Seminář pro odborníky v cestovním ruchu Poznejte regiony České republiky Národní dům na Vinohradech, 22. února 2010

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Seminář pro odborníky v cestovním ruchu Poznejte regiony České republiky Národní dům na Vinohradech, 22. února 2010"

Transkript

1 Seminář pro odborníky v cestovním ruchu Poznejte regiony České republiky Národní dům na Vinohradech, 22. února 2010

2 Transformace Jihočeské centrály cestovního ruchu Novinky a zajímavosti nejen z jižních Čech ale i z blízkého příhraničí Informační Systém Cestovního Ruchu Jihočeského kraje

3 Transformace Jihočeské centrály cestovního ruchu Pro efektivnější podporu cestovního ruchu v Jihočeském kraji bylo navrženo provést některé změny v systému organizací, které se podílejí na této podpoře podílejí: k zřízení nové příspěvkové organizace Jihočeského kraje, jejímž hlavním úkolem (předmětem činnosti) bude poskytování servisu v oblasti cestovního ruchu a koordinace činnosti ostatních subjektů podílejících se na podpoře cestovního ruchu v kraji. ukončení činnosti zájmového sdružení právnických osob Jihočeská centrála cestovního ruchu, tvořeného v současné podobě Jihočeským krajem, Jihočeskou hospodářskou komorou (JHK) a Svazem mest a obcí Jihočeského kraje (SMOJK), jehož základním posláním bylo zajišťovat úkoly, které převezme nově zřízená příspěvková organizace Jihočeského kraje.

4 Transformace Jihočeské centrály cestovního ruchu Původní zájmové sdružení právnických osob je od v likvidaci Od 1. února 2010 řídí novou příspěvkovou organizaci kraji Ing. Pavla Konopová, PhD. JCCR p.o. postupně přebírá roli servisní organizace Jihočeského kraje v oblasti cestovního ruchu Kontakt: Jihočeská centrála cestovního ruchu p.o. U Zimního stadionu 1952/ České Budějovice Web:

5 Skelná huť u Hluboké JIMA Jaroslav Effmert Zahradní 370 CZ Hrdějovice Sklárna není místem intenzivní výroby, ale spíše místem, kde mohou mladí umělci realizovat své představy a vy můžete být při tomjakodiváci. Nejenžemůžete pozorovat sklářské mistry při práci, jak dlouho budete chtít, navíc si s jejich pomocí můžete vyzkoušet vyfouknout vlastní skleněnou kuličku.

6 Podzemní chodby Týn nad Vltavou Městské muzeum nám. Míru 1 CZ Týn nad Vltavou Objevené podzemní chodby, které se linou od městského zámečku, přes nádvoří až pod náměstí, kde bývala sklepení měšťanských domů, otevřelo v červenci 2008 město Týn nad Vltavou pro své návštěvníky. Ti mohou projít zatím zpřístupněnou trasu chodeb dlouhou necelých 200 metrů.

7 Skanzen Hoslovice Areál vodního mlýna Hoslovice CZ Čestice Nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách najdete nedaleko od Strakonic. Areál unikátního hoslovického mlýna tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky. V areálu se konají akce s ukázkami tradičních řemesel, zemědělské výroby a místního zvykosloví (masopust, velikonoční obchůzky, posvícení, Vánoce).

8 Archeopark Netolice Město Netolice Mírové náměstí 208 CZ Netolice Archeopark Netolice - na magickém místě akropole bývalého přemyslovského hradiště na vrchu sv. Ján, přímo v městské památkové zóně v Netolicích, vznikl archeologický park. Můžete zde vidět ukázku opevnění se strážní věží jako rozhlednou. Další objekty vznikají. Přijeďte do Netolic a navštivte nový archeologický park. Na místě akropole bývalého přemyslovského kastelánského hradu, připomínaného již v Kosmově kronice k roku 981, vzniká postupně archeologický park, zaměřený na málo známé období vzniku českého státu v raném středověku v století.

