»Přijeďte vyhrát do Slovinska!« Tina Maze, vítězka Světového poháru v alpském lyžování 2013 SLOVINSKO.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "»Přijeďte vyhrát do Slovinska!« Tina Maze, vítězka Světového poháru v alpském lyžování 2013 SLOVINSKO. www.slovenia.info"

Transkript

1 »Přijeďte vyhrát do Slovinska!«Tina Maze, vítězka Světového poháru v alpském lyžování 2013 SLOVINSKO

2 Když hovořím o zeleni, mám na mysli Slovinsko. Když vyslovím Slovinsko, cítím rozechvění a klid zároveň. Když v sobě pocítím vnitřní klid, zmocní se mě nadšení. Tuhle zemi si chci prožít! Nakažlivá energie Slovinska mi umožňuje zůstat v kontaktu se sama sebou. A také zůstat v kontaktu s přírodou! Přesně podle mého gusta. V zeleném objetí. Zeme plná zelene a emocí. Výhledy jsou úchvatné, ale paměť nám nezaplňují obrazy, nýbrž zážitky. Dopřejte si je tedy! Slovinsko je snadno přístupnou zemí v srdci Evropy. Na křižovatce Alp, Středomoří a Panonské nížiny překvapuje svou rozmanitostí. Široká nabídka atraktivních aktivit jej představuje pokaždé v novém světle. Prožijte si ho po svém! V objetí přírodních a kulturních zajímavostí, v přírodě nebo ve městě, na vodní hladině nebo ve vzduchu, při výpravách terénem nebo tajuplných sestupech hluboko pod zemský povrch: prožijte si Slovinsko!

3 06 Vychutnejte si očekávání PŘIJEĎTE. PŘILEŤTE. PŘIPLUJTE. 08 Slovinsko na první pohled VYBERTE SI CÍL NA MAPĚ 10 Kultura MĚSTA. UDÁLOSTI. ZÁŽITKY! 14 Příroda VZÁCNÝ. ZELENÝ. VENKOV. 18 Sport AKTIVNĚ. ATRAKTIVNĚ. ZÁBAV- NĚ! 22 Pohoda ZDRAVÍ. KRÁSA. WELLNESS. 26 Gastronomie JÍDLO. VÍNO. DELIKATESA! 30 Setkání KONGRESY. SCHŮZKY. OBCHOD! 32 Zábava HERNY. KLUBY. NOČNÍ ŽIVOT! 34 Prestiž EXKLUZIVNĚ. TO NEJLEPŠÍ. JEN PRO TEBE! 36 U life PRO MLADÉ. JINAK! PŘÍSTUPNĚ.

4 SLOVENIA GREEN Ve Slovinsku ctíme trvale udržitelný rozvoj a držíme se svých ekologických závazků. Pracujeme s úctou k životnímu prostředí a přírodě a uchováváme místní specifika. To je totiž důležité pro každého z nás i pro naše životní prostředí. Chovejte se ekologicky a pomožte nám udržovat naši zemi čistou. Budete-li se držet níže uvedených rad, ocitnete se ve správné společnosti. Hodně zdaru! Ve SPIRIT Slovenija, Public Agency of the Republic of Slovenia, Slovinská centrála cestovního ruchu jsme se zavázali, že půjdeme příkladem. Projektem SLOVENIA GREEN se snažíme působit co možná nejekologičtěji i při propagaci naší země. Používáme ekologické materiály, je-li to možné, jezdíme na kole nebo chodíme pěšky, využíváme přírodních zdrojů energie, šetříme vodou a navíc se snažíme působit tak, aby si tento způsob chování osvojili i ostatní. Včetně vás. MYSLETE ZELENĚ Hosté ze všech koutů světa nahlížejí na ekologické chování různě. Pokud se vám zdá, že váš hostitel nevyužívá všech možností nebo znáte z domova dokonce lepší řešení, podělte se o ně se svým hostitelem. Bude vám vděčný. Cíle můžeme dosáhnout jen společnými silami. VYBERTE SI ZELEŇ Informace o zelených turistických lákadlech se dají někdy těžko sehnat. Seznamte se s atrakcemi tohoto typu ve Slovinsku a od místních poskytovatelů služeb vyžadujte co možná nejvíc informací. Poznejte naše specifika, místní tradice a úsilí o ochranu přírody. BUĎTE ZELENÍ Přispějte ke snížení škodlivých emisí do ovzduší a zvolte si k cestování po Slovinsku veřejné dopravní prostředky. Prohlížet městské pamětihodnosti si můžete i pěšky nebo na kole. S ohledem na množství ujetých kilometrů je nutné mít na paměti, že auta produkují čtyřikrát více emisí CO 2 než autobusy naplněné cestujícími, nemluvě o vlacích! Informace o různých možnostech jsou k dispozici v natištěných i elektronických publikacích nebo se můžete poradit s poskytovateli příslušných služeb.

5 SLOVENIA GREEN 5 ZELENÁ FAKTA Soustředěnost na životní prostředí začíná drobnými úkony jednoho z nejmenších živočichů: VČEL. Včelařství je mimořádně důležitou součástí slovinského přírodního a kulturního dědictví. V posledních letech vedly snahy slovinských včelařů zejména k ochraně domácích plemen včely: včely kraňské, druhého nejrozšířenějšího poddruhu včely na světě. Slovinsko je jediným členem Evropské unie, který místní poddruh včely chrání. Slovinsko je druhou nejlesnatější zemí v Evropě. Až 58 % jeho rozlohy je pokryto zelenými lesy. Nepokládáme tuto skutečnost za samozřejmou a každý rok vědomě zalesňujeme plochy 1.2 miliony sazenic stromů a tímto způsobem trvale přispíváme k uchování našich lesů. Dochovala se zde nejstarší vinná réva na světě více než 400 let stará réva kavčina! Třemi vinařskými oblastmi ve Slovinsku s jejich typickými víny prochází více než 20 vinařských stezek, s nimiž se pojí až 24 gastronomických oblastí! Slovinsko je země plná vod. Kromě km vodních toků a četných termálních vřídel narazíte ve Slovinsku i na prameny minerálních vod. Vodu můžete pít rovnou z potůčku: patří k nejčistším v Evropě! Slovinská flora a fauna nepřestávají překvapovat. Ve Slovinsku bylo zaznamenáno až druhů kapradin a semenonosných rostlin. Zvlášť ceněno je několik endemických druhů živočichů, včetně motýla martináče hrušňového, největšího v Evropě. Celých 36 procent povrchu slovinského území jsou chráněné oblasti. Jsme pyšní na náš skvostný Triglavský národní park, tři regionální parky a 40 krajinných parků.

