PF Monika N, V.B

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PF 2012. Monika N, V.B"

Transkript

1

2 PF 2012 Krásné Vánoce přeji vám, doufám, že Ježíšek přijde i k nám. Stromečky ozdobte vánoční ozdobou, večer si zkrásněte vánoční koledou. Prskavky zapalte, usmažte kapra, řekněte vtipy a bude sranda. Komínem Ježíšek přinese dárky, přeji vám všem moc hezké svátky Monika N, V.B

3 50. VÝROČÍ OTEVŘENÍ ŠKOLY Dne proběhla oslava 50. výročí otevření naší školy. Učitelé, spolu s některými žáky, připravili doprovodný program. Ve vestibulu, kde čekal uvítací výbor, se návštěvníci zapsali do návštěvní knihy. V multimediálních učebnách se promítaly prezentace, žáci prováděli návštěvníky po naší škole, aby se pochlubili interiérem, v učebně hudební výchovy se hrálo na mnoho hudebních nástrojů. V jídelně bylo připraveno občerstvení. Školu navštívilo více než 400 návštěvníků. Všichni jsme si to moc užili! Všechny fotografie z oslav jsou k prohlédnutí na webových stránkách školy

4 Zemřel exprezident a dramatik Václav Havel, bylo mu 75 let Havel definitivně opustil politiku v roce 2003, s koncem svého posledního funkčního období. Mohl se tak opět začít věnovat své původní profesi dramatika. Vyzkoušel si také, jaké to je být režisérem, když zfilmoval svou poslední hru Odcházení, napsanou po ukončení jeho politické kariéry. Václav Havel byl jednou z nejvýraznějších postav českého disentu a symbolem Sametové revoluce, která způsobila pád komunistického režimu v Československu. Díky zásluhám na ní byl Havel po řadu let nominován na Nobelovou cenou za mír. Prezidentem byl poprvé zvolen v prosinci roku 1989 a v tomto úřadě působil nepřetržitě až do roku 2003, kdy ho nahradil Václav Klaus. Světovou proslulost si však Havel získal nejen jako politik a disident, ale také jako dramatik a jeden z nejznámějších autorů absurdního divadla.

5

6 Vánoce Na Vánoce se připravujeme od první prosincové neděle, kdy nastává první advent, při kterém začínají lidé s výzdobou a přípravami. Peče se cukroví, kupují se dárky a lidé se zbytečně stresují. Jsou celkem 4 adventní neděle. Pátý týden, 24. prosince, je Štědrý den, při kterém se scházejí rodiny s přáteli, je slavnostní večeře a poté se jde k rozbalování dárků. Symboly Vánoc: stromeček, dárky, setkání rodin, cukroví Ingredience: Želatinové pomerančové hvězdičky 500 ml pomerančového džusu 150 g třtinového cukru 10 ml rumu 1 bílek 1 balení čiré dortové želatiny 40 g želatiny pár kapek citrónové šťávy cukr na obalení Postup: Dortovou želatinu promícháme s džusem, šťávou z citrónu, s cukrem a rumem. Dáme vařit na jednu minutu. Během toho namočíme želatinu. Ušleháme sníh z bílku a z 10 g cukru. Sníh vmícháme do džusové směsi, kterou jsme předtím vařili jednu minutu. Vaříme další minutu a přecedíme přes plátno. Namočenou želatinu rozpustíme na mírnějším ohni. Obě směsi smícháme a nalijeme na plech. Po ztuhnutí vykrajujeme hvězdičky, které obalíme v cukru. Pomerančové hvězdičky jsou velmi dobré a nejsou moc kalorické.

