FAQ Internetové bankovnictví. 1. Jak stáhnout certifikát? Jak instalovat certifikát do prohlížeče?...4

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "FAQ Internetové bankovnictví. 1. Jak stáhnout certifikát?...4. 2. Jak instalovat certifikát do prohlížeče?...4"

Transkript

1 Stránka 1 z 18 FAQ Internetové bankovnictví STAŽENÍ A INSTALACE CERTIFIKÁTU Jak stáhnout certifikát? Jak instalovat certifikát do prohlížeče? Adresa webové stránky pro stažení prohlížeče Mozilla Firefox pro uživatele Microsoft a Mac Certifikát je zablokovaný, nejde stáhnout...10 PŘÍSTUP KE SLUŽBÁM První přihlášení do Internetového bankovnictví Jaká jsou pravidla pro vytvoření Hesla pro přístup do Internetového bankovnictví? Pravidlo pro zablokování chybného přístupového hesla Nemohu se přihlásit do Internetového bankovnictví hláška Chybné přihlašovací údaje Nemohu se přihlásit do Internetového bankovnictví hláška Upozornění: Osobní certifikát není nainstalován Stáhl jsem certifikát, ale do Internetového bankovnictví se nemohu přihlásit Nemohu se přihlásit z důvodu neplatného certifikátu...12 DALŠÍ UŽIVATELÉ (TUTO FUNKCI MÁ K DISPOZICI POUZE KLIENT PRÁVNICKÁ OSOBA) Založení Dalšího uživatele Jakým způsobem obdrží bezpečnostní klíče Další uživatel? Jaký je postup, aby mohl Další uživatel užívat Internetové bankovnictví? Jak se dostane Primární uživatel do Internetového bankovnictví Dalšího uživatele? Jakým způsobem se zpřístupní Dalšímu uživateli náhled na další účet? Jakým způsobem je možné přidat Dalšího uživatele k další firmě?...13 AUTORIZACE PLATEB K čemu slouží sekce AUTORIZACE?...14 PLATBY Maximální denní limity platebních příkazů v CZK/EUR/USD?...14

2 Stránka 2 z Byl překročen denní limit pro platební příkaz Lze stornovat platbu zadanou přes Internetové bankovnictví? Jaký je postup pro provádění storno platby? Políčko pro zadání čísla účtu příjemce je příliš krátké a číslo se tam nevejde celé Je možné zadat Tuzemský platební příkaz s budoucí splatností? Nemohu zadat interní převod s konverzí měn kód chyby MW BONINCZ-CUTOF Při zadávání platebního příkazu jsem udělal překlep v čísle účtu příjemce a peníze jsem odeslal. Lhůta pro storno již vypršela, jak mám tedy postupovat? Jaký je rozdíl v Internetovém bankovnictví mezi Detaily běžného účtu a Seznamem příkazů?...17 AUTORIZAČNÍ SMS KÓD Jak probíhá autorizace pomocí Autorizačního SMS kódu? Co se stane, když zadám nesprávný Autorizační SMS kód? Vygeneroval jsem Autorizační SMS kód, ale na můj mobilní telefon mi žádná SMS nepřišla? Provádím platbu přes Internetové bankovnictví, ale žádný SMS kód nemusím zadávat. Je vše v pořádku?...17 HROMADNÉ PLATBY Je možné provádět import hromadných plateb do Internetového bankovnictví z účetních programů, které mám k dispozici? Načtení souboru hromadných plateb do Internetového bankovnictví nevidím symboly, které však platba obsahuje...18 OBECNĚ V Internetovém bankovnictví mám více firem, ale vidím účty pouze jedné z nich Kde naleznu informace o podmínkách k založení Internetového bankovnictví? Jaké jsou technické požadavky na využívání služby Internetové bankovnictví? Jaký typ internetového prohlížeče je kompatibilní se službou Internetové bankovnictví? Jak změnit heslo v Internetovém bankovnictví? Jak změnit jazyk v Internetovém bankovnictví?...19

3 Stránka 3 z 18 STAŽENÍ A INSTALACE CERTIFIKÁTU 1. Jak stáhnout certifikát? Připojte se na webovou adresu https://certificate.eqbk.cz a do kolonek zadejte osmi místné číslo Osobního certifikátu a osmi místné alfanumerické Heslo Osobního certifikátu. Dále postupujte dle uvedených instrukcí. Podrobný návod na stažení certifikátu je vám k dispozici také na internetových stránkách v sekci Občané/Firmy Internetové bankovnictví Dokumenty ke stažení Správa certifikátu Stažení certifikátu. 2. Jak instalovat certifikát do prohlížeče? Nejprve zkontrolujte, že máte certifikát stažený na ploše (případně ve složce, kam jste ho při stahování uložili). Certifikát je soubor s ikonou obálky a klíče. Název certifikátu je ve formátu: rok-jméno_příjmení klienta_(číslo Osobního certifikátu).p12. Pokud tuto ikonu nemůžete najít, nebo si nejste jistí, že jste certifikát stáhli, zopakujte proces stažení certifikátu viz FAQ 1, případně zkuste certifikát vyhledat následujícím způsobem: Start hledat Soubory či složky Dokumenty a vložte do pole koncovku.p12 rok-jméno_příjmení klienta_(číslo Osobního certifikátu).p12 Postup instalace certifikátu se liší dle používaného operačního systému a internetového prohlížeče. Zvolte jeden z následujících instalačních postupů: a) Operační systém Windows, prohlížeč Internet Explorer (IE) b) Operační systém Windows, prohlížeč Mozilla Firefox (FF) c) Operační systém Windows, prohlížeč Opera d) Operační systém Macintosh, prohlížeč Mozilla Firefox e) Operační systém Linux, prohlížeč Mozilla Firefox Upozornění: na dalších internetových prohlížečích, např. GOOGLE CHROME není služba Internetového bankovnictví garantována. Doporučujeme stažení prohlížeče, kde je služba garantována. Ad a) Instalace pro Windows, prohlížeč Internet Explorer (IE) Na ploše PC (případně ve složce, kde je certifikát uložený) dvojitým kliknutím otevřete soubor certifikátu a pokračujte v instalaci dle instrukcí Průvodce importem certifikátu (Další Další do kolonky Heslo k privátnímu klíči zadejte Heslo Osobního certifikátu (další kolonky nechejte prázdné) Další Automaticky vybrat úložiště Další Dokončit) až do hlášení "import dokončen". Nyní je možné přejít k samotnému přihlášení do Internetového bankovnictví.

4 Stránka 4 z 18 Upozornění: Heslo k privátnímu klíči = Heslo Osobního certifikátu. To je uvedeno v dokumentu Přímé bankovnictví bezpečnostní klíče v sekci A (klíče pro stažení certifikátu). Poznámka: podrobný návod k instalaci certifikátu naleznete na internetových stránkách sekce Občané/Firmy Internetové bankovnictví Dokumenty ke stažení Správa certifikátu. Ad b) Instalace pro Windows, prohlížeč Mozilla Firefox (FF) Otevřete internetový prohlížeč Mozilla Firefox a pokračujte v menu: Nástroje (Tools) Možnosti (Options) Rozšířené (Advanced) Šifrování (Encryption) Certifikáty (View certificates). V okně Správce certifikátů (Certificate manager) Osobní (Your certificates) Importovat (Import). Na následující obrazovce vyhledejte stažený certifikát (dle instrukcí by měl být na Ploše, případně v některé vaší složce) a klikněte na Otevřít (Open). Do kolonky pro Heslo zadejte celé Heslo Osobního certifikátu. Potvrďte OK. Mějte na paměti, že heslo je stejné jako heslo pro stažení certifikátu (tvořeno čísly a velkými písmeny). Úspěšný import potvrďte kliknutím na OK. V okně Správce certifikátů Osobní se zobrazí váš osobní certifikát. Okno zavřete kliknutím na OK. Nyní je možné přejít k samotnému přihlášení do Internetového bankovnictví. Poznámka: podrobný návod k instalaci certifikátu naleznete na internetových stránkách sekce Občané/Firmy Internetové bankovnictví Dokumenty ke stažení Správa certifikátu. Ad c) Instalace pro Windows, prohlížeč Opera Otevřete internetový prohlížeč Opera. V menu Nástroje (Tools) Nastavení (Options) Pokročilé volby (Advanced) Zabezpečení (Security) Správce certifikátů (Certificate manager). V okně Správce certifikátů Osobní certifikáty (Your certificates) Importovat (Import).

