CooLipo Twin. Návod k použití

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CooLipo Twin. Návod k použití"

Transkript

1 CooLipo Twin Návod k použití

2 Obsah OBSAH 2 ÚVOD 2 PROČ PRÁVĚ COOLIPO TWIN? 3 POPIS PŘÍSTROJE 6 POPIS REŽIMŮ 9 POSTUP POUŽITÍ 13 PROCEDURY 14 CO OČEKÁVAT PO PROCEDUŘE PŘÍSTROJEM COOLIPO TWIN 28 ČASTO KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI 29 BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ A KONTRAINDIKACE 32 TECHNICKÉ PARAMETRY 34 ÚDRŽBA 35 Úvod Děkujeme Vám za zakoupení tohoto přístroje. V této příručce naleznete potřebné informace ke správnému a šetrnému užití tohoto přístroje. Prosíme, před začátkem užívání produktu si příručku pečlivě prostudujte, aby nedošlo k poškození přístroje či ublížení na zdraví. Příručku si ponechte na snadno přístupném místě, abyste se na ni mohli v případě nejasností kdykoliv obrátit.

3 Pečlivě si přečtěte upozornění, co s přístrojem nedělat a jaké informace je důležité od klienta zjistit před započetím procedury. Proč právě CooLipo Twin? CooLipo Twin je díky spojení kryo-elektroforézy a kryo-lipolýzy nejefektivnější a nejšetrnější technologie v redukci podkožního tuku na trhu. Chladivý, osvěžující charakter procedury, spolu s inovativní myšlenkou použití speciální kosmetiky, činí tuto proceduru nezapomenutelnou. Hlubší penetrace a lokalizované ošetření poskytuje v porovnání se srovnatelnými technikami lepší výsledky a pocity pleť je po ošetření osvěžená, omlazená a vy získáte na sebejistotě. Kryo-elektroforéza je nejflexibilnější metoda v oblasti péče o pleť, využitelná při celé řadě neduhů. Úspěšně se používá při ošetření vrásek, akné, nepravidelné pigmentace, růžovky (kožní choroba) a citlivé pleti, celulitidy, strií, tukových polštářků, povislé kůže a dehydrované pokožky. Kryo-elektroforéza je neivazivní, bezbolestná metoda nepoužívají se žádné jehly a výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření. Pulsy proudu rozvádějí zchlazené aktivní látky do nejhlubších vrstev kůže. Značné rozdíly v síle proudu umožňují kryoelektroforéze roznést 80 90%, zatímco ionoforéza je schopná rozšířit pouze 5 10% látek. Elektrická stimulace kůže: CooLipo využívá střídavého proudu v kombinaci s kryogenickou technologií. Jakmile je tělo vystaveno chladu, aby se ochránila kůže, tělní buňky vyšlou signál do mozku skrze nervový systém, aby zvýšil průtok krve krevním řečištěm, aby se tělesná teplota dostala zpět na normální hodnotu tím se zvýši prostupnost kůže a aktivní látky tak mohou lépe proniknout do kůže, a to až do hloubky 5 cm pod kůži. Střídavý proud take aktivuje pojivovou tkáň a pomáhá zlepšit tonus kůže a eliminovat toxiny Tyto doplňující účinky skvěle napomáhají hojení u pacientů, kteří podstoupili plastickou operaci. Kryo-elektroforéza eliminuje fyzické bariéry, které najdeme u ionoforézey a šetří tak čas I náklady. Kryo-lipolýza tato uikátní nova metoda je založena na řízeném ochlazování tukových buněk, vedoucí ke krystalizaci lipidů. Tukové buňky poté dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření - jedná se o naprogramovanou buněčnou smrt - apoptózu. Bílé krvinky pak tyto odumřelé buňky odstraní pomocí lymfatického

4 systému. Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, jelikož nereaguje na ochlazení. Ošetření přístrojem CooLipo Twin: Kryo-elektroforéza a kryo-lipolýza mohou být použity jako alternativa invazivnějším technikám jako je zavádění výplní, mezoterapie, liposukce či mikrodermabraze. Pokud je přístroj používán ve spojení se speciální kosmetikou či aktivními složkami, Zchlazení může znecitlivět oblast, která má být ošetřena, stejně jako v jejím okolí omezit vznik otoků. Úžasných výsledků může být dosaženo, aniž by bylo nutné použít metody invazivního charakteru. CooLipo může být také použit k: Mezoterapie bez jehly Tónování kůže a textury Úleva od bolesti Péče po aplikaci laseru (Fraxel, MTS, IPL) Lifting a lipolýza těla a obličeje Kúra vitamínem C Výhody použití přístroje CooLipo Twin: Jedná se o neinvazivní proceduru Principem procedur y je cílené chlazení buněk, u kterých dojde ke krystalizaci lipidů, následnému odumření a vyplavení lymfatickým systémem. Procedura zahrnuje umístění podušek o rozměrech 8 x 12 cm přímo na kůži klienta v oblasti, na kterou má být zákrok zacílen. Po rozložení podušek jsou podušky rychle ochlazeny/zahřáty pro zvýšení efektu. Tuku redukujícího efektu je dosahováno kolem teploty 4 C, s dobou umístění podušek mezi 20 a 30 minutami. U okolní tkáně nedochází k žádnému poškození buněk. Principem je řízená smrt buněk apoptáze. Přirozený biologický process tukové buňky odstraní a dojde tak k redukci tukové vrstvy. Jedná se o bezpečnou procedure odstraňující tuk v okolí nervů, svalů a kostí.

5 Efektivnější je použití této metody v oblastech s vysokým obsahem tuku. Může dojít k pocitům bolesti a může být vhodné použít nějakou formu anestezie. Nepoužívají se žádné jehly, jde o neinvazivní metodu. Nedochází k porušení integrity kůže. Po proceduře není nutné užití léků tlumících bolest. Ihned po proceduře se můžete vrátit k běžným denním činnostem (práce, sport, atd), rekonvalescence není nutná. Působení přístroje CooLipo Twin CooLipo Twin podporuje funkci krevního oběhu, urychluje metabolismus a homeostázi v rámci konfrontační terapie. Tím dochází k zlepšení průtoku krve i v periferních oblastech, zrychlení cirkulace, metabolismu a dodávání živin. Tlumení bolesti Bolest způsobená vymknutím nebo natažením může být utlumena aktivací centrální inhibicí přenosu bolesti a lokálním analgetickým efektem působením chladícího aparátu. Uvolněním nervů dojde k ústupu bolesti (nebo k pocitu vnímání bolesti). Jakmile je tělo vystaveno chladu, aby se ochránila kůže, tělní buňky vyšlou signál do mozku skrze nervový systém, aby zvýšil průtok krve krevním řečištěm, aby se tělesná teplota dostala zpět na normální hodnotu.

