KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2014/2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2014/2015"

Transkript

1 Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2014/2015

2 Vážení členové Kruhu přátel hudby Hranice, i noví zájemci o předplatné, předkládáme vám nabídku pro nadcházející sezónu a věříme, že se vám bude líbit. Cena předplatného: Pracující 700 Kč Děti nad 12 let, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP 600 Kč Děti do 12 let v doprovodu dospělého zdarma. Město Hranice Předplatné je zvýhodněno. Jednotlivé vstupné v součtu za všechny koncerty činí 1010 Kč, doprodávají se pouze zbylá místa. Abonentky můžete zakoupit od pondělí 25. srpna 2014 v kanceláři MKZ pod koncertním sálem v Zámecké ulici. Případné dotazy vám zodpovíme na tel.: , příp. na u Těšíme se na setkávání s vámi! Bc. Helena Votavová Ředitelka MKZ Dramaturgie a propagace KPH Ing. Eva Škrobánková Zástupkyně ředitelky, ekonomka Organizace a účetnictví KPH

3 fotografie z minulé sezóny KPH

4 Kruh přátel hudby při MKZ Hranice pořádá také každoročně zájezdy na koncerty Moravské filharmonie do Olomouce předplatitelská skupina B. Termíny koncertů základní skupiny jsou plánovány tak, aby se se skupinou B nekryly. Autobusová přeprava je zajištěna. Cena za osobu Kč z toho abonentka na 4 koncerty 700 Kč a příspěvek na dopravu 320 Kč. Bližší informace vám rády podají organizátorky KPH Hranice. Ladislav Janda Potok pod viadukty a jiné hranické vzpomínky Na podzim roku 2014 vydá nakladatelství Tichý typ knihu tex tů Ladislava Jandy s názvem Potok pod viadukty a jiné hranické vzpomínky. Kniha dnes již zesnulého autora naváže na jeho úspěný povídkový soubor Krásná řeka Bečva a přinese hrst vzpomínkových textů na staré Hranice, na jejich kulturní a společenský život, ale také myslivost a rybářství. Ladislav Janda ( ) byl výraznou místní osobností, civilním povoláním zaměstnanec hranické cementárny, ve volném čase trumpetista, rybář a myslivec.

5 1 út 23. září h Koncertní sál JITKA HOSPROVÁ viola JITKA ČECHOVÁ klavír Program: Clara Schumann Tři romance pro violu a klavír, op. 22 Johannes Brahms Sonáta č. 1, op. 120 f moll pro violu a klavír Paul Hindemith Sonáta č. 5, op. 11 pro violu sólo Paul Hindemith Sonáta Fantazie č. 4 op. 11 pro violu a klavír Jitka Hosprová studovala hru na violu na konzervatoři v Plzni u Jana Motlíka. Akademii múzických umění v Praze absolvovala u doc. Jana Pěrušky. Od roku 1998 byla členkou Bennewitzova kvarteta. Spolupráci završila natočením CD s kvartety L. Janáčka, H. Krásy a P. Haase. V lednu 2001 vychází její první sólové CD Rhapsody (Slavický, Martinů, Lukáš, Bodorová). V srpnu 2005 natočila orchestrální CD s nahrávkami českých violových koncertů. V roce 2005 debutovala v USA koncerty ve Washingtonu D.C. a New Yorku. V následující sezóně je již představena americkému publiku na řadě recitálů. Jako sólistka vystoupila na řadě světových hudebních festivalů v ČR, Bulharsku, Tunisku, Německu, Francii, Itálie a v Chile. Jitka Čechová studovala na konzervatoři v Praze (prof. Novotný), na AMU v Praze (prof. Toperczer). Je pravidelně zvána na velké hudební scény a festivaly (Pražské jaro, Graz, Paříž, Alte Oper Frankfurt, Baden-Baden, Bodensee Festival, Český Krumlov, Moravský podzim, Edinburgh, Bamberg, Janáčkův máj, Ticino Musica). Natočila řadu nahrávek u firem Intercord, BMG, Lotos, Cube. Jako pianistka Smetanova tria se komorní hudbě věnuje s plným emotivním zaujetím, podpořeným brilantní technickou vybaveností. Smetanovo trio se v našem KPH přestavilo v únoru 2012.

