CESTOVNÍ AGENTURA.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CESTOVNÍ AGENTURA. www.svycarsko-vlakem.cz"

Transkript

1 CESTOVNÍ AGENTURA

2 2 CESTOVNÍ AGENTURA ŠVÝCARSKO VLAKEM S KÝM SE SETKÁTE NA NAŠICH ZÁJEZDECH MARKÉTA HAK jitlk gtury Vš osobí průvodkyě krásmi M Švýcrsk. V zmi žij od roku 1991 v roc 2007 zložil cstoví gturu. K této myšlc ji přivdl rostoucí populrit dovolých, ktré dlouhá lét úspěšě orgizovl pro své příbuzé přátl. V oboru cstovího ruchu j spcilistkou s bohtým vzděláím: studovl hotlové školy v východočském Turově v švýcrském Luzru, úspěšě bsolvovl též odboré kurzy árodí turistické orgizc MySwitzrld v Curychu. PETR CERMÁK ˇ růvodc šich vlkových skupiových zájzdů. P Ndšý žlzičí cstovtl projl po koljích j Švýcrsko, ktré povžuj z dostižý žlzičí ráj, l smozřjmě též Čsko, dál příkld Jposko, Austrálii, Nový Zéld, Egypt tké kus Evropy lgdárím Orit Exprssm. Z svých cst publikovl řdu cstopisých rportáží j utorm dvou kižích bdkrů: Švýcrsko křížm krážm žlzičím rájm (2008) Švýcrsko pěšky vlkm (2012). VERONIKA ZUBER P růvodkyě šich zájzdů, ktrá od roku 2001 žij v Švýcrsku jjím koíčkm jsou hory pěší turistik. KONTAKT Risgtur Mrkt Hk Mürgli str. 20, 4528 Zuchwil, Švýcrsko Emil: Mobil: Tlfo: FOTOGRAFIE: Switzrld Tourism KDO SE TAKÉ STARÁ O VAŠI SPOKOJENOST Zuz Kohoutová wbové stráky Pvlí Švdová fic koomik

3 REGION JUNGFRAU 3 REGION JUNGFRAU: NAŠE SPECIALITA jstátí vlhory v srdci Švýcrsk, protké hustou pvučiou ozubicových žlzic lových M drh právě tm jsm dom. Coby spcilisté tto rgio vám doporučím jlpší tipy ubytováí přsě podl všich přáí možostí od proájmu rodiých prtmáů v horských chlupách ž po luxusí lpské wlss hotly. A k tomu vám přidám kupu tipů, jk si týd úptí světozámých čtyřtisícovk Eigru, Möchu Jugfru užít. Co tké běhm týdího pobytu v Gridlwldu (či okolí) můžt stihout? V cě ší rgioálí jízdky vřjou doprvu jsou lovky z Gridlwldu hory First či Mälich, horské vlky Kli Schidgg, historická lktrická zubčk z Wildrswilu Schyig Pltt výlt do Itrlku. Z zvýhoděý přípltk lz vyjt po koljích ž Jugfrujoch, jvyšší ádrží Evropy v výšc mtrů d mořm. DATUM: květ ž říj CENA NA OSOBU: Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 6 dí Rgiol Pss horské lovky vláčky, lázňské popltky, vstupé do vřjého plvckého bzéu, v prtmách u soukromíků od CZK. Dopltk pouz Jugfrujoch 115 CHF. Výhodý 4 dí pobyt s 3 dím Rgiol Pssm Jugfrujoch v cě z CZK. DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím zdrm.

4 4 REGION BERNER OBERLAND BERNER OBERLAND: HORY A JEZERA výcrsko jsou j vlhory ádhré žlzic, l tké spoust průzrčých jzr. U jdoho Š z jkrásějších Thuského můžt strávit zpomutlou dovolou s Alpmi i vlky dosh. V městčku Spiz úptí hor s ubytujt přímo břhu jzr budt vyplouvt výlty do blízkého okolí príkm, bo vyrážt z vzdálějšími cíli vlkm, jlikož Spiz j zárovň výzmou dráží křížovtkou. Lodí doplujt už z hodiu do Itrlku, odkud vyjíždí ozubicová dráh ž jvyšší vropské ádrží Jugfrujoch (3 454 mtrů d mořm), po koljích s z Spiz dostt z 30 miut do Bru či Brigu z 90 miut třb do Luzru, Bsilj, Curychu či Zrmttu. DATUM: květ ž říj CENA NA OSOBU: Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 6 dí Rgiol Pss horské lovky vláčky, loď. Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 8 dí Swiss Pss vlk, utobus, loď, pltost po clém Švýcrsku (dopltky horské vláčky 50 %). Týdí pobyt v prtmách u soukromíků od CZK Rgiol Pss, CZK Swiss Pss. 4 dí pobyty v hotlu s sídí od CZK včtě 4 dího Swiss Pssu. DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím z 7 CHF d.

5 REGION GRAUBÜNDEN 5 GRAUBÜNDEN: BLÍZKÝ KUS ŠVÝCARSKA kouzlující horská vsičk Brgü, plá mlových domů, j ší prověřou zákldou východě O Švýcrsk čili příjmě blízko Čsku. Brgü jdt v horách jvětšího ktou Grubüd, přsto j skvěl dostupý úzkokoljou Rhätskou dráhou. A víc stojí úptí jjího jkrásějšího úsku z pomoci spirálových tulů viduktů odtud vlky stoupjí do Alp k smotě Prd dál k světozámému Svtému Mořici pk jště výš do průsmyku Bri. A odtud z krj ldovců rychl sjíždějí pod plmy švýcrsko-itlském pomzí v okolo Tir. Brgü, poklidé sídlo s ěkolik mlými rodiými hotýlky, j tk idálím výchozím bodm pro výlty oblíbými turistickými vlky, Bri xprsm Ldovcovým xprsm. Mlé i vlké obdivovtl žlzic víc přímo brgüském ádrží potěší jdo z jovějších švýcrských muzí, zsvěcé Rhätské dráz. DATUM: cloročí CENA NA OSOBU: Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 7 dí Rgiol Pss horské lovky vláčky. Rzrvc Briu. Týdí pobyt v prtmách u soukromíků od CZK, v cě 7 dí Rgiol Pss. 4 dí pobyty v hotlu s sídí od CZK včtě 3 dího Rgiol Pssu rzrvcí Briu. DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím zdrm.