9 Namaluj si svůj hrnek - autorská originální keramika Maříž AOK Maříž Maříž 21 CZ Slavonice Každý z vás si u nás může namalovat svůj hrnek, zvířátko či jiný tvar ať již pro sebe nebo jako neobvyklý dárek pro radost svých blízkých a přátel. Malování probíhá pod vedením zkušených lektorů. Keramika je druhý den k vyzvednutí nebo ji zašleme poštou na vaši adresu. Školním skupinám nabízíme skupinovou slevu, učitel zdarma.

10 Trochu jiná dráha - jindřichohradecká úzkokolejka Jindřichohradecké místní dráhy a.s. Nádražní 203/II CZ Jindřichův Hradec Poslední úzkorozchodná železnice v Čechách. Viděli jste opravdovou parní lokomotivu? Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z našich pravidelných parních vlaků, které vypravujeme během letní sezóny.

11 Krokodýlí ZOO Protivín Masarykovo nám. 261 CZ Protivín Nejrozsáhlejší středoevropská kolekce 20 druhů krokodýlů. Největší chovaná skupina gaviálů sundských mimo Asii. Protivínská zoo má zatím 11 terárií, další hodlá její majitel vybudovat. Česko je čtvrtou evropskou zemí, kde otevřeli speciální krokodýlí zoo. Další jsou v Dánsku, Francii a Německu.

12 Plavba lodí po vltavských přehradách Lodní doprava Quarter Orlík nad Vltavou 114 Pravidelná i nepravidelná lodní doprava na přehradách Kořensko, Orlík, Kamýk a Slapy. Celý úsek Vltavy, který začíná v Týně nad Vltavou a končí na Slapské přehradě, je dlouhý 113 km, vede krásnými přírodními scenériemi středního Povltaví a naleznete zde také historické památky a mnohé technicky zajímavé stavby.

13 ZOO Ohrada CZ Hluboká nad Vltavou ZOO Ohrada je specializovaná výhradně na evropskou faunu. K dispozici je i dětská ZOO s výběhem zakrslých holandských koz.

14 Lanový park Libín Libín CZ Prachatice Tel.: tras ve velmi atraktivním prostředí přírodních scenérií. Největší lanový park svého druhu ve střední Evropě nabízí zábavu pro celou rodinu.

15 Návštěvnické centrum dřevařství na Šumavě Modrava CZ Kašperské Hory Tel.: , Unikátní interaktivní expozice, kde se návštěvníci mohou vlastníma rukama dotknout tajemství a moudrosti našich předků, vyzkoušet si tisíce let staré technologie, poznat, že je dřevo i po skácení stromu stále živé a dokáže se měnit.

16 Bobová dráha Lipno Slupečná 301 CZ Lipno nad Vltavou Ideální celoroční cíl pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času, originální dřevěné dětské hřiště a rybník s pobytovou loukou a písečnou pláží.

17 Státní zámek Dačice Havlíčkovo nám. 85/I CZ Dačice Tel.: Nový zámek v Dačicích byl postaven koncem 16. století v renesančním slohu, později byl upraven barokně apočátkem 19. století empírově. Prohlídkovou trasu tvoří reprezentační sály s portrétní galerií, velké empírové schodiště, obytné místnosti s empírovým zařízením a ojedinělý sál secesní knihovny. Za zámkem se rozprostírá přírodně-krajinářský park o rozloze 10 hektarů.

18 Státní hrad Landštejn CZ Staré Město pod Landštejnem Tel.: Dějiny Landštejna začínají nejpozději po roce 1222, kdy se správy této části země ujal český král Přemysl Otakar I., který začal na sporných územích budovat strážní hrady. Při samostatné prohlídce hradního areálu může návštěvník obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří včeských zemích k nejpozoruhodnějším. Kromě toho je možné navštívit vyhlídkovou věž a expozici archeologických nálezů.

