Beze slov. Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Beze slov. Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti."

Transkript

1 Beze slov Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti. 2. Vstáváme ráno beze slov, večer beze slova usnem, ryby, co čekaj' na výlov, zvadlé a otupené dusnem. G Ami D F R: Slova jsou jak motýli, co nám kdysi uletěli, G Hmi F H7 chytíme je na chvíli, ulétnou nám po neděli. 3. Žijeme spolu po hmatu, po čichu a po návyku, ty čekáš na mou výplatu a já zas na trochu křiku. 4. Aspoň na mě chvíli křič nebo mi čti denní zprávy, kéž bych byl teď někde pryč, mezi lidmi, co se baví. R: Ta da da... Emi C D G *: Mluvíme spolu beze slov, milujem se po paměti...

2 Candy D#mi H D#mi H D#mi H D#mi H Candy, máš počmáranú tvár D#mi H D#mi H D#mi H D#mi H Candy, lacná fotka na stenách C# H pre každého z nás si len minútový prístav C# G# D#mi H D#mi H Candy - a nečakáš už viac, bye D#mi H D#mi H tak zase o mesiac, bye Candy, odložená v kúte spíš Candy. tak za kým odletíš Princovia sú v penzii naložení v liehu C# G# Candy - aj ja už balím krám H F# Nobody loves you D#mi C# Noc je krutá Candy Nobody loves you nič nevravíš Candy Nobody loves you schránka na spomienky nikomu už nepatríš ale sebe tiež nie H D#mi H D#mi H D#mi H Candy perie bez krídiel Candy, bývala si občas fajn Candy, do každého počasia včera niekto zazvonil dodnes neotváraš Candy - vraj to nebolí

3 Dělníci umění 1. Dělníci umění, zůstaňte stát, jste celí zpocení závodem o ceny, dělníci umění bez hitparád, snídáte chléb o třech kůrkách. Ami G E 2. Múzy už čekají na líbání, Ami C na pleše bez věnců národních umělců, Ami G E redaktor místního vysílání Ami G Ami G [: [: Ami C G Ami G :] :] spláchne vás jak z vany mýdlo. 3. Zástupy v čekárnách na nesmrtelnost, pořadí Nobelů končících ve sběru, až někdo za scénou řekne vám "dost, škrtáme vám rodné číslo..."

4 Držím Ti miesto Ami F G C 1. Keď budeš cítiť že život s tebou zametá Ami F Bb F Keď ťa budú chcieť do klubu posledných Ami F G C Vieš, kde ma môžeš nájsť, budem práve tam Ami F Bb F Kde som čakal toľko prázdnych dní 2. Kúpim Ti pivo, alebo teplé gaštany A súmrak sa rozletí na kŕdeľ vrán Poviem Ti: pozri vzducholoď letí nad nami Príď tam k opusteným lavičkám Ami F G C R. Držím Ti miesto, teraz už vieš to, nemusíš sa báť. Držím Ti miesto, nie je to gesto, Ami ako toľko krát. 3. Rozsvietim s tebou sedemnásť smutných zápaliek Keď sa nemôžeš vylízať z rán a krívd Kúpim ti v malej trafike lacno dávny smiech Nemusíš nič vysvetľovať, príď! R. R. R.

5 Člověk je jak den Cmaj7 Ami Hmi H7 1. Je bezvětří, je mír, snad možná ještě ano, Cmaj7 Ami H7 to jenom netopýr křídlem svým pohladil ráno, Cmaj7 Ami Hmi H7 on klikatý měl let a křídla tíhou ztuhlá, Cmaj7 Ami H7 přišel ti povědět, jak půlnoc světu uhla. Emi Ami R: Že každý nový den jen z bolesti se rodí, Hmi H7 je ze tmy vymeten jak krysy z kýlu lodí Emi Ami a vyčerpán jak step, když tma mu pustí žilou, Hmi H7 sám počítá svůj tep a krvácí pak bílou. R: A člověk je jak den, rve se pro své "ano", aby mu z okna ven nevypadlo to ráno, a člověk je jak den A člověk je jak den, rve se pro své "ano", aby mu z okna ven nevypadlo to ráno...

6 Folkařovo blues E A E 1. Promiňte mi, že jako folkař jsem ještě nebyl zavřenej A E a taky nikdy neutek' jsem z domu, A E dokonce nebydlím se šesti kamarády v suterénním vlhkým bytě A E C H7 E a nedlužím třiceti lidem prachy, a přitom nevím, komu. C H7 2. Jako folkař bych měl vstávat správně o půl dvanáctý s hřebíkem alkoholu vraženým hluboko do hlavy a levou nohou si jen tak nonšalantně pustit Zákrutu a svá obvinění vykřičet večer na davy. 3. Jako bych vás podváděl, když o půl šesté vstávám do práce, sedím tam za stolem jak kancelářská myš, mám výraz pinčla, co čeká, až bernardýn odejde, osm hodin denně poslouchám, jakej maj'z se mnou kříž. 4. Chodil jsem do houslí, z kterých mě po třech letech vykopli, chodil jsem do školy, a dodnes mě to mrzí, pilně se účastnil hromadného zběru léčivých bylin, nosil jsem modrou košili a jen zřídkakdy byl drzý. 5. Doma mám ženu, s kterou si běžně lezem na nervy, tak jako všichni, tedy i nefolkoví manželé, snídáme patky, k obědu večeříme konzervy a od pondělí stříháme metr, kdy zas bude neděle. 6. Tak teda šlapu pěkně v řadě od pondělka do pátku, nemluvím sprostě a vždy první zdravím starší, večer si pustím novou osmdesátidílnou pohádku a občas se musím vykřičet z toho, co mi v hlavě straší.

