Gymnázium J. K. Tyla. Projekt. Exotické ovoce. prosinec Zpracovali studenti Semináře ze zeměpisu. pod vedením Mgr.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Gymnázium J. K. Tyla. Projekt. Exotické ovoce. prosinec 2010. Zpracovali studenti Semináře ze zeměpisu. pod vedením Mgr."

Transkript

1 Gymnázium J. K. Tyla Projekt Exotické ovoce prosinec 2010 Zpracovali studenti Semináře ze zeměpisu pod vedením Mgr. Miroslava Čapka

2 Opuncie (Opuncie mexická, Opuncia ficus indica, Kaktusové fíky) Popis: Opuncie je kaktus, dorůstající výšky aţ 4 metrů. Plod roste na konci plochých oválných listů a skutečně se tvarem podobá fíku. Barva plodu přechází od zelené přes červenou aţ po ţlutou. Listy i plody mají na sobě trsy jemných a velice ostrých ostnů. Velikost plodu je 5-10 cm. Původ: Pochází ze Střední Ameriky Pěstování: V současné době se nejvíce pěstují právě v původním Mexiku, kde se nachází nejvíce druhů opuncií, v Brazílii, Bolívii, USA, ale také v Itálii; v severní i jiţní Africe a v Indii. Složení a konzumace: Konzumuje se pouze duţnina, která je šťavnatá, ale křehká. Plod je moţné rozkrojit na poloviny a vyjíst lţičkou, nebo opatrně oloupat a jíst jako banán. Chuť je sladká a poměrně exotická, ale duţnina je plná velkých tvrdých peciček, asi jako u Granátového jablka. Vláknina, konkrétně pektin, rostlinný sliz a gumy, které opuncie také obsahuje, navozují intenzivní pocit sytosti, pokud jsou uţity před jídlem. Pomáhají tak sníţit příjem kalorií. Zajímavosti: V Izraeli se setkáváme s pokusy pěstovat opuncie v hydroponii. V Austrálii se opuncie po svém dovezení kriticky rozšířila a musel být dovezen přirozený hmyzí škůdce z Mexika.

3 Pitahaya červená Pitahaya, Dračí ovoce (Dragon fruit, Drachenfrucht), Strawberry Pear. Květu se říká Měsíční květy nebo Královny noci, Hylocereus undatus Popis: Rostliny rodu Hylocereus jsou kaktusy původem ze Střední Ameriky. Tvoří bobule, jeţ mají jedlou duţninu. Bobule mívají nejčastěji zeleno-červenou barvu (mohou však být i ţluté) s bílou duţninou (můţe být i růţová) podobnou kiwi a malými černými peckami. Původ: Zemí původu těchto kaktusů je zřejmě Mexiko, Střední a Jiţní Amerika. V Sonorské poušti (Nové Mexiko - USA) bývaly plody těchto kaktusů významným zdrojem potravy pro domorodé obyvatelstvo. Pěstování: Pitahaya dnes roste v zemích Střední a Jiţní Ameriky, jihovýchodní Asii zejména ve Vietnamu, v Thajsku, na Filipínách, v Malajsii, ale také na Tchaj-wanu, v jiţní Číně a dokonce i v Izraeli. Složení a konzumace: Nejčastěji se ovoce konzumuje čerstvé. Duţnina je nasládlá a nízkokalorická, chutí podobná kiwi. Výborný zdroj vitamínu C. Obsahuje karoteny, vápník, ţelezo, vlákninu. Zralé plody se velmi lehce loupou - uřízne se konec a slupka se stáhne směrem dolů. Můţou se také rozříznout a lţičkou vydlabat duţinu. Chuť se můţe zvýraznit limetkovou nebo citrónovou šťávou. Zajímavosti: Vyrábí se z ní ovocné nápoje, šťávy i víno. Pouţívá se na ozdobu moučníků a zmrzlin.

4 Salak Salacca edulis, Salak; Snake Fruit (Hadí ovoce) Popis: Salak je aţ 5 m vysoká palma, která tvoří houštiny nebo souvislé husté porosty. Kmeny jsou zakrnělé a velmi krátké. Původ: Salak pochází z baţinatých oblastí Sumatry a Jávy Pěstování: Pěstuje se v Indii, Thajsku, Barně, Masalajsii, Indonésii a na Filipínách. Palmy lze nalézt v severní Austrálii a na pacifických ostrovech. Složení a konzumace: Chutná duţnina zralých plodů se nejčastěji konzumuje syrová. Lze ji uţívat k dochucení pokrmů nebo k zavařování. Nezralé plody mají kyselou svíravou chuť a nakládají se nejčastěji jako zelenina. Směs čerstvého salaku a medu je doporučována proti pálení ţáhy a pro pravidelné vyprazdňování. Odvar z listů se pije proti hemoroidům. Při poţívaní netrpíme na nedostatek ţeleza, protoţe 100 g porce bohatě pokryje doporučenou denní dávku. Zajímavosti: Salak není šťavnatý a nevytéká z něj šťáva, kdyţ se zmáčkne např. v tašce. Díky tomu, ţe ho lze jednoduše bez zašpinění oloupat a sníst, je toto ovoce praktické na cesty.

5 Nashi Popis: Plody nashi jsou ţluté a pevné, podobají se jablku. Mají nejčastěji kulovitě oválný tvar. Slupka suchá a silná. Duţnina je bílá, křupavá, ale zároveň šťavnatá, sladká a málo kyselá. Pěstuje se na stromu vysokém cca 2 m, podobné jabloním. Špatně snáší mráz. Chuť: Chutná jako sladká hruška. Původ: Pěstuje se v Číně (Pyrus ussuriensis), Japonsku (Pyrus pyrifolia). Pěstuje se v sadech. Japonský typ se rozšířil na Nový Zéland, do Austrálie, Čile a USA (Kalifornie a Washington). Vliv na zdraví člověka: Nashi má diuretický efekt, podporuje trávení, zmírňuje kašel, oddaluje ţízeň a eliminuje účinky alkoholu, ale obsahuje málo vitamínů. Konzumace: Podobně jako klasická hruška. Neoloupané nebo se dají pouţit v salátech, kompotech, marmeládách, dezertech, ale také se hodí ke zvěřině.

6 Rambutan Popis: Plody jsou velké 2,5-5cm, kulaté, oranţové aţ tmavě červené nebo ţluté. Na povrchu mají měkké ostny červené nebo ţlutooranţové barvy. Rambutan je vysoký, rozloţitý, stále zelený strom do 18m. Kvete a rodí ovoce dvakrát ročně. Plody visí pohromadě ve skupině po plodech na stonku. Chuť: Duţina pikantně sladkokyselá a aromatická, téměř jako ananas s lehkou meruňkovou příchutí. Chuť podobná liči, ale sladší. Původ: Pochází z jihovýchodní Asie Malajsie, Thajsko, Indonésie (vlhké tropy). Nyní se pěstuje v Africe, Kambodţi, Karibiku, Střední Americe, Indii, Filipínách, Srí Lance a poslední dobou také v částech Austrálie. Vliv na zdraví člověka: Rambutan tvoří z 80% voda. Dále obsahuje víceméně zanedbatelné mnoţství ţivin. Za zmínku stojí obsah vitamínu C, jehoţ je ve 100 g ovoce 30 mg. Konzumace: Nařízneme slupku rambutanu a plod rozdělíme na dvě poloviny. Konzumuje se pouze duţnina. Jí se syrový i konzervovaný do kompotů a dţemů. Semena se dají jíst, ale aţ po upraţení. Zajímavosti: Z ovoce se pouţívají i semena a to k výrobě olejů a mýdla. Semena se také vyuţívají v kosmetice. Kořeny, kůra a listy Rambutanu se pouţívají k léčivým účelům v asijském lidovém léčitelství. Vyuţívají se také jako barvivo.

7 Sweetie Popis: Sweetie je kříţencem bílého grepu a pomela. Svým vzhledem se podobá grapefruitu, ale chutí a šťavnatostí - sladkostí se blíţí spíše Pomelu. Kůra je na začátku sezóny tmavě zelená a postupně se mění na jasně ţlutou. Chuť: Chutná jako Pomelo s příchutí grapefruitu. Původ: Sweetie bylo vyšlechtěno v Izraeli (Pomelito, Jaffa Sweetie, Pomelit). Izrael je také největším pěstitelem tohoto druhu ovoce. Vliv na zdraví člověka: Šťáva Sweetie má zvláštní schopnost sniţovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi a zvyšovat antioxidační aktivitu krve. I přes svoji sladkost sweetie obsahuje pouze 24 aţ 40 kalorií v jednom plodu. Sladkost není totiţ způsobena přebytkem cukrů, ale nedostatkem kyseliny. Konzumace: Sweetie se konzumuje syrové, bez slupky a to většinou přímo, nebo se přidává do ovocných salátů i do marmelád pro zpestření chuti. Zajímavosti: V roce 2006 byla sklizeň v Izraeli 160 tisíc tun.