6 2 st 22. října h Kostel Stětí sv. Jana Křtitele VÁCLAV HUDEČEK housle MARTIN HROCH cembalo Program: G. F. Haendel Sonata A dur / J. S. Bach Air in D / Anonymus Variation on the Romanesca / Giuseppe Tartini Sonata C dur / J. S. Bach Arioso / J. B. N. Royer Le Vertigo (Závrať) / František Benda Sonata G dur / B. Storace Ciaconna / J. S. Bach Ch. Gounod Ave Maria / G. F. Haendel Sonata D dur Houslový virtuos Václav Hudeček patří ke stálicím českého koncertního umění. Debutoval v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Byl žákem slavné houslové legendy Davida Oistracha a vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích, jakož i na všech významných světových festivalech. Nahrávky Václava Hudečka vyšly u společností Supraphon, Panton, Japan Victor Company, Ex Libris a dalších. Jeho záznam Vivaldiho Čtvero ročních období se stal nejúspěšnějším titulem, který vznikl v ČR po listopadu Systematicky se stará o pomoc nastupující české interpretační generaci, a to každoročním pořádáním let ních houslových kurzů v Luhačovicích. Roku 2007 bylo V. Hudečkovi uděleno vysoké státní vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění. Martin Hroch je výrazná osobnost mladé cembalové generace. Absolvoval JAMU v Brně ve třídě prof. B. M. Willi. Zabývá se autentickou interpretací barokní hudby. Své vzdělání si rozšířil v rámci řady mistrovských kurzů doma i v zahraničí pod vedením předních umělců a pedagogů. Opakovaně získal stipendium Společnosti J. Brahmse v německém Baden-Badenu k prestižnímu studiu hudby v Brahmshausu. Umělecky se podílel na natáčení dokumentu o J. Brahmsovi pro japonskou televizi a ve francouzském snímku Muž, kte rý se směje s G. Depardieu ztvárnil roli krá lovského cembalisty. Je laureátem mezinárodní soutěže International Forum Musical Performance and Pedagogics. Jako sólista i jako komorní hráč vystupuje s řadou orchestrů a komorních ansámblů. Nahrává pro rozhlas i televizi. Je členem londýnské The British Hapsichord Society. V roce 2010 se stal zakladatelem a ředitelem Mezinárodních interpretačních kurzů Zábřeh, Hudba ve městě J. E. Welzla, kde vede cembalovou třídu.

7 3 út 11. listopadu h Koncertní sál Proměny času GAMAVILLA QUARTET Vít Mužík Vladislav Kvapil Gabriel Pavlík Marián Pavlík housle housle viola violoncello Koncertní pogram je sestaven ze skladeb Purcella, Vranického, Mozarta, Dvořáka a Beatles. Gamavilla Quartet je soubor složený z předních hudební ků Moravské filharmonie Olomouc, jednoho z nejvýznamnějších orchestrů České republiky. Vznikl roku 1998 a od počátku své činnosti věnuje velkou pozornost interpretaci klasické hudby období od renesance po romantismus. Soubor s velkým úspěchem interpretuje také skladby jazzové. Významnou sou částí reperto áru jsou také aranžmá evergreenů skupiny Beatles a slavných skladeb světově proslulého amerického skladatele G. Gershwina v úpravách pro smyčcové kvarteto. Kvarteto má za sebou řadu úspěšných vystoupení v ČR i v zahraničí včetně koncertů na významných hudebních festivalech. Gamavilla Quartet se též po dílí na koncertních turné velkých světových hvězd populární hudby. Roku 1999 účinkovali na koncertech v Ně mecku a Švýcarsku s Vanesou Mae a v roce 2005 na evropském turné Roda Stewarta.