19 Státní zámek Třeboň Zámek 115 CZ Třeboň Tel.: Renesanční zámek Rožmberků, Švamberků a Schwarzenbergů, situovaný kolem čtvercového nádvoří, obklopený anglickým parkem, se svou rozlohou řadí mezi největší jihočeské zámecké areály. Zámek nabízí návštěvníkům tři prohlídkové trasy Rožmberské renesanční interiéry, Soukromá schwarzenberská apartmá a Konírny se psí kuchyní.

20 Státní hrad Rožmberk CZ Rožmberk nad Vltavou Tel.: Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. V 19. století byl Dolní hrad posledními majiteli rodem Buquoyů přeměněn v romantické muzeum přístupné veřejnosti, jehož interiér dnes doplňují cenné sbírky obrazů, zbraní, nábytku, porcelánu a skla.

21 Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna 1 CZ Zlatá Koruna Tel.: Původně cisterciácký klášter patří k nejlépe zachovalým gotickým klášterům v Čechách. Založen byl listinou krále Přemysla Otakara II. v roce Trasa prohlídky vede přízemím malého konventu, unikátní patrovou kaplí Andělů strážných, do velkého konventu skřížovou chodbou a je zakončena v monumentálním kostele Nanebevzetí Panny Marie, největším chrámu na jihu Čech. V prvním patře je možné navštívit stálou literární expozici Místa setkávání v literatuře z jižních Čech a východní Šumavy.

22 Skanzen husitství a středověkého způsobu života Housův mlýn CZ Tábor Tel.: Housův mlýn ze 13. století najdete pět minut pěší chůze z historického centra města Tábora. Centrum areálu tvoří husitská krčma, keltský klub, netradiční filmová zbrojnice, velký adaptabilní sál a divadelní podkroví. Venkovní přírodní amfiteátr pojme až 1800 lidí. Po celý rok tu probíhá řada veřejných kulturních akcí - Husitské dny, Keltské festivaly Beltine a Lugnasad, Táborská setkání, Festival historických bojovníků, malé i velké koncerty, festivaly, firemní i soukromé akce nebo svatby. Navíc můžete navštívit filmovou zbrojnici, mučírnu či lukostřelnici. Krčma nabízí netradiční husitská menu a husité se pletou i do grilování.

23 Hvězdárna Kleť Tel.: Hvězdárna Kleť se nachází jižně pod vrcholem hory Kleť, v blízkosti Českého Krumlova. Dnes je observatoř Kleť díky výzkumu malých planetek a komet celosvětově známa.

24 Museum Fotoateliér Seidel Linecká 272 CZ Český Krumlov Tel.: Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových vás překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu.

25 Rozhledna Boubín Kubova Huť 22 CZ Vimperk Vrchol Boubína (1362 m) spolu s Bobíkem (1264 m) tvoří charakteristickou siluetu Šumavy. Dřevěná rozhledna, vysoká 21 metrů, se nachází přímo na vrcholu.

26 Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru Karolíny Světlé 4 CZ České Budějovice Tel.: Expozice barvitě vykresluje dějiny pivovarnictví v Českých Budějovicích. Prohlídka začíná velkoplošnou projekcí výroby piva uvnitř měděné varné pánve a pokračuje virtuální exkurzí geologickými vrstvami artéského vrtu. První historický sál seznamuje návštěvníky s historií založení Českých Budějovic a tradicí vaření piva. Navazuje na něj goticko-renesanční srub, ve kterém se nachází expozice středověkého pivovarnictví. Vliv techniky na tento obor ukazuje sál průmyslového věku. Moderní historii českobudějovického pivovarnictví je věnován sál 20. století.

