Pomozme sama sobě. Qigong pro ženy a psychosomatika ne-moci. Autorka: Petuka Arcimovičová

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Pomozme sama sobě. Qigong pro ženy a psychosomatika ne-moci. Autorka: Petuka Arcimovičová www.qigong-pro-zeny.cz www.petuarci.cz"

Transkript

1 Pomozme sama sobě Qigong pro ženy a psychosomatika ne-moci Autorka: Petuka Arcimovičová

2 Obsah 1. Léčivé cvičení na dlouhověkost - Qigong pro ženy 2. Žena jako zářící lotos 3. V čem jsou ženy odlišné 4. Účinky cvičení 5. Těhotenství 6. Je pro mě vhodné, když mám cysty, bolestivou menstruaci,...? 7. Psychosomatika léčíme ne-moc, tím že znovu získáme moc 8. Příběh Daisy Lee, Příběh Petuky 9. Jednoduché ukázky cvičení 10. Možnost semináře ve vašem městě a další

3 1. Qigong pro ženy - léčivé cvičení na dlouhověkost Setkaly jste se někdy s pojmem qigong? A co třeba čchi-kung a nebo taiči? To už je vám možná bližší. Pokud trochu nebo ne, nevadí. Uvedu vás do velkolepého systému cvičení, které spojuje rovinu tělesnou, mentální i duchovní. Qigong je velmi staré čínské učení a cvičení. Nejčastěji ho mohou praktikovat jak ženy tak muži. Ráda bych vám představila jeden ze systému qigongu, který se věnuje pouze ženám - Čchi-kung zářícího lotosu. Věřte nebo ne, je to systém známý po celém světě. Mnoho ženám pomohl s hormonálními potížemi, bulkami v prsou, cystami a dalšími ženskými dysbalancemi. Je to cvičení na dlouhověkost, protože dokud žena září a cítí se být ženou, její tělo je i v pokročilém věku plné elánu a šťávy.

4 2. Žena jako zářící lotos Také si procházíte různými výzvami vašeho života, občas jak tančící na obláčku, občas až po krk ponořená v bahně? Nic si z toho nedělejte, život je takový. Je jen na nás, abychom se znovunaučily vnímat každou zkušenost s otevřeným srdcem. Ve výsledku neexistuje nic špatného ani nic dobrého, věci se jen dějí a my jsme tu pro to, abychom se od nich učily. Podívejme se pro příklad na krásný květ lotosu. Lotos je symbolem lidského ducha a jeho schopnosti překonat nesnáze. Ze skromného počátku svého vzniku v bahně, se lotos dokáže přeměnit sám v něco většího. Vyvíjejícího se v nejvyšší stav vědomí, aby přinesl krásu, světlo a moudrost těm, kteří hledají inspiraci a duchovní vývoj. Radiant Lotus Qigong Čchi-kung zářícího lotosu, toto je název celého systému cvičení, který sestavila čínská žena Daisy Lee. Její příběh je velmi zajmavý a brzy na něj přijde v našem ebooku řeč. Daisy věděla, že žena je často jako květina vyrůstající z hloubky nijak vábné tmavé země, proč? Tak jako lotos vyrůstá z bažin, i my ženy můžeme růst skrze nevyhnutelné výzvy našeho života a skrze naše podvědomé strachy, které nás drží zaklesnuté ve vzorcích chování. Když rosteme ke světlu a probouzíme své vědomí, láska, soucit a moudrost rozpustí vše, co nás zdržuje v osobním růstu a vývoji.

5 3. V čem jsou ženy odlišné? Od počátky menstruačního cyklu, přes těhotenství (pokud v životě přijde), po menopauzu a moudrá léta stáří se setkáváme s mezníky v životě ženy. Změny jsou nevyhnutelné a přirozené, přesto je poměrně často stresující vidět naše těla, jak se věkem mění. Pokud se naučíme na sebe dívat s milujícím přijímáním během těchto klíčových přechodových období, uvědomujeme si, že je možné najít vnitřní mír, radost a smíření i přes životní změny. Důležitý je pro nás výběr kvalitního jídla a pití, přesměrování myšlení k pozitivu, vytvoření životních afirmací i záměrů a důvěra, že můžeme vnitřně podpořit naši rodinu a přátelé, aniž bychom se samy cítily vyčerpané. Díky Čchikungu zářícího lotosu se dokážeme postavit do vlastního světla, stát v něm a zářit na všechny okolo, aniž bychom o to nijak zvlášť usilovaly, září to samo.