8 4 ne 28. prosince h Kostel Stětí sv. Jana Křtitele VÁNOČNÍ KONCERT LISELOTTE ROKYTA JAN ROKYTA KLÁRA OBRRUČOVÁ Panova flétna cimbál mezzosoprán Jan Rokyta ml. svou kariéru zahájil v cimbálové muzice TECHNIK Ostrava, založené r jeho otcem Janem Rokytou seniorem. V oblasti soudobé vážné hudby spolupracoval se Symfonickým orchestrem bratislavského rozhlasu, s ASKO/Schönberg ensemble, Nederlands Blazers ensemble, Het Nieuw ensemble, Rozhlasovou komorní filharmonií a dalšími. V oblasti světového folklóru získal Jan Rokyta ml. bohaté zkušenosti v orchestru Mezinárodního folklórního divadla v Amsterdamu, kde působil jako instrumentální sólista a hudební realizátor a v sezoně jako hudební ředitel. Spolu s manželkou Liselotte vytvořil netradiční nástrojové spojení Panovy flétny a cimbálu. Panova flétna a cimbál patří svým původem k velmi starým nástrojům a procházely hudebními dějinami spíše jako nástroje lidové a nestandardní. Opravdový rozmach znamenala pro oba nástroje až druhá polovina 19. století, kdy světoví skladatelé objevili široké barevné spektrum obou nástrojů a začali je občas využívat ve svých skladbách. Liselotte Rokyta spolupracuje pravidelně s předními varhaníky, se kterými koncertuje v Nizozemí, Kanadě a USA, v ČR, SR, Německu, Švýcarsku a Jihoafrické republice. Koncertní program manželů Rokytových obsahuje jak folklórní hudbu východní Evropy, tak i transkripce a původní skladby pro tuto nástrojovou kombinaci (např. Syrinx en Claire de lune Claude Debussyho a transkripce skladeb Bély Bartóka). Od roku 2007 vyučuje Liselotte hru na Panovu flétnu v rámci svých soukromých kurzů v Nizozemsku, ČR a Kanadě. Klára Obručová má na svém kontě již dvě sólová CD Laštověnka lítá a BROLN uvádí Kláru Blažkovou a její přátele. R získala 2. místo v celostátní soutěži dětských interpretů lidových písní Zpěváček. Díky tomu měla příležitost zpívat s P. Dvorským, E. Urbanovou, VOS Ondráš z Brna, OĽUN Bratislava a s ostravskou Cimbálovou muzikou TECHNIK Jana Rokyty. Spolupracuje s cimbálovými muzikami Soláň a Kotár, je sólistkou VOLN. Účinkuje s kapelami Broln, Flair Jana Rokyty ml. a s formací JazzHec & vocal.

