10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď"

Transkript

1

2 10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď Stejně jako ostatní, milujeme krásné bytové dekorace. Takové, které v nás i v návštěvách budí radost a zvědavost. A přesně tento efekt mají samolepky na zeď, které jsme si v posledních letech zamilovali. Začali jsme se jim věnovat více do hloubky a sledovali jsme všechny nové trendy. Naše byty jsme si vyzdobili těmi nejkrásnějšími motivy, které jsme našli na českém trhu. A teď chceme pomoci vám. Chceme vám ušetřit čas a pomoci vám vyvarovat se chyb, které jsme my udělali výběru a umístění vhodných samolepek. Připravili jsme pro vás 10 konkrétních tipů, jak si vybrat tu nejkrásnější samolepící dekoraci k vám domů. 1) Barvy jsou základ! 2) Jakou zvolit velikost 3) Stačí mi jen jedna samolepka? 4) Milujete nějaký koníček? 5) Jaké máte další bytové dekorace. 6) Do jakých místností dát samolepku. 7) Inspirujte se ročním obdobím. 8) Nechte samolepky vyniknout. 9) Méně je někdy více. 10) Konkrétní tipy na motivy pro kuchyň, ložnici a obývací pokoj.

3 1) Barvy jsou základ Začněme barvami motivů barevnost vybírejte dle několika hledisek: 1) svých oblíbených barev, 2) barevnosti okolního interiéru, 3) vlivu daných barev na psychiku, Bod první je jasný snad každému pokud milujete rudou, vezměte si samolepící motiv v rudé, apod. Druhá rada je však mnohem náročnější na výběr.. Musíte zde pracovat s vhodnými barevnými kombinacemi, které můžete použít. Klasikou je kontrastní černá a bílá (černý motiv na bílé zdi, nebo naopak). Exklusivně pro vás jsme připravili barevný kruh, který vám pomůže s výběrem vhodné barevné kombinace. Základem je využívání sousední barev. Takže pro žlutou (která patří mezi teplé barvy) se hodí oranžová, popřípadě světlá zelená. Pro modrou je to na druhé straně světlý odstín modři a fialová. Tyto barevné kombinace si dokáže odvodit většina z nás. Ale nejzajímavější (a mnohdy nejhezčí kombinace) vznikají využitím protilehlých barev. Nejspíše se na tuto radu budete tvářit nedůvěřivě, ale opravdu to funguje ve většině interiérů, kde jsme samolepky instalovali. Protilehlé barevné kombinace: fialová - žlutá, zelená - červená, modrá - červená, bordová - světle zelená, oranžová - tmavě modrá.

4 Vliv barev na psychiku Dalším důležitým aspektem, pro výběr správné barvy, je vliv na vaši psychiku. Bylo mnoha testy prokázáno, že barevnost interiéru má veliký vliv na vaše psychické rozpoložení. U některých barev nebudou vaše pracovní výsledky zrovna nejlepší, u jiných můžete skvěle relaxovat, jiné mohou vyvolávat chutě na partnerské hrátky, s dalšími barvami dostanete větší chuť na jídlo. Takže jaké barvy se všeobecně doporučují? Rozdělení barev do jednotlivých místností (kuchyně, ložnice, pracovna, obývací pokoj) mnohdy vycházejí právě z těchto studií psychických vlivů. Červená barva Červenou barvu máme spojenou s vášní, horkem, pohybem a bojem. Rozhodně vás nenechá chladnou a spíše ve vás rozdmýchá city a chuť na milování. Červená je ideální barvou do intimní ložnice, kde jen tak nezamhouříte oka, protože váš partner bude neustále přitulený. Tajný tip od Velkesamolepky.cz: červená je ideální barvou i do kuchyně/jídelny je prokázané, že tato barva podněcuje chuť. Všimněte si, že této barvy používají velké jídelny (a mnohé restaurace) čím červenější bude výzdoba, tím je pravděpodobnější, že strávníci budou mít velkou chuť na jídlo. Oranžová barva Oranžová je barvě ohně, slunce, energie a nespoutanosti. Snad díky mandarinkám a pomerančům ji máme spojenou i s dálným Východem. Je lehce stimulující, povzbuzující (ale nemá na červenou). Zvolili bychom ji na chodbu, která vás vítá ve vašem domově, stejně jako slunce vítá celý svět den, co den. Žlutá barva Povzbuzuje soustředění, zahání veškeré strachy a povzbuzuje puls a dýchání. Žlutá podporuje komunikativnost v světlejších odstínech bychom ji doporučili například do obývacího pokoje. Pro mnohé je žlutá skvělým koncentrujícím pomocníkem, který zamezí zbytečnému zdržování a přemítání nad zbytečnostmi. Zelená barva Zdraví, příroda a regenerace to vše v sobě ukrývají odstíny zelené. Pokud chcete navodit příjemné pocity, relax a klid, doporučujeme vám zelenou barvu jak v podobě motivu samolepky, tak nátěru zdi. Zelená barva vás uklidní a získáte pocit, že jste ukrytí v přírodě před všemi strastmi a nic vás nevyruší. Zelenou barvu zdí je možní podpořit jemnými odstíny

5 téže barvy v jednotlivých motivech se zelenou jsou vždy úzce spjaty přírodní a zvířecí motivy. Přírodní rovnováha je ukrytá ve všech odstínech. Modrá barva Modrá barva (a všechny její základní odstíny) je prokázaná, jako nejlepší stimulant pro pracanty. Pokud chcete něčeho velkého dosáhnout, podpořte svou motivaci a píli právě modrou barvou. Ve velkých kancelářských open-spacech je použita právě modrá barva a to záměrně, aby podpořila píli a efektivitu všech pracovníků. Pomáhá se soustředěním a vás budou minimálně rušit méně důležité záležitosti půjdete přesně k svému vytyčenému cíli bez zbytečných zastávek a odboček. Modrá je také vhodnou barvou například do koupelen, kde uklidňuje a navozuje příjemný stav mysli. Proč nás vlastně modrá tak uklidňuje? Vidíme zde jasnou příbuznost s čistým modrým nebem, které je ideálním znakem pro klidný a pohodový den. Fialová barva Fialová je barva představivosti a volnosti. Načerpejte energii a kreativitu ve fialovém pokoji. Podobně jako zelená, je fialová velmi konejšivá a klidná barva. Fialová v sobě snoubí mnohé vlastnosti červené a modré dokáže vás nabudit a pomoci s rozjímáním nad důležitým problémem. Nemusíte tradičně vymalovat celý pokoj jedinou barvou zkuste jednotlivé odstíny kombinovat například s neutrální bílou. Nebo mějte v místnosti jen jednu fialovou stěnu a ostatní bílé. TIP od bytového designéra: využije fialovou na protilehlých stěnách zbylé boční zdi ponechte čistě bílé. Bílá barva Bílá barva je čistá a nevinná a skládá se ze tří přírodních barev: žluté, červené a modré. Pokud ji zvolíte jako barvu zdí, čekejte klid a mír v duši. Ale pozor, pro mnohé je bílá synonymem pro nemoci, lékaře a tedy neklid. Rozbijte čistou zeď jedním či několika motivy v kontrastní černé barvě, nebo v jiných základních barvách dle vhodného účinku na člověka v místnosti.

