Úvod. Plán výprav a akcí

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvod. Plán výprav a akcí"

Transkript

1

2 Úvod Pár slov na počátek dnešního čísla. Tak abyste neměli špatnou náladu, tak se musím jménem celé takzvané redakce omluvit, že toto číslo nevyšlo již před měsícem, ale co čert nechtěl, bylo plno práce... Tento měsíc se budeme zabývat hlavně táborem, který byl bezpochyby největší akcí vašich prázdnin. Dozvíte se něco málo od rádců i vedení Hoštejna. Nahlédnete pod pokličku celotáborové hry, veškerého dění kolem ní, zavzpomínáte na staré drby či na kamarády, kteří s vámi prožívali šťastné a ty horší chvíle. Nebudu vás dlouho napímat, vše se dozvíte sami na dalších stránkách, teď u zbývá jen popřát všem pěkné počtení a snad za měsíc, pokud se něco nevymamlasí jako vždy, nashledanou. Turista Plán výprav a akcí vícedenka??? jednodenka??? vícedenka???? Braňák Klubovna Brigáda Hoštejn Hoštejn Lagori Cup Louky u Odry kolová výprava palkovice jednodenka?? Závěrečná výprava??stany?? akce za odměnu pro nej druž.??? Stavěčka Tábora Hoštejn Tábor - Hoštejn Hoštejn Velký Vandr???? Loutka

3 Hrad Bezděz Jeden z nejvýznamějších gotických hradů v Čechách postaven Přemyslem Otakarem II. v letech Roku 1279 zde byl vězněn kralevic Václav II. se svou matkou Kunhutou. V roce 1350 byl vydán Karlem IV. zákaz oddělení hradu od královských držav, ale to porušil už jeho syn Václav IV. Po bitvě na Bílé Hoře byl hrad v majetku Albrechta z Valdštejna, který jej přebudoval na klášter, pak obsazen Švédy a od roku 1662 až do zrušení kláštera Josefem II. zde žilo několik mnichů. Z expozice např.: Čertova a Velká věž, hradní palác s raně gotickou kaplí, budova purkrabství, na přístupové cestě zbytky kapliček barokní křížové cesty, aj. Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi na vyšší ze dvou znělcových homolí (604 a 577 m. n.m.), které výrazně převyšují okolní krajinu, tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu. Hrad se především pro svou nesnadnou dostupnost vyhnul v pozdějších staletích osudu, jenž stihl mnohé jiné hrady, které byly užívány i v době renesance a baroka. Pro většinu návštěvníků představuje klasický středověký hrad, neboť se bez větších přestaveb zachoval ve své původní gotické podobě až do dnešních dnů. Jako mohutná královská hradní výspa na okraji pomezního hvozdu byl Bezděz považován za symbol české státnosti. V novější naší historii je pak neoddělitelně spjat s vrcholy literární, výtvarné i hudební kultury, ale i s politickými a sociálními snahami za rakousko-uherského období. Bylo proto jen akceptováním obecného povědomí, jestliže byl Bezděz státem prohlášen za národní kulturní památku.

