Beze slov. Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Beze slov. Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti."

Transkript

1 Beze slov Emi C D G 1. Mluvíme spolu beze slov a milujem se po paměti, C G H7 C D chodíme domů na ostrov, adoptujem vlastní děti. 2. Vstáváme ráno beze slov, večer beze slova usnem, ryby, co čekaj' na výlov, zvadlé a otupené dusnem. G Ami D F R: Slova jsou jak motýli, co nám kdysi uletěli, G Hmi F H7 chytíme je na chvíli, ulétnou nám po neděli. 3. Žijeme spolu po hmatu, po čichu a po návyku, ty čekáš na mou výplatu a já zas na trochu křiku. 4. Aspoň na mě chvíli křič nebo mi čti denní zprávy, kéž bych byl teď někde pryč, mezi lidmi, co se baví. R: Ta da da... Emi C D G *: Mluvíme spolu beze slov, milujem se po paměti...

2 Candy D#mi H D#mi H D#mi H D#mi H Candy, máš počmáranú tvár D#mi H D#mi H D#mi H D#mi H Candy, lacná fotka na stenách C# H pre každého z nás si len minútový prístav C# G# D#mi H D#mi H Candy - a nečakáš už viac, bye D#mi H D#mi H tak zase o mesiac, bye Candy, odložená v kúte spíš Candy. tak za kým odletíš Princovia sú v penzii naložení v liehu C# G# Candy - aj ja už balím krám H F# Nobody loves you D#mi C# Noc je krutá Candy Nobody loves you nič nevravíš Candy Nobody loves you schránka na spomienky nikomu už nepatríš ale sebe tiež nie H D#mi H D#mi H D#mi H Candy perie bez krídiel Candy, bývala si občas fajn Candy, do každého počasia včera niekto zazvonil dodnes neotváraš Candy - vraj to nebolí

3 Dělníci umění 1. Dělníci umění, zůstaňte stát, jste celí zpocení závodem o ceny, dělníci umění bez hitparád, snídáte chléb o třech kůrkách. Ami G E 2. Múzy už čekají na líbání, Ami C na pleše bez věnců národních umělců, Ami G E redaktor místního vysílání Ami G Ami G [: [: Ami C G Ami G :] :] spláchne vás jak z vany mýdlo. 3. Zástupy v čekárnách na nesmrtelnost, pořadí Nobelů končících ve sběru, až někdo za scénou řekne vám "dost, škrtáme vám rodné číslo..."

4 Držím Ti miesto Ami F G C 1. Keď budeš cítiť že život s tebou zametá Ami F Bb F Keď ťa budú chcieť do klubu posledných Ami F G C Vieš, kde ma môžeš nájsť, budem práve tam Ami F Bb F Kde som čakal toľko prázdnych dní 2. Kúpim Ti pivo, alebo teplé gaštany A súmrak sa rozletí na kŕdeľ vrán Poviem Ti: pozri vzducholoď letí nad nami Príď tam k opusteným lavičkám Ami F G C R. Držím Ti miesto, teraz už vieš to, nemusíš sa báť. Držím Ti miesto, nie je to gesto, Ami ako toľko krát. 3. Rozsvietim s tebou sedemnásť smutných zápaliek Keď sa nemôžeš vylízať z rán a krívd Kúpim ti v malej trafike lacno dávny smiech Nemusíš nič vysvetľovať, príď! R. R. R.

5 Člověk je jak den Cmaj7 Ami Hmi H7 1. Je bezvětří, je mír, snad možná ještě ano, Cmaj7 Ami H7 to jenom netopýr křídlem svým pohladil ráno, Cmaj7 Ami Hmi H7 on klikatý měl let a křídla tíhou ztuhlá, Cmaj7 Ami H7 přišel ti povědět, jak půlnoc světu uhla. Emi Ami R: Že každý nový den jen z bolesti se rodí, Hmi H7 je ze tmy vymeten jak krysy z kýlu lodí Emi Ami a vyčerpán jak step, když tma mu pustí žilou, Hmi H7 sám počítá svůj tep a krvácí pak bílou. R: A člověk je jak den, rve se pro své "ano", aby mu z okna ven nevypadlo to ráno, a člověk je jak den A člověk je jak den, rve se pro své "ano", aby mu z okna ven nevypadlo to ráno...

6 Folkařovo blues E A E 1. Promiňte mi, že jako folkař jsem ještě nebyl zavřenej A E a taky nikdy neutek' jsem z domu, A E dokonce nebydlím se šesti kamarády v suterénním vlhkým bytě A E C H7 E a nedlužím třiceti lidem prachy, a přitom nevím, komu. C H7 2. Jako folkař bych měl vstávat správně o půl dvanáctý s hřebíkem alkoholu vraženým hluboko do hlavy a levou nohou si jen tak nonšalantně pustit Zákrutu a svá obvinění vykřičet večer na davy. 3. Jako bych vás podváděl, když o půl šesté vstávám do práce, sedím tam za stolem jak kancelářská myš, mám výraz pinčla, co čeká, až bernardýn odejde, osm hodin denně poslouchám, jakej maj'z se mnou kříž. 4. Chodil jsem do houslí, z kterých mě po třech letech vykopli, chodil jsem do školy, a dodnes mě to mrzí, pilně se účastnil hromadného zběru léčivých bylin, nosil jsem modrou košili a jen zřídkakdy byl drzý. 5. Doma mám ženu, s kterou si běžně lezem na nervy, tak jako všichni, tedy i nefolkoví manželé, snídáme patky, k obědu večeříme konzervy a od pondělí stříháme metr, kdy zas bude neděle. 6. Tak teda šlapu pěkně v řadě od pondělka do pátku, nemluvím sprostě a vždy první zdravím starší, večer si pustím novou osmdesátidílnou pohádku a občas se musím vykřičet z toho, co mi v hlavě straší.

7 Golem G D 1. Jsem slavík v aspiku, jsem brácha od Štěstěny, Emi H7 dosáhnu na kliku, přijímám bez antény, C D koupenej rozhodčí slovního rohování, G D (G D C Ami D G C D) mám kapky do očí, co poznaj' předstírání. 2. Mám srdce z papíru a hlavu plexisklovou a nohy na míru a duši jako novou, jsem Golem bez šému atomovýho věku a nejsem k ničemu, věčně jak na útěku. 3. Stvořil mě pan Levý od nás ze Židenic z Adama a Evy, z víka od popelnic, jako zadní vrátka, až přijdou horší časy, bustu bez pozlátka, která to všechno spasí. 4. Nevěřte na sochy, za vás nic nevyřeší, mají svý vrtochy, věčně jsou bez přístřeší, já se těž nepoved', mám hlavu zvící tykve, měl jsem bejt doktor věd, ale mám nízký IQ. 5. Kupte si Golema do svýho blahobytu, je věrná ozvěna pro vaši identitu, řekne vám, co jste zač, řekne vám, co v tom vězí, z hlíny jak květináč, nijak vás neomezí. 6. Kupte si golema do svýho milování, jak robot od Lema netouží po uznání, je celkem k ničemu a v tom je jeho síla, má segru Štěstěnu a bráchu netopýra.