7 Dietní vločkové kuličky Ingredience: 250 g ovesných vloček 125 g Flory light 150 g třtinového cukru 40 ml rumu kakao nebo kokos na obalení Postup: Opražíme na sucho vločky, které necháme vychladnout. Pak k nim přimícháme cukr, na kousky pokrájenou Floru a rum. Utvoříme pevné těsto, které necháme ztuhnout tři hodiny v lednici. Tvoříme kuličky, které obalujeme v kokosu nebo v kakau. Tento recept na dietní vánoční cukroví je moc dobrý. Pro zpestření můžete do těsta vmíchat rozinky a oříšky. Barva Vánoc 2011 Hitem letošních Vánoc je stále přetrvávající barva fialová, kterou můžeme zkombinovat se světle růžovou (až starorůžovou), tmavou fuchsií či zlatou. Fialovou lze letos očekávat na všech designových výrobcích i jako dekoraci ve velkých městech nebo módních domech. Purpurová, starší odstíny fialové, fialková, violet i lila fuchsie - neuděláte chybu ani jednou! Příjemná je i kombinace s béžovou, slonovou kostí, champane, šedou a hnědou. TIP: Další barvou, kterou na Vánoce zazáříte, je již zmiňovaná světle růžová, nejlépe v kombinaci se světle zelenou (až odstínem hráškové). Můžeme je použít např. na dárky, kdy zvolíme zelený papír a ovážeme jej růžovou stuhou.

8 Víte, kdo chodí v různých zemích o Vánocích dávat dětem dárky? Zde se to dozvíte. Francie- Otes Vanoc Norsko- Skritek Misen Amerika- Santa Claus Anglie- FatherChrismas Brazílie- Otec Vánoc Finsko- Dědeček Ukko Rusko- Děda Mráz Česko- Ježíšek

9 Něco pro zasmání Sousedky stojí na chodbě a drbou. Okolo jde Pepíček a slyší, co si paní od vedle povídají. Přijde domů a říká tátovi: Tati letos budeme mít hodně cukroví." Jakto?", odpoví táta. No protože sousedky říkaly, že máma už měsíc peče s listonošem." Co přináší vánoční stromeček lidem? V paneláku - hlavně pocit uvolněnosti a svobody - ale až v okamžiku, kdy jej vyhazujeme ven. Strýčku, víš jaký vlak má největší zpoždění? Nevím. Ten, co jsi mi slíbil loni k Vánocům. Jde Pepíček ze školy, přijde domů a maminka mu říká: Pepíčku, zapal stromeček!" Po chvilce přijde Pepíček a ptá se: "A svíčky taky?" Malý pětiletý chlapeček se ptá maminky: Mami, mami, co dostanu letos na Vánoce?" No, to máš tak, zlobil jsi a nedostaneš vůbec nic. Leda, že bys napsal Ježíškovi, ž e budeš celý příští rok hodný." Tak chlapeček se zavře do pokoje a začne psát: Milý Ježíšku, slibuji ti, že budu celý příští rok hodný Chvíli se na to kouká, pak to roztrhá a začne znovu: Milý Ježíšku, slibuji ti, že budu celý příští měsíc hodný Zase to roztrhá a tak pokračuje ke dni, půldni, hodině, až nakonec rezignuje. V neděli jde s maminkou do kostela a tam ukradne sošku Panny Marie. Přijde domů, položí před sebe sošku a začne psát: Ježíši, jestli chceš ještě někdy vidět svou matku Jdou dvě blondýnky do lesa pro vánoční stromek. Po dvou hodinách se ptá jedna druhý: Tak co, máš něco?" Ne, nemám", odpoví druhá. A co ty?" Já taky ne, tak víš co, vezmeme nějakej bez ozdob!"

