Výroční zpráva 2014 Komunitní centrum Kampa

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva 2014 Komunitní centrum Kampa"

Transkript

1 Výroční zpráva 2014 Komunitní centrum Kampa ČÁST A Poslání Komunitního centra Kampa Spolek Komunitní centrum Kampa si klade za cíl podporovat rozvoj občanské společnosti a místní pospolitosti v oblasti Prahy 1, zejména na Malé Straně. Součástí našich snah je také ochrana životního a přírodního prostředí na Kampě. Jsou mezi námi lidé všech generací a společnými silami pracujeme na tom, aby centrum Prahy zůstalo živým organismem, přívětivé k místním stejně jako k turistům. Spolek založili občanky a občané v roce 2005 v reakci na megalomanské plány úprav parku Kmpa s tím, že na podzim roku 2006 se jim v budově školičky, jež tehdy byla určena ke zbourání, podařilo vytvořit mateřské centrum a klubovnu pro dospělé. V roce 2014 spolek rozšířil svou činnost do dalšího objektu na Kampě, tzv. Sally Terreny. Na úvod Je pondělí večer. Už se setmělo a já se vracím z hodiny orientálního tance v Komunitním centru Kampa, kam docházím už drahnou řadu let. Míjím Sallu Terrenu, odkud se linou zpěv a hudba. Za rozsvíceným oknem vidím známé tváře sousedů z Kampy a Malé Strany. KCK se za poslední rok rozrostlo do dalšího prostoru a já mám radost, že plány a nápady, které jsme před lety při otevírání tzv. školičky měli, se daří. Mám radost, že KCK má stále staré i nové příznivce, že stále žije. Že cíle, které má na svých webových stránkách, nejsou planá slova. Mám radost, že Kampa je stále jedinečné místo, a je skvělé, že uprostřed turistické Prahy pospolu dokážou působit obyvatelé Malé Strany i návštěvníci z blízkého okolí a vzdáleného světa. Svým dílem přispívá i Komunitní centrum Kampa. Čím přispělo, co organizovalo a jaké další aktivity připravilo v roce 2014 se dočtete na následujících stranách. Markéta Nová členka výkonného týmu KCK Výroční zpráva KC Kampa byla napsána podle standardu SRS metody podle verze 2012 Výroční zprávu zpracovala Barbara Šabachová s pomocí Aleny Kopecké a Ivy Zárybnické Kontaktní údaje:

2 Struktura zprávy ČÁST A Poslání Komunitního centra Kampa Na úvod Struktura zprávy ČÁST B 2.1. Oblast působení 2.2. Sociální problém, popis problému Rozsah problému 2.3. Naše vize Cílové skupiny Naše aktivity a jejich popis 2.4. Propagace naší strategie 3. Sociální dopad 3.1. Použité zdroje k naší činnosti 3.2. Odvedená práce 3.3. Společenský dosah (impact) 4. Naše cíle ČÁST C 5. Organizační struktura a tým 5.1. Organizační struktura 5.2. Stav organizačního rozvoje 5.3. Klíčové osoby ČÁST D 6. Zapojené organizace ČÁST E 7. Finance

3 ČÁST B Spolek Komunitní centrum Kampa provozuje již desátým rokem mateřské centrum nabízíme volnou hernu pro děti, kurzy pro rodiče s dětmi, pro děti a dospělé, sobotní divadelní představení, filmový klub, přednášky a besedy, jednorázové akce pro děti a pro dospělé, příměstské tábory a službu péče o dítě. V druhé polovině roku 2014 jsme svou činnost rozšířili do objektu Sally Terreny, kde chceme své aktivity zaměřit především na starší děti, mládež, dospělé a seniory. Všechny jmenované činnosti jsou podrobněji popsány níže ve výroční zprávě Oblast působení Oblast našeho působení je poměrně široká. V největším povědomí široké veřejnosti je oblast péče o rodinu a sociální integrace rodičů na mateřské dovolené formou herny, kurzů a jednorázových aktivit. Dále se věnujeme vzdělávání dětí i dospělých prostřednictvím kurzů, přednášek a besed. Nabízíme kulturní vyžití pro nejmenší i dospělé. V neposlední řadě se věnujeme prosazování a hájení veřejných zájmů a ochraně životního prostředí v lokalitě, kde působíme Sociální problém, popis problému Centrum Prahy se během posledních 20ti let velmi vylidnilo. Malá Strana, která byla vždy typická pro své sousedské až vesnické vazby, byla tímto trendem postižena též. Chybí zde místa setkávání, která jsou přívětivá i pro místní a nejen pro turisty. Chceme tato místa vytvářet. S odlivem obyvatel z Malé Strany došlo zároveň k úbytku kulturního vyžití v této čtvrti a rozšíření negativních jevů spojených s turismem a jejich většího průniku do veřejného prostoru. Důležité téma veřejného prostoru je i zeleň, v našem případě především park Kampa, kvůli jejíž, již léta plánované rekonstrukci vznikl náš spolek. Dalším problémem, se kterým pracujeme, je sociální izolace rodin a to především matek na rodičovské dovolené, které patří mezi nejčastější skupinu postiženou depresemi. S narozením dítěte se většině ženám změní zcela životní podmínky. Matky jsou vytrženy ze svého zaměstnání a věnují se dítěti. Před narozením syna jsem dělala v divadle, pak psala do novin, a poté co se narodil, tak nedělám nic. A nevím, co budu dělat potom.(is) Často se tak dostávají do sociální izolace, ztrácejí sebedůvěru, což způsobuje zásadní handicap na trhu práce. Našimi aktivitami se jim snažíme pomoci.

4 Rozsah problému Během posledních 4let klesl počet obyvatel Prahy 1 pod obyvatel a vybydlování je stále aktuálním problémem centra Prahy. Přestože se Malá Strana stala v současné době především turistickou zónou, je potřeba zachovat příznivé životní podmínky pro místní. Jedním z důvodů, proč centrum města opouštějí, je právě nedostatek místa k setkávání. A právě rodičům na mateřské dovolené žijícím v centru města chybí prostor a zázemí pro setkávání a realizaci různých nápadů Naše vize Našimi aktivitami pro rodiny s dětmi, děti a dospělé se snažíme udržet centrum Prahy jako příjemné místo k životu, poskytnout místním prostor k setkávání a společnými silami se snažit udržet a rozvíjet sousedské vazby, jejichž intenzita byla pro tuto čtvrť vždy typická. Malá Strana a zejména okolí parku Kampa byla vždy charakteristická tím, že se tu všichni navzájem znali. Právě proto se snažíme zachovat tyto přirozené lidové vazby, které zde po generace existovaly a které jsou součástí genia loci této části Prahy. Chceme podporovat rodiče na mateřské dovolené a dávat jim zázemí a prostor pro vlastní realizaci, chceme rozvíjet dovednost malých dětí Cílové skupiny Naší cílovou skupinou jsou obyvatelé centra Prahy, především rodiče, děti, senioři a dospělí, kteří hledají zázemí pro aktivní trávení volného času, vzdělávání a prostor pro diskuze témat, která je tíží. Další skupinou je místní samospráva, které zprostředkováváme názory místních občanů a diskutujeme s nimi podobu centra města. Primární skupinou jsou a) rodiče na rodičovské dovolené s dětmi do 5let, kteří navštěvují se svými dětmi hernu a kurzy a přednášky, které pro ně pořádáme. b) děti, kterým nabízíme hernu, kurzy, jednorázové akce (divadla ad.) c) široká veřejnost dospívající, dospělí a senioři, pro které pořádáme přednášky na různá témata, besedy, filmový klub a jednorázové akce (koncerty, malostranské muzikantské sešlosti ad.). d) odborníci z různých oborů, se kterými spolupracujeme při našich aktivitách.

5 2.3.2.Naše aktivity a jejich popis Realizujeme širokou škálu aktivit: Otevřená herna pro rodiče s dětmi pondělí až čtvrtek , pátek Kurzy pro děti Kurzy pro dospělé/ dospívající 8 kurzů týdně. Divadelní představení pro nejmenší diváky 11 kroužků týdně a 1 svépomocná skupina kojící matky 1x za 3týdny Úterní filmový klub KC Kampa Skupinové hlídání dětí-služba péče o dítě Jednorázové akce pro děti i dospělé Přednášky a besedy Příměstské tábory Jednání s místní samosprávou 1x měsíčně 3x týdně 31x za rok 26x za rok V průběhu letních prázdnin Dle nutnosti Popis výše jmenovaných aktivit: a) každý všední den nabízíme otevřenou hernu pro rodiče s dětmi, kteří mohou kdykoliv bez předchozí rezervace přijít a využít ji (pondělí až čtvrtek , pátek ). Formou herny nabízíme přátelské zázemí pro rodiče s dětmi na mateřské dovolené uprostřed anonymního velkoměsta. Pro rodiče na mateřské dovolené představuje zázemí, kde mohou přijít do styku s ostatními rodiči, kteří jsou ve stejné životní situaci, vyměnit si mezi sebou zkušenosti týkající problematiky péče o dítě, jeho výchovy a nově nabyté role rodiče. Právě tato neformální forma výměny zkušeností je velmi důležitá pro zdravý vývoj a harmonizaci rodiny. Matky na rodičovské dovolené jsou totiž nejčastější skupinou trpící depresemi. S příchodem dítěte se cítí velmi často izolováni a právě tato skupina potřebuje podporu, kterou jim nabízíme. Děti se naopak v herně učí socializovat v kolektivu, což vede k jejich snazšímu vstupu do mateřských školek, při kterém nastává první odloučení od matky. Formou neformálních diskuzí (svépomocných skupin) v herně dochází ke zvyšování rodičovských kompetencí a dovedností v oblasti péče o dítě, matky získávají sebedůvěru a uvědomují si důležitost rodičovské role, učí se schopnosti naslouchat dětem a vést je správným směrem. V neposlední řadě poznávají, že v této životní situaci nejsou sami a mohou své problémy konzultovat s ostatními. Všechny tyto aspekty vedou k harmonizaci celé rodiny. Herna je určena především pro děti od 0 do 5let. Je vybavená dětskou postýlkou, jídelní židličkou, přebalovacím pultem, gaučem pohodlným pro kojení. Nachází se v ní velké