6 Diagram bolesti Srovnání působení analgetik Popis přístroje Každé balení obsahuje následující komponenty:

7 Pohled zepředu Pohled zezadu 1. LCD displej pro ovládání 1. Hlavní vypínač ON/OFF 2. Knoflík pro ovládání intenzity 2. Pojistky (2xT10A) 3. Vypínač ON/OFF 3. Podpěra 4. Napájecí konektor 5. Konektor pro podušky a hlavici Příslušenství Číslo Příslušenství Název 1 Poduška pro působení tepla a chladu 2 Hlavice pro působení tepla a chladu (Elektrodový snímač)

8 3 Rukojeť a připojovací kabel (GND) 4 Přívodní šňůra Vysvětlení pojmů 1. Tělo přístroje zařízení, které může být použito nezávisle samo o sobě pro nahřívání či chlazení či elektrostimulační funkci. 2. Displej LCD obrazovka, zobrazuje nastavení přístroje a jeho funkce. 3. Klávesové tlačítko (na dotykové obrazovce slouží k obsluze funkcí přístroje A. Hlavice pro ošetření obličeje připravenost k použití značí přechod od růžové barvy po zelenou.

9 B. Podušky k umístění na tělo - připravenost k použití značí přechod od růžové barvy po zelenou. C. Volba teploty - OFF, -10, -5, 0, 4, 10, 15, 35, 40, 45, P1 a P2. D. Čas nastavení doby trvání procedury stisknutím šipky nahoru či dolů dle toho, zda si přejete čas zvýšit či snížit jedno stisknutí = posun o 1 minutu. Možnost nastavit čas v rozmezí 1 60 minut, doporučená doba procedury je 30 minut, E. Režim proudu - 1 ~ 4 (iontoforézní režim je určen k použití na obličej), 5 ~ 6 (střední frekvenční režim je určen k použití pro fyzickou terapii), AUTO (různé typy vrstev pro použití na tělo). F. Pozitivní a negativní režim nastavujete při ošetření obličeje. (+) základní, ústřední nastavení, (-) citlivé a minimálně invazivní poprocedurální péče. G. Stupeň intenzity ošetření těla a obličeje: od úrovně 1 Lv01 (nejslabší) po úroveň 10 Lv10 (nejsilnější). H. Program Start & Pauza / Stop Popis režimů Režim 1: Přerušovaný galvanický proud o frekvenci 250 Hz (ruční hlavice, obličej) Pro nejhlubší a hloubkové ošetření, napomáhá stimulaci dermální vrstvy ke zvýšení prostupnosti. Režim 2: Přerušovaný galvanický proud o frekvenci 500 Hz (ruční hlavice, obličej) Zacílení na mesoderm, napomáhá zejména potlačit pigmentové skvrny a nesourodosti v barvě kůže. Režim 3: Přerušovaný galvanický proud o frekvenci 1000 Hz (ruční hlavice, obličej)

10 Zacíleno na epidermis, napomáhá relaxaci u jemné citlivé pleti a zlepšení stavu pórů Režim 4: Přerušovaný galvanický proud se střídáním frekvencí 250 Hz, 500 Hz a 1000 Hz (ruční hlavice, obličej) Pomáhá k uvolnění a stabilizaci stavu kůže, zlepšuje míru penetrace a její změnu v závislosti na frekvenci, napomáhá regeneraci v hluboké vrstvě po laserovém zákroku, po zákroku technologií IPL a mezoterapii. Režim 5: Střední elektrická frekvence průběžného typu, (ruční hlavice, tělo) Kontinuální režim vysílání proudu, napomáhá stimulaci svalů, ulevuje od bolesti a zjemňuje povrch kůže v oblasti zvýšeného výskytu tukových buněk. Může být použit na různé části těla. Režim 6: Střední elektrická frekvence pulsního typu (podušky, tělo) Pro spodní části těla, jako je břicho, stehna a hýždě Režim P1/P2 Hlavice 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min P P Poduška 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min 5 min P P

11 Možnosti nastavení teploty OFF Hlavice ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO Poduška ANO NE NE NE ANO ANO ANO ANO ANO ANO Výchozí čas nastavený pro proceduru za použití hlavice je 15 minut. Výchozí čas natavený pro proceduru za použití podušek je 30 minut. Automatický program 1 (umístění podušek, tělo): 5 fází opakujících se ve smyčce Fáze 1 Fáze 2 Fáze 3 Fáze 4 Fáze 5 Umístění podušky 1 Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud OFF OFF OFF Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud Umístění podušky 2 OFF Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud OFF OFF Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud Umístění podušky 3 OFF OFF Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud OFF Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud Umístění podušky 4 OFF OFF OFF Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud Stabilní 4KHz±50Hz mikroproud

12 Automatický program 2 (umístění podušek, tělo): 5 fází opakujících se ve smyčce Fáze1 Fáze 2 Fáze 3 Fáze 4 Fáze 5 Umístění podušky 1 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 OFF OFF OFF 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 Umístění podušky 2 OFF 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 OFF OFF 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 Umístění podušky 3 OFF OFF 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 OFF 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 Umístění podušky 4 OFF OFF OFF 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0 4KHz±50Hz mikroproud, měnící se v rozemí od 0 po největší a pak zpět na 0

13 Nastavte dobu procedury v závislosti na pocitech klienta, výše uvedené intervaly jsou platné pro teplý a studený režim. Postup použití 1. vyberte program (podušky nebo hlavice) 2. Vyberte režim (výchozí /Default Therapy/ nebo nastavený uživatelem /User Therapy) 3. Vyberte program (teplotu, čas, režim, polaritu)

