US - HDP ve 2Q podle revize rostl o 4,2%, více než v odhadech

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "US - HDP ve 2Q podle revize rostl o 4,2%, více než v odhadech"

Transkript

1 Monitoring US - HDP ve 2Q podle revize rostl o 4,2%, více než v odhadech Americká ekonomika ve 2Q podle revidovaných údajů rostla v ročním vyjádření o 4,2% oproti předběžně odhadovanému růstu o 4%. Trh v průměru počítal s mírně sestupnou revizí směrem k 3,9% při celkovém rozpětí odhadů od 3,5 do 4,3%. Vzestupnou revizi podpořily především větší firemní výdaje do vybavení a menší deficit obchodní bilance kompenzovaný pouze vlažným tempem budování zásob. Podnikové investice ve 2Q vzrostly v ročním vyjádření o 8,1%, což bylo nejvíce od 1Q2012. Firemní zisky před zdaněním ve 2Q rostly o 8%, což bylo nejvíce za poslední 4 roky. V 1Q firemní investice propadly o 9,4%. V meziročním srovnání jsou investice stále o 0,3% nižší. Spotřeba domácností rostla ve 2Q stejně jako v předběžných odhadech o 2,5%. Disponibilní příjmy Američanů očištěné o inflaci rostly ve 2Q o 4,2% oproti 1Q, kdy příjmy rostly o 3,4%. Platy a služné ve 2Q rostly o 103,6 mld. USD. Údaje za 1Q byly revidovány na 131,3 mld. USD oproti předběžně odhadovaným 135,1 mld. USD. Zdroj: Orco skončí na BCPP 19. září. Akcie letí vzhůru, firma prodala projekt Zlota 44 za 63 mil. EUR Orco včera oznámilo, že posledním dnem obchodování jeho akcií na pražské burze bude pátek 19. září Záměr opustit pražskou burzu firma avizovala již v červenci, avšak i tak může na kurz akcií působit negativně. Akcie zůstanou obchodovány na burzách v Paříži a Varšavě. Orco zároveň uvedlo, že prodává varšavský projekt Zlota 44 firmám Amstar a BBI za 63 mil. EUR. Orco prodává jak nemovitost, tak pohledávky za úvěrem, které odkoupilo od polské Bank Pekao v dubnu. Akcie Orca reagují v úvodu obchodování na souběh těchto dvou zpráv silným růstem o téměř 18% směrem nad 14 Kč. Zdroj:

2 ČSSZ poskytuje informace on-line spočítat si můžete výši důchodu Česká správa sociálního zabezpečení poskytuje informace o dobách sociálního pojištění online. Služba by měla být dostupná 24 hodin, 7 dní v týdnu. Můžete si tak kdykoliv předběžně vypočítat svou penzi. Dříve byla data klientů, která byla důležitá pro důchod, v papírové podobě. To se změnilo v roce 2005, kdy bylo umožněno elektronické podání evidenčních listů důchodového pojištění (ELDP). Dosud se elektronicky přijalo na 70 milionů formulářů, z nich ELDP zaměstnavatelé zasílají nejvíce, říká ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun. Kahoun dále uvádí jako důvod rostoucího využívání informačních technologií bezhotovostní výplatu důchodů. Zatímco před deseti lety se bezhotovostně vyplácelo zhruba 30 % důchodů, dnes se tak řeší více než 50 % výplat. Celkem ČSSZ ke konci loňského roku vyplácela důchodů, z toho bylo důchodů starobních, invalidních a pozůstalostních, tedy vdovských, vdoveckých a sirotčích. Průměrný věk penzistů pobírajících starobní důchod byl loni 69 let u mužů 70, u žen 68 let Zdroj: Německo: Zaplať za to, že u nás uložíš peníze! Investor, který se rozhodne nakoupit německé dluhopisy a držet je do splatnosti, dobrovolně přistupuje na záporný úrok. Standardní investice probíhá asi takto: nakoupit nějaký investiční produkt s tím, že výsledek může být buď zisk, nebo ztráta. Investor nese riziko a nakoupí takový produkt, který nejlépe odpovídá jeho rizikově výnosovému profilu. Další alternativou zhodnocení peněz je jít do banky, uložit peníze a poté inkasovat mizivý, ale přece jen nějaký úrok. Německé dluhopisy ale nabízí něco úplně jiného. Investor, který se rozhodne nakoupit německé dluhopisy a držet je do splatnosti, dobrovolně přistupuje na záporný úrok. Tedy za uložení peněz do německých dluhopisů musí zaplatit peníze. To platí u všech splatností až do tříleté včetně. Převeďme si to do čísel. Pokud investor dnes nakoupí dvouletý německý dluhopis za 1 milión korun, pak po dvou letech dostane nazpět korun. Ne že by přišel o mnoho, ale při reálném znehodnocení peněz (inflace) o 1 % ročně je potřeba srovnat oněch 995,5 tisíc korun

