OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 7 MULTIPLAYER 14 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 47 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 48 BATTLELOG 49 ÚČET ORIGIN 52

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 7 MULTIPLAYER 14 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 47 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 48 BATTLELOG 49 ÚČET ORIGIN 52"

Transkript

1

2 OBSAH O HŘE 3 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA 4 KAMPAŇ 7 MULTIPLAYER 14 VÝCVIKOVÝ PROSTOR 47 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE 48 BATTLELOG 49 ÚČET ORIGIN 52 PODPORA 53

3 O HŘE BATTLEFIELD 4 3 Battlefield 4 je akční hit definující hranice žánru a tvořený momenty, ve kterých se stírají rozdíly mezi hrou a válečnou slávou. Nesrovnatelná úroveň vizuální autenticity, kterou poskytuje výkonný engine Frostbite 3 od společnosti DICE, je základem strhujícího a intenzivního bojového zážitku.

4 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA PC 4 Pohyb Ovládání kamery Skrčit se Zůstat v přikrčení K zemi Vyskočit / přeskočit Battlelog Střelba Mířit W/A/S/D Myš C X Y Mezerník Backspace Levé tlačítko myši Pravé tlačítko myši

5 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA PC 5 Nabít zbraň Vzít předmět Do útoku (Kampaň), označení (Multiplayer) Taktické hledí (Kampaň), příkazová růžice (Multiplayer) R R (podržet) Q Q (podržet) Zbraňové pozice 1/2/3/4/5 Hodit granát Použít nůž Interakce Režim palby G F E V

6 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ VOJÁKA PC 6 Svítilna (je-li k dispozici) Chat všech hráčů Chat v rámci týmu Chat v rámci družstva Tabulka Herní nabídka Pozice vozidel T J K L Tab Esc F1-F6 POZNÁMKA: Kompletní přehled ovládání a možnost výběru preferované konfigurace ovládání naleznete v nabídce MOŽNOSTI v hlavním menu.

7 KAMPAŇ HERNÍ OBRAZOVKA Panel Battlelogu Útok na cíl 7 Ukazatel bdělosti Text úkolu Směr cíle/cílového objektu Mapa Tlačítka inventáře Status útočného manévru Munice (v zásobníku/celkem) Režim palby Zdraví Granáty

8 KAMPAŇ PŘÍBĚH 8 V celé Číně to doslova vře. V Šanghaji lidé vyšli do ulic poté, co je pobouřila zpráva o vraždě Jin Jiého. Tento reformní kandidát na prezidenta a miláček lidu tlačil vládu k prosazování transparentnosti, spravedlnosti a svobody slova. Admirál Chang, pod jehož velení spadá největší část čínských ozbrojených sil, z vraždy obviňuje Spojené státy. Aby se síly v oblasti vyrovnaly, zakotví poblíž Šanghaje americká válečná loď USS Valkyrie. Družstvo Tombstone, složené z nejspolehlivějších mariňáků, jež má Valkyrie k dispozici, se následně vydává na pevninu na velmi choulostivou misi. Jejich úkolem je vyvést z hořícího města několik velmi důležitých osob.

9 KAMPAŇ OBTÍŽNOST 9 Lehká pokud jste v žánru stříleček z pohledu první osoby nováčkem, zvolte lehkou obtížnost. Nepřátelské zásahy působí menší poškození a nepřátelé jsou celkově slabší. Normální zvolte si tuto obtížnost, pokud již máte v žánru FPS něco málo za sebou. Nabídne přiměřeně náročné bojové situace a vyvážený herní zážitek. Těžká tato úroveň obtížnosti je určená ostříleným veteránům. Nepřátelské zásahy jsou účinnější a protivníci mají pohotovější reakce. MISE Po dokončení jakékoliv mise v rámci kampaně ji můžete odehrát znovu na jakoukoliv obtížnost.

10 KAMPAŇ HRANÍ HRY 10 TAKTICKÉ HLEDÍ Taktické hledí představuje účinný nástroj taktické hry. Automaticky označuje nepřátele nacházející se blízko středu obrazovky. Tito nepřátelé zůstanou označeni i po uzavření hledí. Hledí také zvýrazňuje důležité předměty nacházející se v okolí, jako například bedny se zbraněmi nebo výbušné sudy s palivem. ROZKAZ K ÚTOKU Svému družstvu můžete udělit rozkaz k soustředění palby na určený cíl. Tuto možnost využijete k eliminaci větší skupiny nepřátel, ale například i k odlákání jejich pozornosti, pokud připravujete plán k nečekanému útoku z boku nebo naopak k ústupu. JAK SE VYHNOUT ODHALENÍ Ukazatel bdělosti ukazuje pravděpodobnost, s jakou vás mohou nepřátelé náhodně identifikovat. Čím je ukazatel jasnější, tím je nebezpečí odhalení větší. Držte se mimo dohled nepřátel, pohybujte se pomalu a pokud možno v přikrčení, a riziko odhalení se tak výrazně sníží.

11 KAMPAŇ HRANÍ HRY 11 BODY A KARIÉRNÍ POSTUP Body získáváte za každého zabitého nepřítele. Bonusové body se dále udělují za úspěšnou eliminaci protivníka jedním z určených zvláštních způsobů: Zabití zblízka zabití protivníka za použití nože. Zásah do hlavy zabití protivníka zásahem do hlavy. Vícenásobné zabití (multi-kill) zabití dvou nebo více nepřátel jednou útočnou akcí, např. jedním granátem. Adrenalinové zabití zabití v situaci, kdy vaše vlastní zdraví klesne pod hodnotu 31 %. Série zabití (killstreak) zabití nepřítele do 3 vteřin od předchozího zabití. Určitý počet bodů se vám přičítá i za nepřátele zabité členem vašeho družstva. Své nejlepší skóre za každou úroveň můžete porovnat on-line s výsledky svých spoluhráčů. Každá úroveň obsahuje speciální úkol. Po odemčení těchto úkolů můžete v bednách se zbraněmi najít nové zbraně, které lze používat v celé kampani. Aktuální skóre a unikátní úkoly z dané úrovně najdete v každém okamžiku v nabídce pozastavené hry.