6 6 REGION WALLIS WALLIS: MAJESTÁTNÍ MATTERHORN I LAHODNÉ VÍNO ttrhor, mtrů vysoký sklí symbol clého Švýcrsk, j ikoou Wllisu. Trčí do b přímo M hrici s Itálií. Njlép si gigtický kmý zub prohlédt z městčk Zrmtt, stojícího kočé světozámého Ldovcového xprsu, úplě jlpší vyhlídky skýtá ozubicová žlzic, jž odtud stoupá třítisícový Gorrgrt. Al omzit ávštěvu Wllisu j xkurzi k Mttrhoru? Kdž! Thl kto bízí mohm víc. Třb jdlší ldovc pviské Evropy 23 km dlouhý Altsch. Nbo trmálí lázě s vyhlídkmi hory Lukrbd. Potkát tu i srdčé domorodc, ktří Čchům připomíjí bodré Morvy. Wllis s pyší též produkcí výtčého ví pokud jst o ěm ikdy slyšli, tk jspíš právě díky jho kvlitě j podl místích tk dobré, ž s téměř bzzbytku vypij dom. A kd jid ochutt lpské spcility z roztvého sýr jko rcltt fodu, ž právě zd? DATUM: květ ž říj CENA NA OSOBU: Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 8 dí Swiss Pss (Brig). Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 5 dí Rgiol Pss (Brig, Zrmtt). Týdí pobyt v prtmách u soukromíků od CZK, v cě 5 dí Rgiol Pss (Zrmtt, Gräch, Ss F, Bttmrlp horské vsičky). 4 dí pobyty v hotlu s sídí od CZK, včtě 3 dího Rgiol Pssu. DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím z 10 CHF d.

7 Švýcrsko. vlkm, utobusm lodí. Cstováí po Švýcrsku vřjou doprvou j pro turisty jlpší možá volb, slibující spoustu ádhrých zážitků. Pordím vám, Swiss jk Pss to. Swiss Pss pltí 4, 8, 15 či 22 vždy po sobě jdoucích dí bo clý měsíc. S touto jízdkou cstujt omzě v clé síti vřjé doprvy Swiss Trvl Systm (viz mp str. 15). Swiss Flxi Pss pltí 3, 4, 5 bo 6 dí v měsíci dl všho výběru, v zbylém čs mzi vámi vyzčým prvím posldím dm pltosti cstujt s slvou 50 %. Swiss Svr (Flxi) Pss pltí pro spolčě cstující skupiy už od dvou osob, ktré získjí slvu 15%. Swiss Youth Pss j urč pro osoby mldší 26 lt, slv čií 25 %. Swiss Trsfr Tickt vám umoží zčátku koci všho pobytu v Švýcrsku cstu z ltiště bo pohričího ádrží do cílového míst zpět. Swiss Crd pltí jko Swiss Trsfr Tickt, víc po clou dobu pobytu dává slvu 50 % v síti Swiss Trvl Systm. Děti do 16 lt cstují v doprovodu spoň jdoho z rodičů v síti Swiss Trvl Systm zdrm, pokud si dospělí chjí zdrm k zkoupé Děti jízdc vystvit Fmily Tickt. Swiss Pssy vám zjistím doručím poštou ž domů! SwissTrvlSystm.com

8 8 GLACIER A BERNINA EXPRESS KRÍŽEM ˇ KRÁŽEM ŽELEZNICNÍM ˇ RÁJEM júžsější žlzic svět to j Švýcrsko. Fukčost komfort zdjšího systému vřjé doprvy, N zložého právě vlcích, j obdivová po clém světě. S ší cstoví gturou si osobě prohlédt ty jkrásější trtě v Alpách i v údolích pod imi. Při tomto okruhu běhm týd pojdt třmi populárími vlky xprsm Vilém Tll, Ldovcovým xprsm Bri xprsm jště vám zbyd dost čsu zstvit s zjímvých místch prohlédout si okolí. Váš progrm můž vypdt třb tkto: 1. d příjzd do ctrálího Švýcrsk, ubytováí krátký výlt po okolí. 2. d clodí výlt po světozámé Gotthrdské žlzici Tllovým xprsm do jižího ktou Ticio. 3. d rlx v mlbém městě Luzr břhu jzr, kd sídlí jvyhldávější doprví muzum Evropy (Vrkhrhshus). 4. d jpopulárější úsk Ldovcového xprsu z Adrmtu přs Obrlpss do lpského městčk Brgü s ovým muzm Rhätské dráhy. 5. d pouť Bri xprsm přs Alpy do Itáli zpět. 6. d odpočik črstvém vzduchu v horách Grubüdu, prohlídk hoosých ltovisk Dvos či Svtý Mořic. 7. d rozlučk s Švýcrskm, odjzd domů. DATUM: cloročě CENA NA OSOBU: 7 dí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě 8 dí Swiss Pss, rzrvc Briu Glcir. DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím z 10 CHF d.

9 NEJVYŠŠÍ ŽELEZNICE EVROPY 9 NEJKRÁSNEJŠÍ ˇ HORSKÉ DRÁHY ŠVÝCARSKA ší cstoví gturou s můžt vydt idividuálě v vámi zvolém trmíu týdí putováí S po jkrásějších horských trtích Švýcrsk. Progrm můž vypdt příkld ásldově: 1. d příjzd do oblsti Brr Obrld ubytováí úptí lpského msivu Eigr, Möch Jugfru v městčku Lutrbru bo Gridlwld, szmovcí vycházk po okolí. 2. d clodí výlt jvyšší vropské ádrží Jugfrujoch (3 454 mtrů d mořm). Cstou spktkulárí rozhldy (tjmá svrí stě Eigru, proslulá sjzdovk Lubrhor d Wgm, ldovc, vodopády, zjr ádhrě rozkvtlé louky). 3. d pěší túry v oblsti Jugfru doporučujm áročější Eigrtril (přvýší 700 mtrů), přípdě oddchové vycházky v okolí horí stic lovky First s možostí sjt do údolí koloběžc. 4. d výlt príkm po Brizském jzř, ávštěv vlkolpého živoucího skzu Bllbrg bo historická zubčk Schyig Pltt. 5. d přsu přs Spiz do Brigu v ktou Wllis po stré Lötschbrské dráz s krásými rozhldy do údolí řky Rhoy, odpold buď vycházk podél zvlžovcích ldovcových kálů suo v jižích svzích d Brigm, bo ávštěv Motrux břhu Žvského jzr. 6. d clodí výlt do Zrmttu pod Mttrhor + ozubicová dráh Gorrgrt s pormty jfotogrfovější hory svět. 7. d rlx v lázích Brigrbd bo Lukrbd, ochutávk švýcrského ví, ávrt domů. DATUM: květ ž říj CENA NA OSOBU: Týdí pobyt v hotlu s sídí od CZK, v cě kombic Swiss Pssu Rgiol Pssu. Dopltk Jugfrujoch j již zhrut v cě pobytu! DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím z 10 CHF d.