6 Černá barva Černá je lehce kombinovatelná s jakoukoliv jinou barvou. Podobně jako bílá, ani černá není považována za přírodní základní barvu, ale pouze jako odvozenou. Mnohdy je černá vytvořena velmi výrazným ztmavením například modré či zelené. Černá je díky své neutralitě (když ji opomineme jako protipól k bílé) vhodná do všech typů interiérů nejenom díky tomu je až 30 % objednávek samolepících motivů právě v této barvě. Pro mnohé může být černá barva velmi tísnivá a smutná rozhodně ji nepoužívejte jako jedinou barvu zdí podobně jako u fialové bychom vám doporučili využít tuto barvu pro jedinou zeď v místnosti, popřípadě pro protilehlé stěny. Nejlépe se černá zeď kombinuje s bílými samolepkami.

7 2) Jakou zvolit velikost Při výběru vhodné velikosti samolepky je důležité zvážit, kolik prostoru můžete dané dekoraci obětovat. Máte k dispozici celou prázdnou zeď? Nebo jen více menších míst, kam vměstnáte jen menší motivy? Za nás (e-shop Velkesamolepky.cz a magazín Velkesamolepkynazed.cz) bychom volili minimalistické řešení tedy čím méně budete mít dekorací, které by mohly rušit, tím lépe. Raději zvolte jeden větší motiv, který bude dominantním prvkem v celé místnosti, než abyste pozornost tříštili mezi více motivů. Tím zajistíte, že pokoj nebude pro vás (ani návštěvy) působit přehnaně vyzdobeně a bude čistý a jednoduchý. Hlavně se nebudete muset potýkat s problémy, které vyvstanou při výběru více motivů mají být tematicky příbuzné? Mají mít stejnou barvu, nebo aspoň odstíny? Na to si odpovíme v dalším tipu na nejkrásnější samolepku.

8 3) Stačí mi jen jedna samolepka? Tento bod velmi úzce souvisí i s velikostí samolepky. Pokud máte k dispozici velký prostor, zbytečně ho netříštěte více samolepkami. Raději z jediné velké dekorace udělejte hlavní designový prvek v místnosti. Zde je důležitá i určitá čistota motivů pokud potřebujete opravdu více samolepek, snažte se je vybírat s ohledem na to, aby byly aspoň tematicky příbuzné. Takže k vlaku si nevybírejte břečťan, nebo želvu. Pokud to bude možné, snažte se mít pokoj monotematický nejenom ohledně tematiky, ale i barevnosti. Nikdo přeci nechce mít doma duhový pokoj, který hraje všemi barvami (určitou výjimkou budou dětské pokoje, kde se větší barevnost dá očekávat a je dokonce i žádaná). Teď si zodpovíme otázku, jestli je možné kombinovat barevnost v rámci odstínů jedné barvy. Ano, je to možné, ale snažte se vycházet z barevného kruhu v bodu 1 a nezapomeňte i na barevnost okolního prostředí. Ne všechny barvy se snesou například s přírodním dřevem (z kterého je nábytek či podlaha), nebo například s modrým kobercem.

9 4) Milujete nějaký koníček? Máte svou lásku, které se nehodláte vzdát ani při výzdobě svého domova? To vám výrazně ulehčí výběru té nejkrásnější samolepky na stěnu. Milujete automobily? Vytvořte si ze svého obývacího pokoje muzeum nádherných vozů, které vás budou neustále obklopovat. A vy budete ve svém ráji. Nebo milujete rostliny? Vytvořte ze svého pokoje (pomocí menších samolepek) zelenou rostlinnou džungli. Můžete přidat i pěkně zabarvená zvířata (papouška, racky), aby dojem z přírodní scenérie byl dokonalý. Když už jsme u zvířátek, můžete mít jednotlivé pokoje vyzdobené například jiným plodem přírody. V ložnici bychom volili spíše klidnější motivy zvířat, na chodbu nějaké rychlé a silné bytosti, do koupelny patří samozřejmě vodní živočichové A takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Ale dáme vám pár konkrétních tipů na vhodná zvířata do jednotlivých místností: Chodba: jaguáři, leopardi, tygři, škorpioni a vlci. Obývací pokoj: motýli, velbloudi, sloni, pandy, ptáčci a skupiny zvířat. Pracovna: ještěrky, ptáci, žirafy a mořská zvířata. Koupelna: žáby, želvy, kosatky, rybičky, hroši. Ložnice: ptáci, pandy, rybičky, zebry a skupiny zvířat. Kuchyně: králíci, ptáci, chameleoni a skupiny zvířat. Dětský pokoj: opičky, zebry, lvi, koně, mořští živočichové a pandy.

10 5) Jaké máte další bytové dekorace Chcete vybrat tu nejkrásnější samolepku, která vám bude skvěle ladit s vaším bytem? Nesmíte tedy zapomenout při výběru zohlednit to, kde bude umístěna. Nemáte v daném pokoji další bytové dekorace? V pořádku v tom případě klidně pokračujte na další tip a gratulujeme vám k střízlivému minimalismu. Máte však i další designové doplňky? Tak to poslouchejte dále. Ostré a oblé k sobě nejdou Základním pravidlem pro kombinace bytových dekorací v jednotlivé místnosti je Nekombinujte ostré a oblé tvary. Zdá se to logické, ale mnohdy v nadšení nad vybraným motivem na to můžete zapomenout. V 90 % případů opravdu nedělá dobře, když budete mít pokoj s čistě ostrými hranami a na zeď si dáte kulatého mořského koníka. To samé platí pro nábytek kulatých tvarů, s kterým byste chtěli zkombinovat ostře řezaný motiv například rubikovu kostku. Zkombinovat ostré a oblé tvary dokáže jen málokdo z nás. A my musíme přiznat, že mezi ně nepatříme, takže se raději řídíme tímto pravidlem. A krásně nám to vychází tohle pravidlo je ověřené našimi mnohaletými zkušenosti s návrhem a instalacemi samolepících dekorací. Netříštěte styly Dalším důležitým pravidlem, je netříštění stylů. Znovu musíme přiznat, že existuje málo lidí, kteří dokážou fantasticky zkombinovat obrazy starých italských mistrů s nástěnnými samolepkami. Je to téměř nadlidský úkol. Proto se o něj nesnažte, pokud nemáte perfektní designové cítění. Nepouštějte se stejně jako my do velkých výzev a raději volte jednoduchou klasiku. Zkuste tedy nemíchat abstraktní motivy s realistickými:) Pokud se vám to ale podaří, napište nám o tom a pošlete i fotku rádi vás dáme jako důkaz, že kombinovat styly lze. Méně je více Tuto radu od nás uslyšíte ještě několikrát, protože sjednotit více stylů, barev a vlastně i celých bytových dekorací je nelehký úkol. Ulehčete si ho a mějte raději méně kousků, které spolu ladí, než hromadu těch, které se mlátí a zbytečně ruší. Tento tip můžete využít i při výzdobě více pokojů v každém z nich ale zachovejte stejnou barevnost (alespoň v rámci odstínů) a pokud možno i tematičnost. Samolepkami tak můžete vkusně ozdobit více místností a nebudete mít pocit, že dané pokoje jsou přeplácané a nevkusně vyzdobené.

