drbálek Vítězové vybíjené v kraji II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Základní škola Horšovský Týn

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "drbálek Vítězové vybíjené v kraji II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Základní škola Horšovský Týn"

Transkript

1 drbálek Základní škola Horšovský Týn II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Vítězové vybíjené v kraji

2 Žáci naší základní školy byli úspěšní ve vědomostních olympiádách i sportovních kláních Blíží se konec školního roku a tím i bilancování výsledků školy. Nejlepší žáci Základní školy v Horšovském Týně dosáhli ve školním roce 2008/2009 velmi pěkných výsledků ve vědomostních soutěžích a vítězili i ve sportu. Dům dětí a mládeže v Domažlicích pořádá soutěže tzv. olympiády v předmětech, které se učí na základních školách. Úplné základní školy (H. Týn, Domažlice, Kdyně atd.) se podílejí téměř na všech soutěžích. Matematická, chemická a fyzikální olympiáda někdy svou náročností odrazují a žáci některých úplných škol raději letos nesoutěžili. Naši chlapci a děvčata se i v přírodovědných olympiádách zúčastňují pravidelně a dosahují velmi dobrých výsledků. Žáci věnují spolu se svými vyučujícími učiteli spoustu času na rozšíření vědomostí v daných oborech. V jazycích si připravují konverzační témata, v naukách využívají internet a procvičují příklady z minulých roků. V biologii vypracovávají písemnou práci, provádí praktický biologický výzkum s nákresy a závěry šetření. Matematická, fyzikální a chemická olympiáda se vesměs bez pravidelné celoroční práce nedá s úspěchem zakončit. Naši žáci jsou velmi dobří i ve sportovních turnajích a atletických soutěžích. Tady se zúročuje celoroční práce v zájmových kroužcích a nácvik na hodinách tělesné výchovy. PS Některé výrazné úspěchy našich žáků: Vědomostní soutěže (olympiády) Německý jazyk (paní učitelka Páleníková) Olga TŘEŠTÍKOVÁ (8. C, 1. místo okresní kolo, 4. místo v krajském kole) Zuzana VIDLÁKOVÁ (7. C, 2. místo v okresním kole) Tomáš NOVÁK (7. A, 3. místo v okresním kole) Anglický jazyk (paní učitelka Radějová) Patricie CÍSLEROVÁ (9. A, 1. místo v okresním kole, 3. místo v krajském kole) Matematika (pan učitel Vostracký) Julie ČEJKOVÁ (1. místo v mezinárodní matematické soutěži Klokan 2. a 3. tříd) Fyzika (paní učitelka Straková) Lucie BARNÁŠOVÁ (8. A, 3. místo v okresním kole) Biologie (paní učitelka Lillová) Nikola LAHODOVÁ (7. C, 5. místo v okresním kole) Zeměpis (paní učitelka Hulcová) Dominika RADOVÁ (6. A, 5. místo v okresním kole) Zdravověda Hlídky mladých zdravotníků (paní učitelky Jana Fialová, Monika Lillová) okres 1. místo, kraj 2. místo starší žáci hlídka 9. A (Pohančeníková Lenka, Jurková Eva, Hájková Klára, Šporerová Olga, Fischerová Monika) okres 2. místo 2. hlídka (Mareš Josef, Vlčková Monika, Rubáš Štěpán, Kracíková Lucie, Anderlová Markéta) okres 3. místo mladší žáci5. třída (Popovič Martin, Hrbáčková Kristýna, Henclová Hanka, Vlčková Tereza, Voráčová Tereza)

3 Sport Vybíjená (paní učitelky Marie Novotná, Jitka Krbcová, Martina Novotná) 1. místo v okrese i kraji 5. A (Havlíček Tomáš, Bašta Martin, Štrébl Roman, Havlík Vojtěch, Čížek Jan, Kubáčková Jitka, Idartov Elizhabeth, Marek Josef, Kozák Radek, Merunka Patrik, Malý Ondřej, Kuchař Jan Atletický čtyřboj (pan učitel Záhoř) okres 1. místo, kraj 6. místo Pohár rozhlasu 1. místo v okrese obou soutěží se účastnily starší žákyně (Jurková Eva, Korečková Edita, Volkmannová Julie, Malá Tereza, Štréblová Vendula) Atletický čtyřboj (pan učitel Bílek) okres 2. místo mladší žáci (Virka František, Klauber Luboš, Lavrinčik Vojtěch, Vogeltanz Jiří, Novák Tomáš) Minikopaná (pan učitel Bílek) okres 3. místo (Žáček Miroslav, Váchal Ondřej, Rada Jakub, Peteřík Pavel, Peteřík Tomáš, Frček Ladislav, Fiala Martin, Lehner Tomáš, Mothejzík Ondřej, Svoboda Jonáš) MacDonalds Cup (pan učitel Vostracký) okres 5. místo starší (4. a 5. třída) i mladší žác i (2. a 3. třída) Účastníci vědomostních soutěží: Novák (Nj),Podlipský (Děj), Lehner (Děj), Vidláková (Nj), Třeštíková (Nj), Císlerová (Aj), Barnášová (Fyz), Radová (Zem), Lahodová (Př), Marešová (M), Foltýnová (Zem), Lavrinčík (M), Rubáš (Př)

