A tuhle fotku už zřejmě znáte To je náš malý protest na apríla, páč nám nepovolili přijít v pyžamech.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "A tuhle fotku už zřejmě znáte To je náš malý protest na apríla, páč nám nepovolili přijít v pyžamech."

Transkript

1 Školní časopis ZŠ Bor číslo 9 /

2 IX. A se představuje, aneb ze života naší třídy

3 A tuhle fotku už zřejmě znáte To je náš malý protest na apríla, páč nám nepovolili přijít v pyžamech. Tohle je náš mazlíček Stuart. Když jsme byli na našem posledním školním výletě, Romana si ho pořídila. No a potom chvíli bydlel u nás ve třídě. Uznejte sami, není krásnej? Nevíte, co to je??? Ale, ale. To jsou naše plechovky. Zkuste je spočítat! 164 krát 12, to je částka, za kterou byla tahle sbírka pořízená.

4 Eliška Pourová Skončila jsem na Gymplu Mariánkách, abych nemusila na přijímačky. Už dlouho hraju pinčes a vedu, teda teď už vlastně, vedla jsem školní časopis a ráda čtu. Ze základky se mi moc nechce, prakticky mi tu nic neschází. Po třídě se mi dost bude stýskat. Taky i proto, že se bojím kolektivu, do kterého spadnu, jak listí ze stromu. Všici občas zlobí a my jsme prostě krapet zklackovatěli Tenhle úsměv je spešl pro Vás. Jaroslav Svoboda Jdu na střední strojní průmyslovou školu- Plzeň. Záliby: Jízda na motorce, golf, rybaření, lyžování, auta, atd Na základní škole se mi líbilo- hlavně přestávky, některý předměty jako třeba informatika, tělocvik a tak. Jiřina Stránská Jdu na střední školu do Stříbra na Veřejnosprávní činnost, moc se tam těším. Baví mě basket, tancování a aerobik. Tady se mi líbilo moc a určitě se budu ráda vracet. Radek Jurčík Jdu do Stříbra na agropodnikání. Koníčky jsou moto, PC a občas si něco přečtu. Na základce v Boru to bylo úplně brko, super třída a prostě super kolektiv, i učitelé byli super, i když někdy to trošku skřípalo, ale určitě si na borskou základku rád vzpomenu.

5 Šárka Skopová Jdu na obchodní akademii do Stříbra. Zajímám se o sport, stolní tenis, aerobik, počítač. Na základce se mi moc líbilo, bude se mi hodně stýskat po spolužácích, ale také po učitelích. Ráda se sem budu vracet. Jakub Burda Jdu na střední odborné učiliště v Boru obor kuchař. Mezi mé koníčky patří fotbal, hokej a jízda na kole. Základka byla docela super, ale jen někdy, takže skoro vůbec. Marie Churaňová Příští rok začnu chodit do Plzně na Obchodní Akademii. Mezi mé koníčky patří jízda na koni, chat, hudba, přátele. Na školní léta na ZŠ budu ráda vzpomínat. I když mě tady pár věcí štvalo Tomáš Šebelík Jdu na střední odborné učiliště do Domažlic, obor mechanik seřizovač. Rád chytám ryby, hraji fotbal, jezdím na kole a na motorce. Základní škola se mi líbila a bude se mi po ní stýskat a hlavně po kamarádech.

