10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď"

Transkript

1

2 10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď Stejně jako ostatní, milujeme krásné bytové dekorace. Takové, které v nás i v návštěvách budí radost a zvědavost. A přesně tento efekt mají samolepky na zeď, které jsme si v posledních letech zamilovali. Začali jsme se jim věnovat více do hloubky a sledovali jsme všechny nové trendy. Naše byty jsme si vyzdobili těmi nejkrásnějšími motivy, které jsme našli na českém trhu. A teď chceme pomoci vám. Chceme vám ušetřit čas a pomoci vám vyvarovat se chyb, které jsme my udělali výběru a umístění vhodných samolepek. Připravili jsme pro vás 10 konkrétních tipů, jak si vybrat tu nejkrásnější samolepící dekoraci k vám domů. 1) Barvy jsou základ! 2) Jakou zvolit velikost 3) Stačí mi jen jedna samolepka? 4) Milujete nějaký koníček? 5) Jaké máte další bytové dekorace. 6) Do jakých místností dát samolepku. 7) Inspirujte se ročním obdobím. 8) Nechte samolepky vyniknout. 9) Méně je někdy více. 10) Konkrétní tipy na motivy pro kuchyň, ložnici a obývací pokoj.

3 1) Barvy jsou základ Začněme barvami motivů barevnost vybírejte dle několika hledisek: 1) svých oblíbených barev, 2) barevnosti okolního interiéru, 3) vlivu daných barev na psychiku, Bod první je jasný snad každému pokud milujete rudou, vezměte si samolepící motiv v rudé, apod. Druhá rada je však mnohem náročnější na výběr.. Musíte zde pracovat s vhodnými barevnými kombinacemi, které můžete použít. Klasikou je kontrastní černá a bílá (černý motiv na bílé zdi, nebo naopak). Exklusivně pro vás jsme připravili barevný kruh, který vám pomůže s výběrem vhodné barevné kombinace. Základem je využívání sousední barev. Takže pro žlutou (která patří mezi teplé barvy) se hodí oranžová, popřípadě světlá zelená. Pro modrou je to na druhé straně světlý odstín modři a fialová. Tyto barevné kombinace si dokáže odvodit většina z nás. Ale nejzajímavější (a mnohdy nejhezčí kombinace) vznikají využitím protilehlých barev. Nejspíše se na tuto radu budete tvářit nedůvěřivě, ale opravdu to funguje ve většině interiérů, kde jsme samolepky instalovali. Protilehlé barevné kombinace: fialová - žlutá, zelená - červená, modrá - červená, bordová - světle zelená, oranžová - tmavě modrá.

4 Vliv barev na psychiku Dalším důležitým aspektem, pro výběr správné barvy, je vliv na vaši psychiku. Bylo mnoha testy prokázáno, že barevnost interiéru má veliký vliv na vaše psychické rozpoložení. U některých barev nebudou vaše pracovní výsledky zrovna nejlepší, u jiných můžete skvěle relaxovat, jiné mohou vyvolávat chutě na partnerské hrátky, s dalšími barvami dostanete větší chuť na jídlo. Takže jaké barvy se všeobecně doporučují? Rozdělení barev do jednotlivých místností (kuchyně, ložnice, pracovna, obývací pokoj) mnohdy vycházejí právě z těchto studií psychických vlivů. Červená barva Červenou barvu máme spojenou s vášní, horkem, pohybem a bojem. Rozhodně vás nenechá chladnou a spíše ve vás rozdmýchá city a chuť na milování. Červená je ideální barvou do intimní ložnice, kde jen tak nezamhouříte oka, protože váš partner bude neustále přitulený. Tajný tip od Velkesamolepky.cz: červená je ideální barvou i do kuchyně/jídelny je prokázané, že tato barva podněcuje chuť. Všimněte si, že této barvy používají velké jídelny (a mnohé restaurace) čím červenější bude výzdoba, tím je pravděpodobnější, že strávníci budou mít velkou chuť na jídlo. Oranžová barva Oranžová je barvě ohně, slunce, energie a nespoutanosti. Snad díky mandarinkám a pomerančům ji máme spojenou i s dálným Východem. Je lehce stimulující, povzbuzující (ale nemá na červenou). Zvolili bychom ji na chodbu, která vás vítá ve vašem domově, stejně jako slunce vítá celý svět den, co den. Žlutá barva Povzbuzuje soustředění, zahání veškeré strachy a povzbuzuje puls a dýchání. Žlutá podporuje komunikativnost v světlejších odstínech bychom ji doporučili například do obývacího pokoje. Pro mnohé je žlutá skvělým koncentrujícím pomocníkem, který zamezí zbytečnému zdržování a přemítání nad zbytečnostmi. Zelená barva Zdraví, příroda a regenerace to vše v sobě ukrývají odstíny zelené. Pokud chcete navodit příjemné pocity, relax a klid, doporučujeme vám zelenou barvu jak v podobě motivu samolepky, tak nátěru zdi. Zelená barva vás uklidní a získáte pocit, že jste ukrytí v přírodě před všemi strastmi a nic vás nevyruší. Zelenou barvu zdí je možní podpořit jemnými odstíny