4 Otázky pro naše olympioniky 1. Máš předmět, v kterém jsi soutěžil, rád a z jakých důvodů? 2. Co ti dala příprava a účast na vědomostní olympiádě? Jak soutěž hodnotíš pro svůj vývoj a vztah k předmětu? 3. Musel jsi se naučit něco navíc? 4. Musel jsi překonávat hodně překážek a napřít svou vůli pro dosažení úspěchu? 5. Jaký máš pocit po absolvování soutěže? Jsi spokojen se svým umístěním? Na naše otázky odpovídali tito žáci: Patricie Císlerová (Aj 1. místo v okrese, 3. místo v kraji), Olga Třeštíková (Nj 1. místo v okrese, 4. místo v kraji), Zuzana Vidláková (Nj 2.místo v okrese), Lucie Barnášová (Fyz 3. místo v okrese), Nikola Lahodová (Biolog. 5. místo v okrese), Dominika Radová (Z 5. místo v okrese), Štěpán Rubáš (Biolog. 7.místo v okrese). Odpovědi na první otázku: Patricie: Ano mám, angličtina je dnes velmi důležitá, hlavně pro cestování a komunikaci. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Němčina mě baví, s jazykem nemám problém. Máme výbornou paní učitelku, která pro nás připravuje zajímavé hodiny. Ano mám, protože mi umožňuje dorozumět se s ním tam, kde se jím mluví. Tento předmět (fyziku) mám ráda. Ve fyzice se každý může dozvědět spoustu zajíma vých věcí. Stačí si je jen správně představit a poslouchat výklad. Pak člověka baví a zdá se mu lehká. Ano, přírodopis mám velice ráda. Je velice zajímavý i zábavný. Také paní učitelka Lillová, kterou máme na přírodopis, nám hodinu zpestřuje a velice naučí. Dominika: Ano, zeměpis mě baví, protože to není jenom o tom naučit se hlavní města různých států, ale dozvědět se, jak se žije v ostatních zemích, jaké jsou ve světě problémy a jiné zajímavosti. Štěpán: Ano mám. Já jsem byl na biologické olympiádě. Přírodopis mám rád z toho důvodu, že nesedíme pořád jenom v lavici, ale děláme zajímavé laboratorní práce a chodím i na přírodopisný kroužek. Myslím jsi, že velký podíl na tom, že mě přírodopis baví, má paní učitelka Lillová. Vše dobře vysvětlí, a když jsme hodní, podá nám výklad ve formě skupinové práce.

5 Odpovědi na druhou otázku: Patricie: Tím že jsem se učila nad rámec školních hodin, obohatila jsem si především slovní zásobu. Také jsem měla možnost porovnat své znalosti s ostatními. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Přiučila jsem se hodně věcí. Vyzkoušela jsem si soutěž v cizím prostředí. Určitě mně tato zkušenost pomohla. Byla to dobrá zkušenost, byla jsem tam s přáteli a paní učitelkou, která nás podporovala. Určitě větší sebevědomí. Dřív bych ani nepomyslela na účast na olympiádě. Ale všichni moji známí mě podporovali, což mi pomohlo. Rozšířila jsem si svoje vědomosti, dozvěděla jsem se spoustou nových věcí. Dominika: Tak určitě hodně nových zkušeností a chuť k soutěžení. Vztah k předmětu mám už od začátku školního roku velmi dobrý a olympiádou se to nijak nezměnilo. Štěpán: Příprava na olympiádu mi dala hodně, zdokonalil jsem se v poznávání živoči chů a rostlin. Soutěž tedy okresní kolo na to, jak jsme se připravova-li, bylo, musím říct dost těžké. Tam nám řekli, že i vyšší kategorie to měly lehčí. Odpovědi na třetí otázku: Patricie: Samozřejmě jsem se chtěla na soutěž co nejlépe připravit, proto jsem se učila hlavně slovíčka a vyjadřování. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Jistě. Musela jsem se naučit 10 témat- rozšířit si slovní zásobu. Všechno bylo opakování, jen pár slovíček jsem se musela doučit. V několika úkolech z minulých let olympiády jsem narazila na nové pojmy. Takže ano musela jsem se učit navíc. Ano. Museli jsme se učit spoustu rostlin a živočichů. Dominika: Navíc? Ne tak to určitě ne, v každé věkové kategorii bylo zařazeno jen to, co se probírá ve škole. Štěpán: No, musel jsem se hlavně naučit vše o pokojových rostlinách a asi kolem 70 druhů rostlin a 60 druhů živočichů na poznávací test. Plno otázek tam bylo celkově shrnuto ze sedmé a šesté třídy

6 Odpovědi na čtvrtou otázku: Musel jsi překonávat hodně překážek a napřít svou vůli pro dosažení úspěchu? Patricie: Jedinou překážkou, na kterou si vzpomínám, byl asi autobus, který mi frnknul před nosem. A to na okresní i krajskou olympiádu. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Snažila jsem se co nejvíce, protože byla velká konkurence. Ne, ze soutěže jsem byla hodně nervózní, ale jsem ráda, že jsem se jí zúčastnila. Hlavní překážkou bylo spíš nachlazení než úkoly. Ale nakonec jsem vydržela. Ne,zase až tak jsem to nebrala. Chtěla jsem olympiádu zkusit. Dominika: Já už od malička ráda soutěžím. Tahle olympiáda byla vlastně taky taková soutěž. Takže stačilo k tomu přidat trošku toho, co mám v hlavě a šlo to samo. Štěpán: Musel jsem se hodně překonat a zatnout zuby a učit se. Paní učitelka Lillová nás na olympiádu připravovala každou středu. Odpovědi na pátou otázku: Jaký máš pocit po absolvování soutěže? Jsi spokojen se svým umístěním? Patricie: Ano, jsem spokojená. Na závěr bych chtěla poděkovat paní učitelce Radějové, která mi velmi pomohla s přípravou. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Měla jsem radost, že jsem se dostala až do krajského kola, poznala jsem, že musím své znalosti stále prohlubovat a s umístění jsem spokojená. Chtěla bych ještě poděkovat paní učitelce Páleníkové za skvělou přípravu. Nečekala jsem, že se umístím na tak skvělém místě a budu ráda, když se ještě někdy do takové soutěže dostanu. Dalo by se říci, že jsem si oddychla. Kdo by nebyl u soutěžení nervózní? Většina lidí doufá, že se umístí, ale nespoléhají na to. Já jsem se svým umístěním spokojená, i když mi někteří říkali, že to mohlo být lepší Na závěr bych chtěla poděkovat paní učitelce Strakové, jelikož bez její důvěry a pomoci bych to tak nezvládla. No, byla jsem pátá. S tím místem jsem hodně spokojená, ale chyběly mi tři body na to abych byla třetí, což mi trochu vrtá hlavu, ale páté místo je super. Dominika: Mám z toho dobrý pocit, protože jsem si mohla dokázat, jak na tom jsem se zeměpisem. Umístění mohlo být i horší, takže jsem ráda, že jsem to zvládla alespoň takhle. Štěpán: Pocit ze soutěže mám velice dobrý. Jelikož jsem si to tam jel vyzkoušet a abych pravdu řekl, tak jsem se svým výsledkem velice spokojený, protože 7. místo z 19 je docela dobré. Děkujeme všem našim spolužákům za odpovědi. Redakce

