INVESTIČNÍ STRATEGIE CYRRUS

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "INVESTIČNÍ STRATEGIE CYRRUS"

Transkript

1 INVESTIČNÍ STRATEGIE CYRRUS

2

3 CO ZNAMENÁ CHYTRÉ INVESTOVÁNÍ VE STRATEGIÍCH CYRRUS? Naše společnost patří mezi přední obchodníky s cennými papíry. Působíme na trhu od roku 1998, zažili jsme několik finančních krizí a přesně víme, co funguje a co klientům vydělává. I díky tomu se dnes můžeme pochlubit více než klienty a celkovým spravovaným majetkem přesahujícím 2 miliardy korun. Chytré investování neznamená robotické obchodování, spekulování s pákovými obchody nebo hledání možností, jak obelstít trh. Jedná se o systém pravidel vyvinutý na základě zkušeností a analýzy zhruba transakcí, který má za cíl chránit vaše investice a zajistit pro ně dlouhodobě udržitelný růst. NÁŠ CÍL Naší motivací jsou vaše výnosy. Zrušili jsme poplatky za jednotlivé obchody a nahradili je provizemi z výdělku klienta.

4 V ČEM SE LIŠÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE OD PODÍLOVÝCH FONDŮ? Jistě jste slyšeli o výhodách podílových fondů, na které tak rády banky své klienty lákají. U podílových fondů ale nemáte možnost jakkoli ovlivnit investiční portfolio složené z desítek cenných papírů, a tedy ani jeho výkon. Jste nepřímo závislí na rozhodnutích investiční společnosti. U nás je to jiné. U nás totiž vždy víte, na kterých aktivech závisí vaše možné výnosy. V okamžiku, kdy se na trhu stane něco významného, co by mohlo ovlivnit vaše portfolio, vydá analytické oddělení doporučení a makléř s vámi konzultuje, jestli na něj chcete zareagovat. ROZHODUJETE VY Své investice a celé portfolio máte pevně v rukou. My vám dáme všechny dostupné podklady, abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout.

5 ZÁKLADNÍ PRINCIPY INVESTIČNÍCH STRATEGIÍ ANALYTICKÁ DOPORUČENÍ KONTROLA NA VŠECH ÚROVNÍCH PLATEBNÍ MODEL, KTERÝ MOTIVUJE PRAVIDLA, KTERÁ CHRÁNÍ VÁŠ MAJETEK Středobodem chytrého investování je tým zkušených analytiků v čele s Markem Hatlapatkou, který je díky svým výsledkům pravidelně oslovován celostátními médii. Analytické oddělení vydává doporučení, která jsou pro makléře závazná. Na rozdíl od většiny jiných brokerů tak analytické oddělení neslouží pouze jako poradní orgán. To v praxi znamená, že vaše prosperita není závislá na rozhodnutích jednoho konkrétního makléře. Každý je omylný. Při investování však chyby nejsou na místě. Druhým pilířem našeho systému je proto kontrola na všech úrovních obchodování. Ať už hovoříme o investičním výboru, jenž je kontrolním prvkem pro analytické oddělení, risk managementu, který hlídá správné složení vašeho portfolia v celém procesu obchodování, nebo o zkušených traderech, kteří kontrolují zadané pokyny a jejich realizaci. Zavedli jsme jediný poplatkový model, který zajistí, aby byl v zájmu všech růst vašich investic v dlouhodobém horizontu. Je postaven na provizích z dosaženého zisku, a nikoliv na množství realizovaných obchodů. Nedoporučíme vám tržní instrumenty, které jsou sice na první pohled efektivní, ale bez udržitelné výnosnosti. Naše klienty si chceme udržet. Makléř je finančně motivován výkonností vašeho portfolia a vaší celkovou spokojeností. Investiční strategie fungují díky souboru pravidel, která mají vaše investice chránit. Víte, že je empiricky dokázáno, že většinu pozic, které prodělávají, investoři iracionálně drží, a naopak pozice v zisku předčasně prodávají? Pozice ve ztrátě nechcete prodat a doufáte, že se situace zlepší. Tyto případy však vedou k největším ztrátám. S každou investicí proto dbáme na určení vaší akceptovatelné ztráty a očekávaného zisku, nastavení stop-loss příkazů a dodržení investičních horizontů.

