Výroční zpráva za rok Mateřské centrum Sušice Medvídek

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva za rok 2011. Mateřské centrum Sušice Medvídek"

Transkript

1 Výroční zpráva za rok 2011 Mateřské centrum Sušice Medvídek

2 Výroční zpráva za rok 2011 I. Úvod Občanské sdružení Mateřské centrum Sušice Medvídek Sídlo sdružení: Pod Vodojemem 1245, Sušice Sdružení je registrováno u Ministerstva vnitra ČR pod č.j. VS/1-1/58 966/04-R IČO: Člen Sítě MC od Mateřské centrum Sušice Medvídek o.s. je nezisková organizace, která působí jako informativní, výchovné, vzdělávací a oddechové centrum zejména pro rodiče na mateřské dovolené a jejich děti. Pomáhá odstraňovat izolaci rodičů na mateřské dovolené způsobenou přerušením pracovního poměru a ztrátou společenských kontaktů. Vede k posílení komunikace nejmenších dětí. Síť mateřských center v České republice

3 II. Činnost v roce Tři králové Povídali jsme si o tříkrálové sbírce, tvořili korunky z papíru Návštěva solné jeskyně Navštívili jsme solnou jeskyni Návštěva solné jeskyně Opět jsme navštívili solnou jeskyni Národní týden manželství Výstava svatebních oznámení v herně MC Týden sněhuláků Tvořili jsme sněhuláky různými technikami Návštěva solné jeskyně Opět jsme navštívili solnou jeskyni Cvičení v tělocvičně Sportovní dopoledne. Děti si vyzkoušely nářadí v tělocvičně. Na závěr byla opičí dráha a odměny pro děti.

4 Návštěva solné jeskyně A zase jsme byli v solné jeskyni s kyblíkem a lopatkou Maškarní rej Výroba masek, soutěž o nejhezčí masku Návštěva solné jeskyně Beseda Náhradní dětská výživa versus kravské mléko Beseda na zajímavé téma. Pro každého byl připraven malý dárek od firmy Sunar Veselé dopoledne Plyšová ZOO Hráli jsme si na zoologickou zahradu Veselé dopoledne s Brumíkem Skládání puzzlí a hry s Brumíkem. Sladká odměna! Jarní prázdniny Návštěva solné jeskyně Přednáška Cannaderm Prezentace speciální přírodní kosmetiky z konopí Jarní drátkování Slávka Hanzová nás naučila ozdobné drátkování lahví či vajíček Burza dětských hraček Proběhl další ročník burzy dětských hraček Návštěva solné jeskyně Pravidelná návštěva solné jeskyně.

5 Beseda Lepek a jeho zavádění do kojenecké stravy Beseda na zajímavé téma alergie na lepek, nesnášenlivost lepku, bezlepkové potraviny, zavádění lepku u kojenců. Pro každého připraven malý dárek od firmy Sunar Dětský řidičák Na dvoře ZŠ Lerchova si děti vyzkoušely chování v dopravním provozu. Projížděly křižovatky na odrážedlech, koloběžkách či kolech a to vše pod dozorem městské policie. Po absolvování malého dopravního testíku obdržely opravdový dětský řidičák a malou odměnu. Na závěr bylo opékání buřtů Návštěva solné jeskyně Rej malých čarodějnic Minidiskotéka v čarodějnických kostýmech. Soutěž o nejhezčí masku. Slet nejmenších ježibab narozeniny MC Medvídek Oslavili jsme 6. výročí otevření herny Den matek Výroba kytiček a přáníček pro maminky k jejich svátku Velikonoční tvoření Malování vajíček, výroba kuřátek, zajíčků apod Cvičení v tělocvičně Další prázdninový den jsme skákali, houpali se, dováděli jak kdo uměl a neuměl Lego Duplo hraní Stavěli jsme z LEGA DUPLO hrady, zámky, ZOO, auta a jiné věci dle dětské fantazie Beseda Mléčná výživa Beseda na zajímavé téma mléčná výživa, mléko s kaší, příkrmy. Pro každého připraven malý dárek od firmy Sunar.