4 Drby (však to všeci znáte ne?) Tak zase sedím nad prázdnou stránkou a jako vždycky mě nenapadá žádný opravdu drbovní drb Možná. Naše milá Nikol Možná bych mohla psát o Nicoool a jejím new stylu jelikož to jest velice prodrbávané téma... Tož tak snad to vezme v pohodě jako vždy Nevím, jestli už si všeci všimli, že se nám Nikol troošku změnila po prázdninách. Většina ji pamatuje jako tu holčinu v mikině a riflích, které po každé schůzce byly poněkud barevnější, jako tu holčinu, která zbožňovala Smallville (och bože, kde je ti konec Klarku Kente), pak ji to přešlo a vykřikovala Deryck je nejnejnej a to ji zůstalo do teď. Tak teďka baští rock, punk, metal a jezdí na SK8 (to je také to prkno s kolečkama) Ti, kteří si všimli, tak reagovali poměrně stejně. Byli jsme z toho zmatení, někdo víc, někdo míň, někdo se projevil a někdo dusí smích v sobě ještě do teď. No, ale jak se na ni zadíváte pozorněji, tak je možno všimnout si, že je to pořád ta naše stará ztřeštěná Nikol, která padá kde může, i když teď to nějak omezuje, protože má jenom jedny černé gatě. Ale i když je ověšena plackama a řetězama ze všech stran, máme ji pořád rádi, ne?! Denyys Znáte už Denisa??No, to byste teda měli je to jeden z nejnovějších oddílových přírůstků, má hnědý vlas a roztomilý obličej. Je to třeštidlo největší, takový klon všech živlů, které kdy prošly oddílem. Na Ochozech, jeho první výpravě, jsme se s ním nasmáli až nám to rvalo bránice... Na první pohled vypadá jako úplně normální, velice aktivní dítko. Ale je to jediný člověk, který kdy při hře Králi, králi dej vojáčka dokázal spadnout dřív, než vrazil mezi řadu vojáčků když se luští šifry, tak vždycky chce číst jako první a nakonec z něj vyleze jenom: Koněěěěm? nebo velice oblíbené : Ať se krtek bodne!!. Strašně moc by chtěl hrát Bang, jenže to jde těžko, když mezitím stíhá hrát i kostky. Mateees, dej dvě zlatky a postoupíme do dalšího kola zodpovědně se staral o postup své družinky a tak furt lítal ven za Matesem, který za trest s Junim luštil šifry do noci mimooochodem: zdá se mi, že od té doby nám to mezi Junim a Matesem jaksi skřípe ale o tom zas jindy. Loutka z něj nemohla, Turista z něj nemohl, já jsem z něho nemohla.. prostě ho žerem! Tak ať se krtek bodne!!

5 Něco z přírody Jezevec lesní Podle tvaru těla by se vám mohlo zdát, že je jezevec lesní malý příbuzný medvědů. Patří však mezi kunovité šelmy, i když se zavalitým a robustným trupem vůbec nepodobá mrštným kunám nebo kolčavám. Na určitou podobnost s medvědy však upomíná úpravou tlapek a způsobem chůze. Patří totiž mezi ploskochodce, kde patří i medvěd a mimo jiné také člověk. Na výběr životního prostředí nemá jezevec vyhraněné nároky. Podzemní obydlí si vyhrabává na odlehlých sušších lesních svazích od nížin až po horské oblasti. Mohutnými drápy dokáže vyhrabat rozsáhlou síť podzemních chodeb, které mohou být až přes 10m dlouhé a zavrtávají se až 5m hluboko. Celé obydlí i jeho okolí pečlivě udržuje v čistotě. U vchodů do nor ani uvnitř se nepovalují zbytky kořisti (kosti, srst, peří), jak tomu bývá v doupatech lišek. Délka těla:61-72 cm Výška těla: asi 30 cm Délka ocasu: cm Hmotnost: kg Věk: až 15 let Rozšíření: celá Evropa s výjimkou severní Skandinávie a Islandu

