Ivan Bareš (režie) Seznam odvysílaných reportáží

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ivan Bareš (režie) Seznam odvysílaných reportáží"

Transkript

1 Ivan Bareš (režie) Seznam odvysílaných reportáží Tři pěšáci reportér Marek Wollner (Důležitější než ministři a než předsedové parlamentních stran jsou teď tři poslanci, na jejichž rozhodnutí závisí vytvoření nové vlády. Kott, Bielesz, Vrbík. V novodobé české historii se tak opakuje stejný problém - vlády se musí spoléhat na jednotlivce, kterých by si za normálních okolností ani nevšimli.) Svazky StB reportér Marek Wolker (Na oficiálních internetových seznamech lze nalézt desítky tisíc jmen spolupracovníků StB. Lidé, kteří přímo pracovali pro státní bezpečnost, však především kvůli byrokratickým průtahům mohou zůstat klidní. Jejich jména se v seznamech neobjevují.) Zmrzačený psychiatr reportér Lukáš Landa (Zhruba před rokem napadl Michal Ulom svého psychiatra a mačetou mu způsobil vážná zranění. Případ se ihned dostal kvůli formě a hrubosti útoku do povědomí veřejnosti. Jeho pozadí je však daleko složitější, než se může na první pohled zdát. Například se zjistilo, že si dotyčný psychiatr zřejmě účtoval neoprávněně nadstandardní služby.) Účet za minulost reportér Jakub Knězů (Do České konsolidační agentury převedl stát nesplácené úvěry v hodnotě stovek miliard korun. Agentura se teď s nimi vypořádává. Podle hodnocení Nejvyššího kontrolního úřadu to nedělá vždy nejlépe. Musí daňoví poplatníci zaplatit tak vysoký účet za potíže českých bank?) Mistři bezdomovci - reportér Marek Wolker (Minulý týden skončilo ve švédském Götteborgu historicky druhé mistrovství světa bezdomovců v malé kopané. Zhruba dvě stovky lidí bez vlastní střechy nad hlavou se tak na týden proměnili v hráče, kteří reprezentovali své země a kterým za jejich výkony tleskaly tisíce lidí.) Internet podomácku - reportér Jaroslav Mareš (Po celé republice se staví desítky speciálních antén, které slouží k rozvodu signálu pro připojení k internetu. Antény a související systému budují po domácku stovky nadšenců, kteří nejsou spokojeni s tím, jaké služby a za kolik nabízí velké firmy.) Jezy na Labi reportér Jaroslav Mareš (Až do programového prohlášení vlády se dostal spor o jezy na dolním Labi. Nechme stranou spory o ochranu přírody. Mohou se jezy vůbec zaplatit. Nejde jen o další zbytečné nalití betonu do české krajiny za státní peníze?) Malí zabijáci reportér Marek Wollner (Šest dětí podle policie zabilo jedenaosmdesátiletou stařenku. Vedl je dvanáctiletý chlapec z výchovného ústavu v Kostelci nad Orlicí. Podle psychiatra, který ho vyšetřoval, má už dnes rysy chladnokrevného zabijáka. Dalo se zločinu zabránit?)

2 Restituce reportérka Andrea Máslová (Senátoři mají hlasovat o kontroverzní novele transformačního zákona. Družstevníci jsou pro, nečlenové družstev proti. Pokud totiž projde, mohou své podíly, na které čekají i 12 let, dostat ve věcech, nikoliv v penězích, jako dosud. A co dostanou ti, kteří mají podíl ve zkrachovalých družstvech?) Střet zájmů po věděcku reportér Martin Erva (Dlouholetý poradce Vladimíra Špidly, profesor Martin Potůček, je vedoucím Centra pro sociální a ekonomické strategie (CESES). CESES získalo letos na jaře od Ministerstva práce a sociálních věcí vědecký grant. Rozdělování peněz na vědecký výzkum je náplní práce vědecké rady ministerstva, ve které pan profesor působí, a výše přiděleného grantu je opravdu úctyhodná - více než 27 milionů korun. Jak vypadá střet zájmů po vědecku? Sledujte reportáž Martina Ervy.) Úřednická eutanázie reportér Radek Hromuško (Ve dvacátém týdnu těhotenství oznámil Oksaně její lékař, že její dítě trpí vrozenou srdeční vadou. I když prognózy nebyly pozitivní, mladá maminka se rozhodla své dítě donosit. Jenže pak zjistila, že pojišťovna malého Artura nepojistila, Cizinecká policie mu neudělila trvalý pobyt. Snad jen lékaři motolského kardiocentra situaci pochopili a malému cizinci dokázali zachránit život.) Říkalo se tomu střelba s výsledkem reportér Marek Wollner (15.listopadu jsme odvysílali příběh Daniela Linharta, který byl v roce 1952 zastřelený na hranicích. Teprve v tu chvíli, po dvaapadesáti letech, se jeho rodina přesně dozvěděla, jak jejich Daniel zemřel. Do té doby byli jen odkázáni na zprávy z druhé ruky. Vyšetřovatelé případu rodinu nenašli. Ta se přihlásila až díky výzvě, kterou jsme odvysílali v našem pořadu. Kvůli smrti Daniela Linharta byl obžalován bývalý pohraničník František Ištvánek. Po zásahu nadřízeného státního zastupitelství byla obžaloba stažena z důvodu promlčení. František Ištvánek však po návštěvě štábu ČT požádal o pokračování případu. Chce, aby soud očistil jeho jméno.) Hanušovice reportér Radek Hromuško

3 (Tragedie vstoupila do tichého městečka a vybrala si svou daň. Veřejnost i média hltají informace o podivné smrti školáka. Za kinem stojí jeden z chlapců s nožem v ruce nad tělem kamaráda. Oživovací pokusy jsou neúspěšné a třináctiletý chlapec umírá. Další překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Jedním z vyšetřovaných byl kamarád, který v době tragédie byl na místě činu.) Bezdomovci ven!! reportér Radek Hromuško (Rekonstrukce Wilsonova nádraží v Praze přinutí desítky bezdomovců změnit své působiště. Někteří z nich žijí v prostorách "hlaváku" desítky let. Jan Junek je jedním z nich. Na nádraží žije téměř osmnáct let a zcela samozřejmě ho zajímá, kdy rekonstrukce začne. Jak vypadá život na pražském nádraží? Jak dlouho si nádraží v centru Prahy nechá svůj podivný kabát? Jsou připraveny orgány místní samosprávy na exodus nádražních bezdomovců?) Jezy reportér Jaroslav Mareš (Na konci srpna jsme odvysílali reportáž o tom, zda se Ministerstvem dopravy prosazované jezy na Labi mohou státu někdy vrátit. Jednoznačné závěry, že peníze investované do stavby jezů státu nikdy nezíská zpět, se ministerstvu nelíbily natolik, že s námi odmítlo komunikovat a podalo na nás stížnost radě ČT. V ní se mimo jiné odvolává na obrovský majetek, který má Česká republika v Hamburku. Jak velký v Hamburku máme, v jakém je stavu a vlastní ho vůbec ještě Česká republika?) Charita reportér Tomáš Šponar (Obrovskou vlnu solidarity, vyvolal nevídaný rozsah asijské tragédie ale i vědomí, že mezi postiženými byli nebo mohli být naši známí anebo blízcí. Rychlost a ochota s jakou právě teď pomáháme však ostře kontrastuje s tím, že na světě jsou jiné oblasti a jiní lidé, kteří potřebují naši pozornost stejně naléhavě. Mají ale smůlu už se o ní nemluví.) Jiří Straka 2005 reportér Radek Hromuško (Příběh trojnásobného vraha, který získal nálepku Spartakiádní. Čím vším si prošel?jak se jeho rodina vyrovnává s tím, co spáchal? Podívejte se na unikátní zpověď Jiřího Straky, jeho rodičů i některých z obětí, a na katarzi celého příběhu, který začal na jaře v roce Setká se Jiří Straka po dvaceti letech se ženou, kterou znásilnil? S mužem, kterému zavraždil matku? V reportáži vystoupí i odborníci, kteří Strakovo nedávné propuštění na svobodu doporučili. Věří opravdu tomu, že své hrůzné činy nezopakuje? A jaký život může vůbec žít inteligentní člověk, který si velmi dobře uvědomuje, že to, co spáchal, nelze nikdy odčinit?)

4 Stížnosti pacientů psychiatrické léčebny reportér Lukáš Landa (Není to tak dávno, kdy vody české psychiatrie rozvířila britská spisovatelka Joanne Rowlingová. Upozornila totiž na to, že se v českých psychiatrických ústavech používají klecová a síťová lůžka. Podle výpovědí pacientů, kteří českými ústavy prošli, však nejsou lůžka jediným zneužívaným omezujícím prostředkem a problémem, který české léčebny trápí. Daleko závažnější se zdá být porušování těch nejzákladnějších lidských práv. Naše redakce byla oslovena zevnitř jedné z nejlepších psychiatrických léčeben u nás v Praze Bohnicích, a natočila výpovědi, které kvalitu léčebny minimálně zpochybňují. Trestání izolacemi, tlumivými injekcemi, mocenský přístup personálu, tak podle všeho vypadá realita za zdmi českých ústavů.) Země plná kamionů reportér David Havlík (Česko zahlcují a dusí kamiony. Nejhorší je to v pohraničí, kudy jich denně míří do ciziny tisíce. Obyvatelé postižených obcí se s řidiči kamionů shodnou málo, ale v něčem přeci. Vláda zaspala a doplácejí na to všichni.) Bitva o generála Pattona reportér Tomáš Šponar (Vrcholem šedesátého výročí osvobození Plzně americkou armádou mělo být odhalení sochy generála Pattona. Na veřejnost ale proniklo, že se umělec, který sochu tvoří, v roce 1976 stal agentem komunistické StB. Jeho model, legendární americký velitel si naopak komunisty ošklivil a chtěl je vyhnat z celé Evropy. Radnice si s případem, do něhož byla vtažena americká ambasáda, váleční veteráni i Pattonova rodina, neví rady a hovoří o konfliktu symbolů. Kam to celé směřuje? Nejspíš k pořádnému trapasu.) Chemičky v ohrožení reportér Jakub Knězů (České chemičky jsou podle tajného vojenského dokumentu tím nejpravděpodobnějším terčem teroristů. Prý mohou snadno unést nebo si prostě jen pronajmout malé sportovní letadlo a namířit s ním do zásobníků s jedovatými látkami v chemických a petrochemických provozech. Armáda říká, že nás dokáže před takovým nebezpečím ochránit. Tak jsme to vyzkoušeli.) Únos na Kavkaze reportér Tomáš Šponar

5 (Na konci loňského roku skloňovala jméno mladé Slovenky Miriam Jevíkové snad všechna česká média. V tu dobu už byla už půl roku v zajetí na Kavkaze. Občané a opoziční politici podepisovali petice za její osvobození. Ministerstva zahraničí České a Slovenské republiky vedla vyjednávání o jejím propuštění. My vám teď nabízíme exkluzivní svědectví o jejím únosu.) Banky reportér David Havlík (Češi nechají ročně v bankách za různé poplatky miliardy. Banky na nich vydělávají víc než je běžné jinde v Evropě i zámoří. Proč jsou bankovní služby v Česku tak drahé? Účtují si banky poplatky vůbec oprávněně? Lze se proti jejich zdražování účinně bránit?) Ministrovo obvinění reportér Jakub Knězů (Ministr informatiky Vladimír Mlynář čelí podezření, že spáchal společně se svými podřízenými dva ekonomické trestné činy. Škoda je prý, podle neoficiálních informací z městského státního zastupitelství, až ve výši několika milionů korun. Ministrův problém spočívá v založení a existenci firmy Testcom servis, s.r.o, jejímž zakladatelem byla příspěvková a ministerstvem informatiky přímo řízená firma Testcom. Jako jediní jsme získali veškeré dokumenty a smlouvy, které v případu figurují.) Bohemka sobě! reportér Lukáš Landa (V českém fotbale se v těchto dnes odehrává něco zcela nevídaného. Fanoušci fotbalové Bohemky se rozhodli, že svůj krachující klub finančně podrží a zabrání tak definitivně jeho zániku. Pokouší se tak napravit chyby několika předchozích vedení klubu, za kterých vznikl několikamilióvý dluh. Aktivita fanoušků do této chvíle sklidila velký ohlas a Družstvo fanoušků Bohemians od těch nejvěrnějších příznivců vybralo už přes korun. Chcete-li se podívat do zákulisí záchranné akce Družstva fanoušků Bohemians, sledujte reportáž Lukáše Landy.) Hudební virtuóz s minulostí KGB reportér Marek Wollner (Následující reportáž vzbudila prudké reakce ještě před svým odvysíláním. Už v průběhu natáčení nám různí lidé posílali do redakce dopisy, které měli jedno společné: zastrašit a odradit nás od jejího vysílání. Jde v ní o pozoruhodné předlistopadové aktivity původem ruského hudebníka Borise Monoszona, který se od konce sedmdesátých let usadil v Praze. Vedle řady bojovných anonymů se Borise Monoszona vytrvale zastává i člen Rady vlády pro národnostní menšiny Alexej Kelin. Ten nám nejprve poskytl rozhovor, ale po jeho natočení do redakce zaslal dopis, v němž nám zakázal rozhovor uveřejnit. Po konzultaci s právníky jsme se rozhodli jeho zákaz nerespektovat. Reportáž pro vás připravil Marek Wollner.)

