Školní výqět. ,,Neučíme se pro školu, ale pro život. časopis žáků ZŠ a MŠ Sepekov. číslo: /2013

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Školní výqět. ,,Neučíme se pro školu, ale pro život. časopis žáků ZŠ a MŠ Sepekov. číslo: 2 2012/2013"

Transkript

1 Školní výqět číslo: /2013 časopis žáků ZŠ a MŠ Sepekov,,Neučíme se pro školu, ale pro život.

2 Letem školním světem 1) Program o husitství jsme zhlédli 19. prosince. Naše tělocvična oţila představením o husitských taktikách, bitvách a dalších zajímavostech. 2) Před Vánocemi jsme zavítali do Prahy. Tento výlet byl zčásti podpořen stokorunou (příspěvek od školy), kterou jsme si vydělali sběrem pet lahví a jablek na školním sadu. 3) Tradiční vánoční besídka se konala 18. prosince. S programem vystoupily všechny třídy, vystoupením přispěl také dramatický krouţek a školní sbor. 4) Předškoláček, při němţ se jiţ tradičně setkávají budoucí školáčci s učiteli, se uskutečnil 15. ledna. 5) Kaţdoroční zápis do 1. třídy se konal 18. ledna. Celkem se dostavilo 18 budoucích prvňáčků. 6) Soutěţ O nejsilnějšího ţáka proběhla v Milevsku. Celkem se jí zúčastnilo 35 chlapců. Naši borci dosáhli skvělého umístění, jako tým skončili ve své kategorii na třetím místě. Ivan Bambuškar se ve své kategorii jako jednotlivec umístil taktéţ na 3. místě. 7) Ţáci osmé a deváté třídy si na úřadu městyse Sepekov vyzkoušeli prezidentské volby. Ze všech devíti kandidátů to u nich vyhrál Karel Schwarzenberg. 8) Olympiáda v českém jazyce proběhla 7. února v Písku. Z naší školy se jí zúčastnily Bohumíra Rybáková (8.tř) a Pavlína Váchová (9.tř), která se umístila na 4. místě. 9) V tentýţ den, 7. února, proběhla ještě jedna, tentokrát sportovní soutěţ. Chlapci reprezentovali naši školu na okresním turnaji v halovém minifotbalu v Písku. Ze sedmi zúčastněných škol skončili na čtvrtém místě. 10) Program o zdravé výţivě zvaný Zdravá pětka momentálně probíhá ve všech třídách naší školy.

3 A jéje! Co se tady děje?! Nový přírůstek do 9. třídy!! Nikdy jsme nevěřili, ţeby se kluci z 9. třídy dokázali postarat o něco ţivého. Jednou o poleďnákusi naši mazáci přinesli do školy kotě. Pojmenovali ho Bongo. Ve třídě mu udělali pelíšek, jídlo a vyrobili hračku. Dnes uţ je zpátky u svých majitelů, ale na svůj dobrodruţný výlet mezi deváťáky určitě nezapomene. K Vánocům jsme naší paní třídní učitelce nemohli neudělat radost. Nikdy bychom nevěřili, ţe při vyprávění pouhého vtipu můţe prasknout lavice, která vydrţela uţ tolik katastrof. Takže vtip za čtyři stovky! Čerti, Mikuláš a andělnavštívili i naši školu!a světe div se, my jsme přeţili! Nejprve čerti obešli všechny třídy a rozdali dětem sladkou mňamku. Ti, kteří zlobili, byli odneseni, ale velmi rychle zase vráceni. Poté se čert, Mikuláš a anděl vypravili do zdejší školní jídelny, kde dětem z první třídy rozdali mikulášskou nadílku. A na téma škola jsme vybrali jeden vtip. Učitelka napsala ţákovi do ţákovské kníţky: "Smrdí, umývat!" Otec odepsal: "Učit, nečuchat!"

4 Perličky Tradičně v našem časopisu nemohou chybět perličky. Trošku oddychu a pobavení vám přináší právě tato rubrika Napište a odevzdejte perličky! My je pak jenom dáme do elektronické podoby a vytiskneme v našem časopisu. Jak jednoduché. Nemyslíte? Tak neváhejte a piště, ať se společně pobavíme. Paní učitelka se ptá: Jak se jmenuje samice od jelena? Ţákyně váhá, a tak jí paní učitelka poradí, ţe to začíná na L. Ţákyně rychle odpoví: Listonoška. 2. třída Řada vyjmenovaných slov po m : my, mýt, myslet, mýlit se, pampeliška (mělo být chmýří). 3. třída Při rozboru básně Brouk v hlavě se vyučující zeptala: Co je myšleno tím brouk v hlavě? Aktivní ţáček se přihlásí: To jsou vši, paní učitelko! 4. třída O hodině matematiky: Pravý úhel je větší neţ levý úhel. Jsem zaměstnaný jako normální člověk? Nebo jsem slavný? Kdo chybí? Ondra A ten má co? (za téma) Ten má angínu. 9. třída 5. třída 9. třída O hodině chemie se ţák zeptal: Paní učitelko, co mi vychází na vysvědčení? Paní učitelka odpověděla: Dostaneš za pět! Ţák: Nehraju. Paní učitelka: Já se neptám! 9. třída

