Beznázevník. Časopis pro žáky 2. stupně ZŠ Ivana Sekaniny, Ostrava Poruba, leden - březen 2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Beznázevník. Časopis pro žáky 2. stupně ZŠ Ivana Sekaniny, Ostrava Poruba, leden - březen 2014"

Transkript

1 Beznázevník Časopis pro žáky 2. stupně ZŠ Ivana Sekaniny, Ostrava Poruba, leden - březen 2014 Zdravíme Vás po vánočních ních i pololetních prázdninách. Přicházíme s naším novým číslem Beznázevníku. Doufáme, že jste nabrali mnoho sil pro úspěšné zvládnutí 2. pololetí, ať si na jeho konci můžete říci, že bylo mnohem lepší než to předchozí. V minulých dnech jste jistě všichni sledovali úžasné výkony našich českých olympioniků v ruské Soči. My všichni jsme na naše sportovce velice pyšní, ale musíme se pochlubit i dobrými výkony našich žáků. Ti ale nesoutěžili ve sportovních soutěžích, naopak ve vědomostních. Letos se takzvaně roztrhl pytel s olympiádami a soutěžili jsme ve všem možném. V angličtině, češtině, chemii, finanční gramotnosti, dějepisu, přírodopisu A výsledky byly vynikající. Však se přesvědčte sami na dalších stránkách tohoto časopisu.

2 ZE ŽIVOTA ŠKOLY Soutěžní výstava školních časopisů Tato výstava probíhala v lednu a v únoru ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici a náš školní časopis Beznázevník tam samozřejmě nemohl chybět. S paními učitelkami Mazurkovou a Hořejší jsme sestavily informační panel, jenž obsahoval všechny důležitosti z historie redakční rady a samotného časopisu, fotografie ze schůzek redakční rady a ukázky reportáží či básní. Poté jsme jej s paní zástupkyní Petřkovou zajely nainstalovat a při této příležitosti jsme se zúčastnily dětské tiskové konference na téma Design - barevná tečka nakonec. Jako mladé novinářky jsme se pokoušely klást co nejbarvitější a nejzajímavější dotazy profesorům ze Střední umělecké školy v Ostravě. Dozvěděly jsme se mnoho zajímavých věcí z tohoto oboru a seznámily se s konkurencí ostatních ostravských školních časopisů.

3 Žáci sedmých ročníků se zúčastnili soutěže o nejlepší básničku. Tady je několik nejpovedenějších Tatínek Andrea Dostálová Jsi první muž, který v náruči mě svíral. Jsi první muž, který do očí mých se díval. Jsi první muž, který pohladil mě po ruce, jsi ten, co vryl se mi navždy do srdce. Snad jsem dcerou takovou, jakou sis přál, neboť pro mě jsi, táto můj, první princ i král.

4 Noční drak Sofie Glacová Mám jednu knihu a v ní se skrývá drak. Vždy, když jí otevřu, vzlétne do oblak. Je trochu samotář má však rád děti, ve snech ho vídám, jak se mnou letí. Můj dráček celý den v knížce přečkává, zato pak k večeru naše chvíle nastává. Když na něj nasednu, plujeme oblohou, ostatní za námi nahoru nemohou. Z výšky si prohlížím celý noční svět a ráno v posteli jsem zase zpět.

5 Smíšená pohádka Kateřina Zvěřinská Hloupý Honza přichází, s princeznou se parádí, v úkolech ji vyhádal, za ženu si ji vzal. Karkulku zas snědl vlk, na babičce si také smls, myslivec je zachránil, vlka ještě potrápil. Zlatovláska měla štěstí, princ Jiří si poradil se lstí, Velký drak přiletěl a království obletěl, Princeznu chci za ženu, jinak všechny sežeru! Jenom pěkně pomalu, princ už jede k úvalu, na draka se vyzbrojil a hlavinky oddělil. Princezna se štěstím motá, prince s toho tlačí bota. Rychle obléct střevíčky a na svatbu chlebíčky. Hostina to byla veliká, slavila se až do úterka.

6 Pohádková velryba Michaela Strakošová Taková stará velryba, ta už se ani nehýbá. Všechno zná a všude byla, oceány prošmejdila, od Japonska dolů k pólu, přes ta moře Sargasová. Zná i létající ryby, i co které želvě chybí, který žralok kde se žení, i proč voda suchá není. Ví, proč v kouři křičí a proč moře není ničí, je to moudrá stará teta. Strašně stará. Pětsetletá. A jak si v moři spí, kolem plují sardinky, rozpustilé dívčiny. Tiše holky! Teta dřímá. Teta dřímá stále? Stará teta dřímá stále, že už je jí moře malé.