7 Golem G D 1. Jsem slavík v aspiku, jsem brácha od Štěstěny, Emi H7 dosáhnu na kliku, přijímám bez antény, C D koupenej rozhodčí slovního rohování, G D (G D C Ami D G C D) mám kapky do očí, co poznaj' předstírání. 2. Mám srdce z papíru a hlavu plexisklovou a nohy na míru a duši jako novou, jsem Golem bez šému atomovýho věku a nejsem k ničemu, věčně jak na útěku. 3. Stvořil mě pan Levý od nás ze Židenic z Adama a Evy, z víka od popelnic, jako zadní vrátka, až přijdou horší časy, bustu bez pozlátka, která to všechno spasí. 4. Nevěřte na sochy, za vás nic nevyřeší, mají svý vrtochy, věčně jsou bez přístřeší, já se těž nepoved', mám hlavu zvící tykve, měl jsem bejt doktor věd, ale mám nízký IQ. 5. Kupte si Golema do svýho blahobytu, je věrná ozvěna pro vaši identitu, řekne vám, co jste zač, řekne vám, co v tom vězí, z hlíny jak květináč, nijak vás neomezí. 6. Kupte si golema do svýho milování, jak robot od Lema netouží po uznání, je celkem k ničemu a v tom je jeho síla, má segru Štěstěnu a bráchu netopýra.

8 Jenom tak D A7 A+ Hmi 1. Obsahem této písně není žádné sdělení, G Emi6 F# Hmi žádné duševní tísně, žádné sladké trápení, G Emi F# Hmi filozofický problém nebude zde vyřešen, G D A7 D rozejděme se v dobrém, a snad se z toho vykřešem. 2. Obsahem této písně není ani legrace, možná tvářím se přísně, ale ráno jdete do práce, na humor jsou zde, jiní zato slušně placení, nejsem hudební skříní, co za kačku se odmění. G Emi F#mi Hmi R: Tahle zbytečná píseň není, není ani o lásce, G Emi D F#dim věnujte jí svou přízeň při své ranní procházce, Emi D F#dim ráda by něčím byla, ale nějak jí to nevyšlo, G D A D je hloupá, ale milá, průhledná jak plexisklo. R: Tahle písnička totiž není vůbec, vůbec o ničem, pro mě je v tom ta potíž, že jsem jejím rodičem, rodil jsem nějak pod psa, a tak jí zatím ujel vlak, proto si tu teď hopsá a je celá jenom tak.

9 Káva a čaj D F#mi G A G A D A 1. Ty jsi pila kávu a já zase čaj, D A Bb G A řeklas', že jsi v právu, a já řek': tak good-bye, D F#mi G A G A D A ty si nech svou slávu a já si nechám čaj D A Bb F G A a pod hlavou trávu, všeho po okraj. 2. Ty jsi hrála dámu a já pexeso, šířilas' svou fámu, pila espresso, říkal jsem ti k ránu, jó, černá komteso, jsi vlčice v chrámu, tak počkej na eso. D G E A R: Když se smíchá káva s čajem, není to už k pití, D G E A asi proto věčně hrajem poker o přežití. 3. Ty jsi četla knížku a já Mladej svět, nabíralas' výšku a já tiše bled', mít nad hlavou stříšku, chtěla bys mě hned, a vodu do kalíšku, abych ti tam kvet'. 4. Ty jsi hrála Brahmse a já Dylana, říkalas', že zdám se trošku na křena a než vykoktám se, ty jsi svlečená, jsem brankář bez obránce, ty sova pálená. R: 5. Já si dám tvou kávu, ty si dej můj čaj, čert vem, kdo je v právu, dokud pro nás hraj', ty máš svoji hlavu a já mám zase čaj, když ti zmizím v davu, tak budeš Lorelei. R: R:

10 Keď sa baba zblázni Ami C D Ami D 1. Pozri, keď sa noční vtáci v baroch strácajú, D Ami C D Ami C D to sa stáva zmizla kráska preč a niekto hľadá ju. F Ami Ak príde ten čas čo strieľa si z nás F ak lásku máš tak si ju stráž, Dmi G Ami C D Ami C D čas hádok a hádzania váz je tu zas. 2. To sa stáva tvoje dievča oblok náhle otvára. Pozri, pije víno z prasknutého pohára. Ak príde ten čas, čo striela si z nás, ak lásku máš tak si ju váž, čas hádok a hádzania váz. G Dmi C G R: Ak sa vám raz baba tiež zblázni Ami C G a náhle von z dvier vyletí Dmi C G zrazu máš aj tri roky prázdnin Emi G F Ami tak pamäti píš vzápätí, tak si sám. 3. Pozri je to zvláštne že si zdúchla pred nehou to sa stáva možno natrafíš na blázna iného. Je stále ten čas, čo strieľa si z nás a miesto nej prázdny byt máš. Čas hádok a hádzania váz

