Profi L Stavíme svět, ve kterém. sami chceme žít.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Profi L 2015. Stavíme svět, ve kterém. sami chceme žít."

Transkript

1 Profi L 2015 Stavíme svět, ve kterém sami chceme žít.

2 Řídíme se politikou pěti nul Pět nul Skanska představuje kvalitativní cíle a vize, o které usilujeme v každém realizovaném projektu. Žádné úrazy Žádné porušení etických zásad Žádné ekologické incidenty Žádné vady Žádné ztrátové projekty

3 Profil Skanska ve světě 14 Zárukou vysoké kvality služeb a úspěšného vývoje společnosti jsou naši zaměstnanci 38 Záleží nám na našich klientech, zaměstnancích i společnosti, vůči které máme zodpovědnost 32 Rezidenční development Obsah Skanska a.s. Profil 2015 Skanska 2015 Klíčová data 5 Kdo jsme Skupina Skanska v ČR a SR 8 TOP management 10 Skanska a její lidé 13 Skanska ve světě 14 Design, zlom, produkce: Skanska a.s. Obrazový materiál: Není-li uveden jiný zdroj, pochází z archivu Skanska a.s. Adresa: Líbalova 1/2348, Praha 4 Březen 2015 Co děláme Bytové stavby 18 Občanské stavby 19 Průmyslové stavby 20 Inženýrské a ekologické stavby 21 Silniční stavby 22 Kolejové stavby 23 Mosty 24 Podzemní stavby 25 Hrubá stavba 26 Stavební materiály a výrobky 26 Specializované činnosti 27 Technologie 27 Služby 28 Facility Management 28 Technologické dodávky 29 Rezidenční development 30 Komerční development 31 Technický rozvoj a investice 32 Na čem nám záleží Společenská odpovědnost 36 Skanska a okolní prostředí 37 Skanska a bezpečnost práce 38 Etický kodex Skanska 40 Významná ocenění 42 Kontakty 45

4 4 Profil 2015 Klíčová data 2,9 % Z hlediska tržeb globální skupiny Skanska činil podíl Skanska v ČR a SR 2,9 %.

5 Profil v mil. Kč Tržby Provozní náklady Provozní zisk Finanční položky Zisk před zdaněním Zisk Aktiva celkem Vlastní jmění Order bookings (v běžném roce sml. zajištěno) Order backlog (zásoba prací ke konci roku) Průměrný počet zaměstnanců Podíl skupiny Skanska v ČR a SR na skupině Skanska z hlediska objemu tržeb 10,3% 9,2% 7,6% 5,9% 4,4% z hlediska počtu pracovníků 11,9% 12,1% 10,8% 10,4% 8,8% Kurzy CZK/EUR platne k daných let 26,93 26,465 25,06 25,8 25,14 27,425 27,725 Pozn.: Skupina Skanska v České a Slovenské republice. Konsolidovaná čísla dle IFRS

6 6 Profil 2015 Kdo jsme? Jsme jedna z nejvýznamnějších světových stavebních a developerských společností a jsme na to hrdí.

7 Profil

8 8 Profil Skupina Skanska v České a Slovenské republice Skupinu Skanska tvoří společnost Skanska a.s. a její dceřiné společnosti v České a Slovenské republice. Skanska a.s. se dělí na šest divizí: Pozemní stavitelství západ, Pozemní stavitelství východ, Silniční stavitelství, Železniční stavitelství, Výroba a Zdroje. Na Slovensku podniká skupina prostřednictvím závodů, které organizačně spadají pod jednotlivé divize a pod vedení obchodní společnosti Skanska SK a.s. Předmětem podnikání skupiny je stavební a developerská činnost, zejména dopravní, občanské, bytové, inženýrské a průmyslové stavby a Facility Management.

9 Profil Skupina se svými právními předchůdci působí na stavebním trhu již více než 60 let. Postupným vývojem, pod různými obchodními jmény a v různých právních formách se stala jednou z nejlepších moderních společností v České republice a na Slovensku. Společnost Skanska získala kontrolní podíl ve skupině v roce Jediným akcionářem Skanska a.s. je Skanska Kraft AB, jejímž stoprocentním vlastníkem je Skanska AB. V České republice působí nezávisle na skupině ještě společnost Skanska Property Czech Republic, s.r.o. (spadající pod Skanska Commercial Development Europe AB), Skanska Reality a.s. (spadající do skupiny Rezidenční development Polsko a Česká republika) a několik účelových společností Skanska (Special Purpose Vehicle) Rekonstrukce Galerie Mánes, Praha 2. Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. TŽK 3. R7 MÚK Droužkovice MÚK Nové Spořice 4. VTP Park Ostrava 5. Rychlostní silnice R4 Košice Milhosť 6. Obytný soubor Jégeho Alej III, Bratislava

10 10 Profil 2015 Roman Wieczorek statutární ředitel Skanska a.s. Patrik Choleva finanční ředitel Skanska a.s. Jan Doleček personální ředitel Skanska a.s. Per-Anders Truedsson výkonný ředitel Pozemní stavitelství západ Skanska a.s. Petr Michálek výkonný ředitel Pozemní stavitelství východ Skanska a.s. Michal Reiter výkonný ředitel Silniční stavitelství Skanska a.s. TOP management Milan Nocar výkonný ředitel divize Výroba Skanska a.s.

11 Profil Leoš Vrzalík ředitel Business Development Skanska a.s. Magdaléna Dobišová generální ředitelka Skanska SK a.s. Jindřich Topol výkonný ředitel Železniční stavitelství Skanska a.s. Naďa Ptáčková generální ředitelka Skanska Reality a.s. Michal Jurka výkonný ředitel divize Zdroje Skanska a.s. Marie Passburg výkonná ředitelka Skanska Property Czech Republic, s.r.o.

12 12 Profil 2015 Zárukou vysoké kvality služeb a úspěšného rozvoje společnosti jsou naši zaměstnanci.

13 Profil Skanska a její lidé Naší prioritou je tým kvalifikovaných a motivovaných zaměstnanců na všech úrovních organizace. Naše hodnoty, kterými jsou etika podnikání, bezpečnost práce, zelené stavění a orientace na zákazníka jsou na pracovním trhu stále ojedinělé a atraktivní. Současně Skanska dlouhodobě podporuje rozvoj a vzdělávání svých zaměstnanců. Ti mají také jedinečnou možnost stát se spoluvlastníky společnosti prostřednictvím programu zaměstnaneckých akcií s názvem SEOP. Úspěšnou společností jsme zásluhou našich zaměstnanců, oni jsou hlavním hnacím motorem veškeré naší činnosti a díky nim prosperujeme. Svoji kariéru u nás rozvíjejí bez ohledu na věk, národnost či vzdělání, protože diverzita nám umožňuje využívat rozdílů při dosahování dalších cílů. Věříme, že právě různorodost našich zaměstnanců nám pomůže odlišit se na trhu, zvýšit naši konkurenceschopnost, a dosáhnout tak ještě lepších výsledků. Skupina Skanska umožňuje svým zaměstnancům rozvíjet kariéru podle jejich představ, ať už se jedná o profesionální rozvoj a cíle, nebo o dlouhodobý proces učení a vzdělávání. I v roce 2014 naše společnost vybrala talentované zaměstnance, kteří letos v rámci mezinárodních rozvojových programů nasbírají pracovní zkušenosti v zahraničí. Vnímáme nezbytnost podpory manažerů v období změny. Abychom posílili dovednosti klíčové pro efektivní řízení a spolupráci napříč skupinou, vytvořili jsme rozvojový program Skanska Akademie a úspěšně v něm pokračujeme. Zároveň Skanska svým zaměstnancům nabízí možnost stát se spoluvlastníky společnosti, a získat tak příležitost podílet se na zisku z budoucích úspěchů vlastní práce prostřednictvím již třetího běhu Programu zaměstnaneckých akcií Skanska (Seop).

14 14 Profil 2015 Skanska ve světě Skanska je jednou z předních světových stavebních a developerských skupin. Řídíme celý řetězec činností od prvotního konceptu až po dokončení staveb, rozvíjíme bytové a komerční projekty a jsme partnery soukromých i veřejných subjektů. Společně s našimi zákazníky a partnery myslíme na udržitelnou budoucnost a zapojujeme se do strategických projektů v oblasti společenské odpovědnosti. Naším primárním cílem je zlepšování života lidí. Věnujeme se tisícům projektů, díky tomu se stále rozvíjíme, vzájemně inspirujeme a přicházíme s novinkami. Náš kolektiv tvoří šedesát tisíc kolegů v celkem jedenácti zemích v Evropě a Spojených státech. Naše ředitelství sídlí ve Švédsku ve Stockholmu. Skupina Skanska AB je registrována na stockholmském burzovním trhu.