6 CHYTŘE INVESTOVAT MOHOU I NEINVESTOŘI Investování není nic jednoduchého. Jedná se o velmi složitou a stresovou činnost, což vám potvrdí i ti, kteří věnují všechen svůj čas, aby se v množství dat a informací zorientovali. To však neznamená, že byste měli být odkázáni pouze na bankovní produkty. My vám nabízíme následující 3 možnosti. INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTY INVESTIČNÍ STRATEGIE AKTIVNÍ OBCHODOVÁNÍ SNADNÁ CESTA K JEDNODUCHÉ PARTICIPACI NA KAPITÁLOVÝCH TRZÍCH Chtěli byste zhodnotit své peníze? Nemáte však čas pravidelně obchodovat? Pak jsou pro vás ideální investiční certifikáty. Cena certifikátu se může odvíjet od výkonu koše akcií námi vybraných společností z perspektivních oborů. Vyberete-li si např. bonusový investiční certifikát, mohou vám být pravidelně vypláceny fixní kupony a riziko ztráty bude do určité míry zajištěné ochrannou bariérou. OBCHODUJTE S AKCIEMI A ŘIĎTE SE NAŠIMI ZKUŠENOSTMI Další nabízenou službou jsou investiční strategie, které vám umožní větší různorodost nakupovaných aktiv i vyšší potenciál výnosu v návaznosti na vámi akceptovanou míru rizika. Vaše portfolio vám sestaví na míru přímo náš investiční stratég. Oproti nákupu certifikátů nabízejí investiční strategie opravdové obchodování se vším naším know-how v podobě poradenství. Vaše portfolio bude diverzifikované nejen sektorově, ale rovněž tak, aby jednotlivé tituly měly co nejmenší vzájemnou korelaci. Ve strategiích jsou poplatky za jednotlivé obchody nahrazeny paušálním poplatkem. Jakožto klient tedy máte možnost obchodovat častěji a reagovat pružně na situaci na trhu. S čímž vám samozřejmě poradíme. Chceme, aby naši klienti vydělávali, nikoli jen obchodovali. INVESTUJETE POUZE PODLE SVÉHO UVÁŽENÍ Poslední varianta je vhodná pro samostatné investory, kteří chtějí obchodovat sami a nepotřebují využívat našeho poradenství ani analytických doporučení. V tomto případě platíte za zprostředkování jednotlivých uskutečněných obchodů.

7 ČÍSLA HOVOŘÍ JASNĚ Díky létům zkušeností a racionálním metodám, které předcházejí doporučením k jednotlivým obchodům, se dnes můžeme pochlubit skvělými výsledky. Investiční strategie mají lepší výkonnost a také menší rozptyl výnosů než portfolia našich klientů, kteří obchodují sami v rámci aktivního obchodování. Kladné výkonnosti v investičních strategiích dosahuje 82 % klientů. V aktivním obchodování jen 63 %. VÝKONNOST KLIENTSKÝCH ÚČTŮ * SROVNÁNÍ STRATEGIÍ A AKTIVNÍHO OBCHODOVÁNÍ 2014 V PROCENTECH 18 % 16 % 14 % 12 % 8 % 6 % 4 % Jak číst v grafu Investiční strategie mají lepší výkonnost než aktivní obchodování. V grafu vidíte, že 50 % klientů dosahuje s investiční strategií výkonnosti a více, kdežto stejné úspěšnosti dosahuje pouze 23 % klientů při aktivním obchodování. 2 % 0 % Investiční strategie Aktivní obchodování * Za celé období fungování služby ( ) pak dosahuje kladné výkonnosti 77 % klientů u investičních strategií a 60 % klientů v aktivním obchodování.

8 JAKÉ JSOU INVESTIČNÍ STRATEGIE Lidská společnost je proměnlivá, stejně jako trhy. Mění se potřeby našich klientů i očekávání, s jakými k nám lidé přicházejí. Jedno však mají všichni společné chtějí vydělat. Vytvořili jsme 6 strategií, které uspokojí potřeby jak konzervativního investora, který hledá alternativu k bezrizikovým termínovaným vkladům v bance, tak i investora, který je ochotný podstoupit tržní riziko s možností nadprůměrného zhodnocení. Investor by však měl mít vždy na paměti, že s investováním je, na rozdíl od termínovaných vkladů, vždy spojena volatilita portfolia a riziko ztráty. PROFIL konzervativní růstový spekulativní STRATEGIE KONZERVATIVNÍ HODNOTOVÁ RŮSTOVÁ DYNAMICKÁ KOMODITNÍ/FX SPEKULATIVNÍ RIZIKOVOST HORIZONT min. 4 roky min. 3 roky min. 2 roky min. 2 roky min. 2 roky min. 1 rok DRŽBA CP zpravidla do splatnosti 6 měsíců a více dny až měsíce dny až měsíce dny až měsíce intraday a více PRODUKTY Garantované cert. Dluhopisy Blue Chip akcie Reverse Convertible Bonus cert. Akcie Index cert. Bonus cert. Diskont cert. Akcie, Investiční cert. ETF Komoditní akcie Knock out ETF Knock out Marže FINANČNÍ PÁKA NE NE NE Pouze ETF ANO ANO OCHRANA diverzifikace diverzifikace dokupování diverzifikace stop-loss diverzifikace stop-loss diverzifikace stop-loss diverzifikace stop-loss long/short VYŠŠÍ VÝNOSY 7 z 10 našich klientů dosáhlo v roce 2014 vyššího výnosu, než je zhodnocení na termínovaných vkladech bankovních institucí. Polovina našich klientů v roce 2014 pak vydělala více jak p. a.