27 Klášter premonstrátů Milevsko Klášter 556 CZ Milevsko Tel.: Klášter premonstrátů vznikl na konci 12. století. Jeho rozkvět zásadně přibrzdili husité pobořením většiny budov. V 16. století se klášter změnil v panské sídlo Hodějovských. Řádu byl navrácen roku Z nejstarších částí se zachovala románská bazilika Nanebevzetí Panny Marie a opatská kaple sv. Markéty. Původní románskou věž má i kostel sv. Jiljí, za zmínku stojí jeho gotická síťová žebrová klenba.

28 Elektrárna královského města Písku V Podskalí 2537 CZ Písek Tel.: Vodní elektrárna královského města Písku je nejstarší tohoto typu v Čechách. Zajímavá technická památka připomíná neopakovatelný historický okamžik. Večer 23. června 1887 zásluhou elektrotechnika a vynálezce Františka Křižíka centrum Písku prozářilo světlo obloukových lamp. Město na Otavě se tak navždy zapsalo do dějin jako první město v Čechách se stálým veřejným elektrickým osvětlením. Po rozsáhlé rekonstrukci byla elektrárna v roce 1994 znovu zprovozněna a v jejích prostorách bylo při příležitosti 110. výročí rozsvícení první žárovky v Písku otevřeno malé technické muzeum.

29 Přírodní park Terčino údolí Kulturní a informační centrum Nové Hrady nám. Republiky 46 CZ Nové Hrady Tel.: Park Terčino údolí u Nových Hradů představuje mimořádný příklad rané krajinářské tvorby, čímž se řadí k nejvýznamnějším historickým parkům v České republice. Vznikl úpravou volné krajiny v romantickém údolí řeky Stropnice, bez přímé návaznosti na hrad či zámek. Naučná stezka parkem je středně náročná, má 12 zastavení a její délka je přibližně 7 km.

30 Horní Rakousko Turistické informace Horní Rakousko OÖ Tourismus-Information Freistädter Straße 119 A-4041 Linz tel.: +43/732/ fax: +43/732/

31 Koněspřežní železnice Kerschbaum 61 A-4261 Rainbach im Mühlkreis Tel.: +43(0)7949/6800 V roce 1832 byl mezi Českými Budějovicemi a Lincem zahájen provoz první koněspřežní železnice na evropském kontinentu. Na půl kilometru dochovaných kolejí můžete zažít jedinečný pocit cestování jako kdysi.

32 Klášter Schlägl A-4160 Schlägl 1 Tel: +43(0)7281/ Klášter premonstrátů ve Schläglu byl kdysi intelektuální a kulturní výspou v prastarých a zalesněných šumavských kopcích. Dnes je zde umístěna celá řada uměleckých pokladů, včetně velké knihovny a za shlédnutí stojící sbírky obrazů. Mimoto si kanovníci ze Schläglu zakládají také na pivu - provozují poslední klášterní pivovar v Rakousku.

33 Solné světy Salzbergstraße 21 A-4830 Hallstatt Tel.: +43(0)6132/ Výlet do Solných světů v Hallstattu je cestou do nejstarších solných dolů na světě. Na nejdelší dřevěné skluzavce v Evropě se měří rychlost a ten kdo zhřeší tím, že ji překročí, bude vyfotografován.

34 Stezka v korunách stromů Knechtelsdorf 1 A-4794 Kopfing Tel.: +43(0)7763/ Procházku vysoko nad vrcholky stromů - tuto jedinečnou příležitost nabízí Stezka v korunách stromů v obci Kopfing.

35 Waldviertel Turistické informace Tourismusinformation Waldviertel Tourismus Sparkassenplatz 4 A-3910 Zwettl tel.: +43/2822/54109 fax: +43/2822/

36 Cisterciácký klášter Zwettl A-3910 Zwettl Tel.: +43(0)2822/ Prohlídka kláštera v létě denně, v zimě po předběžném ohlášení. Klášterní zahrady ve Zwettlu zvou k prohlídce, voňavé lázni a odpočinku - potěšte se terasovými zahradami, zahrádkou Hildegardy z Bingenu, zahradou Panny Marie a herbáriem k poznání všemožných bylin.

