drbálek Vítězové vybíjené v kraji II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Základní škola Horšovský Týn

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "drbálek Vítězové vybíjené v kraji II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Základní škola Horšovský Týn"

Transkript

1 drbálek Základní škola Horšovský Týn II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Vítězové vybíjené v kraji

2 Žáci naší základní školy byli úspěšní ve vědomostních olympiádách i sportovních kláních Blíží se konec školního roku a tím i bilancování výsledků školy. Nejlepší žáci Základní školy v Horšovském Týně dosáhli ve školním roce 2008/2009 velmi pěkných výsledků ve vědomostních soutěžích a vítězili i ve sportu. Dům dětí a mládeže v Domažlicích pořádá soutěže tzv. olympiády v předmětech, které se učí na základních školách. Úplné základní školy (H. Týn, Domažlice, Kdyně atd.) se podílejí téměř na všech soutěžích. Matematická, chemická a fyzikální olympiáda někdy svou náročností odrazují a žáci některých úplných škol raději letos nesoutěžili. Naši chlapci a děvčata se i v přírodovědných olympiádách zúčastňují pravidelně a dosahují velmi dobrých výsledků. Žáci věnují spolu se svými vyučujícími učiteli spoustu času na rozšíření vědomostí v daných oborech. V jazycích si připravují konverzační témata, v naukách využívají internet a procvičují příklady z minulých roků. V biologii vypracovávají písemnou práci, provádí praktický biologický výzkum s nákresy a závěry šetření. Matematická, fyzikální a chemická olympiáda se vesměs bez pravidelné celoroční práce nedá s úspěchem zakončit. Naši žáci jsou velmi dobří i ve sportovních turnajích a atletických soutěžích. Tady se zúročuje celoroční práce v zájmových kroužcích a nácvik na hodinách tělesné výchovy. PS Některé výrazné úspěchy našich žáků: Vědomostní soutěže (olympiády) Německý jazyk (paní učitelka Páleníková) Olga TŘEŠTÍKOVÁ (8. C, 1. místo okresní kolo, 4. místo v krajském kole) Zuzana VIDLÁKOVÁ (7. C, 2. místo v okresním kole) Tomáš NOVÁK (7. A, 3. místo v okresním kole) Anglický jazyk (paní učitelka Radějová) Patricie CÍSLEROVÁ (9. A, 1. místo v okresním kole, 3. místo v krajském kole) Matematika (pan učitel Vostracký) Julie ČEJKOVÁ (1. místo v mezinárodní matematické soutěži Klokan 2. a 3. tříd) Fyzika (paní učitelka Straková) Lucie BARNÁŠOVÁ (8. A, 3. místo v okresním kole) Biologie (paní učitelka Lillová) Nikola LAHODOVÁ (7. C, 5. místo v okresním kole) Zeměpis (paní učitelka Hulcová) Dominika RADOVÁ (6. A, 5. místo v okresním kole) Zdravověda Hlídky mladých zdravotníků (paní učitelky Jana Fialová, Monika Lillová) okres 1. místo, kraj 2. místo starší žáci hlídka 9. A (Pohančeníková Lenka, Jurková Eva, Hájková Klára, Šporerová Olga, Fischerová Monika) okres 2. místo 2. hlídka (Mareš Josef, Vlčková Monika, Rubáš Štěpán, Kracíková Lucie, Anderlová Markéta) okres 3. místo mladší žáci5. třída (Popovič Martin, Hrbáčková Kristýna, Henclová Hanka, Vlčková Tereza, Voráčová Tereza)

3 Sport Vybíjená (paní učitelky Marie Novotná, Jitka Krbcová, Martina Novotná) 1. místo v okrese i kraji 5. A (Havlíček Tomáš, Bašta Martin, Štrébl Roman, Havlík Vojtěch, Čížek Jan, Kubáčková Jitka, Idartov Elizhabeth, Marek Josef, Kozák Radek, Merunka Patrik, Malý Ondřej, Kuchař Jan Atletický čtyřboj (pan učitel Záhoř) okres 1. místo, kraj 6. místo Pohár rozhlasu 1. místo v okrese obou soutěží se účastnily starší žákyně (Jurková Eva, Korečková Edita, Volkmannová Julie, Malá Tereza, Štréblová Vendula) Atletický čtyřboj (pan učitel Bílek) okres 2. místo mladší žáci (Virka František, Klauber Luboš, Lavrinčik Vojtěch, Vogeltanz Jiří, Novák Tomáš) Minikopaná (pan učitel Bílek) okres 3. místo (Žáček Miroslav, Váchal Ondřej, Rada Jakub, Peteřík Pavel, Peteřík Tomáš, Frček Ladislav, Fiala Martin, Lehner Tomáš, Mothejzík Ondřej, Svoboda Jonáš) MacDonalds Cup (pan učitel Vostracký) okres 5. místo starší (4. a 5. třída) i mladší žác i (2. a 3. třída) Účastníci vědomostních soutěží: Novák (Nj),Podlipský (Děj), Lehner (Děj), Vidláková (Nj), Třeštíková (Nj), Císlerová (Aj), Barnášová (Fyz), Radová (Zem), Lahodová (Př), Marešová (M), Foltýnová (Zem), Lavrinčík (M), Rubáš (Př)