6 6 VYCHUTNEJTE SI OČEKÁVÁNÍ Přijeďte. Přileťte. Připlujte km 1000 km 500 km 250 km Ať už cestujete jakkoliv, Slovinsko je snadno dostupné. Slovinsko je blízko! AUTEM do Slovinska lze vozidlem přijet z Itálie, Rakouska, Maďarska a Chorvatska. Slovinsko je členským státem EU a patří do schengenského prostoru. Překročení hranice s Itálií, Rakouskem a Maďarskem je povoleno na libovolném místě, v libovolném čase a bez kontroly. Na hranicích s Chorvatskem probíhají hraniční kontroly podle schengenských standardů a překračování hranice pro občany EU je zjednodušeno. LETADLEM přiletíte na mezinárodní Letiště Jože Pučnika nedaleko Lublaně z řady evropských měst. S menšími letadly můžete přistát i v Mariboru a Portoroži. Tradiční mezinárodní i nízkonákladové letecké společnosti vás se Slovinskem spojují i prostřednictvím letišť v sousedních zemích (Klagenfurt, Štýrský Hradec, Terst, Benátky, Záhřeb). VLAKEM můžete docestovat přímými spoji z Itálie, Rakouska, Maďarska, Chorvatska, České republiky, Německa, Švýcarska a Srbska. Slovinsko se zapojilo do sítě Eurail Global Pass, což znamená, že přicestovat můžete na jednu jízdenku, která platí ve více než 20 zemích. Na LODI můžete Slovinsko navštívit jako host na jachtě nebo můžete připlout vlastní lodí k jednomu z mol mezinárodních hraničních přechodů na slovinském pobřeží. V Koperu a Piranu fungují po celý rok. PĚŠKY NEBO NA KOLE i tak to jde! Slovinskem procházejí mezinárodní turistické i cyklistické trasy. Přijďte nebo přijeďte! Letiště Lublaň: Železniční doprava: Autobusové nádraží Lublaň: Slovinská silniční síť: Nepřetržitá silniční asistenční služba: Maríny:

7 Přijeďte. Přileťte. Připlujte. 7 URBÁNNÍ ŠARM Vnímejte architekturu proslulého Jože Plečnika. Je jí prodchnutá celá Lublaň! 9 NEZAPOMENUTELNÝCH UNIKÁTŮ Seznamte se s nimi zblízka! ZVON SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ V kostelíku na ostrově tajuplného Bledského jezera si zazvoňte na zvon přání. Přání se Vám vyplní! NADPOZEMSKÉ PODZEMÍ Jedinečná krasová krajina odhaluje podzemní tajemství a nadpozemské zážitky na více než 500 kilometrech čtverečních. MYSTIKA STŘEDOMOŘÍ Veduta Piranu, středověké perly na pobřeží, se snoubí s uměním a hudbou skladatele Tartiniho. HUSTÝMI LESY Největší zbytky pralesů na Kočevsku jsou chráněným přírodním dědictvím. Překvapí Vás řadou zvláštností! KULTOVNÍ KULTURA Tvůrčí síly na křižovatce Alp, Středomoří a Panonské nížiny jsou zdrojem řady unikátů, kulturních akcí a festivalů. DOBRÉ VODY Termální prameny, které při vývěru dosahují teploty C, přispívají k tomu, že se ve Slovinsku budete cítit dobře. DO SKOKU V ALPSKÉM STYLU Soubor bratrů Avseniků vytvořil svébytnou národní hudbu. Taneční písně zahrané na harmoniku, trumpetu, klarinet, baskytaru a kytaru si podmanily celý svět! PRABABIČKA VÍNA Nejstarší vinná réva na světě roste už déle než 400 let v Mariboru. UŽITEČNÉ ODKAZY: Všeobecné: Obchodní:

8

9 státní hranice sjíždění divokých vod mezinárodní hraniční přechod Triglavský národní park hlavní silnice regionální park panoramatická železnice, historický vlak slovinská horská trasa mezinárodní letiště evropská dálková trasa E-6, E-7 sportovní letiště kostel kabinová lanovka klášter turistické informace hrad přístav, kotviště muzeum, galerie zimní sportovní areál přírodní zajímavost lázně archeologická památka herna technická památka, důl konferenční možnosti památky kulturního dědictví, které doporučujeme k návštěvě golfové hřiště zajímavý architektonický soubor zpřístupněná jeskyně památka světového dědictví UNESCO vinařské oblasti geometrický střed Slovinska EDEN - European Destination of Excellence zoologická zahrada Slovinsko, turistická mapa, 1 : (2013, 3. vydání) Vydavatel: SPIRIT Slovenija, Public Agency of the Republic of Slovenia, Slovinská centrála cestovního ruchu / Koncept a redakce: Primož Kete, prof. dr. Branko Rojc Kartografické zpracování, realizace a příprava k tisku: Geodetický ústav Slovinska, Jamova 2, Lublaň, Slovinsko / Zdroje: Turistická mapa Slovinska, 1 : (2008); údaje Geodetického ústavu Slovinska a SPIRIT Slovenija, Public Agency of the Republic of Slovenia, Slovinská centrála cestovního ruchu / Výběr kulturních pamětihodností: Gojko Zupan / Výběr přírodních zajímavostí: Dr. Peter Škoberne / Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování nebo upravování mapy vcelku nebo po částech je bez souhlasu Geodetického ústavu Slovinska zakázáno.

