3. číslo, 2014/15. Tento časopis je především určený pro teenagery.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "3. číslo, 2014/15. Tento časopis je především určený pro teenagery."

Transkript

1 3. číslo, 2014/15 Tento časopis je především určený pro teenagery.

2 Vážení čtenáři našeho školního časopisu, ÚVODNÍK dostává se Vám do ruky již třetí číslo našeho občasníku. Naše redakce nabrala nové zkušenosti na dvou exkurzích, které absolvovala v redakci Žateckého a lounského deníku v Žatci a dále pak v reklamní agentuře Daniel v Mostě.Obě exkurze byly přínosné a zkušenosti z nich se pokusíme promítnout do dalších čísel TEENAGE. Náš časopis neplní jen funkci školní tiskoviny, ale fungujeme jako reálná firma MINIPODNIK. Redaktoři si zkouší práci v reálné ekonomice a za svou práci dostávají virtuální výplatu, za kterou si pak budou moci koupit výrobky obdobných minipodniků. K tomu všemu slouží webový portál, na kterém spolu minipodniky obchodují a plní rozličné úkoly. Příští měsíc nás čeká ještě exkurze v Praze a to ve veliké redakci celostátních novin MF Dnes. Děkujeme všem za přízeň a těšte se na další čísla časopisu. Kamil Zlatohlávek

3 KULTURNÍ OKÉNKO Novinky ze světa hudby Kabát vyjíždí po osmi letech na turné pod širým nebem! Kristýna JEŘÁBKOVÁ, 9. třída Nejznámější česká rocková kapela Kabát pojede po osmi letech své OPEN AIR TURNÉ. Tepličtí rodáci, Pepa Vojtek, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich a Radek,,Hurvajs Hurčík zahrají na několika místech České republiky od května do června V listopadu loňského roku skupina získala 1. místo v anketě Český slavík, což Kabáty nakoplo a začali intenzivně pracovat na nové desce, kterou chtějí stihnout vydat do začátku turné. Na koncertech zahrají staré známé (ale stále výborné) hity, ale i písně z nového alba. 19. června 2015 zahrají ve svém rodném městě (Teplicích) a určitě to bude nářez. Vstupenky jsou k dispozici na e - shopu, nebo v sítích Koloseum. Více info na: Simple Plan už nahrávají! Kristýna JEŘÁBKOVÁ, 9. třída Simple Plan, francouzsko-kanadská punk-rocková kapela, už začala nahrávat své páté studiové album. Během prvního týdne, stráveného v nahrávacím studiu, se klukům podařilo nahrát bicí ke všem písním a baskytaru a kytaru na pěti z nich. Pierre Bouvier a Chuck Lefebvre si mezi nahráváním našli čas na skládání dalšich písní s Bobbym Bazini. Kapela ještě nemá vymyšlen žádný název alba, takže se můžeme nechat překvapit.

4 Captain America: Návrat prvního Avengera Jiří ČÍŽEK, 9. třída Pokud Vás nezaujal první díl, věřte, že pokračování je určitě o třídu lepší, takže se nemusíte bát, že se budete při sledování nudit, jak tomu mohlo být u Prvního Avengera. Film si opravdu užije každý. Ve filmu hrají komixové postavy, které zachraňují svět před zkázou. Film se my moc líbil, proto ho hodnotím 87%. MÍŠŮV KOUTEK Řízky v česnekové strouhance Michal VOSTRÝ, 9. třída Ingredience: 500 g masa (kuřecí řízky, vepřové kotlety,..) 1 střední cibule 3 4 stroužky česneku Petrželka Sůl Pepř Hl. mouka, vejce a strouhanka na obalení Olej na smažení Postup: Maso omyjeme, osolíme, opepříme a naklepeme. Na oleji osmažíme dozlatova jemně nakrájenou cibuli a přidáme ke strouhance. Dále do ní přidáme sekanou petrželku a utřený (rozdrcený) česnek. Řízky obalujeme obvyklým způsobem. Jako přílohu můžeme podávat bramborovou kaši, šťouchané brambory, apod. A NAKONEC NÁZOR KUCHTÍKA MÍŠI: Vypadá to moc dobře a chutná ještě líp. Určitě bych to všem doporučil. Dejte si jen pozor, abyste dobře nakrájeli a naklepali maso.