9 VÝKON INVESTIČNÍCH STRATEGIÍ * Krabicový graf ukazuje rozložení výkonností klientských portfolií v jednotlivých investičních strategiích. Krabička označuje rozmezí dvou výnosů, ve kterém se pohybuje 75 % klientů. Uvnitř krabičky je znázorněn medián, tedy střední hodnota výkonnosti. Pomocí tzv. vousů vedoucích z krabiček pak vidíte rozmezí, ve kterém se pohybují výnosy 95 % portfolií v dané strategii. Rizikovější strategie tak mají vyšší rozptyl hodnot, což znamená, že části klientů generují výrazněji vyšší zisk, nebo ztrátu než méně rizikové strategie Jak číst v grafu Výkonnost % (p.a.) % klientů medián 75 % klientů konzervativní hodnotová růstová spekulativní dynamická komoditní * Graf ukazuje hrubé výkonnosti za rok Za celé období fungování služby ( ) je pak souhrnná hrubá výkonnost strategií 8,6 % p.a.

10 KDO STOJÍ ZA MAKLÉŘEM KLIENT MAKLÉŘ TRADING ŘEDITELÉ OBCHODOVÁNÍ RISK MANAGEMENT ANALYTICKÉ ODDĚLENÍ INVESTIČNÍ VÝBOR

11 KDO SE BUDE STARAT O VAŠE INVESTICE? Představujeme vám analytické oddělení, které ve spolupráci s makléři připravuje veškerá investiční doporučení. Sestavuje portfolia a podílí se na vytváření celkového know-how firmy v oblasti investování. Marek Hatlapatka Tomáš Menčík Jiří Šimara Osobní makléř Od roku 2006 je hlavním analytikem a stará se o klientský majetek přesahující dvě miliardy korun. Během let se vyprofiloval jako přední tuzemský odborník na energetický sektor, těžbu uhlí a bankovnictví. Již několik let patří mezi nejcitovanější ekonomy v ČR a je členem Advisory Board ankety Banka roku. Držitel prestižního certifikátu CFA (Chartered Financial Analyst). Pro představu: V České republice a na Slovensku má certifikát CFA v současné době pouze zhruba 100 osob. Své zkušenosti sbíral v USA nebo Lichtenštejnsku. Člen Investičního výboru CYRRUS se již za svých studií umisťoval na předních příčkách významných investičních soutěží. Citovaný a uznávaný odborník, který se specializuje především na oblast automobilového odvětví. Klient má k dispozici svého osobního makléře. Právě on je vaším poradcem, s nímž můžete konzultovat vaše investice.

12 2 500 mil. Kč KLIENTI NÁM DŮVĚŘUJÍ, JEN ZA POSLEDNÍ 2 ROKY VZROSTL KLIENTSKÝ MAJETEK VE STRATEGIÍCH mil. Kč CYRRUS se stará o majetek v celkovém objemu přesahujícím 2 miliardy korun a tato částka se stále zvyšuje. Najdete snad lepší důkaz, že naše strategie fungují? mil. Kč mil. Kč 500 mil. Kč 0 mil. Kč

