Výroční zpráva v2.010 KVADOS, a.s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva v2.010 KVADOS, a.s."

Transkript

1 Výroční zpráva v2.1 KVADOS, a.s.

2 Úvodní slovo generálního ředitele Profil společnosti Podnikání společnosti v roce 21 Skupina KVADOS Orgány společnosti Vedení společnosti Organizační struktura Výzkum a inovace Certifikace Společenská odpovědnost Základní ukazatele 21 a. Rozvaha b. Výkaz zisků a ztrát Výrok auditora Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami 14. Kontakty

3 Inspirováni přírodou, jež byla utvořena k užitku i potěše člověka, vyrábíme software pro lidi, pro kvalitní řízení procesů a jejich inovaci. Naplňujeme naše jméno KVAlitní DOdavatelské Služby.

4 Úvodní slovo generálního ředitele

5 Vážené dámy, vážení pánové, výroční zpráva je pro každou firmu dobrou a důležitou vizitkou. Současným i budoucím obchodním partnerům a zákazníkům dává jednoznačný obraz o tom, s kým jednají. Nám uvnitř zároveň umožňuje ohlédnout se s určitým časovým odstupem zpět a říci si: Ano, toto jsme dokázali, takovou vzdálenost jsme ušli. Vždyť v dnešní době na retrospektivu není čas, přitom připomenout si úspěchy a klíčové momenty nikdy neuškodí, ba naopak. Jsem proto rád, že nyní čtete tyto a následující řádky. Dozvíte se, jaký byl rok 21 pro společnost KVADOS, a.s. Nemohu nezmínit, že jej hodnotím jako velmi úspěšný, ale zároveň doslova protkaný nití významných změn. Ty, jak pevně věřím, při vzájemné spolupráci osobně oceníte. Nemám tím přitom na mysli jen novou organizační strukturu, kterou jsme přijali ke konci uplynulého období, ale i dlouhodobý a systematický tlak na zlepšování a efektivitu všech procesů a činností, jenž podobně jako zrnka písku ve sklenici s kamením umožňuje lépe využít náš potenciál a rezervy. Miroslav Hampel generální ředitel 1.

6 Základní údaje o společnosti Obchodní firma Sídlo Provozovna IČ Právní forma účetní jednotky Rejstříkový soud Číslo zápisu KVADOS, a.s. Pivovarská 4/1, Ostrava-Moravská Ostrava Novoveská 1139/22, Ostrava-Mariánské Hory akciová společnost rejstříkový soud v Ostravě B 285 Předmět podnikání Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona - Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály - Zprostředkování obchodu a služeb - Velkoobchod a maloobchod - Další viz Registr živnostenského podnikání Profil společnosti 2.

7 KVADOS, a.s., je významným a respektovaným středoevropským producentem a dodavatelem vlastních softwarových řešení. Veškeré vnitřní procesy jsou nastaveny na nejvyšší úroveň podle mezinárodních standardů, jejichž dodržování je v rámci všech 5 norem ISO využitelných v odvětví informačních a komunikačních technologií pravidelně ověřováno uznávanou nezávislou auditorskou společností. Strategií KVADOS, a.s., je vyhledávat příležitosti k vytváření nových trhů, formovat je a být na nich trvalým lídrem. Úspěch této koncepce se setkal s ohlasem na 11 evropských trzích, kde společnost v současnosti působí a svými produkty nejen přispívá k lepším hospodářským výsledkům zákazníků, ale pomáhá měnit myšlení lidí od stereotypní rutiny směrem k modernímu a efektivnímu nakládání se zdroji. I přes širokou působnost ale KVADOS, a.s., zůstává českou nezávislou akciovou společností s centrálou v Ostravě. V Moravskoslezském kraji má renomé dobrého souseda, který cítí vysokou míru společenské i environmentální odpovědnosti, zapojuje se do lokálního dění a podporuje kvalitní projekty se širším sociálním a komunitním přesahem. Vedle toho investuje společnost 15 % ročního obratu do vlastního výzkumu a další inovativní vývoj nových technologií realizuje ve sdružení IT Cluster, jehož je zakládajícím členem. Na dodávkách špičkových řešení spolupracuje KVADOS, a.s., výhradně s předními světovými partnery v oblasti hardwaru a softwaru. Zákazníci společnosti tak získávají unikátní produkty a využívají nejmodernější techniku.

8 Podnikání společnosti v roce 21

9 Společnost KVADOS, a.s., si zakládá na dobrých dlouhodobých vztazích se všemi zákazníky, kterým se snaží nabídnout unikátní řešení jak co do funkčnosti, tak i formy pořízení a provozu. Produkty tak lze mít od prvotního návrhu až po finální dodávku včetně hardwaru, který může být majetkem klienta, ale také v jeho pronájmu prostřednictvím komplexní služby outsourcingu. Každý projekt je pečlivě individuálně vyhodnocován a respektuje specifické požadavky. Počet implementovaných řešení se neustále rozrůstá, v roce 21 byla nejvýznamnější tato: ČEZ Bulgaria EAD Bulharsko myavis Danica d.o.o. Chorvatsko myavis IKAR a.s. Slovensko myavis K+B Progres, a.s. Česká republika VENTUS WMS Krnovské opravny a strojírny s.r.o. Česká republika VENTUS Městská policie hlavního města Prahy Česká republika myfaber Operatori i Sistemit te Shperndarjes Sh.A. (OSSH Tirana) Albánie myavis SAZKA, a.s. Česká republika myavis, VENTUS WMS Síť K+B Elektro expert Slovensko mycash Skupina Podravka Maďarsko myavis Statutární město Ostrava Česká republika Microsoft Forefront Identity Manager Tchibo Praha, spol. s r.o. Česká republika myavis UG Air, a.s. Česká republika mycash Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje Česká republika myfaber 3.