7 Čarodějnice Jan Olšina Čarodějka z močálu, dělá svoje kouzla. Nechoďte jí pod ránu, Udělá z vás kozla! Z princezny je nyní žába, vysvobodit ji je úloha tvá. Nezalekneš- li se zlého draka, princezna bude brzy tvá. Drak leží v koutu mrtev, ty stoupáš nahoru do věže. Říkáš:,,Je zdravé jíst mrkev. A čarodějnici shazuješ z věže. Princezna v tvém náručí je, ty objímáš ji vřele. Ona tě z celého srdce miluje, ty líbáš ji na čele.

8 MEZIGENERAČNÍ DIALOG 2013 SOUTĚŽNÍ PRÁCE MOJE BABIČKA Když potkáš na ulici nějakého člověka, je jedno, zda ho znáš či neznáš, jestli vypadá tak nebo onak, nebo o něm víš, že ti určitě neodpoví, důležité je vždy slušně pozdravit! Tak přesně tuto větu už od malička slýchávám a doufám, že ještě dlouho slýchávat budu od mojí milované babičky Věrky. Jakmile jsem se dozvěděla o této soutěži a možném tématu, nenapadl mě nikdo jiný než právě ona. Je to proto, že neznám jiného člověka, který prožil za svůj život tolik trablů a zlých věcí, které zakusila ona. Moje babička se jmenuje Věra Horváthová a v červenci oslavila své 67. narozeniny. Narodila se v Ostravě Radvanicích, kde též strávila své mládí. Ale už v tak útlém věku ji postihla velká rána. Při jedné rodinné oslavě viděla umírat nejmilovanějšího člověka, kterého tehdy měla, svého tatínka a mého pradědečka Antonína. Dostal infarkt, právě když se babičce něco pokoušel říct. Už nikdy se nedozvíme, co měl tenkrát na srdci Neunesl to ani její bratr Karel, který změnil úplně názor na svět a začal dělat věci, které nebyly v souladu se zákonem. Kradl a nakonec skončil ve vězení, od té doby s ním ztratila kontakt. Dodnes neví, jestli ještě žije nebo co se s ním děje. Později přišla i o maminku Andělu, která se s další babiččinou sestrou Vlastou někam odstěhovala. Jelikož byla babička plnoletá, bylo na ní, aby si zařídila svůj vlastní život. Neměla rodinu, chyběly jí peníze, aby se něčemu pořádnému vyučila. Sice začínala jako kadeřnice, ale jelikož později otěhotněla, musela školy nechat. Tehdy se ale objevil někdo, kdo se o babičku začal zajímat. Měl ji rád a dokázal jí splnit vše, co jí na očích viděl. Jmenoval stejně jako její bratr Karel. Zamilovala se do něj a zanedlouho se vzali. Spolu měli dva syny, Zdeňka a Petra. Pak ale to pěkné skončilo. Jak člověk, který někoho miluje, dokáže udělat tak strašnou věc? Tím myslím nevěru, následný rozvod a to nejhorší ultimátum: Vyber si jednoho syna, se kterým okamžitě odejdeš! I když já samotná ještě žádné děti nemám, už nyní je