6 Příběh rybáře ze Srí Lanky reportér Tomáš Šponar (Srí Lanka je vedle Indonésie nejpostiženější zemí vlnou tsunami. Nečekaná vlna přišla zrovna, když se ostrovní ráj vzpamatovával z občanské války. Stovky tisíc lidí, kteří přežili, přišli o všechno. Ajith Kumatra Perera z Kalutary na Srí Lance je zcela odkázaný na moře stejně jako jeho předkové. Díky statisícům českých dárců se dnes může Ajith vrátit ke své práci, protože dostal novou loď, která nese jméno DMS Asie. Dárcovská SMS kampaň, která pomohla místním rybářům, se stala jedním z nejúspěšnějších projektů české charity. Jak se dnes žije rybářům na Srí Lance pro vás natočil reportér Tomáš Šponar.) Odhalení sochy generála Pattona reportér Tomáš Šponar (Kam s ním - to byl tragikomický problém, který řešila Plzeň v souvislosti s velkolepými oslavami 60. výročí od konce války. Řeč je o soše generála Pattona, kterou z vlastní iniciativy udělal plzeňský sochař Jaroslav Bocker. Nadšení z jeho úmyslu však ochladlo, když se zjistilo, že sochař byl spolupracovníkem StB. V našem pořadu jsme vás o případu informovali už v polovině února. Ještě minulý týden přitom nebylo jisté, zda socha slavného vojevůdce v nadživotní velikosti bude vůbec odhalena. Jak to nakonec dopadlo? To uvidíte v poslední reportáži pořadu Reportéři ČT.) Doping na povel soudruhů reportér David Havlík (Ve vrcholovém sportu se dodnes pohybují lidé, kteří se v socialistickém Československu podíleli na jedné z největších sportovních tragédií země - na státem řízeném dopování sportovců. Doping je přitom v rozporu s olympijskými myšlenkami, mezinárodnímu úmluvami a trestá se i doživotním zákazem činnosti. Stát řídil doping s vědomím lékařů, trenérů i sportovců. Dosud nezveřejněná fakta a svědectví potvrzují, že byli reprezentanti, kteří kvůli medailím porušovali pravidla fair play a dobrovolně hazardovali s vlastním zdravím. Reportáž o dopingu pro vás natočil David Havlík.) Politici a střet zájmů reportér David Havlík (Nový ministr zemědělství Petr Zgarba říká, že se nikdy coby politik a podnikatel zároveň neocitl ve střetu zájmů. Do kolize se zákonem se ale zřejmě dostal už jako poslanec. Navrhoval zákony, které by pomohly, ne-li přímo jemu, tak jeho blízkému okolí a zamlčoval fakta o svém podnikání, která měl ze zákona povinnost zveřejnit. Vláda hlásá, že prosadí nový a účinnější zákon o střetu zájmů. Když jsme ale chtěli znát názor premiéra Jiřího Paroubka na střet zájmů právě u jednoho z jeho ministrů, otočil se ke kameře zády.)

7 Divoký odsun reportér Marek Wollner (Před několika týdny jsme si připomínali konec druhé světové války. Po jejím konci začalo účtování - to bylo pochopitelné, správné, ale často také velmi kruté a nespravedlivé. Do dějin vstoupilo pod názvem divoký odsun. Jedna z největších masových poprav na našem území se odehrála v severočeském městečku Postoloprty, kde bylo těsně po osvobození zastřeleno bez soudu 800 lidí - především sudetských Němců, ale i několik Čechů. Tuto takřka neznámou poválečnou kapitolu se rozhodl připomenout divadelník Miroslav Bambušek. Na konci května spolu s několika herci uspořádal čtení z odtajněných archivních dokumentů. Více se dozvíte v reportáži Marka Wollnera.) Cesty drogových kurýrů reportér Radek Hromuško (Dva osudy drogových kurýrů. Příběh naivního kurýra a příběh profesionála. Dva pohledy na dnešní svět, který je plný drog. Napínavé pátrání po jednom z kurýrů v Amsterodamu a vzpomínky Radka Hanykovicze, který byl v Thajském vězení a dnes má rakovinu, na pokoj, kde začala jeho cesta drogového kurýra. Cestou drog vás provede ve své reportáži Radek Hromuško.) O mašince, kterou svět neviděl reportér David Havlík (České dráhy si koupily lokomotivu, jakou svět neviděl. Zní to neuvěřitelně, ale pohádka to není. Smlouvu na dvacet lokomotiv za víc než dvě a půl miliardy podepsaly loni. První kus má být hotový za dva roky. Objednané stroje zatím nikde nejezdí, ale stát za ně už drahám ručí miliardami. Naposledy vystavil státní záruku na jejich nákup v pátek. Znamená to, že když drahám vzniknou potíže s placením lokomotivy, zaplatíme je my všichni. Mylná rozhodnutí Českých drah by nemusela nikoho trápit, kdyby šlo o jejich soukromou věc, ale opak je pravdou. Reportáž pro vás natočil David Havlík.) Černý čtvrtek v Londýně reportér Lukáš Landa (Šedesát let od druhé světové války a devět let od teroristických útoků Irské republikánské armády se Londýn otřásl smrtícími výbuchy. Čtyři nálože v prostředcích veřejné dopravy usmrtily nejméně 5 desítek lidí a přes 700 jich zranily. Reportér Lukáš Landa mluvil nejen s přímými svědky události, ale i s dalšími obyvateli města, kteří jen shodou okolností nebyli na místě obětí.)

8 Severočeské obce na odstřel reportér Lukáš Landa (Od konce války bylo u nás kvůli těžbě uhlí zbouráno přes 80 vesnic. Právě proto vláda v roce 1991 zavedla takzvané územní limity, které měli další vesnice před těžbou chránit. Dnes se ale zdá, že mohou být limity opět zrušeny a severočeské vesnice tak budou opět ohroženy. Jako první jsou na řadě Horní Jiřetín a Černice. Co na to místní obyvatelé, dokážou své vesnice zachránit? Sledujte reportáž Lukáše Landy.) Útěk před rumunským vězením reportér Michal Rusek (Až se bude v Česku konat soud s podnikatelem Františkem Příplatou, bude to nepochybně zajímavá událost. Ukáže se, zda má český podnikatel pravdu, když už několik let opakuje, že je nevinný a že se v Rumunsku stal obětí politického a justičního spiknutí. Právě po trpkých zkušenostech s rumunským vězením a rumunskou justicí se český podnikatel před týdnem rozhodl pro dobrodružný krok: před rumunským vězením dal přednost utajenému útěku do Česka. Reportáž o muži, který byl na Balkáně odsouzen za přípravu vraždy tamního odborového předáka, natočil Martin Rusek.) Nekonečný příběh o jezech reportér Jaroslav Mareš (Před rokem jsme v našem pořadu vysílali reportáž o výstavbě jezů na Labi, kde jsme poukázali na nesrovnalosti při ekonomickém zdůvodňování této stavby. Vláda na jaře tento plán odmítla schválit a ministerstvu dopravy spolu s ministerstvem životního prostředí uložila společně vypracovat nový návrh, jak podmínky pro lodě na řece zlepšit. Ministerstvo dopravy přišlo s návrhem postavit jez jeden. Přehrazování a lití betonu do řeky do je na stole znovu. Osm miliard utopených v Labi neprošlo kvůli jejich nedoložené návratnosti. Projdou čtyři miliardy? Kauze se dlouhodobě věnuje Jaroslav Mareš.) Ministr Zgarba a jeho statky reportér David Havlík (Česká politika někdy vyvolává dojem, že je nejjistějším způsobem podnikání. Jedním z těch, o které se v tomto směru často zajímají média, je ministr zemědělství Petr Zgarba. Náš pořad už v květnu upozornil na to, že se mohl dopustit střetu zájmů. Jako poslanec totiž zamlčel, že navrhuje zákon, který by mu mohl přinést prospěch jako majiteli pozemku. Tisk později odhalil, že havlíčkobrodský poslanec Petr Zgarba chtěl za podivných okolností získat pro svůj region státní dotace. Ministr jakákoliv pochybení důrazně odmítá. I když staré otazníky zůstavají, reportér David Havlík objevil nová fakta, která na politika vrhají další podezření.) Příběh Viktora Koženého reportér Michael Fiala (Po létech beztrestnosti je legendární pirát z Prahy ve vězení. Zatím je to vazba na bahamském ostrově New Providence, ze které ho soudkyně Carolita Bethelová může už tento týden propustit na kauci. Ať už to tak

9 dopadne, anebo Kožený ve vazbě zůstane, bude důležitější teprve další krok: rozhodnutí, jestli ho Bahamy vydají americké justici, anebo ho budou soudit samy. Znamená to, že příběh velkého zločinu na třech kontinentech se uzavírá? A dosáhne na Viktora Koženého nakonec i česká spravedlnost? Spletitý příběh českého Ira z bahamských ostrovů zachytil Michael Fiala.) Kašmír dva týdny po zemětřesení reportér Josef Pazderka (Pákistánský Kašmír se vzpamatovává z ničivého zemětřesení, které pohřbilo takřka šedesát tisíc lidí. Drama ale nekončí: těm, kteří přežili, teď hrozí infekční choroby nebo smrt mrazem. Pod vojenským stanem strávil jednu noc také náš zpravodaj Josef Pazderka, který byl jediným českým novinářem v oblasti.) Spekulace za miliardy reportér David Havlík (Ministr zemědělství Petr Zgarba si na nezájem médií určitě stěžovat nemůže. Během svého krátkého působení v čele resortu už čelil celé řadě afér, ta z minulého týdne je však zatím nejvážnější. Vyšlo totiž najevo, že státní pozemkový fond, kterému šéfuje, šel na ruku spekulantům. Je mezi nimi i ministrův známý Gabriel Večeřa. Stát mu vydal pole a louky v Uhříněvsi u Prahy, které se brzy mohou změnit ve zlatý důl. Kam vedou nitky spekulací pro vás připravil David Havlík.) Drahé a neúčinné mýtné pro kamiony reportér Jaroslav Mareš (Tuto středu bude vláda rozhodovat o důležité otázce: kdo vyhraje miliardovou zakázku na zavedení mýtného pro kamiony. Podle neoficiálních informací má k vítězství nejblíž společnost Kapsch. Ta přitom ze čtyř společností podala druhou nejdražší nabídku. Připomeňme, že vybírání mýtného má zastavit narůst kamionové dopravy na našich silnicích. Podle řady odborníků to však může být všechno trochu jinak. Jak? To Vám poví reportáž Jaroslava Mareše.) Hledání miliardového pokladu Svatého Maura reportérka Kamila Klausová (Bečov nad Teplou je poměrně poklidné městečko v pohraničí poblíž Karlových Varů. Před dvaceti lety by nikdo neřekl, že právě tady se skrývá poklad, o jakém se zlatokopům může jen snít. Mobiliář svatého Maura, jehož cena je srovnatelná jen s korunovačními klenoty. Před týdnem se na místě činu sešli tehdejší hledači: kriminalista František Maryška a americký obchodní Dany Dougles, který se záhadným tipem před dvaceti lety přišel. Detektivní příběh o hledání pokladu pro Vás natočila Kamila Klausová.)