10 Skupina KVADOS 4.

11 KVADOS, a.s., je 1% vlastníkem dceřiné společnosti KVADOS Mobile Solutions s.r.o., která se věnuje vývoji a produkci mobilních informačních systémů z rodiny myavis. Ty jsou oblíbené po celé Evropě mezi uživateli z řad obchodních zástupců, servisních zaměstnanců, montérů, ale i různých dispečerů a pracovníků pohotovostních a zásahových služeb. V závěru roku 21 se, s ohledem na stále rostoucí počet zaměstnanců, rozhodli akcionáři a top management KVADOS, a.s., jako jedno z opatření pro vyšší efektivitu řízení a využívání zdrojů spojit prostřednictvím právní fúze obě společnosti do jednoho subjektu, a sice KVADOS, a.s. Údaje o majetkových podílech Základní struktura majetkových podílů Název osoby Hodnota v Kč Podíl v % Miroslav Hampel Martin Tomis Milan Dadok Petr Gregor Martin Kniezek Aleš Gasiorek Petr Baier CELKEM , 9, 1, Společnost KVADOS, a.s., je ve smyslu ust. 66a zákona č. 513/1991 Sb. obchodního zákoníku osobou ovládanou. Osoba ovládající vlastní 91procentní podíl na hlasovacích právech KVADOS, a.s.

12 Orgány společnosti

13 Představenstvo Představenstvo KVADOS, a.s., je aktivním orgánem firmy, který se významnou měrou podílí na jejím operativním řízení. Členové představenstva se schází pravidelně jednou měsíčně, v případě potřeby rychlého rozhodnutí i častěji. Složení je dlouhodobě stabilní a osvědčené, v závěru roku jej tak valná hromada společnosti znovu potvrdila na další pětileté období v této podobě: Miroslav Hampel, předseda představenstva Petr Gregor, člen představenstva Martin Tomis, člen představenstva Dozorčí rada Dozorčí rada je pro společnost KVADOS, a.s., významným orgánem. Jejím hlavním úkolem je vykonávat dohledovou a kontrolní funkci. V roce 21 se seznámila s výsledky účetní uzávěrky, kterou následně schválila v plném rozsahu. Valná hromada akcionářů společnosti změnila na svém zasedání složení dozorčí rady do této podoby: Aleš Gasiorek, předseda dozorčí rady Petr Baier, člen dozorčí rady Martin Hamala, člen dozorčí rady Novým členem dozorčí rady se tak stal Martin Hamala místo Aleny Juráňové. 5.

14 Vedení společnosti 6.

15 Miroslav Hampel generální ředitel Petr Gregor obchodní ředitel Martin Hamala ředitel projektů Martin Tomis výrobní ředitel Jiří Vidlář provozní ředitel Šimon Churý marketingový ředitel Jiří Švejnoha technický ředitel Daniela Šulcová ekonomická ředitelka Gabriela Wojaczková personální ředitelka Josef Prusák ředitel oddělení služeb Michal Blaževič ředitel výzkumu

16 Organizační struktura KVADOS, a.s., prošla v závěru roku 21 plynulou transformací odpovídající připravované fúzi s dceřinou společností KVADOS Mobile Solutions s.r.o. Všechny provedené změny navazují na trvalou snahu o co nejefektivnější využívání zdrojů založené na procesním řízení, s důrazem na sdílení informací i špičkového a zákazníky vysoce ceněného know-how. Nové uspořádání vychází z celosvětově prověřené a uznávané metodologie ITIL. KVADOS, a.s., se tak jako respektovaný tuzemský výrobce vlastních softwarových řešení hlásí k největším globálním hráčům v segmentu informačních a komunikačních technologií. Organizační struktura

17 Generální ředitel Ekonomické oddělení Personální oddělení Provozní oddělení Obchodní oddělení Marketingové oddělení Oddělení kvality Oddělení řízení projektů, implementace Produkční vývojové oddělení Oddělení následné podpory (Service Desk, Change Management) Oddělení výzkumu a vývoje Oddělení HW služeb a provozu datového centra 7.