7 Hlídky mladých zdravotníků vítězí Zdravotnický kroužek naší školy má dlouholetou tradici. Svoji poctivou celoroční přípravu zúročili tři hlídky v měsíci květnu na okresní soutěži HMZ (hlídek mladých zdravotníků) v Domažlicích. V kategorii mladších se hlídka našich páťáků ve složení Martin Popovič, Kristýna Hrbáčková, Tereza Vlčková a Tereza Voráčova umístila z 15 hlídek na vynikajícím 3. místě. Starší kategorii zdravotníků reprezentovaly hlídky dvě. O 2 body za vítězi se na velmi dobrém místě umístila hlídka složená ze dvou deváťáků (Pepa Mareš, Monika Vlčková) a tří sedmáků (Štěpán Rubáš, Markéta Anderleová a Lucie Kracíková). Naprosto suverénně obhajovala hlídka 9. A (Lenka Pohančeníková, Eva Jurková, Klára Hájková, Olga Šporerová, Monika Fischerová). Již třetím rokem obsadila 1. místo a opět hájila okres Domažlice na krajské soutěži v Klatovech. Skončila na druhém místě. ŠR

8 Starší žákyně zářily na Atletickém čtyřboji i Poháru rozhlasu Dne 7. května se konal atletický čtyřboj v Domažlicích. Soutěžili jsme v těchto disciplínách: 60m, 800m, 1000m, skok do dálky, skok do výšky, hod míčkem, vrh koulí. Bylo tam 9 týmu z jiných škol okresu Chlapci, kteří nás reprezentovali v Domažlicích, skončili na pěkném 4. místě. Soutěžili ve složení: Miroslav Žáček, Tomáš Vogeltanz, Josef Rada, Pavel Peteřík. Dívky v okrese zvítězily a postoupily do krajského kola, které se konalo v Tachově 19. května Zvítězily v okrese i v Poháru rozhlasu. V krajském souboji lehkoatletických družstev jsme skončily na 6. místě z devíti zúčastněných kolektivů. Družstvo tvořila tato děvčata naší školy: Edita Korečková, Eva Jurková, Tereza Malá, Julie Volkmannová, Vendula Štréblová VŠ

9 Airsoft nás baví V našem týmu hraje Frk, Damián, Lehny, Dennis, Albík(občas). Jezdíme hrát po našem okrese a občas i po ČR. Nejlepší z našich hráčů je Ladislav Frček (Frk) a naše hvězda Tomáš Lehner. S Lehnym je sranda, ten je taková veselá kopa a člověk se s ním nenudí, má bezva nápady a strašně dobrou mluvu (cha,cha,...). Ale nejlepší je, když si jdeme jen tak hrát na vojáčky (místo softu) to je lehni kápoš a jsme ve vietnamské džungli. Zdraví vás člen skupiny horšovskotýnského klubu airsoft. Chcete zažít obdobu střelecké bitvy? Je to snadné: nakupte si pistol na kuličky, maskáčové oblečení a hlavně brýle. Bez brýlí nemůžete hrát. No a to je asi všechno nejnutnější. Užijete si soft. Náš velitel je Frk, to je pak při hře nářez. No co dodat, Frček je bezva kámoš a fakt za všechny peníze. Dennis přijde, i když právě nemá úplně čas, moc se na hru těší. Prostě si užíváme bezva partu. Tak softu zdar! DŘ 48 dětí hrálo kuličky 5. dubna 2009 proběhl na škole 1. ročník školní kuličkiády. Kuličkiáda, pořádaná redakcí našeho školního časopisu u žáků sklidila nečekaný úspěch. Tradiční českou jarní hru si přišlo zahrát 48 dětí naší školy. Pan prezident Českého kuličkového svazu řekl: U hráčů kuliček platí čím starší, tím lepší. Tady je to jako s vínem. To v našem případě neplatilo, nejvíce bylo nejmladších žáků. Krásné první místo obsadil Matěj Kmetík ze 4.A Na druhém místě skončil favorit soutěže Jan Šimůnek ze 7. A. A na třetím místě se umístila také jedna z redaktorek našeho časopisu Lenka Remešová z 8. C. LR