10 Majitel odtahové služby podezřelý z krádeží aut reportér David Havlík (Každý řidič asi zažil ten šok, když přijde k místu kde zaparkoval a jeho auto je odtažené. Ještě více ale mohou být naštvaní řidiči z Teplic. Na to, jestli správně parkují, totiž dohlíží firma, která sama podvádí. Magistrátu předložila falešné doklady, na základě kterých vyhrála soutěž o tuto velmi lukrativní zakázku. Spolumajitel firmy je navíc vyšetřován policií kvůli podezření, že kradl auta. Úsloví kozel zahradníkem je v tomto případě zcela namístě. Úřednici přitom všechny tyhle průšvihy neodhalili nebo odhalit nechtěli, protože na činnosti firmy profitují i známí jednoho z radních. reportáž pro Vás připravil David Havlík.) Poplatky bankovního klienta reportér David Havlík (Nejdříve dobrá zpráva: České banky letos opět rekordně vydělaly. Za devět měsíců takřka 32 miliard korun. A teď ta špatná: my, jako jejich klienti, to ve svých peněženkách nijak nepocítíme. Naopak: peněženky bankéřů bobtnají i díky vysokým poplatkům, které vybírají za vedení našich účtů. Poplatky od nás, klientů, tvoří až jednu třetinu jejich letošního rekordního zisku. V poslední době ovšem roste počet lidí, kteří si řekli dost. Už před necelým rokem jsme vám vyprávěli příběh Jaromíra Volka, který nad dvěma bankami vyhrál soudní spor o neoprávněně vybrané poplatky. A jeho příklad strhl i další nespokojené klienty. Jestli české banky patří stále k nejdražším v Evropě, zjišťoval reportér David Havlík.) Pozemkový fond měsíc poté reportér David Havlík (Pamatujete si ještě na aféru kolem Pozemkového fondu? Asi ano. A taky si asi pamatujete, že ji odnesl ministr zemědělství Petr Zgarba, jehož známý může na spekulacích s pozemky pěkně zbohatnout. Výměnou ministra a několika dalších funkcionářů aféra sice navenek utichla, my jsme ale pokračovali v pátrání dál. A zjistili jsme, že ministr Zgarba nebyl na Pozemkovém fondu jediný, koho s nabyvateli státní půdy pojily podezřele blízké vazby. Kdo všechno stojí za touto aférou? Potom pátral David Havlík.) Českoslovenští zajatci v Angole reportér Josef Pazderka (Vzpomínáte si na případ Alto Catumbela? Únos 66 československých expertů v Angole, jejich žen a dětí zahýbal veřejným míněním i ve strnulém komunistickém Československu. Napínavý příběh o přepadení partyzánským hnutím UNITA, náročném tříměsíčním pochodu napříč Angolou i více než ročním pobytu v zajetí dlouho vyprávěly pouze oběti unesení českoslovenští občané. Po víc jak 20 letech se poprvé dostávají ke slovu i únosci. Hlavního organizátora přepadení československých občanů v městečku Alto Catumbela vypátral v Angole náš reportér Josef Pazderka a natočil s ním stejně jako s řadou dalších lidí, zapojených do únosu exkluzivní rozhovor.)

11 2006 F.Brožík - Vizitka funkcionáře - reportér David Havlík Aféra Pozemkový fond zmizela z předních stránek novin stejně rychle, jako se na nich objevila. Utichla, když rezignoval ministr zemědělství Petr Zgarba, jehož známý mohl na spekulacích s půdou slušně zbohatnout. Jenže my jsme zjistili, že Zgarba nebyl jediný, koho se spekulanty pojily podezřele blízké vztahy. Už před měsícem jsme vysílali reportáž o bývalém místopředsedovi fondu Františku Brožíkovi. Jeho žena totiž vykonává vrcholnou funkci ve firmě, která v posledních letech získala od fondu rozsáhlé pozemky. Zatímco lidé, kteří měli na půdu oprávněný nárok, jednoduše utřeli. Reportáž pro Vás připravil David Havlík. Úpadek humanitární pomoci rok po tsunami - reportérka Tereza Engelová Krachuje největší humanitární operace v dějinách? Proč je na tom většina místních obyvatel z indonéského Acehu stejně jako před rokem, kdy tamní pobřeží smetla tsunami? Před několika dny jsme si připomněli první výročí od této katastrofy, která pohřbila přes lidí. Na kontech humanitárních organizací se tehdy sešly miliardy dolarů. Zdálo se, že rychlé obnově postižených oblastí nestojí nic v cestě. Jenže realita je jiná. O tom se v Indonésii přesvědčila Tereza Engelová. Tváře měst reportéři Markéta Dobiášová, Filip Černý Od začátku devadesátých let se občas diskutuje o tom, kdo vlastně určuje tvář našich měst. Zda jsou to architekti a urbanisté, kteří jsou za to radnicemi placení, nebo stavební firmy, které nezajímá kolorit, tradice a duch místa, ale jen logika vyššího zisku. Ukážeme vám jedno historické město, které se ve prospěch stavebních firem vzdalo nejen práva rozhodovat o tom, co kde bude stát, ale i značných finančních zisků. Jak radnice ve Znojmě tančí, podle toho jak stavební firmy pískají, pro Vás natočili Markéta Dobiášová a Filip Černý. Co se stalo v týmu Jakuba Jandy? reportér Černý Filip Kateřina Neumannová, čeští hokejisté a Jakub Janda - těm lidé nejvíc věřili, že přivezou medaile z právě skončené olympiády. Skokan na lyžích, Jakub Janda, se tak stal největším českým zklamáním. Nebyl to ale jen banální pokles formy, který mu nedovolil vyhrát medaili. Dva týmy, které by mu měly pomáhat, se totiž hádají. Reprezentační funkcionáři bojují proti Jandovým manažerům. Proč? O vztahy v zákulisí sportovních týmu se zajímal Filip Černý.

12 Čekání na spravedlnost reportérka Klausová Kamila V sobotu jsme si připomněli jedno neslavné výročí: osmapadesát let od komunistického převratu. Diskuse o tom, jak se česká společnost vypořádala s tehdejšími zločiny, vyznívá nelichotivě. Většina případů, pokud se vůbec dostanou k soudům, končí osvobozujícím rozsudkem. Takový je i příběh Jaroslava Duby, jednoho z vládce tábora Vojna u Příbrami a jednoho z nejhorších komunistických mučitelů. Jak zdlouhavý je proces s mučiteli politických vězňů natáčela Kamila Klausová. Příběh ztracené tisícikoruny reportérka Markéta Dobiášová V každé slušné zemi má policie nejen odhalovat zločince, ale také podat pomocnou ruku v případech, které jsou zdánlivě bezvýznamné. Právě v takových případech totiž přicházejí lidé s policií do styku nejčastěji a z nich si tvoří představu o jejím fungování. My Vám ukážeme příběh o ztracené tisícovce. Policii měla tři měsíce na to, aby vypátrala majitele. Jak to dopadlo? Pohodlností, mlžením a dokonce bezostyšným lhaním. Po tisícovce pátrala Markéta Dobiášová. Nažidla tři roky poté. Ani 20 mrtvých úřady nepoučilo reportér David Havlík Minulý týden uplynuly tři roky od nejtragičtější nehody autobusu v novodobé historii České republiky. Osmého března 2003 havaroval u jihočeských Nažidel patrový Neoplán s dvaapadesáti cestujícími na palubě. Celkem si nehoda vyžádala dvacet lidských životů. Zatím poslední z obětí zemřela na následky zranění loni. Nehodu zavinil šofér, který neměl za volantem autobusu co dělat. Mohou se dnes cítit cestující v autobusech bezpečněji, nebo se odpovědné úřady z tragédie nijak nepoučily? Výhodné smlouvy agentů stavebních spořitelen - reportér David Havlík Každý druhý Čech spoří v některé ze šesti stavebních spořitelen. Je to totiž nejvýhodnější forma ukládání peněz. Ale někteří agenti peněžních ústavů přišli na to, jak lidi o výhody stavebního spoření připravit. Jaké "fígle" používají agenti stavebních spořitelen, pro Vás natočil David Havlík. Co dělají poslanci v pondělí? reportér Filip Černý Taky nemáte rádi pondělky? Staňte se poslanci. Pak bude záležet jen na vás, jestli budete pracovat nebo ne.

13 Každé pondělí je totiž poslanecký den. Žádný zákon ani předpis poslanci neukládá, co má první den po víkendu dělat. Může dělat cokoliv, a nemusí dělat nic. Reportér Filip Černý zjišťovali, jestli mohou voliči své poslance zastihnout v jejich kancelářích, na které jim přispívají ze svých daní. Jak skončily peníze pro Srí Lanku? reportér Josef Pazderka Podobně jako v těchto dnech, i zhruba před rokem jsme posílali dárcovské esemesky. Obrovská sbírková akce se konala na pomoc obětem tsunami v jihovýchodní Asii. Na kontech českých humanitárních organizací se tehdy objevilo více než 360 miliónů korun. Zajímá vás, kde vaše peníze skončily? Dostaly se k těm, kterým byly určeny? Na to Vám odpoví reportáž Josefa Pazderky. Poslanec Grega a černé duše reportérka Markéta Dobiášová Kdyby politici občas brali vážně zjištění novinářů, mohli by si řadu malérů ušetřit. Dokazuje to případ sociálnědemokratického poslance Andreje Gregy, který stojí za čerstvým skandálem s mrtvými dušemi v jablonecké organizaci. Česká televize přitom v minulých letech už několikrát na pochybné praktiky Andreje Gregy upozorňovala - jen za posledních pět let se mu věnujeme už potřetí. Jak pracuje pan Grega pro Vás natáčela Markéta Dobiášová. Krvácející obraz z Klatov reportéři Lukáš Landa, Zdeněk Lenc Dnes už málokdo v Klatovech ví, jaká rarita se v jeho městě nachází. Je tu obraz, který církev dodnes považuje za zázračný. Kdysi kvůli němu přijížděly do Klatov desetitisíce poutníků. Zvláštní je, že zázrak v osmdesátých letech s úspěchem prošel i jakousi vědeckou zkouškou. Zajímalo nás, jestli v ní obstojí i po dvaceti letech. Jak novodobá zkouška dopadla pro Vás připravili reportéři Lukáš Landa a Zdeněk Lenc. Lístky na fotbalový šampionát reportér Filip Černý Taky jste chtěli jet do Německa na fotbalové mistrovství světa? Není divu: Ještě nikdy v historii se šampionát nekonal tak blízko našich hranic. Češi proto chtěli koupit více než 140 tisíc vstupenek. Drtivá většina zájemců zažila velké zklamání - nemají nic. Reportér Filip Černý přesto odhalil způsob, jak se daly lístky získat. A zjistil, že tohle mistrovství bude opravdu jen pro vyvolené.

