ZÁKLADNÍ ŠKOLA LIPTÁL. Roman Lukáš (Tranďák)

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZÁKLADNÍ ŠKOLA LIPTÁL. Roman Lukáš (Tranďák)"

Transkript

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA LIPTÁL Duben 2011 Cena: 10 Kč Roman Lukáš (Tranďák)

2 Zápis prvňáčků (1) Vsetínský slavíček (2) Lyžák sedmáků (3) Lyžáček (4) Tradiční zabijačka (5) Úspěšný angličan (6) Recitační soutěž (7) Koncert ZUŠ Morava (8) Andersen (9) Afrika (10) Vtípky (11) Sobotkovo překvápko (12) NĚCO PRO NAŠE MOZEČKY V K R K A E B U L E O R G A C K R Y B A S Á Y I B U Č L V B A V T E C I P O E Á N A V I Ř K S O K Ž Á Z D D A H L V L R U A V K Ů Ň E C I Í G Z Š N E K P E S Á E I M E Č A Ý T N Á L R Á M O K Š D A H JAK NA TO: V osmisměrce jsou schovaná slova v osmi různých směrech. Hledej slova i pozpátku, nebo zdola nahoru, nebo různě zešikma. Některá písmenka mohou navíc patřit dvěma různým slovům. Až vyškrtáš všechna zadaná slova, zbude ti 27 písmenek. Když je přečteš za sebou, objevíš tajenku. Hledej tato zvířata: vosa, leguán, kráva, ryba, skřivan, liška, sova, opice, kůň, slepýš, pes, kočka, klisna, kos, šnek, komár, tygr, ovce, žába a had. Tereza Š tastná

3 Začátkem února se konal v naší škole zápis do 1. třídy. Dětí přišlo mnoho a od úkolu k úkolu je provázela Sněhurka a trpaslík. Byly tu celkem čtyři činnosti, za které děti dostávaly razítka. Plnily rovněž podúkoly, jako například zavazování dřevěné boty, a když se děti nudily, mohly si kreslit.na každém stanovišti čekala jiná paní učitelka - Zgarbová, Mynářová a Ildžová. Děti byly nadšené a už se těší do první třídy v naší škole. Sába Výchopňová 1.

4 V sobotu se zúčastnili nejlepší zpěváci z naší školy pěvecké soutěže VSETÍNSKÝ SLAVÍČEK, která se konala ve Vsetíně přesněji v kině Vatra. Naši školu úspěšně reprezentovali Anna Mrlinová a Pavel Mrlina. Blahopřejeme Aničce, která mezi 12 účastníky obsadila krásné 3. místo. Mnohem těžší to měl Pavel, jelikož v jeho kategorii bojovalo 28 dětí. I když nepostoupil, zaslouží si velké uznání za to, že měl vůbec odvahu tam jít. Pochvalu si zaslouží i Veronika Valchářová, která bojovala za soubor Lipta. Všichni tito šikovní žáci krásně a úspěšně reprezentovali naši školu a my jsme jim za to vděční!!! Michaela Bařinová 2.

5 I letos v únoru vyrazili naši sedmáci na povinný lyžařský výcvik, který se uskutečnil jako každý rok ve Velkých Karlovicích, přesněji na Horalu, nejpřesněji v penzionu Pod Javorem. Zeptali jsme se dvou žáků sedmé třídy, aby nám po pravdě přiznali, jaké to tam bylo: 1.Jak se vám tam líbilo? Martin: Jo super! Denisa: Dobré. 2.Chtěli byste se tam vrátit? Martin: Samozřejmě! Denisa: Jasně! 3.Jaké bylo jídlo? Martin: No, v rámci možností, ušlo Denisa: No, nic moc, jak kdy 4.Bavily vás hry, co vymysleli páni učitelé? Martin: Některé byly velmi zvláštní, nejhorší byla hra s toaleťákem!!! Denisa: Některé byly dobré, až na hru s toaleťákem!!! 5.Jaký učitel byl lepší??? Martin: Jak na co!!! Denisa: No, tak půl na půl Michaela Bařinová 3.