6 Sušické slavnosti rodiny Sešli jsme se v parku T.G.M. za domovem důchodců a soutěžili v hodu kroužkem, skákali v pytlích, hráli kuželky, házeli míčky nebo prolézali opičí dráhu. Akce se konala ve spolupráci se Sociálními službami Města Sušice Čištění řeky Otavy Fuferna Jedná se o každoroční úklid Otavy, který organizuje Otavatour. My jsme se také připojili. Uklízeli odpadky z břehů řeky a to jak na lodích, tak pěšky. Na závěr byla zábava v kempu Beseda Očkování Beseda na zajímavé téma rotaviry, očkování proti nim, průjem a zvracení. Pro každého byl připraven malý dárek od firmy Sunar Dětský den v herně Malé soutěže pro děti v naší herně za drobné odměny, minidiskotéka Beseda Pitný režim Beseda na zajímavé téma. Pro každého připraven malý dárek od firmy Sunar Mezinárodní den dětí na Santosu Každoroční oslava dne dětí na Santosu. Program: soutěže pro děti, posezení u ohně, opékání vuřtů Kampaň o třídění odpadů Učili jsme děti i rodiče hravou formou správně třídit odpad. Za odměnu jim Tonda obal připravil malé překvapení.

7 Čokoládová party Aneb co všechno se dá vyrobit pomocí oblíbené dětské pochoutky čokoládky. Ochutnávali jsme kulinářské výtvory maminek. Bylo i oblíbené čokoládové fondue. 25. a ŘEKA Ryba ze samotvrdnoucí hmoty. 1. a LOUKA Razítkování - hadi, kytičky, motýlci, hmyz Táta dneska frčí! Stopovačka na Svatobor šli jsme podle fáborků, cestou jsme plnili různé úkoly určené pro muže (tatínky, strýčky, dědečky..) a děti. Na Svatoboru opékání buřtů. POZNÁVÁME PŔÍRODU S MEDVÍDKEM 11. a SAD Ovocné stromky z papírových roliček. 18. a LES Z barevných papírů jsme lepili obrázky hub, šišky, listy, stromy., 8. a POUŠŤ Prstovými barvami jsme malovali opuncie, kaktusy. 15. a MOŘE Z kousků pěny jsme lepili bříško delfínovi, krunýř želvě, 22. a ANTARKTIDA Kokosový medvěd na inkoustem natřeném papíru.

8 29. a SKÁLA Lepení skály z papíru Drakiáda na Andělíčku Vyzkoušeli jsme, jak naši dráčci umí létat. Draci byli vlastní výroby i zakoupení. Všichni společně vzlétly až k oblakům na louce pod Andělíčkem (u příjezdové komunikace). Na závěr opékáni špekáčků Kurz Sebepoznání, aneb kam dál po mateřské Zajímavé povídání o seberealizaci, motivaci a svých možnostech. Přednáší PaedDr. Marie Mašková Rozloučení s létem na Santosu Abychom si užili babího léta, opět jsme se sešli na Santosu, soutěžili a opékali buřty Sportovní týden Celý týden jsme v herně sportovali a hráli si Cvičení v tělocvičně Návštěva solné jeskyně Vyrábíme draky Vyráběli jsem draky, povídali si o nich, četli si pohádky Den otevřených dveří v Medvídku Oslavili jsem 11. výročí sítě MC MINE - Mezinárodní den mateřských center. U této příležitosti proběhla v mnoha MC oslava. Letos byla věnována Bulharsku. Kampaň měla přiblížit život v MC po celém světě. Motto kampaně bylo: "Meet the World in MCs" (Potkej svět v mateřských centrech) Beseda Co je dobré vědět o kojenecké mléčné výživě Beseda na zajímavé téma co obsahuje mléčná výživa, jak se správně připravuje, kdy se podává Pro každého připraven malý dárek od firmy Sunar.