14 Drastického odebírání dětí reportérka Jitka Wimmerová Celý minulý týden se média věnovala kauze dvou malých dětí, které české úřady odebraly jejich matce a předaly je otci do Argentiny. Případ se dostal na veřejnost i naší zásluhou, neboť právě naše reportérka Jitka Wimmerová byla jako jediná novinářka u toho a pořídila zcela exkluzívní dokumetaci. Drastické záběry, které uvidíte v její reportáži, přinášejí výmluvné svědectví o tom, jaký dopad asi mělo rozhodnutí soudu na dětskou duši. Dealeři stavebních spořitelen reportér David Havlík Více než pět miliónů Čechů má stavební spoření. Je totiž považováno za jeden z nejvýhodnějších způsobů ukládání peněz. Jenže mezi dealery stavebních spořitelen jsou i takoví, kteří chtějí své klienty o výhodné úroky ošidit. Poté, co jsme zhruba před dvěma měsíci jednoho takového dealera natočili skrytou kamerou, ozvala se nám spousta diváků, které potkala podobná zkušenost. Upozornili na nekalé praktiky dealerky největší Českomoravské stavební spořitelny. A co víc? Spořitelna-liška je podezřelá, že podvody svého spolupracovníka kryla. Reportér David Havlík se vrátil k tématu stavebních spořitelen, aby odhalil další zajímavosti okolo jejich smluv s klienty. Jak žijí odebrané děti v Argentině? reportérka Jitka Wimmerová Je to právě měsíc, kdy soudní úředníci odebrali Marcele Krajníkové její dvě děti a poslali je s otcem do Argentiny. Drastické záběry zápasu o šestiletou Sofii, které jsme vysílali, ve vás vzbudily neobvylou míru rozhořčení a solidarity. Takřka každý den dostáváme dopisy nebo přijímáme telefonáty, ve kterých se ptáte, jak se případ vyvíjí a jestli můžete pomoci. Tady je odpověď. Nadace naše dítě zřídila konto, jehož číslo můžete vidět na obrazovce a na které můžete přispět. Pravicoví či levicoví Zelení? reportéři David Havlík, Filip Černý Celý týden jednal vítěz voleb Mirek Topolánek s lidovci a zelenými o tom, jakou sestavit vládu. Pravostředová koalice potřebuje každý hlas a ještě jí v parlamentu jeden chybí. V této situaci roste význam nejmenší dosud mimoparlamentní strany - Strany Zelených. Nevíme, co od nich čekat, říkali už před volbami lidé z ODS. Kdo jsou a co si myslí zelení poslanci, na kterých by měla stát vláda. Odpověď hledali David Havlík a Filip Černý Sám proti Číně. reportér David Havlík Češi o sobě rádi říkají, že mají zlaté ručičky, které umějí všechno vyrobit. Ty čínské zase umějí všechno zkopírovat. Své o tom ví i blanenský podnikatel Pavel Blata. Vymyslel malé motorky, které ve velkém padělají v Číně. Na vlastní pěst tam vyrazil a své padělatele natočil. Už méně úspěšný je ve snaze přimět vlády obou zemí, aby padělatelství, které poškozuje podnikatele na celém světě, věnovali větší pozornost, než dosud.

15 Bodový systém pro řidiče reportér David Havlík Miliony řidičů čeká tento týden největší změna silničních pravidel v novodobé historii Česka. V sobotu začne platit bodový systém trestání neposlušných šoférů. Vláda si od něj slibuje snížení počtu usmrcených při dopravních nehodách do roku 2010 až o polovinu. Kromě ambiciózních plánů ale revoluci na silnicích provázejí i velké zmatky a obavy, které poodhalí David Havlík. Dovolená ostravského primátora reportér David Havlík Radní z Ostravy vyrazili se svými příbuznými na příjemný prodloužený víkend v jižní Francii. Proč taky ne? Je doba dovolených a slunce v Bordeaux právě zušlechťuje ta nejlepší vína. Jenže cesta zastupitelů měla být pracovní a platily ji Ostravské vodárny, které většinově ovládají francouzští soukromníci. Radní odjeli, protože sedí v představenstvu vodáren. Proč ale k moři vyrazily i jejich rodiny? A kdo zaplatil cestu manželkám a dětem? Na to se ptal reportér David Havlík. Hyenismum v pražské ZOO reportérka Markéta Dobiášová Říká se tomu hyenismu, ale podle šéfa pražské zoologické zahrady Petra Fejka tím urážíme hyeny. Právě jeho zahrada na podobné jednání narazila, když se vzpamatovávala ze zničující povodně před čtyřmi lety. Firma, která rekonstrukci prováděla, se podle řady důkazů na neštěstí pokoušela vydělat. Ale to byl jen začátek. O případ se zajímala Markéta Dobiášová. Volání na vlastní nebezpečí - linka 112 reportéři Filip Černý, Karel Vrána Pokud se ocitnete v ohrožení života, volejte linku 112. To doporučují státní úřady, které linku za stovky miliónů korun provozují. Ostatně je to nouzové číslo, které platí jednotně v celé Evropské unii. Jenže zdravotníci varují: pokud potřebujete rychlou lékařskou pomoc, raději sem nevolejte! A použijte číslo 155. Jak je to možné? Odpověď hledali Filip Černý a Karel Vrána. Vysoušení spisů po povodních reportérka Kamila Klausová Na den přesně před čtyřmi lety nás zaplavily největší povodně v české historii. A některé z následků se nepodařilo odstranit dodnes - ještě i po čtyřech letech například pokračuje vysoušení zaplavených spisů. Ty z pražských úřadů nejprve putovaly do mochovských mrazíren a odtud později do jejich pobočky na Kladně. Své

16 dokumenty tady pořád mají městský soud v Praze a Vojenský ústřední archiv. Proč státní orgány platí za mrazení archiválií vysoké částky, zjišťovala reportérka Kamila Klausová. Zvláštní pravidla stavebního úřadu reportér Filip Černý Pravidla, kterými se řídí stavební úřady našich měst, připomínají zákony džungle. Svědčí o tom řada reportáží, které jsme už na toto téma přinesli a ukazuje to i ta následující. Úředníci si totiž vynucují dodržování zákona jen na těch slabých a bezmocných. Bohatým a mocným naopak tolerují takřka vše - včetně černých staveb. Jeden problematický projekt se už několik let buduje na Praze 6. Reportér Filip Černý se přesvědčil, že úřad k jejímu majiteli přistupuje v těch nejjemnějších rukavičkách. Svatba bezdomovců bez střechy nad hlavou reportérka Jana Patková Václav a Monika měli před časem svatbu. Na tom by nebylo nic divného, kdyby oba nepatřili do zhruba desetitisícové komunity pražských bezdomovců. Svatba měla být začátkem jejich nového života. Byla to ale iluze. Přestože jim nechyběla pomoc přátel a peníze do začátků, zjistili, že dostat se z ulice je takřka nemožné. Z bytu se novomanželé těšili jen dva měsíce. Dnes rodina s malým dítětem opět přespává v provizorním přístřešku - dřevěné letní chatě bez elektřiny. K jejich osudu se v budoucnu ještě vrátíme. V dnešním pořadu se o jejich osud zajímala reportérka Jana Patková. Čtrnáct let bojuje proti černé skládce. Úřady jeho nářky nevidí a neslyší reportér David Havlík Už čtrnáct let upozorňuje dobrovolný ochránce přírody Josef Planeta úřady na černou skládku v chráněném území obce Dolní Hluboká u Sokolova. Úředníci vědí, kdo tam odpad navezl, ale dodnes za to nikoho nepotrestali. Trest však stihl pana Planetu. Svou zarputilostí proti sobě poštval sousedy i starostu. Říkají o něm že obci záměrně škodí. Natáčel David Havlík. Sicilský mafián Bernardo Provencáno reportérka Lucie Chvojková Byl nejhledanějším mužem Itálie. V hierarchii obávané sicilské mafie vyšplhal až na nejvyšší místo. Cosa Nostra mu ležela u nohou. Třiačtyřicet let ho policie hledala a když už nikdo nevěřil v jeho nalezení, konečně ho dopadla. Jak dokonale se bos všech bossů Bernardo Provenzáno ukrýval a kde ho speciální tým dopadl, natáčela Lucie Chvojková.

17 Uprchlíci před spravedlností reportérka Markéta Dobiášová Byli odsouzeni a měli by sedět za mřížemi. A přitom si klidně užívají svobody. Jen v hlavním městě jde o pět set kriminálníků. Jak říkají policisté - jsou v pátrání. My jsme ale zjistili, že to ještě neznamená, že po nich někdo skutečně pátrá. Příběh jednoho z takových uprchlíků natočila Markéta Dobiášová. Větrné mlýny v rezervaci reportér David Havlík Vrcholky Krušných hor by měly v budoucnu pokrýt stovky obřích vrtulí větrných elektráren. Aspoň takové jsou plány investorů. Ti chtějí využít toho, že stát větrníky dotuje jako žádný jiný zdroj energie. Proto se obchod se zelenou elektřinou stal pro mnohé firmy lákavou investicí. Bylo by to v pořádku, kdyby úředníci při jejich schvalování nedávali přednost soukromým zájmům před zákony. Kde by měly stát větrné mlýny, o to se zajímal reportér David Havlík. Kambodžský král Norodom Sihamoni reportérka Kamila Klausová Češi mají konečně svého krále. Aspoň to tak vypadá podle spontánního ohlasu, který vyvolala návštěva kambodžského krále Norodoma Sihamoniho v Praze. Panovník vzdálené jihoasijské země vystřídal před dvěma lety na trůnu svého otce Norodoma Sihanuka. Mluví však dokonalejší češtinou než mluvila většina českých králů a naši zem považuje za svůj druhý domov. Proč? O tom vypráví exkluzívní reportáž Kamily Klausové. Odvoláním rektora Borise Jirků reportérky Aneta Vojtěchová, Martina Kvašová Dne 30. června byl poprvé v historii České republiky odvolán rektor vysoké školy - konkrétně šlo o vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, jmenovitě o akademického malíře Borise Jirků. I když odvolání stvrdil svým podpisem prezident Václav Klaus, ani tři měsíce poté není na škole klid. Už tento týden se sejde akademický senát, na kterém se o rektorově odvolání bude znovu jednat. Jeho příznivci se totiž s odvoláním nedokážou smířit - považují jej za nespravedlivé. Proč? To zjišťovala Martina Kvašová a Aneta Vojtěchová. Estébák kmotrem ministra dopravy reportér David Havlík Bývalí estébáci se stále mají k světu. Ministr vnitra Ivan Langer minulý týden oznámil, že u policie jich pracuje zhruba osm set. Kolik jich rejdí v blízkosti dalších státních orgánů není jasné. Jednoho však náš reportér David

18 Havlík objevil přímo u ministra současné vlády, ministra dopravy Aleše Řebíčka. Jde o bývalého komunistického špiona Igora Střelce. A byl asi dobrý. Ministr se prý o jeho minulosti poprvé dozvěděl až od nás. Vojtěch Filip a spolupráce s STB reportérka Rebeka Bartůňková Předseda KSČM Vojtěch Filip a StB. To je stále živé téma, protože šéf komunistů o své spolupráci neustále mlží. Archivní spisy však dokazují, že informace předával. A nešlo přitom o žádná nevinná hlášení. Dokazuje to případ Filipovy bývalé spolupracovnice Evy Vlasákové, kterou mohlo Filipovo udání dostat i do vězení. Rozhovor s ní natáčela reportérka Rebeka Bartůňková. Tajemno kolem lomu Tlustec - reportér David Havlík Spisovatel Jáchym Topol se stal nechtěným hrdinou příběhu, který tak trochu připomíná detektivku. Když s kolegou fotografem z týdeníku Respekt připravoval reportáž o čedičovém lomu na hoře Tlustec u České Lípy, někdo po nich vystřelil dvěma ostrými náboji. Kdo a proč si ze spisovatele udělal živý terč, to teď zjišťuje policie a pozadí příběhu se snažil zjistit i reportér David Havlík. Charita jako reklamní trik reportér Filip Černý Žena, která pomohla bezdomovcům je podezřelá ze zneužívání důvěry lidí. Před časem jsme odvysílali příběh o bezdomovcích Vaškovi a Monice, kteří měli svatbu na Novoměstské radnici v Praze. Mohli se vzít jen díky pomoci paní Jany Hany Tiché, která jim pomohla najít i bydlení. Jenže po odvysílání reportáže nám telefonovala jistá paní Melichová, která paní Tichou poznala trochu z jiné stránky. Byla tak rozčílená, že jsem se obával o její zdraví. O pár týdnů později paní Melichová zemřela, zřejmě se utrápila. To bychom se ale nikdy nedozvěděli nebýt dalších lidí, kteří se přihlásili s podobnou zkušeností, více Filip Černý. Železní demokraté začínají rezivět - reportér Filip Černý Když se bývalá vysoká funkcionářka ČSSD Jana Volfová a Vladimír Železný dávali dohromady, vypadalo to skoro jako láska na první pohled. Tedy pokud něco takového v politice vůbec existuje. Po roce je, zdá se, po líbánkách. Ti, kteří se na jejich zvláštní svazek s ještě divnějším Nezávislí demokraté předseda Vladimír Železný dívali zvenku, nemohou být překvapeni. A důvod konfliktu? To vám řekne reportáž Filipa Černého.