5 Stránka 5 z 18 Na následující obrazovce vyhledejte stažený certifikát (dle instrukcí by měl být na Ploše, případně v některé vaší složce) a klikněte Otevřít (Open). Upozornění: v kolonce soubory typu vyberte Všechny soubory. Do kolonky pro Heslo (Password) zadejte celé Heslo Osobního certifikátu a potvrďte tlačítkem OK. Heslo je uvedeno v dokumentu Přímé bankovnictví bezpečnostní klíče v sekci A (klíče pro stažení certifikátu). Je tvořeno čísly a velkými písmeny. Úspěšný import potvrďte kliknutím na OK.

6 Stránka 6 z 18 V okně Správce certifikátů Osobní certifikáty se zobrazí Osobní certifikát. Zavřete okno kliknutím na OK. Nyní je možné přejít k samotnému přihlášení do Internetového bankovnictví. Ad d) Instalace pro Macintosh, prohlížeč Mozilla Firefox Otevřete internetový prohlížeč Mozilla Firefox. V menu Firefox Předvolby (Preferences) Rozšířené (Advanced) Šifrování (Encryption) Certifikáty (View certificates). V záložce Osobní (Your certificate) Importovat (Import). Na následující obrazovce vyhledejte stažený certifikát (dle instrukcí by měl být na Ploše, případně v některé vaší složce) a klikněte na Otevřít (Open). Do kolonky Heslo (Password) zadejte celé Heslo Osobního certifikátu a potvrďte tlačítkem OK. Heslo je uvedeno v dokumentu Přímé bankovnictví bezpečnostní klíče v sekci A (klíče pro stažení certifikátu). Je tvořeno čísly a velkými písmeny. Úspěšný import potvrďte kliknutím na OK. V okně Správce certifikátů Osobní certifikáty se zobrazí Osobní certifikát. Zavřete okno kliknutím na OK. Nyní je možné přejít k samotnému přihlášení do Internetového bankovnictví.

7 Stránka 7 z 18 Ad e) Instalace pro Linux, prohlížeč Mozilla Firefox Otevřete internetový prohlížeč Mozilla Firefox. V menu Firefox Úpravy Předvolby Rozšířené Šifrování nebo Zabezpečení (prohlížeč starší verze) v části Certifikáty kliknout na Certifikáty. V okně Správce certifikátů Osobní certifikáty Importovat. Po zadání správného hesla je certifikát importován. V úložišti certifikátů označte stažený certifikát a klikněte na Otevřít. Do kolonky Heslo (Password) zadejte celé Heslo Osobního certifikátu a potvrďte tlačítkem OK. Heslo je uvedeno v dokumentu Přímé bankovnictví bezpečnostní klíče v sekci A (klíče pro stažení certifikátu). Je tvořeno čísly a velkými písmeny..

8 Stránka 8 z 18 Úspěšný import certifikátu potvrďte kliknutím na OK. 3. Adresa webové stránky pro stažení prohlížeče Mozilla Firefox pro uživatele Microsoft a Mac. Pro klienty, kteří používají Mac OS X a kompatibilní verze Windows je možné stáhnout Mozilla Firefox z webové adresy (angličtina) nebo (čeština). Pro operační systém Windows se na hlavní stránce automaticky zobrazí odkaz (vlevo nahoře) ke stažení zdarma verze. Pro operační systém Mac OS X se umístění odkazu ke stažení zdarma verze liší dle použité webové adresy: - na hlavní stránce je potřeba využít odkaz other systems and languages (pod odkazem s názvem Download Firefox Free).

9 Stránka 9 z v sekci Produkty/Firefox kliknout na Ostatní systémy a jazyky. Vyberte odpovídající jazyk a v operačním systému Mac OS X klikněte na Download. 4. Certifikát je zablokovaný, nejde stáhnout Stahování certifikátu je časově omezeno. Lhůta pro stažení Osobního certifikátu začíná běžet okamžikem prvního stažení a končí o půlnoci téhož dne. V tomto časovém rozmezí je možné stahovat certifikát bez omezení. V případě, že se certifikát v této lhůtě stáhnout nepodaří, stahování se automaticky zablokuje a je nutné kontaktovat Help Desk linku s žádostí o odblokování. Pokud chcete instalovat stejný Osobní certifikát na více počítačů a certifikát máte již jednou stažený a uložený (na ploše PC nebo v některé vaší složce), stačí, abyste ho do dalšího počítače pouze zkopírovali (např. pomocí USB velkokapacitního zařízení). Odpadne tak nutnost certifikát opětovně stahovat i žádat o odblokování certifikátu. Pokud jste certifikát z počítače již odstranili, je potřeba zavolat na Help Desk linku, nechat si certifikát odblokovat a opětovně ho stáhnout.

10 Stránka 10 z 18 PŘÍSTUP KE SLUŽBÁM 5. První přihlášení do Internetového bankovnictví V internetovém prohlížeči zadejte adresu (www.equabank.cz), potvrďte váš certifikát a do první kolonky zadejte sedmi místné Identifikační číslo klienta uvedené v sekci B dokumentu Přímé bankovnictví - bezpečnostní klíče, který jste obdrželi na pobočce. Do druhé kolonky zadejte osmi místné numerické Heslo pro přístup do Internetového bankovnictví (první 4 čísla jsou v dokumentu v sekci B a poslední 4 čísla vám byla zaslána na ovou adresu a číslo mobilního telefonu prostřednictvím SMS zprávy). Po zadání správných údajů budete vyzván ke změně hesla. Do pole Staré heslo zadejte stávající numerické heslo, do pole Nové heslo zadejte vámi zvolené heslo a do pole Potvrzení nového hesla ho zadejte ještě jednou (pravidla pro nové heslo viz FAQ 6). Po úspěšné změně hesla zavřete internetový prohlížeč (z důvodu vyššího zabezpečení) a poté znovu otevřete a přihlaste se pod novým heslem. 6. Jaká jsou pravidla pro vytvoření Hesla pro přístup do Internetového bankovnictví? Nové heslo nesmí být stejné jako stávající heslo Nemůže se shodovat s Identifikačním číslem klienta Povolené znaky jsou: $ % & - _ + Délka hesla musí být v rozmezí 8 30 znaků Nesmí obsahovat více jak 4 identické po sobě jdoucí znaky (např. 4x písmeno AAAA) a diakritiku 7. Pravidlo pro zablokování chybného přístupového hesla Na zadání správného přístupového hesla máte 6 pokusů. Po šestém chybném pokusu se heslo zablokuje a budete se muset dostavit na pobočku banky, kde vám budou vygenerovány nové Bezpečnostní klíče (nový certifikát a nové heslo pro přístup do Internetového bankovnictví). 8. Nemohu se přihlásit do Internetového bankovnictví hláška Chybné přihlašovací údaje Řešení 1: Zavřete internetový prohlížeč a znovu se přihlaste do Internetového bankovnictví přes sekce Internetbanking/přihlásit se, poté zvolte příslušný digitální certifikát resp. certifikát, který vás identifikuje a stiskněte OK (zobrazení této obrazovky je pro přihlášení do systému bezpodmínečně nutné). Znovu zadejte přihlašovací údaje a stiskněte tlačítko Vstup. Řešení 2: Ověřte správnost hesla. Zkontrolujte, zda nemáte zapnutou funkci Caps Lock. V případě, že jsou součástí hesla numerické znaky, ověřte, zda máte zapnutou funkci Num Lock. Řešení 3: Zavolejte na Help Desk linku, kde vám operátor řekne, zda máte zablokované heslo, případně účet a zároveň vám sdělí další postup.