10 10 ZÁJEZDY S PRUVODCEM o ŠVÝCARSKO VLAKEM ZÁJEZDY S PRUVODCEM ádi cstujt v zhričí v doprovodu místích zlců? Jsm tu právě pro vás! Vdl populárích R idividuálích pobytů klíč ěkolikrát ročě připrvujm i oblíbé skupiové zájzdy ť už pobyty s lhkou turistikou v vybrých rgioch, bo vlkové okruhy. V roli průvodců s střídjí zsvěcými komtáři vš cstováí zpstří čsky hovořící mjitlk gtury Mrkét Hk, ktrá vám po 20 ltch pobytu v Švýcrsku u skličky dobrého švýcrského ví rád povypráví o životě v této obdivové zmi, dšý žlzičí cstovtl Ptr Črmák, utor kižích bdkrů Švýcrsko křížm krážm žlzičím rájm (2008) Švýcrsko pěšky vlkm (2012), ktrý do Švýcrsk prvidlě jzdí už 15 lt zdlk jrději smozřjmě vlkm. Dlším člm týmu j Vroik Zubr, ktrá j dškyí švýcrských hor žij zd již od roku DATUM: květ ž září CENA NA OSOBU: od CZK hotl s sídí, Swiss Pss, čský průvodc (ktuálí bídky zájzdů s průvodcm jdt šich wbových strákách). DOPRAVA DO ŠVÝCARSKA: idividuálí, ltcky zjistím, c od CZK, prkováí utomobilu zjistím z 10 CHF d.

11 NAŠE UBYTOVÁNÍ 11 ŠVÝCARSKO VLAKEM HOTELY A CHATY byst si Vši pozávcí dovolou v Švýcrsku oprvdu užili, j dobré s cstách dobř vyspt. Nš A gtur vám zjistí ubytováí přsě podl Všich přáí možostí od proájmu prověřých horských cht týdí pobyty v jdom rgiou přs mlé pzioy ž po komfortí hotly, vdé v trdičím švýcrském duchu místími rodiými hospodáři. Oblíbá pobytová míst šich klitů s cházjí tkřk po clé zmi pro pozávcí cstováí jsou idálě umístě buď dlko žlzičí stic, bo utobusové zstávky, přípdě přístviště príku. V východím ktou Grbüd j to ádrží hotl Ldi v horském městčku Brgü: má pouhých 10 pokojů výjimčě pohostiého mjitl. V vlhorském ktou Wllis stojí populárí ádrží hotl Europ přímo d ástupištěm Ldovcového xprsu v Brigu. Pod hormi Brr Obrldu, u jzr v podzámčí v městě Spiz, jdt vyhldávý hotl Sgrt Mri s výtčou jzrí kuchyí. A přímo v srdci Švýcrsk, Gotthrdské žlzici v vsi Wss, vás uvítá srdčá rodi Grigů v stjojmém hotlu, kd pí domácí smží v hotlové kuchyi jchutější rösti v Alpách.

12 12 RODINY S DETMI ˇ m mám dvě děti, tk doporučuji z vlstí S zkušosti rodié pobyty s rgioálím doprvím psm. Výlty lz idálě přizpůsobit věku dítět, výběr mát mzi pěšími vycházkmi vyhlídkovými jízdmi v vybré části Švýcrsk vlkm, lodí, lovkou či poštovím utobusm. Populárím lákdlm bývá ltí koupáí v horských jzrch. Nbízím výjimčě výhodé týdí rodié pobyty v prtmách s dětmi ž do 16 lt zdrm! C pobytu pro clou rodiu zhruj rgioálí doprví psy zčíá již od CZK. FIREMNÍ POBYTY řjt si pro vš změstc či klity zjistit P firmí výlt? Nváhjt mě kotktovt. Mám dlouholté zkušosti s progrmy míru, zjistím vám dgustc méě zámých (ovšm přkvpivě lhodých) švýcrských ví i proslulých čokolád, připrvím rgioálí xkurz udělám vš i pro splěí všich zvláštích přáí. Rgioálí skupiové pobyty bízím z vlmi výhodé cy: čtyřdí pobyt zčíá již od CZK osobu. WELLNESS ct si přijt odpočiout, přípdě spojit rlx CH s krtšími áročými výlty? Doporučuji oddchový pobyt, kdy s můžt podl chuti áldy projt vyhlídkovým vláčkm bo rlxovt v hotlu s vkovím trmálím bzém s výhldm krásé vrcholky hor. Wllssové hotly jsou v Švýcrsku ohromě oblíbé poskytují služby trdičě vysoké úrovi. Týdí rlxčí pobyty zčíjí od CZK osobu s wllsovou polopzí v hotlu ktgori ****.

13 Objvt žlzičí ráj s cstoví gturou Švýcrsko vlkm! Ldovcový xprs, Bri xprs, Tllův xprs, horské zubčky Jugfrujoch, Gorrgrt či Piltus to vš jště mohm víc můžt zžít vlstí kůži jk při idividuálích cstách míru, tk běhm xkluzivích zájzdů mlých skupi s čsky hovořícími průvodci, v Švýcrsku žijící mjitlkou cstoví gtury Mrkétou Hk utorm švýcrských žlzičích bdkrů Ptrm Črmákm. Podrobější iformc lzt Budu s těšit Vši ávštěvu zd v Švýcrsku S pozdrvm Mrkét Hk

14 14 ZIMNÍ ŠVÝCARSKO řmýšlít d obvyklou zimí dovolou? Přijďt P s svézt vyhlídkovým vlkm do Švýcrsk v zimě, kdy ádhrě zsěžá krji v okolí horských žlzic bízí úplě ové zážitky. A jd j o pormt z okm. Co třb vyzkoušt bájčé sáňkováí uzvřé horské silici pod stltými žlzičími vidukty? Nbo by vás lákly spíš vycházky zsěžou krjiou kolm koljí sěžicích? Pro lyžřské dšc zjistím i klsické zimí pobyty. VÁNOCNÍ ˇ TRHY ké s kždoročě trápít s vymýšlím origiálích T váočích dárků? Přijďt kupovt do Švýcrsk! Prožijt výjimčou váočí tmosféru pod Alpmi, ochutjt místí spcility vštivt jkrásější váočí trhy v zmi. Bsilj, Luzr, Motrux to jsou v Švýcrsku vyhlášé váočí dstic. Doporučím vám jlpší obchody či muz vy pojdt po pár dch domů biti rgií víc s čistou hlvou díky plému kufru všdích dárků. ŠVÝCARSKÉ KURIOZITY át obvyklé cstovtlské přáí, spojé s M Švýcrskm? Nváhjt mi pst, zákldě dlouholtých zkušostí v švýcrském cstovím ruchu vám rád pomůžu s splěím všich turistických sů! Zjistím xkluziví VIP sddl 1. třídy čl vyhlídkového vlku GoldPss, objdám pro vás místky do luxusího Čokoládového vlku včtě ávštěvy čokoládovy s ochutávkou, rzrvuji vám míst v historických vozch prí žlzic Furk. A toužít-li po cstě v strojvůdcovské kbiě vlku, i tu lz vybrých trtích v Švýcrsku xkluzivě zžít!

