NEWSLETTER červen 2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NEWSLETTER červen 2014"

Transkript

1 NEWSLETTER červen 2014 VINAŘSKÝ TURISMUS V DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE: NOVÝ TREND NA KARIBSKÉM TRHU Dominikánská republika má vhodné půdní a klimatické podmínky pro pěstování vinné révy. Oblast Azua na jihozápadě Dominikánské republiky se po celý rok vyznačuje nízkou vlhkostí vzduchu a vysokým procentem slunečných dnů. Hotel OcoaBay proto investoval do výstavby soukromé vinice a stal se tak vůbec prvním hotelem v karibském regionu, jež spojuje pláže, hory a vinařský turismus. Projekt v počátcích podpořili uznávaní vinařští odborníci z Chile a Španělska. Díky úsilí a trpělivosti pana Gabriela Acevedo a Soraya Méndeze, autorů tohoto projektu, je nyní Dominikánská republika ukázkovým vzorem pro rozvoj enoturismu také v ostatních karibských zemích, říká známý španělský enolog Elías Pastor. Hotelový komplex OcoaBay spojuje zásady ekologicky udržitelného cestovního ruchu při zachování přirozeného prostředí a přírodních zdrojů, říká o projektu jeho zakladatel Gabriel Acevedo. Vinařská turistika je další přidanou hodnotou Dominikánské republiky jako turistické destinace. První vinice o rozloze m 2 zde vznikla v roce Od té doby se sklízí pravidelně dvakrát ročně (v červnu a prosinci). Z kvalitních plodů se vyrábí bílá, červená i růžová vína. Elías Pastor uvedl, že se za 40 let svého působení v oboru vinařství dosud nesetkal s projektem, který by spojoval hory a pláže spolu s pěstováním kvalitního vína. Vinařská turistika představuje ve Španělsku každoročně pohyb čtyř milionů osob. Každý člověk utratí v průměru 12 eur za degustace, vstupy na vinařské stezky, nákup vína a prohlídky, dodal Pastor. KVĚTINOVÝ FESTIVAL VE MĚSTĚ VĚČNÉHO JARA V horském městečku Jarabacoa v Centrálním pohoří se koncem minulého týdne ( června) uskutečnil V. ročník Květinového festivalu. Cílem akce byla propagace kulturních aktivit regionu a podpora místní ekonomiky. Domácí i zahraniční návštěvníci mohli jako každý rok obdivovat nejen květiny, ale i obrazy a řemeslné výrobky místních umělců. Součástí doprovodného programu byla také přehlídka koní, četba poezie a koncerty merengue. Květinový festival je oslavou zdejších obyvatel a milovníků přírody a zároveň jedinečnou příležitostí nechat se omámit kouzlem a energií naší kultury, říká Dionis Durán, zástupce Ministerstva cestovního ruchu pro severní region. Tuto oblast si oblíbili milovníci dobrodružství a adrenalinu. Jarabacoa, přezdívaná také jako Město věčného jara, je branou k výstupu na nejvyšší vrchol Karibiku třítisícovou horu Pico Duarte. Průměrná teplota se v Jarabacoe celoročně pohybuje okolo 22 C.