9 5 út 10. února h Koncertní sál LUKÁŠ MOŤKA trombon ONDŘEJ MOŤKA trumpeta LENKA POLÁŠKOVÁ klavír Program: Sonáta anonymus pro trombon a klavír /Sonáta Georg F. Händel pro trubku a klavír / Synfonia Giovanni B. Pergolesi pro trombon a klavír / Andante a Allegro Guy Ropartz / Sonatina Štěpán Koníček pro trombon sólo / Legenda Georges Enescu pro trubku a klavír / Fantasia Ladislav Simon pro trombon a klavír / Duetto Eugéne Bozza pro trubku a trombon Lukáš Moťka hru na trombon vystudoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod ve dením Rudolfa Berana. Poté studoval JAMU v Brně ve třídě prof. Jaroslava Kummera a dále pak AMU v Praze pod vedením Mgr. Jiřího Sušického. Svá studia si rozšířil také v zahraničí na Konservatorium privatuniversität Wien ve třídě Gabriela Madase. Získal řadu ocenění nejen v ČR. Na mezinárodní soutěži v německém Markneukirchenu získal 3. cenu a mezinárodní soutěži Pražského jara získal 2. cenu a titul laureáta. Je vyhledávaným sólovým a komorním hráčem. Vystoupil na mnoha podiích doma i v zahraničí. V současné době spolupracuje s předními českými soubory a je sólo- -trombonisou České filharmonie. Na základě skvělých výsledků byl zařazen na Listinu mladých umělců Nadace Český hudební fond. Ondřej Moťka se hře na trubku věnuje od osmi let. Základům se učil na základní umělecké škole v Lošticích pod vedením Pavla Beneše, který ho také připravil ke přijímacím zkouškám na konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Na této škole dnes již sám působí jako kantor a sou časně sám dále studuje na JAMU u Doc. Jana Brody. Absolvoval mnohé hudební soutěže. Je také členem Moravské filharmonie Olomouc. Lenka Polášková vystudovala Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži - obor hra na klavír u prof. Vandy Jandové. Během studia se zúčastnila několika mezinárodní klavírních soutěží. Po absolutoriu (1998) vystudovala na Ostravské univerzitě obor Hudební výchova, sbor mistrovství pro 3. stupeň. Obnovila tradici sborového zpěvu v Hu líně. Založila Smíšený pěvecký sbor Smetana Hulín, jehož sbormistryní je dodnes. S dětským pěveckým sborem Moravské děti spolupracuje od r jako korepetitorka a roku 2003 již jako jeho sbormistryně. Roku 2010 jí byla udělena Unií pěveckých sborů za dosažené úspěchy cena Sbormistr junior. Působí jako pedagog na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži a na ZUŠ v Hulíně.

10 6 st 11. března 2015 odjezd h Beskydské divadlo Nový Jičín JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA Nehrajeme kratce, hrajeme už 60 let, hlásá hrdě do světa Janáčkova filharmonie Ostrava. Ano, tento skvělý ostravský orchestr oslavil v lednu 2014 neuvěřitelné 60. narozeniny. Plný, sytý zvuk, muzikální projev a technická vyspělost. To jsou pevné, neotřesitelné základy, na nichž lze stavět. Tím nejdůležitějším úkolem pro Janáčkovu filharmonii Ostrava však stále zůstává co nejlépe zprostředkovávat posluchačům nezapomenutelný hudební zážitek. Koncert navštívíme již tradičně společně se spřátelenými KPH (valašskomeziříčským, rož novským a domácím novojičínským). Autobusová doprava je v ceně předplatného. Účast na tomto koncertu mimo předplatné bude možná jen v případě zbylých volných míst (v divadle + v autobusu).