6 Šárka Bičanová Mám přezdívku Jerrýk. Nastupuju na Střední integrovanou školu živnostenskou jako kosmetička. Baví mě historický tanec, aerobik a hudba. Hrozně moc se mi tady líbilo Ať si říká, kdo chce, co chce, byli jsme perfektní kolektiv, fajnfajn parta lidí. Holky při sobě, kluci při sobě Takový kámoše už asi mít nebudu. Budou mi chybět kluci se svýma kulturníma vložkama, holky s radami a úsměvem, který už nejednou pomohl. Zkrátka základka je značná část mého života a jen tak na ni nezapomenu. Jan Mašek Je mi 15 let, jsem přijat na střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni. Mé koníčky jsou Bonsaje, elektrika a technika. Na základní škole bylo super, hlavně díky kolektivu ve třídě a učitelům. Veronika Lacigová Od nového školního roku budu chodit na Veřejnosprávní činnost ve Stříbře. Moje koníčky- sport hlavně basketbal, hudba, ráda chodím na fotbal, mám ráda dobrou společnost (nejlépe kluky) Na základní škole se mi líbilo moc, ale taky nám mohli zrušit kolování. Snad to učitelé napraví. Martin Buben Jdu na průmyslovou školu elektrotechnickou. Moje koníčky jsou fotbal, hokej, počítač. Na základce se mi líbilo dobře, budu na ní v dobrým vzpomínat. Byl tu dobrý kolektiv a taky dobrý učitelé. Zažil jsem tu dobré i zlé věci ale jinak to bylo dobrých devět let.

7 Stáňa Horová Jdu na Gymnázium ve Stříbře, obor Obchodní akademie. Ráda poslouchám všelijakou muziku (kromě dechovek) a koukám na televizi. Základní škola je super, i když jsem někdy měla chuť sbalit se a odejít. Někteří učitelé, hlavně spolužáci mi budou hodně chybět. Daniel Roušal Jdu do Boru na mechanika. Ve škole moc rád nebyl, ale i přesto jsem se něco naučil. Nejraději mám paintball, protože je to adrenalinový sport a adrenalin je můj life, společně s punkem tvoří dokonalou rovnováhu v mém živote. Pak ještě k mým koníčkům patří můj pes, je to čistokrevný bulterier. Monika Růžková Přihlásila jsem se na Střední odbornou školu do Stříbra. Ráda sportuji, čtu, poslouchám muziku, a chodím si pokecat s kamarády. Na základce je to super, hlavně kamarádi. Ale přeci jenom se už těším do Stříbra. Nejvíc ze všeho se mi bude stýskat po kamarádech. Lukáš Gesl Jdu na elektrotechnické učiliště do Plzně. Baví mě počítače, modelářství, horolezectví a rád hraju fotbal. Tady ve škole to šlo- tedy hlavně o přestávkách. Při hodinách mě ze spánku rušili učitelé neustálým výkladem

8 Nikola Ševečková Jdu na Gymnázium do Stříbra- obor Obchodní akademie. Mezi moje záliby patří: počítače, jízda na kole, filmy a muzika. Jak se mi líbilo na základní škole? To je těžká otázka, zažila jsem tady dobrý i špatný dny (ročníky). Ale i přesto to tady mám ráda a myslím, že se mi bude stýskat... Hooodně stýskat, hlavně po naší třídě. Petra Tůmová Jdu se učit na Střední odborné zemědělské učiliště do Boru jako kuchařka. Ráda chodím do přírody, poslouchám hodně muziky, čtu. Bylo to tady fajn, určitě mi budou chybět. Před 3 roky jsem nastoupila do Borské školy, jako nová žákyně. Nyní jsem v 9.A. Je to skvělá třída. Ráda si na základku vzpomenu. Romana Siegerová Mířím na kadeřnici do Domažlic. Zajímám se o kluky, jízdu na skateboardu a nakupování. Na základce se mi líbilo hrozně moc. Nechce se mi odtud. Martin Kubík Jdu na střední průmyslovou školu strojnickou. Moje koníčky jsou fotbal, hokej, počítač a televize. Na základní škole to celkem ušlo. Byla tu dobrá parta, na kterou budu rád vzpomínat. Učitelé byli taky celkem dobří.

9 Věra Votýpková Přihlásila jsem se na SOU Gastronomické, budu se tam učit na servírku. Moje koníčky jsou basketbal, atletika, hudba (Techno, HipHop - klasika). A moji kamarádi, hlavně můj kluk. Základka je cool, až na nějaké výjimky. Určitě se mi bude stýskat po kámoších. Naše třída je suprová, jsme báječný kolektiv. Lenka Tran Je mi 17 let, bydlím v Rozvadově. Chodím do 9.A v Boru. Jsem přijatá Hotelovku v Mariankách, moc se těším. Když přijdu ze školy, tak chodím na procházky s kamarádkou a nebo jezdit na kole. Taky bych chtěl umět dobře česky. Michaela Bartošíková Až ukončím základku, tak se jdu učit na Obchodní akademii do Stříbra. Mezi moje záliby patří tanec, jak moderní, tak například aerobik a největší moje záliba jsou samozřejmě KAMARÁDI. Základka byla dost vo pohodě, až na některý ty výjimky, ale prokousat s lepšíma známkama se mi i docela povedlo.