10 Ach, ta dnešní mládež! Bylo, nebylo, malé městečko, v něm pěkná školička, ve které léta učila jedna stárnoucí úča. Celý svůj život se snažila dětem vštěpovat zásady správného chování, pravdomluvnost, smysl pro čest apod. Ne vždy její snaha padla na úrodnou půdu. Až jednou! Jako každý měsíc se úča rozhodla psát diktát. Protože má paralelní třídy, připravila si stejný diktát. A co se nestalo? Při opravování zjistila, že jedna třída oproti druhé má o 100% lepší známky. Co teď? Uhodila na obě třídy a ty se jí bez většího mučení přiznaly. Řekly si navzájem veškerý pravopis, proto druhá třída dopadla tak dobře! Úča odešla zklamaná, připadala si podvedená. Vždy tvrdila, že opisování je přece pod úroveň jednotlivých žáků, každý má spoléhat na své vědomosti Odpoledne po vyučování úča přemýšlela o dni, když v tom se rozrazí dveře a v nich stojí obě třídy, zkroušené, nešťastné! S kajícnou omluvou předaly úče puget květin a nějakou sladkost na posílení nervů! Svým činem vehnaly slzy do očí stárnoucí úče a přesvědčily jí, že ta dnešní mládež není tak špatná, jak se obecně povídá! Oběma třídám úča moc děkuje!

11 Novoroční SMS Ať se všechna starost zruší, ať zavládne pokoj v duši. Co bolelo, ať se zhojí, co těšilo, ať se zdvojí! Do Nového roku hodně pohody, šťastné náhody, žádné nehody, významné dohody, legrační příhody a další života výhody! Šampaňským si dnes připijem, snad to dneska přežijem! Veselou večerní oslavu a do Nového roku žádnou otravu! Ahoj, ahoj, ahoj, pěkný zbytek roka, zdravíčka víc než trocha, nebýt bez floka, nestřílet od boka a nebát se příštího roka! :-) Silvestr, to není svátek, avšak udělá nám pěkný zmatek. Předsevzetí, co jsme měli, po půlnoci vše se změní, alkohol se stane medem. Zvoní, zvoní zvonec, že je roku konec. Zvedněme tedy skleničky, a připijme na rok celičký. Ať štěstí a zdraví nás v něm provází a nic dobrého nám neschází. Nechme stranou starosti, je tu doba radostí. Odšpuntujme lahvinky, nadělujme pusinky. Silvestrovská noc je krátká, nechejte si zadní vrátka, s pitím to moc nepřehánět, jinak hrozí jater zánět, jídlo zase škodí břichu, proto raděj hodně smíchu! A už je tu zas, silvestrovský čas. Jezte, pijte, hodujte a přitom se radujte. Oheň v krbu tiše praská, v naších srdcích klid a láska, z oblohy se sype sníh, vločky tančí v závějích. Šťastný nový rok přeje Co to bouchá, co to duní, je to Nový rok, stejně jako vloni. Už zase bouchá šampíčko, proto přeji v Novém roce pevné zdravíčko. Happy New Year - Bonne Année - Felice Anno Nuovo - Een Gelukkig Nieuw Jaar - Prospero Aňo Nuevo - Vše nejlepší do Nového roku. Vvššee nneejj ddoo nnoovvééhhoo rrookkuu.. Aa nneeppiijj,, uužž vviiddííšš ddvvaakkrráátt.. Tak nám končí další rok, nalejeme si dobrý mok. Zazpíváme, zatancujem, nametený asi zase budem. Na Nový rok mít v ruce mok, z rachejtlí mít šok, ale nebýt z toho cvok! Šťastný Nový rok přeje

12 VÁNOČNÍ HOROSKOPY Beran ( až ) Berani, nebuďte tvrdohlaví a nekažte vánoční náladu ostatním kolem sebe. Býk ( až ) Vaše síla bude zapotřebí při zdobení stromečku, odolnost se vyplatí při novoročních oslavách. Blíženci ( až ) O svátcích nebudete sami, svou přítomností budete těšit společnost kolem sebe. Rak ( až ) Letos spálíte víc cukroví, než obvykle, zato ostatní bude o to chutnější. Pokud nepečete, bude vám velmi chutnat na návštěvách. Lev ( až ) S nervy a stresem se vypořádáte se zápalem a silou sobě vlastní. Panna ( až ) Letos pod stromečkem naleznete dárek se speciálním významem! Váhy ( až ) Dobře zvažte, jak moc budete letos slavit konec starého a příchod nového roku.