5 téže barvy v jednotlivých motivech se zelenou jsou vždy úzce spjaty přírodní a zvířecí motivy. Přírodní rovnováha je ukrytá ve všech odstínech. Modrá barva Modrá barva (a všechny její základní odstíny) je prokázaná, jako nejlepší stimulant pro pracanty. Pokud chcete něčeho velkého dosáhnout, podpořte svou motivaci a píli právě modrou barvou. Ve velkých kancelářských open-spacech je použita právě modrá barva a to záměrně, aby podpořila píli a efektivitu všech pracovníků. Pomáhá se soustředěním a vás budou minimálně rušit méně důležité záležitosti půjdete přesně k svému vytyčenému cíli bez zbytečných zastávek a odboček. Modrá je také vhodnou barvou například do koupelen, kde uklidňuje a navozuje příjemný stav mysli. Proč nás vlastně modrá tak uklidňuje? Vidíme zde jasnou příbuznost s čistým modrým nebem, které je ideálním znakem pro klidný a pohodový den. Fialová barva Fialová je barva představivosti a volnosti. Načerpejte energii a kreativitu ve fialovém pokoji. Podobně jako zelená, je fialová velmi konejšivá a klidná barva. Fialová v sobě snoubí mnohé vlastnosti červené a modré dokáže vás nabudit a pomoci s rozjímáním nad důležitým problémem. Nemusíte tradičně vymalovat celý pokoj jedinou barvou zkuste jednotlivé odstíny kombinovat například s neutrální bílou. Nebo mějte v místnosti jen jednu fialovou stěnu a ostatní bílé. TIP od bytového designéra: využije fialovou na protilehlých stěnách zbylé boční zdi ponechte čistě bílé. Bílá barva Bílá barva je čistá a nevinná a skládá se ze tří přírodních barev: žluté, červené a modré. Pokud ji zvolíte jako barvu zdí, čekejte klid a mír v duši. Ale pozor, pro mnohé je bílá synonymem pro nemoci, lékaře a tedy neklid. Rozbijte čistou zeď jedním či několika motivy v kontrastní černé barvě, nebo v jiných základních barvách dle vhodného účinku na člověka v místnosti.

6 Černá barva Černá je lehce kombinovatelná s jakoukoliv jinou barvou. Podobně jako bílá, ani černá není považována za přírodní základní barvu, ale pouze jako odvozenou. Mnohdy je černá vytvořena velmi výrazným ztmavením například modré či zelené. Černá je díky své neutralitě (když ji opomineme jako protipól k bílé) vhodná do všech typů interiérů nejenom díky tomu je až 30 % objednávek samolepících motivů právě v této barvě. Pro mnohé může být černá barva velmi tísnivá a smutná rozhodně ji nepoužívejte jako jedinou barvu zdí podobně jako u fialové bychom vám doporučili využít tuto barvu pro jedinou zeď v místnosti, popřípadě pro protilehlé stěny. Nejlépe se černá zeď kombinuje s bílými samolepkami.

7 2) Jakou zvolit velikost Při výběru vhodné velikosti samolepky je důležité zvážit, kolik prostoru můžete dané dekoraci obětovat. Máte k dispozici celou prázdnou zeď? Nebo jen více menších míst, kam vměstnáte jen menší motivy? Za nás (e-shop Velkesamolepky.cz a magazín Velkesamolepkynazed.cz) bychom volili minimalistické řešení tedy čím méně budete mít dekorací, které by mohly rušit, tím lépe. Raději zvolte jeden větší motiv, který bude dominantním prvkem v celé místnosti, než abyste pozornost tříštili mezi více motivů. Tím zajistíte, že pokoj nebude pro vás (ani návštěvy) působit přehnaně vyzdobeně a bude čistý a jednoduchý. Hlavně se nebudete muset potýkat s problémy, které vyvstanou při výběru více motivů mají být tematicky příbuzné? Mají mít stejnou barvu, nebo aspoň odstíny? Na to si odpovíme v dalším tipu na nejkrásnější samolepku.