3 s částkou 1,02 miliónu. To už je ztráta 25 tisíc korun za dva roky, tedy 2,5 %. Investicí do německého dluhopisu při držení do splatnosti tedy dnes investor dobrovolně podstupuje ztrátu 2,5 % za období 2 let. A to nepočítám transakční poplatky za nákup a měnové riziko. Proč by to někdo dělal? V ekonomice je obrovské množství levných peněz, mnoho institucionárních investorů potřebuje zainvestovat, ale velmi bezpečně. A v současnosti není bezpečnějšího aktiva než německých dluhopisů. Navíc očekávaná inflace, která by tento stav mohla změnit, je stále extrémně nízká, dokonce na hranici deflace. A to způsobuje očekávání investorů, že by výnos mohl ještě více klesnout, tedy že by cena mohla vzrůst a při prodeji před splatností by investor mohl vydělat. Tomu napomáhá ECB, která sama (zoufale) hledá možnosti, jak ještě více změkčit měnovou politiku. Záporný výnos německých dluhopisů není nic nového. Tato situace už nastala v druhé polovině roku 2012 a v první polovině roku července 2012 byl dvouletý výnos dokonce téměř -0,1 % (dnes -0,02 %). Investoři nyní mohou jen nevěřícně vzpomínat na rok 2008, kdy tento dluhopis nesl 4,5 %. Tato doba, zdá se, je na mnoho let nenávratně pryč. Zdroj: Pegas Nonwovens ohlásil růst tržeb i zisku. Pomohl rozjezd nové výrobní linky v Egyptě Výnosy znojemského výrobce netkaných textilií Pegasu Nonwovens se v prvním pololetí meziročně zvýšily o 13,6 procenta na 111,4 milionu eur (zhruba 3,1 miliardy korun). Zisk rostl o více než polovinu na 10,5 milionu eur (kolem 291 milionů korun). Lepších výsledků společnost dosáhla díky vyšším prodejům hotových výrobků z nové výrobní linky v Egyptě. Dvojciferně, a to o 15 procent, rostl ukazatel EBITDA, tedy provozní zisk před započtením úroků, odpisů a před zdaněním. Zvýšil se na 22,1 milionu eur (612 milionu Kč). "Nárůstu jsme dosáhli zejména díky přínosu nového egyptského závodu a také díky slabšímu kurzu koruny vůči euru," uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti Ondřej Kouřil. Egyptská linka se letos naplno rozjela po předchozích problémech, které souvisely s politickou situací. Závod sídlí na okraji hlavního města Káhiry a kvůli nepokojům tak nemohla nová linka fungovat naplno. "Nyní linka dosahuje podobných výrobních parametrů, na jaké jsme zvyklí v závodech v Česku. Spokojeni jsme také s tím, že jsme v prvním pololetí zvýšili podíl technologicky vyspělých materiálů. Také došlo k posílení skladových zásob, což nám umožňuje lépe plánovat výrobu," uvedl generální ředitel František Řezáč.

