10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď"

Transkript

1

2 10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď Stejně jako ostatní, milujeme krásné bytové dekorace. Takové, které v nás i v návštěvách budí radost a zvědavost. A přesně tento efekt mají samolepky na zeď, které jsme si v posledních letech zamilovali. Začali jsme se jim věnovat více do hloubky a sledovali jsme všechny nové trendy. Naše byty jsme si vyzdobili těmi nejkrásnějšími motivy, které jsme našli na českém trhu. A teď chceme pomoci vám. Chceme vám ušetřit čas a pomoci vám vyvarovat se chyb, které jsme my udělali výběru a umístění vhodných samolepek. Připravili jsme pro vás 10 konkrétních tipů, jak si vybrat tu nejkrásnější samolepící dekoraci k vám domů. 1) Barvy jsou základ! 2) Jakou zvolit velikost 3) Stačí mi jen jedna samolepka? 4) Milujete nějaký koníček? 5) Jaké máte další bytové dekorace. 6) Do jakých místností dát samolepku. 7) Inspirujte se ročním obdobím. 8) Nechte samolepky vyniknout. 9) Méně je někdy více. 10) Konkrétní tipy na motivy pro kuchyň, ložnici a obývací pokoj.

3 1) Barvy jsou základ Začněme barvami motivů barevnost vybírejte dle několika hledisek: 1) svých oblíbených barev, 2) barevnosti okolního interiéru, 3) vlivu daných barev na psychiku, Bod první je jasný snad každému pokud milujete rudou, vezměte si samolepící motiv v rudé, apod. Druhá rada je však mnohem náročnější na výběr.. Musíte zde pracovat s vhodnými barevnými kombinacemi, které můžete použít. Klasikou je kontrastní černá a bílá (černý motiv na bílé zdi, nebo naopak). Exklusivně pro vás jsme připravili barevný kruh, který vám pomůže s výběrem vhodné barevné kombinace. Základem je využívání sousední barev. Takže pro žlutou (která patří mezi teplé barvy) se hodí oranžová, popřípadě světlá zelená. Pro modrou je to na druhé straně světlý odstín modři a fialová. Tyto barevné kombinace si dokáže odvodit většina z nás. Ale nejzajímavější (a mnohdy nejhezčí kombinace) vznikají využitím protilehlých barev. Nejspíše se na tuto radu budete tvářit nedůvěřivě, ale opravdu to funguje ve většině interiérů, kde jsme samolepky instalovali. Protilehlé barevné kombinace: fialová - žlutá, zelená - červená, modrá - červená, bordová - světle zelená, oranžová - tmavě modrá.

4 Vliv barev na psychiku Dalším důležitým aspektem, pro výběr správné barvy, je vliv na vaši psychiku. Bylo mnoha testy prokázáno, že barevnost interiéru má veliký vliv na vaše psychické rozpoložení. U některých barev nebudou vaše pracovní výsledky zrovna nejlepší, u jiných můžete skvěle relaxovat, jiné mohou vyvolávat chutě na partnerské hrátky, s dalšími barvami dostanete větší chuť na jídlo. Takže jaké barvy se všeobecně doporučují? Rozdělení barev do jednotlivých místností (kuchyně, ložnice, pracovna, obývací pokoj) mnohdy vycházejí právě z těchto studií psychických vlivů. Červená barva Červenou barvu máme spojenou s vášní, horkem, pohybem a bojem. Rozhodně vás nenechá chladnou a spíše ve vás rozdmýchá city a chuť na milování. Červená je ideální barvou do intimní ložnice, kde jen tak nezamhouříte oka, protože váš partner bude neustále přitulený. Tajný tip od Velkesamolepky.cz: červená je ideální barvou i do kuchyně/jídelny je prokázané, že tato barva podněcuje chuť. Všimněte si, že této barvy používají velké jídelny (a mnohé restaurace) čím červenější bude výzdoba, tím je pravděpodobnější, že strávníci budou mít velkou chuť na jídlo. Oranžová barva Oranžová je barvě ohně, slunce, energie a nespoutanosti. Snad díky mandarinkám a pomerančům ji máme spojenou i s dálným Východem. Je lehce stimulující, povzbuzující (ale nemá na červenou). Zvolili bychom ji na chodbu, která vás vítá ve vašem domově, stejně jako slunce vítá celý svět den, co den. Žlutá barva Povzbuzuje soustředění, zahání veškeré strachy a povzbuzuje puls a dýchání. Žlutá podporuje komunikativnost v světlejších odstínech bychom ji doporučili například do obývacího pokoje. Pro mnohé je žlutá skvělým koncentrujícím pomocníkem, který zamezí zbytečnému zdržování a přemítání nad zbytečnostmi. Zelená barva Zdraví, příroda a regenerace to vše v sobě ukrývají odstíny zelené. Pokud chcete navodit příjemné pocity, relax a klid, doporučujeme vám zelenou barvu jak v podobě motivu samolepky, tak nátěru zdi. Zelená barva vás uklidní a získáte pocit, že jste ukrytí v přírodě před všemi strastmi a nic vás nevyruší. Zelenou barvu zdí je možní podpořit jemnými odstíny

5 téže barvy v jednotlivých motivech se zelenou jsou vždy úzce spjaty přírodní a zvířecí motivy. Přírodní rovnováha je ukrytá ve všech odstínech. Modrá barva Modrá barva (a všechny její základní odstíny) je prokázaná, jako nejlepší stimulant pro pracanty. Pokud chcete něčeho velkého dosáhnout, podpořte svou motivaci a píli právě modrou barvou. Ve velkých kancelářských open-spacech je použita právě modrá barva a to záměrně, aby podpořila píli a efektivitu všech pracovníků. Pomáhá se soustředěním a vás budou minimálně rušit méně důležité záležitosti půjdete přesně k svému vytyčenému cíli bez zbytečných zastávek a odboček. Modrá je také vhodnou barvou například do koupelen, kde uklidňuje a navozuje příjemný stav mysli. Proč nás vlastně modrá tak uklidňuje? Vidíme zde jasnou příbuznost s čistým modrým nebem, které je ideálním znakem pro klidný a pohodový den. Fialová barva Fialová je barva představivosti a volnosti. Načerpejte energii a kreativitu ve fialovém pokoji. Podobně jako zelená, je fialová velmi konejšivá a klidná barva. Fialová v sobě snoubí mnohé vlastnosti červené a modré dokáže vás nabudit a pomoci s rozjímáním nad důležitým problémem. Nemusíte tradičně vymalovat celý pokoj jedinou barvou zkuste jednotlivé odstíny kombinovat například s neutrální bílou. Nebo mějte v místnosti jen jednu fialovou stěnu a ostatní bílé. TIP od bytového designéra: využije fialovou na protilehlých stěnách zbylé boční zdi ponechte čistě bílé. Bílá barva Bílá barva je čistá a nevinná a skládá se ze tří přírodních barev: žluté, červené a modré. Pokud ji zvolíte jako barvu zdí, čekejte klid a mír v duši. Ale pozor, pro mnohé je bílá synonymem pro nemoci, lékaře a tedy neklid. Rozbijte čistou zeď jedním či několika motivy v kontrastní černé barvě, nebo v jiných základních barvách dle vhodného účinku na člověka v místnosti.

6 Černá barva Černá je lehce kombinovatelná s jakoukoliv jinou barvou. Podobně jako bílá, ani černá není považována za přírodní základní barvu, ale pouze jako odvozenou. Mnohdy je černá vytvořena velmi výrazným ztmavením například modré či zelené. Černá je díky své neutralitě (když ji opomineme jako protipól k bílé) vhodná do všech typů interiérů nejenom díky tomu je až 30 % objednávek samolepících motivů právě v této barvě. Pro mnohé může být černá barva velmi tísnivá a smutná rozhodně ji nepoužívejte jako jedinou barvu zdí podobně jako u fialové bychom vám doporučili využít tuto barvu pro jedinou zeď v místnosti, popřípadě pro protilehlé stěny. Nejlépe se černá zeď kombinuje s bílými samolepkami.