13 Štír ( až ) Nejvíc vás potěší dárky od srdce, a že jich letos bude hojně! Střelec ( až ) Neplakejte, když vám Ježíšek nenadělí vytoužený dáreček, vynahradí vám to dozajista jinak! Kozoroh ( až ) Vánoční svátky vám letos utečou jako voda mezi prsty. Všechno zachrání příchod nového roku. Vodnář ( až ) Rok utekl jako voda, ale vy jste ho zvládli bravurně. To co jste nestihli v prosinci, dokončíte zdárně v lednu! Ryby ( až ) Dost bylo nářků, nový rok začněte s plnou energií a chutí do života a úspěchy vás neminou!

14 I letos navštívili naši školu čertíci s andílky

15

16 DO SBĚRU SE NEHODÍM 2011 Základní škola BOR Tento časopis vznikl v rámci projektu Moderní výuka s využitím ICT na ZŠ Bor.

Mikuláš ve škole. listopad prosinec 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

Mikuláš ve škole. listopad prosinec 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Mikuláš ve škole listopad prosinec 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Obsah Jen tak na okraj... 3 Na slovíčko... 4 Anketa... 5 Pod lupou... 6 Ekostránky... 8 Ekotým 2014...

Více

MUF. Moravany University Focus. Noviny ZŠ Moravany. e-mail:noviny.muf@centrum.cz číslo 7 ročník II vychází nepravidelně 9.prosince 2011 ZDARMA

MUF. Moravany University Focus. Noviny ZŠ Moravany. e-mail:noviny.muf@centrum.cz číslo 7 ročník II vychází nepravidelně 9.prosince 2011 ZDARMA Podle předlohy nakreslila: L. Jakubičková MUF Moravany University Focus Noviny ZŠ Moravany e-mail:noviny.muf@centrum.cz číslo 7 ročník II vychází nepravidelně 9.prosince 2011 ZDARMA Milí čtenáři, V předvánoční

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ Prosinec 2013 leden 2014 ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, tak zase po roce máme tu Vánoce. Pokusíme se vás naladit vánočně laděným

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Učíme se pro život aktivně a interaktivně (reg. č.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Učíme se pro život aktivně a interaktivně (reg. č. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Učíme se pro život aktivně a interaktivně (reg. č. CZ.1.07/1.1.36/03.0004) - 1 - - 2 - Milí spolužáci, učitelé

Více

Buď COOL, čti school! 12/2014. Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam.

Buď COOL, čti school! 12/2014. Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam. Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam.cz Nástěnka redakce: 1. patro budovy ZŠ Komenského 589 Nymburk Kontaktní osoba: Alena Pavlíčková,

Více

Kluci: Malík Tomáš (7.A) Strejc Filip (6.A) Havlíček Robin (9.A) Sagan Šimon (6.A)

Kluci: Malík Tomáš (7.A) Strejc Filip (6.A) Havlíček Robin (9.A) Sagan Šimon (6.A) STOLNÍ TENIS 21. října se na naší škole konal turnaj ve stolním tenise, kterého se zúčastnili naši spolužáci.ti, kteří postoupili, jeli 27. října reprezentovat naši školu na Stochov. Zúčastnili se: Děvčata:

Více

Až zazvoní zvoneček, rozsvítí se vánoční stromeček. Malé i velké dárky rozbalte si. Milá redakce,

Až zazvoní zvoneček, rozsvítí se vánoční stromeček. Malé i velké dárky rozbalte si. Milá redakce, Milá redakce, děkujeme Ti za všechny chvilky těšení se, které máme ve chvíli, kdy otevíráme každé nové číslo časopisu. Přejeme Ti pěkné Vánoce, bohatého Ježíška, pohodu u svátečního stolu a s příchodem

Více

Rozcestník Téma: Škola Téma : Zábava

Rozcestník Téma: Škola Téma : Zábava 1 Rozcestník Něco málo na ÚVOD..str. 2 Téma: Škola Plán akcí..... str. 3 Čerti ve škole....str. 4 Velké vánoční rozhovory.....str. 5 10 Návštěva muzea v Jemnici...str. 11 Dějepisná exkurze Brno...str.

