Martin Mojžíš / fotografie a grafika

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Martin Mojžíš / fotografie a grafika"

Transkript

1 Martin Mojžíš / fotografie a grafika

2 uvnitř REJKOVICE, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 67 cm, pigmentový tisk; Kč. na obálce: PODVEČER BABÍHO LÉTA, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 67 cm, pigmentový tisk; Kč. 4 Prodejní galerie autorských fotografií 18 Reprodukce autorských originálů 20 Archiv ilustračních fotografií fotobanka 32 Šperky a hodinky 42 Produktová fotografie 48 Architektura a interiéry 56 Pracovní proces a výroba 62 Fotografická technika 64 Když dva dělají totéž Grafika a internet 80 Zákazníci a publikováno 82 O autorovi 84 Kontakty, výstavy a členství 3

3 Prodejní galerie autorských fotografií KRAKATIT, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 65 cm, pigmentový tisk; Kč. 5

4 MLHA A NOC, z cyklu Deníky světla a stínu. Edice ; 30 x 30 cm, pigmentový tisk; 5750 Kč. TAK POJĎ, z cyklu Deníky světla a stínu. Edice ; 30 x 30 cm, pigmentový tisk; 5750 Kč.

5 Fotografie je složena z 18 snímků, každý o velikosti 24 megapixelů. Výsledné panorama má velikost přibližně 142 megapixelů. Na dvou fotografiích dole jsou zvětšené výřezy pro představu o množství detailů. Podání barev a ostrosti je přesto jen přibližné a méně kvalitní než originál. KRAJINA LOMEM ZMĚNĚNÁ, z cyklu Jiné krajiny. Limitovaná edice x 60 cm, pigmentový tisk; Kč.

6 PŘEDTUCHA, z cyklu Deníky. 70 x 47 cm, pigmentový tisk; 8050 Kč. STŘEDISKO 204, z cyklu Deníky. Limitovaná edice x 60 cm, pigmentový tisk; Kč.

7 JEDNOTLIVÉ GALERIE TVŮRČÍ CYKLY Jiné krajiny jsou projekcí vnímání, prožívání mého nitra. Oči vidí zelené louky, modré nebe, zbořený dům, šedé skály... Ale uvnitř, v mé duši, obsahuje tento obraz mnohem víc. Jsou tam vůně, zvuky, minulost, touhy, sny, radosti, zklamání... A protože vnitřní pohled nepoužívá běžných smyslů, které jsou spojeny s pomíjivým hmotným tělem, projeví se to na obraze posunem či změnou barev, kontrastu a celkové tonality. Všechny vjemy se spojí v jednom obraze, který pak pochopitelně nemůže vypadat stejně, jak jej vnímají tělesné oči, jeden z omezených tělesných smyslů... Poslední dobou čím dál tím více jen dokumentuji krásu stvoření a přidávám do fotografií stále méně... Deníky se od Jiných krajin liší jednak detailnějším, bližším pohledem, jednak i mírou niternosti jednotlivých fotografií. Proto jsou obrazem mnohdy jen jednoho ze záchvěvů nitra, jako je radost, smutek, stesk, láska, osamělost... personifikace je zde občas také přítomna, byť ji nenechávám, aby se stala naivním uměním v zjednodušujícím slova smyslu. Kolekce Vítejte v mém domě vznikala postupně po několik let. Několkrát jsem již v různých životních situacích dospěl k úvahám, co je vlastně k životu na této planetě opravdu nezbytné. Navíc, absurdní krása nábytku uprostřed pole mě nikdy nenechá přejít jen tak bez povšimnutí kolem. Kolekce fotografií Hledání 2006 vzniká v nelehkém období jmenovaného roku. Samostatný ateliér stál na počátku své existence a s tím bylo spojeno mnoho materiálních i myšlenkových překážek, které bylo nutno překonávat, a při tom neztratit aspoň základní lehkost a nadhled, tak nezbytné pro inspiraci i tvorbu. Převážně černobílé fotografie jsou výhradně v klasickém formátu 30 x 40 cm na lesklém papíře. Mimo výše uvedené okolnosti odrážejí především naději a pevnou víru v překonání všech problémů. Cítil jsem, že je to především sjednocení, spojení se silami přírody, které mi pomůže unést mnohdy ubíjející každodennost a přitom stále udržet hlavu aspoň trochu vzpřímenou. Hledal jsem, a k mému nezměrnému překvapení i nacházel, pravidla a zákonitosti v nejprostších dějích a okolnostech. Nejčastěji trojské nábřeží Vltavy a Císařský ostrov v Bubenči, v zimě tak opuštěné a zdánlivě bezvýznamné, se staly jevištěm pro zářivá vystoupení plná nevýslovných a zcela zásadních zjištění. Ostrov se pro mě stal osudovým v tom nejlepším slova smyslu a tak to navždy zůstane, ať už bude jeho budoucí osud jakýkoli... (uvažuje se zde o výstavbě další čistírny od- 2002, z cyklu Deníky. 53 x 80 cm, pigmentový tisk; 9200 Kč.

8 padních vod, která by toto fascinující místo mezi dvěma říčními rameny zcela zdevastovala)... Poznámka: stroje už kopou, devastace začala. Hledání 2009 volně navazuje na Hledání 2006, objevují se barvy a vícenásobné expozice. Útěky od fotografie k surrealistickým kolážím, byť s použitím vlastních fotografií. Deníky světla a stínu jsou černobílé, lehce ambrotypicky tónované fotografie, které vznikaly v průběhu let a až dosud odpočívaly v mém archivu. Nyní přišel čas na jejich zveřejnění. PRODEJNÍ GALERIE NA INTERNETU Fotografie jsou zde rozděleny do galerií dle jednotlivých cyklů. U každé fotografie naleznete základní informace: název, rok vytvoření, rozměry originálu a techniku, jakou byla zvětšenina vytvořena. Náhledy fotografií je možné snadno stáhnout do Vašeho počítače při dodržování práv k použití stránek. Galerie umožňují i spuštění automatického prohlížení fotografií. Přes velkou pečlivost při tvorbě náhledů fotografií se vždy jedná pouze o komprimovaná data ve formátu jpg, která nemohou obsáhnout tonalitu, barevnost a množství detailů originálního díla. Originály jsou vždy k vidění v ateliéru domluvte si návštěvu a přijďte se podívat. KDE JSI, z cyklu Jiné krajiny. 90 x 60 cm, pigmentový tisk; 9200 Kč. 15

9 TISK A ADJUSTACE Každou fotografii pro tisk připravuji osobně, jedná se o autorské originály, nikoli reprodukce (strana 18). Po úpravě na požadované rozměry je fotografie převedena do barevného prostoru, který odpovídá papíru a tiskárně, doostřena, ev. upravena barevnost a kontrast. Fotografie jsou tištěny na profesionálních pigmentových velkoformátových strojích Hewlett Packard nebo Canon. Po dokonalém proschnutí je na povrch aplikována ochranná vrstva Neschen Filmolux Photo, která chrání povrch fotografie před UV zářením a mechanickým poškozením. Následuje adjustace na kvalitní podkladové desky a rámování do dřevěných rámů Nielsen nebo Lira. Je možné se slevou zakoupit fotografii i nerámovanou. SIGNOVÁNÍ Každá fotografie je na zadní straně mnou podepsána signována. Na přání je možné se podepsat i přímo do fotografie, zpravidla pravého dolního rohu. CENY Ceny jsou smluvní, včetně DPH 15%. ZA SVÍTÁNÍ, z cyklu Jiné krajiny. 100 x 67 cm, pigmentový tisk; Kč.

10 Reprodukce autorských originálů FOTOGRAFIE ZA PŘÍZNIVÉ CENY Fotografie ve vysoké kvalitě a za příznivé ceny to jsou reprodukce originálních fotografií. Reprodukce jsou zhotovovány v menších rozměrech (nejvíce 30 cm delší strana), tisknou se ve větších sériích a jméno autora je vytištěno spolu s názvem na okraji snímku. Kvalita tisku je zaručena použitím podobných inkoustů a papírů jako u originálů. Reprodukce nejsou signované, paspartované ani rámované. CENÍK REPRODUKCÍ Aktuální ceník reprodukcí naleznete na mých internetových stránkách. 19

11 Archiv ilustračních fotografií fotobanka Mariánská Týnice. Mariánská Týnice s poutním kostelem Zvěstování Panny Marie je bývalé proboštství cisterciáckého kláštera Plasy v Mariánském Týnci u Kralovic. Pohled na jižní průčelí. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK

12 Fotoarchiv fotobanka je zdroj ilustračních a reklamních fotografií ve vysokém rozlišení. Fotografie jsou určeny zejména dvěma skupinám zákazníků: zájem a rádi byste ji prodávali i v dalších zemích, vznikají Vám tím nemalé náklady za další licencování fotografií. U Royalty Free licence Vám tyto starosti odpadají. Jedinou výjimkou je zákaz prodeje těchto fotografií třetím osobám. Zámek Liblice. Pohled přes jezírko na jižní průčelí. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0116. ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE PRO ČASOPISY, NOVINY, KNIHY, INTERNET APOD. Prodej práv k použití fotografií. Redakce nebo vydavatelství si zakoupí fotografie spolu s právy k jejich užití, která vymezují kdy, kde a jak dlouho je možné tyto fotografie používat. Po uplynutí stanovené doby je nutné buď dokoupit další licence, nebo fotografie přestat používat. Druhou možností, které dávám přednost i já, je nákup práv k použití fotografií v tzv. Royalty Free licenci. Cena této licence je sice nepatrně vyšší, ale zato opravňuje fotografii užívat bez jakýchkoli dalších omezení. Pokud tedy zakoupíte např. omezená práva k použití ilustračních fotografií do knihy, která byla původně určena jen k prodeji v České republice a později zjistíte, že je o knihu DEKORATIVNÍ FOTOGRAFIE DO INTERIÉRŮ Jako umělecký fotograf nedokáži a ani nechci vytvářet žádné snímky bez estetického a citového vkladu. Výjimkou nejsou ani archivní fotografie. Proto jsou vhodné i jako nástěnné obrazy v soukromých i firemních interiérech. Fotografie dodávám tištěné na fotografickém nebo uměleckém papíře, lněném plátně nebo adjustované za akrylovou deskou, dle přání paspartované a/nebo zarámované.