11 Stránka 11 z 18 Poznámka: Pokud máte heslo zablokované, budete se muset dostavit na pobočku, kde vám bude heslo odblokováno, případně vám budou vygenerovány nové Bezpečnostní klíče (pokud bylo heslo trvale zapomenuto). Pokud je zablokovaný účet, jedná se s největší pravděpodobností o dalšího Uživatele, který se ještě nedostavil na pobočku k identifikaci, a proto ještě nemá odblokován svůj přístup. Odblokování bude provedeno na základě Primárním uživatelem podepsaného Příkazu k administraci (k dispozici na CD nebo internetových stránkách a vygenerovaného Zmocnění pro přístup ke službám Přímého bankovnictví (kopie bez hesel vytištěná z aplikace Přímé bankovnictví), se kterým se Další uživatel musí dostavit na pobočku. 9. Nemohu se přihlásit do Internetového bankovnictví hláška Upozornění: Osobní certifikát není nainstalován Řešení 1: Osobní certifikát nebyl pravděpodobně stažen nebo jste použili prohlížeč, kde není certifikát instalovaný. Pro stažení certifikátu postupujte dle FAQ 1 Pro import dle FAQ 2 Řešení 2: Nepotvrdili jste při přihlášení Osobní certifikát, prohlížeč si toto ovšem pamatuje a je nutné: Vymazat dočasné soubory internetu v prohlížeči Vypnout všechna aktivní okna prohlížeče 10. Stáhl jsem certifikát, ale do Internetového bankovnictví se nemohu přihlásit Je potřeba certifikát ještě nainstalovat do internetového prohlížeče, který používáte. Viz FAQ Nemohu se přihlásit z důvodu neplatného certifikátu Pokud máte nainstalováno v prohlížeči více certifikátů, vybíráte pravděpodobně nesprávný, případně je váš certifikát neplatný a je potřeba stáhnout nový. DALŠÍ UŽIVATELÉ (tuto funkci má k dispozici pouze klient právnická osoba) 12. Založení Dalšího uživatele Dalšího uživatele zakládá v aplikaci Internetového bankovnictví výhradně Primární uživatel, a to v sekci Další uživatelé Registr uživatelů. Zde vyplní povinná pole (označená hvězdičkou) a zároveň určí: Pracovní režim uživatele: Informativní účet slouží pouze k náhledu. Podání platebního příkaz není povoleno. Dispoziční uživatel může zadávat platební příkazy

12 Stránka 12 z 18 Denní limit (limit, kterým pro Dalšího uživatele určí výši limitu, v rámci kterého může transakce provádět). Poznámka: Jedná se o ochranný limit účtu klienta, který se vztahuje na veškeré odchozí platební příkazy (s výjimkou příkazů mezi účty daného klienta v rámci banky) z daného účtu klienta, který další Uživatel nemůže v rámci jednoho dne překročit. Založení termínovaného vkladu se do tohoto limitu nezapočítává. Autorizační stupeň, kterým je možné zvolit, zda se transakce zadané Dalším uživatelem provedou bez toho aniž by je Primárním uživatel musel potvrzovat, tzn. bez autorizace, anebo jen s potvrzením Primárního uživatele, tzn. s autorizací (tzn. Další uživatel zadá platbu do systému, která je však zpracována až ve chvíli, kdy ji ze svého Internetového bankovnictví v sekci Autorizace potvrdí Primární uživatel. Následující stránka Zmocnění pro přístup ke službám Přímého bankovnictví obsahuje souhrnné údaje o Dalším uživateli včetně Bezpečnostních klíčů. Stránku vytiskněte pomocí tlačítka Tisk stránky v pravém dolním rohu obrazovky. Z bezpečnostních důvodů je stránka tištěna bez přihlašovacích hesel. Poté stránku uložte do svého PC prostřednictvím tlačítka Přenos do excelu. Takto uložený soubor obsahuje kompletní údaje včetně přihlašovacích hesel pro Dalšího uživatele. Poznámka: Aby mohl takto vytvořený Další uživatel začít využívat Přímého bankovnictví a provádět transakce, musí se fyzická osoba Další uživatel osobně dostavit do Klientova obchodního místa s následujícími dokumenty: Příkaz k administraci vyplněný a podepsaný od Primárního uživatele. Ke stažení na sekce Firmy/Internetové bankovnictví/dokumenty ke stažení. Zmocnění pro přístup ke službám Přímého bankovnictví (bez přihlašovacích hesel). 13. Jakým způsobem obdrží bezpečnostní klíče Další uživatel? Předá mu je Primární uživatel. Heslo osobního certifikátu a Heslo pro přístup do Internetového bankovnictví jsou zobrazeny v dokumentu Zmocnění pro přístup ke Službám přímého bankovnictví. Obě hesla jsou úplná a Uživateli není poslaná žádná SMS ani . Tento dokument je generován při založení Dalšího uživatele v aplikaci (sekce Další uživatelé) Internetového bankovnictví Primárním uživatelem. 14. Jaký je postup, aby mohl Další uživatel užívat Internetové bankovnictví? Aby mohl nově vytvořený Další uživatel začít využívat Internetové bankovnictví a provádět transakce, musí se fyzická osoba Další uživatel dostavit osobně k identifikaci do Klientova obchodního místa s následujícími dokumenty: Příkaz k administraci vyplněný a podepsaný od Primárního uživatele. Ke stažení na sekce Firmy/Internetové bankovnictví/dokumenty ke stažení. Zmocněním pro přístup ke službám Přímého bankovnictví (bez přihlašovacích hesel) Poté je služba Internetového bankovnictví odblokována a Uživatel se může přihlásit do systému. 15. Jak se dostane Primární uživatel do Internetového bankovnictví Dalšího uživatele? Primární uživatel nemá přístup do Internetového bankovnictví Dalšího uživatele. Na začátku mu jen vytvoří přístup a předá přístupové údaje, které si pak Další uživatel po prvním přihlášení změní (Heslo pro přístup do Internetového bankovnictví).

13 Stránka 13 z Jakým způsobem se zpřístupní Dalšímu uživateli náhled na další účet? Primární uživatel v Internetovém bankovnictví v sekci Další uživatelé vybere prostřednictvím tlačítka Upravit Dalšího uživatele. Zde vybere příslušný další účet a nastaví Pracovní režim (Informativní / Dispoziční), případně Limity a Autorizační stupeň. 17. Jakým způsobem je možné přidat Dalšího uživatele k další firmě? Primární Uživatel vybere v menu Nastavení Výběr klienta požadovanou firmu a tam založí dalšího Uživatele dle FAQ 12. AUTORIZACE PLATEB 18. K čemu slouží sekce AUTORIZACE? Tato funkce umožňuje Primárnímu uživateli autorizovat operace ve fázi, kdy čekají na schválení a jsou připravené Dalšími uživateli. Pokud tedy Primární uživatel čekající platbu neautorizuje, nebude provedena do doby, než proběhne její schválení Primárním uživatelem pomocí tlačítka Autorizovat. PLATBY 19. Maximální denní limity platebních příkazů v CZK/EUR/USD? Limity pro Internetové bankovnictví Equa bank a.s. Měna CZK Denní defaultní max Fyzická osoba Právnická osoba Equa bank a.s. Měna EUR Denní defaultní max Fyzická osoba Právnická osoba

14 Stránka 14 z 18 Equa bank a.s. Měna USD Denní defaultní max Fyzická osoba Právnická osoba Měsíční a roční limity jsou neomezené resp. jsou omezené denním limitem. Denní limit se vždy vztahuje ke konkrétnímu účtu, jeho výši jste si stanovili na pobočce při založení Internetového bankovnictví (výše limitu je stanovena v měně účtu). Výše limitů je uvedena na dokumentu Přímé bankovnictví bezpečnostní klíče, který vám byl předán na pobočce. Do limitu k danému účtu jsou započítávány platební příkazy odchozí mimo Banku a platby v rámci Banky mezi účty různých klientů. Na platební příkazy v rámci banky, mezi účty jednoho klienta, se nevztahuje žádný transakční limit a závisejí výhradně na disponibilním zůstatku běžného účtu. Denní limit je aktualizován vždy na konci účetního dne. Pro navýšení stávajících limitů je nutné se dostavit na pobočku. Navýšení denního limitu nad uvedenou maximální výši je možné na základě výjimky udělené bankou. 20. Byl překročen denní limit pro platební příkaz Pokud součet částek všech platebních příkazů z daného účtu mimo Banku zadaných v rámci jednoho dne v Internetovém bankovnictví překročí stanovený denní limit účtu, pak další převod nad tento limit již nelze téhož dne prostřednictvím Internetového bankovnictví zadat. Limit je obnovován ve 23:30 každý obchodní den. Zadání platebního příkazu je nutné provést znovu následující obchodní den. 21. Lze stornovat platbu zadanou přes Internetové bankovnictví? Lze, ale pouze u neurgentních tuzemských platebních příkazů. V takovém případě je zrušení platebního příkazu možné až do 23:30 téhož dne. Po uplynutí určené doby a u ostatních platebních příkazů je nutné kontaktovat pobočku banky, kde vám sdělí, zda je možné platební příkaz zrušit, případně jakým způsobem. 22. Jaký je postup pro provádění storno platby? V aplikaci Internetové bankovnictví, v sekci Přímé bankovnictví Seznam příkazů vyberte platební příkaz, který je potřeba stornovat a stiskněte tlačítko (vymazat příkaz) v levé části řádku. Na další stránce storno potvrďte stisknutím tlačítka Zrušit a na následující stránce dokončete stisknutím tlačítka Potvrdit. Úspěšně

