OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 7 MULTIPLAYER 14 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 47 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 48 BATTLELOG 49 ÚČET ORIGIN 52

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 7 MULTIPLAYER 14 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 47 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 48 BATTLELOG 49 ÚČET ORIGIN 52"

Transkript

1

2 OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 7 MULTIPLAYER 14 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 47 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 48 BATTLELOG 49 ÚČET ORIGIN 52 PODPORA 53

3 O HŘE BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 je akční hit definující hranice žánru a tvořený momenty, ve kterých se stírají rozdíly mezi hrou a válečnou slávou. Nesrovnatelná úroveň vizuální autenticity, kterou poskytuje výkonný engine Frostbite 3 od společnosti DICE, je základem strhujícího a intenzivního bojového zážitku.

4 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA PC 4 Pohyb Ovládání kamery Skrčit se Zůstat v přikrčení K zemi Vyskočit / přeskočit Battlelog Střelba Mířit W/A/S/D Myš C X Y Mezerník Backspace Levé tlačítko myši Pravé tlačítko myši

5 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA PC 5 Nabít zbraň Vzít předmět Do útoku (Kampaň), označení (Multiplayer) Taktické hledí (Kampaň), příkazová růžice (Multiplayer) R R (podržet) Q Q (podržet) Zbraňové pozice 1/2/3/4/5 Hodit granát Použít nůž Interakce Režim palby G F E V

6 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA PC 6 Svítilna (je-li k dispozici) Chat všech hráčů Chat v rámci týmu Chat v rámci družstva Tabulka Herní nabídka Pozice vozidel T J K L Tab Esc F1-F6 POZNÁMKA: Kompletní přehled ovládání a možnost výběru preferované konfigurace ovládání naleznete v nabídce MOŽNOSTI v hlavním menu.

7 KAMPAŇ HERNÍ OBRAZOVKA Panel Battlelogu Útok na cíl 7 Ukazatel bdělosti Text úkolu Směr cíle/cílového objektu Mapa Tlačítka inventáře Status útočného manévru Munice (v zásobníku/celkem) Režim palby Zdraví Granáty

8 KAMPAŇ PŘÍBĚH 8 V celé Číně to doslova vře. V Šanghaji lidé vyšli do ulic poté, co je pobouřila zpráva o vraždě Jin Jiého. Tento reformní kandidát na prezidenta a miláček lidu tlačil vládu k prosazování transparentnosti, spravedlnosti a svobody slova. Admirál Chang, pod jehož velení spadá největší část čínských ozbrojených sil, z vraždy obviňuje Spojené státy. Aby se síly v oblasti vyrovnaly, zakotví poblíž Šanghaje americká válečná loď USS Valkyrie. Družstvo Tombstone, složené z nejspolehlivějších mariňáků, jež má Valkyrie k dispozici, se následně vydává na pevninu na velmi choulostivou misi. Jejich úkolem je vyvést z hořícího města několik velmi důležitých osob.

9 KAMPAŇ OBTÍŽNOST 9 Lehká pokud jste v žánru stříleček z pohledu první osoby nováčkem, zvolte lehkou obtížnost. Nepřátelské zásahy působí menší poškození a nepřátelé jsou celkově slabší. Normální zvolte si tuto obtížnost, pokud již máte v žánru FPS něco málo za sebou. Nabídne přiměřeně náročné bojové situace a vyvážený herní zážitek. Těžká tato úroveň obtížnosti je určená ostříleným veteránům. Nepřátelské zásahy jsou účinnější a protivníci mají pohotovější reakce. MISE Po dokončení jakékoliv mise v rámci kampaně ji můžete odehrát znovu na jakoukoliv obtížnost.

10 KAMPAŇ HRANÍ HRY 10 TAKTICKÉ HLEDÍ Taktické hledí představuje účinný nástroj taktické hry. Automaticky označuje nepřátele nacházející se blízko středu obrazovky. Tito nepřátelé zůstanou označeni i po uzavření hledí. Hledí také zvýrazňuje důležité předměty nacházející se v okolí, jako například bedny se zbraněmi nebo výbušné sudy s palivem. ROZKAZ K ÚTOKU Svému družstvu můžete udělit rozkaz k soustředění palby na určený cíl. Tuto možnost využijete k eliminaci větší skupiny nepřátel, ale například i k odlákání jejich pozornosti, pokud připravujete plán k nečekanému útoku z boku nebo naopak k ústupu. JAK SE VYHNOUT ODHALENÍ Ukazatel bdělosti ukazuje pravděpodobnost, s jakou vás mohou nepřátelé náhodně identifikovat. Čím je ukazatel jasnější, tím je nebezpečí odhalení větší. Držte se mimo dohled nepřátel, pohybujte se pomalu a pokud možno v přikrčení, a riziko odhalení se tak výrazně sníží.

11 KAMPAŇ HRANÍ HRY 11 BODY A KARIÉRNÍ POSTUP Body získáváte za každého zabitého nepřítele. Bonusové body se dále udělují za úspěšnou eliminaci protivníka jedním z určených zvláštních způsobů: Zabití zblízka zabití protivníka za použití nože. Zásah do hlavy zabití protivníka zásahem do hlavy. Vícenásobné zabití (multi-kill) zabití dvou nebo více nepřátel jednou útočnou akcí, např. jedním granátem. Adrenalinové zabití zabití v situaci, kdy vaše vlastní zdraví klesne pod hodnotu 31 %. Série zabití (killstreak) zabití nepřítele do 3 vteřin od předchozího zabití. Určitý počet bodů se vám přičítá i za nepřátele zabité členem vašeho družstva. Své nejlepší skóre za každou úroveň můžete porovnat on-line s výsledky svých spoluhráčů. Každá úroveň obsahuje speciální úkol. Po odemčení těchto úkolů můžete v bednách se zbraněmi najít nové zbraně, které lze používat v celé kampani. Aktuální skóre a unikátní úkoly z dané úrovně najdete v každém okamžiku v nabídce pozastavené hry.

12 KAMPAŇ HRANÍ HRY 12 ÚKOLY Odemykáním a plněním úkolů získáváte zbraně k použití v celé kampani. Narazit můžete na úkoly tří obtížností: bronzové, stříbrné a zlaté. Každá z úrovní kampaně obsahuje tři unikátní zbraně, které lze následně používat v rámci celé kampaně. Všechny úkoly včetně podmínek k jejich odemčení a odměn se nachází v oddíle MŮJ VOJÁK v nabídce pozastavené hry.

13 KAMPAŇ HRANÍ HRY 13 BEDNY SE ZBRANĚMI Prostřednictvím beden se zbraněmi máte v kampani neustále přístup ke své rostoucí sbírce zbraní. Každá zbraň je od okamžiku odemčení dostupná z jakékoliv bedny se zbraněmi na jakékoliv úrovni. Nezapomínejte sbírat výzbroj nepřátel a hledat ukryté zbraně. Veškerá takto nalezená výzbroj je dostupná z beden. Svůj arzenál můžete dále rozšiřovat plněním speciálních úkolů přiřazených každé úrovni. Zbraň, kterou máte jednou v ruce, bude od toho okamžiku uložená v bedně se zbraněmi, odkud si ji můžete v případě potřeby kdykoliv vzít. Otevřením bedny si zároveň doplníte munici ve všech dosud získaných zbraních. ZÁSOBOVACÍ BEDNA Každá zásobovací bedna obsahuje výběr výbušnin k použití v kampani. Zásobovací bedna doplňuje munici všech dosud získaných zbraňových příslušenství.

14 HERNÍ OBRAZOVKA 14 Panel Battlelogu Základny Postup operačního vylepšení vojáka Mapa Tlačítka inventáře Munice (v zásobníku/celkem) Režim palby Zdraví Granáty

15 JAK SE PŘIPOJIT K HERNÍMU SERVERU 15 Do multiplayeru můžete vstoupit prostřednictvím tzv. RYCHLÉ HRY (zařazení do první dostupné hry s náhodným výběrem soupeřů), z PŘEHLEDU SERVERŮ na stránce battlelog.com (kde je možné vyhledat hru na základě konkrétního zadání) nebo připojením k již hrajícímu spoluhráči. Hry Battlefieldu 4 se odehrávají na serverech tří kategorií: Oficiální - oficiální servery používají pevná nastavení uzpůsobená především pro nové hráče. Příklad: hra režimu Defuse na oficiálním serveru musí mít limit nejvyššího povoleného počtu hráčů na hodnotě 10. Hodnocené - hodnocené servery mohou v porovnání s oficiálními servery některá nastavení do jisté míry modifikovat. Příklad: hra režimu Defuse si na hodnoceném serveru může nastavit limit nejvyššího povoleného počtu hráčů na hodnotu 6. Nehodnocené - nehodnocené servery se svým nastavením mohou od běžného způsobu hraní her zásadně lišit. Proto se jejich hry nezapočítávají do kariérního postupu vojáka. Příklad: hra režimu Defuse si na nehodnoceném serveru může nastavit limit nejvyššího povoleného počtu hráčů na hodnotu 16.