14 Procedury Obličej Nástroj: ruční hlavice Technika elektroforézy s chladivým gelem 1. Zapojte přístroj do elektrické zásuvky a přístroj pomocí spínače zapněte (poloha ON). 2. Nejprve vyberte proceduru pro obličej 3 Čas: 20 minut 4. Vyberte režim pro proud, režim 1 až 4 (dle obrázku níže) 5. Vyberte pozitivní či negativní polaritu, zvolte mezi možnostmi (+) a (-) 6. Podle typu procedury a kůže je nutné zvolit teplotu

15 (-10, -5, 0, 4, 10, 15, 35, 40, a 45 C) 7. Na cílovou oblast, kterou hodláte ošetřovat, naneste dostatečné množství vodivého gelu a dbejte na to, aby byl kontakt mezi kůží klienta a hlavicí neustále navlhčený. 8. Vyberte adekvátní produkt odpovídající ošetřované oblasti 9. Pro spuštění procedury stiskněte tlačítko START 10. Otočným tlačítkem (CHA A) upravíte intenzitu 11. Pohyby provádějte krouživými pohyby ve směru vzhůru, podél obličejových svalů, povrch obličeje jemně masírujte. Tělo Nástroj: Rozmístění tělových podušek Technika zmrazení tukových buněk (pro břicho, hýždě a stehna) 1. Vyberte oblast, kterou hodláte ošetřovat a podušky

16 2. Čas: 30 minut 3. Vyberte režim pro proud, režim 5 nebo 6, Automatický režim 1 nebo 2, režim P1 nebo P2 (dle obrázku níže) 4. Podle typu procedury a kůže je nutné zvolit teplotu (4, 10, 15, 35, 40, a 45 C) 5. Pokud zvolíte program P1 nebo P2, nemusíte nastavovat teplotu. 6. Nejprve je na cílovou oblast nutné nanést Kryo * E vodivý gel, poté na kůži nastříkat Kryo * E koncentrát, vyčkat po dobu 30 vteřin, dokud se na těle nevytvoří maska a poté na gel přiložit silonový sáček. 7. Poté ve vodě navlhčete sterilní obvaz a umístěte jej na černé části elektrické podušky pro vodivost. 8. Pro započetí procedury stiskněte tlačítko Start. 9. Otočte knoflíkem (CH B) pro regulaci intenzity

17 Tělo Nástroj: Nemůže být používáno k umístění jako podušky, ale pro tvarování určitých linií či k masáži těla. ruční hlavice 1. Vyberte k ošetření ruční hlavici 2. Čas: 30 minut 3. Vyberte režim pro proud, režim 5 (dle obrázku níže) 4. Vyberte příslušnou teplotu: pro masáž těla : 40 C, pro tvarování linií : - 10 C 5. Pro masáž těla použijte ultravodivý gel 6. Pro spuštění procedury stiskněte tlačítko Start 7. Otáčením knoflíku (CH A) upravíte intenzitu 8. Podrobnější informace k jednotlivým partiím jsou k vidění na níže uvedených obrázcích.

18

19 Další možnosti aplikace Péče po absolvovaném zákroku laserem Péče po podstoupení mezoterapie Péče po absolvování omlazující procedury metodou IPL 1. Po skončení kterékoliv z výše uvedených procedur: 2. Vyberte odpovídající ošetřující prostředek (Sensol rozjasňující roztok, revitalujizující roztok, vypínací roztok, AC Phyto roztok)

20 3. Vyberte režim ošetření hlavy Teplota : -10 C (negativní polarita) Režim: režim 4, napomáhá k relaxaci a zklidnění kůže Penetrace účinných látek bude cílena na různé vrstvy kůže. 4. Pohybujte hlavicí v jemných krouživých pohybech tak, abyste jemně napínali kůži. Aplikujte po dobu 15 minut. Ztráta chloupků a ošetření jizev Krok 1 vyberte adekvátní roztok Krok 2 Vyberte režim ošetření obličeje Krok 3 nastavte teplotu na -10 C (negativní polarita) Krok 4 vyberte režim: režim 4, a zklidnění kůže. který je určen k relaxaci Následně aplikujte vybraný roztok a pohybujte hlavicí v jemných krouživých pohybech po dobu minut., aby mohlo dojít k penetraci účinných látek do požadovaných vrstev kůže. Uvolnění svalového spasmu (křeče) Někteří klienti trpí chorbou zvanou syndrom myofasciální bolesti. Myofasciální syndrom představuje poruchu svalové činnosti spojenou s bolestmi nebo vegetativními symptom, které vznikají na podkladě dráždění trigger pointu (spoušťového bodu) tohoto svalu. Tzv. Trigger point vzniká přetížením svalu libovolného původu, a to jak akutním nebo chronickým. Dalšími možnými příčinami vzniku mohou být nachlazení, přímý úraz svalu nebo patologické procesy v blízkosti svalu.

21 Péče po zákroku Fraxel laserem Odstranění erytémy/ zvlhčení/ omlazení/ zjemnění pokožky/ uvolnění kůže/ uvolnění bolesti 1. Základ relaxační roztok, relaxační maska, ampule atd. 2. Nastavení C, režim 4, ruční hlavice, negativní polarita 3. Alternace ošetření 3 oblastí čelo a obě tváře, každou 7 minut

22 spirálovými pohyby nebo lehkým tlakem. Nevýhody Fraxelu oproti CooLipo Twin: Doba procedury a příprava na ni (anestezie) je dlouhá. Zařízení je nákladné. Přítomnost zbytkového tepla Dlouhá doba běhu naprázdno Péče po zákroku MRS a použití STEM buněčného roztoku Co je STEM buněčného roztok? STEM buněčný roztok je speciální kosmetický roztok používaný k intenzivní regeneraci a zvlhčení. Co je MRS /Microneedle Roller System/ Jedná se o metodu ošetření za použití speciálního válečkové hlavice, na které se nachází 192 ocelových jehliček o průměru mezi 0,5 a 2,0 mm, které jsou tenčí, jemnější než vlas a velmi tvrdé. Jedná se o systém obnovy buněk, podněcující vznik nového kolagenu bez poškození kůže a obnovu škáry. Maximálního efektu různých ošetření závisí na podané látce, která bude vstříknuta do přibližně mikrootvorů vytvořených v kůži během 5 minut. 1. Používejte po proceduře MRS se STEM buněčným roztokem 2. Základ: STEM buněčný roztok Ošetření probíhá paralelně ampule placenty (rozjasňující efekt) - Vitamín C (zesvětlující efekt) 3. CooLipo nastavení: -10 C, režim 4, ruční hlavice, pozitivní polarita 4. Proceduru provádějte za použití STEM buněčného roztoku pomocí ruční hlavice Zvlhčení/ omlazení/ zklidnění pokožky/ uvolnění kůže, uvolnění bolesti/ regenerace / penetrace roztoku