18 Výzkum a inovace 8.

19 Vlastní výzkum a vývoj jsou součástí každodenního života v KVADOS, a.s. Informační technologie jsou oborem velmi dynamickým a proměnlivým, kde uspět mohou jen ti nejlepší, kteří přicházejí s jedinečnými nápady a řešeními. Společnost proto investuje pravidelně 15 % svého ročního obratu do vlastních projektů. V roce 21 se jednalo o QAS I a QAS II, které jsou zaměřeny na vývoj technologické platformy umožňující integrovat produkty do prostředí.net a koncipovat je pomocí nástrojů pro workflow jako procesní namísto evidenčních, a to včetně grafického rozhraní. Platforma zahrnuje také prostředky pro projektové řízení a komplexní reporting výkonů jednotlivých týmů. Je založena na webových službách a poskytuje pro způsob uložení dat a přístup k nim nezávislost na databázových systémech.

20 Certifikace

21 Být certifikován podle mezinárodních standardů ISO znamená dávat jasný signál, že společnost myslí své podnikání vážně, její management je pevný a vnitřní procesy jsou precizní. Mít certifikaci ISO znamená mít dobrou značku. Taková firma pak zákazníky nehledá, ale sama si je vybírá. V odvětví informačních a komunikačních technologií lze reálně uplatnit pět ISO norem. Certifikáty pro první tři z nich, konkrétně ISO 91 (management kvality), ISO 141 (environmentální management) a OHSAS 181 (systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), získala společnost KVADOS, a.s., již v roce 29 a jejich oprávněné užívání stvrdil ověřovací audit v prosinci 21. Na jaře 21 navíc přibyly ISO 271 (řízení informační bezpečnosti) a ISO 2 (poskytování služeb IT). Zavedením a dodržováním patří podle odborníků poslední dvě normy k těm vůbec nejnáročnějším. Lze tak bez nadsázky tvrdit, že jde o další důkaz vyspělosti nabízených řešení i perfektního chodu firmy. 9.

22 Společenská odpovědnost 1.

23 KVADOS, a.s., usiluje o to být v místě svého působení dobrým sousedem. To samozřejmě znamená citlivě vnímat okolí, chovat se k němu ohleduplně a nabídnout pomoc těm, kdo ji potřebují. Jak management, tak samotní zaměstnanci přicházejí s nápady, které projekty by měla společnost podpořit. Z nominací jsou hlasováním vybrány ty nejpotřebnější, často se však pracovníci zapojují i jednotlivě. V roce 21 společnost podpořila například: Asociace TRIGON Dětské centrum Domeček Dětský tábor Staré Hamry 21 Dům dětí a mládeže Orlová Nadační fond Betlém nenarozeným Nadační fond Základní školy Orlová-Lutyně, Ke Studánce 15 Občanské sdružení Veselý vozíček Pionýrská skupina Kamenec Střední škola elektrotechniky a strojírenství, Havířov-Šumbark Ústav sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni Nedílnou součástí společenské odpovědnosti KVADOS, a.s., je také přísné dodržování environmentální politiky v souladu s mezinárodní normou ISO 141.

24 Základní ukazatele Rozvaha

25 Běžné účetní období Označ. a AKTIVA b Řád. c Brutto 1 Korekce 2 Netto 3 Min. úč. období AKTIVA CELKEM (A + B + C + D) B. Dlouhodobý majetek (B.I. + B.II. + B.III.) B.I. Dlouhodobý nehmotný majetek (B.I.1. až B.I.8.) Software B.II. Dlouhodobý hmotný majetek (B.II.1. až B.II.9.) Stavby Samostatné movité věci a soubory movitých věcí Jiný dlouhodobý hmotný majetek Nedokončený dlouhodobý hmotný majetek 9 11 BIII. Dlouhodobý finanční majetek (B.III.1. až B.III.7.) B.III.1. Podíly v ovládaných a řízených osobách C. Oběžná aktiva (C.I. + C.II. + C.III. + C.IV.) C.I. Zásoby (C.I.1. až C.I.6.) C.I.1. Materiál Nedokončená výroba a polotovary C.III. Krátkodobé pohledávky (C.III.1. až C.III.9.) C.III.1. Pohledávky z obchodních vztahů Krátkodobé poskytnuté zálohy Dohadné účty aktivní Jiné pohledávky C.IV. Krátkodobý finanční majetek (C.IV.1 až C.IV.4) C.IV.1. Peníze Účty v bankách D.I. Časové rozlišení (D.I.1. až D.I.3.) D.I.1. Náklady příštích období Příjmy příštích období a

26 Označ. a PASIVA b Řád. c Stav v běž. úč. období 5 Stav v min. úč. období 6 PASIVA CELKEM (A + B + C) A. Vlastní kapitál (A.I. až A.V.) A.I. Základní kapitál (A.I.1. až A.I.3.) A.I.1. Základní kapitál A.II. Kapitálové fondy (A.II.1. až A.II.4.) Oceňovací rozdíly z přecenění majetku a závazků A.III. Rez. fondy, neděl. fond a ost. fondy ze zisku (A. III.1. až A.III.2) A.III.1. Zákonný rezervní fond / Nedělitelný fond Statutární a ostatní fondy A.IV. Výsledek hospodaření minulých let (A.IV. + A.IV.2.) A.IV..1. Nerozdělený zisk minulých let A.V. Výsledek hospodaření běžného účetního období (+/-) (Výkaz zisku a ztráty) B. Cizí zdroje (B.I. + B.II. + B.III. + B.IV.) B.I. Rezervy (B.I.1. až B.I.4.) Ostatní rezervy B.II. Dlouhodobé závazky (B.II.1 až B.II.1) Odložený daňový závazek B.III. Krátkodobé závazky (B.III.1. až B.III.11.) B.III.1. Závazky z obchodních vztahů Závazky ke společníkům, členům družstva a účastníkům sdružení Závazky k zaměstnancům Závazky ze sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění Stát daňové závazky a dotace Krátkodobé přijaté zálohy Dohadné účty pasivní Jiné závazky Základní ukazatele Rozvaha