10 10 KULTURA. Města. Události. Zážitky! PŘEKVAPIVÁ LUBLAŇ : Stavby na kůlech na Lublaňských blatech. Římská Emona. Pod hradem městské jádro s renesančními, barokními a secesními průčelími a romantickými mosty přes řeku Lublanici. Město jedné z nejstarších filharmonií v Evropě. Město muzeí a galerií. Město architekta Jože Plečnika. Plečnikova Lublaň patří k nejvýznamnějším uceleným uměleckým dílům 20. století! I ta největší slovinská města jsou v mezinárodním měřítku malá; i ta nejmenší slovinská města jsou však velká, pokud jde o dojmy ze středověkých náměstí, šarmantních tržnic, z říčních nábřeží, ulic v závětří hradů a kostelů. Za zbytky městských opevnění je snadno přístupná zeleň, která se prolíná s městskými obrazy. Dynamická města zvou na akce, které stojí za to navštívit, na legendy, s nimiž je možné se seznámit u městských pamětihodností, na dědictví nejrůznějších historických etap, které se snoubí s kulturními a přírodními zajímavostmi širšího území. Slovinsko má přibližně 2 miliony obyvatel a ve městech jich žije zhruba polovina. Města jsou překvapivě provázána se svým okolím: proto je každé tak úplně jiné. Jako bychom vstupovali do malých, ale přepychových butiků života!

11 Města. Události. Zážitky! 11 MĚSTA KULTURNÍCH ZAJÍMAVOSTÍ Maribor - Město s nejstarší vinnou révou na světě! Lent, Pohorje, muzea a galerie, vinné sklípky a stezky v okolí. Festivalové město! Ptuj - Nejstarší město ve Slovinsku! Ptujský hrad, Ptujská hora, nejstarší vinné sklepy. Město masopustní zábavy! Novo mesto Nejhezčí město na řece! Městské jádro na meandru řeky Krky, hrady v blízkém okolí, Doleňské muzeum se vzácnými nálezy. Město situl! Škofja Loka - Středověké město. Hrad, kamenný most, zámek, špitál, kostely. Přírodní zajímavosti. Město nejstarší slovinské dramatické tvorby! Piran - Středomořské město. Tartiniho náměstí, tradice získávání soli z mořské vody: přírodní parky Sečovlje a Strunjan. Město klasické hudby! Piranský poloostrov Odpočinek před lublaňskou radnicí PROŽIJTE DYNAMIKU VŠEDNÍHO DNE! Na říční nábřeží lákají hospůdky, na hlavní třídy zase umělecká představení a kulturní události, do skrytých koutků výtečné restaurace, do center měst kavárny a cukrárny, divadelní scény a výstaviště, na okraj města nákupní centra a noční zábavní podniky. Ve slovinských městech to žije stejně jako ve světě! PROZKOUMÁVEJTE HISTORII Idrija Hornické město na mezikontinentální stezce s tématikou rtuti Camino Real. Technické dědictví: štola Antonín. Řemeslná tradice: Festival idrijské krajky. Hrad Gewerkenegg! Celje Knížecí město s oblíbeným hradem. Archeologické sklepení pod Knížecím palácem se zbytky římského města. Letní akce a Den středověku. Radovljica Město kultury s jediným dochovaným pozdně středověkým obranným příkopem, s památkami středověkého měšťanského architektonického dědictví, s galeriemi a muzei. Kamnik Město pod Kamnickými Alpami s řadou pamětihodností: Starý a Malý hrad, zámek Zaprice, muzea a etnopark, arboretum Volčji potok. Kostanjevica na Krki Doleňské Benátky na ostrově uprostřed řeky Krky. Galerie v bývalém cisterciáckém klášteře, Forma Viva, s jednou z významnějších sbírek v jihovýchodní Evropě. Koper - Centrum slovinského pobřeží: městské jádro s Pretoriánským palácem na jednom z nejkrásnějších náměstí na bývalém benátském území. Kobarid Město uprostřed úchvatné přírody u řeky Soči a zároveň místo hrozivých vzpomínek: s muzeem 1. světové války, kostnicí a Stezkami míru k válečným pozůstatkům.

12 12 Města. Události. Zážitky! EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY Maribor je Evropské hlavní město kultury Projekt v sobě snoubí kreativitu, dědictví, vzdělávání, výzkum, digitální gramotnost, cestovní ruch zaměřený na kulturu a ekologii. Spojuje několik oblastí: energie kulturní rozmanitosti se bude z Mariboru šířit mimo jiné do Velenje, kde je atraktivní podzemní Muzeum těžby uhlí, do Ptuje s masopustními maškarami, do Nového města uprostřed Doleňska, do Murské Soboty s venkovskou kulturou, do města Slovenj Gradec s filozofií klidu. Maribor SVĚTOVÁ METROPOLE KNIHY Lublaň, hlavní město Slovinska, vyhlásilo UNESCO světovou metropolí knihy roku Staré městské jádro oživují literární akce a stánky s knihami i Festival literatury kontinentů s hostováními literátů z celého světa. Lublaň se s 1800 nakladateli a více než 4 tisíci vydanými tituly ročně řadí na vrcholek žebříčku podle počtu vydaných knih na obyvatele. První kniha ve slovinském jazyce vyšla roku Trojmostí, Lublaň ZEMĚ PLNÁ TVOŘIVOSTI Klasická kultura v koncertních síních, na divadelních a tanečních scénách, v muzeích a galeriích se ve Slovinsku snoubí s moderními uměleckými směry, zasazenými do mezinárodních alternativních proudů. Zde své znalosti zdokonalují budoucí hudební klasikové a tanečníci nejrůznějších moderních tanečních směrů, na ulicích slovinských měst si získávají pozornost publika pouliční artisté, kteří do Slovinska přijíždějí na svá mezinárodní setkání. Dění ve městech doplňují četné akce konané na venkově: od zemědělských svátků až po bujaré hudební akce pro mladé, které se odehrávají na netradičních místech u řek a jezer. Koncert klasické hudby Ve Slovinsku na vás na každém kroku čekají kulturní podniky klasického i alternativního zaměření, zábavné akce či sportovní události a možnosti rekreace. Naplánujte si návštěvu Slovinska pomocí kalendáře akcí. Najděte si jej na

