Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá Antoine de Saint-Exupéry

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá Antoine de Saint-Exupéry"

Transkript

1 Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá Antoine de Saint-Exupéry

2 Na začátku dvacátého století bylo na světě už jen málo míst, kam lidská noha nevkročila. Zato takřka žádné místo na zeměkouli nepocítilo otisk pneumatiky automobilu. Bílá místa na mapách ale dráždí. Na začátku jednadvacátého století jsou auta všude. Není problém vyrazit takřka kamkoli s vozem, jehož valnou část řídí počítač. Je to ale ještě dobrodružství objevování? Dá se bez GPS a ABS stále nacházet nepoznané? My věříme, že se dá. Stačí málo, vrátit se na začátek. Podniknout velkou cestu s malou technikou. Za volantem auta z dob, kdy automobil nebyl něčím obyčejným, je cestování jiné.

3 Jde to! Když jsme na slovensko-české hranici naposledy roztlačovali trabant, jenž nás provezl patnáct tisíc kilometrů dlouhou cestou do srdce Hedvábné stezky a zase zpátky, byli jsme si konečně jisti jde to. I s nejmenším autem z malých, nejlevnějším z levných. Nepotřebujete offroadový speciál, nemusíte mít satelitní navigaci ani satelitní telefon. Naopak. Opravdové dobrodružství lze najít jen tam, kde máte šanci na neúspěch. Stále můžete jít ve stopách cestovatelů třicátých let minulého století, kterým se o náhonu na všechna kola ani nesnilo. Kteří byli rádi, když měli na všech kolech brzdy. TRANS NATIONAL TRABANT 2007 CENA EXPEDICE ROKU 2007 PODLE ÚSTŘEDNÍHO AUTOMOTOKLUBU, KM PUSTINOU STŘEDNÍ ASIE

4 Ve stopách prvních Když jsme naposledy uklízeli pasy, věděli jsme, že tímhle to nekončí. Svatým grálem všech, kteří v první polovině minulého století chtěli dokázat, že na to oni a jejich automobil mají, byla Afrika. My chceme dokázat, že na to máme i v první polovině století jednadvacátého. Že i dnes můžete vzít malinké auto s technikou podobnou meziválečným letům a vydat se s ním na velkou jízdu z Prahy do Kapského Města. Urazit kilometrů, protnout obratník Raka, rovník i obratník Kozoroha. Projet jedenáct zemí, rozdílných tak, jak to jen černý kontinent umí Tunis, Libyi, Egypt, Súdán, Etiopii, Keňu, Tanzanii, Zambii, Botswanu, Namibii a Jihoafrickou republiku. Co slovo, to závan dálek a starého dobrého dobrodružství, které stále žije. Jen ho musíte hledat, nenechat se unášet instantními nabídkami cestovek, ani děsit výběrem špatných zpráv. Ale přesto, je to Afrika. Žádná jiná část světa nemá tak kontroverzní pověst. Nádherná a nebezpečná. Když ji jako první Češi odshora dolů projeli v roce 1931 František Vladimír Foit s Jiřím Baumem za volantem Tatry 12, pořád byla největším rizikem příroda. Když se na stejnou trasu v roce 1947 vydal Jiří Hanzelka s Miroslavem Zikmundem, začínalo nabírat na obrátkách ohrožení ze strany lidí. Sabotáž jejich Tatry 87 v Libyi dávala tušit práci tajných služeb. Dnes už je příroda především krásnou galerií, a o to horší se to zdá být s lidmi. Afrika je nevypočitatelná, záludná. Ale měli z ní naši předchůdci jiné pocity? Nebyla právě proto vždy něčím výjimečným? Expedice F. V. Foita a J. Bauma km napříč Afrikou, rok 1931