8 3) Stačí mi jen jedna samolepka? Tento bod velmi úzce souvisí i s velikostí samolepky. Pokud máte k dispozici velký prostor, zbytečně ho netříštěte více samolepkami. Raději z jediné velké dekorace udělejte hlavní designový prvek v místnosti. Zde je důležitá i určitá čistota motivů pokud potřebujete opravdu více samolepek, snažte se je vybírat s ohledem na to, aby byly aspoň tematicky příbuzné. Takže k vlaku si nevybírejte břečťan, nebo želvu. Pokud to bude možné, snažte se mít pokoj monotematický nejenom ohledně tematiky, ale i barevnosti. Nikdo přeci nechce mít doma duhový pokoj, který hraje všemi barvami (určitou výjimkou budou dětské pokoje, kde se větší barevnost dá očekávat a je dokonce i žádaná). Teď si zodpovíme otázku, jestli je možné kombinovat barevnost v rámci odstínů jedné barvy. Ano, je to možné, ale snažte se vycházet z barevného kruhu v bodu 1 a nezapomeňte i na barevnost okolního prostředí. Ne všechny barvy se snesou například s přírodním dřevem (z kterého je nábytek či podlaha), nebo například s modrým kobercem.

9 4) Milujete nějaký koníček? Máte svou lásku, které se nehodláte vzdát ani při výzdobě svého domova? To vám výrazně ulehčí výběru té nejkrásnější samolepky na stěnu. Milujete automobily? Vytvořte si ze svého obývacího pokoje muzeum nádherných vozů, které vás budou neustále obklopovat. A vy budete ve svém ráji. Nebo milujete rostliny? Vytvořte ze svého pokoje (pomocí menších samolepek) zelenou rostlinnou džungli. Můžete přidat i pěkně zabarvená zvířata (papouška, racky), aby dojem z přírodní scenérie byl dokonalý. Když už jsme u zvířátek, můžete mít jednotlivé pokoje vyzdobené například jiným plodem přírody. V ložnici bychom volili spíše klidnější motivy zvířat, na chodbu nějaké rychlé a silné bytosti, do koupelny patří samozřejmě vodní živočichové A takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Ale dáme vám pár konkrétních tipů na vhodná zvířata do jednotlivých místností: Chodba: jaguáři, leopardi, tygři, škorpioni a vlci. Obývací pokoj: motýli, velbloudi, sloni, pandy, ptáčci a skupiny zvířat. Pracovna: ještěrky, ptáci, žirafy a mořská zvířata. Koupelna: žáby, želvy, kosatky, rybičky, hroši. Ložnice: ptáci, pandy, rybičky, zebry a skupiny zvířat. Kuchyně: králíci, ptáci, chameleoni a skupiny zvířat. Dětský pokoj: opičky, zebry, lvi, koně, mořští živočichové a pandy.

10 5) Jaké máte další bytové dekorace Chcete vybrat tu nejkrásnější samolepku, která vám bude skvěle ladit s vaším bytem? Nesmíte tedy zapomenout při výběru zohlednit to, kde bude umístěna. Nemáte v daném pokoji další bytové dekorace? V pořádku v tom případě klidně pokračujte na další tip a gratulujeme vám k střízlivému minimalismu. Máte však i další designové doplňky? Tak to poslouchejte dále. Ostré a oblé k sobě nejdou Základním pravidlem pro kombinace bytových dekorací v jednotlivé místnosti je Nekombinujte ostré a oblé tvary. Zdá se to logické, ale mnohdy v nadšení nad vybraným motivem na to můžete zapomenout. V 90 % případů opravdu nedělá dobře, když budete mít pokoj s čistě ostrými hranami a na zeď si dáte kulatého mořského koníka. To samé platí pro nábytek kulatých tvarů, s kterým byste chtěli zkombinovat ostře řezaný motiv například rubikovu kostku. Zkombinovat ostré a oblé tvary dokáže jen málokdo z nás. A my musíme přiznat, že mezi ně nepatříme, takže se raději řídíme tímto pravidlem. A krásně nám to vychází tohle pravidlo je ověřené našimi mnohaletými zkušenosti s návrhem a instalacemi samolepících dekorací. Netříštěte styly Dalším důležitým pravidlem, je netříštění stylů. Znovu musíme přiznat, že existuje málo lidí, kteří dokážou fantasticky zkombinovat obrazy starých italských mistrů s nástěnnými samolepkami. Je to téměř nadlidský úkol. Proto se o něj nesnažte, pokud nemáte perfektní designové cítění. Nepouštějte se stejně jako my do velkých výzev a raději volte jednoduchou klasiku. Zkuste tedy nemíchat abstraktní motivy s realistickými:) Pokud se vám to ale podaří, napište nám o tom a pošlete i fotku rádi vás dáme jako důkaz, že kombinovat styly lze. Méně je více Tuto radu od nás uslyšíte ještě několikrát, protože sjednotit více stylů, barev a vlastně i celých bytových dekorací je nelehký úkol. Ulehčete si ho a mějte raději méně kousků, které spolu ladí, než hromadu těch, které se mlátí a zbytečně ruší. Tento tip můžete využít i při výzdobě více pokojů v každém z nich ale zachovejte stejnou barevnost (alespoň v rámci odstínů) a pokud možno i tematičnost. Samolepkami tak můžete vkusně ozdobit více místností a nebudete mít pocit, že dané pokoje jsou přeplácané a nevkusně vyzdobené.