15 Profil St Mary Axe UK Se svými 180 metry se tzv. Okurka stala jednou z posledních stavebních ikon Londýna. Objekt byl navržen tak, aby byl přátelský k životnímu prostředí. Na výstavbě se podílelo sedm stavebních jednotek, které spojily své dovednosti a zvládly tuto novou ikonu postavit během tří let, a to i navzdory faktu, že pracovaly v jedné z nejrušnějších částí Londýna. 2. Atrium 1 Jedna z nejzelenějších varšavských budov Atrium 1 díky svým jedinečným technickým řešením získala certifikaci LEED Platinum. Ročně spotřebuje o 55 % méně energie a o 70 % méně vody než průměrné kancelářské budovy. Atrium 1 využívá nejvyspělejší dostupné technologie i jendoduché principy zeleného stavění, jako jsou zpracování recyklovatelných a lokálních materiálů nebo sběr dešťové vody Kanceláře Skanska USA Empire State Building USA Jedna z nejvýznamnějších historických a ikonických staveb New Yorku. 32. patro Empire State Building se stalo hlavním sídlem Skanska USA v oblasti New York. Patro bylo společností Skanska rekonstruováno ve vysokých standardech udržitelnosti. Tento kancelářský prostor se pyšní certifikací LEED for Commercial Interiors Platinum. 4. Bertchi scchool Na světě je jen několik budov, které získaly certifikát Living Buildings (Živé budovy). Bertschi School v Seattlu je jednou z nich. Kde jinde se děti mohou o udržitelnosti a zeleném stavění dozvědět víc než v uhlíkově neutrální škole se zelenou střechou a solárními panely, která je navíc energeticky a v zásobování vodou zcela soběstačná? 6 5. Stadion Meadowlands USA Meadowlands Stadion zahrnoval výstavbu technologicky vyspělého openair sportovního a zábavního centra s kapacitu diváků, a to včetně 217 luxusních apartmá. Nový stadion je domácím hřištěm New York Giants a New York Jets. 6. Univerzitní nemocnice New Karolinska Švédsko New Karolinska v Solně je prvním PPP projektem v oblasti zdravotnictví a zdravotní péče ve Švédsku.

16 16 Profil 2015 Co děláme? Stavíme pro veřejný i soukromý sektor rozsáhlé inženýrské stavby i malé rodinné domy. Stavění máme rádi.

17 Profil

18 18 Profil 2015 Bytové stavby 1 Pro veřejné i privátní investory stavíme v České i Slovenské republice širokou škálu nových bytových jednotek, komplexů a řadových domů. Důraz klademe především na kvalitu použitých postupů a materiálů. Stavíme domy na městských sídlištích s mnoha desítkami bytů i menší projekty včetně vilových čtvrtí a řadových domků. 1. Městské vily Villa Rustica, Bratislava 2. Bytový dům Slovanka, Praha 3. Obytný soubor Milíčovský háj jih, Praha 4. Bytový dům Pod Vodárenskou věží, Praha 5. Bytový dům Nová Ruda, Liberec 6. Bytový dům Kytlická, Praha 7. Obytný soubor Jégeho Alej III, Bratislava

19 Profil ČVUT rekonstrukce objektu A, Praha 2. Realizace opláštění Towers Ostrava 3. Rekonstrukce Galerie Mánes, Praha 4. Obytný soubor Jégeho Alej III, Bratislava 5. Autosalon Klokočka, LOP, Praha 6. Lázeňská zóna Lednice 7. Technologie metra V.A 8. Nadace Partnerství Rekonstrukce objektu B 9. OC Brezno Občanské stavby Rekonstrukce historických budov Naši specialisté získali zkušenosti při rekonstrukcích nejvýznamnějších historických památek v celé České republice. Vždy respektujeme původní ráz stavby a při zavádění moderních technologií jsme maximálně ohleduplní k jejímu historickému charakteru. 7 8 Výstavba a modernizace Stavíme obchodní prostory hypermarkety a shopping centra, modernizujeme i budujeme nové administrativní budovy, hotely, sportovní zařízení, budovy pro zdravotnictví i vzdělávání a letištní terminály. 9

20 20 Profil 2015 Průmyslové stavby Během krátké doby jsme schopni realizovat díla šetrná k životnímu prostředí, kde jsou efektivně použity nejmodernější stavební metody. Skladová a logistická centra Provádíme komplexní zakázky výstavby velkých skladových areálů a logistických center včetně ostatních souvisejících objektů podle požadavků investora. Součástí dodávky je příprava území před stavbou i konečné terénní úpravy okolí. K dispozici máme osvědčené systémy pro zakládání, konstrukční systémy hal a veškeré moderní technologie. Výrobní haly Vyrábíme a montujeme výrobní haly s nosnou konstrukcí z oceli, železobetonu a dřeva včetně nezbytných rozvodů inženýrských sítí a technologických celků Zímní stadion Varnsdorf 2. Centrální sklad hotových výrobků, Tyrolit 3. Tesco, Ivančice 4. Obchodně servisní středisko DAGROS 5. Technický objekt Phoenix Zeppelin, Košice 6. Výrobní hala ZWL Slovakia, Sučany 5 6

21 Profil Inženýrské a ekologické stavby 1. Rekonstrukce kanalizace a vodovodu Děčín 2. Otevřená zahrada a poradenské centrum NNO Údolní, Brno 3. Skupinový projekt Kutnohorsko Čáslavsko ČOV Kutná Hora 4. Riverview Vodovody a kanalizace Provádíme výstavbu nových a opravy stávajících kanalizačních a vodovodních řadů s použitím klasických i moderních technologií. Potrubní systémy Nabízíme komplexní služby od průzkumu po projektovou, dodavatelskou či servisní činnost v oblasti potrubních systémů a produktovodů. Čistírny odpadních vod Stavíme a rekonstruujeme čistírny odpadních vod. Pracujeme na vysoké technologické úrovni, aby výsledek plně odpovídal všem platným předpisům. Bioplynové stanice Provádíme výstavbu bioplynových stanic včetně nezbytných technologických celků. Pracujeme se špičkovými technologiemi, které zaručují splnění těch nejpřísnějších ekologických předpisů. Technická vybavenost, terénní a sadové úpravy Zabezpečujeme technickou vybavenost měst a obcí, provádíme stavby inženýrských sítí včetně domovních přípojek, výstavbu komunikací i terénní a sadové úpravy. Chemický průmysl Zajišťujeme služby a dodávky technologických zařízení pro chemický průmysl. Nabízíme spolupráci při technicko-ekonomickém řešení projektů. Disponujeme týmy pracovníků a specialisty, kteří mají zkušenosti s realizací investičních zakázek. Energetika Nabízíme souhrn služeb a dodávky pro komunální a průmyslovou energetiku i dílčí činnosti ve všech fázích projektu. Zaměřujeme se především na takové projekty, které ve svém důsledku vedou ke snížení měrné spotřeby energie a neobnovitelných přírodních zdrojů, a tím ke snížení zátěže životního prostředí. 1 2 Nízkoenergetické stavby Stavíme nejšetrnější objekty z hlediska spotřeby energie a provozních nákladů, tzv. pasivní domy. Při výstavbě používáme jak konvenční, tak ekologické stavební materiály, jako jsou nepálené cihly, hliněné omítky a slaměné izolace. Technologické dodávky pro ekologickou energetiku Realizujeme projekty a montáže technologických zařízení využívajících obnovitelná paliva (např. dřevní odpad, štěpka či sláma) a odpadní energie (výroba a využití bioplynu či odpadů ze skládek nebo čistíren odpadních vod). 4 3

22 22 Profil Silniční stavby 2 Stavíme silnice a dálnice, rozsáhlé liniové stavby i městské komunikace. Opíráme se o dlouholetou tradici a nejmodernější technologie. Asfaltové vozovky Pokládku hutněných asfaltových vrstev provádíme s využitím moderních finišerů, které zaručují vysokou kvalitu silnice. Používáme homogenizér asfaltových směsí. Provádíme recyklaci asfaltových vozovek za studena na místě i hloubkovou recyklaci. Betonové směsi a cementobetonové kryty Disponujeme sedmnácti stacionárními a jednou mobilní betonárnou po celé ČR s vlastní akreditovanou laboratoří pro kontrolu kvality betonu i celých staveb. Naše centra jsou vybavena plně automatizovaným systémem řízení výroby, který zajišťuje dodávku betonu v požadovaném množství a nejlepší kvalitě. Betonové vozovky Pokládka cementobetonového krytu je jednou ze specializací naší společnosti. Betonové vozovky a plochy se vyznačují několika uživatelskými výhodami: mají dlouhou životnost a výborné optické a protismykové vlastnosti. Pokládáme je nové, nebo rekonstruujeme staré. Provádíme opravy na frekventovaných úsecích dálnic tzv. rychlými betony. K našemu portfoliu patří zhotovení monolitických svodidel, žlabů, příkopů, obrubníků, štěrbinových žlabů apod. Letištní plochy Specializujeme se na rekonstrukce a výstavbu nových vzletových, přistávacích a pojezdových drah na civilních i vojenských letištích. Specializované činnosti: dodávka a montáž ocelových svodidel dodávka a montáž protihlukových stěn těžba a zpracování drceného kameniva zkoušky zemin a kameniva destruktivní a nedestruktivní zkoušky betonů demoliční a trhací práce půjčovna malé mechanizace půjčovna jeřábů a zdvihadel přeprava strojů na stavby akreditovaná laboratoř D47, stavba 4706 Hladké Životice Bílovec 2. Rychlostní silnice R4 Košice Milhosť 3. R7 MÚK Droužkovice MÚK Nové Spořice 4. Silnice I42 Brno, VMO, MÚK Dobrovského Svitavská radiála 5. Oprava RWY 06/24 I. etapa a úprava TWY E, Letiště Václava Havla Praha