27 Označ. a PASIVA b Řád. c Stav v běž. úč. období 5 Stav v min. úč. období 6 B.IV. Bankovní úvěry a výpomoci (B.IV.1. až B.IV.3) Krátkodobé bankovní úvěry Krátkodobé finanční výpomoci C.I. Časové rozlišení (C.I.1. až C.I.2) C.I.1. Výdaje příštích období Výnosy příštích období Kontrolní číslo (66 až 119) a

28 Skutečnost v účetním období Označ. a b Řád. c Sledovaném 1 Minulém 2 I. Tržby za prodej zboží A. Náklady vynaložené na prodané zboží Obchodní marže (I. - A.) II. Výkony (II.1. až II.3.) II.1. Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb II.2. Změna stavu zásob vlastní činnosti B. Výkonová spotřeba (B.1. + B.2.) B.1. Spotřeba materiálu a energie B.2. Služby Přidaná hodnota (I. - A. + II. - B.) C. Osobní náklady (C.1. až C.4.) C.1. Mzdové náklady C.3. Náklady na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění C.4. Sociální náklady D. Daně a poplatky E. Odpisy dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku III. Tržby z prodeje dlouhodobého majetku a materiálu (III.1. + III.2.) III.1. Tržby z prodeje dlouhodobého majetku F. Zůstatková cena prodaného dlouhodobého majetku a materiálu (F.1. + F.2.) F.1. Zůstatková cena prodaného dlouhodobého majetku G. Změna stavu rezerv a opravných položek v provozní oblasti a komplexních nákladů příštích období IV. Ostatní provozní výnosy H. Ostatní provozní náklady * Provozní výsledek hospodaření (I. až V.) - (A. až I.) VII. Výnosy z dlouhodobého finančního majetku (VII.1. až VII.3.) Základní ukazatele Výkaz zisků a ztrát

29 Skutečnost v účetním období Označ. a b Řád. c Sledovaném 1 Minulém 2 VII.1. Výnosy z podílů v ovládaných a řízených osobách a v účetních jednotkách pod podstatným vlivem X. Výnosové úroky N. Nákladové úroky XI. Ostatní finanční výnosy O. Ostatní finanční náklady * Finanční výsledek hospodaření (VI. až XII.) - (J až P) Q. Daň z příjmu za běžnou činnost (Q.1. + Q.2.) Q.1. - splatná Q.2. - odložená ** Výsledek hospodaření za běžnou činnost (pr. VH + fin. VH - Q) *** Výsledek hospodaření za účetní období (+/-) **** Výsledek hospodaření před zdaněním b

30 Zpráva nezávislého auditora pro akcionáře společnosti KVADOS, a.s. O auditu účetní závěrky Ověřili jsme účetní závěrku, tj. rozvahu, výkaz zisku a ztráty, přílohu a výkaz o změnách ve vlastním kapitálu společnosti KVADOS, a.s., se sídlem: Ostrava, Moravská Ostrava, Pivovarská 4/1, PSČ 72, IČ: k 31. prosinci 21, včetně popisu použitých významných účetních metod. Předmět podnikání společnosti je uveden v příloze účetní závěrky. Odpovědnost statutárního orgánu účetní jednotky za účetní závěrku Za sestavení a věrné zobrazení účetní závěrky v souladu s českými účetními předpisy odpovídá statutární orgán společnosti KVADOS, a.s. Součástí této odpovědnosti je navrhnout, zavést a zajistit vnitřní kontroly nad sestavováním a věrným zobrazením účetní závěrky tak, aby neobsahovala významné nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou, zvolit a uplatňovat vhodné účetní metody a provádět dané situaci přiměřené účetní odhady. Odpovědnost auditora Naší úlohou je vydat na základě provedeného auditu výrok k této účetní závěrce. Audit jsme provedli v souladu se zákonem o auditorech a Mezinárodními auditorskými standardy a souvisejícími aplikačními doložkami Komory auditorů České republiky. V souladu s těmito předpisy jsme povinni dodržovat etické normy a naplánovat a provést audit tak, abychom získali přiměřenou jistotu, že účetní závěrka neobsahuje významné nesprávnosti. Audit zahrnuje provedení auditorských postupů, jejichž cílem je získat důkazní informace o částkách a skutečnostech uvedených v účetní závěrce. Výběr auditorských postupů závisí na úsudku auditora, včetně posouzení rizik, že účetní závěrka obsahuje významné nesprávnosti způsobené podvodem nebo chybou. Při posuzování těchto rizik auditor přihlédne k vnitřním kontrolám, které jsou relevantní pro sestavení a věrné zobrazení účetní závěrky. Cílem posouzení vnitřních kontrol je navrhnout vhodné auditorské postupy, nikoli vyjádřit se k účinnosti vnitřních kontrol. Audit též zahrnuje posouzení vhodnosti použitých účetních metod, přiměřenosti účetních odhadů provedených vedením i posouzení celkové prezentace účetní závěrky. Domníváme se, že získané důkazní informace tvoří dostatečný a vhodný základ pro vyjádření našeho výroku. Výrok auditora