16 DRUŽSTVO 16 Po připojení k multiplayerové relaci vás hra automaticky zařadí do družstva. K vybranému družstvu se můžete připojit i ručně, případně je možné založit družstvo vlastní. Družstvo se skládá nejvýše z 5 hráčů. Každý z těchto hráčů funguje jako výsadkový bod pro všechny ostatní členy družstva - v tom případě mluvíme o výsadku u družstva. SOUKROMÉ DRUŽSTVO Družstvo lze uzamčením nastavit jako soukromé. Znamená to, že se k němu mohou připojit pouze spoluhráči a přátelé současných členů. VELITEL DRUŽSTVA Každé družstvo je vedeno velitelem. Velitel je označen hvězdičkou vedle jména hráče, jako jediný může ostatním členům družstva udílet rozkazy a jako jediný má možnost vyžádat si rozkazy nebo posily od velitele operace.

17 OPERAČNÍ VYLEPŠENÍ (FIELD UPGRADES) 17 Většina bodovaných akcí má i svou skupinovou variantu pro celá družstva. Skupinové varianty jsou bodované lépe než obyčejné akce. Pokud vás za ošetření spolubojovníka hra například odmění 10 body, potom za ošetření člena vlastního družstva získáte bodů 15. Skupinové bodované akce pomáhají odemykat tzv. operační vylepšení. Vylepšení můžete zvolit na obrazovce úprav výstroje. Každé vylepšení zahrnuje čtyři výhody, které se odemykají postupně v závislosti na úspěšnosti družstva při provádění skupinových bodovaných akcí. Pokud dojde k situaci, že jsou všichni členové družstva v jednom okamžiku mrtví, přijdete o dosažený postup od poslední odemčené výhody daného vylepšení. Snažte se udržet naživu, ať vás ostatní členové družstva mohou použít jako výsadkový bod.

18 PŘÍKAZOVÁ RŮŽICE 18 Příkazová růžice se skládá z přednastavených zpráv a sdělení, pomocí kterých můžete komunikovat se svými spolubojovníky. Každý vybraný rozkaz či sdělení váš voják ve hře vysloví nahlas, a některé příkazy ve formě žádostí se navíc zobrazí na minimapě v podobě ikon. Nabídka příkazů se liší v závislosti na tom, jestli hrajete v družstvu, jestli plníte funkci velitele družstva apod. Hráč, který není členem družstva, si např. nemůže vyžádat rozkazy. Hráč v družstvu může o rozkazy žádat svého velitele družstva a velitel družstva si může vyžádat rozkazy od velitele operace.

19 HERNÍ REŽIMY 19 Battlefield 4 nabízí sedm herních režimů: Domination Týmový Deathmatch (TDM) Obliteration Rush Conquest Deathmatch družstev (DMD) Defuse POZNÁMKA: Hráčům, kteří se s Battlefieldem nebo střílečkami teprve seznamují, doporučujeme zahrát si nejprve Domination nebo Týmový Deathmatch. Jakmile si osvojíte základní principy on-line hraní, můžete přejít ke komplexnějším herním režimům, mezi které počítáme např. Conquest nebo Defuse..

20 HERNÍ REŽIMY 20 DOMINATION Cíl donutit soupeřící tým vyčerpat všechny tikety. Jak cíle dosáhnout obsazováním vlajek (tak, že se nacházíte v jejich těsné blízkosti). Tým, kterému se podaří v blízkosti vlajky udržet největší počet hráčů, ji obsadí a získá pod svou kontrolu. Pokud se vám podaří obsadit a ovládat většinu vlajek, soupeřící tým začne ztrácet tikety. Čím více vlajek ovládáte, tím rychleji soupeř o tikety přichází. O tikety dále soupeře připravíte zabíjením členů jeho týmu. V tomto režimu se nepoužívá vojenská technika. Do hry můžete vstoupit náhodně nebo u člena družstva.

21 HERNÍ REŽIMY 21 TÝMOVÝ DEATHMATCH Cíl eliminovat soupeře. Jak cíle dosáhnout zabijte více hráčů, než kolik nepřátelé zabijí v rámci vašeho týmu. V režimu TDM se provádí pouze výsadek na náhodná místa.

22 HERNÍ REŽIMY 22 OBLITERATION Cíl zničit nepřátelské cíle pomocí bomby dřív, než se totéž podaří nepříteli. Jak ho dosáhnout zjistěte, kde se nachází bomba, seberte ji (za tím účelem stačí přes ni přejít) a doneste k nepřátelskému cíli. Bombu položíte jednoduše tak, že se postavíte vedle cíle a podržíte tlačítko pro interakci. Cíl s umístěnou bombou braňte před jejím zneškodněním do chvíle, než exploduje. Zabraňte soupeři, aby se totéž povedlo jemu. Pokud se nepříteli podaří u vašeho cíle položit bombu, zneškodněte ji co nejdříve! Nálož u cíle lze zneškodnit tak, že se postavíte těsně vedle něj a podržíte tlačítko pro interakci. Voják nesoucí bombu se může pohybovat jen omezenou rychlostí. Můžete si zvolit místo výsadku: je možné provést výsadek buď do předsunuté základny, nebo do domovské základny, kde máte přístup ke středním a těžkým obrněným vozidlům. Nezapomeňte, že výbuch bomby zabije každého v bezprostředním dosahu.

23 HERNÍ REŽIMY 23 RUSH Cíl v roli útočníka musíte zničit komunikační stanice M-COM dřív, než vyprší stanovený čas nebo než váš tým vyčerpá všechny tikety. Pokud hrajete za obránce, je vaším úkolem stanice M-COM bránit a donutit útočící tým vyčerpat všechny tikety. Jak cíle dosáhnout jako útočník se musíte dostat ke stanici M-COM a podržením tlačítka pro interakci k ní položit nálož. Zároveň eliminujte obránce, kteří se budou pokoušet nálože zneškodňovat. V roli obránce musíte zabránit tomu, aby útočníci k vašim stanicím položili nálože. Položenou nálož lze zneškodnit tak, že se postavíte těsně vedle ní a podržíte tlačítko pro interakci. Zároveň zabíjejte členy soupeřícího týmu, aby co nejdříve vyčerpal všechny tikety. Obránci mají na rozdíl od útočníků k dispozici neomezený počet tiketů. Mapy režimu Rush obsahují několik cílových sektorů a v každém z nich se nachází dvojice stanic M-COM. Jakmile dojde ke zničení obou stanic jednoho sektoru, základna obránců spolu s bitevním polem se posune dozadu, základna útočníků spolu s bitevním polem se posune vpřed a počet tiketů útočícího týmu se obnoví na výchozí hodnotu. Exploze stanice M-COM okolostojícím vojákům nezpůsobí žádné zranění.

24 HERNÍ REŽIMY 24 CONQUEST Cíl donutit soupeřící tým vyčerpat všechny tikety. Jak cíle dosáhnout obsazováním vlajek (tak, ž že se nacházíte v jejich těsné blízkosti). Tým, kterému se podaří v blízkosti vlajky udržet největší počet hráčů, ji obsadí a získá pod svou kontrolu. Pokud se vám podaří obsadit a ovládat většinu vlajek, soupeřící tým začne ztrácet tikety. Čím více vlajek ovládáte, tím rychleji soupeř o tikety přichází. O tikety dále soupeře připravíte zabíjením členů jeho týmu. Do hry můžete vstupovat u vlajek ovládaných vlastním týmem. U některých vlajek budou do hry nasazována vozidla. Oba týmy mají navíc domovskou základnu, která nemůže padnout do rukou soupeře. Na domovských základnách jsou do hry nasazována vozidla.

25 HERNÍ REŽIMY 25 DEATHMATCH DRUŽSTEV Cíl eliminovat soupeře. Jak cíle dosáhnout zabijte více hráčů, než kolik nepřátelé zabijí v rámci vašeho družstva. Pokud se stane, že jste posledním členem svého družstva, snažte se zůstat naživu co nejdéle. Vaši spolubojovníci vás mohou použít jako výsadkový bod. V režimu DMD proti sobě stojí čtyři družstva. V některých verzích DMD mohou být do hry nasazena bojová vozidla pěchoty (BVP).

26 HERNÍ REŽIMY 26 DEFUSE Cíl jako útočník musíte pomocí bomby odpálit jeden z nepřátelských cílů dřív, než váš tým vyčerpá všechny tikety, a/nebo eliminovat všechny nepřátele. Úkolem obránců je bránit své cíle a/nebo eliminovat všechny nepřátele. Jak cíle dosáhnout jako útočník se snažte dostat k cíli a podržením tlačítka pro interakci k němu položit nálož. Zároveň eliminujte všechny obránce, kteří se budou pokoušet nálože zneškodňovat. V roli obránce musíte zabránit tomu, aby útočníci k cílům položili nálož. Nálož u cíle lze zneškodnit tak, že se postavíte těsně vedle něj a podržíte tlačítko pro interakci. Hra režimu Defuse se skládá ze dvou fází, z nichž každá je dále rozdělena na několik mini-kol (MK). Nezapomeňte, že výbuch bomby zabije každého v bezprostředním dosahu.