8 Jenom tak D A7 A+ Hmi 1. Obsahem této písně není žádné sdělení, G Emi6 F# Hmi žádné duševní tísně, žádné sladké trápení, G Emi F# Hmi filozofický problém nebude zde vyřešen, G D A7 D rozejděme se v dobrém, a snad se z toho vykřešem. 2. Obsahem této písně není ani legrace, možná tvářím se přísně, ale ráno jdete do práce, na humor jsou zde, jiní zato slušně placení, nejsem hudební skříní, co za kačku se odmění. G Emi F#mi Hmi R: Tahle zbytečná píseň není, není ani o lásce, G Emi D F#dim věnujte jí svou přízeň při své ranní procházce, Emi D F#dim ráda by něčím byla, ale nějak jí to nevyšlo, G D A D je hloupá, ale milá, průhledná jak plexisklo. R: Tahle písnička totiž není vůbec, vůbec o ničem, pro mě je v tom ta potíž, že jsem jejím rodičem, rodil jsem nějak pod psa, a tak jí zatím ujel vlak, proto si tu teď hopsá a je celá jenom tak.

9 Káva a čaj D F#mi G A G A D A 1. Ty jsi pila kávu a já zase čaj, D A Bb G A řeklas', že jsi v právu, a já řek': tak good-bye, D F#mi G A G A D A ty si nech svou slávu a já si nechám čaj D A Bb F G A a pod hlavou trávu, všeho po okraj. 2. Ty jsi hrála dámu a já pexeso, šířilas' svou fámu, pila espresso, říkal jsem ti k ránu, jó, černá komteso, jsi vlčice v chrámu, tak počkej na eso. D G E A R: Když se smíchá káva s čajem, není to už k pití, D G E A asi proto věčně hrajem poker o přežití. 3. Ty jsi četla knížku a já Mladej svět, nabíralas' výšku a já tiše bled', mít nad hlavou stříšku, chtěla bys mě hned, a vodu do kalíšku, abych ti tam kvet'. 4. Ty jsi hrála Brahmse a já Dylana, říkalas', že zdám se trošku na křena a než vykoktám se, ty jsi svlečená, jsem brankář bez obránce, ty sova pálená. R: 5. Já si dám tvou kávu, ty si dej můj čaj, čert vem, kdo je v právu, dokud pro nás hraj', ty máš svoji hlavu a já mám zase čaj, když ti zmizím v davu, tak budeš Lorelei. R: R:

10 Keď sa baba zblázni Ami C D Ami D 1. Pozri, keď sa noční vtáci v baroch strácajú, D Ami C D Ami C D to sa stáva zmizla kráska preč a niekto hľadá ju. F Ami Ak príde ten čas čo strieľa si z nás F ak lásku máš tak si ju stráž, Dmi G Ami C D Ami C D čas hádok a hádzania váz je tu zas. 2. To sa stáva tvoje dievča oblok náhle otvára. Pozri, pije víno z prasknutého pohára. Ak príde ten čas, čo striela si z nás, ak lásku máš tak si ju váž, čas hádok a hádzania váz. G Dmi C G R: Ak sa vám raz baba tiež zblázni Ami C G a náhle von z dvier vyletí Dmi C G zrazu máš aj tri roky prázdnin Emi G F Ami tak pamäti píš vzápätí, tak si sám. 3. Pozri je to zvláštne že si zdúchla pred nehou to sa stáva možno natrafíš na blázna iného. Je stále ten čas, čo strieľa si z nás a miesto nej prázdny byt máš. Čas hádok a hádzania váz

11 Malá nočná búrka Ami F G Ami Malá nočná búrka prehrmela v nás Ami F G Ami Z farebnej tmy na mňa žmurká sto neónových rias Ami F G Ami Malá nočná búrka po nej čudný mráz Ami F G Ami Zbierka bozkov pretrhnutá - v aute len tvoj plášť F G F G *: Rýchle oči svetiel, tehla na pedál Bez Teba žiť neviem, nie, a toho som sa bál Malá nočná búrka miesto flauty plač Zbytočný a hlúpy úraz, mňa bolí viac Malá nočná búrka malý nočný mráz (Naštvaný na nás dvoch rútim sa tmou) Zbierka bozkov pretrhnutá - v aute len tvoj plášť (Máš ešte chvíľu náskok, skončím s tou hrou) *: Ami F G Ami R. Pátram, ja ťa nájdem, nájdem uvidíš Pátram, skryť sa nemáš nádej, to si píš (Ten Tvoj útek za rok ovládam) Pátram, utiecť nemáš nádej. Pátram kde ťa mám. *: R. + kde ťa mám, kde ťa mám...

12 Máš moje číslo Ami F G 1. Si pre mňa náhodná známa, Ami F G aké mám, z mejdanov snov a kín, obiehaš v niekoľkých fámoch ja viem, ako, kedy a s kým. F G Máš svoj priesvitný dáždnik, F G F G čo je občas deravý a vtedy nevieš F G Ami G čo s tým máš tajné vrásky, Ami G o ktorých sa nevraví, F C G Zavolať skús, pochopím. Ami F C R: Máš moje číslo,ja nie som G Ami F C G anjelom žien, oúúú... Ami F Viem byť však blízko, C F Ami G keď niekto prosí to viem. 2. Si pre mňa náhodná známa aké mám z mejdanov kín a slov Si prvá, ktorej sa vzdávam zavolaj, tak prosím, prestaň byť náhodnou Máš svoj priesvitný dáždnik čo je občas deravý a vtedy nevieš čo s tým máš tajné vrásky, o ktorých sa nevraví, Zavolať skús, pochopím. R: (4x)

13 Mí kamarádi Emi G H7 G C D G C D 1. Mí kámoši jsou darebáci, ze všeho maj' jenom psinu, Emi C H7 Emi C H7 hlavně když se vyhnou práci, věčně mají kocovinu, G C D G C D denně seděj' po putykách, melou pátý přes devátý, Emi C H7 C D číšnice už smíchem vzlyká, nikdy nic jim není svatý. G C+ E Ami D D+ R: Je to zkrátka pěkná cháska, pořádek a řád jí vadí, G C+ E Ami D D+ Emi G H7 snad to byla shora sázka, že to jsou mí kamarádi. 2. Mý kámošky jsou ulejvačky, vstávaj' někdy před večerem, zajímají je jen kačky, co si vydělají tělem, jsou to vesměs herky líný, pokaždý, když jsou zas na dně, když nemají na Martini, vzpomenou si rychle na mě. R: R:

14 Mluvící kůň D G F#dim Emi 1. Bylo to jednou takhle zjara, nuda si lehla do peřin A7 D Emi A D A7 a já pil asi pátej džin, přišel na kus řeči Tristan Tzara. 2. Chtěl vidět, jak si tady žiju a proč jsem v jednom kuse sám, že džin do sebe jenom liju, sám se sebou si povídám. D Hmi G Gdim R: Řek' jsem: víte, je to těžká věc, v ničem neznám pravou míru, D Hmi G A D neznaboh, co nemá víru, pták, co nechce polstrovanou klec. R: Mí kámoši si staví vily a pročítají vkladní knížky, mně jenom moje písně zbyly, v nich nabírám dech i výšky D7 Gmaj7 A7 D D7 *: Jsou chvíle, kdy ticho vřeští jak telefonní centrála, Gmaj7 A7 F# hlava v ocelových kleštích praská ve švech bezmála, Hmi G A74 A7 D D7 já chtěl bych si s někým povídat třeba o tom, že kytky voní G F# Hmi Emi A nebo že už přišel listopad a jablek je míň nežli vloni. 3. Tristan pozorně mi naslouchá a usmívá se pro sebe, potom zašeptal mi do ucha: já něco měl bych pro tebe. 4. Pak jen tiše třikrát zahvízdal a, než jsem stačil vydechnout, kaštanovej kůň přede mnou stál, řek', že chce mě vyslechnout. R: Od té chvíle už nejsem sám, mám mluvícího koně, já nádherně s ním si povídám a jsem celej blázen do něj. *:

15 Motýlí hra Emi A 1. Motýlí hra, při níž se tančí valčík, D G F# Hmi já tě chci a ty mě taky chceš, Emi A motýlí hra, při níž se tančí valčík, D G F# Hmi hudba hraje a tanec začíná. 2. Pálili smrtku a vesele se smáli, chválili život a bylo jim do tance, hřáli si lože a s životem si hráli, brázdili moře, aby měli šťastný klid. 3. My jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, já tě chci a ty mě taky chceš, my jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, hudba hraje a tanec začíná. 4. Chtěli se vznést, tak říkali si "láska", nechtěli se splést, tak říkali si "nenávist", a bez víry se hbitě proplétali, jenže nad tím vším - stříbrný obláček. 5. My jsme motýlí hra, při níž se tančí valčík, já tě chci a ty mě taky chceš, jenže co bude dál, to nikdo z nás už neví, [: budem se chtít a budeme si odpouštět... :]

16 Nároční F#mi D E F#mi D E F#mi C#mi My sme poslední v cieli, čo si mýlia dni a sny F#mi C#mi A naši fotrovia skvelí sú z nás trochu nervózni D E D E Sedíme v tme na lavičkách, vravia nám, že nás svet hýčka D E H Vravia nám, vravia nám, vraj sme nároční. Chceme naozaj všetko - čistý vzduch a čistú hru Je váš svet naozaj klietkou, vaše cesty večný kruh Vravíte že nás to prejde, neviete bez nás to nejde - H C# Stratení, stratení, my sme nároční, hóe eeé.. A A4sus A A4sus A F#mi D E R: Nároční, nároční nároční, nároční Nároční, nároční, nároční, nároční F#mi D E F#mi D E My sme nároční! R: Na krk ste nám dali kľúče sme deti bez rodičov Dnes vám predložíme účet, nám nestačí hocičo Možno vás to bude bolieť ukrytých do fráz a do viet, ktoré nám nestačia, veď sme nároční. R: Chceme málo vždy, iba celý svet Chceme zobrať všetko čoho niet Pravú tvár pod maskou uvidieť My se nároční, vraj sme nároční

17 Písničkář D Dmaj7 1. Chodíval po světě král podvodníků, Gmi D prodával déšť, sám bez deštníku, Emi D po světě chodil a za dvě, za tři sklenky Gmi A prodával déšť, sám bez pláštěnky. 2. Všude ho vítali, protože všude bylo sucho, všude, kam přišel, byl dav jedno ucho, tak hezky vyprávěl o vodě shůry, že lidi do kapes cpali mu bůry. Hmi Emi *: Každý mu uvěřil, vždyť mluvil všem z duše, F#mi G že země je suchá a žijeme suše, Hmi Emi každý mu uvěřil, že přivolá mraky, F#mi G A tak hezky lhal, že jsem uvěřil taky, uvěřil taky. D G E A R: Mluvil o vodě, co spadne z mraků D G E A a spláchne špínu i bídu suchých let, Hmi G E A vrátí vůně všem zahradám a parkům, D G E A G E9 Gmi A vrátí věcem jejich barvy, které překryla šeď. 3. Už je to doba, co odešel z města, nezapršelo, zázrak se nestal, vím, byl to lhář, co jen se nasliboval, odpustil bych mu rád, jen kdybych ho mohl slyšet znova. R:

18 Poločas Emaj7 F#mi Emaj7 1. Než nás budou zajímat už navždycky jen prachy, C#mi F#mi H7 Emaj7 chci ještě jednou ochutnat z poháru všech hořkostí, Hmi Amaj7 G#mi7 Gmi7 F#mi vnímat ještě muziku a ne už jenom tlachy, F#dim A H7 Emaj7 F#mi Emaj7 F#mi nevidět, jak moji vrstevníci jdou krásně od kosti. 2. Než nás budou ovládat už navěky jen věci, než se budem klanět už jen obarveným televizím, dokážem si přiznat, že jsme v nablýskaný kleci, kdo bude mít sílu říci si: já raději zmizím. G#dim F#mi D9 Amaj7 R: To je ten poločas, poločas rozhodnutí, Edim F#mi H7 Emaj7 zda sladce klimbat nebo bolestně bdít, G#dim F#mi D9 Amaj7 G#maj7 Gmaj7 Hdim nechat se zanášet tou pozlacenou sutí F#mi(A7) H7 Emaj7 F#mi Emaj7 s národním hrdinou si říkat: to chce klid, to chce klid. 3. Než budem už navždy číst jen Zápisník a Vlastu, chci ještě slyšet slova spalující obsahem, vystoupit zas na břeh z toho oceánu žvástů, na víkendy do snů jezdit vlastním výtahem. 4. Než nám z lásky zůstanou jen doteky dvou sliznic, chci ještě jednou ucítit sladkost jejích mučidel, hledáme ji za okny všech kaváren a pivnic, a ona bloudí v tanečních a střílí bez všech pravidel. R:

19 Posledný krát D 1. Posledný krát, budem tu stáť Hmi na križovatke tratí, kde ťa navždy stratím G schovávaš tvár v novinách A láska nie je povinná, ja viem. 2. Zívanie lámp, dolieha k nám, zmráka sa či brieždi, nerozbitné hviezdy popadali na peron, kdesi tam ťa čaká on viem, že túžiš ísť. F G Ami R: Ľudia strácajú tváre mená, lásky F G A v rýchlom víre ciest D A Hmi G láska, necestuj tým vlakom, D A G A budem sám, ani nevieš ako Hmi A G v smútku prázdnych rán. 3. Dá sa to zniesť, tie pasce ciest, vejú ti v tme vlasy už nič neuhasíš zhoria smutným požiarom pod telegrafným stožiarom, viem, že túžiš ísť. R:

20 Prievan v peňaženke Dmi C F 1. Treba na to asi mať zvláštny talent Dmi C F mať vreckové suchoty neustále Dmi Ami škoda ďalších slov C G som z tých dobrákov Bb F C čo sú pravidelne bez prachov 2. Bývam priateľ dôverný s každou bankou ale v peňaženke mám stále manko iba desiatnik, roky neplatný, smutný koniec pások výplatných Dmi Ami R. Prievan v peňaženke stále mám C G Bb strácam kilá bankoviek Dmi Ami prievan v peňaženke stále mám C G Bb z diaľky počujem ich smiech 3. Trojuholník bermudský mám v nej asi V tomto boji s prírodou nezvíťazím Mávam nízky tlak a rovnaký plat s prázdnym vreckom ako bigbiťák R. 4. Ja som odborník na všetky meny mne sa v peňaženke nič nezelení môžeš, kámo, snáď dvacku požičať vrátim ti ju nabudúce rád - možno... R.

21 Proč ne já Bb4sus Bb 1. Každej je chytrej jako rádio, Bb4sus Bb G4sus G G4sus G hned ví, co bylo a co nebylo, Bb4sus Bb každej je chytrej jako úvodník, Bb4sus Bb G4sus G G4sus G F G C ví, zda jsme škodní nebo neškodní. C D G F G C R: Každej všechno chápe a nikdy nezatápe, C D G každej všechno zvládá vprostřed svýho stáda, Bb4sus Bb Bb4sus Bb Gb4sus G G4sus G proč ne já? 2. Každej byl všude, všechno přeplaval, má klíče od WC i katedrál, každej čet' Homéra i Párala a Praha se mu zdá tak ospalá. R: Každej pravdu stráží s plnotučnou gáží, každej pravdou mává dle Rudýho práva, proč ne já? 3. Každej mi radí, jak mám zazářit a co mám vmetnout lidem do tváří, a tak se deru davem géniů, zpívám svý "nevadí" a "only you". Bb D Gmi *: Only you Každej je chytrej jako rádio, hned ví, co bylo a co nebylo...