9 to pro mě nepředstavitelná věc - vzdát se jednoho dítěte! Jenže babička neměla na vybranou. Mladší Petr měl úraz a potřeboval darovat kost do ruky, aby s ní mohl ještě v životě pohybovat. Babička se obětovala a kost ze své nohy mu darovala. Jelikož to bylo časově náročné, odešla s Petrem. Co je se Zdeňkem, neví dodnes. Babička zůstala opět sama jen s nemocným Petrem, o kterého se musela postarat. Do toho přichází velice nepříjemná doba pro Československý stát, ruská okupace a nástup normalizace. Pak se na ni usmálo štěstí. Při jedné procházce radvanickým parkem potkává sportovce, který ji něčím nesmírně oslnil. Seznamují se, společně tráví volný čas. Tomuto muži nevadí ani její syn a v pohodě ho přijímá. Vzniká mezi nimi velmi silné pouto láska. Následuje babiččina již druhá svatba a tentokrát poslední. Konečně našla muže svého života, mého dědu Bertu, nejstaršího z osmi sourozenců, úspěšného judistu pocházejícího z východního Slovenska, ale s maďarskou národností. V roce 1975 se jim narodila moje maminka Valérie a o rok a půl později strejda David. Vedou v celku spokojený život. Říkám v celku, protože nevím, jak se v takové době mohli žít spokojeným životem. Když to porovnám s dobou dnešní, vůbec nic se nesmělo. Vycestovat ze země, nakupovat v zahraničí, podnikat, projevit vlastní názor nebo se svobodně rozhodnout Připadá mi to jako ve vězení. Všemu veleli komunisté. Ale jim to asi vyhovovalo. Usuzuji podle toho, jaké názory má dosud děda. Neustále komunisty vychvaluje a říká, jaké to za nich bylo úžasné. Nevím sice, co je na tom pravdy, ale maminka říká, že se špatně neměli. Měli auto, zařízený byt, stálou práci a jezdili na dovolené. Sice byla na všechno velmi dlouhá čekací doba a malý výběr, ale jim to prý vyhovovalo. Vím, že tato doba není taky nejlepší, lidé se nemají nejlépe, ale je to určitě lepší než tenkrát, alespoň v některých ohledech. Posledním babiččiným dítětem byla dcera Kateřina. Ale ta bohužel dlouho nežila, neboť ji ve třech letech srazilo auto a ona na následky vážných zranění tragicky zemřela. Toto byla úplně poslední kapka. Babička se zhroutila a na nějaký čas musela být hospitalizována v opavské léčebně. Nedivím se, já už bych se zhroutila dávno, nechápu, jak může být stále tak silná. Před dvaceti lety si splnili svůj sen, koupili si dům. Byl ve špatném stavu, k tomu zemědělské budovy a obrovské pozemky Už dvacet let do toho vrážejí mnoho financí, práce a úsilí. Vzali si hypotéku a doteď se nemohou vyhrabat ze všech dluhů. Nejsou již nejmladší a sami na to nestačí. I když se všichni snažíme babičce a dědovi pomáhat, nějak se

10 už nehneme z místa. Ale i tak, to, co oni za těch 20 let dokázali vytvořit z té zříceniny, co si pořídili, klobouk dolů! Za tohle všechno, za celý ten babiččin život, za všechno, co prožila, co si musela vytrpět, ztráty, kterým musela čelit, ji strašně moc obdivuji. Nechápu, jak mohla být tak statečná. Moc ji mám ráda, a doufám, že tu s námi bude co nejdéle. Budu se jí snažit pomoct, aby to měla co nejjednodušší. BABI, DĚKUJI, ŽE JSI! Hana Šťastná, 9. A

11 POZOR!!! Máme zde pro Vás všechny výzvu! Nebojte se zapojit do práce v redakčním kroužku. Je to velice zajímavá činnost, kterou si určitě mnoho z Vás oblíbí. Takže, kdo rád píše různé básničky, povídky, rád dělá rozhovory či tvoří křížovky, toto je přesně pro něj. Jako redakční rada se také můžete účastnit různých workshopů, výstav, kulturních akcí či soutěží Jelikož někteří z nás odcházejí na střední školy, nemohou už se na tvorbě Beznázevníku podílet. Vždyť BEZNÁZEVNÍK je naše chlouba! Jeden z nejúspěšnějších školních časopisů v Ostravě! To není jen tak! Byla by obrovská škoda, kdyby časopis zanikl. Na tomto čísle se podíleli: Hana Šťastná z 9. A a Roman Skřípek ze 6. A pod vedením paní učitelky Mazurkové a Seibertové. Do časopisu přispěli: Andrea Dostálová, Sofie Glacová, Kateřina Zvěřinská, Michaela Strakošová, Jan Olšina a další

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí Otvíráme E D I C E Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013 Sedm příběhů, které stojí za osudy dětí Obsah TeNTO časopis je TišTěN Na ekologickém papíře 3 5 Editorial Terezy Maxové 6 Příběh první:

Více

Časopis pro žáky 2.stupně ZŠ I.Sekaniny,Ostrava Poruba, červen 2011

Časopis pro žáky 2.stupně ZŠ I.Sekaniny,Ostrava Poruba, červen 2011 Časopis pro žáky 2.stupně ZŠ I.Sekaniny,Ostrava Poruba, červen 2011 Byla jsem malá holčička a byl tu můj velký den. Den, kdy jsem se stala malou velkou školačkou. Škoda, že tenkrát ještě neexistovala akce

Více

Věra Voženílková osud ženy ve 20. století

Věra Voženílková osud ženy ve 20. století Obchodní akademie, Střední pedagogická škola, Vyšší odborná škola cestovního ruchu a Jazyková škola s právem SJZ, s. r. o. Hradec Králové Věra Voženílková osud ženy ve 20. století Ze zlaté kolébky až za

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

VO CO DE. Předprázdninové vydání, červen 2015. Co přináší aktuální VO CO DE?

