Profi L Stavíme svět, ve kterém. sami chceme žít.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Profi L 2015. Stavíme svět, ve kterém. sami chceme žít."

Transkript

1 Profi L 2015 Stavíme svět, ve kterém sami chceme žít.

2 Řídíme se politikou pěti nul Pět nul Skanska představuje kvalitativní cíle a vize, o které usilujeme v každém realizovaném projektu. Žádné úrazy Žádné porušení etických zásad Žádné ekologické incidenty Žádné vady Žádné ztrátové projekty

3 Profil Skanska ve světě 14 Zárukou vysoké kvality služeb a úspěšného vývoje společnosti jsou naši zaměstnanci 38 Záleží nám na našich klientech, zaměstnancích i společnosti, vůči které máme zodpovědnost 32 Rezidenční development Obsah Skanska a.s. Profil 2015 Skanska 2015 Klíčová data 5 Kdo jsme Skupina Skanska v ČR a SR 8 TOP management 10 Skanska a její lidé 13 Skanska ve světě 14 Design, zlom, produkce: Skanska a.s. Obrazový materiál: Není-li uveden jiný zdroj, pochází z archivu Skanska a.s. Adresa: Líbalova 1/2348, Praha 4 Březen 2015 Co děláme Bytové stavby 18 Občanské stavby 19 Průmyslové stavby 20 Inženýrské a ekologické stavby 21 Silniční stavby 22 Kolejové stavby 23 Mosty 24 Podzemní stavby 25 Hrubá stavba 26 Stavební materiály a výrobky 26 Specializované činnosti 27 Technologie 27 Služby 28 Facility Management 28 Technologické dodávky 29 Rezidenční development 30 Komerční development 31 Technický rozvoj a investice 32 Na čem nám záleží Společenská odpovědnost 36 Skanska a okolní prostředí 37 Skanska a bezpečnost práce 38 Etický kodex Skanska 40 Významná ocenění 42 Kontakty 45

4 4 Profil 2015 Klíčová data 2,9 % Z hlediska tržeb globální skupiny Skanska činil podíl Skanska v ČR a SR 2,9 %.

5 Profil v mil. Kč Tržby Provozní náklady Provozní zisk Finanční položky Zisk před zdaněním Zisk Aktiva celkem Vlastní jmění Order bookings (v běžném roce sml. zajištěno) Order backlog (zásoba prací ke konci roku) Průměrný počet zaměstnanců Podíl skupiny Skanska v ČR a SR na skupině Skanska z hlediska objemu tržeb 10,3% 9,2% 7,6% 5,9% 4,4% z hlediska počtu pracovníků 11,9% 12,1% 10,8% 10,4% 8,8% Kurzy CZK/EUR platne k daných let 26,93 26,465 25,06 25,8 25,14 27,425 27,725 Pozn.: Skupina Skanska v České a Slovenské republice. Konsolidovaná čísla dle IFRS

6 6 Profil 2015 Kdo jsme? Jsme jedna z nejvýznamnějších světových stavebních a developerských společností a jsme na to hrdí.

7 Profil

8 8 Profil Skupina Skanska v České a Slovenské republice Skupinu Skanska tvoří společnost Skanska a.s. a její dceřiné společnosti v České a Slovenské republice. Skanska a.s. se dělí na šest divizí: Pozemní stavitelství západ, Pozemní stavitelství východ, Silniční stavitelství, Železniční stavitelství, Výroba a Zdroje. Na Slovensku podniká skupina prostřednictvím závodů, které organizačně spadají pod jednotlivé divize a pod vedení obchodní společnosti Skanska SK a.s. Předmětem podnikání skupiny je stavební a developerská činnost, zejména dopravní, občanské, bytové, inženýrské a průmyslové stavby a Facility Management.

9 Profil Skupina se svými právními předchůdci působí na stavebním trhu již více než 60 let. Postupným vývojem, pod různými obchodními jmény a v různých právních formách se stala jednou z nejlepších moderních společností v České republice a na Slovensku. Společnost Skanska získala kontrolní podíl ve skupině v roce Jediným akcionářem Skanska a.s. je Skanska Kraft AB, jejímž stoprocentním vlastníkem je Skanska AB. V České republice působí nezávisle na skupině ještě společnost Skanska Property Czech Republic, s.r.o. (spadající pod Skanska Commercial Development Europe AB), Skanska Reality a.s. (spadající do skupiny Rezidenční development Polsko a Česká republika) a několik účelových společností Skanska (Special Purpose Vehicle) Rekonstrukce Galerie Mánes, Praha 2. Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. TŽK 3. R7 MÚK Droužkovice MÚK Nové Spořice 4. VTP Park Ostrava 5. Rychlostní silnice R4 Košice Milhosť 6. Obytný soubor Jégeho Alej III, Bratislava

10 10 Profil 2015 Roman Wieczorek statutární ředitel Skanska a.s. Patrik Choleva finanční ředitel Skanska a.s. Jan Doleček personální ředitel Skanska a.s. Per-Anders Truedsson výkonný ředitel Pozemní stavitelství západ Skanska a.s. Petr Michálek výkonný ředitel Pozemní stavitelství východ Skanska a.s. Michal Reiter výkonný ředitel Silniční stavitelství Skanska a.s. TOP management Milan Nocar výkonný ředitel divize Výroba Skanska a.s.

11 Profil Leoš Vrzalík ředitel Business Development Skanska a.s. Magdaléna Dobišová generální ředitelka Skanska SK a.s. Jindřich Topol výkonný ředitel Železniční stavitelství Skanska a.s. Naďa Ptáčková generální ředitelka Skanska Reality a.s. Michal Jurka výkonný ředitel divize Zdroje Skanska a.s. Marie Passburg výkonná ředitelka Skanska Property Czech Republic, s.r.o.

12 12 Profil 2015 Zárukou vysoké kvality služeb a úspěšného rozvoje společnosti jsou naši zaměstnanci.