13 Krabička žiletek na zeleném pozadí. Galerie Věci, kat. č.: V0035. Starý měchový fotoaparát Voigtländer zavřený, detail tabulky hloubky ostrosti. Galerie Věci, kat. č.: V0016.

14 TECHNICKÁ KVALITA Kromě již zmíněné hodnoty umělecké považuji za samozřejmost také vysokou kvalitu technickou. Ta je zaručena několika faktory: tvorba fotografií stejným způsobem jako u náročných komerčních zakázek a volné tvorby: příprava, aranžování, svícení, retuše, ev. skládání expozic použití profesionální fotografické techniky zpracování zdrojových fotografií bez ztráty obrazových informací: 48 bitové soubory RAW jsou vyvolávány v Adobe Photoshop Lightroom, v této bitové hloubce také exportovány do formátu TIFF. Používám výhradně barevný prostor ProPhoto RGB, ve kterém také zákazník finální fotografii obdrží. CENY Aktuální ceníky fotografií v archivu (fotobance) naleznete na mých internetových stránkách. Tři bílé kulaté svíčky úhlopříčně za sebou, dvě hořící, jedna sfouklá kouřící. Galerie Věci, kat. č.: V0008.

15 Kostelík Sv. Václava v Praze 6 - Suchdole. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0015. Hrad Křivoklát. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK

16 Břevnovský klášter v noci za deště. Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0017. Kostel Narození Jana Křtitele v Roztokách u Prahy; vznikl přestavbou staršího špýcharu v letech Galerie Česká republika, kat. č.: HZK0029.

17 Šperky a hodinky Souprava z bílého zlata s diamantem, biwa, bílými a rúžovými mořskými perlami. JK Jitka Kudláčková. 33

18 TECHNICKÁ NÁROČNOST Fotografování šperků a hodinek je technicky nejnáročnějším odvětvím profesionální fotografie vůbec. Je to dáno samotnou povahou těchto krásných předmětů. Jsou zpravidla miniaturní, s množstvím nepatrných detailů, které mnohdy ani lidské oko již dobře nerozezná (jedním ze základních nástrojů zlatníků je velmi silná lupa nebo spíše speciální mikroskop). Dále. Šperky se lesknou. Ale co je lesk? Intenzivní odraz světla, zpravidla čistě bílý, RGB Tedy jinými slovy přepal, vyžraná plocha bez jakékoli struktury a kresby. Tato místa ale na fotografiích šperků být nesmějí. Zlato navíc velmi kvalitně a silně zrcadlí na svém povrchu vše, co se ocitne v jeho blízkosti. Odrazy na kovech nelze odstranit polarizačním filtrem a nelze použít ani speciální sprej pro zmatnění povrchu, protože by došlo k poškození drahého šperku, u přírodních perel dokonce k jejich úplnému zničení. Dalším úskalím je velikost výsledného snímku. Šperk musí být krásný nejen zmenšený na internetových stránkách, ale zejména na metrových a větších zvětšeninách v interiérech firmy nebo obchodů, na plakátech a obrovských venkovních reklamách. Z toho vyplývá nutnost využít celého rozlišení snímače a pracovat s tak kvalitní optikou, aby jednak její rozlišovací schopnost obsáhla všechny detaily, ale na druhou stranu zase difrakce, tedy lom světla na clonových lamelách, nedegradovala kresbu. FOTOGRAFIE Fotografuji všechny druhy šperků ze všech materiálů, včetně oceli, stříbra a bižuterie, s drahými i umělými kameny. Od výtvarných, složitě aranžovaných snímků, po čistě produktové fotografie na neutrálním pozadí. Katalogové fotografie i mnoha set šperků, vše v jednotné aranži, velikosti a stejném měřítku. Jakékoli retuše dle potřeby a přání zákazníka. Ořezové cesty, montáže, koláže,... Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo převod do CMYK Euro ISO Fogra 39. Prsten z bílého zlata s diamantem, cca 1ct. Mistr zlatník Vardan Nazaryan.

19 Souprava ze žlutého zlata s diamanty. JK Jitka Kudláčková. Zásnubní a snubní prsten z bílého zlata s diamanty. JK Jitka Kudláčková.

20 Snubní prsteny z bílého a žlutého zlata. JK Jitka Kudláčková. Zásnubní prsten ze žlutého zlata s diamantem. JK Jitka Kudláčková.

21 Náramek ze žlutého zlata s diamanty, celkem 3.88 ct. Inbar Diamond Center.

22 Produktová fotografie Artikulátor Amann Girrbach. 43

23 MALÉ I VELKÉ VĚCI Fotografuji veškeré produkty všech velikostí a ze všech materiálů. Od výtvarných, složitě aranžovaných snímků, po produktové fotografie na neutrálním pozadí. Katalogové fotografie i mnoha set produktů, vše v jednotné aranži, velikosti a stejném měřítku. Jakékoli retuše dle potřeby, ořezové cesty, montáže, koláže. Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo CMYK Euro ISO Fogra 39. TECHNICKÁ LÉKAŘSKÁ FOTOGRAFIE Fotografuji technické i reportážní medicínské fotografie vč. operací, ARO apod. Vzhledem k několikaleté praxi na téměř všech druzích operačních sálů (vč. mozkové neurochirurgie v nemocnici Na Homolce) ovládám zásady chování a práce ve sterilním prostředí. Nově je v nabídce také fotografie dentální. Malá sešívačka se sponkami.

24 Celokeramické korunky. Labdent, Česká republika.

25 Architektura a interiéry Trojský zámek. Praha, Česká republika. 49

26 BYTY, DOMY, PRŮMYSLOVÉ PROSTORY... Fotografuji veškeré domy a jejich interiéry, od bytových prostor přes kancelářské a kulturní, divadla, kina, až po průmyslové haly a komplexy. Korekce perspektivního zkreslení je samozřejmostí. Jakékoli retuše dle potřeby, ořezové cesty, montáže, koláže. Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo CMYK Euro ISO Fogra 39. Hotelový pokoj. Hotel Alqush, Praha, Česká republika.

27 Interiér dentální laboratoře. Labdent, Praha, Česká republika.

28 Reprezentativní prodejna šperků a hodinek. JK Jitka Kudláčková, Praha, Česká republika.

29 Pracovní proces a výroba Kutil. Ilustrační fotografie do katalogu. Izozek, Česká republika. 57

30 LIDÉ PŘI PRÁCI Pokud se s nějakou činností nebo procesem setkáváte denně, do jisté míry Vám zevšední a přestáváte je více vnímat. Pro Vaše zákazníky je ale nesmírně zajímavé a důležité vidět, jak produkt, o jehož nákupu uvažují, vzniká, jaké je prostředí uvnitř firmy, s kterou plánují uzavřít obchod. Pohled na lidi, kteří jsou odborníky v tom, co dělají, je mnohdy rozhodujícím faktorem při výběru nového dodavatele nebo obchodního partnera. Fotografuji lidi při práci, pracovní a výrobní procesy ve všech odvětvích průmyslu a služeb. Fotografování probíhá při plném provozu tak, aby nebyl narušen výrobní proces. Výsledné snímky jsou v tiskovém rozlišení, vhodné do časopisů, katalogů, prospektů a výročních zpráv, právě tak v rozlišení pro internet. Vše probíhá v přátelské, slušné a příjemné atmosféře. Snímky v plném rozlišení TIFF 48 bit Kodak ProPhoto RGB nebo CMYK Euro ISO Fogra 39. Výstavba plynovodu. Přibližně 1/4 z celkového počtu zhotovených fotografií. ASPP, Praha, Česká republika.