11 6) Do jakých místností dát samolepku Kam všude můžete samolepky strčit? Hodí se do všech místností? Nebo někde nejsou ideální? To vám povíme v naší už 6. radě. Do jakých místností vybrat krásnou samolepku na zeď? Případně jaké motivy volit? Máme 8 typických místností, které člověka doprovází v průběhu celého života. A teď se podíváme, jestli se do všech hodí nástěnné designové dekorace. Chodba: chodba je vstupním prostorem snad všech našich domovů. Je spojnicí mezi dalšími místnostmi. Vítá vás a loučí se s vámi stejně jako slunce. Sice pomyslným středobodem domova bývá označován obývák, ale chodba je jeho pravým středem. A ano, i na chodbu se hodí samolepky. Ale s jakými motivy? Skvěle se sem hodí zvířata, popřípadě abstraktivní designy. Dokonce i dopravní samolepky jsou skvělé pro chodbu právě kvůli motivu cestování, které prožíváte každý den po odchodu z bytu. Obývací pokoj: zde ve volném čase můžete strávit většinu svého času se svým milým protějškem, nebo přáteli. Je to prostor pro relax, klid a komunikaci. Sem se nebudou hodit agresivní zvířata Jen by vás rušila. Zkuste neutrální abstraktní designy. I rostliny jsou skvělé dejte jim ale dostatečný prostor, aby mohly vyniknout. Pracovna: pracovní nasazení by nemělo nic rušit. Zde buďte velmi obezřetní při volbě vhodných témat. Potřebujete soustředění a klid na svou práci. Budeme se opakovat, ale abstraktní motivy se hodí i sem mohou vám dokonce pomoci s kreativitou. Zahledíte se do jejich křivolakých linií a napadne vás řešení, na které byste jinak nepřišli. Koupelna: Voda, vlhkost zde je jasné, jaké motivy se sem budou hodit. Vodní zvířátka (kosatky, žraloci, želvy a další), popřípadě krásné rostliny, které vás uklidní a pomohou vám plně relaxovat. I žabičky a ještěrky si dokážeme představit jako pěknou koupelnovou dekoraci. Ložnice: zde záleží na vašem temperamentu. Můžete zvolit klidné pandy či jiná mírumilovná zvířátka, ale i škorpión si najde své místo v mnoha ložnicích. I hudební motivy si umíme představit v ložnicích. Pro mnohé páry mohou být provokativní motivy (nahé lidské postavy) stimulující, a proto i vítané. Kuchyně: jídlo, přátelé, chutě to vše vás pojí s kuchyní. Zde bychom volili především motivy (nečekaně) jídla, popřípadě rostlin. Krásně obepnou prostor kolem kuchyňské linky. Určitě bychom zde nelepili motivy zvířat ještě by dostala hlad a na vás by nic nezbylo. To by vás ostatní členové rodině moc v oblibě neměli:)

12 Dětský pokoj: dětská představivost je nekonečná (stejně jako vesmír, ač by s námi A. Einstein nesouhlasil), ale vyplatí se ji podněcovat kreativními motivy. Do dětského pokoje se hodí především pohádkové motivy, vtipná zvířátka (například opičky), příšerky a další hravá témata. Pro starší děti jsou vhodné i abstraktní samolepky, popřípadě i obrázky, které jsou příbuzné k jejich koníčkům kluci mnohdy milují automobily, sportovce děvčata oproti tomu umělce, hudebníky Jistě najdete mnoho témat, které je blízké vašemu dítku stačí jen pozorně naslouchat.