13 Profil Skanska a její lidé Naší prioritou je tým kvalifikovaných a motivovaných zaměstnanců na všech úrovních organizace. Naše hodnoty, kterými jsou etika podnikání, bezpečnost práce, zelené stavění a orientace na zákazníka jsou na pracovním trhu stále ojedinělé a atraktivní. Současně Skanska dlouhodobě podporuje rozvoj a vzdělávání svých zaměstnanců. Ti mají také jedinečnou možnost stát se spoluvlastníky společnosti prostřednictvím programu zaměstnaneckých akcií s názvem SEOP. Úspěšnou společností jsme zásluhou našich zaměstnanců, oni jsou hlavním hnacím motorem veškeré naší činnosti a díky nim prosperujeme. Svoji kariéru u nás rozvíjejí bez ohledu na věk, národnost či vzdělání, protože diverzita nám umožňuje využívat rozdílů při dosahování dalších cílů. Věříme, že právě různorodost našich zaměstnanců nám pomůže odlišit se na trhu, zvýšit naši konkurenceschopnost, a dosáhnout tak ještě lepších výsledků. Skupina Skanska umožňuje svým zaměstnancům rozvíjet kariéru podle jejich představ, ať už se jedná o profesionální rozvoj a cíle, nebo o dlouhodobý proces učení a vzdělávání. I v roce 2014 naše společnost vybrala talentované zaměstnance, kteří letos v rámci mezinárodních rozvojových programů nasbírají pracovní zkušenosti v zahraničí. Vnímáme nezbytnost podpory manažerů v období změny. Abychom posílili dovednosti klíčové pro efektivní řízení a spolupráci napříč skupinou, vytvořili jsme rozvojový program Skanska Akademie a úspěšně v něm pokračujeme. Zároveň Skanska svým zaměstnancům nabízí možnost stát se spoluvlastníky společnosti, a získat tak příležitost podílet se na zisku z budoucích úspěchů vlastní práce prostřednictvím již třetího běhu Programu zaměstnaneckých akcií Skanska (Seop).

14 14 Profil 2015 Skanska ve světě Skanska je jednou z předních světových stavebních a developerských skupin. Řídíme celý řetězec činností od prvotního konceptu až po dokončení staveb, rozvíjíme bytové a komerční projekty a jsme partnery soukromých i veřejných subjektů. Společně s našimi zákazníky a partnery myslíme na udržitelnou budoucnost a zapojujeme se do strategických projektů v oblasti společenské odpovědnosti. Naším primárním cílem je zlepšování života lidí. Věnujeme se tisícům projektů, díky tomu se stále rozvíjíme, vzájemně inspirujeme a přicházíme s novinkami. Náš kolektiv tvoří šedesát tisíc kolegů v celkem jedenácti zemích v Evropě a Spojených státech. Naše ředitelství sídlí ve Švédsku ve Stockholmu. Skupina Skanska AB je registrována na stockholmském burzovním trhu.

15 Profil St Mary Axe UK Se svými 180 metry se tzv. Okurka stala jednou z posledních stavebních ikon Londýna. Objekt byl navržen tak, aby byl přátelský k životnímu prostředí. Na výstavbě se podílelo sedm stavebních jednotek, které spojily své dovednosti a zvládly tuto novou ikonu postavit během tří let, a to i navzdory faktu, že pracovaly v jedné z nejrušnějších částí Londýna. 2. Atrium 1 Jedna z nejzelenějších varšavských budov Atrium 1 díky svým jedinečným technickým řešením získala certifikaci LEED Platinum. Ročně spotřebuje o 55 % méně energie a o 70 % méně vody než průměrné kancelářské budovy. Atrium 1 využívá nejvyspělejší dostupné technologie i jendoduché principy zeleného stavění, jako jsou zpracování recyklovatelných a lokálních materiálů nebo sběr dešťové vody Kanceláře Skanska USA Empire State Building USA Jedna z nejvýznamnějších historických a ikonických staveb New Yorku. 32. patro Empire State Building se stalo hlavním sídlem Skanska USA v oblasti New York. Patro bylo společností Skanska rekonstruováno ve vysokých standardech udržitelnosti. Tento kancelářský prostor se pyšní certifikací LEED for Commercial Interiors Platinum. 4. Bertchi scchool Na světě je jen několik budov, které získaly certifikát Living Buildings (Živé budovy). Bertschi School v Seattlu je jednou z nich. Kde jinde se děti mohou o udržitelnosti a zeleném stavění dozvědět víc než v uhlíkově neutrální škole se zelenou střechou a solárními panely, která je navíc energeticky a v zásobování vodou zcela soběstačná? 6 5. Stadion Meadowlands USA Meadowlands Stadion zahrnoval výstavbu technologicky vyspělého openair sportovního a zábavního centra s kapacitu diváků, a to včetně 217 luxusních apartmá. Nový stadion je domácím hřištěm New York Giants a New York Jets. 6. Univerzitní nemocnice New Karolinska Švédsko New Karolinska v Solně je prvním PPP projektem v oblasti zdravotnictví a zdravotní péče ve Švédsku.

16 16 Profil 2015 Co děláme? Stavíme pro veřejný i soukromý sektor rozsáhlé inženýrské stavby i malé rodinné domy. Stavění máme rádi.

17 Profil

18 18 Profil 2015 Bytové stavby 1 Pro veřejné i privátní investory stavíme v České i Slovenské republice širokou škálu nových bytových jednotek, komplexů a řadových domů. Důraz klademe především na kvalitu použitých postupů a materiálů. Stavíme domy na městských sídlištích s mnoha desítkami bytů i menší projekty včetně vilových čtvrtí a řadových domků. 1. Městské vily Villa Rustica, Bratislava 2. Bytový dům Slovanka, Praha 3. Obytný soubor Milíčovský háj jih, Praha 4. Bytový dům Pod Vodárenskou věží, Praha 5. Bytový dům Nová Ruda, Liberec 6. Bytový dům Kytlická, Praha 7. Obytný soubor Jégeho Alej III, Bratislava