6 Lyžáček Stejně jako v předcházejících letech, i letos naše ZŠ Liptál pořádala malý lyžáček pro naše spolužáky na prvním stupni. Jak už je zvykem, vyrazili do Velkých Karlovic, kde byli ubytování po dobu 3 dnů v hotelu Pod Javorem. Dětem se tam velmi líbilo. Počasí jim přálo, všichni byli spokojení. Ochutnali dobroty z kuchyně místního hotelu, rovněž se jim velmi líbily večerní soutěže, které uspořádal učitelský sbor, jenž je doprovázel a napomáhal dětem po celou dobu lyžařského výcviku. Žáci byli nadšeni a doufají, že si tam znovu přijedou užít a naučit se novým kouskům. A nakonec pár otázek pro naše malé lyžeře: Silvio Salis (5.tř.,11let) 1.Byl to tvůj první lyž. výcvik? Ne, na lyžáku už jsem byl. 2.Už jsi uměl lyžovat, před tímto kurzem? Ano. 3.Co bylo nejlepší a co naopak nejhorší? Nejlepší byly odpočinky od únavy z lyžování a nejhorší ranní budíček a rozcvičky. 4.Jel bys znovu? Ano, ale bez rozcviček a časného vstávání. 5.Co bys vylepšil? Ranní vstávání. 6.Který učitel odváděl nejlepší práci? Paní učitelka Zgarbová. 7.Měnil sis každý den spodní prádlo a ponožky? (smích) no comment. Terka Šťastná 4.

7 TRADIČNÍ ZABÍJAČKA A ZABÍJAČKOVÁ VESELICE V sobotu jste se mohli zúčastnit tradiční zabíjačky s zabíjačkovou veselicí. Akce se uskutečnila v 17 hodin v kulturním zařízení OÚ Liptál. K poslechu i tanci zahrála cimbálová muzika ZUŠ Morava s dětmi a paní Jaroslava Salisová na klávesy. K občerstvení a zpestření nálady byly hostům nabídnuty zabíjačkové speciality, káva, čaj, valašské frgály a především bohatá tombola. Terka Šťastná 5.

8 Ojedinělého úspěchu v anglické konverzaci na naší škole dosáhl žák 6. třídy David Pečenka, který se jako jediný zúčastnil okresního kola ve Valašském Meziříčí. Jeho angličtina je natolik dobrá, že se z 15 soutěžících umístil na neuvěřitelném 5. místě. Velmi mu blahopřejeme a jen tak dál, Davide. Bylo pro tebe složité porovnávat se s ostatními dětmi na soutěži??? Docela jo. V čem byli lepší a v čem naopak horší než ty??? Horší - docela se styděli a lepší - líp to uměli. Michaela Bařinová 6.

9 Letos 11.3 se naše básnická hvězda Daniel Tučník, zúčastnil okrskového kola v recitační soutěži. Aby toho nebylo málo, tak postoupil do okresníhoho kola, kde už ale bohužel neuspěl. Danův přednes se líbil všem porotcům, zejména asi porotkyním. Tady jsme mu položili pár otázek: Co bys poradil svému budoucímu následníkovi??? Nemít trému a nebát se. Byla tvoje konkurence veliká??? Ano byla Michaela Bařinová 7.

10 KONCER ZUŠ MORAVA V LIPTÁLE Dne se v Kulturním domě v Liptále uskutečnil koncert Základní umělecké školy Morava, která působí v Liptále již druhým rokem. Účast byla veliká. Každého přišel podpořit někdo z rodiny nebo přátel. Na své vnoučky se samozřejmě přišli podívat i prarodiče. Děti v naší obci si zvolily k výuce hned několik nástrojů klávesy, housle, cimbál, flétny, akordeony, připravena je basa, a tak byl sortiment zvuků velmi rozsáhlý. Mladí umělci sice měli trochu trému, ale nedali se zastrašit a předváděli neskutečné výkony, po kterých přišel zasloužený potlesk. Všichni v publiku byli dojati snahou vystupujících, obdivovali, čemu se děti naučily od dubna minulého školního roku. Slovo nakonec dostal i ředitel školy. Náležitě ocenil výkony vystupujících a popřál jim k dalším úspěchům. My také přejeme dětem i učitelům, aby se jim práce dařila i v příštích letech. Rodičům přejeme nejen hodně trpělivosti, ale i snahu překonat s dětmi okamžiky případného neúspěchu, chuti se vším praštit a věnovat se zálibě, která není tak náročná na čas. Koncerty, jako byl tento, jistě stojí za to a hra na hudební nástroj jim přinese i mnohé jiné radosti v dalším životě. Daniel Tučník 8.