6 množství hraček od hraček pro nejmenší ležící miminka až po hračky pro děti staršího věku. Herna je vymalována podle ilustrací z knihy Andreje Gjuriće Kam běží modrá liška. Dále se u nás nachází kuchyňka s rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Rodiče si u nás mohou dát čaj či kávu, ohřát stravu dětem, poskytujeme i náhradní pleny či dostatek dětských nočníčků. V celém objektu je k dispozici internet zdarma (wi-fi). Kočárky lze uložit do uzamykatelné kočárkárny. Herna stojí 50Kč pro rodinu na 3hodiny. b) kurzy pro děti Nabízíme široké spektrum kurzů pro rodiče s dětmi a děti. Konají se u nás pohybové, výtvarné a hudební kurzy pro děti od 1roku. Na těchto kroužcích se děti poprvé setkávají s vrstevníky, učí se hravou formou říkadla, tanečky, písničky, cvičí s overbally, učí se pracovat s barvami a různými výtvarnými technikami atd. Zážitkovou formou poznávají jednotlivá roční období a tradice, které se k nim vztahují. Kurzy pro nejmenší rozvíjejí psychomotorický vývoj dítěte a posilují vztah mezi rodičem a dítětem. Obvyklá cena za hodinu je 100Kč. V roce 2014 u nás probíhalo 11 kroužků týdně a 1 svépomocná skupina kojící matky c) kurzy pro dospělé/ dospívající Nabízíme pravidelné kurzy z oblasti hudby, cvičení a udržování zdravého životního stylu, konkrétně africké bubny, orientální tance, kurz běhání Jdu běhat, bubnování na djembé s Lubomírem Holzerem, bodyvoice ad. Obvyklá cena za hodinu je 100Kč. V roce 2014 u nás probíhalo 8kurzů týdně. d)sobotní divadelní představení pro nejmenší diváky Náš sobotní Divadelní klub uvádí měsíc co měsíc divadelní představení pro děti. Programově a tematicky jsme zaměřeni na předškolní diváky ( od 3 4 let ), čemuž také ideálně odpovídá zázemí a vybavení naší budovy sídlící na Kampě hned vedle dětského hřiště. Klubovna velká místnost se třemi řadami židlí a prostorným kobercem s pohodlnými polštářky k sezení dětí se mění v náš divadelní sál, který pojme celkově 80 malých i velkých diváků. I přes komornější prostor k nám rádi zveme povětšinou mladé, ale zkušené české divadelníky, kteří představují špičku loutkohereckého oboru u nás. Jsme rádi, když pohádky jsou dětem srozumitelné, nápadité a vtipně zpracované. A když herci umí pracovat s okamžitou dětskou bezprostředností. Častými našimi hostujícími soubory jsou Toymachine s Tomášem Běhalem, Loutky bez hranic s Dorkou Bouzkovou, Klaunské divadlo Jeníčka a Mařenky, Anička a Letadýlko s Aničkou Duchaňovou, Pruhované Panenky a mnozí další v neposlední řadě si velmi ceníme spolupráce s herci seniory z Žižkovského klubu Remedium. Půl hodiny před začátkem představení otevíráme se sálem sousedící dětskou hernu. Během produkce ji rádi využívají rodiče s malými sourozenci našich diváků. Herna je otevřena do 18 hodin, a tak po představení není potřeba nikam spěchat. Samozřejmostí je využití zázemí budovy a možnosti uvařit si čaj či kávu. Cena představení je 70Kč/dítě, 50Kč/dospělý, 200Kč/rodinné vstupně (2dospělí, 2děti). e) Úterní filmový klub KC Kampa Kino KC Kampa je určeno pro dospělé návštěvníky. V rámci našich možností nabízíme

7 místním obyvatelům náhradu chybějícího malostranského kina U Hradeb. Uvedli jsme již mnoho zajímavých projekcí dokumentárních i celovečerních filmů. Projekcí našim návštěvníkům poskytujeme aktuální filmy v příjemném prostředí za velmi příznivou cenu (40Kč do června 2014, od září Kč). Naše projekce probíhají 1x měsíčně. V častých případech po projekci současných českých filmů následuje i beseda přímo s autory snímku, čímž prohlubujeme znalost a kulturní povědomí našich návštěvníků o současné kinematografii. Jsme rádi, že můžeme i tímto způsobem prohlubovat sousedskou pospolitost a setkávání občanů Prahy 1. Filmový klub se v následujícím roce 2015 přesune do prostor Sally Terreny, která je pro tyto účely lépe zařízena, a zároveň se bude promítat 2x měsíčně. f) skupinové hlídání dětí - služba péče o dítě V prostorách KC Kampa nabízíme pravidelné skupinové hlídání dětí Kampík. Vzhledem k nedostatečné kapacitě MŠ v Praze nabízíme možnost hlídání dětí ve dnech pondělí, středa a pátek. Péči o děti v roce 2014 zajištovala zdravotní sestra Blanka Fialová, Iva Zárybnická a Lucie Novotná a to 3x týdně (pondělí, středa, pátek). Max kapacita Kampíku je 12dětí. Pro rodiče je tato možnost velmi vítaná a rádi této služby využívají. Kapacita je tedy téměř stále zaplněna. g) jednorázové akce pro děti i dospělé Centrum Prahy se během posledních 20 ti let velmi vylidnilo. Právě proto pořádáme jednorázové akce. Chceme tímto vytvářet místo setkávání místních v prostoru centra Prahy. Proto pravidelně pořádáme již tradiční akce, které se vážou k ročním obdobím. Jedná se o: Mikulášská besídka s koledami a návštěvou Mikuláše, čertů a andělů. V roce 2014 jsme besídku rozšířili i do Sally Terreny, tak abychom uspokojili zájem všech dětí i rodičů, který vždy převyšuje naše kapacitní možnosti. Mikulášská skupina se skládá z řad již osvědčených čertů, andělů a Mikuláše, kteří umí dobře komunikovat s malými dětmi. Před příchodem Mikuláše probíhá vždy zhruba 20minutové hudební vystoupení zpívání koled za doprovodu hudebníků (kytara, saxofon, housle, flétna, viola). Svátek Svaté Lucie plavení světel, který pořádáme kromě IKEA a Švédské ambasády jako jediní v Praze, a který je proto hojně navštěvován. Adventní vázání věnců a zdobení věnců v KC Kampa je již mnohaletou tradicí maminek žijících na Praze 1. Tuto tradici začala první generace maminek docházejících do KC Kampa, a tak se na něm vždy setkává několik generací maminek s různě starými dětmi. V rámci aktivity dochází tedy k propojení skupin matek, které jinak nepřijdou do kontaktu a mohou si vyměnit své zkušenosti týkající školních institucí v naší lokalitě. Dětský den plný aktivit pro děti na zahradě KC Kampa Plavba parníkem předprázdninová plavba pro rodiny sdružené kolem KC Kampa Jarmark 2x ročně Malostranské vinobraní - dozvuky Horňáckých slavností a mnoho dalších, jako jsou koncerty a seniorská setkání Muzikantů z Kampy v Salle Terreně. h) přednášky a besedy Nabízíme přednášky a besedy na různá témata. Konají se u nás přednášky s cestovatelskou, zdravotní, místní či celospolečenskou tématikou. Jsou určeny rodičům na mateřské dovolené (téma péče o dítě, návrat do zaměstnání po RD) ale také dospělým (spolupráce s organizacemi ACEV, Kokoza kompostování a zahradničení ve městě). V předvolebním čase jsme také uspořádali besedu na téma Kvalita života v Praze 1 a

8 turistický ruch, na kterou jsme pozvali všechny kandidující strany na Praze 1. Přednášky vedou ke zvýšení rodičovských kompetencí, k vzdělávání dospělých a zvýšení povědomí občanů o dění kolem nás. ch) příměstské tábory V čase letní prázdnin nabízíme letní příměstské tábory. i)jednání s místní samosprávou Jednání s MČ Praha 1 o budoucí podobě této lokality. Spolupracujeme s místní samosprávou v jednáních ohledně veřejného prostoru na Praze 1 a budoucí podobě parku Kampa Propagace naší strategie Naši činnost propagujeme, tak aby se o našich aktivitách dozvědělo co nejširší spektrum občanů v centru Prahy. To činíme formou tisku měsíčních programu (3000ks, roznos přes Českou poštu do schránek na Praze 1). webové stránky, maillisty Snažíme se úzce spolupracovat s MČ Praha 1 a být jí partnerem a zprostředkovatelem v tématech, která tíží místní občany. Dále spolupracujeme s dalšími spolky na Praze 1, jako je Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, se kterými jsme aktivně spolupracovali v řešení budoucího nájemce Werichovy vily, dále s neformálním uskupením Muzikantů z Kampy, kavárnou Mlýnská, spolkem Kampanula ad. V roce 2014 jsme naši činnost začali rozšiřovat do prostor Sally Terreny (U Sovových mlýnu 5), která již není zaměřena na děti předškolního věku. Tímto krokem chceme zahrnout do naší činnosti i aktivity pro dospělé, které byly doposud zastíněny aktivitami určenými pro rodiče s dětmi. Dále nabízíme zájemcům a spřízněným organizacím možnost předání našeho know-how. 3. Sociální dopad 3.1. Použité zdroje k naší činnosti Naše činnost je z většinové části tvořena prací dobrovolníků. Jedná se o 21 dobrovolníků, kteří měsíčně odpracují cca 12 hodin, 1 z nich cca 60hod měsíčně. Velká část týmu je tvořena 13 maminkami, které zajišťují provoz mateřského centra a díky jejichž práci máme otevřenou hernu každý všední den. Činnost filmového klubu a sobotních divadelních představení zajišťují 2 další dobrovolnice, Ráchel Paslerová a Natálie Gáborová. Účetnictví zajišťuje dobrovolnicky Alena Kopecká. Další část týmu dobrovolníků je tvořena z řad místních a výkonného týmu, kteří bezúplatně pomáhají s provozem KC Kampa případně vypomáhají na jednorázových akcích (při těchto akcích vypomáhají i různé organizace např. Dobrovolní hasiči, Městská Policie ad.).