6 Gympl.. Los filmos Sklepácký režisér Tomáš Vorel se po němé grotesce Skřítek srdnatě vrhl na půdu střední školy. Na místo, které bývá ve filmech často zobrazováno jen jako pohodová idylka, vás ovšem Vorel donutí podívat se výrazně střízlivěji. Škola je pro něj minové pole, kde se setkává mladá generace, pro niž je učení pruda a která ožívá až se západem slunce, s generací rodičů a učitelů, sestávající z lidí nechápavých, tupých a mládí vesměs nepřejících. Přemýšlivý Petr má problémy, kam se podívá. Studium na gymnáziu mu moc nejde, ale jak by taky mohlo, když veškerý volný čas věnuje graffiti. Vztah s přítelkyní, kterou doma tyranizuje otec v mrazivém podání Tomáše Hanáka, prochází krizí, Petra samotného zase doma čeká jenom životem unavená matka s tváří Zuzany Bydžovské. A právě sprejování pro něj znamená únik z nefungujícího světa konformních dospělých. Jeho kamarád Michal sice po materiální stránce nestrádá, bohatý otec vše zařídí, jenže on nejvíc ze všeho touží být stejný rebel bez příčiny jako Petr. Se školou a lidmi kolem ní se seznámíte, skoro jako by šlo o teenagerovskou komedii: třídu zaplňují dva cool kamarádi, hláškující zhulenec, sexy kočka, hodná holka Ve sborovně sedí afektovaná ředitelka Eva Holubová, cholerický češtinář Jiří Schmitzer nebo vnímavý, ale zoufale nepraktický třídní sympatický Tomáš Matonoha. Postupně s tím, jak je poznáváme a nahlížíme do jejich domovů a duší, však režisér Vorel zvážní a místo toho, aby se nás snažil ubavit k smrti hláškujícími výrostky, vykreslí téměř sociologickou sondu. Charismatický Tomáš Vorel mladší v hlavní roli Petra je vyložený objev, a stejně jako Jiří Mádl v roli Michala hraje zcela přirozeně. Při sledování jejich životního bloudění pochopíte, že není jednoduché být tím, čím vás chce okolí mít, zvlášť když vás vychovává sbírka ztroskotanců. Všechny příběhy se skládají do mozaiky, která jasně vypráví o tom, co že to ti mladí vlastně řeší. Kdyby si to ale režisér nekazil legráckami typu cameo eurokomisaře Teličky, mohl nasbírat ještě víc cenných bodů za autenticitu. Po boku přesvědčivých, často vtipných nebo akčních scén ze sprejerských nočních akcí a příjemně uvěřitelných dialogů, působí podobné karikatury jako pěst na oko, a oslabují to nejzajímavější, tedy všední i nevšední starosti výborné ústřední dvojky. Je to škoda, protože Gympl měl na to být v jistém smyslu svéráznou generační výpovědí a to přesto, že Tomáš Vorel letos oslavil padesátku. Na české filmové scéně je totiž Vorel pořád tak trochu tím, kdo kašle na konformismus a svobodně čmárá po zdech.

7 Hádanky a ftipy 1.Kdo má vpředu dvě oči, ale vzadu ještě spoustu dalších? 2.Neustále to mění tvar, ale přesto je to stále kulaté. Co to je? 3.Matka má sedm dětí, polovina z nich jsou kluci. Jak je to možné? 4.Pokud v závodě předběhnete závodníka na druhém místě, na kolikátém místě budete? 5.Tři muži se potápějí v řece, ale když vylezou z vody, jenom dva mají mokré vlasy. Jak je to možné? Odpovědi: 1.páv, 2.měsíc, 3.Všechny děti jsou kluci, takže polovina jsou chlapci a druhá polovina taky, 4.na druhý, 5.Třetí muž je holohlavý.

8 Uzlování 6 základních uzlů Ambulanční uzel také jako plochá spojka je vhodný k zavazování obvazů i třícípých šátků, ke spojení stejně nebo přibližně stejných provazů. Rybářský uzel je vhodný ke svazování tenkých provázků, vláken z umělých hmot, rybářských vlasců apod. Škotový uzel se používá ke svazování provazů nestejné síly, k uvázaní lana do pevného oka nebo háku, plachty, také ve tkalcovství, proto se také nazývá uzlem tkalcovským. Dračí smyčka též pevná smyčka používá se ke spouštění břemen. Její předností je, že se nestahuje. Lodní smyčka se používá k přivazování lodí, kotev, kůlů, k zavazování lodních pytlů apod. Váže se přímo na kůl nebo se nahazuje. Zkracovačka slouží ke zkrácení dlouhých lan nebo provazů, napínací lanek stanů apod.