19 Podezřelá smlouva z Prahy 7 - reportér David Havlík Obyvatele Prahy 7 straší půdy. Není to ale otázka pro krotitele duchů, nýbrž pro hospodářskou kriminálku. Ta už se zabývá projektem na výstavbu půdních bytů, který je pro radnici extrémně nevýhodný. Doplácí na to nejen městská kasa, ale i necelá tisícovka domácností, která si chce koupit své byty do osobního vlastnictví. Dokud totiž nebude prodaná půda, nemůže se v domě privatizovat. Jenže půdy se prodávají tempem jedna za více než rok. Pokud to tak půjde dál, ti poslední se privatizace dočkají zhruba za padesát let. Proč Praha 7 podepsala takovou smlouvu, zjišťoval David Havlík. Skartované acrhivy ministerstva vnitra reportérka Rebeka Bartůňková Pod svícnem bývá největší tma, říká se a toto přísloví se teď do puntíku naplnilo v případě ministerstva vnitra. Už před rokem upozornila Česká televize na to, že se zde našly balíky archivních materiálů o působení StB, které nebyly nikdy zpřístupněny. Po sedmnácti letech se tak našly materiály, které vnitro považovalo za skartované. Teprve nyní ale vychází najevo, jak velkou hodnotu tyto materiály mají a kdo je za jejich ukrývání odpovědný. A kdo měl z tohoto ukrývání prospěch? Estébáci, jejichž trestné činy jsou už promlčené. Po archívech pátrala reportérka Rebeka Bartůňková. Balkánská cesta ke smíru s Nomurou - reportér Filip Černý Od našich politiků jsme zvyklí na ledacos, ale ještě nikdy se nestalo, aby součástí obchodních dohod bylo kupčení s právem a spravedlností. Tedy lépe řečeno: ještě nikdy se k tomu nikdo veřejně nepřiznal s takovou otevřeností, jako to udělala předminulý týden Topolánkova vláda. Tento balkánský rozměr obsahoval takzvaný smír s Nomurou, který zpečetila vládní žádost o milost pro její stíhané manažery. Prezident sice na podivný nápad nepřistoupil, ale pachuť zůstává. O co v příběhu vlastně jde? Vzdělávání strážníků šéfideologem svazáků - reportér David Havlík Před měsícem jsme vysílali reportáž o podivné privatizaci půd v domech Prahy 7. Radní tam uzavřeli nevýhodnou smlouvu s firmou pana Kyselého, který má na radnici velmi dobré styky. Tentýž pan Kyselý se ale podílí na dalším problematickém projektu. Týká se vzdělávání pražských městských strážníků. A nejde jen o to, že o duševno městské policie má pečovat kádr vskutku povolaný: Aleš Kyselý byl totiž šéfideologem Socialistického svazu mládeže až do jeho rozpuštění v roce Kolik problematických projektů je kolem pana Kyselého zjišťoval reportér David Havlík. Příběh kněze upoutaného na lůžko reportérka Gabriela Božilovová Vy, kdo se díváte na náš pořad, si možná občas po anglicku říkáte, že situace je beznadějná, nikoli však vážná. Teď vám ukážeme příběh člověka, který dokázal najít východisko i přesto, že jeho situace byla beznadějná i vážná zároveň. Jak se žije s nemocí a káže, natáčela Gabriela Božilovová.

20 2007 Tragický příběh Sáry reportérka Mercedes Wimmerová Nešťastná nehoda, nebo nedbalost? Každopádně tragédie, kterou si nikdo nepřál. Šestiletá Sára ve školce při oslavě pálení čarodějnic málem uhořela. I když nakonec přežila, do smrti si na těle ponese stopy. Jizvy zůstanou i v duších jejích rodičů a také učitelek, které tragédii nedokázaly zabránit. Prezident republiky jim sice udělil milost, ale ony budou zřejmě pořád zpytovat svědomí, jestli neměly přece jen něco udělat jinak. Jaké jsou jejich pocity, ukáže reportáž Mercedes Wimmerové. Zkrášlená Ostrava - reportér David Havlík V našem pořadu jsme už několikrát upozorňovali na problém, že tvář našich měst neovlivňují k tomu určení architekti, ale spíše bohatí stavitelé supermarketů. Dokonce se zdá, že zběsilá výstavba montovaných škatulí převzala štafetu od betonových krychlí, které zhyzdily většinu měst za komunismu. Své o tom ví i zhruba tři desítky známých osobností, které podepsaly petici proti zničení unikátní ostravské lokality Karolina. Radnice měla sice nejdříve vznešené úmysly, ale přitažlivost peněz je nakonec zase srazila k zemi. Jak se zkrášluje město po česku, natáčel reportér David Havlík. Podivné stěhování magistrátu - reportér Filip Černý Byla to akce kulový blesk, která měla přinést užitek celé Praze. Stěhování tisíců zaměstnanců do jediné budovy v centru města mělo magistrátu ušetřit až 50 milionů ročně. Čas a peníze měli ušetřit taky občané, kteří nemusejí běhat po rozptýlených úřadech. Zdá se ale, že výpočty magistrátu zatím moc nevycházejí. Proč? Zřejmě hlavně proto, že radnice jako největší majitel pozemků a nemovitostí v Praze si budovu nepostavil, ale pronajal od soukromého vlastníka. Kdo tedy vydělal na stěhování magistrátu, zjišťoval reportér Filip Černý. Unesené děti reportérka Mercedes Wimmerová V našem pořadu jsme jako první otevřeli problém, který se v poslední době stal velkým a obecně diskutovaným tématem: jde o to, jak naše soudy rozhodují v případech takzvaných unesených dětí. To jsou děti ze smíšených manželství, které Český rodič po rozpadu vztahu odveze zpátky do své země. Okolnost, že naše soudy tyto děti vracejí do zahraničí, vyvolává trvalou polemiku. Tentokrát tu máme případ opačný: českému otci odvezla dítě jeho španělská manželka. Co udělají španělské úřady, po tom pátrala reportérka Mercedes Wimmerová.

Míra korupce v ČR vážně ohrožuje demokracii, míní většina Čechů

Míra korupce v ČR vážně ohrožuje demokracii, míní většina Čechů Míra korupce v ČR vážně ohrožuje demokracii, míní většina Čechů Češi za největší problém naší země jednoznačně považují korupci, a to zejména na úrovni ministerstev, policie a justice. Za druhý nepalčivější

Více

Test obecné finanční gramotnosti

Test obecné finanční gramotnosti Test obecné finanční gramotnosti Finanční inteligence je něco, co se ve škole nenaučíte. A přitom je to obor stejně důležitý ne-li důležitější než algebra v matematice nebo historie literatury v češtině.

Více

AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři. Vše pro insolvenci PŘEHLED MEDIÁLNÍCH VÝSTUPŮ DUBEN 2015

AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři. Vše pro insolvenci PŘEHLED MEDIÁLNÍCH VÝSTUPŮ DUBEN 2015 AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři Vše pro insolvenci PŘEHLED MEDIÁLNÍCH VÝSTUPŮ DUBEN 2015 DUBNOVÉ TISKOVÉ ZPRÁVY STANOVISKO ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE HARTMANN, JELÍNEK, FRÁŇA A PARTNEŘI KE KAUZE BLANKA

Více

Justice pod lupou. garant: Jitka Jandová. členové expertní skupiny:

Justice pod lupou. garant: Jitka Jandová. členové expertní skupiny: Justice pod lupou garant: Jitka Jandová členové expertní skupiny: Anna Kosíková Veronika Járková Martin Ohrádka Marek Ohrádka Michal Vršecký Tomáš Chlasták Jana Hájková Jana Růžičková Iva Podlipská Aneta

Více

být a se v na ten že s on z který mít do o k

být a se v na ten že s on z který mít do o k být a se 1. 2. 3. v na ten 4. 5. 6. že s on 7. 8. 9. z který mít 10. 11. 12. do o k 13. 14. 15. ale i já 16. 17. 18. moci svůj jako 19. 20. 21. za pro tak 22. 23. 24. co po rok 25. 26. 27. oni tento když

Více

Šiřte dále to jim přece zase nemůže projít

Šiřte dále to jim přece zase nemůže projít ...a pojďme si říci, co se nového "profláklo". Máme zde věc, o které se vůbec nemluví, jako by se nikdy nestala... evidentně si stávající vedení církví velmi přeje, aby se tu skutečnost veřejnost nikdy

Více

číslo 4 2010 V čísle naleznete... TOULKY LONDÝNEM POLITICI URÁŽEJÍ POLITICKÉ VĚZNĚ! www.politicti-vezni.cz

číslo 4 2010 V čísle naleznete... TOULKY LONDÝNEM POLITICI URÁŽEJÍ POLITICKÉ VĚZNĚ! www.politicti-vezni.cz číslo 4 2010 V čísle naleznete... TOULKY LONDÝNEM POLITICI URÁŽEJÍ POLITICKÉ VĚZNĚ! www.politicti-vezni.cz 2010 TOULKY LONDÝNEM Členové SBPV se konečně vydali na cestu do světa. Better late than never

Více

ROZDĚLENÍ MOCI V ČR Moc zákonodárná, výkonná a soudní základní přehled

ROZDĚLENÍ MOCI V ČR Moc zákonodárná, výkonná a soudní základní přehled ROZDĚLENÍ MOCI V ČR Moc zákonodárná, výkonná a soudní základní přehled Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Holubová. PRINCIP DĚLBY MOCI moc ve státě je rozdělena

Více

Zastupitelé obcí a střet zájmu

Zastupitelé obcí a střet zájmu Zastupitelé obcí a střet zájmu Mgr. Petra Bielinová, advokát Konference o právu a povinnostech obcí a měst 16. ledna 2015, Praha Zákon o střetu zájmu (159/2006 Sb.) Veřejný funkcionář NESMÍ Starosta, radní

Více

Právo na život v komunitě je jednou z klíčových podmínek občanství. Chceme upozornit na důležitost občanství. Mnoho lidí toto právo nemá možnost

Právo na život v komunitě je jednou z klíčových podmínek občanství. Chceme upozornit na důležitost občanství. Mnoho lidí toto právo nemá možnost Právo na život v komunitě je jednou z klíčových podmínek občanství. Chceme upozornit na důležitost občanství. Mnoho lidí toto právo nemá možnost naplnit. Politici, úředníci a často ani poskytovatelé sociálních

Více

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo!