23 Péče po ošetření technologií IPL 1. Ošetření IPL 2. Základ: relaxační roztok, relaxační maska, ampule, atd. 3. Nastavení CooLipo: -10 C, režim 4, ruční hlavice, negativní polarita 4. Alternace ošetření 3 oblastí čelo a obě tváře, každou 7 minut spirálovými pohyby nebo lehkým tlakem. Zvlhčení/ zklidnění pokožky/ relaxace kůže, uvolnění bolesti/ regenerace / penetrace roztoku Ošetření pokožky hlavy 1. Odstranění šupin 2. Masáž pokožky hlavy 3. Pro eliminaci bolesti uvolněte svaly seskupené v okolí zadní strany krku a ramen jemnými pohyby ručním nástavcem v režimu 5. V této fázi by měla být teplota nastavena v rozmezí C při mírné bolesti, při větších bolestech pak na hodnotu -10 C. 4. Pokožka hlavy by měla být ošetřována krouživými a masírujícími pohyby s tím samým nastavením. Řada klientů trpí v těchto oblastech bolestmi, které jsou způsobeny zejména stresem, masáž pomocí

24 přístroje CooLipo a následná vyživující péče by měly být v souladu pro zajištění co největšího přínosu procedury. 5. Výživná péče: a. teplota -10 C, režim 4, ruční hlavice, negativní polarita b. Základ: roztok odpovídající příznakům, vyživující ampule, atd. c. Po zatlačení na konkrétní bolestivé body dokončete proceduru přejížděním ve směru linie vlasů Ošetření trapézového svalu Úleva od bolesti, uvolnění ztuhlého svalu, zlepšení prokrvení, úleva od stresu Lifting obličeje 1. Účinky: zlepšení stavu povislé kůže, zaoblení tvaru čelistí, jemné zlepšení kožní mikrocirkulace, zlepšení stavu tmavých kruhů pod očima 2. Základ: vypínací, zvlhčující roztok 3. Nastavení CooLipo: 40 C, režim 5, ruční nástavec 4 Po jemné relaxaci svalu kývače opakujte krouživé a rovné pohyby ve směru žvýkacího svalu. Pomalu zvyšujte intenzitu od hodnoty 0, dokud klient neshledá pro něj co nejpříjemnější úroveň intenzity.

25 Péče o tělo 1 1. Účinky: Koncentrace na specifickou oblast, kde je požadován úbytek tuku a tvarování linií. Silné vypnutí a redukce celulitidy díky formování elastických vláken ve svalech a buněčné obnově. 2. Základ: ultravodivý gel, masážní přípravky na tělo, atd. 3. Nastavení CooLipo: relaxační masáž: 40 C, režim 5. Ruční hlavice pro vypnutí: - 10 C, režim 5, ruční hlavice 4 Po jemné relaxaci svalu kývače opakujte krouživé a rovné pohyby ve směru žvýkacího svalu. Pomalu zvyšujte intenzitu od hodnoty 0, dokud klient neshledá pro něj co nejpříjemnější úroveň intenzity.

26

27 Péče o tělo 2

28 Co očekávat po proceduře přístrojem CooLipo Twin Bezprostředně po absolvování procedury na přístroji CooLipo Twin: Po proceduře není potřeba žádná rekonvalescence. Můžete se ihned vrátit k běžnému životu a vykonávat činnosti, na které jste zvyklí, a to včetně práce a cvičení. Bezprostředně po proceduře může být tkáň na dotek či na pohled ztuhlá. Tento stav je normální a během několika minut odezní. Přibližně po dobu 20 minut po proceduře bude kůže zčervenalá. V dané oblasti můžete po proceduře pociťovat jistou otupělost. Toto je normální stav a odezní během několika hodin po proceduře. Tlak vakua může způsobit modřiny či zvýšenou citlivost na dotek. Pokud k tomuto dojde, většinou projevy odezní během několika týdnů. V následujících dnech a týdnech po proceduře na přístroji CooLipo Twin: Po proceduře se v místě aplikace objeví zčervenání, které může trvat od několika minut po několik hodin, každopádně se jedná pouze o dočasný efekt. Někteří citlivější pacienti mohou zaznamenat dlouhodobější a intenzivnější zčervenání, které úplně odezní teprve po několika dnech. V případě, že trpíte bolestmi, objeví se přetrvávající otok nebo se zčervenání zhoršuje, případně stav trvá déle než dva týdny, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. U cílené oblasti není neobvyklý výskyt modřin, které mohou přetrvat během pár týdnů po proceduře. Pokud se modřiny nehojí či se během dvou týdnů zhoršují, kontaktuje svého ošetřujícího lékaře. V průběhu dvou týdnů po proceduře můžete pozorovat následující symptomy: brnění, citlivost nebo bolestivost. Pokud příznaky přetrvávají déle než dva týdny nebo se zhoršují, kontaktujte svého ošetřujícího lékaře. Po proceduře můžete během následujících až 8 týdnů pociťovat v dané oblasti dočasné otupení. Během následujících týdnů po ošetření budete pozorovat postupnou redukci tukové vrstvy. Díky působení přístroje CooLipo by měl být zaznamenán viditelný a měřitelný úbytek tukové tkáně během dvou až čtyř měsíců.