4 Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku, v Česku má výrobní závody ve Znojmě a v Bučovicích. Zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bází polypropylenu a polyetylenu, které se využívají pro hygienické prostředky, uplatní se ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovanou na burzách v Praze a ve Varšavě. Podle analytika Patria Direct Tomáše Sýkory byly tržby mírně slabší, než se původně odhadovalo. Neočekává ale žádnou zásadní reakci investorů na zveřejněné výsledky. Zdroj: Fortuna přijala v pololetí sázky za více než devět miliard korun, rostl i zisk Velké sportovní události vedly k růstu tržeb i zisku největší sázkové společnosti ve střední Evropě. Fortuna navíc poprvé vyplatila více výher z internetového sázení než při kurzových sázkách na pobočkách. Největší středoevropská sázková společnost v prvním pololetí významně rostla. Fortuna přijala sázky ve výši 333,2 milionu eur (přes 9,2 miliardy korun). Zaznamenala tak nárůst příjmů o více než pětinu. Čistý zisk firmy rostl o 19 procent na 9 milionů eur. Sázky táhl hlavně fotbal. Drtivá většina přijatých sázek pochází ze sportu. Velkou roli v růstu sázek hráli hlavně velké sportovní události jako Olympijské hry v Soči nebo fotbalový šampionát. "Zejména mistrovství světa v Brazílii potvrdilo, že fotbal je z pohledu kurzového sázení s přehledem sportem číslo jedna," uvedl Radim Haluza, generální ředitel společnosti Fortuna. Na výhrách firma, která působí v Česku, Slovensku a Polsku vyplatila 65,8 milionu eur (přes 1,8 miliardy korun), tedy o 14,7 procenta více než loni. Výhry z internetového sázení navíc letos poprvé překonaly výhry z kurzového sázení na pobočkách. Přes internet sázková společnost vyplatila 32,3 milionu eur, což bylo o třetinu více než ve stejném období v loňském roce. Provozní zisk EBITDA rostl o více než 16 procent na 15 milionů eur. Firma tak zveřejněnými výsledky podle svých slov splnila svůj letošní plán. Podobně pak chce pokračovat i po zbytek roku. "S ohledem na absenci velkých sportovních akcí po zbytek roku náš celoroční výhled zůstává nezměněn," popsal Haluza. Fortuna letos také významně rozšířila své sponzorské aktivity ve fotbalu. Její jméno nyní nese nejvyšší slovenská fotbalová soutěž a společnost začala sponzorovat i pražskou fotbalovou Slavii.

5 Akcie Fortuna Entertainment Group se obchodují na pražské a varšavské burze. Majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta. Zdroj: Pivovary Lobkowicz zvýšily nezdaněný zisk o třetinu. Analytiky zklamal vývoj tržeb Skupina Pivovary Lobkowicz Group, která sdružuje sedm regionálních pivovarů, meziročně zvýšila svůj zisk EBITDA o 30,3 procenta. Nejlépe se prodávala piva značek Lobkowicz a Klášter. Lobkowicz odtajnil výsledky poprvé od svého vstupu na burzu v Praze. Skupina Pivovary Lobkowicz Group (PLG) v prvním pololetí zvýšila zisk před zdaněním o 30,3 procenta. "Ukazuje se, že zaměření našich pivovarů na vaření poctivého piva řemeslným způsobem se vyplácí a konzumenti to oceňují. Dokázali jsme zvýšit i výnos na hektolitr piva, což se pozitivně projevilo na naší provozní ziskovosti," uvedl generální ředitel Zdeněk Radil. Právě provozní zisk společnosti stoupl oproti první polovině roku 2013 o 9,4 procenta na 28,9 milionu korun. Podle analytika Milana Lávičky z J&T banky ale zklamal růst tržeb. "U tržeb jsem očekával výraznější růst vzhledem k tomu, že v rámci IPO prezentovali, že za první čtyři měsíce roku jim prodané objemy vzrostly o 9,5 procenta. A za půl roku najednou celé tržby vzrostly jen o 3,6 procenta," řekl. Tržby z prodeje samotného piva pak firmě přinesly 551,1 milionu korun, vzrostly meziročně o 5,6 procenta. Nejlépe se prodávaly značky Lobkowicz a Klášter. Jako pozitivní překvapení vnímá analytik Lávička růst marže, která poskočila z 16,7 procenta na 21 procent v letošním roce. "Výsledky skupiny Pivovary Lobkowicz Group příjemně překvapily na úrovni EBITDA," dodal Jiří Šimara, analytik společnosti Cyrrus. Právě zmíněný ukazatel EBITDA, tedy zisk před zdaněním, započtením úroků, odpisů a amortizace, stoupl po očištění od prodeje aktiv v minulém roce a nákladů na první veřejnou nabídku akcií (IPO) na burze v Praze meziročně o 30,3 procenta na 121,2 milionu korun. "Vzhledem k zajímavé dividendové politice je nicméně mírným zklamáním prohloubení loňské pololetní ztráty," doplnil svůj komentář Šimara. Akcionáři PLG v prvních šesti měsících roku přišli o 26 milionů korun. Skupina meziročně prohloubila svou ztrátu o 5,3 procenta. Pro hospodaření firmy to však podle analytiků nic zásadního neznamená. "Prohloubení ztráty je momentálně absolutně irelevantní, protože jsou do ní započteny jednorázové vlivy. Minulý rok měla společnost zisky z prodeje aktiv, které letos už nemá, ale naopak jí vznikly náklady