11 Nebyl to apríl! Ve škole se opět po roce sešly pohádkové bytosti tentokrát z knížek Václava Čtvrtka, aby oslavily svátek všech příběhů s dobrým koncem. Křemílek a Vochomůrka nás převedli přes bedlový les a teď to ví už celá naše ves!!! Téhle akce se zúčastnila spousta makových panenek, víl, motýlů Emanuelů, vodníků, Rumcajsů a oddíl pracovitých paní učitelek. Myslím si, že si to každý užíval, jak se patří. Všichni se vyřádili na stanovištích, na kterých čekaly pohádkové bytosti. Já si ale osobně myslím, že se většina návštěvníku těšila především na noc! Každá skupinka popadla baterky a šla se podívat, co je čeká v bedlovém lese. Museli vozit Křemílka a Vochomůrku na sáňkách, spočítat Rumcajsovi vosy, vozit se na jelenovi, aby lesem prošli. Každá skupinka byla samozřejmě úspěšná a pak zalehla do svých vyhřátých spacáků a všichni usnuli vyčerpáním. Eva Urbanová 9.

12 Afrika Chtěli byste jet do Afriky??? Možná ano, možná ne Jedno je ale jisté. Není to levná záležitost. Proto Základní škola v Liptále pro žáky připravila posezení s Afričany. Viděli jste někdy Afričana naživo? Já teda poprvé. Celý program měli dobře připravený a všechno navazovalo na sebe. Nejdříve nám pustili film, abychom se mohli podívat na zvířata, která tam žijí. Potom jsme mohli klást otázky. Každý se zeptal, na co chtěl. Následovala hra na africké nástroje, na kterou se všichni těšili asi nejvíc. Do rytmů téhle překrásné země nás zasvětili dokonale. Nechybělo ani tancování. Tančili všichni - děti, paní učitelky i páni učitelé. Těžce jsem se loučili, ale věříme, že se zase brzy uvidíme :) Daniel Tučník 10.

13 Vtípky "Tatínku, podívej se, jakou jsem udělal pěknou budku pro ptáčky!" "Pěkná, ale kde je dírka pro ptáčka?" "Proč? Vždyť ptáček už je uvnitř!" Pepíček: Dědo, nemohl bys mi půjčit Kč z tvé penze? Vrátím, až dostanu penzi já. Dcera přijde za otcem - policajtem: "Tatí, jsem těhotná. Tady je seznam podezřelých, tak se snaž." Maminka se ptá Pepíčka: "Pepíčku, proč krmíš slepice čokoládou" Pepiček odpoví: "Aby mi snesly kindrvejce" Maminka se ptá dcery: "Půjčíš sáňky svému mladšímu bratříčkovi?" "Ano mami", odpoví dcera "on pojede do kopce a já z kopce!" Pepíček stopuje auto: "Můžete mne vzít do školy?" - "Ale já jedu opačným směrem!" - "Tím lépe!" BOLEHLAV: 1. Neustále to mění tvar, ale přesto je to stále kulaté. Co to je? 2. Ve stáji jsou lidé a koně. Celkem je zde 22 hlav a 72 nohou. Kolik koňů a kolik lidí je ve stáji? 3. Slyšel jsi mě před chvílí, teď mě slyšíš zase. Za chvíli zemřu, ale jen do doby, než mě znovu nezavoláš. Kdo jsem? 4. Nemá to huby, ale tři zuby, u jídla slouží, po něm netouží. Správné odpovědi: 1.Měsíc,2. Ve stáji je 14 koní a 8 lidí.,3.ozvěna,4.vidličk Eva Urbanová 11.