5 1)Pepíček má v žákovské knížce poznámku od paní učitelky:"smrdí, umýt!" Tatínek si ji přečte a odepíše:"nečuchat! Učit!" Vtipy Michal VOSTRÝ, 9. třída 6) Myslím, že můj iphone 6 je rozbitý. Zmáčknul jsem několikrát za sebou tlačítko HOME a jsem pořád ve škole. 2) Policista ke Spejblovi:"Pane řidiči, nesvítí vám světla, tak si vystupte. "To už jsem zkusil, ale nepomohlo to,". 3) "Pane doktore, je pravda, že zdraví se nedá koupit za žádné peníze?" "A kdo Vám řekl takový nesmysl?" 4) Pepíček: "Tatínku, dnes jsem ušetřil 10 korun!" "Jo, a jak?"běžel jsem celou cestu do školy za autobusem." "Tak zítra běž za taxíkem, ušetříš dvě stě!" 5) Ve škole:pavel: Haha, jsem starší! Petr: Haha, zemřeš první! Pavel: Ne, udělám si řidičák jako první a přejedu tě! 7) Viděl jsem na pláži muže, jak křičí: "Pomoc, žralok, pomoc" Začal jsem se smát, protože jsem věděl, že žralok mu na pomoc určitě nepřijde. 8) Speciální nabídka: Kupte jedno pivo za cenu dvou a druhé pivo dostanete zcela zdarma. 9) Co vznikne, když zkřížíte cukrářku a astronoma? ORION, vaše čokoládová hvězda. 10) Víte, jak se pozná opravdová blondýnka již ve škole? Když učitelka smaže tabuli, ona vygumuje sešit..

6 ROZHOVORY S OSOBNOSTMI Judita Myslíková Petra POSPÍŠILOVÁ, 9. třída 1. Jak dlouho děláš snowboardovou instruktorku v JPK? A celkově jak dlouho jezdíš na snowboardu? Jako instruktorka pracuji už 6 let a na prkně jezdím 9 let. 2. Přemýšlela jsi někdy o soutěžích na prkně, nebo přímo o profesionální dráze? Ne, ale byla jsem na MČR instruktorů právě na prkně a tam jsem dojela na 3. místě. 3. Proč zrovna snowboard a ne lyže? Učím i lyže. Je na nich víc práce, pro mě jako pro instruktorku, protože dnes je těch zájemců na lyže mnohem víc. Pravda je, že na snowboard chodím jen s lenešickou školou. Je to takové zpestření té sezóny a je to zase něco jiného. Ale je dobrý umět oboje. 4. Co děláš mimo zimní sezónu a celkově mimo instruktorství? Tak v létě odjíždím do zahraničí, většinou asi do Německa, kde pracuji jako číšnice a pak různě cestuji. 5. Tvé hobby je teda cestování a ještě něco k tomu? Určitě ten sport. 6. A když už jsme se teda zmínily o tom cestování, tak kde všude jsi byla?? Tak nějak po celé Evropě (Anglie, Španělsko, Itálie, aj.), nadále jsem byla i v Americe -> na Floridě, ale moc se mi samotný zmíněný kontinent nelíbí. To já radši Asii, kde jsem také byla, například v Kambodži, ve Vietnamu, Malajsii a jinde. Asie na mě působí hodně zajímavým dojmem. Ten jazyk, hudba i to jídlo. Je to úplně něco jiného než tady u nás a mnohem lepší než v samotné, veliké Americe.

7 1) Jak dlouho už bubnuješ? Už šest let. 2) Kolik korun stojí souprava bubnů, na kterou hraješ? To, co teď mám, tak necelých Kč. 3) Jak ty bubny připravuješ? Musím je všechny rozložit a dát do auta. Martin Sem Michal VOSTRÝ a Michaela KOŠOVÁ, 9. TŘÍDA 4) Jak se vidíš za 5 let, třeba v hudební kariéře? Chtěl bych hrát v kapele, ale jelikož jsem teprve ve druháku na té konzervatoři, tak do šesťáku musím být ještě ve škole. 5) Jak ses dostal k bicím? Mě se to vždycky líbilo, já jsem na to vždycky koukal jako malý kluk. 6) Jak dlouho denně trénuješ? 2 3 hodiny, nejvíce jsem vydržel hrát 5 hodin. 7) Když jsi na konzervatoři, jsi tam na intru, nebo dojíždíš? Jsem na intru. 8) Plánuješ tedy nějakou kapelu? Máš už nějakou? Mám v plánu být v kapele, ale zatím žádnou nemám. 9) Máš nějaké jiné koníčky? Jezním na kole, jinak nic moc. 10) Máš nějaké plány po škole? Jen kapela, nebo nějaká vysoká škola? Existuje akademie a ta je v Brně, ale do šesťáku je to ještě daleko, tak nevím. Popis bicí soupravy 1) Basový buben 2) Kotel 3) Virbl 4) Tom-tom 5) Hi-hat 6) Crash cymbal 7) Ride cymbal 8) Splash cymbal 9) China type

