BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!"

Transkript

1

2 BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto španělským pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě do míst, která Vám umožní prožít příjemné chvilky v pohodě na ostrově Mallorca. Mallorca, zrozená z mořské pěny bájného Středomoří, korunována růžovými kvítky voňavých mandloní, je právem nazývána královnou Baleárských ostrovů. Po staletí lákala svou divokou krásou, bělostnými vesnicemi uprostřed pomerančovníků, starobylými kláštery v tajemných horách Tramuntany, odvážné korzáry i urozené krále. Dnes svým osobitým kouzlem, malebnými zátokami s písečnými plážemi, elegantními promenádami s palmami přitahuje novodobé cestovatele. Mallorca je sladká jako coca de gata lahodný mandlový koláč s ještě lahodnější mandlovou zmrzlinou, na jejíž chuť se nezapomíná stejně jako na ostrov Mallorca. Těší nás, že Vám budeme moci představit tuto velice půvabnou ostrovní část španělského království. Věříme, že ve Vás Mallorca zanechá jen ty nejkrásnější vzpomínky. Aby Vám Vaše cesta za sluníčkem opravdu vyšla, přeje cestovní kancelář Monatour Ostrovní inspirace Mallorca je nádherný ostrov s nejkrásnějšími plážemi celého Středomoří a velmi rozmanitou krajinou. Pobřeží lemují romantické zátoky a dlouhé bílé písečné pláže, západ zdobí divoké hory a malebná městečka. Na malém kousku země si každý najde to svoje. Ze všech letovisek se snadno dostanete do Palma de Mallorca, kde se Vám zatají dech před nádhernou katedrálou Světla a kde se můžete procházet klidnými uličkami starého města. Také můžete nakupovat v lákavých obchůdcích nebo obdivovat luxusní jachty královského přístavu. Mallorca Vás určitě nebude nudit. Při toulkách ostrovem Vás překvapí majestátné hory, které vystupují z úchvatné krajiny. Při projížďce starobylými městečky poznáte, jak žijí ostrované a v kaňonu Torrent de Pareis spatříte nejkrásnější místo ostrova. Valldemossa, proslavená pobytem Fryderyka Chopina a George Sandové, Vás doslova okouzlí. Mallorca zaujme mnoha vápencovými jeskyněmi, z nichž největší a nejnavštěvovanější jsou jeskyně Dračí. Ostrov má i další lákadla vynikající kuchyni a výtečné víno. Na místních specialitách, rybami počínaje a sladkou ensaimadou konče, si pochutná opravdu každý. Mallorca je ostrov, který si zamilujete a budete se na něj rádi vracet, stejně jako já. Už zbývá jen obklopit se báječnými lidmi a prožít dovolenou, na kterou nezapomenete!

3 MALÉ INFO O MALLORCE Mallorca je ostrov náležící Španělsku, největší nejen z Baleárských ostrovů, ale také největší ostrov Španělska. Leží v západní části Středozemního moře ve vzdálenosti přibližně 200 kilometrů od Valencie, Barcelony a Alžíru. Ostrov je 110 km dlouhý a šířka je v rozmezí km. Každoročně navštíví Mallorcu 12 milionů turistů, hlavně Němců. Dávno předtím však Mallorcu dobývali Římané i Maurové, proto se zde dochovalo mnoho památek, které působení obou národů připomínají. Právě kartograficky zruční Římané dali Mallorce jméno, které se uchytilo Ta největší. Rozloha: km 2 Obyvatelstvo: Hlavní město: Palma de Mallorca Tradiční pokrm: lomo con col (vepřové maso v zelném listu) Tradiční nápoj: palo, hierbas Tradiční suvenýr: perly Orquideas Svatá patronka: Santa Catalina Thomas Svátek: Diada de Mallorca Tanec: ball de bot Mona tipy 1. Katedrála La Seu katedrála Světla, ve které se snoubí gotika s maurskou minulostí 2. Torrent de Pareis ostrovní zázrak přírody Rajský potok, deroucí se z lůna Tramontany 3. Cuevas del Drach kouzelné dračí jeskyně, které ožívají na koncerty na jezerní hladině 4. Valldemosa La Cartuja kartuziánský klášter, proslulý zimní romancí Chopina a Sandové 5. Port d Andratx malebná laguna na úbočí Tramontany, kde kotví luxusní jachty slavných Velvyslanectví ČR Avda. Pío XII, 22-24, Madrid Vedoucí úřadu: Ing. Karel Beran Provozní hodiny: Po Pá , 13:30 16:30 Úřední hodiny pro veřejnost: Po Pá Telefon: Fax: Nouzová linka: Honorární konzulát ČR Pza. Sant Antoni, 11A, 3-der., Palma de Mallorca Vedoucí úřadu: Dalibor Čiak Úřední hodiny pro veřejnost: Po, St, Pá Telefon: Fax:

4 DOVOLENKOVÝ PROGRAM AQUA CITY A AQUALAND - dva báječné vodní světy, AQUA CITY na okraji El Arenalu a AQUALAND v Magalufu, nabízejí den plný vodních hrátek a radovánek ve společnosti obřích tobogánů, skluzavek a vířivých bazénů s vlnobitím. dospělí cca 22,00 děti do 12 let cca 15,00 MARINELAND - jedinečná podívaná pro malé i velké, skýtající pobavení nad legračními kousky cvičených delfínů, lachtanů a papoušků možností osvěžit se a vydovádět ve vodním parku se skluzavkami a tobogány. dospělí cca 22,50 děti do 12 let cca 16,50 ES FOGERO (Mallorská noc) - příjemným zpestřením Vaší dovolené bude večer strávený ve společnosti ohnivých tanečníků a tanečnic nejen flamenca. Své účasti na této akci jistě nebudete litovat. dospělí cca 30,00 děti do 12 let cca 15,00 OKRUH OSTROVEM - nejkrásnější z ostrovních výletů Vás zavede na ta nejznámější místa ostrova. Spolu s česky či slovensky hovořícím průvodcem se vydáte do tajemných hor Sierra de Tramontana, kde navštívíte slavné poutní místo a starobylý klášter Lluc, který ukrývá La Morenetu. Pak se vydáte fantastickou horskou silnicí vytesanou ve skalách do soutěsky Sa Calobra. Zde Vás čeká koupání v nádherné přírodní scenérii Torrent de Pareis. Odtud podniknete plavbu lodí při divokém pobřeží Costa Mallorquina do malebného přístavu Sóller. Odtud zavítáte do kouzelného městečka Valldemossa, kde ve zdejším kartuziánském klášteře pobývala slavná George Sandová a Fryderyk Chopin. Cestou zavítáte do slavné manufaktury v Ince na zpracování kůže, kde můžete zakoupit i drobné suvenýry (změna programu výletu vyhrazena) dospělí cca 50,00 děti do 12 let cca 25,00 ZA MALLORSKÝMI PERLAMI - tento výlet Vás zavede romantickou krajinou s vodními mlýny do Manacoru, města známého výrobou umělých perel, kde se zastavíte v jedné z továren na jejich výrobu. Další kroky povedou do půvabného přístavu Porto Cristo se zastávkou na malou rybí specialitu. Odpoledne dojedete až k Dračím jeskyním s největším podzemním jezerem v Evropě. Těšit se můžete na malý koncert na vodní hladině dospělí cca 42,50 děti do 12 let cca 21,25