31 Výrok auditora Podle našeho názoru účetní závěrka podává věrný a poctivý obraz aktiv, pasiv a finanční situace společnosti KVADOS, a.s., k 31. prosinci 21 a nákladů, výnosů a výsledku jejího hospodaření a peněžních toků za rok 21 v souladu s českými účetními předpisy. Ing. Jakub Kovář auditor, osvědčení KA ČR č NEX Consulting spol. s r.o. Vítězná 1271/2 72 Ostrava-Moravská Ostrava auditorská společnost, osvědčení KA ČR č

32 Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami

33 Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami k Zpráva je zpracována v souladu s 66a odst. 9 zákona č. 513/1991 Sb. Obchodního zákoníku. Údaje zprávy vycházejí z účetních písemností ovládané osoby (účetní doklady, účetní knihy a ostatní účetní písemnosti) a z dalších podkladů, které má ovládaná osoba k dispozici. Zpráva je zpracována za účetní období začínající dnem 1. ledna 21 a končící dnem 31. prosince Podrobný popis propojených osob Základní údaje o ovládané osobě Obchodní firma: KVADOS, a.s. Sídlo: Pivovarská 4/1 72 Ostrava 1 Právní forma: akciová společnost IČO: Rozhodující předmět činnosti: poskytování software (prodej hotových programů na základě smlouvy s autory nebo vyhotovování programů na zakázku) Datum vzniku společnosti: 4. ledna Specifikace propojených osob Ovládající osoba: Hampel Miroslav, nar.: Hlasovací práva na ovládané osobě: 91 %

34 Ostatní osoby ovládané stejnou osobou ovládající: 1. Ovládaná osoba: KVADOS Consulting s.r.o. IČ: Sídlo: Pivovarská 4/1, 72 Ostrava Způsob propojení: Hampel Miroslav, nar.: společník (1%) 2.Ovládaná osoba: KVADOS GROUP, a.s. IČ: Sídlo: Pivovarská 4/1 72 Ostrava Způsob propojení : Hampel Miroslav, nar.: jediný akcionář 2. Právní vztahy mezi propojenými osobami Společnost neuzavřela písemné smlouvy mezi propojenými osobami. Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami 13.

35 3. Transakce mezi propojenými osobami prodej 3.1. Prodej Ovládaná osoba prodává (výrobky, zboží a/nebo služby) dalším propojeným osobám. Následuje přehled druhů transakcí uskutečněných v běžném účetním období. propojená osoba: popis obchodních transakcí: hodnotové vyjádření: Hampel Miroslav neuskutečnily se žádné obchodní transakce - Kč KVADOS Consulting s.r.o. pronájem vybavení kanceláří, HW techniky a médií , Kč KVADOS Consulting s.r.o. refakturace služeb ,68 Kč KVADOS Consulting s.r.o. celkem za běžné účetní období: ,68 Kč KVADOS GROUP, a.s. neuskutečnily se žádné obchodní transakce - Kč celkem za všechny propojené osoby: ,68 Kč 3.2. Krátkodobé pohledávky Z výše uvedených transakcí vyplynuly tyto následující krátkodobé pohledávky za propojenými osobami k poslednímu dni účetního období. propojená osoba: číslo faktury splatnost: hodnotové vyjádření: Hampel Miroslav nevznikly žádné pohledávky - Kč KVADOS Consulting s.r.o , Kč KVADOS Consulting s.r.o , Kč KVADOS Consulting s.r.o. celkem za běžné účetní období: , Kč KVADOS GROUP, a.s. nevznikly žádné pohledávky - Kč celkem za všechny propojené osoby: , Kč 3.3. Dlouhodobé pohledávky Ovládaná osoba neměla dlouhodobé pohledávky za propojenými osobami k poslednímu dni účetního období.

36 4. Transakce mezi propojenými osobami nákup 4.1. Nákup Ovládaná osoba nakupuje výrobky, zboží a služby od propojených osob v rámci své běžné činnosti. Následuje přehled transakcí uskutečněných v běžném účetním období. propojená osoba: popis obchodních transakcí: hodnotové vyjádření Bez DPH: Hampel Miroslav neuskutečnily se žádné obchodní transakce - Kč KVADOS Consulting s.r.o. HW služby 36, Kč KVADOS Consulting s.r.o. HW podpora pro klienty 657, Kč KVADOS Consulting s.r.o. provize za zprostředkování zaměstnanců , Kč KVADOS Consulting s.r.o. SW služby 8 7 5, Kč KVADOS Consulting s.r.o. celkem za běžné účetní období: , Kč KVADOS GROUP, a.s. neuskutečnily se žádné obchodní transakce - Kč celkem za všechny propojené osoby: , Kč 4.2. Krátkodobé závazky Z výše uvedených transakcí vyplynuly následující krátkodobé závazky k propojeným osobám k poslednímu dni účetního období. Propojená osoba: číslo faktury splatnost: hodnotové vyjádření: Hampel Miroslav nevznikly žádné závazky - Kč KVADOS Consulting s.r.o , Kč KVADOS Consulting s.r.o , Kč KVADOS Consulting s.r.o , Kč KVADOS Consulting s.r.o. celkem za běžné účetní období: , Kč KVADOS GROUP, a.s. nevznikly žádné závazky - Kč celkem za všechny propojené osoby: , Kč Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami

37 4.3. Dlouhodobé závazky Ovládaná osoba nakupuje výrobky, zboží a služby od propojených osob v rámci své běžné činnosti. Následuje přehled transakcí uskutečněných v běžném účetním období. 6. Závěr Ovládaná osoba nakupuje výrobky, zboží a služby od propojených osob v rámci své běžné činnosti. Následuje přehled transakcí uskutečněných v běžném účetním období. Sestaveno dne: 23.února 211 Sestavil: Podpis statutárního zástupce: Řezníčková Monika Hampel Miroslav Zprávu schválil: Hampel Miroslav ml. předseda představenstva Gregor Petr 1.místopředseda představenstva Ing.Tomis Martin 2.místopředseda představenstva Ing.Gasiorek Aleš předseda dozorčí rady Baier Petr člen dozorčí rady Ing.Hamala Martin člen dozorčí rady V Ostravě dne: 13.

38 Kontaktní údaje 14.

39 KVADOS, a.s. Novoveská 1139/22 79 Ostrava-Mariánské Hory Česká republika Kontaktní spojení: Recepce: (211) Fax: Souřadnice GPS: 49 5'2.434"N, 18 15'5.91"E Sídlo společnosti: Pivovarská 4/1 72 Ostrava 1 Česká republika Místo uložení výroční zprávy a ostatních podkladů použitých k jejímu zpracování: Veškeré dokumenty a materiály uvedené v této výroční zprávě a podklady použité ke zpracování výroční zprávy jsou uloženy v provozovně společnosti na adrese Novoveská 1139/22, 79 Ostrava-Mariánské Hory, a to v ekonomickém oddělení společnosti.

40 Vydavatel: KVADOS, a.s. Texty: Jiří Vaculík Design: Milan Smetana Redakční rada: Jiří Vaculík, Milan Smetana, Šimon Churý Vydáno

Výroční zpráva v2.011 KVADOS, a.s.

Výroční zpráva v2.011 KVADOS, a.s. Výroční zpráva v2.11 KVADOS, a.s. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 1. 11. 12. 13. Úvodní slovo generálního ředitele Profil společnosti Podnikání společnosti v roce 211 Skupina KVADOS Orgány společnosti Vedení

Více

I. ÚVODNÍ SLOVO GENERÁLNÍHO ŘEDITELE

I. ÚVODNÍ SLOVO GENERÁLNÍHO ŘEDITELE VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 I. 5 Úvodní slovo generálního ředitele II. 6 Profil společnosti III. 11 Podnikání společnosti v roce 2013 IV. 12 Orgány společnosti V. 14 Vedení společnosti VI. 15 Organizační struktura

Více

Projektování je pro nás hračka... NOEN, a.s. Výroční zpráva 2009

Projektování je pro nás hračka... NOEN, a.s. Výroční zpráva 2009 Projektování je pro nás hračka... 09 NOEN, a.s. Výroční zpráva 2009 Obsah Výroční zpráva 2009 ZÁKLADNÍ ČÁST FINANČNÍ ČÁST 1/ PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Úvodní slovo předsedy představenstva Základní údaje

Více

OBSAH: Základní údaje. Rozvaha v plném rozsahu. Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu. Příloha k účetní závěrce

OBSAH: Základní údaje. Rozvaha v plném rozsahu. Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu. Příloha k účetní závěrce VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 OBSAH: Základní údaje Rozvaha v plném rozsahu Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu Příloha k účetní závěrce Uplynulý a předpokládaný vývoj, vč. návrhu na rozdělení zisku Zpráva o vztazích

Více

Obsah. Pobočky a sídla v ČR... 31 Kontaktní údaje... 32

Obsah. Pobočky a sídla v ČR... 31 Kontaktní údaje... 32 Obsah Slovo předsedy představenstva................................. 3 Orgány společnosti k 31. 12. 2011............................... 4 Integrovaný systém řízení a certifikace..........................

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA >> 2006. K procházení výroční zprávou použijte toto tlačítko:

VÝROČNÍ ZPRÁVA >> 2006. K procházení výroční zprávou použijte toto tlačítko: VÝROČNÍ ZPRÁVA >> 2006 K procházení výroční zprávou použijte toto tlačítko: > 2 > ÚVODNÍ SLOVO 4 > ÚDAJE O SPOLEČNOSTI 6 > STATUTÁRNÍ ORGÁNY 9 > FINANČNÍ SKUPINA DIMENSION 11 > ZPRÁVA PŘEDSTAVENSTVA 14

Více

Výroční zpráva 2010 2010

Výroční zpráva 2010 2010 2010 Výroční zpráva 2010 Základní ukazatele 2008 2009 2010 Aktiva celkem 52 550 18 335 15 849 Pasiva celkem 52 550 18 335 15 849 z toho: základní kapitál 30 000 30 000 30 000 rezervy 502 502 502 Výnosy

Více

Výroční zpráva 2012 W.A.G. payment solutions, a.s.