4 Otázky pro naše olympioniky 1. Máš předmět, v kterém jsi soutěžil, rád a z jakých důvodů? 2. Co ti dala příprava a účast na vědomostní olympiádě? Jak soutěž hodnotíš pro svůj vývoj a vztah k předmětu? 3. Musel jsi se naučit něco navíc? 4. Musel jsi překonávat hodně překážek a napřít svou vůli pro dosažení úspěchu? 5. Jaký máš pocit po absolvování soutěže? Jsi spokojen se svým umístěním? Na naše otázky odpovídali tito žáci: Patricie Císlerová (Aj 1. místo v okrese, 3. místo v kraji), Olga Třeštíková (Nj 1. místo v okrese, 4. místo v kraji), Zuzana Vidláková (Nj 2.místo v okrese), Lucie Barnášová (Fyz 3. místo v okrese), Nikola Lahodová (Biolog. 5. místo v okrese), Dominika Radová (Z 5. místo v okrese), Štěpán Rubáš (Biolog. 7.místo v okrese). Odpovědi na první otázku: Patricie: Ano mám, angličtina je dnes velmi důležitá, hlavně pro cestování a komunikaci. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Němčina mě baví, s jazykem nemám problém. Máme výbornou paní učitelku, která pro nás připravuje zajímavé hodiny. Ano mám, protože mi umožňuje dorozumět se s ním tam, kde se jím mluví. Tento předmět (fyziku) mám ráda. Ve fyzice se každý může dozvědět spoustu zajíma vých věcí. Stačí si je jen správně představit a poslouchat výklad. Pak člověka baví a zdá se mu lehká. Ano, přírodopis mám velice ráda. Je velice zajímavý i zábavný. Také paní učitelka Lillová, kterou máme na přírodopis, nám hodinu zpestřuje a velice naučí. Dominika: Ano, zeměpis mě baví, protože to není jenom o tom naučit se hlavní města různých států, ale dozvědět se, jak se žije v ostatních zemích, jaké jsou ve světě problémy a jiné zajímavosti. Štěpán: Ano mám. Já jsem byl na biologické olympiádě. Přírodopis mám rád z toho důvodu, že nesedíme pořád jenom v lavici, ale děláme zajímavé laboratorní práce a chodím i na přírodopisný kroužek. Myslím jsi, že velký podíl na tom, že mě přírodopis baví, má paní učitelka Lillová. Vše dobře vysvětlí, a když jsme hodní, podá nám výklad ve formě skupinové práce.

5 Odpovědi na druhou otázku: Patricie: Tím že jsem se učila nad rámec školních hodin, obohatila jsem si především slovní zásobu. Také jsem měla možnost porovnat své znalosti s ostatními. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Přiučila jsem se hodně věcí. Vyzkoušela jsem si soutěž v cizím prostředí. Určitě mně tato zkušenost pomohla. Byla to dobrá zkušenost, byla jsem tam s přáteli a paní učitelkou, která nás podporovala. Určitě větší sebevědomí. Dřív bych ani nepomyslela na účast na olympiádě. Ale všichni moji známí mě podporovali, což mi pomohlo. Rozšířila jsem si svoje vědomosti, dozvěděla jsem se spoustou nových věcí. Dominika: Tak určitě hodně nových zkušeností a chuť k soutěžení. Vztah k předmětu mám už od začátku školního roku velmi dobrý a olympiádou se to nijak nezměnilo. Štěpán: Příprava na olympiádu mi dala hodně, zdokonalil jsem se v poznávání živoči chů a rostlin. Soutěž tedy okresní kolo na to, jak jsme se připravova-li, bylo, musím říct dost těžké. Tam nám řekli, že i vyšší kategorie to měly lehčí. Odpovědi na třetí otázku: Patricie: Samozřejmě jsem se chtěla na soutěž co nejlépe připravit, proto jsem se učila hlavně slovíčka a vyjadřování. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Jistě. Musela jsem se naučit 10 témat- rozšířit si slovní zásobu. Všechno bylo opakování, jen pár slovíček jsem se musela doučit. V několika úkolech z minulých let olympiády jsem narazila na nové pojmy. Takže ano musela jsem se učit navíc. Ano. Museli jsme se učit spoustu rostlin a živočichů. Dominika: Navíc? Ne tak to určitě ne, v každé věkové kategorii bylo zařazeno jen to, co se probírá ve škole. Štěpán: No, musel jsem se hlavně naučit vše o pokojových rostlinách a asi kolem 70 druhů rostlin a 60 druhů živočichů na poznávací test. Plno otázek tam bylo celkově shrnuto ze sedmé a šesté třídy

6 Odpovědi na čtvrtou otázku: Musel jsi překonávat hodně překážek a napřít svou vůli pro dosažení úspěchu? Patricie: Jedinou překážkou, na kterou si vzpomínám, byl asi autobus, který mi frnknul před nosem. A to na okresní i krajskou olympiádu. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Snažila jsem se co nejvíce, protože byla velká konkurence. Ne, ze soutěže jsem byla hodně nervózní, ale jsem ráda, že jsem se jí zúčastnila. Hlavní překážkou bylo spíš nachlazení než úkoly. Ale nakonec jsem vydržela. Ne,zase až tak jsem to nebrala. Chtěla jsem olympiádu zkusit. Dominika: Já už od malička ráda soutěžím. Tahle olympiáda byla vlastně taky taková soutěž. Takže stačilo k tomu přidat trošku toho, co mám v hlavě a šlo to samo. Štěpán: Musel jsem se hodně překonat a zatnout zuby a učit se. Paní učitelka Lillová nás na olympiádu připravovala každou středu. Odpovědi na pátou otázku: Jaký máš pocit po absolvování soutěže? Jsi spokojen se svým umístěním? Patricie: Ano, jsem spokojená. Na závěr bych chtěla poděkovat paní učitelce Radějové, která mi velmi pomohla s přípravou. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Měla jsem radost, že jsem se dostala až do krajského kola, poznala jsem, že musím své znalosti stále prohlubovat a s umístění jsem spokojená. Chtěla bych ještě poděkovat paní učitelce Páleníkové za skvělou přípravu. Nečekala jsem, že se umístím na tak skvělém místě a budu ráda, když se ještě někdy do takové soutěže dostanu. Dalo by se říci, že jsem si oddychla. Kdo by nebyl u soutěžení nervózní? Většina lidí doufá, že se umístí, ale nespoléhají na to. Já jsem se svým umístěním spokojená, i když mi někteří říkali, že to mohlo být lepší Na závěr bych chtěla poděkovat paní učitelce Strakové, jelikož bez její důvěry a pomoci bych to tak nezvládla. No, byla jsem pátá. S tím místem jsem hodně spokojená, ale chyběly mi tři body na to abych byla třetí, což mi trochu vrtá hlavu, ale páté místo je super. Dominika: Mám z toho dobrý pocit, protože jsem si mohla dokázat, jak na tom jsem se zeměpisem. Umístění mohlo být i horší, takže jsem ráda, že jsem to zvládla alespoň takhle. Štěpán: Pocit ze soutěže mám velice dobrý. Jelikož jsem si to tam jel vyzkoušet a abych pravdu řekl, tak jsem se svým výsledkem velice spokojený, protože 7. místo z 19 je docela dobré. Děkujeme všem našim spolužákům za odpovědi. Redakce