27 HERNÍ REŽIMY 27 DEFUSE MINI-KOLO (MK) Na začátku každého mini-kola jsou týmy nasazeny do hry na předem určených lokacích v těsné blízkosti svých spojenců. Bomba je na začátku mini-kola nasazena do hry blízko útočícího týmu. Bombu může v jednom okamžiku nést pouze jeden hráč. Zároveň platí, že nálož může k cíli položit pouze hráč nesoucí bombu. Celkovým vítězem se stává tým, který vyhraje nejvíce mini-kol. FÁZE V polovině hry si útočníci a obránci vymění role. Útočníci se promění v obránce a naopak. Prostředí poničené během boje se před začátkem druhé fáze vrací do výchozího stavu.

28 PRAVIDLA MULTIPLAYEROVÝCH REŽIMŮ 28 Všechny herní režimy sdílí některá společná pravidla. ČASOVÝ LIMIT KOLA Herní režimy mohou používat omezenou dobu trvání herního kola. Výchozí doba trvání jednoho kola se v každém herním režimu liší. Obecně platí, že komplexnější herní režimy s velkým rozsahem se hrají na delší kola, a naopak. TÝMY Pokud není uvedeno jinak, v on-line hře proti sobě vždy stojí dva týmy. VÝSADEK U DRUŽSTVA Pokud není uvedeno jinak, do hry můžete vždy vstoupit na místě kteréhokoliv člena svého družstva.

29 PRAVIDLA MULTIPLAYEROVÝCH REŽIMŮ 29 REMÍZA & NÁHLÁ SMRT Následující herní režimy mohou skončit remízou. V režimech TDM a DMD se remíza řeší tzv. náhlou smrtí. Conquest a Domination tyto herní režimy končí remízou, pokud mají oba týmy v okamžiku ukončení kola stejný počet tiketů. Obliteration končí remízou tehdy, pokud oba týmy eliminují stejný počet cílů. Týmový Deathmatch pokud na konci kola oba týmy dosáhnou stejného počtu zabití, přechází se do režimu náhlé smrti. Znamená to, že zvítězí tým, kterému se jako prvnímu podaří zabít některého člena soupeřícího týmu. Deathmatch družstev pokud na konci kola dvě nebo více družstev dosáhne stejného počtu zabití, přechází se do režimu náhlé smrti. Zvítězí družstvo, které jako první provede o jedno úspěšné zabití navíc.

30 OBRAZOVKA REŽIMU COMMANDER 30

31 REŽIM COMMANDER 31 JAK SE STÁT VELITELEM OPERACE O roli velitele operace se mohou ucházet hráči na minimální úrovni 10. Velitel operace na bojištích Battlefieldu plní důležitou strategickou úlohu. Svým vojákům poskytuje informace a vybavení a uděluje jim rozkazy. Režim Commander je k dispozici v herních režimech Conquest, Obliteration a Rush. Na oficiálních serverech je dostupný vždy. Na hodnocených a nehodnocených serverech je pouze volitelný. Do hry můžete vstoupit jako velitel operace buď z části PŘEHLED SERVERŮ, nebo se o tuto funkci ucházet v následující nabídce: MOŽNOSTI > SESTAVA TÝMU > PŘEVZÍT VELENÍ. Velitelem operace se stane hráč, který o funkci požádá jako první. Pokud se ale k serveru připojujete už jako velitel operace, budete mít nepatrnou přednost před těmi, kteří se připojují přímo ze hry.

32 REŽIM COMMANDER 32 ROLE VELITELE OPERACE Jako velitel operace ovlivňujete hru svých vojáků, vojáků nepřítele i jejich velitele operace. Svým vojákům dáváte rozkazy k útoku nebo obraně. Poskytujete jim výzbroj a zpravodajská data. Zabíjíte nepřátelské vojáky, ničíte výsadky nepřátelského velitele a chráníte před ním strategické informace. Informační panel herního režimu poskytuje informace o aktuálním průběhu kola. Pomocí kamery v přímém přenosu můžete v panelu zobrazit určitý výsek bojiště. Výběrem jednoho z velitelů družstev na panelu uvidíte bojiště z jeho pohledu. Zvolením cílového objektu se daný objekt v panelu zobrazí z pohledu shora spolu s bezprostředním okolím. Taktická raketa s plochou dráhou letu na panel přenáší obraz snímaný kamerou na její hlavici. Bezpilotní prostředky UAV nebo letouny palebné podpory (gunshipy) přenášejí kamerový záznam oblasti, nad kterou právě přelétávají.

33 REŽIM COMMANDER 33 VZPOURA Pokud vykonáváte funkci velitele družstva v týmu, jehož velitel operace zanedbává své povinnosti, můžete svou nespokojenost vyjádřit přes obrazovku Sestavy týmu. Zvolte MOŽNOSTI > SESTAVA TÝMU > HODNOCENÍ. Jestliže je s velitelem operace nespokojená většina velitelů družstev, vypukne vzpoura. Po určité době od vypuknutí vzpoury, a jestliže mezitím velitelé družstev nezmění názor a nevrátí se k hodnocení Spokojenost, je velitel operace ze hry vyloučen. Vzpouru nelze podnítit proti hráči, který roli velitele operace plní teprve krátkou dobu.

34 REŽIM COMMANDER 34 UKAZATEL DOSTUPNOSTI VÁLEČNÝCH ZDROJŮ Pokud vaše družstva spolupracují, jsou jejich akce odměňovány skupinovým skóre. Celkové skóre velitele operace plní váš ukazatel dostupnosti válečných zdrojů. Na základě toho můžete vaše družstvo odměnit posilami. Jakmile do hry jednu z posil nasadíte, ukazatel se v závislosti na hodnotě dané posily vyprázdní. ROZKAZY DRUŽSTVU Po výběru velitele družstva se jeho spolubojovníci zobrazují zeleně. Výběrem velitele družstva v podobě zelené linie vidíte rozkazy, které svému družstvu udělil. Jestliže svému veliteli družstva udělíte rozkaz, je nejprve vidět v podobě přerušované linie. Ta se po přijetí rozkazu změní v plnou čáru. Přijatý rozkaz od velitele operace nahrazuje jakýkoliv předchozí rozkaz vydaný velitelem družstva.

35 REŽIM COMMANDER 35 POSILY Společnou vlastností většiny posil je, že je možné je použít pouze jednou za určitou dobu, tzn. od okamžiku povolání do chvíle nasazení vždy uplyne určitá doba. Taktické nasazování a využívání posil zvyšuje skóre, které získává velitel operace. V přehledu dostupných válečných zdrojů vidíte všechny posily, které jsou na dané úrovni dostupné, včetně rozlišení podle toho, zda k nim máte nebo nemáte přístup. Ukazuje se zde také čas, který zbývá do připravenosti konkrétní posily.

36 REŽIM COMMANDER 36 POSILY Posily lze rozdělit do tří kategorií: Základní (Default) tyto zdroje jsou veliteli operace dostupné vždy a používají se ke shromažďování a ochraně strategických dat. Skupinové (Squad) jsou k dispozici za body získávané velitelem operace. Umožňují vám vybavit své vojáky dodatečnou výstrojí nebo urychlit herní postup družstva. Operační (Objective) liší se v závislosti na misi a zahrnují výkonné prostředky k obstarávání nebo naopak ochraně zpravodajských dat, k poskytování dodatečné výstroje nebo přímo k účinnému napadání nepřátelského týmu.

37 REŽIM COMMANDER 37 ZÁKLADNÍ POSILY Průzkumné UAV EMP UAV Prioritní cíl Rozkaz k evakuaci Rozkaz Bezpilotní letoun UAV po vypuštění označuje nepřátele. Bezpilotní prostředek UAV pomocí elektromagnetického vlnění zabraňuje nepřátelskému veliteli operace v monitorování aktivity v dané oblasti. Elektromegnetický impuls dále poškozuje nepřátelské taktické rakety a letouny palebné podpory (gunshipy). Určí nepřítele, který provedl více než pětinásobnou sérii zabití (killstreak), jako prioritní cíl. Tento cíl je označen na minimapě a ve 3D herním světě, kde je viditelný všemi spojeneckými vojáky. Varuje spojenecké jednotky před blížící se hrozbou. Udělte družstvu prostřednictvím jeho velitele rozkaz k útoku nebo naopak k obraně určitého cíle.

38 REŽIM COMMANDER 38 SKUPINOVÉ POSILY Povýšit družstvo Povýšení vašeho družstva. Výsadek materiálu Rychlý výsadek Na bojiště je ze vzduchu shozena bedna, která vojákům v okolí doplňuje zdraví a munici. Lze ji také použít ke změně výstroje. Pro členy daného družstva zkracuje odpočet před nasazením do boje. Výsadek vozidel V závislosti na prostředí je proveden výsadek vodního skútru nebo buginy.