14 I. liga florbalu zachráněna!!! Po nepříliš vydařených vystoupeních v letošním ročníku I. regionální florbalové ligy čekal na závěr naše florbalisty nelehký úkol v podobě barážového dvouzápasu s vítězem II.ligy, kterým se v letošním roce stalo družstvo ZŠ Hovězí. Baráž se konala v úterý 5. dubna ve sportovní hale ve Vsetíně v dopoledních hodinách a nabídla nervy drásající průběh se šťastným koncem pro Liptál. První utkání začalo pro nás nešťastně, kdy Hovězí skórovalo z první a vlastně na dlouho jediné střely. Poté ovšem následoval drtivý nápor střel a příležitostí liptálských hráčů po celý zbytek utkání, ale míček se jim do soupeřovy branky dostat nepodařilo ani jednou. První utkání tedy vyhrálo Hovězí 1:0. Jestliže první utkání začalo nešťastně, tak druhé bylo na začátku doslova hororové. Hovězí využilo dvou našich zaváhání a po 5 minutách vedlo už 2:0. Ale děly se věci!!! Nastala opravdová ofenzivní smršť v liptálském podání a během dalších pěti minut jsme dokázali otočit zápas v náš prospěch, když třikrát skóroval Vašek Mrnuštík. V druhém poločase měl pořád navrch Liptál, ale postupový gól se vstřelit i přes nápor nepodařilo. Protože stav byl po dvou utkáních nerozhodný, muselo se rozhodnout v nájezdech. Náš gólman Roman Lukáš nedal soupeřům šanci skórovat a když Adam Kráčala svým nacvičeným blafákem jako jediný proměnil, mohli jsme slavit. I. florbalovou ligu jsme tak udrželi i pro příští rok a to především díky týmovému pojetí hry, obrovským nasazením a nutno podotknout, že i štěstí nám zrovna přálo. Ale přeci, říká se, že štěstí přeje připraveným!!! (TS) p.uč. Sobotka 12.

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Až penalty rozhodly o vítězi

Až penalty rozhodly o vítězi Co najdete v tomto čísle: o Usnesení z jednání zastupitelstva o Vypínání analogového zem. vysílání o 24. ročník Dětských folklórních dnů o Plán kulturních akcí v Liptále o Úspěchy našich občanů ROČNÍK

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Březen 2013 / 20. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Březen 2013 / 20. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Březen 2013 / 20. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Vážení rodiče, milí žáci, ÚVODNÍK spolu s téměř jarním

Více

BABA, EPOS, FOTKA, KELT, LÁTEŘIT, LILA, LKÁTI, MOLI, MANA, NÁVAL, NELA, NIKL, OKOS, OLIN, PAVUČINA, PRSA, PŮVAB, SOVA, STOA, ŠPERK, TAMTO, VTOM ZÁBAV

BABA, EPOS, FOTKA, KELT, LÁTEŘIT, LILA, LKÁTI, MOLI, MANA, NÁVAL, NELA, NIKL, OKOS, OLIN, PAVUČINA, PRSA, PŮVAB, SOVA, STOA, ŠPERK, TAMTO, VTOM ZÁBAV 23 BABA, EPOS, FOTKA, KELT, LÁTEŘIT, LILA, LKÁTI, MOLI, MANA, NÁVAL, NELA, NIKL, OKOS, OLIN, PAVUČINA, PRSA, PŮVAB, SOVA, STOA, ŠPERK, TAMTO, VTOM ZÁBAV BAJT, BYTE, DISK, RISC, ŘADIČ, SCSI, SDRAM, SLIM,

Více

28. ČÍSLO BŘEZEN 2015

28. ČÍSLO BŘEZEN 2015 28. ČÍSLO BŘEZEN 2015 OBSAH 28. ČÍSLA: - reportáže z lyžařských kurzů - výsledky soutěží, recitace, zpěv - jarní kvíz o skvělé ceny - osmisměrka pro nejmenší - sportovní komentáře - šachisté míří na republiku

Více

ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1

ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1 ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1 Tadydydydadydá Čtrnácté číslo je tady. Pěkně vypečené, v červnu upečené. Poděkování všem kuchařům si střihneme tentokrát pěkně na začátek.