5 VÍTE, ŽE... Pohoří Serra de Tramuntana téměř dokonale lemuje 90 kilometrů západního pobřeží ostrova. Desítky dnešních horských tras vzniklo ze spleti stezek, které zd e zanechali uhlíři, vápeníci a pastevci. Pohoří působí opravdu majestátně, přestože nejvyšší vrchol Puig Mayor dosahuje nadmořské výšky pouze 1443 m n. m. Na jeho stráních dozrávají pomeranče a kvetou mandloně, přestože na druhé straně hor ještě leží sníh. Mallorca voní po mandlích. Mandloně pocházejí ze severní Afriky a západní Asie, v okolí Středozemního moře roste i planě. Tato keřovitá nebo stro movitá rostlina dorůstá výšky 5 metrů. Květy mají bílou až narůžovělou barvu. Nejlépe se jim daří v těžkých propustných půdách, které jsou dobře zásobeny živinami a jen přiměřeně vlahé. Přestože se mandle označují jako oříšky, botanicky správně jde o peckovice. Na Mallorce nesmíte neochutnat lahodnou specialitu Ensaimadu. V ústech se tato pocukrovaná spirála jenom rozplyne. Seženete ji úplně všude i na letišti a je to jeden z nejčastějších ostrovních suvenýrů. Původ této sladkosti nelze přesně vystopovat, ale říká se, že si ji se sebou přivezli Arabové již někdy v roce 909. Její tvar údajně připomíná arabský turban. Ingrediencemi jsou mouka, cukr, kvasnice, mléko a vepřové sádlo (nebo olivový olej). Uprostřed širokého zeleného údolí, které chrání pohoří Serra de Tramuntana, se nachází malebné městečko Valldemossa. Jeho nejvýznamnější památkou je kartuziánský klášter ze 14. století. Právě zde našli v zimě na přelomu roků 1838 a 1839 útočiště milenci Frederic Chopin a George Sandová. Na jejich počest se ve Valldemose každoročně koná Chopinův festival a v klášteře jsou ukryty vzácné originály Chopinových partitur.

6 VÍTE, ŽE... Perlas de Majórica jsou ochranou známkou již od ro ku 1897 a od té doby šíří slávu ostrova Mallorca. Nevznikají sice v perlorodkách, nýbrž v továrnách, ale postup jejich výrobě je pečlivě kontrolován. Skleněná kulička se postupně obaluje pastou z rozdrcených rybích šupin, až vznikne dokonalá umělá perla s duhovým leskem. A sami Mallorčané původ perel nijak netají. Alespoň nemusíte do perel kousat, abyste zjistili jejich pravost. Možná nejznámější poutní místo ostrova, klášter Lluc, je dějištěm legendy, o které nepochybuje nikdo z Mallorčanů. Říká se, že před mnoha a mnoha lety pastýř jménem Lluc objevil u potůčku černou sošku Panny Marie. Odnesl ji do nejbližší modlitebny a hned druhý den se na ní chtěli podívat lidé z okolí. Sošku však v kapli nenašli, znovu se objevila tam, kde byla objevena. A tak se stalo ještě dvakrát. Všichni věřili, že se stal zázrak, a tak vystavěli u potůčku kapličku, která se díky poutníkům rozrostla na dnešní klášter. Jedním ze symbolů Mallorcy jsou větrné mlýny. Najdete je především v nejúrodnější části ostrova Es Pla. Stojí tu už po staletí a v době jejich největší sláv y byste jich tu mohli napočítat víc než tři tisíce. Nejčastěji čerpali životadárnou vodu z hlouby země, někdy mleli obilí. S nástupem moderních technologií jejich význam upadal, přesto dnes existuje projekt na jejich záchranu coby kulturního dědictví ostrova. Obnovují se, restaurují se z původních materiálů a pořád se točí... Na Mallorce se mluví mallorquí. Tento ostrovní jazyk existoval již v 15. století, ale dodnes nemá žádnou normatizaci a v písemné formě ho snad nikde nenajdete. Mallorčané chápo u její nahrazování katalánštinou jako útok na jejich ostrovní identitu. Katalánština je sice příbuzná, politicky protlačovaná a standardizovaná, ale stejná rozhodně není. Praví Mallorčané tvoří asi polovinu všech obyvatel ostrova a říká se, že kdo nemluví mallorquí, tak ten mezi nikdy úplně nezapadne.

