»Přijeďte vyhrát do Slovinska!« Tina Maze, vítězka Světového poháru v alpském lyžování 2013 SLOVINSKO.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "»Přijeďte vyhrát do Slovinska!« Tina Maze, vítězka Světového poháru v alpském lyžování 2013 SLOVINSKO. www.slovenia.info"

Transkript

1 »Přijeďte vyhrát do Slovinska!«Tina Maze, vítězka Světového poháru v alpském lyžování 2013 SLOVINSKO

2 Když hovořím o zeleni, mám na mysli Slovinsko. Když vyslovím Slovinsko, cítím rozechvění a klid zároveň. Když v sobě pocítím vnitřní klid, zmocní se mě nadšení. Tuhle zemi si chci prožít! Nakažlivá energie Slovinska mi umožňuje zůstat v kontaktu se sama sebou. A také zůstat v kontaktu s přírodou! Přesně podle mého gusta. V zeleném objetí. Zeme plná zelene a emocí. Výhledy jsou úchvatné, ale paměť nám nezaplňují obrazy, nýbrž zážitky. Dopřejte si je tedy! Slovinsko je snadno přístupnou zemí v srdci Evropy. Na křižovatce Alp, Středomoří a Panonské nížiny překvapuje svou rozmanitostí. Široká nabídka atraktivních aktivit jej představuje pokaždé v novém světle. Prožijte si ho po svém! V objetí přírodních a kulturních zajímavostí, v přírodě nebo ve městě, na vodní hladině nebo ve vzduchu, při výpravách terénem nebo tajuplných sestupech hluboko pod zemský povrch: prožijte si Slovinsko!

3 06 Vychutnejte si očekávání PŘIJEĎTE. PŘILEŤTE. PŘIPLUJTE. 08 Slovinsko na první pohled VYBERTE SI CÍL NA MAPĚ 10 Kultura MĚSTA. UDÁLOSTI. ZÁŽITKY! 14 Příroda VZÁCNÝ. ZELENÝ. VENKOV. 18 Sport AKTIVNĚ. ATRAKTIVNĚ. ZÁBAV- NĚ! 22 Pohoda ZDRAVÍ. KRÁSA. WELLNESS. 26 Gastronomie JÍDLO. VÍNO. DELIKATESA! 30 Setkání KONGRESY. SCHŮZKY. OBCHOD! 32 Zábava HERNY. KLUBY. NOČNÍ ŽIVOT! 34 Prestiž EXKLUZIVNĚ. TO NEJLEPŠÍ. JEN PRO TEBE! 36 U life PRO MLADÉ. JINAK! PŘÍSTUPNĚ.

4 SLOVENIA GREEN Ve Slovinsku ctíme trvale udržitelný rozvoj a držíme se svých ekologických závazků. Pracujeme s úctou k životnímu prostředí a přírodě a uchováváme místní specifika. To je totiž důležité pro každého z nás i pro naše životní prostředí. Chovejte se ekologicky a pomožte nám udržovat naši zemi čistou. Budete-li se držet níže uvedených rad, ocitnete se ve správné společnosti. Hodně zdaru! Ve SPIRIT Slovenija, Public Agency of the Republic of Slovenia, Slovinská centrála cestovního ruchu jsme se zavázali, že půjdeme příkladem. Projektem SLOVENIA GREEN se snažíme působit co možná nejekologičtěji i při propagaci naší země. Používáme ekologické materiály, je-li to možné, jezdíme na kole nebo chodíme pěšky, využíváme přírodních zdrojů energie, šetříme vodou a navíc se snažíme působit tak, aby si tento způsob chování osvojili i ostatní. Včetně vás. MYSLETE ZELENĚ Hosté ze všech koutů světa nahlížejí na ekologické chování různě. Pokud se vám zdá, že váš hostitel nevyužívá všech možností nebo znáte z domova dokonce lepší řešení, podělte se o ně se svým hostitelem. Bude vám vděčný. Cíle můžeme dosáhnout jen společnými silami. VYBERTE SI ZELEŇ Informace o zelených turistických lákadlech se dají někdy těžko sehnat. Seznamte se s atrakcemi tohoto typu ve Slovinsku a od místních poskytovatelů služeb vyžadujte co možná nejvíc informací. Poznejte naše specifika, místní tradice a úsilí o ochranu přírody. BUĎTE ZELENÍ Přispějte ke snížení škodlivých emisí do ovzduší a zvolte si k cestování po Slovinsku veřejné dopravní prostředky. Prohlížet městské pamětihodnosti si můžete i pěšky nebo na kole. S ohledem na množství ujetých kilometrů je nutné mít na paměti, že auta produkují čtyřikrát více emisí CO 2 než autobusy naplněné cestujícími, nemluvě o vlacích! Informace o různých možnostech jsou k dispozici v natištěných i elektronických publikacích nebo se můžete poradit s poskytovateli příslušných služeb.

5 SLOVENIA GREEN 5 ZELENÁ FAKTA Soustředěnost na životní prostředí začíná drobnými úkony jednoho z nejmenších živočichů: VČEL. Včelařství je mimořádně důležitou součástí slovinského přírodního a kulturního dědictví. V posledních letech vedly snahy slovinských včelařů zejména k ochraně domácích plemen včely: včely kraňské, druhého nejrozšířenějšího poddruhu včely na světě. Slovinsko je jediným členem Evropské unie, který místní poddruh včely chrání. Slovinsko je druhou nejlesnatější zemí v Evropě. Až 58 % jeho rozlohy je pokryto zelenými lesy. Nepokládáme tuto skutečnost za samozřejmou a každý rok vědomě zalesňujeme plochy 1.2 miliony sazenic stromů a tímto způsobem trvale přispíváme k uchování našich lesů. Dochovala se zde nejstarší vinná réva na světě více než 400 let stará réva kavčina! Třemi vinařskými oblastmi ve Slovinsku s jejich typickými víny prochází více než 20 vinařských stezek, s nimiž se pojí až 24 gastronomických oblastí! Slovinsko je země plná vod. Kromě km vodních toků a četných termálních vřídel narazíte ve Slovinsku i na prameny minerálních vod. Vodu můžete pít rovnou z potůčku: patří k nejčistším v Evropě! Slovinská flora a fauna nepřestávají překvapovat. Ve Slovinsku bylo zaznamenáno až druhů kapradin a semenonosných rostlin. Zvlášť ceněno je několik endemických druhů živočichů, včetně motýla martináče hrušňového, největšího v Evropě. Celých 36 procent povrchu slovinského území jsou chráněné oblasti. Jsme pyšní na náš skvostný Triglavský národní park, tři regionální parky a 40 krajinných parků.

6 6 VYCHUTNEJTE SI OČEKÁVÁNÍ Přijeďte. Přileťte. Připlujte km 1000 km 500 km 250 km Ať už cestujete jakkoliv, Slovinsko je snadno dostupné. Slovinsko je blízko! AUTEM do Slovinska lze vozidlem přijet z Itálie, Rakouska, Maďarska a Chorvatska. Slovinsko je členským státem EU a patří do schengenského prostoru. Překročení hranice s Itálií, Rakouskem a Maďarskem je povoleno na libovolném místě, v libovolném čase a bez kontroly. Na hranicích s Chorvatskem probíhají hraniční kontroly podle schengenských standardů a překračování hranice pro občany EU je zjednodušeno. LETADLEM přiletíte na mezinárodní Letiště Jože Pučnika nedaleko Lublaně z řady evropských měst. S menšími letadly můžete přistát i v Mariboru a Portoroži. Tradiční mezinárodní i nízkonákladové letecké společnosti vás se Slovinskem spojují i prostřednictvím letišť v sousedních zemích (Klagenfurt, Štýrský Hradec, Terst, Benátky, Záhřeb). VLAKEM můžete docestovat přímými spoji z Itálie, Rakouska, Maďarska, Chorvatska, České republiky, Německa, Švýcarska a Srbska. Slovinsko se zapojilo do sítě Eurail Global Pass, což znamená, že přicestovat můžete na jednu jízdenku, která platí ve více než 20 zemích. Na LODI můžete Slovinsko navštívit jako host na jachtě nebo můžete připlout vlastní lodí k jednomu z mol mezinárodních hraničních přechodů na slovinském pobřeží. V Koperu a Piranu fungují po celý rok. PĚŠKY NEBO NA KOLE i tak to jde! Slovinskem procházejí mezinárodní turistické i cyklistické trasy. Přijďte nebo přijeďte! Letiště Lublaň: Železniční doprava: Autobusové nádraží Lublaň: Slovinská silniční síť: Nepřetržitá silniční asistenční služba: Maríny:

