drbálek Vítězové vybíjené v kraji II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Základní škola Horšovský Týn

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "drbálek Vítězové vybíjené v kraji II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Základní škola Horšovský Týn"

Transkript

1 drbálek Základní škola Horšovský Týn II. ročník / 4. číslo 15. ČERVNA 2009 Vítězové vybíjené v kraji

2 Žáci naší základní školy byli úspěšní ve vědomostních olympiádách i sportovních kláních Blíží se konec školního roku a tím i bilancování výsledků školy. Nejlepší žáci Základní školy v Horšovském Týně dosáhli ve školním roce 2008/2009 velmi pěkných výsledků ve vědomostních soutěžích a vítězili i ve sportu. Dům dětí a mládeže v Domažlicích pořádá soutěže tzv. olympiády v předmětech, které se učí na základních školách. Úplné základní školy (H. Týn, Domažlice, Kdyně atd.) se podílejí téměř na všech soutěžích. Matematická, chemická a fyzikální olympiáda někdy svou náročností odrazují a žáci některých úplných škol raději letos nesoutěžili. Naši chlapci a děvčata se i v přírodovědných olympiádách zúčastňují pravidelně a dosahují velmi dobrých výsledků. Žáci věnují spolu se svými vyučujícími učiteli spoustu času na rozšíření vědomostí v daných oborech. V jazycích si připravují konverzační témata, v naukách využívají internet a procvičují příklady z minulých roků. V biologii vypracovávají písemnou práci, provádí praktický biologický výzkum s nákresy a závěry šetření. Matematická, fyzikální a chemická olympiáda se vesměs bez pravidelné celoroční práce nedá s úspěchem zakončit. Naši žáci jsou velmi dobří i ve sportovních turnajích a atletických soutěžích. Tady se zúročuje celoroční práce v zájmových kroužcích a nácvik na hodinách tělesné výchovy. PS Některé výrazné úspěchy našich žáků: Vědomostní soutěže (olympiády) Německý jazyk (paní učitelka Páleníková) Olga TŘEŠTÍKOVÁ (8. C, 1. místo okresní kolo, 4. místo v krajském kole) Zuzana VIDLÁKOVÁ (7. C, 2. místo v okresním kole) Tomáš NOVÁK (7. A, 3. místo v okresním kole) Anglický jazyk (paní učitelka Radějová) Patricie CÍSLEROVÁ (9. A, 1. místo v okresním kole, 3. místo v krajském kole) Matematika (pan učitel Vostracký) Julie ČEJKOVÁ (1. místo v mezinárodní matematické soutěži Klokan 2. a 3. tříd) Fyzika (paní učitelka Straková) Lucie BARNÁŠOVÁ (8. A, 3. místo v okresním kole) Biologie (paní učitelka Lillová) Nikola LAHODOVÁ (7. C, 5. místo v okresním kole) Zeměpis (paní učitelka Hulcová) Dominika RADOVÁ (6. A, 5. místo v okresním kole) Zdravověda Hlídky mladých zdravotníků (paní učitelky Jana Fialová, Monika Lillová) okres 1. místo, kraj 2. místo starší žáci hlídka 9. A (Pohančeníková Lenka, Jurková Eva, Hájková Klára, Šporerová Olga, Fischerová Monika) okres 2. místo 2. hlídka (Mareš Josef, Vlčková Monika, Rubáš Štěpán, Kracíková Lucie, Anderlová Markéta) okres 3. místo mladší žáci5. třída (Popovič Martin, Hrbáčková Kristýna, Henclová Hanka, Vlčková Tereza, Voráčová Tereza)