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Ahoj kamarádi, tak co říkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kteří malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Vždyť je to ostuda, když se lidi k sobě chovají tak surově

Více

HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SERVICE

HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SERVICE Media Monitoring TÉMA 1. Helicopter emergency medical service, Letecká záchranná služba 2. Rafťáci VYHOTOVENO 1.6.2010 MONITOROVANÉ ZDROJE Tištěná média Televize a rozhlas Agenturní zpravodajství OBDOBÍ

Více

Finanční gramotnost BONUS

Finanční gramotnost BONUS BONUS Napsala: Darina Schránilová Poznejte, jak funguje svět peněz a začněte budovat své bohatství Lidé často vydělávají peníze jen proto, aby uspokojili své okamžité potřeby a nemyslí na svou budoucnost.

Více

Budeme prosazovat a podporovat zvýšení bezpečnosti v obci zřízením městské policie

Budeme prosazovat a podporovat zvýšení bezpečnosti v obci zřízením městské policie Volební noviny č. 2 Budeme prosazovat a podporovat zvýšení bezpečnosti v obci zřízením městské policie Hnutí NEZÁVISLÍ a sdružení PRO Vratimov bude prosazovat a podporovat zvýšení bezpečnosti v obci zřízením

Více

080647-2 červen 2009 ZAČÁTEK ROZHOVORU (HODINY, MINUTY) ID TAZATELE

080647-2 červen 2009 ZAČÁTEK ROZHOVORU (HODINY, MINUTY) ID TAZATELE Factum Invenio, s.r.o., Těšnov 5, 110 00 Praha 1,tel: +420 224 805 650, fax: +420 224 805 628, email: info@factum.cz, www.factum.cz 080647-2 červen 2009 ZAČÁTEK ROZHOVORU (HODINY, MINUTY) ID TAZATELE Dobrý

Více

17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII

17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 17. listopad patří mezi jeden z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky. V roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům. O padesát

Více

Test - trestný čin, trestní řízení, přestupky Metodický list

Test - trestný čin, trestní řízení, přestupky Metodický list Test - trestný čin, trestní řízení, přestupky Metodický list test nebo samostatná práce k danému tématu Obecné informace k řadě pracovních listů Člověk a společnost - Stát a právo. Výukové materiály jsou

Více

Dvacet let od výbuchu NVS na Staroměstském náměstí

Dvacet let od výbuchu NVS na Staroměstském náměstí Dvacet let od výbuchu NVS na Staroměstském náměstí První teroristický útok s využitím nástražného výbušného systému byl v České republice po listopadu 1989 proveden na Staroměstském náměstí 2. června 1990.

Více

GYMNÁZIUM BRNO-BYSTRC

GYMNÁZIUM BRNO-BYSTRC Autoři Iva Černá Tereza Černá Veronika Nevřivá Michaela Obrovská Jan Procházka Alžběta Rádsetoulalová Tereza Smékalová Natálie Tejkalová Pedagogické vedení PhDr. Jana Henzlová Spolubojovníci ve válce proti

Více

Jiří Paroubek: Vybrané aktivity v Ústeckém kraji od roku 2005

Jiří Paroubek: Vybrané aktivity v Ústeckém kraji od roku 2005 Jiří Paroubek: Vybrané aktivity v Ústeckém kraji od roku 2005 V letech 2005 2006, tedy v době, kdy byl Jiří Paroubek předsedou české vlády, získal díky jeho aktivitám Ústecký kraj cca 11 mld. Kč Peníze

Více

Filip Jakš Zuzana Roithová Jan Fischer

Filip Jakš Zuzana Roithová Jan Fischer V lednu proběhly v České republice první přímé prezidentské volby. Předvolební přípravy i průběh voleb pečlivě sledovali také žáci naší školy. Přečtěte si, co o tom všem napsali: Filip Jakš: V pátek 11.

Více

Na druhou stránku tohoto dokument zkopíruj následující text (celý text) z této adresy:

Na druhou stránku tohoto dokument zkopíruj následující text (celý text) z této adresy: Na druhou stránku tohoto dokument zkopíruj následující text (celý text) z této adresy: http://www.novinky.cz/krimi/314239-kriminaliste-vysetruji-odkup-bazalu.html a uprav ho podle zadání: Nadpis bude hned

Více

Vaše náměty. Počasí. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz. Přihlášení» Registrace» reklama. zpravy@nova.

Vaše náměty. Počasí. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz. Přihlášení» Registrace» reklama. zpravy@nova. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz Přihlášení» Registrace» reklama Vaše náměty 606 09 09 09 zpravy@nova.cz Hledat článek, osobnost Hledat článek, osobnost Hledat

Více

Lenka Ptáčková se vrhá do volební kampaně s heslem Notebooky do škol.

Lenka Ptáčková se vrhá do volební kampaně s heslem Notebooky do škol. Lenka Ptáčková se vrhá do volební kampaně s heslem Notebooky do škol. Jste křehká žena, ale utkala jste se statečně v ostrém souboji o místo na kandidátce lidovců. Jak to nakonec dopadlo? Nakonec jsme

Více

Název školy: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640

Název školy: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640 Název školy: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0639 Název materiálu:vy_32_inovace_03.01 Téma sady: Ústavní právo Ústava ČR Ročník: Nástavbové studium,

Více

Pojištění měst a obcí

Pojištění měst a obcí Pojištění měst a obcí Proč mít pojištění Zákon 128/2000Sb. o Obcích 38 (1) Majetek obce musí být využíván účelně a hospodárně v souladu s jejími zájmy a úkoly vyplývajícími ze zákonem vymezené působnosti.

Více

ČESKÁ REPUBLIKA. Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku:

ČESKÁ REPUBLIKA. Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku: ČESKÁ REPUBLIKA Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku: Která historická území tvoří ČR? http://www.zemepis.com/images/slmapy/krajem.jpg

Více

Zápis z 13. schůze výboru. Místo konání: Veranda Datum: 25.11.06

Zápis z 13. schůze výboru. Místo konání: Veranda Datum: 25.11.06 Zápis z 13. schůze výboru Místo konání: Veranda Datum: 25.11.06 Přítomní: Anička Podhrázská Blanka Kovářová Hanka Vágnerová Majka Chvátalová Marcela Svěráková Marek Tomažič Milan Šleichert Tomáš Hrabánek

Více

S tendrem na mýtné poradí za desítky miliónů Deloitte. Zakázku dostal bez soutěže... 2

S tendrem na mýtné poradí za desítky miliónů Deloitte. Zakázku dostal bez soutěže... 2 PŘEHLED ZPRÁV S tendrem na mýtné poradí za desítky miliónů Deloitte. Zakázku dostal bez soutěže... 2 Podle novely by mohl stát nakupovat stavební stroje z peněz dopravního fondu... 3 Vnitro nemusí řešit

Více

leden 2013 PROGRAMOVÉ TIPY

leden 2013 PROGRAMOVÉ TIPY leden 2013 PROGRAMOVÉ TIPY PREMIÉROVÉ SERIÁLY 2 SkANdÁL 2. SÉRIE dva díly se vysílají ve čtvrtek 29. ledna ve Seriál Skandál se vrací! druhá řada slibuje další a mnohem temnější tajemství. Olivia a její

Více

Muž Žena Stáří do 25 let 25% 38% 26-35 let 27% 17% 36-45 let 26% 26% 46-55 let 14% 12% 56-65 let 8% 5% od 66 let 0% 1%

Muž Žena Stáří do 25 let 25% 38% 26-35 let 27% 17% 36-45 let 26% 26% 46-55 let 14% 12% 56-65 let 8% 5% od 66 let 0% 1% DOTAZOVÁNÍ DOMÁCNOSTÍ - podrobné výsledky Dolní Rakousy Struktura dolnorakouskych žen a mužů, pro něž připadá práce připadá v úvahu, že budou (dále) pracovat v zahraničí: Ochota (dále) pracovat v zahraničí:

Více

Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Benešov, Husova 742 PRÁVO. Mgr. Vladimír Černý

Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Benešov, Husova 742 PRÁVO. Mgr. Vladimír Černý Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Benešov, Husova 742 PRÁVO Mgr. Vladimír Černý Ústavní právo - moc soudní, ČNB, NKÚ III/2 VY_32_INOVACE_186 3 Název školy Registrační číslo

Více

Limity těžby šance pro rozvoj Ústeckého kraje

Limity těžby šance pro rozvoj Ústeckého kraje Limity těžby šance pro rozvoj Ústeckého kraje Co jsou územní limity těžby? V minulém století bylo v severních Čechách v souvislosti s těžbou hnědého uhlí zbouráno 106 původních obcí včetně 650 let starého

Více

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Konečně už nám vysvitlo sluníčko, a tak jsme si ho vyrazili užít ven, do přírody. Čas na psaní Deváťáckých novin jsme si ale samozřejmě také našli. V tomto čísle se dozvíte, co se dělo od 6.

Více

ÚSTAVNÍ PRÁVO. Vláda a jiné orgány výkonné moci. Mgr. Petr Čechák, Ph.D. petr.cechak@mail.vsfs.cz

ÚSTAVNÍ PRÁVO. Vláda a jiné orgány výkonné moci. Mgr. Petr Čechák, Ph.D. petr.cechak@mail.vsfs.cz ÚSTAVNÍ PRÁVO Mgr. Petr Čechák, Ph.D. petr.cechak@mail.vsfs.cz Vláda České republiky (čl. 67 80 Ústavy) vrcholný orgán výkonné moci (pluralita těchto orgánů) Parlamentní forma vlády - členové vlády mohou

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

Korpus fikčních narativů

Korpus fikčních narativů 1 Korpus fikčních narativů prózy z 20. let Dvojí domov (1926) Vigilie (1928) Zeměžluč oddíl (1931) Letnice (1932) prózy z 30. let Děravý plášť (1934) Hranice stínu (1935) Modrá a zlatá (1938) Tvář pod

Více

Firmy v Česku přitvrzují podmínky pro odměňování šéfů

Firmy v Česku přitvrzují podmínky pro odměňování šéfů Page 1 of 5 2. 5. 2013 poslední aktualizace: 2. 5. 2013 02:06 Firmy v Česku přitvrzují podmínky pro odměňování šéfů Jan Sochor Editor HN V odměňování šéfů českých firem hraje stále větší roli to, jak se

Více

ÚSTAVA ČESKÉ REPUBLIKY

ÚSTAVA ČESKÉ REPUBLIKY ÚSTAVA ČESKÉ REPUBLIKY Mgr. Ing. Šárka Dytková Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace Tento výukový materiál byl zpracován v rámci akce EU peníze středním školám - OP VK

Více

Popularita politiků TISKOVÁ ZPRÁVA

Popularita politiků TISKOVÁ ZPRÁVA TISKOVÁ ZPRÁVA Popularita politiků Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR V Holešovičkách 41, Praha 8 Tel./fax: 286 84 129, 13 E-mail: glasova@soc.cas.cz Technické parametry Výzkum:

Více

Orley Clark Ashenfelter profesor ekonomie na Princeton University v USA byl hostem pořadu ČT24.