13 13 Středověké hry na Predjamském hradu FESTIVALY V LUBLANI Festival Lublaň s hudebními akcemi patřícími k vrcholu léta; Jazzový festival; festival Druga godba (Jiná hudba), festival etno a world music; festival Mladi levi (Mladí lvi), mezinárodní festival divadla a tance, LiFFE, mezinárodní filmový festival; Město žen, Festival moderního umění, Ana Desetnica, festival pouličních divadel; každý druhý rok Mezinárodní grafické bienále; LENT A DALŠÍ AKCE V MARIBORU Festival Lent patří se svými více než 400 akcemi a půlmilionem návštěvníků k největším letním festivalům v Evropě; Folkart, mezinárodní folklorní festival, Festival Maribor se známými sólisty klasické hudby; jazz a etno festival Izzven, mezinárodní festival loutkových divadel Poletni lutkovni pristan (Letní loutkové přístaviště); gastronomický Festival Stare trte; FESTIVALY STARÉ A KLASICKÉ HUDBY Ve Slovinsku se konají mezinárodní festivaly staré hudby, které zachovávají autentičnost stoletími prověřených mistrovských hudebních děl v historicky zajímavých lokalitách. Navštivte festival v Brežicích (www.seviqc -brezice.si) nebo Radovljici (www.festival-radovljica. si). Milovníky klasiky nadchnou festivaly konané v Bledu (www.festival-bled.si) a Piranu (www.tartinifestival.org). FOLKLORNÍ FESTIVALY A AKCE Z akcí, které připomínají staré zvyky, si nenechte ujít červnové Jurjevanje v Bílé krajině (www.jurjevanje.si), nejstarší folklorní festival ve Slovinsku. Slovinské a zahraniční skupiny se prezentují na akcích konaných v rámci jarního mezinárodního folklorního festivalu SloFolk (www.slofolk.si) a na červencovém festivalu v Beltincích (www.kud-beltinci.si). Zvláštní pozornost si zasluhuje Mezinárodní masopustní festival v Ptuji (www. kurentovanje.net) i masopustní akce s místními specifiky na jiných místech Slovinska. Svátek soli v Piranu Festival Brežice

14 14 PŘÍRODA Vzácný. Zelený. Venkov. ZELEŇ VE FAKTECH Celých 36 procent rozlohy Slovinska patří do evropské sítě Natura Slovinsko je s 58,5 % zalesněných ploch druhým nejlesnatějším státem Evropy. Země má více než 9000 krasových jeskyní! Pětinu slovinského pobřeží tvoří chráněná území. Vodní toky mají celkovou délku téměř 27 tisíc km. Co do množství říční vody na obyvatele patří Slovinsko k nejbohatším evropským státům. Vodu můžete pít rovnou z kohoutku: je jedna z nejčistších v Evropě! Slovinsko je jediná země v Evropě, která má Alpy i Středomoří, Panonskou nížinu a tajuplný Kras. Proměnlivost krajiny nepřestane nikdy udivovat. Sotva jste minuli hory a už je před vámi moře. Šplháte vzhůru lesním úbočím a pod vámi je zelená pláň. Jste na horské pastvině a pod vámi je říční soutěska. Blízkost rozdílů je specifikem Slovinska! Tady se ještě můžete projít pralesem nebo pozorovat hrozny na nejstarší vinné révě na světě. Zde posloucháte příběhy o medvědech a na jazyku si necháváte rozplývat lesní plody, které jste si sami nasbírali při krátké vycházce za město. Zde odhalujete tajemství zemského povrchu i toho, co se ukrývá pod ním. Tady jste součástí přírody! EVROPSKÉ DESTINACE NEJVYŠŠÍ KVALITY Seznamte se se zelenými fakty v praxi! Titul Evropské turistické destinace nejvyšší kvality (EDEN) mohou získat pouze nejlepší příklady dlouhodobě udržitelného rozvoje v cestovním ruchu. Ve Slovinsku jich je celkem pět. Údolí řeky Soči Vás nadchne adrenalinovými zážitky na smaragdové řece, neporušenou přírodou Triglavského národního parku a příběhy První světové války. Solčavsko Vás překvapí jedním z nejkrásnějších alpských údolí v Evropě Logarským údolím a jedinečnými zážitky na horských farmách. Řeka Kolpa Vás svou čistotou přesvědčí o ryzosti příběhů, které se v jejím okolí odehrály, a v Idrii se ve rtuťovém dole ohlédnete do minulých staletí, ochutnáte místní specialitu»žlikrofy«a poznáte ušlechtilost idrijské krajky. V Lašku se uvolníte v termálních vodách, užijete si wellness a tradiční červnovou akci Pivo a květy. Destinace EDEN nabízejí ještě mnohem víc přesvědčte se na