11 Malá nočná búrka Ami F G Ami Malá nočná búrka prehrmela v nás Ami F G Ami Z farebnej tmy na mňa žmurká sto neónových rias Ami F G Ami Malá nočná búrka po nej čudný mráz Ami F G Ami Zbierka bozkov pretrhnutá - v aute len tvoj plášť F G F G *: Rýchle oči svetiel, tehla na pedál Bez Teba žiť neviem, nie, a toho som sa bál Malá nočná búrka miesto flauty plač Zbytočný a hlúpy úraz, mňa bolí viac Malá nočná búrka malý nočný mráz (Naštvaný na nás dvoch rútim sa tmou) Zbierka bozkov pretrhnutá - v aute len tvoj plášť (Máš ešte chvíľu náskok, skončím s tou hrou) *: Ami F G Ami R. Pátram, ja ťa nájdem, nájdem uvidíš Pátram, skryť sa nemáš nádej, to si píš (Ten Tvoj útek za rok ovládam) Pátram, utiecť nemáš nádej. Pátram kde ťa mám. *: R. + kde ťa mám, kde ťa mám...

12 Máš moje číslo Ami F G 1. Si pre mňa náhodná známa, Ami F G aké mám, z mejdanov snov a kín, obiehaš v niekoľkých fámoch ja viem, ako, kedy a s kým. F G Máš svoj priesvitný dáždnik, F G F G čo je občas deravý a vtedy nevieš F G Ami G čo s tým máš tajné vrásky, Ami G o ktorých sa nevraví, F C G Zavolať skús, pochopím. Ami F C R: Máš moje číslo,ja nie som G Ami F C G anjelom žien, oúúú... Ami F Viem byť však blízko, C F Ami G keď niekto prosí to viem. 2. Si pre mňa náhodná známa aké mám z mejdanov kín a slov Si prvá, ktorej sa vzdávam zavolaj, tak prosím, prestaň byť náhodnou Máš svoj priesvitný dáždnik čo je občas deravý a vtedy nevieš čo s tým máš tajné vrásky, o ktorých sa nevraví, Zavolať skús, pochopím. R: (4x)

13 Mí kamarádi Emi G H7 G C D G C D 1. Mí kámoši jsou darebáci, ze všeho maj' jenom psinu, Emi C H7 Emi C H7 hlavně když se vyhnou práci, věčně mají kocovinu, G C D G C D denně seděj' po putykách, melou pátý přes devátý, Emi C H7 C D číšnice už smíchem vzlyká, nikdy nic jim není svatý. G C+ E Ami D D+ R: Je to zkrátka pěkná cháska, pořádek a řád jí vadí, G C+ E Ami D D+ Emi G H7 snad to byla shora sázka, že to jsou mí kamarádi. 2. Mý kámošky jsou ulejvačky, vstávaj' někdy před večerem, zajímají je jen kačky, co si vydělají tělem, jsou to vesměs herky líný, pokaždý, když jsou zas na dně, když nemají na Martini, vzpomenou si rychle na mě. R: R:

14 Mluvící kůň D G F#dim Emi 1. Bylo to jednou takhle zjara, nuda si lehla do peřin A7 D Emi A D A7 a já pil asi pátej džin, přišel na kus řeči Tristan Tzara. 2. Chtěl vidět, jak si tady žiju a proč jsem v jednom kuse sám, že džin do sebe jenom liju, sám se sebou si povídám. D Hmi G Gdim R: Řek' jsem: víte, je to těžká věc, v ničem neznám pravou míru, D Hmi G A D neznaboh, co nemá víru, pták, co nechce polstrovanou klec. R: Mí kámoši si staví vily a pročítají vkladní knížky, mně jenom moje písně zbyly, v nich nabírám dech i výšky D7 Gmaj7 A7 D D7 *: Jsou chvíle, kdy ticho vřeští jak telefonní centrála, Gmaj7 A7 F# hlava v ocelových kleštích praská ve švech bezmála, Hmi G A74 A7 D D7 já chtěl bych si s někým povídat třeba o tom, že kytky voní G F# Hmi Emi A nebo že už přišel listopad a jablek je míň nežli vloni. 3. Tristan pozorně mi naslouchá a usmívá se pro sebe, potom zašeptal mi do ucha: já něco měl bych pro tebe. 4. Pak jen tiše třikrát zahvízdal a, než jsem stačil vydechnout, kaštanovej kůň přede mnou stál, řek', že chce mě vyslechnout. R: Od té chvíle už nejsem sám, mám mluvícího koně, já nádherně s ním si povídám a jsem celej blázen do něj. *:

15 Motýlí hra Emi A 1. Motýlí hra, při níž se tančí valčík, D G F# Hmi já tě chci a ty mě taky chceš, Emi A motýlí hra, při níž se tančí valčík, D G F# Hmi hudba hraje a tanec začíná. 2. Pálili smrtku a vesele se smáli, chválili život a bylo jim do tance, hřáli si lože a s životem si hráli, brázdili moře, aby měli šťastný klid. 3. My jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, já tě chci a ty mě taky chceš, my jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, hudba hraje a tanec začíná. 4. Chtěli se vznést, tak říkali si "láska", nechtěli se splést, tak říkali si "nenávist", a bez víry se hbitě proplétali, jenže nad tím vším - stříbrný obláček. 5. My jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, já tě chci a ty mě taky chceš, jenže co bude dál, to nikdo z nás už neví, [: budem se chtít a budeme si odpouštět... :]