13 JAK SPOLUPRÁCE PROBÍHÁ VÝBĚR STRATEGIE PODPIS SMLOUVY AKTIVACE ÚČTŮ SESTAVENÍ PORTFOLIA ZAČÍNÁME OBCHODOVAT Vhodnou strategii si vyberete sami na schůzce s makléřem, a to dle vašeho investičního profilu a vašich preferencí. Váš investiční profil zjistíme pomocí standardizovaného investičního dotazníku, který vychází z požadavků právních předpisů. Na schůzce rovněž dostanete všechny důležité informace, včetně kompletního ceníku. Komisionářskou smlouvu je nutné podepsat proto, abychom vám mohli poskytovat naše investiční služby. Smlouva stanovuje podmínky, za jakých zákazník dává makléři pokyny na nákup a prodej cenných papírů. Podepsání smlouvy vás nezavazuje k využívání našich služeb, nemusíte se proto bát, že bychom vám po podpisu začali účtovat jakékoliv poplatky. Jakmile se rozhodnete, že nastal správný čas potenciálně zhodnotit své peníze na kapitálových trzích, stačí poslat peníze na náš klientský účet. Veškerou související administrativu za vás vyřídíme my. Budou vám založeny obchodní účty vedené v korunách nebo cizí měně. Makléř vám následně zavolá, aby s vámi nahrál příkaz k aktivaci účtu. V tuto chvíli začíná naše práce. Na základě vašich požadavků, preferencí a výběru konkrétní investiční strategie sestaví náš obchodní analytik vaše investiční portfolio. Veškeré pohyby a výsledky investic uvidíte 24/7 ve VIP sekci na našem webu. Důležité zprávy vám přijdou ihned na mobil nebo a makléř vás bude telefonicky kontaktovat. Vše budete mít vždy pod kontrolou. Makléř vás bude pravidelně informovat o stavu vašich investic a zasílat vám doporučení schválené naším analytickým týmem. Obchody uskutečňujeme pouze na základě vašeho informovaného pokynu. Makléř sleduje vaše pozice a diverzifikaci portfolia, stejně jako všechny kontrolní mechanismy, které mají chránit váš majetek ve dne v noci. VIP SEKCE Veškeré pohyby a výsledky investic uvidíte 24/7 ve VIP sekci na našem webu. Důležité zprávy vám přijdou ihned na mobil a makléř vás bude kontaktovat. Vše budete mít vždy pod kontrolou.

14 1. KONZERVATIVNÍ 2. HODNOTOVÁ 3. RŮSTOVÁ Tato strategie je určena velmi opatrným investorům. Jejím cílem je mírné překonání inflace a dosažení většího výnosu než u spořicích účtů a termínovaných bankovních vkladů. Všechny investice jsou uskutečňovány primárně prostřednictvím garantovaných produktů, např. garantovaných certifikátů, které vydávají největší světové banky. Strategie je pak vhodně doplněna dluhopisy zemí, jež nejsou ohroženy finanční ani dluhovou krizí, a dluhopisy stabilních evropských firem. Investiční horizont této strategie je s ohledem na průměrnou splatnost použitých cenných papírů minimálně čtyři roky. Strategie je založena na investování do tzv. hodnotových akcií tedy do akcií firem s dlouholetou tradicí a stabilními zisky, které jsou zároveň dividendově atraktivní. Při výběru titulů kladou naši analytici primární důraz na stabilitu hospodaření těchto podniků, nikoliv na razantní růst jejich podnikatelských aktivit či světovou expanzi. Do portfolií mohou být vhodně umisťovány i investiční nástroje se zabudovanou částečnou ochranou proti poklesu, jako jsou bonusové nebo diskontní certifikáty. Investiční horizont této strategie je tři roky. Strategie se zaměřuje na vyhledávání atraktivních podniků s potenciálem růstu. Tituly se vyznačují vyšší kolísavostí, nabízejí tedy možnosti zisku (ztráty) v kratším čase. V této strategii se používají nástroje typu stop-loss či dokupování a s nimi spojené průměrování nákupních cen krátkodobě klesajících akcií se stále kvalitním fundamentem. Pro širší rozložení rizika se nakupují i celé burzovní indexy či akciové koše s tematickým zaměřením. Vhodné využití bonusových a diskontových certifikátů slouží jako ideální součást portfolia, pokud trhy déle přešlapují na místě. Časový horizont držení jednotlivých pozic je různorodý od jednoho dne až po řadu měsíců. Investiční horizont je pak minimálně dvouletý. PODNIKOVÝ DLUHOPIS 1 30 % GARANTOVANÝ CERTIFIKÁT (KOMODITY) KOMERČNÍ BANKA (DIVIDENDOVÁ AKCIE) GENERAL ELECTRIC PFIZER 5 % ROPA WTI (GARANTOVANÝ CERTIFIKÁT) WARRANT (ZAJIŠTĚNÍ) ZLATO (KOMODITA) 5 % HOTOVOST 5 % HUGO BOSS (BONUSOVÝ CERTIFIKÁT) BMW (BONUSOVÝ CERTIFIKÁT PODNIKOVÝ DLUHOPIS 2 30 % GARANTOVANÝ CERTIFIKÁT DEUTSCHE TELEKOM (DIVIDENDOVÁ AKCIE) MALOOBCHOD USA (INDEXOVÁ AKCIE) ADIDAS (BONUSOVÝ CERTIFIKÁT) SANOFI (DISKONTNÍ CERTIFIKÁT) SIEMENS ERSTE GROUP BANK Swatch (akcie) US TECHNOLOGIE (INDEXOVÁ AKCIE) CYRRUS SI ÚČTUJE PODÍL NA ZISKU, AŽ KDYŽ RŮST PŘESÁHNE HODNOTU 4 3 % p. a. CYRRUS SI ÚČTUJE PODÍL NA ZISKU, AŽ KDYŽ RŮST PŘESÁHNE HODNOTU 5 % p. a. CYRRUS SI ÚČTUJE PODÍL NA ZISKU, AŽ KDYŽ RŮST PŘESÁHNE HODNOTU % p. a.