23 Profil Kolejové stavby Jsme dodavatelem všech typů kolejových staveb v celém jejich životním cyklu, od výstavby přes údržbu až po rekonstrukci. Díky svým mnohaletým zkušenostem a využívání moderních technologií dokážeme garantovat včasnou a kvalitní realizaci zakázek jakéhokoliv rozsahu. Orientujeme se především na trhy v České a Slovenské republice a Polsku. Železnice Provádíme modernizace, údržbu a rekonstrukce železničních koridorů, regionálních tratí, železničních stanic a vleček včetně silno-proudých a slaboproudých technologií. Stavíme železniční mosty, podchody, propustky, odvodňovací systémy a provádíme protihluková opatření. Dále poskytujeme dodávky a služby v oblastech elektro, kolejová mechanizace a geodézie. V České republice jsme v roce 2014 úspěšně dokončili mimo jiné stavbu Průjezd uzlem Plzeň, na kterou navazujeme probíhajícím projektem Uzel Plzeň, přestavba pražského zhlaví. Nově jsme získali zakázku na zdvoukolejnění úseku Stéblová Opatovice nad Labem. Na Slovensku jsme realizovali rekonstrukci úseku Pstruša Viglaš. V Polsku jsme se podíleli na modernizaci železniční tratě v úseku Skarżysko Kielce a revitalizaci 1. Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. TŽK 2. Optimalizace trati Zbiroh Rokycany tratě Paczyna Toszek Blotnica Strzelecka. Městská kolejová doprava Jako významný dodavatel kolejového svršku pražského metra a tramvajových tratí provádíme dodávky ucelených technologických celků i speciálních konstrukcí, a to jak při výstavbě, tak při rekonstrukcích. V loňském roce jsme úspěšně dokončili modernizaci tramvajové tratě Bělohorská v Praze. Dále již tradičně každoročně provádíme pravidelnou údržbu kolejového svršku pražského metra. V Polsku jsme realizovali již druhý úsek rekonstrukce tramvajové tratě v Lodži a předali jsme do provozu tři úseky tramvajových tratí v katovické aglomeraci. Nově jsme získali zakázku na výstavbu nové tramvajové tratě v Olsztýně. Více než 60 let budujeme kolejové stavby na českém a slovenském trhu. 1 2

24 24 Profil 2015 Mosty Ve stavbě mostů a mostních konstrukcí máme více než padesátiletou praxi a patříme v této oblasti ke špičce v České i Slovenské republice. Vysoce kvalifikovaní pracovníci zvládnou jak rekonstrukce a modernizace starších mostů, tak výstavbu nových mostů s jedinečnou konstrukcí či unikátními technologickými postupy. 2 Provádíme: monolitické železobetonové a předpjaté konstrukce prefabrikované mosty spřažené ocelobetonové mosty mosty zavěšené a visuté přesypané mosty (např. biokoridory) sanace a rekonstrukce Technologie: výsuvné skruže se spodním a s horním nosným systémem letmé betonáže pevné skruže a bednění předpínání betonových konstrukcí zvedání a spouštění těžkých břemen mostní svodidla a zábradlí portály dopravního značení Zavěšený dálniční most D1 Sverepec Vrtižer, městská estakáda v Považské Bystrici 2. Rekonstrukce Tyršova mostu v Přerově 3. Zavěšená lávka na cyklistické stezce Ostravská přes dálnici D47 4. Gulli Bridge v Norsku 5. Mostní objekt na rychlostní silnici R4 Košice Milhosť 5 V rámci projektu výstavby úseku silnice R7 spojující obce Droužkovice a Nové Spořice jsme vybudovali téměř 355 metrů dlouhou estakádu přes železniční trať Chomutov Cheb 355 m estakády

25 Profil Podzemní stavby 1 Máme letité zkušenosti s budováním tunelů a dalších podzemních staveb. V tunelech, které jsme realizovali, jezdí automobily i vlaky, nebo jsou jimi pod ulicemi měst rozvedeny inženýrské sítě. 2 Realizujeme otvírková důlní díla, velkoprostorová díla v podzemí a hloubíme svislé šachty. Ovládáme ražení pomocí vrtně- -trhacích prací, ale také pomocí razicích štítů. Díla s dlouhou životností jsou vyztužována definitivním ostěním z betonu nebo prefabrikátů. Přesnost naší práce zajišťujeme prostřednictvím vlastní geodetické skupiny. Díky multiprofesnímu zaměření a výborné technické vybavenosti dokážeme svou činnost přizpůsobit jakýmkoliv geologickým podmínkám. Kromě výstavby tunelů stavíme i nové části metra, ale jsme schopni rekonstruovat i stávající stanice a úseky. 1. Železniční tunel Turecký vrch 2. Stavba tunelu Kehärata, Finsko 3. Stavba tunelu Norsborg, Švédsko 3

26 26 Profil 2015 Hrubá stavba Jsme plně vybaveni veškerými zdroji, které jsou potřebné k výstavbě kompletních nosných železobetonových konstrukcí. Monolitické konstrukce Zajišťujeme kompletní dodávku monolitických železobetonových konstrukcí včetně zpracování nabídky a odborných konzultací technického řešení i profesionálního zpracování výrobní přípravy staveb. 2 Výroba a dodávka betonových směsí Naše výrobní centra jsou špičkově vybavena, aby zajišťovala dodávku betonu v určeném množství a nejvyšší kvalitě Corso Court, Praha 2. Polyfunkční objekt Střížkov, Praha 3. Rakouské gymnázium, Praha Stavební materiály a výrobky Stavební materiály a výrobky Zabýváme se výrobou, dopravou a čerpáním betonu a asfaltových směsí k dispozici je síť našich betonáren a obaloven. Nabízíme přes 80 základních receptur betonu. V rámci ČR provozujeme 11 moderních a výkonných obalovacích souprav pro výrobu asfaltových směsí pro hutněné asfaltové vrstvy a jednu obalovací soupravu pro výrobu litých asfaltů. Sedm obaloven vlastníme přímo, zbývajících pět je provozováno s obchodními partnery. Těžba a zpracování drceného kameniva Prostřednictvím našich třech lomů dodáváme vysoce kvalitní štěrk pro betonové a živičné směsi, kamenivo na stavby a pro kolejové lože. Provozovny mají platné výrobkové certifikáty a certifikát řízení systému jakosti. 4 5 Asfaltové vozovky Pokládku hutněných asfaltových vrstev provádíme s využitím moderních finišerů, které zaručují vysokou kvalitu silnice. Používáme homogenizér asfaltových směsí. Provádíme recyklaci asfaltových vozovek za studena na místě i hloubkovou recyklaci. 4. ECO CITY Malešice, Praha 5. Kaufland, Orlová

27 Profil Specializované činnosti 1 Naše společnost si bez problémů poradí i s neobvyklými nebo úzce specializovanými stavebními činnostmi. Umíme recyklovat asfaltové vrstvy za studena na místě, poradíme si s demoličními a střeleckými pracemi či výstavbou inženýrských staveb. Dovedeme vybudovat betonovou cyklostezku i zpracovat geodetický průzkum. Zabýváme se rovněž dodávkou, montáží a rekonstrukcí silničních svodidel či protihlukových stěn. Do svého výrobního programu jsme zařadili nový výrobek prefabrikované nástupiště Ska typu SUDOP, které dodáváme pro železniční stavby. Nezapomínáme ani na programy rekultivace krajiny odstraňující nejvážnější poškození přírody, kterou tak zachováváme čistou pro další generace. 1. Protihluková stěna, D47, stavba 4704 Lipník nad Bečvou Bělotín 2. Geodézie 3. Cyklostezka, Uherský Brod Nivnice 2 3 Stavba je tak kvalitní, jak kvalitní jsou její technologické části, proto prosazujeme používání nejmodernějších technologií. Technologie 1 Vzduchotechnika a klimatizace (1) Vyrábíme a prodáváme vzduchotechnické potrubí pro odvod tepla a kouře: potrubí pro odvod 1,25 mm, čtyřhranné skupiny 1, kulaté spiro potrubí a tlumiče hluku. Zajišťujeme prodej klimatizačního zařízení Airwell a ventilátorů Vortice či dodávky montáže technologie do tunelů. Nabízíme poradenskou a konzultační činnost včetně zajištění a optimalizace projektů VZT, záruční a pozáruční servis dodávané technologie. Technické zařízení budov Nabízíme komplexní dodávky a montáže v oblasti technického zařízení budov, projednávání koncepcí s investorem, vyhotovení projektů, cenových nabídek a kalkulací, realizace technologií vytápění a zdravotechnických zařízení, zajišťujeme poradenskou činnost, technickou podporu a servis těchto technologií. Domovní technika Zajišťujeme dílčí i celkové dodávky všech druhů domovní techniky, jako jsou kotelny, ústřední topení či strojovny. Elektro Poskytujeme dodávky a služby v oblasti kompletních elektroinstalací průmyslové, občanské a bytové výstavby a v oblasti slaboproudé a silnoproudé elektrotechnologie u liniových staveb, elektrických stanic, sítí a budov včetně výroby rozvaděčů. Stabilní hasicí zařízení Projektujeme, dodáváme a montujeme polostabilní i stabilní vodní, plynová, pěnová a vysokotlaká vodní hasicí zařízení. Provádíme nezbytné servisní a revizní práce. Vysokotlaká vodní mlha Technologie vysokotlaké vodní mlhy využívá k hašení jen 10 % vody oproti tradiční technologii. Při tlaku kolem 100 barů a užití speciálních rozprašovacích hlavic systém vytváří kapičky vody o velikosti mikronů. Díky vytlačování kyslíku a účinnému ochlazování prostoru je při hašení efektivnější.

