Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2014/2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2014/2015"

Transkript

1 Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2014/2015 Září září jsme nový školní rok zahájili na obou odděleních předáním rozvrhů a drobných dárečků dětem, které již trávily na odděleních závěr prázdnin, ale i těm, které v tento den teprve do nemocnice přišly. 3. září maloval dětským pacientům na dětské chirurgii obrázky pan malíř Jan Honza Lušovský. Hrajeme si, učíme se, malujeme do soutěže: O čem děti sní, vyrábíme.

2 Letní výzdobu střídá zase podzimní přišli na preventivní program žáci ze základní školy Noe. Péťa je náš kamarád. Klauni přicházeli každý týden rozveselit a pobavit všechny děti.

3 Říjen října jsme si připomněli Mezinárodní den seniorů, vyprávěli jsme si, jak se k nim chovat a jak jim pomáhat. Ve stejný den jsme na besedě s pracovnicí Krajské knihovny Pardubice objevovali plno zajímavých knížek. Preventivní programy pokračovaly 2. října s dětmi z Mateřské školy Kamínek. 2. října obě oddělení navštívili zástupci BK JIP Pardubice a vyhlásili 2. ročník výtvarné soutěže BasketMalování. Letošním patronem projektu je Petr Bohačík, hráč BK JIP Pardubice.

4 7. října maloval na dětském oddělení pro radost pan Jan Honza Lušovský. 8. října za malými pacienty přijeli herci Kateřina Vlnická a Tomáš Stolařík s divadelním představením O nenasytném hltounovi aneb Koblížku, já tě sním. Divadelní představení pro dětská lůžková oddělení pořádá společnost BSJ group. Od 10. října začala výměna oken na dětském oddělení. 17. října jsme si povídali o Světovém dni úrazů.

5 V pátečním programu bylo zařazeno malování obrázků s tématikou prevence úrazů, četba knížek, vyhledávání na internetu, doplňování pracovních listů a sledování osvětových filmů o každodenním nebezpečí možného vzniku úrazů. Preventivní program se strážnicemi Městské policie Pardubice zaujal malé i větší děti, ale i přítomní rodiče živě diskutovali. Všichni dětští pacienti obdrželi drobné dárky k této problematice. Každý týden nás rozesmávaly legrácky klaunů. Podzimní plody jsou pro nás velkou inspirací a využili jsme je k podzimní výzdobě.

6 Listopad maloval pro děti obrázky pro radost Jan Honza Lušovský jsme si připomněli Mezinárodní den nevidomých. Povídali jsme si o významných událostech a navštívili děti na dětské chirurgii zástupci BK JIP Pardubice kreslili s dětmi výkresy do soutěže Basketmalování, ale také si se zájmem prohlédli již hotové obrázky jsme společně na dětské chirurgii zazpívali a popřáli k narozeninám malé pacientce Kristýnce, která je dlouhodobě hospitalizovaná s maminkou.

7 Podzimní plody jsme využili k podzimní výzdobě na oddělení dětské chirurgie. Těšíme se na Mikuláše a čerty, a proto jsme začali na jejich příchod připravovat výzdobu na dětském oddělení. Klauni přinášeli radost každý týden.

8 Prosinec 2014 Začali jsme se připravovat na Mikuláše, adventní a předvánoční čas dětem kreslil veselé obrázky Jan Honza Lušovský si s dětmi a jejich rodiči na dětské chirurgii povídal pan Petr Martínek z Ekocentra Paleta. Přiblížil malým pacientům adventní a vánoční čas, různé zvyky, které se dodržovaly dříve a i ty, které přetrvávají v rodinách do dnešní doby. Děti si mohly rozkrojit jablíčko, děvčata házela botou, lilo se olovo a malí pacienti si také pouštěli svíčky na ořechové skořápce. Na závěr si každý vyrobil svíčku ze včelího vosku. I děti z dětského oddělení, které se programu nemohly zúčastnit, vyráběly, třeba i na lůžku.

9 proběhlo v zasedací místnosti dětského oddělení vyhodnocení soutěže BasketMalování za účasti pana Pešky a Boháčika. S návštěvou dětí v nemocnici si letos Mikuláš počkal na Z jeho příchodu se radovaly děti na dětském oddělení, infekci a na dětské chirurgii. Poděkování patří hercům Východočeského divadla J. Ondruškové, A. Postlerovi a P. Červenému, kteří ani letos na dětské pacienty nezapomněli. A paní učitelce Zdeňce Beranové, která obstarala pro hospitalizované děti od sponzorů z Globusu, balíčky plné dobrot.