31 Prodej šperků. Ilustrační fotografie do katalogu. JK Jitka Kudláčková, Praha, Česká republika.

32 Fotografická technika PROFESIONÁLNÍ TECHNIKA NIKON Nikon D3X 24 Mpix, 14 bitová AD konverze, 16 bitové interní zpracování obrazu. Nikon D Mpix, 14 bitová AD konverze, 16 bitové interní zpracování obrazu. OBJEKTIVY NIKKOR AF Nikkor 28mm f/2.8d AF-S Nikkor 50mm f/1.4g AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8g IF-ED AF-S Nikkor 16-35mm f/4g ED VR AF-S Nikkor mm f/ g IF-ED VR PŘÍSLUŠENSTVÍ Nikon Speedlight SB-900 systémový blesk filtry LEE (Big Stopper + 6x ND Gradual) filtry Hoya HD a Kenko (CIR-Pol, UV a ND) paměťové karty Lexar Professional karbonový stativ Gitzo hořčíková stativová hlava Gitzo expozimetr Sekonic Flash Master VYVOLÁVÁNÍ A ZPRACOVÁNÍ SNÍMKŮ profesionální fotografická a grafická pracovní stanice, vlastní návrh, sestavení a vyladění monitor Dell U2711, 27, rozlišení 2560x1440, barevný prostor Adobe RGB Windows 7 Professional, 64 bitové Adobe Photoshop Lightroom, 64 bitový Adobe Creative Suite, 64 bitový profesionální pigmentová tiskárna HP ATELIÉR studiové záblesky i trvalá světla, příslušenství sada barevných pozadí 2.72 x 11 m atd. 63

33 Když dva dělají totéž není to vždy totéž. Díky možnosti zobrazení snímku na displeji a zdánlivě snadným počítačovým úpravám mají někteří lidé pocit, že fotografování např. produktů je vlastně nezáludné a snadné a není tedy důvod, proč by si třeba snímky i pro tištěný katalog svých produktů nevyfotografovali sami. Výsledek je pak zpravidla katastrofa. Velmi stručně a zjednodušeně vysvětlím několik věcí, které do procesu vstupují. (pouze na monitoru) odstraňují červenou, ale ve skutečnosti (ve snímku) přidávají zelenou. Při spatření krásně zelené pleti majitelky firmy na titulní straně vytištěného katalogu je ovšem již pozdě. Pak nezbývá, než celý náklad vyhodit, zaplatit za opravu barev tak, aby odpovídaly skutečnosti a zaplatit rovněž za nový tisk. Chtěli jste ušetřit, a přitom vám náklady stouply na dvojnásobek. Tedy takto ne. KALIBRACE BAREV Fotoaparát, počítač, tiskárna i monitor by měly pracovat s barvami tak, aby to odpovídalo příslušným normám. Každé zařízení a každá značka ale přitom používá trochu jinou technologii, což vede k různým odchylkám. Proto je nutné provést tzv. barevnou kalibraci celého řetězce tak, aby barvy, které vidíte na monitoru, se pak stejně vytiskly i v ofsetové tiskárně. Pokud toto není zajištěno, na monitoru se Vám snímek jeví např. do červena, ale ve skutečnosti je nazelenalý. Výsledné úpravy sice zdánlivě ZRADA JMÉNEM JPG Profesionálové (ne ovšem ti, kteří se za ně jen vydávají) používají pro ukládání svých snímků ve fotoaparátu formát RAW. Jedná se o čistá, neupravená obrazová data, která jsou pak dále zpracována (vyvolána) ve speciálním grafickém programu. Nefotografové používají zpravidla ukládání fotografií do formátu JPG, který sice není třeba vyvolávat a zabere poměrně málo místa, ale je to jen díky destruktivní ztrátové kompresi, kterou tento formát používá. 65

34 AD převodník, který má každý digitální fotoaparát, vytváří z analogového souboru dopadajícího na snímač soubor, sestávající z číselných informací. U formátu JPG je jich pro jeden obrazový bod 256, u formátu RAW ! (samozřejmostí je převod do 16 bitů na kanál). Takový rozdíl je již v souborech dobře viditelný a má také zásadní vliv na kvalitu při dalším zpracování. Navíc, díky zmíněné ztrátové kompresi, která z již tak nekvalitního souboru ještě vyhází vše, co uzná za zbytečné, je soubor JPG opravdovou troskou, zlomkem původního světla, které dopadlo na přední čočku objektivu. BAREVNÝ PROSTOR Barevný prostor je, zjedodušeně řečeno, počet barev, který bude obsahovat výsledná fotografie. Na obrázku spodní spektrum (podkova) představuje barvy, které vidí lidské oko. Snímek ve formátu JPG je uložen v prostoru srgb, jenž mnoho z těchto barev zahodí. Oproti tomu 48 bitový prostor ProPhoto RGB, který používám, obsahuje i barvy, které jsou již pro lidské oko neviditelné. Ano, ale k čemu tedy jsou? Odpověď je prostá: K výpočtům. Při úpravách fotografií pro tisk, kdy samozřejmě dochází ke ztrátě mnoha barev (např. profil 2200 Matt Paper, u lesklého papíru je to trochu lepší), má program k dispozici mnohonásobně větší množství dat pro přesné výpočty podání barev a jemné tonální přechody. Výsledkem jsou krásné, tonálně plné, správně kontrastní fotografie s čistými barvami. MNOHO SKEL A PLAST, NA KVALITU PAST Profesionální objektivy obsahují čočky, které jsou zhotovovány výhradně z nejušlechtilejšího optického skla. K výrobě některých se navíc používají skla s nízkým indexem lomu světla (např. ED skla), jiné zase minimalizují kruhové (sférické) zkreslení obrazu, apod. Nejkvalitnější objektivy jsou z principu monofokální (mají pouze jedno ohnisko, ne několik jako objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností, tzv. zoom). Konstrukce monofokálních objektivů, pokud je dobře navržena, umožňuje použít menší počet čoček a tak je celková vrstva skla, kterou světlo musí projít, poměrně tenká. Díky tomu dochází k jeho minimálnímu zkreslení a posunu barev. Oproti tomu běžné objektivy obsahují zpravidla jeden nebo i více členů z optického plastu, který má řádově horší optické vlastnosti než sklo. Týká se to nejen pevně zabudovaných objektivů kompaktních fotoaparátů, ale i levných modelů pro zrcadlovky. Navíc většina nefotografů používá i na statickou fotografii objektivy s proměnným ohniskem, protože jsou praktičtější a vyjdou levněji, než kolekce monofokálních objektivů. Tzv. zoomy mají velmi složitou optickou stavbu, nutnou ke korekci nejrůznějších vad, které se objevují při jejich nastavení na různé ohniskové vzdálenosti. Světlo tedy prochází silnou vrstvou nekvalitního plastu a skla, což způsobuje ztrátu kontrastu, detailkontrastu, ostrosti a barevný posun. Toto vše je pak doháněno softwarově. A samozřejmě, v destruktivním formátu JPG... Na každou práci je zkrátka třeba správných nástrojů.

35 Grafika a internet 69

36 KATALOGY Častým přáním zákazníků je zhotovení kompletního katalogu, tedy nejen vytvoření produktových a ilustračních fotografií, ale také grafický návrh, tvorba textů (včetně stylistiky a korektur), sazba, zlom, předtisková příprava, zajištění a kontrola tisku v tiskárně. Tuto službu poskytuji velmi rád, neboť mám pod kontrolou celý proces výroby a hlavně u fotografií mohu být klidný, že nebudou v tisku nekvalitní (neostré, barevně nepřesné apod.), díky práci nezkušeného fotografa nebo grafika. Pro zákazníka je tento postup velmi výhodný, protože odpadá nutnost synchronizace fotografického a grafického studia. Navíc, díky většímu objemu zakázky, lze poskytnout i zajímavou množstevní slevu.

37 GRAFICKÉ NÁVRHY A VÝROBA Zhotovuji grafické návrhy a podle nich následně vyrábím veškeré grafické prvky a tiskoviny: stran apod.) a vlastního tisku (denzity a celkové podání barev, odstranění ev. barevných nádechů, kontrola čistoty tiskových desek apod.) loga, manuály vizuální komunikace, dopisní papíry, vizitky, razítka, informační tiskoviny, výroční zprávy, prezentační tiskoviny, inzerce, kalendáře, pozvánky, pohlednice, billboardy, plakáty, pouliční a městské poutače, obaly, etikety, tašky, vlajky, jídelní lístky, diplomy, mediální prezentace, knižní obálky a vazby, vnitřní úpravy publikací, knižní edice, ilustrace, informační systémy, prodejny, dopravní prostředky, noviny a časopisy (hlavičky, vnitřní grafické řešení), cd, bd-r, dvd, cd-r (obálka, inlay, vnitřní booklet), dárkové předměty, atd. Veškeré grafické návrhy jsou originálním autorským dílem a mají tak i svou výtvarnou hodnotu. Zajišťuji kompletní výrobu včetně tisku. U většiny zakázek dohlížím přímo v tiskárně u stroje na kvalitu přípravy (montáž, spasování, pořadí

38

39 INTERNET A MULTIMÉDIA Grafické návrhy internetových stránek Vytvářím autorské návrhy internetových stránek. Mé návrhy jsou originály, na rozdíl od mnoha firem nepoužívám žádné hotové šablony apod. Výstupem jsou soubory ve formátu PSD s vrstvami ve složkách pojmenovaných dle jednotlivých funkčních částí, které se pak snadno převádějí do podoby k použití na internetu. Předmětem návrhu je většinou titulní a jedna vnitřní stránka, dle dohody. Programování internetových stránek Ve spolupráci se zkušeným programátorem programujeme internetové stránky ve formátech html, flash a php s použitím css a java skriptů. K dispozici je také řada funčních prvků, jako jsou např. návštěvní knihy, formuláře pro psaní objednávek nebo zpráv, ochrana části stránek jednostranně šifrovanými hesly, galerie, reklamní bannery 2D i 3D, převod pdf dokumentů do podoby knihy s možností listování, obrázkové prezentace, kalendáře, přehrávače apod. Internetová reklama Vytvářím grafické návrhy a programuji internetové reklamní prvky. Elektronické novinky pro Vaše zákazníky Řada firem nabízí zákazníkům objednat si možnost dostávat elektronickou poštou novinky a informace o zajímavých slevách apod. Jedná se vlastně o elektronický leták. Vytvářím jejich grafické návrhy a programuji je. Animované prezentace pro přehrávání na monitorech nebo internetu Pro použití na běžných TV monitorech (dekorace v prodejně, na výstavě apod.) i obřích venkovních obrazovkách (City Chanel, Nuselský most, Praha apod. ) vytvářím animované prezentace ve formátu swf, avi apod. Prezentaci je také možné nahrát na server YouTube apod. a poté vložit přímo na Vaše internetové stránky.

