Jiljí Kocian, nar , trvale žijící v Napajedlích na zlínsku. Autor dvanácti detektivních novel, seřazených do cyklu V akci Interbrig.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Jiljí Kocian, nar. 2. 8. 1950, trvale žijící v Napajedlích na zlínsku. Autor dvanácti detektivních novel, seřazených do cyklu V akci Interbrig."

Transkript

1

2 Jiljí Kocian, nar , trvale žijící v Napajedlích na zlínsku. Autor dvanácti detektivních novel, seřazených do cyklu V akci Interbrig. Soubor šesti kratičkých detektivních povídek s názvem Vraždy naruby není záznamem událostí, které se skutečně staly, ale které by se mohly stát. Hranice, oddělující zákon a právo od nepravosti a zločinu, bývá bohužel často tu krkolomně křivolaká, onde značně nevýrazná, až mizející a o peníze jde téměř vždy až na prvním místě.

3 Obsah Špatný příběh 4 Tma na konci tunelu 11 Vražda naruby 18 Menetekel 26 Páté přikázání 45 Štědrovečerní 60

4 ŠPATNÝ PŘÍBĚH Příběh, který špatně začal, špatně se vyvíjel a nebyl důvod, aby dopadl jinak než špatně. Rodinná vila ze třicátých let, zasazená do rozlehlého parku mezi lesní velikány, byla zanedbaná přiměřeně stáří. Inženýr Josef Milo stál v bílém triku a fialových kraťasech na prostorné terase a pozoroval červené auto, blížící se po příjezdové cestě, vysypané světlým štěrkem. Vítr honil kolem domu hromádky seschlého listí, koruny vzrostlých jehličnanů a mohutných buků se chvěly, rozhýbány větrnými poryvy. Z auta vystoupili čtyři muži a zmizeli v přízemí vily. Inženýr Milo prošel z terasy do pracovny a otevřel vstupní dveře. Do rozlehlé místnosti, sloužící jako obývací pokoj a pracovna, vešel nejdříve Milův známý, Josef Brožek, za ním postupně tři muži v tmavých oblecích, bílých košilích a slušivých vázankách. Brožek urostlý tmavovlasý chlapík s nápadnou bradkou, ve dvouřadovém tvídovém saku neurčité šedohnědé barvy s náznakem načervenalého kára a tmavých kalhotách, o hezkých pár centimetrů delších, než bylo únosné potřeboval službičku. Inženýr Milo byl v obraze. Už skoro týden. Ostatní přítomní, bratři Jelínkové, vlastnili známý autosalon RENAULT CENTRUM. Stěhují se z pronajatého sídla do vlastního objektu. Investovali do jeho nákupu a teď potřebují provozní úvěr tři a půl milionu korun na dodávku aut. Nemají zatím čím ručit. Jako zástava úvěru by posloužila vila pana inženýra. Částka bude vrácena do čtyř měsíců, za to by pan Milo dostával dvacet tisíc měsíčně, jako kompenzaci za podstoupené riziko. 4.

5 Ing. Milo seděl za psacím stolem a pohledem přejížděl z jednoho muže v černém na dalšího. Před dvěma dny se byl podívat na provoz autosalonu. Uspokojil ho pohled na desítky nablýskaných drahých vozů a na početný štáb mechaniků v barevných kombinézách. Dovolili mu nahlédnout i do účetních dokladů. Firma byla nepochybně vysoce zisková. Prodávali šestset vozů ročně a mohli se chlubit titulem importér číslo jedna. Brožek mluvil a mluvil. Vyprávěl něco o závodní stáji pro rallye, kterou postaví za přispění bratrů Jelínkových. Tu a tam mu některý z nich přitakal, případně něco doplnil. Ing. Milo ho poslouchal tak napůl. Spíše se dalo říci, že jedním uchem. Druhým řeč vypouštěl. V duchu ještě probíral ochranné mechanizmy, které si v časovém předstihu přichystal. Byl opatrný člověk a nechtěl nic ponechat neošetřené. Vytáhnul zásuvku a na desku psacího stolu položil pár popsaných archů papíru. Víte, chci mít jistotu, řekl a ukázal na listiny před sebou. Tadyhle je ve trojím vyhotovení směnka, kterou mi ručíte za půjčenou částku vlastním majetkem, ještě bych po vás potřeboval fiktivní doklady o zaplacení záloh na auta ve výši půjčky. Nechejte si to projít hlavou, jestli to tak pro vás bude přijatelné. Víte, dnes je nejistá doba, dodal ještě pan Milo a rázně zasunul zásuvku. Bratři Jelínkové vzali dokumenty, poděkovali a s Brožkem v patách opustili pracovnu. Paprsky podzimního zubatého slunce vystřelovaly tu a tam mezi štěrbinami v pootevřených žaluziích oken kanceláře JUDr. Kořínka, bývalého majora Sboru národní bezpečnosti, posléze vedoucího odboru na Ministerstvu vnitra a dnes podnikatele s nemovitostmi. 5.

6 Pan Kořínek není žádný lichvář. Je ochoten půjčit tři a půl milionu korun v hotovosti na tříprocentní měsíční úrok, což tedy činí třicetšest procent ročně. Takovou seriózní nabídku pánové hned tak někde nedostanou. Jak by to bylo se zajištěním nemovitosti? vypálil nedočkavě Milo. JUDr. Kořínek se opřel pohodlněji v koženém křesle, spojil ruce v týl a začal odříkávat. Naše instituce jsou liknavé, všechno je nepružné, zdlouhavé a složité. Praxe je taková. Podepíše se kupní smlouva s návrhem na vklad nemovitosti do katastru. Já dám papíry do šuplíku a vy, když včas vrátíte peníze s úroky, tak smlouvu zničím. A když půjčku vrátím do čtyř měsíců? zeptal se opatrně ing. Milo. Dáme do smlouvy odkládací podmínku, že když vrátíte půjčku, neboli v tomhle případě kupní cenu nemovitosti, plus úrok, tedy celkem, moment prosím pan doktor vzal propisku, kalkulačku a chvíli počítal tedy celkem tři miliony sedmsetpadesát tisíc korun, bude smlouva anulována a dům se Vám vrátí. Ing. Milo podepsal podmínky smlouvy. JUDr. Kořínek vytáhl z trezoru tři a půl milionu korun a svazky bankovek narovnal před přítomné pány. Bratři Jelínkové naplnili penězi igelitovou tašku s logem jejich autosalonu a všichni se rozešli. Končila zima a s divokými husami, letícími ve formaci nad vilkou v parku, se začalo pomalu hlásit jaro. 6.

7 TMA NA KONCI TUNELU Ještě ne všechno se v téhle republice podařilo rozkrást. Vratislav Hájek pootevřel s námahou oči a snažil se zaostřit rozmazané kontury místnosti. To se mu nepodařilo ani napoprvé, ani napodruhé. Cítil nevtíravou vůni příjemného parfému. Začal se vracet do reálu. Z mlhy vystoupil šedobílý pokoj se slonovinově bílými závěsy, spadajícími v extravagantních vlnách na podlahu, pokrytou bílým kobercem s drobnými šedými šmouhami. Na uchu ucítil lehký dotyk. Poodhrnul pokrývku, otočil se a opřel o pravé předloktí. Hleděl do šedomodrých očí krásné ženy s vyčesanými zlatohnědými vlasy a plnými rudými rty, které uličnicky otřela ukazováčkem. Jinak nad ním stála pouze v ústřicově bílém horním dílu pánského pyjama s rozepnutými knoflíčky, v neskutečném kontrastu s jejím pevným opáleným tělem. Alice Nestávalová byla bezpochyby výjimečná žena. Žádoucí a atraktivní. Svých předností dokázala obratně využívat. Již na studiích práv představovala nedosažitelný sexuální sen mnohých adeptů soudcovských talárů. To Vratislav Hájek věděl, neboť i on tehdy patřil do početné skupiny ctitelů. Byl si ale vědom, že vlastní šance nejsou nikterak vysoké. Rezavé zježené vlasy, pihami posetý a stále jakoby vyjukaný obličej toho byly dokladem. Potom se mu dívka snů vytratila. Po promoci odešla do emigrace. Žila převážně ve Vídni. Zde se postupně kvalifikovala v oblasti obchodního práva. Někdy na počátku devadesátých let se vrátila do Prahy. Jako advokátka a konzultantka zahraničních firem získala profesní renomé. Vratislav Hájek byl soudem jmenován správcem konkurzní podstaty investičního fondu Maximus. Jednalo se o vytunelovaný fond, z něhož před sedmi lety zmizely akcie za téměř miliardu korun. Policii se posléze podařilo část odcizených akcií objevit na účtech 11.