5 Na konec světa O diktaturách Střední Asie jsme neslyšeli nic dobrého, a přitom jen díky dobrým lidem jsme se dostali přes zavřenou celnici mezi Turkmenistánem a Uzbekistánem. Když někomu řeknete Írán, vidí šílence v turbanu, který se vás už od hranic snaží vyhodit do vzduchu. Nějak se nám tihle chlapíci vyhýbali... Pokud chceme v roce 2009 zjistit, co opravdu obnáší projet Afrikou odshora až dolů, musíme ji projet odshora až dolů. S minimální podporou současné techniky. Opět jen za pomoci šestadvaceti koňských sil trabanta. Tentokrát na cestu vyrazí tito houževnatí nezmaři dva. První veterán Egu, který má v kolech kilometrů napříč Střední Asií, a nováček, na němž není ani tak zajímavé, že půjde také o Trabant 601 kombi, jako že jej povede ženská posádka. V motoristických výpravách jev velice výjimečný. Nejde nám však o emancipaci. Důvod je mnohem prozaičtější. Křehké dívky na rozdíl od drsných mužů neskončily u prohlášení Jé, vy se máte, to bych jel taky následovaného vysvětlením, proč to nemyslely tak úplně vážně. Snoubí se nám tím nápad inspirátora naší první výpravy Františka Alexandra Elstnera, který v roce 1933 uspořádal unikátní cestu čistě ženských posádek Severní Afrikou. S expedicí prvních Čechů, kteří v roce 1931 automobilem dojeli z Prahy do Kapského Města, Františkem Vladimírem Foitem a Jiřím Baumem. Právě ve stopách druze zmiňovaných průkopníků českých automobilových expedic se hodláme na začátku září 2009 vydat napříč Afrikou a dokázat, že pořád můžete maličkým automobilem projet velkým Černým kontinentem. Zapomenuté legendy předválečných cestovatelů si to zaslouží.

6 První akcí, kde byla auta vystavena, byl Brněnský autosalon, na kterém se přímo před očima návštěvníků auta připravovala na další expedici napříč africkým kontinentem.

7 Září a říjen km Česko Rakousko Itálie Tunis Libye Egypt Súdán Etiopie Keňa Tanzanie Zambie Namibie Botswana JAR

8 Expedice 2007 v médiích Když jsme připravovali expedici Trans National Trabant 2007, doufali jsme, že vzbudíme zájem veřejnosti. Co se strhlo, jsme ale nečekali. I když přímý přenos České televize ze slavnostního startu nás měl varovat. Odezva v médiích byla mohutná. Ještě před startem jsme se objevili v hlavních zprávách televize Prima, Dobrém ránu ČT1 i deníku Aha! Z pustin jsme pak pravidelně informovali v seriálu serveru idnes, největším, jaký kdy tento nejnavštěvovanější zpravodajský web viděl. Vždyť byl ještě měsíc po našem návratu poután na homepage. Paralelně s tím psal o našem postupu deník Aha! a prostřednictvím ČTK i další média, legraci si z nás dělal i Jan Kraus na Frekvenci 1.

9 Na slovensko-českých hranicích na nás čekali reportéři ČTK i televize Prima. Ohlas byl prostě velký. A neutichl. Kromě mnoha článků v mnoha novinách i časopisech jsme vytvořili čtyřdílný seriál pro renomovaný televizní magazín České televize Objektiv, zúčastnili jsme se několika debat v rádiích i televizi a uspořádali téměř dvacet přednášek na různých cestovatelských festivalech. Expediční trabi nás spolu s výstavou fotografi í z cesty reprezentoval takřka na všech pražských motoristických výstavách a byl k vidění i na Brněnském Autosalonu a Strojírenském veletrhu. Vrcholem našeho snažení je hodinový dokumentární fi lm vytvořený opět pro Českou televizi, jež ho odvysílá v roce 2009.