13 7) Inspirujte se ročním obdobím S každým ročním obdobím se pojí nejenom konkrétní barvy, ale i motivy. Rádi obměňujete výzdobu svého bytu dle ročních období? Přesně pro vás je určen TIP číslo 7:) Barvy ročních období Nejdříve si probereme základní barvy, které se pojí k jednotlivým ročním obdobím. Jaro všechny odstíny zelené. Léto všechny teplé barvy a jejich odstíny žlutá, červená a oranžová. Podzim zemní barvy především hnědá, šedivá a jejich odstíny. Zima všechny studené barvy a jejich odstíny modrá, popřípadě bílá. Pokud tedy chcete obměňovat nástěnné dekorace dle měnících se období v roce, připravte se na více práce při instalacích a odstranění motivů ze zdí. Více práce je však vyrovnáno vždy excelentním vzhledem interiéru, který koresponduje s ročním obdobím. Témata ročních období Pro jaro jsou typická drobná zvířátka (například ještěrky, či žáby) a to pokud možno v jejich přirozených barvách. Právě tyto malé tvory je ideální instalovat v místnostech, které mají dostatek přirozené zeleně. Však se těmto přírodním bytostem bude dobře žít právě v zelené barvě, kterou budou obklopeni. Na jaře nezapomeňte také na různou flóru v podobě květin, rostlin, stromů a dalších přírodnin. Léto je plné horkosti a energie. Ideálními motivy bude cestování vyberte si některá světoznámá místa, které byste chtěly navštívit třeba o letních prázdninách, nebo při dovolené. Například Paříž, Egypt z obou těchto míst přímo sálá energie. Načerpejte ji i vy Podzim je lezavější a chladnější. Sychravé podzimní večery oživte trochou hudby. Hudba je velmi vděčným tématem nejenom pro podzim. Ale například klidný jazz či tklivé blues jsou jako dělané pro podzim. Hudebníci a kapely mají široké zastoupení mezi motivy nástěnných samolepek. Jen si vybrat. Alternativou k hudebníkům mohou být přírodní samolepky znázorňující zelené stromy plné energie na podzim vám mohou dodat tolik potřebnou sílu a zapálení. Zima je velmi přímočarým obdobím chlad, brzká tma a náročné podmínky. Pro zimu jsou ideální motivy vyjadřující teplo (ať už lidské, nebo přirozené). Lidské motivy postav,

14 popřípadě obrysy roztodivných plamenů to je to, co vás v náročné zimě zahřeje. A nejenom u srdce. Zde byste mohli zvolit i motivy teplomilných zvířat, popřípadě i oblíbené světové destinace, které jsou snad vždy spojené s letním horkým obdobím. Nejspíše jste si všimli, že u třech z čtyř období jsme vám doporučili témata, která jsou úzce spojená s dalším obdobím. Jen u zimy vám doporučujeme motivy, které jsou mnohdy opačné polarity v zimě nám všem chybí energie, proto jsme vám ji chtěli dodat pomocí teplých a vřelých motivů. Snad se naše rada setkala s vaším zájmem.

15 8) Nechte samolepky vyniknout Teď vám poradíme, jak umístit samolepku na zeď, aby vynikla a nebyla v estetickém zákrytu jiných dekoračních prvků. Základem pro vyniknutí motivu je volný prostor kolem něj. Pokud roh samolepky bude opticky splývat s hranou nábytku, obrazu, nebo jiné věci v pokoji, jistě nevynikne tak skvěle, jako kdyby měl kolem sebe alespoň 30 centimetrů volného místa. Z toho důvodu bychom vám radili, abyste si vybírali větší motivy a ne více menších. Velký motiv hraje prim Velký motiv bude při dobrém umístění dominantou celého pokoje a jistě to bude první věc, na které spočine zrak návštěvy. A není se čemu divit, protože samolepky na stěnu jsou stále neobvyklými bytovými dekoracemi. Na našich fotkách můžete vidět, že motivy umisťujeme vždy tak, aby nejvíce vynikly proti svému okolí. A to nejenom díky volnému prostoru kolem samolepky, ale i díky kontrastní barvě vůči podkladu. O barvách jste se dozvěděli vše podstatné v tipech 1 a 7, takže se nebudeme opakovat. Pokud vám není cokoliv jasné ohledně vhodné barevnosti motivu, přečtěte si znovu právě tyto tipy. Případně nám napište (viz kontakt na konci této stránky) a my vám rádi poradíme.

16 9) Méně je někdy více Máte za sebou 8 důležitých rad, jak vybrat tu nejkrásnější samolepku na zeď. A teď přidáváme další: Méně je někdy více. Nesnažte se ze začátku oblepit samolepkami celý byt. Ano můžete mít v každém pokoji více samolepek, ale dělejte to postupně. Začněte jedním menším motivem. Když vám sedne a budete spokojeni, kupte větší motiv. A pak ještě větší a úplně ten největší. Nebo nejmenší. Samolepky mohou být nejenom dominantou celého pokoje, ale i doplňkovou výzdobou. A ne všude se hodí velké samolepky. Třeba tam, kde obyvatelé daného pokoje mají malé zorné pole. Nejspíše tušíte, že jde o malé děti a jejich pohádkové království v podobě dětského pokoje. Zde se rozhodně hodí více menších motivů. Dítě je neskutečně zvědavé, takže bude rádo prozkoumávat nové a nové motivy. Zkuste novou výzdobu dětského pokoje provázat například s ročním obdobím, s pohádkami, které dítko miluje jistě vás napadnou i jiné způsoby, jak vybrat vhodnou samolepku. A to nejenom do dětského pokoje. Máte ještě obývací pokoj, ložnici, kuchyni, chodbu, koupelnu Spoustu prostoru pro vyřádění se. Nechte se unášet svou fantazií a tvořte ve svém domově vlastní tematické světy. Koupelna se díky pár motivům stane dějištěm vodní bitvy mezi žraloky a velrybami nebo si můžete zde připadat jak v nejkrásnějším akváriu na světě. V poslední části našeho návodu máme pro vás konkrétní motivy (i s doporučenou velikostí a barvami) pro vybrané pokoje vašeho bytu.