7 Hlídky mladých zdravotníků vítězí Zdravotnický kroužek naší školy má dlouholetou tradici. Svoji poctivou celoroční přípravu zúročili tři hlídky v měsíci květnu na okresní soutěži HMZ (hlídek mladých zdravotníků) v Domažlicích. V kategorii mladších se hlídka našich páťáků ve složení Martin Popovič, Kristýna Hrbáčková, Tereza Vlčková a Tereza Voráčova umístila z 15 hlídek na vynikajícím 3. místě. Starší kategorii zdravotníků reprezentovaly hlídky dvě. O 2 body za vítězi se na velmi dobrém místě umístila hlídka složená ze dvou deváťáků (Pepa Mareš, Monika Vlčková) a tří sedmáků (Štěpán Rubáš, Markéta Anderleová a Lucie Kracíková). Naprosto suverénně obhajovala hlídka 9. A (Lenka Pohančeníková, Eva Jurková, Klára Hájková, Olga Šporerová, Monika Fischerová). Již třetím rokem obsadila 1. místo a opět hájila okres Domažlice na krajské soutěži v Klatovech. Skončila na druhém místě. ŠR

8 Starší žákyně zářily na Atletickém čtyřboji i Poháru rozhlasu Dne 7. května se konal atletický čtyřboj v Domažlicích. Soutěžili jsme v těchto disciplínách: 60m, 800m, 1000m, skok do dálky, skok do výšky, hod míčkem, vrh koulí. Bylo tam 9 týmu z jiných škol okresu Chlapci, kteří nás reprezentovali v Domažlicích, skončili na pěkném 4. místě. Soutěžili ve složení: Miroslav Žáček, Tomáš Vogeltanz, Josef Rada, Pavel Peteřík. Dívky v okrese zvítězily a postoupily do krajského kola, které se konalo v Tachově 19. května Zvítězily v okrese i v Poháru rozhlasu. V krajském souboji lehkoatletických družstev jsme skončily na 6. místě z devíti zúčastněných kolektivů. Družstvo tvořila tato děvčata naší školy: Edita Korečková, Eva Jurková, Tereza Malá, Julie Volkmannová, Vendula Štréblová VŠ

9 Airsoft nás baví V našem týmu hraje Frk, Damián, Lehny, Dennis, Albík(občas). Jezdíme hrát po našem okrese a občas i po ČR. Nejlepší z našich hráčů je Ladislav Frček (Frk) a naše hvězda Tomáš Lehner. S Lehnym je sranda, ten je taková veselá kopa a člověk se s ním nenudí, má bezva nápady a strašně dobrou mluvu (cha,cha,...). Ale nejlepší je, když si jdeme jen tak hrát na vojáčky (místo softu) to je lehni kápoš a jsme ve vietnamské džungli. Zdraví vás člen skupiny horšovskotýnského klubu airsoft. Chcete zažít obdobu střelecké bitvy? Je to snadné: nakupte si pistol na kuličky, maskáčové oblečení a hlavně brýle. Bez brýlí nemůžete hrát. No a to je asi všechno nejnutnější. Užijete si soft. Náš velitel je Frk, to je pak při hře nářez. No co dodat, Frček je bezva kámoš a fakt za všechny peníze. Dennis přijde, i když právě nemá úplně čas, moc se na hru těší. Prostě si užíváme bezva partu. Tak softu zdar! DŘ 48 dětí hrálo kuličky 5. dubna 2009 proběhl na škole 1. ročník školní kuličkiády. Kuličkiáda, pořádaná redakcí našeho školního časopisu u žáků sklidila nečekaný úspěch. Tradiční českou jarní hru si přišlo zahrát 48 dětí naší školy. Pan prezident Českého kuličkového svazu řekl: U hráčů kuliček platí čím starší, tím lepší. Tady je to jako s vínem. To v našem případě neplatilo, nejvíce bylo nejmladších žáků. Krásné první místo obsadil Matěj Kmetík ze 4.A Na druhém místě skončil favorit soutěže Jan Šimůnek ze 7. A. A na třetím místě se umístila také jedna z redaktorek našeho časopisu Lenka Remešová z 8. C. LR