8 firmy Sturges Enterprises Limited. Zájmy této finanční společnosti zastupovala v Čechách i paní Alice Nestávalová. Okolnosti tomu chtěly, že se dva bývalí studentíci práv po letech opět sešli. Pojď ke mně, zaškemral Hájek a natáhnul ruku ke své bohyni. Ta ho jemně pohladila po zápěstí. Nemusíš spěchat. Času máme dost. Manžel je ve Vídni. Musí tam toho hodně zařídit. Pojď se nasnídat. A probereme ten včerejšek. Vzpomínáš? Vratislav Hájek se vrátil o nějakých osm hodin zpět. Seděli spolu u stolku hojnosti a bavili se o připravované dražbě pohledávky fondu Maximus za společností Sturges Enterprises Limited. Hlava třeštila a nechtělo se mu vůbec přemýšlet o pracovních věcech. Víš, kdyby to vyšlo, tak bych si mohla naplánovat život jinak a ne tady ztrácet čas s tím mým, zašeptala zasněně a pohlédla někam skrze zatažené závěsy. Pro nás oba by to bylo víc jak přínosné, dodala ještě po chvilce. To víš, že jsem nezapomněl, ujistil ji kvapem Hájek, který již vstal a přešel ke své vytoužené. Uchopil ji pevně, aby mu snad někam nezmizela a dlouze a vášnivě ji políbil. Potom ji v náručí odnesl do rozestlané postele. Ke snídani zasedli kolem poledne. Hájek zářil štěstím. Cítil se jako pán světa a miláček bohů. Víš, důležité bude tu dražbu správně načasovat. Ty jsi správcem teď, od listopadu. Dobré by bylo, udělat to co nejdřív. Řekla bych do Vánoc, zauvažovala polohlasně Alice Nestávalová, oddělila z hromádky Ramy na dezertním talířku kousek a ten přenesla na toast z bílé veky. Třeba dvacátýhotřetího prosince? zahlaholil na celou kuchyni 12.

9 Hájek a rozprostřel po pihatém obličeji něco jako úsměv. Jeho partnerka se ovšem přednesenému fórku nesmála vůbec. Právě naopak. S toastem na půli cesty od úst, jakoby na chvíli ztuhla. Potom se ale její obličej vyjasnil. To je nápad! Panebože to je ono. Dražba třiadvacátého prosince. To nemá chybu. Na dražební vyhlášku uveď akorát vyvolávací cenu. Tu urči vysokou. Ta pohledávka je na třistadeset milionů, tak třeba nějakých dvěstěosmdesát. Není potřeba tam psát, že bude možné dražit dolů. Ať si to každý přebere. To by myslím mohlo vyjít! No, to si budu muset ještě ověřit, doplnil s jistou pochybností v hlase Hájek a mocně upil z půllitrové sklenice pomerančový džus. Zatím je to celkem bez problému. Jistá věc tu ale je. To ti musím říct, dodala po chvilce Alice Nestávalová. Dražit bude, podle všeho, nějaká spřízněná firma. Mí klienti mi ukázali dohodu, podle které se Maximus zavázal, že se vzdá nároků na odcizené akcie a Sturges mu za ně zaplatí třistadeset milionů. Hm, to vím, ozval se Hájek. Jo, ale policajti nedávno zajistili na zahraničních účtech nějaké peníze. To by znamenalo, že společnost, která pohledávku vydraží, bude mít nárok i na tyhle peníze. O to právě jde. Na to mě klienti upozornili, vydechla bolně Alice a jemně položila ruku na Hájkovu paži. Můj manžel je jak víš státním zástupcem. Má na starosti agendu konkurzů a dohled nad nimi. Pokud tu informaci nemáš, může ji zbrzdit a dát ti ji později, až bude po všem. Potom bys byl z obliga. Klienti dají sice nějakou zálohu. Když to ale vyjde, tak teprve zaplatí. Rozumíš? 13.

10 Ty Ali já si to fakt musím v klidu probrat, odhuhňal Hájek a svět už nebyl až tak růžový. Kolik peněz bych asi hm mohl dostat? Víc jak pět milionů určitě. Spíš deset, vypálila Alice a pohladila ho po vlasech. V klidu si to promysli. Já bych potom připravila manžela. Jinak budeme muset být velmi opatrní, aby nás lidé neviděli spolu. A také si nesmíme volat. Víš, kvůli případným odposlechům a tak. Kdybychom se chtěli vidět, tak si napíšeme a domluvíme se, kde se sejdeme. Vratislav Hájek na ni pohlédl přes stůl a zklamaně protáhl tvář. Taky bych tě chtěla mít pořád u sebe. Když to všechno vyjde, tak si můžeme začít zařizovat život jinak, přispěchala s ujištěním, které stvrdila dlouhým polibkem. Ten poněkud zmatenému milenci opět vlil optimismus do žil. Udělám, co bude možné, ujistil ji pevným hlasem. Druhého dne ráno se Alice Nestávalová probudila ve stejném pokoji, ale již sama. To ji rozhodně nijak nermoutilo. Vydala se něco málo nakoupit. Do úřadu chtěla až kolem poledne. Cestou z obchodu zastavila u osamocené telefonní budky. Vytočila číslo svého dřívějšího vídeňského bytu. Hier spricht Hana Berková, ozvalo se po chvilce v přístroji. Ahoj mami. No ahoj. Nečekala jsem, že budeš volat tak brzy. 14.

11 Mami, nezlob se, ale potřebuju mluvit s Liborem. Tobě zavolám později. Mluvím z budky. Tak počkej, hned ho zavolám. Alice Nestávalová nakrmila automat dalšími mincemi a čekala. Ahoj! Jak to vypadá? Šlo to dobře. Tu dražbu udělá podle našich představ. Dokonce pro ni vymyslel fantastický termín. Dvacátýhotřetího prosince. S tím dodatkem zatím nevím. Pokud to ale bude možné, tak to také zařídí. Kdy se s nima sejdeš? Po téhle tvojí dobré zprávě co nejdřív. Možná už dnes. A taky z nich vytáhnu zálohu jako hrom a ta poputuje na naše knížky tady v Rakousku, odpověděl slyšitelně potěšený mužský hlas. Měj se. Budu doma co možná nejdřív, dodal ještě po chvilce ticha. Alice Nestávalová vyklepla zbytek mincí a s malým nákupem v proutěném košíčku odkráčela k domovu. Zlacené baňaté věže vídeňského kostela Karlskirche odrážely podzimní sluneční paprsky a rozsévaly je po okolí. Z bíle nalakované lavičky v Ressel parku se zvednul muž ve výborně padnoucím temně šedém obleku posledního střihu a vykročil k černému Jaguáru s anglickou poznávací značkou, který přibrzdil těsně u obrubníku, oddělujícího frekventovanou silnici od parkové zóny. Zadní dveře se otevřely a chlapík zmizel v útrobách vozu, za temně tónovanými blýskavými skly. Popelavý holub nestačil ani přeskákat chodník, když se auto odlepilo od krajnice a zařadilo do pestrobarevného proudu, směřujícího do centra Vídně. 15.