7 2) Jakou zvolit velikost Při výběru vhodné velikosti samolepky je důležité zvážit, kolik prostoru můžete dané dekoraci obětovat. Máte k dispozici celou prázdnou zeď? Nebo jen více menších míst, kam vměstnáte jen menší motivy? Za nás (e-shop Velkesamolepky.cz a magazín Velkesamolepkynazed.cz) bychom volili minimalistické řešení tedy čím méně budete mít dekorací, které by mohly rušit, tím lépe. Raději zvolte jeden větší motiv, který bude dominantním prvkem v celé místnosti, než abyste pozornost tříštili mezi více motivů. Tím zajistíte, že pokoj nebude pro vás (ani návštěvy) působit přehnaně vyzdobeně a bude čistý a jednoduchý. Hlavně se nebudete muset potýkat s problémy, které vyvstanou při výběru více motivů mají být tematicky příbuzné? Mají mít stejnou barvu, nebo aspoň odstíny? Na to si odpovíme v dalším tipu na nejkrásnější samolepku.

8 3) Stačí mi jen jedna samolepka? Tento bod velmi úzce souvisí i s velikostí samolepky. Pokud máte k dispozici velký prostor, zbytečně ho netříštěte více samolepkami. Raději z jediné velké dekorace udělejte hlavní designový prvek v místnosti. Zde je důležitá i určitá čistota motivů pokud potřebujete opravdu více samolepek, snažte se je vybírat s ohledem na to, aby byly aspoň tematicky příbuzné. Takže k vlaku si nevybírejte břečťan, nebo želvu. Pokud to bude možné, snažte se mít pokoj monotematický nejenom ohledně tematiky, ale i barevnosti. Nikdo přeci nechce mít doma duhový pokoj, který hraje všemi barvami (určitou výjimkou budou dětské pokoje, kde se větší barevnost dá očekávat a je dokonce i žádaná). Teď si zodpovíme otázku, jestli je možné kombinovat barevnost v rámci odstínů jedné barvy. Ano, je to možné, ale snažte se vycházet z barevného kruhu v bodu 1 a nezapomeňte i na barevnost okolního prostředí. Ne všechny barvy se snesou například s přírodním dřevem (z kterého je nábytek či podlaha), nebo například s modrým kobercem.

9 4) Milujete nějaký koníček? Máte svou lásku, které se nehodláte vzdát ani při výzdobě svého domova? To vám výrazně ulehčí výběru té nejkrásnější samolepky na stěnu. Milujete automobily? Vytvořte si ze svého obývacího pokoje muzeum nádherných vozů, které vás budou neustále obklopovat. A vy budete ve svém ráji. Nebo milujete rostliny? Vytvořte ze svého pokoje (pomocí menších samolepek) zelenou rostlinnou džungli. Můžete přidat i pěkně zabarvená zvířata (papouška, racky), aby dojem z přírodní scenérie byl dokonalý. Když už jsme u zvířátek, můžete mít jednotlivé pokoje vyzdobené například jiným plodem přírody. V ložnici bychom volili spíše klidnější motivy zvířat, na chodbu nějaké rychlé a silné bytosti, do koupelny patří samozřejmě vodní živočichové A takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Ale dáme vám pár konkrétních tipů na vhodná zvířata do jednotlivých místností: Chodba: jaguáři, leopardi, tygři, škorpioni a vlci. Obývací pokoj: motýli, velbloudi, sloni, pandy, ptáčci a skupiny zvířat. Pracovna: ještěrky, ptáci, žirafy a mořská zvířata. Koupelna: žáby, želvy, kosatky, rybičky, hroši. Ložnice: ptáci, pandy, rybičky, zebry a skupiny zvířat. Kuchyně: králíci, ptáci, chameleoni a skupiny zvířat. Dětský pokoj: opičky, zebry, lvi, koně, mořští živočichové a pandy.

10 5) Jaké máte další bytové dekorace Chcete vybrat tu nejkrásnější samolepku, která vám bude skvěle ladit s vaším bytem? Nesmíte tedy zapomenout při výběru zohlednit to, kde bude umístěna. Nemáte v daném pokoji další bytové dekorace? V pořádku v tom případě klidně pokračujte na další tip a gratulujeme vám k střízlivému minimalismu. Máte však i další designové doplňky? Tak to poslouchejte dále. Ostré a oblé k sobě nejdou Základním pravidlem pro kombinace bytových dekorací v jednotlivé místnosti je Nekombinujte ostré a oblé tvary. Zdá se to logické, ale mnohdy v nadšení nad vybraným motivem na to můžete zapomenout. V 90 % případů opravdu nedělá dobře, když budete mít pokoj s čistě ostrými hranami a na zeď si dáte kulatého mořského koníka. To samé platí pro nábytek kulatých tvarů, s kterým byste chtěli zkombinovat ostře řezaný motiv například rubikovu kostku. Zkombinovat ostré a oblé tvary dokáže jen málokdo z nás. A my musíme přiznat, že mezi ně nepatříme, takže se raději řídíme tímto pravidlem. A krásně nám to vychází tohle pravidlo je ověřené našimi mnohaletými zkušenosti s návrhem a instalacemi samolepících dekorací. Netříštěte styly Dalším důležitým pravidlem, je netříštění stylů. Znovu musíme přiznat, že existuje málo lidí, kteří dokážou fantasticky zkombinovat obrazy starých italských mistrů s nástěnnými samolepkami. Je to téměř nadlidský úkol. Proto se o něj nesnažte, pokud nemáte perfektní designové cítění. Nepouštějte se stejně jako my do velkých výzev a raději volte jednoduchou klasiku. Zkuste tedy nemíchat abstraktní motivy s realistickými:) Pokud se vám to ale podaří, napište nám o tom a pošlete i fotku rádi vás dáme jako důkaz, že kombinovat styly lze. Méně je více Tuto radu od nás uslyšíte ještě několikrát, protože sjednotit více stylů, barev a vlastně i celých bytových dekorací je nelehký úkol. Ulehčete si ho a mějte raději méně kousků, které spolu ladí, než hromadu těch, které se mlátí a zbytečně ruší. Tento tip můžete využít i při výzdobě více pokojů v každém z nich ale zachovejte stejnou barevnost (alespoň v rámci odstínů) a pokud možno i tematičnost. Samolepkami tak můžete vkusně ozdobit více místností a nebudete mít pocit, že dané pokoje jsou přeplácané a nevkusně vyzdobené.

11 6) Do jakých místností dát samolepku Kam všude můžete samolepky strčit? Hodí se do všech místností? Nebo někde nejsou ideální? To vám povíme v naší už 6. radě. Do jakých místností vybrat krásnou samolepku na zeď? Případně jaké motivy volit? Máme 8 typických místností, které člověka doprovází v průběhu celého života. A teď se podíváme, jestli se do všech hodí nástěnné designové dekorace. Chodba: chodba je vstupním prostorem snad všech našich domovů. Je spojnicí mezi dalšími místnostmi. Vítá vás a loučí se s vámi stejně jako slunce. Sice pomyslným středobodem domova bývá označován obývák, ale chodba je jeho pravým středem. A ano, i na chodbu se hodí samolepky. Ale s jakými motivy? Skvěle se sem hodí zvířata, popřípadě abstraktivní designy. Dokonce i dopravní samolepky jsou skvělé pro chodbu právě kvůli motivu cestování, které prožíváte každý den po odchodu z bytu. Obývací pokoj: zde ve volném čase můžete strávit většinu svého času se svým milým protějškem, nebo přáteli. Je to prostor pro relax, klid a komunikaci. Sem se nebudou hodit agresivní zvířata Jen by vás rušila. Zkuste neutrální abstraktní designy. I rostliny jsou skvělé dejte jim ale dostatečný prostor, aby mohly vyniknout. Pracovna: pracovní nasazení by nemělo nic rušit. Zde buďte velmi obezřetní při volbě vhodných témat. Potřebujete soustředění a klid na svou práci. Budeme se opakovat, ale abstraktní motivy se hodí i sem mohou vám dokonce pomoci s kreativitou. Zahledíte se do jejich křivolakých linií a napadne vás řešení, na které byste jinak nepřišli. Koupelna: Voda, vlhkost zde je jasné, jaké motivy se sem budou hodit. Vodní zvířátka (kosatky, žraloci, želvy a další), popřípadě krásné rostliny, které vás uklidní a pomohou vám plně relaxovat. I žabičky a ještěrky si dokážeme představit jako pěknou koupelnovou dekoraci. Ložnice: zde záleží na vašem temperamentu. Můžete zvolit klidné pandy či jiná mírumilovná zvířátka, ale i škorpión si najde své místo v mnoha ložnicích. I hudební motivy si umíme představit v ložnicích. Pro mnohé páry mohou být provokativní motivy (nahé lidské postavy) stimulující, a proto i vítané. Kuchyně: jídlo, přátelé, chutě to vše vás pojí s kuchyní. Zde bychom volili především motivy (nečekaně) jídla, popřípadě rostlin. Krásně obepnou prostor kolem kuchyňské linky. Určitě bychom zde nelepili motivy zvířat ještě by dostala hlad a na vás by nic nezbylo. To by vás ostatní členové rodině moc v oblibě neměli:)