9 Cvičení v tělocvičně Minidiskotéka - Halloween Minidiskotéka na téma Halloween. škrabošek či výzdoby. Výroba halloweenských Kurz Uplatnění rodičů na trhu práce Interaktivní kurz, ve kterém se rodiče dozvěděli informace o trhu práce v našem regionu, seznámili se se zákoníkem práce, zahráli si role při ukázce pracovního pohovoru, dozvěděli se, jak může probíhat výběrové řízení a jak se dnes píše životopis. Přednášela Bc. Dagmar Karlíková Beseda Vitamín a minerální látky ve výživě nejen těch nejmenších Další beseda na zajímavé téma Třídím, třídíš, třídíme - společně se bavíme Akce se konala na nám. Svobody, společně jsem se naučili barvy kontejnerů a jak správně nakupovat, abychom předešli vzniku nadbytečného odpadu.

10 Adventní věnce Vyráběli jsem adventní věnec tentokrát artyčokovou metodou Adventní trhy na náměstí Vánoční besídka Ochutnávka cukroví, výroba svícnů z pomerančů a jablíček, zpívání koled, rozbalování dárků pro Medvídka Kurz Image osobnosti O tom jak se pěkně obléci, dobře nalíčit, jaké barvy nám sluší. Přednášela vizážistka Michaela Skotnicová Ze starého nové Věnovali jsem se problematice třídění a recyklace odpadů. Ukázka, co vzniká z tříděného odpadu Mikulášská nadílka Přišli k nám Mikuláš, anděl a čerti, přinesli dětem pěkné balíčky. ADVENTNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA Celý prosinec probíhala v prostorách MC Adventní prodejní výstava prací našich maminek, tetiček, babiček s vánoční tematikou visačky na dárečky, hvězdičky z drátků a korálků, háčkované hvězdičky či zvonečky a mnoho dalších krásných věcí. Za celý výtěžek akce byly nakoupeny nové hračky do herny.

11 III. Zájmové kroužky pro rodiče s dětmi V herně probíhali následující kroužky: Taneční kroužek - každé liché úterý (1x za 14 dní) - pod vedením p. Hájkové, která učí tancovat děti ve Fialce Flétnička - každou středu se děti ve dvou skupinách učily základy hry na zobcovou flétnu hravou formou - pod vedením p. Sládkové učitelky MŠ Smetanova Kreativní kroužek - každé sudé úterý (1x za 14 dní), - pod vedením p. Czerwekové Kurz angličtiny pro děti 1-3 roky a pro děti 3-6 let - výuka angličtiny nejmenších dětí hravou formou - lektorka p. Dunganová

12 IV. Oslavy narozenin leden duben Viktorek Czerwek 1. narozeniny Kubík Hájek 7. narozeniny červenec Mareček Sulán 4. narozeniny duben Zuzanka Kulhánková 3. narozeniny

13 Míša Kulhánek 7. narozeniny V. Vzdělávání rodičů V roce 2011 jsme pokračovali v pořádání úspěšných kurzů pro rodiče na MD usnadňující jim návrat do zaměstnání. Proběhly celkem 3 kurzy na téma: Sebepoznání aneb kam dál po mateřské? Uplatnění rodičů na trhu práce Image osobnosti Kurz angličtiny pro rodiče začátečníci a pokročilí - výuka angličtiny s programem pro děti - lektorka Mgr. Falešníková srpen Eliška Sulánová 7. narozeniny Kurz němčiny pro rodiče začátečníci a pokročilí - výuka němčiny s programem pro děti - lektorka paní Jana Bártová