28 28 Profil 2015 Služby Školicí středisko stabilních hasicích zařízení (1) Provozujeme speciální výukové centrum, jehož cílem je informovat, jak zacházet se systémy vodních, pěnových a plynových stabilních zařízení. Půjčovny malé mechanizace (2) Nabízíme pronájem strojů a zařízení charakteru malé mechanizace v našich provozovnách v Praze-Krči a Uhříněvsi, Brně, Olomouci, Bratislavě a v Prievidzi. Zajišťujeme přepravu strojů na stavby a nabízíme též prodej vybraného sortimentu nářadí a příslušenství značkových výrobců. Půjčovna jeřábů a zdvihadel Součástí jednotek zajišťujících dodávku hrubé stavby je středisko půjčovny jeřábů a zdvihadel. Tuto službu nabízíme i pro externí zákazníky. Akreditovaná laboratoř Laboratoře vykonávají průběžný dohled nad kvalitou jak vstupních materiálů, tak výrobní produkce. Zajišťujeme destruktivní a nedestruktivní zkoušky betonů, zkoušky čerstvého betonu a základní zkoušky zemin a kameniva. 1 2 Facility Management 3 Zajišťujeme kompletní servis komerčních nemovitostí, průmyslových a logistických parků i budov veřejné správy. Portfolio služeb zahrnuje komplexní správu nemovitostí technickou správu objektů, úklid, ostrahu, recepci, údržbu zeleně, revize, deratizace, dezinfekce, centrální dispečink, poradenství a další.

29 Profil Technologické dodávky 1 Provádíme komplexní technologické dodávky například pro metro, liniové stavby nebo chemický průmysl. Likvidace azbestu Azbest byl v minulosti využíván pro své izolační vlastnosti. Byly však zjištěny jeho zdraví škodlivé účinky. Odstraňujeme a sanujeme azbest z nejrůznějších objektů. Pro tuto speciální činnost jsme vybaveni technologií, znalostmi a nezbytnými oprávněními. Ocelové konstrukce Vyrábíme ocelové konstrukce a zajišťujeme technologické dodávky pro montáže ocelových konstrukcí, obvodových a střešních plášťů či světlíků. Vyrábíme a dodáváme ocelové konstrukce průmyslových či komerčních objektů včetně doplňkových komponentů a montáže opláštění. Dále se specializujeme i na silniční a železniční stavitelství, především v oblasti mostních konstrukcí, lávek, protihlukových stěn a mostních zábradlí. Sklohliníkové opláštění budov Provádíme poradenství v oblasti konstrukčních zásad lehkých obvodových plášťů, tepelné techniky, akustiky a statiky fasád, oken, dveří a prosklených zastřešení pro architekty i generální dodavatele. Naše projekční oddělení řeší nejen návrh optimálního objektového řešení LOP, ale i optimalizaci jednotlivých konstrukcí na základě architektonických, materiálových, statických a tepelnětechnických požadavků. Projekty zpracováváme ve 3D systémech Inventor a Revit. Kompletní výrobu lehkých obvodových plášťů zajišťujeme vlastními kapacitami v naší výrobní hale. Datová centra Zabezpečujeme komplexní stavební a technologickou dodávku datových center pro společnosti podnikající v oblastech průmyslové výroby a energetiky, telekomunikací i finančních služeb. Kompletní technologické dodávky dopravních a technologických staveb Zabezpečujeme komplexní technologické dodávky (projektovou dokumentaci, montáž, zkušební provoz, servisní prohlídky) dopravních staveb, a to jak nově budovaných (např. pražské metro IV.C1, metro IV.C2, metro V.A, tunelový komplex Pelcl Tyrolka, tunely stavby 513 Pražského okruhu, a především technologická část metra V.A v úseku Dejvická Motol), tak rekonstrukce stávajících staveb (opravy po povodních 2002, výměny eskalátorů, rekonstrukce stanice metra Stodůlky, rekonstrukce stanice metra Muzeum, generální opravy hlavního větrání pražského metra, záznamové zařízení kamerového systému v centrálním dispečinku metra, předstihové práce metra Dejvická) Likvidace azbestu 2. Heliport, nemocnice Liberec 3. ČVUT elektro 4. Aviatica Praha

30 30 Profil Rezidenční development 3 2 Skanska Reality a.s. v oblasti rezidenčního developmentu nabízí kompletní servis k naplnění jedné ze základních potřeb bydlení. Její činnost zahrnuje vyhledávání a nákup pozemků, vývoj nových projektů v oblasti bytové výstavby a následný prodej prostřednictvím vlastní realitní kanceláře. Byty a rodinné domy připravujeme v široké škále dispozic i standardů vybavení v mnoha rozličných projektech i lokalitách. Naši nabídku klientům rádi představíme ve Skanska Home Center na Pankráci, moderním prodejním místě, ve kterém je možné vyřešit vše, co souvisí s novým bydlením, na jednom místě od prvního kontaktu s realitním makléřem přes jednání týkající se dispozičních úprav a změn vybavení nového domova až po vyřizování záležitostí spojených se záručními závazky. Nově naše služby zahrnují i konzultace bytového designera. Svým klientům nabízíme také na míru ušité poradenství. Exkluzivní partner HypoSka, s. r. o., pro nás zajišťuje ve spolupráci se všemi bankovními domy, které poskytují hypoteční produkty, kompletní servis spojený s nákupem nemovitosti. Hypoteční specialisté za klienty vyřídí veškeré dokumenty, a navíc s námi klienti ušetří, neboť máme u bank vyjednané nadstandardní výhody. 1. Skanska Home Center, Praha Pankrác 2. Rezidenční čtvrť Botanica, Praha 3. Bytový dům Pod Vodárenskou věží, Praha 4. Milíčovský háj jih, 1. etapa, Praha 4

31 Profil Komerční development V České republice se developmentem komerčních nemovitostí zabývá Skanska Property Czech Republic, s.r.o., která je dceřinou společností Skanska Commercial Development Europe. Společnost spravuje všechny realizované projekty od prvotního konceptu přes jejich stavbu, pronájem až po prodej investorovi ve finální fázi Skanska Property Czech Republic, s.r.o., je na českém trhu aktivní od roku 1997 a od té doby realizovala řadu administrativních budov a obchodních prostor v Praze a Ostravě. V roce 2012 dokončila kancelářskou budovu City Green Court na pražském Pankráci, která má certifikaci LEED Platinum. Je to první budova na českém trhu, která se může pochlubit kombinací certifikátů LEED Platinum Core&Shell a LEED Platinum Commercial Interiors. Další z kancelářských projektů společnosti Skanska, Nordica Ostrava, obdržela jako první v České republice certifikát EU GreenBuilding za energetickou úsporu. V roce 2014 společnost dokončila výstavbu energeticky úsporného kancelářského projektu Riverview na pražském Smíchově. V současné době staví projekt Corso Court v Praze 8 Karlíně, který se v roce 2015 stane sídlem všech jednotek společnosti Skanska aktivních na českém trhu. Při navrhování a výstavbě tzv. zelených či šetrných budov vždy uplatňujeme nejnovější odborné znalosti globální skupiny Skanska a klademe důraz na úsporu energií a emisí uhlíku, šetrné hospodaření s vodou a minimalizaci odpadů. U každé z budov usilujeme o splnění nejvyšších environmentálních kritérií pro získání minimálně zlatého, ideálně platinového certifikátu LEED. Zvažujeme přednosti návrhů, které mají nižší provozní náklady po celou dobu životnosti nemovitosti. Již ve fázi plánování porovnáváme všechny vhodné alternativy, abychom vybrali tu nejefektivnější. Výsledný efekt zkušeností, znalostí a dovedností, které uplatňujeme při každém projektu, přetrvává i poté, co je nemovitost předána zákazníkovi Nordica, Ostrava 2. Riverview, Praha 3. Balabenka, Praha 4. City Green Court, Praha 5. Corso Court, Praha 3

Projekt Inovace studijního oboru Geotechnika, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0009. Subterra a.s.

Projekt Inovace studijního oboru Geotechnika, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0009. Subterra a.s. Projekt Inovace studijního oboru Geotechnika, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0009 Subterra a.s. Obsah Historie Mise, vize, strategie Významné stavby Organizační struktura a divize Kultura společnosti Historie

Více

SKUPINA AWT SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST A DOBROVOLNICTVÍ

SKUPINA AWT SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST A DOBROVOLNICTVÍ SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST A DOBROVOLNICTVÍ Co přinese Evropský rok dobrovolnictví? Zastoupení Evropské komise v ČR, Praha, 15. 2. 2011 PROFIL Jeden z klíčových hráčů na trhu dopravy a logistiky ve střední

Více

VINCI CONSTRUCTION. v České Republice. v roce 2015

VINCI CONSTRUCTION. v České Republice. v roce 2015 VINCI CONSTRUCTION v České Republice v roce 2015 VINCI ve světě VINCI je globálním společností v oblasti koncesí a stavebnictví, která zaměstnává více než 185.000 lidí ve 100 zemích. VINCI má dostatečné

Více

Historie firmy Marhold se začala psát rokem 1991, kdy byla jako jedna z prvních

Historie firmy Marhold se začala psát rokem 1991, kdy byla jako jedna z prvních Historie firmy Marhold se začala psát rokem 1991, kdy byla jako jedna z prvních nově vzniklých soukromých firem v pardubickém regionu založena veřejná obchodní společnost Marhold, zaměřená na podnikání

Více

O nás. Čím se zabýváme

O nás. Čím se zabýváme www.isco.cz O nás Hlavní činností společnosti ISCO s.r.o. je stavební a konzultační činností v oblastech pozemního a inženýrského stavitelství. Působnost je především v regionu Středočeského kraje a Prahy,

Více

F I R M A U N I W I N

F I R M A U N I W I N FIRMA UNIWIN Představení firmy Od roku 1997 nabízíme zákazníkům kvalitní výrobky a služby. Okna, dveře a fasády vyrábíme a montujeme z plastu, plast-hliníku, dřeva, hliníku a dřevohliníku. Naleznete u

Více

Oblast úspor energie. aktuální informace pro obce. Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s.