6 4. Účinky cvičení Zejména pro ženy mohou hormonální a emoční stresy znamenat nahromadění disharmonií v těle, které později mohou vést k závažným onemocněním nebo nemocem jako rakovina. Čchi-kung zářícího lotosu je obzvláště cenný se naučit, protože mnoho žen má tendenci skladovat energií emocí v prsou a pohlavních orgánech, místech, která jsou tak citlivá a zranitelná a přitom natolik silná, že dávají nový život ostatním. Čchi-kung zářícího lotosu může hrát zásadní roli v podpoře žen v prevenci a komplexní léčbě ženských nádorových onemocnění jako cvičení podporující uvolnění zablokované energie v ženském těle, během stále se zvyšující relaxace, omlazení a odolnosti k nemocem. Při pravidelném cvičení Čchi-kungu zářícího lotosu můžete: 1. Podpořit hormonální zdraví ženského organismu 2. Léčit fyzické potíže jako děložní cysty, menstruační bolesti, zatvrdliny prsou, menopauzální diskomfort apod. 3. Podpořit uvolnění zablokovaných emocí 4. Dělat prevence ne-mocem a různým degeneracím na těle. 5. Zlepšit imunitu a zdraví buněk 6. Zvýšit množství kyslíku v krvi 7. Zvýšit uvědomění, pozdvihnout náladu a radost do života 8. Naučit ducha, tělo a mysl pracovat v souladu s nejvyšší podstatou v Jednotě Mnoho žen pozitivně ovlivnily svůj menstruační cyklus, zmenšily nebo zcela odstranily zatvrdliny a cysty v prsou, návaly horka, bolest nebo nepohodlí menopauzy a stvořily harmonické vyladění ženského těla díky pravidelné praxi.

7 Nikdo vám nemůže zaručit, že se díky Čchi-kungu zářícího lotosu nebo jiné formě čchi-kungu uzdravíte z nemoci. Cesta každé z nás je individuální. Někomu pomůže zpěv, jinému západní medicína a dalšímu cvičení. Věřím, že pokud čelíte nějaké zdravotní výzvě nebo si přejete vylepšit celkové zdraví, poznáte, že pravidelná praxe těchto jednoduchých cvičení bude přínosem a požehnáním ve vašem životě, tak jako se to stalo i v mém. 5. Těhotenství Cvičení je vhodné i pro těhotné maminky. Důležité v tomto období je, aby hormony dobře fungovaly. Je lepší cvičit jemně, zejména natřásání a naklepávání, vše ostatní můžete v normálním tempu. Máme pár kontarindikovaných akupresurních bodů. Avšak to jsou asi jen dva z celého širokého systému Radiant Lotus Qigong. Zbylé cviky pomáhají tělu vyrovnávat se se změnami, které těhoteství přináší. Při praktikování se často těhotné ženy cítí velmi hezky. Miminku tak v děloze vytvářejí příjemné zázemí.

8 6. Je pro mě cvičení vhodné, když mám cysty, bolestivou menstruaci,...? Ano! Každá máme svou osobní cestu a věřme, že nás vede k pochopením, které ve svém životě potřebujeme. Qigong pro ženy je jednou z cest, která vám může v mnohém pomoci s vaším menstruačním cyklem, vnitřní pohodou i ženskými obtížemi. Vždy je dobré jakákoliv závažnější onemocnění konzultovat s doktorem. Qigong pro ženy ještě není v naší republice velmi známý, někdy lékaři znají hormonální jógu, ale qigong je pro ně nový. Ráda pro vašeho doktora pošlu základní informace o cvičení nebo mu můžete dát odkaz na webové stránky Cvičení qigong pro ženy je velmi citlivé k našemu organismu. Na rozdíl od jiných hormonálních cvičení pracuje pomalu a efektivně. Nesnažíme se probudit naše hormony tou nejrychlejší cestou, dáváme pouze tělu impulzy, aby si samo vytvářelo svoji vnitřní harmonii. Mám kamarádky, které si velmi chválý účinky cvičení na pomoc s cystami a polipy v děloze. Také ukotvení se v hormonálním přechodu v období menopauzy je důležitý efekt qigongu pro ženy. Pokud trpíme nádorovým onemocněním, můžeme qigong používat jako součást léčby. Ve velké většině případů je důležité i vysadit mléčné výrobky, které v sobě v současné době nesou velké množství estrogenů a zahleňují, tudíž nedovolují energii volně plynout. Qigong pro ženy používáme jako součást léčby po ozařování a chemoterapii na posílení organismu, taktéž po gynekologických zákrocích. Ve chvíli, kdy cítíme, že je organismus připraven na jemné cvičení, můžeme začít. Často pouze zvuk či akupresurní bod může být pomocí na naší Cestě. V případě nádorů prsou a dělohy praktikujeme jemněji a konzultujeme s odborníkem.