15 Lovky Lodě Žádá slv Gld Frrt Pré-St-Didir d Col du Grd St-Brrd 2469m l s Aost Muvoisi Dixc L Tzoumz Vrbir L Châbl V Orsièrs l g vlk/schokoldzug, Plm Exprss. N určitých trsách poštovích utobusů (př. přs lpské průsmyky) j účtová přípltk (Alpi Tickt) /bo j poždová rzrvc. Chmpx Smbrchr t B ChmoixMot Blc Mrbch Emm Lgu SumiswldGrü Rmsi t l b Kl. Emm Mrbchgg Piltus Kris Sts Stöcklp Rigi ArthGoldu Slisbrg Eglbrg Trübs Brui r Aroll Mttrhor Hohss Simplopss 2005 m Mo t R Dufourspitz Gorrgrt Sugg Utrrothor o o m s Vl To c tt 2108 m l o M Lgo Mggior Aro Luio Asco ti Lugo Vrs Mdrisio m Ross Msocco S. Brrdio Groo Bogo Muggio Como Chisso Porlzz Lgo di Como Mggio Mos Zillis Adr Pfäfrs 1 2 Lcco 2 Av r Prpr Rothor Br Juf g gli Bivio Svogi Tifcstl Filisur Add Pr s Küblis Albulpss 2312 m Smd Clri Surlj Zuoz Piz Bri Spöl Bril Psso dl Bri 2328 m l p Rmosch S-chrl Müstir Èdolo Bormio St. Mri i V l Müst Add 2149 m Il Fuor Pss dl Fuor Tiro 2 Brusio Poschivo Ospizio Bri Alp Grüm o E Scuol-Trsp St Vl Sistr Smu St. Ato Mrti Müch Obrstdorf Sothof Mott Nlus Ft Livigo Spöl o N t i Zrz Sgliis Susch Piz Bui Lg.A. Bri Divolzz Potrsi Bvr I E Immstdt ÖSTERREICH Flülpss 2383 m Dischm Corvtsch Furtschlls Divolzz ITALIA Vltlli Mlojpss 1815 m Silvpl Sils Mri St. Moritz Julirpss m Piz Nir Albul Prd Brgü/ Brvuog Srtig Vri Klostrs Pltz Jkobshor -Pltz Dvos 1 2 Schrus Mdris -Dorf St. Atöi Wissfluh u Aros Lzrhid/Li V l s Švýcrsko. vlkm, utobusm lodí. Ulm Müch Bludz Dorbir Schirs Promotogo Cstsg Soglio Thusis Alp Stätz Churwld S c h fi g g Chur P Mlbu Bd Rgz Mifld Chiv 5 Splügpss 2113 m Hitrrhi Thlkirch Sfi Fldkirch Schllbrg Ldqurt Fldis Hrbrugg Dipoldsu Obrrit Rhi Vduz Brgz St. Mrgrth Wlzhus LIECHTENSch STEIN Srgs Richu Rhäzüs Vättis Pizol Wgs Flums Vrsm/ Sfi Splüg Flims Wisst Lx Vls Ilz Psso di S. Brdio 2065 m Groso Vtt Cmpio S Slvtor Elm Hohr Kst Gmslp Buchs SG Chäsrrugg Wildhus Sätis Wssru Mschgkmm Utrtrz Flumsrbrg Crp Sog Gio Vri Lu Slmtt Wls Amd Bllizo Tssrt Cri 2020 S Schwäglp Krobrg Uräsch Utrwssr Alt St. Joh Schwd Giubisco Bisc g Nsslu Ws r Obrsx Cdzzo Cpolgo Morcot i Acquross Lgo di Lugo Pot Trs 5 Mot 4 2 Brè Lmo Idmii Migligli PioTrozo lv Olivo Gr Mrgosci Locro 7 4 Brio Broll Itrg Vrdsio li Cmdo l ov t C Brissgo Vrbi Strs Vigzzo ll Mggi V Vrzsc Soogo Psso dl Lucomgo 1916 m Ticio Fido Osro V. d Pot Sprug Cimlmotto Cvio Bigsco Fusio AmbrìPiott Airolo 4 Gotthrd Gmsstock Sdru rs u Wttwil Lichtstig Sittr Hid Lidu Rvsburg Rhick Trog Altstätt -SG -Stdt Gis Appzll Jkobsbd Wissbd Brülisu Eblp Hrisu Gossu St. Gll Schwllbru Flwil Uzwil Rorschch Arbo Std Fridrichshf Romshor Bods Mrsburg Amriswil Kruzlig Bischofszll Glrus Vordrrhi Su Isl Miu Kostz Sulg Thur Rick Lithl Lith Bruwld Klötl Irthl Distis/Mustér Kluspss 1948 m Bisisthl 1 Uzch Wil Ziglbrück Hoch-Ybrig Gotthrd 2018 Obrlppss Obrlppss 2044 m Wss Erstfld Sihl Obribrg Illgu Muotthl Hldi Schttdorf Flül Stoos Morschch Schwyz Russ S Crlo Bdrtto Crtio Bosco/Guri Vl B dr Domodossol ITALIA Isll di Trsqur Bi Fürgg 7 Rott Bllwld G 1 Furk Nufpss 2478 m Ulrich Müstr VS Simplo Rosswld Hig Ss Grud Ss F Ss Almgll Hidbodm Lägfluh Flski Plttj Mttmrk Mittlllli Kli Mttrhor 1 Zrmtt Täsch Gspo RidBrig Brig 6 7 Higlp Gräch Stld Embd St. Niklus Wisshor Schwrzs Frpècl Zil St-Luc Vissoi Ls Hudèrs Evolè Moiry Grimtz l Eggishor Fisch A Bttmrlp Ridrlp Bllp Btt Bltt Mörl Visp 1 Aussrbrg Wilr Rro Utrbäch Gmpl Obrms Chdoli Jugfru l t ch Fflrlp ts L ö Luchrlp Hoht Ridrhütt Goppsti 6 Lötschbrg d O b r l Oschi Kdrstg Sirr/Sidrs Luk Lukrbd Mot Thurs Eisidl Mostlbrg Stockch Wifld Sib Pfäffiko SZ Rpprswil Rüti ZH Wld Bum Tö s s Turbthl Wtziko Hiwil Bibrbrugg Zürichs Bru Altdorf Stockhütt Klwlp Nidrrick4 bch Isthl Bckrid s t ä t t r s Trib V i r w l d - Vitzu Hrgiswil Horw lp Mgg Wggis SttlAgri Obrägri Zugrs Zugrbrg Zug Mzig Smstgr Sihl Wädswil Otwil Mädorf Stäf Esslig Ustr Effrtiko Mil Erlbch Zolliko Zürich Sihlbrugg Luzr Sbod- Klot Eschz Sti. R. Frufld Thur Etzwil Rdolfzll Sig Witrthur Mrthl Zürich Flughf Zürich Orliko Sihlwld Chm Rhi Rhiu Bülch Thlwil Prl GisikoRoot Küsscht.R. Rotkruz Sis Russ Affoltr.Albis Utlibrg Flsgg Adliswil Birmsdorf Stsrhor Wirzwli FlüliRft Schsl Sr Alpchstd Giswil Etlbuch Hochdorf Bromüstr Emmbrück Surs Mzik Biwil.S. Wohl Obrgltt Ditiko Limmt Wttig Bd Nidrwig Kisrstuhl Mllig Turgi Lzburg Tufthl Schüpfhim Escholzmtt E Npf Wolhus Willisu Sörbrg Brizr Kmmribod Rothor Irriz Briz Thu Hiligschwdi Subül Gmmipss Vrcori rs Hé l d 2 Thyo Sio Ps-dMimbré Crs Azèr HutNdz Isérbls r s L Châtlrd ho Ridds Mrtigy R Ovroz Chmoso Adlbod U. d. Birg Egstliglp Pli-Mort Lu V Fihut Dts du Midi L Rhô St-Muric Bx Glcir-dsDiblrts Col du Pillo 1546 m Drborc Ls Plssur-Bx Villrs Col-dBrty Rusch Ls Diblrts Oldgg Col ds Mosss 1445 