11 7 čt 23. dubna h Koncertní sál KYTAROVÉ TRIO NÉTÉ Program: P. J. Vejvanovský: Sonata Sancti Spiritus / T. Morley: Canzonets, or Little Short Songs to Three Voyces / M. Štědroň: Fauxbourdon * skladba věnována Triu Nété / È. Satie: La belle excentrique / C. Debussy: Le petit nègre / E. Schulhoff: Esquisses de jazz, op. 64 / B. Martinů: Dvě skici / J. Ježek: Tanec loutek / Máximo Diego Pujol: Fin de siglo Trio Nété bylo založeno roku Jeho členové se poprvé sešli v souboru Moravia Guitar Consort, zaměřujícím se na interpretaci renesanční a barokní hudby. Jako trio nyní ovšem hrají především hudbu soudobou. Mistrovské třídy u Alvara Pierriho a Pabla Márqueze byly důležitým povzbuzením v počátcích umělecké činnosti. Roku 2005 bylo vybráno k účasti v závěrečných kolech mezinárodní soutěže komorní hudby v Osace v Japonsku a roku 2006 získalo 1. cenu v mezinárodní kytarové soutěži v italské Gorizii. Trio s příznivými ohlasy koncertuje na mezinárodní scéně kytarové i komorní hudby. Trio Nété bylo také již poctěno několika věnováními, přičemž Fauxbourdon M Štědroně a Re I. Bláhy jsou s největší pravděpodobností vůbec prvními skladbami předních českých skladatelů-nekytaristů pro kytarové trio. Ďusi Burmeč - narozen ve Zlíně. Hudební vzdělání získal na Konzervatoři v Kroměříži u prof. Josefa Švédy a poté na Akademii múzických umění v Praze v kytarové třídě doc. Milana Zelenky. V letech působil ve známé instrumentální skupině Jablkoň, se kterou nahrál dvě CD - Machalaj a Písničky. Jako člen hudební skupiny Talant se podílel s Hradišťanem na nahrávce dvou CD O Slunovratu a Mys dobré naděje. Petra Galasová narozena v Zábřehu na Moravě. Studovala na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, kde navštěvovala třídu Bohumily Kunzové. Roku 2014 úspěšně zakončila studia na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě pod vedením prof. Jozefa Zsapky. Aktivně se účastnila mistrovských tříd Pavla Steidla, Štěpána Raka, Krzysztofa Pelecha a dalších. Ve spolupráci s handicapovanými dětmi také vystoupila pro Český rozhlas, Českou televizi, v Národním divadle v Praze a na mnoha koncertech a festivalech. Od roku 2013 vyučuje na Konzervatoři v Olomouci. Petra Galasová nahradila v roce 2013 v sestavě Tria Nété Annu Slezákovou. Vlastimil Flajšingr narozen ve Zlíně, kde byl jeho prvním učitelem Jaromír Konečný. Během studia na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Stanislava Juřici se aktivně zúčastnil mistrovských tříd, které vedli Roberto Aussel, Carlo Marchione a další. Kromě zájmu o komorní hudbu se věnuje také pedagogické a organizátorské činnosti. Je předsedou festivalové řady Kytara Zlín Mezinárodní koncerty v atriu.

12 8 květen červen Termín, místo konání a interpret (interpreti) v jednání, bude upřesněno počátkem roku 2015 AMERICKÉ JARO Mezinárodní společnost Antonína Dvořáka o.p.s. je nezisková organizace, která se zaměřuje na uctění památky Antonína Dvořáka provozováním jeho děl a rovněž připomínáním duchovního odkazu Dvořákovy osobnosti. Jedním z hlavních cílů všech aktivit je uvádět špičkové české i světové umělce nejen ve velkých městech, ale představovat je publiku i v menších městech a obcích. Od svého založení pořádá společnost série koncertů a hudebních festivalů. V roce 2006 proběhl první ročník festivalu AMERICKÉ JARO, který je dnes vlajkovým programem Mezinárodní společnosti Antonína Dvořáka, v jehož rámci se konají koncerty, mistrovské kurzy a přednášky za účasti umělců a lektorů ze Spojených států amerických, Kanady a z České republiky, a při kterém již zazněla díla celé řady amerických a evropských skladatelů. Jedním ze zúčastněných měst v tomto projektu byly již dvakrát i Hranice, prostřednictvím našeho Kruhu přátel hudby. Představili jsme dva klavíristy v rámci festivalu Americké jaro v roce 2009 to byl Adam Wodnicki (klavírní virtuoz polského původu, žijící v USA), a roce 2011 rovněž klavírní virtuoz Stephen Beus (Stony Brook, New York),nositel prvních cen několika prestižních mezinárodních soutěží. Vy, kteří jste tyto úžasné koncerty navštívili, se jistě už nyní těšíte s námi, jaký bonbónek nám připraví letošní ročník.

Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace. KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014

Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace. KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014 Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014 Vážení členové Kruhu přátel hudby Hranice, i noví zájemci o předplatné, pro nadcházející sezónu (od září 2013

Více

Městské kulturní zařízení Hranice. příspěvková organizace. Kruh přátel hudby

Městské kulturní zařízení Hranice. příspěvková organizace. Kruh přátel hudby Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace Kruh přátel hudby sezóna 2012/2013 Vážení členové Kruhu přátel hudby Hranice, i noví zájemci o předplatné, pro nadcházející sezónu (od září 2012

Více

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě.

