10. Možnost semináře ve vašem městě a další Máte-li jakékoliv dotazy můžete mi psát na mail, srdečně ráda vám předám své zkušenosti a obohatím se vašimi. Děláme kurzy po celé republice máte-li zájem uspořádat ve vašem kraji, napište mi Více o jednotlivých akcích a pravidelných cvičení : Pokud chcete vyzkoušet qigongovou terapii nebo masáž či potřebujete fyzioterapii, jste zvány tyto blahodárné terapie zažít. Doufám, že vás ebook potěšil a našly jste v něm odpovědi na otázky, co vás zajímaly. Zpětné vazby ráda přijímám:) Petuka Arcimovičová

Anahata: Jóga srdce... 3 Předmluva důvodů proč se miluji Praxe pro odpuštění Denní afirmace... 17

Anahata: Jóga srdce... 3 Předmluva důvodů proč se miluji Praxe pro odpuštění Denní afirmace... 17 Anahata: Jóga srdce... 3 Předmluva... 4 Úvod... 6 50 důvodů proč se miluji... 11 Praxe pro odpuštění... 14 Denní afirmace... 17 Meditace... 19 3 způsoby, jak udržet srdeční čakru zdravou... 21 Cvičení

Více

Seznam příloh (výběr)

Seznam příloh (výběr) Seznam příloh (výběr) Příloha 1: Dotazník pro klienty TČM Příloha 2: Dotazník pro pacienty západní medicíny Příloha 3: Dotazník pro praktiky TČM Příloha 4: Dotazník pro lékaře Příloha 1 DOTAZNÍK pro KLIENTY

Více

Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může. pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků

Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může. pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků dochází ke zlepšení prokrvení masírovaných oblastí. Okysličují

Více

Dopravné - 50,- Kč cesta na penzion POD LESEM. Masáže každý pátek od 16.00 hod. V jiné dny dle dohody,mimo čtvrtek. OBJEDNÁVKY NA PENZIONU!!!!!

Dopravné - 50,- Kč cesta na penzion POD LESEM. Masáže každý pátek od 16.00 hod. V jiné dny dle dohody,mimo čtvrtek. OBJEDNÁVKY NA PENZIONU!!!!! Masáž Cena Doba trvání Masáž šíje 100 Kč 20 min Masáž zad 200 Kč 40 min Masáž zad a šíje 250 Kč 60 min Masáž horních končetin 200 Kč 20 min Masáž dolních končetin 250 Kč 40 min Masáž hrudníku a břicha

Více

KLASICKÁ MASÁŽ. regenerační, relaxační, sportovní. cca 30 min. - záda, šíje 250,-

KLASICKÁ MASÁŽ. regenerační, relaxační, sportovní. cca 30 min. - záda, šíje 250,- KLASICKÁ MASÁŽ regenerační, relaxační, sportovní cca 30 min. - záda, šíje 250,- cca 60 min. - záda, šíje + nohy, ruce nebo hlava (dle přání) 500,- cca 90 min. - záda, šíje, nohy + ruce nebo hlava (dle

Více

Dobrý den, Dobrý den vážení lidé,

Dobrý den, Dobrý den vážení lidé, Může se však stát, že takové štěstí mít nebudete a lékař vám oznámí, že narazil na zdravotní potíže onkologického charakteru a je třeba je řešit. Sám si dost těžko dokážu představit, co v této chvíli může

Více

Cvičení 5 Tibeťanů. Harmonizační cvičení

Cvičení 5 Tibeťanů. Harmonizační cvičení Cvičení 5 Tibeťanů Harmonizační cvičení Historie: Na 19.stol se vysloužilý důstojník britské koloniální armády plukovník Bradford odjel do tibetského kláštera s cílem najít tajemství věčného mládí. Po

Více

Václav Vocásek Co je pro zdraví a dobrý psychický stav nejdůležitější

Václav Vocásek Co je pro zdraví a dobrý psychický stav nejdůležitější Stránka: 1 Co je pro zdraví a dobrý psychický stav nejdůležitější Jaký je kořen zdravého a kvalitního života Napsal Václav Vocásek Tvůrce školy tělesného a duševního rozvoje Perly čchi-kungu Napsáno pro:

Více

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe Benefity a terapeutický efekt léčebného bazénu Bolesti hlavy Stres Nespavost Zažívací potíže Bolesti zad Celulitida Těžké nohy Reflexní zóny Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Více

RADA A POUČENÍ LÉKAŘE

RADA A POUČENÍ LÉKAŘE RADA A POUČENÍ LÉKAŘE Obsah: Uživatelky kombinované hormonální antikoncepce Léčebné účinky kombinované hormonální antikoncepce Kontraindikace kombinované hormonální antikoncepce Vysvětlivky: COC = z anglického

Více

Srdečně vás všechny vítám na tomto úžasném projektu, po jehož absolvování nebudete věřit, kým jste byla!

