HL100E Homeplug. Ethernetový adaptér pro přenos dat mezi počítači pomocí elektroinstalace 230V.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "HL100E Homeplug. Ethernetový adaptér pro přenos dat mezi počítači pomocí elektroinstalace 230V."

Transkript

1 Homeplug Ethernetový adaptér pro přenos dat mezi počítači pomocí elektroinstalace 230V.

2 Základní informace o technologii HomePlug a adaptéru Velkou překážkou při sestavování domácí sítě bývá nutnost fyzického propojení počítačů síťovým kabelem. V poslední době se k řešení tohoto problému objevilo několik technologií. Nejvýznamnější místo dosud zaujímá rodina produktů WiFi ( X). Nedávno se dostává do popředí technologie zvaná HotPlug. Tato technologie používá k přenosu dat mezi počítači stávající rozvod 230V. Tato technologie umožňuje použití rozvodu elektřiny jako media pro přenos dat mezi dvěma body. S její pomocí mohou dva počítače komunikovat přes bez nutnosti je fyzicky spojit síťovým kabelem. Ethernetový adaptér HomePlug má 3 LED kontrolky indikující základní provozní stavy a ethernetový port k propojení s počítačem. Počítačová síť doma nebo v kanceláři poskytuje tyto základní výhody: 1. Sdílení dat mezi počítači. 2. Sdílení tiskáren. 3. Sdílení přístupu k Internetu. 4. Hry po síti. Obsah balení Balení musí obsahovat následující položky. Pokud některá z nich chybí nebo je poškozená, obraťte se ihned na vašeho prodejce. Ethernetový adaptér HomePlug (2 ks) Tato příručka (1 ks) Instalační CD (1 ks) CAT-5 UTP přímý síťový kabel (RJ-45) (2 ks)

3 Bezpečnostní pokyny Dodržujte prosím následující rady a doporučení: 1. Před čistěním odpojte adaptér ze sítě. Nepoužívejte žádné tekuté čistící prostředky ani spreje. Adaptér je možno čistit jen slabě navlhčenou tkaninou. 2. Adaptér se v žádném případě nesmí dostat do kontaktu s vodou. 3. Adaptér nesmí být umístěn u jakýchkoli zdrojů tepla, ani ve vestavěných skříních, pokud není zajištěno dostatečné větrání. 4. Adaptér může být zapojen jen do sítě s parametry uvedenými na jeho štítku. 5. Adaptér spoléhá na ochranu elektrické sítě proti zkratu (přetížení). 6. Zapojte adaptér přímo do zásuvky. Nezapojujte adaptér do prodlužovačky. 7. Nikdy se nepokoušejte adaptér opravovat ani demontovat. Vystavujete se nebezpečí vzniku úrazu elektrickým proudem a otevření krytu dochází k porušení záručních podmínek a tím zaniká záruka. Všechny opravy zajišťuje dovozce. 8. V následujících situacích odpojte adaptér neprodleně svěřte jej do péče servisu: - Došlo k polití adaptéru nebo do něj vnikla nějaká tekutina. - Přes dodržení předepsaného postupu výrobek nepracuje správně. - Přístroj nepracuje stabilně.

4 Požadavky na systém a počítač: Instalace a připojení Ethernetový adaptér HomePlug je použitelný pro všechny operační systémy používající TCP/IP komunikaci přes ethernetový port. Adaptér nevyžaduje žádné ovladače, nicméně dodaný konfigurační software pro nastavení síťového hesla pracuje jen pod operačními systémy Windows. Konfigurační nástroje k ethernetovému adaptéru HomePlug vyžadují systém s následujícími parametry: Windows 98SE, Windows Me, Windows 2000 nebo Windows XP. PC s Pentium II 300 MHz (MMX kompatibilní) nebo lepší 64MB volného místa na disku 64MB RAM CD-ROM mechanika Počítač nebo zařízení, ke kterému chcete připojit ethernetový adaptér HomePlug musí mít ethernetový port, t.j. síťovou kartu nebo síťový adaptér. Instalace a odstranění konfiguračních nástrojů Jednoduchá instalace: 1. Spojte adaptér s počítačem nebo jiným zařízením pomocí dodaného síťového kabelu. 2. Zapojte adaptér do zásuvky. 3. Nainstalujte konfigurační utility. Instalace z dodaného CD by se měla spustit automaticky. Pokud se tak nestane, spusťte program Setup.exe na CD. 4. Postupujte podle zobrazovaných instrukcí. Po ukončení instalace můžete provést konfiguraci. Před zapojením adaptéru do zásuvky si poznamenejte bezpečnostní heslo (Device password) zařízení a MAC adresu aby jste měli tyto údaje k dispozici pro nastavení sítě. K nainstalování adaptéru nejsou žádné ovladače potřeba. Odinstalace: 1. K odstranění konfiguračních nástrojů proveďte pomocí Ovládacího panelu systému. 2. Vyberte Přidat/Odstranit programy. 3. V okně Přidat/Odstranit programy vyberte PowerPacket Utilities a potvrďte. 4. Při odinstalování dále postupujte podle instrukcí.

5 Funkce LED kontrolek a připojení Adaptér má tři informační LED kontrolky a ethernetovou zásuvku PWR: PL-LINK: ETH-LINK/ACT: ETHERNET: Indikuje zapojení do elektrické sítě. Rozsvítí se, pokud detekuje a spojí se s dalším adaptérem. Rozsvítí se po připojení k síťové zásuvce počítače nebo jiného zařízení. Bliká při přenosu dat. Konektor pro připojení síťového kabelu.

6 Vše (téměř) o domácí síti s použitím Tato kapitola obsahuje užitečné a důležité informace o sítích od nastavení vašeho počítače přes obecné rady až po příklady aplikací. Nastavení počítače Poté co jste úspěšně a zapojili váš Homeplug ethernet adaptér, ukážeme si jak správně nakonfigurovat váš počítač a prověřit stávající nastavení. Windows 98 a Windows Me 1. Spusťte nastavení vlastností LAN připojení na propojených počítačích: Start Nastavení Ovládací panel Síť 2. Klikněte na položku Protokol TCP/IP a vyberte Vlastnosti. Zaškrtněte možnost Získat IP adresu automaticky. Další položky můžete ignorovat - buď zůstanou prázdné nebo si zachovají přednastavené hodnoty. Dialog ukončete tlačítkem OK. Info: Pokud panel Síť neobsahuje položku Protokol TCP/IP. musíte protokol TCP/IP nainstalovat. Pomocí tlačítka Přidat vyberete Protokol, znovu klikněte na Přidat. V následujícím dialogu vyberte Microsoft a jako Síťový protokol položku TCP/ IP a potvrďte. 3. Pokud pro připojení k Internetu používáte router, je nastavení stále nutné, neboť router se připojuje k Internetu a ne k počítači. V ovládacích panelech vyberte vyberte Možnosti Internetu zvolte záložku Připojení. Zaškrtnete položku Nikdy nevytáčet. Dialogy uzavřete tlačítkem OK. Windows Spusťte nastavení vlastností LAN připojení na propojených počítačích: Start Nastavení Ovládací panel Síť a vytáčené připojení. Pravým tlačítkem myši klikněte na odpovídající typ spojení a zvolte Vlastnosti. 2. Klikněte na položku protokolu TCP/IP u síťového adaptéru a na Vlastnosti. Zaškrtněte možnost Získat IP adresu automaticky. Další položky můžete ignorovat. Buď zůstanou prázdné nebo si zachovají přednastavené hodnoty. Dialog ukončete tlačítkem OK. Info: Pokud nemůžete najít položku Protokol TCP/IP. musíte protokol TCP/IP nainstalovat. Pomocí tlačítka Instalovat vyberete Protokol a klikněte na Přidat. V následujícím dialogu zvolte Internetový protokol (TCP/ IP) a potvrďte. 3. Pokud pro připojení k Internetu používáte router, je nastavení stále nutné, neboť router se připojuje k Internetu a ne k počítači. V ovládacích panelech vyberte Síť a vytáčené připojení a zvolte Nikdy nevytáčet. Dialogy uzavřete tlačítkem OK.