15 4. DYNAMICKÁ 5. KOMODITNÍ / FX 6. SPEKULATIVNÍ Dynamická strategie je vhodná pro investory, kteří již investují do velkých blue chips titulů či indexů a dále hledají zcela nové investiční příležitosti a možnosti diverzifikace portfolia. Strategie se zaměřuje na středně velké firmy a firmy s nadprůměrnou volatilitou. Vyhledávána jsou i aktuálně atraktivní témata s vysokým potenciálem, jako jsou akcie firem krátce po IPO, nové technologie. Dále se hledají příležitosti také v rozvojových trzích. Riziko je snižováno diverzifikací a nastavováním stop- -loss pokynů. Kromě klasických bezpákových akciových pozic se využívá i strukturovaných cenných papírů s turbo efektem při pozitivním vývoji. Časový horizont investic se pohybuje od několika dnů až po měsíce. Investiční horizont je minimálně dvouletý. Tato strategie vyhledává atraktivní příležitosti na měnovém a komoditním trhu. Při kombinaci s jinou strategií umožní diverzifikovat své akciové portfolio a omezit tím i riziko. Předmětem obchodů jsou indexy, skupiny komodit (agrární, drahé kovy, průmyslové kovy, energie), ale i jednotlivé komodity a komoditní akcie. Dle doporučení lze u určitých obchodů využívat efekt finanční páky, a to oběma směry (long i short). Samozřejmostí je nastavování stop loss pokynů, které mají za cíl omezit riziko u všech realizovaných obchodů. U měnových párů je strategie nastavena na využívání střednědobých trendů. Investiční horizont je minimálně dvouletý. S touto strategií investují lidé, kteří očekávají nadprůměrné zhodnocení vložených prostředků a kteří jsou ochotni podstupovat také vyšší míru rizika. Strategie využívá krátkých spekulativních obchodů, včetně takových, které se realizují v průběhu jediného dne. Obchody staví na krátkých pohybech na akciových, komoditních a měnových trzích. Aktivně se využívá efektu finanční páky (knock out certifikáty, maržové obchody). Investiční horizont této strategie je minimálně jeden rok. Časový horizont držení jednotlivých pozic je velmi proměnlivý, od několika málo minut až po několik dní či týdnů, vždy s ohledem na aktuální situaci na trzích. ) ADOBE SYSTEMS CERTIFIKÁT NA DAX S PÁKOU 2 HOTOVOST ETF NA INDEX INDIE RIO TINTO HOTOVOST HOTOVOST 30 % SPEKULACE NA INDEXY SPEKULATIVNÍ AKCIOVÝ TITUL 25 % SOUTHWEST AIRLINES MICRON TECHNOLOGY ETF NA PRŮMYSLOVÉ KOVY 30 % 35 % ROPA BRENT 30 % SPEKULACE NA KOMODITY CYRRUS SI ÚČTUJE PODÍL NA ZISKU, AŽ KDYŽ RŮST PŘESÁHNE HODNOTU 6 6 % p. a. CYRRUS SI ÚČTUJE PODÍL NA ZISKU, AŽ KDYŽ RŮST PŘESÁHNE HODNOTU 8 % p. a. CYRRUS SI ÚČTUJE PODÍL NA ZISKU, AŽ KDYŽ RŮST PŘESÁHNE HODNOTU % p. a.

