Dotace schválené usnesením RPK včetně podpory v režimu de minimis. Podpora v režimu de minimis (PDM) Sml. č. K.../13.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Dotace schválené usnesením RPK včetně podpory v režimu de minimis. Podpora v režimu de minimis (PDM) Sml. č. K.../13."

Transkript

1 Dotace schválené usnesením RPK včetně podpory Sml. č. 001 PaNaMo Divalní léto pod plzeňským nebem - 6. ročník Podstatou Divalního léta pod plzeňským nebem je každoroční vznik nové inscenace, která využívá jako základní scénografii některého z historických zákoutí centra Plzně. Základní dramaturgickou linií je uvení premiéry a 10 repríz a dalších 4-5 repríz premiérové inscenace předchozího ročníku v jednom měsíci. Hrací dny jsou oživeny nním programem, zaměřeným převším na rodiny s dětmi, mladé lidi a nekonvenční diváky. Dotace bu využita na pronájem technického vybavení hracího prostoru (pódium, elevace, jevištní prvky, mobilní toalety a další technické zabezpečení) PDM 002 Propolis Divalní léto v Chříči Divalní spolek MLASK Manětín Synagoga Concerts, s.r.o. 005 "JUNIORFEST" Bc. Hana Boříková Manětínský divalní podzim Nebílovské divalní léto VI. Mezinárodní filmový festival pro děti a mláž JUNIORFEST 2013 Výroba dokumentárního filmu o akamickém malíři Jiřím Kovaříkovi Cílem projektu je obohatit kulturní život na vesnici v zapadlém regionu Chříčska. Výstupem bu 10 divalních představení na vsi (potulné komediantské loutkové divadlo), 4 profesionální divadla, 4 divadla vytvořená a sehraná dětmi a mláží, 7 nní divalní tábor s workshopy pro děti ze sociálně slabších rodin. Účelem dotace jsou autorské honoráře, scénografický materiál. Úhrada nákladů na uspořádání nesoutěžní divalní přehlídky ochotnických souborů severního Plzeňska, která probíhá již tradičně v listopadu 21 let v KD Manětín (18. ročníků pod názvem "Manětínská opona"). Součástí přehlídky bu výstava fotografií z minulých ročníků a soutěž pro děti. 7. ročník minifestivalu proběhne v amfiterátru nádvoří zámku Nebílovy. Pod širým nebem se originálním způsobem představí 6 divalních a hubních večerů. V pěti festivalových dnech si organizátoři kladou za cíl rozšíření vědomostí v oblasti filmového umění u dětí z mateřských škol, žáků základních škol i stuntů středních a vysokých škol. Festival nabízí kvalitní kolekci filmů pro děti a mláž z celosvětové produkce. Realizace se uskuteční v Plzni, Horšovském Týně, Dobřanech, Přešticích a v Plzeňském domě v Bruselu. Účelem dotace je částečné pokrytí nákladů spojených s přípravou a organizací festivalu. Cílem projektu je výroba dokumentárního filmu o akamickém malíři Jiřím Kovaříkovi, plzeňském rodákovi, jehož tvorba a tvůrčí život v komunistické perzekuci jsou zatím poněkud opomíjeny, proto si zaslouží najít své místo v historii našeho regionu a nejen v něm PDM PDM 007 "Staroplzenecké varhany" Koncerty pro staroplzenecké varhany 2013 Konání koncertů pro podporu dostavby varhanního nástroje v kostele Nar.P.Marie ve Starém Plzenci. Dotace bu použita na cestovné a honoráře pro umělce. 008 Alliance française Plzeň Svátek hudby 2013 Cyklus vystoupení profesionálních i neprofesionálních umělců na veřejných prostranstvích v centru Plzně. Účelem dotace je tisk propagačních materiálů a náklady na dopravu umělců v rámci mezinárodního festivalu Svátek hudby.

2 Kruh přátel hudby při ZUŠ Kralovice Sdružení Vačkářův Zbiroh Cyklus koncertů kruhu přátel hudby při ZUŠ Kralovice 20. ročník Slavností české muziky - Vačkářův Zbiroh 2013 Cyklus abonentních koncertů profesionálních umělců převážně z oblasti vážné hudby v Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici, nabízející konfrontaci hudby a výtvarného umění. Dotace bu využita na honoráře, propagaci, dopravu umělců a svoz posluchačů. Jubilejní 20. ročník Slavností české muziky - Vačkářův Zbiroh 2013, k dostávají příležitost mladé chové orchestry, zejména žáci základních uměleckých škol. Dotace bu využita na částečné pokrytí nemateriálových nákladů - cestovné, ubytování a stravování účastníků Komunita Noe Hubní a divalní festival Holostok 2013 Holostok je víkendový hubní a divalní festival, který umožňuje seznámit se se začínajícími i známými osobnostmi naší hubní a divalní scény a jejich tvorbou. Prostor dostanou i mladé regionální kapely. Velký prostor budou mít letos odpolední tvořivé dílny rukodělné, hubní i divalní.účel dotace: honoráře kapel, pronájem stanů, laviček a mobilních toalet, ozvučení a osvětlení, tisk a propagace. 012 "Balet o.s." Galakoncert Mezinárodní exhibiční vystoupení žáků baletních škol Galakoncert Mezinárodní exhibiční vystoupení žáků baletních škol, jehož podstatou je umožnit žákům českých i zahraničních baletních škol vystoupit před diváky a porovnat vzájemně své výkony na půdě Velkého divadla J. K. Tyla v Plzni. Dotace bu využita zejména na honoráře a ostatní služby (administrace a účetnictví). 013 Ota Heller Mezinárodní festival chových hub 2013 účasti Plzeňské chovky Oty Hellera na mezinárodním festivalu chových hub v německém Chamu. Na základě velké divácké popularity festivalu je možné významně posílit povědomí o Plzeňském kraji a současně jej důstojně reprezentovat v zahraničí. Dotace je žádána na odměnu muzikantům + dopravu. 014 Soubor písní a tanců Jiskra Plzeň Slavnostní koncert k 55. výročí vzniku Souboru písní a tanců Jiskra Částečná úhrada nákladů (zejména nájem prostor a propagace) spojených s realizací slavnostního koncertu k 55. výročí vzniku Souboru písní a tanců Jiskra, místo konání Divadlo J. K. Tyla (Velké divadlo, Smetanovy sady 16, Plzeň) PDM 015 Svět podle Jakuba Koncerty "Probuzení Barbořiných varhan" putování stuntů Konzervatoře Plzeň společně s výstavou dětských výtvarných prací dětí ze ZUŠ Jagellonská Inspirováni varhany z kostela sv. Barbory v Manětíně zkomponovali bývalý stunti Konzervatoře Plzeň (Pavel Samiec, Jiří Vyšata, Martin Červenka) skladbu o sedmi částech v neobarokním stylu pro komorní orchestr, který nastudoval Komorní orchestr posluchačů Konzervatoře Plzeň. Na ohlas z loňského ročníku Koncertů "Probuzení Barbořiných varhan" navazují koncerty i v letošním roce, doprovázené výstavou dětských výtvarných děl pod názvem Baroko na Plzeňsku. Dotace bu využita zejména na honoráře umělců a adjustaci výtvarných prací.