8 Pavla Vaiglová Veronika PLAČKOVÁ a Michaela KOŠOVÁ, 9. TŘÍDA 1) Učila jste jinde než v Lenešicích, na základní nebo střední škole? Učila jsem na 2. stupni v Lounech na 3. ZŠ tělesnou výchovu a přírodopis. Také jsem učila rok v Kozlech a pak na Pátku. 2) Co Vás vedlo k rozhodnutí učit na 1. stupni? Já jsem začínala ve školce, pak bylo takové období, kdy bylo málo učitelů na základkách, a tak mě vlastně nalákali jít na základní školu na zástup a už jsem u toho zůstala. 3) Říká se, že děti jsou stále horší, chováním, učením. je to pravda? To si nemyslím, mám asi štěstí na šikovné a hodné děti, i když pár uličníků už jsem učila taky. Vidím, co se děje v některých třídách, někde jsou opravdu veliké problémy, mám nejspíše opravdu štěstí. 4) Chtěla jste být už odmala učitelkou? Ano, chtěla jsem být vždy učitelkou, ale v mateřské škole, což jsem si splnila. Pak jsem vlastně přešla na základní školu a jsem ráda, už bych neměnila. 5) Doslechli jsme se, že jste dříve zpívala v kapele, řeknete nám o tom něco? To je pravda, zpívala jsem v kapele. Už je to strašně dávno, bylo to ještě za svobodna, než jsem se vdala a měla děti. Kapela byla veliká, bylo nás asi patnáct a hráli jsme na různých plesech, zábavách, tanečních, nedělních čajích, jezdili jsme i po okolí, takže to bylo moc hezké a ráda na to vzpomínám. 6) A jak se ta kapela jmenovala? SAKS a byla to zkratka pro Společenské a kulturní středisko Louny. 7) Od té doby co Vás známe, máte kroužek dovedné ruce. Co Vás vedlo k jeho založení a máte pořád nové nápady? Kroužek dovedných rukou vedu celé roky, to je pravda. Zdá se mi, že činností pracovních a výtvarných je hrozně málo, děti to pořád baví a vlastně celé ty roky, co tu učím, tenhle kroužek jede a dětí je dost. Nápady čerpám z internetu, z knížek, občas děti něco přinesou, nebo maminky pošlou takže o nápady není nouze a děti jsou moc šikovné. 8) Kdybyste měla možnost jít učit na 2. stupeň nebo střední školu pryč od malých dětí, šla byste? Ne, určitě bych nešla.

9 CHOVATELSKÝ KOUTEK Množírny psů Kateřina NOVÁKOVÁ, 9. třída Když se řekne slovo množírna, tak asi každého napadne, že se zde bude něco ve velkém množství množit. Pokud jste toto slovo už někdy slyšeli, pak možná víte, co to znamená, pokud ho slyšíte poprvé, budu se vám snažit vysvětlit co to vlastně je. Množírny jsou areály, kde se ve velkém množství množí psi, samozřejmě to nemusí být jen psi, ale u psů se to děje nejvíce. Lidé je provozují kvůli dobrým výdělkům peněz, protože takové krásné štěňátko rychle a draze prodají. Jenže množírny nejsou jako chovatelské stanice, ale jsou to areály, kde psi trpí hlady, jsou zde ve vlastních výkalech, nikdo je nevenčí a žijí v opravdu malých prostorech ve větších skupinách psů. Prostě, aby majitel množírny měl co nejvíce psů a nemusel za ně nic utratit a všechny peníze, které dostane za prodané štěně si nechá jen pro sebe. Dřív jsem si myslela, že takové ohavné věci se u nás v ČR moc nedějí, ale realita je jiná. V ČR se tyto věci stávají čím dál tím víc oblíbenější. Jak poznáte, že si kupujete štěně od množitele? Množitelé se snaží svá štěňata prodat hlavně přes internetové bazary. Štěňata nabízí ve velmi mladém věku, stává se, že si lidé přivezou štěně právě z množírny a štěně jim po nějaké době u nich doma zemře, protože bylo odstaveno od své matky ve velmi mladém věku. Dále se množitelé snaží štěňata předávat, např. na benzínkách, u obchodů nebo vám ho přivezou, jen aby nemuseli ukazovat, v jakých hrozných podmínkách žilo nebo ukázat jejich smutnou, podvýživenou matku. Proto, když si budete vybírat štěně nebo jakékoliv jiné zvíře, dávejte pozor na to, od koho si jej kupujete a z jakého prostředí pochází. V dnešní době existuje mnoho organizací na záchranu a rušení množíren. Psi, které se podaří zachránit, jsou umístěni do azylů, útulků, dočasných domovů atd. Poté, co jsou zachráněni, se jim hledají nové milující domovy. Já sama dělám dobrovolnou činnost v útulku a tak moc dobře vím, v jakém zuboženém stavu tito psi přicházejí. Je opravdu krásné vidět, když odjíždějí do svého nového milujícího domova. A tak, pokud si budete kupovat nového člena rodiny, dávejte pozor, od koho si jej kupujete a nebo můžete poskytnout nový domov nějakému pejskovi z útulku. Pokud víte o nějaké množírně nebo týrání psů, neváhejte a nahlaste toto nelidské chování.