11 6) Do jakých místností dát samolepku Kam všude můžete samolepky strčit? Hodí se do všech místností? Nebo někde nejsou ideální? To vám povíme v naší už 6. radě. Do jakých místností vybrat krásnou samolepku na zeď? Případně jaké motivy volit? Máme 8 typických místností, které člověka doprovází v průběhu celého života. A teď se podíváme, jestli se do všech hodí nástěnné designové dekorace. Chodba: chodba je vstupním prostorem snad všech našich domovů. Je spojnicí mezi dalšími místnostmi. Vítá vás a loučí se s vámi stejně jako slunce. Sice pomyslným středobodem domova bývá označován obývák, ale chodba je jeho pravým středem. A ano, i na chodbu se hodí samolepky. Ale s jakými motivy? Skvěle se sem hodí zvířata, popřípadě abstraktivní designy. Dokonce i dopravní samolepky jsou skvělé pro chodbu právě kvůli motivu cestování, které prožíváte každý den po odchodu z bytu. Obývací pokoj: zde ve volném čase můžete strávit většinu svého času se svým milým protějškem, nebo přáteli. Je to prostor pro relax, klid a komunikaci. Sem se nebudou hodit agresivní zvířata Jen by vás rušila. Zkuste neutrální abstraktní designy. I rostliny jsou skvělé dejte jim ale dostatečný prostor, aby mohly vyniknout. Pracovna: pracovní nasazení by nemělo nic rušit. Zde buďte velmi obezřetní při volbě vhodných témat. Potřebujete soustředění a klid na svou práci. Budeme se opakovat, ale abstraktní motivy se hodí i sem mohou vám dokonce pomoci s kreativitou. Zahledíte se do jejich křivolakých linií a napadne vás řešení, na které byste jinak nepřišli. Koupelna: Voda, vlhkost zde je jasné, jaké motivy se sem budou hodit. Vodní zvířátka (kosatky, žraloci, želvy a další), popřípadě krásné rostliny, které vás uklidní a pomohou vám plně relaxovat. I žabičky a ještěrky si dokážeme představit jako pěknou koupelnovou dekoraci. Ložnice: zde záleží na vašem temperamentu. Můžete zvolit klidné pandy či jiná mírumilovná zvířátka, ale i škorpión si najde své místo v mnoha ložnicích. I hudební motivy si umíme představit v ložnicích. Pro mnohé páry mohou být provokativní motivy (nahé lidské postavy) stimulující, a proto i vítané. Kuchyně: jídlo, přátelé, chutě to vše vás pojí s kuchyní. Zde bychom volili především motivy (nečekaně) jídla, popřípadě rostlin. Krásně obepnou prostor kolem kuchyňské linky. Určitě bychom zde nelepili motivy zvířat ještě by dostala hlad a na vás by nic nezbylo. To by vás ostatní členové rodině moc v oblibě neměli:)

12 Dětský pokoj: dětská představivost je nekonečná (stejně jako vesmír, ač by s námi A. Einstein nesouhlasil), ale vyplatí se ji podněcovat kreativními motivy. Do dětského pokoje se hodí především pohádkové motivy, vtipná zvířátka (například opičky), příšerky a další hravá témata. Pro starší děti jsou vhodné i abstraktní samolepky, popřípadě i obrázky, které jsou příbuzné k jejich koníčkům kluci mnohdy milují automobily, sportovce děvčata oproti tomu umělce, hudebníky Jistě najdete mnoho témat, které je blízké vašemu dítku stačí jen pozorně naslouchat.

13 7) Inspirujte se ročním obdobím S každým ročním obdobím se pojí nejenom konkrétní barvy, ale i motivy. Rádi obměňujete výzdobu svého bytu dle ročních období? Přesně pro vás je určen TIP číslo 7:) Barvy ročních období Nejdříve si probereme základní barvy, které se pojí k jednotlivým ročním obdobím. Jaro všechny odstíny zelené. Léto všechny teplé barvy a jejich odstíny žlutá, červená a oranžová. Podzim zemní barvy především hnědá, šedivá a jejich odstíny. Zima všechny studené barvy a jejich odstíny modrá, popřípadě bílá. Pokud tedy chcete obměňovat nástěnné dekorace dle měnících se období v roce, připravte se na více práce při instalacích a odstranění motivů ze zdí. Více práce je však vyrovnáno vždy excelentním vzhledem interiéru, který koresponduje s ročním obdobím. Témata ročních období Pro jaro jsou typická drobná zvířátka (například ještěrky, či žáby) a to pokud možno v jejich přirozených barvách. Právě tyto malé tvory je ideální instalovat v místnostech, které mají dostatek přirozené zeleně. Však se těmto přírodním bytostem bude dobře žít právě v zelené barvě, kterou budou obklopeni. Na jaře nezapomeňte také na různou flóru v podobě květin, rostlin, stromů a dalších přírodnin. Léto je plné horkosti a energie. Ideálními motivy bude cestování vyberte si některá světoznámá místa, které byste chtěly navštívit třeba o letních prázdninách, nebo při dovolené. Například Paříž, Egypt z obou těchto míst přímo sálá energie. Načerpejte ji i vy Podzim je lezavější a chladnější. Sychravé podzimní večery oživte trochou hudby. Hudba je velmi vděčným tématem nejenom pro podzim. Ale například klidný jazz či tklivé blues jsou jako dělané pro podzim. Hudebníci a kapely mají široké zastoupení mezi motivy nástěnných samolepek. Jen si vybrat. Alternativou k hudebníkům mohou být přírodní samolepky znázorňující zelené stromy plné energie na podzim vám mohou dodat tolik potřebnou sílu a zapálení. Zima je velmi přímočarým obdobím chlad, brzká tma a náročné podmínky. Pro zimu jsou ideální motivy vyjadřující teplo (ať už lidské, nebo přirozené). Lidské motivy postav,

14 popřípadě obrysy roztodivných plamenů to je to, co vás v náročné zimě zahřeje. A nejenom u srdce. Zde byste mohli zvolit i motivy teplomilných zvířat, popřípadě i oblíbené světové destinace, které jsou snad vždy spojené s letním horkým obdobím. Nejspíše jste si všimli, že u třech z čtyř období jsme vám doporučili témata, která jsou úzce spojená s dalším obdobím. Jen u zimy vám doporučujeme motivy, které jsou mnohdy opačné polarity v zimě nám všem chybí energie, proto jsme vám ji chtěli dodat pomocí teplých a vřelých motivů. Snad se naše rada setkala s vaším zájmem.

15 8) Nechte samolepky vyniknout Teď vám poradíme, jak umístit samolepku na zeď, aby vynikla a nebyla v estetickém zákrytu jiných dekoračních prvků. Základem pro vyniknutí motivu je volný prostor kolem něj. Pokud roh samolepky bude opticky splývat s hranou nábytku, obrazu, nebo jiné věci v pokoji, jistě nevynikne tak skvěle, jako kdyby měl kolem sebe alespoň 30 centimetrů volného místa. Z toho důvodu bychom vám radili, abyste si vybírali větší motivy a ne více menších. Velký motiv hraje prim Velký motiv bude při dobrém umístění dominantou celého pokoje a jistě to bude první věc, na které spočine zrak návštěvy. A není se čemu divit, protože samolepky na stěnu jsou stále neobvyklými bytovými dekoracemi. Na našich fotkách můžete vidět, že motivy umisťujeme vždy tak, aby nejvíce vynikly proti svému okolí. A to nejenom díky volnému prostoru kolem samolepky, ale i díky kontrastní barvě vůči podkladu. O barvách jste se dozvěděli vše podstatné v tipech 1 a 7, takže se nebudeme opakovat. Pokud vám není cokoliv jasné ohledně vhodné barevnosti motivu, přečtěte si znovu právě tyto tipy. Případně nám napište (viz kontakt na konci této stránky) a my vám rádi poradíme.