3 016 Alena Korcová Rozmarné hraní na Gigantu 017 Divadlo pod lampou, o.p.s MÚZA - soutěžní přehlídka mladých hubních souborů 018 JAZZ BEZ HRANIC Jazz bez hranic Celoroční kulturní program ve Dvoře Gigant rozdělený do několika částí: hubní program vrcholových umělců české folkové scény navazující komorněji a úsporněji na ukončený GigantFest, svobodná kultura pod nebem na hrázi Dvorského rybníka jako prostor pro setkávání v kulturní atmosféře, jednorázová hubní vystoupení známých kapel a vánoční koncerty dětského sboru ze Záluží a jeho hostů. Dotace bu využita zejména na honoráře umělcům. MÚZA ročník soutěžní přehlídky mladých hubních souborů s vlastní autorskou tvorbou. Představí se cca 60 mladých a nadějných skupin. Každoročně je největší počet přihlášených skupin z Plzeňského kraje. Hlavním cílem je pomoci mladým skupinám, které nemají oficiální nahrávku, potkat se na jednom pódiu, konfrontovat svůj hubní styl i náhled na hudbu a v neposlední řadě získat i cenné hodnocení odborníků z hubní branže a medializaci. Dotace bu použita zejména na zvukařské a osvětlovací služby a na propagaci akce. Účelem dotace je podpora mezinárodního festivalu Jazz bez hranic, včetně jeho programu pro mláž, který patří mezi tradiční akce města Plzně a je součástí projektu Plzeň EHMK Projekt Jazz bez hranic, ke kterému kromě festivalu patří ještě činnost Plzeňského jazzového klubu, je neziskový a jeho hlavním posláním je šíření a propagace minoritního hubního žánru na všech úrovních a to v přeshraničním kontextu a spolupráci. Dotaci využijeme zejména na honoráře účinkujícím, pronájem prostor, propagaci akce a ubytování účinkujících PDM 019 Bohemia JazzFest, o.p.s Mezinárodní hubní festival Bohemia Jazz Fest ročník MHF Bohemia Jazz Fest 2013 pokračuje v prezentování a propagaci jazzu nejvyšší kvality z Evropy a USA. Festival se koná vždy v červenci jako série open air koncertů na historických náměstí českých a moravských měst. V tomto roce o festivale informují i taková světová média jako je Wallstreet Journa či Down Beat. Světový průvodce Michelling gui zařadila festival do své brožury - must see in Czech Republic. Česká televize, jakožto mediální partner odvysílá z každého města tzv. Festivalové minuty. V celkovém rozpočtu festivalu přiloženém k žádosti dotace je uvená položka služby (přepravné) jedná se o náklady na přepravu umělců PDM 020 Canticorum Plzeňské notování (2013) Několikanní festival Plzeňské notování bu hodnocenou přehlídkou zúčastněných sborů, která představí široké veřejnosti sborovou kulturu různých žánrů a doplní kulturní dění města Plzně. Na závěr festivalu proběhne galakoncert, na kterém vystoupí všechny zúčastněné sbory, a který publiku nabídne výběr nejlepších sklab. Dotace bu využita na pronájmy, technické zabezpečení a propagaci PDM

4 021 BFF-Production, s.r.o Basinfirefest 2013 Festival Basinfirefest je největší hubní festival pořádaný v Plzeňském kraji. Spolupráce a podpora Plzeňského kraje jako významného územního samosprávného celku v rámci České republiky je pro zdárný průběh festivalu nezbytná. Pro letošní 11. ročník festivalu připravili pořadatelé kromě tradičního vystoupení tuzemské hubní špičky představení celé řady zahraničních souborů. Dotace bu použita na honoráře umělcům a propagaci festivalu PDM 022 Jiří Fejt Letní hubní festival "Plánský Koupák" - 7. ročník Jedná se o 7. ročník jednonního multižánrového letního hubního open-air festivalu, který přibližuje návštěvníkům rozličné hubní styly a směry. Festival dává příležitost mladým, začínajícím amatérských umělcům ze západních Čech umožňuje jim získávání muzikantských zkušeností po boku profesionálních umělců a vystupování na velkém podiu před větším množstvím posluchačů. J o nejzápadnější festivalovou akci tohoto typu nejen v kraji, ale také v ČR, která má vliv na hubní vnímání a cítění obyvatel příhraničí a sousedního Bavorska. Z tohoto hlediska je akcí jedinečnou. Případná dotace bu využita zejména na zajištění technického zázemí festivalu tzn. podium, zvuková aparatura, světelný park, hygienické zázemí, zajištění bezpečnosti návštěvníků ostrahou, pronájem areálu. 023 ROKYTA 2011 s.r.o Rabštejnské rockové léto - historie rocku v Plzeňském kraji Rockový festival konaný na letišti v Hluboké u Žihle, který navazuje na loňské úspěšné Rabštejnské rockové léto. Opět se bu jednat o jednonní akci, na které vystoupí 7 regionálních kapel. Kace poskytne i doprovodný program pro děti. Dotace bu použita zejména na honoráře a technické zajištění akce PDM 024 Martin Joselevič Tachovské rockové léto, TAROCK 2013 Dvounní hubní festival s doprovodným programem (soutěže, přehlídka mocyklů, ohňová show). Dotace bu využita na rozšíření festivalu o druhou scénu (pronájem pódia a elektropříslušenství), dále na technické zajištění a bezpečnostní agenturu PDM 025 Tanec Praha o.s TANEC PLZEŇ 2013 / TANEC PRAHA 2013 v Plzni a TANEC PRAHA 2013 v Sušici Festival TANEC PLZEŇ 2013 je součástí jubilejního 25. ročníku Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA Festival se tradičně koná v průběhu června v Praze a dalších 11 městech v regionech (včetně Plzně a nově i v Sušici). Snahou festivalu je převším obohatit místní kulturní scénu o umění současného tance a pohybového divadla. Uveme min. 6 tanečních inscenací, které představí současné zahraniční trendy, progresivní choreografické tennce a také novinky české taneční scény. Součástí programu budou workshopy pro profesionály a také ateliéry pro děti

