nazívá Meziroční den nebo tako Svátek obnovy a obvykle ji provází bouřlivé oslavy konce starého roku a příchodu nového roku. Někteří vědci tvrdí, že

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "nazívá Meziroční den nebo tako Svátek obnovy a obvykle ji provází bouřlivé oslavy konce starého roku a příchodu nového roku. Někteří vědci tvrdí, že"

Transkript

1 Základní fakta Aenes. Největší a hlavní město Impéria. Počet registrovaných obyvatel dosáhl koncem minulého roku 30 miliónů. Počet neregistrovaných obyvatel jako bezdomovci, sirotci a lidi, kteří se z nějakého důvodu skrývaly, neznámí. Skvělé místo, kde se skrýt přímo pod nosem policii a jiným organizacím jako AM (Asociace Mágů) a SP (Sdružení Plebejců), které pod sebou mají několik tajných složek, kde vedou seznamy nežádoucích lidí a nařizují jejich anihilace. Imperátor. Vládce velkého impéria zvané jednoduše Impérium. Na trůn mohl usednout pouze dědic jednoho ze tří velkých rodů Ylonia, Eliony a Zeremia. Tento titul patřil již 5 generací potomkům rodiny Yloniů. Tyto rody se navzájem snažili nenápadně vyřadit jeden druhého. Vládce byl volen seskupením starších tlustých lenochů, kteří si jednoduše říkali Rada. Na trůn nemohl usednout někdo jiný než potomek z těchto tří rodů. Kdo by tak učinil, zemřel by při ceremoniálu, kdy se provádí test původu. Je to v celku jednoduché budoucí vladař se posadí na magické křeslo, které zazáří barvou jednoho ze tří rodů žlutá pro rod Ylonia, modrá pro dědice Eliony a červená pro potomky Zeremia. Matka Nového Impéria - Lilith. Podle legendy před 3000 lety, kdy Impérium sice ještě existovalo, ale bylo nestabilní a neklidné, a kdy magie i věda byli ještě v plenkách, se podařilo alchymistovi Francesovi Jeanu Derottemu a čaroději Idakimu Minokovi vytvořit prvního a živého homunkuluse. Věří se, že tento homunkulus, v těle ženy, jejíž tělo vypadalo lidsky ale mělo mnoho zvířecích vlastností, se podařilo zachytit část síly, která se nazívá podle severské mytologie Yfred. Byla v historii jediným homunkulusem, který dosáhl života 350ti let a jako jediná mohla mít potomky. To bylo dostatečným důkazem pro její uznání za člověka. Lilith vytvořila základní myšlenku Nového Impéria, kterou převzali a realizovali tři její potomci a zakladatelé vládnoucích rodů synové Ylonius a Zeremius a dcera Elion. Imperiální kalendář. V platnost vstoupil před 2300 lety a podle něj má rok 315 dní a je rozdělen na 9 měsíců (Milau, Rigo, Háni, Noa, Arso, Gina, Jeus, Unae, René) po 35ti dnech (5 týdnů), kde 1 den má 25 hodin. Ke každému roku je ovšem ještě nutné připočítat 2 hodiny 35 minut a 12 sekund. Tato doba se

2 nazívá Meziroční den nebo tako Svátek obnovy a obvykle ji provází bouřlivé oslavy konce starého roku a příchodu nového roku. Někteří vědci tvrdí, že v této době se planeta nachází nejblíž bráně pekel, neboli bráně Darvaza, což zapříčinilo víru v možný pád démonů z jiného světa. Proto se v Meziroční den všichni oblékají do kostýmů. Odpočet začal vznikem Nového Impéria. Roční období Podzim začíná 39. den v roce, zima 118. den, 197. začíná jaro a 276. den léto. Meziroční den je tedy uprostřed léta.

3 Bezejmená KAPITOLA 1. - NOVOROČNÍ VRAŽDA Aenes Centrální náměstí Konec roku 3002 Svátek obnovy Jediný den, který trval něco přez dvě a půl hodiny. Jediný den, kdy bylo i věznům dovoleno vyjít ven a obléct si něco jiného, jak vězeňské oblečení. Jediný den, kdy se obloha i město rozzářilo mnoha světly a kostými mnoha barev. Jediný den, kdy si všichni byli rovni, dokonce i Imperátor nebyl v tento den nikým jiným než jen řadovým občanem. Jediný den, kdy každý mohl mít masku a jiné jméno, a nesměli se používat žádná kouzla. Jediný den, kdy nikdo, ani chudý plebejec nemusel pracovat. Jediný den, který trval něco přez dvě a půl hodiny, které bohatě stačili na to, co se zde mělo odehrát. Tak jako každý rok, i tenhle se samotný Imperátor vydával mezi lidi, jen s minimální ochrankou. Obvykle na sebe oblékl masku a teleportoval se na kraj města, kde řádění davu nebylo tak bouřlivé. V davu se v jeho blízkosti pohybovalo 20 zkušených lidí z jeho nejbližší stráže, jejichž úkolem bylo chránit a dávat pozor na vladaře, případně jeho rodinu. Tenhle rok ale v jeho okolí zavládl neklid. Imperátorovi se před týdnem v jídle objevil papírek, na kterém byl vzkaz oznamující útok v nejbližší den mezi roky. Všichni lidi, co přišli do kontaktu s tím jídlem předtím, než se dostalo na vladařův stůl byli vyslíchání a následně anihilováni, ale pravého pachatele zřejmě nikdy nenašli. Vzkaz pocházel od skupiny, která si říkala Ruka mocných, o které se vědělo jenom to, že je to banda nejlepších nájemných zabijáků. Imperátorova ochranka by nad tím mávla rukou, kdyby ten vzkaz nebyl identický s jinými vzkazy, které se objevovali náhodně před jinými vraždami vysoce postavených lidí. Všechny byli až děsivě přesné a úspěšné, a pouze jednou se podařilo vraha chytit, ovšem až potom, co spáchal sebevraždu.

4 Vě vyšetřování, které Rada zorganizovala hned po prvních dvou vraždách se nepřišlo až do dnešního dne na vůbec nic. Bylo mnoho teorií, že ten co si assasíny najímá je z jedné ze tří velkých rodin, ale takhle možnost se vyloučila hned jako první, protože mrtví byli v každé rodině. Buď to někdo hrál na všechny strany, nebo se nechala Ruka mocných najímat více lidmi. Jedinou stopou, která se dala vůbec považovat za nějakou stopu, byl kus látky z oděvu jednoho z assasínů. Mágové se snažili vystopovat majitele, ale oděv byl zřejmě chvíli po vraždě spálen v zapadlé uličce ve čtvrti Dermontu alespoň to bylo poslední místo, které mágové označili a kde se našli známky po malém požáru ve staré skladištní budově. Imperátor Donatan Rufane z Ylionu byl vcelku mladý a zvolen teprve před 2mi lety. Zřejmě to byla právě ta jeho nezkušenost, která zapříčinila jeho lehkovážnost v dané věci. Rada do něj vkládala velké naděje a jeho absolutní nespolupráce a tvrdohlavost se v tomto případě starším ani trochu nezamlouvala. Donatan nařídil, že se oslav rozhodně musí účastnit, a navrhnul snad jedinou věc, která se Radě zdála užitečná že pro zmatení nepřítele by neměl být na okraji města, ale přímo v centru, kde by ho nikdo nečekal. Na kraj města by měli umístit jeho dvojníka. Nutné připravy byli uskutečněny a konečně tu byl ten den, který měl být pro mladého Donatana osudovým. Zrovna se bavil se svou sestrou u stánku, u kterého jste si za peníze mohli koupit hod což znamenalo zapujčení lehkého dřevěného kroužku, kterým jste se snažili trefit na jednu z mnoha věci na pultě před vámi. Když jste se trefili, tak jste si ji mohli odnést, jinak jste odcházeli s cenou útěchy, což byl peprmintový bombón. Já chci toho velkého medvěda! ukázala Donatanova sestra na obrovského plyšáka, který seděl na nejvyšší a nejvzdálenější poličce před nimi. Donatan se zasmál. To nemám šanci trefit. prohlásil odevzdaně, ale stejně ukázal muži v ptačím kostýmu, který měl stánek na starost, že chce tři hody.

5 Tak... já nevím, třeba... Třeba tu velrybu na pravo. zašeptala mu do ucha a prstem mířila na druhou největší a nejvdálenější věc z výběru. Ty mi to nehodláš ani trochu ulehčit. zafrflal na oko naštvaně, ale stejně se nachystal k hodu a mířil na velkého medvěda. Chvíli se soustředil a štěloval, nedokázal si najít nějakou dobrou polohu pro hod kroužku. Zdál se mu nějak divně vyvážený, ale zřejmě to bylo naschvál, aby kroužek neletěl tam, kam ho člověk hodí. Přestal na to myslet a s výrazem plným naděje kroužek hodil směrem na medvěda. Když hodil třetí, smutně si uvědomil, že ani jeden se netrefil. První ani nedorazil k policím, druhý letěl někam do strany a třetí sklouznul medvědovy po uchu. Je mi líto. pokrčil rameny ptačí muž a posbíral kroužky. No, nevadí. Aspoň jsem to zkusil. Řekl se špetkou zklamání v hlase a vytáhl z kapsy 6 Deny, které dal na pult. Když se otáčeli k odchodu, sestra se mu zavěsila na rameno a položila mu hlavu na rameno. Můj brácha je pořád stejně nemotorný. zabručela si pod nosem, ale myslela to ze srandy. Tvůj brácha byl vždycky víc na věci, co se dali řešit mozkem, než fyzickou zdatností. Všimli si, že v jednom místě se dav zhušťuje a pozoruje něco uprostřed. Donatan se rozhlédnul, aby zjistil přibližnou polohu svých ochránců, a pomalu se vydal ke středu, aby se taky podíval, co se tam děje. Dav byl nepropustný, ale uprostřed byla zřejmě nějaká tanečnice. Protože byl ale se sestrou dost malého vzrůstu, moc toho neviděli. Dostal šílený nápad. Když ho pošeptal sestře, vybuchla smíchy, ale potom se sklonila a jako první si hledala cestu mezi lidmi. Donatan byl trochu pomalejší, ale snažil se držet se ji v patách i když prolézali po čtyřech mezi nohama diváků. Ocitli se v první řadě a v kleče, aby přez ně viděli i děti, měli možnost vidět něco úžasného.