29 Následná péče Naplánujte si návštěvy vašeho lékaře po kontrolu vašich výsledků. Znovunabytí tukové tkáně po proceduře zabráníte díky přiměřenému zdravému stravování a pravidelnému cvičení tyto návyky mohou také velmi pomoci k dosažení kýžených výsledků. Po proceduře můžete pozorovat viditelné měřitelné výsledky úbytku tuku v časovém horizontu dvou až čtyř měsíců. Při následujících procedurách by měl lékař zhodnotit zatím vámi dosažené výsledky a následně určit zda a kolik dalších aplikací na přístroji CooLipo budete potřebovat k dalšímu úbytku tuku. Často kladené otázky a odpovědi 1. Co znamená, že přístroj CooLipo Twin pracuje na principu kryo-lipolýzy? Jedná se o novou, neinvazivní metodu redukce tuku, která je šetrná a efektivní, zacílená na konkrétní tělesné partie. Výsledky jsou viditelné a měřitelné, úbytek tuku působí přirozeně. Co tuto metodu odlišuje od ostatních je využití chladivé technologie, která je zacílena na eliminaci tukových buněk. U této neinvazivní procedury se nepoužívají žádné jehly, žádné řezání, není potřeba anestezie nebo léky tlumící bolest, stejně tak není nutná žádná rekonvalescence. 2. Co se skrývá za technologií Coolipo Twin? Podstatou procedury je proces zvaný kryo-lipolýza, který byl objeven světově známými dermatology lékařské fakulty Harvardské univerzity, Dr. Dieterem Mansteinem a Dr. R. Roxem Andersonem, v Msssachusettské obecné nemocnici v Bostonu, MA. Tento výzkum ukázal, že tukové buňky jsou přirozeně náchylnější na chlad než buňky okolní tkáně, a tak mohou být tukové buňky chladem bezpečně eliminovány bez poškození okolní tkáně a kůže. Tento objev vedl k vývoji neinvazivního přístroje CooLipo Twin. 3. Jsou při použití přístroje CooLipo Twin nějaké časové prostoje? NE. Při použití přístroje CooLipo Twin nejsou žádné časové prostoje během procedury neinvazivní aplikátor řízeně přenáší chlad do cílové oblasti a eliminuje tak

30 tukové buňky v požadované tělesné partii. Jak jsou tukové buňky vystaveny chladu, začne se spouštět proces jejich přirozeného odstranění, který postupně vede k redukci tukové vrstvy. To má za následek zmenšení tukových polštářů, což je u běžných pacientů viditelné během dvou až čtyř měsíců. Procedura je pro klienty příjemná a komfortní. Není zapotřebí žádné anestezie nebo léků utišujících bolest (založeno na závěrech pacientů z klinických testů). 4. Je pro mě procedura na přístroji CooLipo Twin vhodná? Ideálními kandidáty na aplikaci přístrojem CooLipo jsou osoby relativně zdravé, ale jsou nespokojeni se středně velkými tukovými polštáři, které nejsou snadno odstranitelné dietou či cvičením. Pokud je vašim cílem lokální redukce tukové tkáně, ale nechtíce podstoupit chirurgický zákrok, je použití přístroje CooLipo Twin ideálním řešením. Přístroj není určen k léčbě obezity nebo snížení váhy a není náhradou za liposukci prováděnou chirurgickou metodou. Klinické studie ukazují, že u této cílové skupiny klientů, je procedura přístrojem CooLipo efektivním způsobem redukce tuku, a to bezbolestně, bez rizika a potřeby rekonvalescence nebo invazivních zásahů. Výsledky jsou viditelné a působí přirozeně. Proceduru během klinických studií podstoupily stovky osob. 5. Jak přístroj CooLipo Twin funguje? Během procedury neinvazivní aplikátor řízeně ochlazuje cílenou oblast a eliminuje tak tukové buňky v konkrétních partiích vašeho těla. 6. Co se stane s tukovými buňkami? Vystavení chladu vede k přirozenému procesu zániku tukových buněk, která postupně vede k redukci objemu tukové vrstvy. Tukové buňky v ošetřované oblasti jsou šetrně odstraňovány skrze normální tělesné metabolické procesy, podobné tomu, jakým je zpracováván tuk z potravy a jiných zdrojů. 7. Jaké jsou přirozené tělesné projevy po proceduře? Procedura je kompletně neinvazivní, což klientovi dovoluje návrat k běžným činnostem bezprostředně po zákroku, a to včetně cvičení a práce. Po proceduře se může v dané oblasti objevit zčervenání, které může trvat v řádu minut až hodin.

31 V některých partiích může dojít k tvorbě modřin, které zmizí během několika následujících týdnů. Řada klientů může pociťovat jemné brnění či otupělost v dané oblasti, a to až po dobu osmi týdnů. 8. Je ošetření přístrojem CooLipo Twin bolestivé? Pro většinu klientů je procedura příjemná. Není zapotřebí žádné anestezie či bolest tlumících léků (založeno na poznatcích získaných od klientů během klinických studií). Obvykle si pacienti během procedury čtou, pracují na notebooku, poslouchají hudbu nebo zkrátka jen relaxují. 9. Jak dlouho procedura trvá? Procedura obvykle zabere 30 minut až 1 hodinu v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. 10. Je po proceduře nutná rekonvalescence? Po proceduře není nutná žádná rekonvalescence. Po ošetření můžete pokračovat v běžných denních činnostech, na které jste zvyklí, a to včetně práce a cvičení. 11. Jak dlouho potrvá, než zaznamenám výsledky? Viditelné, měřitelné výsledky redukce tuku jsou typicky viditelné dva až čtyři měsíce po první CooLipo proceduře. Po prvním sezení byste měli navštívit svého ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním dosažené, případně další procedury na přístroji CooLipo Twin. 12. Kolik procedur musím podstoupit, než poznám výsledky? Po prvním sezení byste měli navštívit svého ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním dosažené, případně další procedury na přístroji CooLipo Twin. 13. Jaká je trvanlivost důsledků? Dle zkušenosti našich klientů vydrží redukce tukové vrstvy nejméně 6 měsíců od podstoupení procedury. Je známo, že tukové buňky eliminované procedurou uvolní lipidy, které jsou absorbovány přirozeným metabolismem těla. Nepředpokládá se, že

