Klebetník. Co, kdy, kde. Vtipy. Akce školy na měsíc duben Pane učiteli, vždyť nás tolik ani není.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Klebetník. Co, kdy, kde. Vtipy. Akce školy na měsíc duben 2008. Pane učiteli, vždyť nás tolik ani není."

Transkript

1

2 Co, kdy, kde Akce školy na měsíc duben 2008 Naše škola v měsíci dubnu pořádá tyto akce: V úterý volejbal dívek. Ve středu BIO kat. C - okresní kolo. Ve čtvrtek Testy SCIO 5., 7., 8. tř.-m,jč, OSP. V pondělí Přijímací zkoušky na SŠ ( žáci 7. a 9. tříd ). V úterý Kabaret Popeláčci - KD - 4.AB,5.AB. V úterý Kinderiáda tříd (H + D) V úterý 22.4 Uzávěrka přihlášek do 6. tř. RVM. Ve středu Sběr papíru. Ve středu Malovaná písnička výtv. soutěž (1. a 2. st.) Ve středu BiO okresní kolo kat. D Ve středu Minikopaná 8. a 9. tř. Ve čtvrtek Přijímací zkoušky do 6. tř. RVM Ve čtvrtek Hrajeme si na školu Ve čtvrtek Konzultační den V pátek Flóra Olomouc exkurze V pátek Okresní kolo Pythagoriády V úterý LA čtyřboj školní kolo 2. st. V úterý LA čtyřboj 4. ročníků okresní kolo Klebetník Vtipy Učitel napsal na tabuli - Včera jsem bil ve škole.- a zeptal se žáků, jakou tam má za chybu. Nikdo to neví, jen Pepík se směje. A tak ho učitel vyvolá: Pepo, tak co nám k tomu řekneš?? To je jednoduché, pane učiteli, včera byla neděle, takže jste tu nemohl být. Tak děti, dnes se budeme fotit. Pěkně se na fotce usmívejte, to bude taková památka. A když za deset roku vezmete tu fotku do rukou, podíváte se na ni a řeknete, tak toto je Petr, ten je dnes chemik a toto je Anča, ta má už šest dětí a pěknou rodinku, a ze zadní lavice se ozve: "A toto byla naše učitelka a ta je už dnes mrtvá." Kantor, který učí devátou třídu, po půl roce učení řekne třídě: 90% z vás se určitě nedostane na střední školu. Po chvilce ticha se postaví jeden žák a řekne: Pane učiteli, vždyť nás tolik ani není.

3 Velikonoční trhy Dne na naši škole proběhly již druhým rokem Velikonoční trhy spojené se Dnem otevřených dveří a Kosočtvercem.Vše začalo o půl jedenácté dopoledne a přišli se na nás dokonce podívat i s kamerou na kterou promluvila paní zástupkyně a žáci školy.video nalezne na Celý čas, po který trvaly Velikonoční trhy, si mohli žáci jiných škol přijít prohlédnout třídy v době vyučování. A po něm byl v odborných učebnách připraven program. Něco málo po třetí hodině celá odpolední akce končila. Sedí blondýnka a brunetka, popíjejí kafe a koukají na zprávy. Ukazují nějakého chlápka, co stojí na mostě a vyřvává, že skočí.,,vsaď se, že neskočí," povídá blondýnka.,,vsaď litr, že jo," brunetka na to. Chlápek přeci jen skočí. Blondýnka se vytasí s tisícovkou, ale brunetka na to:,,díky, ale já to nevezmu. Seš kámoška a já to viděla už ve zprávách o páté.",,já taky," odvětí blondýnka,,,ale nikdy by mě nenapadlo, že skočí znovu." Paní učitelka se ptá: Pepíčku, jak je vysoká naše škola?" Pepíček na to: "Přesně 128 centimetrů." Paní učitelka: A co že to víš tak přesně?" Pepíček: "Protože jí mám až po krk!" Přijde pacient k doktorovi a říká:,,pane doktore, mám problém. Vždycky když hovořím s lidmi tak je nevidím.",,a kdy se vám to stává nejčastěji?" ptá se pan doktor.,,no vždy, když telefonuji. Sedí takhle dva v hospodě a pan Vomáčka povídá:,,já Vám řeknu, pane Široký jednu životní jistotu.fotbal a hokej nikdy nezanikne.",,jak to můžete tvrdit s takovou jistotou?",,přece i ženatí muži se musí někde vykřičet." ( Lucie Stoklasová, 7.B )