15 Stránka 15 z 18 zrušený platební příkaz je stále zobrazen v Seznamu příkazů s tím rozdílem, že v údaji Storno je napsáno Ano. 23. Políčko pro zadání čísla účtu příjemce je příliš krátké a číslo se tam nevejde celé. Pokud je číslo účtu delší než povolená délka pole, obsahuje s největší pravděpodobností i předčíslí, které se ovšem zadává do samostatného pole. Poznámka: pole pro zadání čísla účtu má standardní délku, tzn. maximálně 10 znaků. Čísla účtů o více než 10 znacích neexistují u žádné banky v ČR a pole k zadání je proto dostačující. Struktura účtu je standardně: PPPPPP-UUUUUUUUUU/BBBB, kde: PPPPPP předčíslí účtu, max. 6 číslic UUUUU čísla účtu, max. 10 číslic BBBB kód banky 24. Je možné zadat Tuzemský platební příkaz s budoucí splatností? Internetové bankovnictví v současné chvíli funkci budoucí splatnosti nepodporuje, a proto není možné tuto platbu zadat. 25. Nemohu zadat interní převod s konverzí měn kód chyby MWBONINCZ-CUTOF-002 Převody se směnou měn v rámci banky není možné zadat v pracovní den po 16:00 hod. a o víkendu. 26. Při zadávání platebního příkazu jsem udělal překlep v čísle účtu příjemce a peníze jsem odeslal. Lhůta pro storno již vypršela, jak mám tedy postupovat? Řešení 1: Pokud byly peníze odeslány na neexistující účet, platba se obvykle z přijímající banky druhý den (nebo maximálně během několika dní) automaticky vrátí zpět. Doporučujeme zkontrolovat pohyby na běžném účtu, případně kontaktovat bankéře na pobočce, která vede váš účet. Řešení 2: V případě, že byly peníze poslány na existující účet, banka nemůže postupovat samostatně, je pouze v roli zprostředkovatele informací a vrácení platby "je v rukou" neoprávněného příjemce peněz. V takovém případě je nutné poslat písemnou Žádost o vrácení platby, se kterou se můžete obrátit buď na naši banku, nebo přímo na banku, u které je veden účet, na který byla platba chybně nasměrována. Equa bank pak zprostředkuje doručení žádosti bance příjemce nebo rovnou příjemci, je-li jejím klientem. Žádost musí obsahovat kromě odůvodnění, že došlo k chybně autorizované dispozici klienta, také údaje nutné k jednoznačné identifikaci platby (tzn. shodné s údaji na platebním příkazu), tedy: údaje o plátci a příjemci včetně bankovního spojení částka

16 Stránka 16 z 18 identifikace k platbě datum splatnosti případné další podklady, které bude třeba k žádosti doložit, klientovi sdělí banka, u které žádost podá. Adresa pro zaslání žádost do Equa bank: Equa bank a.s. Odbor platebního styku a provozu Karloniská 661/ , Praha 8 Pokud však neoprávněný příjemce platby na výzvu nereaguje, máte nárok na zjištění osobních údajů neoprávněného příjemce platby. Banka příjemce je povinna poskytnout plátci jeho identifikační údaje (zákon neupravuje časové lhůty pro poskytnutí těchto údajů) a pak se můžete pokusit o přímý kontakt sami. Odmítáli vám příjemce platbu vrátit i poté, kdy jste jej kontaktovali přímo, nezbývá vám než peníze vymáhat soudní cestou pro bezdůvodné obohacení na straně neoprávněného příjemce platby. 27. Jaký je rozdíl v Internetovém bankovnictví mezi Detaily běžného účtu a Seznamem příkazů? V Detailech běžného účtu vidíte všechny pohyby na účtu (příchozí i odchozí platby provedené i mimo Internetové bankovnictví, např. karetní operace, výběry z bankomatu atd. V Seznamu příkazů vidíte jen odchozí platby, které jste provedl prostřednictvím Internetového bankovnictví. Autorizační SMS kód 28. Jak probíhá autorizace pomocí Autorizačního SMS kódu? Autorizační SMS kód je vyžadován jen u vybraných bankovních operací. Před dokončením operace budete vyzván k vygenerování Autorizačního SMS kódu, který bude následně doručen na Vámi předem určené číslo mobilního telefonu. Kód z SMS zprávy opíšete v příslušném formuláři aplikace do připraveného pole a potvrzením operaci dokončíte. Autorizační SMS kód je jednorázový, unikátní pro každou operaci a časová platnost je omezena na 10 minut. Pokud do té doby transakci nedokončíte, kód se zneplatní a budete muset vygenerovat nový. 29. Co se stane, když zadám nesprávný Autorizační SMS kód? Pokud zadáte nesprávný Autorizační SMS kód, zobrazí se v Internetovém bankovnictví chyba: Zadaný Autorizační SMS kód je nesprávný a budete muset vygenerovat nový kód. Pokud však zadáte Autorizační SMS kód pětkrát chybně, budete z aplikace z bezpečnostních důvodů odhlášen. 30. Vygeneroval jsem Autorizační SMS kód, ale na můj mobilní telefon mi žádná SMS nepřišla? Zkontrolujte si správnost čísla mobilního telefonu a jeho formát v menu Nastavení Kontakty. Číslo musí být zadáno v mezinárodním formátu, např xxx xxx xxx (může být i zahraniční telefonní

17 Stránka 17 z 18 číslo). Pokud je uvedené číslo neaktuální, případně v jiném formátu, budete se muset osobně dostavit na pobočku banky, kde si necháte telefonní číslo změnit. V závislosti na vytíženosti sítě mobilního operátora může být Autorizační SMS kód doručen s několika minutovým zpožděním. Doporučujeme, proto vyčkat. V případě, že SMS nedorazí ani po několika minutách, vygenerujte Autorizační SMS kód ještě jednou. Předchozí kód se tím zneplatní a možnost případného zneužiti tak nehrozí. 31. Provádím platbu přes Internetové bankovnictví, ale žádný SMS kód nemusím zadávat. Je vše v pořádku? ANO. Autorizační SMS kód je vyžadován jen u vybraných bankovních operací. HROMADNÉ PLATBY 32. Je možné provádět import hromadných plateb do Internetového bankovnictví z účetních programů, které mám k dispozici? Ano, lze používat formáty ABO, MultiCash, případně máte možnost si stáhnout šablonu ve formátu MS Excel, která je součástí aplikace Internetového bankovnictví (k dispozici v sekci Hromadné platby tlačítkem stáhnout ) Popis jednotlivých formátů je k dispozici na internetových stránkách banky v sekci Firmy / Internetové bankovnictví / Dokumenty ke stažení. 33. Načtení souboru hromadných plateb do Internetového bankovnictví nevidím symboly, které však platba obsahuje I přesto, že symboly nevidíte, přenášejí se do interního systému a po zpracování plateb je uvidíte v detailu platby. OBECNĚ 34. V Internetovém bankovnictví mám více firem, ale vidím účty pouze jedné z nich Vidíte vždy účty jen jedné firmy, kterou máte momentálně vybranou. Pokud chcete vidět účty další firmy, musíte ji vybrat v Nastavení Výběr klienta. 35. Kde naleznu informace o podmínkách k založení Internetového bankovnictví? Informaci vám poskytne pracovník pobočky, která spravuje vaše účty. Bližší informace a kontakty naleznete na internetových stránkách sekce O bance. 36. Jaké jsou technické požadavky na využívání služby Internetové bankovnictví? Využívání služby Internetové bankovnictví je podmíněno připojením k internetu (např. pomocí modemu, ISDN, DSL apod.) na počítači. Banka doporučuje rychlost alespoň 33,6 kbps. Banka negarantuje přístup do Internetového bankovnictví z mobilního telefonu. Další podmínkou je používání internetových prohlížečů umožňujících komunikaci s certifikáty:

18 Stránka 18 z 18 Internet Explorer 5,5 a novější verze Mozilla Firefox a novější verze Opera A v neposlední řadě používáním podporovaných operačních systémů: Windows 7, Vista, XP, 2000 Mac OS/X Linux Na jiných verzích nebo typech prohlížeče není služba garantována. 37. Jaký typ internetového prohlížeče je kompatibilní se službou Internetové bankovnictví? Prohlížeče umožňující komunikaci s certifikáty: Internet Explorer 5,5 a novější verze Mozilla Firefox a novější verze Opera Na jiných verzích nebo typech prohlížeče není služba garantována. 38. Jak změnit heslo v Internetovém bankovnictví? V sekci Nastavení Změna hesla zadejte do pole Staré heslo stávající heslo, do pole Nové heslo zadejte zvolené nové heslo a v poli Potvrzení nového hesla ho zopakujte. Po úspěšné změně hesla zavřete internetový prohlížeč (z důvodu vyššího zabezpečení) a poté znovu otevřete prohlížeč a přihlaste se pod novým heslem. 39. Jak změnit jazyk v Internetovém bankovnictví? Řešení 1: V sekci Nastavení Změna jazyka vyberte požadovaný jazyk a klikněte na tlačítko Potvrdit. Při každém dalším přihlášení bude aplikace zobrazena v právě nastaveném jazyce. Řešení 2: Kliknutím na ikonu "vlajky" na horní liště vpravo se jazyk změní. Takto provedená změna jazyka je však pouze přechodná, pouze po dobu přihlášení. Při dalším přihlášení bude aplikace nastavena v původním jazyce. Pro trvalou změnu jazyka je nutné aplikovat Řešení 1.

iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011

iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011 Manuál mobilního bankovnictví iphone 4.x.x. (3G, 3GS, 4) a Android 2.1, 2.2, 2.3.3. verze 1 / září 2011 Přihlášení Vstupní stránka pro přihlášení do aplikace mobilního bankovnictví. Stránka pro přihlášení

Více

Nedaří se mi přihlásit

Nedaří se mi přihlásit Tato příručka vám pomůže ve vytvoření vašeho osobního certifikátu v souboru/prohlížeči nebo na čipové kartě. Pokud již vlastníte osobní certifikát v souboru, který je uložen v počítači, dozvíte se, jak

Více

RYCHLÝ PRŮVODCE INTERNETOVÝM BANKOVNICTVÍM

RYCHLÝ PRŮVODCE INTERNETOVÝM BANKOVNICTVÍM RYCHLÝ PRŮVODCE INTERNETOVÝM BANKOVNICTVÍM JAK SE PŘIHLÁSIT Do internetového bankovnictví se přihlásíte na adrese www.bankservis.cz Pro přihlášení zadejte Přihlásit. prosím Vaše klientské číslo a PIN.

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Manuál pro Služby přímého bankovnictví Verze 1.2

Manuál pro Služby přímého bankovnictví Verze 1.2 Stránka 1 z 30 Manuál pro Služby přímého bankovnictví Verze 1.2 Stránka 2 z 30 OBSAH 1. OBECNÉ VLASTNOSTI... 4 1.1... SMLOUVA O POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB PŘÍMÉHO BANKOVNICTVÍ 5 1.2... BEZPEČNOST SLUŽEB PŘÍMÉHO

Více

Zadání příkazu k převodu do zahraničí a v cizí měně do tuzemska ve službě ČSOB BusinessBanking 24

Zadání příkazu k převodu do zahraničí a v cizí měně do tuzemska ve službě ČSOB BusinessBanking 24 Zadání příkazu k převodu do zahraničí a v cizí měně do tuzemska ve službě ČSOB BusinessBanking 24 Obsah 1. Příkaz k převodu do zahraničí... 2 1.1. Zadání příkazu k převodu do zahraničí... 2 1.2. Tvorba

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS ÚČINNÝ OD 1. ÚNORA 2015 OBSAH Technické požadavky 01 Bezpečnostní prvky 01 Povinnost zřízení a vedení účtu 01 Dostupnost 01 Limity aktivních

Více

Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS

Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS Obsah: 1. Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS... 3 1.1. Postup uživatele při umístění IS ARGIS do zóny důvěryhodných serverů... 3 1.2.

Více

Tisk dokumentů na VŠPJ

Tisk dokumentů na VŠPJ Tisk dokumentů na VŠPJ Tisk dokumentů na VŠPJ je zabezpečený. Úlohy, které si pošlete k tisku, se vytisknou teprve ve chvíli, kdy přiložíte svoji ISIC kartu ke kopírce. Úlohu si můžete vytisknout na kterékoli

Více

Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32

Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32 Informační systém ISOP 7-13 Vypracováno pro CzechInvest Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. Dokument ze dne 20.2.2015, verze 1.00 Konfigurace

Více

Manuál pro služby Přímého (Internetového) bankovnictví pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. l in nkovnictví2010

Manuál pro služby Přímého (Internetového) bankovnictví pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. l in nkovnictví2010 Manuál pro služby Přímého (Internetového) bankovnictví pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby l in nkovnictví2010 5. 4. 2014 Obsah: 1. Podporované prohlížeče 2. Přihlášení do Internetového bankovnictví

Více

Manuál pro služby Přímého bankovnictví pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. l in nkovnictví2010

Manuál pro služby Přímého bankovnictví pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. l in nkovnictví2010 Manuál pro služby Přímého bankovnictví pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby l in nkovnictví2010 11. 5. 2015 Obsah: 1. Podporované prohlížeče 2. Přihlášení do Internetového bankovnictví 3. Výběr

Více

Uživatelská příručka pro pokladní Mobito web terminál

Uživatelská příručka pro pokladní Mobito web terminál Uživatelská příručka pro pokladní Mobito web terminál 1 1. Popis Mobito web terminálů... 3 2. Jak generovat účet k zaplacení prostřednictvím Mobito web terminálu... 4 2.1. Nutné předpoklady pro uskutečnění

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro administrátora zřizované organizace

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro administrátora zřizované organizace Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro administrátora zřizované organizace Vytvořeno dne: 30. 6. 2011 Aktualizováno: 17. 10. 2014 Verze: 2.1 2014 MVČR Obsah Příručka pro administrátora

Více

Manuál pro žadatele OBSAH

Manuál pro žadatele OBSAH Manuál pro žadatele OBSAH 1. Úvod... 2 2. Registrace žadatele do systému... 3 3. Přihlášení... 5 4. Změna hesla... 6 5. Obnova zapomenutého hesla... 7 6. Vyplňování formuláře žádosti o dotaci... 8 6.1.

Více

Průvodce Akademickým portálem SoftwareONE

Průvodce Akademickým portálem SoftwareONE Průvodce Akademickým portálem SoftwareONE Pro školská zařízení Pardubického kraje Microsfot Enrollment for Education Solutions Praha, prosinec 2015 Obsah Registrace na SoftwareONE Academic portálu... 1

Více

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor Verze: 1.06 Strana: 1 / 17 Návod pro použití Plug-in SMS Operátor 1. Co to je Plug-in modul SMS Operátor? Plug-in modul (zásuvkový modul) do aplikace MS Outlook slouží k rozšíření možností aplikace MS

Více

Vystavení osobního komerčního certifikátu PostSignum v operačním systému MAC OSx

Vystavení osobního komerčního certifikátu PostSignum v operačním systému MAC OSx Vystavení osobního komerčního certifikátu PostSignum v operačním systému MAC OSx Tento návod popisuje všechny kroky od vystavení certifikátu až po odeslání a podepsání dat v obchodním systému CS OTE v

Více

Internet Banka v mobilu

Internet Banka v mobilu Internet Banka v mobilu Obsah Co je Internet Banka v mobilu?... 3 Co umí Internet Banka v mobilu?... 3 Kdo může používat Internet Banku v mobilu?... 3 Na jakých telefonech Internet Banka v mobilu funguje?...