9 7. Psychosomatika léčíme ne-moc, tím že znovu získáme moc Ptáte se proč vůbec nemoc existuje? Zkusme se na to podívat hlouběji, než jen, že se děje něco špatného. Že se děje něco, co má povznést naši duši nad koncept, že to co prožíváme v životě je smutné a bolestivé. Přibližme se k podstatě sami sebe. V několika odstavcích nyní shrnu zajmavé věty od světově známých autorů, píšících o psychosomatice o vědě, která se zabývá vzájemným ovlivňováním se psychiky a těla. Na začátku minulého století, když ještě nebyla medicína tak mocná, chodil lékař do domu nemocného, vyptával se ho na emoční stav, pochopil ho a uzdravoval. 1 Příznak nemoci je pro nás signálem, že něco není v pořádku. Poutáme k němu svou pozornost, zájem i energii a je pro nás ukazatelem, že něco na naší cestě je třeba změnit. Poskytuje naší osobě tak důvěrné informace, které nám žádný dobrý přítel nesdělí. Proto bychom neměli v nemoci hledat protivníka, ale partnera, který se snaží o jediný cíl, nechat nás dosáhnout celistvosti. Nemoc dělá člověka poctivým, nemilosrdně odhaluje zákoutí jeho duše, v nemoci se člověk projevuje takový, jaký 1 TRAPKOVÁ, L., CHVÁLA, V. Rodinná terapie psychosomatických poruch. 1. vyd. Praha: Portál, s. ISBN

10 doopravdy je.2 Minulost a budoucnost jsou jen pojmy, které jsme si vytvořili, abychom mohli svět poznávat, aby to vše bylo zajímavější. Člověk je nemocný kvůli chybění jednoty, ale zdravý člověk, kterému nic nechybí, se nachází zřejmě pouze v učebnicích anatomie. Nemoc nás přivádí ke zdraví. O tělu se nedá říkat, že je nemocné či zdravé, pouze se v něm projevují informace vědomí.3 Pokud proti nemoci bojujeme, děláme nepřítele nechtěně ještě silnějším, protože časem proti němu musí být zřizovány stále mohutnější zdi. Boj přináší jen krátkodobou úlevu, z dlouhodobého hlediska eskaluje.4 Proč tedy nezačneme rovnou řešit nějaký příznak onemocnění hned, když se objeví? Společnost má určitá pravidla chování a pokud se neshodují s našimi momentálními potřebami, mohou být tyto potřeby potlačeny. V důsledku chybění odvahy, či nedostatku času pro činy, které člověk chtěl udělat, si s sebou životem vleče mnoho nevyřízených záležitostí. Jedná-li se o pocity potřeby plakat, organismus nachystaný k pláči je znásilněn.5 Psychosomatickému onemocnění většinou předchází dlouhotrvající stres. Každý máme vrozenou či získanou dispozici pro locus minoris resistentia, místo, kde tělo klade nejmenší odpor vůči nějaké nemoci. Jedná se o jakéhosi mluvčího celého organismu, který včas protestuje, že je přetěžován, protože postupně by docházelo k přetěžování ostatních orgánů. Pokud člověk těmto signálům nenaslouchá či je utlumí léky, pak si přivolává nebezpečí nemoci a vyčerpání DETHLEFSEN, T., DAHLKE R. Nemoc jako cesta. 2. vyd. Praha: Aquamarin, 2000, 288 s. ISBN DETHLEFSEN, T., DAHLKE R. Nemoc jako cesta. 2. vyd. Praha: Aquamarin, s. ISBN DAHLKE, R. Nemoc jako řeč duše. 1. vyd. Praha: PRAGMA, s. ISBN BIERACH, A. J. Varovné signály duše. 1. vyd. Praha: Alternativa, s. 196 ISBN nenalezeno. BIERACH, A. J. Varovné signály duše. 1. vyd. Praha: Alternativa, s. ISBN nenalezeno.