12 KAMPAŇ HRANÍ HRY 12 ÚKOLY Odemykáním a plněním úkolů získáváte zbraně k použití v celé kampani. Narazit můžete na úkoly tří obtížností: bronzové, stříbrné a zlaté. Každá z úrovní kampaně obsahuje tři unikátní zbraně, které lze následně používat v rámci celé kampaně. Všechny úkoly včetně podmínek k jejich odemčení a odměn se nachází v oddíle MŮJ VOJÁK v nabídce pozastavené hry.

13 KAMPAŇ HRANÍ HRY 13 BEDNY SE ZBRANĚMI Prostřednictvím beden se zbraněmi máte v kampani neustále přístup ke své rostoucí sbírce zbraní. Každá zbraň je od okamžiku odemčení dostupná z jakékoliv bedny se zbraněmi na jakékoliv úrovni. Nezapomínejte sbírat výzbroj nepřátel a hledat ukryté zbraně. Veškerá takto nalezená výzbroj je dostupná z beden. Svůj arzenál můžete dále rozšiřovat plněním speciálních úkolů přiřazených každé úrovni. Zbraň, kterou máte jednou v ruce, bude od toho okamžiku uložená v bedně se zbraněmi, odkud si ji můžete v případě potřeby kdykoliv vzít. Otevřením bedny si zároveň doplníte munici ve všech dosud získaných zbraních. ZÁSOBOVACÍ BEDNA Každá zásobovací bedna obsahuje výběr výbušnin k použití v kampani. Zásobovací bedna doplňuje munici všech dosud získaných zbraňových příslušenství.

14 HERNÍ OBRAZOVKA 14 Panel Battlelogu Základny Postup operačního vylepšení vojáka Mapa Tlačítka inventáře Munice (v zásobníku/celkem) Režim palby Zdraví Granáty

15 JAK SE PŘIPOJIT K HERNÍMU SERVERU 15 Do multiplayeru můžete vstoupit prostřednictvím tzv. RYCHLÉ HRY (zařazení do první dostupné hry s náhodným výběrem soupeřů), z PŘEHLEDU SERVERŮ na stránce battlelog.com (kde je možné vyhledat hru na základě konkrétního zadání) nebo připojením k již hrajícímu spoluhráči. Hry Battlefieldu 4 se odehrávají na serverech tří kategorií: Oficiální - oficiální servery používají pevná nastavení uzpůsobená především pro nové hráče. Příklad: hra režimu Defuse na oficiálním serveru musí mít limit nejvyššího povoleného počtu hráčů na hodnotě 10. Hodnocené - hodnocené servery mohou v porovnání s oficiálními servery některá nastavení do jisté míry modifikovat. Příklad: hra režimu Defuse si na hodnoceném serveru může nastavit limit nejvyššího povoleného počtu hráčů na hodnotu 6. Nehodnocené - nehodnocené servery se svým nastavením mohou od běžného způsobu hraní her zásadně lišit. Proto se jejich hry nezapočítávají do kariérního postupu vojáka. Příklad: hra režimu Defuse si na nehodnoceném serveru může nastavit limit nejvyššího povoleného počtu hráčů na hodnotu 16.

16 DRUŽSTVO 16 Po připojení k multiplayerové relaci vás hra automaticky zařadí do družstva. K vybranému družstvu se můžete připojit i ručně, případně je možné založit družstvo vlastní. Družstvo se skládá nejvýše z 5 hráčů. Každý z těchto hráčů funguje jako výsadkový bod pro všechny ostatní členy družstva - v tom případě mluvíme o výsadku u družstva. SOUKROMÉ DRUŽSTVO Družstvo lze uzamčením nastavit jako soukromé. Znamená to, že se k němu mohou připojit pouze spoluhráči a přátelé současných členů. VELITEL DRUŽSTVA Každé družstvo je vedeno velitelem. Velitel je označen hvězdičkou vedle jména hráče, jako jediný může ostatním členům družstva udílet rozkazy a jako jediný má možnost vyžádat si rozkazy nebo posily od velitele operace.

17 OPERAČNÍ VYLEPŠENÍ (FIELD UPGRADES) 17 Většina bodovaných akcí má i svou skupinovou variantu pro celá družstva. Skupinové varianty jsou bodované lépe než obyčejné akce. Pokud vás za ošetření spolubojovníka hra například odmění 10 body, potom za ošetření člena vlastního družstva získáte bodů 15. Skupinové bodované akce pomáhají odemykat tzv. operační vylepšení. Vylepšení můžete zvolit na obrazovce úprav výstroje. Každé vylepšení zahrnuje čtyři výhody, které se odemykají postupně v závislosti na úspěšnosti družstva při provádění skupinových bodovaných akcí. Pokud dojde k situaci, že jsou všichni členové družstva v jednom okamžiku mrtví, přijdete o dosažený postup od poslední odemčené výhody daného vylepšení. Snažte se udržet naživu, ať vás ostatní členové družstva mohou použít jako výsadkový bod.

18 PŘÍKAZOVÁ RŮŽICE 18 Příkazová růžice se skládá z přednastavených zpráv a sdělení, pomocí kterých můžete komunikovat se svými spolubojovníky. Každý vybraný rozkaz či sdělení váš voják ve hře vysloví nahlas, a některé příkazy ve formě žádostí se navíc zobrazí na minimapě v podobě ikon. Nabídka příkazů se liší v závislosti na tom, jestli hrajete v družstvu, jestli plníte funkci velitele družstva apod. Hráč, který není členem družstva, si např. nemůže vyžádat rozkazy. Hráč v družstvu může o rozkazy žádat svého velitele družstva a velitel družstva si může vyžádat rozkazy od velitele operace.

19 HERNÍ REŽIMY 19 Battlefield 4 nabízí sedm herních režimů: Domination Týmový Deathmatch (TDM) Obliteration Rush Conquest Deathmatch družstev (DMD) Defuse POZNÁMKA: Hráčům, kteří se s Battlefieldem nebo střílečkami teprve seznamují, doporučujeme zahrát si nejprve Domination nebo Týmový Deathmatch. Jakmile si osvojíte základní principy on-line hraní, můžete přejít ke komplexnějším herním režimům, mezi které počítáme např. Conquest nebo Defuse..