7 Windows XP Startovní nabídka Windows XP může být nastavena různými způsoby. Více informací se dozvíte z dokumentace Windows XP. 1. Otevřete nastavení vlastností LAN na propojených počítačích: Start Ovládací panel Síť a Připojení k Internetu. Klikněte pravým tlačítkem myši na odpovídající LAN spojení a zvolte Vlastnosti. 2. Klikněte na položku protokolu síťového adaptéru TCP/IP a na Vlastnosti. Zaškrtněte možnost Získat IP adresu automaticky. Další položky můžete ignorovat. Buď zůstanou prázdné nebo si zachovají přednastavené hodnoty. Dialog ukončete tlačítkem OK. Info: Pokud nemůžete najít položku jako 'TCP/IP' nebo 'TCP/IP -> jméno síťového adaptéru' nebo 'Internetový protokol (TCP/IP)', musíte protokol TCP/IP nainstalovat. Pomocí tlačítka Instalovat vyberete 'Protokol' a klikněte na Přidat. V následujícím dialogovém boxu zvolte 'Internetový protokol (TCP/ IP)' a potvrďte tlačítkem OK. 3. Pokud pro připojení k Internetu používáte router, je nastavení stále nutné, neboť router se připojuje vytáčením k Internetu a ne k počítači. Pod Start Nastavení Ovládací panel Volby Internetu, zvolte záložku Připojení a zaškrtnete položku 'Nikdy nevytáčet'. Dialogy uzavřete tlačítkem OK. Pozn: Další aplikace jako klient elektronické pošty mohou také potřebovat tuto informaci. Obecně je potřeba změnit nastavení se jménem jako Spojit s či podobným na LAN.

8 Příklady použití V tomto oddíle ukážeme některé scénáře pro použití. Domácí síť - možnost 1: Pracovní stanice s internetovým spojením přes ADSL/kabelový modem. Internet Domácí rozvod elektrické energie. Domácí síť-možnost 2 Síť pro online hry. ADSL/kabelový modem Internet ADSL/kabelový modem Domácí rozvod elektrické energie.

9 Domácí síť-možnost 3 Síť několika pracovních stanic s jedním připojením k Internetu přes ADSL/kabelový modem s routerem. Hl100E Internet Domácí rozvod elektrické energie. ADSL/kabelový modem Domácí síť - možnost 4 Síť několika pracovních stanic s jedním připojením k Internetu přes ADSL/kabelový router a ADSL/kabelový modem. Hl100E Internet Domácí rozvod elektrické energie. ADSL/kabelový modem ADSL/kabelový router

10 Velikost sítě Maximální počet adaptérů HomePlug v rodinném domě může být teoreticky 253 spojení, v praxi ale by nemělo současně komunikovat více než 10 zařízení. Bezpečnost dat v síti: Elektroměr obvykle tvoří fyzickou překážku sítě, t.j. pouze zařízení za ním mohou být součástí jedné domácí sítě a využívat a využívat přenos dat po rozvodu el. energie. Velmi ale doporučujeme používat interní kódovaní adaptérem HomePlug. Nastavuje se pomocí konfiguračních nástrojů adaptéru. INFO: Stejně jako tvoří elektroměr překážku zamezující šíření dat mimo domácí síť, tak tvoří překážku k přenosu dat mezi jednotlivými fázemi. V případě problémů je možné řešení této situace obsaženo v části otázky a odpovědi. Použití hesla: Použitím hesla při dodržování několika jednoduchých pravidel podstatně zvýšíte bezpečnost vaší sítě. Udržujte hesla v tajnosti. Heslo nikam nezapisujte. Obvyklými, ale zcela nevhodnými místy jsou zápisníky, peněženky a textové soubory v počítačích. Volte náhodná hesla. Používejte náhodné sekvence znaků a písmen. Hesla tvořená slovy nejsou bezpečná. Hesla co nejčastěji pravidelně měňte. Vyžaduje to malé úsilí, ale podstatně zvyšuje bezpečnost vaší sítě. Hesla změňte, pokud existuje i nejmenší podezření z jejich prozrazení.

11 Konfigurace: Nastavení spustíte pomocí této ikony, která se při instalaci umístila na plochu počítače. Záložka Device (zařízení): Zde jsou vypsána všechna zařízení, která jsou lokálně připojena k počítači, kde byl nástroj spuštěn. Ve většině případů jde jen o jedno zařízení. Pokud je jich více, klikněte na jedno z nich a stiskněte Connect (Spojit). V rámečku State (Stav) zkontrolujte, zda je vaše PC k tomuto zařízení připojeno. Nyní jste připraveni konfigurovat síť, ke které je zařízení připojeno. Stisk Refresh (Obnovit) aktualizujete seznam zařízení, připojených k počítači. Ukazatel stavu hledání se změní na ukazatel průměrné rychlosti přenosu dat v síti. Barva ukazatele znamená: Zelená - Výborný výkon Žlutá - Dostatečný výkon Červená - Slabý výkon

12 Záložka Network (Síť): Zde jsou detailní informace o síti na elektrickém vedení realizované pomocí. V textovém seznamu jsou vypsány všechna HomePlug zařízení nalezená v síti. Zařízení jsou označená jejich MAC adresami. Druhý sloupec udává měřenou rychlost přenosu v Mbitech za sekundu. Kliknutím na Scan Powerline Network (Prohledej elektrickou síť) aktualizujete vypsané údaje. Důležitá poznámka: Pokud v seznamu některé HomePlug zařízení chybí, přesvědčte se, že jeho síťové heslo (Network Password) nebylo změněno na jiné, než je vaše aktuální soukromé síťové heslo. Síťové heslo můžete vždy změnit na výchozí nástrojem PowerPacket spuštěným na PC ke kterému je příslušné zařízení připojeno, tak, jak ke popsáno dále.

13 Záložka Security (bezpečnost): Všechna zařízení jsou dodávána se síťovým heslem nastaveným na "HomePlug". Okno dialogu Security (Bezpečnost) umožňuje změnit toto síťové heslo a nastavit Vaše vlastní soukromé heslo na síťovém zařízení připojeném k počítači, kde je nástroj spuštěn. Kliknutím na Restore Default (Obnovit původní) nastavíte původní síťové heslo "HomePlug" a změníte jej na vybraném zařízení připojeném k PC na kterém je utilita spuštěna. Stisknutím Set Local (Nastavit lokálně) změníte místní síťové heslo. Info: Vaše soukromé síťové heslo musí mít 4-24 znaků. Na velikosti písmen nezáleží. Síťové heslo může obsahovat libovolné znaky abecedy, číslice nebo interpunkční znaménka. Heslo si zapamatujte, je potřeba při pozdějším připojování dalších zařízení k síti.