16 Nároční F#mi D E F#mi D E F#mi C#mi My sme poslední v cieli, čo si mýlia dni a sny F#mi C#mi A naši fotrovia skvelí sú z nás trochu nervózni D E D E Sedíme v tme na lavičkách, vravia nám, že nás svet hýčka D E H Vravia nám, vravia nám, vraj sme nároční. Chceme naozaj všetko - čistý vzduch a čistú hru Je váš svet naozaj klietkou, vaše cesty večný kruh Vravíte že nás to prejde, neviete bez nás to nejde - H C# Stratení, stratení, my sme nároční, hóe eeé.. A A4sus A A4sus A F#mi D E R: Nároční, nároční nároční, nároční Nároční, nároční, nároční, nároční F#mi D E F#mi D E My sme nároční! R: Na krk ste nám dali kľúče sme deti bez rodičov Dnes vám predložíme účet, nám nestačí hocičo Možno vás to bude bolieť ukrytých do fráz a do viet, ktoré nám nestačia, veď sme nároční. R: Chceme málo vždy, iba celý svet Chceme zobrať všetko čoho niet Pravú tvár pod maskou uvidieť My se nároční, vraj sme nároční

17 Písničkář D Dmaj7 1. Chodíval po světě král podvodníků, Gmi D prodával déšť, sám bez deštníku, Emi D po světě chodil a za dvě, za tři sklenky Gmi A prodával déšť, sám bez pláštěnky. 2. Všude ho vítali, protože všude bylo sucho, všude, kam přišel, byl dav jedno ucho, tak hezky vyprávěl o vodě shůry, že lidi do kapes cpali mu bůry. Hmi Emi *: Každý mu uvěřil, vždyť mluvil všem z duše, F#mi G že země je suchá a žijeme suše, Hmi Emi každý mu uvěřil, že přivolá mraky, F#mi G A tak hezky lhal, že jsem uvěřil taky, uvěřil taky. D G E A R: Mluvil o vodě, co spadne z mraků D G E A a spláchne špínu i bídu suchých let, Hmi G E A vrátí vůně všem zahradám a parkům, D G E A G E9 Gmi A vrátí věcem jejich barvy, které překryla šeď. 3. Už je to doba, co odešel z města, nezapršelo, zázrak se nestal, vím, byl to lhář, co jen se nasliboval, odpustil bych mu rád, jen kdybych ho mohl slyšet znova. R:

18 Poločas Emaj7 F#mi Emaj7 1. Než nás budou zajímat už navždycky jen prachy, C#mi F#mi H7 Emaj7 chci ještě jednou ochutnat z poháru všech hořkostí, Hmi Amaj7 G#mi7 Gmi7 F#mi vnímat ještě muziku a ne už jenom tlachy, F#dim A H7 Emaj7 F#mi Emaj7 F#mi nevidět, jak moji vrstevníci jdou krásně od kosti. 2. Než nás budou ovládat už navěky jen věci, než se budem klanět už jen obarveným televizím, dokážem si přiznat, že jsme v nablýskaný kleci, kdo bude mít sílu říci si: já raději zmizím. G#dim F#mi D9 Amaj7 R: To je ten poločas, poločas rozhodnutí, Edim F#mi H7 Emaj7 zda sladce klimbat nebo bolestně bdít, G#dim F#mi D9 Amaj7 G#maj7 Gmaj7 Hdim nechat se zanášet tou pozlacenou sutí F#mi(A7) H7 Emaj7 F#mi Emaj7 s národním hrdinou si říkat: to chce klid, to chce klid. 3. Než budem už navždy číst jen Zápisník a Vlastu, chci ještě slyšet slova spalující obsahem, vystoupit zas na břeh z toho oceánu žvástů, na víkendy do snů jezdit vlastním výtahem. 4. Než nám z lásky zůstanou jen doteky dvou sliznic, chci ještě jednou ucítit sladkost jejích mučidel, hledáme ji za okny všech kaváren a pivnic, a ona bloudí v tanečních a střílí bez všech pravidel. R:

19 Posledný krát D 1. Posledný krát, budem tu stáť Hmi na križovatke tratí, kde ťa navždy stratím G schovávaš tvár v novinách A láska nie je povinná, ja viem. 2. Zívanie lámp, dolieha k nám, zmráka sa či brieždi, nerozbitné hviezdy popadali na peron, kdesi tam ťa čaká on viem, že túžiš ísť. F G Ami R: Ľudia strácajú tváre mená, lásky F G A v rýchlom víre ciest D A Hmi G láska, necestuj tým vlakom, D A G A budem sám, ani nevieš ako Hmi A G v smútku prázdnych rán. 3. Dá sa to zniesť, tie pasce ciest, vejú ti v tme vlasy už nič neuhasíš zhoria smutným požiarom pod telegrafným stožiarom, viem, že túžiš ísť. R:

20 Prievan v peňaženke Dmi C F 1. Treba na to asi mať zvláštny talent Dmi C F mať vreckové suchoty neustále Dmi Ami škoda ďalších slov C G som z tých dobrákov Bb F C čo sú pravidelne bez prachov 2. Bývam priateľ dôverný s každou bankou ale v peňaženke mám stále manko iba desiatnik, roky neplatný, smutný koniec pások výplatných Dmi Ami R. Prievan v peňaženke stále mám C G Bb strácam kilá bankoviek Dmi Ami prievan v peňaženke stále mám C G Bb z diaľky počujem ich smiech 3. Trojuholník bermudský mám v nej asi V tomto boji s prírodou nezvíťazím Mávam nízky tlak a rovnaký plat s prázdnym vreckom ako bigbiťák R. 4. Ja som odborník na všetky meny mne sa v peňaženke nič nezelení môžeš, kámo, snáď dvacku požičať vrátim ti ju nabudúce rád - možno... R.