10 PTALI JSME SE CO SI MYSLÍTE O NAŠÍ TŘÍDĚ? Lenka Tomanová Na vaší třídě se mi moc líbí, že máte tak dobrou partu a že držíte při sobě. To se jen tak nevidí. Já jsem bohužel takovou partu zažila až na vysoké škole a bylo to bezva. Vladimír Dub Samozřejmě jen to nejlepší. Ale teď vážně- kdybych měl hodnotit každého zvlášť, určitě bych našel zcela protichůdná hodnocení, ovšem jako kolektiv bych Vás hodnotil kladně - přibližně 2+. Můžete být na tohle mé hodnocení pyšní, v současné době by žádná třída na druhém stupni ode mne jedničku nedostala, takže jste na tom asi nejlépe. Celkem dobře se u Vás učí a občas se i do hodin těším. Možná proto, že je u Vás ve třídě větší množství "technicky" založených žáků, se kterými se můžu občas bavit i nad rámec obsahu fyziky i informatiky. Tím je to pro mě zábavnější. Každého učitele potěší, když mají žáci o předmět větší zájem. Jana Bártíková Jste třída, s níž jsem nepřišla moc do styku. Vím ale, že v ní převažují chytří jedinci. Jsou v ní také tvorové zcela zvláštní a neopakovatelní (někteří). Jste dobrý kolektiv- v dobrém i ve zlém. Občas je s vámi i legrace (někdy až moc). Marie Zemanová Chodím k vám ráda. Nejde jen o prospěch, že je u vás hodně šikanovaných dětí. Ale je vás hodně už rozumných, se kterými se dá mluvit a jednat jako s dospělými. Jste už takový vážnější a přemýšlivý a víte, že chcete něčeho dosáhnout. A to je dobře. Uhlík Jste celkem príma třída. A kdybyste občas uvažovali i o kázni, byli byste supr třída.

11 Janička Zemanová 9.A je určitě dobrý kolektiv, znám je jen 14 dní a byla jsem tu moc ráda. Pánové jsou koketní a inteligentní, dámy hezké a chytré. Jako třída působí téměř dospěle (až na malé výjimky-že Kubo a Radku?) Jaroslava Jáchimová Máte jako třída navíc, než v současné době děláte. Trochu provokatéři, což asi patří k mládí, ale pozor nepřehánět. Schopni pochopit stanoviska dospělých, uvažovat o nich a neodmítat je okamžitě jen pro velký věkový rozdíl a z principu. Ludmila Handrejchová Jste dobrý kolektiv, ale v poslední době se mi zdá, že se začínáte dělit na skupinky, které nerespektují chování druhých. Jsou mezi vámi osobnosti, které se snaží prosadit ne vědomostmi, ale odlišným chováním. Bylo by třeba vědět, kdy je čas zabrzdit, podřídit se, omluvit atd. Bohužel mě mrzí, že odmítáte ty, kteří se svědomitě připravují na vyučování, nebojí se říct svůj názor a umějí se prosadit. Bylo by od některých dobré, aby si od nich vzali aspoň trochu snahy a nebyli spokojeni se svojí průměrností. Umíte být milí, ale někdy i velice nepříjemné, což naštěstí bývá málokdy. V poslední době se mi zdá, že jste přesunuli učení na druhou kolej. Zkoušíte šprýmovat a vymýšlet blbosti. Každý z vás je osobnost, každý vynikáte v něčem jiném. Je třeba stále se zdokonalovat i ve věcech, které vás nebaví, protože v životě jako když najdeš. Mám vás ráda jako třídu a přála bych si, aby takových tříd bylo víc. Irena Šeneková Vaše třída patří k těm povedenějším. Je mezi vámi hodně žáků s velmi dobrým prospěchem. Já osobně nehodnotím žáky podle prospěchu, či IQ. Vnímám spíše osobnost člověka, jeho postoje, jaké hodnoty v životě uznává a hlavně jednání vůči druhým. Ale prospěch s tím velmi často souvisí. Jako v každé třídě, i ve vaší se najdou děti (promiňte mi ten urážející výraz), které mně tu budou v září opravdu chybět. Pravda, po některých se mi stýskat nebude. Ale myslím, že tu není nikdo, u koho bych měla chuť odjišťovat granát ve chvíli, kdy ho uvidím. Nevím opravdu o nikom, koho bych vysloveně neměla ráda. Zkrátka jako celek jste skvělí a dá se s vámi v pohodě domluvit. A už teď vím, třído 9.A, že tu v září budete chybět. Je to tak vždy- když prožijete s někým kus životav dobrém i ve zlém.