12 Dětský pokoj: dětská představivost je nekonečná (stejně jako vesmír, ač by s námi A. Einstein nesouhlasil), ale vyplatí se ji podněcovat kreativními motivy. Do dětského pokoje se hodí především pohádkové motivy, vtipná zvířátka (například opičky), příšerky a další hravá témata. Pro starší děti jsou vhodné i abstraktní samolepky, popřípadě i obrázky, které jsou příbuzné k jejich koníčkům kluci mnohdy milují automobily, sportovce děvčata oproti tomu umělce, hudebníky Jistě najdete mnoho témat, které je blízké vašemu dítku stačí jen pozorně naslouchat.

13 7) Inspirujte se ročním obdobím S každým ročním obdobím se pojí nejenom konkrétní barvy, ale i motivy. Rádi obměňujete výzdobu svého bytu dle ročních období? Přesně pro vás je určen TIP číslo 7:) Barvy ročních období Nejdříve si probereme základní barvy, které se pojí k jednotlivým ročním obdobím. Jaro všechny odstíny zelené. Léto všechny teplé barvy a jejich odstíny žlutá, červená a oranžová. Podzim zemní barvy především hnědá, šedivá a jejich odstíny. Zima všechny studené barvy a jejich odstíny modrá, popřípadě bílá. Pokud tedy chcete obměňovat nástěnné dekorace dle měnících se období v roce, připravte se na více práce při instalacích a odstranění motivů ze zdí. Více práce je však vyrovnáno vždy excelentním vzhledem interiéru, který koresponduje s ročním obdobím. Témata ročních období Pro jaro jsou typická drobná zvířátka (například ještěrky, či žáby) a to pokud možno v jejich přirozených barvách. Právě tyto malé tvory je ideální instalovat v místnostech, které mají dostatek přirozené zeleně. Však se těmto přírodním bytostem bude dobře žít právě v zelené barvě, kterou budou obklopeni. Na jaře nezapomeňte také na různou flóru v podobě květin, rostlin, stromů a dalších přírodnin. Léto je plné horkosti a energie. Ideálními motivy bude cestování vyberte si některá světoznámá místa, které byste chtěly navštívit třeba o letních prázdninách, nebo při dovolené. Například Paříž, Egypt z obou těchto míst přímo sálá energie. Načerpejte ji i vy Podzim je lezavější a chladnější. Sychravé podzimní večery oživte trochou hudby. Hudba je velmi vděčným tématem nejenom pro podzim. Ale například klidný jazz či tklivé blues jsou jako dělané pro podzim. Hudebníci a kapely mají široké zastoupení mezi motivy nástěnných samolepek. Jen si vybrat. Alternativou k hudebníkům mohou být přírodní samolepky znázorňující zelené stromy plné energie na podzim vám mohou dodat tolik potřebnou sílu a zapálení. Zima je velmi přímočarým obdobím chlad, brzká tma a náročné podmínky. Pro zimu jsou ideální motivy vyjadřující teplo (ať už lidské, nebo přirozené). Lidské motivy postav,

14 popřípadě obrysy roztodivných plamenů to je to, co vás v náročné zimě zahřeje. A nejenom u srdce. Zde byste mohli zvolit i motivy teplomilných zvířat, popřípadě i oblíbené světové destinace, které jsou snad vždy spojené s letním horkým obdobím. Nejspíše jste si všimli, že u třech z čtyř období jsme vám doporučili témata, která jsou úzce spojená s dalším obdobím. Jen u zimy vám doporučujeme motivy, které jsou mnohdy opačné polarity v zimě nám všem chybí energie, proto jsme vám ji chtěli dodat pomocí teplých a vřelých motivů. Snad se naše rada setkala s vaším zájmem.

15 8) Nechte samolepky vyniknout Teď vám poradíme, jak umístit samolepku na zeď, aby vynikla a nebyla v estetickém zákrytu jiných dekoračních prvků. Základem pro vyniknutí motivu je volný prostor kolem něj. Pokud roh samolepky bude opticky splývat s hranou nábytku, obrazu, nebo jiné věci v pokoji, jistě nevynikne tak skvěle, jako kdyby měl kolem sebe alespoň 30 centimetrů volného místa. Z toho důvodu bychom vám radili, abyste si vybírali větší motivy a ne více menších. Velký motiv hraje prim Velký motiv bude při dobrém umístění dominantou celého pokoje a jistě to bude první věc, na které spočine zrak návštěvy. A není se čemu divit, protože samolepky na stěnu jsou stále neobvyklými bytovými dekoracemi. Na našich fotkách můžete vidět, že motivy umisťujeme vždy tak, aby nejvíce vynikly proti svému okolí. A to nejenom díky volnému prostoru kolem samolepky, ale i díky kontrastní barvě vůči podkladu. O barvách jste se dozvěděli vše podstatné v tipech 1 a 7, takže se nebudeme opakovat. Pokud vám není cokoliv jasné ohledně vhodné barevnosti motivu, přečtěte si znovu právě tyto tipy. Případně nám napište (viz kontakt na konci této stránky) a my vám rádi poradíme.

16 9) Méně je někdy více Máte za sebou 8 důležitých rad, jak vybrat tu nejkrásnější samolepku na zeď. A teď přidáváme další: Méně je někdy více. Nesnažte se ze začátku oblepit samolepkami celý byt. Ano můžete mít v každém pokoji více samolepek, ale dělejte to postupně. Začněte jedním menším motivem. Když vám sedne a budete spokojeni, kupte větší motiv. A pak ještě větší a úplně ten největší. Nebo nejmenší. Samolepky mohou být nejenom dominantou celého pokoje, ale i doplňkovou výzdobou. A ne všude se hodí velké samolepky. Třeba tam, kde obyvatelé daného pokoje mají malé zorné pole. Nejspíše tušíte, že jde o malé děti a jejich pohádkové království v podobě dětského pokoje. Zde se rozhodně hodí více menších motivů. Dítě je neskutečně zvědavé, takže bude rádo prozkoumávat nové a nové motivy. Zkuste novou výzdobu dětského pokoje provázat například s ročním obdobím, s pohádkami, které dítko miluje jistě vás napadnou i jiné způsoby, jak vybrat vhodnou samolepku. A to nejenom do dětského pokoje. Máte ještě obývací pokoj, ložnici, kuchyni, chodbu, koupelnu Spoustu prostoru pro vyřádění se. Nechte se unášet svou fantazií a tvořte ve svém domově vlastní tematické světy. Koupelna se díky pár motivům stane dějištěm vodní bitvy mezi žraloky a velrybami nebo si můžete zde připadat jak v nejkrásnějším akváriu na světě. V poslední části našeho návodu máme pro vás konkrétní motivy (i s doporučenou velikostí a barvami) pro vybrané pokoje vašeho bytu.