6 spojené s IPO, což bylo 8 milionů korun. V druhé polovině roku určitě očekávám čistý zisk," řekl. V budoucnu chce firma peníze vydělané vstupem na burzu utratit za nákup restaurací a hospod. Zaměří se také na prodej prémiových a speciálních druhů piv. V druhé polovině roku pak zřejmě uplatní své předkupní právo na 30procentní podíl v pivovaru Rychtář, v jednom z členů PLG. Vlastní ho už ze 70 procent. Skupina letos jako první pivovarnická společnost vstoupila na pražskou burzu. Obchoduje na ní 21 procent akcií. Už před zveřejněním výsledkové zprávy akcie reagovaly pozitivně a stouply. Podle Lávičky trh dobré výsledky očekával. Zdroj:

Akciové výhledy. V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 2. dubna 2015

Akciové výhledy. V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 2. dubna 2015 EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 2. dubna 215 Akciové trhy Extract from a report Akciové výhledy V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce Josef Němý, CFA (42) 222 8 56 josef_nemy@kb.cz

Více

Česká republika. Index 6.2.2015 13.2.2015 Změna PX 979,15 1023,36 +44,21 (+4,52 %)

Česká republika. Index 6.2.2015 13.2.2015 Změna PX 979,15 1023,36 +44,21 (+4,52 %) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 9.2.2015 13.2.2015 Česká republika Pražská burza zaznamenala druhý výrazně růstový týden v řadě. Index PX si připsal silných 4,52% a posunul se na nejvyšší

Více

PEGAS NONWOVENS SA Konsolidované neauditované finanční výsledky za prvních devět měsíců roku 2014

PEGAS NONWOVENS SA Konsolidované neauditované finanční výsledky za prvních devět měsíců roku 2014 PEGAS NONWOVENS SA Konsolidované neauditované finanční výsledky za prvních devět měsíců roku 2014 27. listopadu 2014 PEGAS NONWOVENS SA oznamuje své neauditované konsolidované finanční výsledky za prvních

Více

monitoring médií 18. 19. 12. 2006

monitoring médií 18. 19. 12. 2006 monitoring médií 18. 19. 12. 2006 Pegas Nonwovens v médiích, 18. 19.12. 2006 O úspěšném vstupu Pegas Nonwovens na pražskou burzu cenných papírů včera a dnes informovala velká většina tuzemských, ekonomicky

Více

TÝDENNÍ REPORT. Zpravodajství z kapitálových trhů 24.8.2015 28.8.2015. Česká republika

TÝDENNÍ REPORT. Zpravodajství z kapitálových trhů 24.8.2015 28.8.2015. Česká republika TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 24.8.2015 28.8.2015 Česká republika V kontextu velmi hektického obchodování na trzích po celém světě prošla bouřlivým vývojem i naše domácí burza. Index