22 Reklama na ticho Cmi (Gmi) Cmi (Gmi) 1. Reklamu na ticho dnes v telke dávajú Cmi (Gmi) G# Bb každý z nás spozornie, len čo zbadáju. Cmi Reklamu na ticho, ten súčasný hit G# Bb krásnym tichom z dovozu naplňte svoj byt G# Bb Eb R. Môžete ho zohnať len pod rukou, G# Bb Eb Ebsus4 Eb nááádherné ticho hôr G# Bb Eb Výberové ticho so zárukou G# Bb Cmi Bb Cmi Bb Získa ho kto príde skôr 2. Pred Tuzákom stojí rad dlhý, pomalý, v tlačenici musíš stáť - ticho dostali v konzervách a plechovkách od Coca Coly Také čerstvé ticho ach až to zabolí. R. Cmi Gmi Cmi Gmi *: Reklama na ticho zo všetkých strán znie Cmi Gmi G# Bb vo farbe a s hudbou - je to úžasné Cmi Gmi Cmi Gmi decibely hluku to ticho znásobí Cmi Gmi G# Bb minulo sa ticho, nie sú zásoby. R. C#mi 3. Pred tuzákom rad dlhý, pomalý, v tlačenici musíš stáť - ticho dostali v konzervách a plechovkách od Coca Coly Také čerstvé ticho až to zabolí. R. R. R.

23 Severanka D A Hmi7 A G Gmaj7 Emi A D A/D Poznám ťa z bielych nocí Hmi7/D A/D A predsa hádam kto si G Gmaj7 Viem, že si severanka Emi7 A Váham, či nebudeš Dánka Vyzeráš ako Švédka Je to zlé - utiecť niet kam Povedz mi aspoň niečo Tou chladnou a polárnou rečou Hmi Hmi7/A Gmaj Zlá, chladná a severná Hmi Hmi7/A G S kým si mi, s kým, neverná? Zveríš sa nočným mienkam Možno si práve Fínka Mňa spáli dávnou krásou Ľadový lesk tvojich vlasov Po mandliach voňiaš horká Neviem či nie si Nórka Prečo tak stále zlá si Vynález polárnej krásy? Zlá, chladná a severná S kým si mi, óóóuo, neverná? F C/F Poznám ťa z bielych nocí Dmi7 C a predsa hádam, kto si. B F/A Povedz mi aspoň niečo Gmi C Tou chladnou a polárnou rečou! Severanky vraj klamú Som zbitý ako z flámu Ty moja plavá Flámka Aspoň píš, poteším sa aj známkam!

24 Dmi C B B F/A Zlá, chladná a severná B Dmi C F S kým si mi, s kým, óóóuo, neverná... Chladná a záhadná severanka Si chladná a záhadná severanka Severanka Severanka Severanka

25 Som v tom D G D G D G D G 1. Viem, som v tom, už sa z kopca kotúľam. D G D G D G D G Viem, som v tom, končí zvodca Don Juan. C G D G Miesto krátkej story ohňostroj. C G D C Som z nej celkom chorý kamoš môj. D C R: Náš vzťah sa vyvíja, D smerom k láske mením svoj kurz. C Už ma má, tak to vidím ja, D C Je to ťažké poradiť skús. 2. Ona je kus, čo s ňou? Je to ťažké, kamarát. Som jej prvý muž, nevravím každej: Mám ťa rád. Zrazu mám strach, či mi zavolá Krásny zádumčivý hlavolam.

26 Tichý čas C G 1. Dážď, rozpráva oknám svoj Ami F ospalý príbeh kde niet slov Dmi G Bolí v ňom i smiech Máš, sama ten istý hlas po špičkách vchádza medzi nás to dlhé mlčanie F C Tichý čas, čo len s ním F Dmi G Beží v nás nemý film. 2. Hráš so mnou ten nudný dej márne ti skúšam čítať z pier Kam chodíš keď som sám Dážď po kvapkách stráca dych si prázdnou stránkou starých kníh ktoré nepoznám Tichý čas, čo len s ním, beží v nás nemý film. C Ami R: Máš kľúč od nášho príbehu G C v slovách nosíš masku ticha Ami D Kto z nás dvoch sa lásky opýta, G či dýcha. ( či dýcha ) R: Máš kľúč od nášho príbehu v slovách nosíš masku ticha Či v nás láska ešte dýcha? R: Dážď rozpráva oknám svoj ospalý príbeh svoj kde niet slov Bolí v ňom i smiech.

27 Vánoční Ami Gmi G#mi 1. Země je plochá jak terasa kavárny, Ami Gmi zapadlá do potu svých vlastních mraků, Dmi Cmi leskne se studeně jak kus ledu z ledárny Dmi A balený ve stříbře svátečních šatů. 2. Odbíjí na věžích vánoční klekání, schoulený v zimníku ubíhá čas, zapíská motorák za městem ve stráni, přichází Ježíšek a jiskří mráz.

28 Všechna ta smutná hudba Emi 1. Obleču si maturitní šaty Gmi a zaplatím bezúhonnou tváří, Emi6 F#mi Ami posadím se do poslední řady F# H7 E a všechna ta smutná hudba zazní mi do uší, do uší. 2. Othello zas umírá a zpívá, nevím, koho má mi teď být líto, fanfáry bych prosil ještě jednou, ať všechna ta smutná hudba zazní mi do uší, do uší. Emi Ami R: Jak mám poznat dirigenta, když jsou všichni v černém, Hmi jak mám poznat, kdo tomu zde velí, H7 proč se mi ti lidé vpředu uklánějí, Emi Hmi jak mám poznat, co zas po mně chtějí, H7 Emi stačí, když zatleskám, vždyť už ani nevím, koho se bát mám! 3. Opona už padá jako soumrak, direktor sčítá zlaté rybky, nepomůže zacpávat si uši, když všechna ta smutná hudba zní mi dál do uší. 4. Uvaděčko, uveďte mě domů, ukážu vám fotky ze své svatby, v řadě si už každý místo najde a všechna ta smutná hudba zazní mu do uší, do uší. R:

29 Zdrávas Maria Emi H7 Emi 1. Zdrávas Maria, matko boží, G Emi Ami H7 komu chceš prodávat svoje zboží, C G Ami H7 prodalas' ve stánku poslední říkanku, Emi H7 Emi nikdo ti do kamen nepřiloží. 2. Zdrávas Maria samodruhá, usnulas' ve chlévě při zásnubách, jeho je království i zkoušky otcovství, u soudu pláčeš jak každá druhá. 3. Zdrávas Maria napotřetí, komu chceš vykládat o početí, chytli tě za psincem s podivným cizincem, nikdo na tvý zkazky nenaletí. 4. Zdrávas Maria podesáté, mívala jsi roucho rozevláté, šaty ti přešili, peníze propili, vstáváš teď do práce o půl páté. 5. Zdrávas Maria naposledy, zbyl ti jen notýsek na koledy, děti je zpívají nahlas i potají, a ten zpěv rozpustí všechny ledy.

30 Zhasni a snívaj D C F B Ty si tá, čo stále stráca kľúče D C B svoju izbu plnú máš detských kníh D C F B Snívaš že si otvoríš raz účet G C F na konto bláznivých Ty len v spánku šepkáš: Príď a stráž ma! Piješ dážď keď býva krásne slaný Vravíš stenám že sa cítiš prázdna jak byt po vlámaní B R: Založiť chceš klub tiel, osamelých tiel, D C do toho by som šiel rád s tebou šiel D B D C Zhasni a snívaj, nechaj to plávať D B G C Koľko je tých, ktorým svet sa škerí D B D C Zhasni a snívaj že rastie tráva B C D na kobercoch zo dverí R: Snívaš, že raz spravíš zvláštnu súťaž opustených dievčat o krásny smiech ty si tá čo sa len dívaš z kúta verím, že nájdeš liek. Ty si tá čo chce, ty si tá čo chce nájsť liek, ten svoj liek...