3 Sport Vybíjená (paní učitelky Marie Novotná, Jitka Krbcová, Martina Novotná) 1. místo v okrese i kraji 5. A (Havlíček Tomáš, Bašta Martin, Štrébl Roman, Havlík Vojtěch, Čížek Jan, Kubáčková Jitka, Idartov Elizhabeth, Marek Josef, Kozák Radek, Merunka Patrik, Malý Ondřej, Kuchař Jan Atletický čtyřboj (pan učitel Záhoř) okres 1. místo, kraj 6. místo Pohár rozhlasu 1. místo v okrese obou soutěží se účastnily starší žákyně (Jurková Eva, Korečková Edita, Volkmannová Julie, Malá Tereza, Štréblová Vendula) Atletický čtyřboj (pan učitel Bílek) okres 2. místo mladší žáci (Virka František, Klauber Luboš, Lavrinčik Vojtěch, Vogeltanz Jiří, Novák Tomáš) Minikopaná (pan učitel Bílek) okres 3. místo (Žáček Miroslav, Váchal Ondřej, Rada Jakub, Peteřík Pavel, Peteřík Tomáš, Frček Ladislav, Fiala Martin, Lehner Tomáš, Mothejzík Ondřej, Svoboda Jonáš) MacDonalds Cup (pan učitel Vostracký) okres 5. místo starší (4. a 5. třída) i mladší žác i (2. a 3. třída) Účastníci vědomostních soutěží: Novák (Nj),Podlipský (Děj), Lehner (Děj), Vidláková (Nj), Třeštíková (Nj), Císlerová (Aj), Barnášová (Fyz), Radová (Zem), Lahodová (Př), Marešová (M), Foltýnová (Zem), Lavrinčík (M), Rubáš (Př)

4 Otázky pro naše olympioniky 1. Máš předmět, v kterém jsi soutěžil, rád a z jakých důvodů? 2. Co ti dala příprava a účast na vědomostní olympiádě? Jak soutěž hodnotíš pro svůj vývoj a vztah k předmětu? 3. Musel jsi se naučit něco navíc? 4. Musel jsi překonávat hodně překážek a napřít svou vůli pro dosažení úspěchu? 5. Jaký máš pocit po absolvování soutěže? Jsi spokojen se svým umístěním? Na naše otázky odpovídali tito žáci: Patricie Císlerová (Aj 1. místo v okrese, 3. místo v kraji), Olga Třeštíková (Nj 1. místo v okrese, 4. místo v kraji), Zuzana Vidláková (Nj 2.místo v okrese), Lucie Barnášová (Fyz 3. místo v okrese), Nikola Lahodová (Biolog. 5. místo v okrese), Dominika Radová (Z 5. místo v okrese), Štěpán Rubáš (Biolog. 7.místo v okrese). Odpovědi na první otázku: Patricie: Ano mám, angličtina je dnes velmi důležitá, hlavně pro cestování a komunikaci. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Němčina mě baví, s jazykem nemám problém. Máme výbornou paní učitelku, která pro nás připravuje zajímavé hodiny. Ano mám, protože mi umožňuje dorozumět se s ním tam, kde se jím mluví. Tento předmět (fyziku) mám ráda. Ve fyzice se každý může dozvědět spoustu zajíma vých věcí. Stačí si je jen správně představit a poslouchat výklad. Pak člověka baví a zdá se mu lehká. Ano, přírodopis mám velice ráda. Je velice zajímavý i zábavný. Také paní učitelka Lillová, kterou máme na přírodopis, nám hodinu zpestřuje a velice naučí. Dominika: Ano, zeměpis mě baví, protože to není jenom o tom naučit se hlavní města různých států, ale dozvědět se, jak se žije v ostatních zemích, jaké jsou ve světě problémy a jiné zajímavosti. Štěpán: Ano mám. Já jsem byl na biologické olympiádě. Přírodopis mám rád z toho důvodu, že nesedíme pořád jenom v lavici, ale děláme zajímavé laboratorní práce a chodím i na přírodopisný kroužek. Myslím jsi, že velký podíl na tom, že mě přírodopis baví, má paní učitelka Lillová. Vše dobře vysvětlí, a když jsme hodní, podá nám výklad ve formě skupinové práce.