7 TROCHU ŠPANĚLŠTINY NA CESTU Ahoj! Hola! jeden un Dobrý den Buenos días dva dos Dobré odpoledne Buenas tardes tři tres Dobrou noc Buenas noches čtyři cuatro Nashledanou Hasta luego pět cinco Sbohem Adios šest seis Jak se máš/máte? Qué tal? sedm siete čaj té osm ocho káva café devět nueve mléko leche deset diez víno vino jedenáct once pivo cerveza dvanáct doce džus zumo dvacet veite chléb pan sto cien voda agua tisíc mil ovoce fruta Pomoc! Socoro zelenina verdura děkuji Gracias ryby pescado prosím Por favor zmrzlina helado není zač De nada pomeranč naranja policie policia jablko manzana lékař médico jahoda fresa nemocnice hospital malina frambuesa pojištění seguro broskev melocotón peníze dinero vepřové cerdo bankomat caja automatica kuřecí pollo pošta correo telecí ternera známka sello šunka jamón moře mar rajče tomate pláž playa okurka pepino hotel hotel sýr queso recepce recepción jogurt yogurt pokoj habitación dort tarta světlo luz koláč pastel ručník toalla šlehačka nata polštář almohada olivy aceitunas klimatizace climatización loď barco klíč llave autobus autobús výtah ascensor auto coche restaurace restauración vlak tren cukrárna confitería letadlo avión pekárna panaderílla letiště aeropuerto směnárna casa de cambio zastávka parada banka banco

8

BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto španělským pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě do míst, která Vám umožní prožít příjemné chvilky v pohodě na pobřeží zvaném Costa Brava / Costa

Více

KALIMÉRA VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

KALIMÉRA VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! KALIMÉRA VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto řeckým pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě do míst, která Vám umožní prožít příjemné chvilky v pohodě na olivově zeleném ostrově, sluncem zalitém

Více

BUON GIORNO VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

BUON GIORNO VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! BUON GIORNO VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto typickým italským pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě na ostrov plný vůní, zeleně, úrodných vinic a citrusových hájů, starobylých městeček rozesetých

Více

MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA. www.ancora.cz

MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA. www.ancora.cz MALTA ŠPANĚLSKO MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA www.ancora.cz Vážení zákazníci, milí přátelé, dovolte nám, abychom poděkovali za Vaši dosavadní přízeň i za to, že při výběru své letní dovolené 2008 zvažujete

Více

Poznávací a dotované zájezdy

Poznávací a dotované zájezdy Kypr Andalusie Costa Brava Mallorca Valencie Poznávací a dotované zájezdy 2011-2012 Neapol Sicílie Madeira Úvodní slovo Vážení cestovatelé a milí klienti! V loňském roce jsme Vám umožnili, jako první a

Více

Španělsko - informace o zemi

Španělsko - informace o zemi Španělsko - informace o zemi Oficiální název: Španělské království Hlavní město: Madrid - 3,2 miliónu obyvatel Rozloha: 504.782 km 2 Počet obyvatel: 46,66 mil Oficiální jazyk: španělština Měna: Začátkem

Více

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA www.caribissimo.com Obsah: Vážení a milí cestovatelé!!!... 3 Základní data...4 Časová pásma, Státní zřízení, Elektrický proud... 4 Míry a váhy, Poštovní služba, Média... 5 Telefonování

Více

Dovolená pro seniory 55+ 55+ Dovolená ušitá na míru právě Vám, mimo hlavní turistickou sezonu a za skvělé ceny. JARO a PODZIM 2014

Dovolená pro seniory 55+ 55+ Dovolená ušitá na míru právě Vám, mimo hlavní turistickou sezonu a za skvělé ceny. JARO a PODZIM 2014 Dovolená pro seniory 55+ Dovolená ušitá na míru právě Vám, mimo hlavní turistickou sezonu a za skvělé ceny. Dovolená pro seniory 55+ JARO a PODZIM 2014 www.dovolenaproseniory.cz Proč s námi? + Nadstandardní

Více

24 let jsme tady pro Vás!