6 Dívka, jejíž oděv připomínal spíš obláčky mlhy, které byli tvořenými cáry bílé průhledné látky, tančila jako víla. Její partner, který byl oblečený v podobném kostýmu, byl taky neuvěřitelně ladný a šikovný. Po chvíli pochopil, že pár tančí příběh, nebo spíš legendu. Dívka znázorňovala Lilith, a muž byl Sakamoto, muž, se kterým údajně měla tři děti. Znal ten příběh nazpaměť, protože ho fascinoval. Věděl, že zřejmě jeho velká část je smyšlená, ale přesto se mu líbil. Vypravěč měl na sobě kostým nějaké divoké kočky, a do tance a hereckého výkonu vyprávěl legendu starým nářečím. Donatanova sestra tiše vzdychla, když se okolo ni dívka sklonila, a natáhla se k bratrovi. Bohužel se dostali k tanečníkům až ke konci jejich vystoupení, a proto z něj moc neviděli. Umělci poděkovali za pozornost, a dav se začal rozcházet. Když si Donatan uvědomil, že je obklopen cizími lidmi a že sestru nikde nevidí, všiml si jediné ženy, která nešla s davem. Měla na sobě modrou masku s modrým peřím, ale to co ho opravdu zaujalo, byli její jasné modré oči. První co ho napadlo, že jsou stejné, jako měla Lilith, ale hned tu myšlenku zahnal. Najednou ta žena stála před ním. Ucítil silnou bolest v břichu. První co ho napadlo, že něměl jíst ty sladkosti, protože mu z nich bude zase špatně. Když si ale na břicho sáhnul, ucítil něco teplého a mokrého. Když se mu začínalo zatmívat před očima a kolena podlamovat, podíval se dolů, ale stále nerozuměl tomu co vidí. Někdo vedle něj zakřičel, nebyl si jistý ale jaké slovo řekl. Snad... krev? Znejistěl. Poslední co viděl byla jeho sestra, která zděšeně na něj hleděla a dusila svůj výkřik v dlani.

7 KAPITOLA 2. PRVNÍ LEKCE Aenes Seraphova čtvrť Sídlo Schogun 286. den roku 2995, měsíc René Sobota Ta malá mrcha mě chtěla okrást! křičel dva metry vysoký muž a držel ji za ruku ve vzduchu. Snažila se ho donutit, ať ji pustí, a proto sebou švihala a snažila se ho bouchnout volnou rukou nebo kopnout nohama. Z bolestivého sevření měla oči plné slz ale ve tváři bojovný výraz. Furiado, pořád mi není jasné, proč tu malou zlodějku nešoupneš tam, kam patří. rozčílený muž dívku hodil na zem před staršího urostlého muže, který celou podívanou sledoval s ledovým klidem. Jeho pichlavé oči se teď zabořili do dívky, která vcelku ladně přistála před ním a obzvlášť si dávala pozor, aby nedrcla do stolku před ním, na kterém byl čerstvě uvařený čaj. Jediný kdo ale její dopad v tu chvíli mohl ocenit byl ona sama a její mistr Furiado. Mistře, nic jsem ukrást nechtěla! obhajovalo se děvče a hrdě učiteli jeho pohled opětovala. Ty lhářko! ten vysoký muž to nevydržel a vrazil ji pohlavek, kterému neměla šanci se vyhnout, protože přišel zezadu. Letěla asi půl místnosti, než se ji podařilo zabrzdit bosíma nohama o dřevěnou podlahu. Nehleděla na třísky, které se ji při tom zařízly do jemných dětských nohou a okamžitě se obhajovala. Jenom jsem se dívala! taky kdo by se nepodíval, na tak pěknou, zřejmě ručně vyřezávanou hrací skříňku, když ji nutí aby po nich uklízela jejich nepořádek a prala smradlavé oblečení. Chodila kolem ni už přes tři měsíce, a až teď se odhodlala se na ni na chvíli podívat. Viděl jsem, jak jsi se po ni natahovala a chtěla ji schovat do povlečení! muž k ní přistoupil blíž a napřahoval se k dalšímu nepříjemnému úderu, i když dívce ještě teď třeštila hlava z toho posledního. A dost! uklidnil je hromový hlas jejího mistra. Muž se otřásl a s respektem sklonil hlavu i ruku. Ale z malé holky nespustil oči.

8 Noname. řekl její jméno a ona se na něj podívala svýma modrýma očima. Teď už neskrývaně brečela, napůl vzteky, napůl bolestí která ji ještě teď rezonovala v hlavě. Podvědomě si mnula ruku, za kterou ji vysoký surovec před chvílí držel. Je to pravda? zeptal se naprosto klidně a bez citu Furiado. Dívka se zhluboka nadechla, i když odpověď měla na jazyku. Věděla, že emoce při jednání s ním nemají žádný význam. Není. vydechla a odhodlaně hleděla staršímu do tváře. Ty... zasupěl dlouhán a výhružně ji ukázal nachystanou pěst. Kdyby to bylo na něm, už je dávno mrtvá, tím si byla jistá. Když ti řeknu, že jestli Toanu lže, tak ho na místě zabiju, budeš si stát za tím? Dlouhán, o jehož smrti právě měla rozhodnout malá dívka, se na Furiada vyděšeně zahleděl. Furiado byl rozhodně jeden z nejschopnějších mužů, které znal, a nepochyboval o tom, že kdyby chtěl, tak vážně umře. Nechtěl ale věřit tomu, že by se tak rozhodl jen na základě svědectví dítěte. Noname chtěla odpovědět, ale když ji došlo, co vlastně její učitel řekl, zarazila se. Když si rozebrala jednotlivá slova, uvědomila si, že se ji v podstatě ptá, jestli ho má zabít. Krutá a chladná logika těchto mužů, v jejichž společnosti se pohybovala už přez 4 měsíce, ji stále byla cizí. Nebyla si jistá, co za muže to ve skutečnosti je a kde berou peníze ze kterých žijí, ale věděla, že většina z nich by ji mohl jedním jediným pohybem zabít, aniž by zaváhal. Pracovala pro ně, starala se o ně, dokonce se od nich nechala mlátit a jiné nehezké věci, ale všechno tohle bylo pořád lepší, než její předešlý život. Měla dost jídla, o které se nemusela dělit s dalšími hladovými dětmi, měla kam složit hlavu když večer šla spát, měla se do čeho obléct když ji byla zima. A taky měla možnost se mnohému přiučit, i když jenom pozorovala. Každý z těch mužů, kteří v tomto velkém sídle žili, zde měli svoje místo. Ať už byli špatní nebo dobří, přišlo ji naprosto špatné někoho z nich zabít. Mistře... zašeptala nejistě, a snažila se polknout velký knedlík, který se ji tam během chvilky utvořil. Nevěděla, co by měla říct, a proto se rozhodla udělat to,

9 co ji radilo její srdce. Mistře, nechtěla jsem nic ukrást. Ale nechci, aby ten muž kvůli tomu zemřel. Toanu se zachvěl, střídavě hleděl na děvče a na Furiada, který si nešťastně povzdechl. Nevěděl, jestli má utíkat nebo zůstat stát. Netušil totiž, jestli si s ním bláhový muž jen hraje, nebo to myslí vážně. O tom, jestli umře, nerozhodneš ty, ale já. Jestli jsi vážně bez viny, může ti být jedno, jaký trest pro něj rozhodnu. po těchto slovech starší muž vstal ze svého místa a podíval se na Toana, který o krok ucouvnul. Noname cítila, jak ji po spánku stéká kapka potu, a aniž by opravdu přemýšlela, vrhla se svému mistrovy k nohám. Nech ho být, prosím! Smrt je příliž! žadonila nahlas a držela se malýma rukama jeho kalhot. Až po chvíli si uvědomila, že se její učitel usmívá. Toanu, vidíš? To děvče dokonce žadoní o tvůj život. Kéž by sis to aspoň zasloužil. smál se starší muž, i když k smíchu to ostatním ani trochu nepřišlo. Dlouhán se ale trochu uklidnil. Na každého dojde. odsekl seběvědomě, a potom se vydal k odchodu. Noname cítila, jak na ni od dvěří háže výhružné pohledy, ale neměla odvahu se tam podívat. Udělala správnou věc. Nemá právo na ni být naštvaný. Dívka pustila mistrovy kalhoty a ten si zase sedl na svůj polštář. Otcovsky ji pocuchal vlasy, tak jako to v poslední době dělal často, a Noname se na něj zklesle podívala. Chci, aby jsi to už nikdy neudělala. zvážněl a svěsil ruku na její ramínko. Noname se vzepjala. Ale já nic nechtěla...! Přerušil ji prst jeho druhé ruky na jejích rtech. Nemluvím o tom. Vím že jsi to nechtěla udělat. A i kdyby ano, tak neměl Toanu žádné právo tě tady dovléct jak nějakého psa. Ne, já jsem myslel to, jak jsi se ho zastávala. vysvětloval trpělivě a pozorně sledoval Nonaminu tvář, aby z ní mohl vyčíst co nejvíc.