5 Odpovědi na druhou otázku: Patricie: Tím že jsem se učila nad rámec školních hodin, obohatila jsem si především slovní zásobu. Také jsem měla možnost porovnat své znalosti s ostatními. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Přiučila jsem se hodně věcí. Vyzkoušela jsem si soutěž v cizím prostředí. Určitě mně tato zkušenost pomohla. Byla to dobrá zkušenost, byla jsem tam s přáteli a paní učitelkou, která nás podporovala. Určitě větší sebevědomí. Dřív bych ani nepomyslela na účast na olympiádě. Ale všichni moji známí mě podporovali, což mi pomohlo. Rozšířila jsem si svoje vědomosti, dozvěděla jsem se spoustou nových věcí. Dominika: Tak určitě hodně nových zkušeností a chuť k soutěžení. Vztah k předmětu mám už od začátku školního roku velmi dobrý a olympiádou se to nijak nezměnilo. Štěpán: Příprava na olympiádu mi dala hodně, zdokonalil jsem se v poznávání živoči chů a rostlin. Soutěž tedy okresní kolo na to, jak jsme se připravova-li, bylo, musím říct dost těžké. Tam nám řekli, že i vyšší kategorie to měly lehčí. Odpovědi na třetí otázku: Patricie: Samozřejmě jsem se chtěla na soutěž co nejlépe připravit, proto jsem se učila hlavně slovíčka a vyjadřování. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Jistě. Musela jsem se naučit 10 témat- rozšířit si slovní zásobu. Všechno bylo opakování, jen pár slovíček jsem se musela doučit. V několika úkolech z minulých let olympiády jsem narazila na nové pojmy. Takže ano musela jsem se učit navíc. Ano. Museli jsme se učit spoustu rostlin a živočichů. Dominika: Navíc? Ne tak to určitě ne, v každé věkové kategorii bylo zařazeno jen to, co se probírá ve škole. Štěpán: No, musel jsem se hlavně naučit vše o pokojových rostlinách a asi kolem 70 druhů rostlin a 60 druhů živočichů na poznávací test. Plno otázek tam bylo celkově shrnuto ze sedmé a šesté třídy

6 Odpovědi na čtvrtou otázku: Musel jsi překonávat hodně překážek a napřít svou vůli pro dosažení úspěchu? Patricie: Jedinou překážkou, na kterou si vzpomínám, byl asi autobus, který mi frnknul před nosem. A to na okresní i krajskou olympiádu. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Snažila jsem se co nejvíce, protože byla velká konkurence. Ne, ze soutěže jsem byla hodně nervózní, ale jsem ráda, že jsem se jí zúčastnila. Hlavní překážkou bylo spíš nachlazení než úkoly. Ale nakonec jsem vydržela. Ne,zase až tak jsem to nebrala. Chtěla jsem olympiádu zkusit. Dominika: Já už od malička ráda soutěžím. Tahle olympiáda byla vlastně taky taková soutěž. Takže stačilo k tomu přidat trošku toho, co mám v hlavě a šlo to samo. Štěpán: Musel jsem se hodně překonat a zatnout zuby a učit se. Paní učitelka Lillová nás na olympiádu připravovala každou středu. Odpovědi na pátou otázku: Jaký máš pocit po absolvování soutěže? Jsi spokojen se svým umístěním? Patricie: Ano, jsem spokojená. Na závěr bych chtěla poděkovat paní učitelce Radějové, která mi velmi pomohla s přípravou. Olina: Zuzana: Lucie: Nikola: Měla jsem radost, že jsem se dostala až do krajského kola, poznala jsem, že musím své znalosti stále prohlubovat a s umístění jsem spokojená. Chtěla bych ještě poděkovat paní učitelce Páleníkové za skvělou přípravu. Nečekala jsem, že se umístím na tak skvělém místě a budu ráda, když se ještě někdy do takové soutěže dostanu. Dalo by se říci, že jsem si oddychla. Kdo by nebyl u soutěžení nervózní? Většina lidí doufá, že se umístí, ale nespoléhají na to. Já jsem se svým umístěním spokojená, i když mi někteří říkali, že to mohlo být lepší Na závěr bych chtěla poděkovat paní učitelce Strakové, jelikož bez její důvěry a pomoci bych to tak nezvládla. No, byla jsem pátá. S tím místem jsem hodně spokojená, ale chyběly mi tři body na to abych byla třetí, což mi trochu vrtá hlavu, ale páté místo je super. Dominika: Mám z toho dobrý pocit, protože jsem si mohla dokázat, jak na tom jsem se zeměpisem. Umístění mohlo být i horší, takže jsem ráda, že jsem to zvládla alespoň takhle. Štěpán: Pocit ze soutěže mám velice dobrý. Jelikož jsem si to tam jel vyzkoušet a abych pravdu řekl, tak jsem se svým výsledkem velice spokojený, protože 7. místo z 19 je docela dobré. Děkujeme všem našim spolužákům za odpovědi. Redakce