20 HERNÍ REŽIMY 20 DOMINATION Cíl donutit soupeřící tým vyčerpat všechny tikety. Jak cíle dosáhnout obsazováním vlajek (tak, že se nacházíte v jejich těsné blízkosti). Tým, kterému se podaří v blízkosti vlajky udržet největší počet hráčů, ji obsadí a získá pod svou kontrolu. Pokud se vám podaří obsadit a ovládat většinu vlajek, soupeřící tým začne ztrácet tikety. Čím více vlajek ovládáte, tím rychleji soupeř o tikety přichází. O tikety dále soupeře připravíte zabíjením členů jeho týmu. V tomto režimu se nepoužívá vojenská technika. Do hry můžete vstoupit náhodně nebo u člena družstva.

21 HERNÍ REŽIMY 21 TÝMOVÝ DEATHMATCH Cíl eliminovat soupeře. Jak cíle dosáhnout zabijte více hráčů, než kolik nepřátelé zabijí v rámci vašeho týmu. V režimu TDM se provádí pouze výsadek na náhodná místa.

22 HERNÍ REŽIMY 22 OBLITERATION Cíl zničit nepřátelské cíle pomocí bomby dřív, než se totéž podaří nepříteli. Jak ho dosáhnout zjistěte, kde se nachází bomba, seberte ji (za tím účelem stačí přes ni přejít) a doneste k nepřátelskému cíli. Bombu položíte jednoduše tak, že se postavíte vedle cíle a podržíte tlačítko pro interakci. Cíl s umístěnou bombou braňte před jejím zneškodněním do chvíle, než exploduje. Zabraňte soupeři, aby se totéž povedlo jemu. Pokud se nepříteli podaří u vašeho cíle položit bombu, zneškodněte ji co nejdříve! Nálož u cíle lze zneškodnit tak, že se postavíte těsně vedle něj a podržíte tlačítko pro interakci. Voják nesoucí bombu se může pohybovat jen omezenou rychlostí. Můžete si zvolit místo výsadku: je možné provést výsadek buď do předsunuté základny, nebo do domovské základny, kde máte přístup ke středním a těžkým obrněným vozidlům. Nezapomeňte, že výbuch bomby zabije každého v bezprostředním dosahu.

23 HERNÍ REŽIMY 23 RUSH Cíl v roli útočníka musíte zničit komunikační stanice M-COM dřív, než vyprší stanovený čas nebo než váš tým vyčerpá všechny tikety. Pokud hrajete za obránce, je vaším úkolem stanice M-COM bránit a donutit útočící tým vyčerpat všechny tikety. Jak cíle dosáhnout jako útočník se musíte dostat ke stanici M-COM a podržením tlačítka pro interakci k ní položit nálož. Zároveň eliminujte obránce, kteří se budou pokoušet nálože zneškodňovat. V roli obránce musíte zabránit tomu, aby útočníci k vašim stanicím položili nálože. Položenou nálož lze zneškodnit tak, že se postavíte těsně vedle ní a podržíte tlačítko pro interakci. Zároveň zabíjejte členy soupeřícího týmu, aby co nejdříve vyčerpal všechny tikety. Obránci mají na rozdíl od útočníků k dispozici neomezený počet tiketů. Mapy režimu Rush obsahují několik cílových sektorů a v každém z nich se nachází dvojice stanic M-COM. Jakmile dojde ke zničení obou stanic jednoho sektoru, základna obránců spolu s bitevním polem se posune dozadu, základna útočníků spolu s bitevním polem se posune vpřed a počet tiketů útočícího týmu se obnoví na výchozí hodnotu. Exploze stanice M-COM okolostojícím vojákům nezpůsobí žádné zranění.

24 HERNÍ REŽIMY 24 CONQUEST Cíl donutit soupeřící tým vyčerpat všechny tikety. Jak cíle dosáhnout obsazováním vlajek (tak, ž že se nacházíte v jejich těsné blízkosti). Tým, kterému se podaří v blízkosti vlajky udržet největší počet hráčů, ji obsadí a získá pod svou kontrolu. Pokud se vám podaří obsadit a ovládat většinu vlajek, soupeřící tým začne ztrácet tikety. Čím více vlajek ovládáte, tím rychleji soupeř o tikety přichází. O tikety dále soupeře připravíte zabíjením členů jeho týmu. Do hry můžete vstupovat u vlajek ovládaných vlastním týmem. U některých vlajek budou do hry nasazována vozidla. Oba týmy mají navíc domovskou základnu, která nemůže padnout do rukou soupeře. Na domovských základnách jsou do hry nasazována vozidla.

25 HERNÍ REŽIMY 25 DEATHMATCH DRUŽSTEV Cíl eliminovat soupeře. Jak cíle dosáhnout zabijte více hráčů, než kolik nepřátelé zabijí v rámci vašeho družstva. Pokud se stane, že jste posledním členem svého družstva, snažte se zůstat naživu co nejdéle. Vaši spolubojovníci vás mohou použít jako výsadkový bod. V režimu DMD proti sobě stojí čtyři družstva. V některých verzích DMD mohou být do hry nasazena bojová vozidla pěchoty (BVP).

26 HERNÍ REŽIMY 26 DEFUSE Cíl jako útočník musíte pomocí bomby odpálit jeden z nepřátelských cílů dřív, než váš tým vyčerpá všechny tikety, a/nebo eliminovat všechny nepřátele. Úkolem obránců je bránit své cíle a/nebo eliminovat všechny nepřátele. Jak cíle dosáhnout jako útočník se snažte dostat k cíli a podržením tlačítka pro interakci k němu položit nálož. Zároveň eliminujte všechny obránce, kteří se budou pokoušet nálože zneškodňovat. V roli obránce musíte zabránit tomu, aby útočníci k cílům položili nálož. Nálož u cíle lze zneškodnit tak, že se postavíte těsně vedle něj a podržíte tlačítko pro interakci. Hra režimu Defuse se skládá ze dvou fází, z nichž každá je dále rozdělena na několik mini-kol (MK). Nezapomeňte, že výbuch bomby zabije každého v bezprostředním dosahu.