31 Zůstala mi F#mi Fmaj7 Emi D#7 1. Zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 vůně rybí pomazánky, nádobí a majoránky, Dmi E česneku a cibule. 2. Pro mě ta noc byla svátkem, ty teď krmíš karbanátkem pětset lidí v závodce, já tu hlady koušu veku, přivoňuji tvoji deku, ukřivděný žalobce. A C#mi Hmi Fmaj7 R: V úterýs' mi jako žena přišla celá připálená, D E průšvih visel ve vzduchu, A C#mi Hmi Fmaj7 hádala ses pro nic za nic, nadělala polízanic, D E kotle měly poruchu. 3. Já se zavřenými víčky vyčenichám jídelníčky všech závodních jídelen, v pátek, když to skončí s náma koprovkou a kolínkama, vystřelíme někam ven. R: 4. A přes víkend, to si jiná, to voníš od psího vína, kterým já tě podmývám, a pak znova od pondělí s vůní po kyselým zelí řítíme se k výšinám. F#mi Fmaj7 Emi D#7 *: Zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje, F#mi Fmaj7 Emi D#7 zůstala mi po tvý tváři, po tvých vlasech na polštáři Dmi E vůně, která slibuje...

2. Vytváranie a preciťovanie bezpodmienečnej lásky, práca s touto energiou

2. Vytváranie a preciťovanie bezpodmienečnej lásky, práca s touto energiou 1. Meditácia láskyplného dychu Stiahnite si audio meditáciu tu: KLIK 2. Vytváranie a preciťovanie bezpodmienečnej lásky, práca s touto energiou Popros anjelov, aby vytvorili okolo teba svetelný kužeľ alebo

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Den kdy se vrátí láska k nám

Den kdy se vrátí láska k nám Den kdy se vrátí láska k nám obsazení: Tereza Petra Göbelová Petra Tereza Agelová 1. scéna pohoda Proslov DJ karaoke party hard repertoár Podvod, Holky z naší školky, Pohoda, Den kdy se vrátí láska k nám

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

Tvar a barevné řešení vozidla (jeho modernost)

Tvar a barevné řešení vozidla (jeho modernost) Tvar a barevné řešení vozidla (jeho modernost) červeno čierný červeno čierný, modro čierny Dobré je, len cez léto, lebo má klimatizaciu. Často mešká. fajn : ) chýbající wifi Málo vagónov, 3 nestačia. nemenila

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více

Dřevěné kuželky Drevené kolky. Skvělá venkovní hra z Finska Vynikajúca hra z Fínska, ktorá sa hrá vonku

Dřevěné kuželky Drevené kolky. Skvělá venkovní hra z Finska Vynikajúca hra z Fínska, ktorá sa hrá vonku Dřevěné kuželky Drevené kolky Skvělá venkovní hra z Finska Vynikajúca hra z Fínska, ktorá sa hrá vonku 8 590228 004154 96589 7 9 8 5 11 12 6 3 10 4 1 2 3-4 m 7 9 8 5 11 12 6 3 10 4 1 2 3-4 m Hra Mölkky

Více

Modlitební řetěz 5. 4. 19. 4. 2009-04-13. Svědectví od Martina Gregora: Modleme se upřímě, bez povinnosti, Bůh

Modlitební řetěz 5. 4. 19. 4. 2009-04-13. Svědectví od Martina Gregora: Modleme se upřímě, bez povinnosti, Bůh Modlitební řetěz 5. 4. 19. 4. 2009-04-13 Svědectví od Martina Gregora: Modleme se upřímě, bez povinnosti, Bůh nás miluje takové, jací jsme. Je mnoho projevů modliteb, podstatné je, aby byly v upřímnosti.

Více

Obsah. Bez přestání se modlete 5

Obsah. Bez přestání se modlete 5 Obsah Bez přestání se modlete 5 MODLITBA ŽALMY 7 Blaze tomu, kdo nechodí, jak mu radí bezbožní 8 Vyslechni mě, když volám 9 Hospodin je můj pastýř, nic nepostrádám 10 Jen v Bohu odpočívá má duše 11 Bože,

Více

TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK!!! AHOJ!

TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK!!! AHOJ! TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK!!! AHOJ! OBSAH TAM JE TO MÍSTO... 2 ONE WAY UAN UEJ... 3 TAK MILOVAL BŮH SVĚT... 4 KRÁLI VÍTĚZNÝ... 5 KVŮLI NÁM... 6 SLÁVA TI PATŘÍ... 7 TY SÁM MI VLÁDNI... 8 STÁLE VÍC... 9 MÁM...

Více

Tobě. 1. Solitér (N. Sedaka / P. Vrba) 2. Jen Pán Bůh ví (L. Štaidl / L. Štaidl) 3. Tobě (L. Štaidl / L. Štaidl)

Tobě. 1. Solitér (N. Sedaka / P. Vrba) 2. Jen Pán Bůh ví (L. Štaidl / L. Štaidl) 3. Tobě (L. Štaidl / L. Štaidl) Tobě 1. Solitér (N. Sedaka / P. Vrba) 2. Jen Pán Bůh ví (L. Štaidl / L. Štaidl) 3. Tobě (L. Štaidl / L. Štaidl) 4. Pak snad ti dojde (L. Štaidl / P. Vrba) 5. Smím dál I (L. Štaidl / L. Štaidl) 6. Ty, slunce

Více

SAM (H F# A E) H F# A E Som tu sam a neviem co sa deje. Stupam do vysky stale sam. Bez teba, bez teba som sam

SAM (H F# A E) H F# A E Som tu sam a neviem co sa deje. Stupam do vysky stale sam. Bez teba, bez teba som sam SAM (H F# A E) H F# A E Som tu sam a neviem co sa deje Stupam do vysky stale sam Bez teba, bez teba som sam Sam len sam tak strasne Strasne strasne sam som tu sam Strasne sam len sam strasne saam Unikam

Více

Dospívání jednoho mladíka

Dospívání jednoho mladíka Dospívání jednoho mladíka Osobité a věrné svědectví o dobrodružstvích, radostech a strastech života jednoho dozrávajícího chlapce (se sklony pro hašteřivost) Jak je zachytil a sepsal André Daim S věnováním

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

15. Nic nejde vzít zpět Sextet: Katarina, Carmen, Aunt Inez, Garcia, Mayor, Jose

15. Nic nejde vzít zpět Sextet: Katarina, Carmen, Aunt Inez, Garcia, Mayor, Jose h=72 Em(add2) 15. Nic nejde vzít zpět Sextet: Katarina, Carmen, Aunt Inez, Garcia, Mayor, Jose 5 Em(add2) JOSE 9 D7 1 Am(add2) CARMEN Tennáh- lý zvrat tennáh - lý pád když lás Už nik - ka své o - tě -

Více

VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS!

VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! Zvířata žijí na souši, ve vzduchu i ve vodě. Chodí, plazí se, běhají, skáčou, létají a plavou, ať je den, nebo noc. SAVCI Na planetě žije více

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Začátek lidského smutku

Začátek lidského smutku Bible pro děti představuje Začátek lidského smutku Napsal: Edward Hughes Ilustrovali: Byron Unger; Lazarus Upravili: M. Maillot; Tammy S. Přeložila: Martina Penner Vydala: Bible for Children www.m1914.org

Více

Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2

Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2 Můj podělaný svět 2 Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2 Básně, fotografie, kresby dětí v básnické sbírce vznikly za podpory Nadace OKD. Děkujeme Vážený čtenáři, dostává se Ti do

Více

Přídavná jména. Český jazyk třída pro jazykovou přípravu. Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí

Přídavná jména. Český jazyk třída pro jazykovou přípravu. Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí Přídavná jména Český jazyk třída pro jazykovou přípravu Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí Slovům, která nám říkají, jak se věci, lidé nebo zvířata jmenují,

Více

TVOŘIVÉ MYŠLENKY. Žijte odvážně!

TVOŘIVÉ MYŠLENKY. Žijte odvážně! TVOŘIVÉ MYŠLENKY Žijte odvážně! Pardubice 2011 Postupy, které vás posunou dál Věnováno všem, kteří se nebojí žít. ÚVOD Žijeme ve společnosti, která si hraje na jistotu a zabezpečení. Uvěřili jsme, že neustálou

Více

ZOO LOTTO (cz) ZOO LOTTO (sk)

ZOO LOTTO (cz) ZOO LOTTO (sk) ZOO LOTTO (cz) Kdo jako první najde všechna svoje zvířátka? Určete, o jaké zvíře se jedná, a umístěte ho na správné místo na hrací desce. Pro ještě větší požitek ze hry máte k dispozici vždy několik herních

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

pískovaný celopísek jen text (negativ) (pozitiv) Pískování na láhev vína: + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve VÍNO HRUŠKA) Pískování na přání:

pískovaný celopísek jen text (negativ) (pozitiv) Pískování na láhev vína: + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve VÍNO HRUŠKA) Pískování na přání: Pískování na láhev vína: 149,- Kč + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve VÍNO HRUŠKA) Pískování na přání: 199,- Kč (vlastní obrázek, vlastní delší texty) + cena vína dle Vašeho výběru (pouze láhve

Více

Zpracovala Nová Milena - - Ortmanová Kateřina webmaster Vlach Jaroslav

Zpracovala Nová Milena - - Ortmanová Kateřina webmaster Vlach Jaroslav Vánoční Betlémská světýlka nesou se tmou, na stromech září s oblohou, šedý mráz přírodě korunu strojí, na oknech ledové obrazce zdobí. V červeném jablíčku uvidíš hvězdičku, po vodě pustíš z oříšku lodičku,

Více

Nesem vám noviny. Narodil se Kristus Pán

Nesem vám noviny. Narodil se Kristus Pán Nesem vám noviny 1. Nesem vám noviny, poslouchejte. Z betlémské krajiny, pozor dejte, slyšte je pilně a neomylně, slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte. 2. Synáčka zrodila čistá Panna, v jesličky vložila

Více

KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI

KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI Když nemůžeš zůstat doma se svou vlastní rodinou, je stát odpovědný za to, aby o Tebe bylo řádně postaráno a abys měl/a všechny věci, které potřebuješ ke svému životu.

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné.

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné. Každá myšlenka, kterou si naše mysl vytvoří, většinou vytvoří i tu činnost, o které jsme přemýšleli. Všechno, co vyprodukuje naše mysl, chce produkovat i naše tělo. Je to automatický proces, který má většina

Více

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě?

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Za napětím v manželství bývá často neochota se omluvit.

Více

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku JANA HOCHMANNOVÁ Román o krizi středního věku 12 Novinka Přijíždím domů z práce a manžel sedí u kávy. Spokojeně popíjí nápoj a šibalsky se na mě dívá. Neříká nic, jen mě pozoruje. Nevím, co si o tom mám

Více

Bible pro děti. představuje. První Velikonoce

Bible pro děti. představuje. První Velikonoce Bible pro děti představuje První Velikonoce Napsal: Edward Hughes Ilustrovali: Janie Forest Upravili: Lyn Doerksen Přeložila: Jana Jersakova Vydala: Bible for Children www.m1914.org BFC PO Box 3 Winnipeg,

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. DYS-centrum Praha Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková, 2011

Více

Moderní umělecké směry (Prezentace 4-CJL - Česká moderna uplatňované směry 1)

Moderní umělecké směry (Prezentace 4-CJL - Česká moderna uplatňované směry 1) Moderní umělecké směry (Prezentace 4-CJL - Česká moderna uplatňované směry 1) Stanislav Kostka Neumann (1875 1947) Na počátek, protože: - Finančně zajištěný (rodina zámožného advokáta - Olšanská fila =

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Asertivní komunikace

Asertivní komunikace Asertivní komunikace Kde se vzalo, tu se vzalo Autorem metody tréninku asertivity je Američan Andrew Salter. Své žáky učil spontánním reakcím, přiměřenému projevu emocí a umění stát si za svým. dovednost

Více

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu.

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Od: Jan Rudzinskyj O létání sním od malička co si pamatuji. Za komunistů jsem se dozvěděl, že nejsem vhodný kandidát pro létání (asi bych jim s tím Blaníkem

Více

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, IČO 750 111 91, ČSOB 220196017/0300 SOCIÁLNÍ SLUŽBY ČESKÁ Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, Česká republika DOTAZNÍK

Více

O autorovi 10. 1. Odvaha přináší vyšší plat: Tak jen do toho! 15

O autorovi 10. 1. Odvaha přináší vyšší plat: Tak jen do toho! 15 Obsah O autorovi 10 Předmluva Špion v boji za vyšší plat 11 1. část Na cestě k jednání o platu 13 1. Odvaha přináší vyšší plat: Tak jen do toho! 15 1.1 Zvýšení platu - aneb jak přijít k penězům 15 1.2

Více

Projekt: Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505

Projekt: Tvořivá škola, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.3505 Sportovní 300, 789 63 Ruda nad Moravou Metodický list Zařazení materiálu: Šablona:Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti (I/2) Sada:1 Číslo: EU-OPVK-ČIG-2ST-08

Více

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě.

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE Jméno Datum 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. 2. Vyhledej ve větách předložky a barevně je podtrhni. V rybníku se proháněli

Více

Cesta života / Cesta lásky

Cesta života / Cesta lásky Kudy do nebe Cesta života / Cesta lásky Cesta života Smyslem života není jen někam jít. Chceme-li, aby náš život měl smysl, je třeba mít cíl, který stojí za to, abychom kvůli němu občas museli překonat

Více

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje SKLADBA SOUVĚTÍ Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje duben 2010 Mgr. Domalípová Marcela, Mgr. Fořtová Jana 1 z 14 Obsah: vztahy mezi větami

Více

Tréninkový deník na prázdniny 2014. nejméně sladkosti. Lepší svačinou než limonáda a sušenka je neslazený čaj TRÉNINK

Tréninkový deník na prázdniny 2014. nejméně sladkosti. Lepší svačinou než limonáda a sušenka je neslazený čaj TRÉNINK Tréninkový deník na prázdniny 2014 Milý ragbisto, DOBŘE O SEBE PEČUJ Správný trénink jde ruku v ruce se správnou životosprávou a výživou. máš před sebou úžasné dva měsíce prázdnin. Zažiješ určitě spoustu

Více

Místo pro život. Nejsou dvě historie lidská a přírodní, ale jen jedna, která je posledních pár miliónů let společná. Václav Cílek

Místo pro život. Nejsou dvě historie lidská a přírodní, ale jen jedna, která je posledních pár miliónů let společná. Václav Cílek Místo pro život Nejsou dvě historie lidská a přírodní, ale jen jedna, která je posledních pár miliónů let společná. Václav Cílek Místo pro život Člověk se chová k prostředí, ve kterém žije, podle toho,