Výroční zpráva 2012 W.A.G. payment solutions, a.s. Výroční zpráva 2012 W.A.G. payment solutions, a.s. Komplexní platební řešení na cestách Obsah 1. Profil společnosti 3 1.1. Základní údaje 3 1.2. Složení vrcholových orgánů 3 1.3. Předmět činnosti 4 1.4.

Více

Výroční zpráva 2013 Obsah Úvodní slovo generálního ředitele............. 6 Profil společnosti........................ 7 Základní údaje o společnosti k 31. 12. 2013....... 8 Pracoviště společnosti...................

Více

Výroční zpráva 2008 Factoring KB, a.s.

Výroční zpráva 2008 Factoring KB, a.s. Výroční zpráva 2008 Factoring KB, a.s. Factoring pro firmy Vybrané údaje o hospodaření Jednotka 2008 Obrat společnosti mil. Kč 17 259 Meziroční pokles obratu % -4,88 Zisk společnosti (po zdanění) tis.

Více

OBSAH. Úvodní slovo předsedy představenstva a zpráva o podnikatelské činnosti společnosti 3. Údaje o společnosti, statutární orgány 7

OBSAH. Úvodní slovo předsedy představenstva a zpráva o podnikatelské činnosti společnosti 3. Údaje o společnosti, statutární orgány 7 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A OBSAH Úvodní slovo předsedy představenstva a zpráva o podnikatelské činnosti společnosti 3 Údaje o společnosti, statutární orgány 7 Organizační schéma 11 Rok 2012 slovy generálního

Více

Výroční zpráva 2011 2011

Výroční zpráva 2011 2011 2011 Výroční zpráva 2011 Obsah Úvodní slovo předsedy představenstva 2 Základní údaje o společnosti 3 Složení představenstva 4 Zpráva představenstva 5 Složení dozorčí rady 6 Zpráva dozorčí rady 7 Návrh

Více

Výroční zpráva 2011 Factoring KB, a.s.

Výroční zpráva 2011 Factoring KB, a.s. Factoring KB, a.s. Obsah Profil společnosti 2 Vybrané ekonomické ukazatele 3 Úvodní slovo předsedy představenstva 6 Zpráva představenstva 8 Strategické cíle společnosti pro rok 2012 9 Nejvýznamnější události

Více

Úvodní slovo jednatele společnosti 2. Základní identifikační údaje 4 Statutární orgány společnosti 5. Management společnosti 6. Předmět činnosti 7

Úvodní slovo jednatele společnosti 2. Základní identifikační údaje 4 Statutární orgány společnosti 5. Management společnosti 6. Předmět činnosti 7 O B S A H Úvodní slovo jednatele společnosti 2 Základní identifikační údaje 4 Statutární orgány společnosti 5 Management společnosti 6 Předmět činnosti 7 Nabídka služeb 9 Rozvaha v plném rozsahu aktiva

Více

Výroční zpráva 2009 2009

Výroční zpráva 2009 2009 Výroční zpráva Klíčové údaje Celkový obrat Factoringu České spořitelny (v mil. Kč) 50 000 40 000 35 588 30 000 30 007 31 818 27 501 20 000 10 000 0 2006 2007 Celkový obrat společnosti Factoring České spořitelny

Více

VA ŠE Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 EN ER GIE

VA ŠE Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 EN ER GIE VA ŠE EN Telco Pro Services, a. s. Výroční zpráva 2013 ER GIE OBSAH PŘEDSTAVENÍ SKUPINY ČEZ 2 OSOBY ODPOVĚDNÉ ZA VÝROČNÍ ZPRÁVU 3 DOPIS PŘEDSEDY PŘEDSTAVENSTVA 4 PŘEHLED VYBRANÝCH VÝSLEDKŮ SPOLEČNOSTI

Více

Techsys - HW a SW, a. s. výroční zpráva 2012

Techsys - HW a SW, a. s. výroční zpráva 2012 R Techsys - HW a SW, a. s. výroční zpráva 2012 1 Obsah Hlavní aktivity v roce 2012 3 Rozvoj společnosti v roce 2012 5 Ekonomické výsledky za rok 2012 7 Srovnání ekonomických parametrů let 2010 až 2012

Více

Největší energie je v každém z nás.