10 Já vážně nechci, aby umřel. prohlásila po chvíli co nejupřimněji mohla. Ano, možná si přála pro něj nějaký trest, ale rozhodně ne smrt. To ji prostě nepřišlo správné. A myslíš si, že jemu záleží na tvém životě? Dívka se nad tou otázkou nemusela ani zamýšlet, odpověď byla evidetní. Mistr ani nečekal na její odpověď, a mluvil dál. Chci, aby jsi se nad tím zamyslela. Myslet na jiné lidi nebo se pro ně dokonce obětovat se v tomto světe nevyplácí. Všichni totiž myslí jenom na sebe. Musíš se smířit s tím, že jediný, na koho se opravdu můžeš spolehnout, jsi jenom ty sama. Čekat, že tě někdo zachrání se pro tebe může stát i smrtelné. Dokonce i já mám sobecké umysly s tebou, ani ode mě nemůžeš vždycky čekat, že se tě zastanu, když to pro mě bude nevýhodné. Noname ta slova chápala velice pomalu. Musela opravdu přemýšlet nad tím, o čem vlastně mistr mluví. Věděla ale, že význam těch slov ji bude jasný časem, až nad nimi bude přemýšlet. No, pouč se z toho děvče, pokračoval, měj k sobě úctu a nes hlavu hrdě. Nehrb se, jakokdybys byla nějaké zvíře. Jednou z tebe vyroste krásná a sebevědomá žena, o to se postarám. Proto pro tebe mám malý úkol. Úkol? podivila se dívka. Od doby, co ji vzal pod sebe jako svou schovanku nikdy nemluvil tak vážně a uvolněně. Měla pocit, že se z ní teď stává něco víc než jen obyčejná dívka z ulice, jakokdyby prošla nějakou zkušební dobou, a teď teprve začne opravdová sranda. No, spíš to bude první lekce, kterou ode mě dostaneš. Už když jsem tě viděl poprvé jsem si všiml, jak ladně se umíš občas pohybovat. Ale pořád tomu něco chybí. Postav se. naznačil ji poslední příkaz i rukama. Stoupla si před ním a její tvář byla ve stejné výšce jak jeho. Porozoval ji a ohmatával ji nejdřív lýtka, a potom chodidla. Když narazil na zaraženou třísku, opatrně ji vytáhl. Soustřeď se na to, aby jsi chodila po špičkách. Kdykoliv tě uvidím chodit, nechci vidět tvoje zhrbená záda. Dívej se před sebe, ano, takhle, zvedl ji bradu

11 a našteloval ji hlavu přesně tak, jak chtěl, a hned na to ji zatlačil prstem mezi lopatky. Ano, takhle. A teď se projdi v téhle poloze. Udělala, co po ni chtěl, a snažila se při tom nebýt příliž prkenná. Ne ne ne, víc se uvolni. Časem si na to zvykneš. A teď nohy. Našlapuj jenom na špičky, a pokaždé, než udělaš krok, prohni se v kolenou. Snažila se chvíli chodit, tak jak po ni chtěl, ale po chvíli ji začínali bolet stehna. Překvapeně se zastavila a trochu se protáhla, aby zahnala podivnou slabost ve svalech. No, dobře, pro dnešek stačí. Pojď sem ještě na chvíli. Dívka si klekla na kolena před něj a čekala, co po ni bude chtít. Noname, mám pro tebe otázku. Máš něco, čím by jsi chtěla být? Dívka se zachvěla. Ta otázka ji naprosto zaskočila. Nikdy nad něčím podobným nepřemýšlela. Jedno ale věděla jistě ke svému starému životu se vrátit nechce. Nevím. odpověděla upřímně. Furiado se zamračil. Ale aspoň nějakou představu o tom, jaká by jsi být chtěla, máš, ne? snažil se z ní starý muž aspoň něco dostat. Noname se nad tím zamyslela. Vzpoměla si na den, kdy viděla svého mistra poprvé. Chci být silná stejně jako ty, mistře. Byla tak nadšená, že našla aspoň nějakou odpověď, když si uvědomila, že se mistr mračí. Přemýšlela, jestli přeci jen neřekla něco špatného. Nakonec se po chvíli od srdce zasmál. Já nejsem zrovna příklad silného muže. Nemám opravdu fyzickou sílu. Ale asi vím co myslíš. Ale nejsem si jistý, že je to věc, kterou by jsi chtěla umět.

12 Noname si všimla zvláštního pohledu, kterému příliž nerozuměla. Až časem pochopila, že to jsou obavy. Měl starost, protože se mu nelíbilo, aby dívka jako byla Noname se učila umění, kterému vládl on. Ona si svým rozhodnutím ale byla jistá. Až vyroste, chtěla být silnou ženou, která se sebou nemusí nechat zametat jako teď. Vždycky někomu sloužila, vždycky ji někdo bil, vždycky se musela podřídit. Jednak byla mladá a jednak neměla vůbec žádnou sílu. Kdokoliv si s ní mohl dělat co chtěl, protože mu nemohla skřivit ani vlásek, ať se snažila jak chtěla. Ale mistr byl jiný. Když ho tehdy viděla poprvé v uličce, měla pocit, že je to osud, že ho potkala. A i když by to slyšel nerad, naplnil její sen, že ji přijde od té hnusné ježibaby někdo zachránit a postará se o ni. Chci se naučit být silnější jako ty, mistře. Vím, že to nebude nic jednoduchého, ale budu dělat všechno, abych jednou byla jako ty. vyhrkla odhodlaně a snažila se vypadat neústupně. Furiado se znepokojeně usmál. Nebyl si jistý, jestli je dívka opravdu dělaná na to, co ji chtěl naučit. Ale možná ji podceňoval. Tak dobrá. Začneme zítra. Chci, aby jsi trénovala to chození, to jsem ti dnes ukázal. Od rána do večera tak budeš chodit, dokud nebudu spokojený. A jestli tě uvidím chodit normálně, bude tě čekat trest. Ano, mistře! zakřičela nadšeně a vstala, uklonila se a běžela vrátit se ke své každodenní činnosti. Starší muž si povzechl. I já mám sobecké umysly. Sice ještě nechápu příliž jaké, ale doufám, že na to časem přijdu. dodal si tak spíše pro sebe a usrknul z čaje, který už byl studený. Chvíli přemýšlel, jestli ji má zavolat zpátky a říct si o další čaj, ale pak nad tím zavrtěl hlavou. Pro dnešek ji to odpustím. usmál se sám pro sebe.

13 KAPITOLA 3. STARÝ ZNÁMÍ Aenes Kousek od Centrálního náměstí 1. den roku 3003, měsíc Milau Pondělí, Noc I když se snažila za každou cenu splynout s davem, který se teď tlačil jednou z nejužších ulicí v cetru města, neměla z toho dobrý pocit. Hned po tom, co vykonala zadaný úkol ze sebe strhla vrchní část kostýmu, kterou polila hořlavou směsí a zapálenou ji pustila na zem mezi lidi. Nebyl nikdo, kdo by si toho všiml, všichni totiž spěchali co nejdál od místa, kde byl zabit nějaký člověk, a pod nohy nehleděli. Nikdo ještě neznal jeho pravou identitu. Ani ona si nebyla jistá do chvíle, kdy se Imperátor nerozhlédl po svých ochráncích. Jen pouhým pozorovaním davu ze střechy na náměstí dokázala vyhlédnout jednotlivé strážné, kterých bylo přesně 42 v okruhu 200 metrů a asi okolo 100ky na celém náměstí. Muži, kteří si byli jistí, že jsou nenápadní, se s nikým nebavili a často se ohlíželi. V duchu se smála tomu, jací amatéři to jsou. Nepřímo ji ukázali docela přesnou polohu Imperátora a jeho sestry, jenom svým rozložením po celém náměstí. Jakmile věděla kde má hledat, už to nebyl takový problém. Někdy méně znamená více. napadla ji mistrova slova. Pro strážné okolo Imperátora to jednoznačně platilo. Nebýt jich, neměla by žádnou šanci Imperátora, který působil naprosto přirozeně, v několika tisícovém davu najít. Všimla si jich až když byli asi pět mětrů od ní, a to jen díky vyjeknutí jedné ženy. Nenápadné ruce, které se dotýkaly okolních lidí a hledaly jakékoliv známky nějaké skryté zbraně. V duchu se zaradovala, protože si místo normální dýky vzala dřevěnou, několik dní namáčenou v zápalné směsi, aby potom mohla rychle zhořet a nemusela ji nést sebou zpátky. Bezstarostně procházela okolo jednoho z mužů ze stráže. Když ucítila nenápadné doteky, potlačila chuť ho na místě zabít. Najednou ji ale ta ruka strhla stranou. Téměř instinktivně se po ni natáhla, ale potom si uvědomila, že by se mohla prozradit. Nemají jak na ni přijít. Je stejně podezřelá jako lidi okolo, musí zůstat v klidu až do poslední chvíle.

14 Ruka ji zatáhla do tajných dveří v místě, okolo kterého nechodili žádní lidi. Hned pochopila, že to je místo, kde prověřují podezřelé. Nejvíc zvláštní ale bylo, že s ní šly oba dva. Buď to znamenalo, že si svou kořistí byli jisti, nebo že je poslední, koho budou vyslíchat. Ta první možnost se ji ale zdála více pravděpodobná. Snažila se vytesnit pochyby a chybu hledající myšlenky v jejím plánu a soustředila se na přítomnost. Nemá cenu hledat věc nebo čin, kterým se prozradila, protože by se ho automaticky snažila skrýt. Naopak, musí být přesvědčená o tom, že její plán chybu nemá a držet se ho. Jakmile ji ruka pustila, předstírala, že zakopla a spadla na dřevěnou podlahu v podivné šeré místnosti. Snažila se příliž nerozhlížet a nechala prostor svému strachu, aby se na ni projevil a dodal ji na důvěryhodnosti, ale ne tolik, aby ji ovládl. Co po mě chcete? Nemám u sebe žádné peníze... ostří meče se jen mihlo okolo její tváře a ona se snažila viditelně ucuknout, jak by to asi normální člověk udělal. Jeho cílem nebylo nic jiného než oranžová stužka, která ji držela na tváři masku. V dalším okamžiku s lehkým zašustěním spadla na zem. Tak drahý oděv a ty u sebe nemáš žádné peníze? prohlásil pochlebovačně ten co držel napřažený meč, kterým ji teď výhružně houpal pod krkem. Její oči se jen mírně přimhouřili, čímž víc připomínala chladného zabijáka, jakým ve skutečnosti byla. Přehoupla se mírně dozadu, čímž zase převedla svou váhu na nohy, a zároveň to vypadalo, že před ostřím zmateně uhýbá. Ten druhý rozzářil magické světlo zrovna ve chvíli, kdy se snažila vymyslet plán útěku. Ani trochu se ji nelíbila situace, ve které byla. Elegantnější by bylo udržet si falešnou tvář do poslední chvíle, ale nevěděla, jestli bude mít tu trpělivost. A to byla zřejmě věc, na kterou sázely. Docela dobře jsi si to naplánovala. Původní kostým spálený. Vražedná zbraň spálená. Všechno by to klaplo, kdyby tyhle věci neměli jednu věc společnou zápalnou směs, kterou jsi použila.