10 Policistka má smysl pro humor Při Integrovaném záchranném dnu jsme hovořili s mluvčí domažlické policie paní Čejkovou. Jaká je náplň Vaší práce? Jsem tisková mluvčí domažlické policie a poskytuji informace o činnosti Policie ČR sdělovacím prostředkům. Jaký byl váš nejakčnější zásah? Nejakčnější zásahy jsou většinou krádeže vozidel a jejich dopadení. Setkala jste se někdy s nějakým vtipným případem? Nejvíce jsme se zasmáli u případu dvou sousedů. Jsou sousedé, kteří udržují přátelství, ale i kteří se v lásce nemají. My jsme se setkali s těmi, co se v zrovna v lásce moc nemají. Jednou si jeden soused opakovaně zkracoval cestu do hospody přes sousedovu zahradu, ale to se nelíbilo vlastníkovi zahrady a tak si vymyslel plán, jak souseda nachytat. Napadlo ho, že na cestě, po které soused chodil do hospody, vykope velkou jámu. Po vydařené práci si sám zašel na jedno pivečko. Kamarádi ho však opili, a když se vracel domů, chytil se do své vlastní pasti. Spadl do vlastnoručně vykopané jámy. Tento případ nám znázornil dokonale české přísloví:,,kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Chtěla jste být už od dětství policistkou? Policistkou jsem od dětství být nechtěla, ale stala jsem se jí až ve dvaceti letech. Co vás na této práci policistky nejvíce baví? Nejvíce asi práce s lidmi. Jaký druh zbraně vlastníte? Vlastním zbraň ČZ COMPAKT ráže 9mm Luger. Vlastníte nějaký odznak (za statečnost.)? Vlastním medaili za věrnost. Jaký máte názor na nové policejní automobily a jste s nimi spokojeni? Jsme s nimi velmi spokojeni. Mají špičkové vybavení a jsou velmi rychlé. NF+MK Do Puclic přijeli veteráni 2. světové války Ve vesnici Puclice dne 25. dubna od 13:00 do 17:00 probíhala výstava k osvobození obce americkou armádou. Akce byla u tvrze, kde je nyní obecní úřad s mateřskou školkou. Na místě byla munice, zbraně, motorka a auta i členové klubu veteránů v uniformách, stejně jako výzbroj z 30. let minulého století. Byly zde i dobové fotografie z nedalekých měst a vesniček jako jsou: Staňkov, Horšovský Týn, Křenovy, Semošice a již zmíněné Puclice. Vybavení bývalých německých a amerických vojsk zde bylo také, od plechovek s arašídy po krabičky s jedem. Legendární zbraně jako jsou Mp40 a M1Carabine, Thompson byly také k prohlédnutí a osahání. Kdo chtěl, dal dobrovolné vstupné a mohl si koupit i něco k jídlu i pití. Vozidla zde byla sice jen dvě, ale zase jste se mohli s nimi nechat svézt. Tato akce se mi velice líbila. RS

11 Madagaskar podle,,čtvrťáků Pokud jste poslední dobou zavítali do 1. patra budovy ZŠ v Horšovském Týně, mohli jste si prohlédnout hrdiny oblíbeného animovaného filmu Madagaskar v 3D verzi. Lépe řečeno v krabicové a kartonové verzi. Všichni zvířecí hrdinové jsou našim dílem žáků 4.A. Pracovali jsme na nich při hodinách výtvarné výchovy pod vedením p.uč. Krbcové. Ta původně přišla s nápadem udělat z krabic několik náhodně vybraných zvířat. Když však vznikla žirafa a poté zebra, napadlo nás, že právě tahle dvě zvířata jsou spolu s dalšími hrdiny výše zmíněného filmu. A tak k žirafákovi Melmanovi a zebře Martymu postupně přibyl lev Alex, hrošice Glorie a všudypřítomní tučňáci. Celý náš,,krabicový program završila palma s vychytralou opicí. Při společném vyrábění jsme museli přemýšlet, jak které zvířátko co nejlépe z krabic sestavit, vzájemně spolupracovat a umět se mezi sebou dohodnout na společném postupu. Velkou odměnou nám bylo to, že jsme něco společně dokázali a že se to ostatním líbí. V neposlední řadě musíme poděkovat i všem, kteří nám ve svých obchodech nechávali krabice a kartonové válce. děti ze 4.A ZŠ Horšovský Týn Čtvrťáci a páťáci mají dobrou trefu, probojovali se do republiky Ve dnech 8. a 9. června proběhlo v Pecce v Podkrkonoší 1. republikové finále ve vybíjené. Této soutěže se zúčastnili i žáci 4. a 5. tříd naší základní školy. Vítězně prošli okresním kolem v Domažlicích a pak i krajským kolem konaným v Plzni. Už samostatná cesta do Pecky byla pro nás velmi náročná svou délkou. Po příjezdu jsme byli ubytováni ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách. Hned odpoledne nás čekaly první zápasy ve skupině. Po prvním dnu jsme byli ve své skupině na 2. místě. Druhý den ráno nás však čekala domácí Pecka. Po tvrdém zápolení jsme nakonec soupeři podlehli a tento výsledek nás vyřadil z bojů o místo. O zbývajících 8 míst se strhla obrovská bitka, a proto 10 místo je pro nás velkým úspěchem. Pobyt ve sportovním areálu Pecka jsme si moc užili. Seznámili jsme se s novými kamarády z celé republiky a zahráli si vybíjenou na vysoké úrovni, což účast na republice samozřejmě vyžadovala. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a vedení školy za to, že nám umožnilo se této zajímavé akce zúčastnit. Děkujeme našim učitelkám paní Jitce Krbcové a paní Martině Novotné, že s námi jely a vedly nás po dobu všech utkání. Soutěžní tým ZŠ Horšovský Týn

12 Vtipy Hádanky Jdou dvě myšky pralesem, když vtom nad sebou uvidí netopýra. Jedna z nich uvažuje: Až budu velká, taky se dám k letectvu. Muž cestuje s papouškem. Na celnici na něj celník: Clo se neplatí pouze za vycpaná zvířata. Skot se zamyslí a papoušek na něj: Nedělej blbosti a zaplať. Víte, jaká tři slova slyší žralok nejraději?. Muž přes palubu! Jaký je rozdíl mezi klokanem a člověkem? Klokan si může vyskakovat i s prázdnou kapsou. Proč kostlivci neskákají BUNGEE-JUMPING?. Protože na to nemají žaludek! Vykoukne krokodýl z vody na rybáře a ptá se: Berou, berou? Kdepak, ani ťuk. Tak se na ně vykašli a pojď se vykoupat! Dva veterináři úspěšně dokončili operaci slona a vychvalují se: Teda Franto, já bych nečekal, že se nám tam nezatoulá žádnej nástroj. Jo Pepo, to ani já ne, ale zajímalo by mě, kde je sestřička!? Vyřešte si sudoku Redakce Drbálku šéfredaktoři: L. Remešová členové: V. Štréblová, O. Mothejzík, A. Hrubý, P. Karban, Z. Korpáš, Š. Rubáš, Z. Havlík, V. Tomanová, J. Opatrný,A. Matulka, D. Říha, P. Šperl, V. Korunka, R. Soukup, M. Jurgovský, J. Šimůnek, A.Leroch, M. Steiner, O. Třeštíková,, M. Krausová, N. Foltýnová

