René Hora. Akropolis 1995, plast, 7,5 x 10 cm, foto archiv autora Praha 1993, plast, bronz, 16,3 x 10,5 cm, foto archiv autora

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "René Hora. Akropolis 1995, plast, 7,5 x 10 cm, foto archiv autora Praha 1993, plast, bronz, 16,3 x 10,5 cm, foto archiv autora"

Transkript

1 René Hora nar v Domažlicích studium: Střední uměleckoprůmyslová škola v Jablonci nad Nisou Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér glyptiky a šperku (prof. J. Soukup) pracovní aktivity: šperkař lektor ateliéru Kov a šperk na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze kontakt: Akropolis 1995, plast, 7,5 x 10 cm, foto archiv autora Praha 1993, plast, bronz, 16,3 x 10,5 cm, foto archiv autora

2 Kule berou 1994, plast, 14 x 9,5 cm, foto archiv autora Pokud bych byl spisovatel, nedělal bych brože.

3 Radomíra Jandová nar v Liberci studium: Střední průmyslová škola bižuterní v Jablonci nad Nisou Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér Kov a šperk (prof. V. K. Novák) pracovní aktivity: šperkařka lektorka ateliéru Kov a šperk na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze kontakt: Prsteny z čeledi nálevkovitých , lité stříbro, 3 x 4 x 2 cm, foto M. Janda Výprava do pralesa, nastartovaná evoluce, dobrodružství nečekaného, stránka v herbáři zatím neobjevených druhů...

4 Hra na krále 1993, tráva, tavné lepidlo, 22 x 35 cm, foto M. Janda Občas je lákavé podlehnout pocitu vlastní důležitosti, občas zatoužíme po moci, ale všechna sláva - polní tráva.

5 Simona Kafková nar v Praze studium: Střední odborná škola výtvarná v Praze Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér Kov a šperk (doc. L. Růžička, prof. J. Harcuba, prof. V. K. Novák) pracovní aktivity: šperkařka od 1999 výtvarnice Divadla Na zábradlí v Praze kontakt: Květák 1993, porcelán, plast, 7 x 7 x 3 cm, foto T. Dufek Celý příběh začal, když mi manžel zavolal, že mi posílá domů návštěvu, on sám se zdrží. Jako tichý protest jsem dala vařit květák. Když moje budoucí kamarádka o něco později vcházela do dveří panelákového bytu, byl celý zamořen tím nemožným puchem. Květák v jakékoli podobě je dodnes důkazem našeho přátelství. Je oblíbeným motivem mého porcelánového období. Vzpomínky na Afriku 2009, plast, korál, 7 x 3 x 3 cm, foto T. Dufek Vzpomínky na Afriku. Súdán. První setkání s pouští. S kontinentem, kde se na březích moře válejí skutečné poklady a odkud mi celá Evropa připadala zbytečně hektická a bezvýznamná.

6 Chlubit se cizím peřím 2010, paví peří, plast, kov, 28 x 29 x 0,2 cm, foto M. Špelda Chlubit se cizím peřím (nápad ukraden v Mnichově, ale totálně přetvořen). Chtěla jsem BOA a vypadla ze mě síťovka. Síťovka tak náročná, že kdyby vyprávěla všechny příběhy a ústrky, které mi při práci proběhly hlavou, asi bych byla nerada.

7 Vladimír Komňacký nar v Jablonci nad Nisou studium: Střední odborné učiliště bižuterní v Jablonci nad Nisou Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér glyptiky a šperku (prof. J. Soukup) pracovní aktivity: šperkař, restaurátor od 1987 pedagog na Střední uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou kontakt: České granáty 2002, alpaka, český granát, mosaz, 9 x 4,5 cm, foto archiv autora Závěs vznikl jako současný příspěvek pro výstavu historických granátových šperků ze sbírek Národního muzea. Granáty jsou dva. Jeden přírodní, druhý czech made. Na zadní straně je lev ze dveří od korunovační komory ve sv. Vítu. V té době jsem zrovna doplňoval chybějícího lva před vstupem hlavy státu u příležitosti vystavení korunovačních klenotů. Na šperk s tak patetickým názvem se státní symbol hodil.