8 Kokosový ořech Popis: rostlina - Kokosovník ořechoplodý je aţ 30 m vysoká palma s více neţ 5 m dlouhými listy plod dutý, s tvrdou skořápkou na povrchu, bílou duţinou a kokosovou vodou uvnitř Původ: Neví se přesně, odkud kokosové palmy pocházejí (spekuluje se, zda pochází z jihovýchodní Asie nebo z Jiţní Ameriky, nejstarší fosílie byly objeveny na Novém Zélandu) Pěstování: tropy Složení: plod 65% tuku, 20% glycidů, 8% proteinu, 6% vody kokosová voda draslík, vitamin B a C Sklizeň: kokosovník ořechoplodý dává plody aţ po sedmi letech růstu, z jedné palmy se sklízí aspoň šedesát plodů Konzumace: Dostat se dovnitř lze jen násilím. Existují různé metody pila, sekera, palice, vrták... Doporučuje se ořech naříznout jemnou pilkou a pak tvrdou skořápku oddělit. Noţem odříznout část duţiny, vypít nebo přelít kokosové mléko. Dále skořápku rozbít a vyloupat bílou duţinu. Jiný způsob - kokosy vloţte do trouby vyhřáté na 180 C asi na půl hodinky. Kokos buď praskne, takţe z něj můţete snadno vyndat duţinu, nebo se zahřeje natolik, ţe stačí jen malá rána do skořápky, aby se tato snadno rozpadla. Zajímavosti: Čistá kokosová voda je i jedním z nejlepších elektrolytů, které se ve volné přírodě vyskytují, z duţiny čerstvě sklizených kokosových ořechů se získává velmi ceněný kokosový olej.

9 Karambola Averrhoa karambola, Čínská hvězdice Popis: rostlina - stálezelený strom nebo větší keř s krátkým kmenem a rozvětvenou korunou, dorůstá do výšky 6 aţ 9 metrů plod zelené aţ ţluté, oválné, cm velké s hvězdicovitým průřezem Původ: jihovýchodní Asie Pěstování: Brazílie, Izrael, Kolumbie a Thajsko Složení: vitamíny - především vitamín C; minerální látky - zejména vápník, ţelezo, hořčík a fosfor Vliv na zdraví člověka: v Indii se sušené karamboly nebo šťáva z karambol pouţívají proti horečkám. Kompotované karamboly pomáhají proti ţlučníkovým kamenům, močovým potíţím a odstraňují následky po nadměrném poţití alkoholu. Konzumace: Nejčastěji se jí čerstvá v exotických ovocných salátech nebo jako ozdoba pohárů a nápojů. Před konzumací se z karamboly odstraní hnědá ţebra a plod se nakrájí na plátky. Semena nejsou jedlá, proto je odstraníme.

10 Ananas Popis: Jedná se o tropické ovoce, plod ananasovníku chocholatého. Zdřevnatělá osa je tvořena splynutím sousedních bobulí. Ananas je pokryt tuhou koţovitou voskovitou kúrou (tvoří šestiúhelníkovou strukturu jeho povrchu). Původ: Jiţní Amerika Pěstování: Ananasovníky se pěstují obvykle na plantáţích. I kdyţ rostliny snášejí periodická období sucha, plantáţe se zavlaţují, aby bylo dosaţeno maximální sklizně. Sklizeň se provádí v okamţiku, kdy plody začínají ţloutnout. Pro ananasy určené k přímé konzumaci se sklízí dříve; pokud mají být zpracovány na kompoty a šťávu, nechávají se více dozrát. Konzumace: Odkrojit vršek s listy a spodek. Svisle rozkrojit na čtvrtiny. Z kaţdé čtvrtiny odkrojit vnitřní sloupec tvrdé. Vzniklé části nakrájet na prouţky a vykusovat. Složení: Ananas je ovoce bohaté na vitaminy a minerály. Obsahuje např. vitaminy skupiny B, vitamin C a betakaroten, z minerálních látek draslík, hořčík, vápník, zinek, ţelezo, mangan, sodík, síru a fosfor. Vliv na zdraví člověka: ananas je plný manganu - tvorba zdravých kostí působí protizánětlivě sniţuje vysokou hladinu fibrinogenu (to ohroţuje srdce a mozek) chrání ţaludeční sliznici ananasová šťáva se pouţívá při horečce a depresích nejúčinnější spalovač tuků

11 Datle Popis: Ovoce, které roste na datlovníku pravém (Phoenix dactylifera). Jedná se o tmavě hnědé oválné plody, které jsou dlouhé 3 aţ 7 cm a široké 2 aţ 3 cm. Datlovník pravý je palma dorůstající aţ 30 m. Listy mohou být aţ 2 metry dlouhé. Plod tvoří bobule s jedním semenem a sladkou duţinou. patří mezi nejstarší známé druhy ovoce a jsou zmiňovány jiţ v Bibli a v Koránu. Plody lze jiţ dnes uţ běţně zakoupit v obchodě. Zajímavosti: Posilnili se jimi Mojţíš, Buddha i Jeţíš. V některých kulturách se věří, ţe datle mají afrodiziakální účinky. Původ: Pochází Blízkého východu, jedná se o jednu ze základních sloţek zdejší potravy. Mezi největší producenty datlí na světě patří Irák, Egypt, Španělsko a Maroko. Složení: Datle mají ze všeho ovoce patrně nejvyšší energetickou hodnotu. Uvádí se, ţe z libry (453 g) datlí získá lidské tělo kalorií. Datle jsou bohaté draslíkem a chudé sodíkem. Mají vysoký obsah sacharidů a jsou bohaté na draslík a chlór. Vliv na člověka: Datle, i přes svou velkou sladkost, nezvyšují hladinu glukózy v krvi a pomáhají chránit proti ucpávání tepen. Datle také redukují riziko vzniku srdečních chorob a rakovin. Konzumace: Většinou se konzumují rovnou celé, bez loupání, ovšem pozor na pecku. Datle se dají zpracovat jako stolní (čerstvé) nebo jako sušené ovoce, ze sušených datlí se mele mouka, z čerstvých přezrálých bobulí se vykapává sladký sirup, tzv. datlový med. Pozor: existuje i dekorativní (nejedlá) varianta datlí!

12 Fík Popis: Ovoce, které roste na fíkovníku smokvoni (Ficus carica). Jedná se o opadavý keř nebo malý strom, dorůstající v přírodě 3 5 metrů. Stejně jako datle jsou i fíky prastaré ovoce, zmiňované uţ v Bibli. Plody jsou 2 5 cm velké, při zralosti červenají. Plod fíku není v pravém slova smyslu ovoce, ale invertované květenství. Je produktem jednoho z nejzajímavějších symbiotických vztahů v přírodě opylován zevnitř zvláštním druhem včel. Doporučujeme: =selectfeed&utm_medium=rss Původ: Fíky pocházejí původně z Orientu. V dnešní době se uţ ale pěstují v teplých evropských zemích - v Řecku, Portugalsku, Turecku, na Kypru, v jiţní Itálii, v jiţní Francii a ve Španělsku. Fíky si můţeme pěstovat i u nás, ale fíkovník musíme na zimu přemístit domů. Konzumace: Sušené fíky se jí celé bez loupání. Čerstvý fík se odspodu oběma palci rozloupne na dvě poloviny. Vnitřní duţina se vykusuje, slupka se nejí. Zajímavosti: Jeden jediný fík za hodinu zaţene hlad na celé dopoledne nebo odpoledne, skvěle vyţivuje jak nervy, tak i mozek vitální silou a ještě pomáhá zbavit se nadbytečných kilogramů. Složení: Čerstvé fíky obsahují aţ 70-80% vody a kolem 25% sacharidů. Jsou bohaté na provitaminy vitaminu A, dále obsahují vitaminy skupiny B, menší mnoţství vitaminu C a draslík. V sušených i čerstvých fících najdeme poměrně velké mnoţství bílkovin, aminokyselin, pektinu a vlákniny, kombinace obsaţených látek z nich činí zdraví velmi prospěšné ovoce. Vliv na člověka: Fíky obsahují hodně vlákniny, a sice pektin (coţ je rozpustná vláknina, která sniţuje krevní hladinu cholesterolu) a nerozpustnou vlákninu (která usnadňuje průchod jídla střevy a tak chrání před zácpou jiným střevními poruchami). Vysoký obsah látek, jenţ vytvářejí slizy způsobuje to, ţe fíky jsou mnohem lepší a hlavně přírodní laxativum (projímadlo) neţ léky z lékárny, jenţ mají neţádoucí vedlejší účinky na náš organismus. Mnoho naţek ve fících působí ve střevech jako vláknina. Několik fíků denně udělá pro vaši zdravou střevní flóru opravdu zásluţný čin.

