Beze slov. Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Beze slov. Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti."

Transkript

1 Beze slov Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti. 2. Vstáváme ráno beze slov, večer beze slova usnem, ryby, co čekaj' na výlov, zvadlé a otupené dusnem. G Ami D F R: Slova jsou jak motýli, co nám kdysi uletěli, G Hmi F H7 chytíme je na chvíli, ulétnou nám po neděli. 3. Žijeme spolu po hmatu, po čichu a po návyku, ty čekáš na mou výplatu a já zas na trochu křiku. 4. Aspoň na mě chvíli křič nebo mi čti denní zprávy, kéž bych byl teď někde pryč, mezi lidmi, co se baví. R: Ta da da... Emi C D G *: Mluvíme spolu beze slov, milujem se po paměti...

2 Candy D#mi H D#mi H D#mi H D#mi H Candy, máš počmáranú tvár D#mi H D#mi H D#mi H D#mi H Candy, lacná fotka na stenách C# H pre každého z nás si len minútový prístav C# G# D#mi H D#mi H Candy - a nečakáš už viac, bye D#mi H D#mi H tak zase o mesiac, bye Candy, odložená v kúte spíš Candy. tak za kým odletíš Princovia sú v penzii naložení v liehu C# G# Candy - aj ja už balím krám H F# Nobody loves you D#mi C# Noc je krutá Candy Nobody loves you nič nevravíš Candy Nobody loves you schránka na spomienky nikomu už nepatríš ale sebe tiež nie H D#mi H D#mi H D#mi H Candy perie bez krídiel Candy, bývala si občas fajn Candy, do každého počasia včera niekto zazvonil dodnes neotváraš Candy - vraj to nebolí

3 Dělníci umění 1. Dělníci umění, zůstaňte stát, jste celí zpocení závodem o ceny, dělníci umění bez hitparád, snídáte chléb o třech kůrkách. Ami G E 2. Múzy už čekají na líbání, Ami C na pleše bez věnců národních umělců, Ami G E redaktor místního vysílání Ami G Ami G [: [: Ami C G Ami G :] :] spláchne vás jak z vany mýdlo. 3. Zástupy v čekárnách na nesmrtelnost, pořadí Nobelů končících ve sběru, až někdo za scénou řekne vám "dost, škrtáme vám rodné číslo..."

4 Držím Ti miesto Ami F G C 1. Keď budeš cítiť že život s tebou zametá Ami F Bb F Keď ťa budú chcieť do klubu posledných Ami F G C Vieš, kde ma môžeš nájsť, budem práve tam Ami F Bb F Kde som čakal toľko prázdnych dní 2. Kúpim Ti pivo, alebo teplé gaštany A súmrak sa rozletí na kŕdeľ vrán Poviem Ti: pozri vzducholoď letí nad nami Príď tam k opusteným lavičkám Ami F G C R. Držím Ti miesto, teraz už vieš to, nemusíš sa báť. Držím Ti miesto, nie je to gesto, Ami ako toľko krát. 3. Rozsvietim s tebou sedemnásť smutných zápaliek Keď sa nemôžeš vylízať z rán a krívd Kúpim ti v malej trafike lacno dávny smiech Nemusíš nič vysvetľovať, príď! R. R. R.

5 Člověk je jak den Cmaj7 Ami Hmi H7 1. Je bezvětří, je mír, snad možná ještě ano, Cmaj7 Ami H7 to jenom netopýr křídlem svým pohladil ráno, Cmaj7 Ami Hmi H7 on klikatý měl let a křídla tíhou ztuhlá, Cmaj7 Ami H7 přišel ti povědět, jak půlnoc světu uhla. Emi Ami R: Že každý nový den jen z bolesti se rodí, Hmi H7 je ze tmy vymeten jak krysy z kýlu lodí Emi Ami a vyčerpán jak step, když tma mu pustí žilou, Hmi H7 sám počítá svůj tep a krvácí pak bílou. R: A člověk je jak den, rve se pro své "ano", aby mu z okna ven nevypadlo to ráno, a člověk je jak den A člověk je jak den, rve se pro své "ano", aby mu z okna ven nevypadlo to ráno...

6 Folkařovo blues E A E 1. Promiňte mi, že jako folkař jsem ještě nebyl zavřenej A E a taky nikdy neutek' jsem z domu, A E dokonce nebydlím se šesti kamarády v suterénním vlhkým bytě A E C H7 E a nedlužím třiceti lidem prachy, a přitom nevím, komu. C H7 2. Jako folkař bych měl vstávat správně o půl dvanáctý s hřebíkem alkoholu vraženým hluboko do hlavy a levou nohou si jen tak nonšalantně pustit Zákrutu a svá obvinění vykřičet večer na davy. 3. Jako bych vás podváděl, když o půl šesté vstávám do práce, sedím tam za stolem jak kancelářská myš, mám výraz pinčla, co čeká, až bernardýn odejde, osm hodin denně poslouchám, jakej maj'z se mnou kříž. 4. Chodil jsem do houslí, z kterých mě po třech letech vykopli, chodil jsem do školy, a dodnes mě to mrzí, pilně se účastnil hromadného zběru léčivých bylin, nosil jsem modrou košili a jen zřídkakdy byl drzý. 5. Doma mám ženu, s kterou si běžně lezem na nervy, tak jako všichni, tedy i nefolkoví manželé, snídáme patky, k obědu večeříme konzervy a od pondělí stříháme metr, kdy zas bude neděle. 6. Tak teda šlapu pěkně v řadě od pondělka do pátku, nemluvím sprostě a vždy první zdravím starší, večer si pustím novou osmdesátidílnou pohádku a občas se musím vykřičet z toho, co mi v hlavě straší.

7 Golem G D 1. Jsem slavík v aspiku, jsem brácha od Štěstěny, Emi H7 dosáhnu na kliku, přijímám bez antény, C D koupenej rozhodčí slovního rohování, G D (G D C Ami D G C D) mám kapky do očí, co poznaj' předstírání. 2. Mám srdce z papíru a hlavu plexisklovou a nohy na míru a duši jako novou, jsem Golem bez šému atomovýho věku a nejsem k ničemu, věčně jak na útěku. 3. Stvořil mě pan Levý od nás ze Židenic z Adama a Evy, z víka od popelnic, jako zadní vrátka, až přijdou horší časy, bustu bez pozlátka, která to všechno spasí. 4. Nevěřte na sochy, za vás nic nevyřeší, mají svý vrtochy, věčně jsou bez přístřeší, já se těž nepoved', mám hlavu zvící tykve, měl jsem bejt doktor věd, ale mám nízký IQ. 5. Kupte si Golema do svýho blahobytu, je věrná ozvěna pro vaši identitu, řekne vám, co jste zač, řekne vám, co v tom vězí, z hlíny jak květináč, nijak vás neomezí. 6. Kupte si golema do svýho milování, jak robot od Lema netouží po uznání, je celkem k ničemu a v tom je jeho síla, má segru Štěstěnu a bráchu netopýra.

8 Jenom tak D A7 A+ Hmi 1. Obsahem této písně není žádné sdělení, G Emi6 F# Hmi žádné duševní tísně, žádné sladké trápení, G Emi F# Hmi filozofický problém nebude zde vyřešen, G D A7 D rozejděme se v dobrém, a snad se z toho vykřešem. 2. Obsahem této písně není ani legrace, možná tvářím se přísně, ale ráno jdete do práce, na humor jsou zde, jiní zato slušně placení, nejsem hudební skříní, co za kačku se odmění. G Emi F#mi Hmi R: Tahle zbytečná píseň není, není ani o lásce, G Emi D F#dim věnujte jí svou přízeň při své ranní procházce, Emi D F#dim ráda by něčím byla, ale nějak jí to nevyšlo, G D A D je hloupá, ale milá, průhledná jak plexisklo. R: Tahle písnička totiž není vůbec, vůbec o ničem, pro mě je v tom ta potíž, že jsem jejím rodičem, rodil jsem nějak pod psa, a tak jí zatím ujel vlak, proto si tu teď hopsá a je celá jenom tak.