16 9) Méně je někdy více Máte za sebou 8 důležitých rad, jak vybrat tu nejkrásnější samolepku na zeď. A teď přidáváme další: Méně je někdy více. Nesnažte se ze začátku oblepit samolepkami celý byt. Ano můžete mít v každém pokoji více samolepek, ale dělejte to postupně. Začněte jedním menším motivem. Když vám sedne a budete spokojeni, kupte větší motiv. A pak ještě větší a úplně ten největší. Nebo nejmenší. Samolepky mohou být nejenom dominantou celého pokoje, ale i doplňkovou výzdobou. A ne všude se hodí velké samolepky. Třeba tam, kde obyvatelé daného pokoje mají malé zorné pole. Nejspíše tušíte, že jde o malé děti a jejich pohádkové království v podobě dětského pokoje. Zde se rozhodně hodí více menších motivů. Dítě je neskutečně zvědavé, takže bude rádo prozkoumávat nové a nové motivy. Zkuste novou výzdobu dětského pokoje provázat například s ročním obdobím, s pohádkami, které dítko miluje jistě vás napadnou i jiné způsoby, jak vybrat vhodnou samolepku. A to nejenom do dětského pokoje. Máte ještě obývací pokoj, ložnici, kuchyni, chodbu, koupelnu Spoustu prostoru pro vyřádění se. Nechte se unášet svou fantazií a tvořte ve svém domově vlastní tematické světy. Koupelna se díky pár motivům stane dějištěm vodní bitvy mezi žraloky a velrybami nebo si můžete zde připadat jak v nejkrásnějším akváriu na světě. V poslední části našeho návodu máme pro vás konkrétní motivy (i s doporučenou velikostí a barvami) pro vybrané pokoje vašeho bytu.

17 10) Konkrétní tipy na motivy pro kuchyň, ložnici a obývací pokoj Gratulujeme vám! 9 našich tipů vám jistě pomohlo s výběrem vhodné samolepky na stěnu, která vám bude ve vašem domově dělat radost dlouhé roky. A vaše kamarádky puknou závistí, protože tak krásné motivy nikdy neviděly. A vy si dobře rozmyslíte, jestli se pochlubíte, odkud je máte:) V této finální části vám poradíme, jaké konkrétní motivy se hodí do kuchyně, ložnice a obývacího pokoje. Do každé místnosti se hodí jiné tematiky, které vycházejí jak z hlavních funkcí daných místností, tak i přirozených barev vhodných pro konkrétní pokoj. O vhodných motivech jsme obecně psali v tipu číslo 6. Kuchyně Hlavním účelem každé kuchyně je příprava jídla (a v mnoha domácnostech i jeho spořádání v rodinném kruhu). Je to prostor, kde se často sejde celá rodina u jediného stolu. Volte tedy střízlivá a jednoduchá témata, která vás nebudou rušit, ale jen krásně podtrhnou rodinnou atmosféru ve vaší kuchyni.

18

19

20 Ložnice Klid, odpočinek a trocha laškování to vše si spojujeme s rodinnou ložnicí. Nenechte opadnout svou vášeň díky nevhodně zvolenému motivu naopak ji probuďte. Můžete ale z ložnice udělat i oázu relaxu a klidu pro tento cíl volte klidné přírodní či zvířecí motivy (nedoporučujeme vám agresivní zvířátka, spíše poklidné pandy a jiné mazly ).

21

22 Obývací pokoj Zde chcete načerpat nové síly, pobavit se s přáteli či celou rodinnou. Komunikace je nejklíčovější aktivitou v celém domově podpořte ji vhodným motivem na stěně. Hodí se sem především velké nepřehlédnutelné motivy, které vhodně doplňují zájmy celé rodiny. Mnohdy se jedná o témata příbuzná lidem, společnosti, popřípadě cestování.

23 To je od nás vše děkujeme vám, že jste našemu e-booku 10 tipů pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď věnovali tolik času a dočetli jste se až sem. Pevně věříme, že jste získali všechny potřebné informace pro výběr nejkrásnější samolepky na zeď. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte na Ještě jednou děkujeme:) Petr Baloun a Ondřej Martinek za Velkesamolepky.cz a Velkesamolepkynazed.cz

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod na vytvoření vlastního videa Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Sami nejlépe víte, že trh s finančními poradci je přesycen.každý poradce se snaží odlišit od ostatních, být nejlepší

Více

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU

BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU BAREVNÉ, MATERIÁLOVÉ A TVAROVÉ LADĚNÍ INTERIÉRU Při přípravě a tvorbě interiéru si každý z nás dopředu klade otázku jak má daný prostor působit a k čemu sloužit. My se dnes v rámci našeho seriálu zaměříme

Více

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu proměny bytu Byt Text a vizualizace: Kateřina Mlejnková mladého muže Do redakce dochází stále více žádostí od lidí, kteří se rozhodli renovovat svůj byt, abychom jim poradili při jejich úvahách o rekonstrukci

Více

KATALOG LAMINÁTOVÝCH DESEK S ORIGINÁLNÍMI MOTIVY DEKORŮ

KATALOG LAMINÁTOVÝCH DESEK S ORIGINÁLNÍMI MOTIVY DEKORŮ KATALOG LAMINÁTOVÝCH DESEK S ORIGINÁLNÍMI MOTIVY DEKORŮ NECHTE SE INSPIROVAT / DOPŘEJTE SI JEDINEČNÝ KUS NÁBYTKU / OŽIVTE SVŮJ INTERIÉR ORIGINÁLEM KOCHEJTE SE DEKOREM VYTVOŘENÝM JEN PRO VÁS / POCHLUBTE

Více

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla CZ Habermaaß-hra 5589 Klasické kostky Kravička Karla Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

SKOLA HROU KREATIVNÍ POTŘEBY

SKOLA HROU KREATIVNÍ POTŘEBY SKOLA HROU KREATIVNÍ POTŘEBY Pěnovky Pěnovka Ideální pro ruční práce, výtvarné a pedagogické aktivity. Na pěnovku lze malovat i kreslit a lze ji také stříhat nebo děrovat speciálními děrovačkami. Vhodná

Více

Můj rok můj život Jaký byl a bude?

Můj rok můj život Jaký byl a bude? Jaký byl a bude? 2014 Lucie Valchařová, Blíží se nám konec roku a s ním nám přirozeně přichází na mysl, jaký vlastně byl ten náš rok 2014. Je skvělé přivítat nový rok s čistou hlavou a jasnými myšlenkami

Více

Interiérové barvy s citrusovou vůní. Prince Color Multi Top Classic

Interiérové barvy s citrusovou vůní. Prince Color Multi Top Classic Interiérové barvy s citrusovou vůní Prince Color Multi Top Classic Interiérové barvy od společnosti BASF Vám přináší kolekci odstínů, které zohlední moderní trendy současného bytového designu. Jednotlivé

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

PROJEKT. p. Matějková - byt

PROJEKT. p. Matějková - byt PROJEKT p. Matějková - byt p. MATĚJKOVÁ - byt Při návrhu bytu jsme používali převážně neutrální tóny (béžová, hnědá, bílá, šedá) doplněné barevnými detaily a barevnou výmalbou. Zastáváme názor, že tímto

Více

LISTY INSPIROVANÉ PŘÍRODOU č. 6

LISTY INSPIROVANÉ PŘÍRODOU č. 6 ZIMA DLE FENG SHUI Zima je ve Feng Shui spojována s prvkem vody. Leckoho napadne proč voda a zima, když vodu nejčastěji oceníme v parných dnech. Je to právě vyrovnávání energií, kdy velké teplo kompenzujeme

Více

Jak koupit nemovitost

Jak koupit nemovitost Jak koupit nemovitost Bezpečně? Co nejlépe? Bez starostí a stresu? Část 1. www.alisen.cz Proč vznikla tato kniha? Koupě nemovitosti bývá pro většinu z nás životní investicí. Vydáváme velké, často půjčené

Více

5 RAD A TIPŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE NA BURZE. burzaprokazdeho.cz Petr Novák pecan.novak@gmail.com

5 RAD A TIPŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE NA BURZE. burzaprokazdeho.cz Petr Novák pecan.novak@gmail.com 5 RAD A TIPŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE NA BURZE Chcete vědět: Co dělat, abychom vydělávali na burze peníze? Co nedělat, abychom vydělávali na burze peníze? Tak v tom případě Vás mohu ujistit o tom, že máte

Více

Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna!

Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna! 1 Návštěva u mladé dámy: Do garsonky se vešla i šatna! Zařídit malý byt je těžké. Ale víte, co je ještě těžší? Zařídit malý a k tomu atypický byt, kde se nemůžete spoléhat na pravé úhly. Že snad něco takového

Více

Návrh interiéru bytu Stodůlky

Návrh interiéru bytu Stodůlky www.csukas.com obsah 2 identifikační údaje stavby 3 průvodní zpráva 4 dispozice bytu a barevné řešení... 1:100 5 vybavení interiéru 6 NÁSTĚNNÉ MALBY 7 obytný prostor 8 obytný prostor 9 ložnice 10 pracovna

Více

5 RAD A TIPŮ. Jak vydělávat peníze na burze. #Burza pro každého - 5 rad a tipů. >> zpět na Obsah. elektronická publikace 2015

5 RAD A TIPŮ. Jak vydělávat peníze na burze. #Burza pro každého - 5 rad a tipů. >> zpět na Obsah. elektronická publikace 2015 Název kapitoly 5 RAD A TIPŮ Jak vydělávat peníze na burze elektronická publikace 2015 1 Pár slov úvodem Pár slov úvodem Investování a obchodování na kapitálových trzích se věnuje již od roku 2006. Je absolventem

Více

Jak překonat rozchod. Radek Šíra

Jak překonat rozchod. Radek Šíra Jak překonat rozchod Radek Šíra 2 Radek Šíra, 2013 OBSAH Úvod... 4 1. Typy rozchodů... 5 1.1. Navrhovatel a obránce... 5 1.2. Délka vztahu... 6 2. Měsíc nové naděje... 8 2.1. Týden zármutku... 8 2.2. Týden

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

122 sawcut bílý. Doufáme, že vás nové dekory potěší a najdete mezi nimi své favority. Trachea. Domov za každými dvířky.

122 sawcut bílý. Doufáme, že vás nové dekory potěší a najdete mezi nimi své favority. Trachea. Domov za každými dvířky. NOVÉ DEKORY FÓLIÍ Během roku 2011 jsme rozšířili sortiment fólií o desítku nových dekorů. Jejich skladba je opravdu pestrá. Vedle zajímavých dekorů dřeva najdeme dvě novinky z kategorie Exclusive, dvojici

Více

Rodinné domy typu A, varianty dispozic

Rodinné domy typu A, varianty dispozic Standardní dispozice 4+kk Domy typu A ve standardní variantě jsou přístupné ze severní strany. Jsou od obytné ulice odděleny pásem zeleně a jejich dominantním prvkem je na jih orientovaná rozlehlá krytá

Více

KATALOG PRODUKTŮ. Objednávky zasílejte e-mailem: info@creativetoys.cz

KATALOG PRODUKTŮ. Objednávky zasílejte e-mailem: info@creativetoys.cz KATALOG PRODUKTŮ SEQUIN MAGIC Pomocí kouzelného pera umístěte různobarevné flitry na veselý přilnavý obrázek. Vhodné pro děti od 5 let. Obsah balení: obrázek, kouzelné pero, různobarevné flitry a návod

Více

Jemný vzor tapet zjemňuje a rozechvívá okolní kov.

Jemný vzor tapet zjemňuje a rozechvívá okolní kov. bydlení ve vlnách Na první pohled zaujme nejen lagunovitou stěnou ložnice, propsanou do šatny, oblými zakončeními kuchyňské a předsíňové stěny, ale také celkovou barevnou kompozicí a členěním prostoru.

Více

2. ZADÁNÍ A VYSVĚTLENÍ ÚKOLU

2. ZADÁNÍ A VYSVĚTLENÍ ÚKOLU ANTONÍN MIKULÁŠ ČÍLA 1. MOTIVACE (15 minut) (Motivační fáze slouží k uvedení do problematiky a podnícení zájmu o následný úkol. Pokládané otázky můžete podle vlastního uvážení přizpůsobit skupině, se kterou

Více

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem?

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ZÁŽITKY PRO FIRMY užijte si vztahy se svými klienty, je to pro Vás jediná spolehlivá investice, která se Vám stonásobně vrátí...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY vznikla

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 Barevné počítání pro prvňáčky 2 / 28 Portál pro rodiče a učitelky Školáci.com Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Barevné počítání pro prvňáčky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu

Více

Mám na mysli prostory typu spíž, komora, sklep, půda, garáž aj. Jejich význam je ve většině případů pro všechny stejný. Ve spíži skladujeme

Mám na mysli prostory typu spíž, komora, sklep, půda, garáž aj. Jejich význam je ve většině případů pro všechny stejný. Ve spíži skladujeme 1 Mám na mysli prostory typu spíž, komora, sklep, půda, garáž aj. Jejich význam je ve většině případů pro všechny stejný. Ve spíži skladujeme potraviny, v komoře prostředky na úklid, ve sklepě věci, které

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3 Mentoring Individuální podpora pro pedagogy Informace ke klíčové aktivitě KA3 Motto: Milý učiteli, milá školo, nabízíme Ti zapojení do aktivit mentoringu, které mají sloužit k Tvé individuální a cílené

Více

Nabídka velkých kobercových her, mozaiky a puzzlí

Nabídka velkých kobercových her, mozaiky a puzzlí ŠTRUNC, s.r.o., Tlustice 215, 26801 Hořovice tel.: 775608203, 311513577, E-mail: objednavky@hrackystrunc.cz, strunc@hrackystrunc.cz IČO:27223761,DIČ:CZ27223761 www.hrackystrunc.cz Nabídka velkých kobercových

Více

Jak nespadnout do dluhové pasti. Příručka pro žadatele o půjčku

Jak nespadnout do dluhové pasti. Příručka pro žadatele o půjčku Jak nespadnout do dluhové pasti Příručka pro žadatele o půjčku www.homecredit.cz www.navigatoruveru.cz www.clovekvtisni.cz Slovo úvodem Půjčka může být nejen dobrým sluhou, ale i špatným pánem. A to většinou

Více

Miliónový rok. David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz

Miliónový rok. David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz Miliónový rok David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz ÚSPĚCH NENÍ ŽÁDNÉ TAJEMSTVÍ ZPŮSOB MYŠLENÍ + VĚCI DĚLAT MÁTE JEDEN CÍL OVLÁDAT ENERGII (život sám i hmotné věci v něm jsou energie) (otevřete

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010 AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ III/2010 DEKORATIVNÍ PANELY P1 materiál fólie min. rozměr max. rozměr váha MDF bez omezení * 396 x 404 mm 2.500 x 1200 mm 11 kg / m 2 P2 Sledujeme trendy moderní bytové architektury

Více

mezinárodní prestižní ocenění za design

mezinárodní prestižní ocenění za design KLIKY A KOVÁNÍ mezinárodní prestižní ocenění za design Klika MAXIMAL získala mezinárodní prestižní ocenění za design Reddot award. Nabízí mnoho možností povrchových úprav a kombinací výplní s dekory dveří

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

KATALOGOVÝ LIST BD K Dolům 41, Praha 12 Modřany

KATALOGOVÝ LIST BD K Dolům 41, Praha 12 Modřany BYTY K PRODEJI Všechny byty mají skvělou dispozici, balkon nebo terasu, sklepní kóji přístupnou z 1.NP a kryté parkovací stání. Kupující si může zvolit dle svého vkusu povrchy podlah malby stěn obklady,

Více

Wall. Floor FloorPlus. Loft. Colours

Wall. Floor FloorPlus. Loft. Colours Wall Floor FloorPlus Loft Colours Objevte v sobě návrháře a vytvořte si svůj vlastní design s aplikací pandomo Design Tool na stránkách www.ardex-pandomo.cz 2 / PANDOMO DESIGN TOOL Je jedno jestli vlastníte......