37 Ametystový svět Maissau An der Horner Bundesstraße A-3712 Maissau Tel.: +43(0)2958/ Ametyst je mystický drahokam s nezaměnitelnou barvou a tajemnou pověstí. Zážitek pro celou rodinu, největší obnažená ametystová žíla na světě, lákadlo pro hledače pokladů, hledání vlastního šťastného kamene, ametystový park se zahradami a novým zdrojem k čerpání energie. Obchod, občerstvení a hřiště pro nejmenší!

38 LOISIUM Svět podzemí Loisium Allee 1 A-3550 Langenlois Tel.: +43(0)2734/ Poznejte víno všemi smysly! 900 let staré vinařské sklepy moderní vinice barokní vinařství Dolnorakouská vinotéka Wein.Bar Shop novinky pro děti: prohlídky s průvodcem na téma vinná réva a vinařství vč. opatrování a her nebo dětské trasy s vlastním dětským audioprůvodcem.

39 Svět nostalgie Eggenburg Hauptplatz 28 A-3730 Eggenburg Tel.: +43(0)2984/3505 Útočiště jedinečným evropským sbírkám poskytuje Svět nostalgie přímo na hlavním náměstí středověkého města Eggenburg. Výstava RRRollipop představuje 80 dvou, tří a čtyřkolových vozidel ze vzletné epochy hospodářského zázraku. Tzv. Kinoptikum vypráví vše o 100 letech filmu a kinematografie - od kamery s ruční klikou až k panoramatickému kinu. Zvláštní expozice představují vzácné fotoaparáty a pestrý svět music boxů.

40 Východní Bavorsko Tourismusverband Ostbayern Luitpoldstraße 20 D Regensburg tel.: +49/941/ fax: +49/941/

41 Svět krystalů JOSKA Am Moosbach D Bodenmais Tel.: +49/9924/7790 Zážitková sklárna s možností sám si vyfouknout sklo, velké dětské hřiště. Zde se kromě jiného vyrábějí ve světě žádané skleněné sportovní trofeje z křišťálového skla.

42 Dům Národního parku Bavorský les Dům Hanse Eisenmanna D Neuschönau Tel.: +49/8558/ Informační dům Národního parku Bavorský les, s výstavami, informačním centrem a velkým výběhem pro zvířata.

43 Německé muzeum draků Furth im Wald Schloßplatz 4 D Furth im Wald Tel.: +49/9973/ Muzeum slavného furtského draka a sbírka draků z celého světa.

44 Informační Systém Cestovního Ruchu Jihočeského kraje Od listopadu 2009 je k dispozici Mapový informační systém (na bázi systému NETMAP viz např. mapy.idnes.cz) V rámci MIS je k dispozici i plánovač cyklotras a turistických tras a to včetně výškového profilu Dále byl ISCR rozšířen o aplikaci Plánovač cest : všechny záznamy v rámci ISCR je možné, po registraci, přidávat do personalizovaných itinerářů pro plánování cesty po jižních Čechách. Itinerář je možné následně vytisknout nebo odeslat na Od 2. poloviny března bude rozšířen MIS o další zajímavosti a cíle (Jižní Čechy Perla České republiky, Jižní Čechy Hrady a zámky jako v pohádce, Jižní Čechy ráj pro cyklisty) Připravuje se export záznamů do univerzálního formátu PDF a kompletní překlad ISCR do 7 jazykových mutací (čeština, němčina, angličtina, francouzština, italština, holandština a ruština)

45 Informační Systém Cestovního Ruchu Jihočeského kraje

46 Děkuji za Vaši pozornost!

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava únor 2012 Regionální rozvojová agentura Šumava, o.p.s. 384 73 Stachy 422, info@rras.cz, www.rras.cz tel. 380 120 263, 380 120