15 Vzácný. Zelený. Venkov. 15 PŘÍRODNÍ PARKY Triglavský národní park Již od roku 1924 chráněné území Alp s přírodními zajímavostmi. Regionální park Škocjanské jeskyně Pravlast krasu! Jeskyně s nejhlubším podzemním kaňonem v Evropě; světové dědictví UNESCO. Notraňský regionální park Zajímavosti u Cerknického jezera největšího krasového vysychajícího jezera. Krajinný park Goricko. Část přírodního parku na trojzemí Goricko-Raab-Őrseg na území s nejmenším množstvím srážek ve Slovinsku. Kozjanský park. Ovocné sady na lučinách, lesy a mokřady mezi hrady, kláštery a kostely. Krajinný park Sečoveljské saliny. Mokřad s více než 280 ptačími druhy, tradiční výroba soli a muzeum salin. Logarská dolina Kozorohové v Alpách Aljažova věž, Triglav CHRÁNĚNO: CENĚNO! O zvláštnostech přírody ve Slovinsku psal už v 17. století Janez Vajkard Valvasor. Už v 19. století byl chráněn první prales v Kočevsku, ve 20. století byly vyhlašovány národní, krajinné a regionální parky. Odhalujte nespočet přírodních krás! Mohutné stromy, lesy, pralesy Pralesní rezervace v Kočevském Rogu, na Gorjancích a na Pohorji jsou součástí chráněného lesního bohatství. Chráněny jsou i jednotlivé stromy, které vytvářejí svébytné krajinné obrazy. Potoky, řeky, vodopády Slovinská ledovcová jezera, Bledské a Bohinjské jezero, jsou východiskem výprav podél horských potoků. Ty napájejí řeky Sávu a Soču. Ve Slovinsku je více než 300 stálých vodopádů! Zvláštností jsou vysychající vodní toky. Soutěsky a kaňony Řeky si vyhloubily úzké a hluboké soutěsky. Vychutnejte si neporušenou přírodu na upravené stezce vedoucí soutěskou Blejski Vintgar nebo při sjíždění řeky Soči. Živočišný a rostlinný svět Slovinsko pokrývá méně než 0,004 % zemského povrchu, žije zde však více než 1 % všech známých živých bytostí a více než 2 % kontinentálních rostlinných a živočišných druhů. S více než živočišnými a rostlinnými druhy patří Slovinsko k nejbohatším přírodním územím v Evropě.

16 16 Vzácný. Zelený. Venkov. ŽIJTE POD ŠIRÝM NEBEM! S etno-nádechem! Nepromeškejte svátky vinobraní, dožínek, zapalování uhlířských milířů, začátku a konce pastevecké sezony na horách. Navštivte tržnice se zemědělskými plodinami, bavte se při vesnických slavnostech, vyzkoušejte svou zručnost na tradičních řemeslnických trzích. S ekologicky vypěstovanými dobrotami! Neporušená příroda je zdrojem zeleniny a ovoce s plnou chutí. Tradiční postupy pěstování a zpracování potravin odpovídají mnohde zásadám organického zemědělství. Ochutnejte dobroty na ekofarmách! Jako nomádi! Nejen ve městech, u termálních lázní a na mořském pobřeží život v přírodě si můžete vyzkoušet i při kempování u řek, jezer, v alpských údolích. To nejlepší si můžete najít v evropské síti kempů ACSI. Velika Planina ZEMĚ POHOSTINNÝCH VÍSEK Hledáte-li pohostinnost v zelené oáze, vyberte si k návštěvě ekofarmu. V Logarské dolině nebo na Pohorji, kde vás bude příroda rozmazlovat lesními plody, v Zámuří a Doleňsku, odkud to není daleko do lázní, v Goreňsku a v Posočí, kde jsou i z farem snadno dostupné sportovní zážitky, v Přímoří nebo na Krasu, kam láká středomořské slunce, v Korutanech, kde vás ochladí hluboké lesy, v Bílé krajině, pro níž jsou typické březové háje všude budete vítáni! Kvalitu více než 300 farem s ubytováním označuje symbol jablka. Čím více jablek, tím více předností! Horní Saviňské údolí Přírodní dědictví Slovinska se na každém kroku snoubí se snahou o uchování místního kulturního dědictví. Zážitky z přírody jsou vždy spojeny se setkáními s pohostinnými lidmi a poznáváním tradiční tvorby. Najděte si ubytování v zeleni na

17 17 KRAS. Všechny krasové jevy světa jsou pojmenovány podle slovinského území, které nese toto označení. Podzemní jeskyně, ponorné řeky, krasové prameny a intermitentní toky, vysychající jezera, krasová pole. Slovinsko má všechno! Križna jama (Křížová jeskyně) Postojenské jeskyně Macarát jeskynní Proslulé krasové jeskyně: Postojenské jeskyně: 20 km chodeb, sálů, síní nejnavštěvovanější jeskynní komplex v Evropě! Škocjanské jeskyně: figurují na seznamu světového dědictví UNESCO; Vilenica, nejstarší zpřístupněná jeskyně. Kras v Alpách Kaninski podi: prolákliny v nadmořské výšce 2200 m patří k nejhlubším na světě; Snežna jama (Sněhová jeskyně) na hoře Raduha: síně s ledovými krápníky v nadmořské výšce 1556 m. Krasová jezera a řeky: Cerknické jezero: vysychající jezero; když jej naplní voda, je největší ve Slovinsku! Križna jama: jeskyně v Notraňském regionálním parku s 22 podzemními jezírky; Divoké jezero u Idrije s vodami z dosud neprozkoumaných hloubek; Rakov Škocjan: krajinný park s přírodními skalními mosty, krasovými prameny a jeskyněmi; Kras Doleňské a Bílé krajiny Kostanjeviška jama: 300 m upravených cest mezi pohádkovými krápníky; Lahinja: krajinný park se zajímavostmi mělkého krasu; Ledena jama (Ledová jeskyně) na hoře Stojna: její dno pokrývá po celý rok ledové jezero! Život v jeskyních Macarát jeskynní, proteus anguinus, je jediný jeskynní bezobratlý živočich v Evropě! Poprvé byl nalezen a prozkoumán ve Slovinsku. Prohlédněte si jej ve slovinských jeskyních!

18 18 SPORT Aktivně. Atraktivně. Zábavně! FAKTA O AKTIVITÁCH Slovinsko má rozlohu pouhých 20 tisíc kilometrů čtverečních, avšak vede po něm 10 tisíc km značených turistických cest. Jsou lemovány více než 170 horskými chatami a 40 hotely s nabídkou pro turisty. Podél rozmanitých tras pro cyklisty se nachází více než 50 ubytovacích možností přizpůsobených cyklistům, 3 cyklistické kempy a 34 cyklistických informačních stanovišť. Slovinsko je země sportovních výzev. Zde se zamilujete do vlastních sil! V zimě lákají sněhem pokryté svahy k alpskému a severskému lyžování či skiwalkingu, snowboardingu, sáňkování nebo chůzi na sněžnicích ale i příznivce paraglidingu nad zasněženou krajinou! Když sníh roztaje, lákají do všech koutů Slovinska golfová hřiště. Půvabné vodní plochy umožňují vše od raftingu po rybaření, od jachtingu po adrenalinové sporty v soutěskách. Rozlehlé nebe a tajemství podzemních jeskyní poskytují možnosti dalších aktivit. Celé Slovinsko je protkáno cyklostezkami a turistickými trasami, které jsou v každé roční době zdrojem nových a nových výzev.