m Lk i. S. Horggli Gstd Höhi Wispil Ridrbrg B Gurigl ir iv A l d tl Mot Blc Plchux Troistorrts Vl-d Illiz Chmpéry Ollo Eggli m Ws Zll s Při využití ěktrých vlků, lodí utobusů j poždová poviá plcá rzrvc (vč. přípltků), př. Ldovcový xprs/glcir Exprss, Bri Exprss, Wilhlm Tll Exprss, Čokoládový vlk/schokoldzug, Plmlodí Exprss. N určitých trsách poštovích Při využití ěktrých vlků, utobusů j poždová poviá utobusůrzrvc (př. přs průsmyky) účtová přípltk (Alpi plcá (vč.lpské přípltků), př. j Ldovcový xprs/glcir Tickt) /bo j poždová rzrvc. Exprss, Bri Exprss, Wilhlm Tll Exprss, Čokoládový Morgis L Foillus Ls Crosts Mothy Aigl ut L Vidmtt h Châtud Ox Pys d E 3 6 Zwisimm Jupss 1509 m Schörid Rllrligrt Ju Schwrzs Chrmy Em Koolfig Müsig Thur Ar Gümlig Worb Br Flughf Rubig HslRügsu Burgdorf Eriswil Affoltr-Wir Huttwil Hrzogbuchs Zofig Schöftld Suhr Wildgg Bözbrg Brugg Döttig Eglisu Schöbül Lugr Jochpss BrüigKäsrsttt MlchsHslibrg Klititlis Frutt Twig Plpltt Bllbrg NidrHslibrg Ruti Sustpss Mirig Brizrs Gut hor Hrdr 2224 m Irtkirch Isltwld -Ost Stockhor Spiz -Wst 8 3 Wimmis 6 Gösch BtItrlk brg First SchwrzwldGutt tl Schyig Pltt Nis Aschi lp Wildrswil Adrmtt Erlbch i. S. m OyDimtig Ar Mül l Richbch Sxt Mälich gt Boltig Gridlwld ti Rlp 1 Lutrbru Wg Furkpss Frutig Grütschlp Kl. Schidgg 2431 m 1 Allmdhubl Furk Grimslpss Stchl- 1 Eigr Mürr 2164 m Psso dl brg 8 Grimmilp Gltsch Möch Schilthor S. Gottrdo Jugfrujoch Obrwld Grislp Guggisbrg Plffi Blp Gurt Riggisbrg Köiz 6 St. Urb Lgthl S L Rochsur-Foro L A r v FRANCE Torgo Lysi L Sépy Rochrsd-Ny Hutd-Cux Ls Pléids Bloy Broc Gruyèrs Bull Zollikof Br V Amss St-Gigolph Evi-ls-Bis Vvy Motrux 3 Motbovo Châtl-St-Dis L Moléso MolésoVillg Romot Flmtt Ar Schwrzburg Lup L Sri Fribourg Avchs Murt Gümm Krzrs Jgstorf Bür.A. -Süd Ar Olt Wldburg Aru Husti Gltrkid Frick Sti-Säckig Lufburg Bd Zurzch Eg Schffhus Nuhus i Lcy-PotRoug Puidoux Lc Lém MotPèlri Pléziux Lus Rs VD Corclls Moudo Brchr Echlls Chvory Pyr L Broy Portlb Is Arbrg Lyss Pitrl Solothur Wisssti Gäsbru Bllch Obrdorf Blsthl Osig Nidrbipp Listl Sissch Psswg 943 m Rigoldswil Britbch Asch Dorch Möhli Rhifld Koblz Wldshut Erzig (Bd) Thyg Bggig g Chê-Bourg Gèv Moiz Hrmc Roll Morgs Cossoy Allm Appls L Isl Aubo Bièr x Giml u Nyo Coppt o Orb Lc d Nuchâtl Estvyrl-Lc Prhis Yvrdols-Bis Crux du V Prêls Bil/Bi Mgglig/ Mcoli -Nord Grch Tvs Bllly Trml SocbozSombvl s Moutir Dlémot Luf Roggburg Ettig Prttl Bsl Bd Bf Rih Wil. R. Zll (Wistl) Schlithim g Acy GèvAéroport Divo d J L Pot L Dy CroyRomimôtir Vllorb Flurir Butts L Chssro St-Croix Ls Vrrièrs Boudry g St-Imir Chssrl t Nuchâtl Colombir Vuds-Alps Ligrz L Nuvvill Bilrs L Ldro Erlch Lüschrz Chumot Villirs Vu-ds-Alps o MotSolil M Glovlir Asul Lucll Rodrsdorf Bsl Bsl St. Joh Bsl EuroAirport Rhi DEUTSCHLAND Avusy L Pli St-Crgu L Dôl L Cur Morz L Brssus Stir-Orit L Doubs Frs Potrlir Trvrs Ls Pots-d-Mrtl L Locl Ls Brts L Noirmot Bofol Courgy Porrtruy Bocourt Dll Siglégir Goumois Dmvt L Doubs Motbélird Blfort L Chux-d-Fods L Doubs FRANCE Mulhous Stuttgrt Vl Vrzsc L Rhô FRANCE Žádá slv Žádá slv Trsy pro 1 cstu: švýcrská hric/ltiště cílové místo zpět Rozsh pltosti Swiss Trsfr Tickt Trsy pro 1 cstu: švýcrská hric/ltiště cílové místo zpět Trsy s slvmi (50 %) Žádá slv Rozsh pltosti Swiss Trsfr Tickt Rozsh pltosti Swiss Crd Bsço Trsy pro 1 cstu: švýcrská hric/ltiště cílové místo zpět pro dlší jízdky z polovičí cy ( 2 Npltí slv 50 %) Trsy pro 1 cstu: švýcrská hric/ltiště Trsy s slvmi (50 %) cílové místo zpět Žádá slv pro dlší jízdky z polovičí cy ( 2 Npltí slv 50 %) Rozsh pltosti Swiss Pltí tké pro městskou hromdou doprvu Crd Pltí tké pro městskou hromdou doprvu Trsy s slvmi (50 %, 1 25 %) Trsy pro omzé cstováí FlxiFlxi PssPss Swiss Youth iswiss pro Swiss pro dlšípss jízdky z polovičí cy ( 2 Npltí slv 50 %) Trsy pro omzé cstováí i pro Swiss Flxi Pss pro cy slv 1 25dlší Trsy s slvmi (50 %, %) jízdky z polovičížádá ( 2 Npltí slv 50 %) Rozsh pltosti Swiss Pss Swiss Flxi Pss Swiss Youth Pss km Rozsh10 pltosti Swiss Pss 1: Autobusy Doprví prostřdky Vlky s ch Fr Stv k 10/2011 : Doprví prostřdky Z důvodu dosttku míst jsou uvdy všchy trsy. Změy vyhrzy. Lodě Autobusy Lovky Vlky m ch u Stv k 10/2011 : Z důvodu dosttku míst jsou uvdy všchy trsy. Změy vyhrzy. é ll V m Di i z l t fi S Krlsruh Frkfurt Dortmud Hmburg Brli r h c ch glts ts Si h sc Rhoglt i d g k r Strsbourg Pris Luxmbourg Bruxlls v Vl F rr t Mtt rtl L s i ll Vll Cl c l t V i o i ci K Bl sol l lit ll di M s V ll r SwissTrvlSystm.com SwissTrvlSystm.com Stilfsrjoch/ Stlvio Mls/ Mlls Nudrs LdckZms r l Vi Ml h V t H ftl hg sc ml sc r Do Po Rlif: D H M 2 5 / S RT M - D T E D swisstopo/ N A S A, N G A (JA100134) b g tti l STS-GB-L-13-it S B B g T o g rä V 15 v