9 Káva a čaj D F#mi G A G A D A 1. Ty jsi pila kávu a já zase čaj, D A Bb G A řeklas', že jsi v právu, a já řek': tak good-bye, D F#mi G A G A D A ty si nech svou slávu a já si nechám čaj D A Bb F G A a pod hlavou trávu, všeho po okraj. 2. Ty jsi hrála dámu a já pexeso, šířilas' svou fámu, pila espresso, říkal jsem ti k ránu, jó, černá komteso, jsi vlčice v chrámu, tak počkej na eso. D G E A R: Když se smíchá káva s čajem, není to už k pití, D G E A asi proto věčně hrajem poker o přežití. 3. Ty jsi četla knížku a já Mladej svět, nabíralas' výšku a já tiše bled', mít nad hlavou stříšku, chtěla bys mě hned, a vodu do kalíšku, abych ti tam kvet'. 4. Ty jsi hrála Brahmse a já Dylana, říkalas', že zdám se trošku na křena a než vykoktám se, ty jsi svlečená, jsem brankář bez obránce, ty sova pálená. R: 5. Já si dám tvou kávu, ty si dej můj čaj, čert vem, kdo je v právu, dokud pro nás hraj', ty máš svoji hlavu a já mám zase čaj, když ti zmizím v davu, tak budeš Lorelei. R: R:

10 Keď sa baba zblázni Ami C D Ami D 1. Pozri, keď sa noční vtáci v baroch strácajú, D Ami C D Ami C D to sa stáva zmizla kráska preč a niekto hľadá ju. F Ami Ak príde ten čas čo strieľa si z nás F ak lásku máš tak si ju stráž, Dmi G Ami C D Ami C D čas hádok a hádzania váz je tu zas. 2. To sa stáva tvoje dievča oblok náhle otvára. Pozri, pije víno z prasknutého pohára. Ak príde ten čas, čo striela si z nás, ak lásku máš tak si ju váž, čas hádok a hádzania váz. G Dmi C G R: Ak sa vám raz baba tiež zblázni Ami C G a náhle von z dvier vyletí Dmi C G zrazu máš aj tri roky prázdnin Emi G F Ami tak pamäti píš vzápätí, tak si sám. 3. Pozri je to zvláštne že si zdúchla pred nehou to sa stáva možno natrafíš na blázna iného. Je stále ten čas, čo strieľa si z nás a miesto nej prázdny byt máš. Čas hádok a hádzania váz

11 Malá nočná búrka Ami F G Ami Malá nočná búrka prehrmela v nás Ami F G Ami Z farebnej tmy na mňa žmurká sto neónových rias Ami F G Ami Malá nočná búrka po nej čudný mráz Ami F G Ami Zbierka bozkov pretrhnutá - v aute len tvoj plášť F G F G *: Rýchle oči svetiel, tehla na pedál Bez Teba žiť neviem, nie, a toho som sa bál Malá nočná búrka miesto flauty plač Zbytočný a hlúpy úraz, mňa bolí viac Malá nočná búrka malý nočný mráz (Naštvaný na nás dvoch rútim sa tmou) Zbierka bozkov pretrhnutá - v aute len tvoj plášť (Máš ešte chvíľu náskok, skončím s tou hrou) *: Ami F G Ami R. Pátram, ja ťa nájdem, nájdem uvidíš Pátram, skryť sa nemáš nádej, to si píš (Ten Tvoj útek za rok ovládam) Pátram, utiecť nemáš nádej. Pátram kde ťa mám. *: R. + kde ťa mám, kde ťa mám...

12 Máš moje číslo Ami F G 1. Si pre mňa náhodná známa, Ami F G aké mám, z mejdanov snov a kín, obiehaš v niekoľkých fámoch ja viem, ako, kedy a s kým. F G Máš svoj priesvitný dáždnik, F G F G čo je občas deravý a vtedy nevieš F G Ami G čo s tým máš tajné vrásky, Ami G o ktorých sa nevraví, F C G Zavolať skús, pochopím. Ami F C R: Máš moje číslo,ja nie som G Ami F C G anjelom žien, oúúú... Ami F Viem byť však blízko, C F Ami G keď niekto prosí to viem. 2. Si pre mňa náhodná známa aké mám z mejdanov kín a slov Si prvá, ktorej sa vzdávam zavolaj, tak prosím, prestaň byť náhodnou Máš svoj priesvitný dáždnik čo je občas deravý a vtedy nevieš čo s tým máš tajné vrásky, o ktorých sa nevraví, Zavolať skús, pochopím. R: (4x)

13 Mí kamarádi Emi G H7 G C D G C D 1. Mí kámoši jsou darebáci, ze všeho maj' jenom psinu, Emi C H7 Emi C H7 hlavně když se vyhnou práci, věčně mají kocovinu, G C D G C D denně seděj' po putykách, melou pátý přes devátý, Emi C H7 C D číšnice už smíchem vzlyká, nikdy nic jim není svatý. G C+ E Ami D D+ R: Je to zkrátka pěkná cháska, pořádek a řád jí vadí, G C+ E Ami D D+ Emi G H7 snad to byla shora sázka, že to jsou mí kamarádi. 2. Mý kámošky jsou ulejvačky, vstávaj' někdy před večerem, zajímají je jen kačky, co si vydělají tělem, jsou to vesměs herky líný, pokaždý, když jsou zas na dně, když nemají na Martini, vzpomenou si rychle na mě. R: R:

14 Mluvící kůň D G F#dim Emi 1. Bylo to jednou takhle zjara, nuda si lehla do peřin A7 D Emi A D A7 a já pil asi pátej džin, přišel na kus řeči Tristan Tzara. 2. Chtěl vidět, jak si tady žiju a proč jsem v jednom kuse sám, že džin do sebe jenom liju, sám se sebou si povídám. D Hmi G Gdim R: Řek' jsem: víte, je to těžká věc, v ničem neznám pravou míru, D Hmi G A D neznaboh, co nemá víru, pták, co nechce polstrovanou klec. R: Mí kámoši si staví vily a pročítají vkladní knížky, mně jenom moje písně zbyly, v nich nabírám dech i výšky D7 Gmaj7 A7 D D7 *: Jsou chvíle, kdy ticho vřeští jak telefonní centrála, Gmaj7 A7 F# hlava v ocelových kleštích praská ve švech bezmála, Hmi G A74 A7 D D7 já chtěl bych si s někým povídat třeba o tom, že kytky voní G F# Hmi Emi A nebo že už přišel listopad a jablek je míň nežli vloni. 3. Tristan pozorně mi naslouchá a usmívá se pro sebe, potom zašeptal mi do ucha: já něco měl bych pro tebe. 4. Pak jen tiše třikrát zahvízdal a, než jsem stačil vydechnout, kaštanovej kůň přede mnou stál, řek', že chce mě vyslechnout. R: Od té chvíle už nejsem sám, mám mluvícího koně, já nádherně s ním si povídám a jsem celej blázen do něj. *:

15 Motýlí hra Emi A 1. Motýlí hra, při níž se tančí valčík, D G F# Hmi já tě chci a ty mě taky chceš, Emi A motýlí hra, při níž se tančí valčík, D G F# Hmi hudba hraje a tanec začíná. 2. Pálili smrtku a vesele se smáli, chválili život a bylo jim do tance, hřáli si lože a s životem si hráli, brázdili moře, aby měli šťastný klid. 3. My jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, já tě chci a ty mě taky chceš, my jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, hudba hraje a tanec začíná. 4. Chtěli se vznést, tak říkali si "láska", nechtěli se splést, tak říkali si "nenávist", a bez víry se hbitě proplétali, jenže nad tím vším - stříbrný obláček. 5. My jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, já tě chci a ty mě taky chceš, jenže co bude dál, to nikdo z nás už neví, [: budem se chtít a budeme si odpouštět... :]

16 Nároční F#mi D E F#mi D E F#mi C#mi My sme poslední v cieli, čo si mýlia dni a sny F#mi C#mi A naši fotrovia skvelí sú z nás trochu nervózni D E D E Sedíme v tme na lavičkách, vravia nám, že nás svet hýčka D E H Vravia nám, vravia nám, vraj sme nároční. Chceme naozaj všetko - čistý vzduch a čistú hru Je váš svet naozaj klietkou, vaše cesty večný kruh Vravíte že nás to prejde, neviete bez nás to nejde - H C# Stratení, stratení, my sme nároční, hóe eeé.. A A4sus A A4sus A F#mi D E R: Nároční, nároční nároční, nároční Nároční, nároční, nároční, nároční F#mi D E F#mi D E My sme nároční! R: Na krk ste nám dali kľúče sme deti bez rodičov Dnes vám predložíme účet, nám nestačí hocičo Možno vás to bude bolieť ukrytých do fráz a do viet, ktoré nám nestačia, veď sme nároční. R: Chceme málo vždy, iba celý svet Chceme zobrať všetko čoho niet Pravú tvár pod maskou uvidieť My se nároční, vraj sme nároční

17 Písničkář D Dmaj7 1. Chodíval po světě král podvodníků, Gmi D prodával déšť, sám bez deštníku, Emi D po světě chodil a za dvě, za tři sklenky Gmi A prodával déšť, sám bez pláštěnky. 2. Všude ho vítali, protože všude bylo sucho, všude, kam přišel, byl dav jedno ucho, tak hezky vyprávěl o vodě shůry, že lidi do kapes cpali mu bůry. Hmi Emi *: Každý mu uvěřil, vždyť mluvil všem z duše, F#mi G že země je suchá a žijeme suše, Hmi Emi každý mu uvěřil, že přivolá mraky, F#mi G A tak hezky lhal, že jsem uvěřil taky, uvěřil taky. D G E A R: Mluvil o vodě, co spadne z mraků D G E A a spláchne špínu i bídu suchých let, Hmi G E A vrátí vůně všem zahradám a parkům, D G E A G E9 Gmi A vrátí věcem jejich barvy, které překryla šeď. 3. Už je to doba, co odešel z města, nezapršelo, zázrak se nestal, vím, byl to lhář, co jen se nasliboval, odpustil bych mu rád, jen kdybych ho mohl slyšet znova. R:

18 Poločas Emaj7 F#mi Emaj7 1. Než nás budou zajímat už navždycky jen prachy, C#mi F#mi H7 Emaj7 chci ještě jednou ochutnat z poháru všech hořkostí, Hmi Amaj7 G#mi7 Gmi7 F#mi vnímat ještě muziku a ne už jenom tlachy, F#dim A H7 Emaj7 F#mi Emaj7 F#mi nevidět, jak moji vrstevníci jdou krásně od kosti. 2. Než nás budou ovládat už navěky jen věci, než se budem klanět už jen obarveným televizím, dokážem si přiznat, že jsme v nablýskaný kleci, kdo bude mít sílu říci si: já raději zmizím. G#dim F#mi D9 Amaj7 R: To je ten poločas, poločas rozhodnutí, Edim F#mi H7 Emaj7 zda sladce klimbat nebo bolestně bdít, G#dim F#mi D9 Amaj7 G#maj7 Gmaj7 Hdim nechat se zanášet tou pozlacenou sutí F#mi(A7) H7 Emaj7 F#mi Emaj7 s národním hrdinou si říkat: to chce klid, to chce klid. 3. Než budem už navždy číst jen Zápisník a Vlastu, chci ještě slyšet slova spalující obsahem, vystoupit zas na břeh z toho oceánu žvástů, na víkendy do snů jezdit vlastním výtahem. 4. Než nám z lásky zůstanou jen doteky dvou sliznic, chci ještě jednou ucítit sladkost jejích mučidel, hledáme ji za okny všech kaváren a pivnic, a ona bloudí v tanečních a střílí bez všech pravidel. R:

19 Posledný krát D 1. Posledný krát, budem tu stáť Hmi na križovatke tratí, kde ťa navždy stratím G schovávaš tvár v novinách A láska nie je povinná, ja viem. 2. Zívanie lámp, dolieha k nám, zmráka sa či brieždi, nerozbitné hviezdy popadali na peron, kdesi tam ťa čaká on viem, že túžiš ísť. F G Ami R: Ľudia strácajú tváre mená, lásky F G A v rýchlom víre ciest D A Hmi G láska, necestuj tým vlakom, D A G A budem sám, ani nevieš ako Hmi A G v smútku prázdnych rán. 3. Dá sa to zniesť, tie pasce ciest, vejú ti v tme vlasy už nič neuhasíš zhoria smutným požiarom pod telegrafným stožiarom, viem, že túžiš ísť. R:

20 Prievan v peňaženke Dmi C F 1. Treba na to asi mať zvláštny talent Dmi C F mať vreckové suchoty neustále Dmi Ami škoda ďalších slov C G som z tých dobrákov Bb F C čo sú pravidelne bez prachov 2. Bývam priateľ dôverný s každou bankou ale v peňaženke mám stále manko iba desiatnik, roky neplatný, smutný koniec pások výplatných Dmi Ami R. Prievan v peňaženke stále mám C G Bb strácam kilá bankoviek Dmi Ami prievan v peňaženke stále mám C G Bb z diaľky počujem ich smiech 3. Trojuholník bermudský mám v nej asi V tomto boji s prírodou nezvíťazím Mávam nízky tlak a rovnaký plat s prázdnym vreckom ako bigbiťák R. 4. Ja som odborník na všetky meny mne sa v peňaženke nič nezelení môžeš, kámo, snáď dvacku požičať vrátim ti ju nabudúce rád - možno... R.

21 Proč ne já Bb4sus Bb 1. Každej je chytrej jako rádio, Bb4sus Bb G4sus G G4sus G hned ví, co bylo a co nebylo, Bb4sus Bb každej je chytrej jako úvodník, Bb4sus Bb G4sus G G4sus G F G C ví, zda jsme škodní nebo neškodní. C D G F G C R: Každej všechno chápe a nikdy nezatápe, C D G každej všechno zvládá vprostřed svýho stáda, Bb4sus Bb Bb4sus Bb Gb4sus G G4sus G proč ne já? 2. Každej byl všude, všechno přeplaval, má klíče od WC i katedrál, každej čet' Homéra i Párala a Praha se mu zdá tak ospalá. R: Každej pravdu stráží s plnotučnou gáží, každej pravdou mává dle Rudýho práva, proč ne já? 3. Každej mi radí, jak mám zazářit a co mám vmetnout lidem do tváří, a tak se deru davem géniů, zpívám svý "nevadí" a "only you". Bb D Gmi *: Only you Každej je chytrej jako rádio, hned ví, co bylo a co nebylo...

22 Reklama na ticho Cmi (Gmi) Cmi (Gmi) 1. Reklamu na ticho dnes v telke dávajú Cmi (Gmi) G# Bb každý z nás spozornie, len čo zbadáju. Cmi Reklamu na ticho, ten súčasný hit G# Bb krásnym tichom z dovozu naplňte svoj byt G# Bb Eb R. Môžete ho zohnať len pod rukou, G# Bb Eb Ebsus4 Eb nááádherné ticho hôr G# Bb Eb Výberové ticho so zárukou G# Bb Cmi Bb Cmi Bb Získa ho kto príde skôr 2. Pred Tuzákom stojí rad dlhý, pomalý, v tlačenici musíš stáť - ticho dostali v konzervách a plechovkách od Coca Coly Také čerstvé ticho ach až to zabolí. R. Cmi Gmi Cmi Gmi *: Reklama na ticho zo všetkých strán znie Cmi Gmi G# Bb vo farbe a s hudbou - je to úžasné Cmi Gmi Cmi Gmi decibely hluku to ticho znásobí Cmi Gmi G# Bb minulo sa ticho, nie sú zásoby. R. C#mi 3. Pred tuzákom rad dlhý, pomalý, v tlačenici musíš stáť - ticho dostali v konzervách a plechovkách od Coca Coly Také čerstvé ticho až to zabolí. R. R. R.

23 Severanka D A Hmi7 A G Gmaj7 Emi A D A/D Poznám ťa z bielych nocí Hmi7/D A/D A predsa hádam kto si G Gmaj7 Viem, že si severanka Emi7 A Váham, či nebudeš Dánka Vyzeráš ako Švédka Je to zlé - utiecť niet kam Povedz mi aspoň niečo Tou chladnou a polárnou rečou Hmi Hmi7/A Gmaj Zlá, chladná a severná Hmi Hmi7/A G S kým si mi, s kým, neverná? Zveríš sa nočným mienkam Možno si práve Fínka Mňa spáli dávnou krásou Ľadový lesk tvojich vlasov Po mandliach voňiaš horká Neviem či nie si Nórka Prečo tak stále zlá si Vynález polárnej krásy? Zlá, chladná a severná S kým si mi, óóóuo, neverná? F C/F Poznám ťa z bielych nocí Dmi7 C a predsa hádam, kto si. B F/A Povedz mi aspoň niečo Gmi C Tou chladnou a polárnou rečou! Severanky vraj klamú Som zbitý ako z flámu Ty moja plavá Flámka Aspoň píš, poteším sa aj známkam!

24 Dmi C B B F/A Zlá, chladná a severná B Dmi C F S kým si mi, s kým, óóóuo, neverná... Chladná a záhadná severanka Si chladná a záhadná severanka Severanka Severanka Severanka

25 Som v tom D G D G D G D G 1. Viem, som v tom, už sa z kopca kotúľam. D G D G D G D G Viem, som v tom, končí zvodca Don Juan. C G D G Miesto krátkej story ohňostroj. C G D C Som z nej celkom chorý kamoš môj. D C R: Náš vzťah sa vyvíja, D smerom k láske mením svoj kurz. C Už ma má, tak to vidím ja, D C Je to ťažké poradiť skús. 2. Ona je kus, čo s ňou? Je to ťažké, kamarát. Som jej prvý muž, nevravím každej: Mám ťa rád. Zrazu mám strach, či mi zavolá Krásny zádumčivý hlavolam.

26 Tichý čas C G 1. Dážď, rozpráva oknám svoj Ami F ospalý príbeh kde niet slov Dmi G Bolí v ňom i smiech Máš, sama ten istý hlas po špičkách vchádza medzi nás to dlhé mlčanie F C Tichý čas, čo len s ním F Dmi G Beží v nás nemý film. 2. Hráš so mnou ten nudný dej márne ti skúšam čítať z pier Kam chodíš keď som sám Dážď po kvapkách stráca dych si prázdnou stránkou starých kníh ktoré nepoznám Tichý čas, čo len s ním, beží v nás nemý film. C Ami R: Máš kľúč od nášho príbehu G C v slovách nosíš masku ticha Ami D Kto z nás dvoch sa lásky opýta, G či dýcha. ( či dýcha ) R: Máš kľúč od nášho príbehu v slovách nosíš masku ticha Či v nás láska ešte dýcha? R: Dážď rozpráva oknám svoj ospalý príbeh svoj kde niet slov Bolí v ňom i smiech.

27 Vánoční Ami Gmi G#mi 1. Země je plochá jak terasa kavárny, Ami Gmi zapadlá do potu svých vlastních mraků, Dmi Cmi leskne se studeně jak kus ledu z ledárny Dmi A balený ve stříbře svátečních šatů. 2. Odbíjí na věžích vánoční klekání, schoulený v zimníku ubíhá čas, zapíská motorák za městem ve stráni, přichází Ježíšek a jiskří mráz.