9 Podzimní bylinkaření České přísloví říká : Podzim jezdí na strakaté kobyle zní to strašně divně, ale fakt to bude mít něco do sebe Takže je tu zas podzim a přichází období depresí, stresu, špatné nálady a nachlazení Zkuste bojovat proti těmhle neduhům bylinkami! Nejen že pomáhají, ale také preventivně ochrání váš organismus. Třezalka - bylinka proti depresím Třezalka byla po celá staletí používána při nespavosti a nervozitě a je i vědecky ověřeno, že pomáhá při depresích. Středně těžkou depresi dokáže třezalka zmírnit až o 50%, což je více než u syntetických chemických léčiv. Jitrocel pomáhá při kašli a nachlazení Jitrocel větší pomáhá při zánětu ledvin, zánětu močového měchýře, při krvavém močení, při hemeroidech, chronickém kataru průdušek, kašli, černém kašli, plicním astmatu, tuberkulóze plic, při poruchách trávení provázeném zácpou. Jitrocel větší usnadňuje odkašlávání, uvolňuje hlen. Kopřiva posiluje organismus Kopřivový čaj se používá pro posílení organismu. Kopřiva se také používá se na špatně se hojící rány, ekzémy i jako vlasové tonikum. Fenykl pomáhá proti nadýmání. Fenykl se používá převážně k uvolnění křečí hladkého svalstva a ke zvýšení činnosti střev. Působí také dezinfekčně a uvolňuje hleny při zánětech horních dýchacích cest. Kozlík lékařský pomůže při nespavosti Užívání téhle bylinky oceníte hlavně při problémech s nespavostí, neklidem a nervozitou. Pomůže Vám při poruchách spánku a nálady, při depresích, slabém třesu, epilepsii a bolestech kloubů a svalů. Je vhodný také při psychologickém stresu, hysterických stavech, migréně a žaludečních obtížích. Meduňka snižuje horečku a zmírňuje kašel Meduňka lékařská snižuje horečku, mírní kašel, používá se při léčbě nespavosti, zrychlené srdeční činnosti, nervovém podráždění, zklidňuje zažívání a snižuje krevní tlak. Šípkový čaj dodá vašemu tělu vitamín C Užívá se k celkovému posílení organismu a vzhledem k tomu, že působí i mírně močopudně, dá se využít i při zánětlivých onemocněních močového ústrojí nebo při ledvinových či močových kaméncích. Je prokázáno, že šípky obsahují více vitamínu C, než třeba citron. Tak a teď jste připraveni přežít i ten nejstrašnější podzim Vaše babka kořenářka Marťula von Čavisov

10 Informace o naší redakci :o) Nikola si pro vás přichystala pár novinek z naší kanceláře, tak si přečtěte, že i my jsme jenom lidi, kteří musí jíst, spát a já nevím co všechno. Zeptali jsme se na 2 otázky a taky se nám dostalo od každého dvou odpovědí. Tady jsou výsledky. Na co se teďka nejvíc těšíš?: Na koncik KoRnu Na co se teďka nejmíň těšíš?: Na zítřejší zkoušení ze Španělštiny Na co se teďka nejvíc těšíš?: Nejvíc se těším až půjdu domů z práce, a taky na Prahu se tedka těším, když jsem u toho těším se na hodně věcí, není jen jedna, záleží na tom kdy se mne ptáš, zrovna jsem ale v práci, takže odpověd je jasná Na co se teďka nejmíň těšíš?: Netěším, netěším nevím zatím na nic se netěším :o) Na co se teďka nejvíc těšíš?: Na viiiikend :) a taky na středu do oddila :) a čtvrtek do tanečních :) Na co se teďka nejmíň těšíš?: Asi na prověrku z latiny :D Na co se teďka nejvíc těšíš?: Těším se na koncert Vypsané Fixi <3 Na co se teďka nejmíň těšíš?: Na nedostatek peněz kvůli blížicím se Vánocům! Na co se teďka nejvíc těšíš?:soustredeni, stuzkovak, az pujdu spat Na co se teďka nejmíň těšíš?:ach ta matura Na co se teďka nejvíc těšíš?:soustredeni, stuzkovak, az pujdu spat Na co se teďka nejmíň těšíš?:ach ta matura