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová KLOKAN Mezinárodní soutěž Klokan je mezi našimi studenty velmi oblíbená, o čemž svědčí už tradiční masová účast. Letos se jí zúčastnilo 149 studentů, 78 v kategorii Kadet, 38 v kategorii Junior a 33 v

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Název soutěže. v ústředním (celorepublikovém), příp. v mezinárodním kole. v okresním kole

Název soutěže. v ústředním (celorepublikovém), příp. v mezinárodním kole. v okresním kole Název školy Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 - příspěvková organizace Přehled umístění žáků školy v soutěžích ve školním roce 2010/2011 umístění Název soutěže v okresním kole oblastním) (nebo Soutěže

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Nováčci v řadách čtenářů naší školy

Nováčci v řadách čtenářů naší školy 4 Nováčci v řadách čtenářů naší školy Pasování žáků 1. tříd 11.1.2011 Na naší škole se již stalo tradici ze prvňáčci kteří se půl roku učí číst pak předvádějí své dovednosti svým i rodičům svých spolužáků.

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

Zeměpisná soutěž Eurorebus

Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Vynikajícího úspěchu dosáhli naši studenti ve Veřejném krajském kole soutěže Eururebus, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Studenti Tereza Weissmannová, Albert Štěrba a Matěj

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role.

Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role. Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role. Žáci tak Umožnili svým učitelům vrátit se do dětství a usednout do

Více

MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 3. číslo 4. ročník

MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 3. číslo 4. ročník MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 3. číslo 4. ročník OBSAH 1. Úvodem 2. Literární tvorba 3. Akce 4. Závěrem 1. ÚVODEM Milé čtenářky a čtenáři, máte před sebou poslední číslo našeho

Více

Augustínek. MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem

Augustínek. MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem Augustínek MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem Letní tábor ve Sv. Dobrotivé, 2012 Školní družina 2 Augustínek, 2012 VYCHOVÁVAT MÁ BÝT RADOST! Milí rodiče a přátelé naší školy sv.

Více

Jsme v Evropě. U nás doma v České republice. Je sedm hodin ráno. Maminka v kuchyni připravuje snídani a volá: Aničko, vstávat! Volá už potřetí.

Jsme v Evropě. U nás doma v České republice. Je sedm hodin ráno. Maminka v kuchyni připravuje snídani a volá: Aničko, vstávat! Volá už potřetí. Jsme v Evropě. U nás doma v České republice. Je sedm hodin ráno. Maminka v kuchyni připravuje snídani a volá: Aničko, vstávat! Volá už potřetí. Aničce se z jejího pelíšku moc nechce. Jsme v Africe. Je

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

7. ZŠ - naše úspěchy 2004-2014

7. ZŠ - naše úspěchy 2004-2014 7. ZŠ - naše úspěchy 2004-2014 Obsah Sportovní... 2 Přírodní vědy... 11 Společenské vědy... 15 Ostatní... 17 Pro přesun klikněte na požadovanou kategorii. Sportovní 14.10.2014 2.místo, kraj Přespolní běh

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 ŠKOLTÝN Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 Obsah 1. Lyžařský výcvikový kurz 2. Tři králové, zápis do 1. třídy 3. Zimní škola v přírodě 4. Vánoční laťka, florbal starší dívky

Více

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING Školní časopis ZŠ Vyškov, Nádražní 5 Září říjen 2006 Tradiční exkurze našich žáků a učitelů do Prahy. V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO

Více

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš Již tradicí se stala naše účast v republikovém finále zeměpisné soutěže EUROREBUS. I tentokrát jsme se vydali se skupinkou studentů 5.C Matějem Vaňkem, Albertem Štěrbou a Terezou Weismanovou o den dříve

Více

Soutěže v průběhu školního roku

Soutěže v průběhu školního roku Soutěže v průběhu školního roku ZŠ považuje podporu a rozvíjení nadání, a to ve společenskovědních, přírodních a technických předmětech, sportovních soutěžích, za jednu ze svých hlavních priorit. Tomu

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013 Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 školní rok 2012/2013 Značení soutěží: mezinárodní kolo celostátní kolo okresní kolo Celosvětová soutěž mladých vědců Intel ISEF Marek Novák mezinárodní

Více

Sportovní aktivity - 23-

Sportovní aktivity - 23- Sportovní aktivity Na škole pracuje Školní sportovní klub v čele s předsedou a absolventem školy Mgr. Šimonem Lánským. Počet členů je 42. Celoročně pracuje v rámci tohoto klubu volejbalový kroužek studentek.

Více

Redakce: pour féliciter 2012

Redakce: pour féliciter 2012 Redakce: Jakub Meinlschmidt, 6. B Jana Kučerová, 6. B Natálie Slováková, 6. B Markéta Novotná, 6. B Šárka Blažejovská, 6. A Mirka Kunešová, 6. A Hana Gavlíková, 6. A Veronika Makovcová, 7. C Klára Jurenková,

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Září 29. 8. 31. 8. GO KURZ třídy 1. A 31. 8. 2. 9. GO KURZ třídy 1. C 1. 9. zahájení nového školního roku 5. 9. 11. 9. poznávací zájezd do Anglie

Více

Vážení čtenáři, spolužáci a učitelé!