28 Všechna ta smutná hudba Emi 1. Obleču si maturitní šaty Gmi a zaplatím bezúhonnou tváří, Emi6 F#mi Ami posadím se do poslední řady F# H7 E a všechna ta smutná hudba zazní mi do uší, do uší. 2. Othello zas umírá a zpívá, nevím, koho má mi teď být líto, fanfáry bych prosil ještě jednou, ať všechna ta smutná hudba zazní mi do uší, do uší. Emi Ami R: Jak mám poznat dirigenta, když jsou všichni v černém, Hmi jak mám poznat, kdo tomu zde velí, H7 proč se mi ti lidé vpředu uklánějí, Emi Hmi jak mám poznat, co zas po mně chtějí, H7 Emi stačí, když zatleskám, vždyť už ani nevím, koho se bát mám! 3. Opona už padá jako soumrak, direktor sčítá zlaté rybky, nepomůže zacpávat si uši, když všechna ta smutná hudba zní mi dál do uší. 4. Uvaděčko, uveďte mě domů, ukážu vám fotky ze své svatby, v řadě si už každý místo najde a všechna ta smutná hudba zazní mu do uší, do uší. R:

29 Zdrávas Maria Emi H7 Emi 1. Zdrávas Maria, matko boží, G Emi Ami H7 komu chceš prodávat svoje zboží, C G Ami H7 prodalas' ve stánku poslední říkanku, Emi H7 Emi nikdo ti do kamen nepřiloží. 2. Zdrávas Maria samodruhá, usnulas' ve chlévě při zásnubách, jeho je království i zkoušky otcovství, u soudu pláčeš jak každá druhá. 3. Zdrávas Maria napotřetí, komu chceš vykládat o početí, chytli tě za psincem s podivným cizincem, nikdo na tvý zkazky nenaletí. 4. Zdrávas Maria podesáté, mívala jsi roucho rozevláté, šaty ti přešili, peníze propili, vstáváš teď do práce o půl páté. 5. Zdrávas Maria naposledy, zbyl ti jen notýsek na koledy, děti je zpívají nahlas i potají, a ten zpěv rozpustí všechny ledy.

30 Zhasni a snívaj D C F B Ty si tá, čo stále stráca kľúče D C B svoju izbu plnú máš detských kníh D C F B Snívaš že si otvoríš raz účet G C F na konto bláznivých Ty len v spánku šepkáš: Príď a stráž ma! Piješ dážď keď býva krásne slaný Vravíš stenám že sa cítiš prázdna jak byt po vlámaní B R: Založiť chceš klub tiel, osamelých tiel, D C do toho by som šiel rád s tebou šiel D B D C Zhasni a snívaj, nechaj to plávať D B G C Koľko je tých, ktorým svet sa škerí D B D C Zhasni a snívaj že rastie tráva B C D na kobercoch zo dverí R: Snívaš, že raz spravíš zvláštnu súťaž opustených dievčat o krásny smiech ty si tá čo sa len dívaš z kúta verím, že nájdeš liek. Ty si tá čo chce, ty si tá čo chce nájsť liek, ten svoj liek...

31 Zůstala mi F#mi Fmaj7 Emi D#7 1. Zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 vůně rybí pomazánky, nádobí a majoránky, Dmi E česneku a cibule. 2. Pro mě ta noc byla svátkem, ty teď krmíš karbanátkem pětset lidí v závodce, já tu hlady koušu veku, přivoňuji tvoji deku, ukřivděný žalobce. A C#mi Hmi Fmaj7 R: V úterýs' mi jako žena přišla celá připálená, D E průšvih visel ve vzduchu, A C#mi Hmi Fmaj7 hádala ses pro nic za nic, nadělala polízanic, D E kotle měly poruchu. 3. Já se zavřenými víčky vyčenichám jídelníčky všech závodních jídelen, v pátek, když to skončí s náma koprovkou a kolínkama, vystřelíme někam ven. R: 4. A přes víkend, to si jiná, to voníš od psího vína, kterým já tě podmývám, a pak znova od pondělí s vůní po kyselým zelí řítíme se k výšinám. F#mi Fmaj7 Emi D#7 *: Zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje...

4. Folkařovo blues (Folk Team) 5. Golem (Folk Team)

4. Folkařovo blues (Folk Team) 5. Golem (Folk Team) 1. Beze slov (Folk Team) C 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C C chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti. 2. Vstáváme ráno beze slov, večer beze slova usnem, ryby, co čekaj na výlov,

Více

Bodláky ve vlasech. Emi Ami D

Bodláky ve vlasech. Emi Ami D Bodláky ve vlasech Emi Ami D 1. Do vlasů bláznivej kluk mi bodláky dával, Emi C F D za tuhle kytku pak všechno chtěl mít, D Ami H7 svatební menuet mi na stýblo hrával, C D D7(-) že prej se musíme vzít.

Více

2. Čisté víno (Sem tam)

2. Čisté víno (Sem tam) 1. Čekání na zázrak (Sem tam) H # 1. Už padá půlnoc, zní jen můj těžký krok, oblohou snáší se k zemi mráz, vítr ztichl, zbyl jenom úplněk, () i čas zůstal na chvíli stát. 2. jinak nic, pouze průhledný

Více

No, jednou jsem takhle poprvé snědla moc třešní a pak jsem to zapila vodou.

No, jednou jsem takhle poprvé snědla moc třešní a pak jsem to zapila vodou. 40.V Ý S T U P Eva, Bára (EVA s BÁROU stojí na lávce, hraje Bářin magnetofon) Mami, byla jsi taky někdy takhle zamilovaná? Nemyslím do táty, myslím úplně poprvé? První láska! Když jsi cítila, že je to

Více

Korpus fikčních narativů

Korpus fikčních narativů 1 Korpus fikčních narativů prózy z 20. let Dvojí domov (1926) Vigilie (1928) Zeměžluč oddíl (1931) Letnice (1932) prózy z 30. let Děravý plášť (1934) Hranice stínu (1935) Modrá a zlatá (1938) Tvář pod

Více

Alison Gross Am G C E7 Am G C Dm E7 1. Když zapadlo slunce a vkradla se noc a v šedivých mracích se ztrácel den, Am G C E7 Am G Am a když síly zla ve tmě převzaly moc, tu Alison Gross vyšla z hradu ven.

Více

OSTRUŽINY. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz SRPEN 2009

OSTRUŽINY. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz SRPEN 2009 OSTRUŽINY Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz SRPEN 2009 1. BÁSNÍCI (od puero) 2. Sonáta pro srpnový večer (od Verena) 3. Ve vaně (od milancholik) 4. (M.) Vzkaz lásky (od ivkaja) 5. Ach, vodo (od nostalgik)

Více

TEXTY VOJTĚCH MALACH 2003

TEXTY VOJTĚCH MALACH 2003 TEXTY VOJTĚCH MALACH 2003 TMA SE SNÁŠÍ NA MĚSTO TAK TĚ PROSÍM BUĎ SE MNOU UPÍR KROUŽÍ KOLEM NÁS SCHOVEJ HLAVU POD POLŠTÁŘ ZKOUŠÍM TO DÁL R. ZKOUŠÍM TO DÁL DOTKOUT SE OBLAKŮ ZKOUŠÍM TO DÁL DOTKNOUT SE HVĚZD

Více

Je to Božia láska (E)

Je to Božia láska (E) Je to Božia láska () Dokonalý plán pre tvoj život je láska, radosť, víťazstvo a pokoj Nenájdeš to ale vo svojich plánoch H A tá cesta sa volá Ježiš Kristus Zuzana Vyšňovská On je to svetlo v tvojej tme

Více

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí.

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. Jenom proto, že je hezky, každý čeká, že budete venku a skotačitˮ nebo tak něco. A když venku netrávíte každou vteřinu, hned

Více

Bílý. kámen. 1. Bílý kámen (P. Lochman, J. rejent / V. Kočandrle, I. Bartošová) 2. Lípo stoletá (V. kočandrla / V. Kočandrle)

Bílý. kámen. 1. Bílý kámen (P. Lochman, J. rejent / V. Kočandrle, I. Bartošová) 2. Lípo stoletá (V. kočandrla / V. Kočandrle) kámen Bílý 1. Bílý kámen (P. Lochman, J. rejent / V. Kočandrle, I. Bartošová) 2. Lípo stoletá (V. kočandrla / V. Kočandrle) 3. Poklad ( J. Škorpík / V. Kočandrle, I. Bartošová) 4 Jeskyně (V. Kočandrle,

Více

3. Kousky veršů (Poupata)

3. Kousky veršů (Poupata) 1. esta poslední kapky (Poupata) mi mi 1. Sklenici vína dolej nám, ó, Pane, mi mi dokud tam na dně něco zbejvá, Pane, nebudem vědět o těle, duše se vínem umeje, nebudem bdít a nebudem spát, ó, Pane. 2.