13 Maracuja Popis: Mučenka jedlá (Passiflora edulis), zvaná téţ jako Maracuja. Tento strom je tropická, popínavá liána, vyţadující velký prostor. Roste bujně. Má nádherné, různobarevné květy, připomínající Kristovu koruna. Od toho pochází i název celé rostliny Mučenka. Plodí tmavě fialové, kulaté plody, velké asi jako golfový míček. vzdáleně připomíná meruňky s hroznovým cukrem. Často se přidává do tropických dţusů. Zajímavosti: Skoro v kaţdé zemi se tomuto ovoci říká jinak. Například v Argentině, Paraguaji a Uruguaji se tomuto ovoci říká mburucuyá, na Havaji je to lilikoi, anglický termín je passion fruit, v Nizozemí potom passievrucht, Původ: Maracuja pochází z tropických oblastí v Americe. Pěstuje se v severozápadní části Jiţní Ameriky, v Indii, na Novém Zélandu, v Karibiku, Brazílii, v jiţní Floridě, na Havaji, v Austrálii, ve východní Africe, v Izraeli a v Jihoafrické republice. Složení: Duţnina obsahuje přes 75 procent vody a energetická hodnota je pouhých 90 kcal ve 100 gramech duţniny. Vliv na člověka: Plody maracuji jsou bohaté na betakaroten a vitaminy C. Jsou také výborným zdrojem vitaminu B3 důleţitý pro tvorbu sexuálních hormonů estrogenu, progesteronu, testosteronu, ale i dalších hormonů, jako je například kortizon a inzulin. Obsahují také vitamin B2, který je důleţitý pro dobrý stav kůţe, očí, funkce srdce a dalších orgánů. Jelikoţ riboflavin má významný vliv na metabolizmus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organizmu a je nezbytný pro základní buněčný metabolizmus. Maracuja má i vitamin B6, ţelezo, draslík, hořčík a fosfor a vysoký podíl vlákniny. Konzumace: Pod tuhou koţovitou slupkou se nachází rosolovitá duţnina plná jedlých semen. Konzumuje se duţnina, kterou můţeme vysrknout nebo vydlabat a přidat do ovocného salátu. Její příjemná navinulá chuť

14 Anona cherimoya čerimoja, smetanové jablko, Graveola (portugalsky) Plod: Pod pokoţkou zralého plodu je koţovitá sladkokyselá duţnina. V duţnině se nacházejí četná, leskle černá, 1-2 cm velká semena, která jsou jedovatá. Duţnina plodu obsahuje velmi mnoho hroznového cukru (aţ 20 %), 3 % vlákniny, provitamín A, vitamín C, vápník, fosfor a pektin. Původ: Jiţní Amerika. Annonu cherimoyu pěstovali Jihoameričtí Indiáni. Výskyt: Největšími producenty Cherimoyi jsou Keňa, Brazílie, Izrael a Chile. K nám se dováţí ze Španělska, Izraele nebo Kanárských ostrovů. Konzumace: Plod rozřízneme na polovinu a měkkou šťavnatou duţninu vybíráme lţičkou. Chuť: Zralé ovoce voní po banánech a chutí připomíná kombinaci jahod s banány. Pozor: semena jsou ve větším množství jedovatá!!

15 Kumquat Fortunella Hindsii Popis rostliny: Rostlina kumquat je stálezelený keř nebo cca 3 metry vysoký strom. Plod: Kumquat patří mezi nejmenší citrusové plody a je jen 2-4 cm dlouhý. Plody, duţina i slupka jsou oranţové a jedlé. Semena se nejí. Kumquat je poměrně bohatý na vitamín C a obsahuje hodně draslíku a měď. Původ: Kumquat pochází z Východní Asie a Jiţní Číny. Jsou zde známy jiţ od 12 století. Výskyt: Čína, řecké Korfu a další destinace. Konzumace: Kumquat dobře umyjeme, nakrájíme na kolečka a můţeme jíst. Je téţ moţné jíst vcelku. Jí se i se slupkou. Semena se nejí. Chuť: Připomíná něco mezi citronem a mandarinkou, má výrazné aroma. Využití: Často se jí čerstvý. Jsou delikatesou ke grilovanému masu, drůbeţi, zvěřině nebo třeba fondue. Vcelku jsou plody často pouţívány také k ozdobě koktejlů.

16 Physalis Mochyně peruánská, Physalis peruviana Další názvy: Ţidovská třešeň, Kapská srstka, Ananasová třešeň, Zemní třešeň, Měchýřovitá třešeň Popis rostliny: Physalis peruviana je asi metrová, jednoletá, v noci kvetoucí plstnatá bylina. Plod: Zelenoţlutá aţ ţlutooranţová třešnička uzavřena v papírově tenkém, ţebrovaném kalichu, který má po uzrání šedozelenou barvu. Physalis obsahuje aţ 30 mg vitamínu C ve 100 g, provitamín A, z minerálních látek především draslík, fosfor, vápník a další prvky. Původ: Jihoamerické Peru. Výskyt: V mnoha tropických a subtropických zemích (pěstuje se v Jiţní Africe, Keni, Kolumbii a Novém Zélandu.). Zřídka se pěstovala i ve Střední Evropě. Konzumace: Kalich se odstraní a jí se bobule. Nezralé plody, stejně jako zbytek rostliny jsou jedovaté!!! Chuť: Šťavnatá, sladkokyselá a příjemně kořeněná chuť, vzdáleně připomína ananas, ale těţko ji s něčím srovnávat.

17 Rodina banánů Musaceae Popis: Jedná se o prastarou bylinu, která se mnoţí bezpohlavně. Banány mívají obvykle hmotnost mezi g. Z této váhy asi 80 % představuje jedlou část a zbývajících 20 % připadá na koţovitou slupku. Nezralý jsou zelený a naopak zralý mají ţlutou barvu. Banánovník má mnoho desítek druhů a odrůd. Roste velice rychle a jiţ za 9 měsíců dorůstá 4-6 metrů a plodí. Původ: Amerika (Ekvádor) Pěstování: Nejvíce se banány pěstují ve Střední a Jiţní Americe. Je to nejrozšířenější ovoce na světě. Složení: Banány obsahují veliké mnoţství vitamínů a prvků potřebných pro náš ţivot. Největší zastoupení má vitamín C a z prvků je to draslík. Zajímavosti: Banány dodávané na trh mírného pásma (tedy i k nám) jsou sklízené tak, ţe dozrávají během dopravy. Sníţení teploty během dopravy zvyšuje ţivotnost plodů, ale to ovlivňuje jejich kvalitu a chuť. Kvůli genetické podobnosti mezi odrůdami jsou banánovníky snadným cílem epidemií.

18 Mango Mangifera Popis: Mango je stálezelený tropický strom, který se doţívá aţ tři sta padesáti let a dorůstá do výšky kolem třiceti metrů. Květenství tvoří velké mnoţství drobných ţlutočervených kvítků, ze kterých vyrůstá v trsu jeden aţ pět plodů ledvinovitého tvaru. Původ: Jeho původ není přesně znám, ale zdá se, ţe pochází z jiţní a jihovýchodní Asie. Pěstování: Mango se pěstuje v tropických oblastech. Složení: Mango je bohaté na vitamíny. Největší zastoupení má vitamín C a A. Z prvků je důleţitý fosfor a draslík. Obsahuje málo tuku a sodíku. Konzumace: Obvykle se nejprve oloupe slupka (např. běţnou škrabkou na brambory) a pak se z plodu odkrajují plátky. Mango se také pouţívá jako příloha k masům a omáčkám. Zajímavosti: Mango má spoustu léčivých účinků. Pomáhá při zrakové únavě a šerosleposti a působí preventivně proti infekcím a nemocem z nachlazení.