5 026 Rak Charvát EXE mini festival experimentální elektronické hudby Hubní festival EXE je nový projekt, v r proběhl 1.ročník. Zaměřen je na multižánrový druh hudby experimentální elektronika. Projekt je koncipován jako mini festival tzn. představení pouze několika hubních projektů/umělců z dané oblasti. Do 2. ročníku jsou vybráni účinkující s různým přístupem v tomto žánru s cílem představit rozdílné pojetí a oslovit široké spektrum veřejnosti. 027 Ponton, občanské sdružení Unrbridge music fest Pixlování 2013 Projekt Unrbridge music fest Pixlování představuje kulturně zábavné odpoledne pro neorganizované děti a mláž nejen ze sociálně vyloučeného prostředí, pro odbornou veřejnost a ostatní zájemce. Termín konání ( ) je naplánován na akci Týn nízkoprahových klubů, kdy pořádají nízkoprahové kluby pro děti a mláž z celé ČR nejrůznější akce pro veřejnost přímo v místě svého působiště. V rámci Unrbridge music festu Pixlování budou mít návštěvníci možnost shlédnout hubní a taneční vystoupení jak hostujících kapel, tak dětí a mláže z různých NZDM, účastnit se workshopů a soutěží a v rámci otevřeného dne se seznámit zblízka s prací naší organizace. Po skončení hlavního programu proběhne diskuse. 028 Klub tanečních souborů Rokytka ročník ve zpěvu lidových písní "Rokycany 2013" Projekt má tři části - odborný seminář, soutěž ve zpěvu lidových písní (děti) a vystoupení vítězů za doprovodu profesionálních hubníků. Vítězové jsou dále nominováni do celorepublikové soutěže ve zpěvu lidových písní. 029 Jan Eret Západočeské oblastní kolo Porty 2013 Západočeské oblastního kolo českého soutěžního hubního festivalu PORTA v roce 2013 se uskuteční v Plzni 13. dubna Samotná soutěž dává příležitost převším začínajícím skupinám a je určena pro žánry trampská píseň, folk a country. Dotace bu využita na nájem sálu, propagaci, honoráře porotcům, hostům, morátorovi, částečně též na ozvučení. 030 Borská Loreta, o. s ročník festivalu Hubní léto Borska Mezinárodní festival vážné hudby ve formě několika koncertů, k vystoupí např. Kühnův smíšený sbor, Oratorienchor ze Schwandorfu, chový kvintet Trubačů Prazškého hradu, Orchestr Musica Dolce a další. Cílem projektu je rozšíření spolupráce mezi obyvateli západních Čech a Bavorska a prohloubení kulturního života v regionu. 031 Josef Pospíšil Sdružení Lochotínský pavilon Hubně zábavné programy s Agenturou Harmonika S hudbou za památkami Plzeňského kraje - Kralovicko a Švihov 033 Hudba bez hranic, o.s Ševčíkovy hubní večery 2013 Realizace hubně zábavných pořadů s populární a lidovou hudbou pro seniory a handicapované v místě bydliště dotyčných (obce PK, ÚSP, domovy seniorů aj.) Uspořádání 6 koncertů dobové hudby souznící s akustikou a historiií daného prostoru pam. objektu Kralovicka a Švihova (vystoupí vilolencellista Jiří Bárta, varhaník Jan Doležal, dámský soubor Fiorello a soubor Societas Incognitum) Cyklus komorních koncertů vysoké umělecké úrovně, často s prezentací mladých umělců v Horažďovicích. Součástí jsou i letní koncerty Zámeckého hubního léta. Připomínka prof. Otakara Ševčíka, zakladatele nové, celosvětově uznávané školy hry na housle, horažďovického rodáka.