17 10) Konkrétní tipy na motivy pro kuchyň, ložnici a obývací pokoj Gratulujeme vám! 9 našich tipů vám jistě pomohlo s výběrem vhodné samolepky na stěnu, která vám bude ve vašem domově dělat radost dlouhé roky. A vaše kamarádky puknou závistí, protože tak krásné motivy nikdy neviděly. A vy si dobře rozmyslíte, jestli se pochlubíte, odkud je máte:) V této finální části vám poradíme, jaké konkrétní motivy se hodí do kuchyně, ložnice a obývacího pokoje. Do každé místnosti se hodí jiné tematiky, které vycházejí jak z hlavních funkcí daných místností, tak i přirozených barev vhodných pro konkrétní pokoj. O vhodných motivech jsme obecně psali v tipu číslo 6. Kuchyně Hlavním účelem každé kuchyně je příprava jídla (a v mnoha domácnostech i jeho spořádání v rodinném kruhu). Je to prostor, kde se často sejde celá rodina u jediného stolu. Volte tedy střízlivá a jednoduchá témata, která vás nebudou rušit, ale jen krásně podtrhnou rodinnou atmosféru ve vaší kuchyni.

18

19

20 Ložnice Klid, odpočinek a trocha laškování to vše si spojujeme s rodinnou ložnicí. Nenechte opadnout svou vášeň díky nevhodně zvolenému motivu naopak ji probuďte. Můžete ale z ložnice udělat i oázu relaxu a klidu pro tento cíl volte klidné přírodní či zvířecí motivy (nedoporučujeme vám agresivní zvířátka, spíše poklidné pandy a jiné mazly ).

21

22 Obývací pokoj Zde chcete načerpat nové síly, pobavit se s přáteli či celou rodinnou. Komunikace je nejklíčovější aktivitou v celém domově podpořte ji vhodným motivem na stěně. Hodí se sem především velké nepřehlédnutelné motivy, které vhodně doplňují zájmy celé rodiny. Mnohdy se jedná o témata příbuzná lidem, společnosti, popřípadě cestování.

23 To je od nás vše děkujeme vám, že jste našemu e-booku 10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď věnovali tolik času a dočetli jste se až sem. Pevně věříme, že jste získali všechny potřebné informace pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte na Ještě jednou děkujeme:) Petr Baloun a Ondřej Martinek za Velkesamolepky.cz a Velkesamolepkynazed.cz

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC, HÁLKOVA 4 ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Feng shui

FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC, HÁLKOVA 4 ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Feng shui FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC, HÁLKOVA 4 ZÁVĚREČNÁ PRÁCE Feng shui Olomouc, červen 2013 Jaroslav Kaněčka 2 Obsah 1 Co je Feng-šuej?...5 1.1 Vítr a voda... 5 2 Základní principy...5 2.1 Energie čchi...

Více

Nabídka. Montessori zpravodaj. Společnost. 15 2013 datum vydání: 20. 9. 2013

Nabídka. Montessori zpravodaj. Společnost. 15 2013 datum vydání: 20. 9. 2013 15 2013 datum vydání: 20. 9. 2013 Montessori zpravodaj ZÁŘÍ Všimli jste si někdy, co světla toto slovo nese a jak nádhern ě zní? Jakoby nás svým názvem nabádalo, abychom si udrželi slunce, které jsme do

Více

číslo 2 podzim 2013 www.activa.cz VINOHRADSKÝ PAVILON RÁJEM DESIGNU CHRÁNIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ JE ZPŮSOB ŽIVOTA PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU

číslo 2 podzim 2013 www.activa.cz VINOHRADSKÝ PAVILON RÁJEM DESIGNU CHRÁNIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ JE ZPŮSOB ŽIVOTA PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU číslo 2 podzim 2013 www.activa.cz VINOHRADSKÝ PAVILON RÁJEM DESIGNU CHRÁNIT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ JE ZPŮSOB ŽIVOTA PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU Butiky BIBELOT: OD Kotva, Praha 1, Pasáž Myslbek, Praha 1, Centrum Chodov,

Více

2009 Kolektiv autorů společnosti Mindsoft, s.r.o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha 4. www.mujvztah.cz. www.mamdepku.