14 VI. Struktura sdružení VII. Financování Dle stanov je nejvyšším orgánem Valná hromada. Výkonným výborem je Rada sdružení, kterou tvoří tito členové: MUDr. Michaela Czerweková předsedkyně sdružení Eva Mašková místopředsedkyně Michaela Kulhánková místopředsedkyně Stav běžného účtu k Stav běžného účtu k Stav pokladny k Stav pokladny k ,85 Kč ,20 Kč ,00 Kč ,00 Kč Členové sdružení ke dni MUDr. Michaela Czerweková Eva Mašková Michaela Kulhánková Ing. Viktor Czerwek Pavel Mašek Šárka Procházková Výnosy 2011 Přijaté dary Provozní dotace na činnost MÚ Sušice Provozní dotace Plzeňský kraj Přijaté dotace - MPSV Přijaté úroky z BÚ Tržby z prodeje služeb (vstupné) Reklama Přijaté členské příspěvky Výnosy celkem ,47 Kč ,00 Kč ,00 Kč ,00 Kč 7,35 Kč ,00 Kč 7.085,00 Kč 2.500,00 Kč ,82 Kč Tento projekt je spolufinancován Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Plzeňským krajem

15 Náklady 2011 Celkem projektové na správu Nájem nebyt. prostor , ,00 Elektrická energie , ,00 Vodné a stočné 1.099, ,00 Mzdové náklady, pojištění , ,00 DPP lektoři 6.000, ,00 Pojištění odpovědnosti 3.969, ,00 Poštovné 488,00 488,00 Bankovní poplatky 2.141, ,00 Členský příspěvek Síť MC 1.100, ,00 Lektorka AJ, NJ , ,00 Kancelářské potřeby 2.092, ,00 Výtvarné potřeby pro děti 174,00 174,00 Sportovní potřeby 3.030, ,00 Vánoční dárky 826,00 826,00 Ostatní režijní materiál , ,47 Ostatní služby 1.913, ,00 Náklady celkem , , ,47 Náklady v procentech 100,00% 90,95% 9,05% VIII. Poděkování Sponzoři Město Sušice Plzeňský kraj MPSV SPAK Foods s. r. o. Podlahářství Mazura s.r.o. MAXTEL s.r.o. IVP-GROUP s.r.o. - CS Shell ČSOB a.s a.t.c. EKONOMICKÝ SERVIS s.r.o. Ponnath ŘEZNIČTÍ MISTŘI s.r.o. EGMONT ČR s.r.o., Praha Václav Svoboda FIXnet s.r.o. příspěvek na činnost příspěvek na činnost příspěvek na činnost finanční dar finanční dar finanční dar finanční dar finanční dar finanční dar věcný dar věcný dar věcný dar internet zdarma V tomto roce nám s chodem centra pomohlo i mnoho dobrovolníků, kterým děkujeme: Hana Sulánová, Gabriela Hájková, Ivona Dunganová, Václava Sládková, Slávka Hanzová, PaedDr. Marie Mašková, Michaela Skotnicová, Mgr. Dagmar Karlíková, Milena Stárková, Jana Bogášová a Andrea Staňková Sušické noviny. Také děkujeme všem svým členům, dobrovolným poradcům, externím spolupracovníkům, všem rodičům i prarodičům, kteří nás navštívili a podpořili a všem svým dalším příznivcům. Výsledek hospodaření rok ,65 Kč V neposlední řadě děkujeme svým dětem a rodinám za trpělivost, ochotu pomoci a neustálou podporu morální i finanční.

16 IX. Plány na rok 2012 V roce 2012 budou stále probíhat zájmové kroužky pro rodiče s dětmi, odborné přednášky, zábavné akce V průběhu roku se uskuteční mnoho vzdělávacích a sportovních akcí: např. v lednu Tři králové, v únoru Národní týden manželství nebo Masopust, v dubnu Dětský řidičák, v květnu Čištění řeky Otavy, Sušické slavnosti rodiny - Přijďte pobejt!, v červnu MDD a Táta dneska frčí, v září Sportovní týden, v říjnu Den seniorů, Drakiáda, Pracovně právní minimum, v listopadu Image osobnosti, v prosinci tradiční adventní prodej a mnoho dalších. Celý rok bude probíhat Kampaň o třídění odpadů a Abeceda rodinných financí. V rámci dalšího vzdělávání rodičů na MD uskutečníme v roce 2012 projekt Abeceda rodinných financí určený i široké veřejnosti. Zde se účastníci naučí, jak sestavit rodinný rozpočet, jak se zodpovědně zadlužit a mnoho jiných rad týkající se finanční gramotnosti. Proběhnou také tradiční kurzy na téma Pracovně právní minimum a Image osobnosti. Nadále budeme pomáhat dětem z místního dětského domova. A to slevou na vstupném, mimořádnými akcemi pouze pro ně, nebo sbírkou oblečení, hraček a sportovních potřeb. Budeme hledat další zdroje financování, abychom mohli udržet a rozšířit stávající služby pro rodiče na mateřské dovolené. X. Kontakty MUDr. Michaela Czerweková tel Eva Mašková tel Michaela Kulhánková tel Číslo účtu: /0300