Orley Clark Ashenfelter profesor ekonomie na Princeton University v USA byl hostem pořadu ČT24. Co se děje v ČR?! Orley Clark Ashenfelter profesor ekonomie na Princeton University v USA byl hostem pořadu ČT24. Na otázku, zda má Česko přistoupit do měnové unie a přijmout Euro odpověděl: Tuto otázku

Více

Svědectví vězně z ďáblovy dílny http://www.nacr.cz/c-fondy/znasichfondu.aspx

Svědectví vězně z ďáblovy dílny http://www.nacr.cz/c-fondy/znasichfondu.aspx Svědectví vězně z ďáblovy dílny http://www.nacr.cz/c-fondy/znasichfondu.aspx Národní archiv začal přebírat osobní archiv jednoho z našich nejznámějších penězokazců. Archivní dokumenty vydávají svědectví

Více

Ing. Jiří Fiala. >>> www.k213.cz

Ing. Jiří Fiala. >>> www.k213.cz Ing. Jiří Fiala Sdružení K213 dlouhodobě usiluje o ozdravení justice. Upozorňuje na porušování práv dětí. Pomáhá rodičům v opatrovnických sporech a v jejich úsilí o spravedlivou střídavou péči. Pan Fiala

Více

Politické procesy v Československu

Politické procesy v Československu Politické procesy v Československu Anotace: prezentace věnující se politickým procesům v 50. letech v Československu. Dětský diagnostický ústav, středisko výchovné péče, základní škola, mateřská škola

Více

Favoritem komunálních voleb je ČSSD, většinově však vítězí pravice

Favoritem komunálních voleb je ČSSD, většinově však vítězí pravice Favoritem komunálních voleb je ČSSD, většinově však vítězí pravice Z modelového exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který se zaměřil na politické nálady občanů ČR, Pražanů a obyvatel Brna a Ostravy

Více

Tiskové materiály. Pět mrtvých psů 29. 3. 2016

Tiskové materiály. Pět mrtvých psů 29. 3. 2016 Pět mrtvých psů 29. 3. 2016 Třídílná kriminální minisérie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského podle předlohy Michala Sýkory opět představí partu olomouckých kriminalistů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem

Více

Vaše náměty. Počasí. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz. Přihlášení» Registrace» reklama. zpravy@nova.

Vaše náměty. Počasí. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz. Přihlášení» Registrace» reklama. zpravy@nova. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz Přihlášení» Registrace» reklama Vaše náměty 606 09 09 09 zpravy@nova.cz Hledat článek, osobnost Hledat článek, osobnost Hledat

Více

HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SERVICE

HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SERVICE Media Monitoring TÉMA 1. Helicopter emergency medical service, Letecká záchranná služba 2. Rafťáci VYHOTOVENO 1.11.2010 MONITOROVANÉ ZDROJE Tištěná média Televize a rozhlas Agenturní zpravodajství OBDOBÍ

Více

AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři PŘEHLED MEDIÁLNÍCH VÝSTUPŮ KVĚTEN 2014

AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři PŘEHLED MEDIÁLNÍCH VÝSTUPŮ KVĚTEN 2014 AK Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři PŘEHLED MEDIÁLNÍCH VÝSTUPŮ KVĚTEN 2014 KVĚTNOVÁ TISKOVÁ ZPRÁVA Neplatičům výživného hrozí exekuce, ztráta řidičského oprávnění nebo tři roky vězení. Soud může platbu

Více

TIPY National Geographic Channel ÚNOR 2013

TIPY National Geographic Channel ÚNOR 2013 TIPY National Geographic Channel ÚNOR 2013 OPUŠTĚNÉ STAVBY (12x30) Jay Chaikin a jeho parťáci Mark a Dan si vydělávají velmi neobvyklým způsobem hledají hodnotné předměty v opuštěných budovách. Získávají

Více

Tlak Evropské unie nestačil, aby se dostatek vody přiřadil k základním lidským právům.

Tlak Evropské unie nestačil, aby se dostatek vody přiřadil k základním lidským právům. Tlak Evropské unie nestačil, aby se dostatek vody přiřadil k základním lidským právům. V pásmu od severní Afriky po centrální Asii jsou šířením pouští ohroženy dvě miliardy lidí. Spolu s rozšiřováním pouští

Více

Příspěvek na dojíždění dostal zatím jediný zájemce. Většina nezaměstnaných nesplňuje kritéria

Příspěvek na dojíždění dostal zatím jediný zájemce. Většina nezaměstnaných nesplňuje kritéria DOMÁCÍ ZAHRANIČÍ EKONOMIKA SPORT NÁZORY MAGAZÍN AUTO VIDEO DANĚ NAKUPOVÁNÍ PRÁCE UŠETŘI PENÍZE JAK NA REKONSTRUKCE Příspěvek na dojíždění dostal zatím jediný zájemce. Většina nezaměstnaných nesplňuje kritéria

Více

Anežka Mičková, těší mě.

Anežka Mičková, těší mě. Anežka Mičková, těší mě. Profese finančního poradce je v České republice ještě v plenkách. Vždyť finanční poradci začali mít u nás význam až po revoluci v 89 roce, kdy se otevřel trh a lidé si měli z čeho

Více

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka.

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka. Firmy investují nemalé prostředky do posílení loajality zákazníků, zjišťování jejich spokojenosti a vnímání značky. Další prostředky směřují do výběru a motivace zaměstnanců, tréninků a školení, do průzkumů

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2015

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2015 Registrováno u Ministerstva kultury ČR, datum evidence 1.1.2013, evidenční číslo 4-068/2013; IČO: 00445215; číslo transparentního účtu: 2400386976/2010 Fio banka, a.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2015 Pobočka

Více

Rizika reformy zdravotnictví MUDr. Milan Kubek Konference ČLK Milovy 25.-26.4.2008

Rizika reformy zdravotnictví MUDr. Milan Kubek Konference ČLK Milovy 25.-26.4.2008 Rizika reformy zdravotnictví MUDr. Milan Kubek Konference ČLK Milovy 25.-26.4.2008 26.4.2008 ČLK a 2. fáze reformy 24.11.2007 Ministr Julínek na sjezdu ČLK předal věcné záměry 7 zákonů a slíbil, že se

Více

ps80502 TISKOVÁ ZPRÁVA Politická kultura

ps80502 TISKOVÁ ZPRÁVA Politická kultura ps8050 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 86 840 9 E-mail: marketa.skodova@soc.cas.cz Politická kultura Technické parametry Výzkum:

Více

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007 Úvod Zdravím vás všechny a vítám vás. Jsem moc rád, že jste dnes dorazili. Dnes začneme spolu mluvit o penězích. Vím, že je to velice kontroverzní téma. Ne jenom z pohledu lidí mimo církev. Nedávno zveřejnili

Více

Popis volebního systému - schéma: volební systém -

Popis volebního systému - schéma: volební systém - Popis volebního systému - schéma: volební systém - Navrhovaný volební systém vychází z postulátu, že všechny moc patří lidu. Státní moc je rozdělena na 4 samostatné pilíře státní moci, které jsou na sobě

Více

I. Základní informace. II. Útok. III. Konspirační teorie

I. Základní informace. II. Útok. III. Konspirační teorie I. Základní informace II. Útok III. Konspirační teorie I. ZÁKLADNÍ INFORMACE Co je to terorismus? je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka je v posledních letech celosvětový problém

Více

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD Pracovní list 02 14 LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD Úkol č. 1: Doplňování Doplň chybějící části textu: 1. Základní práva a svobody občana našeho státu jsou zakotvena v, která je součástí. 2. Stát díky

Více

Policie ČR, OOP Frýdlant. Prezentace na téma užívání drog není trestný čin, ale

Policie ČR, OOP Frýdlant. Prezentace na téma užívání drog není trestný čin, ale Policie ČR, OOP Frýdlant Prezentace na téma užívání drog není trestný čin, ale Každou společnost provází negativní jev, a to kriminalita. Účinná kontrola by měla být jednou ze základních funkcí demokratické

Více

8. V jakém právním předpisu byste našli odpověď na otázku, jakou lhůtu má úřad na to, aby v řízení vydal rozhodnutí? a) občanský soudní řád

8. V jakém právním předpisu byste našli odpověď na otázku, jakou lhůtu má úřad na to, aby v řízení vydal rozhodnutí? a) občanský soudní řád 1. Která z následujících možností není platná pro senát ČR? a) Senátoři jsou voleni na 6 let. b) Senát se nepodílí na volbě prezidenta. c) Po uplynutí 2 let se volí nová třetina senátorů. d) Právo volit

Více

Legislativa a etické kodexy pro práci mluvčích. Přednáška 06. 1. PaedDr.Emil Hanousek,CSc., 14002@mail.vsfs.cz ::

Legislativa a etické kodexy pro práci mluvčích. Přednáška 06. 1. PaedDr.Emil Hanousek,CSc., 14002@mail.vsfs.cz :: Legislativa a etické kodexy pro práci mluvčích Přednáška 06 1. Hlavní zákony 483/1991 o České televizi 484/1991 o Českém rozhlase 517/1992 o ČTK 046/2002 o právech a povinnostech při vydávání periodického

Více

... Pozná snad někdo v České republice Fantomase?... ... Zatím nevíme...

... Pozná snad někdo v České republice Fantomase?... ... Zatím nevíme... ... Pozná snad někdo v České republice Fantomase?...... Zatím nevíme...... Ministr spravedlnosti České republiky JUDr. Jiří Pospíšil (vlevo na shora uvedeném obrázku) zatím nevyřešil nehorázné platy soudců

Více

Stát a nestátní neziskové organizace (NNO) JUDr. Hana Frištenská Duben 2014

Stát a nestátní neziskové organizace (NNO) JUDr. Hana Frištenská Duben 2014 Stát a nestátní neziskové organizace (NNO) JUDr. Hana Frištenská Duben 2014 Definice NNO, relevantní pro účely státní politiky Mezinárodní definice Definice RVNNO podle právních typů Definice ČSÚ Mezinárodní

Více

v roce 2015 Asociace českých stavebních spořitelen

v roce 2015 Asociace českých stavebních spořitelen v roce 215 Asociace českých stavebních spořitelen Vážení přátelé stavebního spoření, nebývá jednoduché shrnout celý rok do jediného slova. Za rok 215 to jde samo: úvěry. Úrokové sazby na trzích klesly

Více

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje TISKOVÁ KONFERENCE VYHODNOCENÍ ROKU 2011

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje TISKOVÁ KONFERENCE VYHODNOCENÍ ROKU 2011 Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje TISKOVÁ KONFERENCE VYHODNOCENÍ ROKU 2011 Hradec Králové 30. 1. 2012 Dámy a pánové, vážení hosté, začátkem každého roku Vám již tradičně předkládáme informace

Více

Rozšířené zprávy z regionů 1. část. volební obvod č. 9 Plzeň-město SENÁTOR RICHARD SEQUENS

Rozšířené zprávy z regionů 1. část. volební obvod č. 9 Plzeň-město SENÁTOR RICHARD SEQUENS Rozšířené zprávy z regionů 1. část volební obvod č. 9 Plzeň-město SENÁTOR RICHARD SEQUENS 10. března proběhlo v plzeňské Besedě vyhlášení soutěže "Sportovec roku 2006 - Plzeň". Slavnostního večera se zúčastnil

Více

HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SERVICE

HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SERVICE Media Monitoring TÉMA 1. Helicopter emergency medical service, Letecká záchranná služba 2. Rafťáci VYHOTOVENO 13.9.2010 MONITOROVANÉ ZDROJE Tištěná média Televize a rozhlas Agenturní zpravodajství OBDOBÍ

Více

Bleskový výzkum SC&C a STEM pro Českou televizi

Bleskový výzkum SC&C a STEM pro Českou televizi Marketingový a sociologický výzkum Držitel certifikátu ISO 9001:2001 - člen ESOMAR www.scac.cz Závěrečná zpráva VOLBY DO PS 2010 - Jihomoravský kraj Bleskový výzkum SC&C a STEM pro Českou televizi Praha,

Více

Pan Ing. Pavel Horálek Podací razítko starosta Úřad Městské části Praha 4 Městská část Praha 4 Došlo dne 23-07-2010 Č.j. 081705

Pan Ing. Pavel Horálek Podací razítko starosta Úřad Městské části Praha 4 Městská část Praha 4 Došlo dne 23-07-2010 Č.j. 081705 OPIS Pan Ing. Pavel Horálek Podací razítko starosta Úřad Městské části Praha 4 Městská část Praha 4 Došlo dne 23-07-2010 Č.j. 081705 Vážený pane starosto, 26. července 2010 pro mne a mojí manželku končí

Více

Městská policie České Budějovice hledá nové strážníky

Městská policie České Budějovice hledá nové strážníky Čtvrtek, 6. srpna 2015 Zdroj: Regiony24 (odkaz) Autor: Věra Školková Městská policie České Budějovice hledá nové strážníky Strážník MP České Budějovice s rotvajlerem Cesarem. Autor / zdroj: Mgr. Václav

Více

Máme únor, a tak. Orgie.