14 Záložka Advanced (pokročilé): Zde můžete nastavit heslo na ostatních zařízeních HomePlug tvořících Vaši síť. Zadejte do rámečku Network Password (Síťové heslo) vaše soukromé síťové heslo. Každé HomePlug zařízení má na štítku bezpečnostní číslo/heslo zařízení (Security ID/Device Password). Bezpečnostní heslo zařízení, která chcete ovládat musíte ručně zadat do okna Device Password (Heslo zařízení). Kliknutím na tlačítko Add (Přidat) přidáte heslo do seznamu Remote Passwords (Vzdálená hesla). Potom můžete změnit heslo zařízení uvedené v Network Password. Info: Příslušné zařízení musí být zapojeno v síti, aby bylo možno heslo ověřit a přidat do seznamu Remote Passwords. Údaj Status (Stav) ukazuje, jestli je na daném zařízení správně nastaveno síťové heslo. V takovém případě je zobrazeno "OK", v případě neúspěchu je zobrazeno "Fail". Kliknutím na tlačítko Set All (Nastavit všechna) nastavíte Vaše soukromé síťové heslo na všech zařízeních uvedených v seznamu Remote Passwords jakož i na zařízení lokálně připojeném k počítači, kde je nástroj spuštěn. Zařízení ze seznamu odstraníte zvolením hesla a stisknutím tlačítka Remove (Odstranit).

15 Odpovědi na často pokládané otázky: Následující text obsahuje překlad otázek a odpovědí (FAQ) z instalačního CD (version1.0). OBECNÉ Co je to technologie HomePlug? Technologie HomePlug využívá zabudovanou elektrickou síť k přenosu dat z jednoho počítače na druhý. Technologie HomePlug moduluje počítačová data tak, aby mohla využít elektrické sítě jako média pro přenos z jednoho bodu do druhého. Využitím této technologie vzniká mezi dvěma počítači virtuální ethernetové spojení bez toho, že by byly vzájemně fyzicky propojeny. Jak se technologie HomePlug liší od technologie Internet Power line? Proč nebyla technologie Internet Power line přijata na trhu, když HomePlug funguje? Jedná se o odlišnou technologii? Mezi technologiemi HomePlug a Internet Power line jsou dva důležité rozdíly. Vzdálenost, kterou je s technologií HomePlug třeba pokrýt, je menší. Technologie Internet Power line proto musela vysílat se silnější úrovní signálu. To způsobovalo jiné potíže, např. problémy týkající se záření a kompatibility s jinými zařízeními (elektromagnetická kompatibilita CE/EMC). Dále pak šířka pásma u technologie Internet Power line musela být sdílena až několika stovkami členů, kdežto šířka pásma u technologie HomePlug je sdílena pouze několika uživateli. Je technologie HomePlug Power line kompatibilní s jinými technologiemi home networking (včetně telefonní linky, bezdrátové sítě a strukturované kabeláže)? Technologie HomePlug nezpůsobuje rušení jiných technologií. Velké úsilí bylo vynaloženo na zajištění toho, aby produkty využívající technologii HomePlug mohly fungovat současně s jinými technologiemi home networking. Jelikož zásuvky elektrické sítě jsou v rámci domu umístěny téměř na každé stěně, představují logickou volbu pro využití k datovému spojení. Některé novější domy jsou sice stavěny tak, že jsou již zasíťovány zabudovanou kabeláží kategorie 5, přesto v nich mohou být stěny či místnosti bez dostupného propojení. Technologie HomePlug také odstraňuje některé problémy bezdrátových sítí a umožňuje přesunout přípojné body na výhodnější místa v rámci domu, čímž omezuje potřebu použití vícenásobných bezdrátových přípojných bodů. APLIKACE Je adaptér pro Ethernet HomePlug kompatibilní s operačními systémy Linux a Macintosh? Je použitelný i pro jiný operační systém? Adaptér pro Ethernet HomePlug je použitelný pro všechny operační systémy TCP/IP s ethernetovým portem. Tento adaptér nevyžaduje použití ovladačů. Dodávaný software Configuration Utility pro přiřazení síťového hesla však funguje pouze v operačním systému Windows. Bez problému lze však použít software Configuration Utility ke konfiguraci adaptéru pro Ethernet HomePlug na počítač s operačním systémem Windows, a poté jej použít na operačním systému TCP/IP s ethernetovým portem jako Macintosh nebo Linux. Je adaptér pro Ethernet HomePlug kompatibilní s jiným produkty LAN? Adaptér pro Ethernet HomePlug můžete kombinovat se všemi dalšími produkty LAN i všemi zařízeními vyhovujícími normě IEEE Ruší adaptér pro Ethernet HomePlug jiné domácí spotřebiče? Ne, neruší. Adaptér pro Ethernet HomePlug má certifikaci dle všech potřebných norem. Ruší jiné domácí spotřebiče adaptér pro Ethernet HomePlug ve svém pracovním režimu? Všechna prodávaná zařízení mají odpovídající certifikaci. Například v členských zemích EU musí být vybavena symbolem CE. To zaručuje, že se tato zařízení nebudou vzájemně rušit. Je adaptér pro Ethernet HomePlug obdobou Internetu fungující přes zdroj napájení? Ano i ne! Síť si můžete nainstalovat tak, že budete používat přístup k modemu ADSL nebo kabelovému modemu na všech zásuvkách. Internet však nepracuje přes elektrické vedení, ale přes samostatný modem ADSL.