10 MF PLUS MOTOR SPORT MAGAZÍN LIDÉ A ZEMĚ FOR MEN OUTMAG THE PRAGUE POST HN VÍKEND SVĚT MOTORŮ IDNES.CZ

11 Noviny a časopisy Aha!, 13. dubna 2007 Vyrazí do pouště! V malém trabantu! 1/3 stránky, 2 fotografi e Aha!, 11. července 2007 Trabant už je v Turecku! 1/3 stránky, 1 fotografi e Aha!, 30. července 2007 Nemáme benzin! Je na příděl! 1/3 stránky, 2 fotografi e Aha!, 7. srpna 2007 Trabant se vrací! Platili poplatky i za spodky! 1/3 stránky, 1 fotografi e Art & Antiques, listopad 2007 Rubrika: Umění žít Velké cesty malých aut 6 stránek, 8 fotografi í Autostyl, říjen 2007 Rubrika: Cestopis Asijské dobrodružství 2 stránky, 5 fotografi í Nedělní Blesk, 30. března 2008 Projeli svět trabantem 2 stránky, 6 fotografi í + mapka Claudia 37, 11. září 2007 Rubrika: Dobrá nálada s Claudií Žlutý světoběžník sloupek, 1 fotografi e Epocha, září 2008 Rubrika: Volání dálek Odvážní Češi s bakelitovým pašákem 1 stránka 5 fotografi í ForMen, září 2007 Rubrika: Cesty Trabantem Hedvábnou stezkou 4 stránky, 16 fotografi í Lidé a Země, prosinec 2007 Rubrika: Adrenalin Nic není nemožné titulní strana, 8 stránek, 9 fotografi í + mapka MF Dnes, 2. července 2007 V trabantu až na poušť Kyzylkum sloupek na titulní straně, 1 fotografi e MF Plus 30 31/2007 Rubrika: Dobrodruzi Polykač kilometrů 3 stránky, 8 fotografi í MF Plus 30 31/2007 Rubrika: Extrém Trabantem Hedvábnou stezkou 1/2 stránky, 1 fotografi e MF Plus 37/2007 Rubrika: Reportáž V říši zlatého zubu 5 stránek, 13 fotografi í Motor Sport Magazín, září 2007 Rubrika: Technika Transtrabant 2 stránky, 5 fotografi í OutMAG, prosinec 2007 únor 2008 Rubrika: OutMAG expedice 2007 TrabiTour 2007 titulní strana, 6 stránek, 11 fotografi í Svět motorů 39/2007 Rubrika: Relax Žlutý vytrvalec 1 stránka, 4 fotografi e The Prague Post, vol16/num 36, září 2007 Filmmakers tour Asia by Trabant 1 stránka, 1 fotografi e Travel Focus 2/2008 Rubrika: Rozhovor Dobrodružství pořád existuje 3 stránky, 4 fotografi e Víkend, Magazín Hospodářských novin 35, 31. srpna 2007 Rubrika: Reportáž Trabant Story 4 stránky, 4 fotografi e

12 Rozhlas, televize a internet Reportáže před odjezdem Zprávy TV Prima, duben 2007, Dobré ráno ČT1, červen 2007 Stream TV, červen 2007 Přímý přenos startu ČT24, Prima, červenec 2007 Reportáž z přejezdu hranic Zprávy TV Prima, srpen 2007 Příjezd do Brandýsa nad Labem Události ČT, srpen 2007 Dvoudílná reportáž Auto Moto Revue na ČT1, prosinec 2007 Rozsáhlá reportáž v pořadu Svět Motorů na ČT4, duben 2008 Rozhovor v pořadu Kosmopolis na ČT2, květen 2008 Čtyřdílný seriál v pořadu Objektiv na ČT1, leden-únor několik debat na ČT 24, 2008 Hodinový dokumentární fi lm na ČT2, 2009 Relace o expedici před cestou Český rozhlas Radiožurnál, červen 2007 Radio 1, červen 2007 Zpravodajství přímo z cesty Český rozhlas Radiožurnál, červenec 2007 Rozhovory po návratu Radio Beat, (z materiálu ČTK) září 2007 Český rozhlas Radiožurnál, říjen 2007 Český rozhlas Regina, říjen 2007 Český rozhlas Hradec Králové, listopad 2007 Server idnes exkluzivní seriál 11 článků psaných cestou on-line, poutaný od začátku července do konce září 2007 na homepage. Do té doby největší cestovatelský projekt tohoto serveru. Server Novinky.cz, Dobrodruzi projeli s žlutým trabantem Asii + mnoho cestovatelských a motoristických serverů, které vydaly před odjezdem a po návratu variace na naši tiskovou zprávu.

