Martin Mojžíš / fotografie a grafika

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Martin Mojžíš / fotografie a grafika"

Transkript

1 Martin Mojžíš / fotografie a grafika

2 uvnitř REJKOVICE, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 67 cm, pigmentový tisk; Kč. na obálce: PODVEČER BABÍHO LÉTA, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 67 cm, pigmentový tisk; Kč. 4 Prodejní galerie autorských fotografií 18 Reprodukce autorských originálů 20 Archiv ilustračních fotografií fotobanka 32 Šperky a hodinky 42 Produktová fotografie 48 Architektura a interiéry 56 Pracovní proces a výroba 62 Fotografická technika 64 Když dva dělají totéž Grafika a internet 80 Zákazníci a publikováno 82 O autorovi 84 Kontakty, výstavy a členství 3

3 Prodejní galerie autorských fotografií KRAKATIT, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 65 cm, pigmentový tisk; Kč. 5

4 MLHA A NOC, z cyklu Deníky světla a stínu. Edice ; 30 x 30 cm, pigmentový tisk; 5750 Kč. TAK POJĎ, z cyklu Deníky světla a stínu. Edice ; 30 x 30 cm, pigmentový tisk; 5750 Kč.

5 Fotografie je složena z 18 snímků, každý o velikosti 24 megapixelů. Výsledné panorama má velikost přibližně 142 megapixelů. Na dvou fotografiích dole jsou zvětšené výřezy pro představu o množství detailů. Podání barev a ostrosti je přesto jen přibližné a méně kvalitní než originál. KRAJINA LOMEM ZMĚNĚNÁ, z cyklu Jiné krajiny. Limitovaná edice x 60 cm, pigmentový tisk; Kč.

6 PŘEDTUCHA, z cyklu Deníky. 70 x 47 cm, pigmentový tisk; 8050 Kč. STŘEDISKO 204, z cyklu Deníky. Limitovaná edice x 60 cm, pigmentový tisk; Kč.

7 JEDNOTLIVÉ GALERIE TVŮRČÍ CYKLY Jiné krajiny jsou projekcí vnímání, prožívání mého nitra. Oči vidí zelené louky, modré nebe, zbořený dům, šedé skály... Ale uvnitř, v mé duši, obsahuje tento obraz mnohem víc. Jsou tam vůně, zvuky, minulost, touhy, sny, radosti, zklamání... A protože vnitřní pohled nepoužívá běžných smyslů, které jsou spojeny s pomíjivým hmotným tělem, projeví se to na obraze posunem či změnou barev, kontrastu a celkové tonality. Všechny vjemy se spojí v jednom obraze, který pak pochopitelně nemůže vypadat stejně, jak jej vnímají tělesné oči, jeden z omezených tělesných smyslů... Poslední dobou čím dál tím více jen dokumentuji krásu stvoření a přidávám do fotografií stále méně... Deníky se od Jiných krajin liší jednak detailnějším, bližším pohledem, jednak i mírou niternosti jednotlivých fotografií. Proto jsou obrazem mnohdy jen jednoho ze záchvěvů nitra, jako je radost, smutek, stesk, láska, osamělost... personifikace je zde občas také přítomna, byť ji nenechávám, aby se stala naivním uměním v zjednodušujícím slova smyslu. Kolekce Vítejte v mém domě vznikala postupně po několik let. Několkrát jsem již v různých životních situacích dospěl k úvahám, co je vlastně k životu na této planetě opravdu nezbytné. Navíc, absurdní krása nábytku uprostřed pole mě nikdy nenechá přejít jen tak bez povšimnutí kolem. Kolekce fotografií Hledání 2006 vzniká v nelehkém období jmenovaného roku. Samostatný ateliér stál na počátku své existence a s tím bylo spojeno mnoho materiálních i myšlenkových překážek, které bylo nutno překonávat, a při tom neztratit aspoň základní lehkost a nadhled, tak nezbytné pro inspiraci i tvorbu. Převážně černobílé fotografie jsou výhradně v klasickém formátu 30 x 40 cm na lesklém papíře. Mimo výše uvedené okolnosti odrážejí především naději a pevnou víru v překonání všech problémů. Cítil jsem, že je to především sjednocení, spojení se silami přírody, které mi pomůže unést mnohdy ubíjející každodennost a přitom stále udržet hlavu aspoň trochu vzpřímenou. Hledal jsem, a k mému nezměrnému překvapení i nacházel, pravidla a zákonitosti v nejprostších dějích a okolnostech. Nejčastěji trojské nábřeží Vltavy a Císařský ostrov v Bubenči, v zimě tak opuštěné a zdánlivě bezvýznamné, se staly jevištěm pro zářivá vystoupení plná nevýslovných a zcela zásadních zjištění. Ostrov se pro mě stal osudovým v tom nejlepším slova smyslu a tak to navždy zůstane, ať už bude jeho budoucí osud jakýkoli... (uvažuje se zde o výstavbě další čistírny od- 2002, z cyklu Deníky. 53 x 80 cm, pigmentový tisk; 9200 Kč.

8 padních vod, která by toto fascinující místo mezi dvěma říčními rameny zcela zdevastovala)... Poznámka: stroje už kopou, devastace začala. Hledání 2009 volně navazuje na Hledání 2006, objevují se barvy a vícenásobné expozice. Útěky od fotografie k surrealistickým kolážím, byť s použitím vlastních fotografií. Deníky světla a stínu jsou černobílé, lehce ambrotypicky tónované fotografie, které vznikaly v průběhu let a až dosud odpočívaly v mém archivu. Nyní přišel čas na jejich zveřejnění. PRODEJNÍ GALERIE NA INTERNETU Fotografie jsou zde rozděleny do galerií dle jednotlivých cyklů. U každé fotografie naleznete základní informace: název, rok vytvoření, rozměry originálu a techniku, jakou byla zvětšenina vytvořena. Náhledy fotografií je možné snadno stáhnout do Vašeho počítače při dodržování práv k použití stránek. Galerie umožňují i spuštění automatického prohlížení fotografií. Přes velkou pečlivost při tvorbě náhledů fotografií se vždy jedná pouze o komprimovaná data ve formátu jpg, která nemohou obsáhnout tonalitu, barevnost a množství detailů originálního díla. Originály jsou vždy k vidění v ateliéru domluvte si návštěvu a přijďte se podívat. KDE JSI, z cyklu Jiné krajiny. 90 x 60 cm, pigmentový tisk; 9200 Kč. 15

9 TISK A ADJUSTACE Každou fotografii pro tisk připravuji osobně, jedná se o autorské originály, nikoli reprodukce (strana 18). Po úpravě na požadované rozměry je fotografie převedena do barevného prostoru, který odpovídá papíru a tiskárně, doostřena, ev. upravena barevnost a kontrast. Fotografie jsou tištěny na profesionálních pigmentových velkoformátových strojích Hewlett Packard nebo Canon. Po dokonalém proschnutí je na povrch aplikována ochranná vrstva Neschen Filmolux Photo, která chrání povrch fotografie před UV zářením a mechanickým poškozením. Následuje adjustace na kvalitní podkladové desky a rámování do dřevěných rámů Nielsen nebo Lira. Je možné se slevou zakoupit fotografii i nerámovanou. SIGNOVÁNÍ Každá fotografie je na zadní straně mnou podepsána signována. Na přání je možné se podepsat i přímo do fotografie, zpravidla pravého dolního rohu. CENY Ceny jsou smluvní, včetně DPH 15%. ZA SVÍTÁNÍ, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 67 cm, pigmentový tisk; Kč.