19 Aktivně. Atraktivně. Zábavně! 19 VODA: Zdroje nových sil Plavání Bazény lázeňských resortů, možnosti koupání u moře, jezer, řek; Jízda na člunech Projížďky na klidných vodách řek a četných slovinských jezer; Kajak, kanoe, rafting Řeky Soča, Kolpa, Krka; kajak a kanoe i na jezerech; Canyoning, hydrospeed Soča: údolí adrenalinu! Adrenalinové sporty i na řekách Savinja, Sáva Bohinjka, Sáva Dolinka, Kolpa; Rybolov, muškaření 93 rybích druhů; autochtonní specifika: sočský pstruh; Jachting, nautika Přístaviště v Portoroži, Izole a Koperu; také pronájem jachet a školy jachtingu Rafting na Soče HORSKÉ A TURISTICKÉ STEZKY 30 dní na Slovinskou horskou trasu, 30 dní na Předalpskou trasu, 30 dní na odbočku E7 Evropské dálkové trasy nebo 20 dní na její slovinskou odbočku E6, 10 nebo 7 dní na trasu pojmenovanou souhrnně Via Alpina ve Slovinsku se nebudou nudit ani ti nejzarputilejší vysokohorští turisté. Celou zemi můžete poznat na vlastních nohou! CYKLISTICKÉ VÝZVY Ve Slovinsku můžete projíždět na kole neobvyklými krajinami, např. Krasem nebo po vyhlídkových trasách s alpskými panoramaty. Můžete jezdit na kole kolem jezer nebo moře, mezi vinohrady a vískami. Můžete vyrazit dokonce i do opuštěných hornických štol! Kromě tras určených pro silniční kola v krajinných parcích, lázeňských a venkovských oblastech a kromě stezek v okolí měst je k dispozici také stále více cest pro horská kola. Slovinsko nabízí i výzvy pro závodníky: každoroční Juriš na Vršič, cyklistický výjezd serpentinami na nevyšší silniční průsmyk, mezinárodní cyklistické závody a maratony a tradiční výjezdy na rozmanité vrcholky. HOTELY PRO AKTIVNÍ V nejlepších ubytovacích objektech pro turisty a cyklisty na vás čekají nejen všechny potřebné informace a mapy, ale také balíčky s atraktivními túrami, zkušení průvodci, prostory pro bezpečnou úschovu a opravy kol či jiného vybavení, které si zde můžete také vypůjčit. Postarají se Vám zde ale i o vyváženou stravu pro sportovní výkony i o přepravu vás a vaší výbavy na požadované místo. Najděte si svůj turistický nebo cyklistický hotel na

20 20 Slovinci zdolávají dosud nezdolané vrcholky, sjíždějí na lyžích z míst, odkud to ještě nikdo nezkoušel, překonávají nejmohutnější řeky, plachtí přes světová moře. Kdepak asi pro své výkony sbírají zkušenosti? Podívejte se na ZEMĚ SPORTOVNÍCH VÝZEV Rodinné odpoledne nebo sportovní trénink, individuální nebo kolektivní sporty, olympijské výkony či překonávání rekordů z Guinessovy knihy: rozmanitá země vám umožní vyzkoušet vlastní síly nesčetnými způsoby. Najděte si své nejoblíbenější sportovní centrum, jízdárnu, východisko pro paragliding, lety balonem nebo vyhlídkové lety, horolezeckého instruktora nebo speleologa, průvodce adrenalinovými zážitky, kapitána vzrušující plavby na jachtě. Řadu sportů se ve Slovinsku můžete i naučit! ROZMANITOST GOLFU Na každém z více než desítky golfových hřišť a dvojnásobném množství cvičných areálů můžete očekávat jinou přírodní kulisu. Nejstarší golfové hřiště se nachází u jezera v idylickém Bledu. Po celý rok je otevřeno golfové hřiště v Lipici, nedaleko proslulého hřebčína, kde se chovají bílí lipicáni. Golfová hřiště se nacházejí i v blízkosti řady slovinských lázní (Mokrice, Otočec, Ptuj, Panonske terme hřiště Livada), pod vysokými alpskými vrcholky (Bovec), mezi vinohrady (Slovinske Konjice) a uprostřed parků (arboretum Volčji Potok). Lipicáni ADRENALIN PRO CELOU RODINU! Slovinsko je oblíbeným cílem odvážných hledačů adrenalinových zážitků! Naleznete je nejen v divokém přírodním prostředí, ale také v bezpečně upravených adrenalinových parcích. Máte-li děti vyšší než 150 cm, jsou tyto parky výtečnou zábavou pro celou rodinu! Golf na Bledu Adrenalinový park pod Voglem