21 Proč ne já Bb4sus Bb 1. Každej je chytrej jako rádio, Bb4sus Bb G4sus G G4sus G hned ví, co bylo a co nebylo, Bb4sus Bb každej je chytrej jako úvodník, Bb4sus Bb G4sus G G4sus G F G C ví, zda jsme škodní nebo neškodní. C D G F G C R: Každej všechno chápe a nikdy nezatápe, C D G každej všechno zvládá vprostřed svýho stáda, Bb4sus Bb Bb4sus Bb Gb4sus G G4sus G proč ne já? 2. Každej byl všude, všechno přeplaval, má klíče od WC i katedrál, každej čet' Homéra i Párala a Praha se mu zdá tak ospalá. R: Každej pravdu stráží s plnotučnou gáží, každej pravdou mává dle Rudýho práva, proč ne já? 3. Každej mi radí, jak mám zazářit a co mám vmetnout lidem do tváří, a tak se deru davem géniů, zpívám svý "nevadí" a "only you". Bb D Gmi *: Only you Každej je chytrej jako rádio, hned ví, co bylo a co nebylo...

22 Reklama na ticho Cmi (Gmi) Cmi (Gmi) 1. Reklamu na ticho dnes v telke dávajú Cmi (Gmi) G# Bb každý z nás spozornie, len čo zbadáju. Cmi Reklamu na ticho, ten súčasný hit G# Bb krásnym tichom z dovozu naplňte svoj byt G# Bb Eb R. Môžete ho zohnať len pod rukou, G# Bb Eb Ebsus4 Eb nááádherné ticho hôr G# Bb Eb Výberové ticho so zárukou G# Bb Cmi Bb Cmi Bb Získa ho kto príde skôr 2. Pred Tuzákom stojí rad dlhý, pomalý, v tlačenici musíš stáť - ticho dostali v konzervách a plechovkách od Coca Coly Také čerstvé ticho ach až to zabolí. R. Cmi Gmi Cmi Gmi *: Reklama na ticho zo všetkých strán znie Cmi Gmi G# Bb vo farbe a s hudbou - je to úžasné Cmi Gmi Cmi Gmi decibely hluku to ticho znásobí Cmi Gmi G# Bb minulo sa ticho, nie sú zásoby. R. C#mi 3. Pred tuzákom rad dlhý, pomalý, v tlačenici musíš stáť - ticho dostali v konzervách a plechovkách od Coca Coly Také čerstvé ticho až to zabolí. R. R. R.

23 Severanka D A Hmi7 A G Gmaj7 Emi A D A/D Poznám ťa z bielych nocí Hmi7/D A/D A predsa hádam kto si G Gmaj7 Viem, že si severanka Emi7 A Váham, či nebudeš Dánka Vyzeráš ako Švédka Je to zlé - utiecť niet kam Povedz mi aspoň niečo Tou chladnou a polárnou rečou Hmi Hmi7/A Gmaj Zlá, chladná a severná Hmi Hmi7/A G S kým si mi, s kým, neverná? Zveríš sa nočným mienkam Možno si práve Fínka Mňa spáli dávnou krásou Ľadový lesk tvojich vlasov Po mandliach voňiaš horká Neviem či nie si Nórka Prečo tak stále zlá si Vynález polárnej krásy? Zlá, chladná a severná S kým si mi, óóóuo, neverná? F C/F Poznám ťa z bielych nocí Dmi7 C a predsa hádam, kto si. B F/A Povedz mi aspoň niečo Gmi C Tou chladnou a polárnou rečou! Severanky vraj klamú Som zbitý ako z flámu Ty moja plavá Flámka Aspoň píš, poteším sa aj známkam!

24 Dmi C B B F/A Zlá, chladná a severná B Dmi C F S kým si mi, s kým, óóóuo, neverná... Chladná a záhadná severanka Si chladná a záhadná severanka Severanka Severanka Severanka

25 Som v tom D G D G D G D G 1. Viem, som v tom, už sa z kopca kotúľam. D G D G D G D G Viem, som v tom, končí zvodca Don Juan. C G D G Miesto krátkej story ohňostroj. C G D C Som z nej celkom chorý kamoš môj. D C R: Náš vzťah sa vyvíja, D smerom k láske mením svoj kurz. C Už ma má, tak to vidím ja, D C Je to ťažké poradiť skús. 2. Ona je kus, čo s ňou? Je to ťažké, kamarát. Som jej prvý muž, nevravím každej: Mám ťa rád. Zrazu mám strach, či mi zavolá Krásny zádumčivý hlavolam.

26 Tichý čas C G 1. Dážď, rozpráva oknám svoj Ami F ospalý príbeh kde niet slov Dmi G Bolí v ňom i smiech Máš, sama ten istý hlas po špičkách vchádza medzi nás to dlhé mlčanie F C Tichý čas, čo len s ním F Dmi G Beží v nás nemý film. 2. Hráš so mnou ten nudný dej márne ti skúšam čítať z pier Kam chodíš keď som sám Dážď po kvapkách stráca dych si prázdnou stránkou starých kníh ktoré nepoznám Tichý čas, čo len s ním, beží v nás nemý film. C Ami R: Máš kľúč od nášho príbehu G C v slovách nosíš masku ticha Ami D Kto z nás dvoch sa lásky opýta, G či dýcha. ( či dýcha ) R: Máš kľúč od nášho príbehu v slovách nosíš masku ticha Či v nás láska ešte dýcha? R: Dážď rozpráva oknám svoj ospalý príbeh svoj kde niet slov Bolí v ňom i smiech.