Srdečně vás všechny vítám na tomto úžasném projektu, po jehož absolvování nebudete věřit, kým jste byla! Srdečně vás všechny vítám na tomto úžasném projektu, po jehož absolvování nebudete věřit, kým jste byla! CO JE PRO VÁS DŮLEŽITÉ! UVĚDOMIT SI, PROČ JSTE ZDE A CO CHCETE VE SVÉM ŽIVOTĚ ZMĚNIT A NA TOM BUDEME

Více

Psychosomatika v gynekologii. Mgr.Kateřina Ratislavová ratislav@kos.zcu.cz

Psychosomatika v gynekologii. Mgr.Kateřina Ratislavová ratislav@kos.zcu.cz Psychosomatika v gynekologii Mgr.Kateřina Ratislavová ratislav@kos.zcu.cz Psychosomatická medicína Z řečtiny: psyché (duše) a soma (tělo) Hledá souvislosti mezi: Tělem, tělesnem Psychikou, duší, vědomými

Více

HOSPIC SV. ŠTĚPÁNA V LITOMĚŘICÍCH

HOSPIC SV. ŠTĚPÁNA V LITOMĚŘICÍCH HOSPIC SV. ŠTĚPÁNA V LITOMĚŘICÍCH Přečtěte si jeden z mnoha hospicových příběhů. Příběh paní Dity se díky jejímu věku možná maličko liší od příběhů staříků a křehkých stařenek. Poselství však zůstává stejné:

Více

10 KROKŮ JAK ZVLÁDNOUT STRES

10 KROKŮ JAK ZVLÁDNOUT STRES 10 KROKŮ JAK ZVLÁDNOUT STRES Definice stresu : Stres je soubor reakcí organismu na vnější nebo vnitřní podněty narušující normální chod organismu. Situace mohou být spojeny s negativně laděnými emocemi

Více

NEURORESTART EMOCE VÝUKOVÝ A PRACOVNÍ MANUÁL AUTOR: MONIKA URBANOVÁ A JIŘÍ VOKÁČ ČMOLÍK

NEURORESTART EMOCE VÝUKOVÝ A PRACOVNÍ MANUÁL AUTOR: MONIKA URBANOVÁ A JIŘÍ VOKÁČ ČMOLÍK 2015 NEURORESTART EMOCE VÝUKOVÝ A PRACOVNÍ MANUÁL AUTOR: MONIKA URBANOVÁ A JIŘÍ VOKÁČ ČMOLÍK Kapitola - DEN 0 ZAČÍNÁME Připravte se na trénink NEURORESTART EMOCE. Věnujte pozornost informacím ve videu

Více

Výběr z nových knih 11/2007 psychologie

Výběr z nových knih 11/2007 psychologie Výběr z nových knih 11/2007 psychologie 1. Mé dítě si věří. / Anne Bacus-Lindroth. -- Vyd. 1. Praha: Portál 2007. 159 s. -- cze. ISBN 978-80-7367-296-6 dítě; výchova dítěte; strach; úzkost; sebedůvěra;

Více

Vítejte v jednotě! Poselství pro srpen 2011

Vítejte v jednotě! Poselství pro srpen 2011 Poselství pro srpen 2011 Přijala Barbara Bessen, http://www.kryon-deutschland.com/ Překlad Marketa Selinijana, www.zemeandelu.cz Vítejte v jednotě! Buďte pozdraveni milí přátelé, zde je KRYON z magnetické

Více

Zdravotní deník pro sledování léčby

Zdravotní deník pro sledování léčby Zdravotní deník pro sledování léčby Péče o muže s rakovinou prostaty Proč bych měl být sledován pravidelně? Lékaři mi nedávno zjistili rakovinu prostaty, se kterou se budu dlouhodobě léčit. Můj lékař zvolil

Více

Nyní se budeme zabývat receptory, jež jsou umístěny na velkém palci a odpovídají. Obrázek 6

Nyní se budeme zabývat receptory, jež jsou umístěny na velkém palci a odpovídají. Obrázek 6 Hlava Nyní se budeme zabývat receptory, jež jsou umístěny na velkém palci a odpovídají hlavě. Hlava je součástí nervového systému. Nebudu podrobně popisovat její části, jako jsou mozek, hemisféry (polokoule

Více

Život s karcinomem ledviny

Život s karcinomem ledviny Život s karcinomem ledviny Život s karcinomem ledviny není lehký. Ale nikdo na to nemusí být sám. Rodina, přátelé i poskytovatelé zdravotní péče, všichni mohou pomoci. Péče o pacienta s karcinomem buněk

Více

Videotrénink a jeho využití v komunikaci s lidmi s onemocněním demencí v Domově se zvláštním režimem ve Strážnici. Mgr. Miroslava Kouřilová

Videotrénink a jeho využití v komunikaci s lidmi s onemocněním demencí v Domově se zvláštním režimem ve Strážnici. Mgr. Miroslava Kouřilová Videotrénink a jeho využití v komunikaci s lidmi s onemocněním demencí v Domově se zvláštním režimem ve Strážnici Mgr. Miroslava Kouřilová V roce 2012 bylo našemu zařízení nabídnuto v rámci gerontologické

Více

Zdraví a nemoc. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

Zdraví a nemoc. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje Zdraví a nemoc Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje Říjen 2009 Mgr.Ladislava Ulrychová motto Když chybí zdraví, moudrost je bezradná, síla

Více

Floating vodoléčebná zdravotní technika

Floating vodoléčebná zdravotní technika Floating vodoléčebná zdravotní technika Rozhodnutím Státního ústavu pro kontrolu léčiv Praha a pověření Ministerstva zdravotnictví ČR je floatingová vana díky svým prokazatelným léčebným účinkům zařazena

Více

DOTAZNÍK_Diplomové práce. Zakroužkujte písmeno, které pro vás platí: 1. Pohlaví:

DOTAZNÍK_Diplomové práce. Zakroužkujte písmeno, které pro vás platí: 1. Pohlaví: DOTAZNÍK_Diplomové práce Zakroužkujte písmeno, které pro vás platí: 1. Pohlaví: a. Muž (skončete tady. Dotazník je určen pro ženy) b. Žena (pokračujte v otázce č. 2) 2. Byla Vám diagnostikována rakovina