12 Jeden z největších věřitelů fondu Maximus, pražská firma Real Group podala na konkurzního správce Vratislava Hájka trestní oznámení. Je podezříván ze spáchání trestných činů podvodu, porušování povinnosti při správě cizího majetku, pletichy při řízení konkurzním a vyrovnávacím a poškozování věřitele. Věc je v šetření policie i okresního soudu. Věřitelé označují dražbu za podivnou. Došlo k ní 23. prosince, což podle nich výrazně ovlivnilo počet účastníků. Nelíbí se jim znění dražební vyhlášky, kde zůstalo utajeno, že vyvolávací cena dvěstěosmdesát milionů korun není nejnižší, za jakou lze pohledávku koupit. Samotné dražby se ve finále zúčastnil pouze jediný zájemce a sice britská firma Borroughs Enterprises. Té byla prodána pohledávka za společností Sturges Enterprises Limited v hodnotě třísetdeseti milionů korun českých za pouhých jednostodeset milionů. Poté, co firma Borroughs zaplatila za vydraženou pohledávku požadované peníze, odeslal správce Hájek z fondu na její konto padesát milionů korun. Výnos z prodeje pohledávky se tak snížil na pouhých šedesát milionů korun. Soudkyně, řídící konkurz na majetek fondu, vysvětlila, že se fond Maximus svého času zavázal, že se vzdá nároků na odcizené akcie a Sturges Enterprises Limited mu za ně zaplatí třistadeset milionů korun. Borroughs Enterprises, jež pohledávku koupila, měla tudíž nárok i na zajištěných padesát milionů korun. Vratislav Hájek se správy majetku fondu ujal v polovině listopadu. Dražbu realizoval krátce po svém nástupu. Příslušné ministerstvo prověřovalo způsob provedení dražby a nenašlo nic, co by odporovalo zákonu. Když vyšlo najevo, že proti vydraženým jednostodeseti milionům poslal vítězi dražby padesát milionů, řekl, že plnil jen svou povinnost. O zadržených milionech, vázaných na vydraženou pohledávku nevěděl. Na dotaz, kdy státní zastupitelství správce informovalo, že budou zadržené miliony fondu zaslány, bylo sděleno, že v lednu, tedy v době, kdy už bylo po dražbě. Soudkyně tedy neměla důkaz, že by Hájek udělal chybu. 16.

13 Páté přikázání Za posledním z hostů konečně zapadly domovní dveře. Majitel hotelu se s hlasitým funěním vrátil do restaurace a začal uklízet. Byl to otylý padesátník s řídkými prošedivělými vlasy a platfusem, vykukujícím z rozšmajdaných černých mokasínů. Úctyhodný pivní mozol, který byl nucen tahat sebou to rozhodně jeho nemocným nohám neulehčoval. V malém výčepu obracel na stoly bytelné dřevěné židle, sesypal obsah odpadkových košů do jednoho a s hlasitým povzdechem odpajdal na dvůr, aby se smetí zbavil. Prošel chladnou chodbou a otevřel dveře od zadního vchodu. Oslnila jej narudlá záře a ohnivé jazyky, vyskakující z přístavku na dřevo, které se jako temné šlehy promítaly na bílých zdech přilehlých hospodářských budov. Ohromenému hospodskému vypadla plechová vložka koše z ruky a odpadky zaplnily dláždění před vchodem. Chlapík vběhnul zpět do chodby, roztáhnul shrnovací dveře vedoucí do hotelové části a začal ze všech sil řvát: Hoří! Pojďte pomoct! Hoří! Poté v překotném chvatu sroloval koberec, pokrývající přízemní chodbu. Někde venku se ozvala ohlušující rána a řinkot skla. Muž dosmýkal koberec k ohnivým plamenům, hodil jej na ně a začal rukama udusávat. Na dvoře se začaly objevovat další postavy. Vemte kýble, hrnce! Uděláme řetěz a budeme to hasit, křičel na spoře oblečené muže a ženy. Ukazoval přitom k řece, protékající podél budovy. Počáteční chaos vystřídala rozumná organizace. Nebezpečně vyhlížející požár byl zlikvidován. Přivolaní místní dobrovolní hasiči už mohli pouze procházet doutnající požářiště a mudrovat. Hostinský měl zaděláno na problém, jelikož kontejner na komunální odpad, který byl bezpochyby ohniskem požáru, obsahoval plechovky se zbytky barev a ředidel, jakož i části oděvů barvami silně znečištěné. Pozůstatky to party 45.

14 mladých horolezců, ubytovaných zde a natírajících pro ČEZ stožáry vysokého napětí. Požární inspektor se následujícího dne vytasil s překvapujícím odhalením. Jednalo se o cílený žhářský útok, iniciovaný takzvaným Molotovovým koktejlem, v daném případě skleněnou lahví naplněnou ztuženým benzínem a na stěně s přilepenou dámskou vložkou. Obvodní oddělení policie ČR ve Velkých Lazcích zahájilo vyšetřování trestného činu žhářství a obecného ohrožení proti neznámému pachateli. Pane Málku, Vy jste nám ale posledně neřekl zdaleka všechno, nemám pravdu? obrátil se na hoteliéra policista v uniformě s hodností kapitána, sedící na protější straně dlouhého stolu zaplňujícího roh jídelny. A co jako? vykoktal zaskočený podnikatel. No třeba že ten žhářský pokus nemusí být osamocený.źe jste těch problémů měl v poslední době víc. Ze silnice vhozený kámen, co rozbil dvojokno tady v jídelně. Něco s elektrikou, kdy vám povolily mražáky a vy jste museli volat ergéváky, vyjmenovával postupně postarší muž s vizáží dobře živeného biozemědělce. Zdání ale někdy klame. Šlo o zkušeného a uvážlivého policajta, dobře obeznámeného s místními poměry. Jako zástupce náčelníka obvodního oddělení byl pověřen vyšetřováním případu. No ten šutr, to mohl udělat kdejakej ožrala. To je fakt, ale s elektrikou si hned tak někdo nezačne. Té se většina lidí bojí. Když teď ale od Vaší paní kuchařky vím, že jste vyhodil 46.

15 kuchaře, co Vám chodil o sobotách a nedělích vypomáhat a že ten kuchař, mimo jiné několikrát trestaný Lojzek Bačík, je vyučený elektrikář, tak to vidím v úplně jiném světle. Jo, sčuchli se s číšníkem a okrádali mě. Tak jsem je vyrazil. Teď musím většinou makat na place sám, ucedil zachmuřený hostinský a čáral propiskou po rohu účtenky. A že jste jim nedal výplatu, tak Vám ten Bačík vyhrožoval vším možným, je tak? shrnul Hřebíček. Nejdřív po nich chcu náhradu. Mám důkazy. Už jsem měl na ty dva podezření, tak jsem poslal tři známé na oběd a namarkováno nebylo nic. Víte pane Málek, to mi nepřísluší soudit. To by byl občansko-právní spor. Já ani nehodlám zjišťovat, jak vlastně ty lidi zaměstnáváte. To je zase pro inspekci práce. Já akorát musím kvalifikovat, zda a jak byl porušen zákon. To je moje práce. Rozumíme si? Ale to víte že jo. Já sám mám zájem, aby se to vyjasnilo. Kapitán Hřebíček, tak se vyšetřující policista jmenoval, doplnil protokol a odfrčel služební fabií na stanici. Nůž času monotónně ukrajoval dny a nové události vytěsňovaly ty starší. I když končila letní sezóna a všude kolem vykukoval podzim, bylo v dobře zavedeném hotýlku stále živo. Nedaleko, za pomoci fondů EU, začali budovat obrovský lyžařský areál, takže party dělníků se v lokále a ubytovací části mísily s posledními zbytky turistů a ukočírovat někdy ten mumraj vyžadovalo jistou profesní zdatnost. 47.

16 Štědrovečerní Krajinu zahalila hustá clona. Vzduch byl doslova prosycen vlhkostí a člověk si připadal jako v inhalátoru. Kouřící komíny domků a chat všudypřítomnou šeď neúnavně doplňovaly. Skupinka mladých lidí ukončila dovádění v nově vybudovaném skiareálu a mířila k chatové osadě. Vánoce byly za dveřmi, tak si chtěli společně užít lyžovačky, než budou nuceni vítat v rodinách příchod Ježíška. Sněhu sice napadlo relativně dost, ale stačil rychle zmrznout a teď v tom pařeništi postupně tál, takže našlapování v ledové krustě připomínalo chůzi po skleněných střepech. Mladík v oranžové bundě a šedých zateplených kalhotách skejťácké fazony se oddělil od ostatních, zapíchl snowboard do sněhu a zmizel na kraji lesa.. Zbytek party byl už dosti daleko, když zaslechli zoufalý křik a uviděli kamaráda, jak divoce mává rukama. Po chvilce dohadování se chlapecká část vydala zpět. Děvčata zatím hlídala věci. Asi dvacet minut nato jeden z hochů vystoupil z lesa. Došel k dívkám. Byl viditelně rozrušený. Jistou dobu mu trvalo, než ze sebe vyrazil : Marek našel mrtvolu. Volali jsme policajty. Musíme tady počkat. Vy radši běžte na chatu, brzo bude tma. Obecní traktor odhrnul svozovou cestu a tři vozy výjezdové skupiny se prosmýkaly až k policejní škodovce, stojící osamoceně na kraji bílé planiny. Kousek výš, při vstupu do vzrostlého lesa, postávali a podupávali dva policisté, zajišťující od předchozího večera místo činu. 60.