24 let jsme tady pro Vás! 24 let jsme tady pro Vás! Vážení a milí cestovatelé, děkujeme Vám za Vaši stálou přízeň, díky které vstupujeme společně s Vámi do naší 24. sezóny. Letos jsme Vám připravili opět spoustu kvalitních a zajímavých

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj bez příplatku * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety z Brna a Ostravy * platí u vybraných destinací

Více

Dovolená jak má být ŠPANĚLSKO ŘECKO ITÁLIE

Dovolená jak má být ŠPANĚLSKO ŘECKO ITÁLIE Léto 2013 Dovolená jak má být ŠPANĚLSKO ŘECKO ITÁLIE 1 ÚVODNÍ INFORMACE DOPRAVA VÝLETY Vážení a milí příznivci cestování, jsme potěšeni, že Vám předkládáme letošní katalog s tradiční nabídkou i se spoustou

Více

O B OD N ÝCH E SV R Ů. speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO

O B OD N ÝCH E SV R Ů. speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO A SO AC CI O B OD N ÝCH E SV OD BO R Ů speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO 2012 Vážené kolegyně, Vážení kolegové, rádi bychom Vám představili naši cestovní kancelář ČD travel s.r.o. (CK) a současně Vás

Více

Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně

Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně Kréta Proč je Kréta tak krásná? Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický.

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj bez příplatku * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety z Brna a Ostravy * platí u vybraných destinací

Více

+ 5 ŘI 5 O 2015 SENI

+ 5 ŘI 5 O 2015 SENI SENIOŘI 55 + ZÁJEZDY ZA VÝHODNÉ CENY 2015 Vážené dámy a vážení pánové, naši milí klienti! Opět se Vám dostává do rukou nabídka cenově zvýhodněných zájezdů pro seniory 55 +. Původní dotační program španělské

Více

EXOTIKA SKANDINÁVIE VÝCHODNÍ EVROPA TUZEMSKO STŘEDNÍ EVROPA JIŽNÍ EVROPA ZÁPADNÍ EVROPA. Austria Werbung

EXOTIKA SKANDINÁVIE VÝCHODNÍ EVROPA TUZEMSKO STŘEDNÍ EVROPA JIŽNÍ EVROPA ZÁPADNÍ EVROPA. Austria Werbung EXOTIKA SKANDINÁVIE VÝCHODNÍ EVROPA TUZEMSKO STŘEDNÍ EVROPA JIŽNÍ EVROPA ZÁPADNÍ EVROPA Austria Werbung BRNO Moravské nám. 4, 602 00 Brno tel./fax: +420 542 210 102 mobil: +420 602 793 313 e-mail: ck@travel2002.cz

Více

Řecko 2012 SANTORINI IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz

Řecko 2012 SANTORINI IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz Řecko 2012 POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY SANTORINI & IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS www.charis.cz Vážení a milí příznivci cestování, dovolte mi, abych Vám představil náš nový katalog pro letní sezonu

Více

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours.

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. 1 Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. Co vlastně znamená V.T.T.? V.- Venus - Venuše, tedy Afrodita, bohyně krásy a lásky T.- Trade - neboli obchod, živnost, řemeslo T.- Tours

Více

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya TURECKO Turecko Kouzelná země ležící na pomezí Evropy a Asie s atmosférou Orientu se stala jednou z nejoblíbenějších dovolenkových des nací. Tradiční turecká pohos nnost se to ž proměnila v síť kvalitních

Více

pf 2009 Obsah cestování kultura, zábava...

pf 2009 Obsah cestování kultura, zábava... obsah, novinky 1 cestování kultura, zábava... Obsah Anglie tak trochu jinak 2 Španělské sídlo Nového světa z průvodce Rough Guides 4 Pozor na palmového kraba 6 Národní park The Cairngorms 8 Výlety po jižní