Více

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz Karta hosta pro letní sezónu 2011 www.lipnocard.cz VÍTEJTE V JIHOČESKÉM KRAJI Zavedeme vás do doby slavných Rožmberků. Prožijte spolu s námi Rožmberský rok 2011 ve víru dobové hudby, městských slavností,

Více

Poznejte krásy Českého Krumlova a okolí

Poznejte krásy Českého Krumlova a okolí Poznejte krásy Českého Krumlova a okolí Hotel Bellevue Přijeďte objevit středověkou atmosféru středověkého města rozprostřeného v meandrech řeky Vltavy a navštivte náš hotel - Bellevue hotel Český Krumlov,

Více

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU BŘEZEN 2013 REGION JIŽNÍ ČECHY Jihočeská centrála cestovního ruchu B. Němcové 12/2 370 76 České Budějovice Telefon: +420 387 201 283 e-mail: info@jccr.cz www.jiznicechy.cz

Více

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO 2009 www.dovolenabezhranic.cz Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.BOX 80 CZ-370 21 České Budějovice e-mail: info@jccr.cz web: www.jiznicechy.cz

Více

ZIMNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2008 / 2009

ZIMNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2008 / 2009 ZIMNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2008 / 2009 Turistické informace Horní Rakousko Freistädter Straße 119 A-4041 Linz tel.: +43/732/221022 fax: +43/732/7277-701 e-mail: info@oberoesterreich.at

Více

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008.

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008. 13 13 33premier.cz 133 premiér Neváhejte a objevte, co nového na vás čeká v České republice. Připraveny jsou pro vás zábavné dětské parky, adrenalinové či sportovní areály s bohatou nabídkou nejrůznějších

Více

travez cestovní agentura pro děti 21. s ezón a www.travez.cz e-mail: travez.veselkova@seznam.cz telefon: 272 952 528, mobil: 602 827 341 ZDARMA

travez cestovní agentura pro děti 21. s ezón a www.travez.cz e-mail: travez.veselkova@seznam.cz telefon: 272 952 528, mobil: 602 827 341 ZDARMA travez cestovní agentura pro děti ZDARMA Fotodokumentace výletu blíže na str. 4 V Ý L E T Y Na objednávku blíže na str. 27 21. s ezón a jaro 2015 www.travez.cz e-mail: travez.veselkova@seznam.cz telefon:

Více

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL. www.dovolenabezhranic.cz

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL. www.dovolenabezhranic.cz LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2009 www.dovolenabezhranic.cz 2008 2 LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2009 Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.BOX

Více

Šumavská značka slaví 5 let

Šumavská značka slaví 5 let Léto 0 číslo ZDARMA Výrobky, řemesla a lidé Již 0 výrobců se pyšní značkou Šumava originální produkt. Nováčky vám představujeme na straně. Koupání na Šumavě V horkých letních dnech jistě oceníte příjemné

Více

Turistické cíle České a Slovenské republiky 2012

Turistické cíle České a Slovenské republiky 2012 Turistické cíle České a Slovenské republiky 2012 infoglobe Informační cestovatelský portál Infoglobe vám opět přináší zajímavý katalog, tentokrát zaměřený na Turistické cíle České a Slovenské republiky

Více

Koloveč Muzeum techniky a řemesel Městské muzeum a galerie Nepomuk. Domažlice. Klatovy. Kdyně. Muzeum Šumavy

Koloveč Muzeum techniky a řemesel Městské muzeum a galerie Nepomuk. Domažlice. Klatovy. Kdyně. Muzeum Šumavy Domažlice Muzea a archeologické památky Koloveč Muzeum techniky a řemesel Městské muzeum a galerie Nepomuk Klatovy Přestože návštěvníky Šumavy přitahuje zejména nádherná příroda, k tradičním turistickým

Více

JIŽNÍ ČECHY harmonické HRADY A ZÁMKY JAKO V POHÁDCE

JIŽNÍ ČECHY harmonické HRADY A ZÁMKY JAKO V POHÁDCE JIŽNÍ ČECHY harmonické HRADY A ZÁMKY JAKO V POHÁDCE w w w. j i z n i c e c h y. c z Tento projekt Tvorba tiskových materiálů vč. elektronických verzí pro propagaci Jihočeského kraje v ČR i zahraničí 1.