17 Traktorista s blikajícím majáčkem dokončil improvizované parkoviště a vycouval, aby se zde auta kriminalistů mohla zmáčknout. Pestrý lidský řetěz stoupal po praskajícím sněhu nahoru ke dvěma patrolujícím policajtům. Krajinu zakrýval tmavošedý kouřový mrak. Pouze vpravo od lesa prosvítalo pod těžkou clonou něco světle oranžového - to jak se slunce snažilo prodrat tím zamračeným ránem. Mrtvola ženy ležela na břiše v osikovém křoví, částečně přikrytá hlínou a drny. Zpod ní vyčnívaly nalámané větvičky. Mrtvá měla na sobě dlouhé vínově červené kalhoty a dámské kotníčkové boty. Růžový pulovr byl vytažený až k hlavě, z větší části zaházené zeminou. Levé ramínko podprsenky spadené a košilka rovněž vytažená, zhruba na úroveň podprsenky. Zip na kalhotách do dvou třetin rozepnutý. Na místě nálezu byla provedena podrobná dokumentace. Po částečném očištění oběti a jejím vynesení z křoví nebyly patrny zjevné stopy násilí a ani přítomný lékař nezjistil žádná viditelná poranění. Tvář a celou hlavu hnilobný proces tak zdeformoval, že znemožnil identifikaci. Během následného ohledání okolí objevili policisté krátký dámský kabát, natlačený v nedalekém mlází. Žádné osobní doklady, podle kterých by bylo možné mrtvou ztotožnit, se nenašly. K dispozici zůstaly pouze části oděvu. Stanovíme vyšetřovací verze a podle toho pojedeme. Stejně ale musíme počkat na výsledky ze soudního, prohodil ke svému týmu kapitán Eduard Gardoň, vedoucí výjezdové skupiny a zkušený kriminalista olomoucké mordparty. Dle počátečních vyšetřovacích úkonů, zejména dokumentace místa nálezu mrtvoly, obhlídky a následné pitvy, bylo možné naplánovat další postup vyšetřování. Zjištění totožnosti neznámé ženy se jevilo jako primární. Až poté mohlo následovat pátrání po pachateli předpokládané vraždy. Výsledky ohledání totiž odůvod- 61.

18 ňovaly podezření ze spáchání trestného činu vraždy. Pro tento čin bylo započato i trestní stíhání. Podle pitevních výsledků šlo o ženu od sedmnácti do dvaceti dvou let. Přesněji se její věk nedal stanovit. Od smrti neznámé uplynuly zhruba dva měsíce. Důkladně byla prohlédnuta kostra lebky. Po její preparaci na soudním lékařství nebyly nalezeny žádné změny, které by připomínaly podlitiny v měkkých lebečních pokrývkách, případně nitrolebeční krvácení. Z odebraných vzorků vnitřních orgánů byla analyzována krevní skupina B. Toxikologické vyšetření potvrdilo přítomnost látky bazického charakteru, identifikované jako Diazepam. Množství však odpovídalo pouze léčebné dávce. Zkoumání na přítomnost spermií z poševních výtěrů nebylo možné použít v důsledku těžkého stupně hniloby. Podařilo se ale prokázat, že oběť byla asi ve třetím měsíci těhotenství. Příčina smrti se nedala určit vzhledem na pokročilou hnilobu a neexistující stopy po násilí, poranění, krvácení a podobně. Patologové připustili možnost takzvaného přidušení, ale potvrdit tuto hypotézu nemohli. Nemohli ji ovšem ani vyvrátit. Mimo protokol vyslovili domněnku, že by se mohlo jednat o mladou Romku. Zjišťování identity mrtvoly z registru pohřešovaných osob dle zjištěných znaků nepřineslo žádný pozitivní výsledek. Kriminalisté obrátili směr pátrání mezi Romy. Ti byli kontaktování osobními návštěvami policistů, současně však probíhaly pátrací televizní relace. V těch byl jednak zdůrazňován předpokládaný věk oběti, možná spojitost s romským etnikem, jednak akcentována skutečnost, že k nálezu mrtvoly došlo v katastru obce Annenský Žleb. Po čase se přihlásila jistá Romka, Růžena Dunková z Přerova, s tím, že postrádá dceru Ilonu. Na pátrání v televizi ji upozornili známí. Její dcera prý byla v tom Žlebu v ústavu a podle Dunkové 62.

19 76.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

16.10.2011 KRIMINALISTICKÁ GENETIKA V ČESKÉ REPUBLICE. Praxe a legislativa

16.10.2011 KRIMINALISTICKÁ GENETIKA V ČESKÉ REPUBLICE. Praxe a legislativa KRIMINALISTICKÁ GENETIKA V ČESKÉ REPUBLICE Praxe a legislativa Genetické zkoumání v PČR Kriminalistická genetická analýza standardní kriminalistická znalecká metoda PČR zkoumá lidský biologický materiál

Více

D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A

D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A číslo jednací: 125 EX 697/09-71 D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A Soudní exekutor JUDr. Marek Frank, Exekutorský úřad Český Krumlov, pověřený provedením exekuce usnesením ze dne 6.8.2009, č.j.: 17Nc 2637/2009-3,

Více

SOUDNĚ-LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA MÍSTA NÁLEZU MRTVÉHO TĚLA

SOUDNĚ-LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA MÍSTA NÁLEZU MRTVÉHO TĚLA SOUDNĚ-LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA MÍSTA NÁLEZU MRTVÉHO TĚLA MUDr. L. Zátopková MUDr. P. Hejna, Ph.D., MBA Legislativa Vyhláška MZ ČSR č. 19/1988 Sb. O postupu při úmrtí a o pohřebnictví 1 Povinnost oznámit nález

Více

OSOBNÍ KODEX ŽÁKA školy pro oblast gastronomie a cestovního ruchu

OSOBNÍ KODEX ŽÁKA školy pro oblast gastronomie a cestovního ruchu OSOBNÍ KODEX ŽÁKA školy pro oblast gastronomie a cestovního ruchu Jsme státní škola zřízená Středočeským krajem, zaměřená zejména na profesní přípravu žáků pro oblast gastronomie a cestovního ruchu. Patříme

Více

Pavel MÁCHA, nar. 26. 4. 1968, trvale bytem v okrese Praha IV

Pavel MÁCHA, nar. 26. 4. 1968, trvale bytem v okrese Praha IV Městský soud v P r a z e Žalobce: Jiří DODAL, generální tajemník Aeroklubu ČR Žalovaný: Pavel MÁCHA, nar. 26. 4. 1968, trvale bytem v okrese Praha IV o ochranu osobnosti D v o j m o Úvodem sděluji, že

Více

Kupní smlouva. kupní smlouvu:

Kupní smlouva. kupní smlouvu: Záveská a spol. v.o.s. IČ: 26 46 85 14 pověřený insolvenční správce a správce konkurzní podstaty JUDr. Hana Záveská, advokátka společník: Bc.Martin Záveský Kancelář Praha 5- Smíchov : Kancelář Mladá Boleslav:

Více

Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století. Mediální výchova

Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století. Mediální výchova Možnost spolupráce knihovny a školy v 21. století Mediální výchova Mediální výchova seznamuje žáky s principy fungování médií. Mediální gramotnost lze chápat jako schopnost zkoumat a analyzovat informace,