Více

Velikonoční číslo. Číslo 1 Rok 2013

Velikonoční číslo. Číslo 1 Rok 2013 Číslo 1 Rok 2013 Velikonoční číslo Zajíčkovo jaro Jaro máme všichni rádi, jsme s ním velcí kamarádi. Na jaře už slyším ptáčky, jak otvíraj své zobáčky. I zajíci radost mají, na pomlázku pospíchají. Jirka

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

E ík 3. ČÍSLO ÚNOR 2015 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ DOBRUŠKA PULICKÁ

E ík 3. ČÍSLO ÚNOR 2015 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ DOBRUŠKA PULICKÁ E ík 3. ČÍSLO ÚNOR 2015 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ DOBRUŠKA PULICKÁ OBSAH ČÍSLA CO BYSTE O NÁS MĚLI VĚDĚT... 3 POLOLETNÍ PRÁZDNINY (NAŠE ANKETA)... 4 JAN MACEK... 4 HANA NOVOTNÁ... 5 1. A KŘÍŽOVKA I MEDVĚD... 6

Více

ŠKOLNÍ NOVINY. školní akademie a výstava. sdružení rodičů informuje ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 4/06/2009

ŠKOLNÍ NOVINY. školní akademie a výstava. sdružení rodičů informuje ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 4/06/2009 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 4/06/2009 21. května se v Otrokovické Besedě představila trávnická základní škola na tradiční školní akademii, dopoledne svým spolužákům a učitelům, v odpoledních

Více

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová Slovo šéfredaktora Chtěl bych Vás pozdravit jménem celé redakční rady u druhého čísla našeho školního časopisu. V tomto čísle Vás opět zavedeme do vyučování na naší škole a do mimoškolních aktivit, které

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

Ročenka 2014/2015. 1.ZŠ Holešov. Ve víru událostí

Ročenka 2014/2015. 1.ZŠ Holešov. Ve víru událostí Ročenka 2014/2015 1.ZŠ Holešov Ve víru událostí První ročenka Milí žáci, rodiče a přátelé naší školy. Touto ročenkou zahajujeme tradici, jíž chceme čtenáře informovat o nejvýznamnějších akcích celého školního

Více

Z á k l a d n í š k o l a S l u š o v i c e. Školní zpravodaj. pro rodiče žáků školy. 2. číslo

Z á k l a d n í š k o l a S l u š o v i c e. Školní zpravodaj. pro rodiče žáků školy. 2. číslo Z á k l a d n í š k o l a S l u š o v i c e Školní zpravodaj pro rodiče žáků školy 2. číslo Leden 2005 Slusky.indd 1 10.1. 2005 15:33:13 Vážení rodiče, dostalo se vám do ruky druhé číslo školního zpravodaje

Více

oauhnews 8. vydání Editorial 2 Předmluva šéfredaktorky Redakce časopisu Ples OAUH Středoškolská odborná činnost 4 SOČ očima studenta

oauhnews 8. vydání Editorial 2 Předmluva šéfredaktorky Redakce časopisu Ples OAUH Středoškolská odborná činnost 4 SOČ očima studenta oauhnews 8. vydání Redakce časopisu Alena Kulleová šéfredaktorka Lucie Špoková redaktorka Aleš Botek grafik Pavel Boček grafik Editorial 2 Předmluva šéfredaktorky Ples OAUH 3 Ples Obchodní akademie Středoškolská