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě. Vážení posluchači, další ročník Hudebního léta nám dává příležitost k zamyšlení, jaké místo má hudba v našem životě a proč zní zvláště dobře právě v kostele. Ke vzdávání úcty Bohu hudba vždy patřila. Ve

Více

Třeboňská nocturna PROGRAM. 6. až 10. července 2005 Třeboň

Třeboňská nocturna PROGRAM. 6. až 10. července 2005 Třeboň Třeboňská nocturna PROGRAM 6. až 10. července 2005 Třeboň Po krásném loňském prvním hudebním festivalu je před námi ročník druhý. Zkušenosti a zážitky z toho loňského, kdy hudbou znělo celé naše renesanční

Více

NADACE ŽIVOT UMĚLCE. ocenění umělci za kalendářní rok 2012

NADACE ŽIVOT UMĚLCE. ocenění umělci za kalendářní rok 2012 NADACE ŽIVOT UMĚLCE ocenění umělci za kalendářní rok 2012 1 NADACE ŽIVOT UMĚLCE SEZNAM OCENĚNÝCH UMĚLCŮ ZA ROK 2012: vedle pomoci při průběžném řešení sociálních a zdravotních problémů věnuje velkou část

Více

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VILÉMA PETRŽELKY V OSTRAVĚ

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VILÉMA PETRŽELKY V OSTRAVĚ MASARYKOVA UNIVERZITA Pedagogická fakulta Katedra hudební výchovy ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VILÉMA PETRŽELKY V OSTRAVĚ B A K A L Á Ř S K Á P R Á C E Brno 2006 Vedoucí bakalářské práce: doc. Mgr. Vladimír

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY ALFRÉDA RADOKA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY ALFRÉDA RADOKA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY ALFRÉDA RADOKA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Výroční zpráva o činnosti základní umělecké školy školní rok 2012/2013 v souladu s ustanovením 10

Více

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 Reinhold Friedrich trubka 29. 8. 2015 ODNH 11. 2. 2016 C3 15. 2. 2016 K5 hlavní host sezóny Reinhold Friedrich Od roku 1986, kdy získal druhou

Více

Základní údaje o škole

Základní údaje o škole Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, H R A D E C K R Á L O V É, H A B R M A N O V A 1 3 0 VÝROČNÍ ZPRÁVA Z A Š K O L N Í R O K 2 0 1 0 / 2 0 1 1 We don t need no education We don t need no thought

Více

Tisková zpráva České filharmonie

Tisková zpráva České filharmonie Tisková zpráva České filharmonie Pražské premiéry 2004 stará a nová jména přehlídka vybrané soudobé české hudby Česká filharmonie pořádá ve dnech 14.-19.3.2004 sérii 6 koncertů, během kterých budou v pražské

Více

Musica Angelica 2008. XVI. festival. Přehlídka dětských a studentských sborů v oboru duchovní hudby

Musica Angelica 2008. XVI. festival. Přehlídka dětských a studentských sborů v oboru duchovní hudby XVI. festival Musica Angelica 2008 Přehlídka dětských a studentských sborů v oboru duchovní hudby Bazilika Sv. Václava ve Staré Boleslavi 11., 18. a 25. května 2008 Brandýs nad Labem - Stará Boleslav 2008

Více

HISTORIE PEDAGOGICKO UMĚLECKÉHO OBORU ZPĚV NA KATEDŘE HUDEBNÍ KULTURY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI. Diplomová práce