11 Pár fotek z malování klubovny

12 Regata 2008

vydává žákovský redakční tým ZŠ Vrané nad Vltavou

vydává žákovský redakční tým ZŠ Vrané nad Vltavou zahájení družby s japonskou školou v Praze vydává žákovský redakční tým ZŠ Vrané nad Vltavou Toto 3.číslo je v letošním roce číslem posledním. Za pár dní zaklepe na dveře nový rok, který je dosud nepopsanou

Více

OBSAH. O roztřeseném stařičkém glóbusu se dočtete na straně 21

OBSAH. O roztřeseném stařičkém glóbusu se dočtete na straně 21 Strach EDITORIAL Strach Každý zná strach. Je to jedna z přirozených součástí lidské povahy, jedna ze základních součástek 3pudu sebezáchovy. Strach je úzce spojen s mnoha lidskými vlastnostmi. Ať už mluvíme

Více

BEZEVSEH. listopad 2010. občasný občasník VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK

BEZEVSEH. listopad 2010. občasný občasník VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK občasný občasník 29 listopad 2010 OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší grafikou

Více

NAŠE PRAHA 10. Andrea Černá: Možná nastává doba, kdy pravdu budou smět říkat jen šašci. Nejčtenější v celé Praze. 637 000 výtisků

NAŠE PRAHA 10. Andrea Černá: Možná nastává doba, kdy pravdu budou smět říkat jen šašci. Nejčtenější v celé Praze. 637 000 výtisků NAŠE PRAHA 10 titul je součástí sítě www.nasepraha10.cz 10/2014 P r a h a 10, 11, 15, 22 Benice Dolní Měcholupy Dubeč Kolovraty Královice Křeslice Nedvězí Petrovice Štěrboholy V Hostýnské hrají děti divadlo

Více

KRAJČO VŠECHNO JE TAK, JAK MÁ BÝT. MIROSLAV MATUŠOVIČ. Fotbal si fakt užívám. fotbalový mistr z Baníku: BABIČKA SE SRDCEM MLADÉ DÁMY ELEN ČERNÁ

KRAJČO VŠECHNO JE TAK, JAK MÁ BÝT. MIROSLAV MATUŠOVIČ. Fotbal si fakt užívám. fotbalový mistr z Baníku: BABIČKA SE SRDCEM MLADÉ DÁMY ELEN ČERNÁ ČASOPIS KLUBU ZDRAVÍ WALMARK ZÁŘÍ 04 MIROSLAV MATUŠOVIČ fotbalový mistr z Baníku: Fotbal si fakt užívám. BABIČKA SE SRDCEM MLADÉ DÁMY Marie Ž. (74) si zachovává svěžest do pozdního věku ELEN ČERNÁ Štastné

Více

Proč jsou ženský svině aneb co všechno vám ve škole neřekli

Proč jsou ženský svině aneb co všechno vám ve škole neřekli Proč jsou ženský svině aneb co všechno vám ve škole neřekli část třetí (publikováno 6. července 2009; obsahuje i předchozí části) Podmínky užití Toto dílo jste získali dobrovolně a zdarma. Nikdo vás tuto

Více

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci Ročník III., č.1 22. října 2007OBSAH Slovo na úvod.......... 1 Bylo nebylo Paragraf 11/55...... 2 Volejbalový turnaj..... 3 Přijímací zkoušky

Více

07-08/09 zpravodaj ks hradec králové www.kshk.cz červenec - srpen 2009 782 slova na prázdniny ŽÍZEŇ JE VELIKÁ! ŽIVOT MI UTÍKÁ? Vzduch se tetelil v poledním žáru a rozmazával tak siluetu ženy, která unaveným