12 NAŠE TŘÍDNÍ UČITELKY: Také na prvním stupni jsme se byli zeptat naší milované paní učitelky z prvního stupně Marcelky Zíkové 9.A je moje první třída na této škole, kterou jsem dovedla z 1. do 5. ročníku. Sešli se v ní šikovní a milí človíčkové,se kterými byla radost scházet se každý den. Zažili jsme spolu dost legrace a trochu dusna, ale jinak všechno bylo bezva. Myslím, že z nich vyrostli bezvadní mladíci a správné slečny. I dneska když o nich slyším, (samozřejmě chválu), mám velkou radost, že se zatím nezkazili. Je to bezvadná kolektiv. Stále vymýšleli a realizovali své nápady (různá vystoupení, tanečky, scénky). Stali se mou srdeční záležitostí. Při našem loučení ukápla nejedna slzička na obou stranách a mě vždy velmi potěší, když se na mě přijdou občas podívat. Moc jim držím palce do jejich další cesty životem a přeju jim, aby zůstali takoví, jaké je znám teď. A samozřejmě jsme o názor poprosili naší další milovanou paní učitelku z druhého stupně Alenky Jakubcové Přestože jsem získala mnoho šedivých vlasů za mého působení ve vaší třídě, musím uznat, že tato třída vždy patřila mezi lepší žáky na naší škole. A doufám, že si to nepokazíte do konce školního roku. Budu na vás asi ještě dlouho vzpomínat a nevím, jestli budu mít ještě někdy třídu, která by fungovala tak jako vy. Myslím si, že máte dobrý kolektiv. Dokážete vyjadřovat své názory, a proto si myslím, že se v budoucnosti dokážete prosadit. Tak to vidíte. Tohle si o naší třídě myslí paní učitelky a páni učitelé. Vyvázli jsme celkem slušně, nemyslíte?

13 VTIPNÉ ŘEČI Není lehké rozpomenout se na tyhle situace. Však to znáš, během let jich proběhne tolik, že na prstech ruky nespočítáš. Ale když si je nepíšeš No jo no, ale přeci jsme na něco vzpomněli. Chemie Probírali jsme pana Mendělejeva a pan Uhlík se ptal, odkud pochází. Napovídal: No tak, je to na severu A Maruška Ch.: Na Sibiři! Celá třída samozřejmě výbuch. Informatika >> Zeměpis V učebně Inf jsme byly natláskané obě devítky. Promítala nám paní Šeneková na projektoru památky, ale moc nás to nebralo (ale lepší než normálně, to zas jo). Kdosi poslal řetězový vzkaz: Na stropě je chleba. Šlo to jak lavina mezi cca 45 lidičkama a téměř každý se podíval A bordel neustával. Učitelka už se zlobila a řekla: Buďte zticha, nebo vás jednoho po druhém vyzkouším! Radek J. to nevydržel a v domnění, že ho za všeobecného smíchu nikdo neuslyší, zakřičel: To bych chtěl vidět! Tak pojď první! Jenže nejlepší je- dostal za dva. Šprt jeden! Při rodinné výchově V osmé třídě jsme měli napsat důvody rozpadu rodiny. Např. hádky, nevěra atd. A Honzík M. se přihlásil a povídá: Můžu napsat i tchýni?