10 Reprodukce autorských originálů FOTOGRAFIE ZA PŘÍZNIVÉ CENY Fotografie ve vysoké kvalitě a za příznivé ceny to jsou reprodukce originálních fotografií. Reprodukce jsou zhotovovány v menších rozměrech (nejvíce 30 cm delší strana), tisknou se ve větších sériích a jméno autora je vytištěno spolu s názvem na okraji snímku. Kvalita tisku je zaručena použitím podobných inkoustů a papírů jako u originálů. Reprodukce nejsou signované, paspartované ani rámované. CENÍK REPRODUKCÍ Aktuální ceník reprodukcí naleznete na mých internetových stránkách. 19

11 Archiv ilustračních fotografií fotobanka Mariánská Týnice. Mariánská Týnice s poutním kostelem Zvěstování Panny Marie je bývalé proboštství cisterciáckého kláštera Plasy v Mariánském Týnci u Kralovic. Pohled na jižní průčelí. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK

12 Fotoarchiv fotobanka je zdroj ilustračních a reklamních fotografií ve vysokém rozlišení. Fotografie jsou určeny zejména dvěma skupinám zákazníků: zájem a rádi byste ji prodávali i v dalších zemích, vznikají Vám tím nemalé náklady za další licencování fotografií. U Royalty Free licence Vám tyto starosti odpadají. Jedinou výjimkou je zákaz prodeje těchto fotografií třetím osobám. Zámek Liblice. Pohled přes jezírko na jižní průčelí. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0116. ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE PRO ČASOPISY, NOVINY, KNIHY, INTERNET APOD. Prodej práv k použití fotografií. Redakce nebo vydavatelství si zakoupí fotografie spolu s právy k jejich užití, která vymezují kdy, kde a jak dlouho je možné tyto fotografie používat. Po uplynutí stanovené doby je nutné buď dokoupit další licence, nebo fotografie přestat používat. Druhou možností, které dávám přednost i já, je nákup práv k použití fotografií v tzv. Royalty Free licenci. Cena této licence je sice nepatrně vyšší, ale zato opravňuje fotografii užívat bez jakýchkoli dalších omezení. Pokud tedy zakoupíte např. omezená práva k použití ilustračních fotografií do knihy, která byla původně určena jen k prodeji v České republice a později zjistíte, že je o knihu DEKORATIVNÍ FOTOGRAFIE DO INTERIÉRŮ Jako umělecký fotograf nedokáži a ani nechci vytvářet žádné snímky bez estetického a citového vkladu. Výjimkou nejsou ani archivní fotografie. Proto jsou vhodné i jako nástěnné obrazy v soukromých i firemních interiérech. Fotografie dodávám tištěné na fotografickém nebo uměleckém papíře, lněném plátně nebo adjustované za akrylovou deskou, dle přání paspartované a/nebo zarámované.

13 Krabička žiletek na zeleném pozadí. Galerie Věci, kat. č.: V0035. Starý měchový fotoaparát Voigtländer zavřený, detail tabulky hloubky ostrosti. Galerie Věci, kat. č.: V0016.

14 TECHNICKÁ KVALITA Kromě již zmíněné hodnoty umělecké považuji za samozřejmost také vysokou kvalitu technickou. Ta je zaručena několika faktory: tvorba fotografií stejným způsobem jako u náročných komerčních zakázek a volné tvorby: příprava, aranžování, svícení, retuše, ev. skládání expozic použití profesionální fotografické techniky zpracování zdrojových fotografií bez ztráty obrazových informací: 48 bitové soubory RAW jsou vyvolávány v Adobe Photoshop Lightroom, v této bitové hloubce také exportovány do formátu TIFF. Používám výhradně barevný prostor ProPhoto RGB, ve kterém také zákazník finální fotografii obdrží. CENY Aktuální ceníky fotografií v archivu (fotobance) naleznete na mých internetových stránkách. Tři bílé kulaté svíčky úhlopříčně za sebou, dvě hořící, jedna sfouklá kouřící. Galerie Věci, kat. č.: V0008.

15 Kostelík Sv. Václava v Praze 6 - Suchdole. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0015. Hrad Křivoklát. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK

16 Břevnovský klášter v noci za deště. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0017. Kostel Narození Jana Křtitele v Roztokách u Prahy; vznikl přestavbou staršího špýcharu v letech Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0029.

17 Šperky a hodinky Souprava z bílého zlata s diamantem, biwa, bílými a rúžovými mořskými perlami. JK Jitka Kudláčková. 33

18 TECHNICKÁ NÁROČNOST Fotografování šperků a hodinek je technicky nejnáročnějším odvětvím profesionální fotografie vůbec. Je to dáno samotnou povahou těchto krásných předmětů. Jsou zpravidla miniaturní, s množstvím nepatrných detailů, které mnohdy ani lidské oko již dobře nerozezná (jedním ze základních nástrojů zlatníků je velmi silná lupa nebo spíše speciální mikroskop). Dále. Šperky se lesknou. Ale co je lesk? Intenzivní odraz světla, zpravidla čistě bílý, RGB Tedy jinými slovy přepal, vyžraná plocha bez jakékoli struktury a kresby. Tato místa ale na fotografiích šperků být nesmějí. Zlato navíc velmi kvalitně a silně zrcadlí na svém povrchu vše, co se ocitne v jeho blízkosti. Odrazy na kovech nelze odstranit polarizačním filtrem a nelze použít ani speciální sprej pro zmatnění povrchu, protože by došlo k poškození drahého šperku, u přírodních perel dokonce k jejich úplnému zničení. Dalším úskalím je velikost výsledného snímku. Šperk musí být krásný nejen zmenšený na internetových stránkách, ale zejména na metrových a větších zvětšeninách v interiérech firmy nebo obchodů, na plakátech a obrovských venkovních reklamách. Z toho vyplývá nutnost využít celého rozlišení snímače a pracovat s tak kvalitní optikou, aby jednak její rozlišovací schopnost obsáhla všechny detaily, ale na druhou stranu zase difrakce, tedy lom světla na clonových lamelách, nedegradovala kresbu. FOTOGRAFIE Fotografuji všechny druhy šperků ze všech materiálů, včetně oceli, stříbra a bižuterie, s drahými i umělými kameny. Od výtvarných, složitě aranžovaných snímků, po čistě produktové fotografie na neutrálním pozadí. Katalogové fotografie i mnoha set šperků, vše v jednotné aranži, velikosti a stejném měřítku. Jakékoli retuše dle potřeby a přání zákazníka. Ořezové cesty, montáže, koláže,... Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo převod do CMYK Euro ISO Fogra 39. Prsten z bílého zlata s diamantem, cca 1ct. Mistr zlatník Vardan Nazaryan.

19 Souprava ze žlutého zlata s diamanty. JK Jitka Kudláčková. Zásnubní a snubní prsten z bílého zlata s diamanty. JK Jitka Kudláčková.

20 Snubní prsteny z bílého a žlutého zlata. JK Jitka Kudláčková. Zásnubní prsten ze žlutého zlata s diamantem. JK Jitka Kudláčková.

21 Náramek ze žlutého zlata s diamanty, celkem 3.88 ct. Inbar Diamond Center.

22 Produktová fotografie Artikulátor Amann Girrbach. 43

23 MALÉ I VELKÉ VĚCI Fotografuji veškeré produkty všech velikostí a ze všech materiálů. Od výtvarných, složitě aranžovaných snímků, po produktové fotografie na neutrálním pozadí. Katalogové fotografie i mnoha set produktů, vše v jednotné aranži, velikosti a stejném měřítku. Jakékoli retuše dle potřeby, ořezové cesty, montáže, koláže. Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo CMYK Euro ISO Fogra 39. TECHNICKÁ LÉKAŘSKÁ FOTOGRAFIE Fotografuji technické i reportážní medicínské fotografie vč. operací, ARO apod. Vzhledem k několikaleté praxi na téměř všech druzích operačních sálů (vč. mozkové neurochirurgie v nemocnici Na Homolce) ovládám zásady chování a práce ve sterilním prostředí. Nově je v nabídce také fotografie dentální. Malá sešívačka se sponkami.

24 Celokeramické korunky. Labdent, Česká republika.

25 Architektura a interiéry Trojský zámek. Praha, Česká republika. 49

26 BYTY, DOMY, PRŮMYSLOVÉ PROSTORY... Fotografuji veškeré domy a jejich interiéry, od bytových prostor přes kancelářské a kulturní, divadla, kina, až po průmyslové haly a komplexy. Korekce perspektivního zkreslení je samozřejmostí. Jakékoli retuše dle potřeby, ořezové cesty, montáže, koláže. Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo CMYK Euro ISO Fogra 39. Hotelový pokoj. Hotel Alqush, Praha, Česká republika.

27 Interiér dentální laboratoře. Labdent, Praha, Česká republika.

28 Reprezentativní prodejna šperků a hodinek. JK Jitka Kudláčková, Praha, Česká republika.

29 Pracovní proces a výroba Kutil. Ilustrační fotografie do katalogu. Izozek, Česká republika. 57

30 LIDÉ PŘI PRÁCI Pokud se s nějakou činností nebo procesem setkáváte denně, do jisté míry Vám zevšední a přestáváte je více vnímat. Pro Vaše zákazníky je ale nesmírně zajímavé a důležité vidět, jak produkt, o jehož nákupu uvažují, vzniká, jaké je prostředí uvnitř firmy, s kterou plánují uzavřít obchod. Pohled na lidi, kteří jsou odborníky v tom, co dělají, je mnohdy rozhodujícím faktorem při výběru nového dodavatele nebo obchodního partnera. Fotografuji lidi při práci, pracovní a výrobní procesy ve všech odvětvích průmyslu a služeb. Fotografování probíhá při plném provozu tak, aby nebyl narušen výrobní proces. Výsledné snímky jsou v tiskovém rozlišení, vhodné do časopisů, katalogů, prospektů a výročních zpráv, právě tak v rozlišení pro internet. Vše probíhá v přátelské, slušné a příjemné atmosféře. Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo CMYK Euro ISO Fogra 39. Výstavba plynovodu. Přibližně 1/4 z celkového počtu zhotovených fotografií. ASPP, Praha, Česká republika.