Více

animal Onemocnění pohybového aparátu Achaltekinský kůň potřebuje svého životního partnera Ammii pomohl Regavet Regenerace

animal Onemocnění pohybového aparátu Achaltekinský kůň potřebuje svého životního partnera Ammii pomohl Regavet Regenerace animal podzim 2013 www.energyvet.cz Onemocnění pohybového aparátu Co trápí zvířata Achaltekinský kůň potřebuje svého životního partnera Ze života zvířat Ammii pomohl Regavet Regenerace Za jízdy zásadně

Více

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem 5/2008 ročník II. Záleží ti na něm? ÚVODNÍ SLOVO Nikoho nemám, nikdo mě nemá rád, cítím se sám, jsem sám. Snad každý z nás během svého života dospěje na čas do jakéhosi tragického bodu, kdy se vše zdá

Více

Nick Churchill, IV. přednáška 25.1.03 (přepsáno z diktafonu a od Lenky S.)

Nick Churchill, IV. přednáška 25.1.03 (přepsáno z diktafonu a od Lenky S.) Nick Churchill, IV. přednáška 25.1.03 (přepsáno z diktafonu a od Lenky S.) Úvod: Nick: mimo jiné chci probrat nové zkoušky léků od J. Sherra: Losos a Labuť. Obě zkoušky jsou nádherné, nejen proto, že jsou

Více

VLASY a NEHTY i v zimě. Zdravé. Předvánoční úklid v našem těle. Otestujte svoji paměť! Co radí sexuolog. Tajemství vztahu, který vydrží PRO ZDRAVÍ

VLASY a NEHTY i v zimě. Zdravé. Předvánoční úklid v našem těle. Otestujte svoji paměť! Co radí sexuolog. Tajemství vztahu, který vydrží PRO ZDRAVÍ PRO ZDRAVÍ zima 2012 Otestujte svoji paměť! Co radí sexuolog Zdravé VLASY a NEHTY i v zimě Předvánoční úklid v našem těle Tajemství vztahu, který vydrží Petra Černocká: Na Lenošení musím zapomenout I nás

Více

Terapie. duši i tělo. Prof. Jan Starý a Národ dětem. Mauricius léčí. V charitě musíte být buldozer, říká

Terapie. duši i tělo. Prof. Jan Starý a Národ dětem. Mauricius léčí. V charitě musíte být buldozer, říká ročník 3 číslo 1 2014 HOSPITALin Informační magazín pro lékaře, zdravotníky a pacienty V charitě musíte být buldozer, říká Vendula Svobodová Mauricius léčí duši i tělo Terapie divadlem Prof. Jan Starý

Více

ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY VYŠKOV, LETNÍ POLE. www.zsletnipole.cz LETŇÁČEK

ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY VYŠKOV, LETNÍ POLE. www.zsletnipole.cz LETŇÁČEK ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY VYŠKOV, LETNÍ POLE www.zsletnipole.cz LETŇÁČEK Podzim 2014 OBSAH Úvod.... 2 Vzpomínky našich žáků na prázdniny........ 3 Školní zprávy......5 Projekt 72 hodin.....9

Více

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010) ročník 3/ číslo 1(5) Základní škola Mokrá únor 2010 strana 1 Neuvěřitelné se opět stalo skutkem. Vyšlo to. A vyšlo další číslo časopisu. Tak na to koukněte, pěkně si počtěte. ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

Více

Kolovrat čtvrtletník Č.P.S. o.s. Lughnasadh 2014 č. 10. Filip Kubín

Kolovrat čtvrtletník Č.P.S. o.s. Lughnasadh 2014 č. 10. Filip Kubín Vydalo Občanské sdružení Česká pohanská společnost. Šéfredaktorka: Lenka Brichová Redakční rada: Filip Kubín Josef Petr Michal Belšán Táňa Ratajová Vedoucí rubrik a korektoři: Anežka Sobotková Filip Kubín