21 Aktivně. Atraktivně. Zábavně! 21 CENTRA AKTIVIT! Sportovně-rekreační centra nabízejí v zimě trasy pro všechny typy lyžování, snowboarding, sáňkování, snowparky i zážitky z přírody pro odvážlivce, a to i v noci! Mistři světa zde vyhrávají medaile a na skokanském můstku v Planici překonávají světové rekordy. Řada sportovců přijíždí do Slovinska na přípravu v přírodním prostředí. Zde nikdy nevíte, na jakou osobnost narazíte! Centra zimních sportů nabízejí i v létě řadu aktivit v rozkvetlé přírodě. Kranjska Gora Lyžujte na svazích, kde se konají mezinárodní závody! V létě východisko pro vysokohorskou turistiku, cyklistiku, adrenalinové vodní sporty; letní sáňkařská dráha! Kanin, Bovec Nejvýše položený slovinský lyžařský areál nabízí kromě alpského lyžování také trasy pro skiwalking, paragliding na lyžích, adrenalinové závody ve snowboardingu. V létě přitahuje turisty a bikery. Mariborské Pohorje Lyžařský areál ležící na samé hranici města Maribor je v zimě hostitelem nejlepších reprezentantek v alpském lyžování. V létě navštivte Bike Park Pohorje, lanové centrum, sáňkařskou dráhu, energetickou turistickou trasu Rogla Olympijské středisko na Rogle nabízí sjezdovky a běžecký areál v blízkosti oblíbených lázní. V létě láká návštěvníky svou přírodou a možnostmi i pro vrcholové sportovce (simulátor vysokohorských podmínek). Krvavec Lyžařský areál v blízkosti hlavního města Slovinska nabízí v zimě také noclehy v eskymáckých iglú! V létě zve návštěvníky na tématické a horské stezky v kombinaci s cyklistikou a paraglidingem. Pokljuka Zdejší planina je v zimě oblíbeným cílem běžkařů a biatlonistů z celého světa. V létě ji zaplňují turisté, cyklisté, houbaři. Nedaleko odsud je světové známý skokanský můstek Planica, kolébka rekordů a rekordmanů (www.planica.si). Masopustní maškary v Planici Kanin

Co musíte bezpodmínečně vidět

Co musíte bezpodmínečně vidět Co musíte bezpodmínečně vidět Atrakce Tipy Perla Alp Rupertiwinkel Bad Reichenhall Berchtesgaden Königssee www.bglt.de u1 Bad Reichenhall 1 MístoDechu Centrum kompetence dechu Nadýchat se alpského podnebí...

Více

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU BŘEZEN 2013 REGION JIŽNÍ ČECHY Jihočeská centrála cestovního ruchu B. Němcové 12/2 370 76 České Budějovice Telefon: +420 387 201 283 e-mail: info@jccr.cz www.jiznicechy.cz

Více

to nejlepší ze slovinska Lyžování, wellness a zábava Speciální nabídka

to nejlepší ze slovinska Lyžování, wellness a zábava Speciální nabídka to nejlepší ze slovinska Lyžování, wellness a zábava Speciální nabídka ZIMA A JARO - 2010 Neodolatelné kouzlo Na světě je mnoho krásných zemí. Přesto jsou však místa, ke kterým byli bohové při jejich tvoření

Více

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY VÝCHODNÍ BAVORSKO 2009 www.dovolenabezhranic.cz Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.BOX 80 CZ-370 21 České Budějovice e-mail: info@jccr.cz web: www.jiznicechy.cz

Více

best of austria Člověk nemusí cestovat daleko, když dobře je tak blízko

best of austria Člověk nemusí cestovat daleko, když dobře je tak blízko best of austria Člověk nemusí cestovat daleko, když dobře je tak blízko jaro/léto 2014 nejlepší GOLF jedinečná alpská střediska nejúžasnější wellness mistrovská gastronomie OBSAH V horách skrytý klenot

Více

P R O D E J N Í P Ř Í R U Č K A Š T Ý R S K O 2 0 1 3 / 2 0 1 4

P R O D E J N Í P Ř Í R U Č K A Š T Ý R S K O 2 0 1 3 / 2 0 1 4 P R O D E J N Í P Ř Í R U Č K A Š T Ý R S K O 2 0 1 3 / 2 0 1 4 o trochu MénĚ pracovitosti, o MalinKo více srdečnosti! 1 S E R V U S V E Š T Ý R S K U v ZelenéM srdci rakouska 2 prodejní příručka Uvítání

Více

best of austria nejlepší ledovce jedinečná alpská střediska nejúžasnější wellness mistrovská gastronomie

best of austria nejlepší ledovce jedinečná alpská střediska nejúžasnější wellness mistrovská gastronomie best of austria nejlepší ledovce jedinečná alpská střediska nejúžasnější wellness mistrovská gastronomie OBSAH Vzhůru na ledovce! Vzhůru na ledovce! Sölden 3 Impozantní zážitky na nejvyšší úrovni 4 Hintertux

Více

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz Karta hosta pro letní sezónu 2011 www.lipnocard.cz VÍTEJTE V JIHOČESKÉM KRAJI Zavedeme vás do doby slavných Rožmberků. Prožijte spolu s námi Rožmberský rok 2011 ve víru dobové hudby, městských slavností,

Více

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava únor 2012 Regionální rozvojová agentura Šumava, o.p.s. 384 73 Stachy 422, info@rras.cz, www.rras.cz tel. 380 120 263, 380 120

Více

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008.

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008. 13 13 33premier.cz 133 premiér Neváhejte a objevte, co nového na vás čeká v České republice. Připraveny jsou pro vás zábavné dětské parky, adrenalinové či sportovní areály s bohatou nabídkou nejrůznějších

Více

KAŽDÝ ZÁŽITEK TĚ OBOHATÍ LÁZNĚ A WELLNESS V MAĎARSKU. gotohungary.com

KAŽDÝ ZÁŽITEK TĚ OBOHATÍ LÁZNĚ A WELLNESS V MAĎARSKU. gotohungary.com KAŽDÝ ZÁŽITEK TĚ OBOHATÍ LÁZNĚ A WELLNESS V MAĎARSKU gotohungary.com MAĎARSKO R A K O U S K O S L O V I N S K O C H O R V AT S K O S L O V E N S K O S R B S K O M3 U K R A J I N A R U M U N S K O Léčebná

Více

Newsletter. Obsah. Zprávy. Projekty. My ve světě. Představujeme

Newsletter. Obsah. Zprávy. Projekty. My ve světě. Představujeme Newsletter 11 2010 Obsah Zprávy Split Nový hostel v Diokleciánově městě 2 Záhřeb Hotel Palace v řetězci Worldhotels 3 Zmajevac I do kraje Baranja se dostal golf 4 Dubrovník Mobilní průvodce poslouží turistům

Více

Rodinné a malé hotely. Chorvatské turistické sdružení ZDARMA

Rodinné a malé hotely. Chorvatské turistické sdružení ZDARMA Rodinné a malé hotely Chorvatské turistické sdružení ZDARMA CHORVATSKÉ TURISTICKÉ OBLASTI STŘEDNÍ CHORVATSKO ZÁHŘEB KVARNER ISTRIE SLAVONIE LIKA-KARLOVAC DALMÁCIE - ZADARSKÁ OBLAST DALMÁCIE - ŠIBENICKÁ

Více

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL. www.dovolenabezhranic.cz

LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL. www.dovolenabezhranic.cz LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2009 www.dovolenabezhranic.cz 2008 2 LETNÍ DOVOLENÁ JIŽNÍ ČECHY HORNÍ RAKOUSKO WALDVIERTEL 2009 Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.BOX

Více

Slovensko. Proč navštívit Slovensko?