8 Pour st. Maur 2002, eben, sklo, barva, 2 x 11,5 cm, foto archiv autora Brož jsem si vyrobil pro slavnostní otevření expozice na Bečově v roce Po několika letech práce se tehdy otevírala výstava relikviáře, na jehož restaurování jsem spolupracoval. Původně jsem chtěl použít některý z mnoha motivů z relikviáře. Rozhodl jsem se raději pro volnou tvorbu. Spojení černého ebenu a ručičky bylo dotykem s Maury. Ručička pochází z vykopávek na naší zahradě. Libela je pro rovnováhu nositele a poukazuje na ideální rovnováhu. Svatost je rovnováha. Harashment 2008, stříbro, porcelán, syntetické hedvábí, 6 x 6,5 cm, foto archiv autora Základem závěsu je archeologický nález z naší zahrady. Ta byla do šedesátých let 20. století dvorem brusírny skla. Při práci v zahradě tak neustále vyhrabáváme bižuterní fragmenty. Často je používám do šperků. Dnes už totiž většinou vypadají jako originály a ne zbytky výroby v obrovských sériích. Když jsem vykopal v roce 2005 porcelánový střep z dětského hrníčku, zajásal jsem nad námětem. Hned jsem se bez zaváhání rozhodl, co chybí. Zpracování bylo vázáno na druh šperku, který vznikne. Původně to měla být plochá brož řešená lineárně. Teprve po několika letech dozrál čas a ujasnil jsem si způsob dotvoření motivu. Úsměvný žánrový námět myslím dobře koresponduje s pečlivou modelací v drahém kovu. Reliéf je cizelován z tenkého plechu.

9 Jolana Nováková nar v Mladé Boleslavi studium: Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově, obor zlatnictví a stříbrnictví Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér Kov a šperk (doc. L. Růžička, prof. J. Harcuba, prof. V. K. Novák) pracovní aktivity: šperkařka od 2003 designérka firmy Gold Atelier kontakt: Čekání na světlo 2010, stříbro, perly, plast, 7 x 4,9 cm, foto V. Krédl Rozprostřená brož čeká na nepolapitelné světlo, které zachyceno může vrženými stíny vykreslit pokračování tvaru. Něžná 2007, stříbro, slepičí pařát, perla, pryž, 25 x 14 x 2,8 cm, foto V. Krédl Krása Vaší ručky je nesmírná, tu skvostný prsten vždy zdobit má.

10 Primátorský řetěz aneb není zlaté střední cesty 2010, sušený prasečí rypáček, stříbro, zlatý topaz-syntetika, perly, 49 x 10,1 x 3 cm, foto V. Krédl Hold české pohádce Pohádka je jediné místo v tomto světě, kde dobro po urputném boji vítězí nad zlem. Zde můžete stát nohama na zemi a zároveň s hlavou v oblacích. Vnímáte jasně esenci dobra a zla, fantazie se tu rozbíhá po široké pláni a není nikoho, kdo by ji zastavil.

11 Ludmila Šikolová nar v Jablonci nad Nisou studium: Střední průmyslová škola bižuterní v Jablonci nad Nisou, obor rytí kovů Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér Kov a šperk (doc. L. Růžička, prof. J. Harcuba, prof. V. K. Novák) 1996 stipendium v Rhode Island School of Design v Providence (USA) Papoušek 2003, papír, provázek, olůvko, 15 x 15 x 70 cm, foto V. K. Novák pracovní aktivity: šperkařka pedagožka na Střední průmyslové škole bižuterní v Jablonci nad Nisou lektorka ateliéru Kov a šperk na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze od 2002 odborná asistentka Katedry designu Fakulty textilní na Technické univerzitě v Liberci kontakt: Papoušek 2003, papír, provázek, olůvko, 15 x 15 x 70 cm, foto V. K. Novák

12 Papoušek 2003, papír, provázek, olůvko, 6 x 6 x 20 cm, foto V. K. Novák Na Vánoce roku 1998 jsem koupila rodičům papouška. V obchodě na klícce bylo rukou napsáno AGAPORNIS ŠKRABOŠKOVÝ. Byl překrásně barevný, dalo by se říci, že mu ani jedna barva nechyběla. Rodiče však toho pestrého exotického ptáka pojmenovali docela podomácku FERDA. Ferda se ale nedal a jako naschvál, když už se stal členem rodiny a nechali ho volně létat po kuchyni, snesl vajíčko. Je to tedy holka! Pochopili jsme Ferda hned začal stavět hnízdo, ale protože v blízkosti nebyl podle něj žádný vhodný materiál rovnou k sesbírání, dal se do urputné práce svým ostrým zahnutým zobákem. Jako klíšťkami přepracovával stránky novin a časopisů na dlouhé zubaté proužky a ty pak s neumdlévající vytrvalostí zanášel za záclonu nahoru ke garnýži. Proužky ale nemají dostatečnou soudržnost nebo byl papoušek trochu fl ink, a tak místo aby nahoře vznikalo hnízdo, padaly mu na zem Od té doby nesnesl žádné další vajíčko, ale zvyk cupovat noviny na příští potencionální hnízdo mu zůstal Hromádka na zemi by už byla dávno hromadou, kdybych jeho přepracované tiskoviny nezačala sbírat k úplně jinému účelu, než měly původně sloužit. Hmota se nikde neztrácí, ale pouze přeměňuje řekl Marx a měl minimálně v případě papouškovy produkce proužků pravdu!