Více

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business

Popis nejčastějších funkcí aplikace MojeBanka business Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace MojeBanka. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání jednorázového příkazu k úhradě zadání zahraniční platby odeslání dávkového příkazu

Více

Už ivatelska dokumentace

Už ivatelska dokumentace Už ivatelska dokumentace Aplikace Portál úspěšných projektů je určena k publikování informací o projektech realizovaných za přispění některého z Operačních programů v gesci Ministerstva vnitra České republiky.

Více

Certifikační autorita PostSignum

Certifikační autorita PostSignum Certifikační autorita PostSignum Generování klíčů pomocí programu PostSignum Tool Plus verze 2.0.1 Uživatelská dokumentace Červenec 2011 Strana 1 (celkem 21) 1 Obsah 1 Obsah...2 2 Úvod...3 2.1 Informace

Více

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business

MojeBanka Business. První kroky se službou MojeBanka Business MojeBanka Business První kroky se službou MojeBanka Business Obsah Co Vám MojeBanka Business nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Nastavení oblíbených položek menu 5 První kroky Zobrazení transakční

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA PRO SLUŽBU INTERNETBANKING PPF banky a. s.

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA PRO SLUŽBU INTERNETBANKING PPF banky a. s. UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA PRO SLUŽBU INTERNETBANKING PPF banky a. s. Obsah: I. Všeobecné informace... 2 II. Způsoby přihlášení do Internetbankingu a Autorizace příkazů a pokynů pro Banku... 2 III. Změna PIN,

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE

POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE POKYNY K REGISTRACI PROFILU ZADAVATELE Stav ke dni 4. 12. 2012 Obsah: 1 Úvod... 3 1.1 Podmínky provozu... 3 1.2 Pokyny k užívání dokumentu... 3 2 Registrace profilu zadavatele... 4 2.1 Přihlášení uživatele...

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP list č.1/20 OBSAH 1 Úvod... 3 2 Doporučené nastavení prohlížeče... 4 2.1 Problém s certifikátem...

Více

ppesystem Elektronický nástroj pro řízení firemních nákupních operací a veřejných zakázek modul B2B a VZ verze 1.01

ppesystem Elektronický nástroj pro řízení firemních nákupních operací a veřejných zakázek modul B2B a VZ verze 1.01 ppesystem Elektronický nástroj pro řízení firemních nákupních operací a veřejných zakázek modul B2B a VZ verze 1.01 Uživatelský manuál pro podepisování JAVOU Poslední aktualizace 10/2014 Centrum klientské

Více

Asset Management Suite. RBroker. User Manual. Date: září 19, 2013. 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8

Asset Management Suite. RBroker. User Manual. Date: září 19, 2013. 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8 Asset Management Suite User Manual Date: září 19, 2013 2010 Finamis s.r.o. Page 1 / 8 Table of Contents 1 Úvod... 3 2 Podporované prohlížeče... 3 3 Přihlášení... 3 4 Jazyk aplikace... 4 5 Aplikace... 4

Více

Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24

Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24 Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24 Verze: 2.13 (19. 8. 2015) Vlastník: CEN7350_03 Jméno souboru: P24_manual_certifikat_hw Obsah Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24...

Více

Jak stahovat ebooks na platformě EBSCOhost

Jak stahovat ebooks na platformě EBSCOhost Jak stahovat ebooks na platformě EBSCOhost Kompletní návod krok za krokem pro uživatele při prvním stahování eknih Nabízí-li Vaše knihovna možnost stahování ebooks, můžete se rozhodnout pro stažení konkrétní

Více

Certifikát. První kroky s certifikátem

Certifikát. První kroky s certifikátem Certifikát První kroky s certifikátem Vážená klientko, vážený kliente, děkujeme Vám za projevení důvěry a blahopřejeme k získání Vašeho certifikátu. Co je to osobní certifikát Osobní certifikát je soubor,

Více

Import kořenového certifikátu CA ZŠ O. Březiny

Import kořenového certifikátu CA ZŠ O. Březiny Import kořenového certifikátu CA ZŠ O. Březiny Obsah Úvodem... 1 Jak to vypadá, když certifikát není nainstalován... 2 Instalace kořenového certifikátu ZŠ O. Březiny (pro Internet Explorer a Google Chrome)...

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

Zadání příkazu k úhradě

Zadání příkazu k úhradě Zadání příkazu k úhradě Přihlašte se do aplikace WSPK Smartbanking a zobrazí se vám Úvodní stránka s přehledem aktivních produktů, které máte aktivované pro elektronické bankovnictví. Na formulář pro zadání

Více

Podrobný návod na instalaci programu HiddenSMS

Podrobný návod na instalaci programu HiddenSMS Podrobný návod na instalaci programu HiddenSMS Poslední aktualizace: 9. 6. 2009 Samotná instalace programu HiddenSMS se skládá ze dvou kroků: I. PŘIPOJENÍ TELEFONU S POČÍTAČEM - podrobný popis najdete

Více

Mojebanka. První kroky se službou Mojebanka

Mojebanka. První kroky se službou Mojebanka Mojebanka První kroky se službou Mojebanka OBSAH Co Vám Mojebanka nabízí? 3 První kroky Přihlášení 4 První kroky Zobrazení transakční historie 5 První kroky Pořízení platby 5 První kroky Podepisování platebních

Více

ČSOB Business Connector instalační příručka

ČSOB Business Connector instalační příručka ČSOB Business Connector instalační příručka Obsah 1 Úvod... 2 2 Získání komerčního serverového certifikátu... 2 2.1 Vytvoření žádosti o certifikát v počítači... 2 2.2 Instalace certifikátu na počítač...

Více

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS ÚČINNÝ OD 1. KVĚTNA 2012 OBSAH Technické požadavky 01 Bezpečnostní prvky 01 Povinnost zřízení a vedení účtu 01 Dostupnost 01 Limity aktivních

Více

Autorizační systém Uživatelská příručka pro Samoobslužnou aplikaci

Autorizační systém Uživatelská příručka pro Samoobslužnou aplikaci Autorizační systém Uživatelská příručka pro Samoobslužnou aplikaci Obsah 1 Základní informace o aplikaci... 2 2 Uživatelský účet... 2 2.1 Dodatečná autentizace... 2 2.2 Aktivace nově založeného uživatelského

Více

Kompletní návod na nákup a čtení eknih ve formátech PDF a epub na PC i čtečkách s E-Ink technologií (Sony, Nook, a další)

Kompletní návod na nákup a čtení eknih ve formátech PDF a epub na PC i čtečkách s E-Ink technologií (Sony, Nook, a další) Kompletní návod na nákup a čtení eknih ve formátech PDF a epub na PC i čtečkách s E-Ink technologií (Sony, Nook, a další) - 1 - ereading Jaromír Frič Obsah O tomto dokumentu... 3 1. Instalace čtečky...