9 Placenou část týmu tvoří výkonná ředitelka Barbara Šabachová, koordinátorka mateřského centra Markéta Černá a koordinátorka kurzů Iva Zárybnická (všichni OSVČ). Na podzim působila v Salle Terreně jako koordinátorka Kristýna Fialová, která však musela svou činnost u nás kvůli nedostatku finančních zdrojů ukončit Odvedená práce Naši hernu navštívilo za tento rok 1253 dospělých a 1562 dětí. Návštěvnost kurzů konaných v klubovně činila 1401 dospělých a 1244 dětí. Průměrná návštěvnost dětských divadelních představení je 40 a více lidí. Konalo se u nás 12 samostatných divadelních představení s počtem 445 diváků (z toho 239 dětí a 206 rodičů). V rámci jednorázových akcí pak proběhlo dalších 11 divadélek pro děti. Filmový klub přilákal průměrně okolo 10ti účastníků (10projekcí). V roce 2014 se u nás realizovalo 31 jednorázových akcí, jejichž návštěvnost se pohybuje od 30 osob do 2000 lidí, dále 26 přednášek a besed a 1dlouhodobý seminář ze Sítě MC Společenský dosah (impact) Definice problému Vklad (použité zdroje) Výkon (aktivity) Přínos (stávající dopad)

10 sociální izolace rodin, sociální izolace rodičů na mateřské dovolené, 13dobrovolni ků- maminek, které zajišťují otevřenou hernu. Koordinátork a MC, Svépomocná skupina v rámci otevřené herny Herna je otevřena každý všední den (po-čtv , pá ). V rámci herny mezi sebou rodiče mohou sdílet své zkušenosti a problémy (např. spojené s péčí o dítě a s novými životními situacemi příchod potomka, rozvod.ad). Děti se zároveň učí první socializaci do kolektivu. Hernu navštívilo za tento rok 1253 dospělých a 1562 dětí. Dochází ke stabilizaci rodiny, k získání sebedůvěry rodičů v péči o dítě a uvědomění si své rodičovské role. Rodina se stává součástí místní komunity-skupiny rodičů, kteří vzájemným sdílením prohlubují pozitivní vzorce chování a tak dochází ke snižování patologických jevů v rodině a společnosti. Dítě nalézá v mateřském centru první místo k jeho socializaci do společnosti. Absence místa setkání,sociální izolace seniorů, sociální izolace rodin Příprava prostoru pro vytvoření klubovny. Dobrovolníci z řad místních, koordinátork a Sally Terreny Svépomocná skupina v rámci otevřené Sally Terreny -otevřená klubovna uprostřed parku Kampa. Místo, kde si mohou místní dát čaj/kávu, namalovat si hrneček z keramiky a sdílet své problémy a zkušenosti. Otevřeno od října 2014 do prosince 2014, pondělí-pátek V klubovně v Salle Terreně mohou sdílet své problémy a zkušenosti. Nejčastějšími návštěvníky jsou senioři, dospělí a Dochází k vzniku místa setkávání pro místní obyvatele, kterých je v dnešním centru velmi málo. Klubovna vede k aktivaci a zapojení místních (seniorů, dospělých, rodičů). Místní se mezi sebou znovu poznávají a centrum získává zpět svůj ráz místa, kde se všichni znají. Tento fakt vede ke zvýšení pocitu bezpečí a obecně k větší bezpečnosti v této čtvrti. Senioři mají místo, kam mohou přijít sdílet své problémy v příjemném prostoru

11 matky s dětmi. Definice problému Vklad (použité zdroje) Výkon (aktivity) Přínos (stávající dopad) Nefungující primární prevence patologických jevů v rodině a společnosti Nedostatek a nedostupnost validních informací spolu s obavou před stigmatizací jsou důvodem důležité role mateřského centra pro rozvoj vědomého rodičovství a prevence před patologickými jevy v rodině a společnosti. Dobrovolníci v herně, lektorky Během svépomocných skupin v herně a během různých přednášek a kurzů dochází k výměně zkušeností mezi rodiči. Jedná se jak o laické poradenství - např. předávání vlastních zkušeností, tak od předání kontaktu na specialisty, kteří se v dané oblasti pohybují. Některé kurzy vedou zároveň specialistky na domácí násilí (Acorus), zdravou výživu ad., tudíž mají matky možnost nenásilně požádat o radu či přímo konzultaci. Výše jmenované aktivity vedou ke snížení patologických jevů v rodině, snížení zdravotních, sociálních a ekonomických problémů společnosti. Naši hernu navštívilo 1253 dospělých a 1562 dětí. Návštěvnost kurzů činila 1401 dospělých a 1244 dětí. Dále se u nás konalo 26 přednášek/besed.

12 Definice problému Vklad (použité zdroje) Výkon (aktivity) Přínos (stávající dopad) Občanská pasivita, chybějící společenské tradice a rituály Centrum Prahy se během posledních 20ti let velmi vylidnilo. Právě proto pořádáme jednorázové akce. Chceme vytvářet místo setkávání místních v prostoru centra Prahy. Tuto možnost nám zároveň dává nový prostor Sally Terreny, který je k tomu ideální. Stálí i jednorázoví dobrovolníci, dobrovolní hasiči, MP ad., tým a zázemí KC Kampa a ST, naše knowhow Pořádáme jednorázové aktivity různého typu. Jedná se o akce vázající se k ročním obdobím pro rodiče s dětmi, happeningy na podporu místní komunity, besedy s občany. Dále pořádáme filmový klub a divadélka pro nejmenší (celkem 33za rok 2014). V loňském roce se u nás realizovalo 31 jednorázových akcí, jejichž návštěvnost se pohybuje od 30 osob do 2000 lidí, Tyto aktivity vedou k posílení místní komunity, vytváříme příjemné podmínky pro rodiny s dětmi, navracíme lidové tradice do komunity Definice problému Vklad (použité zdroje) Výkon (aktivity) Přínos (stávající dopad) Chybějící aktivace občanů v oblastí veřejného dění kolem nás Práce výkonného týmu a výkonné ředitelky (dobrovolnic ká), komunikace s místními Jednání s MČ Praha 1 o budoucí podobě této lokality. Spolupracujeme s místní samosprávou v jednáních ohledně veřejného prostoru na Praze 1 a budoucí podobě parku Kampa. Pomáháme vzniknout aktivní, zodpovědné demokratické společnosti se zájmem o dění kolem nás. -Jednání s místní samosprávou Aktivně spolupracujeme s MČ Praha 1

13 v otázkách budoucí podoby parku Kampa. Koncem roku 2012 jsme podepsali smlouvu o partnerství a spolupráci při zajištění přípravy a realizace projektu revitalizace parku Kampa. V roce 2014 proběhlo několik jednání o budoucí podobě parku. Zároveň jsme jednali s odborníky (zahradní architektka, Vojanovy Sady s.r.o, Klub za Starou Prahu), kteří nám byli nápomocní při přípravě podkladů pro obec. - Werichova vilaspolečná jednání a interpelace s místními spolky na zastupitelstvu P1 ohledně budoucího využití Werichovy vily (duben 2014) -dopis zastupitelům 2013-Dopis, kterým se obracíme jménem občanů trvale bydlících na území Prahy 1 a zejména na Malé Straně k zastupitelům Prahy 1 a radním Hl. města Prahy. Smyslem tohoto dopisu bylo

14 upozornit na skutečnosti související s turistickým ruchem, které činí život v centru Prahy čím dál tím hůře snesitelný. V roce 2014 jsme si vytyčili za cíl jednat ohledně jednotlivých bodu dopisu. Některé body se již podařilo řešit, některé jsou stále neřešené. Dopis jsme odevzdali ve spolupráci se Sdružením občanů a přátel Malé Strany a Hradčan. -omezení dlouhodobých trhů na plácku na Kampě-podařilo se nám vyjednat jisté omezení komerčních trhů na plácku na Kampě -segway- podařilo se zamezit vjezdu segway do parku - cyklodoprava v parku Kampa- na základě našeho upozornění vedení radnice došlo k úpravě dopravní cedule týkající se cyklodopravy v parku Kampa (buďme k sobě ohleduplní-cyklisti mohou do parku) -informovali jsme

15 občany o referendu o hazardu předvolební beseda se všemi zástupci politických stran jsme uspořádali předvolební besedu na téma Kvalita života v Praze 1 a turistický ruch Definice problému Vklad (použité zdroje) Výkon (aktivity) Přínos (stávající dopad) Nezaměstnanostdlouhodobé problémy návratu na trh práce po rodičovské dovolené Ztráta sebevědomí, nedostatečná kvalifikace, sladění pracovního a rodinného života- nedostatek míst péče o děti Prostory KC Kampa,práce jednotlivců, práce týmu KCK 1)kurzy, semináře V roce 2014 se u nás konal rekvalifikační kurz Sítě mateřských center s názvem Nové zaměstnání sobě - možnost zaměstnání tobě. Ve dvou turnusech se ho zúčastnilo 43 žen, které se rekvalifikovaly na chůvy v péči o děti ve věku od 0 do 10 let. Dále se u nás konají různé další semináře (Rodičovská dovolená jako nová příležitost ad.) vytváříme pracovní místa, posilujeme sebevědomí a zvyšujeme kvalifikace rodičů. Zároveň nabízíme místa péče o děti. 2)Skupinové hlídání dětí péče o děti předškolkového věku. Umožňuje tak rodičům na mateřské dovolené alespoň částečný návrat do

16 zaměstnání. Zároveň pro nás hlídání dětí představuje finanční zdroj příjmu pro chod KC Kampa a zároveň pro chůvy. Definice problému Vklad (použité zdroje Výkon (aktivity) Přínos (stávající dopad) Dlouhodobá udržitelnost mateřského centra- Obecným problémem udržitelnosti je nedostatek a nejistota finančních zdrojů, se kterou se neustále potýkáme. Práce týmu KC Kampa V roce 2014 jsme podali celkem 19 grantových žádostí (MPSV, MHMP. MČ P1, MČ P5, Nadace Via, Jihomoravský kraj, Nadace České spořitelny). Dále jsme rozeslali sponzorské dopisy. Další zdroje čerpáme z příjmů ze služeb péče o dítě, oslav narozenin, nabídky prostor pro konání různých aktivit, prodeje za dobrovolný příspěvek (káva, čaj ad.). Jedná se o zdroj, bez kterého bychom nemohli naše aktivity udržovat v tak veliké šíři, jak je tomu nyní. V roce 2014 se nám podařilo získat na grantech Kč, na peněžních darech Kč, na nepeněžních Kč. Sociální podnikání představuje důležitý finanční zdroj na provoz dnes již 2 objektů na Kampě. Bez něho bychom nemohli provozovat naši činnost v současné šíři. Musím se přiznat, že než se mi narodily vlastní děti, vůbec jsem nechápala ženy, které navštěvují mateřská centra a podobné instituce. Zdálo se mi banální potkávat se s jinými matkami a bavit se o přebalování, kojení a jiných mně zatím dosti vzdálených tématech. Pak se narodil Miško a ani ne rok a půl po něm Maryška, končilo léto a mně začalo docházet, že podzim a zima se pomalu blíží. A s nimi i omezená otevírací doba všech dětských hřišť.