6 034 Občanské sdružení Jakub Větší Koncert v Žebnici. Uspořádáním koncertu v kostele sv. Jakuba většího v Žebnici v době adventu zrealizovat kvalitní kulturní produkci v krásném prostředí pro posílení kulturního povědomí občanů v dnešní převážně konzumní společnosti. 035 Folklorní soubor Úsměv Horní Bříza Kaplička aneb folklórní minifestival v Horní Bříze Jedná se o akci určenou pro širokou veřejnost Plzeňského kraje, k se představí nejen folklór Plzeňského kraje, ale i další hubní žánry. Akce bu probíhat ve staré vsi v Horní Bříze v sobotu dne 25. května Hlavním bom programu je vystoupení dětských souborů Úsměváček z Horní Břízy a Sluníčko z Rokycan, dospělých souborů Úsměv z Horní Břízy a Jiskra z Plzně a Konrádyho dudácká muzika z Domažlic. Cílem projektu je sblížit trojici hlavních účastníků celé akce (dětské soubory, dospělé soubory a samotné diváky) a také prohloubení vztahů mezi folklórními oblastmi Plzeňského kraje (Domažlice, Rokycany, Plzeň a Horní Bříza). Kaplička je záklam pro pravilný minifestival v Horní Bříze, k folklór má více než pětapasátiletou tradici. 036 Chronos Vejprnice o.p.s Venkov žije hudbou - Rockové variace Vejprnice při pořádání kulturních akcí v obci Vejprnice - soubor čtyř koncertů určených mladší, ale i střední a starší generaci. 037 "Westmusic, o.s." Rockový open-air festival Pekelný ostrov Uspořádání II. ročníku hubního festivalu v Holýšově , zaměřeného multižánrově s důrazem na rock. Festival přinese i bohatý doprovodný program a soutěže o ceny. Dotace bu využita na technické zajištění akce PDM 038 "Kapela pětatřicátého plzeňského pěšího pluku - FOLIGNO" Promenádní koncerty v Plzni v roce 2013 Účelem těchto koncertů je pokračování v mnohaleté tradici koncertování, které provozovala v Plzni a okolí Kapela pětatřicátníků v meziválečném období. Dotace bu použita zejména na honoráře a dopravu hubníků. 039 Hana Peklová Hubní soutěž RockstarT 040 Klub Augusta Sedláčka Národní památkový ústav Nadace pozemního vojska AČR Sborník z konference Dějiny staveb 2013 Vydání třetího svazku sborníku "Památky západních Čech" Nikdo nemá právo zapomenout Hubní soutěž pro začínající amatérské hubníky z oblasti rockové hudby. Soutěž bu probíhat od září 2013 v 13 soutěžních večerech s prosincovým finále, kdy vítěz obdrží poukázku na nahrání a vydání alba. Dotace bu použita na propagaci a pořízení nahrávky vítězné skupiny. Vydání sborníku Dějiny staveb 2013 z konference Dějiny staveb, která se zabývá oborem stavebně historického průzkumu jako nutné součásti objevování, dokumentace a výzkumu našeho kulturního dědictví. Cílem projektu je připravit k vydání a vydat třetí svazek periodického sborníku "Památky západních Čech", který se věnuje dějinám hmotné kultury a obnově památkového fondu, a to se zaměřením na území Plzeňského kraje. Prostřednictvím tří dílčích projektů seznámit v době vzrůstajících extremistických hnutí školní mláž, veřejnost a zahraniční návštěvníky s historickými událostmi našeho státu a uctít památku obětí II. světové války. Výstavy přispějí k zvýšení kulturního cestovního ruchu Plzeňského kraje

7 043 Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS Dny Japonské kultury 2013 v Zoologické a botanické zahradě města Plzně Cílem akce je přiblížit široké veřejnosti tradiční lidovou japonskou kulturu v souvislosti s kamennou japonskou zahradou Showa-en a v kontextu historických vztahů mezi Japonskem a Plzeňským krajem, které pokračují do současnosti v ekonomické oblasti. Akce je současně příležitostí pro seberealizaci přátel japonské kultury. 044 Centrum španělské kultury a vzdělávání Dny španělské kultury v Klatovech 5. ročník regionálního festivalu. Program zahrnuje: edukativní výstava o Svatojakubské cestě, setkání středních škol Plzeňského kraje s výukou španělského jazyka, přednášky a semináře zaměřené na vánoční zvyky španělsky hovořících zemí, workshop s rodilým mluvčím. Požadována dotace na nájmy prostor, přeprava výstavy, honoráře, propagace. 045 Centrum španělské kultury a vzdělávání Týn hispánské kultury v Plzni 4. ročník tradičního festivalu pod záštitou velvyslanectví Španělska a Mexika. Program zahrnuje: multimediální výstava fotografií Svatojakubská Pouť, oslava Dne mrtvých pro celou rodinu, výtvarné worshopy, kurzy vaření mexické kuchyně, přednášky, mexické taneční divadlo, dramatizace textů, jazyková pohotovost, pohádky pro děti, kinematografie PRESSFIL CART s. r. o Vydání knihy vzpomínek "Dřevěný chlebíček od Čerchova" Vydání knihy vzpomínek "Dřevěný chlebíček od Čerchova" autorky paní Marie Korandové, předpokládá vydání nehmotného kulturního dědictví Českého lesa, Domažlicka a Chodska ve formě knihy v II. a III. kvartálu roku 2013, a dále její nabízení zejména prostřednictvím Infocenter a Infostředisek na území Plzeňského kraje Zněk Procházka Recepty ze zámeckých kuchyní 048 Dana Raunerová Kniha o zvířatech II Jedná se o volné pokračování publikace "Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí". Jedná se o recepty majitelek zámků v Halži a Kanicích. Kniha bu plnobarevná s českoněmeckým textem a barevnými fotografiemi jíl. Vznik původní autorské knihy pro děti - ilustrací, básniček a jejich zhubnění. Autor textů a básniček - Dana Raunerová, autor hudby Michal Vališ. 049 Zemědělská společnost Srbice a.s Land Art - Klíčení Kultivace vstupu do areálu Zemědělské společnosti Srbice a.s., střediska Poděvousy, který se nachází asi 10 metrů od hlavní silnice při vjezdu do obce a jeho zpřístupnění veřejnosti. Bu se jednat se o navršenou zeminu do výše asi 2,5 metru, o rozměrech 15 x 15 metrů v bývalé zahradě veliké asi 60x25metrů. Tento masiv bu tvarován jako nakloněná ska pomyslného stolu. Celá plocha bu zvýrazněna vyskládanými (téměř bílými) živcovými kameny. Kompozičním střem je 5,5 metrů dlouhý žulový balvan o váze 16 tun, ve tvaru klíčícího semene, symbolu naděje. Toto dílo bu odděleno od okolí doprovodnou zelení se soliterními lípami a odpočívadlem