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice Dr. med. Claudia Croos-Müller ODVAHU! Knížka o přežití Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice 12 a ½ cvičení pro okamžitou pomoc pro získání klidu a odvahy V této knize najdeš následující cvičení:

Více

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ČERVEN 2008

OSTRUZINY.cz. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ČERVEN 2008 OSTRUZINY.cz Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz ČERVEN 2008 1. Chtěl bych si půjčit (od gabkin) 2. Nezavěšujte, prosím... (od Boleslava) 3. Pod hladinou... (od black.heart) 4. but i want you (od Adrianne

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Žákovský dotazník. 8. ročník. Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1

Žákovský dotazník. 8. ročník. Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1 Žákovský dotazník 8. ročník Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1 International Association for the Evaluation of Educational

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Univerzita Hradec Králové Pedagogická fakulta Katedra speciální pedagogiky a logopedie Vývoj jazykových schopností u dětí předškolního věku Diplomová

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

rodiče sám - sama kupuji ji nikdo - nesvačím 3. Kdo ti připravuje svačinu?

rodiče sám - sama kupuji ji nikdo - nesvačím 3. Kdo ti připravuje svačinu? Dotazník pro žáky školy zdravý životní styl stravování zpracovali a vyhodnotili žáci z volitelného předmětu DOMÁCNOST SVAČINY: 1. Nosíš do každý den občas někdy vůbec školy svačinu? 1. tř. - 17 15 2 0

Více

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu akademický rok 2005/2006

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu akademický rok 2005/2006 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu akademický rok 2005/2006 Tato zpráva musí být předána zahraničnímu oddělení Vaší domácí VŠ do 30 dnů po ukončení studijního pobytu. Erasmus

Více

ZASTÁVKA NÁDRAŽÍ NEMOCNICE BANKA KINO RESTAURACE OBCHOD HOTEL POŠTA LETIŠTĚ PARK ŠKOLA

ZASTÁVKA NÁDRAŽÍ NEMOCNICE BANKA KINO RESTAURACE OBCHOD HOTEL POŠTA LETIŠTĚ PARK ŠKOLA BANKA HOTEL POŠTA NEMOCNICE OBCHOD ŠKOLA NÁDRAŽÍ ZASTÁVKA RESTAURACE KINO PARK LETIŠTĚ KDE? V / VE / NA ŠKOLA, POŠTA...ŠKOLE, POŠTĚ NEMOCNICE, OBCHOD KINO NÁDRAŽÍ LETIŠTĚ...NEMOCNICI, LETIŠTI...OBCHODĚ...KINĚ...NÁDRAŽÍ

Více

Autor: J. Janovcová (Bechyně) Název: Víno Moravy. Když dozrává víno červené moravská perla země mé tu každý vzácný vinohrad chlubí se svou láskou rád.

Autor: J. Janovcová (Bechyně) Název: Víno Moravy. Když dozrává víno červené moravská perla země mé tu každý vzácný vinohrad chlubí se svou láskou rád. Autor: J. Janovcová (Bechyně) Název: Víno Moravy Když dozrává víno červené moravská perla země mé tu každý vzácný vinohrad chlubí se svou láskou rád. Na jižních svazích moravských dá slunce sílu svou v

Více

Určování slovních druhů, podstatná jména mluvnické kategorie, přídavná

Určování slovních druhů, podstatná jména mluvnické kategorie, přídavná Anotace Tematický celek zaměřený na tvaroslovné jevy je zpracován do textového souboru, který lze použít pro více vyučovacích hodin k procvičení dané problematiky. Cvičení mají za úkol upevnit znalosti

Více

Vánoční balada o hnusných mužích

Vánoční balada o hnusných mužích Vánoční balada o hnusných mužích Je předvánoční čas. Všude nazdobené stromečky, chvojí voní, svíčky plápolají a prodlužují nejkratší dny v roce... Je to dojemné. Ale ne pro mé kamarádky. Tři z nich se

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník)

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník) VY_ 32_INOVACE_10 Anotace Materiál obsahuje pracovní list, na kterém žáci doplňují i, í, y, ý, postupně ve vyjmenovaných a příbuzných slovech po B, L, M a pak v souhrnném cviření Autor Mgr. Dana Walterová

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Hlavní celebrant s rozpjatýma rukama říká:

Hlavní celebrant s rozpjatýma rukama říká: Primice P. Jakuba Vavrečky 12. července 2014 5 EUCHARISTICKÁ MODLITBA Hlavní celebrant s rozpjatýma rukama říká: Děkujeme ti, svatý Otče, a vyznáváme, že jsi veliký a žes všechna svá díla učinil v moudrosti

Více

MODLI SE TO NEJTĚŽŠÍ JE ZA SVOU SMRT SPRÁVNĚ ZEMŘÍT. JE TO ZKOUŠKA, JÍŽ NIKDO NEUNIKNE. MODLI SE O SÍLU PRO TUTO ZKOUŠKU...

MODLI SE TO NEJTĚŽŠÍ JE ZA SVOU SMRT SPRÁVNĚ ZEMŘÍT. JE TO ZKOUŠKA, JÍŽ NIKDO NEUNIKNE. MODLI SE O SÍLU PRO TUTO ZKOUŠKU... MODLI SE ZA SVOU SMRT TO NEJTĚŽŠÍ JE SPRÁVNĚ ZEMŘÍT. JE TO ZKOUŠKA, JÍŽ NIKDO NEUNIKNE. MODLI SE O SÍLU PRO TUTO ZKOUŠKU... Dag Hammarskjöld (1905-1961) švédský spisovatel a diplomat, generální tajemník

Více

Patronus 15/05. Školní hřiště od Veni

Patronus 15/05. Školní hřiště od Veni Patronus 15/05 Školní hřiště od Veni Rozhovor s profesorem Severusem Snapem (Ředitel klubového Zmijozelu) 1) Jak moc jste si podobní s knižním Snapeem? Jaký na něj vůbec máte svůj názor? S knižním Severusem

Více

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let KIDSCREEN-27 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let Page 1 of 5 Dobrý den, Datum: Měsíc Rok Jak se ti daří? Jak se cítíš? Rádi bychom se to od tebe dozvěděli. Přečti

Více

M33-034 M33-033 M33-036 M33-041 M33-032 PRANI H 52 PRANI H 44. Tato přání jsou balena po 10 kusech. Krásné šaty, rudé vlasy, kdopak to sem míří asi.

M33-034 M33-033 M33-036 M33-041 M33-032 PRANI H 52 PRANI H 44. Tato přání jsou balena po 10 kusech. Krásné šaty, rudé vlasy, kdopak to sem míří asi. Blahopřání M33-031 Krásné šaty, rudé vlasy, kdopak to sem míří asi. Modré očka, hebká líčka, zaťukala princeznička. Hodně štěstí moje malá, hlavně ať jsi vždycky zdravá, veselá a usměvavá. Všechno nejlepší

Více

NOVÉNA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ

NOVÉNA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ NOVÉNA K BOŽÍMU MILOSRDENSTVÍ (pro soukromou pobožnost) 1.den Modleme se za celé lidstvo Nejmilosrdnější Ježíši, jehož vlastností je slitování a odpuštění, nehleď na naše hříchy, ale na důvěru, kterou

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ze Slovanu 2013/2014 VÁNOCE OČIMA ŽÁKŮ Matyáš Třasoň, IX. B ŠTĚDRÝ VEČER U NÁS DOMA Letos stejně jako loni začínáme na hřbitově. Dáme věnce, svíčky na hrob, modlíme se jenom

Více

Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče DRUHÉ MĚSTO

Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče DRUHÉ MĚSTO Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče DRUHÉ MĚSTO Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče Druhé město, Brno 2013 Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a

Více

Běží, běží, nepoleží, nemá vůz a nemá sáně, přitom nikdy neustane.