7 Hlídky mladých zdravotníků vítězí Zdravotnický kroužek naší školy má dlouholetou tradici. Svoji poctivou celoroční přípravu zúročili tři hlídky v měsíci květnu na okresní soutěži HMZ (hlídek mladých zdravotníků) v Domažlicích. V kategorii mladších se hlídka našich páťáků ve složení Martin Popovič, Kristýna Hrbáčková, Tereza Vlčková a Tereza Voráčova umístila z 15 hlídek na vynikajícím 3. místě. Starší kategorii zdravotníků reprezentovaly hlídky dvě. O 2 body za vítězi se na velmi dobrém místě umístila hlídka složená ze dvou deváťáků (Pepa Mareš, Monika Vlčková) a tří sedmáků (Štěpán Rubáš, Markéta Anderleová a Lucie Kracíková). Naprosto suverénně obhajovala hlídka 9. A (Lenka Pohančeníková, Eva Jurková, Klára Hájková, Olga Šporerová, Monika Fischerová). Již třetím rokem obsadila 1. místo a opět hájila okres Domažlice na krajské soutěži v Klatovech. Skončila na druhém místě. ŠR

8 Starší žákyně zářily na Atletickém čtyřboji i Poháru rozhlasu Dne 7. května se konal atletický čtyřboj v Domažlicích. Soutěžili jsme v těchto disciplínách: 60m, 800m, 1000m, skok do dálky, skok do výšky, hod míčkem, vrh koulí. Bylo tam 9 týmu z jiných škol okresu Chlapci, kteří nás reprezentovali v Domažlicích, skončili na pěkném 4. místě. Soutěžili ve složení: Miroslav Žáček, Tomáš Vogeltanz, Josef Rada, Pavel Peteřík. Dívky v okrese zvítězily a postoupily do krajského kola, které se konalo v Tachově 19. května Zvítězily v okrese i v Poháru rozhlasu. V krajském souboji lehkoatletických družstev jsme skončily na 6. místě z devíti zúčastněných kolektivů. Družstvo tvořila tato děvčata naší školy: Edita Korečková, Eva Jurková, Tereza Malá, Julie Volkmannová, Vendula Štréblová VŠ