Více

Jak na splašené hormony? Sestavou cviků jedné moudré ženy

Jak na splašené hormony? Sestavou cviků jedné moudré ženy Jak na splašené hormony? Sestavou cviků jedné moudré ženy Hana Suberová 04. 08. 2014 Když slyšíme slova hormonální jóga, často si nedovedeme nic konkrétního představit. Napadne nás možná, že jde o nějaký

Více

TÉMA. Pochopila jsem ajurvédu takto: Autor : Matusáková Vlasta

TÉMA. Pochopila jsem ajurvédu takto: Autor : Matusáková Vlasta TÉMA Pochopila jsem ajurvédu takto: Autor : Matusáková Vlasta Abych mohla napsat jak jsem pochopila ajurvédu, tak se musím nejdříve zamyslet nad tím co to je - pochopení. Pochopení chápat věci realisticky.

Více

představy o vzniku nemoci ovlivněny vědeckým a kulturním myšlením doby (př. posedlost ďáblem, trest za hřích ) 19.stol vědecké objevy (př. L.

představy o vzniku nemoci ovlivněny vědeckým a kulturním myšlením doby (př. posedlost ďáblem, trest za hřích ) 19.stol vědecké objevy (př. L. Celostní přístupy ke zdraví HOLISMUS Teorie vzniku nemoci představy o vzniku nemoci ovlivněny vědeckým a kulturním myšlením doby (př. posedlost ďáblem, trest za hřích ) 19.stol vědecké objevy (př. L. Pasteur)

Více

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Zdravotně sociální fakulta

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Zdravotně sociální fakulta JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Zdravotně sociální fakulta ZÁKLADY KOMPLEXNÍHO PSYCHOSOMATICKÉHO PŘÍSTUPU (podpora pro kombinovanou formu studia) PhDr. Ing. Hana Konečná, Ph.D. Cíle předmětu:

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;)

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Krásný den, V momentě, kdy jste se rozhodli napsat svůj ebook, ocitli jste se najednou na cestě. Tato cesta může být jednoduchá, bezproblémová a úžasná a možná dokonce

Více

Prenatální linie a její hlavní body

Prenatální linie a její hlavní body Prenatální linie a její hlavní body Linie, jež je pro metamorfózu podstatná, se nachází na vnitřní straně nártu. Zde je možné určit různé hlavní body, ze kterých lze vyčíst průběh prenatálního vývoje.

Více

Frekvence lásky. Ukázka knihy z internetového knihkupectví

Frekvence lásky. Ukázka knihy z internetového knihkupectví Frekvence lásky 1 Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Gabriela Čanigová FREKVENCE LÁSKY Vladimír Kvasnička Nakladatelství VODNÁŘ 3 Děkuji vám všem za podněty, které mne vedly k tomu,

Více

Udržovat správnou formu a cviky vykonávejte pomalu a kontrolovaně. Lokty, kolena a ramena by měly být vždy uvolněné.

Udržovat správnou formu a cviky vykonávejte pomalu a kontrolovaně. Lokty, kolena a ramena by měly být vždy uvolněné. Seznámení s Pilates Pilates formuje a posiluje střední svaly v těle. Zaměřuje se na základní posturální svaly, které udržují tělo v rovnováze poskytují podporu pro páteř. Zejména se při cvičení pilates

Více

na některé otázky všichni neodpověděli Dotazník pro rodiče a) určitě ano 67,5 % b) spíše ano 30 % c) nevím, nedokážu posoudit 0 % d) spíše ne 2,5 %

na některé otázky všichni neodpověděli Dotazník pro rodiče a) určitě ano 67,5 % b) spíše ano 30 % c) nevím, nedokážu posoudit 0 % d) spíše ne 2,5 % Vyhodnocení dotazníků: rozdáno 100% dotazníků, vráceno 95% dotazníků na některé otázky všichni neodpověděli Dotazník pro rodiče Je atmosféra školy, když ji navštívíte, podle vás pozitivní? a) určitě ano

Více

CENÍK SLUŽEB 2010 MAREK ŠČOTKA

CENÍK SLUŽEB 2010 MAREK ŠČOTKA MASÁŽE 1. RYCHLOMASÁŽ "POŠICHTOVKA" do 60 minut do 400 Kč Jednorázové razantnější (téměř sportovní) nabuzení těla po šichtě, sportu, túře nebo jiných fyzických výkonech či nevýkonech. Nečekejte žádnou

Více

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 23. 05. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_14_ZSV

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 23. 05. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_14_ZSV Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 23. 05. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_14_ZSV Ročník: II. Seminář ze základu společenských věd Vzdělávací oblast: Společenskovědní vzdělávání Vzdělávací

Více

Vlastní praxe 1. Sarvótan relaxace

Vlastní praxe 1. Sarvótan relaxace Vlastní praxe Jak již bylo řečeno, jedná se o sestavu velmi dynamických cviků, které musí být vykonávány v přesném pořadí tak, jak budou uvedeny nyní. Popis jednotlivých cviků jsem doplnila dokumentujícími

Více

Gabriela Čanigová. Vladimír Kvasnička Nakladatelství VODNÁŘ. Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz

Gabriela Čanigová. Vladimír Kvasnička Nakladatelství VODNÁŘ. Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Gabriela Čanigová DUCHOVNÍ ANTIDEPRESIVUM aneb Jak nezobat pilule a být v pohodě Vladimír Kvasnička Nakladatelství VODNÁŘ 3 Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Gabriela Čanigová, 2011

Více

Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš

Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš Afirmace s Empatií Prvek - Dřevo Na každý týden jedna afirmace Pro období prvku Dřevo. www.empatia.cz www.akademiecelostnihozdravi.cz 2014 Věnování a poděkování Tuto

Více

Lehce. Snadno. Hravě. Změna programů v hlavě.