13 Trabantem Hedvábnou stezkou Expediční trabant zvenku i zevnitř watch?v=nozjypzvqgq&feature=playlist&p=b7c6f514f7beacb1&index=3 Trans National Trabant - Objektiv Trabantem Hedvábnou stezkou watch?v=5sccxaxpc8k&feature=playlist&p=b7c6f514f7beacb1&index=0

14 Na rok 2009 počítáme s minimálně stejným ohlasem. Afrika má špatnou pověst a výborný zvuk. Největší partneři jsou již podchyceni. Protože vítězné mužstvo se nestřídá, máme domluvený tentokrát už šestidílný seriál v Objektivu na ČT1, opět hodinový dokumentární film pro ČT, pracujeme na velkém speciálu pro server idnes.cz, kde bychom chtěli snoubit moderní technologie internetu s ryzím dobrodružstvím, a samozřejmě udržujeme kontakty se všemi médii, která o nás napsala. V roce 2009 budeme tedy vidět stejně, ale doufáme, že mnohem více, než v letech 2007 a 2008.

15 Máme co nabídnout Přestože se snažíme o udržení nákladů na co nejnižší úrovni, přecejen se úplně bez fi nančního zajištění nelze obejít. Proto se na Vás obracíme s žádostí o sponzorství Expedice Za vaši podporu máme co nabídnout. Nejde jen o tradiční loga na autech, která budou, stejně jako v roce 2007 vidět (viz fotografi e z Expedice 2007), ale především mediální servis a možnost přípravy materiálu na míru a klíč - fotoreportáže, texty, tiskové zprávy, fi mové klipy, přednášky apod.

16 Náklady na realizaci expedice Vozidlo - Trabant Rekonstrukce 2-I materiál II práce III lakování Další vybavení 3-I náhradní pneumatiky II kompas a další přístroje III vybavení pro vaření 4 Vyřízení víz Lékárna Benzín Olej Autobaterie Očkování Carnet Ostatní Produkce Letenky Trajekt Kontejner Dokument Fotoaparát + příslušenství Kamera + příslušenství Náhradní baterie Notebook Mikrofon Materiál Zpracování záznamu Tvorba kopií Produkce Propagace a distribuce dokumentu Webové stránky Prezentace a 3D vizualizace Reklamní polepy karoserie Celkové náklady

17 O nás Za expedicí napříč Afrikou stojí stejný tým, jaký organizoval výpravu do Střední Asie. Protože je, podobně jako v roce 2007, naší velkou prioritou fi lmový dokument a konečně snad bude čas i na knihu, rozhodli jsme se tentokrát nejít pouze cestou tří univerzálů, kteří zvládnou všechno, ale přibrat odborníky. Díky tomu paluby trabantů navíc zabydlí kameramanka i fotograf.

18 Dan Přibáň Jan Martin Kozel vedoucí expedice, 33 let Milovník ozubených koleček, novinář, šéfredaktor časopisu VTM Science, nadšený cestovatel a fi lmař. Zakladatel o. s. UnderFilm a nezávislé fi lmařské společnosti Klok TV. Kromě expedice Trans National Trabant 2007 byl členem a organizátorem expedic do zapomenutých částí Libyjské pouště, do Kurdistánu a na bájnou horu Ararat, Evropu nepočítaje. kameraman a scénárista, 24 let Od svých 15 let natáčí krátké hrané, experimentální i dokumentární snímky. Jeho zfi lmovaná romská pohádka byla podpořena grantem Magistrátu hlavního města Prahy, celoroční činnost projektu Imago mundi - svět v obrazech podpořena grantem agentury Mládí pro Evropu. Zakladatel o. s. UnderFilm a vedoucí Autorských projekcí a účastník kameraman expedice Trans National Trabant 2007.

19 Pavel Šimek Aleš Jungbauer fotograf, 29 let Absolvent Akademického gymnázia v Praze, Fakulty sociálních věd UK obor žurnalistika a mediální studia. Reportážní fotograf, kameraman a střihač. Dlouholetý redaktor zahraniční redakce ČT. Aktivní sportovec, potápěč a motorkář. Procestoval Evropu a severní Afriku. bocman, 33 let Tramp, cestovatel a geodet. Zkušený řidič terénního vozu, jenž je jeho zeměměřičským pracovním náčiním. V roce 1998 vylezl Matterhorn, od roku 2000 působí jako vodácký průvodce u nás i v zahraničí, dále se věnuje kaňoningu, horským aktivitám, historii, cestování a práci s dětmi.