27 HERNÍ REŽIMY 27 DEFUSE MINI-KOLO (MK) Na začátku každého mini-kola jsou týmy nasazeny do hry na předem určených lokacích v těsné blízkosti svých spojenců. Bomba je na začátku mini-kola nasazena do hry blízko útočícího týmu. Bombu může v jednom okamžiku nést pouze jeden hráč. Zároveň platí, že nálož může k cíli položit pouze hráč nesoucí bombu. Celkovým vítězem se stává tým, který vyhraje nejvíce mini-kol. FÁZE V polovině hry si útočníci a obránci vymění role. Útočníci se promění v obránce a naopak. Prostředí poničené během boje se před začátkem druhé fáze vrací do výchozího stavu.

28 PRAVIDLA MULTIPLAYEROVÝCH REŽIMŮ 28 Všechny herní režimy sdílí některá společná pravidla. ČASOVÝ LIMIT KOLA Herní režimy mohou používat omezenou dobu trvání herního kola. Výchozí doba trvání jednoho kola se v každém herním režimu liší. Obecně platí, že komplexnější herní režimy s velkým rozsahem se hrají na delší kola, a naopak. TÝMY Pokud není uvedeno jinak, v on-line hře proti sobě vždy stojí dva týmy. VÝSADEK U DRUŽSTVA Pokud není uvedeno jinak, do hry můžete vždy vstoupit na místě kteréhokoliv člena svého družstva.

29 PRAVIDLA MULTIPLAYEROVÝCH REŽIMŮ 29 REMÍZA & NÁHLÁ SMRT Následující herní režimy mohou skončit remízou. V režimech TDM a DMD se remíza řeší tzv. náhlou smrtí. Conquest a Domination tyto herní režimy končí remízou, pokud mají oba týmy v okamžiku ukončení kola stejný počet tiketů. Obliteration končí remízou tehdy, pokud oba týmy eliminují stejný počet cílů. Týmový Deathmatch pokud na konci kola oba týmy dosáhnou stejného počtu zabití, přechází se do režimu náhlé smrti. Znamená to, že zvítězí tým, kterému se jako prvnímu podaří zabít některého člena soupeřícího týmu. Deathmatch družstev pokud na konci kola dvě nebo více družstev dosáhne stejného počtu zabití, přechází se do režimu náhlé smrti. Zvítězí družstvo, které jako první provede o jedno úspěšné zabití navíc.

30 OBRAZOVKA REŽIMU COMMANDER 30

31 REŽIM COMMANDER 31 JAK SE STÁT VELITELEM OPERACE O roli velitele operace se mohou ucházet hráči na minimální úrovni 10. Velitel operace na bojištích Battlefieldu plní důležitou strategickou úlohu. Svým vojákům poskytuje informace a vybavení a uděluje jim rozkazy. Režim Commander je k dispozici v herních režimech Conquest, Obliteration a Rush. Na oficiálních serverech je dostupný vždy. Na hodnocených a nehodnocených serverech je pouze volitelný. Do hry můžete vstoupit jako velitel operace buď z části PŘEHLED SERVERŮ, nebo se o tuto funkci ucházet v následující nabídce: MOŽNOSTI > SESTAVA TÝMU > PŘEVZÍT VELENÍ. Velitelem operace se stane hráč, který o funkci požádá jako první. Pokud se ale k serveru připojujete už jako velitel operace, budete mít nepatrnou přednost před těmi, kteří se připojují přímo ze hry.

32 REŽIM COMMANDER 32 ROLE VELITELE OPERACE Jako velitel operace ovlivňujete hru svých vojáků, vojáků nepřítele i jejich velitele operace. Svým vojákům dáváte rozkazy k útoku nebo obraně. Poskytujete jim výzbroj a zpravodajská data. Zabíjíte nepřátelské vojáky, ničíte výsadky nepřátelského velitele a chráníte před ním strategické informace. Informační panel herního režimu poskytuje informace o aktuálním průběhu kola. Pomocí kamery v přímém přenosu můžete v panelu zobrazit určitý výsek bojiště. Výběrem jednoho z velitelů družstev na panelu uvidíte bojiště z jeho pohledu. Zvolením cílového objektu se daný objekt v panelu zobrazí z pohledu shora spolu s bezprostředním okolím. Taktická raketa s plochou dráhou letu na panel přenáší obraz snímaný kamerou na její hlavici. Bezpilotní prostředky UAV nebo letouny palebné podpory (gunshipy) přenášejí kamerový záznam oblasti, nad kterou právě přelétávají.

33 REŽIM COMMANDER 33 VZPOURA Pokud vykonáváte funkci velitele družstva v týmu, jehož velitel operace zanedbává své povinnosti, můžete svou nespokojenost vyjádřit přes obrazovku Sestavy týmu. Zvolte MOŽNOSTI > SESTAVA TÝMU > HODNOCENÍ. Jestliže je s velitelem operace nespokojená většina velitelů družstev, vypukne vzpoura. Po určité době od vypuknutí vzpoury, a jestliže mezitím velitelé družstev nezmění názor a nevrátí se k hodnocení Spokojenost, je velitel operace ze hry vyloučen. Vzpouru nelze podnítit proti hráči, který roli velitele operace plní teprve krátkou dobu.

34 REŽIM COMMANDER 34 UKAZATEL DOSTUPNOSTI VÁLEČNÝCH ZDROJŮ Pokud vaše družstva spolupracují, jsou jejich akce odměňovány skupinovým skóre. Celkové skóre velitele operace plní váš ukazatel dostupnosti válečných zdrojů. Na základě toho můžete vaše družstvo odměnit posilami. Jakmile do hry jednu z posil nasadíte, ukazatel se v závislosti na hodnotě dané posily vyprázdní. ROZKAZY DRUŽSTVU Po výběru velitele družstva se jeho spolubojovníci zobrazují zeleně. Výběrem velitele družstva v podobě zelené linie vidíte rozkazy, které svému družstvu udělil. Jestliže svému veliteli družstva udělíte rozkaz, je nejprve vidět v podobě přerušované linie. Ta se po přijetí rozkazu změní v plnou čáru. Přijatý rozkaz od velitele operace nahrazuje jakýkoliv předchozí rozkaz vydaný velitelem družstva.