7 Přijeďte. Přileťte. Připlujte. 7 URBÁNNÍ ŠARM Vnímejte architekturu proslulého Jože Plečnika. Je jí prodchnutá celá Lublaň! 9 NEZAPOMENUTELNÝCH UNIKÁTŮ Seznamte se s nimi zblízka! ZVON SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ V kostelíku na ostrově tajuplného Bledského jezera si zazvoňte na zvon přání. Přání se Vám vyplní! NADPOZEMSKÉ PODZEMÍ Jedinečná krasová krajina odhaluje podzemní tajemství a nadpozemské zážitky na více než 500 kilometrech čtverečních. MYSTIKA STŘEDOMOŘÍ Veduta Piranu, středověké perly na pobřeží, se snoubí s uměním a hudbou skladatele Tartiniho. HUSTÝMI LESY Největší zbytky pralesů na Kočevsku jsou chráněným přírodním dědictvím. Překvapí Vás řadou zvláštností! KULTOVNÍ KULTURA Tvůrčí síly na křižovatce Alp, Středomoří a Panonské nížiny jsou zdrojem řady unikátů, kulturních akcí a festivalů. DOBRÉ VODY Termální prameny, které při vývěru dosahují teploty C, přispívají k tomu, že se ve Slovinsku budete cítit dobře. DO SKOKU V ALPSKÉM STYLU Soubor bratrů Avseniků vytvořil svébytnou národní hudbu. Taneční písně zahrané na harmoniku, trumpetu, klarinet, baskytaru a kytaru si podmanily celý svět! PRABABIČKA VÍNA Nejstarší vinná réva na světě roste už déle než 400 let v Mariboru. UŽITEČNÉ ODKAZY: Všeobecné: Obchodní:

8

9 státní hranice sjíždění divokých vod mezinárodní hraniční přechod Triglavský národní park hlavní silnice regionální park panoramatická železnice, historický vlak slovinská horská trasa mezinárodní letiště evropská dálková trasa E-6, E-7 sportovní letiště kostel kabinová lanovka klášter turistické informace hrad přístav, kotviště muzeum, galerie zimní sportovní areál přírodní zajímavost lázně archeologická památka herna technická památka, důl konferenční možnosti památky kulturního dědictví, které doporučujeme k návštěvě golfové hřiště zajímavý architektonický soubor zpřístupněná jeskyně památka světového dědictví UNESCO vinařské oblasti geometrický střed Slovinska EDEN - European Destination of Excellence zoologická zahrada Slovinsko, turistická mapa, 1 : (2013, 3. vydání) Vydavatel: SPIRIT Slovenija, Public Agency of the Republic of Slovenia, Slovinská centrála cestovního ruchu / Koncept a redakce: Primož Kete, prof. dr. Branko Rojc Kartografické zpracování, realizace a příprava k tisku: Geodetický ústav Slovinska, Jamova 2, Lublaň, Slovinsko / Zdroje: Turistická mapa Slovinska, 1 : (2008); údaje Geodetického ústavu Slovinska a SPIRIT Slovenija, Public Agency of the Republic of Slovenia, Slovinská centrála cestovního ruchu / Výběr kulturních pamětihodností: Gojko Zupan / Výběr přírodních zajímavostí: Dr. Peter Škoberne / Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování nebo upravování mapy vcelku nebo po částech je bez souhlasu Geodetického ústavu Slovinska zakázáno.

10 10 KULTURA. Města. Události. Zážitky! PŘEKVAPIVÁ LUBLAŇ : Stavby na kůlech na Lublaňských blatech. Římská Emona. Pod hradem městské jádro s renesančními, barokními a secesními průčelími a romantickými mosty přes řeku Lublanici. Město jedné z nejstarších filharmonií v Evropě. Město muzeí a galerií. Město architekta Jože Plečnika. Plečnikova Lublaň patří k nejvýznamnějším uceleným uměleckým dílům 20. století! I ta největší slovinská města jsou v mezinárodním měřítku malá; i ta nejmenší slovinská města jsou však velká, pokud jde o dojmy ze středověkých náměstí, šarmantních tržnic, z říčních nábřeží, ulic v závětří hradů a kostelů. Za zbytky městských opevnění je snadno přístupná zeleň, která se prolíná s městskými obrazy. Dynamická města zvou na akce, které stojí za to navštívit, na legendy, s nimiž je možné se seznámit u městských pamětihodností, na dědictví nejrůznějších historických etap, které se snoubí s kulturními a přírodními zajímavostmi širšího území. Slovinsko má přibližně 2 miliony obyvatel a ve městech jich žije zhruba polovina. Města jsou překvapivě provázána se svým okolím: proto je každé tak úplně jiné. Jako bychom vstupovali do malých, ale přepychových butiků života!

11 Města. Události. Zážitky! 11 MĚSTA KULTURNÍCH ZAJÍMAVOSTÍ Maribor - Město s nejstarší vinnou révou na světě! Lent, Pohorje, muzea a galerie, vinné sklípky a stezky v okolí. Festivalové město! Ptuj - Nejstarší město ve Slovinsku! Ptujský hrad, Ptujská hora, nejstarší vinné sklepy. Město masopustní zábavy! Novo mesto Nejhezčí město na řece! Městské jádro na meandru řeky Krky, hrady v blízkém okolí, Doleňské muzeum se vzácnými nálezy. Město situl! Škofja Loka - Středověké město. Hrad, kamenný most, zámek, špitál, kostely. Přírodní zajímavosti. Město nejstarší slovinské dramatické tvorby! Piran - Středomořské město. Tartiniho náměstí, tradice získávání soli z mořské vody: přírodní parky Sečovlje a Strunjan. Město klasické hudby! Piranský poloostrov Odpočinek před lublaňskou radnicí PROŽIJTE DYNAMIKU VŠEDNÍHO DNE! Na říční nábřeží lákají hospůdky, na hlavní třídy zase umělecká představení a kulturní události, do skrytých koutků výtečné restaurace, do center měst kavárny a cukrárny, divadelní scény a výstaviště, na okraj města nákupní centra a noční zábavní podniky. Ve slovinských městech to žije stejně jako ve světě! PROZKOUMÁVEJTE HISTORII Idrija Hornické město na mezikontinentální stezce s tématikou rtuti Camino Real. Technické dědictví: štola Antonín. Řemeslná tradice: Festival idrijské krajky. Hrad Gewerkenegg! Celje Knížecí město s oblíbeným hradem. Archeologické sklepení pod Knížecím palácem se zbytky římského města. Letní akce a Den středověku. Radovljica Město kultury s jediným dochovaným pozdně středověkým obranným příkopem, s památkami středověkého měšťanského architektonického dědictví, s galeriemi a muzei. Kamnik Město pod Kamnickými Alpami s řadou pamětihodností: Starý a Malý hrad, zámek Zaprice, muzea a etnopark, arboretum Volčji potok. Kostanjevica na Krki Doleňské Benátky na ostrově uprostřed řeky Krky. Galerie v bývalém cisterciáckém klášteře, Forma Viva, s jednou z významnějších sbírek v jihovýchodní Evropě. Koper - Centrum slovinského pobřeží: městské jádro s Pretoriánským palácem na jednom z nejkrásnějších náměstí na bývalém benátském území. Kobarid Město uprostřed úchvatné přírody u řeky Soči a zároveň místo hrozivých vzpomínek: s muzeem 1. světové války, kostnicí a Stezkami míru k válečným pozůstatkům.

12 12 Města. Události. Zážitky! EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY Maribor je Evropské hlavní město kultury Projekt v sobě snoubí kreativitu, dědictví, vzdělávání, výzkum, digitální gramotnost, cestovní ruch zaměřený na kulturu a ekologii. Spojuje několik oblastí: energie kulturní rozmanitosti se bude z Mariboru šířit mimo jiné do Velenje, kde je atraktivní podzemní Muzeum těžby uhlí, do Ptuje s masopustními maškarami, do Nového města uprostřed Doleňska, do Murské Soboty s venkovskou kulturou, do města Slovenj Gradec s filozofií klidu. Maribor SVĚTOVÁ METROPOLE KNIHY Lublaň, hlavní město Slovinska, vyhlásilo UNESCO světovou metropolí knihy roku Staré městské jádro oživují literární akce a stánky s knihami i Festival literatury kontinentů s hostováními literátů z celého světa. Lublaň se s 1800 nakladateli a více než 4 tisíci vydanými tituly ročně řadí na vrcholek žebříčku podle počtu vydaných knih na obyvatele. První kniha ve slovinském jazyce vyšla roku Trojmostí, Lublaň ZEMĚ PLNÁ TVOŘIVOSTI Klasická kultura v koncertních síních, na divadelních a tanečních scénách, v muzeích a galeriích se ve Slovinsku snoubí s moderními uměleckými směry, zasazenými do mezinárodních alternativních proudů. Zde své znalosti zdokonalují budoucí hudební klasikové a tanečníci nejrůznějších moderních tanečních směrů, na ulicích slovinských měst si získávají pozornost publika pouliční artisté, kteří do Slovinska přijíždějí na svá mezinárodní setkání. Dění ve městech doplňují četné akce konané na venkově: od zemědělských svátků až po bujaré hudební akce pro mladé, které se odehrávají na netradičních místech u řek a jezer. Koncert klasické hudby Ve Slovinsku na vás na každém kroku čekají kulturní podniky klasického i alternativního zaměření, zábavné akce či sportovní události a možnosti rekreace. Naplánujte si návštěvu Slovinska pomocí kalendáře akcí. Najděte si jej na