14 Přírodopis Petra T. hlásí slečně Tomanové. Od pánů zezadu se ozve: Teče ti bota! A Péťa botu pěkně překontroluje, jestli už se náhodou neroztekla. Jídelna Byli jsme v jídelně a papkali jsme. Paní Jáchimová měla dozor a Tomáš Š. se jaksi nechoval korektně. Vyučující tedy stála u něj a snažila se, aby to pochopil. Tomáš Š. najednou vykřikl: Nešahat, ještě něco chytnu! A už jí měl. Při chemii na začátku roku: Petra T.: Pane učiteli, máte v tom bordel. Uhlík: Tohle zařízení neznám. Radek J.: Vždyť bydlíte vedle! Uhlík: Ale nemám na to = Vše se odehrálo v žertu a se smíchem na rtech. Tak aspoň krapet. Doufáme, že jste se zasmáli, protože když se tyhle události staly, v dané chvíli jsme mohli puknout smíchy. Tak už to prostě bývá

15 JAK JSME SE VYVÍJELI Tak tahle fotka je z druhé třídy. Proč? Protože v první jsme ještě nebyli spojení s tehdejším céčkem, takže byste mohli obdivovat krásu jen některých z nás :o) A je tu obrázek ze čtvrté třídy. Myslíme, že není třeba zdlouhavých komentářů, sami se pobavte.

16 V sedmičce už jsme veliký děti, že jo? Někteří odešli, jiní zůstali A tohle už je nejnovější fotka. Takhle vypadáme teď. Můžete porovnávat, jak jsme se měnili. Je to poslední vzpomínka na základku, konečné focení.

17 FTÍPKY Paní rodí doma. Je u ní doktor a vypadne proud. Zavolá tedy pětiletého synka, aby svítil baterkou. Porod se podaří, doktor plácne mimino po zadečku a syn s očima navrch hlavy vyhrkne: "Správně! A ještě druhou přes hubu, neměl tam lízt!" Učitelka se ptá Pepíčka Kalianků: "Co nám můžeš povědět o vlaštovkách?" - "To jsou velice moudří ptáci - jak začne škola, odletí do jižních krajin!" Vrací se manžel ze služební cesty a už před domem má takový nepříjemný pocit. Vrazí do bytu a ihned se řítí do ložnice. Zpod peřiny se ozývá vřískot a vykukují čtyři nohy. Muž vytáhne zbraň a pološílený vzteky vystřílí celý zásobník. Jako v mátohách se vpotácí do kuchyně a v tom vejde jeho žena, která drží prst u úst a říká: "Pssst... Přijeli vaši." Novomanželé vycházejí po svatebním obřadu z kostela. Kolemjdoucí kluci se na sebe zašklebí a jeden z nich řekne:,,vystrašíme je?! Druhý neváhá, rozběhnou se k nim a křičí:,,ahoj tatí! Pan učitel se ptá Pepíčka Kalianků: "Bydlíš u Čertovy stěny, tak nám řekni, kde se tam vzaly ty kameny." - "Nevím!" - "Přinesl je tam ledovec. A kam zmizel ten ledovec?" - "Šel pro nové kameny?" Jemné oznámení, že letadlo se za pár okamžiků zřítí a oni nemají moc velkou šanci na přežití: Letuška si stoupne s mikrofonem mezi pasažéry a začne: Všichni si vezmeme pas a zamáváme s ním nad hlavou. A pasažéři mávají. Teď vytrhneme stránku, na které jsou naše osobní údaje a fotografie, stočíme do ruličky a tu ruličku si nacpeme do zadku. Jeden děda vstal a ptá se: Děláte si z nás legraci? Co z toho budeme mít? Letuška: Vy nic, ale pro záchranáře pak bude jednoduší identifikace.

