nazívá Meziroční den nebo tako Svátek obnovy a obvykle ji provází bouřlivé oslavy konce starého roku a příchodu nového roku. Někteří vědci tvrdí, že

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "nazívá Meziroční den nebo tako Svátek obnovy a obvykle ji provází bouřlivé oslavy konce starého roku a příchodu nového roku. Někteří vědci tvrdí, že"

Transkript

1 Základní fakta Aenes. Největší a hlavní město Impéria. Počet registrovaných obyvatel dosáhl koncem minulého roku 30 miliónů. Počet neregistrovaných obyvatel jako bezdomovci, sirotci a lidi, kteří se z nějakého důvodu skrývaly, neznámí. Skvělé místo, kde se skrýt přímo pod nosem policii a jiným organizacím jako AM (Asociace Mágů) a SP (Sdružení Plebejců), které pod sebou mají několik tajných složek, kde vedou seznamy nežádoucích lidí a nařizují jejich anihilace. Imperátor. Vládce velkého impéria zvané jednoduše Impérium. Na trůn mohl usednout pouze dědic jednoho ze tří velkých rodů Ylonia, Eliony a Zeremia. Tento titul patřil již 5 generací potomkům rodiny Yloniů. Tyto rody se navzájem snažili nenápadně vyřadit jeden druhého. Vládce byl volen seskupením starších tlustých lenochů, kteří si jednoduše říkali Rada. Na trůn nemohl usednout někdo jiný než potomek z těchto tří rodů. Kdo by tak učinil, zemřel by při ceremoniálu, kdy se provádí test původu. Je to v celku jednoduché budoucí vladař se posadí na magické křeslo, které zazáří barvou jednoho ze tří rodů žlutá pro rod Ylonia, modrá pro dědice Eliony a červená pro potomky Zeremia. Matka Nového Impéria - Lilith. Podle legendy před 3000 lety, kdy Impérium sice ještě existovalo, ale bylo nestabilní a neklidné, a kdy magie i věda byli ještě v plenkách, se podařilo alchymistovi Francesovi Jeanu Derottemu a čaroději Idakimu Minokovi vytvořit prvního a živého homunkuluse. Věří se, že tento homunkulus, v těle ženy, jejíž tělo vypadalo lidsky ale mělo mnoho zvířecích vlastností, se podařilo zachytit část síly, která se nazívá podle severské mytologie Yfred. Byla v historii jediným homunkulusem, který dosáhl života 350ti let a jako jediná mohla mít potomky. To bylo dostatečným důkazem pro její uznání za člověka. Lilith vytvořila základní myšlenku Nového Impéria, kterou převzali a realizovali tři její potomci a zakladatelé vládnoucích rodů synové Ylonius a Zeremius a dcera Elion. Imperiální kalendář. V platnost vstoupil před 2300 lety a podle něj má rok 315 dní a je rozdělen na 9 měsíců (Milau, Rigo, Háni, Noa, Arso, Gina, Jeus, Unae, René) po 35ti dnech (5 týdnů), kde 1 den má 25 hodin. Ke každému roku je ovšem ještě nutné připočítat 2 hodiny 35 minut a 12 sekund. Tato doba se

2 nazívá Meziroční den nebo tako Svátek obnovy a obvykle ji provází bouřlivé oslavy konce starého roku a příchodu nového roku. Někteří vědci tvrdí, že v této době se planeta nachází nejblíž bráně pekel, neboli bráně Darvaza, což zapříčinilo víru v možný pád démonů z jiného světa. Proto se v Meziroční den všichni oblékají do kostýmů. Odpočet začal vznikem Nového Impéria. Roční období Podzim začíná 39. den v roce, zima 118. den, 197. začíná jaro a 276. den léto. Meziroční den je tedy uprostřed léta.

3 Bezejmená KAPITOLA 1. - NOVOROČNÍ VRAŽDA Aenes Centrální náměstí Konec roku 3002 Svátek obnovy Jediný den, který trval něco přez dvě a půl hodiny. Jediný den, kdy bylo i věznům dovoleno vyjít ven a obléct si něco jiného, jak vězeňské oblečení. Jediný den, kdy se obloha i město rozzářilo mnoha světly a kostými mnoha barev. Jediný den, kdy si všichni byli rovni, dokonce i Imperátor nebyl v tento den nikým jiným než jen řadovým občanem. Jediný den, kdy každý mohl mít masku a jiné jméno, a nesměli se používat žádná kouzla. Jediný den, kdy nikdo, ani chudý plebejec nemusel pracovat. Jediný den, který trval něco přez dvě a půl hodiny, které bohatě stačili na to, co se zde mělo odehrát. Tak jako každý rok, i tenhle se samotný Imperátor vydával mezi lidi, jen s minimální ochrankou. Obvykle na sebe oblékl masku a teleportoval se na kraj města, kde řádění davu nebylo tak bouřlivé. V davu se v jeho blízkosti pohybovalo 20 zkušených lidí z jeho nejbližší stráže, jejichž úkolem bylo chránit a dávat pozor na vladaře, případně jeho rodinu. Tenhle rok ale v jeho okolí zavládl neklid. Imperátorovi se před týdnem v jídle objevil papírek, na kterém byl vzkaz oznamující útok v nejbližší den mezi roky. Všichni lidi, co přišli do kontaktu s tím jídlem předtím, než se dostalo na vladařův stůl byli vyslíchání a následně anihilováni, ale pravého pachatele zřejmě nikdy nenašli. Vzkaz pocházel od skupiny, která si říkala Ruka mocných, o které se vědělo jenom to, že je to banda nejlepších nájemných zabijáků. Imperátorova ochranka by nad tím mávla rukou, kdyby ten vzkaz nebyl identický s jinými vzkazy, které se objevovali náhodně před jinými vraždami vysoce postavených lidí. Všechny byli až děsivě přesné a úspěšné, a pouze jednou se podařilo vraha chytit, ovšem až potom, co spáchal sebevraždu.