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ 2011 ZPRÁVA 1 KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název občanského sdružení:

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2012 OBČANSKÉ SDRUŽENÍ - MATEŘSKÉ CENTRUM JABLÍČKO VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2012 E. Floriánové 8, 466 01 Jablonec nad Nisou Tel. 773 270 271, 775 423 321 IČO 270 50 432 jablickomc@seznam.cz http://jablickomc.rajce.idnes.cz

Více

MATEŘSKÉ CENTRUM KVÍTEK

MATEŘSKÉ CENTRUM KVÍTEK MATEŘSKÉ CENTRUM KVÍTEK Občanské sdružení Mateřské centrum Kvítek bylo založeno v červnu 1998 z iniciativy několika píseckých maminek. Slavnostně otevřeno bylo v září 1999 a od té doby mají rodiče s dětmi

Více

Občanské sdružení Brouček mateřská centra pro rodiče s dětmi

Občanské sdružení Brouček mateřská centra pro rodiče s dětmi Obsah Informace z roku 2009 2 Kdo jsme? 2 Provoz v roce 2009 3 Pomáháme 3 Činnosti 4 Pravidelné činnosti 4 Pracoviště Solnice 5 Pracoviště Kostelec nad Orlicí 5 Společenské akce a akce pro veřejnost pracoviště

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2010 MATEŘSKÉ CENTRUM JABLÍČKO VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2010 E. Floriánové 8, 466 01 Jablonec nad Nisou Tel. 773 270 271, 724 050 492 IČO 270 50 432 jablickomc@seznam.cz http://jablickomc.rajce.idnes.cz www.jablicko.estranky.cz

Více

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název občanského sdružení:

Více

I. Úvodní slovo. II. Historie a současnost

I. Úvodní slovo. II. Historie a současnost VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 I. Úvodní slovo Julia Kristeva v rozhovoru s Pavlou Stańkovou Kőpplovou, (časopis Instinkt, říjen 2008) na otázku Co nejdůležitějšího může dát matka svým dětem? Možnost milovat. Možnost,

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2 0 11 OBSAH Obsah 2 Úvodní slovo 3 Poslání a cíle centra 4 Vstup do centra a členství 4 Návštěvnost 5 Historie 6 Činnost v roce 2011 7 dopolední pravidelné programy 7 odpolední

Více

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ 2010 ZPRÁVA 1 KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název občanského sdružení:

Více

Mateřské centrum Balónek. Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 - 1 -

Mateřské centrum Balónek. Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 - 1 - Mateřské centrum Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009-1 - KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE KMB Název občanského sdruţení: Klub

Více

MATEŘSKÉ CENTRUM HVĚZDIČKA VÝROČNÍ ZPRÁVA

MATEŘSKÉ CENTRUM HVĚZDIČKA VÝROČNÍ ZPRÁVA MATEŘSKÉ CENTRUM HVĚZDIČKA VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 OBSAH Úvod 3 Založení a začátky MC Hvězdička 4 Poslání organizace 5 Struktura a fungování organizace 6 Lektoři v MC 7 Aktivity pro děti 8 Stálý program

Více

Výroční zpráva. Občanského sdružení Mateřské centrum Břežánek

Výroční zpráva. Občanského sdružení Mateřské centrum Břežánek MC Břežánek o.s. Sídlo: OÚ Dolní Břežany, 5. Května 78, 252 41 Dolní Břežany, IČ: 22732322, č.účtu: 2088014309/0800 Provozovna: U Náměstí 712, Dolní Břežany, www.mcbrezanek.cz, mcbrezanek@seznam.cz, tel.