Více

Elektronický výpis v Internet Bance

Elektronický výpis v Internet Bance Elektronický výpis v Internet Bance Obsah Elektronický výpis...3 Jak si nastavíte elektronický výpis...3 Jak si prohlédnete elektronický výpis...5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický výpis...7

Více

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS

PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS PŘEHLED SLUŽEB A PARAMETRŮ INTERNETOVÉHO BANKOVNICTVÍ CREDITAS ÚČINNÉ OD 1. ÚNORA 2011 OBSAH Technické požadavky 01 Bezpečnostní prvky 01 Povinnost zřízení a vedení účtu 01 Dostupnost 01 Limity aktivních

Více

JAK AKTUALIZOVAT APLIKACI E-PAY BY EDENRED

JAK AKTUALIZOVAT APLIKACI E-PAY BY EDENRED JAK AKTUALIZOVAT APLIKACI E-PAY BY EDENRED Postup aktualizace E-Pay by Edenred závisí na tom, zda máte zařízení, na kterém již byla aplikace předinstalována (pokračujete v návodu na kapitolu 2) nebo zda

Více

Certifikát. První kroky s certifikátem na čipové kartě

Certifikát. První kroky s certifikátem na čipové kartě Certifikát První kroky s certifikátem na čipové kartě Vážená klientko, vážený kliente, děkujeme Vám za projevení důvěry a blahopřejeme k získání certifikátu. Co je to osobní certifikát Certifikát uložený

Více

Instalace certifikátu

Instalace certifikátu Instalace certifikátu 1 Úvod... 2 2 Instalace certifikátu pomocí Internet Exploreru... 3 2.1 Windows Vista... 6 3 Instalace certifikátu do FireFoxu 3.x... 8 1 1 Úvod Nainstalování certifikátu je zapotřebí

Více

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál

www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál www.dpd.cz/dobirky Uživatelský manuál DPD CZ Obsah 1. Úvod... 3 2. Přihlášení... 3 Přihlášení... 3 Nový uživatel, zapomenuté heslo... 5 3. Nastavení... 6 Nastavení uživatele... 6 Nastavení bankovních účtů...

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro běžného uživatele

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro běžného uživatele Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro běžného uživatele Vytvořeno dne: 7. 7. 2011 Aktualizováno: 11. 2. 2015 Verze: 2.2 2015 MVČR Obsah Příručka pro běžného uživatele 1 Úvod...3

Více

P R V N Í P Ř I H L Á Š E N Í D O A P L I K A C E E R B I N T E R N E T - B A N K A

P R V N Í P Ř I H L Á Š E N Í D O A P L I K A C E E R B I N T E R N E T - B A N K A P R V N Í P Ř I H L Á Š E N Í D O A P L I K A C E E R B I N T E R N E T - B A N K A Následující dokument popisuje první kroky s aplikací ERB Internet-Banka (dále jen Aplikace), které musí uživatel vykonat,

Více

Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP. Test kompatibility nastavení prohlížeče

Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP. Test kompatibility nastavení prohlížeče Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP Test kompatibility nastavení prohlížeče Obsah 1. Podporované operační systémy a prohlížeče... 3 1.1 Seznam podporovaných operačních systémů... 3 1.2 Seznam

Více

Průvodce aplikací dálkového přístupu ExeNET

Průvodce aplikací dálkového přístupu ExeNET Průvodce aplikací dálkového přístupu ExeNET Aktivace dálkového přístupu Uživatelské jméno a heslo pro vstup do aplikace Vám bude přiděleno na základě Vaší žádosti. Tyto údaje jsou vždy doručovány poštou

Více

Zpracoval Datum Verze Popis změn

Zpracoval Datum Verze Popis změn Uživatelský manuál Zpracoval Datum Verze Popis změn Grant Avakjan 29.09.2010 1.0 Vytvoření manuálu Grant Avakjan 14.10.2010 2.0 Aktualizace dokumentu Aleš Danda 2. 8. 2011 2.1 Aktualizace dokumentu popis

Více

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE 1 Podporované platformy Aplikace MC Mobile je podporovaná na zařízeních: iphone (iphone 3GS, iphone 4, iphone 4S, iphone 5) ipad (ipad, ipad 2, ipad 3rd generation) Android. Pozn.: minimální podporované

Více

Šachmatky Resortní část

Šachmatky Resortní část Instalační manuál Šachmatky Resortní část název dokumentu: autor: DATA SOLUTIONS s.r.o. verze: 1.0 datum: 11.05.11 stádium: důvěrnost: Finální verze Určeno správcům sítě název souboru: SM_Instalacni Manual_Resort_110511.doc

Více

Manuál pro majitele Korporátní karty. Manuál pro majitele Korporátní karty

Manuál pro majitele Korporátní karty. Manuál pro majitele Korporátní karty Manuál pro majitele Korporátní karty Obsah příručky 1 MojeBanka Business...3 1.1 Přihlášení do aplikace MojeBanka Business...3 1.2 Elektronické výpisy v sekci evýpisy...3 1.3 Výpisy v sekci Výpisy transakcí...4

Více

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu

Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Návod k použití aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu Do aplikace pro platbu mýtného pomocí internetu můžete přistupovat přes internetové stránky dars (www.dars.si), kliknutím na ikonu portál uživatelů.

Více

Postup se dle prohlížeče a operačního systému liší, vyberte prosím jaký prohlížeč a na jakém operačním systému používáte.

Postup se dle prohlížeče a operačního systému liší, vyberte prosím jaký prohlížeč a na jakém operačním systému používáte. Postup se dle prohlížeče a operačního systému liší, vyberte prosím jaký prohlížeč a na jakém operačním systému používáte. Windows: Internet Explorer Str. 2 Mozilla Firefox Str. 3 Google Chrome Str. 4 Opera

Více

SharePoint Vysoká škola zdravotnická, Duškova 7, Praha 5. Školní informační portál 1/7. Přihlášení k portálu

SharePoint Vysoká škola zdravotnická, Duškova 7, Praha 5. Školní informační portál 1/7. Přihlášení k portálu Školní informační portál Přihlášení k portálu... 1 Přihlášení k volitelným předmětům... 3 Použití a oprávnění jednotlivých knihoven na stránkách studijních skupin... 4 Vložení dokumentu do knihovny...

Více

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet

CitiManager: Stručný návod k přechodu na nový systém pro držitele karet Tento stručný návod vám ukáže: 1. jak postupovat při registraci do CitiManager a) Pouze pro stávající držitele karet, kteří používají online výpisy b) Pouze pro držitele karet, kteří používají papírové

Více

Řešení chybových hlášek. Verze: 2.11 (17. 7. 2015) Jméno souboru:

Řešení chybových hlášek. Verze: 2.11 (17. 7. 2015) Jméno souboru: Řešení chybových hlášek Verze: 2.11 (17. 7. 2015) Vlastník: CEN7350_03 Jméno souboru: FAQ 1 Obsah Obsah... 2 1. Úvod... 3 1.1. Důležité... 3 1.2. Aktuální informace čtěte... 3 2. Přihlášení jednorázovým

Více

Postup získání certifikátu pro uživatele WEB aplikací určených pro Sběry dat pro IS VaV

Postup získání certifikátu pro uživatele WEB aplikací určených pro Sběry dat pro IS VaV Postup získání certifikátu pro uživatele WEB aplikací určených pro Sběry dat pro IS VaV verze 1.2 Praha 18.12.2002 Obsah WEB aplikace určené pro sběry dat do CEP, CEZ a RIV plně podporují práci s certifikáty.

Více

Expresní linka. První kroky se službou Expresní linka

Expresní linka. První kroky se službou Expresní linka Expresní linka První kroky se službou Expresní linka OBSAH Co Vám Expresní linka nabízí? 3 Možnost zabezpečení přístupu k Expresní lince 4 První kroky Registrace čísla Vašeho mobilního telefonu 4 První

Více

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace 1. Terminálová aplikace Kartový systém Harrachov Card sestává ze 3 částí: - Veřejných webových stránek na adrese www.harrachovcard.cz, kde mohou zákazníci i poskytovatelé najít informace o systému, zobrazit

Více

Internet Banka s certifikáty

Internet Banka s certifikáty Internet Banka s certifikáty Obsah Užitečné dokumenty... Podpora... Parametry certifikátů... První přihlášení do Internet Banky... Vygenerování digitálních certifikátů... Import SSL certifikátu do internetového

Více

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - firma Jako firma se na portálu www.skoleni-lp.cz registrujte, pokud jste podnikající fyzická osoba nebo právnická

Více

Dokumentace. k projektu Czech POINT Provozní řád. Rychlý znalostní kvíz a doplnění informací

Dokumentace. k projektu Czech POINT Provozní řád. Rychlý znalostní kvíz a doplnění informací Dokumentace k projektu Czech POINT Provozní řád Rychlý znalostní kvíz a doplnění informací Vytvořeno dne: 19.11.2009 Aktualizováno: 25.11.2009 Verze: 1.0 Obsah 1. Přihlášení do centrály Czech POINT...

Více

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8.