Více

Týdeník.wz.cz - číslo 04/2012/21.05.2012

Týdeník.wz.cz - číslo 04/2012/21.05.2012 1 Klidné čtení ke stažení www.tydenik.wz.cz Týdeník.wz.cz - číslo 04/2012/21.05.2012 málo! Možná si uvědomuji, jak nepatrně jsem za svůj život důvěřoval vlastní intuici, která mě tentokrát vyhnala do přírody

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

GYBEAT. gybu times multikulturalismus dění 1kolem nás šuplík zahraničí sport. www.gybu.cz. ročník 3. číslo 2. (Multi) kultura (lismus)

GYBEAT. gybu times multikulturalismus dění 1kolem nás šuplík zahraničí sport. www.gybu.cz. ročník 3. číslo 2. (Multi) kultura (lismus) www.gybu.cz GYBEAT ročník 3. číslo 2. (Multi) kultura (lismus) gybu times multikulturalismus dění 1kolem nás šuplík zahraničí sport obsah Gybu Times: Mladé reportérky tentokrát vyzpovídaly zeměpisáře/tělocvikáře

Více

MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍ TŘEBOŇ

MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍ TŘEBOŇ KVĚTEN 2011 pohoda MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍ TŘEBOŇ ROZHOVOR S PŘEDSEDOU SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ING. JIŘÍM HOUDKEM Lázeňství není nadstandard Předseda Sdružení lázeňských míst a starosta

Více

POHODIČKA 2011/01 SRDCE ZDRAVÍ CESTOVÁNÍ KRÁSNÉ VZTAHY UMĚNÍ NASLOUCHAT ÚSPĚCH. www.zeny50.cz

POHODIČKA 2011/01 SRDCE ZDRAVÍ CESTOVÁNÍ KRÁSNÉ VZTAHY UMĚNÍ NASLOUCHAT ÚSPĚCH. www.zeny50.cz POHODIČKA POZNÁVÁNÍ DOMOV SRDCE LÁSKA TOLERANCE CESTOVÁNÍ JARNÍ SLUNÍČKO LIDSKÉ CITY KRÁSNÉ VZTAHY UMĚNÍ NASLOUCHAT ÚSPĚCH ZDRAVÍ www.zeny50.cz ÚvoDník / obsah Vážené čtenářky, vážení čtenáři. Nedávno

Více

Obsah Co je to mukopolysacharidosa? O Společnosti pro mukopolysacharidosu Pohled do historie Společnosti pro MPS

Obsah Co je to mukopolysacharidosa? O Společnosti pro mukopolysacharidosu Pohled do historie Společnosti pro MPS Obsah Co je to mukopolysacharidosa? Charakter nemoci Rozdělení mukopolysacharidosy Kudy se ubírá výzkum? O Společnosti pro mukopolysacharidosu Pohled do historie Společnosti pro MPS Ohlédnutí první 1994

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

IMUNITA. Život se nesmí nikdy vzdát rozhovor s Janou Švandovou. Jak zůstat štíhlá a v pohodě. V hledáčku vaše. Kvíz přímo na tělo!

IMUNITA. Život se nesmí nikdy vzdát rozhovor s Janou Švandovou. Jak zůstat štíhlá a v pohodě. V hledáčku vaše. Kvíz přímo na tělo! PRO ZDRAVÍ podzim 2012 Jak zůstat štíhlá a v pohodě Kvíz přímo na tělo! Co chcete vědět o sexu odpovídá MUDr. Radim Uzel V hledáčku vaše IMUNITA Život se nesmí nikdy vzdát rozhovor s Janou Švandovou Web

Více

MÁME MIMINKO VITAMINY B STABILIZACE PÁTEŘE PRINCEZNY S VŮNÍ PIVOŇKY 3. ČÍSLO 2013 ZDARMA WWW.MAGAZIN-LEKARNA.CZ JAK SE VYHNOUT PODZIMNÍM NEDUHŮM?