Oblast úspor energie. aktuální informace pro obce. Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. Oblast úspor energie aktuální informace pro obce Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. Dny malých obcí březen 2009 Vývoj spotřeby energie Evropa: v následujících

Více

EBM, s.r.o. Brno působí na českém trhu od roku 1994. Zabýváme se projekční, dodavatelskou, servisní a provozní činností v investiční výstavbě.

EBM, s.r.o. Brno působí na českém trhu od roku 1994. Zabýváme se projekční, dodavatelskou, servisní a provozní činností v investiční výstavbě. Úvod EBM, s.r.o. Brno působí na českém trhu od roku 1994. Zabýváme se projekční, dodavatelskou, servisní a provozní činností v investiční výstavbě. Poskytujeme komplexní služby pro architekty, investory,

Více

Projekt CEC5, hodnocení CESBA

Projekt CEC5, hodnocení CESBA Projekt CEC5, hodnocení CESBA Ing. arch. Martin Šimůnek, Ing. Karel Srdečný, EkoWATT Projekt CEC5: Demonstrace energetické efektivnosti a využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejných budovách CEC5:

Více

Výroční zpráva 2013H

Výroční zpráva 2013H Výroční zpráva společnosti AZ KLIMA a. s. za hospodářské období 2013H (1.4.2013 31.3.2014) 1. Úvodní slovo ředitele společnosti: Společnosti AZ KLIMA a.s. dokončila proces změny vlastnické struktury a

Více

Představení BASE-ING. GmbH Člen skupiny BASE

Představení BASE-ING. GmbH Člen skupiny BASE Představení BASE-ING. GmbH Člen skupiny BASE Mnichov, Září 2009 Krátké představení skupiny BASE Začátek: Výchozí bod: Založení BASE CONSULT GmbH 1996 v Mnichově Vlastníkem řízená, samostatně financovaná

Více

Česká politika. Alena Marková

Česká politika. Alena Marková Česká politika Alena Marková Strategický rámec udržitelného rozvoje ČR schválený vládou v lednu 2010 základní dokument v oblasti udržitelného rozvoje dlouhodobý rámec pro politické rozhodování v kontextu

Více

CIMR Engineering. MAN Čestlice, obchodní zóna Průhonice - Čestlice

CIMR Engineering. MAN Čestlice, obchodní zóna Průhonice - Čestlice MAN Čestlice, obchodní zóna Průhonice - Čestlice MAN Česká republika 12/1998 04/1999 Inženýrská činnost, vedení stavby, technický dozor investora Třípodlažní železobetonový administrativní a obchodní objekt

Více

Smart City a MPO. FOR ENERGY 2014 19. listopadu 2014. Ing. Martin Voříšek

Smart City a MPO. FOR ENERGY 2014 19. listopadu 2014. Ing. Martin Voříšek Smart City a MPO FOR ENERGY 2014 19. listopadu 2014 Ing. Martin Voříšek Smart City Energetika - snižování emisí při výrobě elektřiny, zvyšování podílu obnovitelných zdrojů, bezpečnost dodávek Doprava snižování

Více

Dřevostavby Domesi jsou jedinečnou kombinací architektury, designu, energetické úspornosti a moderní stavební technologie

Dřevostavby Domesi jsou jedinečnou kombinací architektury, designu, energetické úspornosti a moderní stavební technologie Dřevostavby Domesi jsou jedinečnou kombinací architektury, designu, energetické úspornosti a moderní stavební technologie Novinky 2009: V roce 2009 jsme se Vám rozhodli nabídnout služby a produkt s ještě

Více

Výroční zpráva 2012H

Výroční zpráva 2012H Výroční zpráva společnosti AZ KLIMA a. s. za hospodářské období 2012H (1.4.2012 31.3.2013) 1. Úvodní slovo generálního ředitele: Vznik společnosti AZ KLIMA a.s. (původní název BWY Czech a.s.) je výsledkem

Více

PROFIL společnosti heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace STAVEBNÍHO SYSTÉMU vývoj FIRMY

PROFIL společnosti heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace STAVEBNÍHO SYSTÉMU vývoj FIRMY PROFIL společnosti heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace STAVEBNÍHO SYSTÉMU vývoj FIRMY oceněná KVALITA heluz KOMPLEXNÍ SYSTÉM Nová generace stavebního systému Společnost HELUZ cihlářský průmysl

Více

Představení společnosti a jejích významných projektů. Dukelská třída 247/69, 614 00 Brno www.esl.cz e-mail: esl@esl.cz

Představení společnosti a jejích významných projektů. Dukelská třída 247/69, 614 00 Brno www.esl.cz e-mail: esl@esl.cz Představení společnosti a jejích významných projektů POSLÁNÍ Přinášet moderní systémy pro technická a technologická zařízení budov. VIZE Vyhledávat, vytvářet a realizovat projektové celky technických a

Více

MAS Opavsko směřuje k energetické nezávislosti

MAS Opavsko směřuje k energetické nezávislosti MAS Opavsko směřuje k energetické nezávislosti Ing. Jiří Krist předseda sdružení MAS Opavsko Bc. Petr Chroust - manažer MAS Opavsko www.masopavsko.cz Energetická koncepce území MAS Opavsko Podklad pro

Více

VÝVOJ LEGISLATIVY A NAVRHOVÁNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÝCH BUDOV

VÝVOJ LEGISLATIVY A NAVRHOVÁNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÝCH BUDOV Ing. Jiří Cihlář VÝVOJ LEGISLATIVY A NAVRHOVÁNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÝCH BUDOV Konference Energie pro budoucnost XV 23. dubna 2015, IBF Brno 1 OSNOVA O čem budeme mluvit? - LEGISLATIVA A JEJÍ NÁVAZNOST NA

Více

PROFIL SPOLEČNOSTI, REFERENCE

PROFIL SPOLEČNOSTI, REFERENCE PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI VÝBĚR Z REFERENCÍ STAVIMEHALY.CZ GCO plus, spol. s.r.o. 1/6 Profil firmy Společnost GCO plus, spol. s r. o. byla založena roce 1993. Hlavním předmětem podnikání společnosti je stavební

Více

Národní nástroj pro komplexní hodnocení kvality budov

Národní nástroj pro komplexní hodnocení kvality budov Národní nástroj pro komplexní hodnocení kvality budov Ing. Martin Vonka, Ph.D. Národní platforma SBToolCZ Fakulta stavební, ČVUT v Praze SBToolCZ Certifikační metodika pro udržitelnou výstavbu Hodnotí

Více

DOTAZNÍK. Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost. Základní údaje o organizaci

DOTAZNÍK. Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost. Základní údaje o organizaci Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost DOTAZNÍK Základní údaje o organizaci Organizace: Sídlo organizace: Kategorie: (*nehodící se škrtá) do 50 do 250 nad 250 zaměstnanců Zmocněnec pro jednání:

Více

3 PROFIL SPOLEČNOSTI

3 PROFIL SPOLEČNOSTI PROFIL SPOLEČNOSTI 3 2 Základní údaje: Generální ředitel a člen představenstva: Ing. Jindřich Špringl Sídlo společnosti: Rohan Business Centre (Budova A, 6.patro) Rohanské nábřeží 671/15 186 00 Praha -

Více

KOMPLEXNÍ ENERGETICKÁ ŘEŠENÍ ŠETRNÁ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

KOMPLEXNÍ ENERGETICKÁ ŘEŠENÍ ŠETRNÁ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ KOMPLEXNÍ ENERGETICKÁ ŘEŠENÍ ŠETRNÁ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ KDO JSME Předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Cofely v ČR je Vladimír Říha. Je zkušeným manažerem v oblasti energetiky,

Více

KATALOG BETONOVÝCH VÝROBKŮ STAVEBNÍ SKUPINA EUROVIA CS ZÁVOD OSTRAVA

KATALOG BETONOVÝCH VÝROBKŮ STAVEBNÍ SKUPINA EUROVIA CS ZÁVOD OSTRAVA KATALOG BETONOVÝCH VÝROBKŮ STAVEBNÍ SKUPINA EUROVIA CS ZÁVOD OSTRAVA KONTAKTY ředitelství společnosti eurovia cs, a. s. Národní 10 113 19 Praha 1 T/ +420 224 952 022 F/ +420 224 933 551 E/ sekretariat@eurovia.cz

Více

Páteřní infrastruktura

Páteřní infrastruktura Páteřní infrastruktura SENÁT PČR, 23. 1. 2014 petr.moos@rek.cvut.cz mobilita, energetika, ICT, sítě ŽP Východiska, Priority SMK, NPR 2 Východiska Klíčové strategie pro budoucí kohezní politiku: Dopravní

Více

PROFIL SPOLEČNOSTI. Stavební společnost Jaroslav Oršuliak, a.s.