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

INFORMAČNÍ MEMORANDUM

INFORMAČNÍ MEMORANDUM INFORMAČNÍ MEMORANDUM VEŘEJNÁ DOBROVOLNÁ DRAŽBA souboru pozemků v k. ú. Libeň, obec Praha KONÁNÍ DRAŽBY 25. září 2012 se zahájením v 11:00 hodin v prostorách salonku č. 11 Národního domu na Vinohradech,

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

USNESENÍ O NAŘÍZENÍ DALŠÍHO DRAŽEBNÍHO JEDNÁNÍ

USNESENÍ O NAŘÍZENÍ DALŠÍHO DRAŽEBNÍHO JEDNÁNÍ č.j. 144 EX 21937/12-96 ev. č. opr. 3260064562 Soudní exekutor JUDr. Miloslav Zwiefelhofer, Exekutorský úřad Praha 3, se sídlem Strojírenská 47/18, 155 21 Praha 5 - Zličín, pověřený provedením exekuce

Více

vydává tuto dražební vyhlášku

vydává tuto dražební vyhlášku JUDr. Jiří Trojanovský, soudní exekutor Exekutorský úřad Frýdek-Místek,se sídlem Farní 23, 738 01 Frýdek-Místek Sp.zn. 143 EDC 03/10 5 Soudní exekutor JUDr. Jiří Trojanovský, sídlem Farní 23, 738 01 Frýdek-Místek,

Více

THERE IS/ARE EXERCISES

THERE IS/ARE EXERCISES THERE IS/ARE EXERCISES E1) POPIŠTE NÁSLEDUJÍCÍ OBRÁZEK 15 VĚTAMI S POUŽITÍM VAZBY THERE IS/ARE: E2) DO NÁSLEDUJÍCÍCH VĚT DOPLŇTE VAZBU THERE IS/ARE: 1. fourteen students in our class. 2. a fly in my soup!

Více

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. DYS-centrum Praha Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková, 2011

Více

Písek by Night. Šedá eminence. Lidský Setting

Písek by Night. Šedá eminence. Lidský Setting Písek by Night Šedá eminence Lidský Setting 12. - 16. srpna 2009 Obsah Obsah...2 Lidský setting...3 Zastupitelstvo...3 LARPolicie...3 Mafie...4 Měna ve světě Písek by Night Fufníky...4 Banka...5 2 Lidský

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

Řadový dům na malém městě

Řadový dům na malém městě Řadový dům na malém městě HN hodnotí prostorný byt 4 + kk v Buštěhradu na Kladensku. Nezvykle prostorný řadový dům. Ale bohužel jen s jednou koupelnou. To byly dvě hlavní věci, které zaujaly hodnotitele

Více

Zápis č. 4/2015 ze zasedání Výboru finančního Zastupitelstva města Tišnova konaného dne 2. září 2015 od 17:30 hodin v krizové místnosti radnice

Zápis č. 4/2015 ze zasedání Výboru finančního Zastupitelstva města Tišnova konaného dne 2. září 2015 od 17:30 hodin v krizové místnosti radnice Zápis č. 4/2015 ze zasedání Výboru finančního Zastupitelstva města Tišnova konaného dne 2. září 2015 od 17:30 hodin v krizové místnosti radnice Přítomni: Členové Výboru finančního Zastupitelstva města

Více

Příloha č. 1 Historické fotografie IH Moskva dříve Společenský dům

Příloha č. 1 Historické fotografie IH Moskva dříve Společenský dům Příloha č. 1 Historické fotografie IH Moskva dříve Společenský dům Vzácnou knihu z roku 1935, Zlín město životní aktivity, má ve své knihovně Jan Beránek ze Zlína. Na jednom ze snímků je i autobusové nádraží,

Více

KIDSCREEN-52. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro rodiče

KIDSCREEN-52. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro rodiče KIDSCREEN-52 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro rodiče Page 1 of 7 Datum: Měsíc Rok Milí rodiče, Jak se daří vašemu dítěti? Jak se cítí? To je to, co bychom se od vás rádi dověděli. Prosíme

Více

Informace ze světa nedobrovolných dražeb.

Informace ze světa nedobrovolných dražeb. Informace ze světa nedobrovolných dražeb. Zúčastnili jsme se stovek nedobrovolných dražeb po celém Česku. Ukážeme vám skrytá místa s dražebními vyhláškami. Ukážeme vám na co si dát pozor, když dražíte

Více

Exekutorský úřad Praha 7, pracoviště Jankovcova 13, 170 00 Praha 7 Soudní exekutor JUDr. Vladimír Plášil

Exekutorský úřad Praha 7, pracoviště Jankovcova 13, 170 00 Praha 7 Soudní exekutor JUDr. Vladimír Plášil Exekutorský úřad Praha 7, pracoviště Jankovcova 13, 170 00 Praha 7 Soudní exekutor JUDr. Vladimír Plášil Tel: 266 713 022, fax: 266 713 031, mobil: 602 857 061 e-mail: podatelna@exekutor-plasil.cz web

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice,

o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, Z Á P I S o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, konaného dne 14. 01. 2013 v Těšeticích Starosta obce zahájil 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice (dále jen zastupitelstvo ) v 18,00 hod.

Více

Materiál č. 02/OFR/06. Statutární město Ostrava městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz úřad městského obvodu

Materiál č. 02/OFR/06. Statutární město Ostrava městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz úřad městského obvodu Důvodová zpráva Zastupitelstvu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz jsou předkládány žádosti o prominutí poplatků a úroků z prodlení. dluh za byt č. X v domě 30. dubna XXXX, Ostrava-Moravská Ostrava

Více

Z Á P I S č. 5. z 5. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 4. 4. 2011 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68

Z Á P I S č. 5. z 5. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 4. 4. 2011 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Z Á P I S č. 5 z 5. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 4. 4. 2011 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Program: 1. Technický bod (schválení ověřovatelů zápisu, programu zasedání

Více

Usnesení o nařízení dražebního jednání (dražební vyhláška)

Usnesení o nařízení dražebního jednání (dražební vyhláška) Exekutorský úřad Praha 4 JUDr. Iveta Glogrová soudní exekutor Vinohradská 58/1188 130 00 Praha 3 Tel: 222 542 875-6 e-mail: glogrova@exekutor-praha4.cz Sp. zn. 126 EX 324/09-52 Usnesení o nařízení dražebního

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Účetní senior Účetnictví pro pokročilé

Účetní senior Účetnictví pro pokročilé Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Školící centrum akreditované MŠMT ČR Účetní senior Účetnictví pro pokročilé Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2012 Příklad č.22: Opravné položky k pohledávkám Společnost

Více

Stopy totality- pan Jiří Šoustar

Stopy totality- pan Jiří Šoustar Stopy totality- pan Jiří Šoustar Mládí Narodil se 21.dubna 1925 v Bobrové. Chodil do obecné školy v Bobrové. Jeho otec se jmenoval Cyril Šoustar. Pracoval jako pekař. Jeho matka Jindřiška Šoustarová pracovala

Více

Seminář Asociace inkasních agentur Praha, 31. leden 2013

Seminář Asociace inkasních agentur Praha, 31. leden 2013 Seminář Asociace inkasních agentur Praha, 31. leden 2013 PRANÍ ŠPINAVÝCH PENĚZ - proškolení ve smyslu zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování

Více

M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO

M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO 1 M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO 2 Copyright: Autor: M. M. Cabicar Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2014 ISBN: 978-80-7512-091-5 (epub) 978-80-7512-092-2 (mobipocket) 978-80-7512-093-9 (pdf)

Více

Zápis č. 22 z veřejného zasedání zastupitelstva obce konané dne 27. 5. 2014

Zápis č. 22 z veřejného zasedání zastupitelstva obce konané dne 27. 5. 2014 Zápis č. 22 z veřejného zasedání zastupitelstva obce konané dne 27. 5. 2014 Přítomní členové ZO: viz. prezenční listina Omluveni: Radim Špringl, Luboš Šmiraus, Dana Kozáková Hosté: viz. prezenční listina

Více

Písemná práce neplátce varianta A. Počáteční stavy 1. Pokladna 12.000,-- Kč 2. Banka 520.000,-- Kč

Písemná práce neplátce varianta A. Počáteční stavy 1. Pokladna 12.000,-- Kč 2. Banka 520.000,-- Kč Písemná práce neplátce varianta A Počáteční stavy 1. Pokladna 12.000,-- Kč 2. Banka 520.000,-- Kč Zapište: 1. FAP 1 za osobní auto 300.000,-- Kč 2. FAP 2 za materiál 36.000,-- Kč 3. FAV 1 za výrobky 78.000,--

Více

USNESENÍ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. dne 18.8.2015 v 10.30 hod. prostřednictvím elektronického systému dražeb na internetové adrese www.exdrazby.