Více

jednou to skončí V polárních pustinách slunce nejde spát jako já u nohou tvých jestli tě mám rád

jednou to skončí V polárních pustinách slunce nejde spát jako já u nohou tvých jestli tě mám rád V š i c h n i S v a t í V polárních pustinách slunce nejde spát jako já u nohou tvých jestli tě mám rád Ledy slábnou, voda stoupá sirény zpívají noci slané, když zvedá žár Jednou to skončí a z nás čáry

Více

NOCTURNO 2014. Do hlubin. Za okny měsíc neúspěšně trhá z očí noci třešně ne, nejsou to třešně, jsou to slzy a v nich se choulíme v jantaru zmrzlí

NOCTURNO 2014. Do hlubin. Za okny měsíc neúspěšně trhá z očí noci třešně ne, nejsou to třešně, jsou to slzy a v nich se choulíme v jantaru zmrzlí NOCTURNO 2014 Do hlubin Za okny měsíc neúspěšně trhá z očí noci třešně ne, nejsou to třešně, jsou to slzy a v nich se choulíme v jantaru zmrzlí Jsme to, nejsme to my zakletý v jantaru váhání Dívej se na

Více

Podpořte vydání knihy Básní a Energetických obrázků Duchovní léčitelky. S fotografiemi

Podpořte vydání knihy Básní a Energetických obrázků Duchovní léčitelky. S fotografiemi Podpořte vydání knihy Básní a Energetických obrázků Duchovní léčitelky S fotografiemi Část peněz ze zisku této knihy věnuje na podporu centra www.nightlife.mypage.cz Brána k uzdravení Těla, Duše i Světa.

Více

OSTRUŽINY. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz DUBEN 2009

OSTRUŽINY. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz DUBEN 2009 OSTRUŽINY Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz DUBEN 2009 1. Po sklence (od milancholik) 2. Jak se dýchá ticho (od Lizzzie) 3. Noční víla (od nevěrná) 4. Po hádce (od ivkaja) 5. Vstoupil jsi (od Verena) 6.

Více

Čekám svůj den. 1. Pěší pták (M. David / P. Vrba) 2. Můžeš lhát ( P. Krejča / P. Vrba) 3. Můra (P. Janda / P. Vrba)

Čekám svůj den. 1. Pěší pták (M. David / P. Vrba) 2. Můžeš lhát ( P. Krejča / P. Vrba) 3. Můra (P. Janda / P. Vrba) Čekám svůj den 1. Pěší pták (M. David / P. Vrba) 2. Můžeš lhát ( P. Krejča / P. Vrba) 3. Můra (P. Janda / P. Vrba) 4. Čekám svůj den (P. Krejča / P. Vrba) 5. Nic víc (P. Janda / P. Vrba) 6. Na háku (M.

Více

Jindřiška Šindlerová Projdi se mnou

Jindřiška Šindlerová Projdi se mnou Jindřiška Šindlerová Projdi se mnou edice Knihovnicka.cz Tribun EU 2008 Jindřiška Šindlerová Projdi se mnou edice Knihovnicka.cz Tribun EU 2008 KATALOGIZACE V KNIZE - NÁRODNÍ KNIHOVNA ČR Šindlerová, Jindřiška

Více

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici Kašpárek (Vypravěč) Princ Janči Chůva (Babička) Žába Princezna Janička Král Čert Světnice Vesnice Komnata Podhradí Les Přídavné kulisy: studna Smrk Kašpárek nebo vypravěč: Byl jednou jeden princ. Janči

Více

Kamila Krátká z 8.A. KLEC a KLÍČ. Jestlipak víte, co se stane s člověkem, jenž utíká před světem? Stane se z něj to, co už nikdo nevidí,

Kamila Krátká z 8.A. KLEC a KLÍČ. Jestlipak víte, co se stane s člověkem, jenž utíká před světem? Stane se z něj to, co už nikdo nevidí, Kamila Krátká z 8.A píše poezii a v letošním roce získala za přednes básně Klec a klíč na regionální recitační soutěži Dětská scéna 2013 ocenění za autorský přínos. Ukázky z její tvorby zveřejňujeme v

Více

Můj pohled pozorování

Můj pohled pozorování Můj pohled pozorování Přemysl Vřeský Veselí nad Moravou 2013 Ájurvédská Instituce Dhanvantri, Praha ÚVOD Jmenuji se Přemysl Vřeský a ukončil jsem druhý ročník studia Ajurvédské instituce Dhanvantri obor

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

BLÁZEN kapo 2. intro: G G maj C G am G D. G 1. V listí a sám G maj nad hlavou mám. hvězdy a plno dětských snů G mraky dál jdou.

BLÁZEN kapo 2. intro: G G maj C G am G D. G 1. V listí a sám G maj nad hlavou mám. hvězdy a plno dětských snů G mraky dál jdou. BLÁZN kapo 2 FOOL HRT MMORY Blake Mevis/ H. Raclavský intro: maj am 1. V listí a sám maj nad hlavou mám hvězdy a plno dětských snů mraky dál jdou maj kreslí tu svou dalekou cestu k obzorům. am Po bílých

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

VÁNOČNÍ VÁNOČNÍ ZPĚVNÍČEK ZPĚVNÍČEK

VÁNOČNÍ VÁNOČNÍ ZPĚVNÍČEK ZPĚVNÍČEK VÁNOČNÍ ZPĚVNÍČEK VÁNOČNÍ ZPĚVNÍČEK Jak jsi krásné neviňátko Narodil se Kristus Pán Prosinec Půjdem spolu do Betléma D7 D7 1. Jak jsi krásné neviňátko vprostřed bídy nebožátko. D7 Před tebou padáme,dary

Více

Materiál seznamuje žáky se základními pojmy k tématu Písničkáři 1. Anotace. Mgr. Pavel Šupka

Materiál seznamuje žáky se základními pojmy k tématu Písničkáři 1. Anotace. Mgr. Pavel Šupka Anotace Autor Jazyk Očekávaný výstup Materiál seznamuje žáky se základními pojmy k tématu Písničkáři 1 Mgr. Pavel Šupka Čeština 26 41-M/01 Elektrotechnika 78-42-M/01 Technické lyceum 23-41-M/01 Strojírenství

Více

Návod na použitie zápisníka jedál

Návod na použitie zápisníka jedál Návod na použitie zápisníka jedál Sme nesmierne radi, že si sa rozhodla používať tento zápisník jedál. Práve zapisovaním svojho jedálnička ľudia chudnú oveľa rýchlejšie, majú prehľad nad tým, čo zjedia

Více

Růženec světla - Pán Ježíš řekl: "Já jsem Světlo světa." - Věřím v Boha...

Růženec světla - Pán Ježíš řekl: Já jsem Světlo světa. - Věřím v Boha... Růženec světla - Pán Ježíš řekl: "Já jsem Světlo světa." - Věřím v Boha... Zdráva buď, nebes Královno, - Maria, přesvatá Panno. S andělem tebe zdravíme, - růžencem svatým slavíme. Ó, Matko Páně přemilá,

Více

Kaštan zavrtí ocáskem a vděčně Adélce olízne dlaň. Pak vzrušeně zavětří a odběhne do křoví. Křoví se křiví na všechny strany a Kaštan v něm šmejdí

Kaštan zavrtí ocáskem a vděčně Adélce olízne dlaň. Pak vzrušeně zavětří a odběhne do křoví. Křoví se křiví na všechny strany a Kaštan v něm šmejdí 1. Kaštan je pes. Jezevčík. Má dlouhé tělo a krátké nohy. A štěká. Haf, haf, volá na Adélku. Adélka není pes. Adélka je holka. Má dlouhé hnědé vlasy a legračně pihovatý pršáček. Sehne se ke Kaštanovi a

Více

Cesta ke hvězdám Oldřiška Zíková

Cesta ke hvězdám Oldřiška Zíková Cesta ke hvězdám Oldřiška Zíková Každý si pod pojmem cesta ke hvězdám představí něco jiného. Jeden si bude představovat chodník slávy v Los Angeles, další si sní o své cestě ke hvězdám a někdo úplně jiný

Více

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ 1 Copyright Radomír Hanzelka, 2013 www.radomirhanzelka.cz Všechna práva vyhrazena Vytiskla a vydala: Nová Forma s.r.o. www.novaforma.cz Vydání první ISBN 2

Více

Byla to láska. Kytička milostné poezie. Obsah: Když jsem byla hodně malá. Pomalu vrůstám do tebe. Kdybych to dovedl. Byla to láska.