5 Na 5 min s Do dalšího čísla časopisu jsme si pro vás připravili rozhovor s paní zástupkyní a učitelkou Irenou Kotalíkovou 1. Baví vás vaše práce? Ano. 2. Čím jste chtěla být jako malá holka? Překvapivě učitelkou. 3. Co říkáte na aktuální téma - amnestii? Amnestie podle mého mínění byla značně rozsáhlá, neočekávaná a pro vězeňská zařízení nepřipravená. V takovém rozsahu s ní nesouhlasím. 4. Jaký máte názor na Justina Biebera? Bez názoru. 5. Co si myslíte o letošní 9. třídě? Ve třídě neučím. Podle mého je to třída, kde většina ţáků má velké šance uspět na středních školách. Doufám, ţe jsou dobrá parta, kterou zůstanou i po ukončení ZŠ. 6. Myslíte, že váš silný hlas budí u žáků respekt? To musíte vědět spíš vy. 7. Čím vás dokážeme nadchnout a naopak rozčílit? Nadchnout se dokáţu pro cokoliv zajímavého a nemusí se to týkat pouze výcviku psů. Rozčílím se dost často kvůli lidské omezenosti. S tou se ale nedá bojovat.

6 Hudba P!NK v Praze! Americká popová a R&B zpěvačka P!nk neboli Alecia Beth Moore oznámila své evropské turné, které se koná v roce V jeho rámci navštíví i Českou republiku. Je to jedna z nejoblíbenějších zpěvaček této doby. Trojnásobná drţitelka Grammy, zpěvačka, skladatelka a herečka (můţete ji vidět ve filmu Charlieho Andílci 2) se do České republiky vrátí po třech letech. Koncert se uskuteční 10. května 2013 v praţské O2 Areně. Představí tam své nové album The Truth About Love. Vstupenky můţete zakoupit na internetové stránce Jejich cena se pohybuje od 850 Kč 1100 Kč. Hudební události roku největší peckou roku se stal korejský song Gangnam Style od zpěváka PSY, který uţ na YouTube zhlédlo přes miliardu lidí - Carly Rae Jepsen se proslavila svým hitem Call me maybe - zpěvačka Adele získala šest cen Grammy a úspěšný rok završila písničkou Skyfall ze stejnojmenné bondovky - v Praze se objevilo mnoho známých skupin: Red Hot Chili Peppers, Coldplay nebo Muse - P!nk vydala své další skvělé album, které nese název The Truth About Love - nejlépe oblékanou zpěvačkou se stala populární americká zpěvačka Lana Del Rey - popová skupina One Direction vydala své druhé album Take Me Home

7 Hudební anketa Tentokrát jsme se vám poloţili všeobecné otázky z hudební branţe. 1. Kdybys založil/a kapelu, jak by se jmenovala? 2. Jaký styl byste hráli? A proč? 3. Písnička Gangnam Style od zpěváka PSY hnula světem. Zaujal tě právě tento song? A proč? Josef Pokorný, 1. tř. 1. Pepsi Cola. 2. Asi by to byly dechovky. 3. Líbí se mi Český Styl. Stanislav Vinkler, 2. tř. 1. Byl bych Karel Gott. 2. Hrál bych punk. 3. Ne, nelíbí se mi. Je to trapné. Martin Turek, 3. tř. 1. Kubano Rock, protoţe to nemá rád můj brácha. 3. Tak zaujal mě, protoţe ho nemá rád můj brácha. Lukáš Cihlář, 4. tř. 1. ÓKÁ! 2. Pop a rock. 3. Jo, je dobrá kvůli tanci. Filip Šťastný, 5. tř. 1. Líšnikáři. 2. Nějaký Kabáty, protoţe jsou dobrý. 3. No, noo Nepatří mezi nejlepší. Jaroslav Beran a Martin Kálal, 6. tř. 1. Zhulený Veverky. 2. Rap, protoţe jsme zhulený. 3. Nelíbí, je to korejská kravina. Ondřej Bolek a Martin Filipín, 9. tř. 1. Jmenovali bychom se JD - Dvojitej průstřel jater. 2. Hráli bychom techno - disco a na přání dechovky (např. Sokolíci). 3. Ondru zaujal (kvůli videoklipu a dobré řeči). Martina ne, protoţe nerozumí ani slovu.

8 Tip na výlet Chystáte se po dlouhé zimě někam na výlet? Vydejte se na Onen svět! K tomuto kopci se dopravíte autem, ale pro turisty se nabízí skvělé řešení. Na Onen svět totiţ vede zajímavá stezka. Má celkem 66 kilometrů a přes 30 stanovišť a je tak nejdelší naučnou stezkou v České republice. A co je na tom nejzajímavější? Vede i přes Sepekov a nedávno bylo jedno takové stanoviště vybudováno i u nás, u hráze rybníka Farka. Stojí zde informační tabule, kde se turisté mohou dozvědět něco o naší obci, ale také posezení. Samotný začátek této stezky je u vrchu Semenec u Týna nad Vltavou. Vede přes spoustu turisticky zajímavých míst. Pokud vyjdete ze Sepekova, čeká vás túra přes Milevsko, Hrejkovice, Kovářov a Předbořice. Takže sbalte řízky a SPORTU ZDAR. Stanoviště stezky na Onen svět u Farky v Sepekově Zdroj obrázku:

9 Banány Banán. Ovoce, které se moţná zdá být obyčejné. Ale ve skutečnosti - co o něm vlastně víte? Moţná to, ţe je ţlutý. Také to, ţe je podlouhlého tvaru. Mezi první zmínky o banánech můţeme uvést třeba zápisy v buddhistické kronice. Alexandr Veliký objevil chuť banánu v údolích Indie v roce 327 před naším letopočtem. První sad byl nalezen v Číně roku 200 našeho letopočtu. Kdyţ banány objevili arabští kupci, rozšířili je po většině území Afriky. První banánové sady byly vybudovány v roce 1502 portugalskými kolonisty v Karibiku a ve střední Americe. Banány rostou na stromě zvaném banánovník v takzvaných trsech. Dozrávají při transportu do obchodů - trhají se nedozrálé. Po jablkách jsou banány nejvíce konzumovaným ovocem. Banány v číslech - 80% banánu můţeme konzumovat, zbylých 20% tvoří slupka. - v roce 2002 se prodalo přes 12 milionů tun banánu - při transportu nebývají banány v prostředí, kde je teplota niţší neţ 13,5 stupňů

10 Citáty Láska Kaţdý jsme anděl s jedním křídlem. Abychom mohli vzlétnout, musíme se obejmout. (Neznámý autor) Láska na první pohled je zároveň posledním pohledem rozumu. (Jean-Richard Bloch) Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, neţ být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain) Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v poníţení lidské hrdosti (John Lennon) První láska je los, který nevyhrává, ale celý ţivot si pamatuješ jeho číslo. (Emile Zola) Seneca Odmítáme ty, co nás milují, a milujeme ty, co nás odmítají. (Seneca)

11 Fashion Pro toto číslo jsme si pro vás připravili různé vázání šátků. Způsobů, jak uvázat šátky, je mnoho, a tak jsme vybrali podle nás ten nejlepší. Budete potřebovat pouze šátek, šikovnost a trpělivost! 1. Vezměte si dlouhý šátek a dejte si ho za krk (rozdělte ho na delší a kratší část). 2. Delší část si dvakrát obmotejte kolem krku. 3. Jeden konec provlečte obmotaným šátkem. 4. Z konců uvaţte uzel na stranu. 5. Konečný vzhled šátku

12 Knižní koutek Rád/a čteš? Tak to si oblíbíš naši novou rubriku Kniţní koutek, ve které se dočteš o kniţních novinkách a všem ohledně knih. Pro začátek jsme si pro vás připravili ţebříček nejčtenějších knih na naší škole. Doufáme, ţe se vám bude koutek líbit a některá kniha zaujme vaši pozornost, přečtete si ji a napíšete nám váš názor! Oblíbená kniha 1. stupeň 1. Klub záhad 2. Harry Potter 3. Krteček 2. stupeň 1. Twilight saga 2. Harry Potter 3. Narnie Zajímavost: Opravdu nás některé odpovědi velice pobavily. Ţáci druhého stupně si totiţ oblíbili televizní program, coţ je četba, která se zdá být na naší škole hodně populární. Tak doufáme, ţe vaší poslední přečtenou knihou nebyl slabikář!

13 To nevymyslíš! Máte také nějakou zajímavou historku, o kterou byste se s námi chtěli také podělit? Jestli ano, neváhejte a hoďte ji v pátek do krabice! Inspiraci si můţete vzít od nás, ţáků 9. třídy Lyžařský výcvik Kdyţ se řekne školní historka, okamţitě se mi vybaví náš lyţařský výcvik, který jsme absolvovali se třídou z Jistebnice. Asi si dokáţete představit, jak to mohlo vypadat, kdyţ máte chatu plnou puberťáků na lyţařském výcviku Jak uţ to tak bývá, holky nesměly chodit ke klukům do pokoje. Asi je vám hned jasné, ţe jsme se drţeli svého zlatého pravidla: zákazy jsou od toho, aby se porušovaly. Takţe se všechny chlapecké pokoje rozhodly udělat exkurzi právě do našeho dívčího sídla. Hráli jsme hry, povídali a tak trošku nás slyšela celá chata. Jako na potvoru byl naproti nám pokoj plný paní učitelek. Samozřejmě nám nedocházelo, ţe hluk z našeho pokoje otřásá celým Moníncem. Najednou se ozval pronikavý hlas a všichni ztichli. Irenka! vyjekli jsme jednohlasně. Ostatní nenapadlo nic jiného, neţ nacpat asi dvanáct lidí do 2x1m velké koupelny! Já jsem rychle utekla na záchod a zabouchla dveře. Pomalu cvakla klika a na naší chodbě se objevil chumel pedagogů. Tak pojďte, pojďte vyzvala nás paní učitelka a otevřela dveře do koupelny. Nestačila se divit, kdyţ z takové malé místnosti vyskákalo tolik dětí. Já jsem jen poslouchala napomínání a přemýšlela, co udělat. Tak jsem počkala na správnou příleţitost, spláchla a zapínajíc si poklopec vyšla ze dveří se slovy: Co se děje?. Tím jsem dovršila atmosféru a všichni se začali smát Nakonec jsme lyţák přeţili i s těmi průšvihy, kterých bylo opravdu dost! Tereza Šebíková, 9. tř. Veselá příhoda Jednou jsme byli se třídou na výletě v Českém Krumlově. Mám za to, ţe to bylo na konci osmé třídy. A na tomto výletě se mi stala vtipná, ale pro mne nijak příjemná historka. Vlastně jsem se tomu nesmál vůbec, připadal jsem si hrozně trapně. No nic, jdeme k věci. Ráno jsem vstal z postele, rychle se oblékl, umyl, nasnídal a utíkal do školy. Jak jsem se tak těšil, zapomněl jsem doma pláštěnku, coţ se mi také vymstilo, ale k tomu se teprve dostaneme. Cesta autobusem byla jako vţdy zajímavá a také dlouhá, některé z nás uţ to i unavilo. Kdyţ jsme dorazili na místo, vyrazili jsme na Kleť. Po zdolání vrcholu snad kaţdého z nás bolely nohy. Naštěstí jsme mohli doplnit energii v krámku s občerstvením. Snědli jsme řízky, které nám maminky zabalily do našich svačinových boxíků a šli jsme se podívat na rozhlednu. A teď uţ se konečně dostáváme k té trapné situaci! Kaţdý dostal kartičku, aby se mohl dostat přes zábranu ke schodům. Já, jako vţdy, jsem chtěl být vtipný a přelézt zábranu, ale to se mi opravdu vymstilo a z kraťasů byla najednou dámská sukně! Všichni se mi smáli, a aby toho nebylo málo, začalo hrozně pršet no a já neměl pláštěnku. Nejen, ţe jsem tedy měl z kalhot sukni, ale ještě jsem vypadal jako zmoklá slepice. Výlet k nezaplacení! Ondřej Mašek. 9. tř.