9 Airsoft nás baví V našem týmu hraje Frk, Damián, Lehny, Dennis, Albík(občas). Jezdíme hrát po našem okrese a občas i po ČR. Nejlepší z našich hráčů je Ladislav Frček (Frk) a naše hvězda Tomáš Lehner. S Lehnym je sranda, ten je taková veselá kopa a člověk se s ním nenudí, má bezva nápady a strašně dobrou mluvu (cha,cha,...). Ale nejlepší je, když si jdeme jen tak hrát na vojáčky (místo softu) to je lehni kápoš a jsme ve vietnamské džungli. Zdraví vás člen skupiny horšovskotýnského klubu airsoft. Chcete zažít obdobu střelecké bitvy? Je to snadné: nakupte si pistol na kuličky, maskáčové oblečení a hlavně brýle. Bez brýlí nemůžete hrát. No a to je asi všechno nejnutnější. Užijete si soft. Náš velitel je Frk, to je pak při hře nářez. No co dodat, Frček je bezva kámoš a fakt za všechny peníze. Dennis přijde, i když právě nemá úplně čas, moc se na hru těší. Prostě si užíváme bezva partu. Tak softu zdar! DŘ 48 dětí hrálo kuličky 5. dubna 2009 proběhl na škole 1. ročník školní kuličkiády. Kuličkiáda, pořádaná redakcí našeho školního časopisu u žáků sklidila nečekaný úspěch. Tradiční českou jarní hru si přišlo zahrát 48 dětí naší školy. Pan prezident Českého kuličkového svazu řekl: U hráčů kuliček platí čím starší, tím lepší. Tady je to jako s vínem. To v našem případě neplatilo, nejvíce bylo nejmladších žáků. Krásné první místo obsadil Matěj Kmetík ze 4.A Na druhém místě skončil favorit soutěže Jan Šimůnek ze 7. A. A na třetím místě se umístila také jedna z redaktorek našeho časopisu Lenka Remešová z 8. C. LR

10 Policistka má smysl pro humor Při Integrovaném záchranném dnu jsme hovořili s mluvčí domažlické policie paní Čejkovou. Jaká je náplň Vaší práce? Jsem tisková mluvčí domažlické policie a poskytuji informace o činnosti Policie ČR sdělovacím prostředkům. Jaký byl váš nejakčnější zásah? Nejakčnější zásahy jsou většinou krádeže vozidel a jejich dopadení. Setkala jste se někdy s nějakým vtipným případem? Nejvíce jsme se zasmáli u případu dvou sousedů. Jsou sousedé, kteří udržují přátelství, ale i kteří se v lásce nemají. My jsme se setkali s těmi, co se v zrovna v lásce moc nemají. Jednou si jeden soused opakovaně zkracoval cestu do hospody přes sousedovu zahradu, ale to se nelíbilo vlastníkovi zahrady a tak si vymyslel plán, jak souseda nachytat. Napadlo ho, že na cestě, po které soused chodil do hospody, vykope velkou jámu. Po vydařené práci si sám zašel na jedno pivečko. Kamarádi ho však opili, a když se vracel domů, chytil se do své vlastní pasti. Spadl do vlastnoručně vykopané jámy. Tento případ nám znázornil dokonale české přísloví:,,kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Chtěla jste být už od dětství policistkou? Policistkou jsem od dětství být nechtěla, ale stala jsem se jí až ve dvaceti letech. Co vás na této práci policistky nejvíce baví? Nejvíce asi práce s lidmi. Jaký druh zbraně vlastníte? Vlastním zbraň ČZ COMPAKT ráže 9mm Luger. Vlastníte nějaký odznak (za statečnost.)? Vlastním medaili za věrnost. Jaký máte názor na nové policejní automobily a jste s nimi spokojeni? Jsme s nimi velmi spokojeni. Mají špičkové vybavení a jsou velmi rychlé. NF+MK Do Puclic přijeli veteráni 2. světové války Ve vesnici Puclice dne 25. dubna od 13:00 do 17:00 probíhala výstava k osvobození obce americkou armádou. Akce byla u tvrze, kde je nyní obecní úřad s mateřskou školkou. Na místě byla munice, zbraně, motorka a auta i členové klubu veteránů v uniformách, stejně jako výzbroj z 30. let minulého století. Byly zde i dobové fotografie z nedalekých měst a vesniček jako jsou: Staňkov, Horšovský Týn, Křenovy, Semošice a již zmíněné Puclice. Vybavení bývalých německých a amerických vojsk zde bylo také, od plechovek s arašídy po krabičky s jedem. Legendární zbraně jako jsou Mp40 a M1Carabine, Thompson byly také k prohlédnutí a osahání. Kdo chtěl, dal dobrovolné vstupné a mohl si koupit i něco k jídlu i pití. Vozidla zde byla sice jen dvě, ale zase jste se mohli s nimi nechat svézt. Tato akce se mi velice líbila. RS