Byla to láska. Kytička milostné poezie. Obsah: Když jsem byla hodně malá. Pomalu vrůstám do tebe. Kdybych to dovedl. Byla to láska. Byla to láska Kytička milostné poezie Obsah: Když jsem byla hodně malá Pomalu vrůstám do tebe Kdybych to dovedl Byla to láska Magdaléna Štěpán Křivánek GRANO SALIS NETWORK 2004 www.granosalis.cz Když jsem

Více

*Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/

*Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/ *Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/ *Celkem žáků -8 *Dívky 6 *Chlapci -2 *Seznam : Jana, Radek, Reneta, Nikola, Květa, Emil, Petra, Kristina *Paní učitelka Anna * * * *Renata je dobrá kámoška. *Má ráda pracovní

Více

Legenda o třech stromech

Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech je v tomto setkání s malými metodickými úpravami zpracována v rámci jednoho setkání pro skupinu mládeže a dospělých včetně seniorů. Ve středu zájmu není

Více

Matematika test. 1. Doplň do štvorčeka číslo tak, aby platila rovnosť: (a) 9 + = (b) : 12 = 720. (c) = 151. (d) : 11 = 75 :

Matematika test. 1. Doplň do štvorčeka číslo tak, aby platila rovnosť: (a) 9 + = (b) : 12 = 720. (c) = 151. (d) : 11 = 75 : GJH-Prima 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Súčet Test-13 Matematika test Na tento papier sa nepodpisuj. Na vypracovanie tejto skúšky máš čas 20 minút. Test obsahuje 13 úloh a má 4 strany. Úlohy môžeš riešiť

Více

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ZÁŘÍ 2007

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ZÁŘÍ 2007 OSTRUZINY.cz Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ZÁŘÍ 2007 1. Dole...nahoře (od LUKiO) 2. Tajemství (od Zorik von Masimo) 3. Linnéa (od otazník) 4. Dopravní modlitbička (od Lizzzie) 5. Definice lásky (od

Více

Petr Hugo Šlik. Zpěvníček (1998-2010)

Petr Hugo Šlik. Zpěvníček (1998-2010) Petr Hugo Šlik Zpěvníček (1998-2010) Na našem sídlišti (s mírným vykradením P. Fialy) Na našem sídlišti žijeme spolu jezdíme výtahem nahoru dolů jezdíme výtahem v noci i přes den chtěl bych víc životů

Více

z OBRAZ/SHOT POPIS DĚJE/STORY HUDBA/MUSIC RUCHY/SOUND POZNÁMKA/NOTES 1 Je videt fotoalbum, a starou ruku která táha fotku z albumu.

z OBRAZ/SHOT POPIS DĚJE/STORY HUDBA/MUSIC RUCHY/SOUND POZNÁMKA/NOTES 1 Je videt fotoalbum, a starou ruku která táha fotku z albumu. z OBRAZ/SHOT POPIS DĚJE/STORY HUDBA/MUSIC RUCHY/SOUND POZNÁMKA/NOTES 1 Je videt fotoalbum, a starou ruku která táha fotku z albumu. Táhání fotki z albumu. DŮLEŽITÉ: V CELÉM FILMU NENÍ ŽÁDNÝ DIALOG. Jenom

Více

Sedmikráska. (orig. je v Gdur)

Sedmikráska. (orig. je v Gdur) 1.Co týden dal 7.Tma 13.Písek 2.Vlasy 8.Peřina 14.Nitka 3.Večerka 9.Neděle 15. 4.Silu mi dej 10.Zeptej se mně 16.Lilie 5.Stloukám den 11.Puškin 17.Piškotka 6.Zpráva 12.Nábřeží Co týden dal (orig. je v

Více

(pozn. autora: lidé, kteří jsou označeni rámečkem, přežili) 446 - Petr Ginz) viz. vlastní foto

(pozn. autora: lidé, kteří jsou označeni rámečkem, přežili) 446 - Petr Ginz) viz. vlastní foto !" #$ #%"!& Památníku Terezín převzato (č... /+ 01 1 '#( ) #%"!&* + (č. 596!( # #%"!&, (č.968 2 B / 2 2 3 4viz. Lagus, ?@

Více

v Supreme Master TV? Sedněte si, kde je chladněji.

v Supreme Master TV? Sedněte si, kde je chladněji. Musíme víc v Supreme Master TV? Neseďte v posteli, tam meditovat, víte? Více se nalaďme na naše božské Já a pak budeme mít víc Milující Kvality. Jelikož naše Božské Já je láska, víte? () A samozřejmě,

Více

Demáček. Někde ve vzpomínkách praská E Ami D postel nebo kostel

Demáček. Někde ve vzpomínkách praská E Ami D postel nebo kostel Demáček Interpret/autor: Buty C Ami D G 1. O tom co je velká láska Ami D G asi nevím vůbec nic Ami G Někde ve vzpomínkách praská E Ami D postel nebo kostel G A7 co jsem to chtěl Dmi G C Poškrábej mi záda

Více

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková 22. Základní škola Plzeň Až já budu velká Třída: 7. B Datum: 8. 12. 2008 Jméno: Kamila Šilhánková V pěti letech jsem onemocněla zánětem ledvin a ležela jsem v nemocnici u svatého Jiří. Byla tam veliká

Více

Chrámy boří déšť. ...snad nás krovky k zemi snesou a budem se dívat jak v nás ty kapky deště nejsou A budem zpívat

Chrámy boří déšť. ...snad nás krovky k zemi snesou a budem se dívat jak v nás ty kapky deště nejsou A budem zpívat Chrámy boří déšť Nabíráme směr k nirvánám a ve válkách ládujeme kvér Až s kudlou v zádech víme víc Chrámy boří déšť S noblesou a po kapkách Stačí jen říct A možná - jednou - někdy - příště - snad Každá

Více

Martina Zapletalová. Cause. Upřímnost je nemoc z vyčítání. (tentokráte i s předmluvami)

Martina Zapletalová. Cause. Upřímnost je nemoc z vyčítání. (tentokráte i s předmluvami) 3 Martina Zapletalová Cause Upřímnost je nemoc z vyčítání (tentokráte i s předmluvami) 4 Obsaženo Obsaženo...4 Za dveřma někdo pije čaj...6 Gejši mávají přes ulici...8 Hlupáček-undefined... 10 Rezervace

Více

Neviem byť sám 2001:CD2 roky a láska

Neviem byť sám 2001:CD2 roky a láska Neviem byť sám 2001:CD2 roky a láska Vydavatel: Musica spol. sr.o. ISIN: 720 566-2 Dátum vydania: 1.12.2001 Neviem byť sám FNestrážim maják, nie som Dmipocestný v púšti B Z úloh pre silných C nezložím

Více

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz LISTOPAD 2007

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz LISTOPAD 2007 OSTRUZINY.cz Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz LISTOPAD 2007 1. Polibek na skle (od Severka) 2. Vosková (od moonell) 3. Zahazujem (od prostějanek) 4. Brána (od otazník) 5. Šerosvit... (od Ayla) 6. I don't

Více

Výstupy dotazníkového šetření Pohoda ředitel GRAFY

Výstupy dotazníkového šetření Pohoda ředitel GRAFY Výstupy dotazníkového šetření Pohoda ředitel 1. stupeň GRAFY Termín dotazníkového šetření: listopad/prosinec 2012 Škola: Základní škola a Mateřská škola Lašťany 373, 78316 Bělkovice - Lašťany počet žáků

Více

102. JEŽÍŠI, DÁVNO UŽ TO VÍM (hudba: AC Bratislava; text: Karel Sedláček) C # mi VÍM, ŽE TI NA MNĚ ZÁLEŽÍ (hudba a text: Markéta Plchová)

102. JEŽÍŠI, DÁVNO UŽ TO VÍM (hudba: AC Bratislava; text: Karel Sedláček) C # mi VÍM, ŽE TI NA MNĚ ZÁLEŽÍ (hudba a text: Markéta Plchová) 101. VÍM, Ž TI N MNĚ ZÁLŽÍ (hudba a text: Markéta Plchová) mi Vím, že Ti záleží na srdci mém, nejsem Ti lhostejný/á. V čase těžkých chvil, ve dnech bouřlivých, Ty dál nade mnou bdíš. mi Ruku mi podáváš,

Více

Vzdělávací karetní. Vzdělávací pomůcka. Určeno dětem od 3 do 5 let. volí libovolné otázky případně pořadí dětí, které budou na tahu.

Vzdělávací karetní. Vzdělávací pomůcka. Určeno dětem od 3 do 5 let. volí libovolné otázky případně pořadí dětí, které budou na tahu. Vzdělávací karetní BARVY hra Úkolem této hry je naučit děti rozeznávat základní barvy. Princip je založen na komunikaci rodiče nebo pedagoga s dítětem. Hry se může zúčastnit 1 až 6 dětí pod vedením dospělé

Více

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza MŮJ STRACH Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje.

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. Můj strach Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Pták štěstěny. Pták duše

Pták štěstěny. Pták duše Michal Snunit Pták štětstěny Pták duše (israelská autorka napsala originál v hebrejštině) Pták štěstěny Hluboko, hluboko v nás bydlí duše. Nikdo ji ještě nespatřil, ale každý ví, že tu je. A každý taky

Více

Fantastický Svět Pana Kaňky

Fantastický Svět Pana Kaňky Fantastický Svět Pana Kaňky Adam Nehůdka je chlapec, jenž velmi rád četl knížky. Doma a ve škole se mu nikdy nic nedařilo, a tak byl poslán do Akademie pana Kaňky. Chodili tam chlapci, jejichž jména začínala

Více

Temná noc duše 1 / 7

Temná noc duše 1 / 7 1 / 7 ( Autorem obrazu je Ch Temná noc duše 2 / 7 Marie Magdalena prostřednictv Překlad do angličtiny Maria Baes a Frank Tehan Drazí přátelé, jsem vaše sestra, Marie Magdaléna. Jsem přímo vedle vás jako

Více

noční motýl prosím tě otevři

noční motýl prosím tě otevři když spíš když spíš má ticho zvláštní něhu svět ustane v svém koloběhu když spíš co tvůj sen skrývá nemám zdání zdá se ti asi o létání když spíš pokoj má barvu zralých pšenic slunce už sahá do okenic když

Více

Vím já. Vím já, kam se dám? Ven z mých zajetí? Pár dní se nehledám a ztrácím staletí