19 Profil ČVUT rekonstrukce objektu A, Praha 2. Realizace opláštění Towers Ostrava 3. Rekonstrukce Galerie Mánes, Praha 4. Obytný soubor Jégeho Alej III, Bratislava 5. Autosalon Klokočka, LOP, Praha 6. Lázeňská zóna Lednice 7. Technologie metra V.A 8. Nadace Partnerství Rekonstrukce objektu B 9. OC Brezno Občanské stavby Rekonstrukce historických budov Naši specialisté získali zkušenosti při rekonstrukcích nejvýznamnějších historických památek v celé České republice. Vždy respektujeme původní ráz stavby a při zavádění moderních technologií jsme maximálně ohleduplní k jejímu historickému charakteru. 7 8 Výstavba a modernizace Stavíme obchodní prostory hypermarkety a shopping centra, modernizujeme i budujeme nové administrativní budovy, hotely, sportovní zařízení, budovy pro zdravotnictví i vzdělávání a letištní terminály. 9

20 20 Profil 2015 Průmyslové stavby Během krátké doby jsme schopni realizovat díla šetrná k životnímu prostředí, kde jsou efektivně použity nejmodernější stavební metody. Skladová a logistická centra Provádíme komplexní zakázky výstavby velkých skladových areálů a logistických center včetně ostatních souvisejících objektů podle požadavků investora. Součástí dodávky je příprava území před stavbou i konečné terénní úpravy okolí. K dispozici máme osvědčené systémy pro zakládání, konstrukční systémy hal a veškeré moderní technologie. Výrobní haly Vyrábíme a montujeme výrobní haly s nosnou konstrukcí z oceli, železobetonu a dřeva včetně nezbytných rozvodů inženýrských sítí a technologických celků Zímní stadion Varnsdorf 2. Centrální sklad hotových výrobků, Tyrolit 3. Tesco, Ivančice 4. Obchodně servisní středisko DAGROS 5. Technický objekt Phoenix Zeppelin, Košice 6. Výrobní hala ZWL Slovakia, Sučany 5 6

21 Profil Inženýrské a ekologické stavby 1. Rekonstrukce kanalizace a vodovodu Děčín 2. Otevřená zahrada a poradenské centrum NNO Údolní, Brno 3. Skupinový projekt Kutnohorsko Čáslavsko ČOV Kutná Hora 4. Riverview Vodovody a kanalizace Provádíme výstavbu nových a opravy stávajících kanalizačních a vodovodních řadů s použitím klasických i moderních technologií. Potrubní systémy Nabízíme komplexní služby od průzkumu po projektovou, dodavatelskou či servisní činnost v oblasti potrubních systémů a produktovodů. Čistírny odpadních vod Stavíme a rekonstruujeme čistírny odpadních vod. Pracujeme na vysoké technologické úrovni, aby výsledek plně odpovídal všem platným předpisům. Bioplynové stanice Provádíme výstavbu bioplynových stanic včetně nezbytných technologických celků. Pracujeme se špičkovými technologiemi, které zaručují splnění těch nejpřísnějších ekologických předpisů. Technická vybavenost, terénní a sadové úpravy Zabezpečujeme technickou vybavenost měst a obcí, provádíme stavby inženýrských sítí včetně domovních přípojek, výstavbu komunikací i terénní a sadové úpravy. Chemický průmysl Zajišťujeme služby a dodávky technologických zařízení pro chemický průmysl. Nabízíme spolupráci při technicko-ekonomickém řešení projektů. Disponujeme týmy pracovníků a specialisty, kteří mají zkušenosti s realizací investičních zakázek. Energetika Nabízíme souhrn služeb a dodávky pro komunální a průmyslovou energetiku i dílčí činnosti ve všech fázích projektu. Zaměřujeme se především na takové projekty, které ve svém důsledku vedou ke snížení měrné spotřeby energie a neobnovitelných přírodních zdrojů, a tím ke snížení zátěže životního prostředí. 1 2 Nízkoenergetické stavby Stavíme nejšetrnější objekty z hlediska spotřeby energie a provozních nákladů, tzv. pasivní domy. Při výstavbě používáme jak konvenční, tak ekologické stavební materiály, jako jsou nepálené cihly, hliněné omítky a slaměné izolace. Technologické dodávky pro ekologickou energetiku Realizujeme projekty a montáže technologických zařízení využívajících obnovitelná paliva (např. dřevní odpad, štěpka či sláma) a odpadní energie (výroba a využití bioplynu či odpadů ze skládek nebo čistíren odpadních vod). 4 3

22 22 Profil Silniční stavby 2 Stavíme silnice a dálnice, rozsáhlé liniové stavby i městské komunikace. Opíráme se o dlouholetou tradici a nejmodernější technologie. Asfaltové vozovky Pokládku hutněných asfaltových vrstev provádíme s využitím moderních finišerů, které zaručují vysokou kvalitu silnice. Používáme homogenizér asfaltových směsí. Provádíme recyklaci asfaltových vozovek za studena na místě i hloubkovou recyklaci. Betonové směsi a cementobetonové kryty Disponujeme sedmnácti stacionárními a jednou mobilní betonárnou po celé ČR s vlastní akreditovanou laboratoří pro kontrolu kvality betonu i celých staveb. Naše centra jsou vybavena plně automatizovaným systémem řízení výroby, který zajišťuje dodávku betonu v požadovaném množství a nejlepší kvalitě. Betonové vozovky Pokládka cementobetonového krytu je jednou ze specializací naší společnosti. Betonové vozovky a plochy se vyznačují několika uživatelskými výhodami: mají dlouhou životnost a výborné optické a protismykové vlastnosti. Pokládáme je nové, nebo rekonstruujeme staré. Provádíme opravy na frekventovaných úsecích dálnic tzv. rychlými betony. K našemu portfoliu patří zhotovení monolitických svodidel, žlabů, příkopů, obrubníků, štěrbinových žlabů apod. Letištní plochy Specializujeme se na rekonstrukce a výstavbu nových vzletových, přistávacích a pojezdových drah na civilních i vojenských letištích. Specializované činnosti: dodávka a montáž ocelových svodidel dodávka a montáž protihlukových stěn těžba a zpracování drceného kameniva zkoušky zemin a kameniva destruktivní a nedestruktivní zkoušky betonů demoliční a trhací práce půjčovna malé mechanizace půjčovna jeřábů a zdvihadel přeprava strojů na stavby akreditovaná laboratoř D47, stavba 4706 Hladké Životice Bílovec 2. Rychlostní silnice R4 Košice Milhosť 3. R7 MÚK Droužkovice MÚK Nové Spořice 4. Silnice I42 Brno, VMO, MÚK Dobrovského Svitavská radiála 5. Oprava RWY 06/24 I. etapa a úprava TWY E, Letiště Václava Havla Praha