14 Střípky Líbí se vám náš časopis? A chtěli byste nám s ním pomoct? Tak neváhejte a pište nám svoje písničky, básničky a veselé příhody. Jak? Jednoduše. Svoje příspěvky vhoďte do ţluté krabice, se kterou vás kaţdý pátek obcházíme. I díky vám je náš časopis o krůček lepší. Vaše texty vţdy necháváme bez jakéhokoli zásahu do gramatiky, myslíme si, ţe takto budou vaše příspěvky ještě zajímavější. Teď uţ vaše díla BRATŘI Jeden dva tři My jsme bratři. My jsme bratři grimmů a pouštíme si primu. Jednou tam byl překladač a jedl tam vysavač. Byl tak dobrej a taky vtipnej. Byl takový vtipálek I kdyţ holda nadávek. Michal Zelenka, 4. třída ŠKOLA Za co pane boţe za co? Musím chodit do školy. Za co pane boţe za co? Musíme psát úkoly. Za co pane boţe za co? Zas jeden rok trápení. Kristýna Vuová a Zuzana Holubová, 4. třída

15 Mlask Tentokrát se na rubrice Mlask podílela 4. třída. Kaţdé pondělí právě tato třída pod vedením paní učitelky Kluiberové podniká vaření v nově vybavené kuchyňce. Jednou jsme je přepadli, abychom se dozvěděli, jak moc velcí to jsou kuchaři. A teď uţ recept jejich připraveného moučníku. Grankové řezy Těsto: 250g cukru 1dl vody 5 ţloutků 1dl oleje 250g hladké mouky 1 prášek do pečiva sníh z 5 bílků Všechny tyto ingredience smícháme. Polovinu těsta dáme do jiné mísy a promícháme ho s kakaem. Pudink: 800ml mléka 5 lţic cukru 2 pudinky Vytvořený pudink nalejeme na těsto a dáme ho do trouby péct. Krém: 250ml šlehačky 2 vanilkové cukry 500ml zakysané smetany Upečené těsto s pudinkem necháme vychladnout. Poté, co nám těsto vychladne, potřeme ho krémem. Nakonec řezy posypeme Grankem! Dobrou chuť!!

16 Minifotbal se konal turnaj minifotbalu v Obloukové hale v Písku. Turnaje se zúčastnilo osm druţstev. Naši ţáci v prvním zápase hráli proti Gymanáziu Písek, které porazili 3:0. Druhý zápas prohráli 0:3 s vítězem celého turnaje, kterým byla ZŠ Šobrova Písek. Poslení zápas ve skupině remízovali naši chlapci 1:1 se ZŠ Jana Husa a postoupili do boje o 3. místo. Utkali s druţstvem z Čimelic. V základní hrací době byl stav tohoto utkání 0:0, a proto se musel kopat penaltový rozstřel, ve kterém byly úspěšnější Čimelice. Naši ţáci obsadili tedy 4. místo. Silák Dne se v Milevsku uskutečnila soutěţ,,o nejsilnějšího ţáka za účasti 35 ţáků z těchto škol: Bernartice, Sepekov, 1. ZŠ Milevsko a 2. ZŠ Milevsko. Dohromady se soutěţilo ve 4 kategoriích: trojskok z místa snoţmo leh-sed shyby zdvihání činky s 50% hmotnosti Naše škola se umístila na krásném 3. místě a nejsilnějším ţákem se stal Ivan Bambuškar.

17 Ftipy V hodině přírodopisu povídá profesor: Nehulákej tam vzadu, ať nevzbudíš ostatní! Pepíček sedí na zkoušce proti učiteli a učitel se ho ptá: Kdyţ dva lidé spolu hovoří a jeden z nich je hlupák, co se stane? Ten druhý neudělá zkoušku. Před písemkou: Doufám, ţe nikoho neuvidím opisovat. Z prostřední řady se ozve: Taky doufáme." Před školou visí cedule: Řidiči, pozor, nepřejeďte děti! Druhý den přibude na ceduli nápis: Počkejte si na učitelku! Učitel se ptá ţáka: Máš domácí úkol? Ne. Odpovídej celou větou! Nemám! Učitel hubuje ţáka: Jak to, ţe jsem tě viděl jezdit na kole, kdyţ jsi byl tak hrozně nemocný? Já jsem prosím jel z posledních sil pro pana doktora.