10 v programu DDM Beta vánoční tvoření s ing. Hrabaňovou, malí pacienti s velkým zájmem zdobili keramické ozdoby a vyráběli PF 2015.

11 Těšíme se na příchod Ježíška, zdobíme, vyrábíme, tvoříme.

12 Pravidelně přicházeli zdravotní klauni potěšit malé i velké pacienty. Leden 2015 I v novém kalendářním roce, jsme pro naše školáky a malé pacienty připravily spoustu zajímavých akcí. Učení, hraní a tvoření je každodení součástí práce školy, školní družiny a mateřské školy. 7. ledna navštívily oddělení dětské chirurgie a dětského oddělení, pracovnice Pardubické krajské knihovny.

13 27. ledna dětem kreslil veselé obrázky Jan Honza Lušovský. 28. ledna si s dětmi a jejich rodiči na dětské chirurgii povídala pracovnice Ekocentra Paleta o přikrmování ptáčků, kteří u nás přezimují. Do výroby krmítek se zapojily nejen děti, ale i jejich rodiče a učitelky školy. Poté jsme vyrobená krmítka instalovali v areálu nemocnice. Dřevěné krmítko, které vyrobil Pepa, předal sestřičkám z dětského oddělení JIP, aby i nemocné děti, mohly pozorovat ptáčky na krmítku.

14 Každý týden rozveselovali, třeba i při učení, děti klauni.

15 Únor 2015 Od 2. do 20. února byl zákaz návštěv, a tak jsme nemohli zrealizovat naplánované akce. Přesto jsme ale nezaháleli. Učili jsme se, tvořili jsme z různých materiálů a připravovali výzdobu.

16 Vystřihovali jsme srdíčka k Valentýnovi a vyzdobili jimi také postýlku dlouhodobého pacienta Vašíka. Vašík si hraje a znovu se učí chodit. Povídali o končícím Masopustu a vyráběli jsme masopustní masky.

17 25. února maloval obrázky na přání pan J. H. Lušovský. Těšili jsme se na klauny.

18 Březen 2015 Celý březen se nesl v přípravách blížícího jara. Obměnili jsme výzdobu a postupně se také chystali na Velikonoce. 4. března si v programu Ekocentra Paleta s panem Martínkem děti i jejich rodiče na dětské chirurgii vyzkoušeli výrobu dvou druhů svíček. Jako první si z hlíny vymodelovali kahánky, které postupně naplnili parafínem. Druhý typ svíčky vznikl postupným namáčením knotu do roztaveného parafínu a následným chlazením ve studené vodě.

19 Ani letos jsme nezapomněli na Měsíc čtenářů březen. Povídali jsme si o oblíbených knihách a o těch, které si děti s sebou přinesly do nemocnice. Kdo neměl svoji, si mohl vybrat ze školní žákovské knihovny. Na internetu jsme vyhledávali informace o autorech, kteří mají v tomto roce výročí, zaujaly nás Drdovy České pohádky, které jsou předlohou známých filmových zpracování. Nezapomněli jsme ani na osobnost Karla Čapka a Boženy Němcové a ze zahraničních autorů jsme byli okouzleni příběhy Mauglího z Knihy džunglí. Opět se mezi našimi pacienty našla malířka Kristýnka Vargová. Již tradičně jsme vyráběli pro seniory z Geriatrického centra záložky, které jsme jim 10. března předali. 11. března nám o knihách vyprávěly pracovnice Krajské knihovny Pardubice. Z velkého množství knih, časopisů a encyklopedií si mohli vybrat malí i velcí čtenáři. 18. března paní Říhová z Městské knihovny Sezemice přinesla omalovánky, záložky, pexesa. Zaujali nás ukázky z knihy, Pomsta darebáka Davida. K blížícím se Velikonocům si děti mohly omalovat papírové kraslice, které jim poslal sezemický skřítek Knihovníček.

20 Každý týden tradičně rozveselovali děti klauni. Duben 2015 Na konci března a začátkem dubna u nás byla na praxi studentka Speciální pedagogiky pro 2. stupeň a střední školu Univerzity Palackého Olomouc, Eva Dobružská. K blížícím se Velikonocům vyrobila krásné králíčky.