27 Vánoční Ami Gmi G#mi 1. Země je plochá jak terasa kavárny, Ami Gmi zapadlá do potu svých vlastních mraků, Dmi Cmi leskne se studeně jak kus ledu z ledárny Dmi A balený ve stříbře svátečních šatů. 2. Odbíjí na věžích vánoční klekání, schoulený v zimníku ubíhá čas, zapíská motorák za městem ve stráni, přichází Ježíšek a jiskří mráz.

28 Všechna ta smutná hudba Emi 1. Obleču si maturitní šaty Gmi a zaplatím bezúhonnou tváří, Emi6 F#mi Ami posadím se do poslední řady F# H7 E a všechna ta smutná hudba zazní mi do uší, do uší. 2. Othello zas umírá a zpívá, nevím, koho má mi teď být líto, fanfáry bych prosil ještě jednou, ať všechna ta smutná hudba zazní mi do uší, do uší. Emi Ami R: Jak mám poznat dirigenta, když jsou všichni v černém, Hmi jak mám poznat, kdo tomu zde velí, H7 proč se mi ti lidé vpředu uklánějí, Emi Hmi jak mám poznat, co zas po mně chtějí, H7 Emi stačí, když zatleskám, vždyť už ani nevím, koho se bát mám! 3. Opona už padá jako soumrak, direktor sčítá zlaté rybky, nepomůže zacpávat si uši, když všechna ta smutná hudba zní mi dál do uší. 4. Uvaděčko, uveďte mě domů, ukážu vám fotky ze své svatby, v řadě si už každý místo najde a všechna ta smutná hudba zazní mu do uší, do uší. R:

29 Zdrávas Maria Emi H7 Emi 1. Zdrávas Maria, matko boží, G Emi Ami H7 komu chceš prodávat svoje zboží, C G Ami H7 prodalas' ve stánku poslední říkanku, Emi H7 Emi nikdo ti do kamen nepřiloží. 2. Zdrávas Maria samodruhá, usnulas' ve chlévě při zásnubách, jeho je království i zkoušky otcovství, u soudu pláčeš jak každá druhá. 3. Zdrávas Maria napotřetí, komu chceš vykládat o početí, chytli tě za psincem s podivným cizincem, nikdo na tvý zkazky nenaletí. 4. Zdrávas Maria podesáté, mívala jsi roucho rozevláté, šaty ti přešili, peníze propili, vstáváš teď do práce o půl páté. 5. Zdrávas Maria naposledy, zbyl ti jen notýsek na koledy, děti je zpívají nahlas i potají, a ten zpěv rozpustí všechny ledy.

30 Zhasni a snívaj D C F B Ty si tá, čo stále stráca kľúče D C B svoju izbu plnú máš detských kníh D C F B Snívaš že si otvoríš raz účet G C F na konto bláznivých Ty len v spánku šepkáš: Príď a stráž ma! Piješ dážď keď býva krásne slaný Vravíš stenám že sa cítiš prázdna jak byt po vlámaní B R: Založiť chceš klub tiel, osamelých tiel, D C do toho by som šiel rád s tebou šiel D B D C Zhasni a snívaj, nechaj to plávať D B G C Koľko je tých, ktorým svet sa škerí D B D C Zhasni a snívaj že rastie tráva B C D na kobercoch zo dverí R: Snívaš, že raz spravíš zvláštnu súťaž opustených dievčat o krásny smiech ty si tá čo sa len dívaš z kúta verím, že nájdeš liek. Ty si tá čo chce, ty si tá čo chce nájsť liek, ten svoj liek...

31 Zůstala mi F#mi Fmaj7 Emi D#7 1. Zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 vůně rybí pomazánky, nádobí a majoránky, Dmi E česneku a cibule. 2. Pro mě ta noc byla svátkem, ty teď krmíš karbanátkem pětset lidí v závodce, já tu hlady koušu veku, přivoňuji tvoji deku, ukřivděný žalobce. A C#mi Hmi Fmaj7 R: V úterýs' mi jako žena přišla celá připálená, D E průšvih visel ve vzduchu, A C#mi Hmi Fmaj7 hádala ses pro nic za nic, nadělala polízanic, D E kotle měly poruchu. 3. Já se zavřenými víčky vyčenichám jídelníčky všech závodních jídelen, v pátek, když to skončí s náma koprovkou a kolínkama, vystřelíme někam ven. R: 4. A přes víkend, to si jiná, to voníš od psího vína, kterým já tě podmývám, a pak znova od pondělí s vůní po kyselým zelí řítíme se k výšinám. F#mi Fmaj7 Emi D#7 *: Zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje...