32 se tyto eliminované tukové buňky v dané oblasti obnoví dříve než buňky odstraněné invazivními metodami, jako je například liposukce. 14. Čím se procedura přístrojem CooLIpo odlišuje od ostatních metod? Řízeným chlazením dochází k zacílení výhradně na tukové buňky a jejich následnou eliminaci. Další metody ošetření, jako je například laser, radiofrekvence nebo cílené působení ultrazvuku sice takové působí na tukové buňky,ale mohou zasáhnout také okolní tkáň to u kryo-lipolýzy s přístrojem CooLipo Twin nehrozí. Bezpečnostní upozornění a kontraindikace 1. Klienti nesmí být za žádných okolností v přímém kontaktu s komponenty, do kterých je pouštěn proud. 2. Zvýšenou pozornost věnujte klientům s kardiostimulátory a podobným zařízením, aby nedošlo k výpadku funkcí přístroje. 3. Přístroj nesmí být používán v blízkosti klienty sledujících zařízení. 4. Přístroj smí být používán pouze vyškoleným personálem. 5. Během používání přístroje prosím respektujte následující instrukce: - Průběžně kontroluje, zda je s klientem i zařízením vše v naprostém pořádku. - Pokud je něco v nepořádku buď s klientem nebo se samotným přístrojem, nepokračujte dříve než prověříte zajištění klientovi bezpečnosti. Pakliže je vše v pořádku, můžete v proceduře pokračovat. - Uchovávejte přístroj /podušky/ mimo dosah teplých povrchů a zdrojů tepla. Kontraindikace Těhotné nebo kojící ženy Epilepsie Nádorová onemocnění Akutní zánět nebo infekční choroba

33 Srdeční či ledvinová onemocnění Vážná cukrovka Potíže s krvácivosti, srdcem, mozkem, páteří nebo krčními uzlinami Voperované zařízení vysílající pulsy, implantáty (včetně plastických), výztuže kostí Ošetření břicha se nesmí provádět v případě menstruace nebo inkontinence. Změněná vnímavost tepla, přirozeně vysoká teplota těla Atopický ekzém Opatření během procedury Pozorně sledujte kůži klienta, aby nedošlo k jejímu poškození. Chraňte elektrody a podušky před nárazem Pokud přestanete přístroj na chvilku používat (na dobu menší než 1 minuta), přepněte přístroj do Pauzy. Pokud přístroj přestanete používat na dobu delší než 1 minuta, přístroj vypněte. Pokud potřebujete provést kontrolu klienta, nevypínejte přístroj, pouze snižte intenzitu na hodnotu 0. Pokud již přístroj používáte nepřetržitě 2 hodiny, přístroj přibližně na 10 vypněte a nechte odpočinout. Pokud se vám během procedury nezdá míra generovaného tepla, nezvyšujte intenzitu až na maximum. Pokud indikátor intenzity nefunguje, může to být důsledkem poškození interních částí přístroje. V tomto případě je nutné přístroj vypnout a obrátit se na autorizovaný servis.

34 Technické parametry CooLipo Twin specifikace: Zařízení třídy I, typ BF Příkon a spotřeba energie: 110VAC/ 60Hz, 220VAC/ 60Hz (volitelné) Procesor: ARM -32 bit: S3C2440AL Teplota nastavitelná pro hlavici i podušky: -5, 0, 4, 10, 15, 35, 40, 45 C Nastavení času: od 1 minuty do 60 minut, po 1 minutě Parametry displeje: 8 TFT barevný LCD displej (640x480), podsvícení Vyrobeno v Koreji, Dermaster Lab. Parametry elektrické stimulace Hlavice / Poduška Režim Typ vln Frekvence (Hz) P-P Výstupní napětí (Max.) I Pulsní Vpp II Pulsní Vpp Hlavice III Pulsní 1,000 13Vpp IV Pulsní 250, 500, 1,000 13Vpp V Sinusový 4K 100Vpp VI Sinusový 4K 100Vpp I Pulsní Vpp II Pulsní Vpp III Pulsní 1,000 13Vpp Poduška IV Pulsní 250, 500, 1,000 13Vpp V Sinusový 4K 100Vpp VI Sinusový 4K 100Vpp VII Sinusový 4K 100Vpp VIII Sinusový 4K 100Vpp

35 Údržba Po každém použití hlavici i podušky očistěte suchou tkaninou. Udržujte povrch podušek čistý (očistěte podušky od přebytečného vodivého gelu. Údržbu přístroje provádějte zásadně, pokud je přístroj vypnutý. Očistěte jeho povrch suchou tkaninou. Udržujte přístroj v čistotě. Přístroj nevystavujte přímému slunečnímu záření, prudkým změnám teploty nebo vysoké teplotě a vlhkosti. Nesvěřujte opravy či jiné úpravy přístroje nepověřené osobě. V případě potřeby se obraťte na autorizovaný servis či vašeho prodejce. Chraňte přístroj před nárazy a otřesy. Vždy před použitím zkontrolujte, že je přístroj i jeho veškeré příslušenství v pořádku. Pokud se chystáte použít zařízení, které nebylo delší dobu v provozu, ujistěte se, že je přístroj bezpečně funkční. Nemrznoucí kapalina 500 ml nemrznoucí kapaliny ml čisté vody smíchejte dohromady předtím, než směs nalijete do přístroje. Před uskladněním přístroje vypusťte z přístroje všechnu vodu a nalijte do něj tuto nemrznoucí směs. Přístroj byl schválen pro použití v zemích EU a je proto opatřen značkou CE. Veškeré potřebná dokumentace je k dispozici u dovozce. Změny technických parametrů, vlastností, tiskové chyby vyhrazeny. Záruční a pozáruční opravy zabezpečuje dovozce: Compex spol. s r.o., Palackého 105, Brno ve svém centrálním servisním středisku na výše uvedené adrese ;

ULTRATONE SALON 10 ULTRA PLUS NÁVOD K POUŽITÍ

ULTRATONE SALON 10 ULTRA PLUS NÁVOD K POUŽITÍ ULTRATONE SALON 10 ULTRA PLUS NÁVOD K POUŽITÍ Tento přístroj byl vyroben a testován ve shodě s normami EN60601-:1990, IEC 601:1988, Elektrický zdravotnický prostředek IEC 601-2-10:1987, Bezpečnost nervových

Více

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce.