15 Až teď si uvědomila, co vlastně cítila, když ji prohledávali na ulici. Kromě doteků prstů cítila taky magii. Vždycky byla na magii citlivá, mohlo ji napadnout, že přijdou na to, že manipulovala se zápalnou směsí. Světlo ji poskytlo lepší výhled na prostor, ve kterém se nacházela. Zřejmě to byla nějaká starší hospoda, všude okolo zahlédla stoly se židličkama, a na pravé straně od ní dlouhý pult, za kterým byli úhledně složené láhve s alkoholem a skleničky. Všechno to ale bylo pokryté malou vrstvičkou prachu. Ten co zapínal světlo, se podivně zachvěl. Jeho oči z pod masky hleděli na ni. Nedokázala odhadnout, co se mu honí hlavou. Zápalnou směs? ptala se nechápavě a podívala se na svou ruku. Je možné že ji malé kapičky zápalné směsi zůstaly na rukou, ale dávala si dobrý pozor, aby použila stejnou, jakou používají kejklíři na zapalovaní pochodní a jiných ohňů. To bude asi to, co mě polilo, když jsem šla kolem toho stanu. Bože můj, jestli to je zápalná směs... chtěla doříct, že stačilo aby neopatrně prošla kolem ohně a mohla uhořet, ale aby dodala na dramatičnosti, tak větu nedokončila, místo toho vyděšeně hleděla na svou ruku. Meč u jejího krku se zlostně zachvěl. Evidentně nečekal, že pro zápalnou směs bylo i jiné vysvětlení, než že byla jasným pachatelem. Jeho touha najít pravého pachatele byla tak silná, že byl dokonce ochotný vyhrožovat smrtí. Překonal rychle tu vzdálenost, která je dělila, a chytil ji za vlasy. Zvrátil ji hlavu mírně dozadu aby odhalil její nahý a tenký krk, na který ji přiložil ostří meče. Nebránila se. Věděla, že to je jenom výbuch jeho netrpělivosti a napětí, a že ji nezabije, dokud mu opravdu nedá důvod. Byl přeci jen z imperátorovi stráže, nemohl si dovolit zabít někoho bezdůvodně. Přestaň hrát tu pošetilou hru. Ten tvůj klid tě prozradil. syčel ji u ucha a bolestivě ji tahal vlasy. Takže to byl její klid, co se mu nelíbilo. Na to měla taky krásnou odpověď, a ani nemusela lhát. Vždycky jsem... dokázala zvláštně zvládat stresové situace... snažila se říkat ta slova co nejjasněji, ale se zakloněnou hlavou se ji mluvilo špatně. Sázela svou hlavu proti jeho cti, a celou dobu ani jednou nezapochybovala, že ji nezabije.

16 Byl sice vzteklý, ale nebyl připravený zabít. Teď, když byl tak blízko ni, a téměř se ji dotýkal, si tím byla naprosto jistá. Říka pravdu. řekl zničeho nic ten druhý, který celou dobu jen přihlížel kolegovu počínání. Teď si sundal masku a ona poznala, kdo před ní stojí. Už jako dítě byla taková. Teď, když jeho hlas nebyl tak tlumený, byla si jistá jeho identitou. Dalo by se říct, že jediný přítel z jejího dětství, kterého kdy měla. Jeho tvář už ale dávno nebyla dětská, ale jeho úsměv ji připoměl hezké chvilky, které byli jedny z mála z doby, na kterou chtěla zapomenout. Rád tě zase vidím, Noname.

17 KAPITOLA 4. JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST Aenes Čtvrť Denmont 135. den roku 2995, měsíc Noa Středa, Den Sirotek. Dítě neznámého původu, které nemá nikoho, kdo by se o něj postaral. Bohužel i v dnešní společnosti to nebylo nic neobvyklého. Slečna Suzie byla na venek spořádanou dámou tehdejší společnosti. Měla malý domek na kraji města, ve kterém žila a starala se o nalezené děti, které neměli žádný domov. Chodila každý den na procházku na trh, kdy nakoupila základní potraviny, aby nakrmila tucet hlasových krků, a potom se dlouhou oklikou vracela domů. Obvykle u sebe měla 5 až šest dětí, které okolo ní neposedně běhali a křičely, hrály si. Ve skutečnosti to byla žena, která si byla naprosto vědoma svého postavení. Neuměla pořádně nic, a velký počet nových přistěhovalců způsobil málo pracovních míst. Ve svém postavení, kdy se sama někdy dávno ocitla jako sirotek na ulici, neměla skoro žádnou šanci najít si nějaké slušné uplatnění. Přesto měla docela pěkný domek a zvládala živit tucet dalších hladových krků. Na venek se tvářila, že peníze, které se k ní dostaly a za které živila hladové krky byli dědictvým jejího zesnulého bratra, a že způsob, jak nejlépe tyhle peníze utratit je poskytnout domov pár osamělím duším. Ve skutečnosti ji peníze obstarávaly děti, o které se starala. Každý den na procházce, kdy kolem ni nevinně běhaly a hrály si, ve skutečnosti kradly. Okrádaly všechny bez rozdílu. Bylo jedno jestli šlo o jídlo, peníze, nebo dokonce drahé látky nebo šátky. Všechno, co vypadalo, že má cenu, skončilo pod maličkýma ručkama a následně v tašce slečny Suzie, nebo pod kabátky malých nezbedníků. Byl zamračený zimní den, když se slečna Suzie zase vydala na svou každodenní procházku. Měla sebou dneska 7 dětí, a jedno z nich byl nováček, kterého měli za úkol ostatní děti vyučit, aby začal být co nejdřív výdělečný. Chlapec byl docela malý, i když trvdil, že mu je asi 8 let, vypadal spíš na 5ti leté dítě. Ale to rozhodně nebylo na škodu. Čím jste totiž vypadali mladší, tím spíš jste se uplatňili jako malý loupežník.

18 Tak, prcku, to bylo oslovení, které si nováček schytal hned první den, vidíš toho tlustého nafouklého mága? Romino ukázal ke stánku s cukrovinkama, u kterého stál ten zmíněný tlustý mág. Vůbec nevypadal až tak tlustě, ale dětské oči vyděli dospělé lidi úplně jinak. Prcek přikývl. Mág zrovna platil, a peníze měl v koženém váčku, který měl připevněný na řemínku na boku. Byl to velice staromódní způsob, kde uchovávat svoje peníze, ale většina mágů se držela těchto starých zvyků, a proto se zdály jako jednoduché cíle. Tady máš žiletku. Přeřízneš s ní řemínek, a váček ti padne do ruky. Musíš to ale udělat tak, aby tě nikdo nechytil. Romino postrčil malého kluka směrem k jeho cíli. Malý chlapec chvíli váhal, nebyl si jistý, jestli by měl zadaný úkol opravdu udělat. Každý poprvé takhle váhá. Ale když nedojde s žádným úlovkem, nedostane večeři. A to byla dostatečná motivace pro každé hladové dítě. Prcek nejdřív udělal jeden nejistý krok dopředu, a nakonec i další. Málem do něj ale narazil kolemjdoucí, kterému se v podstatě postavil do cesty. Noname bleskově udělala ty dva kroky, které prckovy trvali tak dlouho, strčila do něj, aby zabránila střetu s kolemjdoucím, a zase se vrátila na místo vedle Romina, kde před chvílí stála. Říkal jsem nenápadně. Ne že se hned po cestě necháš převálcovat prvním člověkem, kterého potkáš. zasyčel směrem k prckovi Romino, když mu došlo, co se vlastně stalo. Díky bohu si jich nikdo nevšímal, takže nikomu nemohlo dojít, co se ve skutečnosti děje. Prcek sebral všechnu odvahu, co měl, a přešel k mágovi zezadu, který se zničeho nic otáčel a už chtěl odejít. Kluk zpanikařil, protože si uvědomil, že mu kořist utíká, a s ní i šance na pořádnou večeři. Chvíli váhal, až se nakonec natáhl rukou ve které držel žiletku a chystal se přetnout řemínek. Ale ale, copak to tu máme. ozvalo se za jeho zády a tlustý mág se otočil. Nejdřív viděl vysokého muže, který mezitím chlapce, který chtěl utéct, chytil za ruku s žiletkou a odmítal ho pustit. Až potom si všiml váčku, který měl chlapec v druhé ruce. Chytil se za místo, kde měl mít svoje peníze, a uvědomil si přesně, co se stalo.