16 Jaká zařízení potřebuji k počáteční instalaci sítě adaptéru pro Ethernet HomePlug? K počáteční instalaci potřebujete vždy dva adaptéry. Chcete-li připojit svou síť k síti Internet, musí být alespoň jeden adaptér připojený k modemu ADSL nebo kabelovému modemu (pouze jeden účastník sítě může využívat síť Internet) nebo modemu ADSL s routerem (všichni účastníci sítě mohou zároveň využívat síť Internet). Lze adaptér pro Ethernet HomePlug použít kdekoli na světě nebo je jeho použití omezeno na konkrétní oblast? Dodaný adaptér pro Ethernet HomePlug je vybaven dvoukolíkovou EURO elektrickou zástrčkou k zapojení do zásuvky elektrické sítě ~230V/50Hz. Kolik adaptérů pro Ethernet HomePlug může fungovat v rámci jednoho rodinného domu? Teoreticky je možné použití 253 spojení. V praxi by však k současnému přenosu dat nemělo být použito více než deset zařízení. Je-li jeden adaptér pro Ethernet HomePlug připojen k zařízení LAN Switch, mohou všechny ostatní počítače připojené k zařízení Switch komunikovat se všemi ostatními členy adaptéru pro Ethernet HomePlug? Ano, mohou. Lze sdružit několik adaptérů pro Ethernet HomePlug do soukromé skupiny a chránit je společným heslem? Ano, lze. K nastavení společného síťového hesla v rámci skupiny nebo sítě můžete použít nástroj Configuration Utility. ZABEZPEČENÍ Může můj soused sledovat má data, když je připojený ke stejnému zdroji napětí? Váš elektroměr silně tlumí signál a tvoří tak překážku šíření dat do sousedství. Jsou-li však rozvod elektrické energie nevhodně proveden může dojít k přenosu dat i do elektroinstalace např. sousedního bytu. Proto vám důrazně doporučujeme použití Configuration Utility a nastavit jiné heslo, než to zadané výrobcem. Do jaké míry jsou má data v bezpečí? Je možné k nim nějakým způsobem proniknout? Důrazně vám doporučujeme aktivovat zabezpečení zařízení heslem! Použitím nástroje Configuration Utility pro přístup k síťovému heslu odlišnému od výchozího se toto kódování aktivuje. TECHNICKÉ Na jaké úrovni adaptér pro Ethernet HomePlug vysílá? Vysílací spektrum je 50 dbm/hz, na amatérských vysokých frekvencích 80 dbm/hz, při šířce pásma okolo 17 MHz to je přibližně +22 dbm (160 mw) nebo 8 dbm (160uW) (všechny hodnoty pro odpor 50 Ω). Jelikož je spojení symetrické, je vysílána jen malá část tohoto výkonu. Je adaptér pro Ethernet HomePlug kompatibilní se zařízeními HomePlug jiných výrobců? Pro dosažení optimálního výkonu a využitelnosti doporučujeme uživatelům používat adaptéry pro Ethernet HomePlug. Jsou testovány a odzkoušeny na vzájemnou spolupráci. Adaptér pro Ethernet HomePlug je navíc kompatibilní se standardem HomePlug, tzn. funguje se všemi dalšími zařízeními kompatibilními s tímto standardem. Ve svém domě mám tři samostatné fáze. Může adaptér pro Ethernet HomePlug spojit jednu fázi s druhou? Ano, může. Fázové spojení funguje bez instalace fázového coupleru využitím adaptéru pro Ethernet HomePlug. Síťová spojení si můžete vytvořit také prostřednictvím dvou nebo tří fází. Bydlím ve velmi starém domě se starou elektroinstalací (částečně bez odděleného zemniče). Bude zde adaptér pro Ethernet HomePlug fungovat? Adaptér pro Ethernet HomePlug bude správně fungovat i v tomto případě. Mohu adaptér pro Ethernet HomePlug zapojit do vícenásobné zásuvky (s vypínačem) nebo jej musím zapojit přímo do zásuvky ve stěně? Adaptér pro Ethernet HomePlug můžete zapojit do prodlužovacího kabelu i do vícenásobné zásuvky. Měl bych se obávat zasažení elektrickým proudem z Ethernetu? Ne, nemusíte se obávat. Oba elektrické obvody jsou od sebe odděleny.

17 Na jakých frekvencích adaptér pro Ethernet HomePlug pracuje? Ruší tato technologie příjem rozhlasu nebo radioamatérského vysílání? Příjem rozhlasu dnes běžně (FM) probíhá na frekvencích v rozsahu od 87,5 do 108 MHz. Frekvence využívané adaptérem pro Ethernet HomePlug jsou v rozmezí 4-21 MHz, takže nemohou rušit příjem rozhlasového vysílání. Tato technologie je založena na standardu HomePlug, ve kterém je úroveň přenosu zvlášť snížena v radioamatérském kmitočtovém pásmu. Využívaná úroveň přenosu je velmi malá a jen malá část této energie je vysílána elektrickou sítí. Tudíž se v tomto kmitočtovém pásmu nepředpokládá žádné rušení. Hrozí při používání adaptérů pro Ethernet HomePlug nebezpečí šíření elektromagnetického rušení k sousedům nebo dokonce po celém domě? Adaptér pro Ethernet HomePlug je testován podle stejných norem jako jiná elektrická zařízení (EN55022), tato zařízení produkují stejnou úroveň rušení jako jiné elektrická zařízení. Takže adaptér pro Ethernet HomePlug nepůsobí větší rušení než např. ruční elektrická vrtačka. Napájení funguje s kmitočtem 50 Hz. Je možné dosáhnout ping v řádu milisekund? Adaptér pro Ethernet HomePlug nepracuje se střídavým kmitočtem 50 Hz. Pracuje v rozmezí MHz. Proto je možné dosáhnout ping times v řádu milisekund. Je přenosová rychlost dat stejně vysoká jako u spojení DSL? Přenosová rychlost adaptéru pro Ethernet HomePlug závisí zejména na úrovni rušení a na kvalitě elektroinstalace. Pohybuje se mezi 5-14 Mbit (rychlost stahování u konvenčního spojení DSL je 0,768 Mbit a rychlost odesílání 0,128 Mbit). To je dostatečné k prodloužení spojení DSL v celém domě. Zdá se mi, že přenosová rychlost udávaná nástrojem Configuration Utility je nezvykle nízká. Jaké hodnoty jsou v rozmezí normálu? Jak mohu přenosovou rychlost zvýšit? Za normálních podmínek není přenosová rychlost 5-8 Mbit/s nezvyklá. Nezapomeňte prosím na to, že přenosová rychlost klesá se zvětšující se vzdáleností (až do 465 m 2 ) a zvyšujícím se počtem adaptérů (maximální přiměřené množství je kusů). Maximální propustnost technologie je 8,2-8,5 Mbit/s. Běžnější rychlost je 3-5 Mbit/s. Pro zvýšení přenosové rychlosti dat zapojte adaptér pro Ethernet HL100RE HomePlug přímo do zásuvky ve stěně. Není-li to nutné, nepoužívejte prodlužovací kabely a vícenásobné zásuvky. Do vícenásobné zásuvky zapojte co nejmenší počet zařízení. Chci co nejvíce zvětšit vzdálenost sítě adaptéru pro Ethernet HomePlug, a sháním proto repeater pro tento adaptér. Nabízíte takový výrobek? Vzdálenost můžete zvětšit kombinací dvou sítí adaptéru pro Ethernet HomePlug se dvěma odlišnými síťovými hesly. Repeater je vytvořen dvěma standardními adaptéry pro Ethernet HomePlug, které můžete jednoduše propojit kabelem Ethernet RJ45. Mějte prosím na paměti, že fyzicky stále používáte pouze jedno médium, což znamená, že šířka pásma bude sdílena oběma sítěmi. Tento postup můžete opakovat několikrát. heslo A heslo A heslo B heslo B síť A síť B

18 Technická data Následující tabulka uvádí technické parametry ethernetového adaptéru HomePlug. Ethernetový adaptér HL1OOE HomePlug Standard Protokoly Přenosová rychlost Způsob přenosu Modulace Frekvenční pásmo ethernet 10Base-T, IEEE podpora 10 Mbps Auto MDI / MDIx 14 Mbps HomePlug 1.0 CSMA/CA MAC ovládání 14 Mbps asynchronní Rozsah Až 500 m 2 Zabezpečení Podpora platforem LED kontrolky spojení HomePlug Počítačové rozhraní Spotřeba Zdroj proudu Teplota Prostředí požadavky na systém (pro konfigurační nástroje) OFDM, DQPSK, DBPSK, ROBO 4.3 Mhz až 20.9 Mhz 56-bitové DES nezávislé na OS se zavedeným TCP/IP protokolem a ethernetovým rozhraním 1x LED napájení 1x LED stav spojení přes elektrickou síť 1x LED stav /aktivita ethernetového spojení Standardní zásuvka RJ W Zabudované napájení ze zástrčky 230V AC u evropského modelu Uložení: -25 C -70 C Provoz: vhodná pokojová teplota 27 C Vhodná pokojová teplota, 27 C, vlhkost 10-90% (nesrážející se) ethernetové rozhraní Windows 98SE, Windows Me, Windows 2000, Windows XP externí konektory Rozměry plastového těla Hmotnost 1 x elektrická zástrčka 1 x RJ45 pro 10Base-T ethernet (AutoMDI/MDI-X) 92mm x 66mm x 45mm(výška x šířka x tloušťka) cca 180g Záruční a pozáruční opravy zabezpečuje dovozce: Compex spol. s r.o., Palackého 105, Brno ve svém centrálním servisním středisku na výše uvedené adrese ; Přístroj je schválen pro používání v zemích CE a tedy i v ČR. Veškeré patřičné CE Certifikáty a prohlášení o shodě je k dispozici u prodejce, firmy Compex spol. s r.o.