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. Ab Tronic X2 Masážní pás Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. RYCHLÝ START PŘED POUŽITÍM TOHOTO VÝROBKU SI POZORNĚ PŘEČTĚTE NÁSLEDUJÍCÍ POKYNY! Pokud budete mít další dotazy nebo byste se

Více

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce.

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. Ab Tronic X2 Masážní pás Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. RYCHLÝ START PŘED POUŽITÍM TOHOTO VÝROBKU SI POZORNĚ PŘEČTĚTE NÁSLEDUJÍCÍ POKYNY! Pokud budete mít další dotazy nebo byste se

Více

Poskytujeme služby estetické medicíny technologií E-light a RF

Poskytujeme služby estetické medicíny technologií E-light a RF Poskytujeme služby estetické medicíny technologií E-light a RF O technologii E-LIGHT E-ligtht technologie používá k ošetření kombinaci energie pulsního světla (IPL) a Bi-polárních radiofrekvenčních vln(rf).

Více

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE Hypertrichóza a nežádoucí ochlupení je běžným kosmetickým problémem jak u mužů, tak u žen. Mechanismus depilace pomocí pulsního světla a VPL je založen na principu selektivní

Více

IPL7000. z Epilátor SatinSkin Pro Návod k použití. BEURER GmbH Söflinger Str. 218 89077 Ulm (Germany) www.beurer.com

IPL7000. z Epilátor SatinSkin Pro Návod k použití. BEURER GmbH Söflinger Str. 218 89077 Ulm (Germany) www.beurer.com IPL7000 z Epilátor SatinSkin Pro Návod k použití BEURER GmbH Söflinger Str. 218 89077 Ulm (Germany) www.beurer.com Česky Obsah 1. Vysvětlení symbolů...4 2. Úvod...4 3. Varovné a bezpečnostní pokyny...5

Více

ULTRATONE. meditonepro NÁVOD K POUŽITÍ

ULTRATONE. meditonepro NÁVOD K POUŽITÍ ULTRATONE meditonepro NÁVOD K POUŽITÍ 1 OBSAH Seznam příslušenství 3 Zapojení 4 Funkce přístroje 5 MeditonePro programy 6 Doporučené protokoly ošetření 7 Procedura krok za krokem 13 Seznam diagramů rozmístění

Více

AB TONIC II. Aktuální verzi návodu v elektronické podobě najdete na www.tvproducts.cz

AB TONIC II. Aktuální verzi návodu v elektronické podobě najdete na www.tvproducts.cz AB TONIC II CZ Model No.: MC0223 Návod k používání Vážený zákazníku, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil nákupen tohoto výrobku. Věříme, že s ním budete plně spokojen. Tento návod slouží pro

Více

KATALOG SLUŽEB. Vaše krása v našich rukou DERMIC FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X

KATALOG SLUŽEB. Vaše krása v našich rukou DERMIC FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X Vaše krása v našich rukou DERMIC 2012 KATALOG SLUŽEB FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X RADIOFREKVENCE - obličejová RADIOFREKVENCE - tělová MESOPEELING Antiaging MESOBUST Zpevnění

Více

BIO -V IBC 3020 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Základní a praktické informace o systému světelné terapie. pro zdravé a krásné tělo

BIO -V IBC 3020 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Základní a praktické informace o systému světelné terapie. pro zdravé a krásné tělo BIO -V pro zdravé a krásné tělo IBC 3020 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Základní a praktické informace o systému světelné terapie OBSAH 1. Úvod......................................str. 3 2. Návod k použití...............................str.

Více

Datum poslední revize návodu k obsluze : 13.05.2013. Uživatelský manuál pro Jett Breast AB-608

Datum poslední revize návodu k obsluze : 13.05.2013. Uživatelský manuál pro Jett Breast AB-608 Datum poslední revize návodu k obsluze : 13.05.2013 Uživatelský manuál pro Jett Breast AB-608 Masážní přístroj pro tvarování poprsí Přístroj pracuje na základě kombinace jednoduchých fyziologických poznatků.

Více

NÁVOD K INSTALACI A POUŽITÍ

NÁVOD K INSTALACI A POUŽITÍ NÁVOD K INSTALACI A POUŽITÍ Infrasauna InfraMar 3000 K2 Sauna: Objevte kouzlo relaxace a zdraví 1 PŘEDSTAVENÍ VÝROBKU Děkujeme vám za to, že jste si vybrali naši infračervenou saunu, a blahopřejeme vám

Více

NÁVOD K POUŽITÍ. Prostudujte, prosím, podrobně tuto příručku, než začnete používát váš nový běžecký pás.

NÁVOD K POUŽITÍ. Prostudujte, prosím, podrobně tuto příručku, než začnete používát váš nový běžecký pás. NÁVOD K POUŽITÍ Prostudujte, prosím, podrobně tuto příručku, než začnete používát váš nový běžecký pás. OBSAH Důležité bezpečnostní zásady Důležité zásady týkající se připojení k elektřině Zásady uzemnění

Více

Návod na použití. Sauna nové generace Váš domácí relax! (návod k montáži) Překlad z originálního návodu

Návod na použití. Sauna nové generace Váš domácí relax! (návod k montáži) Překlad z originálního návodu Návod na použití (návod k montáži) HEALTHLAND Standard 2002 HEALTHLAND DeLUXE 2220 CB/CR HEALTHLAND DeLUXE 2002 CARBON HEALTHLAND DeLUXE 3003 CARBON HEALTHLAND DeLUXE 4004 CARBON HEALTHLAND DeLUXE 4005

Více

Použití Balení: Kód: Zesvětlující krém na obličej Účinek Použití Balení: Kód: Vyhlazující náplasti na oční víčka Účinek Použití Balení: Kód:

Použití Balení: Kód: Zesvětlující krém na obličej Účinek Použití Balení: Kód: Vyhlazující náplasti na oční víčka Účinek Použití Balení: Kód: Krém uvolňuje cévy a eliminuje podráždění kůže. Aktivní komplex proti kuperóze s éterickým olejem heřmánku normalizuje mikrocirkulaci v kapilárách, brání vzniku shluku žilek. Výrazně zmenšuje zčervenání

Více

SPA & WELLNESS BROCHURE

SPA & WELLNESS BROCHURE SPA & WELLNESS BROCHURE 2012 / 2013 Czech version Vážení hosté Tradice lázeňství, v podobě v jaké ho známe dnes, sahá až do dob dávného starověku. Již slavní Římané, a před nimi i staří Řekové a Egypťané,