Více

Šťastné a Dušanovské. Prosinec 2013 XV. ročník číslo 2

Šťastné a Dušanovské. Prosinec 2013 XV. ročník číslo 2 Prosinec 2013 XV. ročník číslo 2 Šťastné a Dušanovské Vánoce nám už klepou na dveře, což znamená, že vychází i nový Dušan, aby vás seznámil s průběhem starých i nových akcí a různých dalších věcí. Ale

Více

Odborné učiliště a Praktická škola, Brno, Lomená 44, 617 00 příspěvková organizace. Školní časopis. a NaŠE ŠKOLa OBČASNÍK. Vánoční vydání 2013

Odborné učiliště a Praktická škola, Brno, Lomená 44, 617 00 příspěvková organizace. Školní časopis. a NaŠE ŠKOLa OBČASNÍK. Vánoční vydání 2013 Odborné učiliště a Praktická škola, Brno, Lomená 44, 617 00 příspěvková organizace Školní časopis MY a NaŠE ŠKOLa OBČASNÍK Vánoční vydání 2013 A všichni z OU a PrŠ v Brně na Lomené 44, kteří máte zájem

Více

32 nejkrásnějších pohádek 72 českých i zahraničních komedií 31 filmů pro celou rodinu 65 atraktivních sportovních utkání 63 hudebních pořadů

32 nejkrásnějších pohádek 72 českých i zahraničních komedií 31 filmů pro celou rodinu 65 atraktivních sportovních utkání 63 hudebních pořadů 32 nejkrásnějších pohádek 72 českých i zahraničních komedií 31 filmů pro celou rodinu 65 atraktivních sportovních utkání 63 hudebních pořadů 2011 VÁNOCE NA NOVĚ 1 2 VÁNOCE NA NOVĚ Milí přátelé, opět se

Více

DOMINIK. Vánoční. speciál. Vtipy KVÍZY ANKETY ANKETY. SLOVO otce Josefa ROZHOVORY Křeslo pro hosta ŠKOLNÍ ČASOPIS V LONDÝNĚ. 2.

DOMINIK. Vánoční. speciál. Vtipy KVÍZY ANKETY ANKETY. SLOVO otce Josefa ROZHOVORY Křeslo pro hosta ŠKOLNÍ ČASOPIS V LONDÝNĚ. 2. ANKETY ANKETY 2. číslo Vánoce 2014 DOMINIK ŠKOLNÍ ČASOPIS KATOLICKÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLY V UHERSKÉM BRODĚ SLOVO otce Josefa ROZHOVORY Křeslo pro hosta Se školou nejen V LONDÝNĚ Vtipy Vánoční KVÍZY speciál 2

Více

č.2 Časopis žáků ZŠ Klimkovice Školní rok 2010/2011 Zprávy z naší školy, vánoční svátky, ankety, vaše názory, přesmyčky a vánoční kvíz.