20 Dana Zlatohlávková Klára Handrejchová kameramanka, 29 let Absolventka Arcibiskupského gymnázia, Fakulty sociálních věd obor žurnalistika a mediální studia. Autorka dvou knih o zbraních a pyrotechnice, tvůrce několika nezávislých fi lmů, držitelka řady cen, kameramanka, střihačka a režisérka, pracovnice zahraniční redakce České televize. Aktivní sportovkyně a potápěčka. Procestovala Evropu, severní Afriku a část Asie. produkční, 24 let Studující poslední ročník magisterského studia Provozně ekonomické fakulty, České zemědělské univerzity v Praze, jeden semestr absolvovala na univerzitě v Lotyšsku. Po několika pracovních zkušenostech v oblasti účetnictví změnila obor působení - zimu tráví jako lyžařská instruktorka, nyní pracuje jako produkční při pořádání zahraničních kongresů. Přiživuje se též jako instruktorka outdoorových aktivit. Procestovala po vlastních osách většinu zemí Evropy a Severní Afriku.

21 Kontakt: Dan Pribáň tel.:

Amerika Ekvádor Kolumbie Venezuela Guyana Surinam. Evropa Česká republika Polsko Litva Rusko

Amerika Ekvádor Kolumbie Venezuela Guyana Surinam. Evropa Česká republika Polsko Litva Rusko Evropa Česká republika Polsko Litva Rusko Asie Kazachstán Čína Laos Thajsko Malajsie Indonésie Austrálie a Oceánie Záp. Austrálie Již. Austrálie Nový Již. Wales Queensland Amerika Ekvádor Kolumbie Venezuela

Více

36 SVĚT PLNÝ CHUTÍ POLÉVKA S PLODY MOŘE A ČESNEKOVÝMI TOASTY: I v Čechách zvládneme chutné recepty středomořské kuchyně s přehledem.

36 SVĚT PLNÝ CHUTÍ POLÉVKA S PLODY MOŘE A ČESNEKOVÝMI TOASTY: I v Čechách zvládneme chutné recepty středomořské kuchyně s přehledem. 02 EDITORIAL MILÍ ČTENÁŘI: Žluté vlaky usilují o trasu Praha Brno. Co na to stát? 04 ÚHEL POHLEDU ANEB CESTOVÁNÍ S PETREM HORKÝM NEJVĚTŠÍ ZABIJÁCI AFRIKY: Komár versus krokodýl. Kdo je větší predátor?

Více

Alternativa kulturní institut ve 12 hodin Tisková konference slavnostní zahájení festivalu Neznámá Země 2011

Alternativa kulturní institut ve 12 hodin Tisková konference slavnostní zahájení festivalu Neznámá Země 2011 Sdružení pro cestopisnou dokumentaci Camera Incognita za podpory statutárního města Zlína pořádá XV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur NEZNÁMÁ ZEMĚ 2011 18.- 29. DUBNA VE ZLÍNĚ

Více

25 26 /01/2014 WWW.SVATEBNISHOW.CZ. Svatební agentura Naïve pořádá 4. ročník svatebního veletrhu s přehlídkami. Wannieck Gallery, Ve Vaňkovce 2, Brno

25 26 /01/2014 WWW.SVATEBNISHOW.CZ. Svatební agentura Naïve pořádá 4. ročník svatebního veletrhu s přehlídkami. Wannieck Gallery, Ve Vaňkovce 2, Brno 01 02 EDITORIAL: Naše bílá fl otila all inclusive taxíků jezdí po Praze. 04 NA CESTÁCH S PETREM HORKÝM: Ať je dobrý rok! 12 STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA: Sex a alkohol. 14 ADRENALIN: Telemark. 16 PO VLASTNÍ

Více

stovky cesty S vámi od A do Z Jak ze svého chytrého Nová aplikace Na cesty s Kolbabou

stovky cesty S vámi od A do Z Jak ze svého chytrého Nová aplikace Na cesty s Kolbabou 01 stovky cesty Jak ze svého chytrého Nová aplikace Na cesty s Kolbabou Foto: F. Štaud / www.photostaud.com 02 EDITORIAL: Naše pražská pobočka se přestěhovala na Revoluční č. 25! 04 NA CESTÁCH S PETREM