17 V té době jsem našla inzerát ohledně sháňky maminek jako služeb do dětské herny Mateřského centra na Kampě. Centrum je sice nenápadná budova bývalé jednotřídky obklopená zahradou a zdí přímo v samém srdci Kampy, ale od doby, co jsme s dětmi službu tenkrát před téměř pěti lety vzali, hraje v našem pobývání tady na Malé Straně nemalou roli. Středeční služby sice už s dětmi nedržíme - chodí oba do školky - ale moc ráda vzpomínám na doby, kdy se za námi středu co středu sjížděly kamarádky s dětmi. A na společná dopoledne a obědy, hry a na jaře pak pikniky v zahradě, čas strávený v okolí centra... A na úterky v Ještěrkách - kroužku, který děti i rodiče užívaly plnými doušky, protože Štěpánka pro nás vždy připravila něco nového a my nevěřili, že i s tak malými dětmi se dá tolik vyrábět a tvořit. (Nataša) Teď, když jsou děti větší, a herna pro ně těsnější, těšíme se zas každý měsíc na divadlo. Klubovna centra se promění v divadelní sál a po představení i často ve výtvarnou dílnu. I přesto, že v současné době netrávíme v centru tolik času jako dříve, stále je budova KCK pro nás zázemím a jistotou. Místem, kde jsme já i děti získali nová přátelství a zažili spoustu zážitků. Místem, kde jsem prožila určitou etapu jejich dětství, na kterou moc ráda vzpomínám (Natálie Gáborová). Komunitní centrum na Kampě znám již dlouho. Navštěvovala jsem ho během různých kurzů pro dospělé, účastnila se několika přednášek a promítání. Hernu jsem začala využívat pochopitelně, až když se mi narodilo dítě. Ze začátku sporadicky, většinou v rámci přestávky na kojení a přebalení. Vzhledem k tomu, že je má dcera narozená v únoru, byla tato možnost k nezaplacení, protože, jak ještě stále zjišťuji, snadno přístupných a k dětem přátelských podniků je v centru města proklatě málo. Postupně, jak dítě rostlo a potřebovalo čím dál více podnětů, začala být samota doma téměř neúnosná, a tak jsem si postupně v KC vzala nejen jednou týdně službu, ale navštěvuji ho prakticky denně (pokud nemám jiné, třeba pracovní povinnosti). Moje teď už roční dcera Mariana začne v kočárku radostí poskakovat, už když se blížíme k brance, a jakmile jí vevnitř svléknu, vrhá se do herny, aniž by se po mě ohlédla, přitom doma se ode mě téměř nehne. Komunitní centrum zkrátka miluje a já s ní. Obě se tu cítíme jako doma. Vím, že mohu Marianku bez obav vypustit, protože herna je zařízena tak, aby se dětem nic nestalo. Že tu vždy někoho potkám a prohodím pár slov nejen o dětech ale třeba i o zajímavé práci, někdy dokonce v cizí řeči, protože díky poloze KC ho navštěvují i cizinci. A hlavně vím, že když nás to samotné přestane bavit nebo když se potřebujeme po vycházce ohřát a najíst a nechce se nám ještě domů, máme kam jít. (Barbora Šebová) 4. Naše cíle Našim dlouhodobým cílem je zajistit trvalou udržitelnost mateřského centra, tak jak funguje nyní (objekt KC Kampa) a rozšíření naší činnosti v Salle Terreně, která je prioritně určena pro děti školního věku, dospívající, dospělé a seniory. Naši snahou je vytvářet přívětivý prostor pro místní komunitu, kde mohou společně trávit volný čas, vzdělávat se, vyměňovat si a sdílet své zkušenosti. Vytvářet místo pro spokojenou aktivní komunitu. Zároveň chceme aktivně ovlivňovat dění ve veřejném prostoru na Praze 1, tak aby centrum zůstalo příjemným místem k životu.

18 ČÁST C 5. Organizační struktura a tým 5.1. Organizační struktura Spolek Komunitní centrum Kampa vznikl , je veden tříčlenným výkonným týmem, kterému se zodpovídá výkonná ředitelka. O chod KC Kampa se starají koordinátorky mateřského centra a kurzů. Dále je chod KC Kampa zajišťován dobrovolnicemi - službami v herně, kterých je 13. Jejich úkolem je 1x týdně zajistit službu v herně a příchozím vysvětlit pravidla herny. O filmový klub se stará dobrovolnice Ráchel Paslerová, divadélka pro děti zajišťuje Natálie Gáborová. Kurzy pro děti a dospělé zajištují jednotliví lektoři. Od října do prosince roku 2014 u nás působila koordinátorka Sally Terreny, která musela ukončit svou činnost kvůli nedostatku finančních prostředků. Účetní úkony spolku vykonává bezplatně členka výkonného týmu Stav organizačního rozvoje V současnosti se spolek nachází mezi fází růstu a fází zralosti. Za deset let existence jsme si vytvořili model fungování, který se nám osvědčil a je funkční. Naše know-how bývá poptáváno od podobných spolku/rodinných center, která svou činnost zahajují. Nestabilní část fungování tvoří způsob financování naší činnosti, který je z velké části závislý na grantových řízeních, bez kterých bychom nebyli schopni svou činnost provozovat v současné šíři. Z toho plyne i velký podíl dobrovolnické práce, která je pro fungování našeho spolku nezbytná a bez které bychom nemohli naše aktivity realizovat. Vzhledem k tomu, že začínáme provozovat další objekt, který svou náplní rozšíří naší činnost, lze předpokládat, že dojde i ke změnám v organizační struktuře organizace. Předpokladem je vytvoření místa koordinátora - provozního Sally Terreny, který se bude starat o údržbu a provoz objektu. Z činnosti Sally Terreny bychom rádi v budoucnosti omezili naši finanční závislost na grantových řízeních Klíčové osoby Členové výkonného týmu - směřování sdružení, jednání s MČ P1, účetnictví Alena Kopecká, Olga Lomová, Markéta Nová,

19 Výkonná ředitelka - chod, PR, propagace, grantové výzvy, Barbara Šabachová Koordinátorka MC a kurzů - Iva Zárybnická ČÁST D 6. Zapojené organizace Dlouhodobě spolupracujeme s mnoha místními i většími spolky a organizacemi. Jedná se o: Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Klub za Starou Prahu,,Kavárna Mlýnská, Dobrovolní Hasiči Prahy 1, Letní Poloha, Vojanovy Sady, Studio Oáza, Síť mateřských center o.s., Post Bellum, Inbáze Berkat, Hradčanské včely, Kampanula, TURAS,Biomarket Vacek, Česká pošta, Městská policie Prahy 1. ČÁST E 7.Finanční zdroje a rozpočet za rok 2014 Účetnictví vede bezúplatně členka výkonného týmu Alena Kopecká a je vedeno v ekonomickém programu Pohoda. Kontrola je prováděna dozorčí radou spolku, která využívá poradenství externí účetní. Provozní náklady Kč kancelářské a výtvarné potřeby Kč potraviny, občerstvení Kč drogerie Kč Telefony Kč Internet Kč Poštovné Kč odborné služby semináře, setkání Kč nájemné Kč poplatky, platby FÚ Kč bankovní poplatky Kč divadlo pro děti Kč

20 film pro dospělé Kč energie Kč vodné stočné Kč propagace,tisk Kč projektor, notebook Kč drobné vybavení Kč drobný spotřební materiál Kč ostatní provozní náklady Kč mzdové náklady Kč Celkem Kč Příjmy Dotace MČ Praha Kč peněžní dary Kč nepeněžní dary Kč tržby z vlastní činnosti Kč úroky 21Kč Celkem Kč Poděkování: Děkujeme všem našim podporovatelům a dárcům jmenovitě: MČ Praha 1, Konto Bariéry Nadace Charty 77, Nadace Pražské děti, Jindřich Pavliš, Vojanovy sady s.r.o., Alza.cz Petr Šabach (měsíční programy), Michal Fiala (výroba i instalace pískoviště na zahradě KC Kampa), Daniel Hodek, Síť mateřských center, Pražská paroplavební společnost, Unilever Algida (zmrzlina na dětský den), Slack.cz (darování slackline), Spoje.net, Roman Vopička, Aleš Bayer. A především děkujeme všem dobrovolníkům za jejich dlouhodobou práci pro KC Kampa. Jmenovitě Nataše Gáborové, Ráchel Paslerové, Ivoně Kotulové, Štěpánce Pěnkavové a všem službám Zuzaně Ujhelyiové, Radaně Poláškové, Štěpánce Zenklové, Lucii Cíchové, Jaroslavě Krátké, Aleně Lesčákové, Tereze Nováčkové, Ivané Skokanové, Oli Cudlínové, Renatě Vrbské, Markétě Kopřivové, Báře Šebové, Míše Šándorové, Katarině Šoltis Smith, Lence Laňkové, Karolíně Gilové, Markétě Černé, Petře Kunčíkové a mnoho dalším.