10 Policistka má smysl pro humor Při Integrovaném záchranném dnu jsme hovořili s mluvčí domažlické policie paní Čejkovou. Jaká je náplň Vaší práce? Jsem tisková mluvčí domažlické policie a poskytuji informace o činnosti Policie ČR sdělovacím prostředkům. Jaký byl váš nejakčnější zásah? Nejakčnější zásahy jsou většinou krádeže vozidel a jejich dopadení. Setkala jste se někdy s nějakým vtipným případem? Nejvíce jsme se zasmáli u případu dvou sousedů. Jsou sousedé, kteří udržují přátelství, ale i kteří se v lásce nemají. My jsme se setkali s těmi, co se v zrovna v lásce moc nemají. Jednou si jeden soused opakovaně zkracoval cestu do hospody přes sousedovu zahradu, ale to se nelíbilo vlastníkovi zahrady a tak si vymyslel plán, jak souseda nachytat. Napadlo ho, že na cestě, po které soused chodil do hospody, vykope velkou jámu. Po vydařené práci si sám zašel na jedno pivečko. Kamarádi ho však opili, a když se vracel domů, chytil se do své vlastní pasti. Spadl do vlastnoručně vykopané jámy. Tento případ nám znázornil dokonale české přísloví:,,kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Chtěla jste být už od dětství policistkou? Policistkou jsem od dětství být nechtěla, ale stala jsem se jí až ve dvaceti letech. Co vás na této práci policistky nejvíce baví? Nejvíce asi práce s lidmi. Jaký druh zbraně vlastníte? Vlastním zbraň ČZ COMPAKT ráže 9mm Luger. Vlastníte nějaký odznak (za statečnost.)? Vlastním medaili za věrnost. Jaký máte názor na nové policejní automobily a jste s nimi spokojeni? Jsme s nimi velmi spokojeni. Mají špičkové vybavení a jsou velmi rychlé. NF+MK Do Puclic přijeli veteráni 2. světové války Ve vesnici Puclice dne 25. dubna od 13:00 do 17:00 probíhala výstava k osvobození obce americkou armádou. Akce byla u tvrze, kde je nyní obecní úřad s mateřskou školkou. Na místě byla munice, zbraně, motorka a auta i členové klubu veteránů v uniformách, stejně jako výzbroj z 30. let minulého století. Byly zde i dobové fotografie z nedalekých měst a vesniček jako jsou: Staňkov, Horšovský Týn, Křenovy, Semošice a již zmíněné Puclice. Vybavení bývalých německých a amerických vojsk zde bylo také, od plechovek s arašídy po krabičky s jedem. Legendární zbraně jako jsou Mp40 a M1Carabine, Thompson byly také k prohlédnutí a osahání. Kdo chtěl, dal dobrovolné vstupné a mohl si koupit i něco k jídlu i pití. Vozidla zde byla sice jen dvě, ale zase jste se mohli s nimi nechat svézt. Tato akce se mi velice líbila. RS

11 Madagaskar podle,,čtvrťáků Pokud jste poslední dobou zavítali do 1. patra budovy ZŠ v Horšovském Týně, mohli jste si prohlédnout hrdiny oblíbeného animovaného filmu Madagaskar v 3D verzi. Lépe řečeno v krabicové a kartonové verzi. Všichni zvířecí hrdinové jsou našim dílem žáků 4.A. Pracovali jsme na nich při hodinách výtvarné výchovy pod vedením p.uč. Krbcové. Ta původně přišla s nápadem udělat z krabic několik náhodně vybraných zvířat. Když však vznikla žirafa a poté zebra, napadlo nás, že právě tahle dvě zvířata jsou spolu s dalšími hrdiny výše zmíněného filmu. A tak k žirafákovi Melmanovi a zebře Martymu postupně přibyl lev Alex, hrošice Glorie a všudypřítomní tučňáci. Celý náš,,krabicový program završila palma s vychytralou opicí. Při společném vyrábění jsme museli přemýšlet, jak které zvířátko co nejlépe z krabic sestavit, vzájemně spolupracovat a umět se mezi sebou dohodnout na společném postupu. Velkou odměnou nám bylo to, že jsme něco společně dokázali a že se to ostatním líbí. V neposlední řadě musíme poděkovat i všem, kteří nám ve svých obchodech nechávali krabice a kartonové válce. děti ze 4.A ZŠ Horšovský Týn Čtvrťáci a páťáci mají dobrou trefu, probojovali se do republiky Ve dnech 8. a 9. června proběhlo v Pecce v Podkrkonoší 1. republikové finále ve vybíjené. Této soutěže se zúčastnili i žáci 4. a 5. tříd naší základní školy. Vítězně prošli okresním kolem v Domažlicích a pak i krajským kolem konaným v Plzni. Už samostatná cesta do Pecky byla pro nás velmi náročná svou délkou. Po příjezdu jsme byli ubytováni ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách. Hned odpoledne nás čekaly první zápasy ve skupině. Po prvním dnu jsme byli ve své skupině na 2. místě. Druhý den ráno nás však čekala domácí Pecka. Po tvrdém zápolení jsme nakonec soupeři podlehli a tento výsledek nás vyřadil z bojů o místo. O zbývajících 8 míst se strhla obrovská bitka, a proto 10 místo je pro nás velkým úspěchem. Pobyt ve sportovním areálu Pecka jsme si moc užili. Seznámili jsme se s novými kamarády z celé republiky a zahráli si vybíjenou na vysoké úrovni, což účast na republice samozřejmě vyžadovala. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a vedení školy za to, že nám umožnilo se této zajímavé akce zúčastnit. Děkujeme našim učitelkám paní Jitce Krbcové a paní Martině Novotné, že s námi jely a vedly nás po dobu všech utkání. Soutěžní tým ZŠ Horšovský Týn