11 Madagaskar podle,,čtvrťáků Pokud jste poslední dobou zavítali do 1. patra budovy ZŠ v Horšovském Týně, mohli jste si prohlédnout hrdiny oblíbeného animovaného filmu Madagaskar v 3D verzi. Lépe řečeno v krabicové a kartonové verzi. Všichni zvířecí hrdinové jsou našim dílem žáků 4.A. Pracovali jsme na nich při hodinách výtvarné výchovy pod vedením p.uč. Krbcové. Ta původně přišla s nápadem udělat z krabic několik náhodně vybraných zvířat. Když však vznikla žirafa a poté zebra, napadlo nás, že právě tahle dvě zvířata jsou spolu s dalšími hrdiny výše zmíněného filmu. A tak k žirafákovi Melmanovi a zebře Martymu postupně přibyl lev Alex, hrošice Glorie a všudypřítomní tučňáci. Celý náš,,krabicový program završila palma s vychytralou opicí. Při společném vyrábění jsme museli přemýšlet, jak které zvířátko co nejlépe z krabic sestavit, vzájemně spolupracovat a umět se mezi sebou dohodnout na společném postupu. Velkou odměnou nám bylo to, že jsme něco společně dokázali a že se to ostatním líbí. V neposlední řadě musíme poděkovat i všem, kteří nám ve svých obchodech nechávali krabice a kartonové válce. děti ze 4.A ZŠ Horšovský Týn Čtvrťáci a páťáci mají dobrou trefu, probojovali se do republiky Ve dnech 8. a 9. června proběhlo v Pecce v Podkrkonoší 1. republikové finále ve vybíjené. Této soutěže se zúčastnili i žáci 4. a 5. tříd naší základní školy. Vítězně prošli okresním kolem v Domažlicích a pak i krajským kolem konaným v Plzni. Už samostatná cesta do Pecky byla pro nás velmi náročná svou délkou. Po příjezdu jsme byli ubytováni ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách. Hned odpoledne nás čekaly první zápasy ve skupině. Po prvním dnu jsme byli ve své skupině na 2. místě. Druhý den ráno nás však čekala domácí Pecka. Po tvrdém zápolení jsme nakonec soupeři podlehli a tento výsledek nás vyřadil z bojů o místo. O zbývajících 8 míst se strhla obrovská bitka, a proto 10 místo je pro nás velkým úspěchem. Pobyt ve sportovním areálu Pecka jsme si moc užili. Seznámili jsme se s novými kamarády z celé republiky a zahráli si vybíjenou na vysoké úrovni, což účast na republice samozřejmě vyžadovala. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a vedení školy za to, že nám umožnilo se této zajímavé akce zúčastnit. Děkujeme našim učitelkám paní Jitce Krbcové a paní Martině Novotné, že s námi jely a vedly nás po dobu všech utkání. Soutěžní tým ZŠ Horšovský Týn