Více

5 % poznávací zájezdy. 5 dnů

5 % poznávací zájezdy. 5 dnů do 31.3. PAŘÍŽ, DÁMA NA SEINĚ 5 dnů Notre-Dame PERLY FRANCOUZSKÉHO ALSASKA 3 dny do 28.2. Moulin Rouge Eiffelova věž Paříž je všechno, co chceš. Unikátní památky i fascinující moderna, luxus i neřest,

Více

katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY TURECKO A POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz

katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY TURECKO A POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY 2011 TURECKO A POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz 2ÚVOD ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY OBSAH: Letovisko Ubytovácí kapacita Strana SLEVY A CENOVÁ

Více

Kuba souhrnné informace

Kuba souhrnné informace Informace byly převzaty z různých stránek (Čedok, Lonely Planet) a mírně doplněny o naše zkušenosti 12/2007 Kuba Pokusili jsme se sestavit souhrnné informace, viděné nezávislými horolezci/cestovateli,

Více

Vítejte v Egyptě. Egypt země plná tajemství, Egypt v kostce. záhad a mystiky, země rozpáleného

Vítejte v Egyptě. Egypt země plná tajemství, Egypt v kostce. záhad a mystiky, země rozpáleného Vítejte v Egyptě. 183 Egypt země plná tajemství, záhad a mystiky, země rozpáleného pouštního písku a životadárného Nilu, země faraónů a pyramid, z jejichž vrcholků dosáhnete až ke hvězdám. Naleznete zde

Více

Pobytové zájezdy Španělsko, Chorvatsko Poznávací zájezdy

Pobytové zájezdy Španělsko, Chorvatsko Poznávací zájezdy 2015 Pobytové zájezdy Španělsko, Chorvatsko Poznávací zájezdy www.ck-karavan.cz 2 Úvod Vážení a milí zákazníci, představujeme Vám novou nabídku našich pobytových a poznávacích zájezdů na rok 2015. Především

Více

2011.ckneckermann.cz www

2011.ckneckermann.cz www www.ckneckermann.cz 2011 Součást skupiny THOMAS COOK 2 letecké eurovíkendy NECKERMANN Cestovní NECKERMANN Cestovní kancelář kancelář NECKERMANN Cestovní kancelář v rámci koncernu THOMAS COOK Thomas Cook

Více

KALÁBRIE SICÍLIE APULIE SARDINIE ELBA ŘÍM

KALÁBRIE SICÍLIE APULIE SARDINIE ELBA ŘÍM Jižní Itálie KALÁBRIE SICÍLIE APULIE SARDINIE ELBA ŘÍM Při vyslovení jména ITÁLIE se každému vybaví moře, žhavé slunce a pláže všech druhů, ale také špagety, pizza a srdečnost místních obyvatel, které

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj BEZ PŘÍPLATKU * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety Z BRNA A OSTRAVY * platí u vybraných destinací

Více

1místo 2014/2015. Cestujte s profesionály! ISO 9001:2009. NEJLEP Í TOUROPERÁTOR PRO ASII AUSTRÁLII A OCEÁNII v âeské republice 2005-2013

1místo 2014/2015. Cestujte s profesionály! ISO 9001:2009. NEJLEP Í TOUROPERÁTOR PRO ASII AUSTRÁLII A OCEÁNII v âeské republice 2005-2013 PEvropa-Asie-Afrika ISO 9001:2009 lavby lodí Amerika-Austrálie 1místo NEJLEP Í TOUROPERÁTOR PRO ASII AUSTRÁLII A OCEÁNII v âeské republice 2013 dle ankety TTG Travel Awards âesk CH 100 NEJLEP ÍCH FIREM

Více

Vietnam a Indočína Katalog zájezdů Cestovní kancelář eurovina travel s.r.o.

Vietnam a Indočína Katalog zájezdů Cestovní kancelář eurovina travel s.r.o. Vietnam a Indočína Katalog zájezdů Cestovní kancelář EUROVINA Travel s.r.o. 2 www.eurovina.cz Vietnam Laos Kambodža Thajsko Barma 3 EUROVINA Travel vám přináší rozsáhlou nabídku poznávacích zájezdů do

Více