23 Profil Kolejové stavby Jsme dodavatelem všech typů kolejových staveb v celém jejich životním cyklu, od výstavby přes údržbu až po rekonstrukci. Díky svým mnohaletým zkušenostem a využívání moderních technologií dokážeme garantovat včasnou a kvalitní realizaci zakázek jakéhokoliv rozsahu. Orientujeme se především na trhy v České a Slovenské republice a Polsku. Železnice Provádíme modernizace, údržbu a rekonstrukce železničních koridorů, regionálních tratí, železničních stanic a vleček včetně silno-proudých a slaboproudých technologií. Stavíme železniční mosty, podchody, propustky, odvodňovací systémy a provádíme protihluková opatření. Dále poskytujeme dodávky a služby v oblastech elektro, kolejová mechanizace a geodézie. V České republice jsme v roce 2014 úspěšně dokončili mimo jiné stavbu Průjezd uzlem Plzeň, na kterou navazujeme probíhajícím projektem Uzel Plzeň, přestavba pražského zhlaví. Nově jsme získali zakázku na zdvoukolejnění úseku Stéblová Opatovice nad Labem. Na Slovensku jsme realizovali rekonstrukci úseku Pstruša Viglaš. V Polsku jsme se podíleli na modernizaci železniční tratě v úseku Skarżysko Kielce a revitalizaci 1. Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. TŽK 2. Optimalizace trati Zbiroh Rokycany tratě Paczyna Toszek Blotnica Strzelecka. Městská kolejová doprava Jako významný dodavatel kolejového svršku pražského metra a tramvajových tratí provádíme dodávky ucelených technologických celků i speciálních konstrukcí, a to jak při výstavbě, tak při rekonstrukcích. V loňském roce jsme úspěšně dokončili modernizaci tramvajové tratě Bělohorská v Praze. Dále již tradičně každoročně provádíme pravidelnou údržbu kolejového svršku pražského metra. V Polsku jsme realizovali již druhý úsek rekonstrukce tramvajové tratě v Lodži a předali jsme do provozu tři úseky tramvajových tratí v katovické aglomeraci. Nově jsme získali zakázku na výstavbu nové tramvajové tratě v Olsztýně. Více než 60 let budujeme kolejové stavby na českém a slovenském trhu. 1 2

24 24 Profil 2015 Mosty Ve stavbě mostů a mostních konstrukcí máme více než padesátiletou praxi a patříme v této oblasti ke špičce v České i Slovenské republice. Vysoce kvalifikovaní pracovníci zvládnou jak rekonstrukce a modernizace starších mostů, tak výstavbu nových mostů s jedinečnou konstrukcí či unikátními technologickými postupy. 2 Provádíme: monolitické železobetonové a předpjaté konstrukce prefabrikované mosty spřažené ocelobetonové mosty mosty zavěšené a visuté přesypané mosty (např. biokoridory) sanace a rekonstrukce Technologie: výsuvné skruže se spodním a s horním nosným systémem letmé betonáže pevné skruže a bednění předpínání betonových konstrukcí zvedání a spouštění těžkých břemen mostní svodidla a zábradlí portály dopravního značení Zavěšený dálniční most D1 Sverepec Vrtižer, městská estakáda v Považské Bystrici 2. Rekonstrukce Tyršova mostu v Přerově 3. Zavěšená lávka na cyklistické stezce Ostravská přes dálnici D47 4. Gulli Bridge v Norsku 5. Mostní objekt na rychlostní silnici R4 Košice Milhosť 5 V rámci projektu výstavby úseku silnice R7 spojující obce Droužkovice a Nové Spořice jsme vybudovali téměř 355 metrů dlouhou estakádu přes železniční trať Chomutov Cheb 355 m estakády

25 Profil Podzemní stavby 1 Máme letité zkušenosti s budováním tunelů a dalších podzemních staveb. V tunelech, které jsme realizovali, jezdí automobily i vlaky, nebo jsou jimi pod ulicemi měst rozvedeny inženýrské sítě. 2 Realizujeme otvírková důlní díla, velkoprostorová díla v podzemí a hloubíme svislé šachty. Ovládáme ražení pomocí vrtně- -trhacích prací, ale také pomocí razicích štítů. Díla s dlouhou životností jsou vyztužována definitivním ostěním z betonu nebo prefabrikátů. Přesnost naší práce zajišťujeme prostřednictvím vlastní geodetické skupiny. Díky multiprofesnímu zaměření a výborné technické vybavenosti dokážeme svou činnost přizpůsobit jakýmkoliv geologickým podmínkám. Kromě výstavby tunelů stavíme i nové části metra, ale jsme schopni rekonstruovat i stávající stanice a úseky. 1. Železniční tunel Turecký vrch 2. Stavba tunelu Kehärata, Finsko 3. Stavba tunelu Norsborg, Švédsko 3