2 TORTUGA BAY PATŘÍ NA SEZNAM 25 NEJLUXUSNĚJŠÍCH HOTELŮ KARIBIKU Butikový hotel Tortuga Bay patří na seznam 25 nejlepších hotelů Karibiku. Prestižní ocenění Travelers Choice Awards 2014 hotelu udělil cestovatelský portál TripAdvisor. Tortuga Bay nabízí klientům k dispozici 15 luxusních plážových vil s kapacitou 50 pokojů, které poskytují naprosté soukromí. Hotel je postaven z přírodních materiálů, aby nijak nenarušoval okolní krajinu. Jednotlivé budovy dekoroval slavný dominikánský návrhář Oscar de la Renta. Jedná se o první dominikánský hotel, který se stal členem prestižní světové sítě Leading Hotels of the World. Součástí nabízených služeb je vyzvednutí na letišti v Punta Caně, vstup do luxusní restaurace Bamboo a Six Senses Spa a také vstup na golfová hřiště Corales a La Cana. V loňském roce vyhrála Tortuga Bay soutěž US World Report v kategorii Nejlepší hotel Karibiku roku 2013, které se zúčastnilo na 250 hotelů z celého Karibiku. Tortuga Bay se může také jako jediná v zemi pyšnit pěti diamanty Americké automobilové asociace (AAA). Toto ocenění mohou získat pouze hotely nejvyšší kvality. Standarty kvality přitom průběžně kontrolují inspekční komise. Za rok 2013 získalo diamanty AAA celkem dvanáct dominikánských hotelů. Jediná Tortuga Bay jich získala pět, zbývajících jedenáct získalo diamanty čtyři. Diamantové hotely najdeme nejen v Punta Caně, ale také v La Romana, na severu v Puerto Plata a na poloostrově Samaná. NEJPOPULÁRNĚJŠÍ HOTELY PUNTA CANY Hotel Iberostar Grand Bavaro je nejpopulárnějším hotelem letoviska Punta Cana na východě ostrova. Na seznam populárních hotelů současně patří nedávno otevřený Royalton Punta Cana Resort & Casino, dále Eden Roc at Cap Cana, Paradisus Palma Real, Excellence Punta Cana, Luxury Bahia Principe Ambar a Secrets Royal Beach. Informaci poskytl cestovatelský portál TripAdvisor. Iberostar Grand Bavaro nabízí k dispozici 274 pokojů. Nachází se pouhých 30 minut jízdy od mezinárodního letiště v Punta Caně na východním pobřeží ostrova. Je zde celkem 260 suit, 13 suit Grand Ocean Front s výhledem na oceán a prezidentské apartmá. Součástí komplexu jsou i čtyři restaurace (jedna z nich přímo na pláži), bary, diskotéka, soukromá pláž, bazény a bohaté možnosti nočního vyžití. Luxusní resort Paradisus Palma Real disponuje 554 pokoji. Najdeme zde devět restaurací, devět barů a golfové hřiště. Hotel leží přímo na písečné pláži Bávaro, jedné z nejvyhlášenějších pláží karibských ostrovů.

3 WELLNESS & SPA V DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE Dominikánská republika nabízí celou řadu možností pro ideální wellness dovolenou. Zdejší hotely kombinují relaxační, kulturní, sportovní a gastronomické programy s cílem nabídnout klientům netradiční zážitky. Společnost Ocean Adventures nyní přichází s unikátním konceptem Ocean Spa Doctor Fish, kterému portál TripAdvisor udělil Certifikát Excelence Jedná se o plovoucí spa na katamaránu, kde si můžete během tří hodin užívat relaxační cvičení, lekce Pilates, masáže pro uvolnění stresu a napětí nebo rybičkové terapie. Lázeňský program Ocean Spa Doctor Fish je první a dosud jedinou relaxační procedurou tohoto typu v regionu Karibiku. Certifikát Excelence je mezinárodně uznávaným označením špičkové kvality a spokojenosti klientů. Je pro nás velkou ctí, že jsme získali tolik pozitivních hodnocení a potvrdilo se nám tak, že zákazníci během dovolené vyhledávají zajímavé a nevšední formy odpočinku, komentuje ocenění management Ocean Adventures a dodává: Ocenění portálu TripAdvisor nás zavazuje posouvat služby k naprosté dokonalosti. Společnost Ocean Adventures dále pořádá výlety do tzv. Zátoky rejnoků akvária na otevřeném moři, kde si mohou návštěvníci dokonce zaplavat ve společnosti rejnoků a žraloků. Propojováním pobytových all-inclusive balíčků se sportovními aktivitami a wellness procedurami se hotely v Punta Caně snaží zaujmout jak rodiny s dětmi, tak mladé páry a seniory. Například v resortu Barceló Bávaro Beach si můžete vychutnat U-Spa venkovní bazén s hydroterapiemi, sportovními masážemi, termály, saunou a jacuzzi. Lázně a wellness centra najdeme i v dalších turistických regionech Dominikánské republiky. V Santo Domingu si získalo mezinárodní věhlas centrum Virginia Spa, v Barahoně na jihozápadě země je velmi populární butikový hotel Casa Bonita a v Cabarete na severním pobřeží Natura Cabana. Oba zmiňované hotely dodržují zásady udržitelného cestovního ruchu.