č.2 Časopis žáků ZŠ Klimkovice Školní rok 2010/2011 Zprávy z naší školy, vánoční svátky, ankety, vaše názory, přesmyčky a vánoční kvíz. č.2 Časopis žáků ZŠ Klimkovice Školní rok 2010/2011 Zprávy z naší školy, vánoční svátky, ankety, vaše názory, přesmyčky a vánoční kvíz. Milé děti, blíží se Vánoce a vy teď začínáte číst nejnovější číslo

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

Vánoce v Anglii. Vánoce u nás doma. Vánoční básně. Vánoční vtipy

Vánoce v Anglii. Vánoce u nás doma. Vánoční básně. Vánoční vtipy Vánoce u nás doma Ráno vstanu a s tátou jedeme pro sestru. Přijedeme domů a jdeme k vánočnímu stromečku pro dárky. Potom koukáme na televizi na pohádky. K obědu máme vinnou 1Sklobásu. Jdeme za babičkou,

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Vánoční čas

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Vánoční čas ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník čtvrtý 2010 Vánoční čas Zázraky a kouzla se neustále, aniž bychom o tom věděli, vkrádají do našich všedních životů. Dělají dny krásnějšími i pohádkovějšími. Ovšem existuje jeden v

Více

Bylo, jest a bude v Bukovině u Čisté

Bylo, jest a bude v Bukovině u Čisté Bylo, jest a bude v Bukovině u Čisté zpravodaj obce č.6 4. ROČNÍK NEPRAVIDELNÝ VÝTISK VYDÁNO: 12/2012,,Netrap se lidmi ze své minulosti. Existuje důvod, proč se nedostali do tvé budoucnosti. zamyšlení

Více

D razí učitelé, milí studenti a vy všichni, kteří jste zavítali mezi

D razí učitelé, milí studenti a vy všichni, kteří jste zavítali mezi D razí učitelé, milí studenti a vy všichni, kteří jste zavítali mezi naše řádky, nevěřícně zjišťuju, že další měsíc utekl jako voda a že před sebou máte právě vánoční číslo Student s Times. Ke konci roku

Více

POD LAVICÍ ŠKOLNÍ ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ MASARYKOVA KLÁŠTEREC NAD ORLICÍ CENA

POD LAVICÍ ŠKOLNÍ ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ MASARYKOVA KLÁŠTEREC NAD ORLICÍ CENA Zimní číslo listopad - prosinec 2011 Test: Poznáte stopy zvířat ve sněhu? Rozhovory s učiteli o Vánocích Povídání o myslivosti Proměna v princeznu Klášterecká koleda Zážitky ze školních akcí Kdo v cizích

Více

Ptáček Bonzáček 3. číslo školního časopisu žáků z 9. ročníků

Ptáček Bonzáček 3. číslo školního časopisu žáků z 9. ročníků Ptáček Bonzáček 3. číslo školního časopisu žáků z 9. ročníků Úvodní slovo Ahoj čtenáři. Podzim uběhl jako voda, a jak už jistě víte, jsou tu Vánoce. tímto bych Vás chtěl přivítat u vánočního vydání Ptáčka

Více

A je to tady!! Ta dlouho očekávaná doba Vánoc. Ani není možné, jak ten rok rychle utekl a už je u konce. Ještě před nedávnem jsme se začínali

A je to tady!! Ta dlouho očekávaná doba Vánoc. Ani není možné, jak ten rok rychle utekl a už je u konce. Ještě před nedávnem jsme se začínali Vánoce 2010 A je to tady!! Ta dlouho očekávaná doba Vánoc. Ani není možné, jak ten rok rychle utekl a už je u konce. Ještě před nedávnem jsme se začínali rozkoukávat v nové sestavě redakce a teď? Máme

Více

Č. 116-12/2009 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD

Č. 116-12/2009 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Č. 116-12/2009 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Výlet na Špičák. Ve škole jsme se dohodli, že půjdeme na Špičák. Šli jsme Žďárem, cesta na Špičák byla moc úzká. Když jsme tam došli,

Více

Občasník žáků ZŠ Chrudim, U Stadionu PROSINEC

Občasník žáků ZŠ Chrudim, U Stadionu PROSINEC Občasník žáků ZŠ Chrudim, U Stadionu PROSINEC 2009 Toto je poslední číslo letošního školního roku. Přejeme Vám pěkné Vánoce, mnoho radosti ze zimních sportů, dostatek elánu a pracovního nasazení ve druhém