WP-A001E WodaPlug Ethernet Adaptér

WP-A001E WodaPlug Ethernet Adaptér WP-A001E WodaPlug Ethernet Adaptér Jednoduchý začátek Verze 1.1 OBSAH 1 ÚVOD - WP-A001E WODAPLUG ETHERNETOVÝ ADAPTÉR...2 1.1 OBSAH BALÍČKU...2 1.2 DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ INSTRUKCE...3 2 INSTALACE A SPOJENÍ...4

Více

Česká verze. Úvod. Instalace hardwaru. LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps

Česká verze. Úvod. Instalace hardwaru. LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps Úvod Nevystavujte Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps nadměrným teplotám. Neumísťujte zařízení na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla.

Více

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel)

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel) ČESKY Toto zařízení lze nastavit pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DSL-G664T Bezdrátový ADSL směrovač Než začnete 1. Pokud jste

Více

Uživatelská příručka. Linksys PLEK500. Síťový adaptér Powerline

Uživatelská příručka. Linksys PLEK500. Síťový adaptér Powerline Uživatelská příručka Linksys PLEK500 Síťový adaptér Powerline Obsah Přehled............... 2 Funkce...................... 2 Jak funguje síť Powerline............... 3 Příklad instalace 3 Instalace sítě

Více

Ethernet Powerline Adaptér PL 085 & PL 055. Návod k použití. Popis produktu

Ethernet Powerline Adaptér PL 085 & PL 055. Návod k použití. Popis produktu Ethernet Powerline Adaptér PL 085 & PL 055 Návod k použití Popis produktu Ethernet Powerline Adaptér je nejlepší řešení pro domácí síť. Není potřeba žádná instalace softwaru ani ovladačů. Produkt pracuje

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Převodník PRE 10/20/30

Převodník PRE 10/20/30 Převodník PRE 10/20/30 PRE10/20/30 slouží pro připojení zařízení Elektrobock (centrální jednotka PocketHome, termostatu PT41 aj.) do sítě Ethernet. Připojené zařízení je tak možno ovládat z libovolného

Více

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE!

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! Tento dodatek k uživatelské příručce obsahuje postup nastavení USB portu pro ADSL modem CellPipe 22A-BX-CZ Verze 1.0 01/2004 Úvod Vážený zákazníku, tento text popisuje

Více

Přístupový bod Powerline 500 Wi-Fi XWNB5201 Instalační příručka

Přístupový bod Powerline 500 Wi-Fi XWNB5201 Instalační příručka Přístupový bod Powerline 500 Wi-Fi XWNB5201 Instalační příručka Technická podpora Děkujeme, že jste si vybrali výrobek společnosti NETGEAR. Po dokončení instalace zařízení vyhledejte štítek se sériovým

Více

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 SAGEM F@st 840 ADSL USB modem Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 Předtím, než začnete: Ujistěte se, že dodávka samoinstalačního balíčku Vašeho ADSL USB modemu SAGEM F@st 840 obsahuje tyto

Více

Bezdrátový router AC1600 Smart

Bezdrátový router AC1600 Smart Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Easy, Reliable & Secure. Bezdrátový router N150 (N150R)

Easy, Reliable & Secure. Bezdrátový router N150 (N150R) Easy, Reliable & Secure Bezdrátový router N150 (N150R) Ochranné známky Značky a názvy výrobků jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků. Informace mohou být změněny bez

Více

Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace...

Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace... Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace... 6 Bezpečnostní upozornění:... 8 Servis a záruka... 8 Zapojení:

Více

HP-1001/1002 USB/Ethernet HomePlug

HP-1001/1002 USB/Ethernet HomePlug HP-1001/1002 USB/Ethernet HomePlug 1 Autorská práva Autorská práva vlastněna touto společností od roku 2003. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být reprodukována, přenášena, přepisována,

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Návod ke snadné instalaci ADSL2+ modemu ZyXEL P-660HW-T3 v2

Návod ke snadné instalaci ADSL2+ modemu ZyXEL P-660HW-T3 v2 Návod ke snadné instalaci ADSL2+ modemu ZyXEL P-660HW-T3 v2 Vážený zákazníku, blahopřejeme Vám ke koupi samoinstalačního balíčku ke službě T-Mobile ADSL. Přečtěte si prosím pozorně tuto instalační příručku,

Více

Zásuvkový LAN adaptér 85 Mb/s OP85-1S

Zásuvkový LAN adaptér 85 Mb/s OP85-1S Návod k použití Zásuvkový LAN adaptér 85 Mb/s Výr. č.: 725802 OBSAH Informace o výrobku Strana 4 Obsah balení Strana 5 Co byste měli vědět, než začnete s instalací Strana 5 Bezpečnostní pokyny Strana

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

SIPURA telefonní adaptér Model: SPA-2100 Instalační a konfigurační příručka 1/6 Krok 1: Síťové požadavky instalace 1. Prosím, zkontrolujte, zda balení obsahuje následující věci: A). Sipura SPA-2100 B).

Více

Řada Prestige 630-C. ADSL USB Modem. Příručka pro rychlou orientaci

Řada Prestige 630-C. ADSL USB Modem. Příručka pro rychlou orientaci Řada Prestige 630-C ADSL USB Modem Příručka pro rychlou orientaci Únor 2005 Seznámení s přístrojem Prestige Produktová řada Prestige 630-C přináší výhody nejmodernější technologie ADSL pro širokopásmový

Více

DI-784 11a/11g dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač. 5V DC Power Adapter

DI-784 11a/11g dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač. 5V DC Power Adapter Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DI-784 11a/11g Dvoupásmový 108Mb/s bezdrátový směrovač Než začnete

Více

Uživatelská příručka CQ-C005 / CQ-C008

Uživatelská příručka CQ-C005 / CQ-C008 Uživatelská příručka CQ-C005 / CQ-C008 Stolní přepínač 10/100M Fast Ethernet 5 portový / 8 portový Popis zařízení: 2 1 4 2 1 4 3 1 - LED kontrolka napájení 2 - LED kontrolky pro jednotlivé porty 3 - napájecí