26 26 Profil 2015 Hrubá stavba Jsme plně vybaveni veškerými zdroji, které jsou potřebné k výstavbě kompletních nosných železobetonových konstrukcí. Monolitické konstrukce Zajišťujeme kompletní dodávku monolitických železobetonových konstrukcí včetně zpracování nabídky a odborných konzultací technického řešení i profesionálního zpracování výrobní přípravy staveb. 2 Výroba a dodávka betonových směsí Naše výrobní centra jsou špičkově vybavena, aby zajišťovala dodávku betonu v určeném množství a nejvyšší kvalitě Corso Court, Praha 2. Polyfunkční objekt Střížkov, Praha 3. Rakouské gymnázium, Praha Stavební materiály a výrobky Stavební materiály a výrobky Zabýváme se výrobou, dopravou a čerpáním betonu a asfaltových směsí k dispozici je síť našich betonáren a obaloven. Nabízíme přes 80 základních receptur betonu. V rámci ČR provozujeme 11 moderních a výkonných obalovacích souprav pro výrobu asfaltových směsí pro hutněné asfaltové vrstvy a jednu obalovací soupravu pro výrobu litých asfaltů. Sedm obaloven vlastníme přímo, zbývajících pět je provozováno s obchodními partnery. Těžba a zpracování drceného kameniva Prostřednictvím našich třech lomů dodáváme vysoce kvalitní štěrk pro betonové a živičné směsi, kamenivo na stavby a pro kolejové lože. Provozovny mají platné výrobkové certifikáty a certifikát řízení systému jakosti. 4 5 Asfaltové vozovky Pokládku hutněných asfaltových vrstev provádíme s využitím moderních finišerů, které zaručují vysokou kvalitu silnice. Používáme homogenizér asfaltových směsí. Provádíme recyklaci asfaltových vozovek za studena na místě i hloubkovou recyklaci. 4. ECO CITY Malešice, Praha 5. Kaufland, Orlová

27 Profil Specializované činnosti 1 Naše společnost si bez problémů poradí i s neobvyklými nebo úzce specializovanými stavebními činnostmi. Umíme recyklovat asfaltové vrstvy za studena na místě, poradíme si s demoličními a střeleckými pracemi či výstavbou inženýrských staveb. Dovedeme vybudovat betonovou cyklostezku i zpracovat geodetický průzkum. Zabýváme se rovněž dodávkou, montáží a rekonstrukcí silničních svodidel či protihlukových stěn. Do svého výrobního programu jsme zařadili nový výrobek prefabrikované nástupiště Ska typu SUDOP, které dodáváme pro železniční stavby. Nezapomínáme ani na programy rekultivace krajiny odstraňující nejvážnější poškození přírody, kterou tak zachováváme čistou pro další generace. 1. Protihluková stěna, D47, stavba 4704 Lipník nad Bečvou Bělotín 2. Geodézie 3. Cyklostezka, Uherský Brod Nivnice 2 3 Stavba je tak kvalitní, jak kvalitní jsou její technologické části, proto prosazujeme používání nejmodernějších technologií. Technologie 1 Vzduchotechnika a klimatizace (1) Vyrábíme a prodáváme vzduchotechnické potrubí pro odvod tepla a kouře: potrubí pro odvod 1,25 mm, čtyřhranné skupiny 1, kulaté spiro potrubí a tlumiče hluku. Zajišťujeme prodej klimatizačního zařízení Airwell a ventilátorů Vortice či dodávky montáže technologie do tunelů. Nabízíme poradenskou a konzultační činnost včetně zajištění a optimalizace projektů VZT, záruční a pozáruční servis dodávané technologie. Technické zařízení budov Nabízíme komplexní dodávky a montáže v oblasti technického zařízení budov, projednávání koncepcí s investorem, vyhotovení projektů, cenových nabídek a kalkulací, realizace technologií vytápění a zdravotechnických zařízení, zajišťujeme poradenskou činnost, technickou podporu a servis těchto technologií. Domovní technika Zajišťujeme dílčí i celkové dodávky všech druhů domovní techniky, jako jsou kotelny, ústřední topení či strojovny. Elektro Poskytujeme dodávky a služby v oblasti kompletních elektroinstalací průmyslové, občanské a bytové výstavby a v oblasti slaboproudé a silnoproudé elektrotechnologie u liniových staveb, elektrických stanic, sítí a budov včetně výroby rozvaděčů. Stabilní hasicí zařízení Projektujeme, dodáváme a montujeme polostabilní i stabilní vodní, plynová, pěnová a vysokotlaká vodní hasicí zařízení. Provádíme nezbytné servisní a revizní práce. Vysokotlaká vodní mlha Technologie vysokotlaké vodní mlhy využívá k hašení jen 10 % vody oproti tradiční technologii. Při tlaku kolem 100 barů a užití speciálních rozprašovacích hlavic systém vytváří kapičky vody o velikosti mikronů. Díky vytlačování kyslíku a účinnému ochlazování prostoru je při hašení efektivnější.

28 28 Profil 2015 Služby Školicí středisko stabilních hasicích zařízení (1) Provozujeme speciální výukové centrum, jehož cílem je informovat, jak zacházet se systémy vodních, pěnových a plynových stabilních zařízení. Půjčovny malé mechanizace (2) Nabízíme pronájem strojů a zařízení charakteru malé mechanizace v našich provozovnách v Praze-Krči a Uhříněvsi, Brně, Olomouci, Bratislavě a v Prievidzi. Zajišťujeme přepravu strojů na stavby a nabízíme též prodej vybraného sortimentu nářadí a příslušenství značkových výrobců. Půjčovna jeřábů a zdvihadel Součástí jednotek zajišťujících dodávku hrubé stavby je středisko půjčovny jeřábů a zdvihadel. Tuto službu nabízíme i pro externí zákazníky. Akreditovaná laboratoř Laboratoře vykonávají průběžný dohled nad kvalitou jak vstupních materiálů, tak výrobní produkce. Zajišťujeme destruktivní a nedestruktivní zkoušky betonů, zkoušky čerstvého betonu a základní zkoušky zemin a kameniva. 1 2 Facility Management 3 Zajišťujeme kompletní servis komerčních nemovitostí, průmyslových a logistických parků i budov veřejné správy. Portfolio služeb zahrnuje komplexní správu nemovitostí technickou správu objektů, úklid, ostrahu, recepci, údržbu zeleně, revize, deratizace, dezinfekce, centrální dispečink, poradenství a další.