Lehce. Snadno. Hravě. Změna programů v hlavě. Lehce. Snadno. Hravě. Změna programů v hlavě. Lehce. Snadno. Hravě. Změna programů v hlavě. Jak bloky vznikají a jak je zrušit. jana@tancimzivotem.cz úvod Jsme předurčeni a stvořeni být šťastní. Užít

Více

DRUHY SPORTOVNÍ MASÁŽE

DRUHY SPORTOVNÍ MASÁŽE DRUHY SPORTOVNÍ MASÁŽE SPORTOVNÍ MASÁŽ Cíl sportovní masáže : příprava na sportovní výkon pomoc při rozcvičování specifická pomoc při strečinku podpora zotavovacích procesů po zátěži navození pocitu pohody

Více

DETOXIKACE TĚLA. pod vedením klinické psycholožky Mgr. Ing. Alexandry Hochmanové

DETOXIKACE TĚLA. pod vedením klinické psycholožky Mgr. Ing. Alexandry Hochmanové Společnost Nutris, pořadatel odborných seminářů a kurzů (www.nutris.net) ve spolupráci s Aliancí výživových poradců ČR (www.aliance-vyziva.cz) pořádá ODBORNÝ 14denní KURZ DETOXIKACE TĚLA pod vedením klinické

Více

Můj rok můj život Jaký byl a bude?

Můj rok můj život Jaký byl a bude? Jaký byl a bude? 2014 Lucie Valchařová, Blíží se nám konec roku a s ním nám přirozeně přichází na mysl, jaký vlastně byl ten náš rok 2014. Je skvělé přivítat nový rok s čistou hlavou a jasnými myšlenkami

Více

Datum rozhovoru: Tazatel č.: Křestní jméno respondenta: 50+ v Evropě SHARE. Písemný dotazník. Hlavní studie 2006 / 2007

Datum rozhovoru: Tazatel č.: Křestní jméno respondenta: 50+ v Evropě SHARE. Písemný dotazník. Hlavní studie 2006 / 2007 poř.č. domácnosti 2 8 0 6 2 0 0 osob. č.-. Datum rozhovoru: Tazatel č.: Křestní jméno respondenta: 50+ v Evropě SHARE Písemný dotazník A Hlavní studie 2006 / 2007 Jak má být dotazník vyplněn? Většinu otázek

Více

Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty

Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty Klinické hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty Brožura pro účastníky DĚKUJEME VÁM, že jste se rozhodl zúčastnit klinického hodnocení ARAMIS pro muže s rakovinou prostaty. V této brožuře najdete

Více

Myšlenky srdce. Louise L. Hayová. poklad vnitřní moudrosti. poklad vnitřní moudrosti. Louise L. Hayová

Myšlenky srdce. Louise L. Hayová. poklad vnitřní moudrosti. poklad vnitřní moudrosti. Louise L. Hayová a rádcem při jejich zvládání. Nastal čas, abyste se zbavili starých přesvědčení a návyků. Meditace a cvičení obsažená na stránkách této knížky vám mohou pomoci získat důvěru při uskutečňování nezbytných

Více

Naším prvním úkolem a samozřejmě i všech

Naším prvním úkolem a samozřejmě i všech Část 1 NAROZENÍ DÍTĚTE LÁSKY Jak se narodí dítě lásky? Naším prvním úkolem a samozřejmě i všech účastníků tréninku je přijít vědomě do pozemského života v podobě dítěte lásky. Kdo je dítě lásky? Obvykle

Více

Brian L. Weiss. Zrcadla času

Brian L. Weiss. Zrcadla času Brian L. Weiss Zrcadla času 1 2 Zrcadla času Od tohoto autora již vyšlo Mnoho životů, mnoho Mistrů Poselství Mistrů Jedna duše, mnoho těl Jen láska je skutečná Minulými životy k uzdravení Zázraky se dějí

Více

Evropský den onemocnění prostaty 15. září 2005 Aktivita Evropské urologické asociace a České urologické společnosti

Evropský den onemocnění prostaty 15. září 2005 Aktivita Evropské urologické asociace a České urologické společnosti Evropský den onemocnění prostaty 15. září 2005 Aktivita Evropské urologické asociace a České urologické společnosti prim. MUDr. Jan Mečl Urologické oddělení Krajská nemocnice Liberec Co je to prostata?

Více

ŠAMANKA - lednové akce

ŠAMANKA - lednové akce ŠAMANKA - lednové akce Datum Čas akce místnost bližší informace 1.1.2017 2.1.17 4.1.17 5.1.17 6.1.17 9.1.17 9.1.17 10.1.17 10.1.17 Šťastný Nový rok Mohendžodáro - Šťavnatá jóni - Adéla Obermajerová & yoga

Více

malýprůvodce životem

malýprůvodce životem karelspilko malýprůvodce životem Podívej se na to jinak a nechej věci, ať se stanou Žít v souladu s kosmickým proudem je koncem utrpení MALÝ PRŮVODCE ŽIVOTEM Podívej se na to jinak a nechej věci, ať se