11 8. Příběh Daisy Lee, Příběh Petuky Daisy žena, která pomáhá lidem po celém světě Jedna čínská žena měla manžela. Žili spolu v Kanadě spokojeným životem, plánovali rodinu. Její manžel však dostal rakovinu. Tato žena se jmenovala Daisy Lee. Rakovina postupovala a Daisy hledala možnosti jak svému muži pomoc. Objevila metodu jménem qigong. Naučila se pracovat s energií a pomáhala svému muži tak, že nad jeho tělem jezdila rukama a čistila jeho energetické pole, odendavala energii, která muži způsobovala bolest. Nemoc už byla ve velmi pokročilé fázi. Nebylo možné manžela zachránit. Ale bylo možné mu ulevit od bolestí. Do toho dne, než Daisy začala využívat qigongovou metodu čištění energetického pole, její muž velmi trpěl. Poslední dny, co spolu strávili, byl téměř bez bolestí. Daisy se od té doby změnil život, začala hledat podstatu života a pomoc druhým lidem. Postupně se zaměřila na práci se ženami. Dnes Daisy jezdí po celém světě a učí ženy, jak pečovat o svoje tělo, jak dělat prevenci nádorovým onemocněním.

12 Petuka - Cítíš-li volání tvořit, studovat, cestovat,.. - je ten pravý čas to činit Některé mě znáte, jiné ještě ne. Cvičím v České republice qigong pro ženy, pořádám semináře jednodenní, víkendové, několikahodinové přednášky i pravidelná cvičení. Volání po spojení čínské medicíny, fyzioterapie, cvičení qigong a práce s posvátným ženstvím přišlo před pár lety. Hledala jsem někoho, kdo by mě mohl tímto směrem vést. Našla jsem Daisy. Cestovala po světě a já věděla, že chci její vědomosti sdílet. Jela jsem za ní, nejdříve s mojí mamkou do Polska, později sama do Ameriky. Pokaždé, když se ženami cvičím, cítím velkou vděčnost, protože probíhá společné léčení. Každá z nás má svůj příběh, máme své partnery nebo partnerky a potřebujeme ve vztahu fungovat jako žena. Vždy, když můj partner cítí, že já jsem spokojená, i on kvete. Vždy, když svou aroganci a sebestřednost zjemním a dokážu vyjádřit úctu a vděčnost, vím, že by mi snesl modré z nebe. Je v pořádku být divoká, mít svou pravdu, být tu se všemi svými emocemi, celistvá. Pojďme tuto celistvost spolu sdílet, cvičení qigong pro ženy poskytuje jedinečnou příležitost, léčí ženu uvnitř nás i společnosti okolo nás. Cvičíme v České republice na různých místech. Můžeme k vám já nebo moje mamka Jana Arcimovičová přijet a seminář uspořádat.

13 9. Jednoduché ukázky cvičení Zvuk pro léčení dělohy Tento cvik pochází ze sestavy Tibetského zvukového cvičení pro ženy. Je to qigong, který byl předán Daisy Lee mistrem Jian Nan z Tian Shanu, hor v Tibetu. Daisy dostala oprávnění sdílet tento qigong se ženami na západě, aby jim mohla pomoci s jejich zdraví a léčením. Vibrace při zpěvu dokážou stimulovat rozbíjení stagnující nebo zablokované energie čchi v těle a stejně tak vyrovnávat a oživovat ženský hormonální systém. Poznávejte hloubku jednotlivých zvuků v těle každý člověk má jedinečný hlas a tón pro otevření vlastního sebeléčivého potenciálu těla. Zpívání ve skupině může být velmi přínosné, nejen proto, že to je legrace sdílet zvuk s ostatními ženami, ale také tu je přínos vibrací, které přichází jak zvenku, tak zevnitř.