Více

zpravodaj 9) Recepty na dny sváteční 10) Služby nejen pro rodiny se zdravotně postiženými dětmi 11) Narozeninové přání 12) Poděkování sponzorům

zpravodaj 9) Recepty na dny sváteční 10) Služby nejen pro rodiny se zdravotně postiženými dětmi 11) Narozeninové přání 12) Poděkování sponzorům zpravodaj OBSAH ČÍSLA: 1) Základní informace o členství v Asociaci PAPRSEK 2) Příspěvek na mobilitu v roce 2012!!! 3) Oka - mžiky vzpomínání na akce 4) Jaké akce nás čekají v roce 2012 5) Vánoce a jejich

Více

Pozitivní noviny pro západní Čechy. kříž. To byla taková síla, že mi vytryskly slzy Něco takového jsem v životě nezažil!

Pozitivní noviny pro západní Čechy. kříž. To byla taková síla, že mi vytryskly slzy Něco takového jsem v životě nezažil! Pozitivní noviny pro západní Čechy Prosinec 2012 www.ickonoviny.cz ZDARMA Čtěte s námi: Medailon tibetského lékaře Chimita Dorzhi Dugarova Štěpán Rak je v pravdě renesanční osobnost. Je to nadaný a lidsky

Více

Z oblohy se sypou hvězdičky, slyšet jsou koledy z dáli. Zvěstuje anděl maličký, ať splní se vše, co jste si přáli.

Z oblohy se sypou hvězdičky, slyšet jsou koledy z dáli. Zvěstuje anděl maličký, ať splní se vše, co jste si přáli. Z oblohy se sypou hvězdičky, slyšet jsou koledy z dáli. Zvěstuje anděl maličký, ať splní se vše, co jste si přáli. Veselé Vánoce a šťastný nový rok přejí redaktoři školního časopisu Milí čtenáři, Jak jistě

Více

Vánoční číslo Školního zpravodaje

Vánoční číslo Školního zpravodaje listopad, prosinec 2014 ZŠ Jana Šoupala Vánoční číslo Školního zpravodaje Listopad: v té době i poslední listí padá se stromů. Prosinec: jméno tohoto měsíce pochází od prosa (od prosné kaše), která za

Více

Ježíšek chodí i k nemocným dětem. Dávají si radost navzájem. Rozhovor s Kateřinou Emmons. Plastická chirurgie využívá nové trendy

Ježíšek chodí i k nemocným dětem. Dávají si radost navzájem. Rozhovor s Kateřinou Emmons. Plastická chirurgie využívá nové trendy 2 / 2013 / ročník VII Časopis Fakultní nemocnice Plzeň Dávají si radost navzájem čtěte na str 6 Rozhovor s Kateřinou Emmons čtěte na str 7, 11 Plastická chirurgie využívá nové trendy čtěte na str 9 Ježíšek

Více

Tradice našich babiček

Tradice našich babiček Vyšlo: 18. prosince 2009 dvouměsíčník číslo 2/2009 Přinášíme Vám další číslo časopisu.tentokrát jsme se zaměřili na zimní roční období a Vánoce. Každý si svůj sen tiše sní, já jsem skřítek vánoční. Sny

Více

OBSAH: Příjemné počteníčko přeje Vaše redakce. Co bylo.. str. 2. Co bude. str. 3. Vánoce nejkrásnější svátky v roce.. str. 4

OBSAH: Příjemné počteníčko přeje Vaše redakce. Co bylo.. str. 2. Co bude. str. 3. Vánoce nejkrásnější svátky v roce.. str. 4 Milí kamarádi, právě máte v ruce třetí číslo našeho školního časopisu. Je tady doba vánoční a Vy už se určitě těšíte na prázdniny, na Ježíška, dárečky a spoustu pohádek. Toto číslo je Vánocemi také doslova

Více