13 Petr Vogel nar ve Vejprtech (Chomutov) studium: Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově, obor zlatnictví a stříbrnictví Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, ateliér Kov a šperk (doc. L. Růžička, prof. J. Harcuba, prof. V. K. Novák) pracovní aktivity: šperkař, medailér odborný asistent na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, ateliér Kov a šperk od 2007 odborný asistent Ústavu umění a designu na Západočeské univerzitě v Plzni kontakt: Reflexe I. 2010, organické sklo, ocel, 9 x 9 x 2 cm, foto M. Tůma Reflexe II. 2010, organické sklo, ocel, 9 x 9 x 2 cm, foto M. Tůma Při pohledu do spirály Santiniho schodiště v klášteře v Plasech Vás cosi rozechvěje. Cesta nahoru do nebe a současně i dolů k Vám, zpátky do Vás. Refl exe v principu provázanosti a jednoty co je nahoře, je i dole.

14 První byla slepice 2010, organické sklo, PVC, ocelové lanko, měď, stříbro, 30 x 45 cm, foto M. Tůma Dlouho jsme měli tušení, že nejdříve bylo vejce, ale nyní máme vědecký důkaz, že první byla slepice, tvrdí Colin Freeman ze Sheffieldské university. K překvapivému výsledku britské vědce dovedla analýza proteinu Ovocledián 17 (OC 17) na superpočítači HECTOR o výkonu 208 teraflops. A je to... Zdroj: britský deník METRO. co.uk., 2010

Šperkař 3/2014. Palladium neznámý drahý kov

Šperkař 3/2014. Palladium neznámý drahý kov Regionální odborný zlatnický časopis Libereckého kraje pro zlatníky a příbuzná řemesla. Liberec, Jablonec n/n, Železný Brod, Turnov Obsah: str. Ing. M. Frydrych: Palladium kov neznámý 63 Ing. M. Frydrych:

Více

Experimentální šperk Stříbrné náušnice s pryžovými vlákny českými granáty Současná tvorba. Zlatnictví Kamenářský dům, Turnov Zhotoveno v roce 2012

Experimentální šperk Stříbrné náušnice s pryžovými vlákny českými granáty Současná tvorba. Zlatnictví Kamenářský dům, Turnov Zhotoveno v roce 2012 Ročenka 4. díl 2012 Experimentální šperk Stříbrné náušnice s pryžovými vlákny českými granáty Současná tvorba. Zlatnictví Kamenářský dům, Turnov Zhotoveno v roce 2012 Na přední straně: Kompozice v modrém,

Více

Muzejní. čtvrtletník. Číslo IV. Ročník 2012 zdarma NAD BETLÉMEM HVĚZDA SVÍTÍ - VÁNOČNÍ VÝSTAVA. Horolezecký kalendář. A muzeum je co?

Muzejní. čtvrtletník. Číslo IV. Ročník 2012 zdarma NAD BETLÉMEM HVĚZDA SVÍTÍ - VÁNOČNÍ VÝSTAVA. Horolezecký kalendář. A muzeum je co? Muzejní Číslo IV. Ročník 2012 zdarma čtvrtletník Vydává: Muzeum Českého ráje, Skálova 71, 511 01 Turnov, www.muzeum-turnov.cz, e-mail: mail@muzeum-turnov.cz Horolezecký kalendář Kalendář s fotografiemi

Více

CALL ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO VYSOKÉHO UČENÍ TECHNICKÉHO V PRAZE III 2011

CALL ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO VYSOKÉHO UČENÍ TECHNICKÉHO V PRAZE III 2011 CALL ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO VYSOKÉHO UČENÍ TECHNICKÉHO V PRAZE III 2011 Inzerce RWE Transgas 3 TECNICALL EDITORIAL TECNICALL ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO VYSOKÉHO UČENÍ TECHNICKÉHO V PRAZE III 2011 doc. Ing. arch.