2009 Kolektiv autorů společnosti Mindsoft, s.r.o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha 4. www.mujvztah.cz. www.mamdepku. KTERÉ VÁM POMOHOU ZJISTIT VŠE, CO O SVÉM PARTNEROVI POTŘEBUJETE VĚDĚT 2009 Kolektiv autorů společnosti Mindsoft, s.r.o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha 4 www.mujvztah.cz

Více

POZNÁVÁM ŽIVOT S HANDICAPEM

POZNÁVÁM ŽIVOT S HANDICAPEM POZNÁVÁM ŽIVOT S HANDICAPEM Tomáš Pouch Nové Jirny 2013 Tyto studijní materiály vznikly za finanční podpory Evropského sociálního fondu (ESF) a rozpočtu České republiky v rámci řešení projektu OP VK CZ.1.07/3.1.00/37.0171

Více

Rozvoj kreaitivity při řešení problémů

Rozvoj kreaitivity při řešení problémů MATERIÁL PRO E-LEARNINGOVÝ KURZ Rozvoj kreaitivity při řešení problémů 2013 RENTEL a.s. Odborné praxe jsou realizovány v rámci klíčové aktivity Odborné praxe CS studenti VŠ projektu Budoucnost technických

Více

Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky

Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky Barbora Tichavová - Rozárka a kol. Jak získat nováčky Úvod Právě dnes jsem měla telefonát od Křečka. Prý jestli mám v červnu čas, že dělají seminář o náborech a chtěl by mě tam pozvat na nějaké povídání.

Více

ROZVOJ HODNOTOVÉ ORIENTACE ŽÁKŮ PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ. Dům Ignáce Stuchlého SKM

ROZVOJ HODNOTOVÉ ORIENTACE ŽÁKŮ PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ. Dům Ignáce Stuchlého SKM Orientační dny ROZVOJ HODNOTOVÉ ORIENTACE ŽÁKŮ PRO UDRŽITELNÝ ROZVOJ ZÁKLADNÍ ŠKOLY Dům Ignáce Stuchlého SKM kolektiv pedagogických pracovníků OD Dům Ignáce Stuchlého SKM fotografi e DIS SKM ROZVOJ HODNOTOVÉ

Více

Domy ze slaměných balíků - stavební příručka

Domy ze slaměných balíků - stavební příručka Domy ze slaměných balíků - stavební příručka 1. ÚVOD Str.1 Stavění z balíků slámy je stavění moudré. Je to více než jen technika stavění zdí, která ještě nebyla doceněna. [ = has yet to come into its own?

Více

Devatero rad České rady dětí a mládeže pro rodiče při výběru mimoškolních aktivit a jedna speciální navrch

Devatero rad České rady dětí a mládeže pro rodiče při výběru mimoškolních aktivit a jedna speciální navrch Devatero rad České rady dětí a mládeže pro rodiče při výběru mimoškolních aktivit a jedna speciální navrch 1. Myslete na celkový rozvoj dětské osobnosti. Receptů k tomu, aby děti byly šťastné a úspěšné,

Více

Jak využít metodu street law při výuce práva

Jak využít metodu street law při výuce práva Jak využít metodu street law při výuce práva Lucia Madleňáková Olomouc 2012 Úvodní slovo Vážení a milí kolegové, dostává se vám do rukou příručka, jejímž cílem je usnadnit vám zavádění předmětu (či výukové

Více

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

(První pomoc, jak jí možná neznáte) 1. verze textu, vydáno 1.11.2011

(První pomoc, jak jí možná neznáte) 1. verze textu, vydáno 1.11.2011 (První pomoc, jak jí možná neznáte) 1. verze textu, vydáno 1.11.2011 Tato publikace by určitě mohla být přínosná pro zdravotníky nebo jiné absolventy kurzů první pomoci, kteří si chtějí oživit své teoretické

Více

JAK SE STÁT VESMÍRNÝM PRŮZKUMNÍKEM V SEDMI LEKCÍCH ÚVOD. Záznam z přednášek na Akademii kosmických letů. Počet hráčů. Důležité upozornění

JAK SE STÁT VESMÍRNÝM PRŮZKUMNÍKEM V SEDMI LEKCÍCH ÚVOD. Záznam z přednášek na Akademii kosmických letů. Počet hráčů. Důležité upozornění Hra obsahuje dva sešity Pravidla hry a příručku Jak se stát vesmírným průzkumníkem. Touto příručkou byste měli určitě začít. Obsahuje návod uzpůsobený tak, abyste se podle něj mohli hru co nejpříjemněji

Více

Univerzita Palackého. Pedagogická fakulta. Katedra výtvarné výchovy. Vnitřní prostor