Více

PÁR SLOV ÚVODEM... VŠEM DĚKUJEME! NAŠI SPONZOŘI A DÁRCI LASKAVÍ PARTNEŘI A SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

PÁR SLOV ÚVODEM... VŠEM DĚKUJEME! NAŠI SPONZOŘI A DÁRCI LASKAVÍ PARTNEŘI A SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE NAŠI SPONZOŘI A DÁRCI KVĚTINÁŘSTVÍ LENKA BUREŠOVÁ ŠKOLNÍ A KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY JAROSLAVA HOLÍKOVÁ MUDr. YVONA ZÁVOROVÁ PRIOR ČESKÉ BUDĚJOVICE KROPÍK AUDIO ZDENĚK ŘEZÁČ BEPANTHEN JEDNOTA ČB TERNO VICTORIA

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA OS MATÝSEK ROUDNICE N. L. ROK 2008 OS Matýsek Roudnice nad Labem Školní 1803, 413 01 Roudnice nad. Labem

VÝROČNÍ ZPRÁVA OS MATÝSEK ROUDNICE N. L. ROK 2008 OS Matýsek Roudnice nad Labem Školní 1803, 413 01 Roudnice nad. Labem VÝROČNÍ ZPRÁVA OS MATÝSEK ROUDNICE N. L. ROK 2008 OS Matýsek Roudnice nad Labem Školní 1803, 413 01 Roudnice nad. Labem Obsah 1. Úvodní slovo 3 2. Souhrn činnosti za rok 2008 4-12 3. Struktura organizace

Více

Rodičovské Centrum Domeček o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010

Rodičovské Centrum Domeček o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Rodičovské Centrum Domeček o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Obsah Úvodní slovo 3 Poslání a cíle 4 Zaměření činnosti Rodičovského Centra Domeček o.s. 5 Historie 5 Finanční zpráva 6 Zhodnocení činnosti RC Domeček

Více

Výroční zpráva Výroční zpráv d 9 b q f gc i k t 3 2009

Výroční zpráva Výroční zpráv d 9 b q f gc i k t 3 2009 Výroční zpráva d 9b c qg f i t k 3 2009 Úvodem... Dostáváte do ruky výroční zprávu za rok 2009. V tomto roce jsme se zaměřili na zkvalitňování naši činnosti, zejména služeb azylového domu. V našem sdružení

Více

Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 OBSAH: CÍLE ORGANIZACE 2 STRUČNÁ HISTORIE 3 ZPRÁVA O ČINNOSTI V ROCE 2009 4 PŘEHLED AKTIVIT RC RADOST 6 PROJEKT MALÉ SVĚTY 2009 16 FINANČNÍ ZPRÁVA 17

Více

MATEŘSKÉ CENTRUM HVĚZDIČKA

MATEŘSKÉ CENTRUM HVĚZDIČKA MATEŘSKÉ CENTRUM HVĚZDIČKA VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2010 OBSAH Úvod 3 Založení a začátky 4 Poslání organizace 5 Struktura a fungování organizace 6 Stálý program 7 Kurzy pro děti a něco málo o nich. 9 Kurzy

Více

OBSAH. akce vždy ráda přijedu.