35 REŽIM COMMANDER 35 POSILY Společnou vlastností většiny posil je, že je možné je použít pouze jednou za určitou dobu, tzn. od okamžiku povolání do chvíle nasazení vždy uplyne určitá doba. Taktické nasazování a využívání posil zvyšuje skóre, které získává velitel operace. V přehledu dostupných válečných zdrojů vidíte všechny posily, které jsou na dané úrovni dostupné, včetně rozlišení podle toho, zda k nim máte nebo nemáte přístup. Ukazuje se zde také čas, který zbývá do připravenosti konkrétní posily.

36 REŽIM COMMANDER 36 POSILY Posily lze rozdělit do tří kategorií: Základní (Default) tyto zdroje jsou veliteli operace dostupné vždy a používají se ke shromažďování a ochraně strategických dat. Skupinové (Squad) jsou k dispozici za body získávané velitelem operace. Umožňují vám vybavit své vojáky dodatečnou výstrojí nebo urychlit herní postup družstva. Operační (Objective) liší se v závislosti na misi a zahrnují výkonné prostředky k obstarávání nebo naopak ochraně zpravodajských dat, k poskytování dodatečné výstroje nebo přímo k účinnému napadání nepřátelského týmu.

37 REŽIM COMMANDER 37 ZÁKLADNÍ POSILY Průzkumné UAV EMP UAV Prioritní cíl Rozkaz k evakuaci Rozkaz Bezpilotní letoun UAV po vypuštění označuje nepřátele. Bezpilotní prostředek UAV pomocí elektromagnetického vlnění zabraňuje nepřátelskému veliteli operace v monitorování aktivity v dané oblasti. Elektromegnetický impuls dále poškozuje nepřátelské taktické rakety a letouny palebné podpory (gunshipy). Určí nepřítele, který provedl více než pětinásobnou sérii zabití (killstreak), jako prioritní cíl. Tento cíl je označen na minimapě a ve 3D herním světě, kde je viditelný všemi spojeneckými vojáky. Varuje spojenecké jednotky před blížící se hrozbou. Udělte družstvu prostřednictvím jeho velitele rozkaz k útoku nebo naopak k obraně určitého cíle.

38 REŽIM COMMANDER 38 SKUPINOVÉ POSILY Povýšit družstvo Povýšení vašeho družstva. Výsadek materiálu Rychlý výsadek Na bojiště je ze vzduchu shozena bedna, která vojákům v okolí doplňuje zdraví a munici. Lze ji také použít ke změně výstroje. Pro členy daného družstva zkracuje odpočet před nasazením do boje. Výsadek vozidel V závislosti na prostředí je proveden výsadek vodního skútru nebo buginy.

39 REŽIM COMMANDER 39 OPERAČNÍ POSILY Pěchotní sken Označí všechny nepřátele na minimapě. Sken vozidel Označí všechna vozidla na minimapě. Taktická raketa Odpálí do cílové oblasti střelu s plochou dráhou letu, která zneškodní všechny nepřátele v okolí místa dopadu. Gunship U vybraného cílového objektu je nasazen letoun palebné podpory - gunship. Funguje jako výsadkový bod, ze kterého mohou vojáci provést paravýsadek na bojiště. Gunship je vyzbrojen různými zbraňovými systémy, které jsou k dispozici spojeneckým jednotkám.

40 MŮJ VOJÁK 40 STATISTIKY & POSTUP Během multiplayerových her v Battlefieldu 4 neustále získáváte zkušenost. Do kariérního postupu se započítávají různé akce jako zabití, asistence při zabití, doplnění munice, plnění úkolů a mnohé další. Čím jste v hrách úspěšnější, tím rychleji postupujete na vyšší úrovně a odemykáte nové zbraně. POZNÁMKA: kompletní přehled postupového systému naleznete on-line na Battlelogu na stránce battlelog.com.

41 MŮJ VOJÁK 41 STUHY Stuhy se získávají za plnění určitých herních cílů, jako je dosažení daného počtu zabití nebo asistencí. Stuhy fungují jako odměna za výkon v daném kole hry a lze je získávat opakovaně. MEDAILE Medaile se udělují odměnou za získání určeného počtu stuh jednoho typu. Představují milníky celkové úspěšnosti a lze je také získávat opakovaně.

42 MŮJ VOJÁK 42 PSÍ ZNÁMKY Každý hráč Battlefieldu 4 má dvě psí známky. Na standardní psí známce je vyryté vaše jméno. Na pokročilé psí známce je zobrazena určitá statistika, jako například počet zásahů do hlavy. Psí známky, které si můžete dále upravovat, se získávají také z battlepacků. Psí známky ostatních hráčů získáte, pokud se vám je podaří zabít pomocí nože. SLUŽEBNÍ HVĚZDY Jako výraz uznání za mistrovství v zacházení s určitou zbraní, zbraňovým příslušenstvím, třídou vozidel nebo v hraní za určitou třídu nebo v určitém herním režimu se hráčům udělují služební hvězdy. Konkrétní nabídka hvězd se liší v závislosti na třídě a obtížnosti. Každou ze služebních hvězd může hráč získat nejvýše 100x.

43 MŮJ VOJÁK 43 ÚKOLY Úkoly v Battlefieldu 4 obecně dosahují tří stupňů náročnosti: základní, pokročilé a expertní. Nové úkoly se odemykají postupně s tím, jak hráč přechází na vyšší hodnosti. Plněním úkolů můžete získávat nové psí známky, nástřiky a další předměty. EMBLÉMY Emblém je znak, pomocí kterého můžete o další stupeň posílit identitu své postavy. Je vyobrazen na vašich vozidlech, zbraních a postavách. K vytváření unikátních emblémů slouží editor na stránce battlelog.com. Můžete si jich vytvořit několik, a konkrétní si vybrat vždy až před připojením ke hře.