Vím já. Vím já, kam se dám? Ven z mých zajetí? Pár dní se nehledám a ztrácím staletí Vím já Vím já, kam se dám? Ven z mých zajetí? Pár dní se nehledám a ztrácím staletí Vím já, proč se ptám? Proč mám váhat víc? Čekám a nereptám z plných plic Vím jen, že ráno vstávám Hladím tě pod dekou,

Více

Televizní expert. Michael Sodomka

Televizní expert. Michael Sodomka Televizní expert Michael Sodomka AKT I Scéna 1 Prázdná hospoda, pouze hospodský stojí za barem, vchází druhý muž, Karlík, míří za hospodským. Nazdar! Čau, Karliku. Moc plno tu teda nemáš. No nemám. Co

Více

JAK SE MARTÍNEK ZTRATIL

JAK SE MARTÍNEK ZTRATIL JAK SE MARTÍNEK ZTRATIL M ta ta, mta ta, mta ta hraje hudba u velikého kolotoče. Prásk, prásk střílí puška na střelnici. Tutú, tutú houká holčička na trumpetu s třásněmi. A těch lidí! Martínku, drž se

Více

ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA

ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA NA ÚROVNI A1 PODLE SERR PRO TRVALÝ POBYT V ČR (MODELOVÁ VERZE) 1 ČÁST I: Čtení s porozuměním Úloha 1: Čtěte a pracujte s texty. Řešte úlohy 1-7. Je to pravda (ano), nebo není to

Více

Základní škola Habartov, Karla Čapka 119, okres Sokolov. Autor: Téma sady: Název výstupu: Datum vytvoření: 2. 12. 2012. Číslo projektu: ANOTACE

Základní škola Habartov, Karla Čapka 119, okres Sokolov. Autor: Téma sady: Název výstupu: Datum vytvoření: 2. 12. 2012. Číslo projektu: ANOTACE Základní škola Habartov, Karla Čapka 119, okres Sokolov Autor: Téma sady: Název výstupu: Dagmar Pospíšilová Český jazyk pro 5. ročník - literatura VY_32_INOVACE_ČJ5-L_20_KOUZLA A ČÁRY Datum vytvoření:

Více

ABBA Honey, honey Už jsme tady

ABBA Honey, honey Už jsme tady ABBA Honey, honey Už jsme tady Kluci, kluci, už jsme tady Kluci, kluci Pojďte všichni dohromady Kluci, kluci My písničku zpíváme vám Já vás už odněkud znám Mě do ouška můžete říct: Sluší ti to móóóc. A

Více

I. FOTOAPARÁT, PSÍ JÍDLO, NAKLADAČ, KAMION, PRAČKA

I. FOTOAPARÁT, PSÍ JÍDLO, NAKLADAČ, KAMION, PRAČKA V pátek 3. 12. 2010 chodili u nás na škole čerti. Čerti se první hodinu učili a druhou se začali chystat. Nejdřív šli do třetí a čtvrté třídy. Chlapci i děvčata řekli pěkné básničky, ale někteří se opravdu

Více

Heiden: Obsidian. Heiden: Obsidian. Nostalgia echo Katarze Trojice Na pohřbu Thujon Post lux tenebras Monomania Pohřben před sto lety.

Heiden: Obsidian. Heiden: Obsidian. Nostalgia echo Katarze Trojice Na pohřbu Thujon Post lux tenebras Monomania Pohřben před sto lety. Heiden: Obsidian Nostalgia echo Katarze Trojice Na pohřbu Thujon Post lux tenebras Monomania Pohřben před sto lety stránka 1 z 9 Nostalgia echo (Dante Alighieri, Božská komedie, překlad Vladimír Mikeš)

Více

Pat a Mat na výletě 3.4 Na hracím plánu jsou dvě takové dopravní

Pat a Mat na výletě 3.4 Na hracím plánu jsou dvě takové dopravní Hra obsahuje: Hrací plán, hrací kostka. Hra je určena pro dva až čtyři hráče, ve hře tak mohou být dvě postavičky Pata a dvě Mata, které jsou odlišeny barvou podstavce. Příprava hry 1.1 Hráči si vyberou

Více

Nesem vám noviny. 1. Nesem vám noviny, poslouchejte. Z betlémské krajiny, pozor dejte, slyšte je pilně a neomylně, slyšte je pilně a neomylně,

Nesem vám noviny. 1. Nesem vám noviny, poslouchejte. Z betlémské krajiny, pozor dejte, slyšte je pilně a neomylně, slyšte je pilně a neomylně, Nesem vám noviny 1. Nesem vám noviny, poslouchejte. Z betlémské krajiny, pozor dejte, slyšte je pilně a neomylně, slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte. 2. Synáčka zrodila čistá Panna, v jesličky vložila

Více

Násilnicko-český slovník.

Násilnicko-český slovník. Tento slovník vznikl na základě autentických návrhů klientů programu pro násilné osoby. Jeden z nich ke svému příspěvku napsal: bohužel jsem většinu těchto vět sám použil a nejhorší je, že v původní verzi

Více

Prosím Dovol mi dotknout se myšlenkou Tvého ticha, vnořit se do barev Tvých a tóny prstů s Tebou tvořit duhové mosty (2. 6. 2013)

Prosím Dovol mi dotknout se myšlenkou Tvého ticha, vnořit se do barev Tvých a tóny prstů s Tebou tvořit duhové mosty (2. 6. 2013) Prosím Dovol mi dotknout se myšlenkou Tvého ticha, vnořit se do barev Tvých a tóny prstů s Tebou tvořit duhové mosty do S T Ř E D U (2. 6. 2013) Sami a spolu nahoru dolu ve zpěvu ptáků v zrcátku mraků

Více

1. Schopna zavolat pomoc, i telefonem

1. Schopna zavolat pomoc, i telefonem 1. Schopna zavolat pomoc, i telefonem 1 1. PROHLÉDNĚTE SI OBRÁZKY A KTERÉ TÍSŇOVÉ LINKY K NIM PATŘÍ. ZAPAMATUJTE SI JE. 155 158 150 1 2. PŘIŘAĎTE TELEFONNÍ ČÍSLO KE SPRÁVNÉMU OBRÁZKU 155 158 150 2 3. VYTOČTE

Více

102. JEŽÍŠI, DÁVNO UŽ TO VÍM (hudba: AC Bratislava; text: Karel Sedláček) C # mi. 101. VÍM, ŽE TI NA MNĚ ZÁLEŽÍ (hudba a text: Markéta Plchová)

102. JEŽÍŠI, DÁVNO UŽ TO VÍM (hudba: AC Bratislava; text: Karel Sedláček) C # mi. 101. VÍM, ŽE TI NA MNĚ ZÁLEŽÍ (hudba a text: Markéta Plchová) 101. VÍM, Ž TI N MNĚ ZÁLŽÍ (hudba a text: Markéta Plchová) mi Vím, že Ti záleží na srdci mém, nejsem Ti lhostejný/á. V čase těžkých chvil, ve dnech bouřlivých, Ty dál nade mnou bdíš. mi Ruku mi podáváš,

Více

Volnomyslné přírodní deníky

Volnomyslné přírodní deníky Volnomyslné přírodní deníky Karolína Tauberová 3. místo Próza do 23 let 1. 7. Dokud si vítr hraje s mými vlasy, kapky deště dopadají na tvář a slunce rozjasňuje oči, září mi úsměv na rtech a já cítím,

Více

Zdeněk Svěrák. Jaroslav Uhlíř

Zdeněk Svěrák. Jaroslav Uhlíř Zdeněk Svěrák Jaroslav Uhlíř Barbora píše z tábora 2 Maminko, tatínku posílám vám vzpomínku z letního tábora Jistě víte, že vám píše vaše dcera Barbora Strava se nedá jíst dneska byl jen zelný list polívka

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

VY_32_INOVACE_19_Jirka s kozou_ Jazyk a jazyková komunikace Literární výchova 3. ročník

VY_32_INOVACE_19_Jirka s kozou_ Jazyk a jazyková komunikace Literární výchova 3. ročník VY_32_INOVACE_19_Jirka s kozou_ Jazyk a jazyková komunikace Literární výchova 3. ročník Autor: Jana Křiváčková, Základní škola Kosmonosy-Horní Stakory 54, okres Mladá Boleslav Vytvořeno v rámci v projektu

Více

Zatím sestoupi1 s nebe anděl v bílém rouchu. Odvalil od hrobky kámen a posadil a něj. Vojáci se zděsili a utekli. Za chvíli potom přišly k hrobu zbožn

Zatím sestoupi1 s nebe anděl v bílém rouchu. Odvalil od hrobky kámen a posadil a něj. Vojáci se zděsili a utekli. Za chvíli potom přišly k hrobu zbožn ZMRTVÝCHVSTÁNÍ Ježíšovi nepřátelé zvítězili. Ježíš byl mrtev, jeho učedníci rozptýleni. Všemu byl konec. Zlí lidé nechtěli poslouchat Ježíšovo učení a teď, když byl mrtev, se radovali. Ježíš však řekl:

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

Závidím svému hrobu protože on se dočká naplnění

Závidím svému hrobu protože on se dočká naplnění Závidím svému hrobu protože on se dočká naplnění Závidím svému hrobu protože on se dočká naplnění B a r b o r a L í p o v á Závidím svému hrobu protože on se dočká naplnění 1999 2009 Barbora Lípová,