13 13 Středověké hry na Predjamském hradu FESTIVALY V LUBLANI Festival Lublaň s hudebními akcemi patřícími k vrcholu léta; Jazzový festival; festival Druga godba (Jiná hudba), festival etno a world music; festival Mladi levi (Mladí lvi), mezinárodní festival divadla a tance, LiFFE, mezinárodní filmový festival; Město žen, Festival moderního umění, Ana Desetnica, festival pouličních divadel; každý druhý rok Mezinárodní grafické bienále; LENT A DALŠÍ AKCE V MARIBORU Festival Lent patří se svými více než 400 akcemi a půlmilionem návštěvníků k největším letním festivalům v Evropě; Folkart, mezinárodní folklorní festival, Festival Maribor se známými sólisty klasické hudby; jazz a etno festival Izzven, mezinárodní festival loutkových divadel Poletni lutkovni pristan (Letní loutkové přístaviště); gastronomický Festival Stare trte; FESTIVALY STARÉ A KLASICKÉ HUDBY Ve Slovinsku se konají mezinárodní festivaly staré hudby, které zachovávají autentičnost stoletími prověřených mistrovských hudebních děl v historicky zajímavých lokalitách. Navštivte festival v Brežicích (www.seviqc -brezice.si) nebo Radovljici (www.festival-radovljica. si). Milovníky klasiky nadchnou festivaly konané v Bledu (www.festival-bled.si) a Piranu (www.tartinifestival.org). FOLKLORNÍ FESTIVALY A AKCE Z akcí, které připomínají staré zvyky, si nenechte ujít červnové Jurjevanje v Bílé krajině (www.jurjevanje.si), nejstarší folklorní festival ve Slovinsku. Slovinské a zahraniční skupiny se prezentují na akcích konaných v rámci jarního mezinárodního folklorního festivalu SloFolk (www.slofolk.si) a na červencovém festivalu v Beltincích (www.kud-beltinci.si). Zvláštní pozornost si zasluhuje Mezinárodní masopustní festival v Ptuji (www. kurentovanje.net) i masopustní akce s místními specifiky na jiných místech Slovinska. Svátek soli v Piranu Festival Brežice

14 14 PŘÍRODA Vzácný. Zelený. Venkov. ZELEŇ VE FAKTECH Celých 36 procent rozlohy Slovinska patří do evropské sítě Natura Slovinsko je s 58,5 % zalesněných ploch druhým nejlesnatějším státem Evropy. Země má více než 9000 krasových jeskyní! Pětinu slovinského pobřeží tvoří chráněná území. Vodní toky mají celkovou délku téměř 27 tisíc km. Co do množství říční vody na obyvatele patří Slovinsko k nejbohatším evropským státům. Vodu můžete pít rovnou z kohoutku: je jedna z nejčistších v Evropě! Slovinsko je jediná země v Evropě, která má Alpy i Středomoří, Panonskou nížinu a tajuplný Kras. Proměnlivost krajiny nepřestane nikdy udivovat. Sotva jste minuli hory a už je před vámi moře. Šplháte vzhůru lesním úbočím a pod vámi je zelená pláň. Jste na horské pastvině a pod vámi je říční soutěska. Blízkost rozdílů je specifikem Slovinska! Tady se ještě můžete projít pralesem nebo pozorovat hrozny na nejstarší vinné révě na světě. Zde posloucháte příběhy o medvědech a na jazyku si necháváte rozplývat lesní plody, které jste si sami nasbírali při krátké vycházce za město. Zde odhalujete tajemství zemského povrchu i toho, co se ukrývá pod ním. Tady jste součástí přírody! EVROPSKÉ DESTINACE NEJVYŠŠÍ KVALITY Seznamte se se zelenými fakty v praxi! Titul Evropské turistické destinace nejvyšší kvality (EDEN) mohou získat pouze nejlepší příklady dlouhodobě udržitelného rozvoje v cestovním ruchu. Ve Slovinsku jich je celkem pět. Údolí řeky Soči Vás nadchne adrenalinovými zážitky na smaragdové řece, neporušenou přírodou Triglavského národního parku a příběhy První světové války. Solčavsko Vás překvapí jedním z nejkrásnějších alpských údolí v Evropě Logarským údolím a jedinečnými zážitky na horských farmách. Řeka Kolpa Vás svou čistotou přesvědčí o ryzosti příběhů, které se v jejím okolí odehrály, a v Idrii se ve rtuťovém dole ohlédnete do minulých staletí, ochutnáte místní specialitu»žlikrofy«a poznáte ušlechtilost idrijské krajky. V Lašku se uvolníte v termálních vodách, užijete si wellness a tradiční červnovou akci Pivo a květy. Destinace EDEN nabízejí ještě mnohem víc přesvědčte se na

15 Vzácný. Zelený. Venkov. 15 PŘÍRODNÍ PARKY Triglavský národní park Již od roku 1924 chráněné území Alp s přírodními zajímavostmi. Regionální park Škocjanské jeskyně Pravlast krasu! Jeskyně s nejhlubším podzemním kaňonem v Evropě; světové dědictví UNESCO. Notraňský regionální park Zajímavosti u Cerknického jezera největšího krasového vysychajícího jezera. Krajinný park Goricko. Část přírodního parku na trojzemí Goricko-Raab-Őrseg na území s nejmenším množstvím srážek ve Slovinsku. Kozjanský park. Ovocné sady na lučinách, lesy a mokřady mezi hrady, kláštery a kostely. Krajinný park Sečoveljské saliny. Mokřad s více než 280 ptačími druhy, tradiční výroba soli a muzeum salin. Logarská dolina Kozorohové v Alpách Aljažova věž, Triglav CHRÁNĚNO: CENĚNO! O zvláštnostech přírody ve Slovinsku psal už v 17. století Janez Vajkard Valvasor. Už v 19. století byl chráněn první prales v Kočevsku, ve 20. století byly vyhlašovány národní, krajinné a regionální parky. Odhalujte nespočet přírodních krás! Mohutné stromy, lesy, pralesy Pralesní rezervace v Kočevském Rogu, na Gorjancích a na Pohorji jsou součástí chráněného lesního bohatství. Chráněny jsou i jednotlivé stromy, které vytvářejí svébytné krajinné obrazy. Potoky, řeky, vodopády Slovinská ledovcová jezera, Bledské a Bohinjské jezero, jsou východiskem výprav podél horských potoků. Ty napájejí řeky Sávu a Soču. Ve Slovinsku je více než 300 stálých vodopádů! Zvláštností jsou vysychající vodní toky. Soutěsky a kaňony Řeky si vyhloubily úzké a hluboké soutěsky. Vychutnejte si neporušenou přírodu na upravené stezce vedoucí soutěskou Blejski Vintgar nebo při sjíždění řeky Soči. Živočišný a rostlinný svět Slovinsko pokrývá méně než 0,004 % zemského povrchu, žije zde však více než 1 % všech známých živých bytostí a více než 2 % kontinentálních rostlinných a živočišných druhů. S více než živočišnými a rostlinnými druhy patří Slovinsko k nejbohatším přírodním územím v Evropě.