4 Vě vyšetřování, které Rada zorganizovala hned po prvních dvou vraždách se nepřišlo až do dnešního dne na vůbec nic. Bylo mnoho teorií, že ten co si assasíny najímá je z jedné ze tří velkých rodin, ale takhle možnost se vyloučila hned jako první, protože mrtví byli v každé rodině. Buď to někdo hrál na všechny strany, nebo se nechala Ruka mocných najímat více lidmi. Jedinou stopou, která se dala vůbec považovat za nějakou stopu, byl kus látky z oděvu jednoho z assasínů. Mágové se snažili vystopovat majitele, ale oděv byl zřejmě chvíli po vraždě spálen v zapadlé uličce ve čtvrti Dermontu alespoň to bylo poslední místo, které mágové označili a kde se našli známky po malém požáru ve staré skladištní budově. Imperátor Donatan Rufane z Ylionu byl vcelku mladý a zvolen teprve před 2mi lety. Zřejmě to byla právě ta jeho nezkušenost, která zapříčinila jeho lehkovážnost v dané věci. Rada do něj vkládala velké naděje a jeho absolutní nespolupráce a tvrdohlavost se v tomto případě starším ani trochu nezamlouvala. Donatan nařídil, že se oslav rozhodně musí účastnit, a navrhnul snad jedinou věc, která se Radě zdála užitečná že pro zmatení nepřítele by neměl být na okraji města, ale přímo v centru, kde by ho nikdo nečekal. Na kraj města by měli umístit jeho dvojníka. Nutné připravy byli uskutečněny a konečně tu byl ten den, který měl být pro mladého Donatana osudovým. Zrovna se bavil se svou sestrou u stánku, u kterého jste si za peníze mohli koupit hod což znamenalo zapujčení lehkého dřevěného kroužku, kterým jste se snažili trefit na jednu z mnoha věci na pultě před vámi. Když jste se trefili, tak jste si ji mohli odnést, jinak jste odcházeli s cenou útěchy, což byl peprmintový bombón. Já chci toho velkého medvěda! ukázala Donatanova sestra na obrovského plyšáka, který seděl na nejvyšší a nejvzdálenější poličce před nimi. Donatan se zasmál. To nemám šanci trefit. prohlásil odevzdaně, ale stejně ukázal muži v ptačím kostýmu, který měl stánek na starost, že chce tři hody.

5 Tak... já nevím, třeba... Třeba tu velrybu na pravo. zašeptala mu do ucha a prstem mířila na druhou největší a nejvdálenější věc z výběru. Ty mi to nehodláš ani trochu ulehčit. zafrflal na oko naštvaně, ale stejně se nachystal k hodu a mířil na velkého medvěda. Chvíli se soustředil a štěloval, nedokázal si najít nějakou dobrou polohu pro hod kroužku. Zdál se mu nějak divně vyvážený, ale zřejmě to bylo naschvál, aby kroužek neletěl tam, kam ho člověk hodí. Přestal na to myslet a s výrazem plným naděje kroužek hodil směrem na medvěda. Když hodil třetí, smutně si uvědomil, že ani jeden se netrefil. První ani nedorazil k policím, druhý letěl někam do strany a třetí sklouznul medvědovy po uchu. Je mi líto. pokrčil rameny ptačí muž a posbíral kroužky. No, nevadí. Aspoň jsem to zkusil. Řekl se špetkou zklamání v hlase a vytáhl z kapsy 6 Deny, které dal na pult. Když se otáčeli k odchodu, sestra se mu zavěsila na rameno a položila mu hlavu na rameno. Můj brácha je pořád stejně nemotorný. zabručela si pod nosem, ale myslela to ze srandy. Tvůj brácha byl vždycky víc na věci, co se dali řešit mozkem, než fyzickou zdatností. Všimli si, že v jednom místě se dav zhušťuje a pozoruje něco uprostřed. Donatan se rozhlédnul, aby zjistil přibližnou polohu svých ochránců, a pomalu se vydal ke středu, aby se taky podíval, co se tam děje. Dav byl nepropustný, ale uprostřed byla zřejmě nějaká tanečnice. Protože byl ale se sestrou dost malého vzrůstu, moc toho neviděli. Dostal šílený nápad. Když ho pošeptal sestře, vybuchla smíchy, ale potom se sklonila a jako první si hledala cestu mezi lidmi. Donatan byl trochu pomalejší, ale snažil se držet se ji v patách i když prolézali po čtyřech mezi nohama diváků. Ocitli se v první řadě a v kleče, aby přez ně viděli i děti, měli možnost vidět něco úžasného.

6 Dívka, jejíž oděv připomínal spíš obláčky mlhy, které byli tvořenými cáry bílé průhledné látky, tančila jako víla. Její partner, který byl oblečený v podobném kostýmu, byl taky neuvěřitelně ladný a šikovný. Po chvíli pochopil, že pár tančí příběh, nebo spíš legendu. Dívka znázorňovala Lilith, a muž byl Sakamoto, muž, se kterým údajně měla tři děti. Znal ten příběh nazpaměť, protože ho fascinoval. Věděl, že zřejmě jeho velká část je smyšlená, ale přesto se mu líbil. Vypravěč měl na sobě kostým nějaké divoké kočky, a do tance a hereckého výkonu vyprávěl legendu starým nářečím. Donatanova sestra tiše vzdychla, když se okolo ni dívka sklonila, a natáhla se k bratrovi. Bohužel se dostali k tanečníkům až ke konci jejich vystoupení, a proto z něj moc neviděli. Umělci poděkovali za pozornost, a dav se začal rozcházet. Když si Donatan uvědomil, že je obklopen cizími lidmi a že sestru nikde nevidí, všiml si jediné ženy, která nešla s davem. Měla na sobě modrou masku s modrým peřím, ale to co ho opravdu zaujalo, byli její jasné modré oči. První co ho napadlo, že jsou stejné, jako měla Lilith, ale hned tu myšlenku zahnal. Najednou ta žena stála před ním. Ucítil silnou bolest v břichu. První co ho napadlo, že něměl jíst ty sladkosti, protože mu z nich bude zase špatně. Když si ale na břicho sáhnul, ucítil něco teplého a mokrého. Když se mu začínalo zatmívat před očima a kolena podlamovat, podíval se dolů, ale stále nerozuměl tomu co vidí. Někdo vedle něj zakřičel, nebyl si jistý ale jaké slovo řekl. Snad... krev? Znejistěl. Poslední co viděl byla jeho sestra, která zděšeně na něj hleděla a dusila svůj výkřik v dlani.