19 Tenhle chlapec vás chtěl krást. řekl muž, který držel malého zlodějíčka. Volnou rukou mu vzal váček z ruky a podal ho jeho pravému majiteli. A, děkuji pane. Co ale s tím klukem? ptal se nejistě mág a pozoroval brečícího pachatele. Bylo mu chlapce na jednu stranu líto, ale na druhou si zasloužil být potrestán. Nebojte se, postarám se o něj. Dávejte si pozor, tenhle byl zrovna nezkušený, ale jsou tu i jiní. To byl moment, kdy to Noname už nevydržela. Rozběhla se k prckovi a jakmile byla u něj, dala brečícímu chlapci facku. Omluvte mého brášku, věřím tomu, že nechtěl nikomu ublížit. uklonila se před mágem jak nejhloub mohla, až její černé vlasy padly do ušlapaného sněhu na zem. Využila překvapení obou mužů a rozběhla se pryč od nich, táhnoucí za sebou ufňukaného prcka. Jakmile byli z dohledu, zastavila se a počkala, až je dohnal Romino. Zase jako vždycky, zachraňuješ situaci. Jednou se ti ale vymstí. vrtěl hlavou a věnoval ji káravý úsměv. Byl minimálně o pět let starší od ní, ale stejně ji nikdy neviděl jako malou holku, kterou byla. Pokud by se mezi dětmi slečny Suzie dělala nějaká hierarchie, nejvýše by asi byla asi právě ona, jako jedna z nejzkušenějších a nejvýdělečnějších. Co si pamatoval, už když se k slečně Suzie dostal, ona zkušeně okrádala a tvořila slečně největší zisky. To je mi jedno. odsekla a dál se o tom nechtěla bavit. Důvod, proč jednala tak náhle a intuitivně bylo něco, co měl ten muž v hlase. Nelíbilo se ji, aby jeden z nich byl s ním v kontaktu, a bylo jedno kdo to byl. Měla pocit, že o nich ví víc, než dával najevo. Do oka ji padl jeden velice zvláštní pár. Po chvíli pochopila proč. Nebyl to vůbec pár, jen předstírali, že spolu chodí. Byla to ve skutečnosti sestra a její bratr, jejich podobnost ji byla nápadná. Mohlo jim být asi 17 nebo víc, a Noname si všimla kabelky té dívky, která byla podivně nadmutá. I to mělo svůj důvod. Falešný pár předstíral, že se srazil s jedním draze oblečeným mužem, a v tom momentě byl ten muž okraden. Romino, myslím, že dneska budeme mít hostinu.

20 Málokdy opravdu kradla. Od doby, co si začala uvědomovat, co dělá, se ji to nějak příčilo. Ale pravidla slečny Suzie byla jasná, kdo nedonese nějaký výdělek, nedostane večeři. V poslední době spíš jen pozorovala a učila se rozpoznávat lidi, a svým kolegům dětem dávala tipy na dobré úlovky. Už věděla, kteří lidi si na bohaté jen hrajou, a kteří opravdu bohatí jsou. Nikdy se ještě nespletla. Věděla, co které děti dokážou, a vždycky našla někoho, kdo přesně seděl jejich schopnostem. Proto si z každého takového úlovku účtovala půlku. Teď ale věděla, že schopnosti žádného z dětí na to nestačí. Okrást někoho, kdo je zvyklí krást takhle ve velkém se zdálo téměř nemožné, ale ona měla přesně plán, jak to udělat. Pokaždé, když si totiž vyhlídly oběť, předstírali, že do ni nějak narazí. Většinou to byla ta dívka, a mezitím co stéhnala bolestí a oběť se ji omlouvala, měl její bratr ideální příležitost, kdy nenápadně dotyčného okrást. Jenže v tu chvíli byla i nejzranitelnější kabelka, ve které uchovávali většinu svého úlovku. Ještě neměla v hlavě přesně vymyšlenou strategii, když falešný pár zaútočil znovu. Neváhala, vytáhla si z boty vlastní kapesní nožík, který si za nakradené peníze tajně koupila. Slečna Suzie zakazovala dětem mít vlastní věci, takže kdyby to věděla, ihned by ji ho zakázala. Ale tak jako Noname uměla krást, tak uměla i věci skrývat. V momentě, kdy se dívka zhoupla, a předstírala pád, byla kabelka ve vzduchu a dívka tutíž nemohla cítit její váhu, podle které by usoudila, že kabelka zmizela. Noname využila přesně tohoto momentu, aby přeřízla dlouhé ucho kabelky, a schovala si ji pod dlouhý kabát dřív, než dívka dopadla na zem. Potom se jednoduše stratila v davu, který šel po straně ulice v protisměru. Myslela si, že si ji nikdo nevšiml, dívčin bratr ji zahlédl, jak mizí v davu. I když ji neviděl do tváře, jakmile ji zase potkal v zapadlé uličce, okamžitě ji poznal. Chtěla si s Rominem spočítat úlovek a tak se vracela oklikou k místu, kde je nechala, když na ni zakřičel ten mladík. Ty malá zlodějko!

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu.

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu. Kapitola 2. ARIA Venku bylo zataženo. Žádná modrá obloha, ani slunce, ani stín. Proto bylo tak zvláštní, když se uprostřed parkoviště před nemocnicí jeden stín objevil. Nejdřív to byla jen taková skvrna,

Více

Korpus fikčních narativů

Korpus fikčních narativů 1 Korpus fikčních narativů prózy z 20. let Dvojí domov (1926) Vigilie (1928) Zeměžluč oddíl (1931) Letnice (1932) prózy z 30. let Děravý plášť (1934) Hranice stínu (1935) Modrá a zlatá (1938) Tvář pod

Více

Samuel van Tongel. Nevinnosti I

Samuel van Tongel. Nevinnosti I Samuel van Tongel Nevinnosti I Studený vítr ochlazoval jinak teplý večer při svitu zapadajícího slunce, jehož barva se měnila při každém mraku, který se na překrásném oranžovo-modrém nebi ocitl. Na stromech

Více

Bůh to zařídí? Miroslav Krejčí ilustrace Miroslav krejčí starší. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Bůh to zařídí? Miroslav Krejčí ilustrace Miroslav krejčí starší. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Bůh to zařídí? Miroslav Krejčí ilustrace Miroslav krejčí starší Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w.

Více

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých šišky vypadají jako velké hnědé knoflíky. V lese zavládlo

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let)

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) JAOS povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) Kapitola I. Jak to začalo a jak to u nás vypadá? Proč zrovna já? Koukej, ať už jsi zpátky v regenerační komoře! řekl nějaký hlas, když

Více

Klasické pohádky. Medvídek Pú. http://deti.e-papa.cz Page 1/5

Klasické pohádky. Medvídek Pú. http://deti.e-papa.cz Page 1/5 Klasické pohádky Medvídek Pú Page 1/5 Tady jde ze schodů za Kryštůfkem Robinem Michal Medvěd hlavou napřed, bum, bum, bum. Jinak to ani neumí, ale někdy mu připadá, že to přece jen musí jít taky jinak,

Více

Od chvíle, kdy se na ně podívala naposledy, neuplynuly ještě ani dvě minuty. Měla pocit, jako by se ocitla v nějaké časové pasti.

Od chvíle, kdy se na ně podívala naposledy, neuplynuly ještě ani dvě minuty. Měla pocit, jako by se ocitla v nějaké časové pasti. Kapitola 1 Už to máš? zeptala se Olivia Abbottová mámy. Olivii se konečně podařilo přimět tátu, aby si dal pauzu od svého pravidelného úterního maratonu tai-či tím, že mu zatřepala pompony přímo před obličejem,

Více

to byla jsem starší. Člověk stárne každým dnem, ale to hle bylo jiné, horší, definovatelné. Bylo mi osmnáct. A tolik Edwardovi nikdy nebude.

to byla jsem starší. Člověk stárne každým dnem, ale to hle bylo jiné, horší, definovatelné. Bylo mi osmnáct. A tolik Edwardovi nikdy nebude. 1. OSLAVA Byla jsem na devadesát devět procent přesvědčená, že je to jenom sen. Důvodů, proč jsem si byla tak jistá, bylo víc. Zaprvé jsem stála v zářivém kuželu slunečního světla v takovém tom oslepujícím

Více

být a se v na ten že s on z který mít do o k

být a se v na ten že s on z který mít do o k být a se 1. 2. 3. v na ten 4. 5. 6. že s on 7. 8. 9. z který mít 10. 11. 12. do o k 13. 14. 15. ale i já 16. 17. 18. moci svůj jako 19. 20. 21. za pro tak 22. 23. 24. co po rok 25. 26. 27. oni tento když

Více

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam FAJN TROCHU OČISTNÉ ANO Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam se chtěl zamyslet nad možnými důsledky. Ve světle její reakce považoval za nutné to probrat detailněji. Nekaz to kouzlo, požádala

Více

Pravidla přátelství. Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel

Pravidla přátelství. Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel Pravidla přátelství Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel Original title: Código amistad Copyright 2015 Disney Enterprises, Inc. Vydalo nakladatelství EGMONT ČR, s.r.o., Žirovnická 3124, 106 00

Více

Deník mých kachních let. Září. 10. září

Deník mých kachních let. Září. 10. září Deník mých kachních let Září 10. září Kdybych začínala psát o deset dní dříve, bylo by zrovna 1. září. Den, na který jsem se těšila po několik let pravidelně, protože začínala škola. V novém a voňavém

Více

Podívejte se na Měsíc, vypadá jako písmenko D, zavolal Lukáš.

Podívejte se na Měsíc, vypadá jako písmenko D, zavolal Lukáš. Měsíc Do kluků jídlo doslova padalo. Jednak měli hlad jako vlci, ale také se už nemohli dočkat, až začnou pozorovat. Sotva dojedli poslední sousto, poprosili tatínka, aby jim dalekohled vynesl na zahradu.

Více

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ VOJTĚCH FILIP VĚNOVÁNO BOHU 3 4 Copyright Autor: Vojtěch Filip Fotografie na obálce s laskavým svolením Petra Pospíšila, Hoher Bogen 2009 Vydal: Martin Koláček E-knihy jedou 2014 ISBN:

Více

Potrestat nebo nepotrestat

Potrestat nebo nepotrestat 3 Potrestat nebo nepotrestat Náš třetí seminář ještě nezačal. Lidé byli pořád seskupeni do malých hloučků a hluboce zabraní do konverzace. Zaslechla jsem útržky vět. Za to, co řekla, má měsíc domácího

Více

Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3

Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3 Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3 Jak dělat potíže, aniž by ses do nich sám namočil, jak řídit školu a být

Více

www.robotikmechacek.cz

www.robotikmechacek.cz ISBN 978-80-260-3610-4 (epub) ISBN 978-80-260-3611-1 (PDF) ISBN 978-80-260-3612-8 (MobiPocket) www.robotikmechacek.cz Na webu můžete výhodně koupit také elektronickou či tištěnou verzi prvního dílu knihy

Více

ČTVRTÁ ITERACE. Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM

ČTVRTÁ ITERACE. Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM ČTVRTÁ ITERACE Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM HLAVNÍ CESTA Do střechy elektromobilu bubnoval déšť. Tim cítil, jak ho brýle pro noční vidění nepříjemně tlačí do čela.

Více

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo!