Slovensko. Proč navštívit Slovensko? Slovensko Slovensko leží ve střední Evropě. Samostatným státem je od roku 1993. Sousedí s Českou republikou, Rakouskem, Polskem, Maďarskem a Ukrajinou. Turisticky nejzajímavější jsou Tatry Vysoké a Nízké.

Více

pokoje, apartmány, vily

pokoje, apartmány, vily Úsměv Příjemná pod každou dovolená střechou pokoje, apartmány, vily SOUKROMÉ UBYTOVÁNÍ V CHORVATSKU Chorvatsko je ideální zemí pro dovolenou ve vilách, apartmánech a v pokojích v soukromí. Tato brožura

Více

ZAKYNTHOS SAMOS MYKONOS PAROS KOS

ZAKYNTHOS SAMOS MYKONOS PAROS KOS KATALOG POBYTOVÝCH A POZNÁVACÍCH ZÁJEZDŮ Řecko Kréta Rhodos Kos Chalkidiki Olympská riviéra Samos Korfu Zakynthos Santorini Mykonos Paros Attika Kypr Praha 2:00 2:50 hod. letu Korfu Informace o oblasti

Více

JIŽNÍ ČECHY 2009. Seminář pro profesionály v cestovním ruchu Poznejte regiony České republiky

JIŽNÍ ČECHY 2009. Seminář pro profesionály v cestovním ruchu Poznejte regiony České republiky JIŽNÍ ČECHY 2009 Seminář pro profesionály v cestovním ruchu Poznejte regiony České republiky 1/68 OBJEKTY VE SPRÁVĚ NPÚ STÁTNÍ ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA www.zamek-cervenalhota.eu STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK ČESKÝ KRUMLOV

Více

Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY Cestovní kancelář PET-TOUR BENEŠOV - Masarykovo nám. 6, tel./fax: +420 317 724 335 TÁBOR - Kožešnická

Více

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad Slovo na úvod Obsah Ústecký a Karlovarský kraj nabízejí návštěvníkům

Více

Rakousko. Dovolená na míru v Rakousku

Rakousko. Dovolená na míru v Rakousku Rakousko Hlavní město: Vídeň - (Wien) 1 616 240 obyvatel Jazyky: němčina (98%) Náboženství: katolíci (78%), protestanti (5%) Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů Dovolená na míru v Rakousku Rakousko je pohostinná

Více

Turistické noviny - léto/podzim

Turistické noviny - léto/podzim Turistické noviny - léto/podzim Tipy kam vyrazit v Moravském krasu a v regionu středozápadní Moravy Přijíždíte do malebného koutu naší republiky. Do kraje, kde se střetávají dvě historické země, do oblasti,

Více

I hvûzdy se toãí kolem Karlovarského kraje

I hvûzdy se toãí kolem Karlovarského kraje XIX. ročník, 8-9/2014 Turistické informace z České republiky, Slovenska a Polska www.travel-profi.cz Putování nás dovedlo do Olomouckého kraje str. 10-11 Pozvánka k Moravskoslezské turistické tabuli str.

Více

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK EDICE X1270

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK EDICE X1270 CONNEX HOTELOVÝ ŠEK EDICE X1270 Zveme Vás na krátkou dovolenou pro dva Tento hotelový šek obsahuje dovolenou pro dvě osoby v hotelu té nejvyšší kategorie. Vyberte si Váš hotel z rozšířené nabídky hotelů

Více

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1670

CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1670 CONNEX HOTELOVÝ ŠEK VITAL & AKTIV EDICE V1670 Zveme Vás na krátkou dovolenou pro dva Tento hotelový šek obsahuje jednu krátkou dovolenou pro dvě osoby v hotelu vyšší kategorie. Zažijte skvělé dny plné

Více

Moravskoslezský kraj. pro rodiny s dětmi

Moravskoslezský kraj. pro rodiny s dětmi Moravskoslezský kraj pro rodiny s dětmi Troub UNI LIT Těše Neza Šp 9 Moravskoslezský kraj pro rodiny s dětmi Držíte v rukou malého průvodce Moravskoslezským krajem, který poslouží nejen vám dospělým pro

Více

Vydejte se na výlet a užijte si hotelového komfortu ve dvou C1390 MUS. V rámci hotelového poukazu GE Money Auto získáváte:

Vydejte se na výlet a užijte si hotelového komfortu ve dvou C1390 MUS. V rámci hotelového poukazu GE Money Auto získáváte: Vydejte se na výlet a užijte si hotelového komfortu ve dvou Prostřednictvím tohoto hotelového poukazu GE Money Auto si můžete užít třídenní pobyt ve dvou dle vlastního výběru v některém z mnoha hotelů

Více

Pohádková romantika jižních Čech

Pohádková romantika jižních Čech Červená Lhota Restaurant Červená Lhota Restaurant se nachází v objektu, který leží přímo naproti zámku Červená Lhota. Restaurace je umístěna v budově, která je památkově chráněna a to nabízí klientům možnost

Více

Wellness, Golf a zábava

Wellness, Golf a zábava Wellness, Golf a zábava WWW.HARTL.DE 2 Srdečně vás vítáme Hartl Resort v Bad Griesbachu Vás vítá! Vítejte v Hartl Resortu, zcela unikátním golfovém letovisku se skvělými možnostmi termálního wellness vyžití!

Více