40

41 ZÁKAZNÍCI (v abecedním pořadí) PUBLIKOVÁNO (v abecedním pořadí) 3A CZ Adidas Affinity Media Alter Babylon Restaurant Bonaparte Caravan Point Praha Creative Manufacture Diana Emirates Airlines Galén Goldtime Immedia Indické restaurace Masala Incheba Jan Drahoňovský Studio Šperk JK Jitka Kudláčková K4 Architects & Engineers Kateřina Šindelářová KMD Plus Labdent Mitsubishi Motors Rádio Impuls Sanoma Magazines Scanquilt Smart Hero SPT Telecom Studio Pink a další... Agent Bom Brands & Stories City Channel Development News Elle Expres Radio Forbes Glanc Golf & Style Gourmet Plus Grand Princ Hodinky & šperky Hospodářské noviny Květy Marianne Marriage Guide Metro Mladá Fronta Dnes Perfect Woman Právo Rádio Impuls Royal Report Sports Illustrated Story Stránky pro muže.cz Stránky pro ženy.cz Yellow Žena.cz a další... 81

42 Martin Mojžíš stručně o autorovi Narodil jsem se v Praze, na jaře roku Vždy, pokud si vzpomínám, jsem chtěl mít povolání, kde budu co nejvíce svobodný a nezávislý na ostatních. Možností bylo více, ale již na gymnáziu jsem tušil, že to bude cosi z oblasti umělecké. Skládal jsem již tehdy hudbu a texty, zpíval, hrál na trubku, na kytaru, na klavír a klávesy, psal básně i prózu, maloval a také fotografoval. Později jsem se začal živit jako grafik, fotograf a příležitostný kameraman. V roce 2006 jsem za pomoci mého kamaráda Jana Pischnotha založil vlastní fotografický a grafický ateliér. Začal jsem fotografovat především technickou fotografii: šperky, produkty, domy a interiéry. Měl jsem i módní a portrétní období, ale zase mě to pustilo... nicméně to stále umím a občas toho někteří zákazníci využijí. Také jsem pokračoval v grafických návrzích, sazbě a zlomu, vznikají katalogy, různé tiskoviny, navrhuji a programuji internetové stránky, apod. Tehdy, v mrazivých měsících let 2006 a 2007, také začínám fotografovat svoji volnou tvorbu. Nejprve kolekce Hledání, pak následují Momenty a Útěky. Soubory Prolínání a Hledání 2010 později vyústily ve tři nejzásadnější a největší projekty: Jiné krajiny, Deníky a Vítejte v mém domě, přičemž první jmenovaný je nejrozsáhlejší a momentálně pro mě zcela osudový. Moje práce je mojí láskou, vášní a touhou. Jsem šťasten, že ji mohu dělat a nesmírně si toho vážím. Když nefotografuji, čtu si odborné články, studuji zajímavé technologie a učím se, zpravidla v angličtině, nové tvůrčí postupy. Kromě fotografie a výtvarného umění jsou mojí velkou zálibou všechny další umělecké obory. Dále také přírodní vědy, zejména astronomie a meteorologie. Nalezl jsem smysl života v usilování o pravdu, upřímnost, poctivost a myšlenkovou čistotu. Moje tvorba mi přinesla to nejcennější, co jsem dlouho marně hledal: sílu a odvahu být sám sebou. 83

43 MARTIN MOJŽÍŠ Kontakty, výstavy a členství adresa ateliéru Finkovská 7, Praha 6, Česká republika (návštěvy prosím pouze po předchozím objednání) telefon (pondělí pátek ) www martinmojzis.com, martinmojzis.cz photographer-fine-art.com VÝSTAVY 2006 Palác Flóra, Praha Artoteque, Londýn (Diploma of Excellence) 2014 Palác Langhans, Praha stálá výstava 1x.com, Švédsko ČLENSTVÍ NPS Who Is Who Nikon Professional Services klub osobností Who Is Who World Society 85

44 koncept, fotografie, grafický návrh a realizace Martin Mojžíš, 2015 uvedené ceny jsou smluvní, včetně DPH 15% martinmojzis.cz martinmojzis.com photographer-fine-art.com

Úvod...9 Historie počítačů...9 Digitální fotoaparát...10 Co čekat od počítače...10 Historie od verze 5 po verzi 8...10

Úvod...9 Historie počítačů...9 Digitální fotoaparát...10 Co čekat od počítače...10 Historie od verze 5 po verzi 8...10 Obsah Úvod...................................................9 Historie počítačů...................................9 Digitální fotoaparát.................................10 Co čekat od počítače...............................10

Více

digitální fotografický proces

digitální fotografický proces Číslo projektu: Název projektu: Subjekt: Označení materiálu (přílohy): CZ.1.07/1.1.24/02.0118 Polygrafie v praxi Albrechtova střední škola, Český Těšín, p.o. Prezentace digitální fotografický proces Autor:

Více

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz

KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ. GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz Plocha 2014 KATALOG SLUŽEB A VÝROBKŮ GRAFICKÉ STUDIO SVOBODA +420 603 422 526 info@dsvoboda.cz www.dsvoboda.cz OBSAH GRAFICKÉ A DTP STUDIO 3 DIGITÁLNÍ TISK 4 OFSETOVÝ TISK 4 REKLAMNÍ PŘEDMĚTY 5 FOTOBANKA

Více

Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi

Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi Uživatelská příručka programu CEWE fotosvět profi Program CEWE fotosvět profi Vám umožní pomocí Adobe InDesign objednat CEWE FOTOKNIHU. Abyste vše zvládli správně na první pokus, přečtěte si prosím níže

Více

Značka společnosti MORA

Značka společnosti MORA Design Manuál 2011 Značka společnosti MORA 2 Za jednu z hlavních součástí firemní identity je považován její design neboli jednotný vizuální styl. Základním stavebním kamenem tohoto vizuálního stylu je

Více

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA. Počítačová grafika 1

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA. Počítačová grafika 1 Počítačová grafika 1 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově Výukové materiály z matematiky pro nižší gymnázia Autoři projektu Student na prahu 21. století - využití ICT ve vyučování matematiky

Více

Vyvolání negativu C41* Kinofilm / svitek 069,- Vyvolání negativu + uložení na CD (bez fotografií) 169,- Vyvolání ostatní

Vyvolání negativu C41* Kinofilm / svitek 069,- Vyvolání negativu + uložení na CD (bez fotografií) 169,- Vyvolání ostatní www. Vinohradská 160, 130 00 Praha 3 271 73 74 60, 602 89 09 42, 777 66 71 72 minilabfuji@volny.cz CENÍK SLUŽEB.cz Otevřeno Po Čt 9,00 17,00 Pá 9,00 16,30 Vyvolání negativu C41* Kinofilm / svitek 069,-

Více

Obsah. 1. ČÁST Tisk na stolní tiskárně Kapitola 1. Kapitola 2. Úvod...11. Volba tiskárny a média...15

Obsah. 1. ČÁST Tisk na stolní tiskárně Kapitola 1. Kapitola 2. Úvod...11. Volba tiskárny a média...15 Obsah Úvod................................................11 1. ČÁST Tisk na stolní tiskárně Kapitola 1 Volba tiskárny a média................................15 Volba tiskárny....................................16

Více

NABÍDKA REKLAMY. CENÍK INZERCE SOUBOR VELETRHŮ FOR FAMILY zahrnuje: VELETRŽNÍ PRŮVODCE V RÁMCI SOUBORU VELETRHŮ FOR FAMILY

NABÍDKA REKLAMY. CENÍK INZERCE SOUBOR VELETRHŮ FOR FAMILY zahrnuje: VELETRŽNÍ PRŮVODCE V RÁMCI SOUBORU VELETRHŮ FOR FAMILY NABÍDKA REKLAMY V RÁMCI SOUBORU VELETRHŮ FOR FAMILY CENÍK INZERCE SOUBOR VELETRHŮ FOR FAMILY zahrnuje: 17. veletrh bydlení FOR HABITAT, 4. veletrh zahradní architektury nábytku a techniky FOR GARDEN, 6.