Běží, běží, nepoleží, nemá vůz a nemá sáně, přitom nikdy neustane. 4 1 Běží, běží, nepoleží, nemá vůz a nemá sáně, přitom nikdy neustane. 4 2 Zima jako v lednu, šel ke dnu. 4 3 První čtyři jméno dají, druhé čtyři řepka tají, celého se lampa nají. 4 4 Šedé zvíře vzduchem

Více

je kámoška do nepohody. Je neuvěřitelně inteligentní a oddaná svým blízkým přátelům. Taková kamarádka je hotový poklad Violetta na ni nedá dopustit.

je kámoška do nepohody. Je neuvěřitelně inteligentní a oddaná svým blízkým přátelům. Taková kamarádka je hotový poklad Violetta na ni nedá dopustit. nevídaně chytrá dívka se spoustou energie a krásným hlasem, který zdědila po své mámě. Je upřímná, spontánní a romantická a hlavně neobvykle inteligentní. A podobně jako snad každý teenager stále hledá

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Zpracovala Nová Milena a tým DC

Zpracovala Nová Milena a tým DC Milé děti, od měsíce února si bude s vámi hrát a pracovat nejen Kateřina, Naďa a Terezka, Petra, ale i nová teta Regina. Je mladá, hezká, veselá a pracovala s dětmi jako jste vy. Budete jí mít určitě rády.

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Zivot Pána Ježíše. podle evangeliamatouše, Marka, Lukáše a Jana. Príbeh zacínájeho narozením v malém meste Betléme.

Zivot Pána Ježíše. podle evangeliamatouše, Marka, Lukáše a Jana. Príbeh zacínájeho narozením v malém meste Betléme. b v Zivot Pána Ježíše podle evangeliamatouše, Marka, Lukáše a Jana. [ Príbeh zacínájeho narozením v malém meste Betléme. @ 1987 David C. Cook Publishing Co., Elgin,II 60120 rv L Josef a Marie milovali

Více

4. O jakých částech Ostravy se autora zmiňuje? Znáte nějakou další část tohoto města?

4. O jakých částech Ostravy se autora zmiňuje? Znáte nějakou další část tohoto města? PL Petr Bezruč: Slezské písně; buřiči a dekadenti Ostrava Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem, za sto let v rameni bezmasém svaly mi v železo ztuhly. Lehko se zasmát mi kdekdo moh, ve Vídni, v ústraní tichém.

Více

Cesta vděčnosti / Cesta odcházení

Cesta vděčnosti / Cesta odcházení Cesta vděčnosti / Cesta odcházení Název a logo Advent-Orion je ochranná známka zapsaná do rejstříku ochranných známek Úřadu průmyslového vlastnictví pod číslem zápisu 198705. Advent-Orion, Praha 2012 Ilustrace

Více

Vyhodnocení a zpětná vazba:

Vyhodnocení a zpětná vazba: Název: Zájmena a jejich skloňování Cíl: Procvičování učiva o skloňování zájmen Fáze vyučovacího procesu: procvičování Organizační forma vyučování: skupinová Převažující myšlenková operace: analýza syntéza,

Více

SOCIÁLNÍ ANAMNÉZA Jméno a příjmení žadatele: Datum narození žadatele: 1) dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu

SOCIÁLNÍ ANAMNÉZA Jméno a příjmení žadatele: Datum narození žadatele: 1) dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu SOCIÁLNÍ ANAMNÉZA Jméno a příjmení žadatele: Datum narození žadatele:.. 1) Vzhledem ke svému dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu nezvládám nebo zvládám jen s pomocí nebo dohledem jiné osoby tyto

Více

Texty chval: Cesta života Český Krumlov (texty, které se shodují s texty CŽ ČB, najdete v předchozím zpěvníku).

Texty chval: Cesta života Český Krumlov (texty, které se shodují s texty CŽ ČB, najdete v předchozím zpěvníku). Texty chval: esta života Český Krumlov (texty, které se shodují s texty Ž ČB, najdete v předchozím zpěvníku). 1. TY JSI PÁNEM NA NEBI A 1. Ty jsi Pánem na nebi, A Ty jsi Králem národů, A Tvojí spravedlností

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

A Ne. A Ne. B Omezení pro práci provázející hluk v neděli odpoledne. Žádné omezení. A Ano

A Ne. A Ne. B Omezení pro práci provázející hluk v neděli odpoledne. Žádné omezení. A Ano Na dotazník odpovědělo celkem 74 osob, z toho 41 požaduje vyhlášku za zbytečnou. otázka : Myslíte si, že je potřebné, aby město Šluknov přijalo vyhlášku, která omezuje hluk o víkendech? otázka : Jaké omezení

Více

Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících

Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících datum narození: bydliště: pohlaví druh postižení: rodina: postižení v rodině: psycholog, jiný odborník): probírali jste otázku sexuálního

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Test č.1 1. Napište slovo nadřazené těmto výrazům (1 bod) : háček, síť, vlasec, podběrák, návnada

Test č.1 1. Napište slovo nadřazené těmto výrazům (1 bod) : háček, síť, vlasec, podběrák, návnada Test č.1 1. Napište slovo nadřazené těmto výrazům (1 bod) : háček, síť, vlasec, podběrák, návnada 2. Vyberte větu jednoduchou (1 bod): a) Víš, v kolik se máš vrátit? b) Máme doma králíka, myšky a chameleóna.

Více

Diskriminacebolí! Inclusion Europe. ProEvropubezdiskriminace. Inclusion Europe. Inclusion Europe. Zpráva

Diskriminacebolí! Inclusion Europe. ProEvropubezdiskriminace. Inclusion Europe. Inclusion Europe. Zpráva Inclusion Europe Evropskáasociacelidísmentálním postiženímajejichrodinnýchpříslušníků InclusionEuropezastupujeosoby smentálnímpostiženímajejichrodiny. ČlenskýmiorganizacemiInclusionEurope jsouorganizacesebeobhájcůarodičovské

Více

Je komunikovať s nevyliečiteľne chorým problém? Anna Hrtúsová. AKH Wien

Je komunikovať s nevyliečiteľne chorým problém? Anna Hrtúsová. AKH Wien Je komunikovať s nevyliečiteľne chorým problém? Anna Hrtúsová AKH Wien Komunikace ze slova communicare, "spolupodílet se s někým na něčem, činit něco společným Jde tedy o spolupráci podľa Svobodová V.,

Více

Nejdi do pekla. Mladá korejská umělkyně vzata do pekla www.divinerevelations.info/pit

Nejdi do pekla. Mladá korejská umělkyně vzata do pekla www.divinerevelations.info/pit Nejdi do pekla Mladá korejská umělkyně vzata do pekla www.divinerevelations.info/pit V roce 2009 byla, mladá Korejská umělkyně, která se účastnila celonočního modlitebního setkání navštívena Ježíšem Kristem.

Více

Název projektu: EU Peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498

Název projektu: EU Peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498 Název projektu: EU Peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3498 Šablona: III/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_140 Jméno autora: Jana Lanková Třída/ročník: 2. stupeň ZŠ praktické - výuka

Více

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt 1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL zakoupené zboží. Mezitím se situace změnila. Libor do Brna Libor trpí, má výčitky svědomí, přece to slíbil. Cítí povinnost kamaráda svézt, přestože se mu to nehodí. Naznačí

Více