4 Klokan Na naší škole dne proběhlo školní kolo matematické soutěže Klokan. V kategorii Cvrček se zúčastnili žáci 2. a 3. tříd, v kategorii Klokánek žáci 4. a 5. tříd, v kategorii Benjamín žáci 6. a 7. tříd a v kategorii Kadet žáci 8. a 9. tříd. Pamatujte, že důležité není zvítězit, ale zúčastnit se. Takže nezoufejte, když budete třeba i na posledním místě, třeba to můžete zkusit i další rok a určitě si povedete lépe, než byste čekali. (Lucie Stoklasová, 7.B) Den Země Den Země oslavili naši žáci výstavou některých svých výkresu, byly k vidění v KD v Hlučíně. Anketa Je tady další vydání školního časopisu a s ním i pravidelná anketa.tentokrát jsme se ptali jak jste prožili letošní sněhové Velikonoce. Nikola,8.B- Byla jsem u babičky a na koních Kristína,5.B:,,Jsem se koukala na televizi a šla za dědou a babi. Karel,7.B- Od rána jsem liskal baby potom jsem koukal na bednu a jedl sladkosti. Nikola,8.B- Byla jsem mokrá jak šťur.a pak taky ve vaně jsem odpočívala. Markéta,5.B;Míša,4.B- Já byla doma a celý den jsem otvírala klukům. Kristína,7.B- Wow, já jsem byla ve vaně,moje vlasy voněly ze super voňavky a dostala jsem jalovcem. Milan,8.B- Chodil jsem na šmigrus samozřejmě s vodou a vykoledoval jsem 2 tašky sladkostí a nějaké peníze.s kámošem jsme hráli fotbal a to mě tak unavilo,že jsem potom doma spal. Eva, 9.C-,,Tak já jsem ležela v posteli, protože jsem byla nemocná. Lukáš,4.A-,,Jsem koledoval, co jiného V příštím vydání ŠOKu se můžete těšit na další anketu.

5 Kukátko Emil Zátopek ( ) "Největší z našich olympioniků" Z aktovky Rozhovor s p.učitelem Pavlem Rýglem Kolik škol jste už vystřídal a líbí se Vám na naší škole? Učil jsem na vysoké škole, na základní škole v Píšti a teď jsem na naší škole. Ano, líbí se mi tady. Jaké dosažené vzdělání máte? Mám 3. stupeň vysokoškolského vzdělání. (PhD.) Emil Zátopek, český atlet, čtyřnásobný olympijský vítěz a osmnáctinásobný světový rekordman, nejlepší sportovec světa v letech 1949 a 1952 a nejlepší atlet 20. století (vyhlášen jím je v roce 1997), přichází na svět 19. září roku 1922 v Kopřivnici (okr. Nový Jičín). Lehké atletice se Emil Zátopek věnuje již od mládí - dostává se k ní ale víceméně náhodou: když ho totiž v roce 1941 vychovatel v Baťově průmyslové škole ve Zlíně (kam Zátopek nastupuje do učení koncem třicátých let) donutí k účasti na tradičním běhu městem, vezme Zátopek tuto svoji účast jako výzvu ukázat, co v něm je - v běhu pak doběhne na druhém místě. Po tomto závodě Emil Zátopek přijímá nabídku účastnit se tréninků zlínských atletů - vedle T. Šalé, tehdejší české běžecké hvězdy, pak běhá na tratích od 800 m do 3000 m. Který sport vás nejvíce baví? Lehká atletika a Taekwondo. Jaké jsou vaše sportovní úspěchy? Roku 2000 jsem získal titul armádního mistra světa v přespolním běhu. Potom asi 15 titulů mistra republiky v různých bězích včetně maratonského běhu. Vyhrál jsem záhorácky maraton a další úspěchy.