17 10) Konkrétní tipy na motivy pro kuchyň, ložnici a obývací pokoj Gratulujeme vám! 9 našich tipů vám jistě pomohlo s výběrem vhodné samolepky na stěnu, která vám bude ve vašem domově dělat radost dlouhé roky. A vaše kamarádky puknou závistí, protože tak krásné motivy nikdy neviděly. A vy si dobře rozmyslíte, jestli se pochlubíte, odkud je máte:) V této finální části vám poradíme, jaké konkrétní motivy se hodí do kuchyně, ložnice a obývacího pokoje. Do každé místnosti se hodí jiné tematiky, které vycházejí jak z hlavních funkcí daných místností, tak i přirozených barev vhodných pro konkrétní pokoj. O vhodných motivech jsme obecně psali v tipu číslo 6. Kuchyně Hlavním účelem každé kuchyně je příprava jídla (a v mnoha domácnostech i jeho spořádání v rodinném kruhu). Je to prostor, kde se často sejde celá rodina u jediného stolu. Volte tedy střízlivá a jednoduchá témata, která vás nebudou rušit, ale jen krásně podtrhnou rodinnou atmosféru ve vaší kuchyni.

18

19

20 Ložnice Klid, odpočinek a trocha laškování to vše si spojujeme s rodinnou ložnicí. Nenechte opadnout svou vášeň díky nevhodně zvolenému motivu naopak ji probuďte. Můžete ale z ložnice udělat i oázu relaxu a klidu pro tento cíl volte klidné přírodní či zvířecí motivy (nedoporučujeme vám agresivní zvířátka, spíše poklidné pandy a jiné mazly ).

21

22 Obývací pokoj Zde chcete načerpat nové síly, pobavit se s přáteli či celou rodinnou. Komunikace je nejklíčovější aktivitou v celém domově podpořte ji vhodným motivem na stěně. Hodí se sem především velké nepřehlédnutelné motivy, které vhodně doplňují zájmy celé rodiny. Mnohdy se jedná o témata příbuzná lidem, společnosti, popřípadě cestování.

23 To je od nás vše děkujeme vám, že jste našemu e-booku 10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď věnovali tolik času a dočetli jste se až sem. Pevně věříme, že jste získali všechny potřebné informace pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte na Ještě jednou děkujeme:) Petr Baloun a Ondřej Martinek za Velkesamolepky.cz a Velkesamolepkynazed.cz

NOVINKA 12 ODSTÍNŮ A BÍLÁ

NOVINKA 12 ODSTÍNŮ A BÍLÁ NOVINKA 12 ODSTÍNŮ A BÍLÁ VNITŘNÍ MALÍŘSKÝ OMYVATELNÝ NÁTĚR ECOLOR STYL v b a r v á c h k v a l i t y Vnitřní omyvatelné vodou ředitelné interiérové nátěry ECOLOR STYL nabízejí kolekci elegantních ů pro

Více

limitovaná edice jemné t jemné ó t ny n bílé bílé

limitovaná edice jemné t jemné ó t ny n bílé bílé limitovaná edice jemné tóny bílé Kdo by neměl rád čistotu, nadčasovost a svěžest bílých stěn? Jednoduchá cesta, jak naše byty zvětšit alespoň op cky. Dokonce i doplňky a nábytek na pozadí bílých stěn lépe

Více

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod na vytvoření vlastního videa Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Sami nejlépe víte, že trh s finančními poradci je přesycen.každý poradce se snaží odlišit od ostatních, být nejlepší

Více

Toskánský agroturismus

Toskánský agroturismus Toskánský agroturismus Ubytování v krásném typickém toskánském agroturismu, který je ponořen do nádherné přírody sienským kopců a obklopen bujnou vegetací. Resort se nachází v samém srdci Toskánska, kousek

Více

Jak správně vybrat osvětlení pro váš domov

Jak správně vybrat osvětlení pro váš domov www.fulgur.cz Jak správně vybrat pro váš domov Jak správně vybrat a na co si dát pozor? Tyto i jiné otázky vám zodpoví náš e-book. Aby vám světla sloužila, jak mají a vy navíc zbytečně neplatili za elektřinu,

Více

Barevné kombinace hotových odstínů

Barevné kombinace hotových odstínů Barevné kombinace hotových odstínů Zveme vás na procházku po krajině našich barev, protože věříme že barvy jsou nádherné spojení vědy a umění. Skutečně dobré barevné kombinace jsou pak vzácným pokrmem

Více

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;)

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Krásný den, V momentě, kdy jste se rozhodli napsat svůj ebook, ocitli jste se najednou na cestě. Tato cesta může být jednoduchá, bezproblémová a úžasná a možná dokonce

Více

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu proměny bytu Byt Text a vizualizace: Kateřina Mlejnková mladého muže Do redakce dochází stále více žádostí od lidí, kteří se rozhodli renovovat svůj byt, abychom jim poradili při jejich úvahách o rekonstrukci

Více

7 V y k u p t o. c z. Luxusní bydlení. Koupelnový (nad)standard. Knihovny jaké svět neviděl. ... nemusí nutně znamenat to nejdražší

7 V y k u p t o. c z. Luxusní bydlení. Koupelnový (nad)standard. Knihovny jaké svět neviděl. ... nemusí nutně znamenat to nejdražší 2/3/2015 Sedmé vydání týdeníku pro všechny registrovné uživatele slevového serveru Vykupto.cz Neprodejné Všechna práva vyhrazena 2015 Vykupto.cz s.r.o. Luxusní bydlení... nemusí nutně znamenat to nejdražší

Více

7 kroků, jak začít s organizováním vašeho domova. Pracovní listy

7 kroků, jak začít s organizováním vašeho domova. Pracovní listy 7 kroků, jak začít s organizováním vašeho domova Pracovní listy Pro všechny hospodyňky s láskou připravila: Martina Kročilová Říjen 2014 2014 1 7 kroků, jak začít s organizováním vašeho domova Při čtení

Více

Dobré osvětlení, které neoslňuje

Dobré osvětlení, které neoslňuje Dobré osvětlení, které neoslňuje Inter IKEA Systems B.V. 2015/2016 Zapuštěné bodové osvětlení snadno uzpůsobíte různým aktivitám a částem vašeho bytu nebo domu poskytuje dobré směrované světlo a doplňuje

Více

JAK BÝT ÚSPĚŠNÁ NA SCHŮZCE S MUŽEM 55 TIPŮ

JAK BÝT ÚSPĚŠNÁ NA SCHŮZCE S MUŽEM 55 TIPŮ JAK BÝT ÚSPĚŠNÁ NA SCHŮZCE S MUŽEM 55 TIPŮ Nedělejte pořád stejné chyby, udělejte ten nejlepší dojem na muže, o kterého máte zájem a připravte se na úspěch. Nechte si poradit, jakých chyb se vyvarovat,

Více

Květiny a vázy pro každého

Květiny a vázy pro každého Květiny a vázy pro každého Inter IKEA Systems B.V. 2017 Květiny vnesou svěžest a přírodní krásu do každé místnosti ve vaší domácnosti. V obchodních domech IKEA najdete květiny i vázy vhodné pro každý vkus

Více

Člověk a jeho vyvážený život s uměním feng-šuej

Člověk a jeho vyvážený život s uměním feng-šuej VY_32_INOVACE_PSY_2 Člověk a jeho vyvážený život s uměním feng-šuej Pracovní list Mgr. Martina Šenkýřová Období vytvoření: duben 2013 Ročník: třetí SŠ Tematická oblast: Psychologie člověka Předmět: Psychologie

Více

Tapety do pokojíčku, za které vás děti budou milovat!