44 MŮJ VOJÁK 44 BATTLEPACKY Během celé multiplayerové kariéry budete získávat balíčky s výstrojí, tzv. battlepacky, obsahující vždy náhodnou kombinaci maskovacích vzorů, psích známek, nožů, zkušenostních bonusů a dalších užitečných předmětů. Tyto položky rozšiřují možnosti vlastních úprav a umožňují vám vtisknout své hře ještě osobitější styl. Battlepacky získáváte odměnou za herní postup nebo povýšení. Podle hodnoty se dělí na čtyři kategorie: Zbraňové Bronzové Stříbrné Zlaté

45 MŮJ VOJÁK 45 VLASTNÍ ÚPRAVY Postupem na vyšší a vyšší úrovně se profilujete podle zvoleného způsobu hry. Každý získaný bod se počítá do vašeho celkového skóre, ale zároveň platí, že konkrétní bodovaná aktivita prohlubuje vaši specializaci v dané oblasti. Pokud například pravidelně používáte jen určitý typ vozidla, budete postupně odemykat zbraně a příslušenství právě pro tento typ. Pokud při hře preferujete určitou třídu, získáte časem přístup k odemykatelným položkám specifickým jen pro ni. Důslednost ve zvoleném stylu hry vám tak přináší širší škálu vlastních úprav.

46 REŽIM DIVÁKA 46 Režim diváka umožňuje nahrávat a zaznamenávat všechny herní okamžiky. Chcete-li tuto funkci využít, připojte se k serveru prostřednictvím Battlelogu jako Divák. Pohled měníte pohybem myši v kombinaci s klávesami W/A/S/D. Stisknutím klávesy C můžete měnit nastavení. Je například možné odstranit text nápovědy, prvky průhledového displeje (klávesa V), hráčskou kartu (zobrazuje se jen v pohledu třetí osoby) a panely družstev. Stisknutím Tab a kliknutím na jiného hráče se okamžitě přenesete do režimu zobrazení z jeho pohledu.

47 VÝCVIKOVÝ PROSTOR VÝCVIK 47 Výcvikový prostor nabízí možnost otestovat si střelecké a řidičské dovednosti. Můžete se zde seznámit s ovládáním zbraní a modifikací, které jste dosud odemkli, a také všech typů bojových prostředků, se kterými se v multiplayeru setkáte. Je to ideální prostor k vyzkoušení různých kombinací výstroje a vybavení, stejně jako nastavení citlivosti a různých variant ovládání postavy i vozidel.

48 OBCHOD BATTLEFIELD 4 STORE NĚCO NAVÍC 48 Obchod dostupný přímo ze hry obsahuje širokou paletu možností. Nabízí informace o dostupném nebo chystaném herním obsahu pro Battlefield 4, možnost nákupů dodatečného obsahu ke stažení nebo odemčení konkrétního obsahu pomocí speciálních kódů.

49 BATTLELOG BATTLELOG.COM 49 Battlelog rozšiřuje váš herní zážitek a umožňuje vám mít neustále na očích své statistiky a porovnávat své úspěchy s miliony hráčů Battlefieldu po celém světě. Je k dispozici přímo ve hře, na webu nebo prostřednictvím tabletové a smartphonové aplikace. Z Battlelogu můžete kdykoliv zjistit podrobnosti o právě odehraných kolech, statistikách, odemykatelných položkách, oceněních, úkolech a další užitečné informace. Utkejte se v misích se spoluhráči o titul nejlepšího řidiče tanku, nebo na regionálních žebříčcích soupeřte s nejlepšími hráči ve svém městě nebo v celé zemi. Na obrazovce PŘEHLED SERVERŮ můžete snadno najít server, který vám bude herně vyhovovat, a upravit si před vstupem do hry výstroj.

50 BATTLELOG BATTLELOG JAKO APLIKACE PRO MOBILY & TABLETY 50 Tato aplikace je zdarma k dispozici na platformách iphone a ipad, telefonech se systémem Android a tabletech se systémem Android verze 4.0 nebo vyšší. Můžete si ji stáhnout zdarma z příslušného obchodu v závislosti na konkrétním zařízení. Po spuštění aplikace se přihlaste pomocí ové adresy svého účtu Origin nebo pomocí QR kódu z Battlelogu ve hře. Aplikace nabízí většinu funkcí, jež jsou běžně k dispozici na stránce battlelog.com, navíc s výhodou okamžité dostupnosti odkudkoliv. Battlelog je možné využít i jako pomocnou aplikaci při samotném hraní. S funkcí druhé obrazovky, tzv. BattleScreen, můžete na vedlejším zařízení sledovat minimapu z aktuální hry v režimu celé obrazovky (k dispozici jen na PC a tabletech) nebo si upravovat výstroj a aktualizovat ji přímo ve hře. Snadno také můžete vyhledávat nové servery či spoluhráče nebo třeba ve hře okamžitě přejít na nový server.

51 BATTLELOG VE HŘE 51 Stisknutím klávesy Backspace je možné Battlelog kdykoliv vyvolat přímo ve hře. Máte tak vždy po ruce přehled o svých statistikách, o statistikách spoluhráčů, o postupu odemykání doporučených nebo sledovaných položek, dále můžete vytvářet mise, sledovat své postavení v regionálních žebříčcích a mnoho dalšího. Více o všem, co se týká hry Battlefield 4, naleznete na stránce battlelog.com.

52 ÚČET ORIGIN ORIGIN 52 Ať už doma nebo na cestách, Origin je vaší branou do herního světa. Prostřednictvím účtu Origin se přihlašujete do her, aplikací a na webové stránky společnosti EA. Jestliže ještě účet Origin nemáte, budete si ho moci v Battlefieldu 4 založit zdarma.