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Ahoj kamarádi, tak co říkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kteří malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Vždyť je to ostuda, když se lidi k sobě chovají tak surově

Více

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Nikdo si mě za celý týden ani nevšiml. Jsem jen další nová studentka na nové škole. Přestoupila jsem z té minulé z toho důvodu, že se

Více

To znamená, že jste tlustý ožrala. Odpověděla mi. Ale teď vážně. Pokračovala. Musíte zhubnout, nebo vám začnu předepisovat prášky.

To znamená, že jste tlustý ožrala. Odpověděla mi. Ale teď vážně. Pokračovala. Musíte zhubnout, nebo vám začnu předepisovat prášky. Neviditelnost Tomáš Dušek Byl jsem na kontrole. Našli mi v krvi zbytkový alkohol a špatný cholesterol. Ptal jsem se své doktorky, co to znamená. To znamená, že jste tlustý ožrala. Odpověděla mi. Ale teď

Více

Legenda o třech stromech

Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech je v tomto setkání s malými metodickými úpravami zpracována v rámci jednoho setkání pro skupinu mládeže a dospělých včetně seniorů. Ve středu zájmu není

Více

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské.

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské. 1. kapitola (Petra) Stojím na chodbě budovy FSV UK a snažím se zorientovat v plánku. Nervózně si přitom pohrávám s propiskou. Náhle za sebou uslyším povědomý hlas: Honzo, kolikrát jsem ti říkal, že nechci,

Více

na jeho límci. Mnohokrát jsem vynesla

na jeho límci. Mnohokrát jsem vynesla Jednoho dne na jeho límci. tento malý hmyz ven, měl učitel narozeniny. Ti lidé se zase předem domluvili: Co kdybychom vyhlásili soutěž o nejlepší oblečení jako dárek na učitelovy narozeniny? Musely ho

Více

Otrokyně od Nilu. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření.

Otrokyně od Nilu. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření. Tati! Ucítila jsem, jak mě něco udeřilo do zátylku, a svět kolem mě zčernal. D o tváře mi šplíchala studená voda. Když jsem otevřela

Více

Kapitola IV. Mezizemí

Kapitola IV. Mezizemí Kapitola IV. Mezizemí Kapitola IV. * Mezizemí * Brána 95 Známý neznámý Poslední zpráva k vám prý nedorazila celá. Začnu tedy znovu od místa, kdy jsem přišel na to, jak použít klíč k bráně. Vložil jsem

Více

V šamanově domě bylo nezvykle plno. Šaman, Maladan, Berin, Palaray a dva jeho zranění stopaři. Všichni leţeli na velmi pohodlných lůţkách ze

V šamanově domě bylo nezvykle plno. Šaman, Maladan, Berin, Palaray a dva jeho zranění stopaři. Všichni leţeli na velmi pohodlných lůţkách ze V šamanově domě bylo nezvykle plno. Šaman, Maladan, Berin, Palaray a dva jeho zranění stopaři. Všichni leţeli na velmi pohodlných lůţkách ze zvířecích koţešin. Někteří rytíři a válečníci byli natolik zvyklí

Více

poznejbibli biblické příběhy pro děti

poznejbibli biblické příběhy pro děti Vyplň následující údaje Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: 1. Příběh: Slepec vidí poznejbibli biblické příběhy pro děti Přečti si: Lukáš 18,35-43 Klíčový verš: Lukáš 18,43 Požádej někoho,

Více

Tim 2,2 o.s. - www.web4kids.cz. 10. Omluva

Tim 2,2 o.s. - www.web4kids.cz. 10. Omluva 10. Omluva Tim 2,2 o.s. - www.web4kids.cz Podívej, kdo sem jde, upozornil Štefan přítele. Ten se napřímil a pohlédl k cestě. Po ní pomalu přicházel Viktor. No, ty lenochu, zasmál se mu Gimo naproti, když

Více

1. KAPITOLA. Pýcha předchází pád

1. KAPITOLA. Pýcha předchází pád 1. KAPITOLA Pýcha předchází pád Babi, co je to? Babička vzhlédla od práce. Pro všechno na světě, holčičko, kde jsi to našla? Na půdě, odpověděla jsem. Co je to, babičko? Babička se pousmála a odpověděla:

Více

PŮJČIT SI ZÁPALKU Překlad: Adéla Nakládalová

PŮJČIT SI ZÁPALKU Překlad: Adéla Nakládalová PŮJČIT SI ZÁPALKU Překlad: Adéla Nakládalová Můžete si myslet, že půjčit si zápalku na ulici je docela jednoduchá věc. Ovšem každý člověk, který to kdy zkusil, vás ujistí, že tak to rozhodně není. A každý

Více

HROBNÍK Jan Kameníček Ilustrace autor Pro děti od dvanácti let

HROBNÍK Jan Kameníček Ilustrace autor Pro děti od dvanácti let HROBNÍK Jan Kameníček Ilustrace autor Pro děti od dvanácti let Cítím se klidný. Já přece nemám sebemenší důvod, abych lhal. Nepociťuji smutek, ani stín strachu, je to jen vyrovnání, blažený smír. Všechny

Více

2. Kapitola - Útěk. Kurtis:,,Mě se neptej..." Já:,,A jak ale mohl vzít roha?"

2. Kapitola - Útěk. Kurtis:,,Mě se neptej... Já:,,A jak ale mohl vzít roha? 2. Kapitola - Útěk,,Pink..probuď se!!" Já:,,Ehh...coo?? Nazdar Kurte.." Kurt:,,Pink, máme problém..pamatuješ na toho včerejšího návštěvníka?" Já:,,Na toho se nedá zapomenout...*zíív*" Kurt:,,Výborně..je

Více

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza MŮJ STRACH Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje.

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. Můj strach Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

něco přišlo. Začali tedy spolu hovořit o všem možném, co je napadlo, nikoliv ale o moři, o ostrově a o muminím

něco přišlo. Začali tedy spolu hovořit o všem možném, co je napadlo, nikoliv ale o moři, o ostrově a o muminím Tak se mi zdá, řekla, tak se mi zdá, že nadešel čas, abychom podnikli nějaký opravdu pěkný výlet. S jídelním košem. A šla rovnou zpátky k majáku, aby se dala do balení. Když maminka sbalila všechno potřebné

Více

Můj pohled pozorování

Můj pohled pozorování Můj pohled pozorování Přemysl Vřeský Veselí nad Moravou 2013 Ájurvédská Instituce Dhanvantri, Praha ÚVOD Jmenuji se Přemysl Vřeský a ukončil jsem druhý ročník studia Ajurvédské instituce Dhanvantri obor

Více

VÝPRAVA DO NEZNÁMA Dnešní den je pro myší kluky Otíka a Tomíka opravdu výjimečný. Čeká je výprava do neznáma a půjdou úplně, ale úplně sami. Buďte opatrní, nabádal je táta, když se rozcházeli v předsíni

Více

"Marcela," představila se nejistě a téměř kajícně.

Marcela, představila se nejistě a téměř kajícně. "Marcela," představila se nejistě a téměř kajícně. "Ivan Toman," zareagoval stereotypně jako po každém zazvonění telefonu, a teprve poté si uvědomil, kdo volá. "To jsi ty, Marcelo?" nechtěl věřit tomu,

Více

1. kapitola. Najednou se odněkud přiřítil chlapec, o něco málo starší, než já. Co tu děláš? zeptal se překvapeně.

1. kapitola. Najednou se odněkud přiřítil chlapec, o něco málo starší, než já. Co tu děláš? zeptal se překvapeně. 1. kapitola Muselo se něco stát! Tohle přece není normální! víří mi hlavou. Okolo mě jezdily tanky a motorky. Co se to děje? Náhle mi hlavou bleskla strašlivá myšlenka: ocitla jsem se v minulosti. Ano,

Více

Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy.

Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy. Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy. Nedokázala jsem si představit život bez ní a to i přesto, že

Více

O letadélku Káňeti. Knihu od Bohumila Říhy. převyprávěly a nakreslily děti z MATEŘÍDOUŠKY Berlín, třídy ABC-do-ouška.

O letadélku Káňeti. Knihu od Bohumila Říhy. převyprávěly a nakreslily děti z MATEŘÍDOUŠKY Berlín, třídy ABC-do-ouška. O letadélku Káňeti Knihu od Bohumila Říhy převyprávěly a nakreslily děti z MATEŘÍDOUŠKY Berlín, třídy ABC-do-ouška. Tomešovic rodině se narodila Anežka. O tři roky později se jim narodil kluk Vojta. -

Více

Petra Soukupová. K moři

Petra Soukupová. K moři Petra Soukupová K moři Brno 2011 Petra Soukupová, 2007 Host vydavatelství, s. r. o., 2007, 2011 (elektronické vydání) ISBN 978 80 7294 420 0 Rodičům PETROVY DVĚ ŽENY 1/ Petr a Magda se potkávají Magda

Více

Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko

Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko e- kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena.

Více

Pod Kingstonem. Mobil hlasitě zapípal.

Pod Kingstonem. Mobil hlasitě zapípal. Pod Kingstonem Mobil hlasitě zapípal. Jsou lidé, které zapípání mobilu dokáže vážně vyvést z míry. Mohou pak začít splašeně pobíhat, křičet, ohrožovat všechno a všechny ve svém dosahu. Jiní zase začnou

Více

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky 2. Lekce klavíru Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky klavíru, svírala noty a snažila se potlačit napjaté chvění, které před lekcemi cítívala. Windy! Pojď dál, pojď dál! Drobná, elegantně oblečená

Více

Emilovy skopičiny. 1. kapitola Emilovy narozeniny. 2. kapitola Emilova 250. skopičina. 3. kapitola Jak Emil dostal od Alfreda dřevěného vojáčka

Emilovy skopičiny. 1. kapitola Emilovy narozeniny. 2. kapitola Emilova 250. skopičina. 3. kapitola Jak Emil dostal od Alfreda dřevěného vojáčka Emilovy skopičiny 1. kapitola Emilovy narozeniny Byl jednou jeden kluk, jmenoval se Emil a jeho rodina byla táta, máma, jeho malá sestra Ida a čeledín Alfred. Emilovi bylo 5 let, zítra měl mít narozeniny.