6 Přes usilovný trénink ale přitom končí na závodech na druhém či třetím místě, vítězství mu unikají. Po dvou letech tréninku se proto Zátopek rozhodne vzít osud do vlastních rukou - výsledkem je slavný Zátopkův tréninkový systém, spočívající v běhání 400metrových úseků s několikanásobným opakováním: tento systém je pak základem jeho budoucích vítězství na vytrvaleckých tratích. Se sportovní kariérou se Emil Zátopek loučí v roce poté pracuje na ministerstvu národní obrany v oddělení tělesné přípravy vojsk. Po období tzv. pražského jara roku 1968 (kdy patří k rozhodným zastáncům změn v československé společnosti) je pak ale Emil Zátopek svého postu hned v roce 1969 zbaven a propuštěn z armády. V období husákovské normalizace pak Zátopek pracuje jako pomocný dělník u stavební geologie, od roku 1976 až do svého odchodu do penze pak pracuje v dokumentačním středisku ČSTV. ( Lucie Stoklasová, 7.B ) Na naší škole vedete kroužek společenského tance v oddíle společenského tance. Kde jste se naučil tančit? Jako každý druhý v tanečních, a potom jsem pokračoval Kdybyste měl nabídku do Stardance, přijal byste ji? Ano, přijal! V jakém znamení zvěrokruhu jste se narodil? To nevím, o tyto věci se nezajímám a ani mě to netrápí Jste ženatý a máte děti? Ano, jsem a mám dvacetičtyřletého syna. Kde vlastně bydlíte? Na Slovensku v Liptovském Mikuláši. Jinak přebývám v Darkovičkách. Jaké je vaše oblíbené jídlo? Rýžový nákyp, je to opravdu mňamka. Co si myslíte o puberťácích? Nevadí mi, taky jsem tím prošel.

7 Olympijský oheň se vydává na nejdelší cestu v historii Olympia (Řecko) Dne byl v řecké Olympii slavnostně zažehnut olympijský oheň - pochodeň se vydala na 138 dní dlouhou cestu, na jejímž konci bude 8. srpna zahájení olympijských her v čínském hlavním městě Pekingu. Symbol her urazí 137 tisíc kilometrů a běžci s pochodní budou k vidění ve 21 zemích pěti kontinentů. Poprvé bude oheň vynesen i na nejvyšší horu světa Mount Everest, ale v Tibetu lze vzhledem k nedávným událostem očekávat další vlnu protestů Jaká je vaše oblíbená barva? Modrá. Jak jste přišel na oslovení mládežníci a kolegyňky? No tak, nechci vám říkat děti, jelikož jste mládež, takže mládežníci a oslovení kolegyňky používám pouze při osobním styku! (Markéta Fichnová, Gabriela Ostárková) ( Tereza Kubínová, 7.B )

8 1.máj - Svátek práce Sudoku Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní dělnický svátek, který se od roku 1890 slaví 1. května. Svátek zavedla v roce 1889 mezinárodní dělnická organizace II. internacionála na paměť vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu dne 1. května Tehdy proběhla pod vedením odborů celodenní stávka usilující o osmihodinovou pracovní dobu bez ztráty peněz. Celkově stávkovalo asi dělníků. 3. května proběhlo v Chicagu shromáždění, při kterém došlo ke střetu demonstrantů s pořádkovými silami, při kterém přišlo o život několik stávkujících v důsledku policejní palby. 4.května zemřelo několik lidí při demonstraci na Haymarket Square kvůli výbuchu bomby, za což byli obviněni a následně (avšak bez důkazů) odsouzeni k smrti čtyři anarchisté. V českých zemích se poprvé slavil v roce 1890 na Střeleckém ostrově v Praze. V bývalých socialistických zemích patřil tento svátek mezi nejdůležitější, organizovaly se masové prvomájové průvody, které procházely městem, často před tribunou s místními představiteli moci. Účast na oslavách prvního máje byla obvykle nepsaně povinná a nadřízení a učitelé měli nařízeno kontrolovat účast svých podřízených a žáků. V průvodu byly zastoupeny podniky, školy i různé zájmové organizace. Kromě pěších účastníků městem projížděly i alegorické vozy. Neodmyslitelnou součástí