19 Liči Litchi Popis: Liči je tropický stálezelený strom a jeho plody jsou oranţové aţ červené. Pod svrchní skořápkou se nachází bělavá a šťavnatá duţina s peckou velikosti fazole. Liči je sladké, jemné, chuťově podobné kompotovaným mandarinkám. Původ: Asie, Čína a Indočína Pěstování: Liči se pěstuje v zemích subtropického pásu, hlavně v celé jihovýchodní Asii, v Indii, na Srí Lance, ale také v jiţní Africe, na Madagaskaru, v Brazílii, na Floridě, Havaji. Složení: Poţivatelná duţina má pouze průměrný obsah vitamínu C a různých minerálních prvků, jako draslíku, sodíku a vápníku. Konzumace: Prsty oloupeme tvrdou slupku a sníme. Liči se můţe konzumovat jak čerstvé, tak i kompotované nebo sušené. (Někdy dokonce téţ obalované jako řízek.) Výborné do salátů nebo koktejlů. Zajímavosti: V Číně liči pro svou sladkost a aróma platí za nejjemnější ovoce a za pokrm lásky. Nesmí se vařit, jinak jeho duţina zhouţevnatí.

20 GRANÁTOVÉ JABLKO Popis:Granátové jablko je aromatické ovoce se sladkokyselou chutí. Má tvrdý, dřevnatý obal, pod kterým se skrývá velké mnoţství peciček obalených duţinou. Je to plod granátovníku obecného (= marhaník granátový), coţ je opadavý keř nebo strom, který dosahuje výšky kolem 6 metrů. Původ a pěstování:granátové jablko pochází ze Středomoří, kde se také stále pěstuje. Dále ho můţeme najít v Indii, Argentině, USA a po celé Asii. Za nejkvalitnější jsou povaţovány plody z Íránu. Složení:Toto ovoce obsahuje aţ 77% vody, velké mnoţství sodíku a cukrů. Významně jsou zastoupeny vitamíny B a C. Energetická hodnota se pohybuje okolo 60 kcal na 100g. Konzumace:Sklizeň probíhá v září aţ listopadu. Je velmi náročné na přípravu před konzumací. Je třeba rozříznout a podél vnitřních blan rozloupat. Dále vydlabat pecičky obalené červenou duţinou. Jí se pouze červená duţina. Při konzumaci je třeba dávat si pozor na oblečení červená barva je dost intenzivní a špiní. Zajímavost:Granátová jablka výrazně sniţují riziko rakoviny a pomáhají při jejím léčení. Dále pak posilují imunitní systém a sniţují pravděpodobnost vzniku osteoporózy.

21 KIWI Popis: Kiwi je plod aktinidie ovocné, která můţe dosahovat výšky aţ osm metrů. Kiwi má hnědou a chlupatou slupku, uvnitř je zelená duţina. Původ a pěstování: Kiwi pochází z Číny. Od začátku 20. století se také pěstuje na Novém Zélandu, kde kiwi dostalo svůj nový název (původně čínský angrešt ) podle národního ptáka - kiwi. V současné době kvůli zmatkům, zda se při vyslovení kiwi jedná o ovoce nebo o ptáka, prodává Nový Zéland kiwi pod značkou Zespri, coţ je také ochranná známka. Do ČR se dováţí kiwi z Itálie, protoţe jsou levnější, dostupnější a dají se lépe skladovat. Složení: Jen málokteré ovoce obsahuje tolik vitamínu C jako kiwi. Obsahem aţ 1 miligram vitamínu C v 1 gramu pokrývá konzumace 1 kusu kiwi příjem denní dávky. V kombinaci s hořčíkem podporuje látkovou výměnu, zpevňuje cévy a ţíly, posiluje imunitu a zlepšuje vidění. Konzumace: Kiwi můţeme jíst syrové nebo tepelně upravené. Většina lidí si kiwi před konzumací oloupe, ale není to důleţité slupka není zdravotně závadná a dá se jíst. Zajímavost: Kiwi nemusí být jen zelené, jsou i jiné druhy zlaté a červené kiwi.

22 POMELO Popis:Pomelo je jeden z největších citrusových plodů. Je to plod stejnojmenného stálezeleného stromu. Pomelo dorůstá aţ 5 kg, ale více jsou vidět s hmotností okolo 1 kg. Samotné jádro tvoří pouze polovinu objemu, zbytek tvoří slupka. Duţinu má pomelo bledě ţlutou, oranţovou aţ červenou. Původ:Pomelo pochází z Jihovýchodní Asie, dnes se ale pěstuje také v USA, Číně, Mexiku a Španělsku. Složení:Toto ovoce obsahuje hlavně vitamíny C a A, draslík, ţelezo a velké mnoţství vody. Má velmi málo tuku, sodíku, cholesterolu a kalorií - energetická hodnota je cca 30 kcal na 100g. Konzumace:Jeho konzumace je časově náročná. Nejprve se oloupe jako pomeranč, pak se prsty rozdělí na menší dílky a duţina, která se jí, se vyloupe z blan. Musíte si dát pozor, protoţe veškeré vnitřní blány jsou velmi hořké a nejsou vhodné ke konzumaci sladkou duţinu je třeba pečlivě vyloupat. Konzumuje se syrové nebo se přidává do ovocných salátů i do marmelád pro zpestření chuti. Zajímavost:Pomelo pomáhá proti vysokému cholesterolu a srdečním nemocem.

23 Avokádo Avokádo Americké (Persea americana) Popis: Avokádo je plodem hruškovce přelahodného, coţ je stálezelený tropický ovocný strom dorůstající výšek okolo 30m. Plod má hruškovitý tvar, obvykle je 10-13cm velký a váţí g. Na povrchu je zelené barvy, uvnitř bílá aţ zelená duţina, která na vzduchu hnědne. Uprostřed hnědé semeno s tvrdou slupkou. Původ: Avokádo pochází ze středu Jiţní Ameriky. Španělé avokádo dovezli do Západní Indie, na Kanárské ostrovy a na některé ostrovy v Atlantiku. hodnotou. Je bohaté na proteiny a vitamíny. Zejména to jsou vitamíny A,B1, B2, B6, C a E. Avokádo je téţ bohaté na minerály jako jsou ţelezo, vápník, fosfor a draslík. Vliv na člověka: Zelený plod obsahuje hodně lecitinu, který sniţuje hladinu cholesterolu a zlepšuje paměť. V avokádu je aţ 30% tuků, které jsou z valné části zastoupeny ve formě zdraví velmi prospěšných nenasycených mastných kyselin. Vzhledem ke svým vyţivovacím kvalitám se doporučuje osobám s kardiovaskulárními problémy a nemocemi nervového systému. Pěstování: Velké plantáţe na pěstování avokáda vznikly v Kalifornii začátkem 20. století. Dodnes je Kalifornie jedním z největších producentů avokáda. Avokáda, která se prodávají na evropských trzích, pocházejí především ze Španělska a Izraele. Konzumace: Pro konzumaci avokádo rozřízneme na polovinu, vyjmeme pecku a obsah vydlabeme lţící. Pak můţeme duţinu pokrájet na menší kousky nebo rozmačkat vidličkou a namazat na pečivo stejným způsobem, jako se maţe máslo - a posolit. Duţinu je dobré hned po vyjmutí ze slupky pokapat citrónovou šťávou, aby nezhnědla a neztratila své cenné látky. Chuť a složení: Chuťově je avokádo velice rozmanité, hodně záleţí na dané odrůdě. Můţe připomínat ořechy či lískový oříšek. Pokud je avokádo nezralé, je hořké a ke konzumaci je nevhodné. Zralé avokádo má měkkou máslovitou duţinu se skvělou výţivovou

24 Papája Popis:Papája je aţ deset metrů vysoká bylina, která se pěstuje pro oválné plody váţící aţ 2.5 kilogramu, které mají zelenou, oranţovou nebo ţlutou barvu s duţinou připomínající chutí ananasové melouny. zvyšuje imunitu, zlepšuje vidění a mimo jiné zlepšuje stav bílkovin v buňkách. Původ:Původ má ve střední Americe, ale dnes se pěstuje v tropech po celém světě. Složení: Nejvíce ceněnou sloţkou papáji jsou její enzymy, které tento plod s tenkou slupkou potřebuje k ochraně před hmyzem v době zrání. Dále obsahuje vitaminy B1, B2, B3, vápník a ţelezo. Konzumace:Papája je k dostání celý rok. Při stisknutí nesmí být příliš měkká. Plod zpracujeme tak, ţe jej rozkrojíme, odstraníme semena a vydlabeme duţinu. Pojídáme ji hlavně čerstvou, nebo z ní připravíme kompot. Zajímavosti:Tento blahodárný plod má mnoho ozdravných účinků pro člověka. Kladně působí na krevní oběh a srdce,

25 Guave Popis: Guave je druh z čeledi Guava (Pisdium) z rodiny myrtových rostlin (Myrtaceae). Původ má v tropické Americe, dnes se ovšem pěstuje v celé tropické oblasti, hlavně v Jiţní Africe a v Indii. Jeto keř, případně strom, který dorůstá do výšky aţ několika metrů,má bílé květy, ze kterých se pak vytváří bobule kulového nebo vejcovitého tvaru o délce aţ dvanáct centimetrů. Chuť: Slupka zralých plodů je světle zelená nebo ţlutá. Uvnitř se nachází šťavnatá dřeň chutnající podobně jako směs hrušek, kdoulí a fíků. Složení:Guave obsahuje mnoţství vitaminu C, dále pak provitamin A,vitamin B, ţelezo, vápník a fosfor. Konzumace:Má příjemnou sladkokyselou chuť. Duţina ukrývá velké mnoţství semínek, která jsou většinou jedlá. Konzumuje ji oloupanou, případně pocukrovanou a dochucenou citronovou šťávou nebo z ní připravíme kompot.