Více

Roman ADAMEC, Pavla KALOUSKOVÁ, Lenka JARÁ

Roman ADAMEC, Pavla KALOUSKOVÁ, Lenka JARÁ Sportovec měsíce: Nikola MANYCHOVÁ 6. A Sběrač bylin: Berenika Viktorie FIALOVÁ 3. A Sběrač papíru: Lucie SOUČKOVÁ 6. B Hádanky na Moodle: Diviška ŠIKOVÁ, Darina DOSTÁLOVÁ, Ondřej RYCHTERA www.zsul.cz

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010. Lyžařský kurz. Projekt Formule 1

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010. Lyžařský kurz. Projekt Formule 1 Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010 Lyžařský kurz Projekt Formule 1 21 11 10 Cesta do školy Rozhovor s 16 2 Obsah: Dobrý den v druhém pololetí!... 3 Zápis z Rady rodičů ze dne 12.1.2010...

Více

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015 Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody Duben 2015 Návštěva u hasičů Práce ve skupinách Erin Atletický mítink Otrokovice Pracovní činnost Recitační soutěž Havárie Projekt Příběhy našich sousedů Ve

Více

ŠKOLOBĚH TRÁVNICKÝ ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 3/04/2010 VYDÁNÍ ŠKOLNÍCH NOVIN SPONZORUJE SDRUŽENÍ RODIČŮ PŘI ZŠ TRÁVNÍKY OTROKOVICE

ŠKOLOBĚH TRÁVNICKÝ ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 3/04/2010 VYDÁNÍ ŠKOLNÍCH NOVIN SPONZORUJE SDRUŽENÍ RODIČŮ PŘI ZŠ TRÁVNÍKY OTROKOVICE TRÁVNICKÝ ŠKOLOBĚH ZÁKLADNÍ ŠKOLA TRÁVNÍKY OTROKOVICE 3/04/2010 milé děti noc s Andersenem Vaše škola se letos dožívá významného výročí. Brzy tomu bude 35 let ode dne, kdy se narodila. Děti, které do ní

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola červen 2015 Aneta Svobodová, 7.A Z Mateřské PŘEDŠKOLÁCI SE LOUČILI SE ŠKOLKOU NEBO ŠKOLKA S PŘEDŠKOLÁKY? Jak to vlastně je? V každém případě to bylo príma.

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Je to neuvěřitelné, ale ještě před dvaceti lety jsme uměli přežít bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Dnes už nemůžeme pochopit, že jsme si dokázali

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 12 / ročník VI. / leden srpen 2011 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Další školní rok uplynul a po prázdninách

Více

PÁTOVINY ÚNOR ČASOPIS ŢÁKŮ ZŠ ČESKÁ LÍPA, PÁTOVA 406 2012

PÁTOVINY ÚNOR ČASOPIS ŢÁKŮ ZŠ ČESKÁ LÍPA, PÁTOVA 406 2012 PÁTOVINY ÚNOR ČASOPIS ŢÁKŮ ZŠ ČESKÁ LÍPA, PÁTOVA 406 2012 AKTUALITY ROZHOVORY REPORTÁŽE POVÍDKA LUCKY SMĚLÉ MÓDA TOP MUSIC KOMIKS VTIPY CITÁTY LUŠTĚNINY Kačka Černá, 2012 Časopis vychází s podporou SRPDŠ

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

PLÁTEK. TÉMA ČÍSLA: Podzimní škola. Školní časopis žáků ZŠ E Beneše Lysice. Klára Zouharová, 8. C

PLÁTEK. TÉMA ČÍSLA: Podzimní škola. Školní časopis žáků ZŠ E Beneše Lysice. Klára Zouharová, 8. C Rok 2014 Číslo 3 PLÁTEK TÉMA ČÍSLA: Podzimní škola Školní časopis žáků ZŠ E Beneše Lysice Klára Zouharová, 8. C Úvodník Ahoj všichni, zdravím vás po prázdninách u našeho nového čísla Plátku! :) Doufám,

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 7 školní časopis ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 2010/2011 OBSAH: Den s modrým majákem Anketa + názor navíc Aquapark - kritika Jak jsem prožil své první přijímací zkoušky Sběr papíru Školní parlament Tichá středa

Více