9 průvodů byly nejrůznější transparenty a mávátka. Odpoledne následovaly májové veselice které se často protáhly hluboko do noci. 1.máj lásky čas V podvečer 1. máje se vypravují chlapci do lesa, aby usekli stromek a udělali z něj do rána staročeskou májku, tradiční symbol jara. Stromek oklestí a špičku ozdobí věnci, šátky, květinami, pentlemi a fáborky. Celou noc májku hlídají, aby ji někdo neodříznul a neukradl. Kromě těchto májek, co stojí na každé návsi, vztyčují někdy mládenci menší májky i před domy jednotlivých dívek. Na 1. máje bylo zvykem vysypávat chodníčky lásky. Pěšiny z písku, vápna, pilin, otrub nebo kukuřičného šustí spojily domy zamilovaných dvojic. Mnohdy tak vyšlo najevo, co mělo být některým očím utajeno a pak bývalo hodně "veselo". Květen je pod vlivem planety Venuše, ta je pojmenována podle bohyně lásky, štěstí, jara a milostné poezie. Nikdo však už nezjistí, zda to byla římská Venuše, řecká Afrodita, slovanská Lada či jiná bohyně lásky, co vedla pero Karla Hynka Máchy, když psal známé verše: Kentaur Jde o bájné zvíře z řecké mytologie; spodní část tvoří koňské tělo, hořejší hruď a hlava člověka. Kentaur je velmi inteligentní a je schopný mluvit lidskou řečí. V řecké mytologii je pokládán za divokého lesního démona. Jeho koňská polovice ho spojuje s pozemským životem a jeho lidská polovice je symbolem posmrtného života. Kdysi byl pokládán za barbarské, zuřivé a nezkrotné stvoření. Tito tvorové žili podle řecké mytologie divokým a nevázaným životem v Thessalii. Všechen čas trávili bouřlivými a prostopášnými radovánkami. Měli velké sklony k výtržnictví. Často jsou zpodobňováni jako opilí společníci Dionýsa. Za zmínku stojí jedna světlá výjimka, kterou byl Cheirón, moudrý vychovatel několika řeckých hrdinů, jako byl např. Achilles. Po jeho smrti ho Zeus vyzvedl na oblohu jako souhvězdí kentaura, vyzařující svou hlubokou moudrost. ( David Wiltsch, 7.B )

10 Byl pozdní večer první máj večerní máj byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; květoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech. Jezero hladké v křovích stinných zvučelo temně tajný bol, břeh je objímal kol a kol; a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky, planoucí tam co slzy lásky. Klokan rudý Výskyt: Austrálie Délka: 1,6m Přes 12 m do dálky a 3 m do výšky je schopen doskočit klokan rudý. Je to největší vačnatec vůbec. Obývá suché travnaté oblasti střední Austrálie, žije v menších tlupách. V čele stáda stojí obrovský samec. Odhání všechny skoky, a pokud dojde ke střetu, samci stojí na zadních, podpírají se mohutnými ocasy a nemilosrdně se kopají a boxují. V době říje se srst samců zbarvuje zvláštním pudrem do ruda. Samice jsou o něco menší než samci a jsou šedavé. Šedivě zbarvený je příbuzný klokan obrovský a přes své jméno je menší než klokan rudý A protože trocha poezie nikoho nezabije, vžil se i v Praze zvyk nosit v prvomájový podvečer k soše tohoto romantického básníka kytičku květů. Při té příležitosti se milenci zastaví pod rozkvetlou třešní, protože jak praví lidová moudrost, dívka na prvního máje nepolíbená do roka uschne. ( Tereza Kubínová, 7.B )