8 050 Mgr. Helena Dienstbierová Šimicová Příběh Světovaru 2013 / Zapomenuté příběhy míst Zážitkové programy a site specific dílna budující vztah k areálu Světovar. Získané příběhy mají univerzální charakter a budou prezentované i v regionu prostřednictví výjezdů Autobusu Příprava a zpracování filmového dokumentu a podpora realizace pilotní verze webových stránek (interaktivní mapa zajímavých míst a mezilidských, obchodních a pracovních vztahů reflektující proměny obvodu a společnosti). 051 "Klášter Chotěšov - Lesovna" Chotěšovské zahradní slavnosti - Centrum klášter Chotěšov EHMK ročník Chotěšovských zahradních slavností - projektu EHMK Plzeň 2015 konaný je kulturní, společenskou a tradiční neziskovou akcí konanou v areálu nadregionální barokní památky Kláštera Chotěšov. Veškerý výtěžek z akce j vždy na určitou věc v roce 2013 na rekonstrukci kulturního, vzdělávacího a informačního centra v klášteře Chotěšov a podpoření této barokní památky. 052 OCET o.p.s Mezinárodní letní animační soustředění Animánie 2013 Požadovaná dotace bu použita na nákup výtvarného a technického materiálu, na zajištění propagace akce (tisk, PR, grafické práce), ubytování zahraničních účastníků a osobní náklady (dohody o provení práce) lektorů a produkčních PDM 053 "Kulturní a okrašlovací spolek - KOS" Výletnění multižánrový festival realizace nekomerčního festivalu s vícežánrovým programem, který je pořádán na malém městě a využívá k tomu jeho potenciál. Festival je chápán jako důležitá složka kulturní nabídky vedle velkého množství akcí komerčního charakteru. Na část programu nebu vybíráno vstupné a bu se ohrávat na veřejných prostranstvích PDM 054 "Pod Zelenou Horou" Hana Gerzanicová - životopisná publikace Zpracování a vydání životopisné publikace o významné vlastence, básnířce a mecenášce paní Haně Gerzanicové (nar v Plzni). Zachycení unikátních vzpomínek i dokumentů na starou Plzeň, zachycení neuvěřitelně silného životního příběhu. 055 Místní akční skupina svatého Jana z Nepomuku Sladké mámení - Dobroty na plotně i v kuchařce Předmětem projektu je položit základ tzv. knihovničky receptur obou krajů - jižního Plzeňska a Košicka, dále uspořádat dvě kulinářské akce a související výstavu. Projekt je součástí regionálního programu společnosti Plzeň - Evropské hlavní město kultury Alliance française Plzeň Bonjour Plzeň! 057 Lenka Vyskočilová Sejme se na rynku Cílem projektu je podpořit dialog mezi obyvateli Plzně a obyvateli pocházejících z frankofonních zemí prostřednictvím kulturních, kulturně-sociálních a uměleckých projektů. Žádáno na financování tisku, propagace a distribuce propagačních materiálů festivalu Bonjour! Plzeň Obnova lidových tradic ve městě (masopustní průvod, vynášení zimy a vítání jara, pálení čarodějnic, slavnosti vína), podpora setkávání občanů a převším stmelování dětského kolektivu, podpora cestovního ruchu PDM

9 058 KELTOI, STŘEDISKO PRÁŠILY Keltské víkendy v Archeoparku Prášily 2013 Obsahem vátého ročníku Keltských víkendů v Archeoparku Prášily je předvádění rekonstrukcí řemesel. Vybrána jsou tato řemesla Keltů: tkalcovství, kovářství, tavba železa, tavba bronzu, mincovnictví, výroba keramiky, příprava jídla a švartna. Provené rekonstrukce řemesel vycházejí z nálezů a jsou předváděna u rekonstrukcí dobových objektů PDM 059 Plzeňský lidový soubor Mladina, občanské sdružení Český tanec a slovenský taneční humor Pořad je koncipován jako celovečerní divalní představení, ve kterém bu uvena mj. choreografii Selské rebelie autorů Josefa Krčka (hudba) a Libuše Hynkové (choreografie), která neobyčejným způsobem reflektuje historické události z roku 1848 související s robotou a jejím zrušením. Součástí pořadu bu výstava velkoformátových fotografií českých krojů. V pořadu dále vystoupí Český lidový soubor Chrudim (bez nároku na honorář) a jako kontrast českému tanci soubor Všetečníci Bratislava se svým vtipným pojetím slovenského fokloru. Dotace žádána na honoráře, dopravu a propagaci Svaz českých divalních ochotníků, o.s Národní přehlídka DJH v Kaznějově 2013 azpč oblastní divalní přehlídky SČDO POHÁREK a KANDRDÁSEK 2013 Cílem je zajištit v Plzeňském kraji organizaci a realizaci prestižní národní přehlídky Divadla jednoho herce v Kaznějově a západočeských oblastních výběrových přehlík amatérského divadla v roce 2013, jejichž vyhlašovatelem je Svaz českých divalních ochotníků Evropské centrum pantomimy neslyšících, o.s Mezikrajová postupová přehlídka pantomimy a pohybového divadla Vytvořit pravilnou možnost a platfomu, umožnit skupinám i jednotlivcům dialog s odborníky, inspiraci s ostatními interprety a tvůrci pohybových oborů. Posláním otevřené přehlídky je podporovat a rozvíjet novou tradici a přispět tak k oživení české pantomimy. Na mezikrajových přehlídkách je zajištěno tlumočení do znakového jazyka Svaz českých divalních ochotníků, o.s Výběrové přehlídky amatérského divadla pořádané v PK pro vyhlašovatele NIPOS-ARTAMA v r Pořádání výběrových přehlík amatérského divadla pořádané v PK pro vyhlašovatele NIPOS-ARTAMA v r Jedná se o přehlídku činoherního a hubního divadla v Horažďovicích a o přehlídku činoherního divadla pro děti v Radnicích JOHAN o.s NA HRANICI 13 Projekt rozvoje regionálních přehlík amatérských dramatických aktivit pro kraje Plzeňský a Karlovarský v oblasti loutkového divadla, dětského divadla, stuntského a experimentujícího divadla, divadla poezie a uměleckého přednesu. Cílem podávaného projektu je rozvoj tradice přehlík amatérského divadla a podpora kulturní zájmové činnosti občanů (výrazně také dětí a mláže) v Plzeňském a Karlovarském kraji