14 Zvuk pro léčení dělohy Postavte se rovně, chodidla spojená se zemí prsty, strany chodidel, pata. Zavěste hlavu k nebi, jak kdyby visela na provázku, spojená s hvězdou na nebi, která nám přináší inspiraci. Toto je 2. zvuk ze série 6 zvuků pro léčení ženského těla. Dejte ruce před břicho 1. Roztáhněte ruce do stran, dlaně směrem k zemi jako byste se se zemí spojovaly nádech 2. V úrovni ramen otočte ruce směrem k nebi výdech 3. Zvedejte ruce k nebi a pocitem spojte středy vašich dlaní s nebem nádech 4. Spojte ruce do pozice motlitby a pokračujte před středem těla, špičky prstů směřují k nebi Otáčejte pomalu špičky prstů k zemi ruce stále v pozici motlitby před dělohu. - výdech 5. Nádech - nyní vibrujte do svojí dělohy hlásku ÁÁÁ Vibrujte tak dlouho, jak vám váš dech umožní Ať už řešíte bolestivou menstruaci, myomy, nedostatečné menstruační krvácení apod. je pro vás tento cvik vhodný. Avšak je třeba zvolit vhodnou intenzitu hlasu, při velkém krvácení obzvlášť cvičíme jemněji, vždy je dobrá individuální konzultace. Cvik se provádí v kombinaci s ostatními 6 cviky, které se na některém z našich cvičení můžete naučit. Pro váš trénink klidně pracujte s tímto jedním.

15 Stimulace akupresurního bodu San Yin Jiao - Sp6 Lokalizace: Tento bod se nachází na obou nohách nad vnitřním kotníkem. Když přiložíte jednu svou dlaň nad vnitřní kotník a přiložíte tam palec, najdete hledaný bod. Často je na stlačení citlivý. Pro ženy je velmi důležitým bodem. Funkce: Ovlivňuje hladkou svalovinu dělohy používáme při onemocnění dělohy Vyrovnává tři dráhy, které se nad kotníkem setkávají: játra, slezinu, ledviny Pomáhá na menopauzální návaly Leží na dráze sleziny, která se účastní procesu krvetvorby je možné ovlivnit menstruační krvácení pokud menstruace nepřichází nepravidelná menstruace jakékoliv další menstruační potíže Nepoužívá se při těhotenství! naopak při přenášení miminka můžeme použít Způsob stimulace: Stimulujeme palcem ruky, jemnými kroužky po směru hodinových ručiček na doplnění energie Pokud chceme organismus posílit jen preventivně, každý bod jednotlivě

16 stimulujeme minimálně 1 minutu každý den Pokud léčíme disbalance přidáváme od 3 10 minut (můžete i déle) Pracujete-li s energií, je možné působit prostředkem dlaně, kontaktně i bezkontaktně Na prohřátí a doplnění se dá použít moxa (pelyňková cigareta, která bod nahřívá) Jakékoliv závažnější onemocnění je dobré konzultovat s praktikem čínské medicíny

17 10. Možnost semináře ve vašem městě a další Máte-li jakékoliv dotazy můžete mi psát na mail, srdečně ráda vám předám své zkušenosti a obohatím se vašimi. Děláme kurzy po celé republice máte-li zájem uspořádat ve vašem kraji, napište mi Více o jednotlivých akcích a pravidelných cvičení : Pokud chcete vyzkoušet qigongovou terapii nebo masáž či potřebujete fyzioterapii, jste zvány tyto blahodárné terapie zažít. Doufám, že vás ebook potěšil a našly jste v něm odpovědi na otázky, co vás zajímaly. Zpětné vazby ráda přijímám:) Petuka Arcimovičová

MUDr. M. BHOLE ÚVAHY O JÓZE

MUDr. M. BHOLE ÚVAHY O JÓZE Vydala TJ JÓGA Olomouc, Litovelská tř.30 Tisk povolen pod číslem: Odbor kultury NVmB 585/83. Veškerá práva tisku a rozmnožování vyhražena vydávající organizaci. MUDr. M. BHOLE ÚVAHY O JÓZE Úvahy o j ó

Více

Sahadža meditace pro každého. Luděk Smolka & Radim Ryška

Sahadža meditace pro každého. Luděk Smolka & Radim Ryška Sahadža meditace pro každého Luděk Smolka & Radim Ryška Sahadža meditace pro každého Luděk Smolka & Radim Ryška Sahadža meditace pro každého Luděk Smolka & Radim Ryška Vydala společnost Višva Nirmala

Více

Tělo, mysl a smysly jsou spojeny procesem vnitřní alchymie TARTHANG TULKU TIBETSKÁ LÉČEBNÁ RELAXACE KUM NYE

Tělo, mysl a smysly jsou spojeny procesem vnitřní alchymie TARTHANG TULKU TIBETSKÁ LÉČEBNÁ RELAXACE KUM NYE Tělo, mysl a smysly jsou spojeny procesem vnitřní alchymie TARTHANG TULKU TIBETSKÁ LÉČEBNÁ RELAXACE KUM NYE Obsah Předmluva k 1. dílu... 7 Předmluva ke 2. dílu... 9 1. díl... 10 Teorie, příprava masáž...