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8. Nápověda a postupy Zde najdete návody a tipy pro práci, které Vám mohou usnadnit práci s produkty PDF-XChange. V případě, že si myslíte, že by zde neměl některý dotaz nebo problematika chybět, napište

Více

Elektronické výpisy v BankKlientovi

Elektronické výpisy v BankKlientovi Elektronické výpisy v BankKlientovi Nastavení oprávnění pro změnu parametru účtu Nově Vám v BankKlientu přibylo oprávnění pro změnu parametru účtu. Toto oprávnění Vám dává možnost měnit nastavení účtu

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

Profesis on-line 20.1.2015. Obrázky v prezentaci byly upraveny pro potřeby prezentace.

Profesis on-line 20.1.2015. Obrázky v prezentaci byly upraveny pro potřeby prezentace. Profesis on-line 20.1.2015 Obrázky v prezentaci byly upraveny pro potřeby prezentace. Adresa systému: www.profesis.cz Údaje nutné pro přihlášení: - přihlašovací jméno: sedmimístné číslo autorizace (včetně

Více

Manuál pro práci s kontaktním čipem karty ČVUT

Manuál pro práci s kontaktním čipem karty ČVUT Stránka 1 z 28 Manuál pro práci s kontaktním čipem Stránka 2 z 28 Obsah 1 Instalace... 3 1.1 Postup instalace minidriveru pro Windows (totožný pro PKCS#11 knihovny)... 4 2 Práce s PIN a PUK... 5 3 Správa

Více

Popis nejčastějších funkčností v aplikaci MojeBanka

Popis nejčastějších funkčností v aplikaci MojeBanka Tento dokument popisuje následující funkčnosti aplikace. Kliknutím na odkaz vyberte příslušnou kapitolu. zadání tuzemského příkazu v úhradě v CZK zadání zahraniční platby ověření stavu odeslané transakce

Více

Internet Banka s certifikáty. První kroky

Internet Banka s certifikáty. První kroky Internet Banka s certifikáty První kroky 2 Obsah DŘÍVE NEŽ ZAČNETE...3 Minimální požadavky na Váš počítač...3 Podpora služby Internet Banka...3 Užitečné odkazy...3 Bezpečnost...3 Parametry certifikátů...3

Více

Doporučené nastavení prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Firefoxu... 3 3. První přihlášení... 4 4. Odstraňování

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu 21.1.2013 Obsah Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK... 3 Stránka pro přihlášení

Více

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec

Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec Pravidla používání webového rezervačního systému bezpečnostních školení Letiště Praha, a. s. - jednotlivec Jako jednotlivec se na portálu www.skoleni-lp.cz registrujte, pokud jste nepodnikající fyzická

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování.

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Úvod: Pro správu a přehled aktivovaných služeb slouží Vodafone OneNet Samoobsluha. Pro veškeré sledování vyúčtování (různé

Více

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance

Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Nastavení elektronického výpisu v Internet Bance Obsah Elektronický výpis... 3 Jak si nastavíte elektronický výpis... 3 Jak si prohlédnete elektronický výpis... 5 Jak si nastavíte upozornění na nový elektronický

Více

Modul Download pro redakční systém Marwel

Modul Download pro redakční systém Marwel Modul Download pro redakční systém Marwel postupy a doporučení pro práci redaktorů verze manuálu: 0.1 Únor 2008 Podpora: e-mail: podpora@qcm.cz tel.: +420 538 702 705 Obsah Správce stahování...3 Přihlášení...3

Více

Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet

Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet Práce s e-mailovými schránkami v síti Selfnet Obsah návodu Základní informace k nastavení schránky selfnet.cz...2 Doporučené parametry nastavení e-mailového klienta...2 Základní informace k nastavení e-mailové

Více

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign?

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign? Obnova certifikátu Před vypršením platnosti certifikátů si musí uživatelé ProID+ esign požádat o nový certifikát. Otázky, spojené s obnovou, a postup obnovy certifikátu na kartě ProID+ esign jsou uvedeny

Více

2HCS Fakturace 3 - modul Banka -

2HCS Fakturace 3 - modul Banka - 2HCS Fakturace 3 - modul Banka - Autor: Tomáš Halász 2H C.S. s.r.o. Dukelská 691/5, 742 21 Kopřivnice Email: info@faktury.cz Web: www.faktury.cz pro verzi: dne: 3.7.23 a novější 01.09.2010 1/16 Obsah Úvod...3

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

MojeBanka - Informace pro příjemce platebních karet

MojeBanka - Informace pro příjemce platebních karet Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout moderní a bezpečný způsob distribuce výpisů z akceptace platebních karet. Pro získání elektronických výpisů z je nezbytné, abyste využívali

Více

Průvodce aplikací. Aplikaci easyeldp spusťte z nabídky Start pomocí ikony KomixFiller, kterou naleznete ve složce Komix.

Průvodce aplikací. Aplikaci easyeldp spusťte z nabídky Start pomocí ikony KomixFiller, kterou naleznete ve složce Komix. Instalace aplikace easyeldp Aplikaci easyeldp je třeba instalovat na počítač, který splňuje příslušné systémové požadavky. Při instalaci postupujte následovně: 1) Spusťte instalaci aplikace easyeldp z

Více

XEF SmartClient Instalační manuál

XEF SmartClient Instalační manuál XEF SmartClient Instalační manuál Požadavky na stanici uživatele Microsoft Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7, vždy s nainstalovaným posledním Service Packem. Microsoft Internet Explorer alespoň

Více

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny

Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny Informační systém Národní soustavy kvalifikací (IS NSK) Návod na obsluhu interního webu Pracovní skupiny 21.3.2013 Obsah Obsah... 2 Návod na obsluhu interního webu IS NSK... 3 Základní informace o IS NSK...

Více

Postup stažení a instalace elektronického certifikátu ke službě ČP INVEST online plus pro Mozilla Firefox

Postup stažení a instalace elektronického certifikátu ke službě ČP INVEST online plus pro Mozilla Firefox Postup stažení a instalace elektronického certifikátu ke službě ČP INVEST online plus pro Mozilla Firefox Obsah Stažení a instalace... 1 Přihlášení do systému efolio... 9 3. Bezpečnostní politika... 11

Více

Telefon Banka. První kroky

Telefon Banka. První kroky Telefon Banka První kroky Obsah Co Vám Telefon Banka nabízí... 3 Zabezpečení Telefon Banky... 3 Výhody Telefon Banky... 3 Telefon Banka Vám umožní... 3 Rychlý start... 4 První přihlášení do Telefon Banky...

Více

Connection Manager - Uživatelská příručka

Connection Manager - Uživatelská příručka Connection Manager - Uživatelská příručka 1.0. vydání 2 Obsah Aplikace Správce připojení 3 Začínáme 3 Spuštění Správce připojení 3 Zobrazení stavu aktuálního připojení 3 Připojení k internetu 3 Připojení

Více

Lyoness tajemství nakupovat

Lyoness tajemství nakupovat Možnosti nakupování Lyoness tajemství nakupovat 1. Uplatnění CashBack karty 2. Přímá platba (Potvrzení o platbě) 3. Originální poukázky 4. Online poukázka 5. Převod elektrické energie a plynu 1. Uplatnění

Více

Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 10/11 ve Windows 8/8.1

Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 10/11 ve Windows 8/8.1 Nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 10/11 ve Windows 8/8.1 Tento návod popisuje nastavení Internet Exploreru 10/11, který se spouští z plochy Windows 8/8.1. Návod nepopisuje nastavení Internet Explorer

Více

1. Přihlášení do systému CS OTE

1. Přihlášení do systému CS OTE 1. Přihlášení do systému CS OTE Po úspěšném provedení registrace získá výrobce přístup do centrálního informačního systému CS OTE, kde může spravovat své základní údaje. V první fázi budou k dispozici

Více

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD Přihlášení a Registrace Copyright 2012 LG Electronics. All Rights Reserved. 01. Stlačením tlačítka Home na dálkovém ovladači spustíte úvodní obrazovku LG Smart TV. 01A. V

Více

Up & Down opce. Manuál. Obsah

Up & Down opce. Manuál. Obsah Up & Down opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 4 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 4 2.2 Market Watch... 5 2.3 Up-Down Opce... 9 2.4 Okno Obchodního portfólia... 11

Více