HISTORIE PEDAGOGICKO UMĚLECKÉHO OBORU ZPĚV NA KATEDŘE HUDEBNÍ KULTURY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI. Diplomová práce KATEDRA HUDEBNÍ KULTURY HISTORIE PEDAGOGICKO UMĚLECKÉHO OBORU ZPĚV NA KATEDŘE HUDEBNÍ KULTURY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI Diplomová práce Mgr. et Bc. Monika Vašíčková Učitelství sólového zpěvu pro střední

Více

CHODOVSKÁ TVRZ JE JEDINEČNÁ PAMÁTKA A KULTURNÍ CENTRUM S RESTAURACÍ. FOTO: fotoarchiv Chodovská tvrz PŘIPRAVUJEME:

CHODOVSKÁ TVRZ JE JEDINEČNÁ PAMÁTKA A KULTURNÍ CENTRUM S RESTAURACÍ. FOTO: fotoarchiv Chodovská tvrz PŘIPRAVUJEME: JE JEDINEČNÁ PAMÁTKA A KULTURNÍ CENTRUM S RESTAURACÍ PROGRAM KONCERTY: Šarbilach 19.00 koncert stejnojmenného orchestru. Ojedinělé, harmonické a rytmické propojení vážné, populární, etnické a židovské

Více

Plzeňská filharmonie. Výroční zpráva 2012

Plzeňská filharmonie. Výroční zpráva 2012 Plzeňská filharmonie Výroční zpráva 2012 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření za rok 2012 Plzeňská filharmonie, obecně prospěšná společnost Náměstí Míru 10, 301 00 Plzeň www.plzenskafilharmonie.cz

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY PhDr. ZBYŇKA MRKOSE BRNO, DOŠLÍKOVA 48 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY PhDr. ZBYŇKA MRKOSE BRNO, DOŠLÍKOVA 48 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY PhDr. ZBYŇKA MRKOSE BRNO, DOŠLÍKOVA 48 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Na titulní straně Symbolem Ústředního kola soutěže žáků ZUŠ ve Hře na elektronické nástroje

Více

s e z ó n a 2 0 0 8 / 2 0 0 9 R Y T M U S programový list PŘÍTOMNOSTI

s e z ó n a 2 0 0 8 / 2 0 0 9 R Y T M U S programový list PŘÍTOMNOSTI 2 s e z ó n a 2 0 0 8 / 2 0 0 9 R Y T M U S programový list PŘÍTOMNOSTI Přítomnost současná a doufejme, že i budoucí R Y T M U S Možná někdo řekne, že to, o čem píši, patří spíše na valnou hromadu Přítomnosti.

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM Šestý závěrečný víkend 19. ročníku MHF Český Krumlov má na svém programu dva koncerty

Více

Výroční zpráva 2013. Česká filharmonie Rudolfinum Alšovo nábřeží 12 110 00 Praha 1. Předkládá: MgA. David Mareček, Ph.D., generální ředitel

Výroční zpráva 2013. Česká filharmonie Rudolfinum Alšovo nábřeží 12 110 00 Praha 1. Předkládá: MgA. David Mareček, Ph.D., generální ředitel Výroční zpráva 2013 Česká filharmonie Rudolfinum Alšovo nábřeží 12 110 00 Praha 1 Předkládá: MgA. David Mareček, Ph.D., generální ředitel V Praze dne 30. 4. 2014 Česká filharmonie děkuje Ministerstvu kultury

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA KYJOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE MĚSTA KYJOVA JUNGMANNOVA 292, KYJOV VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 OBSAH: 1. Základní údaje o škole str. 2-4 2. Přehled o učebních plánech

Více

Varhany znějící. .. září

Varhany znějící. .. září Varhany znějící Slaný Velvary Zlonice & Petrovice a Dolní Hbity.. září Mezinárodní varhanní festival, který představí památné varhany na Slánsku a Sedlčansku. Festival pořádají Přemyslovské střední Čechy,

Více

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY PRAGUE SYMPHONY ORCHESTRA VÝROČNÍ ZPRÁVA A ZPRÁVA O VÝSLEDKU HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2013