Více

SHIATSU. Japonská masáž pro zdraví a dobrou kondici ELAINE LIECHTI OBSAH

SHIATSU. Japonská masáž pro zdraví a dobrou kondici ELAINE LIECHTI OBSAH SHIATSU Japonská masáž pro zdraví a dobrou kondici ELAINE LIECHTI Nakladatelství Alternativa Elišky Přemyslovny 380, 156 00 Praha 5 OBSAH 1. Co je Shiatsu?... 5 2. Historie Shiatsu... 23 3. Podstata a

Více

VÝJIMEČNÉ ŽENY. podzim 2014. výjimečné ženy 1

VÝJIMEČNÉ ŽENY. podzim 2014. výjimečné ženy 1 VÝJIMEČNÉ ŽENY podzim 2014 1 editorial Tělo a duše jsou dle řecké kalokaghatie spojenými nádobami a současná moderní medicína jim přikládá rovnocenný podíl na vzniku řady nemocí. Jak je to s onemocněním

Více

UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ FAKULTA HUMANITNÍCH STUDIÍ Institut mezioborových studií Brno

UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ FAKULTA HUMANITNÍCH STUDIÍ Institut mezioborových studií Brno UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ FAKULTA HUMANITNÍCH STUDIÍ Institut mezioborových studií Brno Jóga a její vliv na psychickou a fyzickou kondici seniorů BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Vedoucí bakalářské práce: Mgr. Olga

Více

RUCE SVĚTLA LÉČENÍ A LIDSKÉ ENERGETICKÉ POLE. Nové paradigma pro pojetí zdraví, nemoci a mezilidských vztahů. Barbara Ann Brennan (1987)

RUCE SVĚTLA LÉČENÍ A LIDSKÉ ENERGETICKÉ POLE. Nové paradigma pro pojetí zdraví, nemoci a mezilidských vztahů. Barbara Ann Brennan (1987) Jako vše ryzí, i moudrost, je-li (asi v 90%) obsažena v textu, pochází od Stvořitele, a jako světlo Slunce je šířeno z bezpodmínečné lásky pro všechny, i moudrost obsažená zde patří každému, kdo ji je

Více

aneb Co mě nezabije, to mě posílí

aneb Co mě nezabije, to mě posílí PRŮVODCE KOMPETENCÍ - ZVLÁDÁNÍ ZÁTĚŽE aneb Co mě nezabije, to mě posílí Okolní svět se mění čím dál tím rychleji a my se mu musíme přizpůsobovat. V našich životech neexistuje mnoho jistot, které lze považovat

Více

21 klíču. k tajemství hubnutí. Má myšlenka reálnou moc ovlivnit tělo? Proč detoxikovat tělo, když chci hubnout? Co jsou kila bolesti?

21 klíču. k tajemství hubnutí. Má myšlenka reálnou moc ovlivnit tělo? Proč detoxikovat tělo, když chci hubnout? Co jsou kila bolesti? 21 klíču k tajemství hubnutí Cestou těla a mysli Má myšlenka reálnou moc ovlivnit tělo? Proč detoxikovat tělo, když chci hubnout? Co jsou kila bolesti? Klíč číslo: 1 záměr 2 smích 3 cílená práce s myšlenkami

Více

DUCHOVNÍ CESTA Průvodce k nekonečné seberealizaci a svobodě Michio Kushi &

DUCHOVNÍ CESTA Průvodce k nekonečné seberealizaci a svobodě Michio Kushi & DUCHOVNÍ CESTA Průvodce k nekonečné seberealizaci a svobodě Michio Kushi & Edward Esko Prof. Michio Kushi Z anglického originálu SPIRITUÁL JOURNEY-. Michio Kushťs Guide to Endless Self-Realization and

Více

Vlasy ve větru. Tak jsme vstoupili do nového roku 2010. Ať každý den se sen duše mění ve skutečnost.