VÍCEGENERAČNÍ DŮM DÁLE JEN VGD. Přenos know-how z Německa ( Mehrgenerationshaus Brunsbüttel, Dresden, Hamburg ) Barbora Zálohová a MUM tým 2013

VÍCEGENERAČNÍ DŮM DÁLE JEN VGD. Přenos know-how z Německa ( Mehrgenerationshaus Brunsbüttel, Dresden, Hamburg ) Barbora Zálohová a MUM tým 2013 VÍCEGENERAČNÍ DŮM DÁLE JEN VGD Přenos know-how z Německa ( Mehrgenerationshaus Brunsbüttel, Dresden, Hamburg ) Barbora Zálohová a MUM tým 2013 KDE SE POTKÁVAJÍ LIDÉ VŠECH GENERACÍ CO TO JE VGD? Zájmová

Více

Rodinné centrum MOZAIKA o.s.

Rodinné centrum MOZAIKA o.s. Rodinné centrum MOZAIKA o.s. nezisková organizace Mgr. Alena Ptáčková Ing. Bc. Jana Kovaříková Co naše skupina chtěla? rodinné bezbariérové centrum pro místní obyvatele místo setkávání pro aktivity, vzdělání,

Více

Výroční zpráva Občanské sdružení KLUB LESNÍ ŠKOLKY MOKROVRATY 2013

Výroční zpráva Občanské sdružení KLUB LESNÍ ŠKOLKY MOKROVRATY 2013 Výroční zpráva Občanské sdružení KLUB LESNÍ ŠKOLKY MOKROVRATY 2013 Pohled do historie Klub lesní školky Mokrovraty vznikl jako jedna z prvních lesních školek v České republice v roce 2010. Její zakladatelka

Více

Centrum pomoci rodinám s vícerčaty Klub dvojčat a vícerčat, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA

Centrum pomoci rodinám s vícerčaty Klub dvojčat a vícerčat, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA Centrum pomoci rodinám s vícerčaty Klub dvojčat a vícerčat, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 O NÁS Naše cíle a poslání poskytovat rodinám podporu a informace o dvojčatech a vícerčatech, např. o jejich vývoji a

Více

Mateřské centrum slaví 2 roky

Mateřské centrum slaví 2 roky Mateřské centrum slaví 2 roky ohlédnutí za loňským rokem Mateřské centrum svou činností a programem zaměřeným na ty nejmenší rozvíjí a podporuje jejich psychomotorický vývoj řečové dovednosti jemnou motoriku

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. Obsah 1. Slovo úvodem...3 2. Informační a vzdělávací centrum Plzeň...4 2.1. Občanské sdružení Informační a vzdělávací centrum Plzeň...4 2.2.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 Občanské sdružení SPOLEČNÝ DEN Sídlo: Na Okraji 35, Praha 6, 162 00, IČO: 22832335 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 Občanské sdružení Společný den působí již od roku 2006 ve čtvrti Petřiny jako místo pro pohybové

Více

NADĚJE o.p.s. Velký Osek Výroční zpráva za rok 2011

NADĚJE o.p.s. Velký Osek Výroční zpráva za rok 2011 NADĚJE o.p.s. Velký Osek Výroční zpráva za rok 2011 OBSAH o úvod a cíle o organizace a kontakty o poslání o události v roce 2011 o hospodaření v roce 2011 o poděkování a výzva k podpoře Úvod a cíle Vážení

Více

Činnost sdružení v roce 2002

Činnost sdružení v roce 2002 Kdo jsme Občanské sdružení I MY (Společnost přátel Rolničky pro podporu lidí s postižením) vzniklo v Soběslavi v březnu 2000. Cílem sdružení je pomáhat prosazovat zájmy dětí i dospělých s postižením a

Více

INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ,

INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. 1 Obsah 1. Slovo úvodem... 3 2. Informační a vzdělávací centrum Plzeň... 4 2.1. Občanské sdružení Informační a vzdělávací centrum Plzeň...

Více

Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením. Široká 42 664 91 Ivančice. Výroční zpráva 2011

Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením. Široká 42 664 91 Ivančice. Výroční zpráva 2011 Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením Široká 66 9 Ivančice Výroční zpráva. Základní údaje o občanském sdružení Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením

Více

PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT.

PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT. PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT. Srdečně Vás zveme na vánoční setkání do školy. Kdy? 21. 12. 2015 Kde? v ZŠ Lochovice V kolik? 15.00-17.30 hod. Program: 15.00 - slavnostní zahájení výstavy u starého

Více

Vzdělávací seminář Jak sladit rodinu a zaměstnání

Vzdělávací seminář Jak sladit rodinu a zaměstnání Žamberk Občanské sdružení CEMA Žamberk 7. 10.1. a 14.-16.1. 2013 Školilo se 13 žen, službu hlídání dětí využilo 6 maminek. Super zajištěný seminář, příjemné lektorky, obnovení starých a získání nových

Více

Výroční zpráva 2013. Kulturní centrum Čtyřlístek o.s. U Rybníků II 6 252 45 Ohrobec IČ: 22842560

Výroční zpráva 2013. Kulturní centrum Čtyřlístek o.s. U Rybníků II 6 252 45 Ohrobec IČ: 22842560 Výroční zpráva 2013 Kulturní centrum Čtyřlístek o.s. U Rybníků II 6 252 45 Ohrobec IČ: 22842560 Krátce z historie Kulturní centrum Čtyřlístek fungující jako občanské sdružení bylo založeno na sklonku roku

Více

Výroční zpráva 2013. Centrum pro seniory Kolín, o.s.

Výroční zpráva 2013. Centrum pro seniory Kolín, o.s. 1 Výroční zpráva 2013 Centrum pro seniory Kolín, o.s. 2 Vážení přátelé, dárci a příznivci, nejprve mi dovolte několik slov úvodem. Centrum pro seniory Kolín, o.s. vzniklo v r.2006 registrací na Ministerstvu

Více

Jak MC pomáhají slaďování pracovního a rodinného života

Jak MC pomáhají slaďování pracovního a rodinného života Jak MC pomáhají slaďování pracovního a rodinného života Mgr. Martina Smejkalová KraKoSítě mateřských center o.s. Mateřská centra nabízejí Sdílení Svépomocné skupiny Volná herna Volnočasové aktivity Jednorázové

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Občanské sdružení SPOLEČNÝ DEN Sídlo: Na Okraji 35, Praha 6, 162 00 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Občanské sdružení Společný den působí již od roku 2006 ve čtvrti Petřiny jako místo pro pohybové aktivity

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010. datum registrace na MVČR: 28. 5. 2008 IČO: 22734155 DIČ: CZ 22734155. číslo účtu: 236578722/0300 Poštovní spořitelna

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010. datum registrace na MVČR: 28. 5. 2008 IČO: 22734155 DIČ: CZ 22734155. číslo účtu: 236578722/0300 Poštovní spořitelna VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 název organizace: organizační forma: sídlo: Rodinné centrum ROUTA, o.s. občanské sdružení Prokopa Holého 1269, Čelákovice 250 88 provozovna RC: prostory MC Čelákovice Stankovského 1650,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013. Občanské sdružení Mateřské centrum MaMiNa Maminky, Miminka a Nápady. Na Babí 190 Police nad Metují 549 54

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013. Občanské sdružení Mateřské centrum MaMiNa Maminky, Miminka a Nápady. Na Babí 190 Police nad Metují 549 54 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Občanské sdružení Mateřské centrum MaMiNa Maminky, Miminka a Nápady Na Babí 190 Police nad Metují 549 54 OBSAH 3 - Mateřské centrum - právní postavení sdružení, jeho cíle a poslání

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 MANDLOVÉ OČI sdružení rodin a přátel osob s Downovým syndromem

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 MANDLOVÉ OČI sdružení rodin a přátel osob s Downovým syndromem VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 Aprílový rekondiční pobyt, ORBITA Rožnov pod Radhoštěm, duben 2005 Podzimní rekondiční pobyt, ORBITA Rožnov pod Radhoštěm, říjen 2005 MANDLOVÉ OČI sdružení rodin a přátel osob s Downovým

Více

AKADEMIE UMĚNÍ A KULTURY PRO SENIORY HMP

AKADEMIE UMĚNÍ A KULTURY PRO SENIORY HMP AKADEMIE UMĚNÍ A KULTURY PRO SENIORY HMP Projekt základních uměleckých škol (příspěvkových organizací) a HMP, určený pro seniory v oblasti celoživotního uměleckého vzdělávání Osnova: 1. Název projektu

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PLZEŇ, o.s. Obsah 1. Slovo úvodem...3 2. Informační a vzdělávací centrum Plzeň...4 2.1. Občanské sdružení Informační a vzdělávací centrum Plzeň...4 2.2.

Více

INFORMAČNÍ BULLETIN 2011. Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením DOMEČEK

INFORMAČNÍ BULLETIN 2011. Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením DOMEČEK INFORMAČNÍ BULLETIN 2011 Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením DOMEČEK OBSAH : I. INFORMACE O OBČANSKÉM SDRUŽENÍ I.1 Kontaktní adresy I.2 Základní cíle a předmět činnosti II. INFORMACE O ČINNOSTI

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI SDRUŽENÍ. Rodinné centrum Bysteráček ZA ROK 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI SDRUŽENÍ. Rodinné centrum Bysteráček ZA ROK 2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI SDRUŽENÍ Rodinné centrum Bysteráček ZA ROK 2014 Kontaktní a identifikační údaje Název: Rodinné centrum Bysteráček Sídlo: náměstí Na Podkově 68, Bystré, 56992 Kontakt: Mgr. Lucie

Více

Centrum pomoci rodinám s vícerčaty Klub dvojčat a vícerčat,o.s.