16 16 Vzácný. Zelený. Venkov. ŽIJTE POD ŠIRÝM NEBEM! S etno-nádechem! Nepromeškejte svátky vinobraní, dožínek, zapalování uhlířských milířů, začátku a konce pastevecké sezony na horách. Navštivte tržnice se zemědělskými plodinami, bavte se při vesnických slavnostech, vyzkoušejte svou zručnost na tradičních řemeslnických trzích. S ekologicky vypěstovanými dobrotami! Neporušená příroda je zdrojem zeleniny a ovoce s plnou chutí. Tradiční postupy pěstování a zpracování potravin odpovídají mnohde zásadám organického zemědělství. Ochutnejte dobroty na ekofarmách! Jako nomádi! Nejen ve městech, u termálních lázní a na mořském pobřeží život v přírodě si můžete vyzkoušet i při kempování u řek, jezer, v alpských údolích. To nejlepší si můžete najít v evropské síti kempů ACSI. Velika Planina ZEMĚ POHOSTINNÝCH VÍSEK Hledáte-li pohostinnost v zelené oáze, vyberte si k návštěvě ekofarmu. V Logarské dolině nebo na Pohorji, kde vás bude příroda rozmazlovat lesními plody, v Zámuří a Doleňsku, odkud to není daleko do lázní, v Goreňsku a v Posočí, kde jsou i z farem snadno dostupné sportovní zážitky, v Přímoří nebo na Krasu, kam láká středomořské slunce, v Korutanech, kde vás ochladí hluboké lesy, v Bílé krajině, pro níž jsou typické březové háje všude budete vítáni! Kvalitu více než 300 farem s ubytováním označuje symbol jablka. Čím více jablek, tím více předností! Horní Saviňské údolí Přírodní dědictví Slovinska se na každém kroku snoubí se snahou o uchování místního kulturního dědictví. Zážitky z přírody jsou vždy spojeny se setkáními s pohostinnými lidmi a poznáváním tradiční tvorby. Najděte si ubytování v zeleni na

17 17 KRAS. Všechny krasové jevy světa jsou pojmenovány podle slovinského území, které nese toto označení. Podzemní jeskyně, ponorné řeky, krasové prameny a intermitentní toky, vysychající jezera, krasová pole. Slovinsko má všechno! Križna jama (Křížová jeskyně) Postojenské jeskyně Macarát jeskynní Proslulé krasové jeskyně: Postojenské jeskyně: 20 km chodeb, sálů, síní nejnavštěvovanější jeskynní komplex v Evropě! Škocjanské jeskyně: figurují na seznamu světového dědictví UNESCO; Vilenica, nejstarší zpřístupněná jeskyně. Kras v Alpách Kaninski podi: prolákliny v nadmořské výšce 2200 m patří k nejhlubším na světě; Snežna jama (Sněhová jeskyně) na hoře Raduha: síně s ledovými krápníky v nadmořské výšce 1556 m. Krasová jezera a řeky: Cerknické jezero: vysychající jezero; když jej naplní voda, je největší ve Slovinsku! Križna jama: jeskyně v Notraňském regionálním parku s 22 podzemními jezírky; Divoké jezero u Idrije s vodami z dosud neprozkoumaných hloubek; Rakov Škocjan: krajinný park s přírodními skalními mosty, krasovými prameny a jeskyněmi; Kras Doleňské a Bílé krajiny Kostanjeviška jama: 300 m upravených cest mezi pohádkovými krápníky; Lahinja: krajinný park se zajímavostmi mělkého krasu; Ledena jama (Ledová jeskyně) na hoře Stojna: její dno pokrývá po celý rok ledové jezero! Život v jeskyních Macarát jeskynní, proteus anguinus, je jediný jeskynní bezobratlý živočich v Evropě! Poprvé byl nalezen a prozkoumán ve Slovinsku. Prohlédněte si jej ve slovinských jeskyních!

18 18 SPORT Aktivně. Atraktivně. Zábavně! FAKTA O AKTIVITÁCH Slovinsko má rozlohu pouhých 20 tisíc kilometrů čtverečních, avšak vede po něm 10 tisíc km značených turistických cest. Jsou lemovány více než 170 horskými chatami a 40 hotely s nabídkou pro turisty. Podél rozmanitých tras pro cyklisty se nachází více než 50 ubytovacích možností přizpůsobených cyklistům, 3 cyklistické kempy a 34 cyklistických informačních stanovišť. Slovinsko je země sportovních výzev. Zde se zamilujete do vlastních sil! V zimě lákají sněhem pokryté svahy k alpskému a severskému lyžování či skiwalkingu, snowboardingu, sáňkování nebo chůzi na sněžnicích ale i příznivce paraglidingu nad zasněženou krajinou! Když sníh roztaje, lákají do všech koutů Slovinska golfová hřiště. Půvabné vodní plochy umožňují vše od raftingu po rybaření, od jachtingu po adrenalinové sporty v soutěskách. Rozlehlé nebe a tajemství podzemních jeskyní poskytují možnosti dalších aktivit. Celé Slovinsko je protkáno cyklostezkami a turistickými trasami, které jsou v každé roční době zdrojem nových a nových výzev.

19 Aktivně. Atraktivně. Zábavně! 19 VODA: Zdroje nových sil Plavání Bazény lázeňských resortů, možnosti koupání u moře, jezer, řek; Jízda na člunech Projížďky na klidných vodách řek a četných slovinských jezer; Kajak, kanoe, rafting Řeky Soča, Kolpa, Krka; kajak a kanoe i na jezerech; Canyoning, hydrospeed Soča: údolí adrenalinu! Adrenalinové sporty i na řekách Savinja, Sáva Bohinjka, Sáva Dolinka, Kolpa; Rybolov, muškaření 93 rybích druhů; autochtonní specifika: sočský pstruh; Jachting, nautika Přístaviště v Portoroži, Izole a Koperu; také pronájem jachet a školy jachtingu Rafting na Soče HORSKÉ A TURISTICKÉ STEZKY 30 dní na Slovinskou horskou trasu, 30 dní na Předalpskou trasu, 30 dní na odbočku E7 Evropské dálkové trasy nebo 20 dní na její slovinskou odbočku E6, 10 nebo 7 dní na trasu pojmenovanou souhrnně Via Alpina ve Slovinsku se nebudou nudit ani ti nejzarputilejší vysokohorští turisté. Celou zemi můžete poznat na vlastních nohou! CYKLISTICKÉ VÝZVY Ve Slovinsku můžete projíždět na kole neobvyklými krajinami, např. Krasem nebo po vyhlídkových trasách s alpskými panoramaty. Můžete jezdit na kole kolem jezer nebo moře, mezi vinohrady a vískami. Můžete vyrazit dokonce i do opuštěných hornických štol! Kromě tras určených pro silniční kola v krajinných parcích, lázeňských a venkovských oblastech a kromě stezek v okolí měst je k dispozici také stále více cest pro horská kola. Slovinsko nabízí i výzvy pro závodníky: každoroční Juriš na Vršič, cyklistický výjezd serpentinami na nevyšší silniční průsmyk, mezinárodní cyklistické závody a maratony a tradiční výjezdy na rozmanité vrcholky. HOTELY PRO AKTIVNÍ V nejlepších ubytovacích objektech pro turisty a cyklisty na vás čekají nejen všechny potřebné informace a mapy, ale také balíčky s atraktivními túrami, zkušení průvodci, prostory pro bezpečnou úschovu a opravy kol či jiného vybavení, které si zde můžete také vypůjčit. Postarají se Vám zde ale i o vyváženou stravu pro sportovní výkony i o přepravu vás a vaší výbavy na požadované místo. Najděte si svůj turistický nebo cyklistický hotel na

20 20 Slovinci zdolávají dosud nezdolané vrcholky, sjíždějí na lyžích z míst, odkud to ještě nikdo nezkoušel, překonávají nejmohutnější řeky, plachtí přes světová moře. Kdepak asi pro své výkony sbírají zkušenosti? Podívejte se na ZEMĚ SPORTOVNÍCH VÝZEV Rodinné odpoledne nebo sportovní trénink, individuální nebo kolektivní sporty, olympijské výkony či překonávání rekordů z Guinessovy knihy: rozmanitá země vám umožní vyzkoušet vlastní síly nesčetnými způsoby. Najděte si své nejoblíbenější sportovní centrum, jízdárnu, východisko pro paragliding, lety balonem nebo vyhlídkové lety, horolezeckého instruktora nebo speleologa, průvodce adrenalinovými zážitky, kapitána vzrušující plavby na jachtě. Řadu sportů se ve Slovinsku můžete i naučit! ROZMANITOST GOLFU Na každém z více než desítky golfových hřišť a dvojnásobném množství cvičných areálů můžete očekávat jinou přírodní kulisu. Nejstarší golfové hřiště se nachází u jezera v idylickém Bledu. Po celý rok je otevřeno golfové hřiště v Lipici, nedaleko proslulého hřebčína, kde se chovají bílí lipicáni. Golfová hřiště se nacházejí i v blízkosti řady slovinských lázní (Mokrice, Otočec, Ptuj, Panonske terme hřiště Livada), pod vysokými alpskými vrcholky (Bovec), mezi vinohrady (Slovinske Konjice) a uprostřed parků (arboretum Volčji Potok). Lipicáni ADRENALIN PRO CELOU RODINU! Slovinsko je oblíbeným cílem odvážných hledačů adrenalinových zážitků! Naleznete je nejen v divokém přírodním prostředí, ale také v bezpečně upravených adrenalinových parcích. Máte-li děti vyšší než 150 cm, jsou tyto parky výtečnou zábavou pro celou rodinu! Golf na Bledu Adrenalinový park pod Voglem