Vlasy ve větru. Tak jsme vstoupili do nového roku 2010. Ať každý den se sen duše mění ve skutečnost. Vlasy ve větru 1/ 2010 8. číslo Milí lidičkové, Tak jsme vstoupili do nového roku 2010. Přeji Vám všem mnoho radosti, lásky a vnitřní rovnováhy. Ať každý den se sen duše mění ve skutečnost. Veronika Blanka

Více

RELAXACE DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

RELAXACE DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE Západočeská univerzita v Plzni Fakulta pedagogická Katedra psychologie Bakalářská práce RELAXACE DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE Lucie Štychová Předškolní a mimoškolní pedagogika: Učitelství pro mateřské školy Vedoucí

Více

SEXUÁLNÍ ENERGIE MANTAK CHIA MICHAEL WINN NAKLADATELSTVÍ

SEXUÁLNÍ ENERGIE MANTAK CHIA MICHAEL WINN NAKLADATELSTVÍ ROZVÍJENÍ MUŽSKÉ SEXUÁLNÍ ENERGIE MANTAK CHIA MICHAEL WINN NAKLADATELSTVÍ PODĚKOVÁNÍ Tato kniha vznikala v průběhu desetiletí. Chtěl bych na prvním místě poděkovat všem taoistickým mistrům, kteří byli

Více

Komunikace a krizová komunikace. Autor: Martin Švihla

Komunikace a krizová komunikace. Autor: Martin Švihla Komunikace a krizová komunikace Autor: Martin Švihla 1 Obsah Obsah...1 1. Nástroje a cíle kurzu úvod pro lektory...3 1.1 Poznámka k textu... 4 2. O autorovi...4 3. Východiska...5 3.1 Komunikace... 5 3.2

Více

Soutěžní práce Středoškolské odborné činnosti

Soutěžní práce Středoškolské odborné činnosti STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA MINISTERSTVA VNITRA V HOLEŠOVĚ Soutěžní práce Středoškolské odborné činnosti Zpracoval: Ivo Toman Holešov 2004 STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA MINISTERSTVA VNITRA V HOLEŠOVĚ AIKIDO a jeho

Více

Jan Pletánek. Povídání. o shiatsu, zdraví. a Skutečnosti

Jan Pletánek. Povídání. o shiatsu, zdraví. a Skutečnosti Povídání o shiatsu, zdraví Jan Pletánek a Skutečnosti Povídání o shiatsu, zdraví Jan Pletánek a Skutečnosti Jan Pletánek Foto: Jan Pletánek, Jan Rudzinskyj MAXX Creative communication s. r. o. Pardubice

Více

LÉČIVÁ LÁSKA KULTIVACE ŽENSKÉ SEXUÁLNÍ ENERGIE 1 MANTAK CHIA MANEEWAN CHIA

LÉČIVÁ LÁSKA KULTIVACE ŽENSKÉ SEXUÁLNÍ ENERGIE 1 MANTAK CHIA MANEEWAN CHIA LÉČIVÁ LÁSKA KULTIVACE ŽENSKÉ SEXUÁLNÍ ENERGIE 1 MANTAK CHIA MANEEWAN CHIA Poděkování Především děkuji těm taoistickým mistrům, kteří byli tak laskaví a podělili se se mnou o své poznání, aniž by si představili,

Více

V P E N Ě Z Í C H V E V Z T A Z Í C H V E Z D R A V Í

V P E N Ě Z Í C H V E V Z T A Z Í C H V E Z D R A V Í Ročník III, vydání 5, květen 2008 měsíčník o tom, jak si udržovat pohodu ve čtyřech zák ladních oblastech života V P R Á C I V P E N Ě Z Í C H V E V Z T A Z Í C H V E Z D R A V Í OBSAH ČÍSLA Práce Jsi

Více

Oldřiška Kališová. Řeka Života. aktivní kniha pro lidskou mysl

Oldřiška Kališová. Řeka Života. aktivní kniha pro lidskou mysl Oldřiška Kališová Řeka Života aktivní kniha pro lidskou mysl Obsah Úvod ke knize... K obsahu knihy... Filosofie knihy jako příručky... Řeka života... Etická mysl Proč jsme... Jsme proto... Princip života