7 KAPITOLA 2. PRVNÍ LEKCE Aenes Seraphova čtvrť Sídlo Schogun 286. den roku 2995, měsíc René Sobota Ta malá mrcha mě chtěla okrást! křičel dva metry vysoký muž a držel ji za ruku ve vzduchu. Snažila se ho donutit, ať ji pustí, a proto sebou švihala a snažila se ho bouchnout volnou rukou nebo kopnout nohama. Z bolestivého sevření měla oči plné slz ale ve tváři bojovný výraz. Furiado, pořád mi není jasné, proč tu malou zlodějku nešoupneš tam, kam patří. rozčílený muž dívku hodil na zem před staršího urostlého muže, který celou podívanou sledoval s ledovým klidem. Jeho pichlavé oči se teď zabořili do dívky, která vcelku ladně přistála před ním a obzvlášť si dávala pozor, aby nedrcla do stolku před ním, na kterém byl čerstvě uvařený čaj. Jediný kdo ale její dopad v tu chvíli mohl ocenit byl ona sama a její mistr Furiado. Mistře, nic jsem ukrást nechtěla! obhajovalo se děvče a hrdě učiteli jeho pohled opětovala. Ty lhářko! ten vysoký muž to nevydržel a vrazil ji pohlavek, kterému neměla šanci se vyhnout, protože přišel zezadu. Letěla asi půl místnosti, než se ji podařilo zabrzdit bosíma nohama o dřevěnou podlahu. Nehleděla na třísky, které se ji při tom zařízly do jemných dětských nohou a okamžitě se obhajovala. Jenom jsem se dívala! taky kdo by se nepodíval, na tak pěknou, zřejmě ručně vyřezávanou hrací skříňku, když ji nutí aby po nich uklízela jejich nepořádek a prala smradlavé oblečení. Chodila kolem ni už přes tři měsíce, a až teď se odhodlala se na ni na chvíli podívat. Viděl jsem, jak jsi se po ni natahovala a chtěla ji schovat do povlečení! muž k ní přistoupil blíž a napřahoval se k dalšímu nepříjemnému úderu, i když dívce ještě teď třeštila hlava z toho posledního. A dost! uklidnil je hromový hlas jejího mistra. Muž se otřásl a s respektem sklonil hlavu i ruku. Ale z malé holky nespustil oči.

8 Noname. řekl její jméno a ona se na něj podívala svýma modrýma očima. Teď už neskrývaně brečela, napůl vzteky, napůl bolestí která ji ještě teď rezonovala v hlavě. Podvědomě si mnula ruku, za kterou ji vysoký surovec před chvílí držel. Je to pravda? zeptal se naprosto klidně a bez citu Furiado. Dívka se zhluboka nadechla, i když odpověď měla na jazyku. Věděla, že emoce při jednání s ním nemají žádný význam. Není. vydechla a odhodlaně hleděla staršímu do tváře. Ty... zasupěl dlouhán a výhružně ji ukázal nachystanou pěst. Kdyby to bylo na něm, už je dávno mrtvá, tím si byla jistá. Když ti řeknu, že jestli Toanu lže, tak ho na místě zabiju, budeš si stát za tím? Dlouhán, o jehož smrti právě měla rozhodnout malá dívka, se na Furiada vyděšeně zahleděl. Furiado byl rozhodně jeden z nejschopnějších mužů, které znal, a nepochyboval o tom, že kdyby chtěl, tak vážně umře. Nechtěl ale věřit tomu, že by se tak rozhodl jen na základě svědectví dítěte. Noname chtěla odpovědět, ale když ji došlo, co vlastně její učitel řekl, zarazila se. Když si rozebrala jednotlivá slova, uvědomila si, že se ji v podstatě ptá, jestli ho má zabít. Krutá a chladná logika těchto mužů, v jejichž společnosti se pohybovala už přez 4 měsíce, ji stále byla cizí. Nebyla si jistá, co za muže to ve skutečnosti je a kde berou peníze ze kterých žijí, ale věděla, že většina z nich by ji mohl jedním jediným pohybem zabít, aniž by zaváhal. Pracovala pro ně, starala se o ně, dokonce se od nich nechala mlátit a jiné nehezké věci, ale všechno tohle bylo pořád lepší, než její předešlý život. Měla dost jídla, o které se nemusela dělit s dalšími hladovými dětmi, měla kam složit hlavu když večer šla spát, měla se do čeho obléct když ji byla zima. A taky měla možnost se mnohému přiučit, i když jenom pozorovala. Každý z těch mužů, kteří v tomto velkém sídle žili, zde měli svoje místo. Ať už byli špatní nebo dobří, přišlo ji naprosto špatné někoho z nich zabít. Mistře... zašeptala nejistě, a snažila se polknout velký knedlík, který se ji tam během chvilky utvořil. Nevěděla, co by měla říct, a proto se rozhodla udělat to,

9 co ji radilo její srdce. Mistře, nechtěla jsem nic ukrást. Ale nechci, aby ten muž kvůli tomu zemřel. Toanu se zachvěl, střídavě hleděl na děvče a na Furiada, který si nešťastně povzdechl. Nevěděl, jestli má utíkat nebo zůstat stát. Netušil totiž, jestli si s ním bláhový muž jen hraje, nebo to myslí vážně. O tom, jestli umře, nerozhodneš ty, ale já. Jestli jsi vážně bez viny, může ti být jedno, jaký trest pro něj rozhodnu. po těchto slovech starší muž vstal ze svého místa a podíval se na Toana, který o krok ucouvnul. Noname cítila, jak ji po spánku stéká kapka potu, a aniž by opravdu přemýšlela, vrhla se svému mistrovy k nohám. Nech ho být, prosím! Smrt je příliž! žadonila nahlas a držela se malýma rukama jeho kalhot. Až po chvíli si uvědomila, že se její učitel usmívá. Toanu, vidíš? To děvče dokonce žadoní o tvůj život. Kéž by sis to aspoň zasloužil. smál se starší muž, i když k smíchu to ostatním ani trochu nepřišlo. Dlouhán se ale trochu uklidnil. Na každého dojde. odsekl seběvědomě, a potom se vydal k odchodu. Noname cítila, jak na ni od dvěří háže výhružné pohledy, ale neměla odvahu se tam podívat. Udělala správnou věc. Nemá právo na ni být naštvaný. Dívka pustila mistrovy kalhoty a ten si zase sedl na svůj polštář. Otcovsky ji pocuchal vlasy, tak jako to v poslední době dělal často, a Noname se na něj zklesle podívala. Chci, aby jsi to už nikdy neudělala. zvážněl a svěsil ruku na její ramínko. Noname se vzepjala. Ale já nic nechtěla...! Přerušil ji prst jeho druhé ruky na jejích rtech. Nemluvím o tom. Vím že jsi to nechtěla udělat. A i kdyby ano, tak neměl Toanu žádné právo tě tady dovléct jak nějakého psa. Ne, já jsem myslel to, jak jsi se ho zastávala. vysvětloval trpělivě a pozorně sledoval Nonaminu tvář, aby z ní mohl vyčíst co nejvíc.