21 Nezapomněli jsme na velikonoční přáníčka. 1. dubna s dětmi besedovala strážnice Městské policie Pardubice Blanka Holešovská. V průběhu měsíce dubna jsme si povídali o bezpečnosti, poznávali jsme dopravní značky, hráli dopravní pexeso, vyzkoušeli si svoje znalosti dopravních značek v různých didaktických hrách a doplňovali jsme pracovní listy s tematikou bezpečnosti. Jaro, změny v přírodě, motýli, Den Země - to vše se prolíná v naší výzdobě oddělení. Na Den Země jsme si připravili vzkazy s našimi předsevzetími, jak si naši Zemi zachovat co nejzdravější. Nejen 22. dubna jsme naše činnosti věnovali Dni Země. Doplňovali jsme pracovní listy, pravopisná cvičení s touto tematikou, povídali jsme si o významu vody pro naši planetu, třídili odpad do papírových kontejnerů, hráli hry a ti starší sledovali, jaký význam má recyklace odpadů. Také jsme si naše znalosti doplnili v knize Život pro planetu Zemi.

22 Odpoledne nás okouzlili svojí krásou barevní motýli, které nám již potřetí přinesl ukázat ing. Sebránek. O svém koníčku velmi zajímavě vyprávěl, a dokonce jsme pozorovali živou housenku a mohli si prohlédnout zakuklené motýly. S příchodem jara začaly první návštěvy dětí z mateřských škol. Tou první byla MŠ Raisova a MŠ K Polabinám.

23 O životě včel jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací v programu Ekocentra Paleta. Vyprávění paní Jany Hančové zaujalo všechny diváky, zahráli jsme si na včelky a dokonce jsme si i pochutnali na medu. Každý týden nás rozveselovali klauni.

24 Květen 2015 Od začátku května jsme si připomínali 70. výročí osvobození. Měli jsme možnost nahlédnout do vzpomínek účastníků války, vyhledávali jsme informace na internetu, pracovali jsme s tiskem, prohlíželi si encyklopedie a o závěru 2. světové války jsme si hodně povídali. Na Den hygieny rukou jsme kreslili obrázky, které byly vystaveny u recepce nemocnice. 7. května maloval na dětském oddělení pro radost dětí obrázky Jan Honza Lušovský. Pro maminky jsme vyráběli srdíčka, tulipány a učili jsme se pro ně básničky. Ke Dni matek jsme si vyzdobili společně oddělení.

25 12. května jsme si připomněli zahájení Pražského jara. 13. května jsme se při besedě s pracovnicemi Krajské knihovny v Pardubicích seznámili s mnoha zajímavými knihami a encyklopediemi. 14. května student z Tanzánie, Chabili Boniface Elisha, který byl na ošetřovatelské praxi na oddělení dětské chirurgie, velmi zajímavě vyprávěl dětským pacientům, jejich rodičům i pracovníkům oddělení o své zemi. Ve velmi oblíbeném programu Ekocentra Paleta jsme si 20. května vyzkoušeli celý proces výroby ručního papíru. Také jsme se dozvěděli, z čeho se papír vyrábí, jak můžeme i my přispět k ekologickému třídění odpadů a k následné recyklaci. Zaujal nás papír obarvený borůvkami.

26 Preventivní programy proběhly 14. května pro děti z přípravné třídy ZŠ Do Nového, 21. května a 28. května pro děti z MŠ Mladých. Každý týden nás rozveselovali klauni.

27 Od 18. května byla v naší škole 14 dní na praxi studentka sociálního oboru OA, SOŠ Hradec Králové, Vendula Vojtová. A zde je ukázka některých velmi pěkných výtvarných nápadů, které si pro děti připravila.

28 Červen 2015 Prvního června jsme společně s dětskými pacienty oslavili jejich Mezinárodní den dětí. Hráli jsme divadlo, soutěžili a kreslili obrázky. Pro děti byly připraveny drobné dárky. Preventivní programy proběhly 4. června pro děti z MŠ Noe, pro děti z MŠ Višňovka a pro děti z MŠ Čtyřlístek. Dopoledne 10. června nám ještě jako dodatečný dárek k Mezinárodnímu dni dětí zahráli v produkci BSJ group, s. r.o., herci Karla Vovsová a Tomáš Stolařík, veselou pohádku Princezny na draka. Děti namalovaly obrázky z představení pro BSJ group, s. r. o jako poděkování za sponzorování.

29 Na Den nemocnice, 16. června, jsme si pro dětské návštěvníky připravily různé soutěže, omalovánky a pracovní zábavné listy. Soutěžící dostali za svoje výkony drobné pozornosti Nás navštívili dobrovolní hasiči z Chrudimi. Svým poutavým povídáním a hlavně praktickými ukázkami přiblížil pan Jan Svratecký náročnou práci hasičů.