PROFIL SPOLEČNOSTI. Stavební společnost Jaroslav Oršuliak, a.s. PROFIL SPOLEČNOSTI 2011 Stavební společnost Jaroslav Oršuliak, a.s. společnost se zavedeným systémem jakosti dle: dle: ČSN ČSN EN EN ISO ISO 9001:2009, 9001:2001, ČSN CSN EN EN ISO ISO 14001:2005, OHSAS

Více

Ministerstvo průmyslu a obchodu a strategie v energetických úsporách

Ministerstvo průmyslu a obchodu a strategie v energetických úsporách Ministerstvo průmyslu a obchodu a strategie v energetických úsporách Konference Nová zelená úsporám 2015 Praha, Masarykova kolej ČVUT, 14. dubna 2015 Ing. Jiří Koliba náměstek ministra pro stavebnictví

Více

PROJEKT VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ. HORNÍ POČERNICE IV. Praha 9

PROJEKT VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ. HORNÍ POČERNICE IV. Praha 9 PROJEKT VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ HORNÍ POČERNICE IV. Praha 9 Klient: Připravil: Canaba development, s.r.o. Zdeněk Špetlík Akropolis reality s.r.o. tel.: +420 731 303 055 e-mail: zdenek.spetlik@akropolisreality.cz

Více

MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC

MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC partner pro byznys inovace MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC Hlavní zaměření: Odborná specializace: EKONOMIKA a MANAGEMENT Inovační management Informační a komunikační technologie

Více

PROJEKT VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ. HORNÍ POČERNICE IV. Praha 9

PROJEKT VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ. HORNÍ POČERNICE IV. Praha 9 PROJEKT VÝSTAVBY BYTOVÝCH DOMŮ HORNÍ POČERNICE IV. Praha 9 Klient: Připravil: Canaba development, s.r.o. Zdeněk Špetlík tel.: +420 731 303 055 e-mail: zdenek.spetlik@akropolisreality.cz CANABA developoment,

Více

PREZENTACE SKUPINY LUMEN

PREZENTACE SKUPINY LUMEN WWW.LUMEN.EU PREZENTACE SKUPINY LUMEN ÚNOR 2015 I. SKUPINA LUMEN působí prostřednictvím svých dceřiných společností v České republice, na Slovensku a v Polsku. Individuální projekty provádí i na Balkáně.

Více

Statistiky produktu za III. ctvrtletí roku 2015

Statistiky produktu za III. ctvrtletí roku 2015 informacní servis ve stavebnictví Statistiky produktu za III. ctvrtletí roku 2015 ISTAV (www.istav.cz) je služba, díky které stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a další subjekty podnikající ve

Více

Představení společnosti

Představení společnosti TOPENÍ VODA PLYN MĚŘENÍ A REGULACE ELEKTROINSTALACE PROJEKTOVÁ ŘÍZENÍ V OBORU TZB Představení společnosti www.esl.cz 04 / 2012 Přinášíme nové systémy pro technická a technologická zařízení budov. Základní

Více

Pipeline 26.1.2007 17:37 Str. 1. Výstavba inženýrských sítí

Pipeline 26.1.2007 17:37 Str. 1. Výstavba inženýrských sítí Pipeline 26.1.2007 17:37 Str. 1 Výstavba inženýrských sítí Pipeline 26.1.2007 17:37 Str. 2 Vývoj Od roku 1997 se společnost ZEPRIS specializuje na pokládku potrubí. V současnosti se spektrum naší činnosti

Více

Programy podpory pro inovativní

Programy podpory pro inovativní technologie a výrobky OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) Vodovody a kanalizace 2015 Praha 21.5. 2015 1 OP PIK - Cíl programu dosažení konkurenceschopné a udržitelné ekonomiky založené

Více

Nordica elegantní přírodní architektura

Nordica elegantní přírodní architektura Nordica Ostrava Nordica elegantní přírodní architektura Administrativní budova Nordica je navržena v souladu s nejmodernějšími skandinávskými trendy přírodní architektury. Tuto architekturu však citlivě

Více

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY HALY STŘECHY OPLÁŠTĚNÍ KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY REALIZACE O NÁS Firma ZEMAN PEM se věnuje realizaci halových staveb, ocelových konstrukcí a opláštění. Budujeme průmyslové objekty, sportovní haly, výstavní

Více

Projekty a reference

Projekty a reference Projekty a reference Energetické centrum Globus Ostrava - jedinečná realizace ostrovního provozu v Evropě V rámci smluvního vztahu s developerskou společností Praha West Investment, k.s., dceřinou společností

Více

PROFIL PODNIKU VOP CZ, s.p. Největší výrobce vojenské techniky v ČR Firma s mezinárodně uznávanými odborníky v oblasti výzkumu a vývoje Renomovaný partner v oblasti zkušebnictví a certifikace Podnik s

Více

ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV

ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV Ing. Jiří Cihlář ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOV Stavební veletrhy Seminář PERSPEKTIVY BYDLENÍ 24. dubna 2013, Brno 1 OSNOVA O čem budeme mluvit? - Hodnocení budov obecně přehled metod - Hodnocení energetické

Více

BMW Group Česká republika

BMW Group Česká republika pro Média Group Česká Dr. Josef Reiter Generální ředitel, Group Česká Group Group je se značkami, MINI a Rolls-Royce jedním z nejúspěšnějších výrobců automobilů a motocyklů na světě. Je globální společností

Více

VYPISOVATELÉ: ORGANIZÁTOR:

VYPISOVATELÉ: ORGANIZÁTOR: Ve středu 14. května 2014 vybrala odborná porota soutěžní projekty, které jsou NOMINOVÁNY NA TITUL ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA/TECHNOLOGIE/INOVACE ROKU 2013. VYPISOVATELÉ: ORGANIZÁTOR: CÍLEM SOUTĚŽE, vypisované

Více

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ Indra je globální společnost, jejíž silnou stránkou jsou technologie, inovace a talent. Jako lídr ve svém odvětví poskytuje prvotřídní řešení s přidanou hodnotou

Více

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ A SLUŽBY PO CELÉM SVĚTĚ Indra je globální společnost, jejíž silnou stránkou jsou technologie, inovace a talent. Jako lídr ve svém odvětví poskytuje prvotřídní řešení s přidanou hodnotou

Více

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo první výzvy v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurence schopnost (OPPIK) Již od 1. 6. 2015 je možno podat žádost o dotace na projekty podporující

Více

Individuální řešení průmyslových inovací a automatizace pro Vaší společnost. Automatizace. Přesná manipulace. Robotické aplikace. Laserová integrace

Individuální řešení průmyslových inovací a automatizace pro Vaší společnost. Automatizace. Přesná manipulace. Robotické aplikace. Laserová integrace Individuální řešení průmyslových inovací a automatizace pro Vaší společnost Automatizace Přesná manipulace Robotické aplikace Laserová integrace Laserové mikro-obrábění O NÁS IMV Design je společnost specializující

Více

O nás 3. Používané materiály a skladby 4. Difúzně otevřená konstrukce 5. Difúzně uzavřená konstrukce 6. Ukázky realizací v USA a ČR 7.

O nás 3. Používané materiály a skladby 4. Difúzně otevřená konstrukce 5. Difúzně uzavřená konstrukce 6. Ukázky realizací v USA a ČR 7. Obsah O nás 3 Používané materiály a skladby 4 Difúzně otevřená konstrukce 5 Difúzně uzavřená konstrukce 6 Ukázky realizací v USA a ČR 7 Typové domy 10 Kontaktní údaje 17 O nás VALA DŘEVOSTAVBY s.r.o. vyvíjí,

Více

Význam marketingu v době krize a výhled do budoucna

Význam marketingu v době krize a výhled do budoucna 1 Význam marketingu v době krize a výhled do budoucna Marketing B2B firem v ČR Jak se firmy vypořádali s krizí a jaké očekávají hospodářské výsledky v roce 2011 Šmeralova 12, 170 00 Praha 7 Vavrečkova

Více

Bakalářský studijní program Stavební inženýrství MANAGEMENT A EKONOMIKA VE STAVEBNICTVÍ

Bakalářský studijní program Stavební inženýrství MANAGEMENT A EKONOMIKA VE STAVEBNICTVÍ Bakalářský studijní program Stavební inženýrství obor MANAGEMENT A EKONOMIKA VE STAVEBNICTVÍ STRUKTUROVANÉ STUDIUM Délka studia 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 BAKALÁŘSKÉ STUDIUM bakalářská práce státní závěrečná

Více

SATPO consult. partner pro rozvoj nemovitostí SATPO-CONSULT.CZ

SATPO consult. partner pro rozvoj nemovitostí SATPO-CONSULT.CZ SATPO consult partner pro rozvoj nemovitostí SATPO-CONSULT.CZ Společnost SATPO má více než 20 let odborné praxe v řešení všech fází oceňování nemovitostí, rozvoje, plánování, řízení výstavby až po úspěšný