21 Aktivně. Atraktivně. Zábavně! 21 CENTRA AKTIVIT! Sportovně-rekreační centra nabízejí v zimě trasy pro všechny typy lyžování, snowboarding, sáňkování, snowparky i zážitky z přírody pro odvážlivce, a to i v noci! Mistři světa zde vyhrávají medaile a na skokanském můstku v Planici překonávají světové rekordy. Řada sportovců přijíždí do Slovinska na přípravu v přírodním prostředí. Zde nikdy nevíte, na jakou osobnost narazíte! Centra zimních sportů nabízejí i v létě řadu aktivit v rozkvetlé přírodě. Kranjska Gora Lyžujte na svazích, kde se konají mezinárodní závody! V létě východisko pro vysokohorskou turistiku, cyklistiku, adrenalinové vodní sporty; letní sáňkařská dráha! Kanin, Bovec Nejvýše položený slovinský lyžařský areál nabízí kromě alpského lyžování také trasy pro skiwalking, paragliding na lyžích, adrenalinové závody ve snowboardingu. V létě přitahuje turisty a bikery. Mariborské Pohorje Lyžařský areál ležící na samé hranici města Maribor je v zimě hostitelem nejlepších reprezentantek v alpském lyžování. V létě navštivte Bike Park Pohorje, lanové centrum, sáňkařskou dráhu, energetickou turistickou trasu Rogla Olympijské středisko na Rogle nabízí sjezdovky a běžecký areál v blízkosti oblíbených lázní. V létě láká návštěvníky svou přírodou a možnostmi i pro vrcholové sportovce (simulátor vysokohorských podmínek). Krvavec Lyžařský areál v blízkosti hlavního města Slovinska nabízí v zimě také noclehy v eskymáckých iglú! V létě zve návštěvníky na tématické a horské stezky v kombinaci s cyklistikou a paraglidingem. Pokljuka Zdejší planina je v zimě oblíbeným cílem běžkařů a biatlonistů z celého světa. V létě ji zaplňují turisté, cyklisté, houbaři. Nedaleko odsud je světové známý skokanský můstek Planica, kolébka rekordů a rekordmanů (www.planica.si). Masopustní maškary v Planici Kanin

SLOVINSKO. www.slovenia.info

SLOVINSKO. www.slovenia.info SLOVINSKO www.slovenia.info Když hovořím o zeleni, mám na mysli Slovinsko. Když vyslovím Slovinsko, cítím rozechvění a klid zároveň. Když v sobě pocítím vnitřní klid, zmocní se mě nadšení. Tuhle zemi si

Více

Slovinské Alpy - hotel **** Park, superskipas a bazén v ceně, dítě zdarma / č.2112

Slovinské Alpy - hotel **** Park, superskipas a bazén v ceně, dítě zdarma / č.2112 CK TURISTA Slovinské Alpy - hotel **** Park, superskipas a bazén v ceně, dítě zdarma / č.2112 3,4,5,6,7 - denní zájezd Lyžování ve slovinských Alpách je znamenité. V Julských Alpách sice nejsou gigantická

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

Dopřejte Vaší lásce luxus!

Dopřejte Vaší lásce luxus! Dopřejte Vaší lásce luxus! Budete ubytováni v jedné z nejúžasnějších historických budov jižní Moravy. Dům Pánů z Vizovic je zařazen mezi kulturní památky a představuje tak ideální místo pro Váš romantický

Více

Magická síla přírody a lidského umu

Magická síla přírody a lidského umu Luhačovice Město Luhačovice, cestovní agentura Luha Info Městské informační středisko Masarykova 950, 763 26 Luhačovice tel./fax: 577 133 980, tel.: 577 132 341 e-mail: luhainfo@mesto.luhacovice.cz Magická

Více

Akce: Golf a wellness - hotel Livada Prestige *****, Fee a wellness v ceně / č.3246

Akce: Golf a wellness - hotel Livada Prestige *****, Fee a wellness v ceně / č.3246 CK TURISTA Akce: Golf a wellness - hotel Livada Prestige *****, Fee a wellness v ceně / č.3246 4,5,6,7 - denní zájezd Slovinské termální lázně Moravské Toplice se již staly mezi golfisty pojmem. Skvělé

Více

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Nově zrekonstruovaná Turistická chata ve Špindlerově Mlýně nabízí velmi levné a stylové ubytování v srdci lyžařského areálu Svatý Petr. Cena od 150,-Kč na osobu. -

Více

Santa Maria Maior Resort

Santa Maria Maior Resort Santa Maria Maior Resort Developerský projekt Santa Maria Maior Resort Uprostřed okouzlující přírody, v exkluzivní lokalitě portugalského ostrova Madeira s jedinečným výhledem na Atlantik a hlavní město

Více

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 CK TURISTA BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 5 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky jsme uvedli, že golf již zdaleka není drahým sportem (i když tomu ceny v mnoha

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

Julské Alpy - Vogel - hotel **** Jezero - skipas, bazén a wellness v ceně /č.2131

Julské Alpy - Vogel - hotel **** Jezero - skipas, bazén a wellness v ceně /č.2131 CK TURISTA Julské Alpy - Vogel - hotel **** Jezero - skipas, bazén a wellness v ceně /č.2131 4,5,6,8 - denní zájezd Lyžování ve Slovinsku, v nádherných Julských Alpách. Ubytování v luxusním hotelu****

Více

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie Malování v Provence 10 - denní zájezd Francie Navštivte a poznejte Provence, rodiště a působiště řady slavných malířů, a přeneste její krásy na malířské plátno! Kdo už někdy držel v ruce paletu a štětec,

Více

SPES Hotel, Schlierbach. SPES Hotel, Schlierbach. Zajímavé nabídky:

SPES Hotel, Schlierbach. SPES Hotel, Schlierbach. Zajímavé nabídky: Horní Rakousko / Oberösterreich Stůl č. 17A SPES Hotel, Schlierbach SPES Hotel, Schlierbach Adresa: Panoramaweg 1, A-4553 Schlierbach E-mail: hotel@spes.co.at Internet: www.spes.co.at Lisa Losbichler,

Více

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Pohlednicový pohled na město Český Krumlov. 2 HISTORIE MĚSTA ČESKÝ KRUMLOV Jméno města Krumlov je odvozováno z německého výrazu "Krumme Aue", který je překládán

Více

residential golf lifestyle

residential golf lifestyle residential golf lifestyle AURA je prvním rezidenčním resortem v České republice, který svým obyvatelům přináší unikátní řešení venkovského, ale zároveň moderního životního stylu a bydlení uprostřed přírody

Více

Názory zahraničních studentů na cestovní ruch ve Slovinsku

Názory zahraničních studentů na cestovní ruch ve Slovinsku Názory zahraničních studentů na cestovní ruch ve Slovinsku Prohlašuji, že předložená bakalářská práce je původní a zpracoval/a jsem ji samostatně. Prohlašuji, že citace použitých pramenů je úplná, že

Více

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz WELLNESS & RELAX v Mariánských Lázních marienbad.danubiushotels.cz CÍSAŘSKÉ DNY 3 noci v hotelu Nové Lázně ***** Cena od 9 270 Kč dárek na pokoji 1x minerální koupel v historické Císařské nebo Královské

Více

HOTEL KRAMOLÍN. Kdo jsme - co umíme HOTEL KRAMOLÍN GOLF

HOTEL KRAMOLÍN. Kdo jsme - co umíme HOTEL KRAMOLÍN GOLF HOTEL KRAMOLÍN GOLF HOTEL KRAMOLÍN 382 78, Lipno nad Vltavou 55 tel./fax. +420 380 736 147 mobil +420 777 786 870 benes-kramolin@quick.cz Kdo jsme - co umíme Hotel Kramolín leží v příjemném prostředí vrcholové

Více

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Offpark je první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového vyžití. Zážitkové aktivity jsou soustředěny

Více

HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte!

HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte! HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte! HOTEL ŠUMAVA *** Hotel Šumava***, Kašperské Hory se nachází v klidném prostředí horského lesa u Zlatého potoka v Amálině údolí, v srdci Národního parku Šumava. Je umístěn 1,5

Více

Zámek Bechyne! Černický zámecek

Zámek Bechyne! Černický zámecek Panství Bechyne Nachází se v lázeňském městečku Bechyně, 120 km jižně od Prahy. Nabízíme příjemný rustikální styl Hotelu a restaurace Panská, sportovně laděné prostředí residence Golf, jedinečnou atmosféru

Více

LÁZNĚ KEHIDAKUSTÁNY - KEHIDA THERMAL HOTEL, ČERSTVÁ NOVINKA 2015, 2, 3 NEBO 4 NOCI

LÁZNĚ KEHIDAKUSTÁNY - KEHIDA THERMAL HOTEL, ČERSTVÁ NOVINKA 2015, 2, 3 NEBO 4 NOCI LÁZNĚ KEHIDAKUSTÁNY - KEHIDA THERMAL HOTEL, ČERSTVÁ NOVINKA 2015, 2, 3 NEBO 4 NOCI 3,4,5 - denní zájezd Moderní lázeňský areál s komfortním hotelovým wellness blízko Balatonu a Hévízu. Vnitřní a venkovní

Více

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 Jubilejní 10. mezinárodní cyklojízda, otevírání evropské dálkové trasy EuroVelo 9 v Jihomoravském kraji a Dolním Rakousku s tématem bio

Více

Největším bohatstvím je zdraví (Virgil. 70 př. n. l.) CENÍK 2013

Největším bohatstvím je zdraví (Virgil. 70 př. n. l.) CENÍK 2013 Největším bohatstvím je zdraví (Virgil. 70 př. n. l.) CENÍK 2013 Hotel SwissHouse Apartments & Spa Zeyerova 87, 353 01 Mariánské Lázně, Česká republika Tel +420 354 602 200 GSM +420 777 602 213 www.swisshouse.cz

Více

První radonové lázně světa

První radonové lázně světa První radonové lázně světa BRÁNA DO KRUŠNÝCH HOR Lázeňské město Jáchymov leží v západní části České republiky na úpatí Krušných hor v malebném údolí panenské přírody, která příznivě působí na vaše zdraví

Více

HOTEL ZÁMEK. Vysoký Újezd. Investiční Memorandum

HOTEL ZÁMEK. Vysoký Újezd. Investiční Memorandum Investiční Memorandum HOTEL ZÁMEK Vysoký Újezd 362/2 - Staré Město, 110 00 Praha 1 tel: +420 257 328 281 e-mail: info@svoboda-williams.com www.svoboda-williams.com Obsah Údaje o projektu 1 Investiční příležitost

Více

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový

Více

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Nejbližším městem a centrem kulturního dění je malebný Omiš s ústím řeky Cetiny do moře. Pro návštěvu

Více

Tipy na výlety Mittersill, Fusch

Tipy na výlety Mittersill, Fusch Tipy na výlety Mittersill, Fusch Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový volejbal,

Více

HOTEL. Monínec 7, 257 91 Sedlec-Prčice GPS souřadnice hotelu: N 49 32 37.97 E 14 30 58.90 www.moninec.cz www.moninec-hotel.cz

HOTEL. Monínec 7, 257 91 Sedlec-Prčice GPS souřadnice hotelu: N 49 32 37.97 E 14 30 58.90 www.moninec.cz www.moninec-hotel.cz konference, školení, relaxační pobyty Relax hotel Monínec*** leží na Javorové skále 70 km na jih od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Je nejvyšším bodem v

Více

Karta Ötztal Card. půjčovny kol: 3-denní karta: 1 x zdarma, 7-denní karta: 2 x zdarma, 10-ti denní karta: 3 x zdarma

Karta Ötztal Card. půjčovny kol: 3-denní karta: 1 x zdarma, 7-denní karta: 2 x zdarma, 10-ti denní karta: 3 x zdarma Karta Ötztal Card Při zakoupení karty Ötztal Card můžete navštívit 40 turistických zajímavostí a využít různé služby pro turisty, aniž byste museli platit další poplatky či vstupné, jako např.: lanovky,

Více

Marketing atraktivit Marketing dlouhodobě udržitelného rozvoje Marketing ubytovacích služeb. Marketing cestovních kanceláří

Marketing atraktivit Marketing dlouhodobě udržitelného rozvoje Marketing ubytovacích služeb. Marketing cestovních kanceláří Marketing atraktivit Vybrané aplikace marketingu cestovního ruchu: Marketing atraktivit Marketing destinací Marketing dlouhodobě udržitelného rozvoje Marketing ubytovacích služeb Marketing lodní a letecká

Více

DOVOLENÁ V ALPÁCH 2015 ZELL AM SEE KAPRUN - HOTEL LATINI 4* - SLEVOVÁ KARTA A WELLNESS ZÓNA V CENĚ

DOVOLENÁ V ALPÁCH 2015 ZELL AM SEE KAPRUN - HOTEL LATINI 4* - SLEVOVÁ KARTA A WELLNESS ZÓNA V CENĚ DOVOLENÁ V ALPÁCH 2015 ZELL AM SEE KAPRUN - HOTEL LATINI 4* - SLEVOVÁ KARTA A WELLNESS ZÓNA V CENĚ 5,6,8 - denní zájezd Dovolená v Alpách 2015 Zell am See Kaprun hotel 4* SLEVOVÁ karta Zell am See Kaprun

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_129 Datum: 11.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_129 Datum: 11.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Nabídka nemovitostí: - Lipno nad Vltavou - Nová Pec - Rakousko - Štýrsko

Nabídka nemovitostí: - Lipno nad Vltavou - Nová Pec - Rakousko - Štýrsko Nabídka nemovitostí: - Lipno nad Vltavou - Nová Pec - Rakousko - Štýrsko Lipno nad Vltavou Lipno Lake Resort Nabídka rekreačních nemovitostí: Areál Lipno Lake Resort byl postaven v letech 2005-2007, v

Více

Konference Semináře Firemní akce

Konference Semináře Firemní akce Konference Semináře Firemní akce OREA HOTEL IRIS *** Pálava - Pavlov Lokalita OREA Hotel IRIS stojí uprostřed vinařské vesnice Pavlov, rozložené na úpatí Pálavy, 60 km jižně od Brna směr Mikulov. Kapacita

Více

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ PROVENCE 2011 Vážení rodiče, milí studenti! V letošním školním roce máte poprvé možnost volby komplexní zahraniční exkurze. Po několika rocích, kdy se nabízelo pouze Chorvatsko, tedy destinace relativně

Více

***Apartmán u moře za cenu bytu v Praze s využitím financování v České republice***

***Apartmán u moře za cenu bytu v Praze s využitím financování v České republice*** ***Apartmán u moře za cenu bytu v Praze s využitím financování v České republice*** Specializujeme se na investice do apartmánů v dobrých lokalitách na španělském pobřeží, v blízké vzdálenosti od pláže

Více

Konference Semináře Firemní akce

Konference Semináře Firemní akce Konference Semináře Firemní akce Orea Resort Devět Skal*** Vysočina Žďárské vrchy Lokalita Hotel byl postaven vedle původního turistického hotelu pana Chocholáče - dnes zrekonstruovaná Milovská restaurace.

Více

Korutany - Innerkrems, hotel Smileys s all inclusive a wellness, skipas v ceně / č.6461

Korutany - Innerkrems, hotel Smileys s all inclusive a wellness, skipas v ceně / č.6461 CK TURISTA Korutany - Innerkrems, hotel Smileys s all inclusive a wellness, skipas v ceně / č.6461 4,5,7 - denní zájezd Děti skipas zdarma Rodinné lyžování v Alpách se službami all inclusive (bez alkoholických

Více

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz VALTICKÉ PODZEMÍ Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz Víno, radostná komodita, která letí Spotřeba vína v ČR již 20 let roste (5/l osobu za 10 let), to je cca 5 mil. hl. - trh má velikost

Více

Golf v Alpách - Fee zdarma - panoramahotel*** superior ALLGAUER/ č.8052

Golf v Alpách - Fee zdarma - panoramahotel*** superior ALLGAUER/ č.8052 CK TURISTA Golf v Alpách - Fee zdarma - panoramahotel*** superior ALLGAUER/ č.8052 4 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky uvádíme, že golf již zdaleka nemusí být drahým sportem (i když tomu

Více

SLOVINSKO, CHORVATSKO - HOSPODÁŘSTVÍ

SLOVINSKO, CHORVATSKO - HOSPODÁŘSTVÍ SLOVINSKO, CHORVATSKO - HOSPODÁŘSTVÍ Název školy Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Název DUMu Slovinsko, Chorvatsko - hospodářství

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_126 Datum: 28.2.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_126 Datum: 28.2. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2014 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2014 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2014 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Nejbližším městem a centrem kulturního dění je malebný Omiš s ústím řeky Cetiny do moře. Pro návštěvu

Více

Marketing venkovského cestovního ruchu. Eva Šimková

Marketing venkovského cestovního ruchu. Eva Šimková Marketing venkovského cestovního ruchu Eva Šimková Obsah přednášky 1. Specifika šetrné turistiky 2. Současné trendy a vliv na marketing VCR 3. Marketing a marketingový mix VCR 4. Balíčkování služeb VCR