Vážení čtenáři, spolužáci a učitelé! Časopis žáků třídy 4.A Základní školy BRONZOVÁ Vychází občas a podle nálady R O Č N Í K 1, V Y D Á N Í 1 4.A 1. Ú N O R A 2 0 1 1 Uvnitř tohoto vydání: Člověk a příroda Srdce-náš život Jak to vidíme Školní

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2014/2015

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 7. 10. Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Filip Parkan 2. místo Ondřej Linhart 3. místo Ladislav Drápal 4. místo Karel

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Adélka Kavková 3.třída

Adélka Kavková 3.třída Adélka Kavková 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně - leden.. 2 Výlet do mýdlárny. 3 Hrátky s čerty.....4 Hurá do kina 5 Prvňáčci v Betlémské kapli 6-7 Adventní dílny ve fotografii.8 Úspěch na IT olympiádě

Více

Školní noviny. 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská

Školní noviny. 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská Školní noviny 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská Redakční rada, reportéři a technická podpora: Zaměstnanci školy: Paní učitelka Ludmila Fraňková Paní

Více

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH Současný svět nabízí dětem mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Bohužel už je pryč doba, kdy jsme na každém hřišti viděli několik spontánně hrajících si dětí, pro

Více

V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin)

V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin) V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin) Malé krůčky k bezpečné cestě do školy Již čtvrtým rokem působí na naší škole rodičovská dopravní skupinka, která se snaží

Více

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI představuje letní adaptační kurz pro žáky z Vietnamu i z Čech PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI 11. 8. 15. 8. 2014 Jizerské hory penzion U Kačáka Obsah: 1. Cíl projektu 2. Realizace projektu Přípravná

Více

ŽIJ SPORTEM NEZÁVISLÝ OBČASNÍK

ŽIJ SPORTEM NEZÁVISLÝ OBČASNÍK ŽIJ SPORTEM NEZÁVISLÝ OBČASNÍK Naše sportovní redakce se věnuje reportážím, postřehům a perličkám z akcí a soutěží Sportcentra Labe. Začtěte se s námi... ATLETIKA: Na atletice nás trénuje paní učitelka

Více

2010/11 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník

2010/11 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník 2 2010/11 cena 5 Kč Úvodník V mimořádném čísle školního časopisu jsme připravili několik zajímavostí, fotografií a informací o tom, co jsme během školního roku ve vyučování Super Nature s našimi žáky prožili.

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ září-říjen 2015 Na Maliné. SEZNAMOVACÍ A EKOLOGICKÝ POBYT Také letos se vypravili

Více

AŤ SE. 2. číslo 2011

AŤ SE. 2. číslo 2011 AŤ SE 2. číslo 2011 VÍ Úvodník Milí čtenáři a čtenářky časopisu Ať se ví! V tomto čísle na nás čeká spoustu nového. Dočtete se zde o turnaji ve florbale a přehazované. Dozvíte se, jak vypadalo vystoupení

Více

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Dne: Předmět a kategorie Školní kolo/okrskové kolo Okresní kolo Krajské kolo Matematika MO kat. A 1. Miroslav Novotný není 49. Barbora Kottová 2. Barbora Kottová

Více

Daniela Zábojníková a Patrik Bída

Daniela Zábojníková a Patrik Bída Staronový král a nová královna V loňském roce se ve spolupráci Šachového oddílu Kunovice a obou kunovických škol uskutečnil první ročník turnaje nazvaného O šachového krále a královnu Kunovických škol.

Více

Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné

Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné Redakce se představuje Krčíňoviny poprvé vyšly v roce 2005. Od té doby se začala pravidelně scházet redakce Krčíňovin a prvním úkolem bylo najít

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

21 Seznam příloh. Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích. Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka. Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech

21 Seznam příloh. Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích. Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka. Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech 21 Seznam příloh Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech Příloha č.4 - Ocenění školy za charitu Příloha č.5 Návštěva

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 28 Obsah: Slovo ředitele školy, zahájení školního roku, dětské tvorba, vyhodnocení sběru. Září 2010 TOCHOVICE 76 262

Více

Hodnocení oblastního Gala Cupu juniorek 17. května 2009, areál BVC Pňov Předhradí

Hodnocení oblastního Gala Cupu juniorek 17. května 2009, areál BVC Pňov Předhradí Hodnocení oblastního Gala Cupu juniorek 17. května 2009, areál BVC Pňov Předhradí V neděli 17. května pořádal BVC Pňov Předhradí úvodní turnaj sezóny 2009 pro juniorky z Čech. Byl jím oblastní Gala Cup

Více

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 IČ: 22832611, tel./fax: +420 325643312, čís. bank. účtu: 152777556/0600 Zpráva o činnosti v roce 2013 Vypracovala: Mgr. Monika

Více

Ga Ma Ja!! ČTĚTE NÁS!! Obsah čísla:

Ga Ma Ja!! ČTĚTE NÁS!! Obsah čísla: !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA Je zde další číslo našeho oblíbeného časopisu GA-MA-JA a s ní další pořádná porce článků, které pro vás vytvořil tým mladých Ga-ma-jáků. Jak možná víte, nedávno

Více

Autorky : Luss Merhautová & Baruš Vosk

Autorky : Luss Merhautová & Baruš Vosk červen 2012 Závěrem školního roku probírali žáci devátých ročníků v hodinách slohu publicistické útvary a dostali za úkol napsat konkrétní typ článku a ze všech pak sestavit jedno mimořádné číslo školního

Více

Letní jazyková škola 2015. Závěrečná zpráva projektu

Letní jazyková škola 2015. Závěrečná zpráva projektu Letní jazyková škola 2015 Závěrečná zpráva projektu Cíl projektu Znalosti cizích jazyků jsou důležitou investicí do budoucnosti dítěte. Hrají velkou roli nejen při výběru zaměstnání, ale i pro integraci

Více

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček Časopis dětí z DD Opava Dětský domováček Září 2015 0 Úvodník Stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přišel první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází i váš dětský

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

VÝSTUPY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ (ČERVEN-ZÁŘÍ 2010) Dotazníky pro děti Dotazníky pro 15+ Dotazníky pro učitele Dotazníky pro vedoucí

VÝSTUPY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ (ČERVEN-ZÁŘÍ 2010) Dotazníky pro děti Dotazníky pro 15+ Dotazníky pro učitele Dotazníky pro vedoucí VÝSTUPY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ (ČERVEN-ZÁŘÍ 2010) Dotazníky pro děti Dotazníky pro 15+ Dotazníky pro učitele Dotazníky pro vedoucí Dotazníky pro děti celkem 3 625 dotazníků různé věkové skupiny (od 5 do

Více

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Ekvádoru? K tomu, co vymyslíte, můžete namalovat i obrázek.