31 Prodej šperků. Ilustrační fotografie do katalogu. JK Jitka Kudláčková, Praha, Česká republika.

32 Fotografická technika PROFESIONÁLNÍ TECHNIKA NIKON Nikon D3X 24 Mpix, 14 bitová AD konverze, 16 bitové interní zpracování obrazu. Nikon D Mpix, 14 bitová AD konverze, 16 bitové interní zpracování obrazu. OBJEKTIVY NIKKOR AF Nikkor 28mm f/2.8d AF-S Nikkor 50mm f/1.4g AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8g IF-ED AF-S Nikkor 16-35mm f/4g ED VR AF-S Nikkor mm f/ g IF-ED VR PŘÍSLUŠENSTVÍ Nikon Speedlight SB-900 systémový blesk filtry LEE (Big Stopper + 6x ND Gradual) filtry Hoya HD a Kenko (CIR-Pol, UV a ND) paměťové karty Lexar Professional karbonový stativ Gitzo hořčíková stativová hlava Gitzo expozimetr Sekonic Flash Master VYVOLÁVÁNÍ A ZPRACOVÁNÍ SNÍMKŮ profesionální fotografická a grafická pracovní stanice, vlastní návrh, sestavení a vyladění monitor Dell U2711, 27, rozlišení 2560x1440, barevný prostor Adobe RGB Windows 7 Professional, 64 bitové Adobe Photoshop Lightroom, 64 bitový Adobe Creative Suite, 64 bitový profesionální pigmentová tiskárna HP ATELIÉR studiové záblesky i trvalá světla, příslušenství sada barevných pozadí 2.72 x 11 m atd. 63

33 Když dva dělají totéž není to vždy totéž. Díky možnosti zobrazení snímku na displeji a zdánlivě snadným počítačovým úpravám mají někteří lidé pocit, že fotografování např. produktů je vlastně nezáludné a snadné a není tedy důvod, proč by si třeba snímky i pro tištěný katalog svých produktů nevyfotografovali sami. Výsledek je pak zpravidla katastrofa. Velmi stručně a zjednodušeně vysvětlím několik věcí, které do procesu vstupují. (pouze na monitoru) odstraňují červenou, ale ve skutečnosti (ve snímku) přidávají zelenou. Při spatření krásně zelené pleti majitelky firmy na titulní straně vytištěného katalogu je ovšem již pozdě. Pak nezbývá, než celý náklad vyhodit, zaplatit za opravu barev tak, aby odpovídaly skutečnosti a zaplatit rovněž za nový tisk. Chtěli jste ušetřit, a přitom vám náklady stouply na dvojnásobek. Tedy takto ne. KALIBRACE BAREV Fotoaparát, počítač, tiskárna i monitor by měly pracovat s barvami tak, aby to odpovídalo příslušným normám. Každé zařízení a každá značka ale přitom používá trochu jinou technologii, což vede k různým odchylkám. Proto je nutné provést tzv. barevnou kalibraci celého řetězce tak, aby barvy, které vidíte na monitoru, se pak stejně vytiskly i v ofsetové tiskárně. Pokud toto není zajištěno, na monitoru se Vám snímek jeví např. do červena, ale ve skutečnosti je nazelenalý. Výsledné úpravy sice zdánlivě ZRADA JMÉNEM JPG Profesionálové (ne ovšem ti, kteří se za ně jen vydávají) používají pro ukládání svých snímků ve fotoaparátu formát RAW. Jedná se o čistá, neupravená obrazová data, která jsou pak dále zpracována (vyvolána) ve speciálním grafickém programu. Nefotografové používají zpravidla ukládání fotografií do formátu JPG, který sice není třeba vyvolávat a zabere poměrně málo místa, ale je to jen díky destruktivní ztrátové kompresi, kterou tento formát používá. 65

34 AD převodník, který má každý digitální fotoaparát, vytváří z analogového souboru dopadajícího na snímač soubor, sestávající z číselných informací. U formátu JPG je jich pro jeden obrazový bod 256, u formátu RAW ! (samozřejmostí je převod do 16 bitů na kanál). Takový rozdíl je již v souborech dobře viditelný a má také zásadní vliv na kvalitu při dalším zpracování. Navíc, díky zmíněné ztrátové kompresi, která z již tak nekvalitního souboru ještě vyhází vše, co uzná za zbytečné, je soubor JPG opravdovou troskou, zlomkem původního světla, které dopadlo na přední čočku objektivu. BAREVNÝ PROSTOR Barevný prostor je, zjedodušeně řečeno, počet barev, který bude obsahovat výsledná fotografie. Na obrázku spodní spektrum (podkova) představuje barvy, které vidí lidské oko. Snímek ve formátu JPG je uložen v prostoru srgb, jenž mnoho z těchto barev zahodí. Oproti tomu 48 bitový prostor ProPhoto RGB, který používám, obsahuje i barvy, které jsou již pro lidské oko neviditelné. Ano, ale k čemu tedy jsou? Odpověď je prostá: K výpočtům. Při úpravách fotografií pro tisk, kdy samozřejmě dochází ke ztrátě mnoha barev (např. profil 2200 Matt Paper, u lesklého papíru je to trochu lepší), má program k dispozici mnohonásobně větší množství dat pro přesné výpočty podání barev a jemné tonální přechody. Výsledkem jsou krásné, tonálně plné, správně kontrastní fotografie s čistými barvami. MNOHO SKEL A PLAST, NA KVALITU PAST Profesionální objektivy obsahují čočky, které jsou zhotovovány výhradně z nejušlechtilejšího optického skla. K výrobě některých se navíc používají skla s nízkým indexem lomu světla (např. ED skla), jiné zase minimalizují kruhové (sférické) zkreslení obrazu, apod. Nejkvalitnější objektivy jsou z principu monofokální (mají pouze jedno ohnisko, ne několik jako objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností, tzv. zoom). Konstrukce monofokálních objektivů, pokud je dobře navržena, umožňuje použít menší počet čoček a tak je celková vrstva skla, kterou světlo musí projít, poměrně tenká. Díky tomu dochází k jeho minimálnímu zkreslení a posunu barev. Oproti tomu běžné objektivy obsahují zpravidla jeden nebo i více členů z optického plastu, který má řádově horší optické vlastnosti než sklo. Týká se to nejen pevně zabudovaných objektivů kompaktních fotoaparátů, ale i levných modelů pro zrcadlovky. Navíc většina nefotografů používá i na statickou fotografii objektivy s proměnným ohniskem, protože jsou praktičtější a vyjdou levněji, než kolekce monofokálních objektivů. Tzv. zoomy mají velmi složitou optickou stavbu, nutnou ke korekci nejrůznějších vad, které se objevují při jejich nastavení na různé ohniskové vzdálenosti. Světlo tedy prochází silnou vrstvou nekvalitního plastu a skla, což způsobuje ztrátu kontrastu, detailkontrastu, ostrosti a barevný posun. Toto vše je pak doháněno softwarově. A samozřejmě, v destruktivním formátu JPG... Na každou práci je zkrátka třeba správných nástrojů.

35 Grafika a internet 69

36 KATALOGY Častým přáním zákazníků je zhotovení kompletního katalogu, tedy nejen vytvoření produktových a ilustračních fotografií, ale také grafický návrh, tvorba textů (včetně stylistiky a korektur), sazba, zlom, předtisková příprava, zajištění a kontrola tisku v tiskárně. Tuto službu poskytuji velmi rád, neboť mám pod kontrolou celý proces výroby a hlavně u fotografií mohu být klidný, že nebudou v tisku nekvalitní (neostré, barevně nepřesné apod.), díky práci nezkušeného fotografa nebo grafika. Pro zákazníka je tento postup velmi výhodný, protože odpadá nutnost synchronizace fotografického a grafického studia. Navíc, díky většímu objemu zakázky, lze poskytnout i zajímavou množstevní slevu.