18 PASOVÁNÍ 29. června se koná velká ekšn pro obě osmičky! Nemusíme to nijak komentovat, že?! Už jste možná viděli loni, jak jsme byli pasováni my Míra Gryč, Jarmila Horová, Míra Hrdlička, Katka Jabůrková, Nikola Jurčišinová, Martina Kazdová, Filip Mašek, Jarda Nauš, Míša Němcová, Ondra Packan, Štěpánka Peksová, Honza Pokorný, Katka Porazíková, Fanda Šroubek, Zdeněk Šroubek, Petra Vacikarová, Karolina Zelenayová, Jitka Zemanová, Maruška Zemanová, Kuba Zíka, Tomáš Žiga, Regina Žítková. Aschenbrenerová Mirka, Gallerachová Nikola, Hadačová Veronika, Havel Jiří, Hrušková Libuše, Janovský Milan, Karvai Ludvík, Kortanová Jitka, Lehotová Denisa, Lukmanov Minkail, Mezerová Nikola, Mišák Vladislav, Páchová Martina, Pajer Jan, Růžek Jaromír, Seigerschmidová Romana, Smetanová Jana, Šmelko Lubomír, Vespalec Michal, Zajíček Zdeněk. Jmenovaní nám budou tak na hodinku k dispozici. Pěkně to schytáte, těšte se. Upozornění: Nezapomeňte si s sebou vzít tělocviky, nebo něco, do čeho se můžete převléci

19 Redakce se loučí Na fotografii zakládající členky školního časopisu. Zleva: Šárka Bičanová (Jerrýk), Štěpánka Peksová, Eliška Pourová (Evelína), Regina Žítková (Angel) Redakce školního časopisu Spešl & Origoš se tímto loučí a přeje Vám krásně prožité prázdniny. P.S. od Evelíny: Těžko se mi loučí s časopisem i šéfredaktorským postem, ale doufám, že se snad někdo najde, kdo převezme redakci. Mějte se krásně. P.S. od Jerrýka: Bylo tu krásně, proto se budu snažit posílat nové články, ale doufám, že se najdou další lidé, kteří budou psát stejně hezky a zajímavě jako já. =-)

20 MOTTO: Základka byla docela super, ale jen někdy, takže skoro vůbec. - Bury - casopis.zsbor.cz & Redakce ZŠ Bor P.S. Rozhodně nepatřím do sběru!

ŠKOLÁK. Devítka se loučí!

ŠKOLÁK. Devítka se loučí! ŠKOLÁK Číslo 3, Ročník 2013/2014 Devítka se loučí! Devět let uplynulo jako voda a my teď tuto školu musíme opustit. Zkrátka jsme už vyrostli z malých nezkušených prvňáčků. Nyní jsme skoro mladí lidé, pevně

Více

Názory našich skvělých učitelů na 9.A

Názory našich skvělých učitelů na 9.A Úvodník: Všechno jednou končí a něco nového začíná. 9 let jsme strávili chozením každý všední den do školy. Ze začátku jsme byli ještě malí, roztomilí, pozorní a hlavně hodní! Pak to s námi začalo jít

Více

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1-

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1- ŠKOLÁK Číslo 4 ročník třetí ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Uvnitř tohoto vydání: Str. Jak cestují osmáci.. 2-3 Devítka se loučí 4-8 Prázdniny utečou jak voda 9 Smutnění 10 Rozhovor s panem učitelem

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník šestý 2013 Před devíti lety jsme sem nastoupili jako malé děti, které se uměly sotva podepsat. Dostali jsme na krk šňůrku s beruškou, a i po ní jsme byli pojmenovaní. Přišli jsme

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

Almanach 9. B 2005 2014

Almanach 9. B 2005 2014 Almanach 9. B 2005 2014 Obsah Úvod 3 První stupeň 4 Co o nás napsali učitelé na prvním stupni 7 Druhý stupeň 8 Šestá třída 9 Sedmá třída 12 Osmá třída 14 Devátá třída 16 Vzkazy našich učitelů 19 Výroky

Více

Trivium Revue. Toto poslední číslo časopisu v tomto školním roce pro Vás připravili letošní deváťáci!