Více

Instalace. Powerline 500. Model XAVB5421

Instalace. Powerline 500. Model XAVB5421 Instalace Powerline 500 Model XAVB5421 Obsah balení V některých regionech je disk Resource CD přiložen k produktu. Poznámka: Adaptéry se v různých regionech liší. Váš adaptér může vypadat jinak. 2 Začínáme

Více

Easy Start. Easy Start. ADSL USB Modem

Easy Start. Easy Start. ADSL USB Modem ADSL USB Modem Easy Start (manuál) Verze 1.4 Obsah Úvod a obsah...1 Bezpečnostní instrukce..........2 O tomto manuálu..........2 Obsah balení......3 Systémové požadavky.........3 Čelní indikátory..............4

Více

Návod na jednoduchou a rychlou instalaci Vodafone ADSL/VDSL modemu

Návod na jednoduchou a rychlou instalaci Vodafone ADSL/VDSL modemu Návod na jednoduchou a rychlou instalaci Vodafone ADSL/VDSL modemu Obsah Úvod 1 1. Máte v balení všechno? 2 2. Začněte modemem 3 3. A teď už stačí modem zapnout... 4 4.... a nastavit si ho v počítači 5

Více

AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B

AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B Bezdrátový router ADSL 2+ AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Listopad 2006 1. Informace o výrobku Děkujeme, že jste zakoupili výrobek firmy Edimax. Je to

Více

P-661HNU-Fx. Instalační příručka. Bezdrátový N router/modem ADSL2+ s funkcí 3G-backup

P-661HNU-Fx. Instalační příručka. Bezdrátový N router/modem ADSL2+ s funkcí 3G-backup Bezdrátový N router/modem ADSL2+ s funkcí 3G-backup Výchozí nastavení: IP adresa: http://10.0.0.138 Uživatelské jméno: admin Heslo: admin Instalační příručka Vydání 2, 1/2012 Copyright 2011. Všechna práva

Více

PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY FATEK

PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY FATEK PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY FATEK NÁVOD PRO INSTALACI A PRVNÍ SPUŠTĚNÍ Obsah: 1. Připojení automatu přes port RS232 2. Připojení automatu přes port USB 3. Připojení automatu přes Ethernet Připojení automatu

Více

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Strana 1 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND spolu s upraveným OpenWrt 1 firmware zajistí připojení a distribuci internetu

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

NBG-419N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití

NBG-419N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Výchozí nastavení: LAN Port: LAN1 LAN4 IP adresa: http://192.168.1.1 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Duben 2009 Vydání 1 Copyright 2009. Všechna

Více

K-300. CDMA 1x EVDO 450MHz USB Modem. Uživatelská příručka (Ver 1.0) Obsah

K-300. CDMA 1x EVDO 450MHz USB Modem. Uživatelská příručka (Ver 1.0) Obsah K-300 CDMA 1x EVDO 450MHz USB Modem Uživatelská příručka (Ver 1.0) Obsah Úvod... 2 Bezpečnostní informace... 2 1. Obsah balení.....4 2. Popis modemu... 4 3. Instalace modemu... 6 4. Spuštění aplikace...

Více

Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací

Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací Telefonní adaptér SIPURA SPA-PAP2T Stručný průvodce instalací a konfigurací Pro veškeré vaše dotazy ohledně konfigurace námi dodaných adaptérů je vám k dispozici technická podpora firmy IPCOM.CZ. Telefon:

Více

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL

HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL HWg-STE HWg-STE PoE MANUÁL Bezpečnost práce Zařízení odpovídá požadavkům norem platných v ČR, je provozně odzkoušeno a je dodáváno v provozuschopném stavu. Pro udržení zařízení v tomto stavu je nutno řídit

Více

P-870HN-5xb. Instalační příručka. Bezdrátová brána 802.11n VDSL2 se 4 porty

P-870HN-5xb. Instalační příručka. Bezdrátová brána 802.11n VDSL2 se 4 porty Bezdrátová brána 802.11n VDSL2 se 4 porty Výchozí nastavení: IP adresa: http://10.0.0.138 Uživatelské jméno: admin Heslo: admin Instalační příručka Vydání 1, 7/2011 Copyright 2011. Všechna práva vyhrazena.

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) Úvod Vážený zákazníku,

Více

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND.

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Instalace V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Připojení zařízení Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Vypněte všechna

Více

Instalace hardwaru. Instalace hardwaru

Instalace hardwaru. Instalace hardwaru Instalace hardwaru Poznámka Model produktu zobrazený v této příručce je TL-PS110U a slouží jako pří Dříve než začnete, připravte si tato zařízení Počítač s operačním systémem Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Více

Česká verze. Instalace ve Windows XP a Vista

Česká verze. Instalace ve Windows XP a Vista LW311 Sweex Bezdrátový LAN Cardbus adaptér 300 Mb/s Nevystavujte bezdrátový Cardbus adaptér 300 Mb/s nadměrným teplotám. Neumisťujte jej na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla. Zařízení

Více

Powerline AV 200 (AV 200E) / AV 500 (AV 500E) Uživatelská příručka

Powerline AV 200 (AV 200E) / AV 500 (AV 500E) Uživatelská příručka Powerline AV 200 (AV 200E) / AV 500 (AV 500E) Uživatelská příručka Úvod I když byl obsah informací v této uživatelské příručce sestaven s veškerou péčí, nemůže být považován jako jistota výrobkových znaků.

Více

P-660HN-TxA. Instalační příručka. Bezdrátová brána 802.11n ADSL2+ se 4 porty

P-660HN-TxA. Instalační příručka. Bezdrátová brána 802.11n ADSL2+ se 4 porty Bezdrátová brána 802.11n ADSL2+ se 4 porty Firmware v3.0 Vydání 1, 6/2010 Výchozí nastavení: IP adresa: http://10.0.0.138 Heslo: admin Instalační příručka Copyright 2010. Všechna práva vyhrazena. Obsah

Více

SP300E. Příručka k rychlé instalaci. Příruční tiskárna s portem Ethernet. Verze 1.00. Copyright 2008. Všechna práva vyhrazena.

SP300E. Příručka k rychlé instalaci. Příruční tiskárna s portem Ethernet. Verze 1.00. Copyright 2008. Všechna práva vyhrazena. SP300E Příruční tiskárna s portem Ethernet Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Copyright 2008. Všechna práva vyhrazena. Obsah Obsah balení...1 Přehled...1 Tisk zkušební stránky...2 Zakládání role s

Více

Nastavení služby T-Mobile GPRS. pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows

Nastavení služby T-Mobile GPRS. pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows Nastavení služby T-Mobile GPRS pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows Obsah Úvod Instalace modemu Nastavení počítače Obecné parametry nastavení Úvod Tento manuál slouží jako návod

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b) Úvod Vážený zákazníku,

Více

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA)

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) INSTALACE A NASTAVENÍ Krok 1. Připojení skeneru k počítači Pomocí kabelu USB připojte skener k počítači 1. Zapojte síťový adaptér do konektoru skeneru. 2. Zapojte druhý konec

Více

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Obsah Obsah...1 1. Úvod...2 Balení...2 Požadavky na systém...2 Vlastnosti...3 Popis...3 Klávesy...4 Konektory...4 2. Hardwarová instalace...5 3.