39 REŽIM COMMANDER 39 OPERAČNÍ POSILY Pěchotní sken Označí všechny nepřátele na minimapě. Sken vozidel Označí všechna vozidla na minimapě. Taktická raketa Odpálí do cílové oblasti střelu s plochou dráhou letu, která zneškodní všechny nepřátele v okolí místa dopadu. Gunship U vybraného cílového objektu je nasazen letoun palebné podpory - gunship. Funguje jako výsadkový bod, ze kterého mohou vojáci provést paravýsadek na bojiště. Gunship je vyzbrojen různými zbraňovými systémy, které jsou k dispozici spojeneckým jednotkám.

40 MŮJ VOJÁK 40 STATISTIKY & POSTUP Během multiplayerových her v Battlefieldu 4 neustále získáváte zkušenost. Do kariérního postupu se započítávají různé akce jako zabití, asistence při zabití, doplnění munice, plnění úkolů a mnohé další. Čím jste v hrách úspěšnější, tím rychleji postupujete na vyšší úrovně a odemykáte nové zbraně. POZNÁMKA: kompletní přehled postupového systému naleznete on-line na Battlelogu na stránce battlelog.com.

41 MŮJ VOJÁK 41 STUHY Stuhy se získávají za plnění určitých herních cílů, jako je dosažení daného počtu zabití nebo asistencí. Stuhy fungují jako odměna za výkon v daném kole hry a lze je získávat opakovaně. MEDAILE Medaile se udělují odměnou za získání určeného počtu stuh jednoho typu. Představují milníky celkové úspěšnosti a lze je také získávat opakovaně.

42 MŮJ VOJÁK 42 PSÍ ZNÁMKY Každý hráč Battlefieldu 4 má dvě psí známky. Na standardní psí známce je vyryté vaše jméno. Na pokročilé psí známce je zobrazena určitá statistika, jako například počet zásahů do hlavy. Psí známky, které si můžete dále upravovat, se získávají také z battlepacků. Psí známky ostatních hráčů získáte, pokud se vám je podaří zabít pomocí nože. SLUŽEBNÍ HVĚZDY Jako výraz uznání za mistrovství v zacházení s určitou zbraní, zbraňovým příslušenstvím, třídou vozidel nebo v hraní za určitou třídu nebo v určitém herním režimu se hráčům udělují služební hvězdy. Konkrétní nabídka hvězd se liší v závislosti na třídě a obtížnosti. Každou ze služebních hvězd může hráč získat nejvýše 100x.

43 MŮJ VOJÁK 43 ÚKOLY Úkoly v Battlefieldu 4 obecně dosahují tří stupňů náročnosti: základní, pokročilé a expertní. Nové úkoly se odemykají postupně s tím, jak hráč přechází na vyšší hodnosti. Plněním úkolů můžete získávat nové psí známky, nástřiky a další předměty. EMBLÉMY Emblém je znak, pomocí kterého můžete o další stupeň posílit identitu své postavy. Je vyobrazen na vašich vozidlech, zbraních a postavách. K vytváření unikátních emblémů slouží editor na stránce battlelog.com. Můžete si jich vytvořit několik, a konkrétní si vybrat vždy až před připojením ke hře.

44 MŮJ VOJÁK 44 BATTLEPACKY Během celé multiplayerové kariéry budete získávat balíčky s výstrojí, tzv. battlepacky, obsahující vždy náhodnou kombinaci maskovacích vzorů, psích známek, nožů, zkušenostních bonusů a dalších užitečných předmětů. Tyto položky rozšiřují možnosti vlastních úprav a umožňují vám vtisknout své hře ještě osobitější styl. Battlepacky získáváte odměnou za herní postup nebo povýšení. Podle hodnoty se dělí na čtyři kategorie: Zbraňové Bronzové Stříbrné Zlaté

45 MŮJ VOJÁK 45 VLASTNÍ ÚPRAVY Postupem na vyšší a vyšší úrovně se profilujete podle zvoleného způsobu hry. Každý získaný bod se počítá do vašeho celkového skóre, ale zároveň platí, že konkrétní bodovaná aktivita prohlubuje vaši specializaci v dané oblasti. Pokud například pravidelně používáte jen určitý typ vozidla, budete postupně odemykat zbraně a příslušenství právě pro tento typ. Pokud při hře preferujete určitou třídu, získáte časem přístup k odemykatelným položkám specifickým jen pro ni. Důslednost ve zvoleném stylu hry vám tak přináší širší škálu vlastních úprav.

46 REŽIM DIVÁKA 46 Režim diváka umožňuje nahrávat a zaznamenávat všechny herní okamžiky. Chcete-li tuto funkci využít, připojte se k serveru prostřednictvím Battlelogu jako Divák. Pohled měníte pohybem myši v kombinaci s klávesami W/A/S/D. Stisknutím klávesy C můžete měnit nastavení. Je například možné odstranit text nápovědy, prvky průhledového displeje (klávesa V), hráčskou kartu (zobrazuje se jen v pohledu třetí osoby) a panely družstev. Stisknutím Tab a kliknutím na jiného hráče se okamžitě přenesete do režimu zobrazení z jeho pohledu.

47 VÝCVIKOVÝ PROSTOR VÝCVIK 47 Výcvikový prostor nabízí možnost otestovat si střelecké a řidičské dovednosti. Můžete se zde seznámit s ovládáním zbraní a modifikací, které jste dosud odemkli, a také všech typů bojových prostředků, se kterými se v multiplayeru setkáte. Je to ideální prostor k vyzkoušení různých kombinací výstroje a vybavení, stejně jako nastavení citlivosti a různých variant ovládání postavy i vozidel.

48 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE NĚCO NAVÍC 48 Obchod dostupný přímo ze hry obsahuje širokou paletu možností. Nabízí informace o dostupném nebo chystaném herním obsahu pro Battlefield 4, možnost nákupů dodatečného obsahu ke stažení nebo odemčení konkrétního obsahu pomocí speciálních kódů.

49 BATTLELOG BATTLELOG.COM 49 Battlelog rozšiřuje váš herní zážitek a umožňuje vám mít neustále na očích své statistiky a porovnávat své úspěchy s miliony hráčů Battlefieldu po celém světě. Je k dispozici přímo ve hře, na webu nebo prostřednictvím tabletové a smartphonové aplikace. Z Battlelogu můžete kdykoliv zjistit podrobnosti o právě odehraných kolech, statistikách, odemykatelných položkách, oceněních, úkolech a další užitečné informace. Utkejte se v misích se spoluhráči o titul nejlepšího řidiče tanku, nebo na regionálních žebříčcích soupeřte s nejlepšími hráči ve svém městě nebo v celé zemi. Na obrazovce PŘEHLED SERVERŮ můžete snadno najít server, který vám bude herně vyhovovat, a upravit si před vstupem do hry výstroj.

50 BATTLELOG BATTLELOG JAKO APLIKACE PRO MOBILY & TABLETY 50 Tato aplikace je zdarma k dispozici na platformách iphone a ipad, telefonech se systémem Android a tabletech se systémem Android verze 4.0 nebo vyšší. Můžete si ji stáhnout zdarma z příslušného obchodu v závislosti na konkrétním zařízení. Po spuštění aplikace se přihlaste pomocí ové adresy svého účtu Origin nebo pomocí QR kódu z Battlelogu ve hře. Aplikace nabízí většinu funkcí, jež jsou běžně k dispozici na stránce battlelog.com, navíc s výhodou okamžité dostupnosti odkudkoliv. Battlelog je možné využít i jako pomocnou aplikaci při samotném hraní. S funkcí druhé obrazovky, tzv. BattleScreen, můžete na vedlejším zařízení sledovat minimapu z aktuální hry v režimu celé obrazovky (k dispozici jen na PC a tabletech) nebo si upravovat výstroj a aktualizovat ji přímo ve hře. Snadno také můžete vyhledávat nové servery či spoluhráče nebo třeba ve hře okamžitě přejít na nový server.

51 BATTLELOG VE HŘE 51 Stisknutím klávesy Backspace je možné Battlelog kdykoliv vyvolat přímo ve hře. Máte tak vždy po ruce přehled o svých statistikách, o statistikách spoluhráčů, o postupu odemykání doporučených nebo sledovaných položek, dále můžete vytvářet mise, sledovat své postavení v regionálních žebříčcích a mnoho dalšího. Více o všem, co se týká hry Battlefield 4, naleznete na stránce battlelog.com.

52 ÚČET ORIGIN ORIGIN 52 Ať už doma nebo na cestách, Origin je vaší branou do herního světa. Prostřednictvím účtu Origin se přihlašujete do her, aplikací a na webové stránky společnosti EA. Jestliže ještě účet Origin nemáte, budete si ho moci v Battlefieldu 4 založit zdarma.