10 Já vážně nechci, aby umřel. prohlásila po chvíli co nejupřimněji mohla. Ano, možná si přála pro něj nějaký trest, ale rozhodně ne smrt. To ji prostě nepřišlo správné. A myslíš si, že jemu záleží na tvém životě? Dívka se nad tou otázkou nemusela ani zamýšlet, odpověď byla evidetní. Mistr ani nečekal na její odpověď, a mluvil dál. Chci, aby jsi se nad tím zamyslela. Myslet na jiné lidi nebo se pro ně dokonce obětovat se v tomto světe nevyplácí. Všichni totiž myslí jenom na sebe. Musíš se smířit s tím, že jediný, na koho se opravdu můžeš spolehnout, jsi jenom ty sama. Čekat, že tě někdo zachrání se pro tebe může stát i smrtelné. Dokonce i já mám sobecké umysly s tebou, ani ode mě nemůžeš vždycky čekat, že se tě zastanu, když to pro mě bude nevýhodné. Noname ta slova chápala velice pomalu. Musela opravdu přemýšlet nad tím, o čem vlastně mistr mluví. Věděla ale, že význam těch slov ji bude jasný časem, až nad nimi bude přemýšlet. No, pouč se z toho děvče, pokračoval, měj k sobě úctu a nes hlavu hrdě. Nehrb se, jakokdybys byla nějaké zvíře. Jednou z tebe vyroste krásná a sebevědomá žena, o to se postarám. Proto pro tebe mám malý úkol. Úkol? podivila se dívka. Od doby, co ji vzal pod sebe jako svou schovanku nikdy nemluvil tak vážně a uvolněně. Měla pocit, že se z ní teď stává něco víc než jen obyčejná dívka z ulice, jakokdyby prošla nějakou zkušební dobou, a teď teprve začne opravdová sranda. No, spíš to bude první lekce, kterou ode mě dostaneš. Už když jsem tě viděl poprvé jsem si všiml, jak ladně se umíš občas pohybovat. Ale pořád tomu něco chybí. Postav se. naznačil ji poslední příkaz i rukama. Stoupla si před ním a její tvář byla ve stejné výšce jak jeho. Porozoval ji a ohmatával ji nejdřív lýtka, a potom chodidla. Když narazil na zaraženou třísku, opatrně ji vytáhl. Soustřeď se na to, aby jsi chodila po špičkách. Kdykoliv tě uvidím chodit, nechci vidět tvoje zhrbená záda. Dívej se před sebe, ano, takhle, zvedl ji bradu

11 a našteloval ji hlavu přesně tak, jak chtěl, a hned na to ji zatlačil prstem mezi lopatky. Ano, takhle. A teď se projdi v téhle poloze. Udělala, co po ni chtěl, a snažila se při tom nebýt příliž prkenná. Ne ne ne, víc se uvolni. Časem si na to zvykneš. A teď nohy. Našlapuj jenom na špičky, a pokaždé, než udělaš krok, prohni se v kolenou. Snažila se chvíli chodit, tak jak po ni chtěl, ale po chvíli ji začínali bolet stehna. Překvapeně se zastavila a trochu se protáhla, aby zahnala podivnou slabost ve svalech. No, dobře, pro dnešek stačí. Pojď sem ještě na chvíli. Dívka si klekla na kolena před něj a čekala, co po ni bude chtít. Noname, mám pro tebe otázku. Máš něco, čím by jsi chtěla být? Dívka se zachvěla. Ta otázka ji naprosto zaskočila. Nikdy nad něčím podobným nepřemýšlela. Jedno ale věděla jistě ke svému starému životu se vrátit nechce. Nevím. odpověděla upřímně. Furiado se zamračil. Ale aspoň nějakou představu o tom, jaká by jsi být chtěla, máš, ne? snažil se z ní starý muž aspoň něco dostat. Noname se nad tím zamyslela. Vzpoměla si na den, kdy viděla svého mistra poprvé. Chci být silná stejně jako ty, mistře. Byla tak nadšená, že našla aspoň nějakou odpověď, když si uvědomila, že se mistr mračí. Přemýšlela, jestli přeci jen neřekla něco špatného. Nakonec se po chvíli od srdce zasmál. Já nejsem zrovna příklad silného muže. Nemám opravdu fyzickou sílu. Ale asi vím co myslíš. Ale nejsem si jistý, že je to věc, kterou by jsi chtěla umět.

12 Noname si všimla zvláštního pohledu, kterému příliž nerozuměla. Až časem pochopila, že to jsou obavy. Měl starost, protože se mu nelíbilo, aby dívka jako byla Noname se učila umění, kterému vládl on. Ona si svým rozhodnutím ale byla jistá. Až vyroste, chtěla být silnou ženou, která se sebou nemusí nechat zametat jako teď. Vždycky někomu sloužila, vždycky ji někdo bil, vždycky se musela podřídit. Jednak byla mladá a jednak neměla vůbec žádnou sílu. Kdokoliv si s ní mohl dělat co chtěl, protože mu nemohla skřivit ani vlásek, ať se snažila jak chtěla. Ale mistr byl jiný. Když ho tehdy viděla poprvé v uličce, měla pocit, že je to osud, že ho potkala. A i když by to slyšel nerad, naplnil její sen, že ji přijde od té hnusné ježibaby někdo zachránit a postará se o ni. Chci se naučit být silnější jako ty, mistře. Vím, že to nebude nic jednoduchého, ale budu dělat všechno, abych jednou byla jako ty. vyhrkla odhodlaně a snažila se vypadat neústupně. Furiado se znepokojeně usmál. Nebyl si jistý, jestli je dívka opravdu dělaná na to, co ji chtěl naučit. Ale možná ji podceňoval. Tak dobrá. Začneme zítra. Chci, aby jsi trénovala to chození, to jsem ti dnes ukázal. Od rána do večera tak budeš chodit, dokud nebudu spokojený. A jestli tě uvidím chodit normálně, bude tě čekat trest. Ano, mistře! zakřičela nadšeně a vstala, uklonila se a běžela vrátit se ke své každodenní činnosti. Starší muž si povzechl. I já mám sobecké umysly. Sice ještě nechápu příliž jaké, ale doufám, že na to časem přijdu. dodal si tak spíše pro sebe a usrknul z čaje, který už byl studený. Chvíli přemýšlel, jestli ji má zavolat zpátky a říct si o další čaj, ale pak nad tím zavrtěl hlavou. Pro dnešek ji to odpustím. usmál se sám pro sebe.