USNESENÍ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. dne 18.8.2015 v 10.30 hod. prostřednictvím elektronického systému dražeb na internetové adrese www.exdrazby. EXEKUTORSKÝ ÚŘAD PLZEŇ-MĚSTO Soudní exekutor Mgr. Ing. Jiří Prošek Rychtaříkova 1, 326 00 Plzeň Tel: +420 377 464 009, fax: +420 377 464 223, E-mail: info@exekutors.cz USNESENÍ Spisová značka: 134 EX 13280/11-200

Více

Název projektu: EU Peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498

Název projektu: EU Peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498 Název projektu: EU Peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498 Šablona: III/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_140 Jméno autora: Jana Lanková Třída/ročník: 2. stupeň ZŠ praktické - výuka

Více

Vyvolávací cena: 28.000.000,-Kč!!!

Vyvolávací cena: 28.000.000,-Kč!!! !!! DRAŽBA NEMOVITOSTÍ V INSOLVENCI!!! středa 9.4.2014 od 15:00 hod. Soubor nemovitého majetku, který tvoří: 53 jednotek bytové a nebytové y. Pražské Předměstí č.p. 350,480 a 481 Písek. Více na tel: 602

Více

Název lekce: Podnikatel nebo zaměstnanec

Název lekce: Podnikatel nebo zaměstnanec Název lekce: Podnikatel nebo zaměstnanec Cíl: Mít základní představu o rozdílu být zaměstnán nebo podnikat. Časová dotace: Věková skupina: 1 vyučovací hodina 8. ročník Pomůcky: pracovní list, psací potřeby,

Více

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou SVĚTLO Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou nám mnoho informací o věcech kolem nás. Vlastnosti světla mohou být ukázány na celé řadě zajímavých pokusů. Uvidíš svíčku?

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Přeloženo z prostředků Klubu výhradně pro potřeby členů KVC CZ, o.s. www.kvc-cz.org KAUFMANN-THURNHER PRÁVNICKÁ S.R.O.

Přeloženo z prostředků Klubu výhradně pro potřeby členů KVC CZ, o.s. www.kvc-cz.org KAUFMANN-THURNHER PRÁVNICKÁ S.R.O. KAUFMANN-THURNHER PRÁVNICKÁ S.R.O. Dr. Michael Kaufmann, Zasláno prostřed. web ERV Zasláno e-mailem Dr. Viktor Thurnher LL.M. Mag. Lukas Pfefferkorn Dr. Alexander Wittwer LL.M. Zemský soud Feldkirch Kaufmann

Více

EXEKUTORSKÝ ÚŘAD PLZEŇ-MĚSTO Soudní exekutor Mgr. Ing. Jiří Prošek

EXEKUTORSKÝ ÚŘAD PLZEŇ-MĚSTO Soudní exekutor Mgr. Ing. Jiří Prošek EXEKUTORSKÝ ÚŘAD PLZEŇ-MĚSTO Soudní exekutor Mgr. Ing. Jiří Prošek Rychtaříkova 1, 326 00 Plzeň Tel: +420 377 464 009, fax: +420 377 464 223, E-mail: info@exekutors.cz USNESENÍ Spisová značka: 134 EX 02509/11-400

Více

DRAŽBA NEDOBROVOLNÁ ve středu dne 16. 10. 2013 od 16:00 hod.

DRAŽBA NEDOBROVOLNÁ ve středu dne 16. 10. 2013 od 16:00 hod. y DRAŽBA NEDOBROVOLNÁ ve středu dne 16. 10. 2013 od 16:00 hod. Dražebník nabízí panelový byt 3+1, o celkové podlahové ploše 73,90m2, Přeštická 1091/14, v Hostivaři - Praha 15. Více na tel: 602 14 14 04

Více

Pan Ing. Pavel Horálek Podací razítko starosta Úřad Městské části Praha 4 Městská část Praha 4 Došlo dne 23-07-2010 Č.j. 081705

Pan Ing. Pavel Horálek Podací razítko starosta Úřad Městské části Praha 4 Městská část Praha 4 Došlo dne 23-07-2010 Č.j. 081705 OPIS Pan Ing. Pavel Horálek Podací razítko starosta Úřad Městské části Praha 4 Městská část Praha 4 Došlo dne 23-07-2010 Č.j. 081705 Vážený pane starosto, 26. července 2010 pro mne a mojí manželku končí

Více

Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna!

Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna! 1 Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna! Zařídit malý byt je těžké. Ale víte, co je ještě těžší? Zařídit malý a k tomu atypický byt, kde se nemůžete spoléhat na pravé úhly. Že snad něco takového

Více

ROZHODNUTÍ. Čj. 1/04/SŘ-OSR Výtisk č. 1

ROZHODNUTÍ. Čj. 1/04/SŘ-OSR Výtisk č. 1 Čj. 1/04/SŘ-OSR Výtisk č. 1 ROZHODNUTÍ Úřad pro ochranu osobních údajů, odbor správního rozhodování, jako příslušný správní orgán podle 5 odst. 1 zákona č. 71/1967 Sb., o správním řízení (správní řád),

Více

Pedofilie v kyberprostoru

Pedofilie v kyberprostoru Pedofilie v kyberprostoru por. Mgr. Hana Tejkalová - komisař Policie České republiky Krajské ředitelství Jihomoravského kraje Územní odbor Blansko email: hanatejkalova@seznam.cz zjištění prvotních informací

Více

Galerie nejen pro pamětníky. Prvními československými platidly byly S T Á T O V K Y v h o d n o t ě 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1.000 a 5.000 korun.

Galerie nejen pro pamětníky. Prvními československými platidly byly S T Á T O V K Y v h o d n o t ě 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1.000 a 5.000 korun. ČÍM SE PLATILO OD VZNIKU ČESKOSLOVENSKA? Galerie nejen pro pamětníky Prvními československými platidly byly S T Á T O V K Y v h o d n o t ě 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1.000 a 5.000 korun. PRVNÍ BANKOVKY

Více

Hydrometeorologický a klimatický souhrn měsíce Meteoaktuality2014 LISTOPAD 2014

Hydrometeorologický a klimatický souhrn měsíce Meteoaktuality2014 LISTOPAD 2014 Hydrometeorologický a klimatický souhrn měsíce Meteoaktuality2014 LISTOPAD 2014 Autorství: Meteo Aktuality 1 Přehled dokumentu: Obsah Obecné shrnutí... 3 1. dekáda:...3 2. dekáda:...3 3. dekáda:...3 Podrobnější

Více

U S N E S E N Í. t a k t o:

U S N E S E N Í. t a k t o: Č.j.: 110 Ex 2675/05-230 U S N E S E N Í Mgr. Martin Svoboda, soudní exekutor, se sídlem Exekutorského úřadu v Teplicích, (dále pouze soudní exekutor), v exekuční věci vedené pod sp.zn.: 110 Ex 2675/05,

Více

Nový Občanský zákonník Od 1.1.2014

Nový Občanský zákonník Od 1.1.2014 Nový Občanský zákonník Od 1.1.2014 Díl 11 Závazky ze smlouvy o účtu, jednorázovem vkladu, akreditívu a inkasu 2662 2675 NOZ NOZ neupravuje tzv. platební účet Upravuje Zákon č. 284/2009 Sb. o platebním

Více

Zápis z 10. schůze shromáždění vlastníků Společenství pro dům čp. 684, Praha 9 Letňany konané dne 18.ledna 2010

Zápis z 10. schůze shromáždění vlastníků Společenství pro dům čp. 684, Praha 9 Letňany konané dne 18.ledna 2010 Zápis z 10. schůze shromáždění vlastníků Společenství pro dům čp. 684, Praha 9 Letňany konané dne 18.ledna 2010 1. Definice pojmů Tento text pracuje v zájmu stručnosti a přehlednosti s následujícími pojmy:

Více

ZÁPIS. Ověřovateli zápisu navrhla Ing. Pavlu Savincovou a Mgr. Bohuslavu Šlapákovou, zapisovatelem Janu Taušovou.