Více

Výsledky výzkumného projektu Společenská odpovědnost firem působících v českém prostředí v roce 2012 Základní výstup prvostupňové třídění údajů

Výsledky výzkumného projektu Společenská odpovědnost firem působících v českém prostředí v roce 2012 Základní výstup prvostupňové třídění údajů Výsledky výzkumného projektu Společenská odpovědnost firem působících v českém prostředí v roce 2012 Základní výstup prvostupňové třídění údajů Organizátor výzkumného projektu: Business Leaders Forum Praha

Více

VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ

VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ PŘESNÁ KLIMATIZACE KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY INŽENÝRING VZDUCHOTECHNIKY A KLIMATIZACE PROJEKČNÍ SLUŽBY AUTORSKÝ DOZOR STAVEB ŘÍDICÍ SYSTÉMY

Více

futecture Modulární výstavba

futecture Modulární výstavba Výstavba zítřka je modulární. futecture Modulární výstavba Modulární výstavba má velmi široké spektrum využití a výhod. Je to ekologická stavebnice, kterou lze snadno přizpůsobit individuálním požadavkům

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2 0 0 1 O L T E R M & T D O L O M O U C

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2 0 0 1 O L T E R M & T D O L O M O U C V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2 0 0 1 OLTERM & TD OLOMOUC Obsah 5 Úvodní slovo předsedy představenstva 6 Obchod 8Plavecký stadion Olomouc Finanční část (v příloze) Zpráva o vztazích mezi propojenými osobami

Více

S TAVE B N Í ČIN N OST

S TAVE B N Í ČIN N OST S TAVE B N Í ČIN N OST VÝROBNÍ PROGRAM STAVEBNÍ DÍLY PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI jsou 100% dceřinou akciovou společností TŘINECKÝCH ŽELEZÁREN a.s. Společnost má dlouholetou tradici a během svého působení na

Více

Státní program MPO ČR na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie EFEKT 2013

Státní program MPO ČR na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie EFEKT 2013 Státní program MPO ČR na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie EFEKT 2013 Program EFEKT slouží k zvýšení úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie. Je zaměřen

Více

Stavebnictví v roce 2007 a 2008

Stavebnictví v roce 2007 a 2008 Stavebnictví v roce 2007 a 2008 Jaké bylo české stavebnictví v roce 2007? Celková čísla vyznívají příznivě růst celkové produkce + 6,7 % stavební práce přesáhly poprvé 500 miliard Kč průměrná mzda vzrostla

Více

MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD. www.touax.cz

MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD. www.touax.cz MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD www.touax.cz CHCETE ZÍSKAT NOVÉ ZÁKAZNÍKY RYCHLE A S NIŽŠÍMI NÁKLADY? OTEVŘETE SI RETAILOVÝ OBCHOD POSTAVENÝ MODULOVOU TECHNOLOGIÍ Víte, že v oblasti retailu (obchodu a stravování)

Více

stavbě život profil společnosti

stavbě život profil společnosti v d e c h n e m e stavbě život profil společnosti PIIS s.r.o. Společnost PIIS s.r.o. byla založena v roce 1992. Předmětem činnosti společnosti jsou komplexní služby v oblasti stavebnictví. Naše síla tkví

Více

Profil společnosti. Heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace stavebního systému. vývoj firmy. ocenění a kvalita

Profil společnosti. Heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace stavebního systému. vývoj firmy. ocenění a kvalita Profil společnosti Heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace stavebního systému vývoj firmy ocenění a kvalita HELUZ komplexní systém český výrobce s tradicí od roku 1876 Nová generace stavebního systému

Více

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: MARIE KRAUSOVÁ Název materiálu:

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: MARIE KRAUSOVÁ Název materiálu: Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: MARIE KRAUSOVÁ Název materiálu: VY_32_INOVACE_20_REVITALIZACE PANELOVÝCH DOMŮ_S4 Číslo projektu:

Více

Sika Industry Inventing the Future

Sika Industry Inventing the Future Sika Industry Inventing the Future Segmenty trhu pro potřeby našich zákazníků: automobilový průmysl automotive Aftermarket transportation spotřebiče & komponenty nástroje & kompozity Vyvíjíme řešení pro:

Více

Informace odboru ŽP o možnostech financování projektů v roce 2015 zaměřených na ochranu a zlepšení životního prostředí

Informace odboru ŽP o možnostech financování projektů v roce 2015 zaměřených na ochranu a zlepšení životního prostředí Informace odboru ŽP o možnostech financování projektů v roce 2015 zaměřených na ochranu a zlepšení životního prostředí Úvod 1. Dotační programy Plzeňského kraje v roce 2015 pro oblast ŽP 2. Národní dotační

Více

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB

ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB ZÁKLADNÍ NABÍDKA SLUŽEB CROSSLINE SERVICES s.r.o. Jeremiášova 870 155 00 Praha 5 IČO: 241 43 065 DIČ: CZ24143065 Kontaktní osoba: Ing. Veronika Kimmer GSM: +420 777 755 618 veronika.kimmer@crosslineservices.cz

Více

Komplexní vzdělávací program pro. technologií ve výstavbě a provozování budov

Komplexní vzdělávací program pro. technologií ve výstavbě a provozování budov Komplexní vzdělávací program pro podporu environmentálně ě šetrných technologií ve výstavbě a provozování budov 1 EPC principy py a příklady Možnosti financování a příklady projektů Ing. Vladimír Sochor

Více

Energeticky úsporná obec

Energeticky úsporná obec Energeticky úsporná obec Ing. Vladimír Sochor SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. Dny malých obcí březen 2008 Vývoj spotřeby energie Evropa: v následujících 10 až 15 letech mírný růst

Více

Efektivní využití energie

Efektivní využití energie Internetový portál www.tzb-info.cz Efektivní využití energie Ing. Bronislav Bechník, Ph.D. odborný garant oboru Obnovitelná energie a úspory energie energie.tzb-info.cz www.tzb-info.cz Obsah Optimalizace

Více

Stavební ekonomika. Klasifikace stavební produkce. Doc. Ing. Renáta Schneiderová Heralová, Ph.D. heralova@fsv.cvut.cz B 416, 22435 4522

Stavební ekonomika. Klasifikace stavební produkce. Doc. Ing. Renáta Schneiderová Heralová, Ph.D. heralova@fsv.cvut.cz B 416, 22435 4522 Stavební ekonomika Klasifikace stavební produkce Doc. Ing. Renáta Schneiderová Heralová, Ph.D. heralova@fsv.cvut.cz B 416, 22435 4522 Klasifikace ve stavebnictví a) Objekty : JKSO, CZ CC, CZ CPA, CPV,

Více

Energetický management Průkazy energetické náročnosti budovy (PENB) Energetické audity (EA) Termovizní snímkování

Energetický management Průkazy energetické náročnosti budovy (PENB) Energetické audity (EA) Termovizní snímkování Energetický management Průkazy energetické náročnosti budovy (PENB) Energetické audity (EA) Termovizní snímkování Nabízíme Vám kvalitní a odborné zpracování studií, posudků a jiných expertních dokumentů

Více

Výroční zpráva 2014/2015

Výroční zpráva 2014/2015 Výroční zpráva 2014/2015 OBSAH 1. Úvodní slovo. 3 strana 2. Profil společnosti 4 3. Podnikatelská činnost. 5 4. Certifikáty 7 5. Významné události 8 6. Zpráva o vztazích... 10 7. Zpráva nezávislého auditora..

Více

MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD

MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD www.touax.cz VAŠE POTŘEBY......NAŠE MODULOVÁ ŘEŠENÍ CHCETE ZÍSKAT NOVÉ ZÁKAZNÍKY RYCHLE A S NIŽŠÍMI NÁKLADY? OTEVŘETE SI RETAILOVÝ OBCHOD POSTAVENÝ MODULOVOU TECHNOLOGIÍ

Více

Firemní profil. Specializovaná firma pro dodávky. vázacích prostředků ocelových lan průmyslové zvedací techniky

Firemní profil. Specializovaná firma pro dodávky. vázacích prostředků ocelových lan průmyslové zvedací techniky Držitel certifikátů ČSN EN ISO 9001 a 14001, OHSAS 18001 a dalších. Specializovaná firma pro dodávky vázacích prostředků ocelových lan průmyslové zvedací techniky Firemní profil Ostrava, únor 2009 PAVLÍNEK

Více

ENERGETICKÉ HODNOCENÍ BUDOV

ENERGETICKÉ HODNOCENÍ BUDOV Ing. Jiří Cihlář ENERGETICKÉ HODNOCENÍ BUDOV Požadavky legislativy a jejich dopad do navrhování a provozování budov Konference Energie pro budoucnost XII 24. dubna 2014, IBF Brno 1 OSNOVA O čem budeme

Více

KaBeDeX spol. s r.o., Březová 616/9, 734 01 Karviná-Ráj tel. +420 596 515 202, fax + 420 516 755, e-mail: info@kabedex.cz www.kabedex.