Centrum pomoci rodinám s vícerčaty Klub dvojčat a vícerčat,o.s. Centrum pomoci rodinám s vícerčaty Klub dvojčat a vícerčat,o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 O NÁS Naše cíle a poslání poskytovat rodinám podporu a informace o vývoji, výchově a specifikách dvojčat a vícerčat prostřednictvím

Více

ROK 2008 NA ZÁMKU A V KULTUŘE

ROK 2008 NA ZÁMKU A V KULTUŘE ROK 2008 NA ZÁMKU A V KULTUŘE V kalendářním roce 2008 jsme na zámku uspořádali 41 kulturních a společenských akcí, u kterých jsme byli jediným nebo hlavním pořadatelem. Šlo o následující akce: 8 pohádek

Více

Hodonín přátelský rodinám. Úspěch města Hodonína v soutěži Obec přátelská rodině 2009

Hodonín přátelský rodinám. Úspěch města Hodonína v soutěži Obec přátelská rodině 2009 Hodonín přátelský rodinám Úspěch města Hodonína v soutěži Obec přátelská rodině Jihomoravský kraj 26 000 obyvatel (únor 2010) Okres Hodonín 82 obcí ORP Hodonín 18 obcí Město Hodonín se do soutěže přihlásilo

Více

Výroční zpráva 2012. PhDr. J. Tošner

Výroční zpráva 2012. PhDr. J. Tošner Výroční zpráva 2012 Dobrovolnictví není oběť, ale přirozený projev občanské zralosti. Přináší konkrétní pomoc tomu, kdo ji potřebuje, zároveň poskytuje dobrovolníkovi pocit smysluplnosti, je zdrojem nových

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA občanského sdružení Mateřské centrum Myška o.s. IČO: 22852654, sídlo: Náměstí 82, 334 52 Merklín

VÝROČNÍ ZPRÁVA občanského sdružení Mateřské centrum Myška o.s. IČO: 22852654, sídlo: Náměstí 82, 334 52 Merklín VÝROČNÍ ZPRÁVA občanského sdružení Mateřské centrum Myška o.s. IČO: 22852654, sídlo: Náměstí 82, 334 52 Merklín Obsah: 1. Základní údaje 2. Charakteristika činnost 3. Činnost v průběhu roku 4. Výhled na

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007. CEDR komunitní centrum, občanské sdružení

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007. CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007 CEDR komunitní centrum, občanské sdružení 1 Obsah: 1. Úvodní slovo... 3 2.Základní údaje... 4 3. Vznik a poslání... 4 4. Projekty v roce 2007... 5 4.1. Kurz paličkování... 5 4.2. Kurz

Více

Klub Výroční zpráva 2010 KLUB PASTELKA o.s. je nestátní nezisková organizace. Právní forma: občanské sdružení Zapsána dne 26.3.2003 u MVČR, čj:vs/1-1/53410/03-r Adresa: Nám. Karla IV. 4/4 Brno - Líšeň,

Více

Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov

Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov Každý týden pravidelně probíhá: -PO-PÁ - každé ráno od 8 hod rozcvička, po rozcvičce zpěv na oddělení -PO-ČT - pracovnice soc. péče - práce s

Více

Zpráva o činnosti za rok 2012

Zpráva o činnosti za rok 2012 Zpráva o činnosti za rok 2012 Ústí nad Labem 28.2.2013 Květoslava Votrubcová generální sponzor 1 Občanské sdružení ELIXÍR o.s., registrované 5.12.2008, IČO 25676112, provozuje od 5.5.2009 Klub a komunitní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 Občanské sdružení SPOLEČNÝ DEN Sídlo: Na Okraji 35, Praha 6, 162 00 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 HISTORIE 2006 2009 rozvíjení aktivit pro rodiny s nejmenšími dětmi (cvičení maminek s miminky, cvičení pro

Více

Výroční zpráva za rok 2010

Výroční zpráva za rok 2010 Výroční zpráva za rok 2010 Středisko rané péče SPRP Plzeň Organizační jednotka SPRP, o.s., s právní subjektivitou Od 1.1.2011 Středisko pro ranou péči Plzeň, o.p.s. OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY ZA ROK 2010 Slovo

Více

PROGRAMY. občanského sdružení. pro děti, mládež, rodinu a komunitu VOLNOČASOVÉ SOCIÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ

PROGRAMY. občanského sdružení. pro děti, mládež, rodinu a komunitu VOLNOČASOVÉ SOCIÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ 02/09 občanské sdružení Posláním o. s. Neposeda je napomáhat svou činností k rozvoji občanské společnosti na území Prahy 21 a okolí, zejména podporováním aktivit pro děti, mládež a rodinu. Naším cílem

Více

TOTEM regionální dobrovolnické centrum

TOTEM regionální dobrovolnické centrum TOTEM regionální dobrovolnické centrum Posláním TOTEM RDC je vytvářet pozitivní a funkční mezilidské vztahy, jak v rámci rodiny, tak v širším kontextu občanské společnosti 1999 2014 DLOUHODOBÉ CÍLE A LINIE

Více

Výroční zpráva 2014. Via Roseta o.p.s.

Výroční zpráva 2014. Via Roseta o.p.s. Výroční zpráva 2014 Via Roseta o.p.s. Via Roseta o.p.s. Obecně prospěšná společnost Via Roseta o.p.s. byla založena 12.7.2011 v Praze. Posláním této společnosti je poskytování obecně prospěšných služeb.

Více

Občanské sdružení. Český západ. se sídlem v Dobré Vodě u Toužimi

Občanské sdružení. Český západ. se sídlem v Dobré Vodě u Toužimi Občanské sdružení Český západ se sídlem v Dobré Vodě u Toužimi Český západ Zplnomocňování romské komunity v Dobré Vodě u Toužimi a okolí (na Toužimsku a Tepelsku) Vznik sdružení v roce 2001. Poslání sdružení

Více

Centrum denních služeb pro sluchově postižené Brno

Centrum denních služeb pro sluchově postižené Brno Centrum denních služeb pro sluchově postižené Brno Ředitelka v roce 2008: Simona Šumberová Bankovní spojení : 1341721329/0800 Česká spořitelna Brno Adresa: Vodova 35, 612 00 Brno Telefon: 541 212 401 Fax:

Více

Občanské sdružení PROHANDICAP VÝROČNÍ ZPRÁVA

Občanské sdružení PROHANDICAP VÝROČNÍ ZPRÁVA Občanské sdružení PROHANDICAP VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Název: Občanské sdružení ProHandicap Právní forma: občanské sdružení Adresa: U Dubu 1562, 431 11 Jirkov Tel. 474684 432 Fax: 474684 308 Email: o.s.prohandicap@gmail.com

Více

Dětské mobilní koutky na akcích

Dětské mobilní koutky na akcích Dětské mobilní koutky na akcích FESTIVALY VELETRHY KONFERENCE KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ AKCE Zřízením dětského mobilního koutku na akci dávají pořadatelé najevo, že jsou pro ně rodiče s dětmi důležití. Co

Více

Willík - občanské sdružení rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem

Willík - občanské sdružení rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem Výroční zpráva 2008 Willík - občanské sdružení rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem Občanské sdružení Willík bylo založeno z iniciativy rodičů dětí s Williamsovým syndromem v roce 2006. Cílem

Více

Mateřské centrum Na zámečku. Výroční zpráva. Nové Město nad Metují

Mateřské centrum Na zámečku. Výroční zpráva. Nové Město nad Metují Mateřské centrum Na zámečku Výroční zpráva 2012 Nové Město nad Metují Obsah: 1. Základní údaje 2. Naše poslání a činnost 3. Činnost v průběhu roku a) pravidelná b) mimořádné akce 4. Spolupráce 5. Výhled

Více

Volnočasové aktivity pro veřejnost 2014/2015

Volnočasové aktivity pro veřejnost 2014/2015 Moravské Budějovice Volnočasové aktivity pro veřejnost 2014/2015 Děti s rodiči Hraní v orlovně Každé pondělí dopoledne od 6. října. Rodiče si mohou se svými dětmi přijít pohrát do prostor orlovny a využít

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Výroční zpráva 2012 MC Liška o.s.

Výroční zpráva 2012 MC Liška o.s. Výroční zpráva 2012 MC Liška o.s. Mateřské centrum Liška o.s. vzniklo v Lysolajích v dubnu roku 2011. Občanské sdružení Mateřské centrum Liška o.s. je sdružení dobrovolníků, matek a otců na rodičovské

Více

EkoCentrum Brno Výroční zpráva za rok 2014

EkoCentrum Brno Výroční zpráva za rok 2014 EkoCentrum Brno Výroční zpráva za rok 2014 Obsah Stěžejní aktivity v roce 2014 Valná hromada Finanční zpráva Členství ve sdruženích Poděkování Stěžejní aktivity v roce 2014 Rok 2014 přinesl v mnohaleté

Více

Celoživotní vzdělávání. Speciální školství. Cyklotrasy, turistika, senior parky. Nemovité kulturní památky. Divadelnictví

Celoživotní vzdělávání. Speciální školství. Cyklotrasy, turistika, senior parky. Nemovité kulturní památky. Divadelnictví Zápis z veřejného projednávání témat Školství (předškolní, základní, střední, mimoškolní), Sport (hřiště, sportoviště, sportovní činnost a aktivity). Kultura, památky (kulturní a společenské aktivity,

Více

Zápis z valné hromady členů občanského sdružení 1/2013

Zápis z valné hromady členů občanského sdružení 1/2013 Zápis z valné hromady členů občanského sdružení 1/2013 ze dne: 14. prosince 2013 počet přítomných členů: 36 (viz prezenční listina) Program: 1. Zahájení 2. Zpráva o činnosti Sdružení za rok 2013 3. Zpráva

Více

Zpráva o činnosti za rok 2013

Zpráva o činnosti za rok 2013 Zpráva o činnosti za rok 2013 Ústí nad Labem 28.2.2014 Květoslava Votrubcová generální sponzor 1 Občanské sdružení ELIXÍR o. s., registrované 5.12.2008, IČO 25676112, provozuje od 5.5.2009 Klub seniorů

Více

Výroční zpráva za r. 2011. Občanské sdružení Otevřené srdce

Výroční zpráva za r. 2011. Občanské sdružení Otevřené srdce Výroční zpráva za r. 2011 Občanské sdružení Otevřené srdce Obsah 1.Fakta o občanském sdružení 2.O Azylovém domě pro matky s dětmi 3.Finanční zpráva 4.Hodnocení 5.Kontakty 1.Fakta o občanském sdružení 1.1

Více

CRM pro neziskovky, o. s.