4 NOVINKY ZE SEVERNÍHO POBŘEŽÍ PUERTO PLATA: HORU SANTA ISABEL NAVŠTÍVILO O 17.8 % VÍCE TURISTŮ Za rok 2013 navštívilo vrchol Santa Isabel u Puerto Plata na severním pobřeží celkem návštěvníků. V porovnání s rokem 2012 se jedná o 17.8% nárůst. Obliba lanovky v Puerto Plata se v posledních třech letech výrazně zvýšila, celkově se jedná o 46 %, oznámil viceministr cestovního ruchu Cesar José de los Santos spolu s provozovatelem lanovky Gregory Burroughsem. Od července do srpna vzrostl počet návštěvníků s převahou dominikánských obyvatel, kteří v oblasti navštěvují své rodiny. Od března do dubna jsou pak významnou cílovou skupinou studenti z jednotlivých provincií. Dne 1. června byly na vrcholu Santa Isabel umístěny tabule, které propojují podobizny Krista Spasitele v brazilském Rio de Janeiro a Krista Vykupitele v dominikánském Puerto Plata. Iniciativu zašťitil brazilský velvyslanec José Vinicius Marcus de Sousa a biskup Puerto Plata monseñor Julio César Corniel Amaro. Během slavnosti bylo v botanické zahradě Santa Isabel zaseto semínko stromu Ceiba de Brasil jako symbol spojení obou měst a památek. Lanovka je pro veřejnost otevřena denně od 8:30 do 17 hodin. PUERTO PLATA: ZDEJŠÍ LANOVKA OCENĚNA PORTÁLEM TRIPADVISOR Lanovka v Puerto Plata získala od portálu TripAdvisor Certifikát Excelence na základě výjimečných recencí svých návštěvníků. Z celkového počtu 563 hlasů jasně převažovala kladná hodnocení. TripAdvisor si všímá projektů, které od svých klientů dlouhodobě a opakovaně získávají pozitivní recenze. Před nedávnem získala tato lanovka také certifikát Dominican Treasures. Toto ocenění mohou získat pouze dominikánské produkty a projekty, které splňují nejvyšší standardy kvality a udržitelnosti v cestovním ruchu podle globálních kritérií. Cílem Dominican Treasures je vytvořit síť alternativních produktů a služeb se zaručením pravosti dominikánského původu. Na vytvoření projektu se podílela nezisková organizace Dominikánské konsorcium konkurenceschopnosti v cestovním ruchu (CDCT) a Agentura USA pro mezinárodní rozvoj (USAID). CABARETE: ROSTE OBLIBA EXTREMNÍCH SPORTŮ Severní pobřeží nabízí vynikající podmínky pro windsurfing, kiteboarding a další vodní sporty. Pláž Cabarete se tak v průběhu několika let stala Mekkou pro milovníky adrenalinu, a proto se jí také přezdívá Metropole kiteboardingu. Každoročně v červenci se zde konají světové šampionáty v extrémních sportech, které přitahují návštěvníky z celého světa. Puerto Plata je ideálním místem nejen pro fanoušky extremních sportů, ale i pro vyznavače kultury, přírodních atraktivit a horské turistiky. Na své si přijdou jak rodiny, tak aktivní jedinci či zamilované páry. Mezi další oblíbené aktivity v Cabarete patří potápění, trekking, jízda na horském kole nebo pozorování ptactva ve zdejší laguně.