Více

ČOKOLÁDOVÝ DORT. Ale nápověda je možná opravdu v nebezpečí! Hrozí mu za-

ČOKOLÁDOVÝ DORT. Ale nápověda je možná opravdu v nebezpečí! Hrozí mu za- I ČOKOLÁDOVÝ DORT Jen se zvedla opona a v hledišti zhaslo, Johana vyklouzla z lóže ven na chodbu. Teplý průvan pohnul záclonou u zrcadla a dveře vedoucí na schodiště se zakývaly v pantech. Zůstala stát

Více

duly. Mohutná loď se naklonila na stranu, jako by jí zmítala bouře. Z paluby se ozývaly hlasité povely a pobíhaly po ní temné postavy, rozčileně

duly. Mohutná loď se naklonila na stranu, jako by jí zmítala bouře. Z paluby se ozývaly hlasité povely a pobíhaly po ní temné postavy, rozčileně DUCH? Z temného moře se vynořila plachetnice se třemi stěžni. Plachty měla svěšené a trup hluboko ponořený, jako by byla naložená těžkým nákladem. Na středním a nejvyšším stěžni vlála malá černá vlajka.

Více

Binky a kouzelná kniha Binky and the Book of Spells

Binky a kouzelná kniha Binky and the Book of Spells Upozornění pro čtenáře a uživatele této knihy Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné či elektronické knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez předchozího

Více

A Vike šel domů a vysadil dveře hlavního vchodu. Pak ohnul dvě pružné, pevné mladé břízky, které stá-

A Vike šel domů a vysadil dveře hlavního vchodu. Pak ohnul dvě pružné, pevné mladé břízky, které stá- Soutěž Následujícího dne v šest hodin ráno se Halvar a Vike posilnili několika miskami ovesné polévky, kterou matka Ylva uměla tak výborně vařit, a vydali se k hromadám kamení. Mezi oběma hromadami byl

Více

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí.

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. Jenom proto, že je hezky, každý čeká, že budete venku a skotačitˮ nebo tak něco. A když venku netrávíte každou vteřinu, hned

Více

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla podle Roalda Dahla B yl jednou jeden starý pán, kterému bylo 87 let a jmenoval se Labon. Celý svůj život to byl klidný a mírumilovný člověk. Byl velmi chudý, ale velmi šťastný. Když Labon zjistil, že má

Více

LAURA MARX FITZGERALDOVÁ

LAURA MARX FITZGERALDOVÁ LAURA MARX FITZGERALDOVÁ Poklekl ke mně a rukama zacákanýma od barev sevřel má ramena. Není kouzelná. Je dost těžké tuhle sklenici naplnit. Je těžké ty peníze vydělat a ještě těžší je uchovat. Přesunul

Více

14 16 KH-57-03-297 -CS-C

14 16 KH-57-03-297 -CS-C 14 16 KH-57-03-297-CS-C Vy krásné vlaštovky! Evropská komise Tuto publikaci zpracovalo Generální ředitelství pro životní prostředí. Vychází ve všech úředních jazycích Evropské unie. Publikace je také k

Více

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici Kašpárek (Vypravěč) Princ Janči Chůva (Babička) Žába Princezna Janička Král Čert Světnice Vesnice Komnata Podhradí Les Přídavné kulisy: studna Smrk Kašpárek nebo vypravěč: Byl jednou jeden princ. Janči

Více

mladší žáci PoznejBibli 1. PŘÍBĚH: Petr usnul biblické příběhy pro děti Označ křížkem jména 3 učedníků, kteří byli s Ježíšem v zahradě:

mladší žáci PoznejBibli 1. PŘÍBĚH: Petr usnul biblické příběhy pro děti Označ křížkem jména 3 učedníků, kteří byli s Ježíšem v zahradě: Vyplň následující údaje: Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: biblické příběhy pro děti PoznejBibli Vedoucí skupiny: 1. PŘÍBĚH: Petr usnul PŘEČTI SI: Matouš 26,36-46 Stalo se Ti někdy, že jsi měl/a zůstat

Více

žonglovala s míčem. Když se objevil Frankie, otočila se a vystřelila míč nízkým obloučkem na Charlieho. Ten se stále ještě rozcvičoval, ale bleskově

žonglovala s míčem. Když se objevil Frankie, otočila se a vystřelila míč nízkým obloučkem na Charlieho. Ten se stále ještě rozcvičoval, ale bleskově KAPITOLA 1 Frankie vyběhl na školní hřiště ve svém sportovním oblečení a těšil se, že si opět zahraje fotbal. Ostatní dě se již rozcvičovaly a i Charlie měl své brankářské rukavice. Charlie je to ž nosil

Více

Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu

Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu 3 Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu nacvičoval větu: Mám rakovinu mozku, došel jsem k názoru,

Více

ŘÍŠE TEMNOT. Lovci zla. L. J. Smith

ŘÍŠE TEMNOT. Lovci zla. L. J. Smith ŘÍŠE TEMNOT Lovci zla L. J. Smith 1. KAPITOLA Stalo se to v den, kdy Rashel slavila páté narozeniny. Můžeme jít do tunelů? Narozeniny slavila v zábavním parku, kde bylo spousta druhů prolézaček, o kterých

Více

Otevře dveře. aby mohli jít se mnou.

Otevře dveře. aby mohli jít se mnou. Jsem samotná matka Otevře dveře. Protože doma nemám se čtyřmi dětmi. Mistryně mi vždy dělala společnost, umožnila mi mnohokrát z něčeho se dostat. Speciálně chci poděkovat Mistryni. Není zač. Děkuji vám,

Více

Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda

Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda a věděl proč. Levou zadní tlapku měl malou a hubenou, vypadala spíš jako uschlý vrbový lístek než jako pořádná myší noha, a tak si každou cestu musel předem

Více

Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Kapitola 15

Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Kapitola 15 Kapitola 15 Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Na chvilku se mu podařilo zapomenout na vlastní problém a ztratit se v potrhlém světě plivající lamy. Slečna Petunie byla bez sebe

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Silvester Lavrík Zu česi, čítajte svazek 8 Silvester Lavrík Zu U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w.

Více

... ne, pane doktore, byla bych velmi nerada, kdybyste si mé povídání špatně vysvětloval,

... ne, pane doktore, byla bych velmi nerada, kdybyste si mé povídání špatně vysvětloval, ... ne, pane doktore, byla bych velmi nerada, kdybyste si mé povídání špatně vysvětloval, my jsme byly s maminkou vlastně šťastné, měly jsme, a teď já ovšem také mám, ty všední denní problémy, kdo je nemá,

Více

Figuriny. "Ha-ha-ha! " začala se řehotat Katarina,když ožila. "Hi-hi-hi!" odpovědi se jí dostalo od Anabely.

Figuriny. Ha-ha-ha!  začala se řehotat Katarina,když ožila. Hi-hi-hi! odpovědi se jí dostalo od Anabely. Figuriny "Ha-ha-ha!" bylo první, co figuríny řekly, když v buticích, výkladech obchodů a v skladištích velkoobchodů začaly ožívat. Každá jedna figurína se začala smát. Jakoby chtěla popřít tu nepřirozenou

Více

Žába 92 / 93. zahrada.indd 92 12.1.2016 7:26:09

Žába 92 / 93. zahrada.indd 92 12.1.2016 7:26:09 Žába Nenávidím žáby. Všechna zvířata mám rád, vím, že co do vznešenosti jsou si všechny výtvory přírody rovné, jen k žábám prostě cítím nepřekonatelný odpor. Povím vám proč, a to i přesto, že mi stačí

Více

Trpaslíci se vraceli domů po celodenní dřině v diamantových dolech.

Trpaslíci se vraceli domů po celodenní dřině v diamantových dolech. 1 SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ Ach, to léto! Trpaslíci se vraceli domů po celodenní dřině v diamantových dolech. Každý nesl v jedné ruce krumpáč a v druhé kyblík. Jak tak pochodovali lesem, hřálo je do zad

Více

Fantastický Svět Pana Kaňky

Fantastický Svět Pana Kaňky Fantastický Svět Pana Kaňky Adam Nehůdka je chlapec, jenž velmi rád četl knížky. Doma a ve škole se mu nikdy nic nedařilo, a tak byl poslán do Akademie pana Kaňky. Chodili tam chlapci, jejichž jména začínala

Více

Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace

Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Název : Malý princ, Antoine de Sain - Exupéry Autor: Mgr. Jitka Řádková Ročník: 3. ročník

Více

rukavicemi na Maxe, Frankieho domácího mazlíčka. Ten spal, stočený na konci pohovky. Stejně si myslím, že psi by měli spát v pelechu.

rukavicemi na Maxe, Frankieho domácího mazlíčka. Ten spal, stočený na konci pohovky. Stejně si myslím, že psi by měli spát v pelechu. KAPITOLA 1 Můžeš si kousek poposednout? zeptala se Louisa, když přišla do obýváku. V ruce držela misku brambůrek. Frankie, který seděl na pohovce, se kousek posunul a při skl se na Charlieho. Dál už nemůžu,

Více

3. Kousky veršů (Poupata)

3. Kousky veršů (Poupata) 1. esta poslední kapky (Poupata) mi mi 1. Sklenici vína dolej nám, ó, Pane, mi mi dokud tam na dně něco zbejvá, Pane, nebudem vědět o těle, duše se vínem umeje, nebudem bdít a nebudem spát, ó, Pane. 2.