CRM pro neziskovky, o. s. CRM pro neziskovky, o. s. OBSAH ÚVODNÍ SLOVO... 3 Struktura organizace... 5 Řídící orgány... 5 Zaměstnanci:... 5 Konzultanti - Dobrovolníci... 5 Kontaktní Údaje...... 6 Sídlo a zasílací adresa:... 6 Kancelář:...

Více

Výroční zpráva za školní rok 2010/2011. Mateřská škola Brno, Mlýnská 27 Součást ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21

Výroční zpráva za školní rok 2010/2011. Mateřská škola Brno, Mlýnská 27 Součást ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21 Výroční zpráva za školní rok 2010/2011 Mateřská škola Brno, Mlýnská 27 Součást ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21 Část I. Základní charakteristika mateřské školy a/ Název školy: ZŠ a MŠ Brno, Křenová 21, MŠ Mlýnská

Více

Mateřské centrum Na zámečku. Výroční zpráva. Nové Město nad Metují

Mateřské centrum Na zámečku. Výroční zpráva. Nové Město nad Metují Mateřské centrum Na zámečku Výroční zpráva 2013 Nové Město nad Metují Obsah: 1. Základní údaje 2. Naše poslání a činnost 3. Činnost v průběhu roku a) pravidelná b) mimořádné akce 4. Spolupráce 5. Výhled

Více

Rekapitulace historie

Rekapitulace historie Výroční zpráva občanského sdružení Máš čas? Rok 2011 Občanské sdružení Máš čas? I. Šustaly, 1080, Kopřivnice I.Č. 265 84 344 e-mail: ndcracek@seznam.cz mobil: 790 232 245, 790 232 244 http://mascas.koprivnice.org

Více

lškola bez drog a šikany

lškola bez drog a šikany Minimální program prevence sociálně patologických jevů Školní rok 2007-2008 lškola bez drog a šikany Cíl : Informovanost všech žáků v oblasti sociálně patologických jevů. Systematická výuka a výchova ke

Více

Program na leden 2012

Program na leden 2012 Program na leden 2012 Po Čt 9.1. Setkání s klienty - diskuse s p. ředitelem - od 14.00 hod. na jídelně 12. 1. Vystoupení Církevní mateřské školy z Pacova - od 13.30 hod. na společ. místnosti Pá 6.1. Mše

Více

Žebřík, o. s. Nástroj praktické pomoci, aby se lidé mohli dostat výš.

Žebřík, o. s. Nástroj praktické pomoci, aby se lidé mohli dostat výš. Žebřík, o. s. Žebřík, o. s. Nástroj praktické pomoci, aby se lidé mohli dostat výš. Oblast působení okres Prostějov, Olomoucký kraj Poskytujeme sociální, vzdělávací a integrační aktivity. Naše aktivity

Více

Foxíkovy kroužky ve školním roce 2014/2015

Foxíkovy kroužky ve školním roce 2014/2015 Foxíkovy kroužky ve školním roce 2014/2015 14,00 14,30 15,00 15,30 16,00 16,30 17,00 17,30 18,00 18,30 pondělí herna Drama (15:00-16:00) Muzikál (16,00-17,00 třída Flétna (14:00-14:45) Angličtina - Pokr

Více

Mateřská škola Kaplická 841 tel., fax: 241 731 467 e-mail: mskaplicka@seznam.cz. Výroční zpráva předškolní vzdělávání - za školní rok 2007/2008

Mateřská škola Kaplická 841 tel., fax: 241 731 467 e-mail: mskaplicka@seznam.cz. Výroční zpráva předškolní vzdělávání - za školní rok 2007/2008 Škola Kavčí hory Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb 40 00 Praha 4, K Sídlišti 840 Mateřská škola Kaplická 84 tel., fax: 24 73 467 e-mail: mskaplicka@seznam.cz Výroční zpráva

Více

Díky vstřícné spolupráci členů sdružení a dobrovolníků IVCP, o.s. naplňuje stanovené cíle občanského sdružení, které si určilo ve svých stanovách.

Díky vstřícné spolupráci členů sdružení a dobrovolníků IVCP, o.s. naplňuje stanovené cíle občanského sdružení, které si určilo ve svých stanovách. Obsah 1. Slovo úvodem...2 2. Informační a vzdělávací centrum Plzeň...3 2.1. Občanské sdružení Informační a vzdělávací centrum Plzeň...3 2.2. Poslání a činnost IVCP,o.s. Plzeň...4 2.3. Hlavní činnosti IVCP,

Více

Motto : Společně a jeden pro druhého

Motto : Společně a jeden pro druhého Motto : Společně a jeden pro druhého Základní údaje rok založení 2005 Zakladatel Evropská sociální organizace s.r.o. (EJF Berlín diakonická organizace) Poskytované sociální služby sociálně aktivizační

Více

Popis realizovaných opatření

Popis realizovaných opatření Příloha č. 2 Závěrečná zpráva příjemců dotace z rozvojového programu Na podporu škol, které realizují inkluzívní vzdělávání a vzdělávání dětí a žáků se sociokulturním znevýhodněním na rok 2010, č.j. 10936/2010-27.

Více

Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením. Široká 42 664 91 Ivančice. Výroční zpráva 2012

Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením. Široká 42 664 91 Ivančice. Výroční zpráva 2012 Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se zdravotním postižením Široká 42 664 91 Ivančice Výroční zpráva 2012 1. Základní údaje o občanském sdružení Občanské sdružení pro podporu a pomoc dětem se

Více

Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy Kadaň. Mírové náměstí 120, 432 01 Kadaň

Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy Kadaň. Mírové náměstí 120, 432 01 Kadaň Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy Kadaň Mírové náměstí 120, 432 01 Kadaň Závěrečná zpráva o činnosti 2014 Obsah Kontaktní údaje... 3 Adresa:... 3 Úvodní slovo... 3 Přehled činnosti... 5 Statistika

Více

Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni, o.p.s. Člověk v tísni, o.p.s. Čím se zabýváme Humanitární a rozvojová pomoc (přírodní katastrofy/ Skutečný dárek) Podpora lidských práv (podpora občanské společnosti v zemích s totalitním režimem, filmový festival

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŢINY

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŢINY ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŢINY Základní škola a Mateřská škola Cheznovice, okres Rokycany, příspěvková organizace Cheznovice 136, 338 06 Cheznovice 1. Identifikační údaje Školní družina při Základní

Více

Identifikační údaje organizace:

Identifikační údaje organizace: Identifikační údaje organizace: Název: Základní škola a Mateřská škola Zvole, okr.praha-západ Ulice: J. Štulíka 39 Obec: Zvole PSČ: 252 45 Kraj: Středočeský IČO: 71 00 79 03 E-mail: zszvole@seznam.cz Web:

Více

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO 2. ZÁKLADNÍ ÚDAJE 3. VZNIK A POSLÁNÍ 4. PROJEKTY 5. ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 6. PODĚKOVÁNÍ 7. FINANČNÍ PODPORA 8. SPOLUPRÁCE A PODPORA 1. ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky,

Více

Výroční zpráva. Občanské sdružení PROHANDICAP. Hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, aspoň jim neubližujte.

Výroční zpráva. Občanské sdružení PROHANDICAP. Hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, aspoň jim neubližujte. Výroční zpráva 2014 Hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, aspoň jim neubližujte. Dalajláma Občanské sdružení PROHANDICAP Telefon: 474 653 502 U Dubu 1562 431 11 Jirkov

Více

100% festival INTEGRACE 14.-16.3.2014. Ing. Michal Crhonek. koordinátor festivalu

100% festival INTEGRACE 14.-16.3.2014. Ing. Michal Crhonek. koordinátor festivalu festival 100% INTEGRACE 14.-16.3.2014 Ing. Michal Crhonek koordinátor festivalu tanecahandicap@gmail.com michal@michalcrhonek.cz tel: +420 603 284 760 www.tanecahandicap.cz O CO JDE? Projekt Tanec a handicap

Více

Hořovické maminky o.s.

Hořovické maminky o.s. Hořovické maminky o.s. Občanské sdružení Hořovické maminky je zájmové, nevládní a neziskové občanské sdružení, které bylo vybudováno za účelem rozšíření nabídky péče a zkvalitnění prevence pro rodiny s

Více

Výstupy a shrnutí. Veřejného projednání na téma. Komunitní plán rozvoje sociálních služeb

Výstupy a shrnutí. Veřejného projednání na téma. Komunitní plán rozvoje sociálních služeb Výstupy a shrnutí Veřejného projednání na téma Komunitní plán rozvoje sociálních služeb 1. ÚVOD MČ Praha 14 na svém území uplatňuje principy místní Agendy 21 a významnou části zapojuje veřejnost do procesu

Více

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * *

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * KUL TURNI, KRONIKA Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * * * 2008 Centrum sociálních služeb Kojetín organizuje pro své obyvatele na domech s pecovatelskou službou a návštevníky Klubu duchodcu

Více

Plán akcí ve školním roce 2011 2012

Plán akcí ve školním roce 2011 2012 Plán akcí ve školním roce 2011 2012 Na školní rok 2011 2012 bylo do mateřské školy zapsáno 25 dětí (11 chlapců a 14 dívek) z toho 6 dětí z Jiříkovic, 15 dětí z Radňovic, 2 z Maršovic a 2 děti z Nové Vsi.