10 064 Klub tanečních souborů Rokytka Krajská postupová přehlídka dětských folklorních souborů Plzeňska Cílem projektu je prohloubit zájem dětí o lidový tanec. Déle je cílem ukázat dětem náplň volného času s možností oživení české tradice taneční a hubní oblasti. Vybrány budou soubory, které postoupí na celostátní přehlídku dětských folklorních souborů. Přehlídky se účastní soubory Plzeňského kraje s průměrným věkem členů do 15 let. Předpoklad je 8 nebo 9 tanečních souborů, t.j. cca 150 dětských účastníků Domaslav Literární Domaslav a land-artový workshop FARA-ON 066 "Talent 4you" Dívka roku Ivo Hucl Občanské sdružení Ty a Já Countrysi ART Festival Šťáhlavy - Šťáhlavice 2013, 2.ročník Festival Na konci léta 2013 Literární Domaslav a land-artový workshop FARA-ON jsou víkendové akce multidimenzionálního charakteru, zaměřené na seznámení (převším) mladých lidí (SŠ a VŠ stuntů) s různými druhy umění, převším literárním a výtvarným, netradičním, kreativním způsobem, který je těmto lim blízký a je efektivní. Akce jsou však otevřeny i široké veřejnosti, která má zájem o danou problematiku. Jedná se o část soutěže, kdy z vítězek z celých Čech budou vybrány postupující do národního kola. Požadována dotace na financování pronájmů a zajištění technického zázemí. Záklam Countrysi - ART Festival Šťáhlavy-Šťáhlavice 2013 je společná fotografická a výtvarná výstava s bohatým doprovodným programem (koncerty, divadla). Přínos projektu ve znovuobnovení vztahu místních občanů k vlastní obci a společenskému životu v ní, převším pak u mladých lidí. Festival Na konci léta je již tradiční akcí, která se koná druhou sobotu v září v Křižíkových sach v Plzni. Jedná se o propojování uměleckých aktivit lidí s handicapem a profesionálních umělců. Každoročně se zapojují oraganizace z Plzně i vzdálenějšího okolí, které podporují zdravotně postižené "Občanské sdružení pro románský kostel v Potvorově" Navštivte Potvorov Projekt bu zahrnovat hubní koncerty s různými žánry a přednášku o historii se zaměřením na region. Pořádání projektu znamená rozvoj kultury ve venkovských oblastech Plzeňského kraje, podporu cestovního ruchu a v neposlední řadě využití kulturní památky. 070 Centrum dětí a rodičů Bolevecké slavnosti Ledovec, o.s Kulturní rok na Ledovci 2013 Tradiční akce pořádané od roku 2001 na Bolevecké návsi s cílem obnovit tradici pořádání kulturních představení pro děti. Obsahem projektu je uspořádání 5 kulturně řemeslných akcí pro veřejnost v Terapeutickém centru Ledovec. Akce: Hromnicové svíčkování, Velikonoční kraslicování, Velmi kulturní odpoledne, Svatojakubské pouťové veselí, Na Ledovec! Cílem akcí je udržování lidových tradic a seznámit s nimi městkou veřejnost PDM 072 CHOTĚŠOVSKÁ VLNA, o. s Večer pro klášter Chotěšov 11. roční tradiční kulturní akce v klášteře Chotěšov, která ma za cíl seznámit veřejnost s touto ohroženou památkou a to formou prohlík, přednášek a to včetně bohatého kulturního programu - koncerty, divadlo, šerm.

11 073 Zámek Hrák, s.r.o Zámecký kulturní rok Nepal Nefestík Obecně prospěšná společnost při společnosti PEGISAN s.r.o Dětský n na Bylinkovém panství Rochlov Cílem projektu je stálé připomínání tradic vážících se k jednotlivým svátkům během roku a doplnění regionální a nadregionální nabídky kulturního využití pro širokou veřejnost. Osloveny jsou děti, zájemci o lidovou tvorbu, milovníci historie, hudby, tance i divadla. Cílem projektu je vytvořit přehlídku toho, co se ohrálo během roku v oblasti alternativní, nekomerční a spontánní umělecké tvorby (hudba, divadlo, poezie, tanec, audiovize). Prezentace formou letního festivalu v ulicích Nepomuku. Cílem dětského dne je podpořit pěstounské rodiny, které každoročně navštěvují Bylinkové panství Rochlov. Úzká spolupráce s nadačním fonm Rozum a cit - patronka Naďa Konvalinková. 076 "Krása v srdci" ročník projektu Dívka Šumavy 2013 Dle realizátorů není Dívka Šumavy jen obyčejnou soutěží krásy, j také o propagaci zdravé krásy, zdravého životního stylu, hledání osobností. Dívkám jsou zprostředkovány školení, besedy, přednášky, společenský protokol, vystupování na veřejnosti, ekologická výchova, problematika drogové závislosti a poruch příjmu potravy. 077 SPORTOVNÍ KLUB PLZEŇ BOLEVEC Oslavy 100 let založení Sokola Bolevec Sportovní i kulturní program proběhne v areálu bolevecké sokolovny (házená, nohejbal, hubní vystoupení, výtvarná soutěž). Večerní posezení s hudbou a kulturním programem včetně předávání pamětních medailí se uskuteční v sokolovně (historie sportů v Bolevci, hubní a taneční vystoupení). 078 Svět podle Jakuba Publikace k výstavě dětských výtvarných děl v rámci projektu "Probuzení Barbořiných varhan" Výroba publikace - katalogu o projektu "Probuzení Barbořiných varhan" a dětských výtvarných prací na téma baroko. Za pomoci historika, umělců-hubníků i výtvarníků bu zpracována myšlenka barokní doby v souvislosti s projektem, včetně informací o varhanách i o podrobnostech hubní i výtvarné složky projektu s fotodokumentací. 079 Zňka Braunová "Obrázky z Němejcovy půdy" Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola - Zámeček, s.r.o Jaroslav Votlučka, Karel Votlučka Sochy pro zvony - sochařské sympozium Výstava výtvarného kurzu amatérských umělců z Nepomuku, který pravilně probíhá v rodném domě A. Němejce. Částečné pokrytí nákladů na realizaci a propagaci výstav výtvarného kroužku v r Cílem projektu je první zpracování života a díla tohoto autora, ale i jeho bratra Karla, tedy kresby, grafiky, plastiky, murální techniky (sgrafito, freska), tak, aby vznikl relativně ucelený obraz těchto umělců v daném prostředí a době. Uspořádání sochařského sympozia ve veřejném prostoru města Plzně. Cílem projektu je podpořit zájem veřejnosti o tradiční řemeslné dovednosti sochařské práce v kameni. Účastníci - stunti, začínající umělci, mají možnost realizovat vlastní díla, která budou umístěna ve veřejném prostoru. Dalším cílem je rovněž vytvoření kvalitních kamenosochařských děl, která by se případně mohla stát součástí výzdoby veřejných prostor města Plzně.