16 INFORMACE O SPOLEČNOSTI CYRRUS, a.s., je licencovaným obchodníkem s cennými papíry. Společnost byla založena v roce 1995 a v současné době je největší mimopražskou makléřskou společností. Je členem Burzy cenných papírů Praha a Frankfurt Stock Exchange Deutsche Börse. Dále poskytuje komplexní služby na kapitálových trzích soukromé i firemní klientele. Patří mezi nejvýznamnější české obchodníky s investičními certifikáty a zaměřuje se na burzovní obchody na pražské burze a zahraničních trzích především v Německu a USA. PROČ SE VYPLATÍ S NÁMI SPOLUPRACOVAT DLOUHOLETÉ ZKUŠENOSTI ŠPIČKOVÝ ANALYTICKÝ SERVIS SLUŽBA OSOBNÍ MAKLÉŘ BEZPLATNÝ SERVIS VIP SEKCE PRO KLIENTY ŠIROKÉ SPEKTRUM INVESTIČNÍCH SLUŽEB: investiční strategie obchodování s akciemi maržové obchodování investiční certifikáty CENTRÁLA BRNO POBOČKA PRAHA POBOČKA ZLÍN POBOČKA OSTRAVA PLATINIUM Veveří 111, Brno ANDĚL PARK VCHOD B Radlická 14, Praha MAX 32 Jana Antonína Bati Zlín PROSPERITA PALACE Nádražní 213/ Ostrava Upozornění na rizika: Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Investice obsahují riziko kolísání hodnoty a návratnost původně investované částky není zaručena. O rizicích je klient informován ústně a písemně (součást smluvní dokumentace) před uzavřením smlouvy na poskytnutí vybrané investiční služby.

Jak mohu splnit svá očekávání

Jak mohu splnit svá očekávání Jak mohu splnit svá očekávání Investiční strategie SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO ÚSPĚŠNÉ INVESTOVÁNÍ Každý z nás má své specifické cíle, kterých může prostřednictvím investování dosáhnout. Pro někoho je důležité

Více

Jak mohu splnit svá očekávání

Jak mohu splnit svá očekávání Jak mohu splnit svá očekávání Obchodování s cennými papíry SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO ÚSPĚŠNÉ INVESTOVÁNÍ CYRRUS vám umožní obchodovat s různými druhy investičních nástrojů především na burzách v Německu,

Více

Jak splním svoje očekávání

Jak splním svoje očekávání Jak splním svoje očekávání Přehled investičních nástrojů SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO ÚSPĚŠNÉ INVESTOVÁNÍ Každý máme svoje potřeby a sny závislé na prostředí, ve kterém žijeme, a životním období, ve kterém se

Více

Indexové certifikáty. Tématické. Exotické. Strategické. certifikáty. certifikáty. certifikáty. Strukturované nástroje - členění.

Indexové certifikáty. Tématické. Exotické. Strategické. certifikáty. certifikáty. certifikáty. Strukturované nástroje - členění. STRUKTUROVANÉ INVESTIČNÍ NÁSTROJE (CERTIFIKÁTY A WARRANTY) informace pro zákazníka Strukturované nástroje - členění Indexové Strategické Tématické Exotické Akciové indexy Výběrové strategie Oborovětématické

Více

Jak splním svoje očekávání

Jak splním svoje očekávání Jak splním svoje očekávání Zlatá investice SPOLEHLIVÝ PARTNER PRO ÚSPĚŠNÉ INVESTOVÁNÍ Proč investovat do zlata? Cena (USD) Vývoj ceny zlata v letech 2000 až 2012 Zdroj: Bloomberg Investice do zlata je

Více

Než se pustíme do výběru

Než se pustíme do výběru Jak sestavit osobní finanční portfolio (2) Dividendové akciové tituly (4) Komodity investování nejen do zlata u nás a ve světě (6) Obchodování s měnami pro začátečníky (8) Úvod do investování s deriváty

Více

Investování s Pioneer Investments

Investování s Pioneer Investments Investování s Pioneer Investments Pioneer Investments Investujeme již od roku 1928... OBSAH O Pioneer Investments Co je investování? Co je podílový fond? Proč investovat do podílových fondů? Investiční

Více

Vklady a investice aneb kam s penězi?