11 Básnička Proč miluji tě stále víc Když pro tebe má láska není nic. Ale já se v ní stále propadám A své srdce ti nechráněné prodávám. Ty jej avšak odmítáš stále, Asi platím osudu penále. Za všechny skutky své A ty stále nechceš mě. Tvé vlasy jsou voňavé. ( autor je žákem 9. třídy ) Upalování čarodějnic (30.dubna) V předvečer 1.máje (30.dubna) se ve středověku upalovaly čarodějnice. Většinou byly obviněny ze spolupráce s ďáblem,byly na některé části těla označeny znakem lilie.takto bylo zabito mnoho nevinných lidí, tedy převážně žen, které prokazovaly dobrou znalost léčitelství nebo bylinkářství. Stačilo, aby je obvinil někdo z vesnice, a pak už se jen těžko obhajovaly a skončily na hranici. Např. v Lichtenštejnsku bylo takto zabito 10% všech lidí. Dodnes se tento svátek slaví, ale už pouze tak, že se ženy za čarodějnice převlékají. ( Gabriela Ostárková 7.B )

Novovčelnický zpravodaj

Novovčelnický zpravodaj Novovčelnický zpravodaj květen 2007 Májové tradice Pálení čarodějnic - původ a historie Pálení čarodějnic patří k doposud velmi živým zvykům. Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května bývala jednou z

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Deváťácké noviny č. 17; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 17; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tu opět tým nadaných reportérů Šárka, Jířa, Patrik, Soňa a s nimi i další vydání Deváťáckých novin. Tyto dva týdny (od 22. dubna do 5. května) byly doslova plné akcí. Měli jsme dopravní

Více

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem +p 1 Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem Redakce: třída B3.I + B2.I + B1.I Počet výtisků:

Více

MÁJOVÝ SPECIÁL. Úvod aneb pár slov na začátek

MÁJOVÝ SPECIÁL. Úvod aneb pár slov na začátek Časopis, který se umí smát!!! Svazek 5, Vydání 5 10. KVĚTNA. 2013 UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ: Úvod 1 Ohlédnutí za minulým měsícem Kdo se stal našim hlavním maskotem? 2 2 Státní svátky v květnu 3 Kalendář naších

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

Web: www.zs.streliceubrna.cz

Web: www.zs.streliceubrna.cz E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz Ročník IV, č.3 17.dubna 2009 OBSAH Slovo na úvod............. 1 Bylo nebylo Lyžařský výcvik..... 2 Valentýnská diskotéka......... 4 Vypuštěni

Více

Školní časopis 2013/2014

Školní časopis 2013/2014 Školní časopis 2013/2014 Číslo: 3 6. 6. 2014 1 Úvodní slovo šéfredaktorky Milí čtenáři, milé čtenářky, s nadcházejícími prázdninami vydáváme v tomto školním roce poslední číslo našeho časopisu. Když se

Více

Karel Hynek Mácha Máj

Karel Hynek Mácha Máj CENA VÝTISKU 7KČ. ROČNÍK XXVII, KVĚTEN 2008 / ČÍSLO 5. Přátelství tanečním krokem obchází svět a volá nás všechny, abychom se probudili k chvále dobrého života. Epikuros.. když se řekne 1. máj Sluníčko,

Více

Prázdniny skončily, a už se zase učíme!

Prázdniny skončily, a už se zase učíme! Říjen 2005 VIII. ročník číslo 1 Prázdniny skončily, a už se zase učíme! Tak co jste dostali za vysvědčení? Někteří určitě něco hodně dobrého, ale jak je známo, tak někteří z nás dostali něco hodně ohlušujícího,

Více

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci

E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz/žáci Ročník III., č.1 22. října 2007OBSAH Slovo na úvod.......... 1 Bylo nebylo Paragraf 11/55...... 2 Volejbalový turnaj..... 3 Přijímací zkoušky

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

Bleskáč (naše interview)

Bleskáč (naše interview) Školní krounský ob asník 2 duben/2007 Zprávy z ředitelny Výsledky našich žáků ve vzdělávání dělají v celkovém pohledu celé škole, mně osobně, a věřím, že i všem občanům obce, radost. Výborně reprezentovali