Více

NEWSLETTER PRÁZDNINOVÉ VYDÁNÍ. Zdravý finanční styl. Obsah BYDLENÍ INVESTICE POJIŠTĚNÍ STÁŘÍ DĚTI CÍLE AKTUALITY

NEWSLETTER PRÁZDNINOVÉ VYDÁNÍ. Zdravý finanční styl. Obsah BYDLENÍ INVESTICE POJIŠTĚNÍ STÁŘÍ DĚTI CÍLE AKTUALITY NEWSLETTER PRÁZDNINOVÉ VYDÁNÍ Zdravý finanční styl BYDLENÍ INVESTICE POJIŠTĚNÍ STÁŘÍ DĚTI CÍLE Obsah DĚTI Stavební spoření pro děti? Raději investiční program. STÁŘÍ Třicátníky čeká důchod 6 500 korun,

Více

Ministerstvo financí ČR. oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2006

Ministerstvo financí ČR. oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2006 Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2006 Květen 2007 OBSAH 1. SHRNUTÍ... 3 2. MAKROEKONOMICKÁ SITUACE... 5 3. PROSTŘEDKY POUŽITELNÉ NA FINANČNÍM

Více

Česká republika. Index 21.11.2014 28.11.2014 Změna PX 980,19 1 007,17 +26,98 (+2,75%)

Česká republika. Index 21.11.2014 28.11.2014 Změna PX 980,19 1 007,17 +26,98 (+2,75%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 24.11.2014 28.11.2014 Česká republika Pražská burza si připsala nejlepší listopadovou výkonnost a index PX posílil o 2,75%. Index se pohyboval v kladných

Více

PEGAS NONWOVENS SA VýrOčNí zpráva 2014

PEGAS NONWOVENS SA VýrOčNí zpráva 2014 PEGAS NONWOVENS SA výroční zpráva 2014 PEGAS NONWOVENS SA výroční zpráva 2014 Obsah 2 O společnosti 3 Klíčové ukazatele roku 2014 4 Prohlášení generálního ředitele 6 Zpráva managementu 26 Informace pro

Více

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014 Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014 Konsolidované hospodářské výsledky * Česká spořitelna dosáhla jednoho z nejlepších výsledků ve své dlouhodobé

Více

MĚSÍČNÍ REPORT. Souhrn. Zpravodajství z kapitálových trhů FIO BANKA MĚSÍČNÍ REPORT (BŘEZEN 2015) 1. 3. 31. 3. 2015

MĚSÍČNÍ REPORT. Souhrn. Zpravodajství z kapitálových trhů FIO BANKA MĚSÍČNÍ REPORT (BŘEZEN 2015) 1. 3. 31. 3. 2015 MĚSÍČNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 1. 3. 31. 3. 2015 Souhrn Závěr prvního čtvrtletí 2015 se americkým akciovým indexům příliš nevydařil. Široký index S&P v březnu oslabil o 1,74 %. Technologický

Více

2. prosince 2013. INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ: 12-MĚSÍČNÍ CÍLOVÁ CENA: 129 CZK (v mil. EUR) 2012 2013e 2014e 2015e

2. prosince 2013. INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ: 12-MĚSÍČNÍ CÍLOVÁ CENA: 129 CZK (v mil. EUR) 2012 2013e 2014e 2015e Fortuna Entertainment Group změna cílové ceny 1 FORTUNA ENTERTAINMENT GROUP Zvyšujeme cílovou cenu při snížení investičního doporučení z Akumulovat na Držet 2. prosince 2013 Jiří Šimara Analytik simara@cyrrus.cz

Více

Česká republika. Index 8.8.2014 15.8.2014 Změna PX 950,66 983,90 +33,24 (+3,50%)

Česká republika. Index 8.8.2014 15.8.2014 Změna PX 950,66 983,90 +33,24 (+3,50%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 11.8.2014 15.8.2014 Česká republika Po rozvážnějším 32. týdnu s menšími změnami byl uplynulý týden pravým opakem, když změny nad 1% nebyly ničím výjimečným.