12 Vtipy Hádanky Jdou dvě myšky pralesem, když vtom nad sebou uvidí netopýra. Jedna z nich uvažuje: Až budu velká, taky se dám k letectvu. Muž cestuje s papouškem. Na celnici na něj celník: Clo se neplatí pouze za vycpaná zvířata. Skot se zamyslí a papoušek na něj: Nedělej blbosti a zaplať. Víte, jaká tři slova slyší žralok nejraději?. Muž přes palubu! Jaký je rozdíl mezi klokanem a člověkem? Klokan si může vyskakovat i s prázdnou kapsou. Proč kostlivci neskákají BUNGEE-JUMPING?. Protože na to nemají žaludek! Vykoukne krokodýl z vody na rybáře a ptá se: Berou, berou? Kdepak, ani ťuk. Tak se na ně vykašli a pojď se vykoupat! Dva veterináři úspěšně dokončili operaci slona a vychvalují se: Teda Franto, já bych nečekal, že se nám tam nezatoulá žádnej nástroj. Jo Pepo, to ani já ne, ale zajímalo by mě, kde je sestřička!? Vyřešte si sudoku Redakce Drbálku šéfredaktoři: L. Remešová členové: V. Štréblová, O. Mothejzík, A. Hrubý, P. Karban, Z. Korpáš, Š. Rubáš, Z. Havlík, V. Tomanová, J. Opatrný,A. Matulka, D. Říha, P. Šperl, V. Korunka, R. Soukup, M. Jurgovský, J. Šimůnek, A.Leroch, M. Steiner, O. Třeštíková,, M. Krausová, N. Foltýnová

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 7 školní časopis ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 2010/2011 OBSAH: Den s modrým majákem Anketa + názor navíc Aquapark - kritika Jak jsem prožil své první přijímací zkoušky Sběr papíru Školní parlament Tichá středa

Více

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015 Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody Duben 2015 Návštěva u hasičů Práce ve skupinách Erin Atletický mítink Otrokovice Pracovní činnost Recitační soutěž Havárie Projekt Příběhy našich sousedů Ve

Více

DRBÁLEK. Ročník VII. Číslo 5. 2. 6. 2015

DRBÁLEK. Ročník VII. Číslo 5. 2. 6. 2015 DRBÁLEK Ročník VII. Číslo 5. 2. 6. 2015 OBSAH: Prázdniny lákají Anketa prázdniny snů Úspěchy žáků Sport Vědomostní soutěže Akce školy Fotografovali jsme v Plzni Vyhlášení školní kuličkiády Kultura Plzeň

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A ČERVEN 2011 Úvodník... a skončil další školní rok. Prázdniny, dovolená dny zaslouženého volna jsou konečně před námi. Užijme si je každý dosytosti a po svém. I v letošním roce jsme při školní práci žákům

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

Časopis žáků Základní školy, Bohumínská 72,Slezská Ostrava

Časopis žáků Základní školy, Bohumínská 72,Slezská Ostrava Časopis žáků Základní školy, Bohumínská 72,Slezská Ostrava Kameňákbřezen/2015 SOUTĚŽÍM SOUTĚŽÍŠ SOUTĚŽÍ SOUTĚŽÍME SOUTĚŽÍTE!?! SOUTĚŽIVOST JE PRÝ PŘIROZENÁ LIDSKÁ VLASTNOST. VĚTŠINOU JE PROSPĚŠNÁ A PŘINÁŠÍ

Více

ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1

ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1 ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1 Tadydydydadydá Čtrnácté číslo je tady. Pěkně vypečené, v červnu upečené. Poděkování všem kuchařům si střihneme tentokrát pěkně na začátek.

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

ŠKOLNÍ NOVINY. školní akademie a výstava. sdružení rodičů informuje ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 4/06/2009

ŠKOLNÍ NOVINY. školní akademie a výstava. sdružení rodičů informuje ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 4/06/2009 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 4/06/2009 21. května se v Otrokovické Besedě představila trávnická základní škola na tradiční školní akademii, dopoledne svým spolužákům a učitelům, v odpoledních

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole Vážení rodiče, děkujeme Vám za spolupráci a Vaše podněty ve školním roce 2014/2015. Přejeme Vám i Vašim dětem dlouhé slunečné prázdniny a klidnou dovolenou. Vedení školy Co se událo ve škole v posledním

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Koukněte, co se u nás děje...