37 GRAFICKÉ NÁVRHY A VÝROBA Zhotovuji grafické návrhy a podle nich následně vyrábím veškeré grafické prvky a tiskoviny: stran apod.) a vlastního tisku (denzity a celkové podání barev, odstranění ev. barevných nádechů, kontrola čistoty tiskových desek apod.) loga, manuály vizuální komunikace, dopisní papíry, vizitky, razítka, informační tiskoviny, výroční zprávy, prezentační tiskoviny, inzerce, kalendáře, pozvánky, pohlednice, billboardy, plakáty, pouliční a městské poutače, obaly, etikety, tašky, vlajky, jídelní lístky, diplomy, mediální prezentace, knižní obálky a vazby, vnitřní úpravy publikací, knižní edice, ilustrace, informační systémy, prodejny, dopravní prostředky, noviny a časopisy (hlavičky, vnitřní grafické řešení), cd, bd-r, dvd, cd-r (obálka, inlay, vnitřní booklet), dárkové předměty, atd. Veškeré grafické návrhy jsou originálním autorským dílem a mají tak i svou výtvarnou hodnotu. Zajišťuji kompletní výrobu včetně tisku. U většiny zakázek dohlížím přímo v tiskárně u stroje na kvalitu přípravy (montáž, spasování, pořadí

38

39 INTERNET A MULTIMÉDIA Grafické návrhy internetových stránek Vytvářím autorské návrhy internetových stránek. Mé návrhy jsou originály, na rozdíl od mnoha firem nepoužívám žádné hotové šablony apod. Výstupem jsou soubory ve formátu PSD s vrstvami ve složkách pojmenovaných dle jednotlivých funkčních částí, které se pak snadno převádějí do podoby k použití na internetu. Předmětem návrhu je většinou titulní a jedna vnitřní stránka, dle dohody. Programování internetových stránek Ve spolupráci se zkušeným programátorem programujeme internetové stránky ve formátech html, flash a php s použitím css a java skriptů. K dispozici je také řada funčních prvků, jako jsou např. návštěvní knihy, formuláře pro psaní objednávek nebo zpráv, ochrana části stránek jednostranně šifrovanými hesly, galerie, reklamní bannery 2D i 3D, převod pdf dokumentů do podoby knihy s možností listování, obrázkové prezentace, kalendáře, přehrávače apod. Internetová reklama Vytvářím grafické návrhy a programuji internetové reklamní prvky. Elektronické novinky pro Vaše zákazníky Řada firem nabízí zákazníkům objednat si možnost dostávat elektronickou poštou novinky a informace o zajímavých slevách apod. Jedná se vlastně o elektronický leták. Vytvářím jejich grafické návrhy a programuji je. Animované prezentace pro přehrávání na monitorech nebo internetu Pro použití na běžných TV monitorech (dekorace v prodejně, na výstavě apod.) i obřích venkovních obrazovkách (City Chanel, Nuselský most, Praha apod. ) vytvářím animované prezentace ve formátu swf, avi apod. Prezentaci je také možné nahrát na server YouTube apod. a poté vložit přímo na Vaše internetové stránky.

40

41 ZÁKAZNÍCI (v abecedním pořadí) PUBLIKOVÁNO (v abecedním pořadí) 3A CZ Adidas Affinity Media Alter Babylon Restaurant Bonaparte Caravan Point Praha Creative Manufacture Diana Emirates Airlines Galén Goldtime Immedia Indické restaurace Masala Incheba Jan Drahoňovský Studio Šperk JK Jitka Kudláčková K4 Architects & Engineers Kateřina Šindelářová KMD Plus Labdent Mitsubishi Motors Rádio Impuls Sanoma Magazines Scanquilt Smart Hero SPT Telecom Studio Pink a další... Agent Bom Brands & Stories City Channel Development News Elle Expres Radio Forbes Glanc Golf & Style Gourmet Plus Grand Princ Hodinky & šperky Hospodářské noviny Květy Marianne Marriage Guide Metro Mladá Fronta Dnes Perfect Woman Právo Rádio Impuls Royal Report Sports Illustrated Story Stránky pro muže.cz Stránky pro ženy.cz Yellow Žena.cz a další... 81

42 Martin Mojžíš stručně o autorovi Narodil jsem se v Praze, na jaře roku Vždy, pokud si vzpomínám, jsem chtěl mít povolání, kde budu co nejvíce svobodný a nezávislý na ostatních. Možností bylo více, ale již na gymnáziu jsem tušil, že to bude cosi z oblasti umělecké. Skládal jsem již tehdy hudbu a texty, zpíval, hrál na trubku, na kytaru, na klavír a klávesy, psal básně i prózu, maloval a také fotografoval. Později jsem se začal živit jako grafik, fotograf a příležitostný kameraman. V roce 2006 jsem za pomoci mého kamaráda Jana Pischnotha založil vlastní fotografický a grafický ateliér. Začal jsem fotografovat především technickou fotografii: šperky, produkty, domy a interiéry. Měl jsem i módní a portrétní období, ale zase mě to pustilo... nicméně to stále umím a občas toho někteří zákazníci využijí. Také jsem pokračoval v grafických návrzích, sazbě a zlomu, vznikají katalogy, různé tiskoviny, navrhuji a programuji internetové stránky, apod. Tehdy, v mrazivých měsících let 2006 a 2007, také začínám fotografovat svoji volnou tvorbu. Nejprve kolekce Hledání, pak následují Momenty a Útěky. Soubory Prolínání a Hledání 2010 později vyústily ve tři nejzásadnější a největší projekty: Jiné krajiny, Deníky a Vítejte v mém domě, přičemž první jmenovaný je nejrozsáhlejší a momentálně pro mě zcela osudový. Moje práce je mojí láskou, vášní a touhou. Jsem šťasten, že ji mohu dělat a nesmírně si toho vážím. Když nefotografuji, čtu si odborné články, studuji zajímavé technologie a učím se, zpravidla v angličtině, nové tvůrčí postupy. Kromě fotografie a výtvarného umění jsou mojí velkou zálibou všechny další umělecké obory. Dále také přírodní vědy, zejména astronomie a meteorologie. Nalezl jsem smysl života v usilování o pravdu, upřímnost, poctivost a myšlenkovou čistotu. Moje tvorba mi přinesla to nejcennější, co jsem dlouho marně hledal: sílu a odvahu být sám sebou. 83

43 MARTIN MOJŽÍŠ Kontakty, výstavy a členství adresa ateliéru Finkovská 7, Praha 6, Česká republika (návštěvy prosím pouze po předchozím objednání) telefon (pondělí pátek ) www martinmojzis.com, martinmojzis.cz photographer-fine-art.com VÝSTAVY 2006 Palác Flóra, Praha Artoteque, Londýn (Diploma of Excellence) 2014 Palác Langhans, Praha stálá výstava 1x.com, Švédsko ČLENSTVÍ NPS Who Is Who Nikon Professional Services klub osobností Who Is Who World Society 85

44 koncept, fotografie, grafický návrh a realizace Martin Mojžíš, 2015 uvedené ceny jsou smluvní, včetně DPH 15% martinmojzis.cz martinmojzis.com photographer-fine-art.com

Martin Mojžíš / fotografie a grafika

Martin Mojžíš / fotografie a grafika Martin Mojžíš / fotografie a grafika Co je uvnitř? KDY UŽ PŘIJDE SNÍH, Martin Mojžíš 2012, přibližně 100 x 70 cm, pigmentový tisk na obálce: BOUŘE SE PŘEHNALA, Martin Mojžíš 2012, přibližně 100 x 70 cm,

Více

Martin Mojžíš / fotografie a grafika

Martin Mojžíš / fotografie a grafika Martin Mojžíš / fotografie a grafika Co je uvnitř? KDY UŽ PŘIJDE SNÍH, Martin Mojžíš 2012, přibližně 100 x 70 cm, pigmentový tisk na obálce: UPROSTŘED ZIMY, Martin Mojžíš 2012, přibližně 100 x 70 cm, pigmentový

Více

Katalog autorských fotografi í. HLEDÁNÍ 2009 Martin Mojžíš

Katalog autorských fotografi í. HLEDÁNÍ 2009 Martin Mojžíš Katalog autorských fotografi í HLEDÁNÍ 2009 Martin Mojžíš Vítejte v katalogu autorských fotografií Martina Mojžíše. Váš zájem mne velmi těší a vážím si jej. Věřím, že zde naleznete fotografie, které Vám

Více

JAN ZEMAN PHOTOGRAPHY

JAN ZEMAN PHOTOGRAPHY JAN ZEMAN PHOTOGRAPHY ceník fotografických služeb 02/2014 Portrétní a rodinná fotografie Základní balíček STANDARD Služba zahrnuje fotografování v délce 1 až 2 hodiny. Odevzdáno je 15 pečlivě vyretušovaných

Více

Úvod...9 Historie počítačů...9 Digitální fotoaparát...10 Co čekat od počítače...10 Historie od verze 5 po verzi 8...10

Úvod...9 Historie počítačů...9 Digitální fotoaparát...10 Co čekat od počítače...10 Historie od verze 5 po verzi 8...10 Obsah Úvod...................................................9 Historie počítačů...................................9 Digitální fotoaparát.................................10 Co čekat od počítače...............................10