Tapety do pokojíčku, za které vás děti budou milovat! ProŽeny.cz Tapety do pokojíčku, za které vás děti budou milovat! Jak to udělat, aby pokojíček vašich dětí nebyl jen fádně růžový nebo modrý? Oživte stěny originálními dětskými tapetami. Nové vzory, ornamenty

Více

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla CZ Habermaaß-hra 5589 Klasické kostky Kravička Karla Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

moderní interiéry pro každého

moderní interiéry pro každého moderní interiéry pro každého ALNUS - návrhy a realizace kompletních interiérů Firma Alnus vznikla v roce 1993. Zabývá se zakázkovou výrobou kuchyní a bytových moderních interiérů na míru. Díky nejmodernějším

Více

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU Při přípravě a tvorbě interiéru si každý z nás dopředu klade otázku jak má daný prostor působit a k čemu sloužit. My se dnes v rámci našeho seriálu zaměříme

Více

luxusní interiéry pro rezidence

luxusní interiéry pro rezidence luxusní interiéry pro rezidence 1 ALNUS návrhy a realizace kompletních interiérů Firma Alnus vznikla v roce 1993. Zabývá se zakázkovou výrobou luxusních kuchyní a bytových moderních interiérů na míru.

Více

Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna!

Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna! 1 Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna! Zařídit malý byt je těžké. Ale víte, co je ještě těžší? Zařídit malý a k tomu atypický byt, kde se nemůžete spoléhat na pravé úhly. Že snad něco takového

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

Projektování malých koupelen a koupelen s problematickým půdorysem

Projektování malých koupelen a koupelen s problematickým půdorysem 1 Projektování malých koupelen a koupelen s problematickým půdorysem Úvod Největší výzvou pro každého projektanta jsou malé koupelny. Koupelny malých rozměrů se stavěly a stále stavět budou, ať už se jedná

Více

Designové styly. a jejich kombinace

Designové styly. a jejich kombinace a jejich kombinace Stále častější součástí dnešního životního stylu je snaha zařizovat interiéry inspirované přírodou s ohedem na životní prostředí. Nejde ani tak o konkrétní vzhled, ale o použití zejména

Více

Habermaaß-hra 5591. Velká vkládačka Na farmě

Habermaaß-hra 5591. Velká vkládačka Na farmě CZ Habermaaß-hra 5591 Velká vkládačka Na farmě Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

Moderní obývací prostor volně navazuje na kuchyni a to i podobnou barevností fólie Avola champagne.

Moderní obývací prostor volně navazuje na kuchyni a to i podobnou barevností fólie Avola champagne. RAČTE VSTOUPIT! Praktická, střízlivá kuchyňská linka využívá fólii z řady crosscut s dekorem tropické dřeviny Wenge bělené. Moderní obývací prostor volně navazuje na kuchyni a to i podobnou barevností

Více

Můj rok můj život Jaký byl a bude?

Můj rok můj život Jaký byl a bude? Jaký byl a bude? 2014 Lucie Valchařová, Blíží se nám konec roku a s ním nám přirozeně přichází na mysl, jaký vlastně byl ten náš rok 2014. Je skvělé přivítat nový rok s čistou hlavou a jasnými myšlenkami

Více

Při rekonstrukci se našel prostor na pracovní kout

Při rekonstrukci se našel prostor na pracovní kout Při rekonstrukci se našel prostor na pracovní kout Bez ohledu na to, zda máme byt v paneláku, v nové výstavbě, či ve starším zděném domě, jedním z nejčastějších problémů, se kterými se v menších bytech

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Domov pro mladé studentky pomůže vylepšit změna dispozice

Domov pro mladé studentky pomůže vylepšit změna dispozice Domov pro mladé studentky pomůže vylepšit změna dispozice Před rekonstrukcí bytu je vždy vhodné zjistit, jaké rozměry bytu máte, s jakými příčkami lze hýbat, nebo za jakých podmínek je možné bourat. V

Více

Výtvarný prvek Tmavší dveře skříně oživují a vhodně zvýrazňují celkově čistý a klidný dojem do světla laděné ložnice.

Výtvarný prvek Tmavší dveře skříně oživují a vhodně zvýrazňují celkově čistý a klidný dojem do světla laděné ložnice. Výtvarný prvek Tmavší dveře skříně oživují a vhodně zvýrazňují celkově čistý a klidný dojem do světla laděné ložnice. Atraktivní nábytek Skříně s výplněmi dveří v kombinaci skla a laminovaných desek jsou

Více

KATALOG LAMINÁTOVÝCH DESEK S ORIGINÁLNÍMI MOTIVY DEKORŮ

KATALOG LAMINÁTOVÝCH DESEK S ORIGINÁLNÍMI MOTIVY DEKORŮ KATALOG LAMINÁTOVÝCH DESEK S ORIGINÁLNÍMI MOTIVY DEKORŮ NECHTE SE INSPIROVAT / DOPŘEJTE SI JEDINEČNÝ KUS NÁBYTKU / OŽIVTE SVŮJ INTERIÉR ORIGINÁLEM KOCHEJTE SE DEKOREM VYTVOŘENÝM JEN PRO VÁS / POCHLUBTE

Více

Brillant CREATIVE. interiérová tónovaná disperzní barva vhodná ke vzájemné kombinaci odstínů

Brillant CREATIVE. interiérová tónovaná disperzní barva vhodná ke vzájemné kombinaci odstínů BAVTE SE BARVAMI Brillant CREATIVE interiérová tónovaná disperzní barva vhodná ke vzájemné kombinaci odstínů Přináší výběrovou kolekci odstínů a barevných řešení zohledňující moderní trendy v bytovém designu.

Více

Habermaaß-hra 5581. Život na farmě Velká sada

Habermaaß-hra 5581. Život na farmě Velká sada CZ Habermaaß-hra 5581 Život na farmě Velká sada Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

Jak bydlí Ája Agnerová ve starším panelovém domě

Jak bydlí Ája Agnerová ve starším panelovém domě Jak bydlí Ája Agnerová ve starším panelovém domě Páteční čtenáři a diváci internetového Streamu, a dnes už i naši čtenáři, znají hravou tvorbu a nápady Áji Agnerové. Většinu dílů natáčíme tady u nás doma,

Více

PROJEKT. p. Matějková - byt

PROJEKT. p. Matějková - byt PROJEKT p. Matějková - byt p. MATĚJKOVÁ - byt Při návrhu bytu jsme používali převážně neutrální tóny (béžová, hnědá, bílá, šedá) doplněné barevnými detaily a barevnou výmalbou. Zastáváme názor, že tímto

Více

slonová kost ušlech lá for ssimo etno plus okrová inspiro slonová kost

slonová kost ušlech lá for ssimo etno plus okrová inspiro slonová kost ušlech lá slonová kost okrová for ssimo etno Barva slonoviny byla odedávna výrazem vytříbeného a kul vovaného vkusu. Vytváří teplejší a útulnější prostředí než čistě bílá barva. Je typická pro větší prostory

Více

Jak překonat rozchod. Radek Šíra

Jak překonat rozchod. Radek Šíra Jak překonat rozchod Radek Šíra 2 Radek Šíra, 2013 OBSAH Úvod... 4 1. Typy rozchodů... 5 1.1. Navrhovatel a obránce... 5 1.2. Délka vztahu... 6 2. Měsíc nové naděje... 8 2.1. Týden zármutku... 8 2.2. Týden

Více

PROFESIONÁLNÍ LED OSVĚTLOVACÍ TECHNIKA

PROFESIONÁLNÍ LED OSVĚTLOVACÍ TECHNIKA RADY A TYPY JAK NA LED OSVĚTLENÍ V DOMÁCNOSTI http://www.topkonstrukt.cz/ Info@tokonstrukt.cz +420 773 563 399 PROFESIONÁLNÍ LED OSVĚTLOVACÍ TECHNIKA JAK NA LED OSVĚTLENÍ V DOMÁCNOSTI Moderní osvětlení

Více

JUSTINKA VYCHÁZÍ VE SVÉ VÝCHOVĚ A PÉČI ZE ZÁKLADNÍCH PRAVIDEL:

JUSTINKA VYCHÁZÍ VE SVÉ VÝCHOVĚ A PÉČI ZE ZÁKLADNÍCH PRAVIDEL: PLÁN VÝCHOVY A PÉČE - JUSTINKA Dětská skupina Ministerstva spravedlnosti ČR JUSTINKA (dále jen,,justinka ) se nachází v budově Ministerstva spravedlnosti ČR, se sídlem v ulici Vyšehradská 16, 128 10 Praha

Více

V hlavní roli zebrano

V hlavní roli zebrano Na náv tûvû V hlavní roli zebrano Neobvyklý interiér zdobený exotickým dřevem měl podle představ majitelky původně zářit v dominantní červené. Ale názory se mění. Stačil jediný pohled věnovaný pruhovanému

Více

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010 AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010 DEKORATIVNÍ PANELY P1 materiál fólie min. rozměr max. rozměr váha MDF bez omezení * 396 x 404 mm 2.500 x 1200 mm 11 kg / m 2 P2 Sledujeme trendy moderní bytové architektury

Více

Dobré věci mají svou hodnotu.