Koukněte, co se u nás děje... Koukněte, co se u nás děje... www. coloringpix.com zdroj: www.kidsplaycolor.com Havlíček zdraví žáky a své čtenáře! Slovo úvodem V závěru školního roku jsme pro vás sestavili nové číslo školního časopisu,

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov

Základní škola a mateřská škola Adamov Strana 1 Kontakty Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 208 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 208 Kabinet

Více

Školní akce ve školním roce 2005 2006

Školní akce ve školním roce 2005 2006 Základní škola Morkovice, příspěvková organizace Školní akce ve školním roce 2005 2006 17. listopadu 416, 768 33 Morkovice Slížany Základní škola Morkovice, příspěvková organizace Školní akce ve školním

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

ZPRAVODAJ ZŠ HORÁCKÉ NÁM. BRNO FYZIKA A PROJEKT ELIXÍR DO ŠKOL

ZPRAVODAJ ZŠ HORÁCKÉ NÁM. BRNO FYZIKA A PROJEKT ELIXÍR DO ŠKOL Červen 2015 ZPRAVODAJ ZŠ HORÁCKÉ NÁM. BRNO FYZIKA A PROJEKT ELIXÍR DO ŠKOL podpora přírodovědného a technického vzdělávání na 2.st. ZŠ Nejlíp se mi učí fyzika, řekla mi před nedávnem jedna žákyně 8. ročníku.

Více

Konečně nebo bohužel? KONEC! Jak se dva Hrníčci potkali. Dopis Škole na rozloučenou. Organizace školního roku 2013/14. www.zsheyrovskeho.

Konečně nebo bohužel? KONEC! Jak se dva Hrníčci potkali. Dopis Škole na rozloučenou. Organizace školního roku 2013/14. www.zsheyrovskeho. Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2013/14 Konečně nebo bohužel? KONEC! Organizace školního roku 2013/14 Začátek školního vyučování pondělí 2. září 2013 Podzimní prázdniny úterý

Více

Obsah IX/01. Úvodník 3

Obsah IX/01. Úvodník 3 Obsah Úvodník 3 Ze života školy a parlamentu 4 Exkurze, výlety, školní akce 8 Projekty 17 Soutěže 21 Studenti a věda 22 Sport 24 Filmy, seriály, fandom 27 Příspěvky studentů 29 2 IX/01 Úvodník Abych se

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

ČERVEN 2009. Úvodník

ČERVEN 2009. Úvodník ČERVEN 2009 Úvodník Vážení čtenáři! Konec školního roku 2008/2009 se naplnil a ve školním zpravodaji informujeme o dění ve vlčnovské škole za uplynulé období. Pedagogický sbor v letošním školním roce doznal

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

Iva KOCIÁNOVÁ, Vlasta MACKOVÁ, Lucie OBRDLÍKOVÁ

Iva KOCIÁNOVÁ, Vlasta MACKOVÁ, Lucie OBRDLÍKOVÁ MěsíčníkaktualitnejenoZŠÚpice-Lány Školníčasopis Úl Květen2014 14.ročník Sportovec měsíce: Petr LUŠTINEC 9. A Sběrač bylin: Alena JURSÍKOVÁ 6. B Sběrač papíru: Lucie SOUČKOVÁ 6. B Hádanky na Moodle: Hana

Více

PLÁTEK. TÉMA ČÍSLA: Podzimní škola. Školní časopis žáků ZŠ E Beneše Lysice. Klára Zouharová, 8. C

PLÁTEK. TÉMA ČÍSLA: Podzimní škola. Školní časopis žáků ZŠ E Beneše Lysice. Klára Zouharová, 8. C Rok 2014 Číslo 3 PLÁTEK TÉMA ČÍSLA: Podzimní škola Školní časopis žáků ZŠ E Beneše Lysice Klára Zouharová, 8. C Úvodník Ahoj všichni, zdravím vás po prázdninách u našeho nového čísla Plátku! :) Doufám,

Více