12 Vtipy Hádanky Jdou dvě myšky pralesem, když vtom nad sebou uvidí netopýra. Jedna z nich uvažuje: Až budu velká, taky se dám k letectvu. Muž cestuje s papouškem. Na celnici na něj celník: Clo se neplatí pouze za vycpaná zvířata. Skot se zamyslí a papoušek na něj: Nedělej blbosti a zaplať. Víte, jaká tři slova slyší žralok nejraději?. Muž přes palubu! Jaký je rozdíl mezi klokanem a člověkem? Klokan si může vyskakovat i s prázdnou kapsou. Proč kostlivci neskákají BUNGEE-JUMPING?. Protože na to nemají žaludek! Vykoukne krokodýl z vody na rybáře a ptá se: Berou, berou? Kdepak, ani ťuk. Tak se na ně vykašli a pojď se vykoupat! Dva veterináři úspěšně dokončili operaci slona a vychvalují se: Teda Franto, já bych nečekal, že se nám tam nezatoulá žádnej nástroj. Jo Pepo, to ani já ne, ale zajímalo by mě, kde je sestřička!? Vyřešte si sudoku Redakce Drbálku šéfredaktoři: L. Remešová členové: V. Štréblová, O. Mothejzík, A. Hrubý, P. Karban, Z. Korpáš, Š. Rubáš, Z. Havlík, V. Tomanová, J. Opatrný,A. Matulka, D. Říha, P. Šperl, V. Korunka, R. Soukup, M. Jurgovský, J. Šimůnek, A.Leroch, M. Steiner, O. Třeštíková,, M. Krausová, N. Foltýnová

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Zeměpisná soutěž Eurorebus

Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Vynikajícího úspěchu dosáhli naši studenti ve Veřejném krajském kole soutěže Eururebus, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Studenti Tereza Weissmannová, Albert Štěrba a Matěj

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Název soutěže. v ústředním (celorepublikovém), příp. v mezinárodním kole. v okresním kole

Název soutěže. v ústředním (celorepublikovém), příp. v mezinárodním kole. v okresním kole Název školy Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 - příspěvková organizace Přehled umístění žáků školy v soutěžích ve školním roce 2010/2011 umístění Název soutěže v okresním kole oblastním) (nebo Soutěže

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

DUBEN Naše aktivity ve škole byly pestré jako aprílové počasí! Kromě celoškolních akcí, kdy přijeli na návštěvu žáci z partnerské školy z Mellendorfu nebo rozmanitých oborových dní se konaly i akce tříd,

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013 Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 školní rok 2012/2013 Značení soutěží: mezinárodní kolo celostátní kolo okresní kolo Celosvětová soutěž mladých vědců Intel ISEF Marek Novák mezinárodní

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Evaluace kurzů projektu Postilión za 2. monitorovací období

Evaluace kurzů projektu Postilión za 2. monitorovací období Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková organizace Postilión - projekt zvyšování kvality vzdělávání v oblasti poštovnictví a logistiky s důrazem na konkurenceschopnost

Více

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI představuje letní adaptační kurz pro žáky z Vietnamu i z Čech PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI 11. 8. 15. 8. 2014 Jizerské hory penzion U Kačáka Obsah: 1. Cíl projektu 2. Realizace projektu Přípravná

Více

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI.

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI. Základní škola a mateřská škola Mirovice, okres Písek Komenského 4 398 06 Mirovice IČO: 709 99 376 E-mail: zsmirovice@zsmirovice.cz Tel. 382 274 300, 731 494 395 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 IČ: 22832611, tel./fax: +420 325643312, čís. bank. účtu: 152777556/0600 Zpráva o činnosti v roce 2013 Vypracovala: Mgr. Monika

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 Září Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 1. 3. 9. GO kurz třídy 1. A 3. 5. 9. GO kurz třídy 1. C 18. 9. přednáška historika Vojtěcha Kyncla na téma LIDICE, MFC Hlinsko studenti

Více

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Závěrečná zpráva projektu Letní jazykový kurz 2012

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Závěrečná zpráva projektu Letní jazykový kurz 2012 Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Závěrečná zpráva projektu Letní jazykový kurz 2012 Cíl projektu Jazykové vědomosti jsou důležitou investicí do budoucnosti dítěte, které hrají velkou roli nejen při

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

VÝSLEDKY V PŘEDMĚTOVÝCH SOUTĚŽÍCH

VÝSLEDKY V PŘEDMĚTOVÝCH SOUTĚŽÍCH GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 VÝSLEDKY V PŘEDMĚTOVÝCH SOUTĚŽÍCH školní rok 2005/2006 Uváděna 1. -10. místa v soutěžích podle dostupných výsledkových listin OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE 1. kategorie

Více

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258 Výroční zpráva za školní rok 2007/2008

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258 Výroční zpráva za školní rok 2007/2008 ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258 Výroční zpráva za školní rok 2007/2008 Pardubice, 1.9.2008 Schváleno školskou radou Mgr. Stanislav Šturma ředitel školy Obsah: 1. Základní údaje o škole 2. Vzdělávací program

Více

Pořadí Počet kol Číslo Příjmení Jméno Kategorie Trať 1kolo 2kolo 1 2 117 Pátek Jan MD40 22 00:19:50.8 00:39:43.7 2 2 120 Žák Pavel MD40 22 00:19:56.

Pořadí Počet kol Číslo Příjmení Jméno Kategorie Trať 1kolo 2kolo 1 2 117 Pátek Jan MD40 22 00:19:50.8 00:39:43.7 2 2 120 Žák Pavel MD40 22 00:19:56. Pořadí Počet kol Číslo Příjmení Jméno Kategorie Trať 1kolo 2kolo 1 2 117 Pátek Jan MD40 22 00:19:50.8 00:39:43.7 2 2 120 Žák Pavel MD40 22 00:19:56.0 00:39:44.7 3 2 123 Fojtíček Karel MD40 22 00:19:53.7

Více

Výsledková listina I.kategorie

Výsledková listina I.kategorie B I B L E A M Y 2014-2015 Výsledky okresního kola konaného 26. listopadu L.P. 2014 v Nikolčicích Dne 26.11.2014 proběhl 17. ročník okresního kola dějepisné soutěže Bible a my. Ve čtyřech kategoriích předvedlo

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 V Y K Ř I Č N Í K Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 Dětský aquatlon Čáslav 2015 Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se v Čáslavi konal 1. ročník plavecko-běžeckého poháru škol