26 Cukrové melouny Popis: Jednoletá poléhavou rostlinu, která dorůstá aţ 150 cm. Po odkvetení vzniká plod, který můţe mít různou velikost a tvar v závislosti na druhu a dlouhý aţ 1 metr. Povrch plodu má pak korkovitě síťovaný vzor s hrbolky připomínající bradavice, ale můţe být také zcela hladký. Původ: Španělsko, Brazílie, Jiţní Afrika Konzumace: Podélně rozkrojit na poloviny. Lţící vydlabat vnitřní pecičky (nejí se). Poté poloviny dál podélným řezem rozdělit na čtvrtiny. Ty pak příčně nakrájet na plátky, které se vykusují se. Chuť: Sladší neţ vodní melouny. Energetická hodnota je téměř dvakrát větší neţ u melounů vodních. Meloun žlutý: Kůra zářivě ţlutá. Duţina je pastelově zelená. Chuť je sladká a velmi harmonická. Jako předkrm s parmskou šunkou. Dováţí se ze Španělska Izraele, Brazílie a Jiţní Afriky. Meloun Cantraloupe: Malé plody o váze 1kg.Nazelenalá barva kůry, Oranţová duţina má síťovanou kresbu, sladkou a aromatickou chuť připomínající ananas. Sklízí se ve Francii, Senegalu a ve Španělsku. Meloun Galia: Kulatý tvar zelenoţlutá kůra. Duţinu má světlezelené barvy a je velmi osvěţující Sklízí se ve Španělsku, Itálii, Řecku, Izraeli a Jiţní Africe.

27 Granadilla Popis: jedná se o jednu z mnoha jedlých mučenek. Je to popínavá liána. Květy má bílopurpurové a listy srdcovitého tvaru. Plodí oranţovohnědé kulaté aţ oválné plody. Původ: Jiţní Americe V Jihoafrické republice se ji říká právě Granadilla. Konzumace: Podélně se rozkrojí na půlky. Vnitřní duţina se vydlabe lţičkou nebo vypije. Duţina se jí i s jadérky. Tvrdá slupka se nejí. Chuť: Vnitřek plodu tvoří tmavá semena, obalená šťavnatým pouzdrem. Šťáva plodu je silně aromatická, příjemně navinuté chuti. Složení: obsahuje asi 17% sacharidů a mnoho provitamínu A, vitamíny B, vitamín C, vápník,fosfor,ţelezo a vlákninu Zajímavosti:Granadilla se pěstuje k výrobě dţusu, často bývá míchána s dţusy z jiných druhů ovoce pro zdůraznění chutě, ale můţe se také jíst čerstvá.

28 Kaki (Tomel japonský) Popis rostliny a plodu: Tomel japonský je subtropický opadavý strom. Má rozkladitou korunu, ve své domovině dosahuje aţ patnácti metrů do šíře i výšky. Listy jsou široce oválné, krátce řapíkaté. Kaki je lesklý zářivě oranţový plod.. Tvarem připomíná rajče, velikost je okolo 5-8 cm. Kaki typické svým výrazným kalichem sestaveným ze čtyř lístků u stopky plodu. Chuť je lehce nasládlá podobné brokvi či meruňce. Původ: Pochází z jihovýchodní Asie, konkrétně z Číny.D nes je rozšířený v subtropech téměř celého světa a ve středozemí či Zakavkazku. Nutriční hodnoty: Energetická hodnota 100 g kaki je cca 293 kj (70 kcal). Duţnina obsahuje velké mnoţství vitaminu C a aţ 20% jednoduchých cukrů, takţe můţe slouţit jako rychlý zdroj energie. Konzumace: Různé zdroje mají trochu odlišné doporučené způsoby konzumace. Jednoznačně však kaki můţete jíst syrové i bez doslazování. Můţeme kaki podélně rozříznout a vydlabat lţičkou či naporcovat na plátky a vykusovat. Lze i pokapat citronovou šťávou nebo prosladit či usušit. Zajímavosti I přes to, ţe v Číně je kaki pěstováno uţ přes 2000 let, poprvé bylo odborně popsáno aţ roku Strom Tomel japonský lze pěstovat i jako bonsaj.

Ovoce a zelenina. Nebojte se exotiky. Poznávejme spolu, co je dobré. Jak na exotické ovoce. Tipy na zpracování a využití

Ovoce a zelenina. Nebojte se exotiky. Poznávejme spolu, co je dobré. Jak na exotické ovoce. Tipy na zpracování a využití Nebojte se exotiky Poznávejme spolu, co je dobré Jak na exotické ovoce Tipy na zpracování a využití Na co máte chuť? Exotické ovoce patří do naší nabídky po celý rok. Abychom nabízeli jen to nejkvalitnější

Více

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze SŠ

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze SŠ Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze SŠ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0130 Šablona: III/2 Ověřeno ve výuce dne: 12.11.2013

Více

Složky potravy a vitamíny

Složky potravy a vitamíny Složky potravy a vitamíny Potrava musí být pestrá a vyvážená. Měla by obsahovat: základní živiny cukry (60%), tuky (25%) a bílkoviny (15%) vodu, minerální látky, vitaminy. Metabolismus: souhrn chemických

Více

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze SŠ

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze SŠ Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze SŠ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0130 Šablona: III/2 Ověřeno ve výuce dne: 26.11.2013

Více

VÝŢIVA SPORTOVCE ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice

VÝŢIVA SPORTOVCE ŠTĚPÁN POSPÍŠIL. 4. 11. 8.2012 Jilemnice VÝŢIVA SPORTOVCE ŠTĚPÁN POSPÍŠIL 4. 11. 8.2012 Jilemnice VÝŽIVA > stejně důleţitá sloţka přípravy jako trénování > výţiva není pouze o svalové tkáni, ale i ostatních tkáních a orgánech > sportovec musí

Více

ROSTLINY A ČLOVĚK - KOŘENÍ

ROSTLINY A ČLOVĚK - KOŘENÍ Koření = části rostlin, které používáme k ochucování jídel Svou charakteristickou chutí a vůní působí na smysly a povzbuzují k činnosti trávicí ústrojí Pestrá paleta koření využívaného v přiměřených dávkách

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 4., 3. Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 Datum 25. 11. 2012 Anotace Použité zdroje a odkazy III/2 Inovace a zkvalitnění výuky

Více

www.zlinskedumy.cz Střední odborná škola Luhačovice Mgr. Alena Marková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

www.zlinskedumy.cz Střední odborná škola Luhačovice Mgr. Alena Marková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název školy Číslo projektu Autor Název šablony Název DUMu Stupeň a typ vzdělání Vzdělávací obor Tematický okruh Druh učebního materiálu Cílová skupina Anotace Klíčová slova Střední odborná škola Luhačovice

Více

Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: Klíčová slova: Metodika: Obor: Ročník: Autor: Zpracováno dne:

Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: Klíčová slova: Metodika: Obor: Ročník: Autor: Zpracováno dne: Označení materiálu: VY_32_INOVACE_VEJPA_POTRAVINY1_05 Název materiálu: Ovoce II Tematická oblast: Potraviny a výživa 1. ročník Anotace: Prezentace slouží k výkladu nového učiva na téma Ovoce II. Očekávaný

Více

Andělika lékařská kořen

Andělika lékařská kořen Andělika lékařská kořen Andělika bývá v Číně používána za bylinu gynekologického významu, používanou při bolestivé menstruci a při problémech v přechodu ženy. Dále bývá používána Uklidnění a posílení nervové

Více

Tipy pro odšťavování. Recepty z ochutnávky

Tipy pro odšťavování. Recepty z ochutnávky Tipy pro odšťavování Recepty z ochutnávky Kořeněný zázvorem 4 mrkve 2 pomeranče 1 limeta 6 plátků zázvoru Okraj skleničky ozdobíme 1/4 plátku limety nebo pomeranče. Nápoj obsahuje vitamíny B a C, karotenoidy,

Více

Káva, čaj, thein, kofein, kávoviny Prezentace pro výklad látky a opakování učiva téma maso a vnitřnosti.