30 Každý týden nás rozveselovali klauni. Text a úprava: PaedDr. Magdalena Dušková, Mgr. Sylva Karbašová Foto: PaedDr. Magdalena Dušková, Zdeňka Beranová, DiS., Mgr. Jitka Páralová, Mgr. Sylva Karbašová, Mgr. Dušan Korel

Výroční zpráva o činnosti základní školy za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva o činnosti základní školy za školní rok 2013/2014 Výroční zpráva o činnosti základní školy za školní rok 2013/2014 Ve Vnorovech 1. 9. 2014 PhDr. Hana Tyllichová, ředitelka školy I. Základní údaje o škole Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín,

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Vážení rodiče. Vážení přátelé školy. Vážení spolupracovníci. Prázdniny jsou již za námi a pomalu se rozbíhá nový školní rok 2013/2014.

Vážení rodiče. Vážení přátelé školy. Vážení spolupracovníci. Prázdniny jsou již za námi a pomalu se rozbíhá nový školní rok 2013/2014. Vážení rodiče. Vážení přátelé školy. Vážení spolupracovníci. Prázdniny jsou již za námi a pomalu se rozbíhá nový školní rok 2013/2014. Připravili jsme spoustu novinek a zajímavostí, kterými bychom chtěli

Více

Výroční zpráva školy za školní rok 2012/2013

Výroční zpráva školy za školní rok 2012/2013 Výroční zpráva školy za školní rok 2012/2013 Zpracovala: Mgr. Jana Boršovská 25. září 2013 Zřizovatel: Obec Jankov Na Náměstí 14 25703 Jankov IČO: 00231916 Údaje o škole: Základní škola a mateřská škola

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2013 2014 / č. 46 / vydáno 15. dubna 2014 Vážení rodiče, jaro už je tady a s ním se Vám dostává do rukou již 46. číslo našeho Zpravodaje.

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola a Mateřská škola Loučná nad Desnou VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY za školní rok 2013/2014 O POSKYTOVÁNÍ INFORMACÍ za rok 2013 Zpracovala: Mgr. Věra TURKOVÁ Výroční zprávy byly projednány

Více

Výroční zpráva školy za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva školy za školní rok 2013/2014 Výroční zpráva školy za školní rok 2013/2014 Zpracovala: Mgr. Jana Boršovská 25. září 2014 Zřizovatel: Obec Jankov Na Náměstí 14 25703 Jankov IČO: 00231916 Údaje o škole: Základní škola a mateřská škola

Více

Základní škola a Mateřská škola při Nemocnici Na Bulovce, Praha 8, Budínova 2. Výroční zpráva o činnosti školy. za školní rok 2011 / 2012

Základní škola a Mateřská škola při Nemocnici Na Bulovce, Praha 8, Budínova 2. Výroční zpráva o činnosti školy. za školní rok 2011 / 2012 Základní škola a Mateřská škola při Nemocnici Na Bulovce, Praha 8, Budínova 2 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011 / 2012 Praha, 11. října 2012 Zpracovala: Mgr. at Bc. Radislava Jiřičková

Více

Na 1. stupni proběhl plavecký a dopravní výcvik žáků v příslušných ročnících a projekt Zdravé zuby.

Na 1. stupni proběhl plavecký a dopravní výcvik žáků v příslušných ročnících a projekt Zdravé zuby. ÚNOR 2009 Co dětem vlastně škola poskytuje? Jistě možnost vzdělávat se. Stává se pro ně však také určitým sociálním prostředím, ve kterém děti získávají sociální zkušenosti. Zjišťují, jaké to je být součástí

Více

ČERVEN 2009. Úvodník

ČERVEN 2009. Úvodník ČERVEN 2009 Úvodník Vážení čtenáři! Konec školního roku 2008/2009 se naplnil a ve školním zpravodaji informujeme o dění ve vlčnovské škole za uplynulé období. Pedagogický sbor v letošním školním roce doznal

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Zdice, okres Beroun se sídlem Komenského 72, 267 51 Zdice www.zszdice.cz 1.st./Žižkova 589/email: zs1.zdice@zszdice.cz, tel. 311685158 2.st./Komenského 72/email: zs.zdice@zszdice.cz, tel.