Dobré věci mají svou hodnotu. Dobré věci mají svou hodnotu. A naštěstí si ji udržují. Dveře s přirozenou elegancí. ELEGANT Obsah Otázka stylu? Elegantní řešení. Cottage 4 Charakter 8 CT54 CA01 Kvalita je stále v módě. Kdo má svůj styl

Více

Pohádkový nábytek. v sérii. Všechny sestavy Pohádkového nábytku už i v odstínu. 375-395 cm. JARO - LÉTO 2014 / Nábytek

Pohádkový nábytek. v sérii. Všechny sestavy Pohádkového nábytku už i v odstínu. 375-395 cm. JARO - LÉTO 2014 / Nábytek v sérii Pohádkový nábytek Všechny sestavy Pohádkového nábytku už i v u JARO - LÉTO 2014 / Nábytek Na výběr Vám nabízíme 5 pohádkových sestav dětského nábytku až délka sestav 375-395 cm Sestava nábytku

Více

DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list

DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list Mgr. Michaela Holubová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Holubová. DUŠEVNÍ HYGIENA, pracovní list Umět se udržet v dobré psychické

Více

Jak koupit nemovitost

Jak koupit nemovitost Jak koupit nemovitost Bezpečně? Co nejlépe? Bez starostí a stresu? Část 1. www.alisen.cz Proč vznikla tato kniha? Koupě nemovitosti bývá pro většinu z nás životní investicí. Vydáváme velké, často půjčené

Více

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ 1 Copyright Radomír Hanzelka, 2013 www.radomirhanzelka.cz Všechna práva vyhrazena Vytiskla a vydala: Nová Forma s.r.o. www.novaforma.cz Vydání první ISBN 2

Více

Krásný den, milí tvůrci! Vydali jste se na cestu k umění a tvorbě a já si velice vážím toho, že jste si za průvodce zvolili právě mě.

Krásný den, milí tvůrci! Vydali jste se na cestu k umění a tvorbě a já si velice vážím toho, že jste si za průvodce zvolili právě mě. Krásný den, milí tvůrci! Vydali jste se na cestu k umění a tvorbě a já si velice vážím toho, že jste si za průvodce zvolili právě mě. Přemýšlela jsem nad tím, jak bych vám nejlépe poděkovala a co by vám

Více

Návrh interiéru bytu Stodůlky

Návrh interiéru bytu Stodůlky www.csukas.com obsah 2 identifikační údaje stavby 3 průvodní zpráva 4 dispozice bytu a barevné řešení... 1:100 5 vybavení interiéru 6 NÁSTĚNNÉ MALBY 7 obytný prostor 8 obytný prostor 9 ložnice 10 pracovna

Více

EM-kit Empowerment of immigrant women

EM-kit Empowerment of immigrant women RADA PRVNÍ: Jak se vypořádat se stresem způsobeným ztrátou zaměstnání Neotáčejte se ke svým pocitům zády Jak přežít stres spojený se ztrátou zaměstnání Vypište se ze svých pocitů. Vyjádřete vše, co cítíte

Více

Postup, jak nakreslit koně pro hru Howrse v grafických programech

Postup, jak nakreslit koně pro hru Howrse v grafických programech Postup, jak nakreslit koně pro hru Howrse v grafických programech Programy, vhodné pro kreslení obrázků jsou Photoshop nebo Gimp. Nebudu zde popisovat, jak přesně nástroje těchto programů fungují. To lze

Více

Datum: 2. 12. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.

Datum: 2. 12. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34. Datum: 2. 12. 2013 Projekt: Využití ICT techniky především v uměleckém vzdělávání Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.1013 Číslo DUM: VY_32_INOVACE_537 Škola: Akademie VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Více

JakHubnout. Jakou zvolit dietu? správně. leden 2016. Oblíbené diety Srovnávací tabulka Tipy na nový začátek

JakHubnout. Jakou zvolit dietu? správně. leden 2016. Oblíbené diety Srovnávací tabulka Tipy na nový začátek JakHubnout NE W leden 2016 správně Oblíbené diety Srovnávací tabulka Tipy na nový začátek Jakou zvolit dietu? 2016 štíhlá a krásná. Tisíce ženvužroce to zvládly, vy to také zvládnete! Zvládli jste Vánoce?

Více

PRACOVNÍ LISTY. pro I. stupeň základních škol PRACOVNÍ LISTY PRO 1. ROČNÍK

PRACOVNÍ LISTY. pro I. stupeň základních škol PRACOVNÍ LISTY PRO 1. ROČNÍK Mgr. Ludmila Svobodová & kolektiv PRACOVNÍ LISTY pro I. stupeň základních škol V lesoparku pod Kvádrberkem se můžete seznámit s různými dřevinami, bylinami, ale i živočichy. Prosíme, chovejte se zde ohleduplně

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

Chci vás obeznámit s našimi hospodářskými novinkami. Blíží se zima a před námi vyvstala nutnost udělat přístřešek pro auto.

Chci vás obeznámit s našimi hospodářskými novinkami. Blíží se zima a před námi vyvstala nutnost udělat přístřešek pro auto. Drazí přátelé! Vážená ARCHO!! Jsem tomu velmi ráda, že my, resp. naše služba, máme tak skvělé přátele v Čechách! Jsme ohromně vděčni za vaše modlitby, za vaši pomoc pro nás! Naše děti jsou oblečeny, obuty,

Více

Inspira vní TIPY. s tónovacími barvami

Inspira vní TIPY. s tónovacími barvami Inspira vní TIPY s tónovacími barvami 12 inspira vních pů s tónovacími barvami Jak si doma užít ods ny všech chu Pro obarvování malířských nátěrových hmot Vysoká barevná stálost Pro vnitřní i vnější použití

Více

Habermaaß-hra 4343. Bál princezen

Habermaaß-hra 4343. Bál princezen CZ Habermaaß-hra 4343 Bál princezen Bál princezen Pohádkové pexeso pro 2-6 hráčů ve věku od 4 do 99 let. Obsahuje varianty pro začátečníky i profesionály. Autoři: Christine Basler a Alix-Kis Bouguerra

Více

Designová otopná tělesa. Harmonie pohodlí a tvarů

Designová otopná tělesa. Harmonie pohodlí a tvarů Designová otopná tělesa Harmonie pohodlí a tvarů Teplo nebo design design nebo teplo? Teplo a design design a teplo! I teplo může mít svůj tvar Čím blíže se technická zařízení nacházejí k člověku, tím

Více

VÍTEJTE PRAŽSKÉ KULTURNÍ A JINÉ POCHOUTKY

VÍTEJTE PRAŽSKÉ KULTURNÍ A JINÉ POCHOUTKY jaro 2016 VÍTEJTE Vážení přátelé dobrého jídla a pití, právě jste otevřeli první vydání nového čtvrtletníku společnosti Ventura Food & Catering. Jak napovídá již samotný název našeho magazínu, rozhodli