Více

PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD

PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD Poznámky: PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD Gratulujeme ke koupi přístroje ABTonic, moderního elektronického cvičebního systému, který je vytvořen k podpoře formování

Více

VNS Therapy. Základní fakta pro pacienty s epilepsií. Manuál pro pacienty

VNS Therapy. Základní fakta pro pacienty s epilepsií. Manuál pro pacienty VNS Therapy Základní fakta pro pacienty s epilepsií Manuál pro pacienty Manuál pro pacienta s epilepsií pro stimulaci vagového nervu pomocí VNS Therapy systému Leden 2008 Verze pro státy mimo USA 2006

Více

VIBRAČNÍ POSILOVACÍ STROJ VIBRO JETT 1720. Návod k použití

VIBRAČNÍ POSILOVACÍ STROJ VIBRO JETT 1720. Návod k použití VIBRAČNÍ POSILOVACÍ STROJ VIBRO JETT 1720 Návod k použití Úvod Děkujeme Vám za zakoupení tohoto produktu. Před prvním použitím posilovacího stroje si prosím pečlivě přečtěte tento návod k použití. Tento

Více

Luxury Spa Book CZECH VERSION

Luxury Spa Book CZECH VERSION Luxury Spa Book CZECH VERSION LÉKAŘSKÝ TÝM Vedoucí lékař Alexandr Lukovnikov, M.D. Helena Urbancová, M.D. Prof. Rafael Gurevič, M.D., D. Sc. Natalia Lapina, M.D. Tomáš Martykán, M.D. Miloš Starý, M.D.

Více

L ék ař sk ý magazín. 3. ročník, prosinec 2009, 45,- Kč. Chutná. hezky jihočesky... JAK. na chronické bolesti. FitVibe.

L ék ař sk ý magazín. 3. ročník, prosinec 2009, 45,- Kč. Chutná. hezky jihočesky... JAK. na chronické bolesti. FitVibe. B.O.D.Y. L ék ař sk ý magazín 3. ročník, prosinec 2009, 45,- Kč Chutná hezky jihočesky... JAK na chronické bolesti FitVibe Jindřichův Hradec LUXURY SPA & WELLNESS HOTEL enjoy the difference - první holistický

Více

Detoxikační přístroj Návod k použití

Detoxikační přístroj Návod k použití Detoxikační přístroj Návod k použití Než začnete používat zakoupený přístroj, přečtěte si prosím pozorně tento návod k použití. Výrobek je určen uživatelům bez závažných zdravotních komplikací. Stručný

Více

OBSLUHA A INSTALACE CENTRÁLNÍ VENTILACE S REKUPERACÍ TEPLA» LWZ 403 SOL

OBSLUHA A INSTALACE CENTRÁLNÍ VENTILACE S REKUPERACÍ TEPLA» LWZ 403 SOL OBSLUHA A INSTALACE CENTRÁLNÍ VENTILACE S REKUPERACÍ TEPLA» LWZ 0 i» LWZ 0 SOL» LWZ 0 SOL OBSLUHA CENTRÁLNÍ VENTILACE S REKUPERACÍ TEPLA OBSLUHA Obecné pokyny. Vysvětlivky symbolů Bezpečnost. Použití v

Více

ULTRATONE. excelpro NÁVOD K POUŢITÍ

ULTRATONE. excelpro NÁVOD K POUŢITÍ ULTRATONE excelpro NÁVOD K POUŢITÍ 1 2 OBSAH Úvod do elektroterapie 3 Programy Excel Pro 4 Obsluha přístroje 6 Péče a údrţba 9 Ovládání řídící jednotky 10 Uţivatelské funkce pro pokročilé 11 Chybová hlášení

Více

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Z čistě fyzikálního hlediska je infračervené záření elektromagnetické vlnění, které se na stupnici elektromagnetického vlnění nalézá mezi červenou

Více

UŽIVATELSKÝ NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ VÍŘIVÉ VANY NEMO 2012

UŽIVATELSKÝ NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ VÍŘIVÉ VANY NEMO 2012 UŽIVATELSKÝ NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ VÍŘIVÉ VANY NEMO 2012 NEMO 2012 JAKO LUXUSNÍ DOMÁCÍ LÁZNĚ UŽIVATELSKÝ MANUÁL OBSAH 1. Úvod.........................................................................................

Více

Quality makes the Difference TREND II. Uživatelská příručka CPAP - AUTO - BILEVEL - BILEVEL ST20

Quality makes the Difference TREND II. Uživatelská příručka CPAP - AUTO - BILEVEL - BILEVEL ST20 HOFFRICHTER Quality makes the Difference TREND II Uživatelská příručka CPAP - AUTO - BILEVEL - BILEVEL ST20 SÉRIOVÉ ČÍSLO Společnost HOFFRICHTER GmbH dodává veškeré své systémy se sériovým číslem, aby

Více

Czech version 2015 / 2016. Medical SPa centre Directory

Czech version 2015 / 2016. Medical SPa centre Directory Czech version 2015 / 2016 Medical SPa centre Directory obsah Vítáme Vás Historie lázeňství Karlovarské minerální prameny Karlovarská pitná kúra Úvod do lázeňské léčby Komplexní lázeňská léčba Lázeňská

Více

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA Stránka 1 z 173 Stránka 2 z 173 OBSAH Předmluva...9 Kvantová terapie. Mechanismus účinku a klinické účinky... 10 Kapitola 1... 14 ZÁKLADNÍ INFORMACE O PŘÍSTROJI KVANTOVÉ TERAPIE RIKTA... 14 Použití zařízení:...

Více

Masarykova Univerzita Brno Lékařská fakulta. Oči a počítač. Bakalářská práce. Optometrie

Masarykova Univerzita Brno Lékařská fakulta. Oči a počítač. Bakalářská práce. Optometrie Masarykova Univerzita Brno Lékařská fakulta Oči a počítač Bakalářská práce Vedoucí práce: MUDr. Tomáš Jurečka Optometrie Autor práce: Jana Rytířová, Brno, květen 2008 Obsah Obsah... - 2 - Prohlášení...

Více