Více

MŠ Blatenská 2145, Praha 4

MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Blateňáček 29. Číslo, 2011 (březen) MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Z OBSAHU: VÁNOCE 2010 U LVÍČAT SLŮŇATA V PROSINCI 2010 ADVENTNÍ VESELENÍ, ANEB TYGŘÍCI SE TĚŠÍ NA JEŽÍŠKA VÝLET DO CENTRA KOALA CAFÉ PROSINEC

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A Základní škola Jevíčko U Zámečku 784, 569 43 Jevíčko V Ý R O Č N Í Z P R Á V A školní rok 2012/2013 strana 2 / 80 Obsah: CHARAKTERISTIKA ŠKOLY... 6 VÝSLEDKY VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PRÁCE... 7 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Více

Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví.

Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ jarní číslo (ročník 8, číslo 3) Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. (omalovánka)

Více

Výroční zpráva o činnosti Základní školy a mateřské školy Stupno za školní rok 2009/2010 1. C harakteristika školy 09/10 09/10 09/10 318 181

Výroční zpráva o činnosti Základní školy a mateřské školy Stupno za školní rok 2009/2010 1. C harakteristika školy 09/10 09/10 09/10 318 181 Výroční zpráva o činnosti Základní školy a mateřské školy Stupno za školní rok 29/2. Charakteristika školy.. Základní škola a mateřská škola Stupno, příspěvková organizace úplná adresa: právní forma: telefonní

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2014 2015 / č. 47 / vydáno 13. listopadu 2014 Vážení rodiče, nastal nový školní rok a s ním přinášíme další číslo Zpravodaje. Jeho prostřednictvím

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Paseka VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Školní rok 2011/2012 Vypracovala: Mgr. Jana Knápková ředitelka školy - 1 - a) Základní údaje a charakteristika školy b) ZÁKLADNÍ ŠKOLA PASEKA, příspěvková

Více

Základní škola praktická, Roudnice nad Labem, Jungmannova 667, příspěvková organizace

Základní škola praktická, Roudnice nad Labem, Jungmannova 667, příspěvková organizace Základní škola praktická, Roudnice nad Labem, Jungmannova 667, příspěvková organizace V Roudnici nad Labem 15. října 2013 Zpracovala: Mgr. Radka Hubálková Obsah 1. Základní údaje o škole 1.1 Základní údaje

Více

Základní škola praktická, Základní škola speciální a Mateřská škola, Kladno, Pařížská 2199

Základní škola praktická, Základní škola speciální a Mateřská škola, Kladno, Pařížská 2199 Základní škola praktická, Základní škola speciální a Mateřská škola, Kladno, Pařížská 2199 tel/fax: 312 684 369 e-mail:koralek.kladno@volny.cz www.koralekkladno.cz O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 43 / vydáno 18. dubna 2013 Vážení rodiče, čtvrt roku uteklo jako voda a my se s Vámi znovu setkáváme nad novým číslem

Více

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd:

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: 1. ročník přípravného stupně základní školy speciální 1 žákyně 1. ročník 2 žáci 2. ročník 1 žákyně 5. ročník speciální školy 1 žák 9. ročník rehabilitačního

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Výroční zpráva. školní rok 2008/2009. Mgr. Pavel Pacal ředitel školy

Výroční zpráva. školní rok 2008/2009. Mgr. Pavel Pacal ředitel školy Výroční zpráva školní rok 2008/2009 Mgr. Pavel Pacal ředitel školy Obsah: 1. Charakteristika školy 3 2. Vzdělávací program školy 5 3. Pracovníci školy...6 4. Výsledky kontrol školy 8 5. Poskytování informací

Více

1. číslo/ix. ročník Jaro 2014

1. číslo/ix. ročník Jaro 2014 Z Podhradí Zprávičky z Jimlína a Zeměch slovem i obrazem 1. číslo/ix. ročník Jaro 2014 Slavnosti v Zeměchách i Jimlíně Jak už jsme Vás několikrát informovali, připravujeme v tomto roce oslavy 660 let od

Více

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr.

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. I. Základní údaje o škole Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. Hana Tyllichová Právní forma: příspěvková organizace

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

školní rok 2012/2013 Základní škola Brno Otevřená 20a

školní rok 2012/2013 Základní škola Brno Otevřená 20a Výroční zpráva školní rok 2012/2013 Základní škola Brno Otevřená 20a 1 1.0 Základní charakteristika školy Základní škola Brno, Otevřená, je školou neúplnou, bezbariérovou, pouze pro žáky 1. stupně, která

Více