Více

Sladké stoleté oslavy

Sladké stoleté oslavy Zpravodaj Města Litomyšle 2 3. února 2006 Ročník XVI. Sladké stoleté oslavy Hana Švehelková s asistentem Davidem vyprávěli během Medového večera, vážně - nevážně, o včelách a jejich životě. Zatímco včely

Více

Zemřel Petr Müller. www.realitymacocha.cz. Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. Rájec-Jestřebí. Blansko. 20. ročník, číslo 9/2014

Zemřel Petr Müller. www.realitymacocha.cz. Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. Rájec-Jestřebí. Blansko. 20. ročník, číslo 9/2014 www.monitor-bk.cz 20. ročník, číslo 9/2014 Chelčického 56 678 01 tel./fax: 516/410914 mobil 602/531832 Nezávislý čtrnáctideník Blanenska Dobrá rada nad zlato - str. 2 Nový rybářský revír - str. 5 Zemřel

Více

Veronika arichteva exkluzivně pro BusLetter

Veronika arichteva exkluzivně pro BusLetter čtěte na str. 2 Číslo 8 květen 2015 ročník 5 časopis SPOLEČNOSTI BUSLINE A.S. Rozhovor s herečkou Veronikou Arichtevou Veronika arichteva exkluzivně pro BusLetter Str. 8 Str. 6 BusLine oficiálním dopravcem

Více

Veselé vánoce a hodně dárků pod stromečkem přeje redakce RYCHLE SERIÓZNĚ ADRESNĚ ROČNÍK II ČÍSLO 9 PROSINEC 1998 ZDARMA

Veselé vánoce a hodně dárků pod stromečkem přeje redakce RYCHLE SERIÓZNĚ ADRESNĚ ROČNÍK II ČÍSLO 9 PROSINEC 1998 ZDARMA RYCHLE SERIÓZNĚ ADRESNĚ ROČNÍK II ČÍSLO 9 PROSINEC 1998 ZDARMA Úvodní slovo prorektora pro rozvoj a organizaci str. 3 I každý z nás může výši kolejného ovlivnit str. 5 Aktivizace lidských zdrojů ALZ 98

Více

OBSAH. STÁTNÍ SVÁTKY A VÝZNAMNÁ VÝROČÍ Josef Poláček: Před půlstoletím získala Ghana svobodu... 14 Vladimír Klíma: Padesát let nezávislé Ghany...

OBSAH. STÁTNÍ SVÁTKY A VÝZNAMNÁ VÝROČÍ Josef Poláček: Před půlstoletím získala Ghana svobodu... 14 Vladimír Klíma: Padesát let nezávislé Ghany... OBSAH Z NAŠÍ ČINNOSTI Jiří Hlaváček: Zpráva o činnosti Společnosti přátel Afriky za rok 2006.... 3 Usnesení Valné hromady Společnosti přátel Afriky konané dne 30. ledna 2007.......................................

Více

ArRevue. Elektrobus ARRIVA MORAVA ČASOPIS SKUPINY ARRIVA. Fotbalový turnaj ARRIVA CUP 2014. Elektrobus. v Jeseníkách

ArRevue. Elektrobus ARRIVA MORAVA ČASOPIS SKUPINY ARRIVA. Fotbalový turnaj ARRIVA CUP 2014. Elektrobus. v Jeseníkách ArRevue 2014 ČASOPIS SKUPINY ARRIVA Elektrobus Rozhovor s generálním ředitelem Danielem Adamkou Elektrobus v Jeseníkách Fotbalový turnaj ARRIVA CUP 2014 Strana 3 Strana 10 Strana 14 ÚVODNÍ SLOVO STALO

Více

14 ADRENALIN: Divoké řeky Kyrgyzstánu. 17 FRANK BOLD: Kousek té vesnice... 18 PO VLASTNÍ OSE: StartUp Chile.

14 ADRENALIN: Divoké řeky Kyrgyzstánu. 17 FRANK BOLD: Kousek té vesnice... 18 PO VLASTNÍ OSE: StartUp Chile. 01 02 EDITORIAL: Nejvyšší čas naplánovat letní dovolenou. 03 SOUTĚŽ: Vyhrajte zpáteční jízdenku! 04 NA CESTÁCH S PETREM HORKÝM: Kde je blízko zemské ose. 12 STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA: Osud? 14 ADRENALIN:

Více

První test vozu Elbee v Česku: Speciál pro invalidy překvapil! strana 19

První test vozu Elbee v Česku: Speciál pro invalidy překvapil! strana 19 www.muzes.cz Koupí tohoto časopisu podpoříte Časopis pro ty, kteří se nevzdávají 10/2014 Jednotlivý výtisk 30 Kč / Předplatitelé 20 Kč První test vozu Elbee v Česku: Speciál pro invalidy překvapil! strana

Více

Tiché Masarykovo náměstí mne přivítalo v pátek

Tiché Masarykovo náměstí mne přivítalo v pátek informační zpravodaj Městského úřadu Královského města Slaný Slánská radnice zdarma číslo 1 ročník XIII leden 2010 Slovo starosty Vážení spoluobčané, milí Slaňáci, nedávno jsme se rozloučili se starým

Více

COLOURS 2012 V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC?

COLOURS 2012 V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC? COLOURS 2012 V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC? ROČENKA 2012 rozhovory zlata Holušová Jan Světlík ilona Rozehnalová Petr hruška Eva Dřízgová 1 NAVŠTIVTE NÁS NA POBOČCE GE MONEY BANK. Nabízíme bankovní produkty

Více

s dárkovými certifikáty od

s dárkovými certifikáty od 01 s dárkovými certifikáty od...kterou si sami zvolíte Brácha ještě nikdy neletěl. Poletí na fotbal do Barcelony. Letošní Vánoce mám už vyřešené, jednoduše a hlavně v klidu. Všem dám dárkový certifikát

Více

1 / 2013. Olga Špátová, autorka dokumentárního snímku Největší přání

1 / 2013. Olga Špátová, autorka dokumentárního snímku Největší přání 1 / 2013 Z P R A V O D A J V Ý C H O D O Č E S K Ý C H F I L M A Ř Ů Olga Špátová, autorka dokumentárního snímku Největší přání obsah 2484-2543 = 1/2013 strana 1-60 jaro 3 ÚVODEM Král je mrtev, ať žije

Více

7/2011. Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal. K. Čapek. Turistické atraktivity v místních částech. Aleš Dufek: Svět je změkčilý

7/2011. Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal. K. Čapek. Turistické atraktivity v místních částech. Aleš Dufek: Svět je změkčilý Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal. K. Čapek 7/2011 Aleš Dufek: Svět je změkčilý 7 Turistické atraktivity v místních částech 13 Ohlédnutí za tenisovým turnajem 21 staré fotky Milí

Více

Den s... Karlem Havlíčkem. Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou. Fotbalový turnaj o pohár VŠFS Pod záštitou Antonína Panenky

Den s... Karlem Havlíčkem. Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou. Fotbalový turnaj o pohár VŠFS Pod záštitou Antonína Panenky XADONIA OBČASNÍK STUDENTŮ, PEDAGOGŮ A PŘÍZNIVCŮ VYSOKÉ ŠKOLY FINANČNÍ A SPRÁVNÍ 01 2013 Den s... Karlem Havlíčkem Pracovní den s děkanem FES Strana 04 Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou

Více

elpida výroční zpráva 2011 Pomáháme seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti.

elpida výroční zpráva 2011 Pomáháme seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. elpida výroční zpráva 2011 Pomáháme seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. Vážení a milí přátelé Elpidy, tak jsme zase o rok starší. Stárnutí je nezbytnou součástí

Více

SUBARU MAGAZÍN. Radka má hvězdy ráda. První na světě: DIESELOVÝ BOXER! SI-DRIVE: zvol svůj styl jízdy LEGACY: výjimečný vůz.