Máme únor, a tak. Orgie. 50 FOTOVIDEO ÚNOR 2015 PRAXE / Máme únor, a tak Orgie. PETR JAN JURAČKA www.juracka.eu juracka@natur.cuni.cz www.facebook.com/petrjanjuracka Ne, nebudu se na ty fotky koukat. Zaplatit si zájezd do Afriky,

Více

INFORMAČNÍ LIST č. 11 - OBEC HORNÍ KNĚŽEKLADY. ORANŽOVÝ ROK 2014 - Generální sponzor akcí je SKUPINA ČEZ.

INFORMAČNÍ LIST č. 11 - OBEC HORNÍ KNĚŽEKLADY. ORANŽOVÝ ROK 2014 - Generální sponzor akcí je SKUPINA ČEZ. INFORMAČNÍ LIST č. 11 - OBEC HORNÍ KNĚŽEKLADY Vážení spoluobčané, přestože se na základě rozhodnutí Vlády ČR dostavba Jaderné elektrárny Temelín de-facto zastavila, Skupina ČEZ v podpoře regionu pokračuje

Více

Komisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti Evropská komise Rue de la Loi 200 1040 Brusel Belgie. Praha, 12.

Komisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti Evropská komise Rue de la Loi 200 1040 Brusel Belgie. Praha, 12. PhDr. Vladimír Špidla Komisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti Evropská komise Rue de la Loi 200 1040 Brusel Belgie K RUKÁM PANA KOMISAŘE Věc: Žádost o podporu Praha, 12.prosince

Více

VALNÁ HROMADA. Zápis z Valné hromady, konané dne 20.2. 2013 ve 14.00 hodin v centru sdružení v Táboře. Průběh

VALNÁ HROMADA. Zápis z Valné hromady, konané dne 20.2. 2013 ve 14.00 hodin v centru sdružení v Táboře. Průběh VALNÁ HROMADA Zápis z Valné hromady, konané dne 20.2. 2013 ve 14.00 hodin v centru sdružení v Táboře. Průběh 1. Na začátku představila místopředsedkyně Petra Marešová účastníkům Valné hromady činnost občanského

Více

Pomáháme rodinám v Křešicích, které postihla povodeň (2013)

Pomáháme rodinám v Křešicích, které postihla povodeň (2013) Pomáháme rodinám v Křešicích, které postihla povodeň (2013) Těší nás, že lidé k sobě nejsou lhostejní a pomáhají v místech, kterými se letos prohnala povodeň. Nadace se rozhodla pomoci rodinám s dětmi,

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 HISTORIE EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 Historie EU V této kapitole

Více

Návštěva Izraele aneb návrat do školních lavic

Návštěva Izraele aneb návrat do školních lavic Návštěva Izraele aneb návrat do školních lavic Můj projekt na téma holocaustu nastartovala uskutečněná výstava Zmizelí sousedé, kterou jsem zorganizovala na přelomu měsíce února a března roku 2011 na naší

Více

Vaše náměty. Počasí. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz. Přihlášení» Registrace» reklama. zpravy@nova.

Vaše náměty. Počasí. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz. Přihlášení» Registrace» reklama. zpravy@nova. TN.cz Prásk.tv Nova.cz Novaplus.cz Voyo.cz FANDA.tv Krásná.cz Doma.cz Blog.cz Přihlášení» Registrace» reklama Vaše náměty 606 09 09 09 zpravy@nova.cz Hledat článek, osobnost Hledat článek, osobnost Hledat

Více

poznejbibli biblické příběhy pro děti

poznejbibli biblické příběhy pro děti Vyplň následující údaje Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: 1. Příběh: Slepec vidí poznejbibli biblické příběhy pro děti Přečti si: Lukáš 18,35-43 Klíčový verš: Lukáš 18,43 Požádej někoho,

Více

Novinky pro běžce dobré vůle č. 5/2014

Novinky pro běžce dobré vůle č. 5/2014 Novinky pro běžce dobré vůle č. 5/2014 Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Vážení přátelé běžci dobré vůle, ani v těchto chladných zimních dnech naše spolupráce nepřestává. Ráda bych Vám poděkovala za

Více

Do Samsonovy kašny hodili stůl a utrhli stěrač z auta. Mladíky přistihli strážníci

Do Samsonovy kašny hodili stůl a utrhli stěrač z auta. Mladíky přistihli strážníci Čtvrtek, 14. ledna 2016 Zdroj: Jižní Čechy Teď (odkaz) Rubrika: Budějovicko Autor: Markéta Snížková Do Samsonovy kašny hodili stůl a utrhli stěrač z auta. Mladíky přistihli strážníci ČESKÉ BUDĚJOVICE -

Více

CZECH MADE? Proti dvojím standardům a vykořisťování na českém pracovním trhu Multikulturní centrum Praha 1/2008 4/2009 Vytvořeno dne 1.října 2008 Pracovní migrace v České republice Negativní aspekty pracovní

Více

28. ŘÍJEN. Výzva /V Prostoru/

28. ŘÍJEN. Výzva /V Prostoru/ 28. ŘÍJEN Výzva /V Prostoru/ 28. ŘÍJNA 1918 27. října 1918 vyjádřila vídeňská vláda ochotu jednat o mírových podmínkách navržených americkým prezidentem Woodrow Wilsonem. Tato zpráva se rychle dostala

Více

NEOBYČEJNÝ PŘÍBĚH OBYČEJNÉHO ČLOVĚKA KARLA SUCHÉHO

NEOBYČEJNÝ PŘÍBĚH OBYČEJNÉHO ČLOVĚKA KARLA SUCHÉHO NEOBYČEJNÝ PŘÍBĚH OBYČEJNÉHO ČLOVĚKA KARLA SUCHÉHO Tamara Čopová Jiří Čechák Natálie Havlová Filip Wlodarczyk a Mgr. Zdeněk Brila Náš žákovský tým osmé třídy Základní a mateřské školy Jaroslava Seiferta

Více

Parlamentní republika

Parlamentní republika Parlamentní republika Parlament - z fr. parler = mluvit, hovořit -ústřední orgán s celostátní působností - zástupci voleni lidem - v USA kongres, v Německu Bundestag Republika - z lat. res publica = věc

Více

MINIMÁLNÍ MZDA V NĚMECKU STRAŠÍ DOPRAVCE V CELÉ UNII... 2 CO PŘINESL LEDEN V DOPRAVĚ...

MINIMÁLNÍ MZDA V NĚMECKU STRAŠÍ DOPRAVCE V CELÉ UNII... 2 CO PŘINESL LEDEN V DOPRAVĚ... PŘEHLED ZPRÁV MINIMÁLNÍ MZDA V NĚMECKU STRAŠÍ DOPRAVCE V CELÉ UNII... 2 CO PŘINESL LEDEN V DOPRAVĚ... 3 Falešné dálniční známky... 4 Relative PR & Consultancy, s.r.o. 1 PLNÉ ZNĚNÍ ZPRÁV MINIMÁLNÍ MZDA

Více

Sdružení Linka bezpečí Linka Vzkaz domů

Sdružení Linka bezpečí Linka Vzkaz domů Vyšší odborná škola pedagogická a sociální, Evropská 33, Praha 6 Předmět: Management Sdružení Linka bezpečí Linka Vzkaz domů 15. listopadu 2005 Kulíková Daniela 2A SOP Molková Michaela Nováková Daniela

Více

Řecké problémy a dopady na Česko. Praha, 29. dubna 2010

Řecké problémy a dopady na Česko. Praha, 29. dubna 2010 Řecké problémy a dopady na Česko Praha, 29. dubna 2010 Proč se zabývat Řeckem Obviňují nás, že strašíme Řeckem Odborníci i novináři upozorňují, že situace může být horší, než se zdálo V EU se vážně uvažuje,

Více

Systémová korupce vyžaduje systémové řešení. Michael L. Smith, Ph.D. Sociologický ústav AV ČR, v.v.i.

Systémová korupce vyžaduje systémové řešení. Michael L. Smith, Ph.D. Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Systémová korupce vyžaduje systémové řešení Michael L. Smith, Ph.D. Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Prezentace je podpořena projektem Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. s názvem Snižování bezpečnostních

Více

KAPITOLY Z POLITOLOGIE A PRÁVA. TRESTNÍ PRÁVO PROCESNÍ I.část

KAPITOLY Z POLITOLOGIE A PRÁVA. TRESTNÍ PRÁVO PROCESNÍ I.část KAPITOLY Z POLITOLOGIE A PRÁVA TRESTNÍ PRÁVO PROCESNÍ I.část TRESTNÍ PRÁVO PROCESNÍ Stanovuje postup orgánů činných v trestním řízení Konkretizuje, jak postupovat při zjišťování trestných činů, prokazování

Více

Deset let ombudsmana jako národního preventivního mechanismu

Deset let ombudsmana jako národního preventivního mechanismu Deset let ombudsmana jako národního preventivního mechanismu Od roku 2006 provádí ochránce systematických návštěv zařízení, kde se nacházejí osoby omezené na osobní svobodě, a posiluje jejich ochranu před

Více

Mgr. Jana Tichá DATUM VYTVOŘENÍ 10. 2. 2013

Mgr. Jana Tichá DATUM VYTVOŘENÍ 10. 2. 2013 AUTOR Mgr. Jana Tichá DATUM VYTVOŘENÍ 10. 2. 2013 ROČNÍK TEMATICKÁ OBLAST PŘEDMĚT OBOR KLÍČOVÁ SLOVA ANOTACE METODICKÉ POKYNY 4. ročník Český jazyk a literatura Literární výchova Střední vzdělání s MZ,

Více

Zápis ze 7. schůze podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci ze dne 21. května 2015

Zápis ze 7. schůze podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci ze dne 21. května 2015 Zápis ze 7. schůze podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci ze dne 21. května 2015 Přítomni za podvýbor pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci: Antonín Pavel, Brázdil Milan,

Více

Korupce změnil se její charakter nebo náš názor?

Korupce změnil se její charakter nebo náš názor? Korupce změnil se její charakter nebo náš názor? Miroslav Scheinost Institut pro kriminologii a sociální prevenci Praha 4. olomoucká sociologická podzimní konference Olomouc, FF UP 23. 24. října 2014 Korupce

Více

Fond 134: Německé soudy v Protektorátu Čechy a Morava

Fond 134: Německé soudy v Protektorátu Čechy a Morava Fond 134: Německé soudy v Protektorátu Čechy a Morava Archivní fond 134: Německé soudy v protektorátě vznikl spojením písemností německý soudů, státních zastupitelství a věznic působících v Protektorátě

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0410 Číslo šablony: Název materiálu: Ročník: Identifikace materiálu: Jméno autora: Předmět: Tématický celek:

Více

Korupce jako vztah korumpujícího a korumpovaného

Korupce jako vztah korumpujícího a korumpovaného Korupce jako vztah korumpujícího a korumpovaného PhDr. Martin Cejp, CSc. MCejp@iksp.justice.cz Institut pro kriminologii a sociální prevenci www.kriminolologie.cz Definice Korumpující nabízí (většinou

Více