5 KONTAKT Mgr. Leila Boasier Budecker Ředitelka pro střední a východní Evropu Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky / Národní turistický úřad Dominikánské republiky Štěpánská 611/ Praha 1 Mgr. Simona Juránková PR oddělení Telefon: Web: Facebook: Skype: dominikanskarepublica

NEWSLETTER listopad 2014

NEWSLETTER listopad 2014 NEWSLETTER listopad 2014 DOMINIKÁNSKÝ WORKSHOP NA TÉMA MICE - FACE2FACE Národní turistický úřad Dominikánské republiky uspořádal pro odborníky v cestovním ruchu ve čtvrtek 30. října v pražském hotelu Boscolo

Více

V DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE PROBĚHNE KONCERTNÍ TURNÉ MEGAMERENGUE WORLD TOUR

V DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE PROBĚHNE KONCERTNÍ TURNÉ MEGAMERENGUE WORLD TOUR NEWSLETTER LÉTO 2014 V DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE PROBĚHNE KONCERTNÍ TURNÉ MEGAMERENGUE WORLD TOUR V Dominikánské republice proběhne v průběhu srpna velké koncertní turné s názvem Megamerengue World Tour.

Více

NEWSLETTER BŘEZEN 2015

NEWSLETTER BŘEZEN 2015 NEWSLETTER BŘEZEN 2015 ÚTRATA ZAHRANIČNÍCH TURISTŮ SE V ROCE 2014 ZVÝŠILA V roce 2014 navštívilo Dominikánskou republiku celkem 5 648 743 turistů. Návštěvníci zde v průměru utratili 128 USD na osobu, v

Více

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 16. června 2011 CZECHTOURPROPAG

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 16. června 2011 CZECHTOURPROPAG 06 Anketa Zahraniční centrály v ČR 11 Rozhovor s Martinem Krčmářem 10/11 www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 16. června 2011 CZECHTOURPROPAG 2011 zná svého vítěze Soutěžní přehlídka

Více

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 31. března 2010 BUSINESS JAKO KAŽDÝ JINÝ

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 31. března 2010 BUSINESS JAKO KAŽDÝ JINÝ 05 Pozvánka na workshop Ski in France 15 Rozhovor s viceguvernérkou TAT 05/10 www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 31. března 2010 BUSINESS JAKO KAŽDÝ JINÝ Že je Česko vyhledávaným cílem

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj bez příplatku * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety z Brna a Ostravy * platí u vybraných destinací

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj BEZ PŘÍPLATKU * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety Z BRNA A OSTRAVY * platí u vybraných destinací

Více

EGYPT KUBA JAMAJKA MEXIKO ISLA MARGARITA DOMINIKÁNA KEŇA ZANZIBAR MAURICIUS ZIMA 2014/15 LETECKÉ ZÁJEZDY

EGYPT KUBA JAMAJKA MEXIKO ISLA MARGARITA DOMINIKÁNA KEŇA ZANZIBAR MAURICIUS ZIMA 2014/15 LETECKÉ ZÁJEZDY ZIMA 2014/15 EGYPT KUBA JAMAJKA MEXIKO ISLA MARGARITA DOMINIKÁNA KEŇA ZANZIBAR MAURICIUS VOLEJTE ZDARMA REZERVACE ON-LINE www.itsbilla.cz LETECKÉ ZÁJEZDY Egypt Aladdin Beach Resort ööö Ali Baba Palace

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj bez příplatku * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety z Brna a Ostravy * platí u vybraných destinací

Více

foto: m-ark Budou mít návštěvníci Olomouce možnost vidět toto úchvatné panoráma na vlastní oči? Jak na nápady v cestovním ruchu Ivan Marek

foto: m-ark Budou mít návštěvníci Olomouce možnost vidět toto úchvatné panoráma na vlastní oči? Jak na nápady v cestovním ruchu Ivan Marek Budou mít návštěvníci Olomouce možnost vidět toto úchvatné panoráma na vlastní oči? Jak na nápady v cestovním ruchu Ivan Marek Ročně se ubytuje v Olomouckém kraji okolo 400 tisíc hostů. V Olomouci je to

Více

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. IČ: 75063638 www.ccrjm.cz PLÁN ČINNOSTI CENTRÁLY CESTOVNÍHO RUCHU - JIŽNÍ MORAVA

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. IČ: 75063638 www.ccrjm.cz PLÁN ČINNOSTI CENTRÁLY CESTOVNÍHO RUCHU - JIŽNÍ MORAVA Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. IČ: 75063638 www.ccrjm.cz PLÁN ČINNOSTI CENTRÁLY CESTOVNÍHO RUCHU - JIŽNÍ MORAVA 2011-2013 OBSAH ÚVOD... 3 1. ANALYTICKÁ ČÁST... 4 1.1 Vývoj cestovního