Vklady a investice aneb kam s penězi? Vklady a investice aneb kam s penězi? Pokud vám v rodinném rozpočtu zbývají peníze nebo najednou něco zdědíte či dostanete, jistě přemýšlíte o tom, kam tyto peníze vložit a jak je nejlépe zhodnotit. Je

Více

Investiční služby, Investiční nástroje a rizika s nimi související

Investiční služby, Investiční nástroje a rizika s nimi související Investiční služby, Investiční nástroje a rizika s nimi související Předmětem tohoto materiálu je informování zákazníků v souladu s 15d odst. 1 písm. b), c) a d) zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém

Více

Investiční certifikáty. Obsah

Investiční certifikáty. Obsah Investiční certifikáty Obsah 2 Úvod 3 Trh moderních strukturovaných produktů 4 Vývoj v ČR 5 Členění moderních strukturovaných produktů 6 Co jsou certifikáty 6 Jak fungují 7 Rizika certifikátů 9 Výhody

Více

Peněžní trh. Oldřich Šoba

Peněžní trh. Oldřich Šoba Peněžní trh Oldřich Šoba Investice na peněžním trhu mají své výhody i nevýhody vyplývající z magického trojúhelníku investování. Ve většině situací se ovšem jedná o sázku tzv. na jistotu. Jaké jsou investiční

Více

Alokace aktiv: Základní fakta o certifikátech

Alokace aktiv: Základní fakta o certifikátech Alokace aktiv: Základní fakta o certifikátech Část I Strategie pro každý případ Výběr certifikátů ve 3 krocích Vytváření a význam trhu certifikátů Který produkt je vhodný pro který typ investora? Část

Více

INVESTIČNÍ NÁSTROJE A RIZIKA SPOJENÁ S INVESTOVÁNÍM

INVESTIČNÍ NÁSTROJE A RIZIKA SPOJENÁ S INVESTOVÁNÍM Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČ: 63999463 Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3544 Tel: 224 116 702 Fax: 224 119 548 1 ÚVODNÍ USTANOVENÍ Společnost ČSOB

Více

Umění I N V E S T O V A T

Umění I N V E S T O V A T Umění INVESTOVAT OBSAH PŘEDMLUVA 2 ČÁST I: ZÁKLADNÍ POJMY A PRINCIPY INVESTOVÁNÍ 3 Proč vlastně investovat? 3 Co je kapitálový trh? 4 Do čeho můžete investovat? 4 Jak tedy na to? 5 Základní ukazatele:

Více

TÝDENNÍ TIPY SEZÓNNÍ SPREADY - STATISTICKÉ ROZBORY 20/07-24/07 2015. HB Partners s.r.o. Hájkova 2747/22 130 00 Praha 3 - Žižkov Ceská ˇ republika

TÝDENNÍ TIPY SEZÓNNÍ SPREADY - STATISTICKÉ ROZBORY 20/07-24/07 2015. HB Partners s.r.o. Hájkova 2747/22 130 00 Praha 3 - Žižkov Ceská ˇ republika ŠETŘÍME VÁŠ ČAS TÝDENNÍ TIPY RYCHLE EFEKTIVNĚ POHODLNĚ SEZÓNNÍ SPREADY - STATISTICKÉ ROZBORY 20/07-24/07 2015 HB Partners s.r.o. Hájkova 2747/22 130 00 Praha 3 - Žižkov Ceská ˇ republika (+420) 234 768

Více

Porovnaní investičních možností soukromých investorů při různé výši kapitálu a dvojím přístupu, aktivním a pasivním

Porovnaní investičních možností soukromých investorů při různé výši kapitálu a dvojím přístupu, aktivním a pasivním Porovnaní investičních možností soukromých investorů při různé výši kapitálu a dvojím přístupu, aktivním a pasivním Balcárek Martin, Horváth Dionýz, Novotný Petr 2005 Seminární práce do předmětu: PFFINV

Více

STRUKTUROVANÉ INVESTIČNÍ NÁSTROJE A INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTY

STRUKTUROVANÉ INVESTIČNÍ NÁSTROJE A INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTY STRUKTUROVANÉ INVESTIČNÍ NÁSTROJE A INVESTIČNÍ CERTIFIKÁTY 1 Upozornění Informace uvedené v této publikaci mají pouze obecný informační charakter a nepředstavují závaznou nabídku k učinění jakékoliv investice.