Více

Brány královských věnných měst otevřené...

Brány královských věnných měst otevřené... Brány královských věnných měst otevřené... Mělník Nový Bydžov Polička Trutnov Vysoké Mýto Dvůr Králové nad Labem Hradec Králové Chrudim Jaroměř KDYŽ SE ŘEKNE... Dvůr Králové nad Labem, připomene se vám

Více

PLÁNUJTE ZÁŽITKY EMOCE OBJEVUJTE 100 NOVÝCH TURISTICKÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ OBSAH PLÁNUJTE ZÁŽITKY. Mgr. Jiří Zimola hejtman Jihočeského kraje

PLÁNUJTE ZÁŽITKY EMOCE OBJEVUJTE 100 NOVÝCH TURISTICKÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ OBSAH PLÁNUJTE ZÁŽITKY. Mgr. Jiří Zimola hejtman Jihočeského kraje 100 NOVÝCH TURISTICKÝCH PŘÍLEŽITOSTÍ Ur, tota qui voluptaerum quibusa eseque poreper orendis as simus nusdandae culpa quassunt veles elles nobis essum que net až, que dolescia ped undest, consect otaeribus

Více

MANUÁL ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU V JIHOČESKÉM KRAJI

MANUÁL ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU V JIHOČESKÉM KRAJI MANUÁL ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU V JIHOČESKÉM KRAJI pro zpracovala Jihočeskou centrálu cestovního ruchu INCOMA Research, s.r.o. květen 2007 OBSAH 1. ÚVOD 1.1. CÍLE PROJEKTU 1.2. METODIKA PROJEKTU 1.3. SEZNAM

Více

Brány královských věnných měst otevřené... princům a princeznám

Brány královských věnných měst otevřené... princům a princeznám Brány královských věnných měst otevřené... princům a princeznám Mělník Nový Bydžov Polička Trutnov Vysoké Mýto Dvůr Králové nad Labem Hradec Králové Chrudim Jaroměř KDYŽ SE ŘEKNE... Dvůr Králové nad Labem,

Více

VÝLETNÍ NOVINY REGION TŘEBÍČSKO

VÝLETNÍ NOVINY REGION TŘEBÍČSKO VÝLETNÍ NOVINY REGION TŘEBÍČSKO 2015 ZDARMA NOVINKA! Na. Třebíč ČERVENEC 4. - 5. 7. 2015 / Areál baziliky sv. Prokopa Svatoprokopská pouť Slavnostní mše svatá, historické pouťové atrakce, řemeslný jarmark,

Více

Poznejte krásy Benešova a okolí

Poznejte krásy Benešova a okolí Chcete-li prožít příjemné chvíle v blízkosti hlavního města Prahy, přírody a kulturních památek, navštivte náš hotel - Bellevue hotel Karlov, Member of Asten Hotels. Najdete nás v historickém jádru Benešova.

Více

Turistické noviny - léto/podzim

Turistické noviny - léto/podzim Turistické noviny - léto/podzim Tipy kam vyrazit v Moravském krasu a v regionu středozápadní Moravy Přijíždíte do malebného koutu naší republiky. Do kraje, kde se střetávají dvě historické země, do oblasti,

Více

MESTO PAM. NAZEV VE DNECH EHD OTEVRENA PAM. POPIS. Stránka 1

MESTO PAM. NAZEV VE DNECH EHD OTEVRENA PAM. POPIS. Stránka 1 MESTO PAM. NAZEV VE DNECH EHD OTEVRENA PAM. POPIS Blatná, náměstí Míru Mariánský sloup na náměstí Míru v Blatné 08.09.2007-16.09.2007 Jedná se o typický mariánský sloup, jehož základ tvoří čtyři vysoké