Více

AUTOŘI MEDUŇKY ČTENÁŘŮM

AUTOŘI MEDUŇKY ČTENÁŘŮM AUTOŘI MEDUŇKY ČTENÁŘŮM MILOŠ MATULA: Semináře DUCHOVNÍ CESTA POKOJNÉHO BOJOVNÍKA SVĚTLA: zákl.st. "1" 6. 8. 11. zámek Hrubá Skála, pokr. st. "2" 13. 15. 11. zámek Hrubá Skála. Workshopy: 2. 11. Bratislava,

Více

Co byste měl(a) vědět o léčivém přípravku

Co byste měl(a) vědět o léčivém přípravku Co byste měl(a) vědět o léčivém přípravku Důležité bezpečnostní informace pro pacienty léčené přípravkem MabThera 1 Co byste měl(a) vědět o přípravku MabThera Pokud máte revmatoidní artritidu (RA), granulomatózu

Více

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ Dokáže pravidelný běh zpomalit stárnutí? SPORTEM KU ZDRAVÍ, NEBO TRVALÉ INVALIDITĚ? MÁ SE ČLOVĚK ZAČÍT HÝBAT, KDYŽ PŮL ŽIVOTA PROSEDĚL ČI DOKONCE PROLEŽEL NA GAUČI? DOKÁŽE PRAVIDELNÝ POHYB ZPOMALIT PROCES

Více

10.10., 8:00-12:00, 17.10., 12:00-16:00 31.10., 8:00-12:00, 07.11., 12:00-16:00

10.10., 8:00-12:00, 17.10., 12:00-16:00 31.10., 8:00-12:00, 07.11., 12:00-16:00 Kurz/workshop 1 skupina 2 skupina Kurz Sebereflexe, sebediagnostika a diagnostika (- skupina cca 15 osob, 4 hodinový kurz, celk. 2 20.9., 12:00- běhy 16:00 20.9., Kurzy Adaptace Kurz Worklife balance 10.10.,

Více

Obličejová cvičení. aneb cvičení pro krásu, svěžest a vitalitu. Mgr. Monika Šulistová. Vzdìlávání, které baví www.computermedia.cz

Obličejová cvičení. aneb cvičení pro krásu, svěžest a vitalitu. Mgr. Monika Šulistová. Vzdìlávání, které baví www.computermedia.cz Obličejová cvičení aneb cvičení pro krásu, svěžest a vitalitu Mgr. Monika Šulistová N a k l a d a t e l s t v í a v y d a v a t e l s t v í R Vzdìlávání, které baví www.computermedia.cz Obsah Úvod...6

Více

Vyberte u každé otázky jednu možnost a zapište si písmenko za vybranou možností. 1. Rád/a slyším pochvalné poznámky. A

Vyberte u každé otázky jednu možnost a zapište si písmenko za vybranou možností. 1. Rád/a slyším pochvalné poznámky. A 5 JZYKŮ LÁSKY Vyberte u každé otázky jednu možnost a zapište si písmenko za vybranou možností. 1. Rád/a slyším pochvalné poznámky. Jsem rád/a, když mě někdo obejme. 2. Rád/a trávím čas o samotě s člověkem,

Více

Téma hodiny: Anatomie ženského pohlavního ústrojí + návštěva gynekologa:

Téma hodiny: Anatomie ženského pohlavního ústrojí + návštěva gynekologa: Téma hodiny: Anatomie ženského pohlavního ústrojí + návštěva gynekologa: 1) vejcovody 8) vaječníky 2) močový měchýř 9) tračník 3) stydká kost 10) děloha 4) bod G 11) poševní klenba 5) klitoris 12) děložní

Více

Duševní hygiena. Mgr. Kateřina Vrtělová. Občanské sdružení Gaudia proti rakovině v Praze a v Brně. www.gaudia.org./rakovina

Duševní hygiena. Mgr. Kateřina Vrtělová. Občanské sdružení Gaudia proti rakovině v Praze a v Brně. www.gaudia.org./rakovina Duševní hygiena Mgr. Kateřina Vrtělová Občanské sdružení Gaudia proti rakovině v Praze a v Brně www.gaudia.org./rakovina Co je to duševní hygiena? Často nás přinutí přemýšlet nad touto otázkou až nepříznivé

Více

TAIJI Podlupou. kurz Plamínky energie I ťin ťing. Vyučuje: MgA. Vlasta Pechová

TAIJI Podlupou. kurz Plamínky energie I ťin ťing. Vyučuje: MgA. Vlasta Pechová kurz Plamínky energie I ťin ťing Vyučuje: MgA. Vlasta Pechová Obsah Plamínky energie I ťin ťing Kurz pod vedením MgA. Vlasty Pechové (ČR) je určený pro všechny věkové generace od 18 let. Je vhodný pro

Více

Klinické hodnocení u bolestí spojených s endometriózou. Bolest, kterou cítíte, je skutečná... i když to ostatní nevidí. A822523

Klinické hodnocení u bolestí spojených s endometriózou. Bolest, kterou cítíte, je skutečná... i když to ostatní nevidí. A822523 Klinické hodnocení u bolestí spojených s endometriózou Bolest, kterou cítíte, je skutečná... i když to ostatní nevidí. A822523 Studie SOLSTICE se provádí v přibližně 200 výzkumných centrech na celém světě.

Více

Staňme se architekty vlastního života i světa

Staňme se architekty vlastního života i světa Staňme se architekty vlastního života i světa Miluše Kubíčková Všichni lidé se rodíme do proměnlivého a velmi členitého světa, který je podivuhodně vnitřně spojitý a celistvý. V něm společně se vším stvořeným

Více

AMI. Příjemné řešení při posilování svalů pánevního dna (tzv. Kegelových svalů nebo také PC svalů).