Více

SVATEBNÍHO KAMERAMANA

SVATEBNÍHO KAMERAMANA Luboš Konečný 9 TAJNÝCH TIPŮ JAK VYBRAT SVATEBNÍHO KAMERAMANA verze 1.0 SEZNAM TIPŮ 1) Rezervujte včas 2) Čtěte recenze 3) Neřešte příliš vzdálenost 4) Roky praxe nejsou vždy výhra 5) One man show? 6)

Více

ČESKÉ DŘEVĚNÉ STAVEBNICE

ČESKÉ DŘEVĚNÉ STAVEBNICE ČESKÉ DŘEVĚNÉ STAVEBNICE WWW.MAKURA.CZ Najdete nás i na O NÁS Představujeme Vám zbrusu nové dřevěné stavebnice a hračky MAKURA. Na českém trhu, není jednoduché najít kvalitní a originální dřevěné hračky,

Více

Starobylé zákoutí. byt od a do z. editorial

Starobylé zákoutí. byt od a do z. editorial Starobylé zákoutí Touha po osobitosti či snaha odlišit se může být završena ledasčím. Ani zdaleka nebývá jen výsadou mládí a také nemusí být korunována byt od a do z Bydlet v historickém domě v bytě vybudovaném

Více

Udělejte si radost i na podzim

Udělejte si radost i na podzim Udělejte si radost i na podzim Pletený svetr v elegantním stylu, světle modrá nebo pudrová barva, S-L Dámský svetr s elegantním lemováním kolem krku a záplatami na loktech, ve kterém se budete cítit pohodlně

Více

INTERIÉROVÁ TÓNOVANÁ DISPERZNÍ BARVA VHODNÁ KE VZÁJEMNÉ KOMBINACI ODSTÍNŮ BAVTE SE BARVAMI

INTERIÉROVÁ TÓNOVANÁ DISPERZNÍ BARVA VHODNÁ KE VZÁJEMNÉ KOMBINACI ODSTÍNŮ BAVTE SE BARVAMI INTERIÉROVÁ TÓNOVANÁ DISPERZNÍ BARVA VHODNÁ KE VZÁJEMNÉ KOMBINACI ODSTÍNŮ BAVTE SE BARVAMI Přináší výběrovou kolekci odstínů a barevných řešení zohledňující moderní trendy v bytovém designu. Jednotlivé

Více

Quick Step Laminát 2012 - česká republika

Quick Step Laminát 2012 - česká republika Quick Step Laminát 2012 - česká republika 1 Quick Step znovu suverénně pluje na vlnách nejnovějšího vývoje Náš svět se mění a Quick Step se mu přizpůsobuje Značka Quick Step je absolutní jedničkou v designu,

Více

Bavíme se... o zdravém spánku

Bavíme se... o zdravém spánku V1 Slevy triky návody y k u p t o. c z 19. 25. 1. 2015 Bavíme se... o zdravém spánku Naše týdny na Vykupto.cz Každý týden se na Vykupto.cz budeme věnovat nějakému tématu, které by vás mohlo/mělo zajímat.

Více

SKOLA HROU KREATIVNÍ POTŘEBY

SKOLA HROU KREATIVNÍ POTŘEBY SKOLA HROU KREATIVNÍ POTŘEBY Pěnovky Pěnovka Ideální pro ruční práce, výtvarné a pedagogické aktivity. Na pěnovku lze malovat i kreslit a lze ji také stříhat nebo děrovat speciálními děrovačkami. Vhodná

Více

CUSTOMIZED PERFECTION. HighLine

CUSTOMIZED PERFECTION. HighLine CUSTOMIZED PERFECTION HighLine UNIDRAIN Na rozdíl od tradičního řešení podlahových odtoků ve sprchových koutech většinou uprostřed podlahy přichází Unidrain s umístěním odtoku u svislé stěny, umožňující

Více

Habermaaß-hra 5583. Moje první hra. Život na farmě. Figurky mláďata

Habermaaß-hra 5583. Moje první hra. Život na farmě. Figurky mláďata CZ Habermaaß-hra 5583 Moje první hra Život na farmě Figurky mláďata Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti

Více

Interiér domu z 90. let dostal nový přírodní vzhled

Interiér domu z 90. let dostal nový přírodní vzhled Interiér domu z 90. let dostal nový přírodní vzhled Přízemí rodinného domu s původními interiéry z 90. let si o novou a svěží změnu doslova říkalo. Rodina s dvěma dětmi si k ní přizvala interiérovou designérku

Více

Recenze klientů Lůžkového oddělení následné péče

Recenze klientů Lůžkového oddělení následné péče Recenze klientů Lůžkového oddělení následné péče r. 2015 - Zdravotnický personál dělá vše pro to, aby pacient opět dostal chuť do života podle stávajících možností. - Dodržování doby návštěv. Ve 14 hod.

Více

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu Ladislav Turoň www.hubnuti-podle-genu.cz WWW.HUBNUTI-PODLE-GENU.CZ Rozhodujete se taky jako já před půl rokem,

Více

Nezapomeňte, že vozidlo můžete nafotit nejdříve 5 dní před počátkem pojištění.

Nezapomeňte, že vozidlo můžete nafotit nejdříve 5 dní před počátkem pojištění. JAK PŘIPRAVIT FOTODOKUMENTACI VOZIDLA Co byste měli vědět než se pustíte do focení Vozidlo musí být čisté, bez nánosů špíny či sněhu. Foťte jen za denního světla nebo za kvalitního vnějšího osvětlení.

Více

Habermaaß-hra 4135. Vyřezávání Afrika

Habermaaß-hra 4135. Vyřezávání Afrika CZ Habermaaß-hra 4135 Vyřezávání Afrika Vážení rodiče, vyřezávání je prastará metoda tvarování dřeva. Je to forma umění, která žádá ostré nástroje. Je Vaší zodpovědností rozhodnout, zda je Vaše dítě připraveno

Více

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu. aneb. LADISLAV TUROŇ /

Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte. Revoluce v hubnutí podle genu. aneb. LADISLAV TUROŇ / Jezte to, co máte rádi a přitom trvale a zdravě zhubněte aneb Revoluce v hubnutí podle genu LADISLAV TUROŇ / WWW.HUBNUTI-PODLE-GENU.CZ Stránka 1 ÚVOD: Rozhodujete se taky jako já před půl rokem, jakým

Více

10 jednoduchých tipů. Pro více romantiky ve vašem partnerském vztahu

10 jednoduchých tipů. Pro více romantiky ve vašem partnerském vztahu 10 jednoduchých tipů Pro více romantiky ve vašem partnerském vztahu Napsal: Aleš Kalina, kouč v oblasti mezilidských vztahů Tento materiál můžete volně šířit s uveřejněním odkazu www.mujvztah.cz Tip #

Více

MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY

MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY INTIMNÍ FOTO MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY photography INTIMNÍ FOTOGRAFIE / TĚHOTENSKÉ FOTOGRAFIE ONA A ON INTIMNĚ / CENY A INFORMACE MILOŠ VATRT / fotograf O MNĚ Ahoj, jmenuji se Miloš. Profesionálně se focení

Více

Příloha 1: Váš individuální zákon přitažlivosti. Nalezněte své osobní energetické číslo

Příloha 1: Váš individuální zákon přitažlivosti. Nalezněte své osobní energetické číslo Nalezněte své osobní energetické číslo Na úvod knihy jsem představila tři základní aspekty zákona přitažlivosti. Na vašem nebeském štěstí se přitom zakládá i váš vysoce individuální zákon přitažlivosti.

Více

Úžasný rok 2017 Váš plán pro úspěšný nový rok

Úžasný rok 2017 Váš plán pro úspěšný nový rok Úžasný rok 2017 Váš plán pro úspěšný nový rok JANAPEKNA.CZ 1 Část 1 Než začneme: Jaký byl pro vás rok 2016? Vítejte! Než se pustíme do plánování vysněného roku 2017, musíme se podívat, jaký byl rok 2016.

Více

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2011/2012. Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 4. ročník

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2011/2012. Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 4. ročník Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2011/2012 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 4. ročník Září Obec v níž žijeme,jak žijeme Odpočinková činnost-stolní hry,hry s hračkami,poslech písniček,povídání

Více

REALIZACE VALMAX LED ECO S.R.O.