10 Superstar Petra POSPÍŠILOVÁ, 9. třída 25/3/2015 se na Základní škole v Lenešicích konalo, již po 11. třídní kolo školní Superstar. Z různých tříd se vybrali ti nejlepší zpěváčci a zpěvačky, aby se utkali mezi sebou a hlavně aby ukázali před porotou, co v nich vlastně doopravdy je. Z NAŠÍ ŠKOLY Po třech dlouhých měsících to stále drží na té stejné zdi. Zúčastnilo se 24 školáků a postoupilo jich 14. Teď je čeká dlouhé trénování a čekání na další, outdoorové kolo, ve kterém už půjde do tuhého. Do finále se může dostat jen 7 z nich a vyhrát může jen jeden -> ten nejlepší. Tak jim držíme palce. Perly z naší třídy Adriana DŽURBANOVÁ a Květoslava BARTOŠOVÁ, 9. třída Létající mandarinky O velkou přestávku, jsme byli svědky toho, že i mandarinky dokáží létat! V půlce přestávky si Evžen, Bedřich a Arnoštek začali házet mandarinkami. Kluci se tomu strašně smáli a najednou PLESK! a bylo to na zdi. Po té si to zkusili i s jablkem.

11 Z OKOLÍ NAŠÍ ŠKOLY Playoff Petra POSPÍŠILOVÁ, 9. třída Třetí víkend v chladném zimním měsíci únor a našim domácím basketbalistům, z Basket Academy Louny začíná rozhodující část sezóny z play off!! V 1. kole přivítali na své "domácí" mostecké palubovce tým TU Slavia Liberec, který porazili 70:59, stav série 1:0. Tím tak potvrdili roli favorita a už se připravují na další zápas. Držíme palce a přejeme spoustu dalších úspěchů. V juniorech dojel Martin Lacina na 25. místě. Druhá skupina veslařů, která se nenominovala na mistrovství odjela závodit na běžkách. Okresního přeborníka získal Petr Bláha. Nyní se již začínají připravovat na letní sezónu, kde mají obrovskou konkurenci, tak jim držte palce. Veslařské trenažéry v Olomouci Petra POSPÍŠILOVÁ, 9. třída V sobotu se sjeli nejlepší veslaři na trenažérech do Olomouce. Lounská skupina se v našlapané konkurenci neztratila. V dorostenkách si vedla nejlépe Petra Pospíšilová dojela na 8. místě na 10. a 11. místě dojely Hana Lavičková a Bára Jandová. V dorostencích dojel Honza Leško na 13. místě.

12 Kam na školu? Přijímačky Michaela KOŠOVÁ, 9. třída Co to vlastně je a jak to probíhá? Tak tuhle otázku si v životě položí snad každý, někteří mají jasno, jiní váhají. I my jsme si tím prošli a rozhodovali se. Mohli jsme si podat dvě přihlášky na střední školy nebo učební obory. Většina škol už vyžaduje složení přijímacích testů a vysvědčení z poloviny a konce 8. třídy a z poloviny 9. třídy. Teď už máme vybráno a čekají nás přijímačky, tedy přijímací řízení, kterým musíme projít, abychom dál mohli studovat na střední škole nebo gymnáziu. Ve většině případů se sejdeme 15. dubna na té škole, o kterou máme největší zájem, a budeme muset složit zkoušky z ČESKÉHO JAZYKA a MATEMATIKY. Testy důkladně prověří naše znalosti a je zapotřebí se na ně pečlivě připravit. Případné návrhy, připomínky a náměty nám zašlete na

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM!