AMI. Příjemné řešení při posilování svalů pánevního dna (tzv. Kegelových svalů nebo také PC svalů). AMI Příjemné řešení při posilování svalů pánevního dna (tzv. Kegelových svalů nebo také PC svalů). Ami je jedinečná: systém tří kroků umožňuje postupovat v posilování PC svalů vlastním tempem. Ami je potěšení:

Více

Předmět: Cvičení s hudbou

Předmět: Cvičení s hudbou Předmět: Cvičení s hudbou Charakteristika volitelného předmětu cvičení s hudbou 2. stupeň Obsah tohoto vyučovacího předmětu vychází ze vzdělávací oblasti Člověk a zdraví stanovených RVP ZV a realizuje

Více

děkuji Vám, že jste mi

děkuji Vám, že jste mi Mistryně, děkuji Vám, děkuji Vám, že jste mi Rádo se stalo. že jste mi sem pomohla přivést devět starších lidí v jejich 60 nebo 70 letech, aby Vás tentokrát viděli. Přeji Vám stále dobré zdraví a krásu.

Více

STRES STRES ZÁTĚŽ, TÍSEŇ, TLAK, ÚZKOST BÝT VYSTAVEN VNĚJŠÍM SILÁM, TLAKŮM NEJBĚŽNĚJŠÍ PŘEDSTAVA: STRES JE SÍLA, KTERÁ ZPŮSOBUJE TĚLESNÉ NEBO PSYCHICKÉ VYČERPÁNÍ A UTRPENÍ STRES PROŽÍVÁ ČLOVĚK, KTERÝ JE

Více

Program prevence početí při léčbě přípravkem Erivedge: Důležité informace o prevenci početí a antikoncepci pro pacienta užívajícího přípravek Erivedge

Program prevence početí při léčbě přípravkem Erivedge: Důležité informace o prevenci početí a antikoncepci pro pacienta užívajícího přípravek Erivedge Program prevence početí při léčbě přípravkem Erivedge: Důležité informace o prevenci početí a antikoncepci pro pacienta užívajícího přípravek Erivedge Erivedge může způsobit závažné vrozené vady Může vést

Více

Předmluva: Proč Konfucius?

Předmluva: Proč Konfucius? Obsah Kapitola první, Cesty nebes a země 11 Kapitola druhá, Cesta srdce a duše 27 Kapitola třetí, Cesta světa 45 Kapitola čtvrtá, Cesta přátelství 69 Kapitola pátá, Cesta ctižádosti 87 Kapitola šestá,

Více

JAK PŮSOBÍ AKTIVNÍ SED NA ŽIDLI THERAPIA?

JAK PŮSOBÍ AKTIVNÍ SED NA ŽIDLI THERAPIA? JAK PŮSOBÍ AKTIVNÍ SED NA ŽIDLI THERAPIA? Zpracovala Zuzana Beranová fyzioterapeutka rehabilitace Zdravíčko Krnov 2009-03-04 a M1 dodává: spoluautorka židle THERAPIA (paní Beranová je příliš skromná) CÍL

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví

Ukázka knihy z internetového knihkupectví TRITON Psychologická setkávání Jan Poněšický Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Souvislosti mezi zvládáním životních problémů, tělesným zdravím a nemocí Jan Poněšický Psychosomatika pro

Více

ÚVOD. Působení obkladu

ÚVOD. Působení obkladu ÚVOD Pro většinu z nás je zdraví a dlouhověkost hlavním cílem našeho snažení. V závislosti na úrovni svého podvědomí se o něj staráme méně či více aktivně. Abychom mohli začít s úvahami na dané téma, musíme

Více

Osobnostní vzdělávání finální návrh harmonogramu a obsahu kurzů

Osobnostní vzdělávání finální návrh harmonogramu a obsahu kurzů Osobnostní vzdělávání finální návrh harmonogramu a obsahu kurzů Kurz/workshop 1 skupina 2 skupina Kurz Sebereflexe, sebediagnostika a diagnostika (- skupina cca 15 osob, 4 hodinový kurz, celk. 2 běhy 20.9.,

Více

ANDĚLSKÁ NADĚJE Vše pro Vaši duši! NEWSLETTER 9/2016

ANDĚLSKÁ NADĚJE Vše pro Vaši duši! NEWSLETTER 9/2016 ANDĚLSKÁ NADĚJE Vše pro Vaši duši! NEWSLETTER 9/2016 Hezké září, andělští přátelé, jak se máte? Jak se Vám daří? Andělé říkají, že si přejeme více klidu a stabilnější energie. Stále se něco děje, procházíme

Více

Možná Vás bude zajímat klinické hodnocení (studie) AZURE.

Možná Vás bude zajímat klinické hodnocení (studie) AZURE. Příručka pacienta Bylo Vám diagnostikováno onemocnění se syndromem chronické pánevní bolesti? Zažili jste pánevní bolest nebo nepříjemné pocity po dobu nejméně 3 z posledních 6 měsíců? Jste starší 18 let?