Dělání. Červená řeka. Amazonka. Ho ho Watanay - 1 - Interpret/autor: Princové jsou na draka/svěrák,uhlíř D G D G

Dělání. Červená řeka. Amazonka. Ho ho Watanay - 1 - Interpret/autor: Princové jsou na draka/svěrák,uhlíř D G D G mazonka Interpret/autor: Hop trop/ladislav "Huberťák" Kučera, Jaroslav "Samson" Lenk 1. Byly krásný naše plány, #mi mi byla jsi můj celej svět, Hmi čas je vzal a nechal rány, Hmi E starší jsme jen o pár

Více

48 4. 8. s k s a k u a t u s t k s ý k ý o d o d d í d l í l Ostrava

48 4. 8. s k s a k u a t u s t k s ý k ý o d o d d í d l í l Ostrava 48. skautský oddíl 48. skautský oddíl Ostrava Tři kříže... 26 Už to nenapravím... 30 V bufetu... 14 Velrybářská výprava... 54 Vlčácký (hudsonský) šífy... 65 Vojanda... 24 Vzhůru bratři... 56 Zachraňte

Více

Až to se mnu sekne... 3 Bába leze do bezu... 4 Blues bezpečnosti práce... 5 Blues pro tebe... 6 Co ste hasiči... 6 Černej nebožtíku...

Až to se mnu sekne... 3 Bába leze do bezu... 4 Blues bezpečnosti práce... 5 Blues pro tebe... 6 Co ste hasiči... 6 Černej nebožtíku... Šukasí zpěvník Až to se mnu sekne... 3 Bába leze do bezu... 4 Blues bezpečnosti práce... 5 Blues pro tebe... 6 Co ste hasiči... 6 Černej nebožtíku... 7 Dívka s modrou matrací... 7 Dnes v noci pláchnu starým

Více

AMAZONKA HOP TROP. A 1. Byly krásný naše plány, C # mi byla jsi můj celej svět, čas je vzal a nechal rány,

AMAZONKA HOP TROP. A 1. Byly krásný naše plány, C # mi byla jsi můj celej svět, čas je vzal a nechal rány, AMAZONKA HOP TROP A 1. Byly krásný naše plány, # mi byla jsi můj celej svět, Hmi A čas je vzal a nechal rány, Hmi E starší jsme jen o pár let. 2. Tenkrát byly děti malý, ale život utíká, už na "táto" slyší

Více

František. Proužek (orig. je v Edur)

František. Proužek (orig. je v Edur) 1.Proužek 5.Hopsinky 9.Uličky 13.Noe 2.Ještě ne 6.Křížek 10.Sponky 14.Splav 3.Skládanka 7.Kyjov 11.Vašek 15.Čárky 4.Říp 8.Nad Sázavou 12.Všechno nejlepší 16.Velký vůz Proužek (orig. je v Edur) 1. Ten D

Více

A ZAS KÁCET PŮJDEME DÁL Once More A-lumbering Go; amer. lid.; Stanislav Mareš; CD 7

A ZAS KÁCET PŮJDEME DÁL Once More A-lumbering Go; amer. lid.; Stanislav Mareš; CD 7 odkazy na desky a : 1. Od Yukonu k Ontariu 1991 + komplet 30 let, 2015 2. Od Kentucky k Sakramentu 1993 + komplet 30 let, 2015 3. Od Skalistých hor k Vysočině 1994 + komplet 30 let, 2015 4. Trail do Kalifornie

Více

Až budeš tuto knihu číst, možná Ti bude slza smáčet líc. Né neboj, není jenom o smutku, ale o prostém životu. O životu člověka,

Až budeš tuto knihu číst, možná Ti bude slza smáčet líc. Né neboj, není jenom o smutku, ale o prostém životu. O životu člověka, Až budeš tuto knihu číst, možná Ti bude slza smáčet líc. Né neboj, není jenom o smutku, ale o prostém životu. O životu člověka, který píše to, co zrovna cítí, i když se to mnohým lidem nelíbí. Do svých

Více

Obsah. Místo pro Tvou písničku

Obsah. Místo pro Tvou písničku Místo pro Tvou písničku Obsah Amazonka... 4 Blues folsomské věznice... 5 Dál šíny zvoní... 6 Eman... 7 Frankie Dlouhán... 8 Hejkal... 9 Hlídač krav... 10 Hudsonský šífy... 11 Indián... 12 Jarmila... 13

Více

Aby nás voda nesla. Amazonka

Aby nás voda nesla. Amazonka by nás voda nesla F 1. Mám tisíc chutí, jó, i čas vyprávět vám tu story, F mi jak vyšplouchli jsme s parťákem, co plavil s náma vory, F mi byl hamoun, prej už odmala, a že za vším viděl prachy, F nám peklo

Více

Život Komedie pro dospělé

Život Komedie pro dospělé Jaroslaw Jakubowski Život Komedie pro dospělé (Źycie Komedia dla doroslych) Překlad: Jiří Vobecký (2010) Osoby: Mrtvola Hlas Žena I Manželka Matka Otec Mistr Šéf Ježíš Dívka Žena II Kněz Mladá slečna Chlapec

Více

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi Nick ji doprovodil domů. Vycházkovým krokem to měli dvacet minut cesty. Možná jsi měl zůstat s ní a ne se mnou. řekla Alicia. Ann to zvládne. Navíc je tam Carmen, nic se jí nestane. Doufám, že jí moje

Více

Odmítám vypovídat! Otta Bednářová

Odmítám vypovídat! Otta Bednářová 22. října 1979 stanulo před Městským soudem v Praze šest zakládajících členů Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS) Ing.Petr Uhl, Václav Benda, Jiří Dienstbier, Václav Havel, Dana Němcová a Otta

Více

aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová 2011 Předmluva... Skutečnost leckdy předčí fantazii. Autorka knihy uchopila skutečné zážitky, nepřesolila je, nepřepepřila, zachovala jejich syrovost a připravila

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

POHÁDKY ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA vám přináší esperanto.