Více

KSG/MCRAM. Destinace cestovního ruchu - Amerika

KSG/MCRAM. Destinace cestovního ruchu - Amerika 2011 KSG/MCRAM Destinace cestovního ruchu - Amerika Tento studijní text byl zpracován za podpory projektu OP VK Inovace sociální geografie na Ostravské univerzitě směrem ke zvýšení uplatnitelnosti absolventů

Více

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA 94 Letoviska Punta Cana Na východním pobřeží Dominikánské republiky se rozprostírá cca 40 km dlouhé bílé písečné pláže Bavaro, která patří k nejhezčím nejen v Karibiku. Palmové háje a tyrkysově zabarvené

Více

Manuál rozvoje cestovního ruchu v Jihočeském kraji

Manuál rozvoje cestovního ruchu v Jihočeském kraji Manuál rozvoje cestovního ruchu v Jihočeském kraji ZKRÁCENÁ VERZE Verze: květen 2007 Tento dokument vznikl v rámci projektu "Systém tvorby a zavádění produktů cestovního ruchu v návaznosti na destinační

Více

www.e-vsudybyl.cz deváté vydání 2011 Více na stranách 6 a 7.

www.e-vsudybyl.cz deváté vydání 2011 Více na stranách 6 a 7. www.e-vsudybyl.cz deváté vydání 2011 Více na stranách 6 a 7. č a s o p i s n a p o d p o r u o d v ě t v í c e s t o v n í h o r u c h u Chcete začít hrát golf? Není nic jednoduššího, než začít v zimě

Více

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy.

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy. y z Prahy y z Brna y z Ostravy ostrov Kypr transfery zdarma z 88 míst ČR také poznávací zájezdy Tady si to zamilujete www.vtt.cz ostrov Kypr PRG LCA, 03:25 hod., 2240 km TYP LETADLA/SPOL./ČÍSLO LETU: BOE

Více

Mauritius a Reunion kdykoliv a libovolně dlouho

Mauritius a Reunion kdykoliv a libovolně dlouho a Reunion kdykoliv a libovolně dlouho Vítejte na cestě do ráje na ostrovy a Reunion se specializovanou cestovní kanceláří Travel & Business Centre. Připravíme Vám zájezd podle Vašich přání a postaráme

Více

Newsletter. Obsah Zprávy. Projekti. Události. Investice. My ve světě. Představujeme

Newsletter. Obsah Zprávy. Projekti. Události. Investice. My ve světě. Představujeme PHOTO: MARIO ROMULIĆ & DRAŽEN STOJČIĆ PHOTO: DAMIR FABIJANIĆ Newsletter 02 2011 Obsah Zprávy Chorvatský barman Karlo Damijanić je čtvrtý na světě 2 Mali Lošinj - Interaktivní digitální panorama ostrova

Více

Jakub Salčák. Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno. Bakalářská práce

Jakub Salčák. Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno. Bakalářská práce VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Jakub Salčák Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno Bakalářská práce 2014 Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno Bakalářská práce Jakub Salčák Vysoká škola hotelová v

Více

Poznávací a dotované zájezdy

Poznávací a dotované zájezdy Kypr Andalusie Costa Brava Mallorca Valencie Poznávací a dotované zájezdy 2011-2012 Neapol Sicílie Madeira Úvodní slovo Vážení cestovatelé a milí klienti! V loňském roce jsme Vám umožnili, jako první a

Více

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz Karta hosta pro letní sezónu 2011 www.lipnocard.cz VÍTEJTE V JIHOČESKÉM KRAJI Zavedeme vás do doby slavných Rožmberků. Prožijte spolu s námi Rožmberský rok 2011 ve víru dobové hudby, městských slavností,