Více

Oceňuji, co cvičení pilates udělalo pro mne. Dovolte mi, abych vám ukázala, co dovede udělat pro vás. Mgr. Renata Sabongui, majitelka ochranné

Oceňuji, co cvičení pilates udělalo pro mne. Dovolte mi, abych vám ukázala, co dovede udělat pro vás. Mgr. Renata Sabongui, majitelka ochranné OBSAH ÚVOD 5 KDO JE RENATA SABONGUI? 5 CO JE TO PILATES? 5 CO V TÉTO KNIZE NALEZNETE? 6 SLOVA TĚCH, KDO CVIČENÍ JIŽ ZNAJÍ 6 PROČ CVIČIT TOTO CVIČENÍ? 8 CVIČENÍ 11 SEZNAM CVIKŮ NA DVD 12 SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ

Více

Dílčí část 1 Rozvojové aktivity pro pracovníky v sociálních službách

Dílčí část 1 Rozvojové aktivity pro pracovníky v sociálních službách Příloha č. 1 SPECIFIKACE VZDĚLÁVACÍCH POTŘEB Níže uvedené obsahy jednotlivých kurzů jsou pouze orientační, zadavatel umožňuje cíle kurzu naplnit i jiným obdobným obsahem kurzů dle akreditace uchazečů.

Více

Karta osobní péče. Služby. pro naše klienty

Karta osobní péče. Služby. pro naše klienty Karta osobní péče Služby pro naše klienty Buďte u nás jako doma Chtěli bychom, abyste se v naší lékárně cítili dobře. Proto si zakládáme na přátelském a laskavém přístupu, neobyčejné péči a věříme, že

Více

Akupuntura(akupresura) na cesty

Akupuntura(akupresura) na cesty Akupuntura(akupresura) na cesty 1. Základní body TS 4 v 1. meziprstním prostoru ve výši středu 1. záprstní kosti Ž 36 tři proporcionální cuny (palce) pod čéškou, jeden prst vně od hrany holenní kosti Bod

Více

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy?

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? 2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? Kolegiální vztahy jsou velmi delikátní záležitost, neboť s kolegy lidé tráví velkou část svého života. Pokud se v týmu vyskytuje někdo negativní,

Více

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu

Léčba bolesti u mnohočetného myelomu Léčba bolesti u mnohočetného myelomu O. Sláma, IHOK FN Brno Bolest u MM Při postižení kostí je bolest častá Intenzita bolesti v průběhu léčby výrazně kolísá V pokročilých stádiích onemocnění je bolest

Více

Prvky mentální aktivizace. Mgr. Markéta Vaculová

Prvky mentální aktivizace. Mgr. Markéta Vaculová Prvky mentální aktivizace Mgr. Markéta Vaculová Aktivizace a zákon Zákon č.108/2006 Sb. o sociálních službách dává všem poskytovatelům povinnost zajistit všem uživatelům volnočasové aktivity nebo pracovat

Více

AUTOŘI MEDUŇKY ČTENÁŘŮM

AUTOŘI MEDUŇKY ČTENÁŘŮM AUTOŘI MEDUŇKY ČTENÁŘŮM MARTA FOUČKOVÁ, PhDr. PŘEDNÁŠKY: Praha divadlo Gong, 28. 10., 17. 11., ve 14 h. 10. 12. v 17.00 h.. Brno Semilaso 7. 11. ve 14 h. SEMINÁŘE: Kolín 23. 25. 10., 27. 29. 11. Dlouhé

Více

EmoTrance slabikář (Dr. Silvia Hartmann, tvůrkyně metody EmoTrance)

EmoTrance slabikář (Dr. Silvia Hartmann, tvůrkyně metody EmoTrance) EmoTrance slabikář (Dr. Silvia Hartmann, tvůrkyně metody EmoTrance) 1. Emoce jsou velmi důležité. - Emoce působí na naše tělo a mohou vyvolat onemocnění. - Emoce působí na naši mysl a mohou způsobit, že

Více

Mámou i po rakovině. Napsal uživatel

Mámou i po rakovině. Napsal uživatel Ve Fakultní nemocnici Brno vzniklo první Centrum ochrany reprodukce u nás. Jako jediné v ČR poskytuje ochranu v celém rozsahu včetně odběru a zamrazení tkáně vaječníku. Centrum vznikalo postupně od poloviny

Více

Popis využití: Výukový materiál s úkoly pro žáky s využitím dataprojektoru,

Popis využití: Výukový materiál s úkoly pro žáky s využitím dataprojektoru, VY_32_INOVACE_PSYPS14660ZAP Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření:

Více

Zvýšení výkonu Zdravý životní styl Odbourání stresu a napětí Motivační a odměňovací nástroje

Zvýšení výkonu Zdravý životní styl Odbourání stresu a napětí Motivační a odměňovací nástroje Zvýšení výkonu Zdravý životní styl Odbourání stresu a napětí Motivační a odměňovací nástroje CENTRUM CELOSTNÍ SOMATICKÉ PÉČE Vědomá práce s tělem ovlivňuje psychický i fyzický stav člověka, zvyšuje výkonnost

Více

LÉČENÍ VNITŘNÍHO DÍTĚTE V POHODLÍ DOMOVA Monika Nisznanská

LÉČENÍ VNITŘNÍHO DÍTĚTE V POHODLÍ DOMOVA Monika Nisznanská 2 Vy už nemusíte Moje emocionální zranění z dětství mě před mnoha lety žití v nevědomí dohnala do velmi vážné psychické situace, ze které mi pomohla až pomoc zvenčí. Díky jednomu velmi intenzivnímu zážitku,

Více

OCHRÁNIT. VAKCÍNU, VAŠE BUDOUCNOST JE JEN JEDNA. ZEPTEJTE SE NA KTERÁ VÁS MÙ E POMOCI

OCHRÁNIT. VAKCÍNU, VAŠE BUDOUCNOST JE JEN JEDNA. ZEPTEJTE SE NA KTERÁ VÁS MÙ E POMOCI VAŠE BUDOUCNOST JE JEN JEDNA. ZEPTEJTE SE NA VAKCÍNU, KTERÁ VÁS MÙ E POMOCI OCHRÁNIT. Registrovaná ochranná známka MERCK & CO., INC., Whitehouse Station, N.J., U.S.A. Copyright MERCK & CO., INC., Whitehouse

Více

TERAPIE A SLUŽBY. Mgr. Marek Vít: psycholog a homeopat, Pardubice. www.marekvit.eu. tel.: 777 052 569.