POHÁDKY ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA vám přináší esperanto. POHÁDKY ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA vám přináší esperanto. Pohádky vypráví dětem babičky, dědové a rodiče na celém světě. Český esperantista Theodor Kilián požádal své přátele, roztroušené po celém světě, aby

Více

JOSEF JANDA. volný způsob

JOSEF JANDA. volný způsob JOSEF JANDA volný způsob VOLNÝ ZPŮSOB JOSEF JANDA volný způsob (1978 1988) PRAHA 2014 Tato kniha vyšla za finančního přispění těchto institucí: Nadace Český literární fond VOLNÝ ZPŮSOB Copyright Josef

Více

Pohádka o Clovíckovi a o ranecku pravdy Každý clovek, když prijde na svet, dostane do výbavy ranecek pravdy. Do toho ranecku si behem života ukládá dobré skutky, které vykonal. Radosti, které rozdal, úsmevy,

Více

můj ne tak sladký život rachel harrisová

můj ne tak sladký život rachel harrisová můj ne tak sladký život rachel harrisová Přeložila Kristýna Brunclíková Copyright 2014 by Rachel Harris This translation published by arrangement with Entangled Publishing, through RightsMix LLC. All rights

Více

Všechny řitě světa i ta má

Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski Všechny řitě světa i ta má Ann Menebrokerové ELMER 1. OSAMĚLOST Edna kráčela ulicí s plnou taškou nákupu, když si všimla nápisu na bočním okně automobilu, kolem kterého procházela: HLEDÁ

Více

VZTAHY škola našeho života

VZTAHY škola našeho života VZTAHY škola našeho života Ostrava dne 28.ledna 2015 VZTAHY škola našeho života Bohdana Boniatti Stránka 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Partnerské vztahy... 4 2.1. Sexualita... 8 3. Rodičovské vztahy... 11 4.

Více

Jerome David Salinger. Kdo chytá v žitě

Jerome David Salinger. Kdo chytá v žitě Jerome David Salinger Kdo chytá v žitě J. D. Salinger The Catcherinthe Rye Přeložili Luba a Rudolf Pellar Vydání šesté All rights reserved Copyright 1945, 1946, 1951 by J. D. Salinger Copyright renewed

Více

KEN KESEY VYHOĎME HO Z KOLA VEN

KEN KESEY VYHOĎME HO Z KOLA VEN KEN KESEY VYHOĎME HO Z KOLA VEN 1 Jeden, dva, tři - my jsme bratři; kterej je to mezi námi, co si zalez do tý slámy: ten, ten, nebo ten, vyhoďme ho z kola ven. DĚTSKÉ ROZPOČITADLO 1 Jsou tam. Černí frajeři

Více

1. Víra změní tvůj svět

1. Víra změní tvůj svět 1. Víra změní tvůj svět Víra změní tvůj svět! To je poněkud odvážné prohlášení, nemyslíte? Víra nejen k požehnání tvých slepiček na dvorku. Víra nejen k rozjetí tvého automobilu. Víra na změnu světa! Víra

Více

SCÉNÁŘ K ROCKOVÉ OPEŘE (verze 12/10/2011)

SCÉNÁŘ K ROCKOVÉ OPEŘE (verze 12/10/2011) uvádí představení SCÉNÁŘ K ROCKOVÉ OPEŘE (verze 12/10/2011) 1. divadelní nastudování: premiéra 13. dubna 2010, RockOpera Praha Hudba, producent: Libreto, texty, hudba: Režie: Choreografie: Projekce: Grafika,

Více

Karel Čapek OBYČEJNÝ ŽIVOT

Karel Čapek OBYČEJNÝ ŽIVOT Karel Čapek OBYČEJNÝ ŽIVOT Znění tohoto textu vychází z díla Obyčejný život tak, jak bylo vydáno v Československém spisovateli v roce 1985 (ČAPEK, Karel. Hordubal ; Povětroň ; Obyčejný život. 23. vyd.

Více

Rybí zpravodaj č. 12 2014

Rybí zpravodaj č. 12 2014 OBSAH: Rybí zpravodaj č. 12 2014 ŽIVOT VE ŠKOLE V PROSINCI, LEDNU A ÚNORU 2 MIMOŠKOLNÍ AKCE.. 4 STRÁNKA PRO EKOŠKOLU. 6 CO NÁS BAVÍ, CO NÁS ZAJÍMÁ - REPORTÁŽE.. 8 LITERÁRNÍ PŘÍLOHA...... 13 ZÁBAVA 17 ŽIVOT

Více

Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací.

Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací. Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací. Přijde mi to jako velmi zajímavý nápad, je to jiná forma výuky a jsem názoru, že pro nás i jistě zajímavější než klasická výuka.

Více

Maria Valtorta ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE

Maria Valtorta ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE Tato hodina musela přijít. Maria Valtorta ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE 1. VSTUP DO VEŘEJNÉHO ŽIVOTA Ježíš své Matce Křest v Jordánu Vidím údolí Jordánu... V dálce kopce. A v okolí Jordánu veliký klid, zvláštní ovzduší,

Více