29 Profil Technologické dodávky 1 Provádíme komplexní technologické dodávky například pro metro, liniové stavby nebo chemický průmysl. Likvidace azbestu Azbest byl v minulosti využíván pro své izolační vlastnosti. Byly však zjištěny jeho zdraví škodlivé účinky. Odstraňujeme a sanujeme azbest z nejrůznějších objektů. Pro tuto speciální činnost jsme vybaveni technologií, znalostmi a nezbytnými oprávněními. Ocelové konstrukce Vyrábíme ocelové konstrukce a zajišťujeme technologické dodávky pro montáže ocelových konstrukcí, obvodových a střešních plášťů či světlíků. Vyrábíme a dodáváme ocelové konstrukce průmyslových či komerčních objektů včetně doplňkových komponentů a montáže opláštění. Dále se specializujeme i na silniční a železniční stavitelství, především v oblasti mostních konstrukcí, lávek, protihlukových stěn a mostních zábradlí. Sklohliníkové opláštění budov Provádíme poradenství v oblasti konstrukčních zásad lehkých obvodových plášťů, tepelné techniky, akustiky a statiky fasád, oken, dveří a prosklených zastřešení pro architekty i generální dodavatele. Naše projekční oddělení řeší nejen návrh optimálního objektového řešení LOP, ale i optimalizaci jednotlivých konstrukcí na základě architektonických, materiálových, statických a tepelnětechnických požadavků. Projekty zpracováváme ve 3D systémech Inventor a Revit. Kompletní výrobu lehkých obvodových plášťů zajišťujeme vlastními kapacitami v naší výrobní hale. Datová centra Zabezpečujeme komplexní stavební a technologickou dodávku datových center pro společnosti podnikající v oblastech průmyslové výroby a energetiky, telekomunikací i finančních služeb. Kompletní technologické dodávky dopravních a technologických staveb Zabezpečujeme komplexní technologické dodávky (projektovou dokumentaci, montáž, zkušební provoz, servisní prohlídky) dopravních staveb, a to jak nově budovaných (např. pražské metro IV.C1, metro IV.C2, metro V.A, tunelový komplex Pelcl Tyrolka, tunely stavby 513 Pražského okruhu, a především technologická část metra V.A v úseku Dejvická Motol), tak rekonstrukce stávajících staveb (opravy po povodních 2002, výměny eskalátorů, rekonstrukce stanice metra Stodůlky, rekonstrukce stanice metra Muzeum, generální opravy hlavního větrání pražského metra, záznamové zařízení kamerového systému v centrálním dispečinku metra, předstihové práce metra Dejvická) Likvidace azbestu 2. Heliport, nemocnice Liberec 3. ČVUT elektro 4. Aviatica Praha

30 30 Profil Rezidenční development 3 2 Skanska Reality a.s. v oblasti rezidenčního developmentu nabízí kompletní servis k naplnění jedné ze základních potřeb bydlení. Její činnost zahrnuje vyhledávání a nákup pozemků, vývoj nových projektů v oblasti bytové výstavby a následný prodej prostřednictvím vlastní realitní kanceláře. Byty a rodinné domy připravujeme v široké škále dispozic i standardů vybavení v mnoha rozličných projektech i lokalitách. Naši nabídku klientům rádi představíme ve Skanska Home Center na Pankráci, moderním prodejním místě, ve kterém je možné vyřešit vše, co souvisí s novým bydlením, na jednom místě od prvního kontaktu s realitním makléřem přes jednání týkající se dispozičních úprav a změn vybavení nového domova až po vyřizování záležitostí spojených se záručními závazky. Nově naše služby zahrnují i konzultace bytového designera. Svým klientům nabízíme také na míru ušité poradenství. Exkluzivní partner HypoSka, s. r. o., pro nás zajišťuje ve spolupráci se všemi bankovními domy, které poskytují hypoteční produkty, kompletní servis spojený s nákupem nemovitosti. Hypoteční specialisté za klienty vyřídí veškeré dokumenty, a navíc s námi klienti ušetří, neboť máme u bank vyjednané nadstandardní výhody. 1. Skanska Home Center, Praha Pankrác 2. Rezidenční čtvrť Botanica, Praha 3. Bytový dům Pod Vodárenskou věží, Praha 4. Milíčovský háj jih, 1. etapa, Praha 4

31 Profil Komerční development V České republice se developmentem komerčních nemovitostí zabývá Skanska Property Czech Republic, s.r.o., která je dceřinou společností Skanska Commercial Development Europe. Společnost spravuje všechny realizované projekty od prvotního konceptu přes jejich stavbu, pronájem až po prodej investorovi ve finální fázi Skanska Property Czech Republic, s.r.o., je na českém trhu aktivní od roku 1997 a od té doby realizovala řadu administrativních budov a obchodních prostor v Praze a Ostravě. V roce 2012 dokončila kancelářskou budovu City Green Court na pražském Pankráci, která má certifikaci LEED Platinum. Je to první budova na českém trhu, která se může pochlubit kombinací certifikátů LEED Platinum Core&Shell a LEED Platinum Commercial Interiors. Další z kancelářských projektů společnosti Skanska, Nordica Ostrava, obdržela jako první v České republice certifikát EU GreenBuilding za energetickou úsporu. V roce 2014 společnost dokončila výstavbu energeticky úsporného kancelářského projektu Riverview na pražském Smíchově. V současné době staví projekt Corso Court v Praze 8 Karlíně, který se v roce 2015 stane sídlem všech jednotek společnosti Skanska aktivních na českém trhu. Při navrhování a výstavbě tzv. zelených či šetrných budov vždy uplatňujeme nejnovější odborné znalosti globální skupiny Skanska a klademe důraz na úsporu energií a emisí uhlíku, šetrné hospodaření s vodou a minimalizaci odpadů. U každé z budov usilujeme o splnění nejvyšších environmentálních kritérií pro získání minimálně zlatého, ideálně platinového certifikátu LEED. Zvažujeme přednosti návrhů, které mají nižší provozní náklady po celou dobu životnosti nemovitosti. Již ve fázi plánování porovnáváme všechny vhodné alternativy, abychom vybrali tu nejefektivnější. Výsledný efekt zkušeností, znalostí a dovedností, které uplatňujeme při každém projektu, přetrvává i poté, co je nemovitost předána zákazníkovi Nordica, Ostrava 2. Riverview, Praha 3. Balabenka, Praha 4. City Green Court, Praha 5. Corso Court, Praha 3

Imagine the result PROFIL SPOLEČNOSTI ARCADIS CZ PROFIL ARCADIS CZ OBSAH 1

Imagine the result PROFIL SPOLEČNOSTI ARCADIS CZ PROFIL ARCADIS CZ OBSAH 1 Imagine the result PROFIL SPOLEČNOSTI ARCADIS CZ OBSAH 1 Spielberk Office Centre Tower B Brno ARCADIS CZ, divize EC Harris zajišťovala komplexní služby pro získání certifikátu BREEAM a celý proces řídila.