12 Galerie města Plzně, o.p.s. Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti Fantastický realismus : Vladivoj Kotyza Jan Jedlička Mikuláš Rachlík Voda věčně živá Jaroslav Zapletal - výstava výběru z celoživotní tvorby k autorovo životnímu jubileu Výstavní projekt uve malířskou tvorbu tří autorů Vladivoje Kotyzy, Jana Jedličky a Mikuláše Rachlíka v Galerii města Plzně a přinese nový úhel pohledu na české umění šesátých let. Plzeňský autor Vladivoj Kotyza, jehož tvorba hraje velmi významnou roli převším na regionální úrovni, se představí jako umělec uznávaný nejen v domácím prostředí, ale i po celém světě. Výstavní projekt vycházející ze skutečnosti, že územím kraje protékají čtyři řeky a podél nich vznikala sídla, města, osady, dodnes tvořící dominanty kraje a krajiny. Žádáno na administrativní a odborné zajištění projektu, honoráře, materiál, tisk propagačních kalendářů, grafické návrhy, tlumočení. Projekt má dvě fáze. První: únorová přehlídka zejména kresebných miniatur. Druhá: výstava v Galerii J. Trnky. K této výstavě by měl být vydán katalog, který by shrnul dosavadní umělecké výsledky PDM PDM Celkem

Příloha č.3. Neposkytnuté dotace - neschválené Radou Plzeňského kraje. IČO/Datum narození. Poř. č. Zobrazovaný název. Název akce/projekt

Příloha č.3. Neposkytnuté dotace - neschválené Radou Plzeňského kraje. IČO/Datum narození. Poř. č. Zobrazovaný název. Název akce/projekt Neposkytnuté dotace - neschválené Radou Plzeňského kraje 1 2 Občanské sdružení STUDNICE 69980934 Festival "Divadlení pod Jabloní" Občanské sdružení taneční studio Slovan Plzeň 22670611 Vánoční defilé Představit

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1 Přidělení finančních prostředků - "Granty v oblasti kultury pro rok 2015" rozpočet = 4.100.000 Kč číslo předkladatel, sídlo jméno, e-mail, IČ název a popis projektu/ termín a místo konání celk. náklady

Více

Příloha č. 2 k usnesení Rady HMP č. 1376 ze dne 9. 6. 2015

Příloha č. 2 k usnesení Rady HMP č. 1376 ze dne 9. 6. 2015 Příloha č. 2 k usnesení Rady HMP č. 1376 ze dne 9. 6. 2015 Celoměstské programy podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2015 Program č. 1 - Prezentace národnostních kultur v

Více

Tomáš Urban, pověřen řízením organizace

Tomáš Urban, pověřen řízením organizace Výroční zpráva 2014 Předkládá: Zpracovali: Účetní uzávěrka: Tomáš Urban, pověřen řízením organizace Tomáš Urban Ivana Panochová Lenka Královcová Nina Kvapilová Andrea Pavlíková Lucie Nováková Soňa Oberreiterová

Více

Tedy VÍTEJTE I VY v našem Železnohorském regionu. Bohumil Starý, předseda

Tedy VÍTEJTE I VY v našem Železnohorském regionu. Bohumil Starý, předseda ŽELEZNOHORSKÝ REGION ZPRAVODAJ ročník II. / 2011 Občanské sdružení Rok 2010 byl pro rozvoj a činnost občanského sdružení zajímavý a pestrý. Vzniklo mnoho zajímavých aktivit na základě dobrovolné iniciace

Více

KONGRES RICHARDA WAGNERA 2012. Výstava DAVIDA LACHAPELLA. nečerpán Praha 6 - Dejvice, IČO:28918592

KONGRES RICHARDA WAGNERA 2012. Výstava DAVIDA LACHAPELLA. nečerpán Praha 6 - Dejvice, IČO:28918592 Příloha č. 2 k usnesení Rady HMP č. 978 ze dne 26. 6. 2012 Partnerství hlavního města Prahy v oblasti kultury a volného času - výše částek do 2.000.000,-Kč jednomu a témuž subjektu za rok - projekty s

Více

Plzeň. kultury Program projektu. Evropské. Kniha první. hlavní město. zima 2013

Plzeň. kultury Program projektu. Evropské. Kniha první. hlavní město. zima 2013 Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury Program projektu Kniha první zima 2013 SEZNAM KLÍČOVÝCH SLOV PROJEKTU Obsah brožury Kulturní identita Kreativní inkubátor Business Dobrovolníci Kulturní fabrika

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY. 17. 26. května 2013 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA. Národní informační a poradenské středisko pro kulturu

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY. 17. 26. května 2013 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA. Národní informační a poradenské středisko pro kulturu TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 26. května 2013 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Národní informační a poradenské středisko pro kulturu 1 1/ IDEA KAMPANĚ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY

Více

Stálé rubriky 2 MÍSTNÍ KULTURA. Podzimní dovětek ke kronikám a ještě něco navíc...příloha

Stálé rubriky 2 MÍSTNÍ KULTURA. Podzimní dovětek ke kronikám a ještě něco navíc...příloha Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech 10 2004 Všichni jsme původně z venkova Městská knihovna Slavonice Malá sonda do kultury Středočeského kraje Aš město tří výrazných kultur Jak se žije kronikáři

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech

Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech 6 2005 Ceny Ministerstva kultury Granty nadace OF Malá sonda do kultury Plzeňského kraje Olešnice z Vesnice roku městem Plumlovská přehrada se rozezní

Více

KULTURNÍ CENTRUM PARDUBICE Výroční zpráva 2013. Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra

KULTURNÍ CENTRUM PARDUBICE Výroční zpráva 2013. Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 KULTURNÍ CENTRUM PARDUBICE Výroční zpráva 2013 Předkládá: Zpracovali: účetní uzávěrka: Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra Pardubice Mgr. Romana Vojířová, ředitelka Kulturního

Více

Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech

Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech 12 2005 Potřebujeme Českou televizi? Svazek obcí Mikroregion Litomyšlsko Město ze seznamu UNESCO Deset let České inspirace Dvě výročí hvězdárny Kouzlo

Více

ČSOB a Era pro podporu regionů

ČSOB a Era pro podporu regionů Vítězné projekty Menších komunitních grantů ČSOB : JIHOČESKÝ KRAJ Krajina Mikuláše Rutharda Obnova starých krajinných struktur na Chlumecku a jejich hospodářské využití aneb Přiveď ovečku na pastvu a vysaď

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

Podpora veřejně prospěšných projektů z oblastí volnočasové aktivity, sport a tělovýchova a vrcholový a výkonnostní sport v roce 2015 Příloha č.