Více

Karta Hochkönig Card

Karta Hochkönig Card Karta Hochkönig Card S kartou "Hochkönig Card" můžete zdarma navštívit různé přírodní a kulturní zajímavosti, lanovky, koupaliště atd. v regionu Hochkönig s městečky Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Kartu

Více

Týden 22. 8. - 28. 8. 2015

Týden 22. 8. - 28. 8. 2015 správný cíl Vaší cesty Týden 22. 8. - 28. 8. 2015 Nejenom lavičky Václava Havla nacházejí svá místa po světě Hradec Králové se může pyšnit navíc i čerstvě otevřenou Galerií Václava Havla. Každý, kdo si

Více

Prezentace OREA HOTELS s.r.o. 18. 3. 2015 Praha

Prezentace OREA HOTELS s.r.o. 18. 3. 2015 Praha Prezentace OREA HOTELS s.r.o. 18. 3. 2015 Praha OREA HOTELS s.r.o. Společnost OREA HOTELS s.r.o. provozuje největší český hotelový řetězec OREA HOTELS & RESORTS. V současné době jej tvoří 16 hotelů po

Více

Více možností. Přihlásit

Více možností. Přihlásit 1 z 7 10.7.2013 12:47 Více možností Přihlásit Kam pojedete? Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko a Český les Západočeské lázně Severozápadní Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Krkonoše

Více

OSTROV ISCHIA ** HOTEL CASA NICOLA

OSTROV ISCHIA ** HOTEL CASA NICOLA OSTROV ISCHIA ** HOTEL CASA NICOLA OSTROV ISCHIA ** HOTEL CASA NICOLA Malý penzion rodinného typu, skládající se z několika budov. Leží v malém centru Succhivo na jihu ostrova, které je oblíbené díky umístění

Více

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 CK TURISTA Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 4,5,7 - denní zájezd Akce: jedno dítě do 7 let ZDARMA Úžasné lyžování v Tatrách, nejbližších velehorách (především z

Více

Korutanské Alpy - hotel**** Trattnig - TOP skipas a wellness v ceně /č.2245

Korutanské Alpy - hotel**** Trattnig - TOP skipas a wellness v ceně /č.2245 CK TURISTA Korutanské Alpy - hotel**** Trattnig - TOP skipas a wellness v ceně /č.2245 5,6,7,8 - denní zájezd Lyžování v Alpách (navíc také předvánoční lyžování a vánoční lyžování) ve skvělých lyžařských

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_134 Datum: 4.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_134 Datum: 4.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Wellness & Congress WELLNESS HOTEL FRYMBURK

Wellness & Congress WELLNESS HOTEL FRYMBURK Wellness & Congress WELLNESS HOTEL FRYMBURK W ellness Hotel Frymburk se nachází v jedinečné oblasti Lipenského jezera, na jehož břehu leží. Hotel je výjimečný především variabilitou nabídky svých služeb.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

ČESKY. Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ

ČESKY. Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ ČESKY 17 Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ 1 Panenské koupání V letních měsících se můžeme osvěžit v rozmanitém množství Komáří rybníky přírodních 2 se nachází a umělých na žluté koupališť.

Více

www.golfove-cesty.cz Nabídka golfového pobytu Turecko 17. 24.3.2012 S golfovým profesionálem Robertem Schovánkem Informace a rezervace

www.golfove-cesty.cz Nabídka golfového pobytu Turecko 17. 24.3.2012 S golfovým profesionálem Robertem Schovánkem Informace a rezervace Nabídka golfového pobytu Turecko 17. 24.3.2012 S golfovým profesionálem Robertem Schovánkem Informace a rezervace S-GUIDE, s.r.o., Erbenova 8, 602 00 Brno Tel: 515 917 119 GSM: 775 587 232 E-mail: dana.cernoskova@sguide.cz

Více

Černé jezero Cesta autem z Kašperských Hor: cca 40 minut

Černé jezero Cesta autem z Kašperských Hor: cca 40 minut ŠUMAVSKÁ JEZERA Šumavská jezera jsou všechna ledovcového původu. Na české straně je jich celkem pět: Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné a jezero Laka. Největší je Černé jezero, nejvýše položené a zároveň

Více

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Titris s wellness a aqaparkem / č.2913

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Titris s wellness a aqaparkem / č.2913 CK TURISTA Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Titris s wellness a aqaparkem / č.2913 4,5,7 - denní zájezd Akce: jedno dítě do 7 let ZDARMA Úžasné lyžování v Tatrách, nejbližších velehorách (především

Více

MNOHEM VÍC NEŽ OČEKÁVÁŠ. Vítejte v Maďarsku!

MNOHEM VÍC NEŽ OČEKÁVÁŠ. Vítejte v Maďarsku! MNOHEM VÍC NEŽ OČEKÁVÁŠ Vítejte v Maďarsku! MAĎARSKO RAKOUSKO SLOVINSKO CHORVATSKO SLOVENSKO SRBSKO UKRAJINA RUMUNSKO Objevujte krásy Maďarska VÍTEJTE V MAĎARSKU! Text a foto» Maďarská turistika, a.s.

Více

Ceník lázeňských a wellness pobytů

Ceník lázeňských a wellness pobytů WELLNESS SPA Ceník lázeňských a wellness pobytů 2015 1. 4. - 31. 10. 29. 12. - 1. 1. Ceník lázeňských a wellness pobytů 2015 2. 1. - 31. 3. 1. 11. - 28. 12. PODĚBRADY Platnost ceníku od 2. 1. 2015 LÁZEŇSKÉ

Více

Kontinent : Evropa. Oblast: Severní Evropa Norsko

Kontinent : Evropa. Oblast: Severní Evropa Norsko Kontinent : Evropa Oblast: Severní Evropa Norsko Základní informace Hlavní město: Oslo Rozloha: 385 199 km² z toho pevnina 323 802 km² z toho 6,0 % vodní plochy Počet obyvatel: 4 691 849 (2011) Nejvyšší

Více

Nabídka ubytovacího areálu Hotel Cristal*** v Železném Brodu ulice Vaněčkova 200

Nabídka ubytovacího areálu Hotel Cristal*** v Železném Brodu ulice Vaněčkova 200 Nabídka ubytovacího areálu Hotel Cristal*** v Železném Brodu ulice Vaněčkova 200 Budova hotelu: Leží na vlastním pozemku. Sestává z hlavní budovy, dvorního traktu a budovy tzv. ubytovny. V současné době

Více

Přehlídka krajových specialit a kuchyně

Přehlídka krajových specialit a kuchyně Přehlídka krajových specialit a kuchyně Základní informace Termín konání: 16. 19. září 2010 Místo: Praha, Kampa Místo na trhu: Tento nový projekt pokrývá a propojuje oblasti, kterým specializovaná akce

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Panství Bechyně s.r.o.

Panství Bechyně s.r.o. Panství Bechyně Panství Bechyně s.r.o. Firma Panství Bechyně Vám nabízí k pronájmu reprezentativní prostory zámku Bechyně, elegantní prostředí Černického zámečku nebo sportovní a rodinné prostředí Penzionu

Více

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 CK TURISTA Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 4 - denní zájezd Turistika v Alpách, v nejjižnější části Rakouska s nejstálejším počasím. Korutany dělí jen necelých 140 km od

Více

Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s.

Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. Proč navštívit plavební kanál a jeho okolí? Přehrada Fláje Dřevěný kostel v Českém Jiřetíně

Více

MAĎARSKO 2013. BALATON _ Zamárdi _ Tihany _ Siófok

MAĎARSKO 2013. BALATON _ Zamárdi _ Tihany _ Siófok MAĎARSKO 2013 BALATON _ Zamárdi _ Tihany _ Siófok Zamárdi HOTEL WELLAMARIN**** Nově postavený hotel se nachází přímo na jižním břehu jezera Balaton v malebném prostředí, s krásným výhledem na severní břeh

Více

BULHARSKO FAKULTATIVNÍ NABÍDKA. www.mtmtour.cz

BULHARSKO FAKULTATIVNÍ NABÍDKA. www.mtmtour.cz krásné pláže s jemným pískem dovolená za příznivé ceny levné a dobré jídlo, rybí speciality leckde se domluvíte česky sleva až 20 % při koupi do 9. 1. senioři sleva až 1 500 Kč Balchik BULHARSKO může být

Více

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL***

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** dokončil v roce 2013 další krok ke zkvalitnění služeb Vám, našim hostům. V letech 2009-2013 dokončil výstavbu WELLNESS CENTRA II na ploše dalších 400m 2 ve venkovních

Více

TIPY NA VÝLETY v údolí Gastein

TIPY NA VÝLETY v údolí Gastein TIPY NA VÝLETY v údolí Gastein Bad Gastein, Bad Hofgastein a okolí Felsentherme Bad Gastein Termální lázně, ve kterých najdete bazény, vodní masáže, skluzavku dlouhou 70m, jeskyni ve skále, termální koupele

Více

Tenis program 2008. Cestovní kancelář Victoria a Senior Tenis Club a. s. pro Vás připravili tenisové pobyty v Chorvatsku s možností:

Tenis program 2008. Cestovní kancelář Victoria a Senior Tenis Club a. s. pro Vás připravili tenisové pobyty v Chorvatsku s možností: Tenis program 2008 Cestovní kancelář Victoria a Senior Tenis Club a. s. pro Vás připravili tenisové pobyty v Chorvatsku s možností: TENIS CUP 1 : tenisový turnaj v kategoriích dvouhra muži, dvouhra ženy,

Více

TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris

TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris Rauriser Talmuseum Hornické muzeum v historické budově z roku 1563. Exponáty z oblasti těžby zlata a hornictví. Nástroje lidových řemesel, selský nábytek, masky apod. K viděni

Více

MAĎARSKO AUTOBUSEM Budapešť s relaxací v termálech

MAĎARSKO AUTOBUSEM Budapešť s relaxací v termálech MAĎARSKO AUTOBUSEM Budapešť s relaxací v termálech 1. den odjezd z nástupních míst v ranních hodinách, přejezd přes Slovensko do Maďarska, dopoledne příjezd do Budapešti. Prohlídka starého Budína Matyášův

Více

Tabulkové vyhodnocení vlivů. na životní prostředí

Tabulkové vyhodnocení vlivů. na životní prostředí Tabulkové vyhodnocení vlivů opatření prioritních os 1, 2 a 3 na životní prostředí Tabulka se vztahuje ke kapitole 7.3. textu vyhodnocení, v němž jsou také podrobně popsány metody hodnocení. V rámci legendy

Více

Apartmány Budin Blata 94 Vodice

Apartmány Budin Blata 94 Vodice Apartmány Budin Blata 94 Vodice Vodice leží na pobřeží Jaderského moře, při Jadranské magistrále,11 km severozápadně od Šibeniku první zmínka o městě ze 14.století, název Vodice vznikl od četných vodních

Více

Zimní stadion Ostrov

Zimní stadion Ostrov Zimní stadion Ostrov Tréninkové pobyty a soustředění v Ostrově Vážení manažeři sportovních klubů, sportovci a obchodní přátelé, Rádi bychom Vám představili možnosti Zimního stadionu v Ostrově u Karlových

Více

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj ZÁKLADNÍ INFORMAČNÍ MEMORANDUM Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj Management Contract Smlouva o řízení Česká republika Zpracoval Labartt Hospitality s.r.o. (Pouze pro určené

Více

v Praze a na Kokořínsku

v Praze a na Kokořínsku Na výletech s mobilem Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky v Praze a na Kokořínsku Co jsou virtuální naučné stezky? Jedná se o nový moderní způsob značení přírodních, kulturních a turistických

Více

Lázeňská péče s dialýzou

Lázeňská péče s dialýzou Lázeňská péče s dialýzou Přijeďte si odpočinout do překrásného prostředí Termálních lázní Velké Losiny a Dialýza Šumperk se postará o odborné zajištění Vaší dialyzační léčby. TErmálNí lázně Velké losiny

Více

Solná komora-h.rakousko

Solná komora-h.rakousko Jezero Wolfgangsee Plavba lodí po jezeře denní jízdenka: 17,60 se Salzkammergut Erlebnis-Card: 16,40 www.wolgangseeschifffahrt.at Schafbergbahn jízda úzkokolejkou na horu Schafbergbahn jízda tam i zpět:

Více

Dolomity - Val di Fiemme - hotel **** Bellavista, wellness v ceně / č.2074

Dolomity - Val di Fiemme - hotel **** Bellavista, wellness v ceně / č.2074 CK TURISTA Dolomity - Val di Fiemme - hotel **** Bellavista, wellness v ceně / č.2074 5,6,7,8 - denní zájezd Val di Fiemme je jedno z nejpopulárnějších lyžařských středisek z celé Itálie, nabízí skvělé

Více

Relaxovat a odpočívat v příjemném prostředí našeho WellnessSpa je ideálním doplňkem a oázou pro Vaši duši i tělo.

Relaxovat a odpočívat v příjemném prostředí našeho WellnessSpa je ideálním doplňkem a oázou pro Vaši duši i tělo. WellnessSpa Relaxovat a odpočívat v příjemném prostředí našeho WellnessSpa je ideálním doplňkem a oázou pro Vaši duši i tělo. masáže sauna whirpool Příjemné prostředí našeho hotelového wellness Vás překvapí

Více

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné- nové turistické lákadlo vinařských regionů Spolufinancováno Evropskou uniíz Evropského fondu pro regionálnírozvoj Gemeinsammehrerreichen. Společně dosáhneme

Více

ČESKY. Okolo Sokolova PĚŠÍ VÝLETY OKOLO SOKOLOVA

ČESKY. Okolo Sokolova PĚŠÍ VÝLETY OKOLO SOKOLOVA ČESKY 9 Okolo Sokolova PĚŠÍ VÝLETY OKOLO SOKOLOVA 1 Pochoďáky Kolem průmyslových závodů se prosmýkneme do kou- Loketské zelné přírody kolečko opředené (12 km) pověstmi a bohaté na zážitky. Autobusem Z

Více

VÍCEDENNÍ ZÁJEZDY 1.vydání 2016

VÍCEDENNÍ ZÁJEZDY 1.vydání 2016 VÍCEDENNÍ ZÁJEZDY 1.vydání 2016 Vážení přátelé relaxace v termálních bazénech. Tak, jako v minulých letech i v roce 2016 jsme pro Vás připravili široký výběr relaxačních pobytů v termálních komplexech.

Více

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ BEZBARIÉROVÉ SLUŽBY Informační centrum Sídlí na Husově náměstí 1225 a je bezbariérové. Vstup do prostoru IC je lehce vyvýšený (1 schod), na zazvonění je možno přistavit

Více

BAR - HOTEL PRINCESS ****

BAR - HOTEL PRINCESS **** BAR - HOTEL PRINCESS ****, - denní zájezd severozápa část barského pobřeží je co do příroch krás srovnatelná s pobřežím v okolí Budvy. Krásné, rozlehlé pláže, výborné podnebí, příro a kulturní zajímavosti,

Více

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz Aktivity CCRJM březen 2013 Souhrn aktivit CCRJM Tvorba turistických produktů, programů, výletů Propagační materiály (distribuce), webové prezentace Fam tripy a press tripy domácí i zahraniční (Německo,

Více

PODHÁJSKA - BUNGALOVY ENERGY I., TERMÁLNÍ BAZÉN ZDARMA, PRODEJ 2016

PODHÁJSKA - BUNGALOVY ENERGY I., TERMÁLNÍ BAZÉN ZDARMA, PRODEJ 2016 PODHÁJSKA - BUNGALOVY ENERGY I., TERMÁLNÍ BAZÉN ZDARMA, PRODEJ 2016 7 - denní zájezd Bungalovy v areálu Energy I. Jen pár kroků od krytého termálního bazénu a venkovního bazénu Energy I. - volný vstup

Více

VÍTEJTE Cítíte, že se vám již nedostává potřebné energie? Je jen na vás, jakou cestu si vyberete k jejímu obnovení. Tree of Life představuje ideální místo k regeneraci organismu a obnovení duševní rovnováhy.

Více

Wallis léto. www.wallistourismus.ch Opravdová dovolená v srdci Alp. Léto v kantonu Wallis (Crans-Montana)

Wallis léto. www.wallistourismus.ch Opravdová dovolená v srdci Alp. Léto v kantonu Wallis (Crans-Montana) Wallis léto. www.wallistourismus.ch Opravdová dovolená v srdci Alp. Léto v kantonu Wallis (Crans-Montana) Wallis. Turistika v přírodě. Málokterá aktivita skrývá tolik možností individuálního a flexibilního

Více

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Po cca 800km jízdy po dálnici z Prahy sjedete v Itálii u města Trento. Pokračujete jízdou do kopce (20 min.) a jste v Monte

Více

Týden 29. 8. - 4. 9. 2015

Týden 29. 8. - 4. 9. 2015 správný cíl Vaší cesty Týden 29. 8. - 4. 9. 2015 Zveme Vás Dny evropského dědictví Dny evropského dědictví (European Heritage Days) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších

Více