13 KAPITOLA 3. STARÝ ZNÁMÍ Aenes Kousek od Centrálního náměstí 1. den roku 3003, měsíc Milau Pondělí, Noc I když se snažila za každou cenu splynout s davem, který se teď tlačil jednou z nejužších ulicí v cetru města, neměla z toho dobrý pocit. Hned po tom, co vykonala zadaný úkol ze sebe strhla vrchní část kostýmu, kterou polila hořlavou směsí a zapálenou ji pustila na zem mezi lidi. Nebyl nikdo, kdo by si toho všiml, všichni totiž spěchali co nejdál od místa, kde byl zabit nějaký člověk, a pod nohy nehleděli. Nikdo ještě neznal jeho pravou identitu. Ani ona si nebyla jistá do chvíle, kdy se Imperátor nerozhlédl po svých ochráncích. Jen pouhým pozorovaním davu ze střechy na náměstí dokázala vyhlédnout jednotlivé strážné, kterých bylo přesně 42 v okruhu 200 metrů a asi okolo 100ky na celém náměstí. Muži, kteří si byli jistí, že jsou nenápadní, se s nikým nebavili a často se ohlíželi. V duchu se smála tomu, jací amatéři to jsou. Nepřímo ji ukázali docela přesnou polohu Imperátora a jeho sestry, jenom svým rozložením po celém náměstí. Jakmile věděla kde má hledat, už to nebyl takový problém. Někdy méně znamená více. napadla ji mistrova slova. Pro strážné okolo Imperátora to jednoznačně platilo. Nebýt jich, neměla by žádnou šanci Imperátora, který působil naprosto přirozeně, v několika tisícovém davu najít. Všimla si jich až když byli asi pět mětrů od ní, a to jen díky vyjeknutí jedné ženy. Nenápadné ruce, které se dotýkaly okolních lidí a hledaly jakékoliv známky nějaké skryté zbraně. V duchu se zaradovala, protože si místo normální dýky vzala dřevěnou, několik dní namáčenou v zápalné směsi, aby potom mohla rychle zhořet a nemusela ji nést sebou zpátky. Bezstarostně procházela okolo jednoho z mužů ze stráže. Když ucítila nenápadné doteky, potlačila chuť ho na místě zabít. Najednou ji ale ta ruka strhla stranou. Téměř instinktivně se po ni natáhla, ale potom si uvědomila, že by se mohla prozradit. Nemají jak na ni přijít. Je stejně podezřelá jako lidi okolo, musí zůstat v klidu až do poslední chvíle.

14 Ruka ji zatáhla do tajných dveří v místě, okolo kterého nechodili žádní lidi. Hned pochopila, že to je místo, kde prověřují podezřelé. Nejvíc zvláštní ale bylo, že s ní šly oba dva. Buď to znamenalo, že si svou kořistí byli jisti, nebo že je poslední, koho budou vyslíchat. Ta první možnost se ji ale zdála více pravděpodobná. Snažila se vytesnit pochyby a chybu hledající myšlenky v jejím plánu a soustředila se na přítomnost. Nemá cenu hledat věc nebo čin, kterým se prozradila, protože by se ho automaticky snažila skrýt. Naopak, musí být přesvědčená o tom, že její plán chybu nemá a držet se ho. Jakmile ji ruka pustila, předstírala, že zakopla a spadla na dřevěnou podlahu v podivné šeré místnosti. Snažila se příliž nerozhlížet a nechala prostor svému strachu, aby se na ni projevil a dodal ji na důvěryhodnosti, ale ne tolik, aby ji ovládl. Co po mě chcete? Nemám u sebe žádné peníze... ostří meče se jen mihlo okolo její tváře a ona se snažila viditelně ucuknout, jak by to asi normální člověk udělal. Jeho cílem nebylo nic jiného než oranžová stužka, která ji držela na tváři masku. V dalším okamžiku s lehkým zašustěním spadla na zem. Tak drahý oděv a ty u sebe nemáš žádné peníze? prohlásil pochlebovačně ten co držel napřažený meč, kterým ji teď výhružně houpal pod krkem. Její oči se jen mírně přimhouřili, čímž víc připomínala chladného zabijáka, jakým ve skutečnosti byla. Přehoupla se mírně dozadu, čímž zase převedla svou váhu na nohy, a zároveň to vypadalo, že před ostřím zmateně uhýbá. Ten druhý rozzářil magické světlo zrovna ve chvíli, kdy se snažila vymyslet plán útěku. Ani trochu se ji nelíbila situace, ve které byla. Elegantnější by bylo udržet si falešnou tvář do poslední chvíle, ale nevěděla, jestli bude mít tu trpělivost. A to byla zřejmě věc, na kterou sázely. Docela dobře jsi si to naplánovala. Původní kostým spálený. Vražedná zbraň spálená. Všechno by to klaplo, kdyby tyhle věci neměli jednu věc společnou zápalnou směs, kterou jsi použila.

15 Až teď si uvědomila, co vlastně cítila, když ji prohledávali na ulici. Kromě doteků prstů cítila taky magii. Vždycky byla na magii citlivá, mohlo ji napadnout, že přijdou na to, že manipulovala se zápalnou směsí. Světlo ji poskytlo lepší výhled na prostor, ve kterém se nacházela. Zřejmě to byla nějaká starší hospoda, všude okolo zahlédla stoly se židličkama, a na pravé straně od ní dlouhý pult, za kterým byli úhledně složené láhve s alkoholem a skleničky. Všechno to ale bylo pokryté malou vrstvičkou prachu. Ten co zapínal světlo, se podivně zachvěl. Jeho oči z pod masky hleděli na ni. Nedokázala odhadnout, co se mu honí hlavou. Zápalnou směs? ptala se nechápavě a podívala se na svou ruku. Je možné že ji malé kapičky zápalné směsi zůstaly na rukou, ale dávala si dobrý pozor, aby použila stejnou, jakou používají kejklíři na zapalovaní pochodní a jiných ohňů. To bude asi to, co mě polilo, když jsem šla kolem toho stanu. Bože můj, jestli to je zápalná směs... chtěla doříct, že stačilo aby neopatrně prošla kolem ohně a mohla uhořet, ale aby dodala na dramatičnosti, tak větu nedokončila, místo toho vyděšeně hleděla na svou ruku. Meč u jejího krku se zlostně zachvěl. Evidentně nečekal, že pro zápalnou směs bylo i jiné vysvětlení, než že byla jasným pachatelem. Jeho touha najít pravého pachatele byla tak silná, že byl dokonce ochotný vyhrožovat smrtí. Překonal rychle tu vzdálenost, která je dělila, a chytil ji za vlasy. Zvrátil ji hlavu mírně dozadu aby odhalil její nahý a tenký krk, na který ji přiložil ostří meče. Nebránila se. Věděla, že to je jenom výbuch jeho netrpělivosti a napětí, a že ji nezabije, dokud mu opravdu nedá důvod. Byl přeci jen z imperátorovi stráže, nemohl si dovolit zabít někoho bezdůvodně. Přestaň hrát tu pošetilou hru. Ten tvůj klid tě prozradil. syčel ji u ucha a bolestivě ji tahal vlasy. Takže to byl její klid, co se mu nelíbilo. Na to měla taky krásnou odpověď, a ani nemusela lhát. Vždycky jsem... dokázala zvláštně zvládat stresové situace... snažila se říkat ta slova co nejjasněji, ale se zakloněnou hlavou se ji mluvilo špatně. Sázela svou hlavu proti jeho cti, a celou dobu ani jednou nezapochybovala, že ji nezabije.