VO CO DE. Předprázdninové vydání, červen 2015. Co přináší aktuální VO CO DE? VO CO DE Co přináší aktuální VO CO DE? Předprázdninové vydání, červen 2015 Zkušenosti z přijímacích zkoušek Článek bývalé šéfredaktorky o tom, jak se má na střední škole, a co se změnilo Úvahy z našich

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOVÁŘOV,

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOVÁŘOV, ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOVÁŘOV, OKRES PÍSEK ŠKOLNÍ ROK 2014-2015 AUTORSKÉ TEXTY ŽÁKŮ ZŠ KOVÁŘOV REDIGOVALI HANA KOTALÍKOVÁ A LIBOR MANDOVEC Alžběta Fialová Kdybych byla bylina, snědla by mě kobyla. Kdybych byla

Více

vesnička květen 2015

vesnička květen 2015 vesnička květen 2015 2 Milí přátelé, každý z nás dospělých si přejeme hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Co si přejí náctileté děti? Až vyrostu, chci být šťastný, zdravý, v bezpečí, nešikanovaný, být

Více

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary 2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary MINIPROJEKT 6. TŘÍD BÁSEŇ (6.A, 6.B) 2 MINIPROJEKT NA ZÁŘÍ/ŘÍJEN BÁSEŇ (6.A, 6.B)

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník šestý 2013 Před devíti lety jsme sem nastoupili jako malé děti, které se uměly sotva podepsat. Dostali jsme na krk šňůrku s beruškou, a i po ní jsme byli pojmenovaní. Přišli jsme

Více

Menšiny mezi námi 2009

Menšiny mezi námi 2009 Menšiny mezi námi 2009 Obsah Editorial předsedkyně ROMEA, o. s. 2 Předmluva koordinátora projektu 3 Výtvarná část kategorie do 10 let Zuzana Gorolová, Jan Kica, Kateřina Bačová, Eva Horváthová, Mario

Více

Veronika Kašáková, 2015 Cover photography Renata Prokopová, 2015

Veronika Kašáková, 2015 Cover photography Renata Prokopová, 2015 Veronika Kašáková, 2015 Cover photography Renata Prokopová, 2015 ISBN 978-80-7447-768-3 VERONIKA KAŠÁKOVÁ ZPOVĚĎ Z děcáku až na přehlídková mola Slovo autorky O tom, že jednou napíšu knihu, jsem věděla

Více

Časopis pro žáky 2. stupně ZŠ Ivana Sekaniny, Ostrava Poruba, březen, duben 2013

Časopis pro žáky 2. stupně ZŠ Ivana Sekaniny, Ostrava Poruba, březen, duben 2013 Časopis pro žáky 2. stupně ZŠ Ivana Sekaniny, Ostrava Poruba, březen, duben 2013 Jaro je tady?! Tak to ani náhodou! Málokdy se stává, že se u nás zima drží zuby i nehty ještě v dubnu. Je parádní, že o

Více

MALÝ PRINC KNIHA 7.A

MALÝ PRINC KNIHA 7.A MALÝ PRINC KNIHA 7.A 2011/2012 Zdroj obrázku: Občanské sdružení "Malý princ", Agentura pro komplexní péči o zdravotně postižené. [online]. [2012-05-15]. Dostupné z: http://www.malyprinc.net/_images/princ.gif

Více

Čekala jsem miminko...

Čekala jsem miminko... Čekala jsem miminko......ale už tu není Sestavila Lucie Lebdušková Tuto knihu píšu jako poselství pro ženy v podobné situaci, ale i pro muže, kteří jsou z tohoto tématu často vyčleňováni, ačkoli se jich

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších.