53 PODPORA RYCHLÁ NÁPOVĚDA 53 Problém Ztratili jste spojení s EA Online. Byli jste vyloučeni ze hry, protože vyžaduje prémiový přístup. Na tomto serveru se používá obsah, který nemáte nainstalovaný. Ověřte si, zda je v obchodě k dispozici dodatečný obsah, a v případě potřeby ho nainstalujte. Vysvětlení Dochází k problémům s připojením k serverům EA. Ujistěte se prosím, že jste připojeni k internetu a že používáte platný účet Origin (EA). Pokud se problém nepodaří vyřešit, obraťte se prosím na tým zákaznické podpory společnosti EA, help.ea.com/cz. Přístup k některému obsahu hry Battlefield 4 je podmíněn členstvím v programu Premium. Tuto službu si lze předplatit v obchodě přístupném ze hry. Pokud službu Premium už vlastníte, ujistěte se prosím, že je vaše hra aktualizovaná, případně se obraťte na tým zákaznické podpory společnosti EA, help.ea.com/cz. Prostřednictvím aktualizací hry se hráčům zpřístupňuje nový obsah. Pokud si nový obsah nezakoupíte, nebudete se moci připojit k serverům, které ho používají. Pokud tento obsah již vlastníte, ujistěte se prosím, že je vaše hra aktualizovaná, případně se obraťte na tým zákaznické podpory společnosti EA, help.ea.com/cz.

OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 5 MULTIPLAYER 12 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 44 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 45 BATTLELOG 46 ÚČET ORIGIN 49

OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 5 MULTIPLAYER 12 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 44 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 45 BATTLELOG 46 ÚČET ORIGIN 49 OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 5 MULTIPLAYER 12 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 44 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 45 BATTLELOG 46 ÚČET ORIGIN 49 PODPORA 50 O HŘE BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 je akční hit

Více

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15 TM OBSAH ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15 OBCHOD BATTLEFIELD 3 18 BATTLELOG 19 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ

Více

OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 5 MULTIPLAYER 13 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 50 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 51 BATTLELOG 52 ÚČET ORIGIN 55

OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 5 MULTIPLAYER 13 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 50 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 51 BATTLELOG 52 ÚČET ORIGIN 55 OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 5 MULTIPLAYER 13 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 50 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 51 BATTLELOG 52 ÚČET ORIGIN 55 PODPORA 56 O HŘE BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 je akční hit

Více

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 6 KAMPAŇ 7 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 9 MULTIPLAYER 10 KOOPERAČNÍ REŽIM 12 MŮJ VOJÁK 14

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 6 KAMPAŇ 7 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 9 MULTIPLAYER 10 KOOPERAČNÍ REŽIM 12 MŮJ VOJÁK 14 TM OBSAH ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 6 KAMPAŇ 7 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 9 MULTIPLAYER 10 KOOPERAČNÍ REŽIM 12 MŮJ VOJÁK 14 OBCHOD BATTLEFIELD 3 17 BATTLELOG 18 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ

Více

Co je Titanfall? Instalace hry Poznámka: Systémové požadavky naleznete na stránkách http://www.ea.com/cz

Co je Titanfall? Instalace hry Poznámka: Systémové požadavky naleznete na stránkách http://www.ea.com/cz TM Obsah Co je Titanfall?...2 Ovládání...3 Hlavní nabídka...7 Vybírání hry...7 Co je Titanfall? Společnost IMC po mnoho let nechává z Pohraničí přesídlovat jeho obyvatele, aby mohla rozšiřovat své aktivity

Více

Vítejte ve hře Planet Territory

Vítejte ve hře Planet Territory noctrl 2014 Vítejte ve hře Planet Territory Hra vznikla v rámci projektu přírodních věd a právě proto je zaměřena na rozvoj znalostí v oblasti biologie, chemie, fyziky a environmentální výchovy. Tyto znalosti

Více

JAK AKTUALIZOVAT APLIKACI E-PAY BY EDENRED

JAK AKTUALIZOVAT APLIKACI E-PAY BY EDENRED JAK AKTUALIZOVAT APLIKACI E-PAY BY EDENRED Postup aktualizace E-Pay by Edenred závisí na tom, zda máte zařízení, na kterém již byla aplikace předinstalována (pokračujete v návodu na kapitolu 2) nebo zda

Více

Connection Manager - Uživatelská příručka

Connection Manager - Uživatelská příručka Connection Manager - Uživatelská příručka 1.0. vydání 2 Obsah Aplikace Správce připojení 3 Začínáme 3 Spuštění Správce připojení 3 Zobrazení stavu aktuálního připojení 3 Připojení k internetu 3 Připojení

Více

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (Android)

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (Android) IRISPen Air 7 Stručná uživatelská příručka (Android) Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen Air TM 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením práce s tímto skenerem

Více

Průvodce aktualizací systému Windows 8.1 krok za krokem

Průvodce aktualizací systému Windows 8.1 krok za krokem Průvodce aktualizací systému Windows 8.1 krok za krokem Instalace a aktualizace systému Windows 8.1 Aktualizujte prostředí BIOS, aplikace, ovladače a spusťte službu Windows Update Vyberte typ instalace

Více

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce)

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce) Tato alternativní pravidla jsou určena hráčům, kteří již mají s hrou World of Tanks: Rush určité zkušenosti a chtěli by svůj zážitek ze hry prohloubit, a také obecně zkušeným hráčům moderních společenských

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

1.1 Aplikace a jejich instalace (ios/android)

1.1 Aplikace a jejich instalace (ios/android) 1.1 Aplikace a jejich instalace (ios/android) Zařízení s operačním systémem ios (ipad): 1. Stažení aplikačního softwaru Přes ipad se připojte k itunes Store a spusťte Pafers. Přečtěte si instrukce a stáhněte

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Aktualizace software tabletů GoClever TAB A73 / A101 / A103 (pomocí aplikace LiveSuit 1.05)

Aktualizace software tabletů GoClever TAB A73 / A101 / A103 (pomocí aplikace LiveSuit 1.05) Aktualizace software tabletů GoClever TAB A73 / A101 / A103 (pomocí aplikace LiveSuit 1.05) Než začnete aktualizovat, ujistěte se, že je zařízení úplně nabité. Nezapomeňte zálohovat před započetím aktualizace

Více

BEYOND: Two Souls BEYOND Touch Aplikace

BEYOND: Two Souls BEYOND Touch Aplikace BEYOND: Two Souls BEYOND Touch Aplikace APLIKACE BEYOND Touch Chcete-li si hru BEYOND: Two Souls vychutnat tím nejlepším možným způsobem, doporučujeme vám hrát ji s pomocí bezdrátového ovladače DUALSHOCK

Více

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (ios)

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (ios) IRISPen Air 7 Stručná uživatelská příručka (ios) Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Air 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením práce s tímto skenerem a

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ

MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ MetaTrader Mobile Uživatelský manuál Operační systém Andorid HIGHSKY.CZ 1 OBSAH Instalace 3 Přihlášení 4 Trh 5 Symboly 4 Graf 6 Vlastnosti grafu 7 Nový pokyn okamžitá realizace 7 Nový pokyn čekající 8

Více

FRAGMASTER ORIGINS. Vítejte u základní návrhové verze hry Fragmaster Origins, která dodává jednoduchá pravidla pro Deathmatch sci-fi arény.

FRAGMASTER ORIGINS. Vítejte u základní návrhové verze hry Fragmaster Origins, která dodává jednoduchá pravidla pro Deathmatch sci-fi arény. FRAGMASTER ORIGINS Vítejte u základní návrhové verze hry Fragmaster Origins, která dodává jednoduchá pravidla pro Deathmatch sci-fi arény. Hra je volně inspirovaná Fraghammerem, českým fan-módem pro Warhammer

Více

Příručka aplikace Granatier. Mathias Kraus

Příručka aplikace Granatier. Mathias Kraus Mathias Kraus Překlad: Lukáš Vlček 2 Obsah 1 Úvod 5 2 Jak hrát 6 3 Herní pravidla, strategie a tipy 7 3.1 Předměty........................................... 7 3.1.1 Aréna.........................................

Více

Nastavení MDA Compact V

Nastavení MDA Compact V Nastavení MDA Compact V Telefon s integrovaným kapesním počítačem T-Mobile MDA Compact V, zakoupený v prodejní síti společnosti T- Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile

Více

Postup instalace síťové verze Mount Blue

Postup instalace síťové verze Mount Blue Postup instalace síťové verze Mount Blue Instalace na serveru 1. Stáhněte si instalační balíček pro server ze stránek Mount Blue na adrese: http://www.mountblue.cz/download/mountblue-server-setup.exe 2.