Více

VII. ročník futsalového turnaje

VII. ročník futsalového turnaje ZŠ a MŠ Damníkov VII. ročník futsalového turnaje Kdy? středa 20.3. 2013 od 13:00 Kde? velká tělocvična Kdo? žáci, žákyně (od 4. do 9. třídy) ZŠ a MŠ Damníkov. Lze vytvořit jakékoli týmy (chlapecké, dívčí,

Více

Kamil Lukáš Zach, 7. tř.

Kamil Lukáš Zach, 7. tř. Dne 16.4. 2014, den před Velikonočními prázdninami, učitelé uspořádali program. Na jednotlivých stanovištích jim pomáhali žáci 9. třídy. Na začátku hodiny jsem dostal papír. Byli na něm napsáni členové

Více

Krajské kolo. Dopravní soutěže mladých cyklistů. Sokolov 19. května 2011

Krajské kolo. Dopravní soutěže mladých cyklistů. Sokolov 19. května 2011 Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Sokolov 19. května 211 Dopravní soutěž mladých cyklistů je zákonitým vyvrcholením přípravy na bezpečnou účast v silničním provozu. Ve čtvrtek 19. května 211

Více

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná 15.6.2013. Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš.

Ráda bych tě pozvala na svou narozeninovou oslavu která se koná 15.6.2013. Sraz je ve Stromovce ve 12:00. Doufám že přijdeš. Julie Kubrychtová Milady Horákové1 Praha 17000 Kateřina Hejlíková Studentská2 Praha 16000 Selma Faustusová Kaprova3 Praha 11000 Tereza Vogničová Milady Horákové4 Praha 17000 Dominika Juričková Studentská5

Více

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA. Přespolní běh. Malá kopaná

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA. Přespolní běh. Malá kopaná Filuta školní časopis 2.čtvrtletí Základní škola Bochov, Okružní 367, 364 71 Bochov Žirafy Při hodině výtvarné výchovy jsme vyráběli koláž-žirafy. Utvořili jsme čtyři skupiny a rozdělili si úkoly. K výrobě

Více

MONFISH JUNIOR. Výroční zpráva o činnosti v roce

MONFISH JUNIOR. Výroční zpráva o činnosti v roce MONFISH JUNIOR Výroční zpráva o činnosti v roce 2013 Cílem programu Monfish Junior je budovat v Praze silný klub mladých muškařů a tyto učit muškařským dovednostem. Přivést děti od televizí a počítačů

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 ZÁJEZD ŽÁKŮ 8. A 9. TŘÍD DO ANGLIE

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 ZÁJEZD ŽÁKŮ 8. A 9. TŘÍD DO ANGLIE ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 ZÁJEZD ŽÁKŮ 8. A 9. TŘÍD DO ANGLIE PYTHAGORIÁDA ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH NEJLEPŠÍ ROČNÍKOVÉ PRÁCE ZAJÍMAVÉ AKCE ANDĚLSKÝ TROJBOJ květen-červen 2015 Myslíme a jednáme ekologicky.

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR Školní rok 2013/2014 Kronika Novým ředitelem Základní školy Bor se stal Mgr. Daniel Koblen. Školní rok byl zahájen 2.9.2013 s 340 žáky na dvou stupních, v 15 třídách. Ve všech ročnících

Více

ŠKOLNÍ AKTUALITY 2015/2016

ŠKOLNÍ AKTUALITY 2015/2016 Specifická prevence Akce školy v roce 2015/2016 Beseda na téma: Nebezpečné jevy spojené s používáním internetu a mobilních telefonů. Výuka na dopravním hřišti v Nymburce, 1. stupeň Přednáškový den na téma

Více

ŘÍJEN. strana: 1 E_O-N

ŘÍJEN. strana: 1 E_O-N strana: 1 E_O-N V pátek 26.9. se šestka zúčastnila akce pořádané společností EON. Anička nám popsala, jak celá akce probíhala. V pátek jsme měli akci EON-trak. Chvíli jsme se učili a pak šli do EON-trucku.

Více

Anička Glatterová 3.třída

Anička Glatterová 3.třída Anička Glatterová 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně červenec..2-3 Slavní rodáci červen..4 Ročníkové práce.5 Absolventské práce.6 Výlet - Ohře 2014.7 Výlet - Bělá pod Pradědem.8 Výlet Chlum u Třeboně

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

MLADÝ FENOMÉN ZNAČKA ŠVEC

MLADÝ FENOMÉN ZNAČKA ŠVEC MLADÝ FENOMÉN ZNAČKA ŠVEC Když jsem zjistil, že se do naší školy hlásí loňský vítěz Silového čtyřboje ZŠ Pavel ŠVEC ze Základní školy v Židlochovicích, který před rokem v naší tělocvičně dokázal udělat

Více

VÝSLEDKY V PŘEDMĚTOVÝCH SOUTĚŽÍCH

VÝSLEDKY V PŘEDMĚTOVÝCH SOUTĚŽÍCH GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 VÝSLEDKY V PŘEDMĚTOVÝCH SOUTĚŽÍCH školní rok 2005/2006 Uváděna 1. -10. místa v soutěžích podle dostupných výsledkových listin OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE 1. kategorie

Více

Společnost Kimex Group

Společnost Kimex Group Společnost Kimex Group oslavila 20 let svého působení na českém trhu Již dvacátý rok úspěšného fungování velkolepě oslavila společnost Kimex Group. Přímo v areálu sídla firmy v Paskově se 11. listopadu

Více

1. benefiční aukce. www.zszebetin.cz Křivánkovo náměstí 11, Brno, T: 546 217 127, E: info@zszebetin.cz Zřizovatelem školy je městská část Brno-Žebětín

1. benefiční aukce. www.zszebetin.cz Křivánkovo náměstí 11, Brno, T: 546 217 127, E: info@zszebetin.cz Zřizovatelem školy je městská část Brno-Žebětín Třída: 5.A Bartoň Martin, 5. A Čmelová Klára, 5. A Bílá Marcela, 5. A Kohl Štěpán, 5. A Fraňková Romana, 5. A Třída: 5.A Kuchaříková Klára, 5. A Svobodová Simona, 5. A Zaplatilová Eva, 5. A Mička Filip,

Více

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013 Program: 1) Zahájení: p. Dolejš 2) Volba návrhové komise p. Dolejš 3) Zpráva o činnosti okrsku p. Dolejš 4) Zpráva velitele okrsku p. Odvody 5) Zpráva hospodáře p. Kruml František 6) Zpráva strojníka p.