ZÁPIS. Ověřovateli zápisu navrhla Ing. Pavlu Savincovou a Mgr. Bohuslavu Šlapákovou, zapisovatelem Janu Taušovou. ZÁPIS z jednání Zastupitelstva obce Cheznovice, podle 92 odst. 1 zákona č.128/2000 Sb., o obcích ( obecní zřízení) ve znění pozdějších předpisů, konaného dne 29. března 2012 od 19.00 hodin v přístavbě

Více

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla podle Roalda Dahla B yl jednou jeden starý pán, kterému bylo 87 let a jmenoval se Labon. Celý svůj život to byl klidný a mírumilovný člověk. Byl velmi chudý, ale velmi šťastný. Když Labon zjistil, že má

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let KIDSCREEN-27 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let Page 1 of 5 Dobrý den, Datum: Měsíc Rok Jak se ti daří? Jak se cítíš? Rádi bychom se to od tebe dozvěděli. Přečti

Více

Věc : Zápis z pracovní schůzky ze dne 4.9.2013

Věc : Zápis z pracovní schůzky ze dne 4.9.2013 MILETÍN nám. Karla Jaromíra Erbena č.p 99 507 71, e-mail:nosek@miletin.cz č.j. 529/2013 Zpracoval : Nosek M. Dne: 5.9. 2013 Věc : Zápis z pracovní schůzky ze dne 4.9.2013 Přítomni : Nosek Miroslav,Hlavatý

Více

VÍŠ, CO JE TO BANKA?

VÍŠ, CO JE TO BANKA? VÍŠ, CO JE TO BANKA? Plán vyučovací hodiny (č. 5) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Víš, co je to banka? VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE: 45 minut POTŘEBNÉ MATERIÁLY:

Více

Spořící chování ve vybraných zemích skupiny Erste Bank

Spořící chování ve vybraných zemích skupiny Erste Bank Spořící chování ve vybraných zemích skupiny Erste Bank Průzkum uskutečněný mezi obyvatelstvem (ve věku 15+) v několika zemích - tj. v Rakousku, České republice a na Ukrajině -září 1 - Návrh průzkumu Tato

Více

Systém ASPI - stav k 4.1.2010 do částky 155/2009 Sb. a 51/2009 Sb.m.s. Obsah a text 330/2001 Sb. - poslední stav textu. 330/2001 Sb.

Systém ASPI - stav k 4.1.2010 do částky 155/2009 Sb. a 51/2009 Sb.m.s. Obsah a text 330/2001 Sb. - poslední stav textu. 330/2001 Sb. Systém ASPI - stav k 4.1.2010 do částky 155/2009 Sb. a 51/2009 Sb.m.s. Obsah a text 330/2001 Sb. - poslední stav textu 330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ze dne 5. září 2001 o odměně a náhradách

Více

6.900.000,-Kč a může být váš

6.900.000,-Kč a může být váš DRAŽBA NEDOBROVOLNÁ: středa 6.11.2013 od 14:00 hod. Lux. vila s příslušenstvím a zahradou, vhodná k podnikání i k bydlení, s garáží, 8 místností, velký pozemek 1450m2. (užitná plocha domu cca 320 m2).

Více

Směrnice upravující postup při přijímání, evidenci a dalším nakládání s nálezy

Směrnice upravující postup při přijímání, evidenci a dalším nakládání s nálezy Směrnice upravující postup při přijímání, evidenci a dalším nakládání s nálezy ČÁST I. Úvodní ustanovení 1. Tato pravidla upravují postup při přijímání, evidenci a dalším nakládání s nálezy a věcmi skrytými

Více

ZÁPIS č. 03/10 z 3. zasedání Zastupitelstva města Deštná, konaného dne 08.12.2010 od 18:00 hod v zasedací místnosti městského úřadu v Deštné.

ZÁPIS č. 03/10 z 3. zasedání Zastupitelstva města Deštná, konaného dne 08.12.2010 od 18:00 hod v zasedací místnosti městského úřadu v Deštné. ZÁPIS č. 03/10 z 3. zasedání Zastupitelstva města Deštná, konaného dne 08.12.2010 od 18:00 hod v zasedací místnosti městského úřadu v Deštné. Přítomno: devět zvolených členů zastupitelstva, David Šašek

Více

Smluvní strany: ... IČ.:... Se sídlem:... společnost jednající...,... zapsaná do obchodního rejstříku vedeného... soudem v..., oddíl..., vložka...

Smluvní strany: ... IČ.:... Se sídlem:... společnost jednající...,... zapsaná do obchodního rejstříku vedeného... soudem v..., oddíl..., vložka... Smluvní strany: Mgr. Tomáš Kaplan, insolvenční správce dlužníka Aventic International a.s. IČ: 27137112 Se sídlem: Praha 1 Nové Město, Truhlářská 1519/25, PSČ 110 00 společnost zapsaná do obchodního rejstříku

Více

Usnesení. bytem Husova 165/5, Brno-střed - Staré Brno, PSČ: 602 00, dat. nar.: 21.01.1965

Usnesení. bytem Husova 165/5, Brno-střed - Staré Brno, PSČ: 602 00, dat. nar.: 21.01.1965 EXEKUTORSKÝ ÚŘAD BRNO VENKOV, Veveří 125, 616 45 BRNO JUDr. Petr Kocián, soudní exekutor tel. +420 544 508 311, fax. +420 544 508 312, e-mail: info@exekutorbrno.cz, www.exekutorbrno.cz úřední hodiny: Po,

Více

Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska

Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska Umístění Nový rezidenční projekt v srdci Švýcarska se nachází v jednom z nejkrásnějších regionů v Alpách Bernese Oberland v blízkosti Interlakenu, Brienz. Bernese

Více

120 EX 1001/10-104 U S N E S E N Í

120 EX 1001/10-104 U S N E S E N Í Toto rozhodnutí ze dne 24.09.2012, č.j. 120 EX 1001/10-104, nabylo právní moci dne 12.10.2012. Připojení doložky právní moci provedl JUDr. Dalimil Mika, LL.M., v.r. soudní exekutor, dne 21.11.2012. Číslo

Více

Vzor standardní NS pro bytové domy Příloha č. 5 NÁJEMNÍ SMLOUVA. Čl. 1 Smluvní strany

Vzor standardní NS pro bytové domy Příloha č. 5 NÁJEMNÍ SMLOUVA. Čl. 1 Smluvní strany Vzor standardní NS pro bytové domy Příloha č. 5 NÁJEMNÍ SMLOUVA (1) Město Napajedla IČO: 002 84 220 Masarykovo náměstí 89 763 61 Napajedla (dále jen pronajímatel ) a Čl. 1 Smluvní strany zastoupené NBTH,

Více

Pravidla hry Cashflow 101

Pravidla hry Cashflow 101 Pravidla hry Cashflow 101 Příprava před hraním: 1) zvolte si Bankéře 2) zamíchejte kartičky Příležitost, Trh a Nicotnosti a umístěte je na herní desku 3) Bankéř rozdá hráčům Cashflow listy, figurky Krys

Více

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Pořadové číslo projektu: cz.1.07/1.4.00/21.1936 č. šablony: III/2 č.sady: 6 Ověřeno ve výuce: 13.1.2012 Třída: 3 Datum:28.12. 2011 1 Sluneční soustava Vzdělávací

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého.

UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého. UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého. Pomůcky: pracovní list, DUHA 9/2014 2015. Přivítání Přivítáme se, přeptáme se dětí, jak se jim daří, a rozdáme si pracovní listy

Více

Taťana Březinová Tanec na paletě. Eroika

Taťana Březinová Tanec na paletě. Eroika 1 2 Taťana Březinová Tanec na paletě Eroika 3 Taťana Březinová, 2007 Eroika, 2007 ISBN 978-80-86337-70-8 4 Taťana Březinová Tanec na paletě 5 6 Poznámka autorky Knihou Tanec na paletě jsem se vyznala ze

Více

Č.j.: S 172/01-151/4047/01-Hm V Brně dne 15. října 2001

Č.j.: S 172/01-151/4047/01-Hm V Brně dne 15. října 2001 Č.j.: S 172/01-151/4047/01-Hm V Brně dne 15. října 2001 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve správním řízení zahájeném dne 16. 8. 2001 z vlastního podnětu podle 57 odst. 1 zákona č. 199/1994 Sb., o

Více

Za prvé Úvodní ustanovení, označení dražby

Za prvé Úvodní ustanovení, označení dražby společnost SUBASTA a.s. sídlo: Kladno, T.G. Masaryka 108, PSČ 272 01 zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddílu B, vložka 14505 koncesovaný dražebník na základě koncese vydané

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ze dne 5. září 2001 ČÁST PRVNÍ

330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ze dne 5. září 2001 ČÁST PRVNÍ 330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ze dne 5. září 2001 o odměně a náhradn hradách soudního exekutora, o odměně a náhradn hradě hotových výdaj v dajů správce podniku a o podmínk nkách pojištění

Více

zapsána v obchodním rejstříku vedeném, odd., vložka (alternativně uvést jiný rejstřík a spisovou značku)

zapsána v obchodním rejstříku vedeném, odd., vložka (alternativně uvést jiný rejstřík a spisovou značku) 592/CPT/2014-CPTM Č.j.: UZSVM/CPT/638/2014-CPTM Česká republika Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se sídlem Rašínovo nábřeží 42, 128 00 Praha 2 - Nové Město zastoupená JUDr. Milanem Cícerem,

Více

Ahoj kamarádi, jste p emýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili?

Ahoj kamarádi, jste p emýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili? Ahoj kamarádi, určitě jste přemýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili? Jestli uvěřili tomu podivnému a podezřelému chlapíkovi a sedli

Více

17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII

17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 17. listopad patří mezi jeden z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky. V roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům. O padesát

Více

ZPRÁVA O BEZPEČNOTNÍ SITUACI

ZPRÁVA O BEZPEČNOTNÍ SITUACI POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE územní odbor Nový Jičín obvodní oddělení Policie ČR Nový Jičín Č.j.KRPT-26326 /ČJ-2014-070414 Nový Jičín 31. ledna 2014 Výtisk

Více

Srovnávací tržní analýza

Srovnávací tržní analýza Srovnávací tržní analýza 1/6 Srovnávací tržní analýza Ladislav Jandáček ladislav.jandacek@re-max.cz +420 727 832 834 Klient : Potanková Jaroslava Nemovitost : Prodej bytové jednotky Adresa : Čimická 2

Více

o konání opakované veřejné nedobrovolné dražby cenných papírů vyhotovená dle 43 zák.č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách

o konání opakované veřejné nedobrovolné dražby cenných papírů vyhotovená dle 43 zák.č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA o konání opakované veřejné nedobrovolné dražby cenných papírů vyhotovená dle 43 zák.č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách I. Touto Dražební vyhláškou se vyhlašuje konání opakované veřejné

Více

ZNALECKÝ POSUDEK. č. 3981/12. O ceně nemovitostí zapsaných na LV č. 204 pro katastrální území a obec Velká Buková, okres Rakovník.

ZNALECKÝ POSUDEK. č. 3981/12. O ceně nemovitostí zapsaných na LV č. 204 pro katastrální území a obec Velká Buková, okres Rakovník. ZNALECKÝ POSUDEK č. 3981/12 O ceně nemovitostí zapsaných na LV č. 204 pro katastrální území a obec Velká Buková, okres Rakovník. Objednatel posudku: Účel posudku: JUDr. Dagmar Kuželová soudní exekutor

Více

U S N E S E N Í DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU

U S N E S E N Í DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU U S N E S E N Í č.j. 144 EX 15077/11-57 ev. č. opr. 403099501 Soudní exekutor JUDr. Miloslav Zwiefelhofer, Exekutorský úřad Praha 3, se sídlem Strojírenská 47/18, 155 21 Praha 5 - Zličín, pověřený provedením

Více

Odborné vyjádření č. 281186

Odborné vyjádření č. 281186 Odborné vyjádření č. 281186 Předmětem odborného vyjádření je hrubý odhad tržní hodnoty nemovitosti Pohraničních Stráží 1586 Varnsdorf, zapsané v KN na LV č. 5705 pro obec Varnsdorf a katastrální území

Více

Z Á P I S č. 19. z 19. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 8. 4. 2013 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68

Z Á P I S č. 19. z 19. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 8. 4. 2013 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Z Á P I S č. 19 z 19. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 8. 4. 2013 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Program: 1. Technický bod (schválení ověřovatelů zápisu, programu zasedání

Více

330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ČÁST PRVNÍ OBECNÁ USTANOVENÍ

330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ČÁST PRVNÍ OBECNÁ USTANOVENÍ 330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ze dne 5. září 2001 o odměně a náhradách soudního exekutora, o odměně a náhradě hotových výdajů správce podniku a o podmínkách pojištění odpovědnosti za

Více

CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ. aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole

CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ. aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole Projekt pro školní rok 2011/2012 Charakteristika projektu: Projekt bude rozvíjet environmentální výchovu, v souvislosti se čtyřmi

Více

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA. kterou se vyhlašuje. ev.č.: 01/HT/MTN/2014

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA. kterou se vyhlašuje. ev.č.: 01/HT/MTN/2014 DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA kterou se vyhlašuje veřejná dobrovolná dražba ev.č.: 01/HT/MTN/2014 I. Dražebník: MART - servis s.r.o. IČO: 26159678 se sídlem: Praha 3, Žižkov, Pod Krejcárkem 975, PSČ 130 00 zapsaný

Více

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Jméno a příjmení: Nikola Součková Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03.

Více

Správci podniku náleží za činnost při exekuci prodejem podniku odměna a náhrada hotových výdajů.

Správci podniku náleží za činnost při exekuci prodejem podniku odměna a náhrada hotových výdajů. 330/2001 Sb. VYHLÁŠKA Ministerstva spravedlnosti ze dne 5. září 2001 o odměně a náhradách soudního exekutora, o odměně a náhradě hotových výdajů správce podniku a o podmínkách pojištění odpovědnosti za

Více

Obecně závazná vyhláška obce Seletice

Obecně závazná vyhláška obce Seletice Obecně závazná vyhláška obce Seletice o systému sběru, třídění a zneškodňování odpadů vznikajících na území obce Seletic Zastupitelstvo obce Seletic schválilo dne 1. 1. 2005, podle ustanovení 9, odst.

Více

Usnesení. Soudní exekutor Exekutorského úřadu Praha 6, Bělohorská 270/17, Praha 6, Mgr. Zuzana Sobíšková,

Usnesení. Soudní exekutor Exekutorského úřadu Praha 6, Bělohorská 270/17, Praha 6, Mgr. Zuzana Sobíšková, Číslo jednací: 180 Ex 9317/09-65 Usnesení Soudní exekutor Exekutorského úřadu Praha 6, Bělohorská 270/17, Praha 6, Mgr. Zuzana Sobíšková, pověřený provedením exekuce na základě usnesení, které vydal: Okresní

Více

Veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský

Veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský I. Místopředseda soudu jako orgán státní správy soudu při výkonu státního dohledu nad exekuční činností musí dbát o to, aby byl zjištěn stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti ( 3 správního řádu),

Více

Kapitola 1 - Základy účetnictví Výsledky testů

Kapitola 1 - Základy účetnictví Výsledky testů Kapitola 1 Základy účetnictví Výsledky testů 1 B, C, D 2 C, D 3 B, D 4 D 5 A, C 6 C, D 7 D 8 B, D 9 B 10 B, C 11 C, D 12 C, D 70 Úloha 1. 1 Určení aktiv a pasiv Zařaďte níže uvedené položky do tabulky,

Více

Křemežský veletrh 1992 I.ročník

Křemežský veletrh 1992 I.ročník Křemežský veletrh 1992 I.ročník V letošním roce se koná již 24. ročník Křemežského veletrhu.výročí to není kulaté,přesto stojí za připomenutí. Koná se totiž ve stejných dnech, v jakých se konal ten první

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více