Více

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Digitální fotografie I. Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu

Více

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie II Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Téma didaktického materiálu

Více

POKYNY PRO AUTORY PRO STANDARDNÍ ÚPRAVU TEXTU PUBLIKACE PŘEDKLÁDANÉ PŘÍMO K TISKU 1 VŠEOBECNÉ POKYNY

POKYNY PRO AUTORY PRO STANDARDNÍ ÚPRAVU TEXTU PUBLIKACE PŘEDKLÁDANÉ PŘÍMO K TISKU 1 VŠEOBECNÉ POKYNY POKYNY PRO AUTORY PRO STANDARDNÍ ÚPRAVU TEXTU PUBLIKACE PŘEDKLÁDANÉ PŘÍMO K TISKU Autor připraví publikaci jak po obsahové, tak po stránce typografické. Publikace bude mít konečnou úpravu a bude připravena

Více

an Hrkal webdesigner print designer coder photo retoucher

an Hrkal webdesigner print designer coder photo retoucher an Hrkal webdesigner print designer coder photo retoucher Osobní stránky: Vlastní projekt #1: Vlastní projekt #2: OSOBNÍ ÚDAJE Jméno a příjmení: Jan Hrkal Datum narození: 13.9.1983 Dejvická 3 160 00 Praha

Více

SYLABUS Digitální fotografie, Úpravy a vylepšení digitálních fotografií 1.0 (DF2)

SYLABUS Digitální fotografie, Úpravy a vylepšení digitálních fotografií 1.0 (DF2) SYLABUS Digitální fotografie, Úpravy a vylepšení digitálních fotografií 1.0 (DF2) Upozornění: Oficiální znění Sylabu Digitální fotografie 1.0 je publikováno na webových stránkách pracovní skupiny ECDL-CZ

Více

Získávání obrázků. Úpravy fotografií. ZPS 10 Home (Office) ZPS 10 Xpress. ZPS 10 Professional ZPS 10. Classic

Získávání obrázků. Úpravy fotografií. ZPS 10 Home (Office) ZPS 10 Xpress. ZPS 10 Professional ZPS 10. Classic Získávání obrázků získávání obrázků z fotoaparátu získávání obrázků skenováním stáhnutí obrázků ze schránky snímání obrazovky stahování obrázků z webu získat z Adobe DNG získat z Canon RAW Úpravy fotografií

Více

Produktový ceník pro rok 2010

Produktový ceník pro rok 2010 Produktový ceník pro rok 2010 (platný od 1.6.2010 do odvolání) Veškeré ceny jsou uvedeny v Kč bez 20 % DPH Nebuďte jako ostatní, odlište se! corporate identity CORPORATE IDENTITY Vizuální firemní identita

Více

Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ

Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ Závěs z bílého, žlutého a červeného zlata z kolekce VIVA VISION SMALL PLANETS I. Ruční práce. Design: JITKA MLYNARČÍK KUDLÁČKOVÁ Kvalita je krásná a oduševnělá. Radost je inspirace, vytváří hojnost a trvalou

Více

Co je to polygrafie aneb, jak se dělá časopis

Co je to polygrafie aneb, jak se dělá časopis Co je to polygrafie aneb, jak se dělá časopis Mám nápad, vytiskneme časopis! Fajn, a víš jak na to?! Alois Tiskátko František Pochybný Jasně, sleduj! Nejdříve vytvoříme návrh. Návrh (layout) vytváří grafik,

Více

Základy techniky - fotoaparát

Základy techniky - fotoaparát Základy techniky - fotoaparát 1 XXXXXXX návod je pro zbabělce XXXXXXX 2 Podstata digitální fotografie rozdíl mezi analogovou a digitální fotografií je především ve způsobu záznamu obrazu na citlivou vrstvu

Více

Ceník. reprografických prací

Ceník. reprografických prací Ceník reprografických prací Černobílé a barevné kopírování, barevný digitální tisk, tisk vizitek, skenování, DTP sazba, retuš, ofsetový tisk prospektů, letáků, pozvánek, hl. papírů, promočních oznámení,

Více

FOTOGRAFICKÉ KURZY ČESKÉ BUDĚJOVICE

FOTOGRAFICKÉ KURZY ČESKÉ BUDĚJOVICE FOTOGRAFICKÉ KURZY ČESKÉ BUDĚJOVICE NÁŠ PŘÍSTUP Nejsme vystudovaní pedagogové ani fotografové, přesto si díky mnohaleté praxi myslíme, že již máme dostatečné znalosti a přehled abychom mohli poradit dalším.

Více

ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA

ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34. 0185 Moderní škola 21. století Číslo a název šablony III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT klíčové aktivity Název vzdělávací

Více

Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.: Maturitní okruhy z odborných předmětů 2010

Střední škola aplikované kybernetiky s.r.o.: Maturitní okruhy z odborných předmětů 2010 NAW WEBOVÉ STRÁNKY 1 Barevné modely (nejen v oblasti webdesignu), fyzikální podstata barvy 2 Zacházení s barvou v oblasti webdesignu a její účinek na psychiku 3 Tvar vizuálních prvků webdesignu, vliv na

Více

VIZUÁLNÍ ST YL. VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky

VIZUÁLNÍ ST YL. VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky VIZUÁLNÍ ST YL VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky vizuální styl grafický prvek Vizuální styl VŠB-TU Ostrava Fakulty Elektrotechniky a Informatiky (dále jen FEI) je vytvářen vzájemným

Více

Multimediální systémy. 05 Digitální fotografie

Multimediální systémy. 05 Digitální fotografie Multimediální systémy 05 Digitální fotografie Michal Kačmařík Institut geoinformatiky, VŠB-TUO Obsah prezentace 1. Úvod 2. Princip digitální fotografie 3. Fotografická technika co vybrat? 4. Základní pojmy

Více

Organizační a technické zajištění vzdělávacích kurzů digitální fotografie, zpracování obrazu, metodiky a didaktiky fotografování

Organizační a technické zajištění vzdělávacích kurzů digitální fotografie, zpracování obrazu, metodiky a didaktiky fotografování Příjemce finanční podpory: Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola, Kněžskodvorská 33/A, 370 04 České Budějovice reg.č.projektu: CZ.1.07/1.3.00/48.0148, název projektu: Hrajeme

Více

Vstupní požadavky, doporučení a metodické pokyny

Vstupní požadavky, doporučení a metodické pokyny Název modulu: Grafika v OSS/FS Označení: B5 Stručná charakteristika modulu Modul je orientován na tvorbu a zpracování rastrové a vektorové grafiky v prostředí otevřeného a svobodného software. Zahrnuje

Více

1) Videokamery 2) Webkamery

1) Videokamery 2) Webkamery 1) Videokamery 2) Webkamery Videokamera je elektronické zařízení, sloužící k zachycení pohyblivého obrazu a synchronního zvuku. Rozdělení: Analogové dnes jsou na ústupu a téměř se nevyrábí. Minulé systémy:

Více

Co je ireceptář.cz. ireceptář.cz přináší užitečné informace pro zájemce o témata: Rubriky

Co je ireceptář.cz. ireceptář.cz přináší užitečné informace pro zájemce o témata: Rubriky Prezentace Co je ireceptář.cz ireceptář.cz je aktuálně druhým nejčtenějším internetovým hobby portálem v České republice. Navazuje na dlouholetou tradici nejprodávanějšího tištěného hobby časopisu Receptář.

Více

Informační a komunikační technologie. Základy informatiky. 5 vyučovacích hodin. Osobní počítače, soubory s fotografiemi

Informační a komunikační technologie. Základy informatiky. 5 vyučovacích hodin. Osobní počítače, soubory s fotografiemi Výstupový indikátor 06.43.19 Název Autor: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obory: Ročník: Časový rozsah: Pomůcky: Projekt Integrovaný vzdělávací systém města Jáchymov - Mosty Digitální fotografie Petr Hepner,

Více

VY_32_INOVACE_INF4_12. Počítačová grafika. Úvod

VY_32_INOVACE_INF4_12. Počítačová grafika. Úvod VY_32_INOVACE_INF4_12 Počítačová grafika Úvod Základní rozdělení grafických formátů Rastrová grafika (bitmapová) Vektorová grafika Základním prvkem je bod (pixel). Vhodná pro zpracování digitální fotografie.

Více

AIP. velkoplošný tisk reklama. aiptisk.cz finecolors.cz. AIP spol. s r.o. Vavrečkova 5673, 760 01 Zlín (54. budova areálu Svit)

AIP. velkoplošný tisk reklama. aiptisk.cz finecolors.cz. AIP spol. s r.o. Vavrečkova 5673, 760 01 Zlín (54. budova areálu Svit) AIP velkoplošný tisk reklama aiptisk.cz finecolors.cz AIP spol. s r.o. Vavrečkova 5673, 760 01 Zlín (54. budova areálu Svit) 606 797 055 aip@aip.zlin.cz Kapa deska - výstavnictví - obrazy, včetně rámování

Více

RYCHLOST KVALITA PŘÍZNIVÉ CENY INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP MNOŽSTEVNÍ SLEVY

RYCHLOST KVALITA PŘÍZNIVÉ CENY INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP MNOŽSTEVNÍ SLEVY Firma Verso CZ s.r.o. je vybavena nejmodernější technikou na zpracování dokumentů. Naše stroje umožňují nejen možnost digitálního černobílého a barevného kopírování, ale také tisku ze souborů a digitalizaci

Více

CENÍK SLUŽEB 2011. grafické studio: 222 922 230. produkce@sprinterstudio.cz mobil: 777 224 664. kopírovací centrum: 222 922 234