Více

Prometheus Design. ceník služeb

Prometheus Design. ceník služeb Prometheus Design vizuální styl společnosti logo - text základní sazba 599,- dvou návrhů monchromatického nebo vícebarevného loga, dokončení vybraného výstupních dat výsledné formáty: EPS, PDF, PNG, JPG

Více

Obsah. 1. ČÁST Tisk na stolní tiskárně Kapitola 1. Kapitola 2. Úvod...11. Volba tiskárny a média...15

Obsah. 1. ČÁST Tisk na stolní tiskárně Kapitola 1. Kapitola 2. Úvod...11. Volba tiskárny a média...15 Obsah Úvod................................................11 1. ČÁST Tisk na stolní tiskárně Kapitola 1 Volba tiskárny a média................................15 Volba tiskárny....................................16

Více

digitální fotografický proces

digitální fotografický proces Číslo projektu: Název projektu: Subjekt: Označení materiálu (přílohy): CZ.1.07/1.1.24/02.0118 Polygrafie v praxi Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. Prezentace digitální fotografický proces Autor:

Více

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz Plocha 2014 KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz OBSAH GRAFICKÉ A DTP STUDIO 3 DIGITÁLNÍ TISK 4 OFSETOVÝ TISK 4 REKLAMNÍ PŘEDMĚTY 5 FOTOBANKA

Více

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA. Počítačová grafika 1

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA. Počítačová grafika 1 Počítačová grafika 1 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově Výukové materiály z matematiky pro nižší gymnázia Autoři projektu Student na prahu 21. století - využití ICT ve vyučování matematiky

Více

Obsah. Úvod do digitální fotografie 1. Fotografujeme digitálním fotoaparátem 9. Formát a komprese obrazových d a t 10. Základy fotografování 13

Obsah. Úvod do digitální fotografie 1. Fotografujeme digitálním fotoaparátem 9. Formát a komprese obrazových d a t 10. Základy fotografování 13 Úvod do digitální fotografie 1 Digitální fotografie - fikce nebo skutečnost? 1 Digitální = bez filmu 1 Digi kontra klasika 2 Investice jako hrom 2 Bez filmu = zadarmo 4 Svět jedniček a nul 5 Rychlost jako

Více

VYUŽITÍ POČÍTAČOVÉ GRAFIKY

VYUŽITÍ POČÍTAČOVÉ GRAFIKY POČÍTAČOVÁ GRAFIKA VYUŽITÍ POČÍTAČOVÉ GRAFIKY ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ NAFOCENÉ FOTOGRAFIE Z DIGITÁLNÍHO FOTOAPARÁTU MŮŽEME NEJEN PROHLÍŽET, ALE TAKÉ UPRAVOVAT JAS KONTRAST BAREVNOST OŘÍZNUTÍ ODSTRANĚNÍ ČERVENÝCH

Více

MULTIMEDIÁLNÍ A HYPERMEDIÁLNÍ SYSTÉMY

MULTIMEDIÁLNÍ A HYPERMEDIÁLNÍ SYSTÉMY MULTIMEDIÁLNÍ A HYPERMEDIÁLNÍ SYSTÉMY 5) Statický bitmapový obraz (poprvé) Petr Lobaz, 17. 3. 2004 OBRAZOVÁ DATA OBRAZ statický dynamický bitmapový vektorový popis 2D 3D 2 /33 ZPRACOVÁNÍ OBRAZU pořízení

Více

SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY

SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY VÝBĚR Z NOVINEK A MODELŮ 2012 Vážené dámy a pánové, milí snoubenci, svatba a zásnuby, které jí předchází, patří v životě lidském k velmi významným a důležitým okamžikům. Zůstávají

Více

Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ

Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ Kvalita je krásná a oduševnělá. Radost je inspirace, vytváří hojnost a trvalou

Více

Digitální fotoaparáty, základy digitální fotografie

Digitální fotoaparáty, základy digitální fotografie Projekt: Inovace oboru Mechatronik pro Zlínský kraj Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.08/03.0009 Digitální fotoaparáty, základy digitální fotografie Obsah Obsah...1 Digitální fotoaparáty...3 Základní rozdělení...3

Více

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Technické vybavení Digitální fotoaparáty Ing. Jakab Barnabáš

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Technické vybavení Digitální fotoaparáty Ing. Jakab Barnabáš Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Sokolská 1 Šablona: Název: Téma: Autor: Číslo: Anotace: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Technické vybavení Digitální fotoaparáty

Více

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_INF_BU_02 Sada: Digitální fotografie Téma: Základy ovládání digitálního fotoaparátu Autor: Mgr. Miloš Bukáček Předmět: Informatika Ročník: 3. ročník osmiletého gymnázia, třída 3.A Využití:

Více

Značka společnosti MORA

Značka společnosti MORA Design Manuál 2011 Značka společnosti MORA 2 Za jednu z hlavních součástí firemní identity je považován její design neboli jednotný vizuální styl. Základním stavebním kamenem tohoto vizuálního stylu je

Více

Vyvolání negativu C41* Kinofilm / svitek 069,- Vyvolání negativu + uložení na CD (bez fotografií) 169,- Vyvolání ostatní

Vyvolání negativu C41* Kinofilm / svitek 069,- Vyvolání negativu + uložení na CD (bez fotografií) 169,- Vyvolání ostatní www. Vinohradská 160, 130 00 Praha 3 271 73 74 60, 602 89 09 42, 777 66 71 72 minilabfuji@volny.cz CENÍK SLUŽEB.cz Otevřeno Po Čt 9,00 17,00 Pá 9,00 16,30 Vyvolání negativu C41* Kinofilm / svitek 069,-

Více

Originální rodinné kalendáře NÁSTĚNNÉ KALENDÁŘE FORMÁT A4

Originální rodinné kalendáře NÁSTĚNNÉ KALENDÁŘE FORMÁT A4 Originální rodinné kalendáře NÁSTĚNNÉ KALENDÁŘE FORMÁT A4 Třináctilistové barevné nástěnné kalendáře, rozměr listů 210x297 mm, podloženo pevným kartonem, vazba do spirály, očko na zavěšení. Tyto kalendáře

Více

představujeme se Dobrý den, rád bych Vám představil Tiskárnu Osík. Jsme rodinnou firmou a základy našeho vzniku sahají do roku 1993.

představujeme se Dobrý den, rád bych Vám představil Tiskárnu Osík. Jsme rodinnou firmou a základy našeho vzniku sahají do roku 1993. představujeme se Dobrý den, rád bych Vám představil Tiskárnu Osík. Jsme rodinnou firmou a základy našeho vzniku sahají do roku 1993. Pracujeme s moderní předtiskovou, tiskovou a dokončovací technikou na

Více

Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 IČO: 47813121 Projekt: OP VK 1.5

Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 IČO: 47813121 Projekt: OP VK 1.5 Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 IČO: 47813121 Projekt: OP VK 1.5 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Více

Obsah. Úvodem 9 Kapitola 1 Jaký počítač a jaký systém? 11. Kapitola 2 Obrázky a fotografie 21

Obsah. Úvodem 9 Kapitola 1 Jaký počítač a jaký systém? 11. Kapitola 2 Obrázky a fotografie 21 Obsah Úvodem 9 Kapitola 1 Jaký počítač a jaký systém? 11 Potřebné parametry počítače pro práci s multimédii 12 Stručně pro každého 12 Podrobněji pro zájemce o techniku 12 Jak ověřit kvalitu svého počítače

Více

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Téma didaktického materiálu

Více

Práce s obrazovým materiálem CENTRUM MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ. Akreditované středisko dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků

Práce s obrazovým materiálem CENTRUM MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ. Akreditované středisko dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Práce s obrazovým materiálem CENTRUM MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Akreditované středisko dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Obrazový materiál příjemná součást prezentace lépe zapamatovatelný často nahrazení

Více

JSEM TVÉ OKO. iamnikon.cz

JSEM TVÉ OKO. iamnikon.cz JSEM TVÉ OKO iamnikon.cz Dívejte se jinýma očima Osobnost každého fotografa je jedinečná. Ať již jsou však vaše nápady, zkušenosti nebo tvůrčí vize jakékoli, vždy naleznete vhodný objektiv NIKKOR pro podporu

Více

Kurz digitální fotografie. blok 1 úvod/kompozice/expozice/technická fotografie

Kurz digitální fotografie. blok 1 úvod/kompozice/expozice/technická fotografie Kurz digitální fotografie blok 1 úvod/kompozice/expozice/technická fotografie Úvod Mgr. Tomáš Slavíček redaktor časopisu DIGIfoto externí učitel Digitální fotografie na FI MU e-mail: tslavicek@gmail.com