MÁME MIMINKO VITAMINY B STABILIZACE PÁTEŘE PRINCEZNY S VŮNÍ PIVOŇKY 3. ČÍSLO 2013 ZDARMA WWW.MAGAZIN-LEKARNA.CZ JAK SE VYHNOUT PODZIMNÍM NEDUHŮM? 3. ČÍSLO 2013 ZDARMA WWW.MAGAZIN-LEKARNA.CZ VITAMINY B STABILIZACE PÁTEŘE MÁME MIMINKO PRINCEZNY S VŮNÍ PIVOŇKY AKTUÁLNĚ NA TÉMA JAK SE VYHNOUT PODZIMNÍM NEDUHŮM? Obsah EDITORIAL LÉKÁRNA 08 02 06 16 NA

Více

Čtení pro lidi. Kluci ze starší přípravky žáků ve čtvrtek 1.5.2014 po vítězství nad Štěkní 16:1 s trenéry Zdeňkem Vilánkem a Václavem Radou.

Čtení pro lidi. Kluci ze starší přípravky žáků ve čtvrtek 1.5.2014 po vítězství nad Štěkní 16:1 s trenéry Zdeňkem Vilánkem a Václavem Radou. Čtení pro lidi Z ČESTIC, DOUBRAVICE, DOBRŠE, DRÁŽOVA, DŘEŠÍNA, DŘEŠÍNKA, HOŘEJŠIC, CHVALŠOVIC, KOBYLKY, KONOPICE, KRUŠLOVA, NAHOŘAN, NĚMČIC, NUZÍNA, PRKOŠÍNA, POČÁTEK, RADEŠOVA, STŘÍDKY A VACOVIC Dvouměsíčník

Více

duševní pohoda? Když se řekne psychosomatika Linka bezpečí Enzymy a únavový syndrom Záření kolem nás Se Stellou Zázvorkovou o stresu i síle života

duševní pohoda? Když se řekne psychosomatika Linka bezpečí Enzymy a únavový syndrom Záření kolem nás Se Stellou Zázvorkovou o stresu i síle života dravá rodina Í L O H A D E N Í K Ò B O H E M I A, R O V N O S T, S V O B O D A A V E â E R N Í K U P R A H A 2 / 9 Jak důležitá je duševní pohoda? Se Stellou Zázvorkovou o stresu i síle života Když se

Více

Obsah čísla: Redakce: třída B2. I Počet výtisků: 50 Datum vydání: 23. ledna 2009

Obsah čísla: Redakce: třída B2. I Počet výtisků: 50 Datum vydání: 23. ledna 2009 2 Obsah čísla: Co se bude dít? Co se dělo? Rozhovor + anketa Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Zajímavé tipy - hudební styly - okénko z gastronomie - Vánoce ve světě - lyžařské areály

Více

Aleš a Barbora KOTALÍKOVI: Tak dlouho jsme se hledali, až jsme se našli ČTENÍ PRO VOLNÝ ČAS Z BLANENSKA A BOSKOVICKA. březen 2015 zdarma

Aleš a Barbora KOTALÍKOVI: Tak dlouho jsme se hledali, až jsme se našli ČTENÍ PRO VOLNÝ ČAS Z BLANENSKA A BOSKOVICKA. březen 2015 zdarma OSOBNOSTI. MÓDA. BYDLENÍ. ZDRAVÍ. KRÁSA. SPORT. CESTOVÁNÍ. ŽIVOTNÍ STYL ČTENÍ PRO VOLNÝ ČAS Z BLANENSKA A BOSKOVICKA březen 2015 zdarma Aleš a Barbora KOTALÍKOVI: Tak dlouho jsme se hledali, až jsme se

Více

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM!

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, říkala jsem si, že vydám časopis v listopadu nebo v prosinci. Dobře, tak v lednu. Nakonec budu ráda, když se k vám dostane do konce zimy. Omlouvám se,

Více