CENÍK SLUŽEB 2011. grafické studio: 222 922 230. produkce@sprinterstudio.cz mobil: 777 224 664. kopírovací centrum: 222 922 234 CENÍK SLUŽEB 2011 grafika digitální tisk velkoformátový tisk velkoformátová laminace řezaná grafika prezentační systémy polepy aut polepy výloh ofsetový tisk kopírování prezentační vazby laminace potisk

Více

Počítačová grafika SZŠ A VOŠZ MERHAUTOVA 15, BRNO

Počítačová grafika SZŠ A VOŠZ MERHAUTOVA 15, BRNO Počítačová grafika SZŠ A VOŠZ MERHAUTOVA 15, BRNO 1 Základní dělení 3D grafika 2D grafika vektorová rastrová grafika 2/29 Vektorová grafika Jednotlivé objekty jsou tvořeny křivkami Využití: tvorba diagramů,

Více

LOGO A CORPORATE IDENTITY

LOGO A CORPORATE IDENTITY LOGO A CORPORATE IDENTITY Značka je aktivum... Značka dokáže nejen identifikovat společnost a prodávat výrobky ale dokáže též vzbuzovat emoce či připoutat zákazníky k vašemu výrobku nebo zaměstnance ke

Více

grafické studio: 222 922 230 produkce@sprinterstudio.cz mobil: 777 224 664 kopírovací centrum: 222 922 234

grafické studio: 222 922 230 produkce@sprinterstudio.cz mobil: 777 224 664 kopírovací centrum: 222 922 234 CENÍK SLUŽEB 2012 grafika digitální tisk velkoformátový tisk velkoformátová laminace řezaná grafika prezentační systémy polepy aut polepy výloh ofsetový tisk kopírování prezentační vazby laminace potisk

Více

jednotného vizuálního stylu TIMO s. r. o., Drahobejlova 27, Praha 9, 190 00, IČO: 45276773, DIČ: CZ45276773, www.timo.cz

jednotného vizuálního stylu TIMO s. r. o., Drahobejlova 27, Praha 9, 190 00, IČO: 45276773, DIČ: CZ45276773, www.timo.cz LOGO manuál jednotného vizuálního stylu TIMO s. r. o., Drahobejlova 27, Praha 9, 190 00, IČO: 45276773, DIČ: CZ45276773, www.timo.cz Obsah 03 Symbolika značky 04 Barevné pozitivní provedení značky 05 Barevené

Více

Katalog novoročních přání 2013

Katalog novoročních přání 2013 Katalog novoročních přání 2013 Systém Moje tiskoviny - novoroční přání Novoroční přání V tomto katalogu najdete novoroční přání, která si dotvoříte přesně podle Vašich představ. Na dalších stranách Vám

Více

Mediaplán 2013. NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o., www.mise.cz. média pro volný čas

Mediaplán 2013. NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o., www.mise.cz. média pro volný čas Mediaplán 2013 NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o., www.mise.cz média pro volný čas camping, cars & caravans 2014 Nejlepší český časopis o kempinku a karavaninku Specifikace Základní informace: Ročník: 10. Periodicita:

Více

O B S A H KAPITOLA 1... 18 LÁSKA UMÍ STAVĚT MOSTY ZÁKLADY PRÁCE S NÁSTROJEM BRIDGE

O B S A H KAPITOLA 1... 18 LÁSKA UMÍ STAVĚT MOSTY ZÁKLADY PRÁCE S NÁSTROJEM BRIDGE O B S A H KAPITOLA 1............................................. 18 LÁSKA UMÍ STAVĚT MOSTY ZÁKLADY PRÁCE S NÁSTROJEM BRIDGE Ukládání digitálních negativů....................................20 Vytvoření

Více

Prezentace firmy NIKON Nikon s.r.o.

Prezentace firmy NIKON Nikon s.r.o. Prezentace firmy NIKON Prezentace firmy NIKON Dobrý den Tomáš Vašulka Obchodní zástupce Struktura partnerů Nikon Partner Prodejce, registrovaný dealer obchodním zástupcem NIKONu, registrovaný na www.nikon.cz

Více

CORPORATE DESIGN MANUAL

CORPORATE DESIGN MANUAL CORPORATE DESIGN MANUAL OBSAH Úvodní slovo a specifi kace značky Specifi kace logotypu Kodifi kace barevnosti Firemní písmo Aplikace značky na fi remních tiskovinách Značení fi remních vozidel Reklamní

Více

Reklama na portálu Jídelny.cz

Reklama na portálu Jídelny.cz Reklama na portálu Jídelny.cz Odkaz na vlastní www stránku v sekci dodavatelů Na portálu zveřejňujeme v jednotlivých oborových sekcích odkazy na stránky dodavatelů pro hromadné stravování. Zároveň adresu

Více

6.28 Informatika. Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Vyučovací předmět: Informatika. Informační a komunikační technologie

6.28 Informatika. Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Vyučovací předmět: Informatika. Informační a komunikační technologie Vyučovací předmět: Informatika VZDĚLÁVACÍ OBLAST : VZDĚLÁVACÍ OBOR: VYUČOVACÍ PŘEDMĚT: Informační a komunikační technologie Informační a komunikační technologie 6.28 Informatika CHARAKTERISTIKA PŘEDMĚTU:

Více

DIGITÁLNÍ ČERNOBÍLÁ KOPIE A TISK A4 - A3

DIGITÁLNÍ ČERNOBÍLÁ KOPIE A TISK A4 - A3 DIGITÁLNÍ ČERNOBÍLÁ KOPIE A TISK A4 - A3 A4 A3 jednostr. oboustr. jednostr. oboustr. 1-99 ks 2,00 Kč 3,00 Kč 3,00 Kč 6,00 Kč 100-249 ks 1,80 Kč 2,80 Kč 2,80 Kč 5,60 Kč 250-500 ks 1,60 Kč 2,60 Kč 2,60 Kč

Více

Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky část II.

Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky část II. Příloha č.1 Specifikace předmětu zakázky část II. Projekt Inovace ve vzdělávacím procesu Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Bzenec, registrační číslo CZ.1.07/1.3.41/01.0038

Více

Fotografování dětí-miminek-těhulekrodinné fotografie-akty-glamour-portrétyprůkazové

Fotografování dětí-miminek-těhulekrodinné fotografie-akty-glamour-portrétyprůkazové Fotografování dětí-miminek-těhulekrodinné fotografie-akty-glamour-portrétyprůkazové foto Průkazové foto Standartní průkazové foto 4ks Sada 1 Jeden záběr, fotografie bez dalších úprav, cca 20 snímků Sada

Více

Grafický manuál firemních symbolů a tiskovin ČEPS, a.s.

Grafický manuál firemních symbolů a tiskovin ČEPS, a.s. Grafický manuál firemních symbolů a tiskovin ČEPS, a.s. Grafický manuál firemních symbolů a tiskovin ČEPS, a.s. OBSAH 1.0 Informace o společnosti Představení společnosti 1.1 Jednotný vizuální styl 1.2

Více

literadesign 20 let zkušeností v reklamním průmyslu reklama je hra REKLAMNÍ A GRAFICKÉ STUDIO

literadesign 20 let zkušeností v reklamním průmyslu reklama je hra REKLAMNÍ A GRAFICKÉ STUDIO literadesign REKLAMNÍ A GRAFICKÉ STUDIO 20 let zkušeností v reklamním průmyslu reklama je hra Nechte si přinést kávu s vhodným dezertem, pohodlně se usaďte, a vklidu si prohlédněte naší prezentaci služeb

Více

studio Propagační katalog Reklamní a dárkové předměty Webdesign, CMS, e-shopy Řezaná grafika, Polepy aut Marketingová komunikace

studio Propagační katalog Reklamní a dárkové předměty Webdesign, CMS, e-shopy Řezaná grafika, Polepy aut Marketingová komunikace G R A F I C K É S T U D I O Propagační katalog AMADEUS - Petr Kopecký U Vinohradské nemocnice 7 130 00 Praha 3 - Vinohrady Loga, firemní tiskoviny Propagační materiály Corporate identity Kresba, malba,

Více

Další HW zařízení EU peníze středním školám Didaktický učební materiál

Další HW zařízení EU peníze středním školám Didaktický učební materiál Další HW zařízení EU peníze středním školám Didaktický učební materiál Anotace Označení DUMU: VY_32_INOVACE_IT1.18 Předmět: Informatika a výpočetní technika Tematická oblast: Úvod do studia informatiky,

Více

Úvod do počítačové grafiky

Úvod do počítačové grafiky Úvod do počítačové grafiky elmag. záření s určitou vlnovou délkou dopadající na sítnici našeho oka vnímáme jako barvu v rámci viditelné části spektra je člověk schopen rozlišit přibližně 10 milionů barev

Více

Grafický manuál logotypu

Grafický manuál logotypu Grafický manuál logotypu Preambule Našim cílem je dosáhnout jednotné vizuální komunikace společnosti AQUA PROCON s.r.o. jako důležité součásti firemní identity. Dodržováním podmínek a pravidel předepsaných

Více

manuál jednotného vizuálního stylu

manuál jednotného vizuálního stylu manuál jednotného vizuálního stylu 1 značka 1 značka Barevné pozitivní provedení 1.1 Grafickou podobu značky tvoří kresebně upravené litery bezpatkového polotučného písma. Upravený nápis ANECT tím neztrácí

Více

MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU. projekt Recyklohraní

MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU. projekt Recyklohraní MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU projekt Recyklohraní úvod Jednotný vizuální styl je způsob komunikace projektu s veřejností. Podoba stylu vytváří jeho identitu. Dobrý vizuální styl zvyšuje povědomí o existenci