Největší energie je v každém z nás. Výroční zpráva 2011 Největší energie je v každém z nás. Obsah VÝROČNÍ ZPRÁVA České plynárenské Zpráva představenstva 5 PŘEDSTAVENÍ Představení skupiny CE GROUP 9 Představení České energie 11 Představení

Více

Výroční zpráva 2012. VZ Czech E189023. 2012www.domena.cz

Výroční zpráva 2012. VZ Czech E189023. 2012www.domena.cz Výroční zpráva VZ Czech E189023 www.domena.cz Klíčové údaje Celkový obrat Factoringu České spořitelny (v mil. Kč) 50 000 49 242 40 000 41 694 30 000 27 501 31 377 20 000 10 000 0 2009 2010 Celkový obchodní

Více

Výroční zpráva 2009. kovosvit mas, a.s. Svět obráběcích strojů

Výroční zpráva 2009. kovosvit mas, a.s. Svět obráběcích strojů Výroční zpráva 2009 kovosvit mas, a.s. Svět obráběcích strojů Obsah 06 Úvodní slovo generálního ředitele 08 Základní údaje 10 Orgány společnosti 11 Zpráva o podnikatelské činnosti společnosti KOVOSVIT

Více

TECHNICKÉ SÍTĚ BRNO, akciová společnost

TECHNICKÉ SÍTĚ BRNO, akciová společnost TECHNICKÉ SÍTĚ BRNO, akciová společnost 08 Technické sítě Brno, akciová společnost výroční zpráva OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY 2008 PROFIL SPOLEČNOSTI ORGÁNY SPOLEČNOSTI ZPRÁVA PŘEDSEDY PŘEDSTAVENSTVA O PODNIKATELSKÉ

Více

Výroční zpráva 2012. VZ Czech E189023. 2012www.domena.cz

Výroční zpráva 2012. VZ Czech E189023. 2012www.domena.cz Výroční zpráva 2012 VZ Czech E189023 2012www.domena.cz Obsah Úvodní slovo předsedy představenstva 2 Základní údaje o společnosti 3 Složení představenstva 4 Zpráva představenstva 5 Složení dozorčí rady

Více

Výroční zpráva Český holding, a.s.

Výroční zpráva Český holding, a.s. Výroční zpráva Český holding, a.s. Obsah Obsah Základní údaje 3 Základní kapitál a vlastnická struktura 4 Akcie 5 Zpráva představenstva 7 Plnění usnesení valných hromad Komentář k údajům výkazu zisku a

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010. Na počátku byla švestka! ...aby z toho nebyla povidla, někdo musel stvořit čistá a jasná pravidla. Rudolf Jelínek.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010. Na počátku byla švestka! ...aby z toho nebyla povidla, někdo musel stvořit čistá a jasná pravidla. Rudolf Jelínek. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Na počátku byla švestka!...aby z toho nebyla povidla, někdo musel stvořit čistá a jasná pravidla. Rudolf Jelínek. Zázrak zvaný slivovice. RUDOLF JELÍNEK a.s. I. Obsah Úvodní slovo předsedy

Více

Vědecko-technologický park Ostrava, a. s.

Vědecko-technologický park Ostrava, a. s. Vědecko-technologický park Ostrava, a. s. Výroční zpráva 212 Obsah Úvodní slovo předsedy dozorčí rady Úvodní slovo předsedy představenstva Poslání společnosti a Zpráva o podnikatelské činnosti a stavu

Více

inovace neustále hledáme nové cesty rozvoje, vedoucí ke zvýšení hodnoty naší práce a konkurenceschopnosti

inovace neustále hledáme nové cesty rozvoje, vedoucí ke zvýšení hodnoty naší práce a konkurenceschopnosti Výroční zpráva 2011 W.A.G. minerální paliva, a.s. inovace neustále hledáme nové cesty rozvoje, vedoucí ke zvýšení hodnoty naší práce a konkurenceschopnosti Obsah 1. Profil společnosti 3 1.1. Základní údaje

Více

Výroční zpráva 2009 Factoring KB, a.s.

Výroční zpráva 2009 Factoring KB, a.s. 2009 Factoring KB poskytuje soubor factoringových služeb, který zahrnuje odkup, správu, inkaso a financování pohledávek. Výroční zpráva 2009 Factoring KB, a.s. 27 Při průměrném počtu 40 zaměstnanců došlo

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. V ý r o č n í z p r á v a 2014 G W T r a i n R e g i o a. s. 1

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. V ý r o č n í z p r á v a 2014 G W T r a i n R e g i o a. s. 1 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 V ý r o č n í z p r á v a 2014 G W T r a i n R e g i o a. s. 1 OBSAH 1 ZÁKLADNÍ PŘEDMĚTY ČINNOSTI... 3 2 ČLENOVÉ ORGÁNŮ SPOLEČNOSTI... 3 2.1 PŘEDSTAVENSTVO... 3 2.2 DOZORČÍ RADA...

Více

Výroční zpráva 2 0 0 9

Výroční zpráva 2 0 0 9 Výroční zpráva 2009 Nová éra komunikace _ Profil společnosti GTS NOVERA s.r.o. je celonárodní telekomunikační operátor, který v garantované kvalitě poskytuje komplexní portfolio hlasových, datových a internetových

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ČEZ PRODEJ, s. r. o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA ČEZ PRODEJ, s. r. o. VÝROČNÍ ZPRÁVA ČEZ PRODEJ, s. r. o. SKUPINA ČEZ www.cez.cz OBSAH Úvod 4 Úvodní slovo jednatelů společnosti 5 Hlavní události roku 2010 a 2011 do uzávěrky výroční zprávy 6 Orgány společnosti a její management

Více