Trivium Revue. Toto poslední číslo časopisu v tomto školním roce pro Vás připravili letošní deváťáci! Trivium Revue Červen 2012 Uvnitř tohoto vydání: Toto poslední číslo časopisu v tomto školním roce pro Vás připravili letošní deváťáci! Pojali tento úkol jako rozloučení s touto školou. Markéta Andršová

Více

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce:

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce: Redakce: Kli=D Klicperáčtí deváťáci Co jsme pro vás připravili: Fejetony Rozhovor s pí. uč. Doleželovou Učitelé vráceni do školních lavic Vzpomínky deváťáků Vybavení školy Vtipy a fotky Rubriky: N. Novotná,

Více

LEAVEGYM www.casopisgym.cz

LEAVEGYM www.casopisgym.cz LEAVEGYM www.casopisgym.cz no. 33 04/14 EDITORIAL Chci, aby GYM rozdával hlavně radost Je začátek května a na stole vám leží nový GYM! Na co se můžete těšit tentokrát? Z naší školy, a zároveň i redakce

Více

Vzpomínka na školní léta 2001-2010

Vzpomínka na školní léta 2001-2010 Ale tohle nejsou lidi, to jsou zvířata. Staroveští kabrňáci, kámo.. 2001-2010 2010 Almanach 9. A Něco na začátek... bylo, nebylo: Už je to za dveřmi, náš úkol je pomalu splněn. S upřímností můžeme říct,

Více

LEDEN 2008 CENA 5,- KČ

LEDEN 2008 CENA 5,- KČ LEDEN 2008 CENA 5,- KČ Speciální číslo IQčka vám přináší zajímavé postřehy bývalých žáků naší školy. Jejich zkušenosti ze středních a vysokých škol, které v současné době navštěvují, mohou být pro vás

Více

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout!

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Červen 2014 Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Milí čtenáři, je mnoho způsobů, jak strávit prázdniny. Někdo jezdí k moři, někdo cestuje všude, kde se dá, a jsou i tací, kteří

Více

Třídní učitelé: Almanach 9. B. ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí. 1. třída Hana Haasová Jaromíra Kneblová. 2. třída Darja Čechovská Jaromíra Kneblová

Třídní učitelé: Almanach 9. B. ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí. 1. třída Hana Haasová Jaromíra Kneblová. 2. třída Darja Čechovská Jaromíra Kneblová Almanach 9. B 3 Vaříme 9. B Ach jo. Je tu konec devítky a totální rozpad naší 9. B se nezadržitelně blíží. Je to smutná událost, a proto jsme se rozhodli vydat tento almanach. Nepíšeme ho jen proto, aby

Více

Tak tedy, zde se vám představí vaši spolužáci letošní absolventi:

Tak tedy, zde se vám představí vaši spolužáci letošní absolventi: Naši milí čtenáři. Dnešní číslo bude převážně věnováno našim letošním absolventům, ale také se dozvíte, jak si naši žáci smyčcového oddělení vedli v okresním kole soutěže, kterou vyhlásilo MŠMT a jak obstáli

Více

VO CO DE. Předprázdninové vydání, červen 2015. Co přináší aktuální VO CO DE?

VO CO DE. Předprázdninové vydání, červen 2015. Co přináší aktuální VO CO DE? VO CO DE Co přináší aktuální VO CO DE? Předprázdninové vydání, červen 2015 Zkušenosti z přijímacích zkoušek Článek bývalé šéfredaktorky o tom, jak se má na střední škole, a co se změnilo Úvahy z našich

Více

Shrnutí skupinových diskusí

Shrnutí skupinových diskusí Shrnutí skupinových diskusí Kateřina Vojtíšková katerina.vojtiskova@soc.cas.cz oddělení Studia sociální struktury Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1, 110 00 http://www.soc.cas.cz 1 OBSAH