Více

Výroční zpráva 2014. Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2014. Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. 12 13 Výroční zpráva 2014 Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2010 2014 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2014 2013

Více

Výroční zpráva 2008. Jsme s Vámi celý život

Výroční zpráva 2008. Jsme s Vámi celý život Výroční zpráva 2008 Jsme s Vámi celý život Klíčové ukazatele roku 2008 FINANČNÍ UKAZATELE (V TISÍCÍCH EUR) 2008 2007 Celkové výnosy 142 771 121 971 EBITDA 39 491 38 376 Provozní zisk 22 681 26 043 Čistý

Více

PEGAS NONWOVENS SA. Konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí 2015

PEGAS NONWOVENS SA. Konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí 2015 PEGAS NONWOVENS SA Konsolidované neauditované finanční výsledky za první čtvrtletí 2015 28. května 2015 PEGAS NONWOVENS SA oznamuje své neauditované konsolidované finanční výsledky za první čtvrtletí roku

Více

Česká republika. Index 17. 7. 2015 24. 7. 2015 Změna PX 1 024,94 1 030,83 +5,89 (+0,57 %)

Česká republika. Index 17. 7. 2015 24. 7. 2015 Změna PX 1 024,94 1 030,83 +5,89 (+0,57 %) TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 20.7.2015 24.7.2015 Česká republika Pražská burza si v úvodu týdne udržela růstové momentum z předchozích týdnů a pokračovala v posunu na vyšší úrovně.

Více

Výrobci počítačů HP se dařilo nad očekávání. AP: Bank of America zaplatí rekordní pokutu 358 miliard korun

Výrobci počítačů HP se dařilo nad očekávání. AP: Bank of America zaplatí rekordní pokutu 358 miliard korun Monitoring 21.8.2014 Výrobci počítačů HP se dařilo nad očekávání Tržby amerického výrobce počítačů Hewlett-Packard ve třetím čtvrtletí firemního finančního roku překvapivě stouply a přerušily šňůru 11

Více

AKCIOVÝ VÝHLED NA ROK 2014. Vývoj vybraných indexů v roce 2013

AKCIOVÝ VÝHLED NA ROK 2014. Vývoj vybraných indexů v roce 2013 1 Akciový výhled na rok 2014 Růstový trend na akciovém trhu pokračuje Vývoj vybraných indexů v roce 2013 Zdroj: Bloomberg Analytický tým CYRRUS, a.s. Marek Hatlapatka Hlavní investiční stratég (hatlapatka@cyrrus.cz)

Více

Investiční sborník 2007. finanční server Měšec.cz

Investiční sborník 2007. finanční server Měšec.cz Měšec.cz Investiční sborník 2007 finanční server Měšec.cz Praha, březen 2007 Obsah Obsah... 1 1. Úvod... 2 3. Tituly SPADu v 2006 a 2007... 6 4. Telekomunikace... 9 5. Energetika... 11 5.1 Vývoj cen elektřiny

Více

Nové možnosti na pražské burze

Nové možnosti na pražské burze MĚSÍČNÍK VYDAVATELSTVÍ ECONOMIA PDF SERVIS ČÍSLO 4 29. LEDNA 2007 KOMENTÁŘ Nové možnosti na pražské burze Dnes se začíná na burze obchodovat s futures na akcie ČEZ a Erste Bank, tedy u nás s prvními tzv.

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 23. - 27. únor 2015. PŘEHLED O2 CR - Představenstvo schválilo oddělení infrastruktury - Dotace z EU jen pro velké poskytovatele?