Káva, čaj, thein, kofein, kávoviny Prezentace pro výklad látky a opakování učiva téma maso a vnitřnosti. Název školy Odborné učiliště a Praktická škola, Plzeň, Vejprnická 56 Název projektu Číslo projektu Číslo šablony Digitalizace výuky CZ.1.07/1.5.00/34.0977 VY_32_inovace_ZB59 Číslo materiálu 59 Autor Mgr.

Více

OSVĚŽENÍ MLÉKEM. Karolína Hlavatá

OSVĚŽENÍ MLÉKEM. Karolína Hlavatá OSVĚŽENÍ MLÉKEM Karolína Hlavatá Mléko v dobách našich předků Mléko a mléčné výrobky jsou součástí výživy člověka již od mladší doby kamenné, kdy se člověk usadil a začal pěstovat obilí a chovat dobytek

Více

EU peníze středním školám

EU peníze středním školám EU peníze středním školám Název projektu Registrační číslo projektu Název aktivity Název vzdělávacího materiálu Číslo vzdělávacího materiálu Jméno autora Název školy Moderní škola CZ.1.07/1.5.00/34.0526

Více

Chcete jíst zdravěji? Zeptejte se mě jak.

Chcete jíst zdravěji? Zeptejte se mě jak. Chcete jíst zdravěji? Zeptejte se mě jak. Chcete jíst zdravěji? Zeptejte se mě jak. Řada Tesco Healthy Living nabízí širokou škálu výrobků pro podporu zdravého životního stylu. V nabídce najdete různé

Více

Česká republliika bííllá víína 0,,750 ll Vellttllíínsské zellené,, jjakossttníí -- ssuché 2011 160,,- Zlatavá barva, delikátní, ovocně - trávové aroma v pozadí se objevují tóny mandlí, chuť je svěží, sametová,

Více

SKLADOVÁNÍ OVOCE A ZELENINY. Zdroj: VŠCHT Praha, Ústav konzervace potravin a technologie masa

SKLADOVÁNÍ OVOCE A ZELENINY. Zdroj: VŠCHT Praha, Ústav konzervace potravin a technologie masa SKLADOVÁNÍ OVOCE A ZELENINY Zdroj: VŠCHT Praha, Ústav konzervace potravin a technologie masa ČERSTVÉ OVOCE A ZELENINA ŽIVÝ DÝCHAJÍCÍ MATERIÁL SPOTŘEBA KYSLÍKU A ZÁSOBNÍCH LÁTEK UVOLŇOVÁNÍ CO 2, TEPLA,

Více

DIETNÍ REŽIM HEMODIALYZOVANÝCH

DIETNÍ REŽIM HEMODIALYZOVANÝCH MOŽNOSTI ÚPRAVY DIETNÍHO REŽIMU HEMODIALYZOVANÝCH PACIENTŮ PŘI HOSPITALIZACI Mengerová O. 1, Duchková M. 1, Hanzlíková P. 1, Teplan V. 2 ÚOP 1, KN TC 2 ; IKEM Praha DIETNÍ REŽIM HEMODIALYZOVANÝCH Musí

Více

Kalorické tabulky potravin

Kalorické tabulky potravin BMI, Body Mass Index - jednoduchým výpočtem zjistíte, jak jste na tom s vaší váhou. BMI = hmotnost (kg) / výška (m) 2 BMI je však pouhým statistickým nástrojem, u konkrétních osob se může klinický stav

Více

Rostlinná výroba. VY_32_INOVACE_Z.2.12 PaedDr. Alena Vondráčková 1.pololetí školního roku 2013/2014. 4. ročník vyššího gymnázia

Rostlinná výroba. VY_32_INOVACE_Z.2.12 PaedDr. Alena Vondráčková 1.pololetí školního roku 2013/2014. 4. ročník vyššího gymnázia Název vzdělávacího materiálu: Číslo vzdělávacího materiálu: Autor vzdělávací materiálu: Období, ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Vzdělávací předmět: Tematická

Více

Ovoce a zelenina. Čerstvé šťávy. Vymačkejte si šťávy z ovoce a zeleniny. Recepty, tipy a nápady pro zdraví

Ovoce a zelenina. Čerstvé šťávy. Vymačkejte si šťávy z ovoce a zeleniny. Recepty, tipy a nápady pro zdraví Ovoce a zelenina Čerstvé šťávy Vymačkejte si šťávy z ovoce a zeleniny Recepty, tipy a nápady pro zdraví Vymačkejte šťávu a pochutn Čerstvá šťáva, vymačkaná z ovoce nebo zeleniny, je nejenom výborné osvěžení,

Více

GOJI ORIGINAL NEJZDRAVĚJŠÍ OVOCE NA ZEMI. Elixír mládí, zdraví a krásy

GOJI ORIGINAL NEJZDRAVĚJŠÍ OVOCE NA ZEMI. Elixír mládí, zdraví a krásy GOJI ORIGINAL NEJZDRAVĚJŠÍ OVOCE NA ZEMI Elixír mládí, zdraví a krásy Důkazem prospěšnosti Goji je také vitalita, dlouhověkost a zdraví čínských mnichů, ale i obyvatel žijících v oblastech provincie Ningxia.

Více

Zdravé svačiny do škol. Projekt zdravého stravování studentů základních a středních škol

Zdravé svačiny do škol. Projekt zdravého stravování studentů základních a středních škol Zdravé svačiny do škol Projekt zdravého stravování studentů základních a středních škol Co nabízíme? Zdravé a pestré každodenní svačiny pro malé školáky i studenty středních škol Vyvážené menu plné výživově

Více

Katedra chemie FP TUL www.kch.tul.cz. Typy výživy

Katedra chemie FP TUL www.kch.tul.cz. Typy výživy Typy výživy 1. Dle energetických nároků (bazální metabolismus, typ práce, teplota okolí) 2. Dle potřeby živin (věk, zaměstnání, pohlaví) 3. Dle stravovacích zvyklostí, tradic, tělesného typu 4. Dle zdravotního

Více

Ceník potravin. Sladkosti, sušené ovoce a ořechy. Cena s DPH (AKCE) Info o produktech. Výrobek Hmotnost Výrobce

Ceník potravin. Sladkosti, sušené ovoce a ořechy. Cena s DPH (AKCE) Info o produktech. Výrobek Hmotnost Výrobce Objednávající: Kontakt: Ceník potravin Výrobek Hmotnost Výrobce Cena s DPH (AKCE) Info o produktech Sladkosti, sušené ovoce a ořechy Lifefood Chocolate 80% cacao BIO 70g Lifefood 53 Kč http://goo.gl/huv

Více

CO JÍST PŘED POSILOVÁNÍM

CO JÍST PŘED POSILOVÁNÍM Autor: MUDr. Marie Skalská, Pro Fit Institut STRAVA PŘED CVIČENÍM A PO CVIČENÍ VÝZNAMNĚ OVLIVŇUJE VÝKON, RYCHLOST REGENERACE, PÁLENÍ TUKŮ, ZOTAVENÍ PO VÝKONU, NÁRŮST SVALOVÉ HMOTY, A TAKÉ TŘEBA TO, JESTLI

Více

Hygiena a školní zdravotnictví. Výživa a pitný režim

Hygiena a školní zdravotnictví. Výživa a pitný režim Hygiena a školní zdravotnictví Výživa a pitný režim Diskuse Proč je zdravá výživa důležitá? Jak byste definovali zdravou výživu? Zdravá výživa a populace České republiky. Jakým způsobem vést dítě ke zdravé

Více

Bezlepkové výrobky. POEX Velké Meziříčí, a.s. Třebíčská 384 594 01 Velké Meziříčí tel.: 566502706 www.poex.cz

Bezlepkové výrobky. POEX Velké Meziříčí, a.s. Třebíčská 384 594 01 Velké Meziříčí tel.: 566502706 www.poex.cz Bezlepkové výrobky POEX Velké Meziříčí, a.s. Třebíčská 384 594 01 Velké Meziříčí tel.: 566502706 www.poex.cz Snídaňové cereálie vhodné také jako rychlá svačina, do školy, snack na cesty, jako alternativa

Více

www.zdrava5.cz Tento sešit patří:

www.zdrava5.cz Tento sešit patří: www.zdrava5.cz Kancelář Světové zdravotnické organizace v České a Slovenské republice podporuje projekt Zdravá 5, který je v souladu s Globální strategií pro zdraví, výživu a pohyb. Tento sešit patří:

Více

recepty s Přírodním nápojem Natural Balance

recepty s Přírodním nápojem Natural Balance KOKTEJLY recepty s Přírodním nápojem Natural Balance KOKTEJLY Koktejly jsou lahodné nápoje vhodné pro spoustu příležitostí, které se snadno přizpůsobí každému mlsnému jazýčku. Milují je jak dospělí, tak

Více

Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: Klíčová slova: Metodika: Obor: Ročník: Autor: Zpracováno dne:

Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: Klíčová slova: Metodika: Obor: Ročník: Autor: Zpracováno dne: ; Označení materiálu: VY_32_INOVACE_VEJPA_POTRAVINY1_03 Název materiálu: Vitamíny. Tematická oblast: Potraviny a výživa 1. ročník Anotace: Prezentace slouží k výkladu nového učiva na téma Vitamíny. Očekávaný

Více

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč Aperitivy Martini Bianco Aromatické a sladké Martini Bianco používá jako svůj základ kvalitní a jemnou směs italských bílých suchých vín. Směs aromatických bylin a vanilky mu dodává jeho charakteristickou

Více

Katalog produktu a dárkových balení

Katalog produktu a dárkových balení kvalita, chut, tradice Katalog produktu a dárkových balení Svatojánské orechy Vítěz v soutěži veletrhu Tato zapomenutá moravská delikatesa je vyrobena podle původní, 100 let staré receptury. Mladé vlašské

Více

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Velmi cennou součástí sbírky rostlin pěstovaných v Květné zahradě v Kroměříži je také kolekce kamélií čítající 40 vzrostlých stromů a stejný počet menších rostlin

Více

Stravování sestry v třísměnném a nepřetržitém provozu. Danuše Hrbková nutriční terapeutka

Stravování sestry v třísměnném a nepřetržitém provozu. Danuše Hrbková nutriční terapeutka Stravování sestry v třísměnném a nepřetržitém provozu Danuše Hrbková nutriční terapeutka Směnný provoz narušení cirkadiánního rytmu dopad na zdraví člověka vyšší riziko koronárního postižení nárůst hladiny

Více

Zahradní terapie Charakteristiky rostlin k přepsání do Braillova písma, 1. část 1-21

Zahradní terapie Charakteristiky rostlin k přepsání do Braillova písma, 1. část 1-21 Zahradní terapie Charakteristiky rostlin k přepsání do Braillova písma, 1. část 1-21 1. Akebie Akebie kvete v období května. Fialově zelené polody dozrávají v období září. Květy jsou zbarvené do fialova.

Více

Předmět: Potraviny a výživa Ročník: první Téma: Technologie v souvztažnosti s předmětem Potraviny a výživa

Předmět: Potraviny a výživa Ročník: první Téma: Technologie v souvztažnosti s předmětem Potraviny a výživa Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-41-L/01 Gastronomie Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Potraviny a výživa Ročník: první Téma: Technologie

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Co je cholesterol? (10R,13R)-10,13-dimethyl-17-(6-methylheptan-2-yl)- 2,3,4,7,8,9,11,12,14,15,16,17- dodecahydro-1h-cyclopenta [a]phenanthren-3-ol

Co je cholesterol? (10R,13R)-10,13-dimethyl-17-(6-methylheptan-2-yl)- 2,3,4,7,8,9,11,12,14,15,16,17- dodecahydro-1h-cyclopenta [a]phenanthren-3-ol Co je cholesterol? - Cholesterol je steroidní látka, kterou lidský organismus potřebuje pro tvorbu hormonů a vitamínu D. - Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných

Více

Pozitivní vlivy umírněného pití piva Zdravotní benefity českého piva. Věra Hönigová, Jana Olšovská, Pavel Čejka, VÚPS, a.s.

Pozitivní vlivy umírněného pití piva Zdravotní benefity českého piva. Věra Hönigová, Jana Olšovská, Pavel Čejka, VÚPS, a.s. Pozitivní vlivy umírněného pití piva Zdravotní benefity českého piva Věra Hönigová, Jana Olšovská, Pavel Čejka, VÚPS, a.s. 2 Vliv alkoholu na lidský organismus POZITIVNÍ při střídmé a bezpečné konzumaci

Více

Složení(v sestupném pořadí)

Složení(v sestupném pořadí) Hmotnost nebo EAN ks Název zboží Zákonný název potraviny Složení(v sestupném pořadí) Alergeny objem, hmotnost pevmého podílu,hmotnost nebo objem porce,počet porcí v balení Země původu či místa provenience

Více

SMOOTHIES SUPERVÝŽIVNÉ KOKTEJLY PRO ŽIVOT

SMOOTHIES SUPERVÝŽIVNÉ KOKTEJLY PRO ŽIVOT SMOOTHIES SUPERVÝŽIVNÉ KOKTEJLY PRO ŽIVOT 1ÚVOD CO JE TO SMOOTHIE Smoothie je nápoj umixovaný z čerstvého ovoce a zeleniny, do kterého mohou být pro zvýšení výživové hodnoty přidány byliny, sušené ovoce,

Více

Exkluzivní dovozce čajů značky HEWA

Exkluzivní dovozce čajů značky HEWA Exkluzivní dovozce čajů značky HEWA Čaje značky HEWA jsou rodinnou tradicí na Srí Lance již od roku 1838. Čtvrtá generace rodiny Hewakandamby pěstuje tyto čaje v monsunovém klimatu vysokých hor, kde jsou

Více

Chcete se cítit. lehčeji? Zeptejte se mě jak.

Chcete se cítit. lehčeji? Zeptejte se mě jak. Chcete se cítit lehčeji? Zeptejte se mě jak. Chcete se cítit lehčeji? Zeptejte se mě jak. Tesco Light Choices zahrnuje řadu výrobků se sníženým obsahem výživových hodnot. Například na našich Tesco Light

Více

Jednotlivá patra pyramidy výživy pro děti

Jednotlivá patra pyramidy výživy pro děti Díl 4. Jednotlivá patra pyramidy výživy pro děti Abychom mohli pyramidu výživy pro děti správně používat, podrobněji se seznámíme s jednotlivými jejími patry. Základna pyramidy Základnu pyramidy tvoří

Více

2013 Katalog produktů

2013 Katalog produktů 2013 Katalog produktů 1 Obsah Maxi Nuta Fly Dezertní Maxi Nuta Pražené mandle...3 Pistácie a brusinky...3 Maxi Fruta...4 Borůvky a mandle...4 Jahody a mandle...5 Kešu a ořechy...5 Konopné semínko...6 Meruňky

Více

VY_52_INOVACE_02_37.notebook May 21, 2014. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo.

VY_52_INOVACE_02_37.notebook May 21, 2014. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu: Šablona číslo/název: Inovace školství V/2 Inovace

Více

Název: Zdravý životní styl 2

Název: Zdravý životní styl 2 Název: Zdravý životní styl 2 Výukové materiály Autor: Mgr. Blanka Machová Název školy: Gymnázium Jana Nerudy, škola hl. města Prahy Předmět, mezipředmětové vztahy: Biologie Ročník: 4. a 5. (2. a 3. vyššího

Více

Babí léto s rawfood raw food seminář

Babí léto s rawfood raw food seminář Babí léto rawfood raw food seminář 20. A 21. ZÁŘÍ 2014 V IC ZAHRADA NA ŽIŽKOVĚ Živé jídlo je takové jídlo, které nám dává příroda syrové ovoce, zelenina, semínka, ořechy, byliny, atd. Nevaříme ho nepečeme

Více

15. 300g Caesar salát 139,- (římský salát, kuřecí maso, parmazán, ančovičkový dresink, krutony)

15. 300g Caesar salát 139,- (římský salát, kuřecí maso, parmazán, ančovičkový dresink, krutony) Předkrmy 1. 100g Tataráček z lososa na listovém salátu, toustový chléb 92,- 2. 100g Domácí paštika na brusinkovém soté s konfitovaným pomerančem 79,- a omáčkou z červeného vína, pečivo 3. 100g Na plátky

Více

CUKROVKA /diabetes mellitus/

CUKROVKA /diabetes mellitus/ CUKROVKA /diabetes mellitus/ CUKROVKA /diabetes mellitus/ Řadíme ji mezi neinfekční chronická onemocnění Na jejím vzniku se podílí nezdravý způsob života Významnou úlohu sehrává dědičnost Významným rizikovým

Více

Objednávky na telefonu: 725 857 682 SORTIMENT NÁPOJŮ. Hot drink Ice drink Milk shake Ice & Hot Tea Caffe Frappé a další

Objednávky na telefonu: 725 857 682 SORTIMENT NÁPOJŮ. Hot drink Ice drink Milk shake Ice & Hot Tea Caffe Frappé a další Objednávky na telefonu: 725 857 682 SORTIMENT NÁPOJŮ Hot drink Ice drink Milk shake Ice & Hot Tea Caffe Frappé a další Gastro 21 Objednávky na telefonu: 725 857 682 Hot Drink HOT DRINK / ICE DRINK / MILK

Více

Informace o produktech Pivovarů Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha, ČR

Informace o produktech Pivovarů Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha, ČR Informace o produktech Pivovarů Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha, ČR Tento dokument obsahuje informace pro spotřebitele vyžadované zákonem č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a

Více

Potravinové. alergie. Co to je potravinová alergie?