Více

Podnikání očima žen 3

Podnikání očima žen 3 Podnikání očima žen 2 3 Podnikání očima žen 4 Strach z neznáma je brzdou v životě i v podnikání. Ačkoliv na jednu stranu může být oprávněný, na druhou nám brání uskutečnit mnohé ze svých snů. A právě proto

Více

Ritodgata - promluvy v srpnu 2008

Ritodgata - promluvy v srpnu 2008 Ritodgata - promluvy v srpnu 2008 pátek večer - 12.8. 2008 Nejdříve pozdravme ty síly, které nás svedly zde dohromady. Tutéž sílu vidíme i v našich srdcích a před ní se rovněž skláníme. Jsme tady dnes

Více

magazín pro skutečný život Dan Millman

magazín pro skutečný život Dan Millman magazín pro skutečný život BRIAN TRACY SANDRA EPSTEIN MARIAN JELÍNEK PETR KADLEC JAN MŰHLFEIT DAVID DEIDA DAGMAR HAVLOVÁ IVO TOMAN ELVÍRA CHADIMOVÁ PETR KOUKAL VÁCLAV MERTIN 4 Dan Millman Trauma nemusí

Více

Výcvik a rozvoj učitele Dharmy

Výcvik a rozvoj učitele Dharmy Výcvik a rozvoj učitele Dharmy PŘEPIS ŘEČI ZENOVÉHO MISTRA DAE BONGA Na této kazetě jsou zaznamenány nejdůležitější body učení Zenového mistra Seung Sahna a naší školy Kwan Um. Ze všeho nejdříve co znamená

Více

VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ

VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ Vnitřní orgány dokážou to, co nedokážou sebelépe pěstované svaly: ochránit organizmus před stárnutím a nemocí. ugonika 2005 Dr. Stephen T. Chang VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ Czech

Více

Pozitivní ovlivňování životních postojů a Orientační dny pro mládež jako formy primární prevence

Pozitivní ovlivňování životních postojů a Orientační dny pro mládež jako formy primární prevence UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE Evangelická teologická fakulta Bakalářská práce Pozitivní ovlivňování životních postojů a Orientační dny pro mládež jako formy primární prevence Vedoucí práce: Ing. Mgr. Jan

Více

SMYSL LIDSKÉHO ŽIVOTA

SMYSL LIDSKÉHO ŽIVOTA UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI PEDAGOGICKÁ FAKULTA Katedra psychologie a patopsychologie Obor: MA - IV SMYSL LIDSKÉHO ŽIVOTA BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Jana Šprtová Olomouc 2013 Vedoucí práce: Mgr. et Mgr. Iveta

Více

Bo Lozoff VŠICHNI MÁME SVÁ POUTA

Bo Lozoff VŠICHNI MÁME SVÁ POUTA Bo Lozoff VŠICHNI MÁME SVÁ POUTA průvodce k osvobození DÍL DRUHÝ: OSVOBOZOVÁNÍ Bo Lozoff 1985 16. vydání 2006, Human Kindness Foundation 325.000 výtisků Motto: Život není tím, čím se zdá být díky Bože!

Více

Hudba a pohyb v prevenci duševního a fyzického zdraví

Hudba a pohyb v prevenci duševního a fyzického zdraví JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Ateliér taneční pedagogiky Hudba a pohyb v prevenci duševního a fyzického zdraví Diplomová práce Autor práce: Hana Malíková Vedoucí práce: Mgr.

Více

Kognitivní, motorické a psychické dovednosti dětí s Di George syndromem (překlad části základních informací pro rodiče od Nadace VCFS org.

Kognitivní, motorické a psychické dovednosti dětí s Di George syndromem (překlad části základních informací pro rodiče od Nadace VCFS org. Kognitivní, motorické a psychické dovednosti dětí s Di George syndromem (překlad části základních informací pro rodiče od Nadace VCFS org.) U většiny dětí, pacientů s Di George syndromem se objevují problémy

Více

Shamballa 1024 manuál 1-4

Shamballa 1024 manuál 1-4 Shamballa 1024 manuál 1-4 Shamballa 1024 manuál - stupeň 1 - obsahuje prvních 256 symbolů - odstranění nejhrubších energetických bloků v energetickém těle - Archanděl Michael pomáhá odstranit karmická

Více