Více

KATALOGOVÝ LIST RD Fata Morgana, Praha Trója

KATALOGOVÝ LIST RD Fata Morgana, Praha Trója RODINNÝ DŮM K PRODEJI Dům je na výjimečném místě pod zahradami Fata Morgany s jedinečným výhledem do Pražské Zoo a na Vinice Sv. Kláry. Kupující si může zvolit dle svého vkusu povrchy podlah malby stěn

Více

MOC 99,- MOC 149,- MOC 99,-

MOC 99,- MOC 149,- MOC 99,- Zábavné úkoly se samolepkami pro všechny předškoláky. Sešit s obrázky nejoblíbenějších zvířecích kamarádů je doplněn listy se samolepkami, které děti mohou nalepovat na příslušné obrázky se shodnými obrysy.

Více

Obr. 4 Infranomic : topení infračerveným (tepelným) zářením, velmi nízký konvekční efekt, příjemný pocit tepla

Obr. 4 Infranomic : topení infračerveným (tepelným) zářením, velmi nízký konvekční efekt, příjemný pocit tepla Infranomic alternativní technologie topení moderní a efektivní Přirozený pocit tepla s Infranomic Infranomic -alternativní technologie topení I když se ochladí, táborový oheň v podvečer nebo slunce v mrazivém

Více

Postup, jak nakreslit koně pro hru Howrse v grafických programech

Postup, jak nakreslit koně pro hru Howrse v grafických programech Postup, jak nakreslit koně pro hru Howrse v grafických programech Programy, vhodné pro kreslení obrázků jsou Photoshop nebo Gimp. Nebudu zde popisovat, jak přesně nástroje těchto programů fungují. To lze

Více

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

Moje inspirace. E-book zdarma Jana Pěkná 2013

Moje inspirace. E-book zdarma Jana Pěkná 2013 Moje inspirace E-book zdarma Jana Pěkná 2013 Vážení a milí Děkuji Vám za stažení mého e-booku s názvem Moje inspirace. Co zde najdete? Prozradím Vám něco ze stránek, kam si chodím pro nápady, inspiraci

Více

www.modrapyramida.cz Bezplatná infolinka Modré pyramidy 800 101 554 Veškeré detaily o produktech s vámi rád projedná náš finanční poradce.

www.modrapyramida.cz Bezplatná infolinka Modré pyramidy 800 101 554 Veškeré detaily o produktech s vámi rád projedná náš finanční poradce. www.modrapyramida.cz Bezplatná infolinka Modré pyramidy 800 101 554 Veškeré detaily o produktech s vámi rád projedná náš finanční poradce. POTŘEBUJI BYDLET Nabízíme vám produkty stabilních a silných partnerů:

Více

Jak se UČIT K MATURITĚ? Motivace, koncentrace, paměť.

Jak se UČIT K MATURITĚ? Motivace, koncentrace, paměť. Jak se UČIT K MATURITĚ? Motivace, koncentrace, paměť. Připravil Jan Weiser podle příručky Národního ústavu odborného vzdělávání v Praze Jak se učit na střední škole a ostatní vybrané literatury. Obsah

Více

skříně na míru / katalog

skříně na míru / katalog / katalog / katalog Profil společnosti Společnost Halbos již patnáct let přináší nápady a inspirace v oblasti interiérů na míru. Pomáháme řešit problémy úložných prostor. Naší specializací jsou zejména

Více

návštěvy proměny 14 bydlení

návštěvy proměny 14 bydlení 14 bydlení ČERVEN 2011 Svěží mix barev a tvarů Vysokoškolačka Míša a její přítel si tak oblíbili Brno, kde oba studují, že se zde rozhodli zůstat natrvalo. Pořídili si byt, který je dost prostorný i na

Více

Po čem rodina touží. 54 www.modernibyt.cz 55. Ornamenty z fólie na panelu ze skla působí společně s podsvícením nepřehlédnutelný výtvarný prvek

Po čem rodina touží. 54 www.modernibyt.cz 55. Ornamenty z fólie na panelu ze skla působí společně s podsvícením nepřehlédnutelný výtvarný prvek byt od a do z Po čem rodina touží TEXT/LENKA ZAHRADNÍKOVÁ, FOTO/IVETA KOPICOVÁ Rezidence v Havlíčkových sadech na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic právem patří k luxusním bytovým domům poskytujícím

Více

Mateřská škola Oáza v Praze 12. Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání

Mateřská škola Oáza v Praze 12. Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Mateřská škola Oáza v Praze 12 Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Název: Zvídálkovo putování Naše motto: JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA Jaro chystá radovánky, pro naše kluky i holky Léto sluncem

Více

JAK PŮJČOVÁNÍ POLAROIDŮ FUNGUJE?

JAK PŮJČOVÁNÍ POLAROIDŮ FUNGUJE? Chcete si zapůjčit Polaroid, anebo jím nechat nafotit Vaši akci? Podívejte se na náš přehled a vyberte si ten pravý typ. Pak už si ho stačí jenom rezervovat. Polaroid je geniálním společníkem: kdekoliv

Více

Best Office. Interier design trendy v řešení kancelářských prostor. Jana Hradecká

Best Office. Interier design trendy v řešení kancelářských prostor. Jana Hradecká Best Office Interier design trendy v řešení kancelářských prostor. Jana Hradecká Časy se mění a tyto změny se odrážejí v současných trendech v designu kanceláři. Návrháři by měli změnit své myšlení a posunout

Více

REZIDENCE PROSTĚJOV CITY

REZIDENCE PROSTĚJOV CITY REZIDENCE PROSTĚJOV CITY AD štúdio - 2013 SBC Czech Investment a.s. PRŮVODNÍ ZPRÁVA 2 REZIDENCE PROSTĚJOV CITY Rezidence Prostějov CITY - tak trochu jiné bydlení... Motto: Od nepaměti hledali obydlí lidé

Více

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU 1 Krásný den Jmenuji se Eva Peršinová a vítám vás na webových stránkách www.vitarianstyle.com. Pojďme se nyní podívat na třetí video s názvem: Jak na to, v podstatě

Více

Habermaaß-hra 4135. Vyřezávání Afrika

Habermaaß-hra 4135. Vyřezávání Afrika CZ Habermaaß-hra 4135 Vyřezávání Afrika Vážení rodiče, vyřezávání je prastará metoda tvarování dřeva. Je to forma umění, která žádá ostré nástroje. Je Vaší zodpovědností rozhodnout, zda je Vaše dítě připraveno

Více

POKYNY K INSTALACI. Vážený zákazníku, Děkujeme Vám za nákup naší dýhované dřevěné podlahy Par-ky. Prosím přečtěte si pozorně tento montážní návod.