Více

VĚČNÝ OUTSIDER Pavel Kopáček

VĚČNÝ OUTSIDER Pavel Kopáček VĚČNÝ OUTSIDER Pavel Kopáček 1 Vydavatel: Jan Šuba-Makniha.cz rok vydání: 2015 Jan Šuba-Makniha.cz Všechna práva vyhrazena! ISBN 978-80-88080-48-0 (pdf) ISBN 978-80-88080-49-7 (epub) ISBN 978-80-88080-50-3

Více

Môj dom Pracovné listy na rozvoj slovnej zásoby a komunikačných schopností pre prípravný a 1. ročník ZŠ Mgr. Eva Buchelová 2013

Môj dom Pracovné listy na rozvoj slovnej zásoby a komunikačných schopností pre prípravný a 1. ročník ZŠ Mgr. Eva Buchelová 2013 Škola 21. storočia Dopytovo orientovaný projekt Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ Kód ITMS projektu 26110130435 Aktivita 1.1 Môj dom Pracovné listy

Více

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ PŘÍNOS K ROZVOJI OSOBNOSTI ŽÁKA PODLE RVP ZV: poskytuje žákům základní znalosti o různých etnických a kulturních skupinách v české a evropské společnosti; rozvíjí dovednost orientovat se v pluralitní společnosti

Více

CZ.1.07/1.5.00/ Zefektivnění výuky prostřednictvím ICT technologií III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

CZ.1.07/1.5.00/ Zefektivnění výuky prostřednictvím ICT technologií III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Autor Mgr. Jana Tomkovičová Tematický celek Lexikologie Cílová skupina 2. ročník SŠ s maturitní zkouškou Anotace Materiál je možnou doplňkovou aktivitou hodin českého jazyka. Má podobu pracovního listu,

Více

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz František Ber Jak Ježíšek naděloval radost e-kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena. Žádná část této

Více

TEXTY VOJTĚCH MALACH 2010

TEXTY VOJTĚCH MALACH 2010 TEXTY VOJTĚCH MALACH 2010 VOCODE?! STÁL JSI NA POKRAJI SRÁZU DOPADNOUT TAK NA TVRDÝ SKÁLY JEŠTĚ KROK A BUDEŠ V HÁDU TAK PROČ OBRACÍŠ SE ZÁDY VOCODE VOCODE NIC TI NENÍ VHOD VO CO DE VOCODE NIC TI NENÍ DOST

Více

ÚVOD DO HRY PRINCIP HRY

ÚVOD DO HRY PRINCIP HRY Počet hráčů: 2-6 Věk: od 6 let Délka hry: cca 20 min. Obsah: 66 hracích karet: 45 karet s čísly (hodnota 0 8 čtyřikrát, hodnota 9 devětkrát), 21 speciálních karet (9 karet Výměna, 7 karet Špehuj, 5 karet

Více

Matematika test. Cesta trvala hodín a minút.

Matematika test. Cesta trvala hodín a minút. GJH-Prima Test-16 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Súčet Matematika test Na tento papier sa nepodpisuj. Na vypracovanie tejto skúšky máš čas 20 minút. Test obsahuje 18 úloh a má 4 strany. Úlohy

Více

Jaroslav Seifert - Nobelova cena za literaturu 1984

Jaroslav Seifert - Nobelova cena za literaturu 1984 Jaroslav Seifert - Nobelova cena za literaturu 1984 Město v slzách (1921) - představa světa bez bídy a nenávisti, touha léčit, potěšit; soucit s chudými, vidiny lidského štěstí - proletářská poezie Děti

Více

Ježibaba: Čert: Vodník: Princ Král. Kašpárek: Princezna. les, smrk komnata podhradí, smrk. Kašpárek, ježibaba (princezna), vodník, čert

Ježibaba: Čert: Vodník: Princ Král. Kašpárek: Princezna. les, smrk komnata podhradí, smrk. Kašpárek, ježibaba (princezna), vodník, čert Ježibaba Čert Vodník Princ Král Kašpárek Princezna les, smrk komnata podhradí, smrk Kašpárek, ježibaba (princezna), vodník, čert Děti! Taky jste si všimly, že většina pohádek je o krásných princeznách

Více

být a se v na ten že s on z který mít do o k

být a se v na ten že s on z který mít do o k být a se 1. 2. 3. v na ten 4. 5. 6. že s on 7. 8. 9. z který mít 10. 11. 12. do o k 13. 14. 15. ale i já 16. 17. 18. moci svůj jako 19. 20. 21. za pro tak 22. 23. 24. co po rok 25. 26. 27. oni tento když

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více

PRACOVNÍ LIST Č. 1. Práce s rytmem, slovy a rýmy ÚKOL 1: 1. MÁMA / / 2. KUPUJE / / 3. VAJÍČKA / - / 4. TÁTA /- / 5. CHCE/ / 6. NOVÉ / - / 7.

PRACOVNÍ LIST Č. 1. Práce s rytmem, slovy a rýmy ÚKOL 1: 1. MÁMA / / 2. KUPUJE / / 3. VAJÍČKA / - / 4. TÁTA /- / 5. CHCE/ / 6. NOVÉ / - / 7. PRACOVNÍ LIST Č. 1 Práce s rytmem, slovy a rýmy 1. MÁMA / / 2. KUPUJE / / 3. VAJÍČKA / / 4. TÁTA /- / 5. CHCE/ / 6. NOVÉ / / 7. BOTY / / 8. BÁRA / - / 9. MALUJE / / 10. SLUNÍČKA / / 11. SÁRA / - / 12.

Více

ALBATROS MaS ve skole_ _cz.indd :30:45

ALBATROS MaS ve skole_ _cz.indd :30:45 ALBATROS Miloš Macourek Adolf Born Mach a Šebestová ve škole Mach a Šebestová ve škole MILOŠ MACOUREK ADOLF BORN Albatros Miloš Macourek heir, 1982 Illustrations Adolf Born, 1982 ISBN 978-80-00-02867-5

Více

Lord You're Mighty. Youthful Praise. Pane, jsi mocný...

Lord You're Mighty. Youthful Praise. Pane, jsi mocný... Lord You're Mighty Youthful Praise Pane, jsi mocný... Hospodine, jak veliké je Tvé jméno po vší zemi, svou slávou převyšuješ nebesa i zemi- Když přemýšlím o všem, co jsi stvořil: slunce, měsíc a hvězdy,

Více

2. Vytváranie a preciťovanie bezpodmienečnej lásky, práca s touto energiou

2. Vytváranie a preciťovanie bezpodmienečnej lásky, práca s touto energiou 1. Meditácia láskyplného dychu Stiahnite si audio meditáciu tu: KLIK 2. Vytváranie a preciťovanie bezpodmienečnej lásky, práca s touto energiou Popros anjelov, aby vytvorili okolo teba svetelný kužeľ alebo

Více

I. Metodika práce s klientem poruchou autistického spektra (PAS)

I. Metodika práce s klientem poruchou autistického spektra (PAS) I. Metodika práce s klientem poruchou autistického spektra (PAS) Zkusme se cítit, jako náš klient (žák, dítě, student, kamarád, nebo třeba jen známý) s autismem, s poruchou autistického spektra, či jen

Více

Registrační číslocz.1.07/1.4.00/

Registrační číslocz.1.07/1.4.00/ Registrační číslocz.1.07/1.4.00/21.1257 Registrační číslocz.1.07/1.4.00/21.1257 Registrační číslocz.1.07/1.4.00/21.1257 I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti

Více

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam FAJN TROCHU OČISTNÉ ANO Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam se chtěl zamyslet nad možnými důsledky. Ve světle její reakce považoval za nutné to probrat detailněji. Nekaz to kouzlo, požádala

Více

POHÁDKA O TOM, CO SE DVĚMA ŽÁBÁM PŘIHODILO NA VÝLETĚ

POHÁDKA O TOM, CO SE DVĚMA ŽÁBÁM PŘIHODILO NA VÝLETĚ POHÁDKA O TOM, CO SE DVĚMA ŽÁBÁM PŘIHODILO NA VÝLETĚ Dlouho se na ten výlet těšily a říkaly si, že i jim se něco pěkného přihodí, jak už to na výletě bývá. A přihodilo se. Bylo velice krásné červnové jitro,

Více

Vstupenka na Strahov

Vstupenka na Strahov 1.Alibaba 2.Neony 3.Dveře 4.Čecháček 5.Čáp 6.Noc 7.Paseky 8.Na panským Alibaba (orig. je v A dur) (hrám v G dur) G D Pomyslně ruku zvedám a myslím pro dobrou věc A mezi D7 řádky píši si G sám G7 Kdysi

Více

životopis Petr Nikl se narodil 8.11. 1960 Jeho otec je akademický malíř, matka pracuje jako návrhářka hraček Petr Nikl vystudoval Střední

životopis Petr Nikl se narodil 8.11. 1960 Jeho otec je akademický malíř, matka pracuje jako návrhářka hraček Petr Nikl vystudoval Střední Petr Nikl životopis Petr Nikl se narodil 8.11. 1960 Jeho otec je akademický malíř, matka pracuje jako návrhářka hraček Petr Nikl vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. V r. 1980

Více