16 Byl sice vzteklý, ale nebyl připravený zabít. Teď, když byl tak blízko ni, a téměř se ji dotýkal, si tím byla naprosto jistá. Říka pravdu. řekl zničeho nic ten druhý, který celou dobu jen přihlížel kolegovu počínání. Teď si sundal masku a ona poznala, kdo před ní stojí. Už jako dítě byla taková. Teď, když jeho hlas nebyl tak tlumený, byla si jistá jeho identitou. Dalo by se říct, že jediný přítel z jejího dětství, kterého kdy měla. Jeho tvář už ale dávno nebyla dětská, ale jeho úsměv ji připoměl hezké chvilky, které byli jedny z mála z doby, na kterou chtěla zapomenout. Rád tě zase vidím, Noname.

17 KAPITOLA 4. JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST Aenes Čtvrť Denmont 135. den roku 2995, měsíc Noa Středa, Den Sirotek. Dítě neznámého původu, které nemá nikoho, kdo by se o něj postaral. Bohužel i v dnešní společnosti to nebylo nic neobvyklého. Slečna Suzie byla na venek spořádanou dámou tehdejší společnosti. Měla malý domek na kraji města, ve kterém žila a starala se o nalezené děti, které neměli žádný domov. Chodila každý den na procházku na trh, kdy nakoupila základní potraviny, aby nakrmila tucet hlasových krků, a potom se dlouhou oklikou vracela domů. Obvykle u sebe měla 5 až šest dětí, které okolo ní neposedně běhali a křičely, hrály si. Ve skutečnosti to byla žena, která si byla naprosto vědoma svého postavení. Neuměla pořádně nic, a velký počet nových přistěhovalců způsobil málo pracovních míst. Ve svém postavení, kdy se sama někdy dávno ocitla jako sirotek na ulici, neměla skoro žádnou šanci najít si nějaké slušné uplatnění. Přesto měla docela pěkný domek a zvládala živit tucet dalších hladových krků. Na venek se tvářila, že peníze, které se k ní dostaly a za které živila hladové krky byli dědictvým jejího zesnulého bratra, a že způsob, jak nejlépe tyhle peníze utratit je poskytnout domov pár osamělím duším. Ve skutečnosti ji peníze obstarávaly děti, o které se starala. Každý den na procházce, kdy kolem ni nevinně běhaly a hrály si, ve skutečnosti kradly. Okrádaly všechny bez rozdílu. Bylo jedno jestli šlo o jídlo, peníze, nebo dokonce drahé látky nebo šátky. Všechno, co vypadalo, že má cenu, skončilo pod maličkýma ručkama a následně v tašce slečny Suzie, nebo pod kabátky malých nezbedníků. Byl zamračený zimní den, když se slečna Suzie zase vydala na svou každodenní procházku. Měla sebou dneska 7 dětí, a jedno z nich byl nováček, kterého měli za úkol ostatní děti vyučit, aby začal být co nejdřív výdělečný. Chlapec byl docela malý, i když trvdil, že mu je asi 8 let, vypadal spíš na 5ti leté dítě. Ale to rozhodně nebylo na škodu. Čím jste totiž vypadali mladší, tím spíš jste se uplatňili jako malý loupežník.

18 Tak, prcku, to bylo oslovení, které si nováček schytal hned první den, vidíš toho tlustého nafouklého mága? Romino ukázal ke stánku s cukrovinkama, u kterého stál ten zmíněný tlustý mág. Vůbec nevypadal až tak tlustě, ale dětské oči vyděli dospělé lidi úplně jinak. Prcek přikývl. Mág zrovna platil, a peníze měl v koženém váčku, který měl připevněný na řemínku na boku. Byl to velice staromódní způsob, kde uchovávat svoje peníze, ale většina mágů se držela těchto starých zvyků, a proto se zdály jako jednoduché cíle. Tady máš žiletku. Přeřízneš s ní řemínek, a váček ti padne do ruky. Musíš to ale udělat tak, aby tě nikdo nechytil. Romino postrčil malého kluka směrem k jeho cíli. Malý chlapec chvíli váhal, nebyl si jistý, jestli by měl zadaný úkol opravdu udělat. Každý poprvé takhle váhá. Ale když nedojde s žádným úlovkem, nedostane večeři. A to byla dostatečná motivace pro každé hladové dítě. Prcek nejdřív udělal jeden nejistý krok dopředu, a nakonec i další. Málem do něj ale narazil kolemjdoucí, kterému se v podstatě postavil do cesty. Noname bleskově udělala ty dva kroky, které prckovy trvali tak dlouho, strčila do něj, aby zabránila střetu s kolemjdoucím, a zase se vrátila na místo vedle Romina, kde před chvílí stála. Říkal jsem nenápadně. Ne že se hned po cestě necháš převálcovat prvním člověkem, kterého potkáš. zasyčel směrem k prckovi Romino, když mu došlo, co se vlastně stalo. Díky bohu si jich nikdo nevšímal, takže nikomu nemohlo dojít, co se ve skutečnosti děje. Prcek sebral všechnu odvahu, co měl, a přešel k mágovi zezadu, který se zničeho nic otáčel a už chtěl odejít. Kluk zpanikařil, protože si uvědomil, že mu kořist utíká, a s ní i šance na pořádnou večeři. Chvíli váhal, až se nakonec natáhl rukou ve které držel žiletku a chystal se přetnout řemínek. Ale ale, copak to tu máme. ozvalo se za jeho zády a tlustý mág se otočil. Nejdřív viděl vysokého muže, který mezitím chlapce, který chtěl utéct, chytil za ruku s žiletkou a odmítal ho pustit. Až potom si všiml váčku, který měl chlapec v druhé ruce. Chytil se za místo, kde měl mít svoje peníze, a uvědomil si přesně, co se stalo.