16 Švýcrsko. vlkm, utobusm lodí. Jd systém, tisíc přkvpí. SwissTrvlSystm.com Přdstvt si zmi, v ktré j cstováí vřjými doprvími prostřdky zárovň pívé odpočikové. Nzávisí tom, zd zdolávát výšky, cstujt mzi městy bo mimo turistické trsy v Švýcrsku jsou vlky, utobusy lodě vždy připrvy zvézt Vás k Všmu vysěému cíli. To vš můžt mít s pouhou jdiou jízdkou Swiss Pssm.

Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí.

Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí. Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí. Vydání 2009 2 Tak takhle se cestuje ve švýcarském stylu: Do vlaku nasednete už na letišti, kdykoli si budete přát. Pak si můžete vybrat autobus nebo vlak, podle toho

Více

Švýcarsko. vlakem, autobusem a lodí.

Švýcarsko. vlakem, autobusem a lodí. Švýcarsko vlakem, autobusem a lodí. Vydání 2010 Gornergrat 3089 m Vrcholový bod vaší cesty Ledovcovým expresem Zažijte špičkový přírodní ráj se všemi výhodami: hora s panoramatickým výhledem na 29 čtyřtisícovek

Více

PRAHA 1 POŘÁD NĚKDE ČMUCHAJÍ A MILUJÍ NÁS JAKO NIKDO JINÝ UDÁLOSTI V PEKINGU UŽ VĚDÍ, KDE JE PRAHA 1 ROZHOVOR S VĚROU POGREBAČOVOU-BEZRUČOVOU

PRAHA 1 POŘÁD NĚKDE ČMUCHAJÍ A MILUJÍ NÁS JAKO NIKDO JINÝ UDÁLOSTI V PEKINGU UŽ VĚDÍ, KDE JE PRAHA 1 ROZHOVOR S VĚROU POGREBAČOVOU-BEZRUČOVOU MĚSÍČNÍK RAHA UBEN 204 / ROČNÍK XXIII / WWW.RAHA.CZ STR. 26 STR. 6-7 STR. 5 UÁLOSTI V EKINGU UŽ VĚÍ, KE JE RAHA ROZHOVOR S VĚROU OGREBAČOVOU-BEZRUČOVOU TIY NOVÉ TRŽIŠTĚ V JINŘIŠSKÉ ULICI STR. 8-9 OŘÁ NĚKE

Více

Monty Python John Cleese zve Čechy do Londýna!