Více

ROZHOVOR EVA EISLER CESTOVÁNÍ ZA UMĚNÍM OKOLÍ

ROZHOVOR EVA EISLER CESTOVÁNÍ ZA UMĚNÍM OKOLÍ F OX M AG L I F E M A G A Z I N E ROZHOVOR EVA EISLER CESTOVÁNÍ ZA UMĚNÍM OKOLÍ NICE osobnost pierre august renoir MÓDA MAXI MINI REVOLUCE česká značka lugi FOX TIPY NA DÁRKY EDITORIAL OBSAH Milí čtenáři,

Více

čtvrtletník pro regionální dějiny severního Plzeňska číslo 2 / 2009 / ročník XIX

čtvrtletník pro regionální dějiny severního Plzeňska číslo 2 / 2009 / ročník XIX VLASTIVÌDNÝ SBORNÍK čtvrtletník pro regionální dějiny severního Plzeňska číslo 2 / 2009 / ročník XIX STÁLÁ EXPOZICE - Pravěké osídlení, archeologické nálezy - Gotické umění a život ve středověku - Bývalá

Více

George J. Klír čeští vědci, kteří nám scházejí Pro Republiku Vojtěch Preissig tvořil pro vlast

George J. Klír čeští vědci, kteří nám scházejí Pro Republiku Vojtěch Preissig tvořil pro vlast Seniorská míle a další zprávy ze Života 90 Dětem PVC škodí kupujte zdravé školní potřeby Soňa Červená netrpělivostí ke světovým úspěchům Lidová univerzita MKP podzimní přednášky a besedy George J. Klír

Více

Téma čísla: vzhůru za vzděláním

Téma čísla: vzhůru za vzděláním ROČNÍK I NEPRODEJNÉ www.jabloneckyzpravodaj.cz JABLONECKÝ ZPRAVODAJ ZÁŘÍ 2007 Téma čísla: vzhůru za vzděláním Vážení čtenáři, opět se Vám dostává do rukou Jablonecký zpravodaj. Zářijové vydání zpravodaje

Více

ŠPERKAŘ 2015 ŠPERKAŘ. Ročník V. Č.III 2015

ŠPERKAŘ 2015 ŠPERKAŘ. Ročník V. Č.III 2015 ŠPERKAŘ Ročník V. Č.III 2015 1 Posmrtná výbava Přemysla Otakara II. českého krále železného a zlatého: koruna, jablko a žezlo. Na přední straně: Posmrtná koruna krále Přemysla Otakara II., který zahynul

Více

Máme značku Haná. Rozhovory s držiteli certifikátu Haná regionální produkt. Marie Šuláková

Máme značku Haná. Rozhovory s držiteli certifikátu Haná regionální produkt. Marie Šuláková 1 Máme značku Haná Rozhovory s držiteli certifikátu Haná regionální produkt Marie Šuláková Publikace je financována z projektu Nová energie pro regionální značku (NEREZ), který získal podporu z Programu

Více

Vydává Město Trhový Štěpánov pro Trhový Štěpánov, Dalkovice, Dubějovice, Sedmpány, Střechov nad Sázavou a Štěpánovskou Lhotu

Vydává Město Trhový Štěpánov pro Trhový Štěpánov, Dalkovice, Dubějovice, Sedmpány, Střechov nad Sázavou a Štěpánovskou Lhotu Strana Vydává Město Trhový Štěpánov pro Trhový Štěpánov, Dalkovice, Dubějovice, Sedmpány, Střechov nad Sázavou a Štěpánovskou Lhotu Číslo 1 - únor 2009 Ročník 11 Cena 5,- Kč Zvonička sv. Václava ve Štěpánovské

Více

JIŘÍ JOHN (1923-1972)

JIŘÍ JOHN (1923-1972) JIŘÍ JOHN (1923-1972) Když v roce 1947 procházel profesor Josef Kaplický svým ateliérem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, aby korigoval práce svých studentů, a zastavil se u nového obrazu Jiřího Johna

Více

FOXMAG LIFE MAGAZINE. N o 2. Rozhovor Meda Mládková ČESKÁ naděje Daniel Pitín Móda