18 Hádanky Bez klíče a víka schránka pokladní, a přece je zlatý poklad v ní. Co je to? Vajíčko Kořeny má skryté v zemi, vypíná se nad jedlemi, stoupá pořád výš a výš, ale růst ji nevidíš. Co je to? Hora Pod dubem leţí na trávě, rádiovku má na hlavě. Co je to? Ţalud Má sto jehel, ţádnou nit. Umí dupat ne však šít. Co je to? Jeţek Nemá zuby, ale kousat umí. Nemá pusu, ale hvízdá. Co je to? Vítr Které zrcadlo na jaře zmizí? Led Chodí kaţdý den ven, a přece je stále doma. Kdo je to? Šnek Chodí panna po městě, okének má nad dvě stě. Kdo je to? Cibule Je to chlupatý, a kdyţ ho rozdráţdíš tak se postaví. Kdo je to? Medvěd Sedí pán na blátě v zeleném kabátě. Kdo je to? Ţába Chodí do vody po hlavě, ale neutopí se. Co je to? Vařečka Kdo mne má v kapse, nemá v ní nic. Co je to? Díra

19 Výtvarná soutěž Jak uţ jistě víte, tématem výtvarné soutěţe byl Dětský karneval. Měli jsme hodně, opravdu hodně těţký úkol vybrat ty nejhezčí obrázky. Ale jelikoţ je to soutěţ a někdo musí být vítězem, tak nám nic jiného nezbývalo, neţ vybrat tři nejlepší. Obrázky se vám moc povedly a za to vás velice chválíme!! Hodnotíme, kvalitu vypracování, zvolenou techniku a samozřejmě nápad. Zde si můţete prohlédnout obrázek, který se umístil na prvním místě. Další dva oceněné obrázky pověsíme na naši nástěnku. Děkujeme a těšíme se na vaše další hezké obrázky! Příští téma: Jak si představuješ prázdniny? Nakreslete, na co se těšíte o prázdninách, jaký výlet máte v plánu, co budete v těchto volných letních dnech dělat, můţete ale nakreslit klidně něco úplně jiného, mělo by to však souviset s prázdninami. Umístění: 1. místo Kateřina Bendová, 3. tř. 2. místo Milena Pokorná, 5. tř. 3. místo Kristýna Vuová, 4. tř. 1. místo

20 Sebeobrana pro začátečníky Rozhodli jsme se přidat novou rubriku do našeho školního časopisu, protoţe se zajímáme o bojová umění a bojové sporty. Napadlo nás ukázat vám pár sebeobranných chvatů, které by se vám mohli jednou hodit. V prvním díle vás naučíme obranu proti škrcení. Útočník škrtí svou oběť Sepneme ruce A udeříme do protivníkova loktu

21 Hledej s liškou Bystrouškou Soutěţíte rádi? Čtete rádi náš časopis? Pak je tu právě pro vás naše soutěţ Hledej s liškou Bystrouškou! Jak na to? Pečlivě si Školní výqět přečtěte a odpovězte na následující otázky. Své odpovědi vhazujte do ţluté krabice, se kterou vás vţdy v pátek obcházíme. Na vylosovaného výherce čeká sladká odměna. 1. Co bylo ve středověku nejvznešenějším jídlem? 2. Kdo vyhrál výtvarnou soutěţ? 3. Kolik druţstev se zúčastnilo minifotbalu v Písku? 4. Jaká je nejoblíbenější kniha na druhém stupni? 5. Co nového jste se mohli naučit z rubriky Fashion? 6. Poznali jste figuranty v rubrice Sebeobrana pro začátečníky? 7. Jak zní tajenka Pohádkové kříţovky? 8. Kolik učitelů jsme zmínili v tomto čísle? 9. Která třída si dočasně adoptovala malé kotě? 10. Kolik očí je na fotce z rubriky Mlask? připravily: Pavlína Váchová, Diana Benediktová a Tereza Šebíková, 9. tř. Nejčastější jméno Rekordy Hledal jsem pro vás nejčastější jméno na naší škole a tady jsou výsledky: Klučičí nejčastější jméno je: 1. Michal 8x 2. Martin 6x 3. Filip 5x Holčičí nejčastější jméno je: 1. Michaela 4x 2. Martina a Zuzana 3x 3. Klára, Kateřina, Sára, Lucie, Nikola, Denisa, Adéla, Eliška, Klaudie a Kristýna 2x

22 Očkem do školní družiny V letošním roce navštěvuje druţinu celkem 39 dětí. Mohou se zde těšit z nového vybavení, přibyly jim totiţ sedací vaky, ale také nové hry, z nichţ si děti oblíbily aktivní mapu. Mimo her se děti těší z pestrého programu, který pro ně paní druţinářka připravuje. Například si uţily dětský karneval, kde tančily, soutěţily a hrály spoustu her. Do budoucna se děti mohou těšit na velikonoční dílničky, kde samozřejmě nebude chybět zdobení kraslic. Děti se ve školní druţině zkrátka nenudí a všechny tam chodí rády. Karneval ve školní druţině

23 Na závěr bychom také chtěli poděkovat paní učitelce Aleně Dolejškové, třídní učitelce 6. třídy, která se s námi loučí. Doufáme, ţe její nový přírůstek do rodiny nebude stejně tak zlobivý jako my! A zároveň bychom chtěli přivítat naši novou paní učitelku Evu Novákovou. Michal Zelenka, 4. tř. Kristýna Vuová, 4. tř. Zuzana Holubová, 4. tř. Michal Pecka, 8. tř. Ivan Bambuškar, 8. tř. Daniel Smrčina, 9. tř. Daniel Strada, 9. tř. Ondřej Mašek, 9. tř.

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Redakce Redakce časopisu 2012-2013 2012-2013 Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Klára Peterková Bohumíra Rybáková Martina Váchová Filip Cmunt redaktorka

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA

ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA Dětský domováček ÚNOR 2015 Autor : Barbora S. Co je nového? Tak si to představte Ze začátku jsem si myslela, ţe tato rubrika nebude pravidelná, vţdyť, co nového by se pořád mohlo

Více

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY...