Více

Stažení programu. JBB on-line na počítači. On-line knihovna. výukových souborů. pro mobily, tablety a internet nyní zdarma. Registrace/přihlášení

Stažení programu. JBB on-line na počítači. On-line knihovna. výukových souborů. pro mobily, tablety a internet nyní zdarma. Registrace/přihlášení Stažení programu Program Jazyky bez bariér pro smartphone, iphone, tablety s operačním systémem Android a ipad si můžete zdarma stáhnout www.jazyky-bez-barier.cz/download pro mobily, tablety a internet

Více

2015 GEOVAP, spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena.

2015 GEOVAP, spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena. 2015 GEOVAP, spol. s r. o. Všechna práva vyhrazena. GEOVAP, spol. s r. o. Čechovo nábřeží 1790 530 03 Pardubice Česká republika +420 466 024 618 http://www.geovap.cz V dokumentu použité názvy programových

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Mac OS X NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Mac OS X NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Mac OS X NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Podporovaná zařízení 04 Požadavky na HW a SW 05 Instalace SW a nastavení přístupu 05 Hlavní okno 06 SMS 06 Nastavení 07 Přidání

Více

Individuální nastavení počítače

Individuální nastavení počítače Individuální nastavení počítače Je pro vás systém Windows 7 nový? I když má tento systém mnoho společného s verzí systému Windows, kterou jste používali dříve, můžete potřebovat pomoc, než se v něm zorientujete.

Více

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY STAkis-W STAkis-S Již dnes k dispozici všem zákazníkům společnosti Stahlgruber bez výjimky! www.stahlgruber.cz STAkis-W OBJEDNÁVACÍ SYSTÉM BEZ NUTNOSTI INSTALACE Jako výchozí

Více

Soubory s reklamami musí mít stejný název jako ta výše uvedené. Stávající soubory reklam budou přepsány.

Soubory s reklamami musí mít stejný název jako ta výše uvedené. Stávající soubory reklam budou přepsány. Příloha 5 Výroba a zadávání reklamních obrázků Program umožňuje zobrazovat až 10 reklamních obrázků na monitorech. Obrázky musí splňovat následující parametry: velikost 640 x 480 pixelů formát BMP s 16

Více

INSTALACE. MANUÁL PRO MOBILNÍ APLIKACI iconsole+

INSTALACE. MANUÁL PRO MOBILNÍ APLIKACI iconsole+ MANUÁL PRO MOBILNÍ APLIKACI iconsole+ PODPOROVANÁ ZAŘÍZENÍ Operační systém ios: ipod touch (5. generace) ipod touch (4. generace) ipod touch (3. generace) iphone 5 iphone 4S iphone 4 iphone 3GS iphone

Více

2. krok Druhý krok slouží pro nastavení typu založení klasifikačních záznamů. K dispozici jsou následují volby:

2. krok Druhý krok slouží pro nastavení typu založení klasifikačních záznamů. K dispozici jsou následují volby: Klasifikace žáků Aktualizace modulu Klasifikace žáků verze 7.4.3 přináší nové funkce pro založení klasifikačních záznamů a pro zadání volitelných, nepovinných předmětů a zájmových útvarů. Založení klasifikačních

Více

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP

Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Technologické postupy práce s aktovkou IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Technologické postupy práce

Více

Nápověda pro systém ehelpdesk.eu

Nápověda pro systém ehelpdesk.eu www.ehelpdesk.eu Nápověda pro systém ehelpdesk.eu Obsah 1. Základní informace o ehelpdesk.eu... 2 1.1 Rychlé použití aplikace ehelpdesk.eu... 2 1.2 Příklady nasazení... 2 2. Příručka pro uživatele ehelpdesk.eu...

Více

NOVÁ ŘÍDICÍ JEDNOTKA PRO xcomfort RF SMART MANAGER. 2012 Eaton Corporation. All rights reserved.

NOVÁ ŘÍDICÍ JEDNOTKA PRO xcomfort RF SMART MANAGER. 2012 Eaton Corporation. All rights reserved. NOVÁ ŘÍDICÍ JEDNOTKA PRO xcomfort RF SMART MANAGER xcomfort možnosti použití ovládání chytrým telefonem nebo z tabletu Osvětlení Eaton Vzdálené ovládání a dohled Žaluzie & rolety RF xcomfort Bezpečnostní

Více

Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2

Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2 Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2 Sada Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 obsahuje aplikace Fiery pro provádění úloh souvisejících se serverem

Více

Nastavení a ovládání aplikace ifoxtrot

Nastavení a ovládání aplikace ifoxtrot Nastavení a ovládání aplikace ifoxtrot A - obrazovka po spuštění a/nebo při neaktivním připojení Úvodní obrazovka s nakonfigurovaným a vybraným připojením s názvem Chata. Při prvním spuštění je v seznamu

Více

Pro uživatele nástroje RICOH Smart Device Connector: Konfigurace zařízení

Pro uživatele nástroje RICOH Smart Device Connector: Konfigurace zařízení Pro uživatele nástroje RICOH Smart Device Connector: Konfigurace zařízení OBSAH 1. Pro všechny uživatele Úvod... 3 Jak číst tuto příručku... 3 Ochranné známky...4 Co je to RICOH Smart Device Connector?...

Více

plussystem Příručka k instalaci systému

plussystem Příručka k instalaci systému plussystem Příručka k instalaci systému Tato příručka je určena zejména prodejcům systému a případně koncovým uživatelům. Poskytuje návod, jak provést potřebná nastavení komponent. ITFutuRe s.r.o. 26.2.2015

Více

Zápis o utkání z pohledu rozhodčího - krok za krokem

Zápis o utkání z pohledu rozhodčího - krok za krokem Zápis o utkání z pohledu rozhodčího - krok za krokem Důležité informace: 1) Rozhodčí a delegáty registruje do IS FAČR komise rozhodčích řídícího orgánu soutěže na základě zařazení na listinu rozhodčích/delegátů

Více

Nejsnazší cesta k půjčení firemního vozu

Nejsnazší cesta k půjčení firemního vozu Novinky Aplikace O 2 Car Control dostala nový, vylepšený design Nejsnazší cesta k půjčení firemního vozu Návody Co je Dispečerské okno? Kde Dispečerské okno najdete? Nová funkce Autopůjčovna Novinky Autopůjčovna

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

Použití Office 365 na iphonu nebo ipadu

Použití Office 365 na iphonu nebo ipadu Použití Office 365 na iphonu nebo ipadu Úvodní příručka Kontrola e-mailů iphone nebo ipad si můžete nastavit tak, aby odesílal a přijímal poštu z vašeho účtu Office 365. Kontrola kalendáře z libovolného

Více

Nový způsob práce s průběžnou klasifikací lze nastavit pouze tehdy, je-li průběžná klasifikace v evidenčním pololetí a školním roce prázdná.

Nový způsob práce s průběžnou klasifikací lze nastavit pouze tehdy, je-li průběžná klasifikace v evidenčním pololetí a školním roce prázdná. Průběžná klasifikace Nová verze modulu Klasifikace žáků přináší novinky především v práci s průběžnou klasifikací. Pro zadání průběžné klasifikace ve třídě doposud existovaly 3 funkce Průběžná klasifikace,

Více

Redakční systém Joomla. Prokop Zelený

Redakční systém Joomla. Prokop Zelený Redakční systém Joomla Prokop Zelený 1 Co jsou to red. systémy? Redakční systémy (anglicky Content Management System - CMS) jsou webové aplikace používané pro snadnou správu obsahu stránek. Hlavním cílem

Více

xmobile Operační systém Andorid Uživatelský manuál X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/12

xmobile Operační systém Andorid Uživatelský manuál X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/12 xmobile Operační systém Andorid Uživatelský manuál 1/12 Návod xmobile OS Android Přihlášení... 3 Trh... 3 Symboly... 4 Graf... 5 Vlastnosti grafu... 6 Obchod... 6 Nový pokyn okamžitá realizace... 7 Nový

Více

Děkujeme za zakoupení zařízení Mobile WiFi. Zařízení Mobile WiFi vám umožní vysokorychlostní bezdrátové síťové připojení.

Děkujeme za zakoupení zařízení Mobile WiFi. Zařízení Mobile WiFi vám umožní vysokorychlostní bezdrátové síťové připojení. Stručný návod Děkujeme za zakoupení zařízení Mobile WiFi. Zařízení Mobile WiFi vám umožní vysokorychlostní bezdrátové síťové připojení. Tento dokument slouží k tomu, abyste zařízení Mobile WiFi pochopili

Více

2011 Všechna práva vyhrazena. Stručné pokyny k zařízení Acer ICONIA TAB Model: A500/A501 Původní vydání: 4/2011. Acer ICONIA TAB.