Univerzita Palackého. Pedagogická fakulta. Katedra výtvarné výchovy. Vnitřní prostor Univerzita Palackého Pedagogická fakulta Katedra výtvarné výchovy Magisterská diplomová práce Vnitřní prostor Autor: Bc. Monika Beková Vedoucí práce: Mgr. et MgA. Jan Krtička Olomouc 2011 Prohlašuji, že

Více

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám ÚVOD Proč? Kdy? Kde? Kdo? Co? a Jak? Než začneme společně přemýšlet, jak učit děti hodnotám, věnujme se nejprve důvodům, které nás k tomu vedou. Odpovězme

Více

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát

Jak koučovat debatní klub. Autor Matěj Pilát Jak koučovat debatní klub Autor Matěj Pilát Obsah 1) Úvod... 3 Osoba kouče... 4 Role... 5 2) Jak založit klub... 5 3) Koučování ve dvojici... 5 Výhody koučování ve dvou... 6 Koho si vybrat do dvojice...

Více

Rozvoj a ochrana všech pěti smyslů

Rozvoj a ochrana všech pěti smyslů kapitola I. Tělesná a pohybová výchova Rozvoj a ochrana všech pěti smyslů Smysly jsou nejen pro děti důležitým informačním kanálem. Díky nim získáváme informace o světě a jeho proměnách, a to často naprosto

Více

Verze 1.0 z 24. 1. 2014.

Verze 1.0 z 24. 1. 2014. Znění tohoto textu vychází z díla Mistři písmen, učni slov tak, jak bylo napsáno Mílou Lincem v roce 2013 (LINC, Míla. Mistři písmen, učni slov. Praha: Míla Linc, 2013. [16 s].). Text díla (Míla Linc:

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

11 MÝTU. o hubnutí a zdravém životním stylu PETR NOVÁK EFEKTIVITA VYTRVALOST ÚSPĚCH

11 MÝTU. o hubnutí a zdravém životním stylu PETR NOVÁK EFEKTIVITA VYTRVALOST ÚSPĚCH PETR NOVÁK EFEKTIVITA VYTRVALOST ÚSPĚCH o 11 MÝTU o hubnutí a zdravém životním stylu VŠE CO JSTE KDY SLYŠELI O ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU BYLO NEJSPÍŠ ŠPATNĚ Začínal jsem asi stejně jako začínáte Vy. Nevěřil

Více

Předmluva: A v hlavě se mi zrodila myšlenka.

Předmluva: A v hlavě se mi zrodila myšlenka. 1 Předmluva: Leo Babauta je jedním z předních světových bloggerů píšících o osobním rozvoji, pozitivních návycích a minimalismu. Také já jsem před časem narazil na Leův blog a jeho články mě poznamenaly

Více

BONUS. Affiliate marketing na Facebooku: Jak vydělat FB stránky. Samuel Hornek

BONUS. Affiliate marketing na Facebooku: Jak vydělat FB stránky. Samuel Hornek BONUS Affiliate marketing na Facebooku: Jak vydělat FB stránky Samuel Hornek Affiliate na sociálních sítích facebookové stránky Vydělávat jako affiliate partner na své vlastní stránce není nic těžkého,

Více

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci...

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci... listopad2013 Víno a umění vinoaumeni.cz Jan Světlík strojírenství a umění Dan Balabán a jeho žáci... Alexandra Koláčková umění, které si vás najde JakoJá.cz o životě jaký je Obsah Je to každý rok stejné

Více

Dobrovolníci mění svět

Dobrovolníci mění svět Dobrovolníci mění svět sborník příkladů dobré praxe Vážené čtenářky, vážení čtenáři, právě otevíráte publikaci, která vznikla v rámci Evropského roku dobrovolnictví vyhlášeného Evropskou komisí pro rok

Více

můj život Osobní výsledky transformace pobytových sociálních služeb zisky a zkušenosti lidí s postižením

můj život Osobní výsledky transformace pobytových sociálních služeb zisky a zkušenosti lidí s postižením můj život Osobní výsledky transformace pobytových sociálních služeb zisky a zkušenosti lidí s postižením Zpracoval: O. s. INSTAND Autor: Mgr. Martina Chlápková Odborný garant: PhDr. Jaroslava Sýkorová

Více

Jak mluvit. s dětmi o sexu. Mark Laaser. Copyright 2004 SAMUEL, Biblická práce pro děti ISBN 80-86849-03-1

Jak mluvit. s dětmi o sexu. Mark Laaser. Copyright 2004 SAMUEL, Biblická práce pro děti ISBN 80-86849-03-1 Jak mluvit s dětmi o sexu Mark Laaser PŘEDMLUVA NÁROČNÝ ÚKOL Počátek poznání je bázeň před Hospodinem, moudrostí a kázní pohrdají pošetilci. Můj synu, poslouchej otcovo kárání a matčiným poučováním neopovrhuj.

Více