Více

MANUÁL ZNAČKY PROGRAMU ROP JIHOZÁPAD

MANUÁL ZNAČKY PROGRAMU ROP JIHOZÁPAD MANUÁL ZNAČKY PROGRAMU ROP JIHOZÁPAD Tabulka změn Manuálu značky ROP Jihozápad Vydání č. Platné od Zpracoval Zrevidoval Schválil Jméno Podpis Jméno Podpis Jméno Podpis 1 1.9.2007 PeopleArt Ing. BÖhmová

Více

20 years PLM and 3D experience. Hustopeče, 21.5.2015 TIPY & TRIKY

20 years PLM and 3D experience. Hustopeče, 21.5.2015 TIPY & TRIKY 20 years PLM and 3D experience Hustopeče, 21.5.2015 TIPY & TRIKY TÉMATA Rohové okno Vlastní textury s transparentním pozadím Pohled z venku do místnosti Práce s konstrukčními prvky Neutral katalogu Čelní

Více

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO 2015 Náklad max. 20 000 ks Nulová remitenda jdeme na dračku Nově distribuce v PNS Informace o předplatném na www.czech-tim.cz

Více

Grafický manuál SAZKA 1. Grafický manuál

Grafický manuál SAZKA 1. Grafický manuál Grafický manuál SAZKA 1 Grafický manuál obsah obsah 3 Úvod 5 1.00 logotyp sazka 7 1.01 primární horizontální barevný logotyp 8 1.02 konstrukce horizontálního barevného logotypu 9 1.03 primární vertikální

Více

Propagační prostředky Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012. Propagační prostředky. Plán učiva

Propagační prostředky Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012. Propagační prostředky. Plán učiva Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory

Více

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE v souladu s ustanovením 79 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., ve znění zákona č. 49/2009 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném

Více

manuál jednotného vizuálního stylu

manuál jednotného vizuálního stylu manuál jednotného vizuálního stylu obsah Grafický manuál popisuje konstrukci logotypu, pravidla jeho používání, zakázané varianty a dotýká se základních pravidel corporate identity občanského sdružení

Více

Gymnázium Vysoké Mýto nám. Vaňorného 163, 566 01 Vysoké Mýto

Gymnázium Vysoké Mýto nám. Vaňorného 163, 566 01 Vysoké Mýto Gymnázium Vysoké Mýto nám. Vaňorného 163, 566 01 Vysoké Mýto Registrační číslo projektu Šablona CZ.1.07/1.5.00/34.0951 III/2 INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT Autor Mgr. Petr Štorek,Ph. D.

Více

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - princip digitalizace obrazu, části fotoaparátů, ohnisková vzdálenost, expozice, EXIF data, druhy digitálních fotoaparátů Princip vzniku digitální fotografie digitální fotoaparáty

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu NADACE AGEL

Manuál jednotného vizuálního stylu NADACE AGEL Manuál jednotného vizuálního stylu NADACE AGEL Obsah Logo NADACE AGEL 1 Logo NADACE AGEL / plnobarevná verze 2 Logo NADACE AGEL / jednobarevná verze pozi vní 3 Logo NADACE AGEL / jednobarevná verze nega

Více

Malé fotoaparáty s velkým výkonem. Nové modely Sony Cyber-shot se snadnou obsluhou: DSC-W630, W620, W610 a S5000

Malé fotoaparáty s velkým výkonem. Nové modely Sony Cyber-shot se snadnou obsluhou: DSC-W630, W620, W610 a S5000 Tisková zpráva CES, Las Vegas 9. ledna 2012 Malé fotoaparáty s velkým výkonem Nové modely Sony Cyber-shot se snadnou obsluhou: DSC-W630, W620, W610 a S5000 Nová funkce 360 Sweep Panorama pro kompletní

Více

Obsah. Úvod... 9. Barevná kompozice... 16 Světlo... 18 Chromatická teplota světla... 19 Vyvážení bílé barvy... 20

Obsah. Úvod... 9. Barevná kompozice... 16 Světlo... 18 Chromatická teplota světla... 19 Vyvážení bílé barvy... 20 Obsah Úvod.............................................................................................. 9 Historie grafického designu a tisku..................................... 10 Od zadání k návrhu..............................................................

Více

Rastrové počítačové obrazy (poněkud sporně často označované jako bitmapové) jsou pravděpodobně nejběžnější variantou obrazů v počítači.

Rastrové počítačové obrazy (poněkud sporně často označované jako bitmapové) jsou pravděpodobně nejběžnější variantou obrazů v počítači. Ot 2. Rastrová počítačová grafika 1.1.1 Rastrové obrazy Rastrové počítačové obrazy (poněkud sporně často označované jako bitmapové) jsou pravděpodobně nejběžnější variantou obrazů v počítači. Rastrový

Více

Počítačová prezentace. Základní pojmy. MS PowerPoint

Počítačová prezentace. Základní pojmy. MS PowerPoint Počítačová prezentace Základní pojmy Počítačová prezentace využití elektronického systému pro předávání informací jednoduché zpracování textu, grafiky, zvuku a animací vysoká účinnost prezentace - přehledná

Více

fotostudio HARRER ateliér kreativní a trikové fotografie Rámcový ceník fotografických služeb - technická a průmyslová fotografie

fotostudio HARRER ateliér kreativní a trikové fotografie Rámcový ceník fotografických služeb - technická a průmyslová fotografie Rámcový ceník fotografických služeb - technická a průmyslová fotografie Jiráskova 4, 411 12 Čížkovice - www.harrer.eu - studio@harrer.eu - +420 774 427 737 Rámcový ceník fotografických služeb - produktová

Více

CENÍK. reprografických prací a spotřebního materiálu

CENÍK. reprografických prací a spotřebního materiálu CENÍK reprografických prací a spotřebního materiálu Dejvická 29 Provozní doba : Praha 6 po pá 8 00-18 00 Tel.: 224 313 118 so 8 30-12 30 Fax : 233 326 381 e-mail : dejvice@mpcopier.cz www: www.mpcopier.cz

Více

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_INF_BU_01 Sada: Digitální fotografie Téma: Princip, kategorie digitálů Autor: Mgr. Miloš Bukáček Předmět: Informatika Ročník: 3. ročník osmiletého gymnázia, třída 3.A Využití: Prezentace

Více

DSC. Cyber-Shot. DSCHX1.CEE9 9533 11490 10 4905524598735 Revoluce ve světe kompaktních fotoaparátů. HX1 s

DSC. Cyber-Shot. DSCHX1.CEE9 9533 11490 10 4905524598735 Revoluce ve světe kompaktních fotoaparátů. HX1 s HX1.CEE9 9533 11490 10 4905524598735 Revoluce ve světe kompaktních fotoaparátů. HX1 s novým snímačem CMOS!!! Kompaktní digitální fotoaparát Cyber-shot s optickou stabilizací a vysokou citlivostí ISO3200,

Více

Barvy v digitální fotografii. Jaroslav Svoboda

Barvy v digitální fotografii. Jaroslav Svoboda Barvy v digitální fotografii Jaroslav Svoboda Co je fotografie? Stroj času Trošku víc fyzikálně a bez sci-fi Záznam odrazu světla v určitém časovém intervalu Můžeme zaznamenat nejen intenzitu, ale i vlnovou

Více

CENÍK PRACÍ A SLUŽEB

CENÍK PRACÍ A SLUŽEB CENÍK PRACÍ A SLUŽEB uvedené ceny včetně příslušné daně z přidané hodnoty ( DPH ) platnost ceníku od 1. června 2014 KOPÍROVÁNÍ TISK do rozměru SRA3 (320mm x 450 mm) (PDF, PLT, DWG, CRD, PSD, AI, DOCX,

Více

Počítačová grafika. OBSAH Grafické formy: Vektorová grafika Bitmapová (rastrová grafika) Barevné modely

Počítačová grafika. OBSAH Grafické formy: Vektorová grafika Bitmapová (rastrová grafika) Barevné modely Počítačová grafika OBSAH Grafické formy: Vektorová grafika Bitmapová (rastrová grafika) Barevné modely Vektorová grafika Vektorová grafika Příklad vektorové grafiky Zpět na Obsah Vektorová grafika Vektorový

Více

Vytvoření manuálu vizuální identity a webové prezentace operačních programů Praha Adaptabilita a Praha Konkurenceschopnost

Vytvoření manuálu vizuální identity a webové prezentace operačních programů Praha Adaptabilita a Praha Konkurenceschopnost Hlavní město Praha, Magistrát hl. m. Prahy, odbor fondů EU Zadávací podmínky výběrového řízení Vytvoření manuálu vizuální identity a webové prezentace operačních programů Praha Adaptabilita a Praha Konkurenceschopnost

Více

Ukázkové snímky pořízené bleskem SB-700. V této brožuře jsou představeny různé metody použití blesku SB-700 a ukázky snímků.