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

1/2010-2011. Motto: Prázdninové ozvěny...nějak rychle to uteklo

1/2010-2011. Motto: Prázdninové ozvěny...nějak rychle to uteklo Motto: Prázdninové ozvěny...nějak rychle to uteklo 2 O nás VIKTOR Novák Myslím, že víte,jak vypadám,ale ne každý ví, jak se chovám a jaký vlastně jsem. Vůbec nemám rád sport. Sportů, které mě baví, je

Více

ročník 1/číslo 2 Základní škola Mokrá červen 2008 strana 1

ročník 1/číslo 2 Základní škola Mokrá červen 2008 strana 1 ročník 1/číslo 2 Základní škola Mokrá červen 2008 strana 1 Čas pěkně rychle utíká, takže vás opět zdravíme. Je tu všemi očkávané druhé číslo našeho školního půlročníku. Za pololetí jsme toho stihli celkem

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 3/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník 3. číslo Co vám budu povídat.přijímačkové období za dveřmi a žáci se pilně učí, aby zvládli zkoušky na školu, kterou si vybrali jako

Více

Slovo o úvodem. Pro naše deváťáky je poslední rok školy ve znamení důležitého rozhodování MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ

Slovo o úvodem. Pro naše deváťáky je poslední rok školy ve znamení důležitého rozhodování MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ Předplacený: 10.- Nepředplacený: 20.- Slovo o úvodem Číslo vydání: 5/11/7 MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ Datum vydání: 31.10.11 To se nám ale ochladilo co? No jo zima už je skoro tady a my jsme se s

Více

Školní časopis Gymnázia Moravské Budějovice Červen 2013

Školní časopis Gymnázia Moravské Budějovice Červen 2013 Školní časopis Gymnázia Moravské Budějovice Červen 2013 Rozhovory se studenty a Michaelou Salačovou Akce školy Report z focení 1 Pavlína Ondráková Vendula Kopečková Anna Maršíková Martina Puchnerová Dagmar

Více

Sranda končí. Třídní učitelé. 2 Almanach 2011

Sranda končí. Třídní učitelé. 2 Almanach 2011 2 Almanach 2011 Sranda končí Ein, zwei, drei, otevřete si desetiminutovky, skupina A, skupina B, vypadni na chodbu, dej mi ţákovskou, Don t discuss, není důvod. Toto všechno a mnoho dalšího jsme slýchávali

Více

Náš výlet do cizých krajin. A moje prázdniny?? Můj prázdninový pobyt s Teen Challenge Šluknov: Ahoj, chtěl jsem se Vám v krátkosti představit:

Náš výlet do cizých krajin. A moje prázdniny?? Můj prázdninový pobyt s Teen Challenge Šluknov: Ahoj, chtěl jsem se Vám v krátkosti představit: 1 Rok se s rokem sešel a nám opět začal nový školní rok. Za čtvrtou skupinu Vám přejeme hodně úspěchů v tomto roce. Přejeme těm dětem, které nastoupily do nových škol, aby se jim zde líbilo, měly úspěch

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM!

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, říkala jsem si, že vydám časopis v listopadu nebo v prosinci. Dobře, tak v lednu. Nakonec budu ráda, když se k vám dostane do konce zimy. Omlouvám se,

Více

Žijeme ve škole. Stalo se: Fotografie: Osmáci v bludišti, Vítězi vánočního turnaje v tenise, Divadelní učebnice a Prvňáčci tvoří vánoční dekorace

Žijeme ve škole. Stalo se: Fotografie: Osmáci v bludišti, Vítězi vánočního turnaje v tenise, Divadelní učebnice a Prvňáčci tvoří vánoční dekorace Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole Stalo se: 7.1. začaly plavat děti ze 4.AB a 1.C 8.1. proběhla schůzka s rodiči vycházejících žáků 12.1. se konalo div. představení Divadelní učebnice pro 5., 8. a 9. ročník

Více

občasný občasník Další úspěch zaznamenalo naše Bezevšeho na 3. ročníku soutěže O nej časopis 2009, pořádané Asociací středoškolských

občasný občasník Další úspěch zaznamenalo naše Bezevšeho na 3. ročníku soutěže O nej časopis 2009, pořádané Asociací středoškolských občasný občasník 26 prosinec 2009 VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším

Více