Více

Cayenne S Hybrid CESTOVÁNÍ MOTOROVÉ ROZHOVORY MAGAZINE BIG GAME NA KVARNERSKÝCH OSTROVECH ZUGSPITZ ARENA V ZIMĚ I V LÉTĚ

Cayenne S Hybrid CESTOVÁNÍ MOTOROVÉ ROZHOVORY MAGAZINE BIG GAME NA KVARNERSKÝCH OSTROVECH ZUGSPITZ ARENA V ZIMĚ I V LÉTĚ www.exclusive-magazine.cz 02/2011 MAGAZINE ročník XII BIG GAME NA KVARNERSKÝCH OSTROVECH CESTOVÁNÍ ZUGSPITZ ARENA V ZIMĚ I V LÉTĚ ROZHOVORY MICHAL ČÍŽEK, VEDOUCÍ DIVIZE SEAT HÁJEK HISTORIC RALLY TEAM MOTOROVÉ

Více

Marketingová studie Litoměřicko se zaměřením na cestovní ruch. Ing. Pavel ATTL, Ph.D. Ing. Petr STUDNIČKA

Marketingová studie Litoměřicko se zaměřením na cestovní ruch. Ing. Pavel ATTL, Ph.D. Ing. Petr STUDNIČKA Marketingová studie Litoměřicko se zaměřením na cestovní ruch Ing. Pavel ATTL, Ph.D. Ing. Petr STUDNIČKA Praha, říjen 2009 S t r á n k a 2 Marketingová studie Litoměřicko se zaměřením na cestovní ruch

Více

Sociální marketing v cestovním ruchu v regionu Beskydy

Sociální marketing v cestovním ruchu v regionu Beskydy Sociální marketing v cestovním ruchu v regionu Beskydy Diplomová práce Bc. Sandra Khazri Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o. Katedra cestovního ruchu Studijní obor: Management destinace cestovního

Více

Vojta Dyk, www.ctenipomaha.cz

Vojta Dyk, www.ctenipomaha.cz Léto 2012 Vojta Dyk, www.ctenipomaha.cz Vážení klienti, v loňském roce jsme vám jako první cestovní kancelář v České republice představili unikátní klub Fun & Active, určený zejména pro mladé a aktivní

Více

NEŽ NAJDOU SVŮJ NOVÝ DOMOV Velice si vážíme pomoci armády prostřednictvím VOLAREZY, říká ředitelka dětského centra P. Černovská.

NEŽ NAJDOU SVŮJ NOVÝ DOMOV Velice si vážíme pomoci armády prostřednictvím VOLAREZY, říká ředitelka dětského centra P. Černovská. List Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení 2013 NEŽ NAJDOU SVŮJ NOVÝ DOMOV Velice si vážíme pomoci armády prostřednictvím VOLAREZY, říká ředitelka dětského centra P. Černovská. Armáda spolupracuje

Více

Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism

Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism Výroční zpráva 2013 Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism V roce 2013 působilo ve světě celkem 21 zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Základním cílem sítě zahraničních zastoupení je propagovat

Více

Evropský polytechnický institut, s.r.o. BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2013 ZDEŇKA LÉTALOVÁ

Evropský polytechnický institut, s.r.o. BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2013 ZDEŇKA LÉTALOVÁ Evropský polytechnický institut, s.r.o. BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2013 ZDEŇKA LÉTALOVÁ Evropský polytechnický institut, s.r.o. v Kunovicích Studijní obor: Management a marketing zahraničního obchodu INOVACE VYBRANÝCH

Více

Zájezdy pro seniory 55+ a dotované zájezdy JARO a PODZIM 2013

Zájezdy pro seniory 55+ a dotované zájezdy JARO a PODZIM 2013 Andalusie Costa Brava Mar Menor Mallorca Menorca Sicílie Sardinie Zájezdy pro seniory 55+ a dotované zájezdy JARO a PODZIM 2013 San Remo Malta Portugalsko Madeira Turecko Ischia Kypr Do 28. 2. záloha pouze

Více

Newsletter. Obsah. Zprávy. My ve světe. Události. Projekty. Představujeme

Newsletter. Obsah. Zprávy. My ve světe. Události. Projekty. Představujeme Newsletter 03 2010 Photo: Mario Romulić & Dražen Stojčić Photo: Ivo Pervan Obsah Zprávy Dubrovník a Split Roste počet leteckých linek 2 Zadar - Od jara blíže Evropě 3 Rijeka Města na Kvarneru součástí

Více