KaBeDeX spol. s r.o., Březová 616/9, 734 01 Karviná-Ráj tel. +420 596 515 202, fax + 420 516 755, e-mail: info@kabedex.cz www.kabedex. 1 Obsah Profil společnosti 3 Důlní železobetonové pažiny 4 Betonové výrobky pro výstavbu silnic 5 Betonové výrobky pro výstavbu kanalizace 7 Stavební prvky 8 Kontakt 9 2 Profil společnosti Firma KaBeDeX

Více

Financování investičních záměrů. Jan Šnajdr Úsek komunální financování, Odbor poradenství infrastrukturních projektů

Financování investičních záměrů. Jan Šnajdr Úsek komunální financování, Odbor poradenství infrastrukturních projektů Financování investičních záměrů Jan Šnajdr Úsek komunální financování, Odbor poradenství infrastrukturních projektů Investiční poradenství je standardním produktem finanční skupiny Erste Bank Největší

Více

Možnosti financování projektů dopravní infrastruktury. Ing. Jiří Fuchs Semily 16.9.2014

Možnosti financování projektů dopravní infrastruktury. Ing. Jiří Fuchs Semily 16.9.2014 Možnosti financování projektů dopravní infrastruktury Ing. Jiří Fuchs Semily 16.9.2014 CYRRUS ADVISORY, a.s. Provozujeme největší informační portály o dotacích www.dotacni.info a www.dotacni-noviny.cz

Více

o společnosti teplo elektřina produkty a služby životní prostředí zákazníci zaměstnanci a bezpečnost

o společnosti teplo elektřina produkty a služby životní prostředí zákazníci zaměstnanci a bezpečnost o společnosti teplo elektřina produkty a služby životní prostředí zákazníci zaměstnanci a bezpečnost o společnosti Teplárny Brno, a.s., jsou městskou společností s více než 80letou tradicí. Jediným akcionářem

Více

Kraj: Plzeňský kraj. Pořadí významnosti prioritní oblasti pro kraj (1,2, ) Vazba na regionální strategický dokument.

Kraj: Plzeňský kraj. Pořadí významnosti prioritní oblasti pro kraj (1,2, ) Vazba na regionální strategický dokument. Určení prioritních oblastí a identifikace hlavních oblastí podpory s uvedením vazby na Integrované hlavní směry strategie Evropa 2020 a na regionální strategické y Kraj: Plzeňský kraj Prioritní oblast

Více

... technika v souladu s přírodou

... technika v souladu s přírodou ... technika v souladu s přírodou filozofie Všechny oblasti podnikání společnosti TEDOM spojuje společná filozofie - efektivní a ekologické využití energetických palivových zdrojů. Tuto filozofii naplňujeme

Více

Buy Smart+ Zelené nakupování je správná volba. Budovy a jejich prvky/součásti

Buy Smart+ Zelené nakupování je správná volba. Budovy a jejich prvky/součásti Buy Smart+ Zelené nakupování je správná volba Budovy a jejich prvky/součásti Budovy a zelené nakupování Úvod Vysoké investiční náklady Dlouhá životnost budov Kratší životnost TZB Komplexnost budovy sestávají

Více

Účetní a mzdové poradenství

Účetní a mzdové poradenství Účetní a mzdové poradenství Committed to your success Účetní a mzdové poradenství Efektivní outsourcing účetnictví a mezd je cestou ke snížení vašich nákladů, administrativní zátěže a je garancí precizního

Více

Jak financovat ICT projekty z EU fondů. Martin Dolný 6.-7.4.2009

Jak financovat ICT projekty z EU fondů. Martin Dolný 6.-7.4.2009 Jak financovat ICT projekty z EU fondů Martin Dolný 6.-7.4.2009 Současná situace v čerpání EU fondů Pomalé čerpání Menší zájem, obava z komplikovanosti systému Krize Redefinice dotačních priorit Zneužívání

Více

Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost veřejný sektor ostatní DOTAZNÍK

Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost veřejný sektor ostatní DOTAZNÍK Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost veřejný sektor ostatní DOTAZNÍK Základní údaje o organizaci Organizace: Sídlo organizace: Kategorie: (*nehodící se škrtá) do 50 zaměstnanců nad 50 zaměstnanců

Více

Finanční podpory. Pavel Růžička, MŽP 14.12.2007, Brno

Finanční podpory. Pavel Růžička, MŽP 14.12.2007, Brno Finanční podpory Pavel Růžička, MŽP 14.12.2007, Brno Přehled finančních podpor Operační programy OPŽP Operační program Životní prostředí OPPI Operační program Podnikání a inovace Podpora malého a středního

Více

SMC Váš partner pro automatizaci

SMC Váš partner pro automatizaci SMC Váš partner pro automatizaci SMC celosvětový lídr v automatizaci S 32% podílem na globálním trhu jsme předními světovými odborníky v oboru pneumatiky. Jsme silným partnerem pro průmysl a vytváříme

Více

Podpora využívání OZE a úspor energie

Podpora využívání OZE a úspor energie Podpora využívání OZE a úspor energie Seminář CEERES Praha, 22.listopadu 2005 Ing. Miroslav DOSTÁL Česká energetická agentura Obnovitelné zdroje Dosažení indikativního cíle 8% podílu výroby z OZE na hrubé

Více

Aktuální nabídka dotačních titulů pro obce

Aktuální nabídka dotačních titulů pro obce Aktuální nabídka dotačních titulů pro obce Integrovaný regionální operační program 2014-2020 (IROP) Územní plány Obce s rozšířenou působností Pořízení územních plánů a změn územních plánů Max. 90 % ze

Více

Případová studie. www.softwareone.cz

Případová studie. www.softwareone.cz Případová studie Skupina Metrostav díky SoftwareONE úspěšně prošla změnou multilicenčního programu, migrací na nové produkty i optimalizací procesů v oblasti nakládání se software dle ISO 19770-1 www.softwareone.cz

Více

STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ A URBANISTICKÝ ROZVOJ

STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ A URBANISTICKÝ ROZVOJ STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ A URBANISTICKÝ ROZVOJ II. část Ing. arch. Jan Fibiger, CSc Předseda správní rady Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství I. Územní plánování je právně kodifikovaný systém: poznávání

Více

CIMEX GROUP PROPERTY BOOK

CIMEX GROUP PROPERTY BOOK CIMEX GROUP PROPERTY BOOK Profil společnosti CIMEX GROUP Celková plocha pronajímatelných kancelářských prostor: 100 000 m 2 Hodnota portfolia administrativních budov CZK 4,2 miliardy Hodnota portfolia

Více

Hospodaření obcí a nové investice

Hospodaření obcí a nové investice Hospodaření obcí a nové investice Komerční banka, a.s. 41. Den malých obcí 27.2. 2014 Prostějov 4.3. 2014 Praha Vývoj ekonomiky ČR a hospodaření obcí Do roku 2008 stabilní prostředí - ekonomický růst,

Více

Rekonstrukce vodovodů bezvýkopově

Rekonstrukce vodovodů bezvýkopově Rekonstrukce vodovodů bezvýkopově Výměny ocelových a litinových přípojek...metoda, KTERÁ SE VÁM VYPLATÍ CO VÁM NABÍZÍME Bezvýkopovou a trasově přesnou výměnu a zřizování nových domovních přípojek metodou

Více

NÍZKOENERGETICKÉ BYDLENÍ Snížení energetické náročnosti. Komfortní bydlení - nový standard

NÍZKOENERGETICKÉ BYDLENÍ Snížení energetické náročnosti. Komfortní bydlení - nový standard NÍZKOENERGETICKÉ BYDLENÍ Snížení energetické náročnosti Snížení energetické závislosti Naše domy mají tak malé ztráty tepla. Využívají energii ze slunce, teplo vydávané domácími spotřebiči a samotnými

Více

8 kroků k zákaznické orientaci ve veřejné správě a certifikace zákaznické orientace

8 kroků k zákaznické orientaci ve veřejné správě a certifikace zákaznické orientace Pomáháme městům a obcím, manažerům a lidem v organizacích na cestě ke zlepšování kvality služeb, řízení, komunikace a rozvoje zaměstnanců. www.mvsprojekt.cz 8 kroků k zákaznické orientaci 8 kroků k zákaznické

Více

MEKOS GROUP a.s. Výroční zpráva 2009

MEKOS GROUP a.s. Výroční zpráva 2009 MEKOS GROUP a.s. Výroční zpráva 2009 OBSAH 3 I. Profil společnosti 5 14 III. Firemní dokumenty 18 IV. Referenční stavby 3 I. Profil společnosti MEKOS GROUP a.s. 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE Obchodní firma: Právní

Více

Bezpečnostní poradenství. www.cstconsulting.cz

Bezpečnostní poradenství. www.cstconsulting.cz Bezpečnostní poradenství KDO JSME? Nezávislí bezpečnostní poradci CST Consulting s.r.o. vzniklo na základě myšlenky přiblížit profesionální nezávislý poradenský servis nejen velkým korporacím, které tradičně

Více

Vize Plzně jako vzorového města elektromobility. Plzeňské městské dopravní podniky, a. s.

Vize Plzně jako vzorového města elektromobility. Plzeňské městské dopravní podniky, a. s. Vize Plzně jako vzorového města elektromobility Plzeňské městské dopravní podniky, a. s. 25. března, 2013 Představení společnosti PMDP, a.s. Počet zaměstnanců 855 Dopravní výkon Vozový park Počet linek

Více

Tradice. Motory TEDOM

Tradice. Motory TEDOM motory Tradice Historie výroby motorů TEDOM navazuje na bohatou tradici výroby automobilů v Libereckém kraji, která se datuje již od roku 1906. V roce 1953 pak byla založena společnost LIAZ - Liberecké

Více