POKYNY K INSTALACI. Vážený zákazníku, Děkujeme Vám za nákup naší dýhované dřevěné podlahy Par-ky. Prosím přečtěte si pozorně tento montážní návod. 1/5 POKYNY K INSTALACI Vážený zákazníku, Děkujeme Vám za nákup naší dýhované dřevěné podlahy Par-ky. Prosím přečtěte si pozorně tento montážní návod. INSTALAČNÍ MATERIÁL (obrázek 1) Par-ky Instalační souprava

Více

PRODUKTOVÝ KATALOG SEZONA 2012

PRODUKTOVÝ KATALOG SEZONA 2012 PRODUKTOVÝ KATALOG SEZONA 2012 WWW.ALCENTRUM.CZ VÍTEJTE U SPOLEČNOSTI ALcentrum OBSAH: O nás Výrobky ALcentrum Greenline Profiline Highline Garážová stání Plotové zástěny Zastřešení bazénu Hliníkové přístřešky

Více

rádi bychom Vám představili katalog značky Babeko, pod kterou naleznete ručně šité dekorace, kojenecké potřeby či jiné výrobky nejen pro děti.

rádi bychom Vám představili katalog značky Babeko, pod kterou naleznete ručně šité dekorace, kojenecké potřeby či jiné výrobky nejen pro děti. Hezký den, rádi bychom Vám představili katalog značky Babeko, pod kterou naleznete ručně šité dekorace, kojenecké potřeby či jiné výrobky nejen pro děti. Touto formou bychom Vám chtěli jednotlivý sortiment

Více

Bezpečné koupelnové osvětlení NOVINKA! BASIC

Bezpečné koupelnové osvětlení NOVINKA! BASIC Bezpečné koupelnové osvětlení NOVINKA! BASIC Základním předpokladem koupelnového osvětlení musí být bezpečnost Bezpečná koupelnová svítidla H2O Basic a H2O Profi 1. Vyberte si, kam chcete svítidla umístit

Více

ADI interiér o nás. www.adint.cz

ADI interiér o nás. www.adint.cz obchod www.adint.cz ADI interiér o nás Dámy a pánové, milí obchodní přátelé, připravili jsme pro Vás již třetí katalog, který představuje prodejní interiéry, které společnost ADI interiér připravuje na

Více

Během několika minulých let jsem objevil kouzlo jednoduchých rutinních

Během několika minulých let jsem objevil kouzlo jednoduchých rutinních 14. ZJEDNODUŠENÍ DENNÍHO REŽIMU Během několika minulých let jsem objevil kouzlo jednoduchých rutinních návyků zvláště ráno a večer. Takové pravidelné návyky vás mohou nabít energií pro celý den a zároveň

Více

Jméno autora: Mgr. Jitka Bílková Datum vytvoření: 11. 1. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_09_AR1

Jméno autora: Mgr. Jitka Bílková Datum vytvoření: 11. 1. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_09_AR1 Jméno autora: Mgr. Jitka Bílková Datum vytvoření: 11. 1. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_09_AR1 Ročník: I. Vzdělávací oblast: Odborné vzdělávání, technika aranžování Obor vzdělávání: Aranžér Tematický okruh:

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Time pracovním management trhu NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

k u c h y n ě n a m í r u

k u c h y n ě n a m í r u kuchyně na míru Roman Vrtiška Narozen 22. února 1982 v Chomutově. Žije a tvoří v Praze. Rozsah jeho prací jako designéra sestává z návrhů nábytku, produktového designu, grafiky, návrhů interiérů a architektury.

Více

Zvyšování obchodní výkonnosti webových stránek. nejen e-shopů

Zvyšování obchodní výkonnosti webových stránek. nejen e-shopů Zvyšování obchodní výkonnosti webových stránek nejen e-shopů Jihočeská hospodářská komora, 20. 5. 2015 nejsme agentura Jsme tým nezávislých & kreativních lidí pro Váš web Martin Laudát Creative director

Více

E X C L U S I V E C O L L E C T I O N M I L L E N I U M 2 0 1 1 limited edition catalogue mango decor 2011

E X C L U S I V E C O L L E C T I O N M I L L E N I U M 2 0 1 1 limited edition catalogue mango decor 2011 E XC L U S I V E C O L L E C T I O N M I L L E N I U M 2 0 1 1 limited edition catalogue mangodecor 2011 Dobrý den, vítejte v katalogu značky MangoDecor. Značka MangoDecor Vám přináší moderní designové

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. CashPoster vysílají impulsy! Reklamní účinek: Stačí jedno uchopení! Rozdělovač nákupů u pokladny je každý den hodně používaný předmět, který patří k dění v supermarketu - stejně

Více

Informace ze světa nedobrovolných dražeb.

Informace ze světa nedobrovolných dražeb. Informace ze světa nedobrovolných dražeb. Zúčastnili jsme se stovek nedobrovolných dražeb po celém Česku. Ukážeme vám skrytá místa s dražebními vyhláškami. Ukážeme vám na co si dát pozor, když dražíte

Více

Grafická a multimediální laboratoř KOMPOZICE 2B.

Grafická a multimediální laboratoř KOMPOZICE 2B. KOMPOZICE 2B. DALŠÍ ZÁSADY ŘEŠENÍ KOMPOZICE Grafická a multimediální laboratoř šikmé linie a diagonála efektní je esovitá křivka přes diagonálu dává pocit prostoru, hloubky a rytmu neměla by úplně opustit

Více

Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA

Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Ver.02/2013 SANOMA MEDIA PRAHA 2013 MEDIA DATA Vlasta Jediný opravdu český týdeník pro ženy Vlasta je tradiční a proto důvěryhodná. Vlasta je moderní a proto stále milovaná a žádaná. Vlasta je partnerkou

Více

Kuchyňský dřez...... rozšiřuje užitnou plochu dřezu...... zakrytý dřez.

Kuchyňský dřez...... rozšiřuje užitnou plochu dřezu...... zakrytý dřez. Stylux Styl v oceli Kuchyňský dřez...... rozšiřuje užitnou plochu dřezu...... zakrytý dřez. Styl v oceli Kuchyň se stala ústředním bodem moderních interiérů, je srdcem rodinného života a místem, kde se

Více

Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu

Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu Úvodem Developerská společnost Real 3 a.s., se při úvahách o novém projektu zabývala myšlenkou, jak nabídnout zájemcům o bydlení opravdovou architektonickou

Více

Centrum čtení LETÍME DO VESMÍRU

Centrum čtení LETÍME DO VESMÍRU Centrum čtení 1. Rozdělte se do dvojic. Každá dvojice si vezme jeden list Život na Marsu? Posuďte sami! a půjde si někam na chodbu, kde je nikdo nebude rušit. Jeden z dvojice bude představovat Anču Zíravou,

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice CZ Habermaaß-hra 4280 Nešikovná čarodějnice Nešikovná čarodějnice Okouzlující sledovací hra podporující rychlé rozhodování, pro 2 až 4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Hra má FEX efekt pro zvýšení stupně

Více

Magical Four Seasons. Speciální výběr Odstíny měnící se podle ročního období Krásný dárek. Odrůda Magical seasons. Speciální výběr

Magical Four Seasons. Speciální výběr Odstíny měnící se podle ročního období Krásný dárek. Odrůda Magical seasons. Speciální výběr Magical Four Seasons Speciální výběr Odstíny měnící se podle ročního období Krásný dárek Odrůda Magical seasons Odrůda Hydrangea macrophylla Magical je potěšením pro oko. Je krásná v každém ročním období

Více

Servis rohoží. Designová kolekce

Servis rohoží. Designová kolekce Servis rohoží Designová kolekce Designové rohože Lindström Vyberte si něco, co upoutá na první pohled. Designové rohože Lindström. Vysoce kvalitní dekor interiéru může vyžadovat inspiraci při dotváření.