2011 Všechna práva vyhrazena. Stručné pokyny k zařízení Acer ICONIA TAB Model: A500/A501 Původní vydání: 4/2011. Acer ICONIA TAB. 2011 Všechna práva vyhrazena Stručné pokyny k zařízení Acer ICONIA TAB Model: A500/A501 Původní vydání: 4/2011 Acer ICONIA TAB Číslo modelu: Sériové číslo: Datum zakoupení: Místo zakoupení: Informace o

Více

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY AUTOCORA ONLINE AUTOCORA E-SHOP AUTOCORA APP Již dnes k dispozici všem zákazníkům společnosti Autocora bez výjimky! www.autocora.cz AUTOCORA ONLINE www.autocora.cz/online

Více

Návod na provedení upgrade IS Harmonik

Návod na provedení upgrade IS Harmonik Návod na provedení upgrade IS Harmonik Ing. Martin Klinger 4.6.2015 Co je to upgrade IS Harmonik? Upgrade systému představuje soubor technických nebo legislativních změn v ekonomickém softwaru Harmonik,

Více

Pracovní prostředí Word 2003 versus Word 2010

Pracovní prostředí Word 2003 versus Word 2010 Zdokonalování gramotnosti v oblasti ICT Pracovní prostředí Word 2003 versus Word 2010 Inovace a modernizace studijních oborů FSpS Vránová Hana 11.7.2012 OBSAH Srovnání pracovního prostředí Word 2003 a

Více

Seznamte se se zařízením Mobile WiFi

Seznamte se se zařízením Mobile WiFi Začínáme Děkujeme za zakoupení zařízení Mobile WiFi. Zařízení Mobile WiFi vám umožní vysokorychlostní bezdrátové síťové připojení. Tento dokument slouží k tomu, abyste zařízení Mobile WiFi pochopili a

Více

Manuál k ovládání aplikace INFOwin.

Manuál k ovládání aplikace INFOwin. Manuál k ovládání aplikace INFOwin. Základní práce s formuláři je ve všech modulech totožná. Vybereme tedy například formulář Pokladní kniha korunová na kterém si funkce ukážeme. Po zápisech se lze pohybovat

Více

Užívání funkcí Interaktivní televize prostřednictvím Motorola VIP1003

Užívání funkcí Interaktivní televize prostřednictvím Motorola VIP1003 Užívání funkcí Interaktivní televize prostřednictvím Motorola VIP1003 Volba televizního kanálu Po zapnutí se set-top-box automaticky nastaví do režimu přehrávání televize, odkud je možné provést změnu

Více

Podrobný návod na instalaci programu HiddenSMS

Podrobný návod na instalaci programu HiddenSMS Podrobný návod na instalaci programu HiddenSMS Poslední aktualizace: 9. 6. 2009 Samotná instalace programu HiddenSMS se skládá ze dvou kroků: I. PŘIPOJENÍ TELEFONU S POČÍTAČEM - podrobný popis najdete

Více

Mobilní aplikace Novell Filr Stručný úvod

Mobilní aplikace Novell Filr Stručný úvod Mobilní aplikace Novell Filr Stručný úvod Únor 2016 Podporovaná mobilní zařízení Aplikace Novell Filr je podporována v následujících mobilních zařízeních: Telefony a tablety se systémem ios 8 novějším

Více

VOZIDLA. Uživatelská příručka SeeMe - Ecofleet. Provozovatel GPS služeb: pobočka ZNOJMO pobočka JIHLAVA pobočka DOMAŽLICE pobočka PRAHA Identifikace

VOZIDLA. Uživatelská příručka SeeMe - Ecofleet. Provozovatel GPS služeb: pobočka ZNOJMO pobočka JIHLAVA pobočka DOMAŽLICE pobočka PRAHA Identifikace alarmy do vozidel, sledování úbytku paliva a další služby VOZIDLA Uživatelská příručka SeeMe - Ecofleet Identifikace IČO:28550650 Rejstříkový soud: Praha, Oddíl C vložka 149630 Systémové požadavky... 3

Více

ESLC Testový program Pokyny pro studenty (CZ)

ESLC Testový program Pokyny pro studenty (CZ) ESLC Testový program Pokyny pro studenty (CZ) Obsah 1 ÚVOD 3 2 VYPRACOVÁNÍ TESTŮ 3 2.1 Přihlášení 3 2.2 Zkouška zvuku pro Poslechový test 5 2.3 Vypracování testu 5 3 Informace k testovým úkolům 7 3.1 Poslechové

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

Příručka Univerzálního tiskového ovladače

Příručka Univerzálního tiskového ovladače Příručka Univerzálního tiskového ovladače Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Verze B CZE 1 Souhrn 1 Brother

Více

CERTIFIKOVANÉ TESTOVÁNÍ (CT) Výběrové šetření výsledků žáků 2014

CERTIFIKOVANÉ TESTOVÁNÍ (CT) Výběrové šetření výsledků žáků 2014 (CT) Výběrové šetření výsledků žáků 2014 Průběh - uživatelská příručka Verze 1 Obsah 1 ÚVOD... 3 1.1 Kde hledat další informace... 3 1.2 Posloupnost kroků... 3 2 KROK 1 STAŽENÍ HESEL K TESTŮM... 4 2.1

Více

Poznámky. I. Přidáná nová národnost Peršané. Národ dostane jako bonus:

Poznámky. I. Přidáná nová národnost Peršané. Národ dostane jako bonus: Poznámky I. Přidáná nová národnost Peršané - +10% těžba železa - 10% levnější lukostřelci; - o 10% rychlejší trénink Obléhacích strojů - o 20% více pochodů; - o 20% více poškození oproti Zdi; - Speciální

Více

Nastavení telefonu HTC One S

Nastavení telefonu HTC One S Nastavení telefonu HTC One S Telefon HTC One S, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je potřeba

Více

Nastavení telefonu Sony Ericsson XPERIA X8

Nastavení telefonu Sony Ericsson XPERIA X8 Nastavení telefonu Sony Ericsson XPERIA X8 Telefon Sony Ericsson XPERIA X8, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny.

Více

CGMesky. Rozšiřující služba

CGMesky. Rozšiřující služba CGMesky Rozšiřující služba Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 15.7.2015 CGMesky Služba CGMesky umožňuje odesílat textové SMS zprávy přímo z prostředí Vašeho programu. Rychle a efektivně můžete informovat

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Dell Display Manager

Uživatelská příručka k aplikaci Dell Display Manager Uživatelská příručka k aplikaci Dell Display Manager Přehled Použití okna pro rychlé nastavení Nastavení základních funkcí zobrazení Přiřazení přednastavených režimů k aplikacím Použití funkcí na úsporu

Více

GPS lokátor s online sledováním Návod k obsluze

GPS lokátor s online sledováním Návod k obsluze GPS lokátor s online sledováním Návod k obsluze www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Specifikace Sledovací zařízení PROFI disponuje umožňuje online sledování pohybu vozu, i jeho historii až 3 měsíce

Více

Nastavení telefonu Samsung S5610

Nastavení telefonu Samsung S5610 Nastavení telefonu Samsung S5610 Telefon Samsung S5610, zakoupený v prodejní síti společnosti T-Mobile Czech Republic a.s., má potřebné parametry pro použití T-Mobile služeb již přednastaveny. Pokud je

Více

PROFI TDi s.r.o. 696 37, Želetice 40 www.profi-tdi.cz info@profi-tdi.cz. Návod k používání systému OTDI.CZ

PROFI TDi s.r.o. 696 37, Želetice 40 www.profi-tdi.cz info@profi-tdi.cz. Návod k používání systému OTDI.CZ Návod k používání systému OTDI.CZ Vážený kliente. Děkujeme za projevený zájem o náš on-line systém evidence kontrol, určený speciálně pro účely dozorů staveb. Systém OTDI.CZ nabízí svým uživatelům zejména:

Více

Nápověda k systému CCS Carnet Mini

Nápověda k systému CCS Carnet Mini Nápověda k systému CCS Carnet Mini Manuál k aplikaci pro evidenci knihy jízd Vážený zákazníku, vítejte v našem nejnovějším systému pro evidenci knihy jízd - CCS Carnet Mini. V následujících kapitolách

Více

Grid Player pro ios verzi 1.1

Grid Player pro ios verzi 1.1 Grid Player pro ios verzi 1.1 Sensory Software International Ltd 2011 O programu Grid Player Grid Player je aplikace pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) určená lidem, kteří nemohou mluvit

Více

xmobile Mobilní telefony iphone Uživatelský manuál X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/14

xmobile Mobilní telefony iphone Uživatelský manuál X-Trade Brokers DM S.A., organizační složka 1/14 xmobile Mobilní telefony iphone Uživatelský manuál 1/14 Návod xmobile iphone Přihlášení... 3 Trh... 4 Seznam symbolů... 5 Graf... 6 Vlastnosti grafu... 7 Obchod... 8 Nový pokyn - okamžitý... 9 Nový pokyn

Více

Úvodní příručka. Správa souborů Kliknutím na kartu Soubor můžete otevřít, uložit, vytisknout a spravovat své soubory Wordu.