Více

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015 Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015 Termín: sobota 20.6.2015 Místo konání: Účastníci: fotbalové hřiště TJ Sokol Podlesí TJ Sokol Podlesí FC Lhota u Vsetína TJ Sokol Hošťálková

Více

Hodnocení preventivní akce uskutečněné ve dnech 30.11. 4.12.2009. HROU PROTI AIDS Prevence přenosu HIV a HPV

Hodnocení preventivní akce uskutečněné ve dnech 30.11. 4.12.2009. HROU PROTI AIDS Prevence přenosu HIV a HPV Hodnocení preventivní akce uskutečněné ve dnech 30.11. 4.12.2009 HROU PROTI AIDS Prevence přenosu HIV a HPV 1 Hra proti AIDS je interaktivní projekt primární prevence HIV/AIDS, jehož cílem je, dát mládeži

Více

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Výroční zpráva, školní rok 2013 2014, 8. třída třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Tento školní rok byl pro osmáky velmi důležitý především v přípravě ročníkových prací.

Více

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ

JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ JMENNÝ SEZNAM ŽÁKŮ V UČEBNĚ RED IZO: 600007219 Název školy: Zkušební místo: Název zkoušky: Anglický jazyk, vyšší - didaktický test Učebna dle informačního systému: 204 Místo konání (místnost) určené ředitelem

Více

Výsledková listina I.kategorie

Výsledková listina I.kategorie B I B L E A M Y 2014-2015 Výsledky okresního kola konaného 26. listopadu L.P. 2014 v Nikolčicích Dne 26.11.2014 proběhl 17. ročník okresního kola dějepisné soutěže Bible a my. Ve čtyřech kategoriích předvedlo

Více

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Listopad 2014 Motto: Učíme se pro život Obsah : 2. sportovně zábavné odpoledne...1 Vůně koření...2 Návštěva DDM Duchcov.....3

Více

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava Komenského 810/9 787 01 www.doris.cz Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris počítače příroda Zážitek hudba Zábava Semináře tanec ekologie Tábory zpěv sport

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

Zahájení školního roku 2011-2012

Zahájení školního roku 2011-2012 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY T. G. MASARYKA ŠTĚTÍ ROČNÍK II. ZÁŘÍ ROK 2011 NOVÁ REDAKCE 2011-2012 Tak a dnem 19. září 2011 začala pracovat nová redakce. Na rozkoukávání nebylo moc času. Hned jsme se pustili

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Habermaaß-hra 5583. Moje první hra. Život na farmě. Figurky mláďata

Habermaaß-hra 5583. Moje první hra. Život na farmě. Figurky mláďata CZ Habermaaß-hra 5583 Moje první hra Život na farmě Figurky mláďata Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti

Více

Dotazník pro rodiče. Mateřská škola Letovice. Třebětínská 28/19, okres Blansko, příspěvková organizace

Dotazník pro rodiče. Mateřská škola Letovice. Třebětínská 28/19, okres Blansko, příspěvková organizace Dotazník pro rodiče Vážení rodiče, zjistili jsme díky dotazníku Váš pohled a názor na úroveň naší školy. Vaše anonymní odpovědi jsou nám cenným vodítkem a inspirací ke zkvalitnění naší práce. Vrátilo se

Více

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA PROSLOV ŠÉFREDAKTORA Jmenuji se Vitaliy Sas a byl jsem zvolen za šéfredaktora tohoto časopisu. V tomto časopise Vám přineseme spoustu zajímavých článků o událostech za posledních pět měsíců, od kulturních

Více

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Dne 11.5. 2011 se v prostorách British Council v Praze konalo celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 14 studentů vítězů krajských

Více

ZŠ Sadová. ZvláŠtní vydání 9.a

ZŠ Sadová. ZvláŠtní vydání 9.a ZŠ Sadová ZvláŠtní vydání 9.a Kam po základní škole 1.Daniel Bečaj -Průmyslová škola Čáslav 2.Martin Bruner -SOU a SOUŠ informatiky a spojů Kolín 3.Monika Duchečková Obchodní akademie Čáslav 4.Lukáš Fořt-SOUŠ

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

Obsah: Okresní kolo v přespolním běhu

Obsah: Okresní kolo v přespolním běhu Obsah: Okresní kolo v přespolním běhu 6. 10. 2010 Přírodovědný klokan 20. 10. 2010 Okresní kolo ve florbalu - 30. 11. 2010 Vánoční jarmark - 16. 12. 2010 Soutěž Mladý Démosthenes" - 20. 12. 2010 Drogová

Více

STUDENT NAŠÍ ŠKOLY VYHRÁL ELEKTROTECHNICKOU OLYMPIÁDU

STUDENT NAŠÍ ŠKOLY VYHRÁL ELEKTROTECHNICKOU OLYMPIÁDU STUDENT NAŠÍ ŠKOLY VYHRÁL ELEKTROTECHNICKOU OLYMPIÁDU Strouhal Martin Student 2.D Martin je na naší škole něco přes rok a půl, přesto toho již stihl hodně. V roce 2014 se stal druhým nejlepším studentem

Více

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258 Výroční zpráva za školní rok 2007/2008

ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258 Výroční zpráva za školní rok 2007/2008 ZŠ Pardubice, Josefa Ressla 2258 Výroční zpráva za školní rok 2007/2008 Pardubice, 1.9.2008 Schváleno školskou radou Mgr. Stanislav Šturma ředitel školy Obsah: 1. Základní údaje o škole 2. Vzdělávací program

Více