Více

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití

NBG-417N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Bezdrátový router N-lite pro domácí užití Výchozí nastavení: LAN Port: LAN1 LAN4 IP adresa: http://192.168.1.1 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Verze 1.00 Prosinec 2008 Vydání 1 Copyright 2008.

Více

LAN adaptér. Návod k použití

LAN adaptér. Návod k použití LAN adaptér Návod k použití Popis adaptéru Adaptér je určen k propojení loggeru řady S/Rxxxx a PC počítače pomocí sítě Ethernet. V případě vzniku alarmu na loggeru umí LAN adaptér vyslat informační e-mail

Více

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT Instalační příručka pro NAS servery řady AS10XXT Obsah Obsah balení... 3 Instalace hardwaru... 4 Instalace pevných disků... 4 Napájení, připojení a první zapnutí... 7 Instalace softwaru... 8 CD Instalace...

Více

Instalace programového vybavení

Instalace programového vybavení Instalace programového vybavení English pro Windows Obecné Specifikace P-touch Editor P-touch Quick Editor Printer Driver Umožňuje vytvářet libovolné štítky pomocí různých vzorů, fontů, šablon a klipártů.

Více

Instalace. Připojení zařízení. Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru.

Instalace. Připojení zařízení. Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru. Instalace Připojení zařízení Vypněte všechna připojená síťová zařízení, včetně vašeho PC, modemu a routeru. Pomocí ethernetového síťového kabelu připojte WAN-port vašeho routeru k LAN-portu modemu. Pomocí

Více

NWA1100. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g. Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.

NWA1100. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g. Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1. Bezdrátový přístupový bod Business 802.11g Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.2 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Firmware v1.00 Červenec 2008 Vydání 1 Copyright ZyXEL Communications

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234

NSA310 + 500 GB HDD. Příručka k rychlé instalaci. Multimediální server s jedním diskem. Výchozí přihlašovací údaje. Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 NSA310 + 500 GB HDD Multimediální server s jedním diskem Výchozí přihlašovací údaje Webová adresa: nsa310 Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci irmware 4.22 Vydání 2, 1/2012 Kde jsou k nahlédnutí certifikace

Více

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Česká verze Verze 1.5 Březen 2010 Informační centrum Univerzita Pardubice Obsah Obsah... 1 Windows XP... 2 Windows

Více

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND.

V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Instalace V tomto návodu je jako příklad instalace a obsluhy popisován model TL-WR741ND. Připojení zařízení Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Vypněte všechna

Více

registrace Fyzické (tj. MAC) adresy

registrace Fyzické (tj. MAC) adresy zjištění MAC (Fyzické) adresy Stiskněte současně + R (nebo myší zvolte Start Spustit...) Do okna Spustit zadejte cmd /K ipconfig /all. V seznamu, který uvidíte, vyhledejte sekci Adaptér sítě Ethernet Připojení

Více

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Autorská práva a licence 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy nebo překlad jsou bez předchozího písemného

Více

Obsah. KELOC CS, s.r.o... v ý v o j a p r o d e j e k o n o m i c k é h o s o f t w a re

Obsah. KELOC CS, s.r.o... v ý v o j a p r o d e j e k o n o m i c k é h o s o f t w a re Obsah Nastavení TCP/IP na PC na serveru... 2 Nastavení brány firewall na serveru... 3 Nastavení služby SQL Server Browser na serveru... 5 Nastavení ODBC na klientské stanici... 6 Místní a jazykové nastavení

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Servisní telefon: 724008007 Internet: www.ktvprerov.cz email: internet@ktvprerov.cz

Servisní telefon: 724008007 Internet: www.ktvprerov.cz email: internet@ktvprerov.cz Kabelová televize Přerov, a.s. Servisní telefon: 724008007 Internet: www.ktvprerov.cz email: internet@ktvprerov.cz Vážení uživatelé služby MediaLINE v této příručce předkládáme návod na konfiguraci počítače

Více

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Tento instalační průvodce slouží pro rychlé nainstalování ovladačů pro EasyGate UMTS Data a zprovoznění internetového připojení pomocí HSDPA/GPRS. Vložené screenshoty

Více

Instalace propojení dotykového PANELu a SYSTÉMU pomocí Ethernetu (náhrada propojení USB kabelem)

Instalace propojení dotykového PANELu a SYSTÉMU pomocí Ethernetu (náhrada propojení USB kabelem) Instalace propojení dotykového PANELu a SYSTÉMU pomocí Ethernetu (náhrada propojení USB kabelem) Propojení panelu a řídicího systému pomocí adaptéru LANTRONIX (převod z USB na lokální síť Ethernet) se

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

Vážený kliente, 1. Základní informace. Propojení přístrojů. Nastavení protokolu TCP/IP. Registrace počítače

Vážený kliente, 1. Základní informace. Propojení přístrojů. Nastavení protokolu TCP/IP. Registrace počítače Nej TV a,s, pobočka Přerov, tel. 581 333 333, info.prerov@nejtv.cz Vážený kliente, v této příručce předkládáme návod na zprovoznění Vašeho připojení k Intenetu. V případě jakýchkoli potíží s připojením

Více

Modem a síť LAN. Uživatelská příručka

Modem a síť LAN. Uživatelská příručka Modem a síť LAN Uživatelská příručka Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informace uvedené v této příručce se mohou změnit bez předchozího upozornění. Jediné záruky na produkty a služby

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojení pomocí protokolu PPPoE.

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS

BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS BEZDRÁTOVÝ ŠIROKOPÁSMOVÝ ROUTER 11N 300MBPS Průvodce rychlou instalací DN-70591 ÚVOD DN-70591 je kombinovaným drátovým/bezdrátovým síťovým zařízení navrženým pro specifické síťové požadavky malých podniků,

Více

Modem a síť LAN. Uživatelská příručka

Modem a síť LAN. Uživatelská příručka Modem a síť LAN Uživatelská příručka Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informace uvedené v této příručce se mohou změnit bez předchozího upozornění. Jediné záruky na produkty a služby

Více

HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA

HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA OBSAH BALENÍ HD WIRELESS N OUTDOOR CLOUD CAMERA DCS-2330L NAPÁJECÍ ADAPTÉR ADAPTÉR ČESKY ETHERNETOVÝ KABEL (CAT5 UTP) PŘI NASTAVENÍ PŘIPOJTE

Více

Instalační příručka adaptéru Powerline 500 PassThru (XAVB5401)

Instalační příručka adaptéru Powerline 500 PassThru (XAVB5401) Instalační příručka adaptéru Powerline 500 PassThru (XAVB5401) Obsah Obsah balení......................................... 3 Části hardwaru......................................... 4 Popis kontrolek LED....................................

Více

Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení.

Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Instalace Připojení zařízení POZN Při konfiguraci tohoto routeru používejte, prosím, pouze drátové síťové připojení. Pomocí ethernetového síťového kabelu připojte WAN-port vašeho routeru k LAN-portu modemu.

Více

DMA2501 Multimediální bezdrátový digitální adaptér

DMA2501 Multimediální bezdrátový digitální adaptér DMA2501 Multimediální bezdrátový digitální adaptér Příručka k rychlé instalaci Obsah Připojení... 1 Konfigurace... 4 Nastavení bezdrátové komunikace... 6 Médiový server... 9 Instalace... 9 Konfigurace...