FOXMAG LIFE MAGAZINE. N o 2. Rozhovor Meda Mládková ČESKÁ naděje Daniel Pitín Móda FOXMAG LIFE MAGAZINE N o 2 Rozhovor Meda Mládková ČESKÁ naděje Daniel Pitín Móda Nejen na vysoké noze Zajímavý projekt TATE MODERN, DOX CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ, VELETRŽNÍ PALÁC osobnost PICASSO EDITORIAL

Více

HLUBOCKÝ ZPRAVODAJ. ČÍSLO 1 - LEDEN 2015 - CENA 15 Kč ZARYTÝ GRAFIK PETR PALMA. Foto: www.janpirgl.net. www.hluboka.cz strana 1

HLUBOCKÝ ZPRAVODAJ. ČÍSLO 1 - LEDEN 2015 - CENA 15 Kč ZARYTÝ GRAFIK PETR PALMA. Foto: www.janpirgl.net. www.hluboka.cz strana 1 HLUBOCKÝ ČÍSLO 1 - LEDEN 2015 - CENA 15 Kč ZPRAVODAJ ZARYTÝ GRAFIK PETR PALMA Foto: www.janpirgl.net www.hluboka.cz strana 1 Z OBSAHU 3 Novoroční slovo starosty a místostarosty města 4 Rozhovor s grafikem

Více

Ilustrace na měsíc květen Petr Faktor - 108 -

Ilustrace na měsíc květen Petr Faktor - 108 - Ilustrace na měsíc květen Petr Faktor - 108 - CELOSTÁTNÍ UDÁLOSTI Celostátní události Expo 2010 v Šanghaji - u Čechů hlásí nával a vyjedeno Statisíce lidí, které první den na Expo přišly, způsobily organizátorům

Více

BIMBA zapomenutý ilustrátor Libuše Hynková známá choreografka a její dílo

BIMBA zapomenutý ilustrátor Libuše Hynková známá choreografka a její dílo Sanace bytu jak postupovat po požáru Život mezi Laponci Nelly Rasmussenová rozhovor La Fabrika bývalá slévárna žije avantgardou Komenský v komiksu tip na knížku BIMBA zapomenutý ilustrátor Libuše Hynková

Více

5/2014 MĚSÍČNÍK PRO VELESLAVÍN A OKOLÍ. zdarma. Jana Šulcová k Vokovicím prostě patří

5/2014 MĚSÍČNÍK PRO VELESLAVÍN A OKOLÍ. zdarma. Jana Šulcová k Vokovicím prostě patří 5/2014 MĚSÍČNÍK PRO VELESLAVÍN A OKOLÍ zdarma Jana Šulcová k Vokovicím prostě patří Editorial Z obsahu Rozhovor s Janou Šulcovou Od nemoci ke zdraví Srí Lanka Milí čtenáři časopisu Veleslavín39, myslím

Více

Factum. m u s e u m. Už je čas! Tradiční vánoční výstava 5. Nové objevy v Nové Říši 7 2. ROČNÍK

Factum. m u s e u m. Už je čas! Tradiční vánoční výstava 5. Nové objevy v Nové Říši 7 2. ROČNÍK m u s e u m Factum č t v r t l e t n í k M u z e a V y s o č i n y J i h l a v a 2. ROČNÍK číslo 4/2012 Už je čas! Dříve lidé určovali čas podle přírodních jevů, které se pravidelně opakovaly. Využívali

Více

4. ročník / listopad 2013. ZŠ a MŠ Sokolovská 1, Svitavy. Vyneseno. Klíčování. Rozhovor Mlsání. Kabáti. Osmáci. Deník ze. Přímo. Dvojčata.

4. ročník / listopad 2013. ZŠ a MŠ Sokolovská 1, Svitavy. Vyneseno. Klíčování. Rozhovor Mlsání. Kabáti. Osmáci. Deník ze. Přímo. Dvojčata. Prevence kriminality Osmáci v nemocnici Kroužky a záliby Kabáti Klíčování v tělocvičně Projekt GLOBE Nejen pro kluky Vyneseno z ředitelny Rozhovor Mlsání s... ve školní kuchyni Deník ze Dvojčata na škole

Více

s dárkovými certifikáty od

s dárkovými certifikáty od 01 s dárkovými certifikáty od...kterou si sami zvolíte Brácha ještě nikdy neletěl. Poletí na fotbal do Barcelony. Letošní Vánoce mám už vyřešené, jednoduše a hlavně v klidu. Všem dám dárkový certifikát

Více

POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY

POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY Za vánoční hvězdou do Planetária Rozhovor s exministrem školství Slovenské republiky doc. Ing. Peterem Ponickým, Ph.D. Vytiskněte si dárek pod stromeček na 3D tiskárně Laboratórium