Více

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného z European Commission, DG - Justice, Freedom and Security

Více

Vytváření hodnot prostřednictvím udržitelného přístupu

Vytváření hodnot prostřednictvím udržitelného přístupu Vytváření hodnot prostřednictvím udržitelného přístupu Zpráva PwC Česká republika o trvale udržitelném podnikání a společenské odpovědnosti za finanční rok 2013 Obsah 4 Co si myslí vedení 5 Představení

Více

Prohlášení společnosti Metrostav a.s. o vztahu k ochraně životního prostředí

Prohlášení společnosti Metrostav a.s. o vztahu k ochraně životního prostředí Prohlášení Metrostav a.s. o vztahu k ochraně životního prostředí 2014 1 Prohlášení společnosti Metrostav a.s. o vztahu k ochraně životního prostředí Prohlášení společnosti Metrostav a.s. (dále jen společnost)

Více

kdopak nám to postaví? Katalog dodavatelů

kdopak nám to postaví? Katalog dodavatelů kdopak nám to postaví? Katalog dodavatelů zděných cihelných staveb ze systému Heluz v Čr strana 1 Obsah Kraj Jihočeský Jindřichohradecká stavební s. r. o.... str. 15 Karel Dvořák KODL s. r. o.... str.

Více

Zpráva o firemní odpovědnosti společnosti za rok 2008. ArcelorMittal Ostrava

Zpráva o firemní odpovědnosti společnosti za rok 2008. ArcelorMittal Ostrava Zpráva o firemní odpovědnosti společnosti za rok 2008 ArcelorMittal Ostrava Obchodní jméno: ArcelorMittal Ostrava a.s. Adresa: Ostrava, Kunčice, Vratimovská č.p. 689, PSČ 707 02 Česká republika IČ: 45193258

Více

Roční zpráva 2014 Metrostav a.s.

Roční zpráva 2014 Metrostav a.s. I Roční zpráva 2014 Metrostav a.s. II 1 Roční zpráva 2014 Metrostav a.s. 1 2 3 4 Profil společnosti 5 Základní ukazatele Metrostav a.s. 2010 až 2014 6 Úvodní slovo 7 Podnikání společnosti v roce 2014 12

Více

Obsah. O nás technologie Lidé příroda. Úvodní slovo... 4. Technologie... 13. Lidé...23. Příroda...39. Výzkum a inovace... 14.

Obsah. O nás technologie Lidé příroda. Úvodní slovo... 4. Technologie... 13. Lidé...23. Příroda...39. Výzkum a inovace... 14. CSR zpráva 2014 Obsah O nás technologie Lidé příroda Úvodní slovo... 4 Technologie... 13 Lidé...23 Příroda...39 Klíčové údaje... 5 Výzkum a inovace... 14 Zákazníci... 24 Uhlíková stopa ve Obchodní model

Více

SIMPLY CLEVER. ŠkodaAuto Zpráva o trvale udržitelném rozvoji 2007/2008

SIMPLY CLEVER. ŠkodaAuto Zpráva o trvale udržitelném rozvoji 2007/2008 SIMPLY CLEVER ŠkodaAuto Zpráva o trvale udržitelném rozvoji 2007/2008 Politika společnosti Škoda Auto Odkaz zakladatelů: Jen to nejlepší, co můžeme udělat, jest pro naše zákazníky dosti dobré. (Laurin

Více

Zpráva o společenské odpovědnosti

Zpráva o společenské odpovědnosti Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Obsah Zpráva o společenské odpovědnosti České spořitelny ve stručnosti a v číslech... 0203 Slovo úvodem... 04 Naše společnost... 0506 Klienti... 06 Lidé ve Finanční

Více

Roční zpráva 2006 Metrostav a.s. ČLEN DDM GROUP

Roční zpráva 2006 Metrostav a.s. ČLEN DDM GROUP Roční zpráva 2006 Metrostav a.s. ČLEN DDM GROUP Roční zpráva 2006 Metrostav a.s. ČLEN DDM GROUP Mise Akciová společnost Metrostav je univerzální stavební společností pomáhající zákazníkům uskutečňovat

Více

ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI VCES a.s.

ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI VCES a.s. ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI VCES a.s. ZA ROK 2011 Obsah: strana 1. Úvod...2 2. Úvodní slovo generálního ředitele...4 3. Představení společnosti VCES...5 4. Organizační struktura...8 5. Integrovaná

Více

2014 MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČESKÉ REPUBLIKY RADA KVALITY ČESKÉ REPUBLIKY SDRUŽENÍ PRO OCEŇOVÁNÍ KVALITY ČESKÁ SPOLEČNOST PRO JAKOST

2014 MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČESKÉ REPUBLIKY RADA KVALITY ČESKÉ REPUBLIKY SDRUŽENÍ PRO OCEŇOVÁNÍ KVALITY ČESKÁ SPOLEČNOST PRO JAKOST N D O R NÁ Í CENY K VA VÝROČÍ L IT Y ČR NÁRODNÍ CENA KVALITY ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ CENA ČESKÉ REPUBLIKY ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST NÁRODNÍ POLITIKA KVALIT Y 2014 MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČESKÉ

Více

Firma a životní prostředí. Od prvních kroků ke komplexní strategii

Firma a životní prostředí. Od prvních kroků ke komplexní strategii Firma a životní prostředí Od prvních kroků ke komplexní strategii Byznys pro společnost Podporujeme odpovědné a udržitelné podnikání Platforma Byznys pro společnost sdružuje firmy, které jsou při podnikání

Více

vodohospodářské stavby

vodohospodářské stavby 2011 MK ČR E 17014 05/11 Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě Český svaz stavebních inženýrů Svaz podnikatelů stavebnictví v ČR časopis Časopis stavebních inženýrů, techniků

Více

více než 2500 ppm CO 2

více než 2500 ppm CO 2 První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností 1 2014 Experiment UCEEB Dřevostavby až do devátého patra? První česká pasivní školka Do škol patří vzduchotechnika

Více

TOP Odpovědná firma 2012

TOP Odpovědná firma 2012 TOP Odpovědná firma 2012 nezávislá národní cena za udržitelné a odpovědné podnikání, kterou pořádá a uděluje platforma Byznys pro společnost Cílem soutěže je akcentovat význam udržitelného a odpovědného

Více

ArcelorMittal Ostrava Pro lepší život v regionu Zpráva o společenské odpovědnosti 2012. Uvnitř brožura k 10. výročí ArcelorMittal v Ostravě

ArcelorMittal Ostrava Pro lepší život v regionu Zpráva o společenské odpovědnosti 2012. Uvnitř brožura k 10. výročí ArcelorMittal v Ostravě ArcelorMittal Ostrava Zpráva o společenské odpovědnosti 2012 ArcelorMittal Ostrava Pro lepší život v regionu Zpráva o společenské odpovědnosti 2012 Uvnitř brožura k 10. výročí ArcelorMittal v Ostravě 2

Více

Politika společnosti Škoda Auto Odkaz zakladatelů: Jen to nejlepší, co můžeme udělat, jest pro naše zákazníky dosti dobré. (Laurin & Klement, 1914)

Politika společnosti Škoda Auto Odkaz zakladatelů: Jen to nejlepší, co můžeme udělat, jest pro naše zákazníky dosti dobré. (Laurin & Klement, 1914) ŠkodaAuto Zpráva o trvale udržitelném rozvoji 2009/2010 Politika společnosti Škoda Auto Odkaz zakladatelů: Jen to nejlepší, co můžeme udělat, jest pro naše zákazníky dosti dobré. (Laurin & Klement, 1914)

Více

Zpráva o společenské odpovědnosti

Zpráva o společenské odpovědnosti Zpráva o společenské odpovědnosti 2009 2009 O společnosti 2 Úvodní slovo generálního ředitele 4 Dosažené výsledky v roce 2009 6 Podpora odpovědné konzumace alkoholu 8 Minimalizování dopadů na životní prostředí

Více

společenská odpovědnost

společenská odpovědnost společenská odpovědnost 2010 pro lepší život v regionu 4 bezpečná a udržitelná výroba oceli 8 skupina ArcelorMittal 6 úvodní slovo generálního ředitele 12 investujeme do našich zaměstnanců 22 snižujeme

Více

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ společnosti Zlínstav, a.s. Zlín zpracované podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 761/2001 a usnesení vlády č. 466/1998 a aktualizace usnesení vlády č. 651/2002

Více

Výroční zpráva Z E Z E M Ě P R O Z E M I

Výroční zpráva Z E Z E M Ě P R O Z E M I Výroční zpráva 2009 Z E Z E M Ě P R O Z E M I Progressivity Efficiency Region Safety People Economy Hlavní pilíře úspěchu 4 doly 11 milionů tun uhlí 35 miliard Kč výnosů 1,5 miliardy Kč zisk 0,5 miliardy

Více

Zpráva o udržitelném rozvoji skupiny ČSOB v roce 2008

Zpráva o udržitelném rozvoji skupiny ČSOB v roce 2008 Zpráva o udržitelném rozvoji skupiny ČSOB v roce 2008 Obsah 1. O Zprávě... 4 2. Skupina ČSOB... 5 2.1. Klíčové finanční údaje... 7 2.2. Hlavní inovace a změny... 8 3. Udržitelný rozvoj... 9 3.1. Co je

Více

skupiny ČSOB v roce 2009

skupiny ČSOB v roce 2009 09 Zpráva Zpráva o udržitelném rozvoji skupiny ČSOB v roce 2008 o udržitelném rozvoji skupiny ČSOB v roce 2009 Obsah 1.... 6 2.... 8 2.1 Klíčové finanční údaje... 9 2.2 Hlavní inovace a změny... 10 3....

Více

Banka první volby pro všechny skupiny klientů

Banka první volby pro všechny skupiny klientů BANKA PRVNÍ VOLBY PRO VŠECHNY SKUPINY KLIENTŮ Banka první volby pro všechny skupiny klientů ZPRÁVA O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI 2007 Vizitka České spořitelny ROK NAROZENÍ 1825 (ale duchem v nejlepších letech)

Více

ŠkodaAuto SUSTAINABILITY REPORT 2005/2006

ŠkodaAuto SUSTAINABILITY REPORT 2005/2006 ŠkodaAuto SUSTAINABILITY REPORT 2005/2006 OBSAH Profil společnosti 5 Úvodní slovo předsedy představenstva Historie Strategie trvale udržitelného rozvoje Cíle společnosti Politika společnosti Škoda Auto

Více

ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ HOCHTIEF CZ a. s. 2015

ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ HOCHTIEF CZ a. s. 2015 ENVIRONMENTÁLNÍ PROHLÁŠENÍ HOCHTIEF CZ a. s. 2015 podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1221/2009 o dobrovolné účasti organizací v systému Společenství pro environmentální řízení podniku

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

Inovační region budoucnosti. Moravskoslezský kraj

Inovační region budoucnosti. Moravskoslezský kraj Inovační region budoucnosti Moravskoslezský kraj Vážení čtenáři,... Nyní se Vám dostává do rukou publikace, první svého druhu, věnovaná inovacím, kterou vydává Moravskoslezský kraj. Tato publikace je určena

Více