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. Rubriky: 9/2014 Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. ŠÉFREDATOR Zdeňka Nováková REDATOŘI Tereza Vránová Radek Bříza Nicola Mrkvičková

Více

BROŽURA PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE JAK JDE TO

BROŽURA PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE JAK JDE TO BROŽURA PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE JAK NA JDE TO 1 Jak na to a Jde to. Brožura příkladů dobré praxe. Projekt: Nejsme chudinky, jsme hrdinky! Reg. číslo projektu: CZ.1.04/3. 4. 04/88.00315 Vydalo roku 2014 Koordinační

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Život je nádherný v každém věku 1 2 / 2015. Představujeme vítěze soutěže. 6 Naší úče s láskou 8. 46 O cestě ke Slunci. Ypsilonka plná dětských srdcí

Život je nádherný v každém věku 1 2 / 2015. Představujeme vítěze soutěže. 6 Naší úče s láskou 8. 46 O cestě ke Slunci. Ypsilonka plná dětských srdcí Život je nádherný v každém věku Představujeme vítěze soutěže 6 Naší úče s láskou 8 Ypsilonka plná dětských srdcí 46 O cestě ke Slunci Hana Víchová: Jsem s tebou (2014) Časopis o mezigenerační spolupráci

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Vážení rodiče, kolegové a žáci, setkáváme se spolu tentokráte v prvním novoročním čísle našeho časopisu. Doufám, že vstup do roku 2015 proběhl plynule

Více

Otvíráme. Magazín nejen o českých dětech Vydání I/2012. Pěstoun jako střed světa bez ústavních zdí

Otvíráme. Magazín nejen o českých dětech Vydání I/2012. Pěstoun jako střed světa bez ústavních zdí Otvíráme E D I C E Magazín nejen o českých dětech Vydání I/2012 Pěstoun jako střed světa bez ústavních zdí Obsah TenTO časopis je TišTěn na ekologickém PAPíře 3 5 Editorial Terezy Maxové 6 Otvíráme Reforma

Více

občasný občasník Další úspěch zaznamenalo naše Bezevšeho na 3. ročníku soutěže O nej časopis 2009, pořádané Asociací středoškolských

občasný občasník Další úspěch zaznamenalo naše Bezevšeho na 3. ročníku soutěže O nej časopis 2009, pořádané Asociací středoškolských občasný občasník 26 prosinec 2009 VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším

Více

Tváře redakce SPOLEČNOST A MY. Pokrok, či zatracení? Barbora Bochňáková. Kateřina Michaličková TÉMA ČÍSLA. Kateřina Michaličková

Tváře redakce SPOLEČNOST A MY. Pokrok, či zatracení? Barbora Bochňáková. Kateřina Michaličková TÉMA ČÍSLA. Kateřina Michaličková Editorial ÚVODNÍK Ahoj, dovolte, abych se vám v tomto čísle představila i já. Mé jméno je redakce. Šéfredaktorem už není jen jeden z nás, ale jsme to my všichni dohromady. Rozrostli jsme se o řadu členů.

Více

Proč a pro koho vznikla tato knížka

Proč a pro koho vznikla tato knížka Proč a pro koho vznikla tato knížka My, tvůj lid ovce, jež paseš, budeme ti navěky, po všechna pokolení, vzdávat chválu a vyprávět o tvých chvályhodných činech. [Bible] Tato slova z Bible mě inspirovala

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

ÚVODNÍ SLOVO. Roráty v kostele sv. Anny ve Valašském muzeu se uskuteční 6.12. v 7 hodin. / 2 /

ÚVODNÍ SLOVO. Roráty v kostele sv. Anny ve Valašském muzeu se uskuteční 6.12. v 7 hodin. / 2 / / 1 / ÚVODNÍ SLOVO Drazí čtenáři! Závěrečný měsíc letošního jubilejního roku před námi otevírá poslední nabídky akcí. Nejvýraznější z nich budou adventní koncerty, coby hudební zastavení v překotně se

Více

Zvláštní vydání školních novin u příležitosti oslav 120 let školy v Londýnské ulici. Praha 22. 2. 2013

Zvláštní vydání školních novin u příležitosti oslav 120 let školy v Londýnské ulici. Praha 22. 2. 2013 Z Á K L A D N Í Š K O L A, P R A H A 2, L O N D Ý N S K Á 3 4 120 let Londýnské Zvláštní vydání školních novin u příležitosti oslav 120 let školy v Londýnské ulici. Praha 22. 2. 2013 Londýnská očima Pavlíny

Více

(S)COOLMIX. Březnový sonet

(S)COOLMIX. Březnový sonet Ročník I, číslo 1, březen 2014 (S)COOLMIX Občasník Základní školy Vizovice Březnový sonet I když ještě rána chladí, dlouhé gatě už mi vadí. Mrznu jenom v mikině, tvářím se však hrdinně. Jenže Eva, co ji

Více