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY PRAGUE SYMPHONY ORCHESTRA VÝROČNÍ ZPRÁVA A ZPRÁVA O VÝSLEDKU HOSPODAŘENÍ ZA ROK 2013 SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK Obecní dům, Nám. Republiky 5 110 00 Praha 1 222 310 784 pso@fok.cz www.fok.cz SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY VÝROČNÍ ZPRÁVA A ZPRÁVA

Více

dagmar pecková Mahler 16. ledna 2012 19:30 Gustav Symfonie č. 3 Smetanova síň Obecního domu ...all stars symphony Libor Pešek - dirigent

dagmar pecková Mahler 16. ledna 2012 19:30 Gustav Symfonie č. 3 Smetanova síň Obecního domu ...all stars symphony Libor Pešek - dirigent dagmar pecková Libor Pešek - dirigent Dagmar Pecková - mezzosoprán Český filharmonický sbor Brno Kühnův dětský sbor 16. ledna 2012 Smetanova síň Obecního domu 19:30...all stars symphony www.cnso.cz foto

Více

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco 3. koncert DVA X DVA úterý 5. května 2015 v 19.30 kostel sv. Vojtěcha v Libni Jan Hanuš Luboš Mrkvička Witold Lutosławski Concerto doppio Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco For Large

Více

Programový katalog Sezona 2012/2013

Programový katalog Sezona 2012/2013 Jiří Bělohlávek šéfdirigent 117. sezona Programový katalog Sezona 2012/2013 2012 / 2013 je tělesem s velkou tradicí, tělesem, jež svým srpnovým zájezdem do Austrálie (23. 29. 8. 2012) vstoupí již do své

Více

NEKONVENČNÍ ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3. 23. září až 18. listopadu 2010

NEKONVENČNÍ ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3. 23. září až 18. listopadu 2010 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 Motto: Můj krásný a milovaný Žižkov! Jednou jsem kdesi napsal, že je to nejkrásnější město na světě. A opravdu bylo! Jaroslav Seifert

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

Festı val. ars braemı a. Mı kulov. Hudební setkání Česka a Švýcarska 21. 25. září 2013. Composer in residence Thüring Bräm

Festı val. ars braemı a. Mı kulov. Hudební setkání Česka a Švýcarska 21. 25. září 2013. Composer in residence Thüring Bräm Festı val ars braemı a Mı kulov Hudební setkání Česka a Švýcarska 21. 25. září 2013 Composer in residence Thüring Bräm Milé posluchačky a posluchači, srdečně Vás vítáme v Mikulově malebném městečku v jihomoravské

Více

Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, VÝROČNÍ ZPRÁVA V E Š K O L N Í M R O C E 2 0 0 7 / 2 0 0 8

Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, VÝROČNÍ ZPRÁVA V E Š K O L N Í M R O C E 2 0 0 7 / 2 0 0 8 Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, H R A D E C K R Á L O V É, H A B R M A N O V A 1 3 0 VÝROČNÍ ZPRÁVA O Č I N N O S T I V E Š K O L N Í M R O C E 2 0 0 7 / 2 0 0 8 Tvůrčí život je vždy mimo konvence.

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 09. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. vladimir fedosejev šedesát let supraphonu mariinské divadlo v sankt petěrburgu

HUDEBNÍ ROZHLEDY 09. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. vladimir fedosejev šedesát let supraphonu mariinské divadlo v sankt petěrburgu HUDEBNÍ ROZHLEDY 09 2006 ročník 59 cena 40 Kč vladimir fedosejev šedesát let supraphonu mariinské divadlo v sankt petěrburgu Sobota 16. září 2006 15.00 Prof. Dr. Peter-Horst Neumann: Rückert a Mahler odpoledne

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros HUDEBNÍ ROZHLEDY 12 2006 ročník 59 cena 40 Kč Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros Best Wishes for a Merry Christmas and a Happy New Year Příjemné vánoční svátky

Více