Více

Zdravé klima v komunitních školách

Zdravé klima v komunitních školách Zdravé klima v komunitních školách Zajímavý název vzdělávacího programu Zdravé klima v komunitních školách v rámci průřezového tématu Zdravé klima v zájmovém a neformálním vzdělávání a také jeho zaměření

Více

Výroční zpráva 2012. UCHO, o.s. Univerzální chodská organizace

Výroční zpráva 2012. UCHO, o.s. Univerzální chodská organizace Výroční zpráva 2012 UCHO, o.s. Univerzální chodská organizace Obsah Základní informace o UCHO, o.s...3 Sídlo...3 Organizační struktura...3 Základní cíle sdružení...4 Formy činnosti sdružení...4 Zpráva

Více

SOCIÁLNĚ VYLOUČENÁ ROMSKÁ LOKALITA NEBO ZÁRODEK OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI?

SOCIÁLNĚ VYLOUČENÁ ROMSKÁ LOKALITA NEBO ZÁRODEK OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI? SOCIÁLNĚ VYLOUČENÁ ROMSKÁ LOKALITA NEBO ZÁRODEK OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI? Občanské sdružení Český západ se sídlem vdobrévodě u Toužimi na Karlovarsku POSLÁNÍ SDRUŽENÍ Posláním činnosti občanského sdružení

Více

nabízíme ke krátkodobým jednorázovým i opakovaným pronájmům volné kapacity prostor našich pracovišť:

nabízíme ke krátkodobým jednorázovým i opakovaným pronájmům volné kapacity prostor našich pracovišť: NABÍDKA PRONÁJMŮ nabízíme ke krátkodobým jednorázovým i opakovaným pronájmům volné kapacity prostor našich pracovišť: DIVADLO POLÁRKA CENTRUM VOLNÉHO ČASU BOTANKA KLUB LEITNEROVA které jsou vhodné především

Více

Sdružení AMICITIA, z.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA z a r o k 2 0 1 4

Sdružení AMICITIA, z.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA z a r o k 2 0 1 4 Sdružení AMICITIA, z.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA z a r o k 2 0 1 4 0 O B S A H : 1. PLNĚNÍ ÚKOLŮ V HLAVNÍ ČINNOSTI ORGANIZACE 2 1.1. Služby klientům 2 1.2. Vzdělávací činnost 6 1.3. Podíl financování a kapacita

Více

Nadační fond Julinka Výroční zpráva 2015

Nadační fond Julinka Výroční zpráva 2015 Nadační fond Julinka Výroční zpráva 2015 Obsah: 1. Úvodní slovo 2. Základní údaje o Nadačním fondu Julinka 3. Struktura fondu 4. Poslání a účel fondu 5. Akce pořádané Nadačním fondem Julinka v roce 2014

Více

Závěrečná zpráva o činnosti

Závěrečná zpráva o činnosti Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy Kadaň Jungmannova 742, 432 01 Kadaň Závěrečná zpráva o činnosti 2012 Obsah Kontaktní údaje... 3 Adresa:... 3 Úvodní slovo... 3 Přehled činnosti... 4 Statistika za

Více

Úspěšné projekty Prahy 10

Úspěšné projekty Prahy 10 Úspěšné projekty Prahy 10 Praha 10 Město stromů 2012/2013 Městská část Praha 10 se v roce 2012 stala vítězem celorepublikové soutěže, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s městem

Více

Pracovní skupina prevence kriminality a protidrogové prevence. PhDr. Julius Kopčanský

Pracovní skupina prevence kriminality a protidrogové prevence. PhDr. Julius Kopčanský Pracovní skupina prevence kriminality a protidrogové prevence PhDr. Julius Kopčanský 1. Komunitní plán (do r. 2006) Vznik magistrátní komise PK a PP již před rokem 2005 (jiné PS ale již existovaly) Práce

Více

Výroční zpráva za r. 2014. Otevřené srdce o.p.s.

Výroční zpráva za r. 2014. Otevřené srdce o.p.s. Výroční zpráva za r. 2014 Otevřené srdce o.p.s. Obsah 1.Fakta o Otevřeném srdci o.p.s. 2.O Azylovém domě pro matky s dětmi 3.Finanční zpráva 4.Hodnocení 5.Kontakty 1.Fakta o občanském sdružení 1.1 Právní

Více

ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ZVOLE, OKR. PRAHA-ZÁPAD

ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ZVOLE, OKR. PRAHA-ZÁPAD ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro předškolní vzdělávání Třída plná pohody ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ZVOLE, OKR. PRAHA-ZÁPAD J ŠTULÍKA 39, ZVOLE Obsah: 1. Identifikační údaje 3 2. Charakteristika školy

Více

Salesiánské hnutí mládeže Klub Liblice

Salesiánské hnutí mládeže Klub Liblice Salesiánské hnutí mládeže Klub Liblice VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2008 ADRESA: SHM Klub Liblice Liblice 58, 277 32 Byšice Tel.: 731 625 905 e-mail: IČ: 68382570 DIČ: 045-68382570 č.ú.: 133719254

Více

Výroční zpráva. Havlíčkova 1153 Mateřská škola SLUNÍČKO 293 01 Mladá Boleslav. tel. 0326 723 223/4 IČO : 48683833 IPZ : 600 048 446

Výroční zpráva. Havlíčkova 1153 Mateřská škola SLUNÍČKO 293 01 Mladá Boleslav. tel. 0326 723 223/4 IČO : 48683833 IPZ : 600 048 446 Výroční zpráva školní rok 2008 2009 Havlíčkova 1153 Mateřská škola SLUNÍČKO 293 01 Mladá Boleslav tel. 0326 723 223/4 IČO : 48683833 IPZ : 600 048 446 PRÁVNÍ SUBJEKT - PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ZŘIZOVATEL

Více

KOMORNÍ LHOTKA. Školní rok 2010-2011

KOMORNÍ LHOTKA. Školní rok 2010-2011 MATEŘSKÁ ŠKOLA PRZEDSZKOLE KOMORNÍ LHOTKA Výroční zpráva o činnosti mateřské školy Školní rok 2010-2011 Mateřská škola przedszkole Komorní Lhotka 153 Základním posláním naší mateřské školy je zdravý tělesný,

Více

Výroční zpráva 2010/2011 Vyhláška15/2005 Sb., 7

Výroční zpráva 2010/2011 Vyhláška15/2005 Sb., 7 Výroční zpráva 2010/2011 Vyhláška15/2005 Sb., 7 údaje o škole Mateřská škola U Roháčových kasáren 14/1215, Praha 10, příspěvková organizace telefon: 267311073, 267310191 fax 267310190 web. www.rohacovky.cz

Více

Výroční zpráva za rok 2015

Výroční zpráva za rok 2015 Výroční zpráva za rok 2015 1 Slovo úvodem Rok 2015 byl druhým rokem, který jsme trávili v nových prostorech. Veřejnost si k nám opět našla cestu a díky přednáškové činnosti, nabídce cvičení a dalším aktivitám

Více

Výsledky výchovy a vzdělání

Výsledky výchovy a vzdělání MATEŘSKÉ ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VE ŠK. ROCE 2009/2010 Základní charakteristika mateřské školy a) Základní škola a mateřská škola Bzenec Odloučené pracoviště MŠ I Bzenec, Olšovská 1299 b)

Více

HISTORIE BERUŠKY. Berušku" založily nadšené maminky v srpnu 2005 a v září byla slavnostně otevřena v Bezděkovské ulici.

HISTORIE BERUŠKY. Berušku založily nadšené maminky v srpnu 2005 a v září byla slavnostně otevřena v Bezděkovské ulici. HISTORIE BERUŠKY Berušku" založily nadšené maminky v srpnu 2005 a v září byla slavnostně otevřena v Bezděkovské ulici. Rok 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 Počet členů 32 63 63 87 72 95 Počet návštěv

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Občanské sdružení MATEŘSKÉ CENTRUM MaMiNa Maminky, Miminka a Nápady. Na Babí 190 Police nad Metují 549 54

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Občanské sdružení MATEŘSKÉ CENTRUM MaMiNa Maminky, Miminka a Nápady. Na Babí 190 Police nad Metují 549 54 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 Občanské sdružení MATEŘSKÉ CENTRUM MaMiNa Maminky, Miminka a Nápady Na Babí 190 Police nad Metují 549 54 Obsah Obsah.1 Poděkování...2 Kontakty. 3 Mateřské centrum - cíle a poslání.....4

Více

Obsah. 1) Úvodem 2) Cíle a poslání 3) Popis realizovaných akcí 4) Náklady a financování 5) Plánované akce na rok 2012 6) Dlouhodobé cíle 7) Závěr

Obsah. 1) Úvodem 2) Cíle a poslání 3) Popis realizovaných akcí 4) Náklady a financování 5) Plánované akce na rok 2012 6) Dlouhodobé cíle 7) Závěr Ve Vtelně, 31.3.2012 Obsah 1) Úvodem 2) Cíle a poslání 3) Popis realizovaných akcí 4) Náklady a financování 5) Plánované akce na rok 2012 6) Dlouhodobé cíle 7) Závěr 1) Úvodem Myšlenka založit sdružení

Více

Městská knihovna Děčín

Městská knihovna Děčín Městská knihovna Děčín Knihovna pro všechny (???) Mgr. Ladislav Zoubek, ředitel MěK Jak to celé začalo Od počátku 90-tých let žádosti o novou knihovnu První skutečné záměry v r. 2007 1. projekt ve tvaru

Více

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE PRO PĚSTOUNY

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE PRO PĚSTOUNY VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘE PRO PĚSTOUNY Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Olomouc zve všechny osoby pečující (pěstouny, poručníky) na následující vzdělávací semináře, které budou probíhat během jara 2015. Název

Více

NÁRODNÍ INICIATIVA PRO ŽIVOT, o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

NÁRODNÍ INICIATIVA PRO ŽIVOT, o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 NÁRODNÍ INICIATIVA PRO ŽIVOT, o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 NÁRODNÍ INICIATIVA PRO ŽIVOT (dále jen NIŽ) je státem zaregistrovaná obecně prospěšná společnost, jejíž cílem je ochrana základního lidského práva,

Více

Výroční zpráva za rok 2010

Výroční zpráva za rok 2010 Výroční zpráva za rok 2010 Občanské sdružení Deštník Pražská 236 417 61 Bystřany Výroční zpráva za rok 2010 Obsah Cíle občanského sdružení Vývoj občanského sdružení Finanční podpora Členové Hospodaření

Více