19 Tenhle chlapec vás chtěl krást. řekl muž, který držel malého zlodějíčka. Volnou rukou mu vzal váček z ruky a podal ho jeho pravému majiteli. A, děkuji pane. Co ale s tím klukem? ptal se nejistě mág a pozoroval brečícího pachatele. Bylo mu chlapce na jednu stranu líto, ale na druhou si zasloužil být potrestán. Nebojte se, postarám se o něj. Dávejte si pozor, tenhle byl zrovna nezkušený, ale jsou tu i jiní. To byl moment, kdy to Noname už nevydržela. Rozběhla se k prckovi a jakmile byla u něj, dala brečícímu chlapci facku. Omluvte mého brášku, věřím tomu, že nechtěl nikomu ublížit. uklonila se před mágem jak nejhloub mohla, až její černé vlasy padly do ušlapaného sněhu na zem. Využila překvapení obou mužů a rozběhla se pryč od nich, táhnoucí za sebou ufňukaného prcka. Jakmile byli z dohledu, zastavila se a počkala, až je dohnal Romino. Zase jako vždycky, zachraňuješ situaci. Jednou se ti ale vymstí. vrtěl hlavou a věnoval ji káravý úsměv. Byl minimálně o pět let starší od ní, ale stejně ji nikdy neviděl jako malou holku, kterou byla. Pokud by se mezi dětmi slečny Suzie dělala nějaká hierarchie, nejvýše by asi byla asi právě ona, jako jedna z nejzkušenějších a nejvýdělečnějších. Co si pamatoval, už když se k slečně Suzie dostal, ona zkušeně okrádala a tvořila slečně největší zisky. To je mi jedno. odsekla a dál se o tom nechtěla bavit. Důvod, proč jednala tak náhle a intuitivně bylo něco, co měl ten muž v hlase. Nelíbilo se ji, aby jeden z nich byl s ním v kontaktu, a bylo jedno kdo to byl. Měla pocit, že o nich ví víc, než dával najevo. Do oka ji padl jeden velice zvláštní pár. Po chvíli pochopila proč. Nebyl to vůbec pár, jen předstírali, že spolu chodí. Byla to ve skutečnosti sestra a její bratr, jejich podobnost ji byla nápadná. Mohlo jim být asi 17 nebo víc, a Noname si všimla kabelky té dívky, která byla podivně nadmutá. I to mělo svůj důvod. Falešný pár předstíral, že se srazil s jedním draze oblečeným mužem, a v tom momentě byl ten muž okraden. Romino, myslím, že dneska budeme mít hostinu.

20 Málokdy opravdu kradla. Od doby, co si začala uvědomovat, co dělá, se ji to nějak příčilo. Ale pravidla slečny Suzie byla jasná, kdo nedonese nějaký výdělek, nedostane večeři. V poslední době spíš jen pozorovala a učila se rozpoznávat lidi, a svým kolegům dětem dávala tipy na dobré úlovky. Už věděla, kteří lidi si na bohaté jen hrajou, a kteří opravdu bohatí jsou. Nikdy se ještě nespletla. Věděla, co které děti dokážou, a vždycky našla někoho, kdo přesně seděl jejich schopnostem. Proto si z každého takového úlovku účtovala půlku. Teď ale věděla, že schopnosti žádného z dětí na to nestačí. Okrást někoho, kdo je zvyklí krást takhle ve velkém se zdálo téměř nemožné, ale ona měla přesně plán, jak to udělat. Pokaždé, když si totiž vyhlídly oběť, předstírali, že do ni nějak narazí. Většinou to byla ta dívka, a mezitím co stéhnala bolestí a oběť se ji omlouvala, měl její bratr ideální příležitost, kdy nenápadně dotyčného okrást. Jenže v tu chvíli byla i nejzranitelnější kabelka, ve které uchovávali většinu svého úlovku. Ještě neměla v hlavě přesně vymyšlenou strategii, když falešný pár zaútočil znovu. Neváhala, vytáhla si z boty vlastní kapesní nožík, který si za nakradené peníze tajně koupila. Slečna Suzie zakazovala dětem mít vlastní věci, takže kdyby to věděla, ihned by ji ho zakázala. Ale tak jako Noname uměla krást, tak uměla i věci skrývat. V momentě, kdy se dívka zhoupla, a předstírala pád, byla kabelka ve vzduchu a dívka tutíž nemohla cítit její váhu, podle které by usoudila, že kabelka zmizela. Noname využila přesně tohoto momentu, aby přeřízla dlouhé ucho kabelky, a schovala si ji pod dlouhý kabát dřív, než dívka dopadla na zem. Potom se jednoduše stratila v davu, který šel po straně ulice v protisměru. Myslela si, že si ji nikdo nevšiml, dívčin bratr ji zahlédl, jak mizí v davu. I když ji neviděl do tváře, jakmile ji zase potkal v zapadlé uličce, okamžitě ji poznal. Chtěla si s Rominem spočítat úlovek a tak se vracela oklikou k místu, kde je nechala, když na ni zakřičel ten mladík. Ty malá zlodějko!

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

Anna Koroleva lostris.net

Anna Koroleva lostris.net Anna Koroleva lostris.net Říká se, že láska je čarodějka lidé, kteří opravdu milovali, se o tom přesvědčili. Otevírá nejen srdce, ale i mysl, a přináší onu pravdu, která osvobozuje. Skutečná láska dovede

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ 2014 Copyright 2013 by Richelle Mead Translation 2014 by Jan Netolička Cover design 2014 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována

Více

TANEC S ĎÁBLEM Sherrilyn Kenyon. St. Martin's Paperbacks

TANEC S ĎÁBLEM Sherrilyn Kenyon. St. Martin's Paperbacks Ajwy Tanec s ďáblem Sherrilyn Kenyon TANEC S ĎÁBLEM Sherrilyn Kenyon St. Martin's Paperbacks [1] DANCE WITH THE DEVIL Copyright 2003 by Sherrilyn Kenyon. "A Dark-Hunter Christmas" copyright 2003 by Sherrilyn

Více

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K PRVNÍ KAPITOLA Ellie se nechala vést do exkluzivní bostonské restaurace a Sandorova dlaň ji hřála na zádech. Uvnitř byl díky klimatizaci příjemný chlad.

Více

Where is the truth? Nevěděla jsem, že to skončí. Nikdo to nevěděl, nikdo nevěděl, že to skončí tak špatně. Anebo to možná nikdo nechtěl vědět?

Where is the truth? Nevěděla jsem, že to skončí. Nikdo to nevěděl, nikdo nevěděl, že to skončí tak špatně. Anebo to možná nikdo nechtěl vědět? Kde je pravda? 1 Where is the truth? Poznámka: Nic není tak jak to vypadá, řídím se pouze jmény postav dle J. K. R. Jinak je to o tom, že zlo není kolem nás, ale v nás. A ten, kdo se tváří jako dobro,

Více

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se Findë úruva Anna Koroleva lostris.net Místo: Menegroth, Doriath Doba: První věk, ~ od 1012 do 1100 T oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se snášel sněhobílý

Více

7. díl. Zlodějíček z pátých hradeb. ukázka

7. díl. Zlodějíček z pátých hradeb. ukázka SEDMÝ SMYSL 7. díl Zlodějíček z pátých hradeb ukázka Ilka Pacovská Praha 2010 Vítězství Rasiů Je zbytečné sahat po zbrani. Jsi zbaven své funkce a zatčen. Nejsem si vědom žádného provinění. A tebe, pane,

Více

R. A. Salvatore v nakladatelství FANTOM Print

R. A. Salvatore v nakladatelství FANTOM Print 1 2 R. A. Salvatore v nakladatelství FANTOM Print Domovina Vyhnanství Útočiště Magický krystal Stříbrné prameny Rubínový klenot Odkaz Bezhvězdná noc Siege of Darkness * Passage to Dawn * * Připravujeme,

Více

Čaroprávnost. Úžasná Zeměplocha TERRY PRATCHETT

Čaroprávnost. Úžasná Zeměplocha TERRY PRATCHETT Čaroprávnost Úžasná Zeměplocha TERRY PRATCHETT Upřímný dík Neilu Gainmanovi, který nám zapůjčil poslední existující kopii Liber paginarium fulvarum, a hodně pozdravů všem z prázdninového klubu P. Lovecrafta.