Více

Co je to polygrafie aneb, jak se dělá časopis

Co je to polygrafie aneb, jak se dělá časopis Co je to polygrafie aneb, jak se dělá časopis Mám nápad, vytiskneme časopis! Fajn, a víš jak na to?! Alois Tiskátko František Pochybný Jasně, sleduj! Nejdříve vytvoříme návrh. Návrh (layout) vytváří grafik,

Více

Moderní multimediální elektronika (U3V)

Moderní multimediální elektronika (U3V) Moderní multimediální elektronika (U3V) Prezentace č. 7 Digitální fotografie a digitální fotoaparáty Ing. Tomáš Kratochvíl, Ph.D. Ústav radioelektroniky, FEKT VUT v Brně Program prezentace Digitální fotografie

Více

RYCHLOST KVALITA PŘÍZNIVÉ CENY INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP MNOŽSTEVNÍ SLEVY

RYCHLOST KVALITA PŘÍZNIVÉ CENY INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP MNOŽSTEVNÍ SLEVY Firma Verso CZ s.r.o. je vybavena nejmodernější technikou na zpracování dokumentů. Naše stroje umožňují nejen možnost digitálního černobílého a barevného kopírování, ale také tisku ze souborů a digitalizaci

Více

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Reklamní a módní fotograf (kód: 34-032-N) Autorizující orgán: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Týká se povolání: Reklamní

Více

Produktový ceník pro rok 2010

Produktový ceník pro rok 2010 Produktový ceník pro rok 2010 (platný od 1.6.2010 do odvolání) Veškeré ceny jsou uvedeny v Kč bez 20 % DPH Nebuďte jako ostatní, odlište se! corporate identity CORPORATE IDENTITY Vizuální firemní identita

Více

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie II Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Téma didaktického materiálu

Více

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz OBSAH GRAFICKÉ A DTP STUDIO 3 DIGITÁLNÍ TISK 4 OFSETOVÝ TISK 4 REKLAMNÍ PŘEDMĚTY 5 FOTOBANKA 5 KALENDÁŘE

Více

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Digitální fotografie I. Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu

Více

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Fotograf pro DTP studio (kód: 34-030-N) Autorizující orgán: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Týká se povolání: Fotograf

Více

an Hrkal webdesigner print designer coder photo retoucher

an Hrkal webdesigner print designer coder photo retoucher an Hrkal webdesigner print designer coder photo retoucher Osobní stránky: Vlastní projekt #1: Vlastní projekt #2: OSOBNÍ ÚDAJE Jméno a příjmení: Jan Hrkal Datum narození: 13.9.1983 Dejvická 3 160 00 Praha

Více

Manuál korporátní identity Anna Čaníková

Manuál korporátní identity Anna Čaníková Přehled Tento online manuál existuje z důvodu sjednocení grafického stylu při interní i externí komunikaci. Manuál je určen hlavně odborníkům z reklamních agentur, grafických studií, promotion a event

Více

digitalizace obrazových předloh perovky

digitalizace obrazových předloh perovky Číslo projektu: Název projektu: Subjekt: Označení materiálu (přílohy): CZ.1.07/1.1.24/02.0118 Polygrafie v praxi Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. Autor: Mgr. MgA. Michal Popieluch Datum vytvoření:

Více

MULTIMEDIÁLNÍ A HYPERMEDIÁLNÍ SYSTÉMY

MULTIMEDIÁLNÍ A HYPERMEDIÁLNÍ SYSTÉMY MULTIMEDIÁLNÍ A HYPERMEDIÁLNÍ SYSTÉMY 6) Snímání obrazu Petr Lobaz, 24. 3. 2009 OBRAZOVÁ DATA OBRAZ statický dynamický bitmapový vektorový popis 2D 3D MHS Snímání obrazu 2 / 41 ZPRACOVÁNÍ OBRAZU pořízení

Více

Úvod 7. Kapitola 1 Specifika svatební fotografie 8

Úvod 7. Kapitola 1 Specifika svatební fotografie 8 OBSAH Úvod 7 Kapitola 1 Specifika svatební fotografie 8 Svatební tradice, které nesmí na vašich fotografiích chybět 11 Před obřadem 11 Po obřadu 12 Na hostině 12 Jak současný vývoj fotografické techniky

Více

Obsah. Úvod 11. Poděkování 9. Použité konvence 12. KAPITOLA 1 Poznáváme Zoner Photo Studio 13

Obsah. Úvod 11. Poděkování 9. Použité konvence 12. KAPITOLA 1 Poznáváme Zoner Photo Studio 13 Poděkování 9 Úvod 11 Použité konvence 12 KAPITOLA 1 Poznáváme Zoner Photo Studio 13 Instalace a spuštění 14 Okno aplikace 17 Základní nastavení 19 Jak pracovat s dialogovými okny 23 Vyhledat složku 23

Více

VY_32_INOVACE_INF4_12. Počítačová grafika. Úvod

VY_32_INOVACE_INF4_12. Počítačová grafika. Úvod VY_32_INOVACE_INF4_12 Počítačová grafika Úvod Základní rozdělení grafických formátů Rastrová grafika (bitmapová) Vektorová grafika Základním prvkem je bod (pixel). Vhodná pro zpracování digitální fotografie.

Více

III/ 2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

III/ 2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Metodický list k didaktickému materiálu Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Autor Téma sady didaktických materiálů Téma didaktického materiálu Vyučovací předmět

Více

graf ika a design Focused on your needs

graf ika a design Focused on your needs Focused on your needs graf ika a design Trigama International s.r.o. Hakenova 920/1, 196 00 Prague Czech Republic IČ 02184117 www.trigama.eu info@trigama.eu tel/phone 00420 777 820 487 Trigama International

Více

NABÍDKA REKLAMY. CENÍK INZERCE SOUBOR VELETRHŮ FOR FAMILY zahrnuje: VELETRŽNÍ PRŮVODCE V RÁMCI SOUBORU VELETRHŮ FOR FAMILY

NABÍDKA REKLAMY. CENÍK INZERCE SOUBOR VELETRHŮ FOR FAMILY zahrnuje: VELETRŽNÍ PRŮVODCE V RÁMCI SOUBORU VELETRHŮ FOR FAMILY NABÍDKA REKLAMY V RÁMCI SOUBORU VELETRHŮ FOR FAMILY CENÍK INZERCE SOUBOR VELETRHŮ FOR FAMILY zahrnuje: 17. veletrh bydlení FOR HABITAT, 4. veletrh zahradní architektury nábytku a techniky FOR GARDEN, 6.

Více

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE Petr Vaněček, katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulta aplikovaných věd, Západočeská univerzita v Plzni 19. listopadu 2009 1888, Geroge Eastman You press the button, we do

Více

Zásady prezentace CENTRUM MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ. Akreditované středisko dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků

Zásady prezentace CENTRUM MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ. Akreditované středisko dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Zásady prezentace CENTRUM MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Akreditované středisko dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Prezentace Prezentace: přednášený text + elektronický materiál Přednášený text: poutavý

Více

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Fotograf architektury a krajiny (kód: 34-039-M) Autorizující orgán: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Týká se povolání:

Více

Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.: Maturitní okruhy z odborných předmětů 2010

Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.: Maturitní okruhy z odborných předmětů 2010 NAW WEBOVÉ STRÁNKY 1 Barevné modely (nejen v oblasti webdesignu), fyzikální podstata barvy 2 Zacházení s barvou v oblasti webdesignu a její účinek na psychiku 3 Tvar vizuálních prvků webdesignu, vliv na

Více

Počítačová grafika SZŠ A VOŠZ MERHAUTOVA 15, BRNO

Počítačová grafika SZŠ A VOŠZ MERHAUTOVA 15, BRNO Počítačová grafika SZŠ A VOŠZ MERHAUTOVA 15, BRNO 1 Základní dělení 3D grafika 2D grafika vektorová rastrová grafika 2/29 Vektorová grafika Jednotlivé objekty jsou tvořeny křivkami Využití: tvorba diagramů,

Více

Produktový a dokumentační fotograf

Produktový a dokumentační fotograf Produktový a dokumentační fotograf (kód: 34-031-M) Autorizující orgán: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Týká se povolání:

Více

Osvědčené postupy pro zpracování tiskových dat s vynikající kvalitou tisku

Osvědčené postupy pro zpracování tiskových dat s vynikající kvalitou tisku Osvědčené postupy pro zpracování tiskových dat s vynikající kvalitou tisku Arnošt Nečas Marketing manager GRAFIE CZ Jan Štor Odborný konzultant GRAFIE CZ Agenda Základy digitálních obrazů Kvalita obrazu

Více

POKYN ředitele Státního oblastního archivu v Praze č. 6 ze dne , kterým se stanoví