Více

www.spankboy.cz Erasmus: SERVER

www.spankboy.cz Erasmus: SERVER www.spankboy.cz Erasmus: SERVER Pracuji už osmý měsíc v IT společnosti a dá se říct, že jsem po všech stránkách spokojen. Práce je nejen dost dobře placená, ale i zajímavá. Pravidelně se mění povaha projektů,

Více

mladší žáci PoznejBibli O: Napiš královo jméno: A 1. PŘÍBĚH: Eliáš poslouchá Boha biblické příběhy pro děti Napiš jméno královny:

mladší žáci PoznejBibli O: Napiš královo jméno: A 1. PŘÍBĚH: Eliáš poslouchá Boha biblické příběhy pro děti Napiš jméno královny: Vyplň následující údaje: Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: biblické příběhy pro děti PoznejBibli 1. PŘÍBĚH: Eliáš poslouchá Boha PŘEČTI SI: 17,1-7 KLÍČOVÝ VERŠ: 17,5 C9 Ve dnech Eliáše

Více

Někteří lidé ho charakterizují jako věčného kluka. Souhlasíš s nimi? A co z toho pro tebe vyplývalo? Teda kromě toho užívání

Někteří lidé ho charakterizují jako věčného kluka. Souhlasíš s nimi? A co z toho pro tebe vyplývalo? Teda kromě toho užívání Ale já jsem se chtěla o Jirkovi Hrzánovi dozvědět něco bližšího. Tak jsem o něm začala psát sama. No, sama jak se to vezme. Pročetla jsem dostupné materiály, ale především jsem na něj nechala vzpomínat

Více

Co byste o této dívce řekli?

Co byste o této dívce řekli? Co byste o této dívce řekli? Jaké má vlastnosti? Co dělá? Jaká je to žákyně? Z jaké pochází rodiny? Upřesníte ještě něco v charakteristice této dívky? Doplníte teď něco na charakteristice dívky? Kdo by

Více

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi

Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Jak Ježíšek naděloval radost také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz František Ber Jak Ježíšek naděloval radost e-kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena. Žádná část této

Více

PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková

PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková Copyright 2015 Lucie Michálková Grafická úprava a sazba Lukáš Vik, 2015 1. vydání Lukáš Vik, 2015 ISBN epub formátu: 978-80-87749-89-0 (epub) ISBN mobi formátu: 978-80-87749-90-6

Více

Dagmar Pospíšilová VY_32_INOVACE_ČJ5-L_12_DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY CZ.1.07/1.4.00/21.3536 ANOTACE

Dagmar Pospíšilová VY_32_INOVACE_ČJ5-L_12_DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY CZ.1.07/1.4.00/21.3536 ANOTACE Základní škola Habartov, Karla Čapka 119, okres Sokolov Autor: Téma sady: Název výstupu: Dagmar Pospíšilová Český jazyk pro 5. ročník - literatura VY_32_INOVACE_ČJ5-L_12_DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY Datum vytvoření:

Více

Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém

Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém f r a n z k a f k a Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém obraze a nevydá ho. Raději skočí Markétce

Více

JEŽÍŠOVA LASKAVOST. Texty na tento týden: Mt 5,44 48; 19,13.14; 23,37; L 10,38 42; J 8,2 11; Sk 6,7. Základní verš. Týden od 25. do 31.

JEŽÍŠOVA LASKAVOST. Texty na tento týden: Mt 5,44 48; 19,13.14; 23,37; L 10,38 42; J 8,2 11; Sk 6,7. Základní verš. Týden od 25. do 31. Týden od 25. do 31. května 2008 Texty na tento týden: Mt 5,44 48; 19,13.14; 23,37; L 10,38 42; J 8,2 11; Sk 6,7 Základní verš Když viděl zástupy, bylo mu jich líto, protože byli vysílení a skleslí jako

Více

Už kráčí anděl kolem domečku, v každé ruce zlatou svíčičku, také však nese velkou knihu, a teď už spíme v Ježíšově jménu.

Už kráčí anděl kolem domečku, v každé ruce zlatou svíčičku, také však nese velkou knihu, a teď už spíme v Ježíšově jménu. Kajsa Nebojsa Přála bych vám vidět domek, v kterém bydlela Kaj sa Ne bojsa. Byl tak maličký a tak milý, že by člověk skoro uvěřil, že je to domeček z pohádky, kde žijí trpaslíci a skřítkové. Stál v úzké

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

2. Čisté víno (Sem tam)

2. Čisté víno (Sem tam) 1. Čekání na zázrak (Sem tam) H # 1. Už padá půlnoc, zní jen můj těžký krok, oblohou snáší se k zemi mráz, vítr ztichl, zbyl jenom úplněk, () i čas zůstal na chvíli stát. 2. jinak nic, pouze průhledný

Více

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007 Úvod Zdravím vás všechny a vítám vás. Jsem moc rád, že jste dnes dorazili. Dnes začneme spolu mluvit o penězích. Vím, že je to velice kontroverzní téma. Ne jenom z pohledu lidí mimo církev. Nedávno zveřejnili

Více

ŘÍŠE TEMNOT LÁSKA NIKDY NEBYLA TAK NEBEZPEČNÁ.

ŘÍŠE TEMNOT LÁSKA NIKDY NEBYLA TAK NEBEZPEČNÁ. ŘÍŠE TEMNOT LÁSKA NIKDY NEBYLA TAK NEBEZPEČNÁ. ŘÍŠE TEMNOT není žádné konkrétní místo. Trvale nás obklopuje. Tvorové z Říše temnot jsou krásní, smrtelně nebezpeční a pro lidi neodolatelní. Váš nejlepší

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

Kabát. Tomáš Dušek. Sehnal jsem kabát. Starý vojenský. Podobný, jaký nosil Dobrý voják Švejk. Prošel první světovou válkou.

Kabát. Tomáš Dušek. Sehnal jsem kabát. Starý vojenský. Podobný, jaký nosil Dobrý voják Švejk. Prošel první světovou válkou. Kabát Tomáš Dušek Sehnal jsem kabát. Starý vojenský. Podobný, jaký nosil Dobrý voják Švejk. Prošel první světovou válkou. Tyhle kabáty jsou už k nesehnání a cena bývá vysoká. Dost jsem za něj zaplatil,

Více

Uvědomění Čtení s předvídáním Párové čtení jednotlivé části při četbě čtou děti ve dvojicích, ve dvojicích i předvídají. Viz text v příloze

Uvědomění Čtení s předvídáním Párové čtení jednotlivé části při četbě čtou děti ve dvojicích, ve dvojicích i předvídají. Viz text v příloze Čtenářská lekce: Petalík Zpracovatel: Mgr. B. Charvátová Ročník: 3. Časová náročnost: 1ČJ, PČ Cíle: Rozvoj čtenářské gramotnosti Vést ke vzájemné spolupráci a komunikaci Na základě částí textu vést k předvídání

Více

Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat,

Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat, Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat, opustit všechny své kamarády a začít chodit do nové školy.

Více

košili a koženou vestu s přiléhavými, obtaženými kalhotami a měkkými botami, které vypadaly jako trepky. Frankie měl červenou tuniku, kterou volně

košili a koženou vestu s přiléhavými, obtaženými kalhotami a měkkými botami, které vypadaly jako trepky. Frankie měl červenou tuniku, kterou volně KAPITOLA 2 Najednou Frankie ucí l pod nohama pevnou zem a vlasy mu cuchal lehký vánek. Otevřel oči a to, co uviděl, mu vyrazilo dech. Frankie stál spolu s ostatními na poli pokrytém nízkou trávou. Charlie

Více

Mé vysněné závody. Anička Polnická. Judistické závody bývají plné pohody. Když najednou přijde čas k boji, rychle nasadím sevi-nage svoji.

Mé vysněné závody. Anička Polnická. Judistické závody bývají plné pohody. Když najednou přijde čas k boji, rychle nasadím sevi-nage svoji. Mé vysněné závody Anička Polnická Judistické závody bývají plné pohody. Když najednou přijde čas k boji, rychle nasadím sevi-nage svoji. Všechno postupně vyhrávám, poslední zápas před sebou mám. Velmi

Více

Zvedám mobil a ve sluchátku se ozve jeho hlas. Je tichý a velice pomalý.

Zvedám mobil a ve sluchátku se ozve jeho hlas. Je tichý a velice pomalý. Dnes ráno se mi vstává líp. Hlava mě nebolí a dokonce se mi už ani nemotá. Jsem desátý den po otřesu mozku a stále špatně spím. V nákupním centru nás s dcerou napadl cizí vyšinutý chlap a poranil mi krční

Více

ČTVRTLETNÍK ZÁKLADNÍ ŠKOLY STRÁŽ NAD NISOU Č. 10 ÚNOR DUBEN 2015

ČTVRTLETNÍK ZÁKLADNÍ ŠKOLY STRÁŽ NAD NISOU Č. 10 ÚNOR DUBEN 2015 ČTVRTLETNÍK ZÁKLADNÍ ŠKOLY STRÁŽ NAD NISOU Č. 10 ÚNOR DUBEN 2015 Obsah: Co by bylo, kdybych mohl(a) jíst, co bych chtěl(a). 2-11 Co by bylo, kdybych se ocitl(a) v minulosti 12-22 Co by bylo, kdybych se

Více

Ne. Například tentokrát,

Ne. Například tentokrát, Jsem zasvěcená 12 let Ne. Například tentokrát, být loajální k mojí matce a moje matka je alkoholička i můj bratr je alkoholik. (Ano.) A já nevím co je se mnou špatně, že se mi nedaří je pozitivním způsobem

Více

m.cajthaml Na odstřel

m.cajthaml Na odstřel m.cajthaml Na odstřel Ach Bože! zakřičel směrem všude tam, kde nic nebylo. William Eastlake I. Já ho vůbec neznal. Teda předtím jsem ho vůbec neznal. I když bydlíte v jednom městě, tak nemůžete znát všechny

Více

Pohádkové povídání. - pro děti i dospělé -

Pohádkové povídání. - pro děti i dospělé - Pohádkové povídání - pro děti i dospělé - Knížka Pohádkové povídání vznikla v roce 2009 v rámci výzkumné práce: Problematika znakového jazyka a možnost jeho využití v pohádkách pro sluchově postižené děti

Více

Bonbony. Bonbony. čokoláda. Něco na zub?

Bonbony. Bonbony. čokoláda. Něco na zub? Bonbony da a ybonbonybonbonybonbon Bonbony Něco na zub? čokoláda Kapitola 1 Pes, který uměl zpívat P odívej! řekla Maja. Už se to stalo zas! Maja podala Lassemu noviny a ukázala mu v nich prstem na jeden

Více