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY... REDAKČNÍ RADA Hana Fröhlichová (4.A) Jana Hanzlíková (4.A) Matěj Mach (4.A) David Veltruský (5.A) Tereza Poštulková (5.A) Klára Červenková (5.A) Tereza Šobková (5.A) Eliška Suldovská (6.A) Veronika Břendová

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Záškolák1.číslo/ 2011

Záškolák1.číslo/ 2011 Záškolák1.číslo/ 2011 - Zpátky ve škole! - Na co do kina? - Novinky na netu - Deváťáci v Praze - Nová chemie! - Z hodin slohu Slova redakce Uţ je po prázdninách a je tu další číslo Záškoláka. Všichni se

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi Básnička o mandarince Básnička o mrkvi U nás doma na zahradě, vedle sebe v jedné řadě, mrkvička si v zemi leží, šťavnatá a krásně svěží. Oranžová se zelenými vlasy, kandidátka na královnu krásy, křupavá

Více

Divadelní představení

Divadelní představení Vánoční besídka Dne 20. 12. 2013 se konala vánoční besídka. Na dopoledne si každá třída připravila nějaký program. Každá třída zazpívala jednu ze známých koled. Žáci z dramatického kroužku si připravili

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

02/2010 DEN STUDENSTVA

02/2010 DEN STUDENSTVA 02/2010 DEN STUDENSTVA Ze začátku to měl být turnaj pro volejbalové začátečníky s účelem zahrát si pro zábavu, který se odehrává každý rok ke dni 16. listopadu před státním svátkem. Avšak ukázalo se, že

Více

MUFFINOVÁ KUCHAŘKA. Lucie Žaludová Šnečka www.snecka.cz. sbírka vyzkoušených receptů na sladké i slané muffiny

MUFFINOVÁ KUCHAŘKA. Lucie Žaludová Šnečka www.snecka.cz. sbírka vyzkoušených receptů na sladké i slané muffiny MUFFINOVÁ KUCHAŘKA Lucie Žaludová Šnečka www.snecka.cz sbírka vyzkoušených receptů na sladké i slané muffiny Obsah Sladké varianty:... 3 Muffiny stracciatellové... 3 Kefírové muffiny s nutellou a čokoládou

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Vážení rodiče, tým stacionáře Mraveneček. 16.12. 2014 v Opavě

Vážení rodiče, tým stacionáře Mraveneček. 16.12. 2014 v Opavě Mraveneček Vážení rodiče, dostává se Vám do rukou jedinečné a neopakovatelné vydání brožury Naše kuchařka. Ta vznikla z velkého nadšení a celoroční práce uživatelů a pracovníků stacionáře Mraveneček. Najdete

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

2014 / 2015. Číslo první

2014 / 2015. Číslo první 2014 / 2015 Číslo první OBSAH: Událo se ve škole... 3 Mladá Boleslav... 3 Vzdělání a řemeslo České Budějovice... 3 Volejbalový turnaj... 3 Projektový den - Jiří z Poděbrad... 4 Florbal - školní kolo...

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 18

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 18 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 18 Obsah: Slovo ředitele školy, zahájení školního roku dětská tvorba, vyhodnocení sběru Září 2009 TOCHOVICE 76 262 81

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

Základní škola Ţelezný Brod, Pelechovská 800. Pelechovská 800, 468 22 Ţelezný Brod

Základní škola Ţelezný Brod, Pelechovská 800. Pelechovská 800, 468 22 Ţelezný Brod Základní škola Ţelezný Brod, Pelechovská 800 www.zspelechovska.cz skola@spelechovska.cz Pelechovská 800, 468 22 Ţelezný Brod Škola prochází postupnou rekonstrukcí a je vybavovány moderním zařízením a pomůckami.

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

VŠÍMÁLEK. 6.A 1. číslo září - říjen. Zdroj: https://www.google.cz/search?q=podzim

VŠÍMÁLEK. 6.A 1. číslo září - říjen. Zdroj: https://www.google.cz/search?q=podzim VŠÍMÁLEK 6.A 1. číslo září - říjen Zdroj: https://www.google.cz/search?q=podzim VŠÍMÁLEK Obsah: První školní den Naše anketa Exkurze 6.A 6.B Svatý Václav Dětský čin roku Omalovánky Časopis vydává ZŠ Žatec,

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013 / 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013 / 2014 Základní škola a Mateřská škola, Měník, okres Hradec Králové VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013 / 2014 1) Charakteristika školy: Základní škola a Mateřská škola, Měník, okres Hradec Králové

Více

KALENDÁŘ AKCÍ OBCE LUTÍN 2015 kulturní, společenské a sportovní akce v obou částech obce

KALENDÁŘ AKCÍ OBCE LUTÍN 2015 kulturní, společenské a sportovní akce v obou částech obce KALENDÁŘ AKCÍ OBCE LUTÍN 2015 kulturní, společenské a sportovní akce v obou částech obce Datum Název akce Stručný popis akce Pořadatel Místo konání akce 1.1. Novoroční výstup na Velký Kosíř 27. ročník

Více

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Místo:chata HORSKÝ HOTEL, ČERNÁ HORA, JANSKÉ LÁZNĚ Termín: 22. 29. 1. 2011 Odjezd: sobota 22. 1. v 13.00 h, od ZŠ (sraz v 12.20 h) Příjezd: sobota 29. 1. v 11.30

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ZŠ SLOVAN slaví 40. výročí ze Slovanu 2013/2014 Třetí číslo k oslavám ZŠ Slovan Pár řádků k zamyšlení..od patnáctileté žákyně naší školy Dětství a dospělost. Co bylo ve škole,

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu 75 W, 60 W a 25 W. Evropská komise tak chce zavést úspornější zdroje světla.

Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu 75 W, 60 W a 25 W. Evropská komise tak chce zavést úspornější zdroje světla. Žárovky končí, čím je nahradit? PRAHA (Ekolist) V záříí začally z prodejjen miizett čiiré ii mattné a kllasiické 100 W žárovky!!!! Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu

Více

Klára Kochová, Norbert Rybář PedF UK, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, 4. Ročník Didaktika matematiky s praxí I. Téma: Jedeme na hory (slovní úlohy)

Klára Kochová, Norbert Rybář PedF UK, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, 4. Ročník Didaktika matematiky s praxí I. Téma: Jedeme na hory (slovní úlohy) Téma: Jedeme na hory (slovní úlohy) 1/ Představení 2/ Seznámení s průběhem hodiny: Otázka Kdo jezdí rád na hory? Kam jezdíte? Kdo umí lyžovat? V lednu se chystáme na hory. Nejdřív si musíme všichni pořídit

Více

Čeká na nás vysvědčení

Čeká na nás vysvědčení ZŠ a MŠ Kpt. Otakara Jaroše Louny, 28. října 2173, příspěvková organizace Čeká na nás vysvědčení Žáci naší základní školy dostanou ve čtvrtek 30. 1. pololetní vysvědčení. V pátek 31. 1. budou mít pololetní

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Zpracovala Nová Milena a tým DC

Zpracovala Nová Milena a tým DC Milé děti, od měsíce února si bude s vámi hrát a pracovat nejen Kateřina, Naďa a Terezka, Petra, ale i nová teta Regina. Je mladá, hezká, veselá a pracovala s dětmi jako jste vy. Budete jí mít určitě rády.

Více

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty 12.1 Struktury Potřebuju menší džíny. Vedle náměstí je obchod. Myslím, že.. Musím si je zkusit. Kde si je můžu zkusit? Podívejte se. Líbí se mi. Sluší ti/vám. Jakou máte

Více

Cyklistické závody. A startujeme!

Cyklistické závody. A startujeme! Cyklistické závody 4. 10. se konal cyklistický závod škol a školek Horní Suché. Účast byla hojná, počasí všem přálo. Závody organizovalo SRPŠ spolu s polskou ZŠ a školkou a taky PZKO. Seřadiště bylo u

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Z á k l a d n í š k o l a U K a p l i č k y Vás zve na. Den otevřených dveří, který se koná 24. ledna 2011 od 14 do 17 hodin.

Z á k l a d n í š k o l a U K a p l i č k y Vás zve na. Den otevřených dveří, který se koná 24. ledna 2011 od 14 do 17 hodin. Bajtík 1/2011 Den otevřených dveří Z á k l a d n í š k o l a U K a p l i č k y Vás zve na Den otevřených dveří, který se koná 24. ledna 2011 od 14 do 17 hodin. Pozvěte své rodiče, příbuzné, kamarády a

Více

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Naše 4.třída Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Vážení rodiče, v případě,že nesouhlasíte s uvedenými informacemi

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov (SWEET HOME) 18. číslo podzim 2013 Listí padá, rána jsou mlhavá, chladno je nám všem... Podzimní příroda je přesto

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ Přivítali jsme opět mezi nás své kamarády z lesa, vody a vůbec z celé přírody. VÁŽENÍ RODIČE, V MĚSÍCI ŘÍJNU JSME VÁS NESVOLALI,

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Číslo: 6 Listopad Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Vážení rodiče, držíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 Třídy 5.A Ahoj děti, podařilo se a my jsme po jarních prázdninách zase zpátky s Všeználkovými novinami. Toto číslo bude ještě zimní, ale najdete v něm i něco z jarního období, které

Více

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ Bělostná pokrývka krajinu tiše zahalila, nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Všechna srdce se vánoční náladou naplnila Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ LYŽAŘSKÝ KURZ 24. 28. 1. 2011

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok 2013 2014 Základní škola a Mateřská škola Hamry nad Sázavou, příspěvková organizace Hamry nad Sázavou 133 591 01 Žďár nad Sázavou tel.: 775 99 44

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslil Vojta Dubný

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslil Vojta Dubný Číslo: 7 Únor Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslil Vojta Dubný Váţení rodiče, drţíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis bude

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 29

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 29 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 29 Obsah: Slovo ředitele školy, škola očima dětí, výlov rybníka, dětské tvorba, vyhodnocení sběru. Říjen 2010 TOCHOVICE

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě.

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE Jméno Datum 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. 2. Vyhledej ve větách předložky a barevně je podtrhni. V rybníku se proháněli

Více

CELOROČNÍ PRACOVNÍ PLÁN pro školní rok 2014 2015

CELOROČNÍ PRACOVNÍ PLÁN pro školní rok 2014 2015 Základní škola a mateřská škola D o l n í M ě s t o CELOROČNÍ PRACOVNÍ PLÁN pro školní rok 2014 2015 ZÁKLADNÍ ŠKOLA Organizace školy: Trojtřídní s pěti postupnými ročníky, 39 žáků, jedno oddělení školní

Více

Tvorba počítačové hry. GameJN

Tvorba počítačové hry. GameJN Závěrečná práce studentského projektu Tvorba počítačové hry GameJN Evropský sociální fond Praha a EU Investujeme do vaší budoucnosti 2014 1 1. Obsah 1. Obsah... 2 2. Úvod..... 3 3. Jednotlivé programy..