POKYN ředitele Státního oblastního archivu v Praze č. 6 ze dne , kterým se stanoví POKYN ředitele Státního oblastního archivu v Praze č. 6 ze dne 1. 7. 2012, kterým se stanoví Sazebník služeb poskytovaných Státním oblastním archivem v Praze V souladu s vyhláškou č. 213/2012 Sb., kterou

Více

Skládání ostrosti v makrofotografii

Skládání ostrosti v makrofotografii Skládání ostrosti v makrofotografii Pavel Kocur prosinec 2012 Článek je zaměřen na popis způsobu tvorby makrofotografií s velkou hloubkou ostrosti metodou skládání ostrosti (angl. focus stacking). Nejprve

Více

Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi

Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi Program CEWE fotosvět profi Vám umožní pomocí Adobe InDesign objednat CEWE FOTOKNIHU. Abyste vše zvládli správně na první pokus, přečtěte si prosím níže

Více

iphone 7 a Canon 70D Pavel Kocur úterý 18. října 2016

iphone 7 a Canon 70D Pavel Kocur úterý 18. října 2016 iphone 7 a Canon 70D Pavel Kocur úterý 18. října 2016 K napsání tohoto příspěvku mě inspiroval článek Vyrovná se mobil kvalitou výstupu zrcadlovce? Víta Kovalčíka ze dne 10. 10. 2016. V části TŘETÍ SCÉNA

Více

grafický manuál společnosti všeobecná fakultní nemocnice v praze část I. logotyp a jeho použití PANTONE CMYK RGB

grafický manuál společnosti všeobecná fakultní nemocnice v praze část I. logotyp a jeho použití PANTONE CMYK RGB grafický manuál společnosti všeobecná fakultní nemocnice v praze část I. logotyp a jeho použití obsah Koncepce 3 Základní podoba logotypu a minimální velikost 4 Používané varianty logotypu 5 8 Název vfn

Více

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Portrétní fotograf (kód: 34-038-M) Autorizující orgán: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Skupina oborů: Polygrafie, zpracování papíru, filmu a fotografie (kód: 34) Týká se povolání: Portrétní

Více

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE v souladu s ustanovením 79 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., ve znění zákona č. 49/2009 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném

Více

Téma: Barevné modely, formáty souborů

Téma: Barevné modely, formáty souborů Téma: Barevné modely, formáty souborů Vypracoval/a: Ing. Jana Wasserbauerová TE NTO PR OJ E KT J E S POLUFINANC OVÁN EVR OPS KÝ M S OC IÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Barevné modely

Více

Logomanuál Alžběta Zapletalová

Logomanuál Alžběta Zapletalová Logomanuál Alžběta Zapletalová Úvod Přehled Tento online manuál existuje z důvodu sjednocení grafického stylu při interní i externí komunikaci. Manuál je určen hlavně odborníkům z reklamních agentur, grafických

Více

Digitalizace historických negativů

Digitalizace historických negativů Digitalizace historických negativů Praktické zkušenosti z digitalizace archívu Šechtl a Voseček Jan Hubička Muzeum fotografie Šechtl a Voseček Tábor Ateliér Šechtl a Voseček Založen Ignácem Šechtlem (1840-1911)

Více

Praktický workshop fotografování v ateliéru

Praktický workshop fotografování v ateliéru Projekt oblasti podpory OP VK Další vzdělávání Praktický workshop fotografování v ateliéru Miroslav Podhrázský metodika přednášky Světlo v ateliéru Základní charakteristika: Exteriéry i interiéru nabízejí

Více

Co je to DTP. Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. Označení materiálu (přílohy):

Co je to DTP. Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. Označení materiálu (přílohy): Číslo projektu: Název projektu: Subjekt: Označení materiálu (přílohy): CZ.1.07/1.1.24/02.0118 Polygrafie v praxi Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. Prezentace Co je to Autor: Mgr. MgA. Michal

Více

Průkazové fotografie digitální

Průkazové fotografie digitální Průkazové fotografie digitální doba zhotovení akt.den+počet prac.dnů cena [Kč] zhotovení 4 ks 3,5 x 4,5 cm s výběrem na počkání 129,- zhotovení 4 ks 3,5 x 4,5 cm s výběrem D+3 99,- zhotovení 8 ks 3,5 x

Více

PV156 Digitální fotografie Příslušenství Tomáš Slavíček / Vít Kovalčík FI MU, podzim 2012

PV156 Digitální fotografie Příslušenství Tomáš Slavíček / Vít Kovalčík FI MU, podzim 2012 PV156 Digitální fotografie Příslušenství Tomáš Slavíček / Vít Kovalčík FI MU, podzim 2012 Příslušenství Jaký HW potřebuji? Kompakt vs. zrcadlovka Jaký HW si mohu dovolit? Nejen otázka peněz 2 Výměnné objektivy

Více

Kapitola 5 Pokročilé techniky fotografování s bleskem 59

Kapitola 5 Pokročilé techniky fotografování s bleskem 59 OBSAH Úvod 7 Kapitola 1 Různé záblesky a jejich vlastnosti 9 Interní blesky 10 Externí systémové blesky 11 Externí makro blesky 14 Studiové záblesky 14 Vybíráme externí blesk 15 Srovnání různých záblesků

Více

Pořízení rastrového obrazu

Pořízení rastrového obrazu Pořízení rastrového obrazu Poznámky k předmětu POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Martina Mudrová duben 2006 Úvod Nejčastější metody pořízení rastrového obrazu: digitální fotografie skenování rasterizace vektorových obrázků

Více

GRAFICKÉ FORMÁTY V BITMAPOVÉ GRAFICE

GRAFICKÉ FORMÁTY V BITMAPOVÉ GRAFICE GRAFICKÉ FORMÁTY V BITMAPOVÉ GRAFICE U057 Zoner Photo Studio editace fotografie 2 BAREVNÁ HLOUBKA pixel základní jednotka obrazu bit: ve výpočetní technice nejmenší jednotka informace hodnota 0 nebo 1

Více

Velkoformátový tisk Foto vyrábíme na profi inkoustové tiskárně Canon ipf 8400

Velkoformátový tisk Foto vyrábíme na profi inkoustové tiskárně Canon ipf 8400 Na všechny uvedené ceny platí 10% sleva pro držitele karty stálého zákazníka (Celý ceník je v měně Česká koruna) Ceník Fotografií z digitálních nosičů (standardní doba zhotovení je do dvou dnů, expres

Více

ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA

ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34. 0185 Moderní škola 21. století Číslo a název šablony III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT klíčové aktivity Název vzdělávací

Více

NABÍDKOVÝ KATALOG VIZUÁLNÍ IDENTITA FIRMY

NABÍDKOVÝ KATALOG VIZUÁLNÍ IDENTITA FIRMY NABÍDKOVÝ KATALOG VIZUÁLNÍ IDENTITA FIRMY Platný od 1. 1. 2017 Specializujeme se na kompletní tvorbu vizuálních identit společností. Identita vždy musí reflektovat hodnoty dané společnosti a právě díky

Více

HELLO MY NAME IS OBÁLKA

HELLO MY NAME IS OBÁLKA HELLO MY NAME IS OBÁLKA info@obalkapraha.cz Ahoj! Jmenuji se OBÁLKA a jsem v Praze nová. Moje nejstarší sestra pochází z Londýna. Mé další sourozence dnes najdete v mnoha evropských metropolích, např.

Více

Digitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty Digitální fotoaparáty Ing. Tomáš Kratochvíl Současná televizní technika a videotechnika kurz U3V Program semináře a cvičení Digitální fotografie snímání jasu a skládání barev. Digitální fotoaparát princip

Více

Digitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty Digitální fotoaparáty Ing. Tomáš Kratochvíl Současná televizní technika a videotechnika kurz U3V Program semináře a cvičení Digitální fotografie snímání jasu a skládání barev. Digitální fotoaparát princip

Více

Ceník služeb. Portréty ateliér. /Děti, miminka, těhotenská a rodinná fotografie, móda, fotobook, glamour, akt/

Ceník služeb. Portréty ateliér. /Děti, miminka, těhotenská a rodinná fotografie, móda, fotobook, glamour, akt/ Jindřich Šilhánek Marcus Sawo Na Zámku 649, Nehvizdy, 250 81 Telefon +420 774 229 945 e-mail: foto@marcussawo.cz www.marussawo.cz IČO: 71134336 DIČ: CZ7410030078 Bankovní spojení: Raiffeisen Bank: 2223033028/5500

Více

Katalog novoročních přání 2013

Katalog novoročních přání 2013 Katalog novoročních přání 2013 Systém Moje tiskoviny - novoroční přání Novoroční přání V tomto katalogu najdete novoroční přání, která si dotvoříte přesně podle Vašich představ. Na dalších stranách Vám