Více

K NASTĚHOVÁNÍ DO KONCE ROKU 2015

K NASTĚHOVÁNÍ DO KONCE ROKU 2015 K NASTĚHOVÁNÍ DO KONCE ROKU 2015 TŘI PODLAŽÍ RODINNÉ POHODY Řadové domy v 2. fázi nabízíme v třípodlažním provedení. Celková plocha činí přes 180 m 2 a tvoří ji vedle tří ložnic a obývacího pokoje s kuchyňským

Více

DÁLE PROSÍM BERTE NA VĚDOMÍ, ŽE VEŠKERÉ ZMĚNY OBJEDNÁVEK SKRZE INTERNET BUDOU ZCELA PLATNÉ A NA POZDĚJŠÍ REKLAMACE NEMŮŽE BÝT BRÁN ZŘETEL.

DÁLE PROSÍM BERTE NA VĚDOMÍ, ŽE VEŠKERÉ ZMĚNY OBJEDNÁVEK SKRZE INTERNET BUDOU ZCELA PLATNÉ A NA POZDĚJŠÍ REKLAMACE NEMŮŽE BÝT BRÁN ZŘETEL. Vážení rodiče, přinášíme Vám nyní možnost změn v objednávání obědů skrze síť internet. Přijměte prosím tímto tento dokument jako stručný návod pro práci s danou aplikací. Byli bychom velice rádi, kdyby

Více

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Ve webovém prohlížeči by měla být načtení nějaká neutrální stránka, například Google. Dobrý den. Jmenuji se a budu

Více

MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY

MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY RODINNÉ PORTRÉTY MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY photography OD FOCENÍ PO TISK / TIPY CO S SEBOU VZÍT KDE SE NEJLÉPE FOTÍ? / RODINNÉ FOTO / CENY A INFORMACE MILOŠ VATRT / fotograf VÍTEJTE Ahoj, jmenuji se Miloš.

Více

Tepelné čerpadlo vzduch/voda DHP-AQ Úspory, které stojí za to oslavit www.cz.danfoss.com

Tepelné čerpadlo vzduch/voda DHP-AQ Úspory, které stojí za to oslavit www.cz.danfoss.com UMOŽNÍME VÁM ŽÍT MODERNĚ Tepelné čerpadlo vzduch/voda DHP-AQ Úspory, které stojí za to oslavit www.cz.danfoss.com Teplo, chladno, čisto a s úsporou peněz Představujeme DHP-AQ Hledáte-li jeden z nejúspornějších

Více

Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas, kterých se dopouští mužská část naší populace.

Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas, kterých se dopouští mužská část naší populace. Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas, kterých se dopouští mužská část naší populace. 1. Pach místo vůně Jestli je něco, co může ženu zákonitě odpudit, je to právě nepříliš vonící mužské

Více

Akustický design. - přináší nový pohled na akustiku - myslí především na psychický stav při užívání našeho bydlení

Akustický design. - přináší nový pohled na akustiku - myslí především na psychický stav při užívání našeho bydlení Akustický design Akustický design - přináší nový pohled na akustiku - myslí především na psychický stav při užívání našeho bydlení Snaží se řešit naši hlukovou situaci v jakékoliv fázi stavby: - nejsnazší

Více

Vliv na lidskou psychiku

Vliv na lidskou psychiku DPC SYSTEMS s.r.o., Kšírova 120, Brno 1/8 Barvy a vliv na lidskou psychiku Jak vymalovat pokoj, jak natřít nábytek, jakou barvu dekorativního nátěru zvolit a jak vše sladit, aniž bychom vyhledali bytového

Více

Obrázkové Bingo. trojúhelník. zebra. králík ovce. boty. motorka. židle Příroda a počasí

Obrázkové Bingo. trojúhelník. zebra. králík ovce. boty. motorka. židle Příroda a počasí Obrázkové Bingo Obsah Toto balení obsahuje 100 obrázkových karet. Karty mají na jedné straně obrázek a na druhé význam obrázku jiné karty. Dále balení obsahuje 36 hracích karet. Na těchto hracích kartách

Více

Návod k obsluze. Konstrukce a technické parametry:

Návod k obsluze. Konstrukce a technické parametry: Návod k obsluze "Carbon crystal - kompozitní nástěnný infra topný systém" je systém vytápění, které kombinuje sálavé infra vytápění a konvenční vytápění v jednom panelu. Přeměna elektřiny na teplo má až

Více

Vyhodnocení soutěže o loga. Roman Pospíšil a Miloš Filip

Vyhodnocení soutěže o loga. Roman Pospíšil a Miloš Filip Vyhodnocení soutěže o loga Roman Pospíšil a Miloš Filip Protože v soutěži o nejlepší logo se nám sešla řada velice kvalitních návrhů a ocenit jsme mohli jen některé, přikládáme toto hodnocení. Jistě si

Více

architektura interiéru

architektura interiéru Nejedlého 373/1 Brno-Lesná 638 00 tel: 543 255 033 e-mail: u1@u1.cz 2. vydání. Textové a obrazové materiály podléhají autorskému zákonu. architektura interiéru www.u1.cz vše ostatní vám dodáme INTERIÉRY,

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. InstoreRadio vzbuzuje emoce! InstoreRadio je přes satelit vysílaný hudební a informační program, díky kterému supermarket zpříjemňuje nákup zákazníkům. Tyto programy jsou oblíbené,

Více

Nářezové salámy Globus

Nářezové salámy Globus Nářezové salámy Globus Řeznictví Dobroty z našeho řeznictví Vám vždy zavoní... Na svačinu nebo na výlet i na pohoštění návštěvy Na čerstvost máme vlastní recept Ano, na čerstvost a kvalitu máme opravdu

Více

Učební osnovy pracovní

Učební osnovy pracovní ZV Základní vzdělávání 2 týdně, povinný Práce s barvou Žák: vnímá, rozliší a použije barvy míchá barvy, vytváří odstíny - míchání barev, rozlévání barev - hra s barvou - podzimní krajina, duha Angličtina

Více

Manuál pro označení místa prodeje a komunikaci u obchodníka

Manuál pro označení místa prodeje a komunikaci u obchodníka Manuál pro označení místa prodeje a komunikaci u obchodníka MOPET CZ 2013 Úvodní slovo Právě čtete dokument, který vám pomůže s komunikací nové platební služby Mobito. Mobito je nová inovativní služba

Více

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy?

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? 2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? Kolegiální vztahy jsou velmi delikátní záležitost, neboť s kolegy lidé tráví velkou část svého života. Pokud se v týmu vyskytuje někdo negativní,

Více

Katalog. www.kapsarenakvetiny.cz

Katalog. www.kapsarenakvetiny.cz Katalog www.kapsarenakvetiny.cz Kapsáře na květiny elegantní řešení nejen do malých prostor Vážení milovníci květin a útulného bydlení, dovolte mi, abych vám představil Kapsáře na květiny, závěsné květinové

Více

Jak ušetřit elektřinu v domácnosti

Jak ušetřit elektřinu v domácnosti POSVIŤTE SI NA ÚSPORY Jak ušetřit elektřinu v domácnosti JAK UŠETŘIT V DOMÁCNOSTI ELEKTŘINU Co je cílem semináře přinést důležité a praktické informace a tipy, které vám pomohou v domácnosti s elektřinou

Více

Sluníčková zahrada místo k životu

Sluníčková zahrada místo k životu Sluníčková zahrada místo k životu -podpora enviromentálního vzdělávání a osvěty -péče o přírodní prostředí a ochrana -potřeby občanů města i městské části ve smyslu zlepšení kvality životního prostředí

Více

Potěšení z papíru. Potěšení z papírového darování přeje Cesta domů

Potěšení z papíru. Potěšení z papírového darování přeje Cesta domů Potěšení z papíru Ten, kdo si vybere v naší kolekci, má radost a navíc pomůže dobré věci: podpoří práci sdružení Cesta domů, Dárek nemusí být honosný, aby udělal radost. Letošní kolekce Cesty domů nabízí

Více