REALIZACE VALMAX LED ECO S.R.O. REALIZACE VALMAX LED ECO S.R.O. Nápady a typy pro Vaše osvětlení u Vás doma či v práci. Inspirujte se, realizaci už nechejte na nás. www.valmax.cz 1 OBSAH Designová svítidla z LED pásků 3 Závěsná svítidla

Více

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Příprava na vyučování s cíli osobnostní a sociální výchovy (typ A) Téma oborové (= téma OSV č. 1) Vzdělávací obor Ročník Časový rozsah Tematický okruh OSV Dodržujeme základní

Více

VYTVÁŘÍME UMĚNÍ NA VAŠÍ PODLAZE

VYTVÁŘÍME UMĚNÍ NA VAŠÍ PODLAZE VYTVÁŘÍME UMĚNÍ NA VAŠÍ PODLAZE Kdo jsme? Jako první přinášíme do České republiky novou technologii úpravy betonových ploch. Certifikát nám byl udělen od americké společnosti Engrave-A-Crete, která je

Více

TOPENÍ NA MÍRU. Topné panely Classic. Topné panely Delta. Topné panely Beta. www.variotherm.cz VIDEO TOPENÍ. CHLAZENÍ. POCIT POHODY.

TOPENÍ NA MÍRU. Topné panely Classic. Topné panely Delta. Topné panely Beta. www.variotherm.cz VIDEO TOPENÍ. CHLAZENÍ. POCIT POHODY. www.variotherm.cz TOPENÍ NA MÍRU Topné panely Classic. Topné panely Delta. Topné panely Beta. HL 0/ Grafická úprava: HÄC-MÄC, Grafikstudio, Eisenstadt Text: G. Loibelsberger Obálka: Stefan Badegruber,

Více

FIBARO MOZEK VAŠEHO DOMOVA. Inteligentní dům CENOVĚ DOSTUPNÉ ŘEŠENÍ PRO VAŠI DOMÁCNOST BEZ NUTNOSTI STAVEBNÍCH ÚPRAV INTERIÉRU

FIBARO MOZEK VAŠEHO DOMOVA. Inteligentní dům CENOVĚ DOSTUPNÉ ŘEŠENÍ PRO VAŠI DOMÁCNOST BEZ NUTNOSTI STAVEBNÍCH ÚPRAV INTERIÉRU Inteligentní dům komplexní řešení pro ovládání světel a žaluzií, regulaci teploty a zajištění bezpečí reálné snížení provozních nákladů intuitivní ovládání pomocí telefonů a tabletů automatizace chodu

Více

e1n e2n e4n e5k e5n e6n e7n e8n e12 e13 e14 e16 e18 e20 e21

e1n e2n e4n e5k e5n e6n e7n e8n e12 e13 e14 e16 e18 e20 e21 Katalog úchytek E1N E2N E4N E5K E5N E6N E7N E8N E12 E13 E14 E16 E18 E20 E21 U1 U2 U3 Kovové úchytky jsou elegantní i praktické, a proto se nelze divit jejich oblibě. Hodí se zejména do moderních sestav

Více

Pohádkový nábytek. 138 cm. 86 cm. 43 cm. Možnost výběru skříněk ze dvou odstínů: ZDARMA! POHÁDKOVÝ NÁBYTEK v osmi pestrých barvách

Pohádkový nábytek. 138 cm. 86 cm. 43 cm. Možnost výběru skříněk ze dvou odstínů: ZDARMA! POHÁDKOVÝ NÁBYTEK v osmi pestrých barvách Katalog Nábytek 2016-2017 Pohádkový nábytek Možnost výběru skříněk ze dvou ů: POHÁDKOVÝ NÁBYTEK v osmi pestrých barvách JAVOR BUK Nábytková série Pohádkový nábytek 138 cm Základné skříňky nabízíme 86 cm

Více

Jednoduše účelový dům

Jednoduše účelový dům Červený dům majitelů, kteří jsou vyznavači střídmé elegance, je zasazen do prostředí klidné lokality Valašského Meziříčí. Obklopeni zelení a nekonečným klidem mohou majitelé donekonečna relaxovat. Jednoduše

Více

KLIKNI SEM na kompletný sortiment obklady, dlažby a sanita, nájdete tu: http://www.obklady-dlazby-pezinok.sk

KLIKNI SEM na kompletný sortiment obklady, dlažby a sanita, nájdete tu: http://www.obklady-dlazby-pezinok.sk Kolekce armatur Kolekce armatur Ekonomické, bezpečné a praktické náš široký výběr atraktivních armatur nabízí na jakémkoliv místě vaší koupelny nebo kuchyně každodenní opravdové potěšení. Kuchyňské 122

Více

Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu

Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu Úvodem Developerská společnost Real 3 a.s., se při úvahách o novém projektu zabývala myšlenkou, jak nabídnout zájemcům o bydlení opravdovou architektonickou

Více

dobový soulad text foto

dobový soulad text foto dobový soulad V novostavbě rodinného domu se podařilo vkusně zkombinovat kuchyni v shakerském stylu, nábytek z minulého století a současné luxusní zařízení vyrobené na míru. text Šárka Drbohlavová foto

Více

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Ve webovém prohlížeči by měla být načtení nějaká neutrální stránka, například Google. Dobrý den. Jmenuji se a budu

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 Barevné počítání pro prvňáčky 2 / 28 Portál pro rodiče a učitelky Školáci.com Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Barevné počítání pro prvňáčky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu

Více

Viděli jste už někdy DUHU?

Viděli jste už někdy DUHU? HRA S BARVAMI pro děti ve věku od 3 do 10 let duha Viděli jste už někdy DUHU? Je krásná, viďte? Jak vlastně vzniká duha? Někdy svítí slunce a zároveň padá déšť nebo slunce začne svítit ve stejném okamžiku,

Více

Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš

Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš Afirmace s Empatií Prvek - Dřevo Na každý týden jedna afirmace Pro období prvku Dřevo. www.empatia.cz www.akademiecelostnihozdravi.cz 2014 Věnování a poděkování Tuto

Více

Interiérové barvy s citrusovou vůní. Prince Color Multi Top Classic

Interiérové barvy s citrusovou vůní. Prince Color Multi Top Classic Interiérové barvy s citrusovou vůní Prince Color Multi Top Classic Interiérové barvy od společnosti BASF Vám přináší kolekci odstínů, které zohlední moderní trendy současného bytového designu. Jednotlivé

Více

Pokud chcete zažít emoce nejpopulárnější dívky; pokud chcete ukázat světu své módní dovednosti a

Pokud chcete zažít emoce nejpopulárnější dívky; pokud chcete ukázat světu své módní dovednosti a Pokud chcete zažít emoce nejpopulárnější dívky; pokud chcete ukázat světu své módní dovednosti a nápady; pokud chcete zažít jedinečnou atmosféru a soutěžit s ostatními módními ikonami Lady Popular Módní

Více

11. Stavebnictví, architektura a design interiérů. Návrh moderního rodinného domu vhodného do zástavby

11. Stavebnictví, architektura a design interiérů. Návrh moderního rodinného domu vhodného do zástavby 11. Stavebnictví, architektura a design interiérů Návrh moderního rodinného domu vhodného do zástavby Daniel Veselý, 3.ročník SOŠ a SOU stavební Kolín Pražská 112, Kolín okres Kolín Středočeský kraj Anotace

Více

2. kroužek 22. února 2017 Země a její pohyb Úkol na doma č. 1. Jméno:

2. kroužek 22. února 2017 Země a její pohyb Úkol na doma č. 1. Jméno: 2. kroužek 22. února 2017 Země a její pohyb Úkol na doma č. 1. Jméno: 1. Úkol Pozorování východů a západů Slunce Porozumění pohybu Země v průběhu dne a v průběhu roku je důležité pro pochopení důvodu střídání

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Projekt: Digitální učební materiál Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Příjemce: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova

Více