OBSAH. akce vždy ráda přijedu. 2 OBSAH ÚVODNÍ SLOVO O SDRUŽENÍ cíle sdružení strategické cíle orgány a jejich činnost organizační schéma významné události z historie organizace AKCE SDRUŽENÍ 1. benefiční akce - Pálení čarodějnic burza

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008. Klub maminek Balónek mateřské centrum Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008. Klub maminek Balónek mateřské centrum Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum. Klub maminek Balónek mateřské centrum Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 FAMILY FRIENDLY SOCIETY KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE KMB

Více

Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011

Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 OBSAH: MOTTO, CÍLE ORGANIZACE 2 STRUČNÁ HISTORIE 3 ZPRÁVA O ČINNOSTI V ROCE 2011 4 PŘEHLED AKTIVIT RC RADOST 6 FINANČNÍ ZPRÁVA 16 STRUKTURA ORGANIZACE

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. MATEŘSKÉ CENTRUM PAMPELIŠKA BŘEZNICE 9. května 510 262 72 Březnice

VÝROČNÍ ZPRÁVA. MATEŘSKÉ CENTRUM PAMPELIŠKA BŘEZNICE 9. května 510 262 72 Březnice VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 MATEŘSKÉ CENTRUM PAMPELIŠKA BŘEZNICE 9. května 510 262 72 Březnice občanské sdružení držitel ocenění Společnost přátelská rodině člen Sítě MC v ČR telefon: 326 531 177 mcpampeliska.breznice@seznam.cz

Více

MC Břežánek. Výroční zpráva za rok 2009. Občanské sdružení Mateřské centrum Břežánek

MC Břežánek. Výroční zpráva za rok 2009. Občanské sdružení Mateřské centrum Břežánek Občanské sdružení Mateřské centrum Břežánek Výroční zpráva za rok 2009 MC Břežánek Dolní Břežany, Dělnická 120 www.mcbrezanek.cz, mcbrezanek@seznam.cz, tel. 773 619 138 OBSAH Obsah... 2 Úvodní slovo...

Více

MATEŘSKÉ CENTRUM PALEČEK

MATEŘSKÉ CENTRUM PALEČEK MATEŘSKÉ CENTRUM PALEČEK Výroční zpráva za rok 2014 Vypracováno v souladu s pravidly stanovenými v rámci Social Reporting Standard SRS (verze 2012) Obsah: Část A 1. Předmět zprávy 1.1 Rozsah 1.2 Cyklus

Více

Občanské sdružení CEMA Žamberk VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006

Občanské sdružení CEMA Žamberk VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 1 Občanské sdružení CEMA Žamberk VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 2 3 Úvodní slovo Při zhodnocení roku 2006 musím konstatovat, že byl pro naše sdružení přelomový a velice náročný. V roce, kdy sdružení oslavilo 10.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. MUM Rodinné centrum www.rcmum.cz

VÝROČNÍ ZPRÁVA. MUM Rodinné centrum www.rcmum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 MUM Rodinné centrum www.rcmum.cz Slovo úvodem Rodinné centrum MUM je místem pro vzdělávání, inspiraci a porozumění pro všechny členy rodiny, pro všechny generace. Prioritou našich aktivit

Více

Občanské sdružení DOKOLEČKA Centrum pro rodinu Člen Sítě mateřských center VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2010 www.dokolecka.cz dokolecka@doubravcice.cz tel. 724 689 786 2 Obsah O nás.4 Úvodníček aneb co přinesl

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o.s. MC PETRKLÍČ za rok 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA o.s. MC PETRKLÍČ za rok 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA o.s. MC PETRKLÍČ za rok 2010 Mateřské centrum Petrklíč, občanské sdružení, člen Sítě Mateřských center Adresa: Sokolovská 580, 264 01 Sedlčany, Web: http://petrklic.wordpress.com e-mail:

Více

Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010

Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Rodičovské centrum RADOST, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 OBSAH: CÍLE ORGANIZACE 3 STRUČNÁ HISTORIE 4 ZPRÁVA O ČINNOSTI V ROCE 2010 5 PŘEHLED AKTIVIT RC RADOST 7 FINANČNÍ ZPRÁVA 18 STRUKTURA ORGANIZACE 20 SPOLUPRACUJÍCÍ

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam. Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 vypracováno v souladu s pravidly stanovenými v rámci SRS (Social

Více