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO KLIENTY

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO KLIENTY ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO KLIENTY Společnost Colosseum, a.s. zastupuje společnost Aura Invest Group s.r.o. OBSAH 1. ÚVODNÍ INFORMACE 4 1.1. Povaha dokumentu 4 1.2. Základní údaje o obchodníkovi s cennými

Více

Analýza výnosnosti akcií obchodovatelných na českém akciovém trhu

Analýza výnosnosti akcií obchodovatelných na českém akciovém trhu ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Diplomová práce Analýza výnosnosti akcií obchodovatelných na českém akciovém trhu Analysis of profitability of shares traded on the Czech stock market

Více

Investiční služby, Investiční nástroje a rizika s nimi související

Investiční služby, Investiční nástroje a rizika s nimi související Investiční služby, Investiční nástroje a rizika s nimi související Předmětem tohoto materiálu je popis investičních služeb poskytovaných společností SIGNAL TRADE s.r.o. (dále jen Zprostředkovatel ), investičních

Více

POKYNY KE STUDIU. Rozšiřující data na Internetu. Pracovní materiály. Doprovodné obrázky a videa na Internetu. Rejstřík pojmů

POKYNY KE STUDIU. Rozšiřující data na Internetu. Pracovní materiály. Doprovodné obrázky a videa na Internetu. Rejstřík pojmů POKYNY KE STUDIU 1 Rozšiřující data na Internetu Pracovní materiály Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 2 ZHODNOCENÍ RODINNÝCH FINANCÍ 2.1 Spoření Čas ke studiu: 1/2 hodiny Cíl: Po prostudování

Více

Projekt zhodnocení osobního majetku na kapitálovém trhu. Bc. Petr Hajda

Projekt zhodnocení osobního majetku na kapitálovém trhu. Bc. Petr Hajda Projekt zhodnocení osobního majetku na kapitálovém trhu Bc. Petr Hajda Diplomová práce 2010 ABSTRAKT Práce se zabývá zhodnocením volných finančních prostředků na kapitálovém trhu, konkrétně trhu akciovém.

Více

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014 Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014 Konsolidované hospodářské výsledky * Česká spořitelna dosáhla jednoho z nejlepších výsledků ve své dlouhodobé

Více

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Obsah Úvod: Vytvoření investičního portfolia MIFID 1. Depozita a krátkodobé nástroje peněžního trhu 1.1. Fondy peněžního trhu 2. Dluhopisy a obdobné

Více

TÝDENNÍ TIPY SEZÓNNÍ SPREADY - STATISTICKÉ ROZBORY. HB Partners s.r.o. Hájkova 2747/22 130 00 Praha 3 - Žižkov Ceská ˇ republika

TÝDENNÍ TIPY SEZÓNNÍ SPREADY - STATISTICKÉ ROZBORY. HB Partners s.r.o. Hájkova 2747/22 130 00 Praha 3 - Žižkov Ceská ˇ republika ŠETŘÍME VÁŠ ČAS TÝDENNÍ TIPY RYCHLE EFEKTIVNĚ POHODLNĚ SEZÓNNÍ SPREADY - STATISTICKÉ ROZBORY 27/07-31/07 2015 HB Partners s.r.o. Hájkova 2747/22 130 00 Praha 3 - Žižkov Ceská ˇ republika (+420) 234 768

Více

Všeobecné obchodní podmínky CYRRUS, a.s.

Všeobecné obchodní podmínky CYRRUS, a.s. Všeobecné obchodní podmínky CYRRUS, a.s. I. OBECNÁ ČÁST 1. OBECNÁ USTANOVENÍ 1. Všeobecné obchodní podmínky CYRRUS, a.s., (dále jen Obchodník ), vydané ve smyslu 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský

Více

Informace o rizicích a zajištění proti nim, investičních nástrojích a kategorizaci klientů

Informace o rizicích a zajištění proti nim, investičních nástrojích a kategorizaci klientů Informace o rizicích a zajištění proti nim, investičních nástrojích a kategorizaci klientů 1 OBSAH DOKUMENTU 1 Všeobecné informace... 4 2 Všeobecná investiční rizika... 4 2.1 Tržní riziko... 4 2.2 Měnové

Více

Naučte se správně investovat

Naučte se správně investovat Naučte se správně investovat NAUČTE SE SPRÁVNĚ INVESTOVAT INVESTICE WWW.INGBANK.CZ 800 159 159 2 Rok vydání: 2011 3 Obsah Úvod 4 Jak vstoupit do velkého světa financí? 6 Jak investovat s 500 Kč měsíčně?

Více

Příležitosti a úskalí akciového trhu

Příležitosti a úskalí akciového trhu Investování Akciový trh Příležitosti a úskalí akciového trhu Roman Ptáček Dlouhý investiční horizont, vysoké výnosy a s tím související vysoké riziko. To jsou charakteristiky akciového trhu. Jaké jsou

Více

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Úvod: Vytvoření investičního portfolia Z hlediska definice termínu investice je nutné konstatovat, že investice nikdy není zcela bez rizika. Ideální

Více