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013. Výsledková listina

Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013. Výsledková listina Závody Aliance dětského plavání 20. dubna 2013 Praha, Výstaviště Holešovice Výsledková listina 20. 4. 2013 Aliance dětského plavání Ročník 2008: Kraulové nohy s deskou 25 m Pořadí: Jméno: Klub: čas 1 Emma

Více

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Tisková zpráva Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 soutěžila v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm více než stovka žáků z 26 gastronomických středních

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen 2. ZŠ Schwarzova, Plzeň Dráček Hurá, je tady podzim Září říjen Dráček 2 OBSAH: Úvodní slovo a poděkování 3 Zahájení školního roku 4-5 Kufr plný zážitků 6 Čtení rodičů dětem ve škole 7 Pedagogická praxe

Více

2010/11 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník

2010/11 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník 2 2010/11 cena 5 Kč Úvodník V mimořádném čísle školního časopisu jsme připravili několik zajímavostí, fotografií a informací o tom, co jsme během školního roku ve vyučování Super Nature s našimi žáky prožili.

Více

DLOUHODOBÝ PLÁN PRÁCE EVVO

DLOUHODOBÝ PLÁN PRÁCE EVVO DLOUHODOBÝ PLÁN PRÁCE EVVO Mottem školního vzdělávacího plánu naší základní školy je Škola pro život. Příroda, rostliny, živočichové i životní prostředí jsou neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Více

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Dne: Předmět a kategorie Školní kolo/okrskové kolo Okresní kolo Krajské kolo Matematika MO kat. A 1. Miroslav Novotný není 49. Barbora Kottová 2. Barbora Kottová

Více

Zkušenost ze zahraničí

Zkušenost ze zahraničí Zkušenost ze zahraničí Vánoční turnaj v chorvatské Poreči O vánočních prázdninách se starší minižáci (U13) Sokola Pražského vydali na vánoční turnaj do chorvatské Poreče. Jednalo se už o 11. ročník tohoto

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

Projekt Malý zahradník Téma: Koloběh v přírodě

Projekt Malý zahradník Téma: Koloběh v přírodě Projekt Malý zahradník. Cílem projektu je, mimo jiné, i vytvořit zahrady plné podnětů, kde se tvoří, zkoumá, objevuje. Školní zahrada by se v rámci projektu měla stát místem s bohatou možností výběru činností

Více

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING Školní časopis ZŠ Vyškov, Nádražní 5 Září říjen 2006 Tradiční exkurze našich žáků a učitelů do Prahy. V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

ÚVOD ČLOVĚČE NEZLOB SE SE

ÚVOD ČLOVĚČE NEZLOB SE SE HRY PRO DĚTI ÚVOD Vážení přátelé, ale hlavně děti, především pro Vás jsme vytvořili dětskou řadu našich velkých provedení společenských her. Kromě oblíbených a známých her jako člověče nezlob se, kroket,

Více

77 Jelínek Martin LK Jasan Aš 2008 I 00:01:54 1. 184 Farkaš Filip Aš 2011 I 00:03:20 3. 72 Jelínek Jáchym Aš 2012 I 00:04:27 4.

77 Jelínek Martin LK Jasan Aš 2008 I 00:01:54 1. 184 Farkaš Filip Aš 2011 I 00:03:20 3. 72 Jelínek Jáchym Aš 2012 I 00:04:27 4. Kategorie: I nejmladší kluci ročníky narození: 2008 a mladší Délka trati: 400 m 77 Jelínek Martin LK Jasan Aš 2008 I 00:01:54 1. 82 Klepáček Daneček Aš 2009 I 00:02:22 2. 184 Farkaš Filip Aš 2011 I 00:03:20

Více

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol, několikanásobně oceněný UEFA jako nejlepší projekt grassroots. Ve dvou věkových kategoriích do turnaje každoročně nastupuje téměř 85 tisíc chlapců a

Více

CORNY. středoškolský pohár v atletice VÝSLEDKY

CORNY. středoškolský pohár v atletice VÝSLEDKY CORNY středoškolský pohár v atletice 26. ročník VÝSLEDKY okresního kola Stadion 5. ZŠ Pasířská 72 Jablonec nad Nisou 25. září 2007 100m chlapci 1. Hadač Lukáš SŠGS Poštovní 11,7 663 2. Kovařík Radim SPŠT

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok 2013 2014 Základní škola a Mateřská škola Hamry nad Sázavou, příspěvková organizace Hamry nad Sázavou 133 591 01 Žďár nad Sázavou tel.: 775 99 44

Více

VÝSTUPY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ (ČERVEN-ZÁŘÍ 2010) Dotazníky pro děti Dotazníky pro 15+ Dotazníky pro učitele Dotazníky pro vedoucí

VÝSTUPY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ (ČERVEN-ZÁŘÍ 2010) Dotazníky pro děti Dotazníky pro 15+ Dotazníky pro učitele Dotazníky pro vedoucí VÝSTUPY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ (ČERVEN-ZÁŘÍ 2010) Dotazníky pro děti Dotazníky pro 15+ Dotazníky pro učitele Dotazníky pro vedoucí Dotazníky pro děti celkem 3 625 dotazníků různé věkové skupiny (od 5 do

Více

Foxíkovy kroužky ve školním roce 2014/2015

Foxíkovy kroužky ve školním roce 2014/2015 Foxíkovy kroužky ve školním roce 2014/2015 14,00 14,30 15,00 15,30 16,00 16,30 17,00 17,30 18,00 18,30 pondělí herna Muzikál (16,30-17,30) třída Flétna (14,00-14:45) Angličtina - Pokr (15,00-16,30) art

Více

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 1 Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 PROVOZNÍ ŘÁD dle zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného

Více

Hodnocení preventivní akce uskutečněné ve dnech 30.11. 4.12.2009. HROU PROTI AIDS Prevence přenosu HIV a HPV

Hodnocení preventivní akce uskutečněné ve dnech 30.11. 4.12.2009. HROU PROTI AIDS Prevence přenosu HIV a HPV Hodnocení preventivní akce uskutečněné ve dnech 30.11. 4.12.2009 HROU PROTI AIDS Prevence přenosu HIV a HPV 1 Hra proti AIDS je interaktivní projekt primární prevence HIV/AIDS, jehož cílem je, dát mládeži

Více

TJ Sokol Díly 8.5.2013 Běh osvobození - Výsledkové listiny

TJ Sokol Díly 8.5.2013 Běh osvobození - Výsledkové listiny TJ Sokol Díly 8.5.2013 Běh osvobození - Výsledkové listiny ID: M 2008-2013 Kategorie: Předškolní děti 2008 a ml. Hoši 100m 1 46 Cihlář David 2009 Horšovský Týn 00:00:25,00 2 3 Reiniger Ondřej 2008 TJ Sokol

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní soutěž, školní projekt Příroda kolem nás, návštěva galerie L. Kuby v Březnici,

Více

Staňte se partnerem. Sport bez předsudků Sportovně sociální projekt prevence kriminality

Staňte se partnerem. Sport bez předsudků Sportovně sociální projekt prevence kriminality Staňte se partnerem Sport bez předsudků Sportovně sociální projekt prevence kriminality Sport bez předsudků Hlavní cíle projektu popularizace a prezentace sportu jako možnosti využití volného času dětí:

Více

Motivace ke vzdělávání. Naučit se co nejvíce. Naučit se učit sám. Naučit se samostatně myslet. Připravit se na přijímací zkoušky.

Motivace ke vzdělávání. Naučit se co nejvíce. Naučit se učit sám. Naučit se samostatně myslet. Připravit se na přijímací zkoušky. Kategorie: Vybráno dotazníků: Návratnost: Co je pro tebe ve škole důležité? Naučit se co nejvíce. Vyhodnocení dotazníků 8.třída 2 95,2 % Motivace ke vzdělávání Určitě ano 2 6 3 Naučit se co nejvíce. Určitě

Více

SOUTĚŽE DRUŽSTEV. Krajský přebor I Košutka A. Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie. 1. Šachklub Sokol Klatovy A 9 0 2 27 56.0 45

SOUTĚŽE DRUŽSTEV. Krajský přebor I Košutka A. Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie. 1. Šachklub Sokol Klatovy A 9 0 2 27 56.0 45 ROČENKA 2011 40 let od založení klubu KP senorů 2. Karel Liška KP rapid družstev 3. Košutka KP v blesk. hře družstev 2. Košutka Martin Simet vítěz krajského přeboru v kategorii H12 Počet členů oddílu:

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR Školní rok 2013/2014 Kronika Novým ředitelem Základní školy Bor se stal Mgr. Daniel Koblen. Školní rok byl zahájen 2.9.2013 s 340 žáky na dvou stupních, v 15 třídách. Ve všech ročnících

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT VÝSLEDKOVÁ LISTINA ST EDOŠKOLSKÉHO ATLETICKÉHO POHÁRU KRAJSKÉ KOLO ATLETICKÝ STADION UHERSKÉ HRADIŠT 30. ZÁ Í 2010 KATEGORIE DÍVKY Kategorie:divky Výsledková listina disciplíny: Celkové výsledky -družstva

Více

Cvičení z matematiky + SMA. Cvičení z matematiky. Mgr. TRUHLÁŘOVÁ Martina. Mgr. ORŠULÁK Tomáš. Skupina: Týdně hod.: 2

Cvičení z matematiky + SMA. Cvičení z matematiky. Mgr. TRUHLÁŘOVÁ Martina. Mgr. ORŠULÁK Tomáš. Skupina: Týdně hod.: 2 Cvičení z matematiky Mgr. TRUHLÁŘOVÁ Martina Počet žáků: 29 Třída(y): 3.A(17hv),3.B(17hv),7.0(17hv) 1. Balogová Adéla 3.A 2. Benešová Kristýna 3.A 3. Bokrová Andrea 3.B 4. Bubelová Kateřina 7.0 5. Budáková

Více

Hodnotící zpráva. Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy

Hodnotící zpráva. Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy Hodnotící zpráva Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy Projekt Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy podpořený Městem Rakovník byl zaměřen na podporu a zkvalitnění nadstandardních

Více

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKA 2013 - Dívky 2002 Český Krumlov 20.4.2013

Výsledky turnaje. PŘÍPRAVKA 2013 - Dívky 2002 Český Krumlov 20.4.2013 PŘÍPRAVKA 2013 - Dívky 2002 Český Krumlov 20.4.2013 1.Hejnová Julia (SKB Český Krumlov), 9:1 (107:76) 22 b. (1) Bernasová Zuzana (SK Dobrá Voda) 4:2 (2:0/11:8 11:7); (2) Kršíková Eliška (Sokol Štěpánovice)

Více

Tak tu máme poslední číslo časopisu ŽAKO ve školním roce 2013/14.

Tak tu máme poslední číslo časopisu ŽAKO ve školním roce 2013/14. Si Tak tu máme poslední číslo časopisu ŽAKO ve školním roce 2013/14. V posledním čísle se dočtete vše, co se tu událo za poslední půlrok na naší škole. Nebude na škodu, si naše články přečíst, neboť jsme

Více

Přebor Plzeňského kraje

Přebor Plzeňského kraje Ročník 2014-2015 21. Březen 2015 Sokol Kdyně porazil TJ Dobřany a udělal další krůček k postupu. CB Dobřany prohráli i svoje další domácí utkáni, tentokrát se Sokolem Pec p. Čerchovem. O lepší výsledek

Více

2týdenní praxe žáků v oboru obráběč kovů v německých firmách v Rodingu firma DB matic, Stangl a thermo-tec.