TÝDENNÍ PŘEHLED. 23. - 27. únor 2015. PŘEHLED O2 CR - Představenstvo schválilo oddělení infrastruktury - Dotace z EU jen pro velké poskytovatele? TÝDENNÍ PŘEHLED 23. - 27. únor 2015 Zavírací hodnota Týden (%) 3 měsíce (%) Začátek roku (%) Rok (%) Roční min Roční max PX 1,023 0.7 1.5 8.0 0.8 901 1,041 CZK/EUR 27.51 0.0 0.4 0.5-0.6 27.25 28.32 CZK/USD

Více

Analýzy a doporučení. Pivovary Lobkowicz Group. Doporučení: Koupit Cílová cena: 201 Kč. Pivovary Lobkowicz Group. Představení společnosti 18. 8.

Analýzy a doporučení. Pivovary Lobkowicz Group. Doporučení: Koupit Cílová cena: 201 Kč. Pivovary Lobkowicz Group. Představení společnosti 18. 8. Analýzy a doporučení Pivovary Lobkowicz Group Doporučení: Koupit Cílová cena: 201 Kč 18. 8. 2014 Pivovary Lobkowicz Group Doporučení: Koupit Cílová cena: 201 Kč Základní informace o společnosti Adresa

Více

Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2005

Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2005 Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2005 červen 2006 1 1. SHRNUTÍ... 3 2. MAKROEKONOMICKÁ SITUACE... 4 3. PROSTŘEDKY POUŽITELNÉ NA FINANČNÍM TRHU...

Více

Výhled na prosinec a rok 2015 2. 12. 2014 SPAD VÝHLED NA PROSINEC / ROK 2015. Prosinec 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.

Výhled na prosinec a rok 2015 2. 12. 2014 SPAD VÝHLED NA PROSINEC / ROK 2015. Prosinec 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK. Výhled na prosinec a rok 2015 2. 12. 2014 SPAD VÝHLED NA PROSINEC / ROK 2015 Prosinec 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.CZ S T R A N A 1 Listopad byl doslova k neudržení. Po zvýšené volatilitě v říjnu (rozpětí

Více

Výhled na listopad 6. 11. 2014 SPAD VÝHLED NA LISTOPAD. Listopad 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.CZ S T R A N A 1

Výhled na listopad 6. 11. 2014 SPAD VÝHLED NA LISTOPAD. Listopad 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.CZ S T R A N A 1 Výhled na listopad 6. 11. 2014 SPAD VÝHLED NA LISTOPAD Listopad 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.CZ S T R A N A 1 Říjen alespoň z počátku měsíce navázal na prodejní tlak z konce září a indexy vykázaly relativně

Více

10. prosinec 2012 14. prosinec 2012

10. prosinec 2012 14. prosinec 2012 Fio report ní zpravodajství z kapitálových trhů 10. prosinec 2012 14. prosinec 2012 ČR Vývoj indexu PX Minulý PX 993,52 1008,02 +1,46 / Pražská burza rostla kromě pondělí ve všech seancích tohoto týdne

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 19. - 23. duben 2010

TÝDENNÍ PŘEHLED. 19. - 23. duben 2010 TÝDENNÍ PŘEHLED 19. - 23. duben 2010 Zavírací hodnota Týden (%) 3 měsíce (%) Začátek roku (%) Rok (%) Roční min Roční max PX 1,293-0.2 5.9 15.7 56.8 818 1,304 CZK/EUR 25.39-0.9 2.5 4.1 6.2 25.06 27.01

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 26. - 30. červenec 2010. Výhled na tento týden

TÝDENNÍ PŘEHLED. 26. - 30. červenec 2010. Výhled na tento týden TÝDENNÍ PŘEHLED 26. - 30. červenec 2010 Zavírací hodnota Týden (%) 3 měsíce (%) Začátek roku (%) Rok (%) Roční min Roční max PX 1,175 0.7-7.5 5.1 14.0 1,030 1,315 CZK/EUR 24.78 1.4 3.1 6.7 3.2 24.71 26.60

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008. Československá obchodní banka, a. s. MMVIII

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008. Československá obchodní banka, a. s. MMVIII 05 06 0708 09 10 11 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 Československá obchodní banka, a. s. MMVIII IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE Obchodní firma: Československá obchodní banka, a. s. Sídlo: Právní forma: Registrace: Den zápisu:

Více