Více

Není jednoduché zaujmout všechny žáky k matematice. Na Táborské se snažíme matematiku co nejvíce dětem přiblížit, a to pomocí různorodých aktivit a

Není jednoduché zaujmout všechny žáky k matematice. Na Táborské se snažíme matematiku co nejvíce dětem přiblížit, a to pomocí různorodých aktivit a ÚNOR Únor je sice nejkratší měsíc v roce, my jsme toho stihli ve škole ale spoustu! Byl to měsíc soutěží, workshopů a exkurzí. Měli jsme i oborové a projektové dny. Někteří vyrazili do terénu, jiní si

Více

Školní program EVVO vzdělávání, výchovy a osvěty

Školní program EVVO vzdělávání, výchovy a osvěty ZŠ a MŠ Ludgeřovice, příspěvková organizace Školní program EO vzdělávání, výchovy a osvěty l. Pracovníci pověření koordinací EO p. Ing. Plačková, p. Mgr. Lišková A VŠICHNI PEDAGOGIČTÍ PRACOVNÍCI VE ŠKOLE

Více

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PODZIM: Cestou ke zdraví 24. 10. 2013 Mluvili jsme o důležitosti správné výživy, hygienických návycích, přečetli jsme si pohádky

Více

Oblíbené knihy žáků naší školy

Oblíbené knihy žáků naší školy d Základní škola sv. Voršily v Olomouci Aksamitova 6, 772 00 Olomouc Oblíbené knihy žáků naší školy Závěrečná práce Autor: Klára Slimaříková, Olga Šnevajsová Třída: IX Vedoucí práce: Mgr. Alena Nováčková

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 www.zspelechovska.cz skola@zspelechovska.cz V letošním roce vyučujeme 172 žáků v 9 ročnících, máme 15 učitelů a dvě vychovatelky školní družiny. O bezproblémový

Více

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 IČ: 22832611, tel./fax: +420 325643312, čís. bank. účtu: 152777556/0600 Zpráva o činnosti v roce 2013 Vypracovala: Mgr. Monika

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Dělo se v březnu na ZŠ a MŠ Brankovice

Dělo se v březnu na ZŠ a MŠ Brankovice Vyšlo: 30. dubna 2010 dvouměsíčník číslo 4/2010 Dělo se v březnu na ZŠ a MŠ Brankovice Rubikon je soutěţ o zákonech, sportovním sázení a správném rozhodování. Název této hry vznikl podle řeky Rubikon,

Více

Větné členy, Jednoduché souvětí - opakování Druh učebního materiálu: Písemná práce, pracovní list Časová náročnost:

Větné členy, Jednoduché souvětí - opakování Druh učebního materiálu: Písemná práce, pracovní list Časová náročnost: Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185, 339 01 Klatovy; 376312154, fax 376326089 E-mail: skola@maszskt.investtel.cz; internet: www.maszskt.investtel.cz Kód přílohy vzdělávací VY_32_INOVACE_CJ678JO_09_03_12

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Ukázky pokrmů z mezinárodních kuchyní. Prezentace k Evropskému dni jazyků

Ukázky pokrmů z mezinárodních kuchyní. Prezentace k Evropskému dni jazyků Prezentace k Evropskému dni jazyků Pirohy Pirohy patří mezi typické pokrmy ruské kuchyně. Připravují se v mnoha variantách, z různých těst, s různými náplněmi a různými technologickými úpravami. Můžeme

Více

Proslov šéfredaktorky

Proslov šéfredaktorky Proslov šéfredaktorky Jmenuji se Adéla Lupínková a byla jsem zvolena do funkce šéfredaktorky. Chtěla bych Vám představit náš tým, který bude vytvářet školních časopis Ţako. Goranka Singolová je jednou

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

THERE IS/ARE EXERCISES

THERE IS/ARE EXERCISES THERE IS/ARE EXERCISES E1) POPIŠTE NÁSLEDUJÍCÍ OBRÁZEK 15 VĚTAMI S POUŽITÍM VAZBY THERE IS/ARE: E2) DO NÁSLEDUJÍCÍCH VĚT DOPLŇTE VAZBU THERE IS/ARE: 1. fourteen students in our class. 2. a fly in my soup!

Více

Babičko, vyprávěj! Reminiscenční projekt

Babičko, vyprávěj! Reminiscenční projekt Základní škola německo-českého porozumění a Gymnázium Thomase Manna Praha 8 www.gtmskola.cz Babičko, vyprávěj! Reminiscenční projekt Reminiscence technika práce se starými lidmi s využitím vzpomínek účelem

Více

Hlásí se škola. Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí.

Hlásí se škola. Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí. Hlásí se škola Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí. O pravidelné práci vypovídají nejlépe fotografie žáků při jednotlivých aktivitách, které přiblíží komentář. Vzorně

Více

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. DYS-centrum Praha Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková, 2011

Více

BERUŠKOVÉ PROSTŘENO. Text: Alenka Černá Vlaďka Bednářová

BERUŠKOVÉ PROSTŘENO. Text: Alenka Černá Vlaďka Bednářová BERUŠKOVÉ PROSTŘENO Text: Alenka Černá Vlaďka Bednářová Kompetence: Kompetence k učení. Soustředěně pozoruje, zkoumá, objevuje, všímá si souvislostí, experimentuje a užívá přitom jednoduchých pojmů, znaků

Více