Více

Co je dobré vědět: Zdroj: www.czechtourism.com. DinoPark ve Vyškově

Co je dobré vědět: Zdroj: www.czechtourism.com. DinoPark ve Vyškově Obsah: Čtyřikrát něco jiného Metropole Krása nezná věk 6 UNESCO Lesk se snoubí s pokorou 8 Duchovní památky Stále živá minulost 11 Hrady, zámky a po stopách předků Když někdo umí 1 Technické zajímavosti,

Více

Šumavské srdce pro všechny

Šumavské srdce pro všechny Pro každého zábava Léto 2011 / číslo 10 ZDARMA Výrobky, řemesla a lidé Značkou ŠUMAVA originální produkt se pyšní již 73 výrobců. Nováčky vám představujeme na straně 6. Šumava filmová Šumava láká fi lmaře

Více

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad Slovo na úvod Obsah Ústecký a Karlovarský kraj nabízejí návštěvníkům

Více

Liberec. Hradec Karlovy Vary. Králové. 270 Ostrava Olomouc. 253 260 Plzeň. Jihlava. České Budějovice. Brno

Liberec. Hradec Karlovy Vary. Králové. 270 Ostrava Olomouc. 253 260 Plzeň. Jihlava. České Budějovice. Brno Tipy na výlety a dovolenou v České republice: www.kudyznudy.cz 259 Liberec Ústí nad Labem 258 250 255 256 263 252 271 Hradec Karlovy Vary 264 269 267 265 Králové PRAHA Pardubice 274 253 260 Plzeň 251 254

Více

Tipy na výlety. str. 2 Nové turistické cíle na Vysočině str. 6 květen říjen 2012. turistické noviny. Vysočina každému na dosah!

Tipy na výlety. str. 2 Nové turistické cíle na Vysočině str. 6 květen říjen 2012. turistické noviny. Vysočina každému na dosah! Aktuality z Vysočiny Co nového na Vysočině Tipy na výlety Kalendář akcí str. 2 Nové turistické cíle na Vysočině str. 6 květen říjen 2012 str. 7 turistické noviny www.region-vysocina.cz...aktuality z Vysočiny

Více

volný čas a kultura červen prosinec 10 informace, tipy a zajímavosti pro malé i velké

volný čas a kultura červen prosinec 10 informace, tipy a zajímavosti pro malé i velké volný čas a kultura červen prosinec 10 informace, tipy a zajímavosti pro malé i velké kalendář akcí PŘIJEĎTE SI S DĚTMI UŽÍT PLZEŇ! www.plzen.eu Je tu víkend a nevíte, kam jet s dětmi na výlet? Nabízíme

Více

nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz

nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz Č E S K É D Ě D I C T V Í U N E S C O nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz České dědictví UNESCO Brno 4 Český Krumlov 8 Holašovice 12 Kroměříž 16 Kutná Hora 20 Lednicko valtický areál

Více

Marketingová strategie cestovního ruchu a kultury města Tábor

Marketingová strategie cestovního ruchu a kultury města Tábor 1 Marketingová strategie cestovního ruchu a kultury města Tábor Listopad 2009 2 OBSAH A. ÚVOD... 4 1. Zadání marketingové koncepce... 4 2. Metodika a použité výzkumy... 4 B. Analytická část marketingové

Více

Tipy na v lety. Projekt spolufi nancuje Středočeský kraj

Tipy na v lety. Projekt spolufi nancuje Středočeský kraj Tipy na v lety Projekt spolufi nancuje Středočeský kraj Zážitky na venkově 11 7 9 14 18 19 8 22 17 26 10 21 27 25 16 15 27 23 6 5 13 12 27 27 24 20 Tip na výlet najdete na uvedeném čísle stránky: 5 6 7

Více