Monty Python John Cleese zve Čechy do Londýna! ČESKÝ LYMPIJSKÝ VÝB Bšvská 6, 11 Prh 1 tl: 271 73 622, 271 732 326, 271 734 734 fx: 271 731 318, -mil: if@lympic.cz www.zijmldym.cz, www.fcbk.cm/lympijskytym Mty Pyth Jh Cls zv Čchy d Ldý! Čský glický

Více

KATALOG 2013/14. POLYGLOT: mluvit budou všichni

KATALOG 2013/14. POLYGLOT: mluvit budou všichni KATALOG 2013/14 : mluvit budou všichi v o d ú Váží zákzíci, milí pdgogové studti, přdstvujm vám ktuálí bídku kldtlství školí rok 2013/2014. Pro výuku ěmčiy dětí v věku 5 9 lt zábvou hrvou formou jsm připrvili

Více

tajuplne zeme jizní asie 8 dní 10 dní Objevování Indie Kulturní Indie a safari v NP Ranthambore

tajuplne zeme jizní asie 8 dní 10 dní Objevování Indie Kulturní Indie a safari v NP Ranthambore Idi Npál Tibt Sr Lk jiz si tjupl z Již Asi j jdou z jtrktivějšc oblst sijskéo kotitu. Njdt zd vysoké ory Hiálj, strodávé buddistické iduistické cráy, divoké árod prky, slo tygř rzrvc s bujou tropickou

Více

Léto ve Švýcarsku. MojeSvycarsko.com 42 nejlepších tipů pro vaše výlety v Alpách a nabídky regionů.

Léto ve Švýcarsku. MojeSvycarsko.com 42 nejlepších tipů pro vaše výlety v Alpách a nabídky regionů. Léto ve Švýcarsku. MojeSvycarsko.com 42 nejlepších tipů pro vaše výlety v Alpách a nabídky regionů. Prodlužte si UEFA European Football Championship TM 2008 a zůstaňte na dovolenou ve Švýcarsku. MySwitzerland.com/euro08

Více

KATALOG²2014/15. POLYGLOT: mluvit budou všichni

KATALOG²2014/15. POLYGLOT: mluvit budou všichni KTLOG²2014/15 : luvit budou všichi o d v ú Váží zákzíci, ilí pdgogové studti, přdstvuj vá ktuálí bídku kldtlství školí rok 2014/2015. Pro výuku ěčiy střdích školách vícltých gyáziích vychází ovik prví

Více

DIVOKA CERNA AFRIKA. východní afrika. Jezero Nakuru a Masai Mara Safari

DIVOKA CERNA AFRIKA. východní afrika. Jezero Nakuru a Masai Mara Safari KEŇA TANZANIE UGANDA ETIOPIE Jzro Nkuru Ms Mr Sfr, 6 d,, plá pz rob p lk kuru ms mr rob Rzrvc Ms Mr s rozkládá trvtýc plác s zlým porky kátovým áj j jdou z jvc oromujcc dvokýc rzrvc světě. Lk Nkuru ptř

Více

Město Slavičín přijme hasiče pro jednotku SDH

Město Slavičín přijme hasiče pro jednotku SDH BŘEZEN/215 Rčík XXXIX zprvdj peridický tisk územíh smsprávéh celku SLAVIČÍNS KÝ správéh celku Vlšský kumšt pr rdsť j užitek 26. břez 215, d 9. d 16.3 hdi, Sklv Slvičí Vystupí: Flklrí subr Slvičáek MŠ Vlár

Více

zpravodaj Zličína a Sobína

zpravodaj Zličína a Sobína zprvodj Zličín Sobín List zličínských sobínských občnů číslo dubn Doprvní soutěž pro mlé řidič Pální črodějnic n Zličíně Přdnášk v knihovně o poutní cstě kultur kultur; zprávy z rdnic ulturní tipy v okolí

Více

cestovní kancelář vietnam www.carestyle.cz

cestovní kancelář vietnam www.carestyle.cz csoí kclář www.crsyl.cz ysělky (pkogry sr) V Y S V Ě T L I V K Y Wf zdr u holů ko ozčých á ožos přpojí Všho počíč k Wf zdr, ť už lobby holu, u bzéu bo přío pokoj. Kokréí forc jd ždy popsu u jdolých holů.

Více

cestovní kancelář BAlI www.carestyle.cz

cestovní kancelář BAlI www.carestyle.cz ctví kclář BAlI www.crtyl.cz vyvětlvky (pktgrmy trv) V Y S V Ě T L I V K Y WF zrm htlů tkt zčých mát mžt přpjí Všh pčítč k wf zrm, ť ž v lbby htl, bz b přím pkj. Kkrtí frmc jt vžy v pp jtlvých htlů. Rá

Více

Lodě ZDARMA. Inzerce nových i použitých plachetnic a motorových lodí DOVOLENÁ NA LODI A V KARAVANU 3/2011. AutoChladničky eu

Lodě ZDARMA. Inzerce nových i použitých plachetnic a motorových lodí DOVOLENÁ NA LODI A V KARAVANU 3/2011. AutoChladničky eu DOVOLENÁ NA LODI A V KARAVANU Lodě ZDARMA 3/2011 Inzrc novch i použitch plchtnic motorovch lodí AutoChldničy u Dsign: www.grfic-nclr.cz www.hyro.cz www.-rvn.cz www.crvncmcz HYKRO CARAVAN CENTRUM HYKRO

Více

adr e na l in u Kraj plný Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií. Neprodejné. www.kr-moravskoslezsky.cz

adr e na l in u Kraj plný Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií. Neprodejné. www.kr-moravskoslezsky.cz Morvskoslzský krj Krjský úřd 28. říjn 7 702 18 Ostrv Čská rpublik Tl.: +420 9 622 222 E-mil: post@kr-morvskoslzsky.cz www.kr-morvskoslzsky.cz Tnto projkt byl spolufinncován Evropskou unií. Nprodjné. Rgionální

Více

Informační čtrnáctideník pro občany statutárního města Děčín. str.3. je k nahlédnutí Prázdninová dopravní škola. str.6

Informační čtrnáctideník pro občany statutárního města Děčín. str.3. je k nahlédnutí Prázdninová dopravní škola. str.6 MĚSTO DĚČÍN www.prdjdci.cm Z PRAVODAJ Ifrmčí čtráctidí pr bčy ttutáríh mět áld dmáctí ZDARMA rčí 10 9 číl 14/2012 28. 7. 2012 áld26.000 26.000 ddšch šch dmáctí ZDARMA rčí číl 22/2011 17. 12. 2011 VFtutěž

Více

na Sokolovně Sokolovně

na Sokolovně Sokolovně Pric 2013 Rčk XIV. Nprdjé Vydává mě Npjdl Rzvěcvá váčh rm Přjmé klidé prži váků váčch, pvé zdrv, mh bch prcvch úpěchů dbré vykrč d véh rk přj Mě Npjdl Váč rm lvě rzvil 29. lipd, frpráž r. 8 Mě Npjdl Vá

Více

www.listyjm.cz (pokračování na str. X)

www.listyjm.cz (pokračování na str. X) Otevíráme pro Vás největší prodejnu s nábytkem ve Znojmě! Bezkonkurenční ceny Otvírcí slevy Široký sortiment OTEVÍRÁME JIŽ V ZÁŘÍ www.listyjm.cz září 2010 9 Jižní Morvou z prcí i zábvou Suohrdelská ul.