53 PODPORA RYCHLÁ NÁPOVĚDA 53 Problém Ztratili jste spojení s EA Online. Byli jste vyloučeni ze hry, protože vyžaduje prémiový přístup. Na tomto serveru se používá obsah, který nemáte nainstalovaný. Ověřte si, zda je v obchodě k dispozici dodatečný obsah, a v případě potřeby ho nainstalujte. Vysvětlení Dochází k problémům s připojením k serverům EA. Ujistěte se prosím, že jste připojeni k internetu a že používáte platný účet Origin (EA). Pokud se problém nepodaří vyřešit, obraťte se prosím na tým zákaznické podpory společnosti EA, help.ea.com/cz. Přístup k některému obsahu hry Battlefield 4 je podmíněn členstvím v programu Premium. Tuto službu si lze předplatit v obchodě přístupném ze hry. Pokud službu Premium už vlastníte, ujistěte se prosím, že je vaše hra aktualizovaná, případně se obraťte na tým zákaznické podpory společnosti EA, help.ea.com/cz. Prostřednictvím aktualizací hry se hráčům zpřístupňuje nový obsah. Pokud si nový obsah nezakoupíte, nebudete se moci připojit k serverům, které ho používají. Pokud tento obsah již vlastníte, ujistěte se prosím, že je vaše hra aktualizovaná, případně se obraťte na tým zákaznické podpory společnosti EA, help.ea.com/cz.

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15

ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15 TM OBSAH ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ PĚCHOTY 3 OBRAZOVKA REŽIMU KAMPANĚ 7 KAMPAŇ 8 OBRAZOVKA REŽIMU MULTIPLAYER 10 MULTIPLAYER 11 KOOPERAČNÍ REŽIM 13 MŮJ VOJÁK 15 OBCHOD BATTLEFIELD 3 18 BATTLELOG 19 ZÁKLADNÍ OVLÁDÁNÍ

Více

Obsah. Navštivte stránky EA on-line na www.electronicarts.co.uk.

Obsah. Navštivte stránky EA on-line na www.electronicarts.co.uk. Obsah LICENČNÍ SMLOUVA K SOFTWARU 2 VAROVÁNÍ MAJITELŮM PROJEKČNÍCH TELEVIZORŮ... 6 VAROVÁNÍ PŘED EPILEPSIÍ... 6 SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY 6 INSTALACE HRY 7 SPUŠTĚNÍ HRY 8 VÁLKA V BUDOUCNOSTI 9 POPIS OVLÁDÁNÍ

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Nordic Games GmbH Landstrasser Hauptstrasse 1/Top 18 A-1030 Vídeň Rakousko 2012 Heuristic Park Inc., USA; 2012 Nordic Games GmbH, Rakousko. Držitelem výhradní licence je Nordic Games

Více

Jak vstoupit do Staré Republiky. Instalace (pro uživatele diskové verze hry)

Jak vstoupit do Staré Republiky. Instalace (pro uživatele diskové verze hry) Obsah 1 Jak vstoupit do Staré Republiky 3 Odstraňování obecných problémů 4 Tvorba postavy 4 Třídy Republiky (Republic Classes) 7 Třídy Impéria (Sith Empire Classes) 10 Výběr rasy 11 ovládání (Controls)

Více

Obsah. Vítejte ve Flotile

Obsah. Vítejte ve Flotile Obsah Vítejte ve Flotile Začínáme... 5 Startovní obrazovka... 5 Instalace... 5 Rychlý start...5 Hlavní menu... 6 Výukové programy... 6 Mód šarvátky... 6 Kampaň pro jednoho hráče... 6 Dynaverse 3... 6 Ukončení

Více

Obsah. Útočení. Úplné ovládání. 20 Sezóny 20 Režim Kariéra. 15 hraní: tipy a triky 16 Nastavení hry 16 Hraní hry. 23 On-line. 27 Další herní režimy

Obsah. Útočení. Úplné ovládání. 20 Sezóny 20 Režim Kariéra. 15 hraní: tipy a triky 16 Nastavení hry 16 Hraní hry. 23 On-line. 27 Další herní režimy 1 Úplné ovládání 15 hraní: tipy a triky 16 Nastavení hry 16 Hraní hry 17 ea PORts FOOtball Club match DAY 17 ea PORts FOOtball Club 18 FIFA Ultimate Team Obsah Úplné ovládání Poznámka: Pokyny k ovládání

Více

Požiadavky na počítač Minimálne požiadavky sú uvedené na obale hry.

Požiadavky na počítač Minimálne požiadavky sú uvedené na obale hry. Varování před epilepsií Někteří lidé jsou náchylní k epileptickým záchvatům v případech, kdy jsou vystaveni blikajícím světlům nebo i běžným světelným efektům. Tito lidé mohou dostat záchvat při sledování

Více

U Ž I V A T E L S K Á P Ř Í R U Č K A

U Ž I V A T E L S K Á P Ř Í R U Č K A U Ž I V A T E L S K Á P Ř Í R U Č K A 1 VAROVÁNÍ PŘED EPILEPSIÍ U některých lidí se může po delším vystavení výrazným blikajícím světlům dostavit epileptický záchvat. Tito jedinci proto mohou dostat záchvat

Více

Karty rychlé nápovědy pro Moodle verze 2.3

Karty rychlé nápovědy pro Moodle verze 2.3 Karty rychlé nápovědy pro Moodle verze 2.3 Karty rychlé nápovědy Moodle Karty rychlé nápovědy Moodle vznikly za účelem vytvoření rychlé nápovědy pro uživatele LMS systému Moodle, především pak s ohledem

Více

Karty rychlé nápovědy Moodle

Karty rychlé nápovědy Moodle Karty rychlé nápovědy Moodle Karty rychlé nápovědy Moodle Karty rychlé nápovědy Moodle vznikly za účelem vytvoření rychlé nápovědy pro uživatele LMS systému Moodle, především pak s ohledem na potřeby učitelů

Více

Anglická slovíčka http://www.anglicka-slovicka.net/

Anglická slovíčka http://www.anglicka-slovicka.net/ Anglická slovíčka http://www.anglicka-slovicka.net/ Uživatelská dokumentace Revize 1.0 platná ke dni 24. 1. 2013 Napsal: MUDr. Ing. Martin Krejčí Obsah Úvod...4 Konvence a značení...4 Základní informace

Více

CÍL HRY VIDEO PRAVIDLA KOMPONENTY HRY ANATOMIE KARTY DRUHY KARET SVĚT BATTALIE JEDNOTKY

CÍL HRY VIDEO PRAVIDLA KOMPONENTY HRY ANATOMIE KARTY DRUHY KARET SVĚT BATTALIE JEDNOTKY CÍL HRY agresivní bojové a dobyvačné hře, kdy budete obsazovat města protivníků. V této hře stupeň města představuje přesně to množství vítězných bodů, které hráč právě vlastní, když dané město kontroluje.