Více

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje Č. 122-2/2011 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Pythagoriáda. Dne 26. 01. 2011 se žák 5.A Matej Andar zúčastnil okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda, kde ve velké konkurenci

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 4/2003-2004. Úvodník. 5,-Kč. 4. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 4/2003-2004. Úvodník. 5,-Kč. 4. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 4/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník Venku nám jaro už pomalu zaklepalo na dveře a s prosluněnými dny přichází i nové číslo EUROSPORŤÁ- KU. Ano, zajisté jste i vy postřehli,

Více

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 25.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

ČÍSLO 5 ROČNÍK 13 KVĚTEN 2007 ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15

ČÍSLO 5 ROČNÍK 13 KVĚTEN 2007 ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 ČÍSLO 5 ROČNÍK 13 KVĚTEN 2007 ZDARMA ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 DNES V LISTU: Daruj krev 2 Lukáši Pešku, gratulujeme! 2 Europass - cesta za prací a studiem 4 Soutěž mladých automechaniků 5 Bitva u

Více

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSÍCE: NEJLEPŠÍ SBĚRAČI MĚSÍCE: JEDNU KRÁSNOU ZEMI ZNÁM 1. DÍL - HORY:

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSÍCE: NEJLEPŠÍ SBĚRAČI MĚSÍCE: JEDNU KRÁSNOU ZEMI ZNÁM 1. DÍL - HORY: NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSÍCE: Kristýna TURKOVÁ Karolína SMÉKALOVÁ všichni 8. B Miroslav TOMEŠ NEJLEPŠÍ SBĚRAČI MĚSÍCE: BYLINY: Matěj PÍŠA, 3. A PAPÍR: Pavel JARÝ, 3. A JEDNU KRÁSNOU ZEMI ZNÁM 1. DÍL - HORY:

Více

ČERVEN 2009. Úvodník

ČERVEN 2009. Úvodník ČERVEN 2009 Úvodník Vážení čtenáři! Konec školního roku 2008/2009 se naplnil a ve školním zpravodaji informujeme o dění ve vlčnovské škole za uplynulé období. Pedagogický sbor v letošním školním roce doznal

Více

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015 Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody Duben 2015 Návštěva u hasičů Práce ve skupinách Erin Atletický mítink Otrokovice Pracovní činnost Recitační soutěž Havárie Projekt Příběhy našich sousedů Ve

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

KONEC PRÁZDNIN. Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku.

KONEC PRÁZDNIN. Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku. KONEC PRÁZDNIN Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku. Petr Řehák Jan Petričák Zdeněk Němeček 3.ČÍSLO 2009-2010 Milí čtenáři,

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

V-mixér 03/04 201 4. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8.

V-mixér 03/04 201 4. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8.B Obsah Úvod... str. 1 Jaro - báseň (Klára Szlaurová)... str. 2 Březen - měsíc knihy (Nikola

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

9. 12. strana: O květnu, o lásce Něco (nejen) pro holky. 13. 15. strana: Jak to dopadlo? 16. 17. strana: Naši mudrcové Móda a styl

9. 12. strana: O květnu, o lásce Něco (nejen) pro holky. 13. 15. strana: Jak to dopadlo? 16. 17. strana: Naši mudrcové Móda a styl 5 Tak, a už je to tady! Začínáme stříhat metr. Do posledního zvuku našeho školního zvonku chybí už jen 28 dní (z toho 20 pracovních). A vězte, že ve chvíli, kdy budete listovat novým vydáním našeho opět

Více

ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1

ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1 ročník 7/ číslo 2 (14) Základní škola Mokrá červen 2014 strana 1 Tadydydydadydá Čtrnácté číslo je tady. Pěkně vypečené, v červnu upečené. Poděkování všem kuchařům si střihneme tentokrát pěkně na začátek.

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2010/11 ÚVODNÍ SLOVO: Vážení čtenáři našich novin, zdá se, že to není tak dávno, co naše škola zářila novotou a s velkou slávou vítala první stovku

Více