SUBARU MAGAZÍN. Radka má hvězdy ráda. První na světě: DIESELOVÝ BOXER! SI-DRIVE: zvol svůj styl jízdy LEGACY: výjimečný vůz. jaro/léto 2007 SUBARU MAGAZÍN časopis pro příznivce značky Radka má hvězdy ráda První na světě: DIESELOVÝ BOXER! SI-DRIVE: zvol svůj styl jízdy LEGACY: výjimečný vůz Skvělý leasing na skvělé auto. Nechte

Více

KIAvision NOVÁ KIA RIO 2_2011 OBDIV ZARUČEN MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH. www.kia.cz

KIAvision NOVÁ KIA RIO 2_2011 OBDIV ZARUČEN MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH. www.kia.cz KIAvision 2_2011 MAGAZÍN SPOLEČNOSTI KIA MOTORS CZECH NOVÁ KIA RIO OBDIV ZARUČEN www.kia.cz ÚVODNÍK Vážení a milí čtenáři, OBSAH 02_2011 4 KALEIDOSKOP Novinky z domova i ze světa 6 NOVÁ KIA RIO Obdiv

Více

Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. úvodník

Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. úvodník www.monitor-bk.cz 20. ročník, číslo 22/2014 Chelčického 56 678 01 tel./fax: 516/410914 mobil 602/531832 Nezávislý čtrnáctideník Blanenska DDM v novém kabátě - str. 6 Šebrov - Kateřina Rožmitálova 6, info@realitymacocha.cz

Více

Rozhlasové noviny. Laďa Kerndl 4 Český rozhlas slaví 90 let 3 Rozhlas má nové logo 6 Příběhy z Vysočiny 8

Rozhlasové noviny. Laďa Kerndl 4 Český rozhlas slaví 90 let 3 Rozhlas má nové logo 6 Příběhy z Vysočiny 8 Rozhlasové noviny Laďa Kerndl 4 Český rozhlas slaví 90 let 3 Rozhlas má nové logo 6 Příběhy z Vysočiny 8 2 Naše magazíny Magazíny po sedmnácté Milan Kopecký Andrea Bartůňková O sportu, ekonomice, aktuálních

Více

Škodovák. Škoda posílila o novou společnost. Zprávy ze společností. Nejlepší zaměstnanci získali ocenění Okřídlený šíp slaví devadesát let

Škodovák. Škoda posílila o novou společnost. Zprávy ze společností. Nejlepší zaměstnanci získali ocenění Okřídlený šíp slaví devadesát let Škodovák Zprávy ze společností číslo 89 Informační časopis skupiny ŠKODA 11, 12/2013 Škoda posílila o novou společnost Nejlepší zaměstnanci získali ocenění Okřídlený šíp slaví devadesát let 1 Vážené spolupracovnice,

Více

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI.

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. www.jsmepartners.cz 3/09 Krotitelé dluhů Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. Pořad pomáhá získat důvěru klientů. 1 12 Myslel jsem, že některé

Více

ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE

ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE 7 2007 ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE Evropské povídání Rozhovor se členkou výkonného orgánu Evropského fóra mládeže Monikou Novosádovou Evropský rok 2007 co přinesl v práci

Více

listopad - prosinec 2008 ročník 9, číslo 6

listopad - prosinec 2008 ročník 9, číslo 6 Obsah RADIOAMATÉR - časopis Českého radioklubu pro radioamatérský provoz, techniku a sport Vydává: Český radioklub prostřednictvím společnosti Cassiopeia Consulting, a. s. ISSN: 1212-9100. WEB: www.radioamater.cz.

Více

Na počátku bylo slovo. Ale naprosto geniální... Rozhovor s Ivo Lukačovičem o internetovém podnikání strana 10

Na počátku bylo slovo. Ale naprosto geniální... Rozhovor s Ivo Lukačovičem o internetovém podnikání strana 10 Praktický průvodce světem podnikání cz 07-08 czkomora.cz Měsíčník Hospodářské komory České republiky 35 Kč ve volném prodeji číslo 7-8 / ročník 8 červenec-srpen 2007 Kdo může vydělat na olympiádě v ČR?

Více

80 let dálkovy ch jízd Sˇkody Popular sveˇtem První Zdeneˇk Vacek populární odo sˇkodovka sˇk populár Ing. Zdeněk Vacek, Ph.D.

80 let dálkovy ch jízd Sˇkody Popular sveˇtem První Zdeneˇk Vacek populární odo sˇkodovka sˇk populár Ing. Zdeněk Vacek, Ph.D. Zdeněk Vacek První populární škodovka 80 let dálkových jízd Škody Popular světem SŠˇebelova Kalkata Procházkova hvězdice Elstnerova Amerika Čapkova Anglie 80 let dálkových jízd Škody Popular světem Zdeněk

Více