Podpora veřejně prospěšných projektů z oblastí volnočasové aktivity, sport a tělovýchova a vrcholový a výkonnostní sport v roce 2015 Příloha č. Souhrnné údaje k projektům v oblasti práce s dětmi a mládeží - volnočasových aktivit Označení programu Název programu Počet projektů 15SMR01 Celkový rozpočet projektů v Požadovaná dotace v Alokace schválená

Více

PREZENTACE STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA, MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-STŘED

PREZENTACE STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA, MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-STŘED MĚSTSKÁ ČÁST BRNO-STŘED PREZENTACE STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA, MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-STŘED V RÁMCI PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ 2009 Obsah: 1. Představení MČ Brno-střed. 2 2. Podpora neziskových

Více

11/2003. Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech ROČNÍK XIII

11/2003. Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech ROČNÍK XIII ROČNÍK XIII 11/2003 Internetová verze Místní kultury: www.ipos-mk.cz/casopis E-mail: redakce@ipos-mk.cz Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech Z obsahu 11/2003 2 Stálé rubriky Obecná problematika

Více

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014, únor 2015 NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 PRAHA ÚNOR 2015 výroční zpráva

Více

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010 OBSAH 1. Poslání organizace 2. Základní informace 2.1. Řídící orgány společnosti

Více

9 07 Ročník XVII. Mrakodrap připomínající. slávu obuvnického. impéria. www.mistnikultura.cz. Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech

9 07 Ročník XVII. Mrakodrap připomínající. slávu obuvnického. impéria. www.mistnikultura.cz. Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech www.mistnikultura.cz Mrakodrap připomínající slávu obuvnického impéria 9 07 Ročník XVII Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech 2 NaturVision 6. ročník mezinárodního filmového festivalu o zvířatech

Více

Ředitel organizace: PhDr. Jan Krist Telefon: 518 306 611, 518 306 610, 601 505 472 Fax: 518 306 615 E-mail: info@nulk.cz Internet: www.nulk.

Ředitel organizace: PhDr. Jan Krist Telefon: 518 306 611, 518 306 610, 601 505 472 Fax: 518 306 615 E-mail: info@nulk.cz Internet: www.nulk. NÁRODNÍ ÚSTAV LIDOVÉ KULTURY VÝROČNÍ ZPRÁVA ÚSTAVU LIDOVÉ KULTURY VE STRÁŽNICI ZA ROK 2003 Předkladatel: Adresa: Národní ústav lidové kultury Zámek č. 672, 696 62 Strážnice IČO: 00094927 Ředitel organizace:

Více

www.isumava.cz VII XI Kalendář akcí na Šumavě a v Bavorském lese červenec listopad 2009

www.isumava.cz VII XI Kalendář akcí na Šumavě a v Bavorském lese červenec listopad 2009 www.isumava.cz 2009 VII XI Kalendář akcí na Šumavě a v Bavorském lese červenec listopad 2009 Kalendář akcí na Šumavě a v Bavorském lese Letní sezóna 2009 se blíží, přijměte proto pozvání na námi vybrané

Více

Galerie hlavního města Prahy. Výroční zpráva za rok 2008

Galerie hlavního města Prahy. Výroční zpráva za rok 2008 Magistrát hlavního města Prahy Výroční zpráva za rok 2008 www. ghmp.cz www.citygalleryprague.cz Obsah Úvodem.2 Výstavní činnost GHMP v roce 2008...13 Rozbor činnosti Úseku pro styk s veřejností v roce

Více

Financování divadel z rozpočtu statutárního města Brna (analýza let 2004 2010)

Financování divadel z rozpočtu statutárního města Brna (analýza let 2004 2010) JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Ateliér divadelního manažerství a jevištní technologie Divadelní manažerství Financování divadel z rozpočtu statutárního města Brna (analýza

Více

V ý r o č n í z p r á v a 2002

V ý r o č n í z p r á v a 2002 Výroční zpráva 2 0 0 2 Vážení přátelé, touto výroční zprávou se završuje jedna éra v historii Pražského hradu, první etapa budování nové české státnosti. Tato doba je pevně spjata s osobou Václava Havla,

Více

Comenius Fulnek, o.s.

Comenius Fulnek, o.s. Výroční zpráva sdružení Comenius Fulnek, o.s. za rok 2013 Comenius Fulnek, o.s. Švédská 381, 742 45 Fulnek IČ: 227 36 085 Číslo účtu: 1858975399/0800 Telefon 731 170 378 E mail: info@comeniusfulnek.cz

Více

Pardubičáci sobě. (Euro)novela autorského zákona Oslavy Mezinárodního dne stepu 2006 Na návštěvě v Jindřichovicích pod Smrkem

Pardubičáci sobě. (Euro)novela autorského zákona Oslavy Mezinárodního dne stepu 2006 Na návštěvě v Jindřichovicích pod Smrkem www.mistnikultura.cz 7-8 06 Ročník XVI Pardubičáci sobě (Euro)novela autorského zákona Oslavy Mezinárodního dne stepu 2006 Na návštěvě v Jindřichovicích pod Smrkem Měsíčník pro kulturní život v místech

Více

Zpravodaj Místní akční skupiny. Pošumaví 9. www.posumavi.jz.cz

Zpravodaj Místní akční skupiny. Pošumaví 9. www.posumavi.jz.cz Zpravodaj Místní akční skupiny Pošumaví 9 2010 www.posumavi.jz.cz Z valné hromady MAS Pošumaví 19. 10. 2010 Zleva: Karel Šot, Jan Löffelman a Milena Sirná. Zleva: Ing. Vladislav Smolík, Ing. Vojtěch Brant

Více