TERAPIE A SLUŽBY. Mgr. Marek Vít: psycholog a homeopat, Pardubice. www.marekvit.eu. tel.: 777 052 569. TERAPIE A SLUŽBY Aroma a shiatsu masáže, jejich kombinace vhodná i pro těhotné, 15 let praxe. V. Vačkářová, mob: 721 734 816, metro C (Praž. povstání). Mgr. Marek Vít: psycholog a homeopat, Pardubice.

Více

Rady pro pokročilou duši

Rady pro pokročilou duši Rady pro pokročilou duši Richard Bach Příručka Mesiáše Rady pro pokročilou duši Nejlepší způsob, jak se vyhnout odpovědnosti, je říct: Mám odpovědnost. Tví přátelé tě během první minuty vašeho setkání

Více

NADĚJE Jak pracujeme s nadějí v hospici. Mgr. Radka Alexandrová DLBsHospicem sv. Josefa, Rajhrad Brno

NADĚJE Jak pracujeme s nadějí v hospici. Mgr. Radka Alexandrová DLBsHospicem sv. Josefa, Rajhrad Brno NADĚJE Jak pracujeme s nadějí v hospici Mgr. Radka Alexandrová DLBsHospicem sv. Josefa, Rajhrad 19. 20.9.2013 Brno HOSPIC Místo, kam chodí lidé důstojně umírat Naděje na DOBROU SMRT Naděje na KVALITNÍ

Více

RADA A POUČENÍ LÉKAŘE

RADA A POUČENÍ LÉKAŘE RADA A POUČENÍ LÉKAŘE KOMBINOVANÁ HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE (MOŽNÉ UŽITÍ K YUZPEHO METODĚ) Obsah: a. Uživatelky kombinované hormonální antikoncepce b. Léčebné účinky kombinované hormonální antikoncepce c.

Více

SYCENÍ DUŠE CHIJIOKE NWAUCHE. (Konference Kunčice pod Ondřejníkem, říjen 2013)

SYCENÍ DUŠE CHIJIOKE NWAUCHE. (Konference Kunčice pod Ondřejníkem, říjen 2013) SYCENÍ DUŠE CHIJIOKE NWAUCHE (Konference Kunčice pod Ondřejníkem, říjen 2013) Moc se mi líbilo, jak jsi mluvil o sedmi aktivitách duše. O sycení se, o kněžství Já věřím, že je pro mě velmi důležité, abych

Více

Autogenn trønink - zlom.qxd :28 Page 1 TRITON

Autogenn trønink - zlom.qxd :28 Page 1 TRITON TRITON Autogenní trénink Nácvik koncentrativního sebeuvolnění Základní informace MUDr. Jozef Hašto Tit. list Autogenní trénink Nácvik koncentrativního sebeuvolnění Základní informace Tato kniha ani žádná

Více

VY_32_INOVACE_11.14 1/6 3.2.11.14 Hormonální soustava Hormonální soustava

VY_32_INOVACE_11.14 1/6 3.2.11.14 Hormonální soustava Hormonální soustava 1/6 3.2.11.14 Cíl popsat stavbu hormonální soustavy - charakterizovat její činnost a funkci - vyjmenovat nejdůležitější hormony - uvést onemocnění, úrazy, prevenci, ošetření, příčiny - žlázy s vnitřním

Více

Dutina ústní, hygiena dutiny ústní. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

Dutina ústní, hygiena dutiny ústní. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje Dutina ústní, hygiena dutiny ústní Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje Únor 2011 Mgr. Radka Benešová ZUBY HYGIENA DUTINY ÚSTNÍ Základem zdravých

Více

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice Dr. med. Claudia Croos-Müller ODVAHU! Knížka o přežití Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice 12 a ½ cvičení pro okamžitou pomoc pro získání klidu a odvahy V této knize najdeš následující cvičení:

Více

RECEPTY OSUDU. Poznámky... 196

RECEPTY OSUDU. Poznámky... 196 OBSAH RECEPTY OSUDU Lekce 1: Jak správně vybrat cíl a prostředky pro uskutečnění změny ve svém životě.. 11 Lekce 2: Jak spravedlivý a neustále štědrý je vesmír... 12 Lekce 3: Jak dosáhnout celistvosti,

Více

Sebeuzdravující-Moment UK, Londýn Duben Potvrzené

Sebeuzdravující-Moment UK, Londýn Duben Potvrzené Sebeuzdravující-Moment UK, Londýn Duben Potvrzené Prožitkový večer Pátek, 7. Duben 19:30 Registrace 20:00 až cca. 22:00: Balance-Recovery Prožitkový večer Finanční vyrovnání: 30 Balance-Recovery Prožitkový

Více

1. CESTA: Nemilujte svět (První Janova 2,15-17)

1. CESTA: Nemilujte svět (První Janova 2,15-17) 1. CESTA: Nemilujte svět (První Janova 2,15-17) Nemilujte svět ani to, co je ve světě. Miluje-li kdo svět, láska Otcova v něm není. Neboť všechno, co je ve světě, po čem dychtí člověk a co chtějí jeho

Více