Více

NIKDYKDE (NEVERWHERE)

NIKDYKDE (NEVERWHERE) Neil Gaiman NIKDYKDE (NEVERWHERE) St. Johiťs Wood! Jaktěživ jsem tam nebyl. Nemám tu odvahu. Bál bych se, že tam vstoupím do husté jedlové noci, bál bych se, že zakopnu o pohár plný krve a uslyším orlí

Více

Copyright Vanessa Dargomm, 2003

Copyright Vanessa Dargomm, 2003 Vanessa Dargomm Horský Štít Mystický román Copyright Vanessa Dargomm, 2003 Tato kniha je dostupná na www stránkách Vzestupu (http://vzestup.stesticko.cz/). Je možné ji volně rozšiřovat za předpokladu,

Více

Mary Kay McComas Co sudičky netušily

Mary Kay McComas Co sudičky netušily Mary Kay McComas Co sudičky netušily WIST Tak co?" ozval se Gil. Snažil se, aby jeho hlas zněl klidně. Nesměle ji chytil za ruce. Budeš dnes večer zase koukat na hvězdy?" Ano. Možná. Pravděpodobně. Myslím,

Více

Happy Days in Hell Šťastné dny v pekle

Happy Days in Hell Šťastné dny v pekle Happy Days in Hell Šťastné dny v pekle Autorka: Enahma Překlad: Lupina Bety: Marci, Jituš Banner: MagicLady 1 Úvodem Rating: T (13+) Počet kapitol: 16 Odkaz na originál: www.fanfiction.net/s/1252201/1/happy_days_in_hell

Více

Pravá tvář. Motto: Můžeme si být jisti, že někoho známe, a přitom, Podívej se kolem sebe a ujisti se, komu věříš. Zda si to zaslouží?

Pravá tvář. Motto: Můžeme si být jisti, že někoho známe, a přitom, Podívej se kolem sebe a ujisti se, komu věříš. Zda si to zaslouží? Pravá tvář Info k povídce: Otec dětí, který byl pro ně vzorem spravedlnosti, pravdy a lásky, se mění. Anebo se stává tím, kým doopravdy je? Skrýval svoji pravou podstatu, mnoho let. Nyní je tomu konec

Více

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence.

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Texty s láskou Texty s láskou autorské texty Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Redakce: Jan Bušta, Alena Mikulíková Sazba a design: Jan Bušta Korektury: Alena

Více

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava Název originálu:

Více

Laketown. 1. ledna. Lovec vzdechů

Laketown. 1. ledna. Lovec vzdechů 1. ledna Laketown 2003 Městečko Laketown je poklidné místo, kde se krásně žije, kde jsou vždy milí lidé a kde existuje dům, jehož minulost je temnější, než tma v pytli. Skupina teenageřů se musí spojit,

Více

Verze 1.0 z 3. 9. 2012.

Verze 1.0 z 3. 9. 2012. Znění tohoto textu vychází z díla Sedm sebevražd tak, jak bylo publikováno Martinem Koláčkem v roce 2000 (KOLÁČEK, Martin. Sedm sebevražd. 1. vyd. Praha, [2000]. 117 s.). Text a obálka díla (Martin Koláček:

Více

Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně. Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti

Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně. Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti 2015 Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně ke 140. výročí postavení uherskohradišťské

Více

Strašná bázeň, bolest silná až se zrádce k činu přizná, pak odplata bude hrozná

Strašná bázeň, bolest silná až se zrádce k činu přizná, pak odplata bude hrozná II Není cesty zpět Strašná bázeň, bolest silná až se zrádce k činu přizná, pak odplata bude hrozná 28. 11. 1998 Tři lidé muž a dvě ženy, stáli před hlavním vchodem do zámku Black Mirror a prohlíželi si

Více

Záskok. a jiné povídky. Jaroslav Kříž

Záskok. a jiné povídky. Jaroslav Kříž Záskok a jiné povídky Jaroslav Kříž Obsah: Záskok... 2 Role... 23 Původ... 40 Osvobození... 62 Záměna...74 Druhý život...89 Dvojník... 104 1 Záskok Musíš to pro mě udělat. Prostě musíš. Nemám rád řeči

Více

Posel smrti VII. Tvář šelmy. Lukáš Konvalina

Posel smrti VII. Tvář šelmy. Lukáš Konvalina Posel smrti VII Tvář šelmy Lukáš Konvalina V každém z nás se může skrývat démon. Ale spíše než rohatá nestvůra, je to naše druhé já. Obsah I Pekelné intriky...4 II Není cesty zpět...22 III Semeniště zla...43

Více

Společenská záležitost. Stephanie James

Společenská záležitost. Stephanie James Společenská záležitost Stephanie James Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný

Více

my tři. Co se stalo, stalo se, tak se tím netrap. Máš pravdu. Vsadím se, že zítra mě ani nenapadne ji litovat. Řeknu, že mě chtěla zabít, ale

my tři. Co se stalo, stalo se, tak se tím netrap. Máš pravdu. Vsadím se, že zítra mě ani nenapadne ji litovat. Řeknu, že mě chtěla zabít, ale XXVII Rok Koně Kasumi, Samuel a Sakura konečně přišli do bytu, kde Kasumi bydlela. Samuel stále svoji milou přidržoval a pomáhal jí držet se ve stoje. Ech, sice je teprve po poledni, ale já pro dnešek

Více

C:\Users\Plazma\Desktop\310\Louis Richard-Mark_Stone_A1-Charlungští_bojoví_obři.pdb

C:\Users\Plazma\Desktop\310\Louis Richard-Mark_Stone_A1-Charlungští_bojoví_obři.pdb C:\Users\Plazma\Desktop\310\Louis Richard-Mark_Stone_A1-Charlungští_bojoví_obři.pdb PDB Name: Louis Richard-Mark_Stone_A1-Cha Creator ID: REAd PDB Type: TEXt Version: 0 Unique ID Seed: 0 Creation Date:

Více