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, říkala jsem si, že vydám časopis v listopadu nebo v prosinci. Dobře, tak v lednu. Nakonec budu ráda, když se k vám dostane do konce zimy. Omlouvám se,

Více

BEZEVSEH. občasný občasník 25 ŘÍJEN 2009

BEZEVSEH. občasný občasník 25 ŘÍJEN 2009 občasný občasník 25 ŘÍJEN 2009 BEZEVSEH OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ A tak nám to opět začalo. Zase se potkáváme

Více

STUDENTSKÉ LISTY V ČÍSLE OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Č. 7-2014 STUDENTI OA REPREZENTUJÍ ČESKOU REPUBLIKU NA ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V SOČI

STUDENTSKÉ LISTY V ČÍSLE OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Č. 7-2014 STUDENTI OA REPREZENTUJÍ ČESKOU REPUBLIKU NA ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V SOČI STUDENTSKÉ LISTY V ČÍSLE OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Č. 7-2014 str. 2 Grafická soutěž 2014 str. 2 str. 3 str. 4 str. 4 Přednáška SSD Zájezd do Anglie Rozhovor se studentkou Studentská společnost bilancuje

Více

LISTOPADOVÉ VIDEOZPRÁVY NA NAŠEM FACEBOOKU

LISTOPADOVÉ VIDEOZPRÁVY NA NAŠEM FACEBOOKU září 2009 - září 2014 = 5 let listopad a prosinec Slovo úvodem... A je to tu měsíc, na který jsme všichni čekali a nemohli se na něj dočkat.. Prosinec! Proč zrovna prosinec? No tak to ví asi každý. Jsou

Více

LEDEN 2008 CENA 5,- KČ

LEDEN 2008 CENA 5,- KČ LEDEN 2008 CENA 5,- KČ Speciální číslo IQčka vám přináší zajímavé postřehy bývalých žáků naší školy. Jejich zkušenosti ze středních a vysokých škol, které v současné době navštěvují, mohou být pro vás

Více

BEZEVSEH. listopad 2010. občasný občasník VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK

BEZEVSEH. listopad 2010. občasný občasník VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK občasný občasník 29 listopad 2010 OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší grafikou

Více

Naši milí věrní čtenáři,

Naši milí věrní čtenáři, občasný občasník 34 BŘEZEN 2012 BEZEVSEH OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

Velikonoční číslo. Číslo 1 Rok 2013

Velikonoční číslo. Číslo 1 Rok 2013 Číslo 1 Rok 2013 Velikonoční číslo Zajíčkovo jaro Jaro máme všichni rádi, jsme s ním velcí kamarádi. Na jaře už slyším ptáčky, jak otvíraj své zobáčky. I zajíci radost mají, na pomlázku pospíchají. Jirka

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje Č. 122-2/2011 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Pythagoriáda. Dne 26. 01. 2011 se žák 5.A Matej Andar zúčastnil okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda, kde ve velké konkurenci

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Sabina Stloukalová, 7. B

Sabina Stloukalová, 7. B Sabina Stloukalová, 7. B Úvodník Ahoj všichni, cítíte tu vánoční atmosféru? Já teda pořádně, hodně to na mě padlo. Nazdobené a nasvícené ulice, vánoční slevy, natěšené děti, prostě všechno, co k adventnímu

Více

DRBNA 18 6/2013 10 Kč

DRBNA 18 6/2013 10 Kč DRBNA 18 6/2013 10 Kč Milé čtenářky, milí čtenáři! V rukou držíte další číslo našeho časopisu Drbna. Tentokrát ale poslední v tomto školním roce. Toto číslo je nabité příspěvky žáků devátých ročníků, kteří

Více

Slovo o úvodem. Pro naše deváťáky je poslední rok školy ve znamení důležitého rozhodování MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ

Slovo o úvodem. Pro naše deváťáky je poslední rok školy ve znamení důležitého rozhodování MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ Předplacený: 10.- Nepředplacený: 20.- Slovo o úvodem Číslo vydání: 5/11/7 MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ Datum vydání: 31.10.11 To se nám ale ochladilo co? No jo zima už je skoro tady a my jsme se s