Více

měsíčník pro obyvatele obvodu Slezská Ostrava ročník XIX leden 2011 zdarma ročník XX leden 2012 17. 2. 2011 Pour Féliciter

měsíčník pro obyvatele obvodu Slezská Ostrava ročník XIX leden 2011 zdarma ročník XX leden 2012 17. 2. 2011 Pour Féliciter Slezskoostrvské Slezskoostrvské měsíčník pro obyvtele obvodu Slezská Ostrv ANTOŠOVICE HEŘMANICE HRUŠOV KOBLOV KUNČICE KUNČIČKY MUGLINOV noviny noviny měsíčník pro obyvtele obvodu Slezská Ostrv ročník XIX

Více

Život. Znovuotevření parku Jiřího Holíka

Život. Znovuotevření parku Jiřího Holíka Život 5 6/2009 5 6/2009 MNICHOVIC ČASOPIS PRO OBYVATELE MĚSTA MNICHOVICE A OKOLÍ Ročník L OBSAH Znovuotevření prku Jiřího Holík 1. Znovuotevření prku Jiřího Holík... 1 2. Slovo redkce...4 3. Zstupitelstvo

Více

OBCHODNÍK. zdarma. Úvodník Z OBSAHU KONTAKT DO REDAKCE 777 327 247

OBCHODNÍK. zdarma. Úvodník Z OBSAHU KONTAKT DO REDAKCE 777 327 247 SRPEN 2014 PELHŘIMOVSKÝ ROČNÍK 17 OBCHODNÍK zdrm Pelhřimovsko l Humpolecko l Světlá d Sázvou l Ledečsko l Pcovsko l Počátecko l Žirovnice l Kmenice d Lipou okolní spádové obce Úvodník ZMĚNÍ SE MOŽNÁ I

Více

Velikonoce jsou první svátky jara. Vydává Obecní úřad Pasohlávky ročník XVI číslo 4 duben 2007

Velikonoce jsou první svátky jara. Vydává Obecní úřad Pasohlávky ročník XVI číslo 4 duben 2007 Vydává Obecní úřad Pasohlávky ročník XVI číslo 4 duben 2007 Vážení občané, skon či la letoš ní mír ná zima a mi - nul už také měsíc bře zen. Na stu pu jí cí du ben nám postupn ě před sta ví svých tři cet

Více

Lhotecká cyklostezka je otevřena Necelé dva kilometry dlouhá stezka pro cyklisty a bruslaře propojila Pískovou a Kostelní Lhotu. 3

Lhotecká cyklostezka je otevřena Necelé dva kilometry dlouhá stezka pro cyklisty a bruslaře propojila Pískovou a Kostelní Lhotu. 3 6. září 2012 Ročík 21 Číslo 18 Cea 9 Kč Masaryčka slila Základí škola T. G. Masaryka v Poděbradech slí 75. čí od svého založeí. 2 Lhotecká cyklostezka je otevřea Necelé d kilometry dlouhá stezka p cyklisty

Více

PORTÁL ZVE NA SVĚT KNIHY

PORTÁL ZVE NA SVĚT KNIHY knižn novinky 9 10/2012 37 DOPROVODNÉ PROGRAMY / DOPROVODNÉ PROGRAMY / DOPROVODNÉ PROGRAMY / DOPROVODNÉ PROGRAMY PORTÁL ZVE NA SVĚT KNIHY A DÁLE NA STÁNKU: pátek 18. 5. v 11 hod. KOMIKSOVÁ DÍLNA (PRAVÉ

Více

Háječek se bude také soutěžit

Háječek se bude také soutěžit Lp Ir SoT so ipn Ae D c 2 0 1 21 n Čč Í ís sl lo o 1 12 n Rr Oo Čč Nn Íí K k 98 n Dd O o Pp Oo Šš Tt Oo V Nn Íí Cc H h Ss Cc Hh Rr Áá Nn Ee K k zz dd A rr mm A noviny Č E S KO B U D Ě J OV I C K É R A

Více

Magazín ČAW číslo 3/2009. Dokonalé wellness centrum

Magazín ČAW číslo 3/2009. Dokonalé wellness centrum Čská Asociac Wllnss Magazín ČAW číslo 3/2009 Dokonalé wllnss cntrum s jménm Frištnský Zcla nové, modrní wllnss cntrum Frištnský wllnss klub v Brně - Líšňi s přdstavilo 27. srpna odborným zájmcům. Čská

Více

Krizová intervence. Daniela Vodáčková a kol.

Krizová intervence. Daniela Vodáčková a kol. Krizová intervence Daniela Vodáčková a kol. KATALOGIZACE V KNIZE NÁRODNÍ KNIHOVNA ČR Vodáčková, Daniela Krizová intervence / Daniela Vodáčková a kol. 3. vyd. Praha : Portál, 2012. 544 s. ISBN 978-80-262-0212-7

Více

Moravskokrumlovské noviny Měsíčník lvydává Město Moravský Krumlov lročník 2 lčíslo 11 l14. 11. 2008

Moravskokrumlovské noviny Měsíčník lvydává Město Moravský Krumlov lročník 2 lčíslo 11 l14. 11. 2008 NEKONEČNÁ BAJKA Moravskokrumlovské oviy Měsíčík lvydává Město Moravský Krumlov lročík lčíslo 11 l14. 11. 008 Žilo bylo veliké stádo ovcí. Spokojeě se popásalo a chudých pastviách. Na stádo dohlíželi valaši

Více

Naše anketa Jan Brunclík (68), důchodce, podnájemník Já barák nemám,

Naše anketa Jan Brunclík (68), důchodce, podnájemník Já barák nemám, SERVIS Dsatro pro vaš bzpčí O tom, jak s chovat v nbzpčí, na co dávat hlavně pozor a kd hldat pomoc, čtět na str. 3 a 5 Výzva do roku 2006 J tu opět nový rok. Rok, do ktrého všm z srdc přjm hodně štěstí

Více

V květnu mohou abilympionici změřit síly v osmatřiceti soutěžích Přehlídka dovedností zdravotně postižených bude opět v pardubické ČEZ aréně

V květnu mohou abilympionici změřit síly v osmatřiceti soutěžích Přehlídka dovedností zdravotně postižených bude opět v pardubické ČEZ aréně Ročík XI., číslo 6/2010 Vydává Česká abilympijská asociace, o.s. Neslyšíme, ale tacovat ás moc baví Zajímavá aktivita (eje) pro sluchově postižeé Jak roste Kosatec Říje a listopad a stavbě multifukčí budovy

Více