Ukázkové snímky pořízené bleskem SB-700. V této brožuře jsou představeny různé metody použití blesku SB-700 a ukázky snímků. Ukázkové snímky pořízené bleskem SB-700 V této brožuře jsou představeny různé metody použití blesku SB-700 a ukázky snímků. Cz Radost z osvětlování Osvětlení je tajemstvím zlepšování fotografování. S osvětlením

Více

CENÍK SLUŽEB 2014. tel.: 222 922 230 mobil: 777 224 664 e-mail: sprinter@sprinterstudio.cz www.sprinterstudio.cz provozní doba: po pá 9 00 18 00

CENÍK SLUŽEB 2014. tel.: 222 922 230 mobil: 777 224 664 e-mail: sprinter@sprinterstudio.cz www.sprinterstudio.cz provozní doba: po pá 9 00 18 00 CENÍK SLUŽEB 2014 grafika digitální tisk velkoformátový tisk velkoformátová laminace řezaná grafika prezentační systémy polepy aut polepy výloh ofsetový tisk kopírování prezentační vazby laminace potisk

Více

Grafický manuál značky. DY-THA rail

Grafický manuál značky. DY-THA rail Grafický manuál značky DY-THA rail Obsah Úvod 1 Značka 2 Základní barevná varianta 2.1 Inverzní barevná varianta 2.2 Černobílá pozitivní varianta 2.3 Černobílá inverzní varianta 2.4 Grafická definice a

Více

Ceník. stolní kalendáře. KALENDÁŘ A5, stolní (na výšku nebo na šířku), týdenní, 56 stran,28 listů, 7 archů SRA 3

Ceník. stolní kalendáře. KALENDÁŘ A5, stolní (na výšku nebo na šířku), týdenní, 56 stran,28 listů, 7 archů SRA 3 stolní kalendáře Canon imagepress C1+ Digitální barevný tisk s novými efekty KALENDÁŘ A5, stolní (na výšku nebo na šířku), týdenní, 56 stran,28 listů, 7 archů SRA 3 1-5 kusů: 480,- Kč/ks 6-9 kusů: 470,-

Více

MATURITNÍ OKRUHY Školní rok: 2014/2015 Reprodukční grafik pro média zaměření propagace a reklama

MATURITNÍ OKRUHY Školní rok: 2014/2015 Reprodukční grafik pro média zaměření propagace a reklama MATURITNÍ OKRUHY Školní rok: 2014/2015 Reprodukční grafik pro média zaměření propagace a reklama 1. Corporate Identity a) Corporate Idenity jako nástroj budování image. b) Subsystémy Corporate Identity

Více

ZÁKLADNÍ GRAFICKÝ MANUÁL

ZÁKLADNÍ GRAFICKÝ MANUÁL ZÁKLADNÍ GRAFICKÝ MANUÁL OBSAH 1 ÚVOD 2 KODIFIKACE LOGOTYPU 2.1. barevná varianta loga 2.2. černobílá varianta loga 2.3. ochranná zóna a minimální velikost loga 2.4. rozkres loga v grafické síti 2.5. logotyp

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI školní vzdělávací program PLACE HERE Název školy Adresa Palackého 211, Mladá Boleslav 293 80 Název ŠVP Platnost 1.9.2009 Dosažené vzdělání Střední vzdělání s maturitní zkouškou Název RVP Délka studia v

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU V á š b e z p e č n ý p r o s t o r Jednotný vizuální styl Jednotný vizuální styl se stává plnohodnotným marketingovým nástrojem, jedním z prostředků k dosažení strategických

Více

Fotokroužek 2009/2010

Fotokroužek 2009/2010 Fotokroužek 2009/2010 První hodina Úvod do digitální fotografie Druhy fotoaparátů Diskuse Bc. Tomáš Otruba, 2009 Pouze pro studijní účely žáků ZŠ Slovanské náměstí Historie fotografie Za první fotografii

Více

ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu... ASSIS - italsko slovenská asociace http://www.assis.sk 2010

ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu... ASSIS - italsko slovenská asociace http://www.assis.sk 2010 IRA SVOBODOVÁ komerční portfolio 2005/2010 LOGOTYP - 2. VARIANTA LOGOTYPU - VIZITKA - HLAVIČKOVÝ PAPÍR - ELEKTRONICKÝ PODPIS Alexandr Pech - Advokát 2010 ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu...

Více

MATURITNÍ PRÁCE Z PŘEDMĚTU GRAFIKA A MULTIMEDIA

MATURITNÍ PRÁCE Z PŘEDMĚTU GRAFIKA A MULTIMEDIA MATURITNÍ PRÁCE Z PŘEDMĚTU GRAFIKA A MULTIMEDIA Studijní obor: 18-20-M/01 Informační technologie Třída: I4.A Školní rok: 2012/2013 Autor: Lukáš Zuzaňák Prohlášení autora: Prohlašuji, že jsem tuto práci

Více

Ceník služeb. Portréty ateliér. /Děti, miminka, těhotenská a rodinná fotografie, móda, fotobook, glamour, akt/

Ceník služeb. Portréty ateliér. /Děti, miminka, těhotenská a rodinná fotografie, móda, fotobook, glamour, akt/ Jindřich Šilhánek Marcus Sawo Na Zámku 649, Nehvizdy, 250 81 Telefon +420 774 229 945 e-mail: foto@marcussawo.cz www.marussawo.cz IČO: 71134336 DIČ: CZ7410030078 Bankovní spojení: Raiffeisen Bank: 2223033028/5500

Více

Osnovy kurzů. pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ. Systém dalšího vzdělávání veřejnosti. počítačová gramotnost

Osnovy kurzů. pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ. Systém dalšího vzdělávání veřejnosti. počítačová gramotnost Osnovy kurzů pilotního projektu v rámci I. Etapy realizace SIPVZ Systém dalšího vzdělávání veřejnosti počítačová gramotnost Začínáme s počítačem Úvod...5 Co je to počítač, informace, použití...10 Hlavní

Více

grafický manuál /logotyp/

grafický manuál /logotyp/ grafický manuál /logotyp/ Konstrukce standardního logoznaku Síťový rozkres Ukázka standardního logoznaku a jeho postavení ve čtvercové síti. Síť ukazuje kompozici logoznaku Thermal. Ve výjimečných případech

Více

Nejsou nezbytnou součástí tiskového dokumentu a pro digitální malonákladový tisk a většinou nejsou vyžadovány.

Nejsou nezbytnou součástí tiskového dokumentu a pro digitální malonákladový tisk a většinou nejsou vyžadovány. Je důležité, aby Vámi dodávaná tisková data splňovala technické parametry uvedené v tomto dokumentu, jako předpoklad pro kvalitní zpracování Vaší tiskové zakázky. Tiskové dokumenty připravené dle uvedených

Více

1. LOGO MĚSTA 3. MERKANTILNÍ TISKOVINY

1. LOGO MĚSTA 3. MERKANTILNÍ TISKOVINY Design manuál OBSAH 1. LOGO MĚSTA 1.1 LOGO Velikost loga Konstrukce loga Ochranná zóna 1.2 BAREVNOST LOGA Logo na základním barevném podkladu Logo na různobarevném podkladu 1.3 ZAKÁZANÉ VARIANTY LOGA 1.4

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu obãanského sdruïení Kosmo Klub klub.kosmo.cz

Manuál jednotného vizuálního stylu obãanského sdruïení Kosmo Klub klub.kosmo.cz Manuál jednotného vizuálního stylu obãanského sdruïení Kosmo Klub klub.kosmo.cz obsah..................................... 02 úvod a definice loga........................... 03 zákres do čtvercové sítě........................

Více

Portfolio prací 2.A, 3.A, 4.A

Portfolio prací 2.A, 3.A, 4.A ODBORNÁ STŘEDNÍ ŠKOLA PODNIKATELSKÁ KOLÍN s.r.o. U Křižovatky 262, Kolín IV 280 02 tel.: 321 740 011 fax: 321 740 013 mobil: 724 947 888 e-mail : skola@sspos.cz, bila.l@sspos.cz, chvojka.j@sspos.cz www.sspos.cz

Více

SADA VY_32_INOVACE_PP1

SADA VY_32_INOVACE_PP1 SADA VY_32_INOVACE_PP1 Přehled anotačních tabulek k dvaceti výukovým materiálům vytvořených Ing. Janem Prašivkou. Kontakt na tvůrce těchto DUM: prasivka@szesro.cz Úvod do informatiky VY_32_INOVACE_PP1.PRA.01

Více

LOGOTYP ČESKÉ JEZDECKÉ FEDERACE MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

LOGOTYP ČESKÉ JEZDECKÉ FEDERACE MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU LOGOTYP ČESKÉ JEZDECKÉ FEDERACE MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 1 9 7 2 ZÁKLADNÍ ELEMENTY 1 9 7 2 OBSAH 1.1 1.2 2.1 3.1 3.2 3.3 3.4 4.1.1 6.1 6.2 Logotyp_základní varianta Logotyp_nápis OFFICIAL Logotyp_ochranná

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU NEON TV

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU NEON TV MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU NEON TV Tento grafický manuál specifikuje a vymezuje použití základních prvků vizuální komunikace pro dodržení jednoty vizuální prezentace NEON TV. X Y LOGO NEON TV -

Více

Skenování. Ing. Jiří Nechvátal. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích. nechvatal@cbvk.cz

Skenování. Ing. Jiří Nechvátal. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích. nechvatal@cbvk.cz Skenování Ing. Jiří Nechvátal nechvatal@cbvk.cz Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích Co je skener? elektronické zařízení, které umožňuje převod obrázků, textu, diapozitivu, filmového záznamu

Více