Více

EDITORÁL ŠÉFREDAKTORA

EDITORÁL ŠÉFREDAKTORA Časopis vydávaný žáky ZŠ TRIVIUM PLUS, o. p. LEDEN ÚNOR 2014 EDITORÁL ŠÉFREDAKTORA Z Á K L A D N Í Š K O L A T R I V I U M P L U S O. P. S. D O B Ř A N Y 2 WWW. T R I V I U M. C Z Vážení čtenáři a příznivci

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

Plátek. Úvodník: pytel. 26. září jsme mohli spatřit představení dravců, které bylo obohaceno o vtipné poznámky

Plátek. Úvodník: pytel. 26. září jsme mohli spatřit představení dravců, které bylo obohaceno o vtipné poznámky Číslo 3, Rok 2008 Úvodník: Š K O L N Í Č A S O P I S Plátek Ahoj. Po dlouhých prázdninách vás opět zdravím, milí čtenáři Plátku. Po slunném létě nám jako každoročně nastala škola, učení, psaní domácích

Více

PŘEDPLAŤ SI novou DUBNOVOU BOOMBU JEN ZA 15,- Kč

PŘEDPLAŤ SI novou DUBNOVOU BOOMBU JEN ZA 15,- Kč Možná tomu nebudete věřit, ale na konci ledna uběhlo prvních pět měsíců školního roku 2012/2013. No, pět měsíců. Nevím, jak vám, ale mně přišlo, že to bylo o hodně míň, protože díky vánoční besídce utekl

Více

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci Ročník III., č.1 22. října 2007OBSAH Slovo na úvod.......... 1 Bylo nebylo Paragraf 11/55...... 2 Volejbalový turnaj..... 3 Přijímací zkoušky

Více

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 7 školní časopis ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 2010/2011 OBSAH: Den s modrým majákem Anketa + názor navíc Aquapark - kritika Jak jsem prožil své první přijímací zkoušky Sběr papíru Školní parlament Tichá středa

Více

Zprávy z ředitelny. Školní krounský občasník 2 květen/2012

Zprávy z ředitelny. Školní krounský občasník 2 květen/2012 Školní krounský občasník 2 květen/2012 Zprávy z ředitelny Školní rok se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Využijte, děti, zbývající čas k dohnání učiva a vylepšení prospěchu, protože i ve škole platí,

Více

Na vizitce jméno Matka

Na vizitce jméno Matka Na vizitce jméno Matka Vážené čtenářky a vážení čtenáři, tato publikace obsahuje dvanáct rozhovorů s maminkami, které mají malé děti a chtějí se vrátit zpět do zaměstnání nebo do něj nedávno nastoupily.

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 2/2003-2004. Redakce časopisu se rozšiřuje. Úvodník. Mikulášské klání slavilo úspěch. Sbírka pro Lukáše.

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 2/2003-2004. Redakce časopisu se rozšiřuje. Úvodník. Mikulášské klání slavilo úspěch. Sbírka pro Lukáše. SPORŤÁK 2/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník Ahoj kluci a holky! Dostává se Vám do rukou nové číslo časopisu Sporťák. Doufáme, že vám pomůže příjemně zkrátit čas, který zbývá

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ S panem ředitelem Rozhovor Střední školy Téma Côte d'ivoire Poznávej svět ÚVODNÍK Poslední vydání časopisu Edisonka bylo výjimečné. Jak jistě víte, bylo to Valentýnské číslo.

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

Zprávy z ředitelny. Školní krounský občasník 2 červen/2010

Zprávy z ředitelny. Školní krounský občasník 2 červen/2010 Školní krounský občasník 2 červen/2010 Zprávy z ředitelny Ve středu 1. září 2010 zahájilo školní rok celkem 176 žáků. Opožděně, ale přece bych je chtěl (stejně jako všechny zaměstnance) přivítat ve škole.

Více

Tváře redakce SPOLEČNOST A MY. Pokrok, či zatracení? Barbora Bochňáková. Kateřina Michaličková TÉMA ČÍSLA. Kateřina Michaličková

Tváře redakce SPOLEČNOST A MY. Pokrok, či zatracení? Barbora Bochňáková. Kateřina Michaličková TÉMA ČÍSLA. Kateřina Michaličková Editorial ÚVODNÍK Ahoj, dovolte, abych se vám v tomto čísle představila i já. Mé jméno je redakce. Šéfredaktorem už není jen jeden z nás, ale jsme to my všichni dohromady. Rozrostli jsme se o řadu členů.

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více