Více

Obsah. KAPITOLA 1... 19 Minisérie Používání Mini Bridge ve Photoshopu CS6

Obsah. KAPITOLA 1... 19 Minisérie Používání Mini Bridge ve Photoshopu CS6 Obsah OBSAH KAPITOLA 1........................................... 19 Minisérie Používání Mini Bridge ve Photoshopu CS6 Přístup k fotografiím skrze Mini Bridge......................... 20 Prohlížení fotografií

Více

LOGO A CORPORATE IDENTITY

LOGO A CORPORATE IDENTITY LOGO A CORPORATE IDENTITY Značka je aktivum... Značka dokáže nejen identifikovat společnost a prodávat výrobky ale dokáže též vzbuzovat emoce či připoutat zákazníky k vašemu výrobku nebo zaměstnance ke

Více

Organizační a technické zajištění vzdělávacích kurzů digitální fotografie, zpracování obrazu, metodiky a didaktiky fotografování

Organizační a technické zajištění vzdělávacích kurzů digitální fotografie, zpracování obrazu, metodiky a didaktiky fotografování Příjemce finanční podpory: Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola, Kněžskodvorská 33/A, 370 04 České Budějovice reg.č.projektu: CZ.1.07/1.3.00/48.0148, název projektu: Hrajeme

Více

Množstevní sleva platí pouze pro tisk a kopírování od jednoho originálu! Množstevní sleva platí pouze pro tisk a kopírování od jednoho originálu!

Množstevní sleva platí pouze pro tisk a kopírování od jednoho originálu! Množstevní sleva platí pouze pro tisk a kopírování od jednoho originálu! SKORI COPY jednostranné (1-49ks) jednostranné (50-1000ks) jednostranné (nad 1000ks) oboustranné (1-49ks) oboustranné (50-1000ks) oboustranné (nad 1000ks) jednostranné kopie ze skla (knihy, časopisy...)

Více

Manuál vizuální komunikace

Manuál vizuální komunikace Manuál vizuální komunikace Obsah Logotyp...2 Základní, plnobarevná varianta loga...3 Pozitivní a negativní barevná varianta loga...4 Pozitivní a negativní černobílá varianta loga...5 Polotónová černobílá

Více

RYCHLOST KVALITA PŘÍZNIVÉ CENY INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP MNOŽSTEVNÍ SLEVY

RYCHLOST KVALITA PŘÍZNIVÉ CENY INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP MNOŽSTEVNÍ SLEVY Firma Verso CZ s.r.o. je vybavena nejmodernější technikou na zpracování dokumentů. Naše stroje umožňují nejen možnost digitálního černobílého a barevného kopírování, ale také tisku ze souborů a digitalizaci

Více

Reklama na portálu Jídelny.cz

Reklama na portálu Jídelny.cz Reklama na portálu Jídelny.cz Odkaz na vlastní www stránku v sekci dodavatelů Na portálu zveřejňujeme v jednotlivých oborových sekcích odkazy na stránky dodavatelů pro hromadné stravování. Zároveň adresu

Více

Grafická a multimediální laboratoř ÚVOD. U057 Zoner Photo Studio editace fotografií 2 LS 2014 Ing. Martin Seko

Grafická a multimediální laboratoř ÚVOD. U057 Zoner Photo Studio editace fotografií 2 LS 2014 Ing. Martin Seko ÚVOD U057 Zoner Photo Studio editace fotografií 2 LS 2014 Ing. Martin Seko ORGANIZACE kontakt martin.seko@vse.cz, v předmětu U057 SB 300 nebo SB 305A konzultace/dotazy k výuce, probírané látce atd. mailem,

Více

Expresní knižní výroba malonákladem

Expresní knižní výroba malonákladem Expresní knižní výroba malonákladem Tisk Print On Demand Knihy v malých sériích pro kohokoliv Rodinné fotobooky, fotografi cké knihy Odborná literatura, manuály, skripta ofsetem klasicky i digitálně malonákladem

Více

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření: 17. 12. 2012 Autor: MgA.

Více

VIZUÁLNÍ ST YL. VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky

VIZUÁLNÍ ST YL. VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky VIZUÁLNÍ ST YL VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky vizuální styl grafický prvek Vizuální styl VŠB-TU Ostrava Fakulty Elektrotechniky a Informatiky (dále jen FEI) je vytvářen vzájemným

Více

Konverze grafických rastrových formátů

Konverze grafických rastrových formátů ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE FAKULTA STAVEBNÍ OBOR GEODÉZIE A KARTOGRAFIE KATEDRA MAPOVÁNÍ A KARTOGRAFIE Konverze grafických rastrových formátů semestrální práce Jakub Hořejší Ondřej Šalanda V

Více

POKYNY PRO AUTORY PRO STANDARDNÍ ÚPRAVU TEXTU PUBLIKACE PŘEDKLÁDANÉ PŘÍMO K TISKU 1 VŠEOBECNÉ POKYNY

POKYNY PRO AUTORY PRO STANDARDNÍ ÚPRAVU TEXTU PUBLIKACE PŘEDKLÁDANÉ PŘÍMO K TISKU 1 VŠEOBECNÉ POKYNY POKYNY PRO AUTORY PRO STANDARDNÍ ÚPRAVU TEXTU PUBLIKACE PŘEDKLÁDANÉ PŘÍMO K TISKU Autor připraví publikaci jak po obsahové, tak po stránce typografické. Publikace bude mít konečnou úpravu a bude připravena

Více

OBSAH. Připravte se na fotografování. Fotografujte lépe. Tip 1. Tip

OBSAH. Připravte se na fotografování. Fotografujte lépe. Tip 1. Tip 1 Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Připravte se na fotografování Zvolte si dobré příležitosti k fotografování........................................... 14 Uvědomte si, proč pořizujete fotografie.............................................

Více

Ceník. reprografických prací

Ceník. reprografických prací Ceník reprografických prací Černobílé a barevné kopírování, barevný digitální tisk, tisk vizitek, skenování, DTP sazba, retuš, ofsetový tisk prospektů, letáků, pozvánek, hl. papírů, promočních oznámení,

Více

jednotného vizuálního stylu TIMO s. r. o., Drahobejlova 27, Praha 9, 190 00, IČO: 45276773, DIČ: CZ45276773, www.timo.cz

jednotného vizuálního stylu TIMO s. r. o., Drahobejlova 27, Praha 9, 190 00, IČO: 45276773, DIČ: CZ45276773, www.timo.cz LOGO manuál jednotného vizuálního stylu TIMO s. r. o., Drahobejlova 27, Praha 9, 190 00, IČO: 45276773, DIČ: CZ45276773, www.timo.cz Obsah 03 Symbolika značky 04 Barevné pozitivní provedení značky 05 Barevené

Více

Co je počítačová grafika

Co je počítačová grafika Počítačová grafika Co je počítačová grafika Počítačovou grafikou rozumíme vše, co zpracovává počítač a co lze sledovat očima Využití počítačové grafiky Tiskoviny - časopisy, noviny, knihy, letáky Reklama

Více

Autorská fotografie. Základní typy um leckého záznamu výtvarného díla. Reprodukce fotografie dvojrozm rného um leckého díla, p edlohy

Autorská fotografie. Základní typy um leckého záznamu výtvarného díla. Reprodukce fotografie dvojrozm rného um leckého díla, p edlohy Základní typy um leckého záznamu výtvarného díla Plocha, p edm t, prostor v digitálním obraze. aneb jak si poradit s dokumentací plošných a prostorových p edm t. Reprodukce fotografie dvojrozm rného um

Více

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_INF_BU_08 Sada: Digitální fotografie Téma: Krajina, panorama Autor: Mgr. Miloš Bukáček Předmět: Informatika Ročník: 3. ročník osmiletého gymnázia, třída 3.A Využití: Prezentace určená pro

Více

LOGOMANUÁL. Vodohospodářská a obchodní společnost

LOGOMANUÁL. Vodohospodářská a obchodní společnost LOGOMANUÁL Vodohospodářská a obchodní společnost Obsah 0 Definice Barev 2 Merkantil 0.1 Základní barvy 0.2 Doplňkové barvy 1 Systém 1.1 Základní logotyp 1.2 Inverzní varianta 1.3 Použití na podkladu 1.4

Více

MANUAL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MANUAL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUAL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 1 1 1 ROZKRES LOGA 1 2 OCHRANÁ ZÓNA LOGA 1 3 LOGO ČERNOBÍLÉ PROVEDENÍ 1 4 LOGO NA PODKLADOVÉ PLOŠE 10% 20% 30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% ZÁKLADNÍ BAREVNOST LOGA JE

Více