Úvodní příručka. Správa souborů Kliknutím na kartu Soubor můžete otevřít, uložit, vytisknout a spravovat své soubory Wordu. Úvodní příručka Microsoft Word 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Příkazy tady umístěné

Více

Instalace programu ProVIS

Instalace programu ProVIS Instalace programu ProVIS Tento program umožňuje instalovat program ProVIS. Umožňuje vybrat, kam se bude instalovat, a jednotlivé součásti instalace. Instalace probíhá v několika krocích. Každý krok má

Více

1 Úvod. 2 Registrace a přihlášení. Registrace). Zobrazí se stránka, kde budete mít na výběr ze dvou možností. Můžete vytvořit nové či.

1 Úvod. 2 Registrace a přihlášení. Registrace). Zobrazí se stránka, kde budete mít na výběr ze dvou možností. Můžete vytvořit nové či. 1 Úvod Aplikace XPERA Projects, která je určena pro sběr a řešení požadavků, přináší nový rozměr a efektivity mobilního klienta. Aplikace Xpera Projects pro ios znamená mít řešené případy stále s sebou.

Více

aneb Mizerný nekromant

aneb Mizerný nekromant KOSTLIVEC aneb Mizerný nekromant Pravidla hry Úvod Kostlivec je desková/karetní hra, jejímž cílem je postavit ze souboru kostí a různých doplňků kostlivce, který bude schopen porazit kostlivce postaveného

Více

SeeMe MOBILE. Uživatelská příručka SeeMe Mobile. Provozovatel GPS služeb: pobočka ZNOJMO pobočka JIHLAVA pobočka DOMAŽLICE pobočka PRAHA Identifikace

SeeMe MOBILE. Uživatelská příručka SeeMe Mobile. Provozovatel GPS služeb: pobočka ZNOJMO pobočka JIHLAVA pobočka DOMAŽLICE pobočka PRAHA Identifikace alarmy do vozidel, sledování úbytku paliva a další služby SeeMe MOBILE Uživatelská příručka SeeMe Mobile Identifikace IČO:28550650 Rejstříkový soud: Praha, Oddíl C vložka 149630 SeeMe MOBILE... 3 Obsah

Více

[BAL-MLP] Multiplayer

[BAL-MLP] Multiplayer České vysoké učení technické v Praze Fakulta elektrotechnická Semestrální práce D2 předmětu A7B39PDA [BAL-MLP] Multiplayer Tomáš Kozák (další členové týmu: Tomáš Bruštík, Jaroslav Havelík) LS 2012/2013

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY

OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE PODÁNÍ NÁVRHU PROSTŘEDNICTVÍM ON-LINE PLATFORMY Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Q1: Jak podat Návrh prostřednictvím on-line platformy? Pro správné pochopení postupu

Více

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍ PENĚŽENKY MASTERCARD MOBILE 1 Podporované platformy Aplikace MC Mobile je podporovaná na zařízeních: iphone (iphone 3GS, iphone 4, iphone 4S, iphone 5) ipad (ipad, ipad 2, ipad 3rd generation) Android. Pozn.: minimální podporované

Více

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE PROGRAM SKYPE VERZE NÁVODU A PROGRAMU Verze 1 1.7.2008 Verze Skype 3.5.0.239 VYUŽITÍ PRO Telekonference pro více účastníků Videokonference pro 2 účastníky Instant Messaging (chat) Zasílání souborů V TOMTO

Více

Obsah čísla Úvodník 3 Novinka nová verze aplikace WD Mobile 4 Soutěž 14

Obsah čísla Úvodník 3 Novinka nová verze aplikace WD Mobile 4 Soutěž 14 9/2012 ZÁŘÍ VÍTEJTE Obsah čísla Úvodník 3 Novinka nová verze aplikace WD Mobile 4 Soutěž 14 Redakce Adresa redakce: HI Software Development s.r.o. Legionářská 10 779 00 Olomouc Redakční email: hisoftware@hisoftware.cz

Více

Mini PC ITV26. Návod k použití

Mini PC ITV26. Návod k použití Návod k použití Poslední revize: 13. 6. 2013 Obsah Spuštění... 3 Připojení napájení... 3 Připojení příslušenství... 3 Připojení televize... 3 Připojení myši... 4 Způsob použití... 4 Připojení k internetu...

Více

1. Stažení aplikace irunning do tabletu Aplikaci naleznete pod názvem [irunning+] na stránkách Google Play/iTune Store.

1. Stažení aplikace irunning do tabletu Aplikaci naleznete pod názvem [irunning+] na stránkách Google Play/iTune Store. APLIKACE IRUNNING+ 1. Stažení aplikace irunning do tabletu Aplikaci naleznete pod názvem [irunning+] na stránkách Google Play/iTune Store. 2. Propojení ovládacího panelu s tabletem 2.1 Operační systém

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Založení nového kontaktu Upravení

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Založení nového kontaktu Upravení 1 6. 7. 8. 9. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Založení nového kontaktu Upravení kontaktu - fotka Upravení kontaktu - změna

Více

Zpravodajské zabezpečení a průzkum

Zpravodajské zabezpečení a průzkum Zpravodajské zabezpečení a průzkum Způsoby získávání informací Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Inovace magisterského studijního programu Fakulty vojenského leadershipu

Více

Archive Player Divar Series. Návod k obsluze

Archive Player Divar Series. Návod k obsluze Archive Player Divar Series cs Návod k obsluze Archive Player Obsah cs 3 Obsah 1 Úvod 4 2 Použití 5 2.1 Spuštění programu 5 2.2 Popis hlavního okna 6 2.3 Tlačítko Otevřít 6 2.4 Pohledy kamery 6 2.5 Tlačítko

Více

Dynafleet online Balíček Mapa a sledování (aktuální a historické polohy)

Dynafleet online Balíček Mapa a sledování (aktuální a historické polohy) Dynafleet online Balíček Mapa a sledování (aktuální a historické polohy) Verze 2013.1.1 www.dynafleetonline.com strana 1 / 11 Obsah dokumentu (kliknutím myši na téma z obsahu vás dokument automaticky posune

Více

ČSOB Business Connector instalační příručka

ČSOB Business Connector instalační příručka ČSOB Business Connector instalační příručka Obsah 1 Úvod... 2 2 Získání komerčního serverového certifikátu... 2 2.1 Vytvoření žádosti o certifikát v počítači... 2 2.2 Instalace certifikátu na počítač...

Více

Nápověda pro systém moje.i-zakovska.cz

Nápověda pro systém moje.i-zakovska.cz www.i-zakovska.cz Nápověda pro systém moje.i-zakovska.cz Obsah 1. Základní informace o moje.i-zakovska.cz... 2 2. Příručka pro uživatele i-zakovska.cz... 3 2.1 Registrace do aplikace... 3 2.2 Základní

Více

Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110

Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110 Postup pro: A) uplatnění poukazu (kupónu) pro stažení aktuálních map Navigon B) bezplatný upgrade pro Navigon 8110 Uvedený postup je primárně je určen pro přístroj, pro který jste obdrželi v balení nebo

Více

Jak spustit program P-touch Editor

Jak spustit program P-touch Editor Jak spustit program P-touch Editor Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry tohoto produktu se mohou bez upozornění změnit. Společnost Brother si vyhrazuje právo

Více

Základní nastavení systému Windows 7

Základní nastavení systému Windows 7 Základní nastavení systému Windows 7 Ing. Miroslava Trusková 2012 1 Dobrý den, vítejte v lekci Systémová nastavení. Dnes si vysvětlíme, jak si přizpůsobit nastavení počítače tak, aby vyhovoval Vašim požadavkům.

Více

BRICSCAD V15. Licencování

BRICSCAD V15. Licencování BRICSCAD V15 Licencování Protea spol. s r.o. Makovského 1339/16 236 00 Praha 6 - Řepy tel.: 235 316 232, 235 316 237 fax: 235 316 038 e-mail: obchod@protea.cz web: www.protea.cz Copyright Protea spol.

Více

Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24

Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24 Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24 Verze: 2.13 (19. 8. 2015) Vlastník: CEN7350_03 Jméno souboru: P24_manual_certifikat_hw Obsah Návod na instalaci HW certifikátu aplikace PARTNER24...

Více

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt.

2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 2014 Electronics For Imaging. Informace obsažené v této publikaci jsou zahrnuty v Právním upozornění pro tento produkt. 23 června 2014 Obsah 3 Obsah...5 Přístup k programu...5 Poštovní schránky...5 Připojování

Více

strategická desková hra pro dva hráče

strategická desková hra pro dva hráče strategická desková hra pro dva hráče Hrací potřeby: Sada 10 hracích kamenů pro každého hráče: 2 Pěšáci, 2 Rytíři, 1 Věž, 1 Zvěd, 1 Generál, 1 Katapult, 1 Lučištník, 1 Král 1 kámen se symbolem vlajky 4

Více

Up & Down opce. Manuál. Obsah

Up & Down opce. Manuál. Obsah Up & Down opce Manuál Obsah 1 Přihlášení do platformy... 2 2 Rozhraní platformy... 4 2.1 Změna modulu z Forex na Opce... 4 2.2 Market Watch... 5 2.3 Up-Down Opce... 9 2.4 Okno Obchodního portfólia... 11

Více