Více

Začínáme s Android telefonem

Začínáme s Android telefonem Začínáme s Android telefonem V této publikaci se dozvíte, jak začít pracovat s telefonem se systémem Android, jaké jsou jeho možnosti, a jaké jsou nejlepší aplikace pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Více

Pravidla hry. RUNEBOUND je dobrodružná fantasy hra pro 2 6 hráčů. Běžná herní doba je 2 4 hodiny.

Pravidla hry. RUNEBOUND je dobrodružná fantasy hra pro 2 6 hráčů. Běžná herní doba je 2 4 hodiny. Pravidla hry Vítejte v RUNEBOUNDU Svět RUNEBOUNDU je magický, nebezpečný svět mocných čarodějů, vznešených rytířů, strašlivých monster a potrhlých tyranů. Je to svět velkých úkolů a pozoruhodných skutků.

Více

TomTom GO Referenční příručka

TomTom GO Referenční příručka TomTom GO Referenční příručka Obsah Vítejte v navigaci se společností TomTom 6 Co je nového 7 Co je nového v této verzi... 7 Start 9 Instalace do automobilu... 9 Umístění zařízení... 9 Zapnutí a vypnutí...

Více

Příběh pokračuje DOOM II: Peklo na Zemi

Příběh pokračuje DOOM II: Peklo na Zemi Vítejte u akční hry DOOM II. Dynamického virtuálního dobrodružství, ve kterém jste nejdrsnějším mariňákem, který kdy ve vesmíru existoval. Vaším úkolem je probojovat si cestu naší planetou, pokud chcete

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Vývoj a distribuce:

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. Vývoj a distribuce: UŽIVATELSKÝ MANUÁL AUTOPLAN KNIHA JÍZD CESTOVNÍ PŘÍKAZY AUTOMAPA Vývoj a distribuce: KROB software s.r.o. Technologická 372/2, 708 00 Ostrava-Pustkovec tel./fax: +420 596 936 185 e-mail: obchod@krobsoftware.cz,

Více

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

TomTom GO Referenční příručka

TomTom GO Referenční příručka TomTom GO Referenční příručka Obsah Vítejte v navigaci se společností TomTom 6 Co je nového 7 Novinky v této verzi... 7 Start 9 Instalace do automobilu... 9 Umístění zařízení... 9 Zapnutí a vypnutí...

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18 Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Obsah Dříve než začnete................................. 1 Zkratky a konvence...................................

Více

Copyright c KOUKAAM a.s. 2011

Copyright c KOUKAAM a.s. 2011 IPCorder Uživatelský Manuál 1.4 Copyright c KOUKAAM a.s. 2011 OBSAH Obsah 1 O IPCorderu 3 1.1 Popis systému.............................................. 3 1.2 Systémové požadavky..........................................

Více

TomTom TRUCKER Referenční příručka

TomTom TRUCKER Referenční příručka TomTom TRUCKER Referenční příručka Obsah Vítejte v navigaci se společností TomTom 6 Start 7 Instalace do automobilu... 7 Umístění zařízení... 7 Zapnutí a vypnutí... 7 Bezpečnostní upozornění... 8 Nastavení...

Více

Filmy z vašeho života

Filmy z vašeho života Pinnacle Studio Verze 17 Včetně aplikací Pinnacle Studio Plu a Pinnacle Studio Ultimate Filmy z vašeho života Copyright 2013 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Respektujte prosím práva umělců

Více

BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA BE-ON-ROAD 3.9 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA i 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 3 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY... 3 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE... 3 2. INSTALACE... 4 2.1. INSTALACE PŘES BE-ON-ROAD WIZARD... 4 2.2.

Více

Obsah. Předmluva. Nechť máte vítr v zádech. S pozdravem,

Obsah. Předmluva. Nechť máte vítr v zádech. S pozdravem, Obsah Předmluva...1 Úvod...2 Začínáme...6 Startovní obrazovka...6 Instalace...6 Rychlý start...6 Ovládání myší...7 Ovládání klávesnicí obecně...7 Ovládání klávesnicí taktický mód...7 Hlavní LCARS menu...8

Více

HINT. Tahová strategie, Uživatelská dokumentace. Štěpán Poljak, 2010

HINT. Tahová strategie, Uživatelská dokumentace. Štěpán Poljak, 2010 HINT Tahová strategie, Uživatelská dokumentace Štěpán Poljak, 2010 Obsah Úvod... 4 Instalace... 4 Spuštění... 4 Ovládání programu... 6 Popis pravidel... 6 Stručný popis... 6 Rozdělení hry na části... 6

Více

Uživatelská příručka. www.aponia.com

Uživatelská příručka. www.aponia.com Uživatelská příručka www.aponia.com 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 5 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY...5 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE...5 2. INSTALACE... 6 2.1. INSTALACE PŘES APONIA WIZARD...6 2.2. INSTALACE

Více

Nápověda pro Expert Lotto

Nápověda pro Expert Lotto Nápověda pro Expert Lotto Table of Contents Záložka Schránka... 13 Záložka Schránka Graficky... 14 Záložka Výhra schránky... 18 Záložka Vylosovaná čísla... 20 Vylosovaná čísla graficky... 21 Záložka Statistiky...

Více

Naučme se víc... Průvodce novinkami pro školy k aplikaci Microsoft Office Outlook 2010

Naučme se víc... Průvodce novinkami pro školy k aplikaci Microsoft Office Outlook 2010 Naučme se víc... Průvodce novinkami pro školy k aplikaci Microsoft Office Outlook 2010 Autoři: Jiří Chytil, Karel Klatovský Průvodce novinkami pro školy k aplikaci Microsoft Office Outlook 2010 Tato publikace

Více

BE-ON-ROAD 3.7 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

BE-ON-ROAD 3.7 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA BE-ON-ROAD 3.7 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA i 1. SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY... 3 1.1. PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY... 3 1.2. POŽADAVKY NA HARDWARE... 3 2. INSTALACE... 4 2.1. INSTALACE PŘES BE-ON-ROAD WIZARD... 4 2.2.

Více