2týdenní praxe žáků v oboru obráběč kovů v německých firmách v Rodingu firma DB matic, Stangl a thermo-tec. Podklady do výroční zprávy školní rok 2014-15 Mezinárodní spolupráce 21.10.2014 5 žáků- účastníci pilotního projektu Přeshraniční vzdělávání žáků SOU Domažlice navštívilo chamskou školu a společně poskytli

Více

Přebor Plzeňského kraje

Přebor Plzeňského kraje Ročník 2014-2015 07. Březen 2015 V tabulce družstev po 18 kole nastala jen jediná změna. Havlovice B a Újezd Sv. Kříže si vyměnili svoje pozice. Sokol Kdyně vítězí na Sokolu Plzeň V a odskakuje pronásledovatelům.

Více

Zájmové kroužky 2012/2013

Zájmové kroužky 2012/2013 Zájmové kroužky 2012/2013 1. Kroužek kytary čtvrtek 14:00-15:00 Mgr. Podoláková - určen pro děti, které se naučily základy hry (pokračování loňského kroužku), naučíme se další akordy, rytmy, nové písničky

Více

Čím husité válčili Aneb Mohu si z obyčejného zemědělského nástroje vyrobit účinnou zbraň?

Čím husité válčili Aneb Mohu si z obyčejného zemědělského nástroje vyrobit účinnou zbraň? Čím husité válčili Aneb Mohu si z obyčejného zemědělského nástroje vyrobit účinnou zbraň? garant: Zdeňka Veselá členové expertní skupiny: Vojtěch Machovský Kristýna Mrázková Veronika Sirotková Veronika

Více

Skupina dospělých. Slavia Hradec Králové 2012

Skupina dospělých. Slavia Hradec Králové 2012 Skupina dospělých Slavia Hradec Králové 2012 MČR DRUŽSTVA 2012 7. místo 28. místo Disk Ligy Česká liga klubů: 5. místo Česká liga štafet: D21: 5. místo H21: 20. místo Licence pro rok 2013 E: Jedličková

Více

závod č. 62 Sjezdy v Č. Krumlově + MČRd + 1. ČPž řeka Vltava - Český Krumlov

závod č. 62 Sjezdy v Č. Krumlově + MČRd + 1. ČPž řeka Vltava - Český Krumlov Eskymo verze: 1.5.1 Název závodu: Místo závodu: Pořadatel: SK vltava Český Krumlov Ředitel závodu: Lenka Lagnerová Vrchní rozhodčí: Luděk Roleček Datum závodu: 08.06.14 Číslo závodu: 62 BHZ: 4 Disciplína:

Více

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013 Program: 1) Zahájení: p. Dolejš 2) Volba návrhové komise p. Dolejš 3) Zpráva o činnosti okrsku p. Dolejš 4) Zpráva velitele okrsku p. Odvody 5) Zpráva hospodáře p. Kruml František 6) Zpráva strojníka p.

Více

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava Komenského 810/9 787 01 www.doris.cz Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris počítače příroda Zážitek hudba Zábava Semináře tanec ekologie Tábory zpěv sport

Více

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale 2010 2011 Propozice soutěže celostátní soutěž škol ve florbale kategorie III. - 6. a 7. třída ZŠ IV. - 8. a 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií Praha, srpen 2010 Základní informace o

Více

Zpracovali: Miloslav Chrobák, předseda komise mládeže OVS FM Ing. Lumír Hajdušek, vedoucí soutěže Letní pohár minivolejbalu Ing.

Zpracovali: Miloslav Chrobák, předseda komise mládeže OVS FM Ing. Lumír Hajdušek, vedoucí soutěže Letní pohár minivolejbalu Ing. Zpracovali: Miloslav Chrobák, předseda komise mládeže OVS FM Ing. Lumír Hajdušek, vedoucí soutěže Letní pohár minivolejbalu Ing. Nikola Němcová 1. Šestkový volejbal Všeobecná ustanovení: 1.1. Soutěž řídí

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ZŠ SLOVAN slaví 40. výročí ze Slovanu 2013/2014 Třetí číslo k oslavám ZŠ Slovan Pár řádků k zamyšlení..od patnáctileté žákyně naší školy Dětství a dospělost. Co bylo ve škole,

Více

Anička Glatterová 3.třída

Anička Glatterová 3.třída Anička Glatterová 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně červenec..2-3 Slavní rodáci červen..4 Ročníkové práce.5 Absolventské práce.6 Výlet - Ohře 2014.7 Výlet - Bělá pod Pradědem.8 Výlet Chlum u Třeboně

Více

Mochtínský přespolní běh 37.ročník 8.5.2009

Mochtínský přespolní běh 37.ročník 8.5.2009 Tělovýchovná jednota Sokol Mochtín uspořádala ve spolupráci s Pošumavským sportovním centrem Sport pro všechny v Klatovech Mochtínský přespolní běh 37.ročník 8.5.2009 VÝSLEDKOVÁ LISTINA Žactvo předškolní

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

Metodický materiál pro 2 hodinovou výuku. Specifika Života Se Sluchovým Postižením

Metodický materiál pro 2 hodinovou výuku. Specifika Života Se Sluchovým Postižením Metodický materiál pro 2 hodinovou výuku Specifika Života Se Sluchovým Postižením Sluch Motto: Cesta k porozumění leží před námi. Téma: : Život se sluchovým postižením em hodiny je rozšířit a upřesnit

Více

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Ročník: I. Základy společenských věd Vzdělávací oblast: Společenskovědní vzdělávání Vzdělávací obor: Základy

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více