Více

NWA1100-N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n PoE

NWA1100-N. Příručka k rychlé instalaci. Bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n PoE Bezdrátový přístupový bod 802.11b/g/n PoE Výchozí přihlašovací údaje IP adresa: http://192.168.1.2 Uživatelské jméno: admin Heslo: 1234 Příručka k rychlé instalaci Firmware v1.00 3/2011 Vydání 1 Copyright

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

PowerGrid DH-10P Powerline Ethernet Adapter. Rychlá Instalační Příručka

PowerGrid DH-10P Powerline Ethernet Adapter. Rychlá Instalační Příručka PowerGrid Powerline Ethernet Adapter Rychlá Instalační Příručka Obsah: Úvod..... 3 Obsah balení... 3 Bezpečnostní pokyny........ 4 Instalace zařízení....... 4 Popis zařízení. 4 Typická zapojení 4 Zapojení

Více

ADW-4401B. Bezdrátový Ethernet/ADSL router. Uživatelský manuál

ADW-4401B. Bezdrátový Ethernet/ADSL router. Uživatelský manuál ADW-4401B Bezdrátový Ethernet/ADSL router Uživatelský manuál Obsah: Kapitola 1: Úvod... 3 1.1 Celkový pohled... 3 1.2 Vlastnosti... 3 1.3 Obsah balení... 3 Kapitola 2: Popis zařízení... 4 2.1 Popis předního

Více

Informační manuál PŘIPOJENÍ K WIFI ČZU (zaměstnanci)

Informační manuál PŘIPOJENÍ K WIFI ČZU (zaměstnanci) Informační manuál PŘIPOJENÍ K WIFI ČZU (zaměstnanci) ODBOR INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ Středisko správy HW a SW 1 Nastavení hesla v Intranetu Po přihlášení do intranetu klikněte na Personália

Více

Instalační příručka pro Windows Vista

Instalační příručka pro Windows Vista Instalační příručka pro Windows Vista Než je možno tiskárnu použít, musíte připravit hardware a instalovat ovladač. Ve Stručném návodu k obsluze a v této Instalační příručka pro Windows Vista naleznete

Více

BC1000. Handsfree Bluetooth sada do auta napájená ze zapalovače.

BC1000. Handsfree Bluetooth sada do auta napájená ze zapalovače. BC1000 Handsfree Bluetooth sada do auta napájená ze zapalovače. Info Postupy, vlastnosti, chování Bluetooth HF sady BC 1000 popisované v tomto návodu k použití se mohou lišit v závislosti na značce, typu

Více

EW-7416APn V2 & EW-7415PDn Průvodce instalací pro Macintosh

EW-7416APn V2 & EW-7415PDn Průvodce instalací pro Macintosh EW-7416APn V2 & EW-7415PDn Průvodce instalací pro Macintosh 09-2012 / v2.0 0 Začínáme Předtím, než začnete tento přístupový bod používat, prosím zkontrolujte, zda v balení nechybí žádná položka a pokud

Více

Modem Comtrend VR-3026e v2

Modem Comtrend VR-3026e v2 Comtrend VR-0e v návod ke snadné instalaci Na CD naleznete instruktážní videa (např. jak nastavit WiFi) Jednoduše zapojíte s přiloženým CD POWER ON/OFF RESET USB LAN A/V LAN @ LAN @ LAN TV LAN @ Power

Více

Než začnete. Vaše telefonní číslo a číslo účtu DSL. Pokud nemáte hlasovou službu, můžete místo telefonního čísla použít číslo svého účtu DSL.

Než začnete. Vaše telefonní číslo a číslo účtu DSL. Pokud nemáte hlasovou službu, můžete místo telefonního čísla použít číslo svého účtu DSL. Obsah Než začnete........................................ 2 Instalace modemu s routerem.......................... 3 Předem nastavené zabezpečení bezdrátové sítě........... 5 Nastavení bezdrátové sítě..........................

Více

LC700050 Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps. Pokud by některá z výše uvedených částí chyběla, obraťte se na svého dodavatele.

LC700050 Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps. Pokud by některá z výše uvedených částí chyběla, obraťte se na svého dodavatele. LC700050 Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps Úvod Děkujeme vám za zakoupení této karty Sweex Wireless LAN PCI Card 54 Mbps. Tato karta PCI umožňuje snadno a bleskurychle nastavit bezdrátovou síť. Karta

Více

PL200M. 200Mbps powerline adapter. Uživatelský manuál

PL200M. 200Mbps powerline adapter. Uživatelský manuál PL200M 200Mbps powerline adapter Uživatelský manuál Obsah 1 Úvod... 4 1.1 Systémové požadavky... 4 1.2 Obsah balení... 4 2 Bezpečnostní opatření... 5 3 Seznámení se s adaptérem... 6 3.1 Ethernet Port...

Více

TC-502L. Tenký klient

TC-502L. Tenký klient TC-502L Tenký klient Popis přístroje Tenký klient s kompletní podporou pro připojení do systémů Windows 7, Vista, Windows 2008, Windows 2003, Windows XP Pro, Linux servery. Disponuje 1x rozhraním LAN 10/100,

Více

Návod k instalaci, provozu a údržbě brány MODBUS. Návod k instalaci, provozu a údržbě. Brána Modbus

Návod k instalaci, provozu a údržbě brány MODBUS. Návod k instalaci, provozu a údržbě. Brána Modbus Návod k instalaci, provozu a údržbě Brána Modbus Obsah 1 Představení... 3 2 Úvodní informace... 3 3 Instalace... 5 4 Svorkovnice... 6 4.1 Svorky pro připojení k PC... 6 1 Představení... 1 2 Úvodní informace...

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojování pomocí protokolu

Více

Širokopásmový bezdrátový směrovač 300Mb/s BR 6428nS Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Prosinec, 2010

Širokopásmový bezdrátový směrovač 300Mb/s BR 6428nS Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Prosinec, 2010 Širokopásmový bezdrátový směrovač 300Mb/s BR 6428nS Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Prosinec, 2010 1 COPYRIGHT Copyright Edimax Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace

Více

Enterprise Network Center

Enterprise Network Center Centralizovaný systém pro správu síťových zařízení Výchozí nastavení: Uživatelské jméno: root Heslo: root Příručka k rychlé instalaci Verze 1.2 Vydání 1, 03/2011 Copyright 2011. Všechna práva vyhrazena.

Více

Bezdrátový router 150 Mbit/s Wireless N

Bezdrátový router 150 Mbit/s Wireless N Bezdrátový router 150 Mbit/s Wireless N TL-WR740N Hlavní znaky: Bezdrátový přenos dat rychlostí až 150 Mbit/s je ideální pro hraní online her, vysílání datového proudu videa a internetovou telefonii Snadné

Více

Edu-learning pro školy

Edu-learning pro školy Edu-learning pro školy ONLINE VARIANTA Příručka pro instalaci a správu EDU 2000 s.r.o. Počítačové vzdělávání a testování Oldřichova 49 128 00 Praha 2 www.edu2000.cz info@edu2000.cz www.edu-learning.cz

Více

Instalační příručka pro sadu Powerline Nano500 XAVB5101

Instalační příručka pro sadu Powerline Nano500 XAVB5101 Instalační příručka pro sadu Powerline Nano500 XAVB5101 2012 NETGEAR, Inc. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být reprodukována, přenášena, přepisována, ukládána na systémech pro

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více