Více

LADY N. Za poklady bájných Mayů. Investice v Roce Tygra. Pomoc, co uzdraví i duši ČASOPIS DÁMSKÉHO INVESTIČNÍHO KLUBU ČESKÉ SPOŘITELNY ZIMA 2009

LADY N. Za poklady bájných Mayů. Investice v Roce Tygra. Pomoc, co uzdraví i duši ČASOPIS DÁMSKÉHO INVESTIČNÍHO KLUBU ČESKÉ SPOŘITELNY ZIMA 2009 LADY N ČASOPIS DÁMSKÉHO INVESTIČNÍHO KLUBU ČESKÉ SPOŘITELNY ZIMA 2009 Investice v Roce Tygra Pomoc, co uzdraví i duši Za poklady bájných Mayů Photography and f ilm production www.escapetonature.eu info@escapetonature.eu

Více

První etapa rekonstrukce náměstí dokončena

První etapa rekonstrukce náměstí dokončena Informace pro obyvatele Kašperských Hor Ročník 7 3/2010 První etapa rekonstrukce náměstí dokončena V podmínkách smlouvy o poskytnutí finanční podpory z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad

Více

strana 4 Jů, Hele, Muf Krajina her Stanislava Holého Johan N. Czermak pozapomenutá postava světové medicíny

strana 4 Jů, Hele, Muf Krajina her Stanislava Holého Johan N. Czermak pozapomenutá postava světové medicíny strana 2 Odmražení ekorubrika o údržbě mrazáku Rady pro nakupování spotřebitelské otázky a odpovědi strana 3 Jak se žije v Grónsku rozhovor s manželi Klempířovými vět Jana Kutálka oživlá keramika v Jílovém

Více

Automobily Praga na Letné

Automobily Praga na Letné strana 2 Běhání po městě volte zdravé trasy Čmoudí vám pod nos? jak se bránit kouři z komínu strana 3 Rozprávění s knihami rozhovor s Marií Válkovou Ozdobní jelínci netradiční české šperky strana 4 ázavský

Více

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE 1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE na začátek Stanislav Bernard spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard V prosinci jsme měli tradiční setkání s našimi zaměstnanci. Vždycky oslavíme

Více

CUKŘENKA časopis pro sběratele hygienicky baleného cukru a všechny další cukromily a podporovatele. Vydává Klub sběratelů baleného cukru, občanské

CUKŘENKA časopis pro sběratele hygienicky baleného cukru a všechny další cukromily a podporovatele. Vydává Klub sběratelů baleného cukru, občanské CUKŘENKA časopis pro sběratele hygienicky baleného cukru a všechny další cukromily a podporovatele. Vydává Klub sběratelů baleného cukru, občanské sdružení. Elektronická verze http://www.ksbc.cz/ Redakční

Více

ŘEMESLO Č ASOPIS PRO EKOGRAMOTNOST HLAVNÍ TÉMA

ŘEMESLO Č ASOPIS PRO EKOGRAMOTNOST HLAVNÍ TÉMA Č ASOPIS PRO EKOGRAMOTNOST Č ÍSLO 5 ROČ NÍK 7 Ř ÍJEN 2009 HLAVNÍ TÉMA ŘEMESLO NEMÁTE-LI CO DĚLAT, POSTAVTE SI MILÍŘ VÍCEÚČELOVÉ KOZY TRADIČNÍ ŘEMESLA V SOUČASNÉ VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ SUŠÁRNY OVOCE TOŠ TAK

Více

BECHYŇSKÝ. lásku, ať je jí devět nebo devadesát let pod rozkvetlým

BECHYŇSKÝ. lásku, ať je jí devět nebo devadesát let pod rozkvetlým BECHYŇSKÝ MĚSTSKÝ ZPRAVODAJ Magická noc Podíváme se trochu do noci z 30. dubna na 1. květen. Je to filipojakubská noc opředená magií, zázračnými věcmi i bytostmi. Je to svátek, ve kterém se snoubí pohanské

Více

Kulturně společenský časopis

Kulturně společenský časopis Kulturně společenský časopis 2007 10 na internetu Z obsahu Třikrát o Katalpě Desetina ledovce Jako malé děti Obsah: + Příloha Daniel Hradecký: Přibližování dřeva / Písečné dny pokračování (63) SYSTÉM NAVIGACE:

Více