Potravinové. alergie. Co to je potravinová alergie? alergie Potravinové alergie Co to je potravinová alergie? O potravinové alergii hovoříme při neadekvátní reakci organismu na konzumaci stravy, která obsahovala netolerovanou potravinu, popřípadě její určitou

Více

Předmět: Potraviny a výživa Ročník: první Téma: Technologie v souvztažnosti s předmětem Potraviny a výživa

Předmět: Potraviny a výživa Ročník: první Téma: Technologie v souvztažnosti s předmětem Potraviny a výživa Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-41-L/01 Gastronomie Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Potraviny a výživa Ročník: první Téma: Technologie

Více

Vážení rodiče, tým stacionáře Mraveneček. 16.12. 2014 v Opavě

Vážení rodiče, tým stacionáře Mraveneček. 16.12. 2014 v Opavě Mraveneček Vážení rodiče, dostává se Vám do rukou jedinečné a neopakovatelné vydání brožury Naše kuchařka. Ta vznikla z velkého nadšení a celoroční práce uživatelů a pracovníků stacionáře Mraveneček. Najdete

Více

makroelementy, mikroelementy

makroelementy, mikroelementy ESENCIÁLNÍ ANORGANICKÉ (MINERÁLNÍ) LÁTKY makroelementy, mikroelementy MAKROELEMENTY Ca - 70kg/ 1200g Ca 98% kosti - 800 mg/denně, gravidní a kojící ženy o 20% více Obsah Ca v mg/100 g mléko 125 mg jogurt

Více

NERO. ZPOŤ SE! MÁKNI! DOBIJ SE!

NERO. ZPOŤ SE! MÁKNI! DOBIJ SE! Pot je dobrý. Pot je společníkem dříčů, pro které není první krůpěj důvodem přestat, ale důkazem, že jsme ze sebe něco vydali a blahodárným povzbuzením. Povzbuzením, jenž se stalo tělesnou rozkoší, která

Více

Náhradní mléčná výživa versus kravské mléko Mléko jako zdroj vápníku

Náhradní mléčná výživa versus kravské mléko Mléko jako zdroj vápníku Náhradní mléčná výživa versus kravské mléko Mléko jako zdroj vápníku Mateřské mléko Nejlepší způsob výživy je mateřské mléko složení je přizpůsobeno výživovým potřebám v různých fázích vývoje Složení mateřského

Více

Složení výrobků. Alergenní látky: vejce, mouka pšeničná, máslo, mléko sušené plnotučné, sojový lecitin,

Složení výrobků. Alergenní látky: vejce, mouka pšeničná, máslo, mléko sušené plnotučné, sojový lecitin, Složení výrobků 4 Cukrářský výrobek Dezert ovocný 80g 2dny Složení: roládová hmota piškotová(vejce, mouka pšeničná, cukr, voda, emulgátor ke šlehání[voda, emulgátor E471, E475, stabilizátor E420, ethylalkohol,

Více

TEXT A VEGETARIÁNSTVÍ

TEXT A VEGETARIÁNSTVÍ TEXT A VEGETARIÁNSTVÍ Vegetariánský způsob stravování patří k nejstarším a nejrozšířenějším z alternativních způsobů stravování. Jedná se o bezmasou stravu. Myšlenka bezmasé stravy sahá hluboko do historie,

Více

Vitaaktiv Tropic Tak chutná exotika!

Vitaaktiv Tropic Tak chutná exotika! Ze světa LR produktů Vitaaktiv Tropic Tak chutná exotika! Šťavnaté ovoce, které nezatěžují chemické postřiky & šťavnatá cena, která nezatíží Vaši kapsu Připadá Vám, především teď, v létě, tropické ovoce

Více

6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY

6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY 6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY VODA // ODKYSELENÍ TĚLA (UDRŽENÍ SPRÁVNÝCH HODNOT PH V TĚLE) // BÍLKOVINY SACHARIDY TUKY VLÁKNINA MIKRO-ŽIVINY (VITAMÍNY, MINERÁLY, ENZYMY ) VODA NAPROSTO ZÁSADNÍ

Více

ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU

ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU DUBEN 2014 NUTRIČNÍ ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU Několik jednoduchých změn ve vašem stravování dnes vám pomůže vypadat a cítit se perfektně, až přijde léto. Je to takhle: bezpečná a

Více

Druhy a složení potravin

Druhy a složení potravin Druhy a složení potravin Přednáška 2 Doc. MVDr. Bohuslava Tremlová, Ph.D. Obsah přednášky Složení potravin, energetická a biologická hodnota potravin Význam jednotlivých složek potravin pro výživu Složení

Více

"Original" Odborné recepty s Balkánským sýrem značky

Original Odborné recepty s Balkánským sýrem značky Odborné recepty s Balkánským sýrem značky "Original" Neven 7 s.r.o. Zavřená 27, Brno, PSČ 634 00 Mobil: +420775263544 info@neven.cz www.balkansky-syr.cz, www.sirene.cz Obsah 1. Gratinované brambory se

Více

sleva Platnost od pondělí 3. 9. do neděle 16. 9. 2012 www.billa.cz 20% Jogurt ovocný 200 g, více druhů Jablko Gala 600 g, Itálie 100 g = 8,95 Kč

sleva Platnost od pondělí 3. 9. do neděle 16. 9. 2012 www.billa.cz 20% Jogurt ovocný 200 g, více druhů Jablko Gala 600 g, Itálie 100 g = 8,95 Kč Platnost od pondělí 3. 9. do neděle 16. 9. 2012 www.billa.cz Na všechny výrobky z tohoto letáku 20% Jogurt ovocný 200 g, více druhů 17 90 100 g = 8,95 Kč Jablko Gala 600 g, Itálie 56 90 100 g = 9,48 Kč

Více

DIETAMÍNOVÁ ŠKOŁA NEZDRAVÉ OBČERSTVENÍ. DIETETIK Mgr. ing. Agnieszka Podgórska

DIETAMÍNOVÁ ŠKOŁA NEZDRAVÉ OBČERSTVENÍ. DIETETIK Mgr. ing. Agnieszka Podgórska DIETAMÍNOVÁ ŠKOŁA NEZDRAVÉ OBČERSTVENÍ DIETETIK Mgr. ing. Agnieszka Podgórska NUTELLA: 1 lžička nutelly (15 g ) obsahuje 1 lžičku cukru 1 lžička nutelly obsahuje 5g tuku ¼ nutelly obsahuje karcinogení

Více

100 g Tatarský biftek z pravé hovězí svíčkové s česnekovými topinkami 160,-

100 g Tatarský biftek z pravé hovězí svíčkové s česnekovými topinkami 160,- Předkrmy 100 g Tatarský biftek z pravé hovězí svíčkové s česnekovými topinkami 160,- 60 g Kuřecí prso pečené v panchettě se salátem tzatziky a česnekovou bagetou 62,- 80 g Tatarský biftek z lososa s kopečkem

Více

Instantní dehydratovaný proteinový produkt s vitamíny, pro přípravu hotového pokrmu.

Instantní dehydratovaný proteinový produkt s vitamíny, pro přípravu hotového pokrmu. BOLOŇSKÉ ŠPAGETY Bezvaječné těstoviny z tvrdé pšenice s hovězím masem, rajčaty a cibulí. Instantní dehydratovaný proteinový produkt s vitamíny, pro přípravu hotového pokrmu. Energetická hodnota 100 g 1

Více

Lněné semínko celé. www.steza.cz

Lněné semínko celé. www.steza.cz Lněné semínko celé LNĚNÉ semeno příznivě ovlivňuje zdravou funkci střev. Semena pomáhají při problémech se zažíváním a při zácpě. Zevně lze použít ve formě obkladů. Příprava a dávkování: 1 čajová lžička

Více

Extra panenský olivový olej Benoit 500 ml, 750 ml, 5 l

Extra panenský olivový olej Benoit 500 ml, 750 ml, 5 l Product Catalogue Extra panenský olivový olej Benoit 500 ml, 750 ml, 5 l Extra panenský olivový olej Benoit s lehkou ovocnou chutí a jemným dotykem vůně květin je lisovaný za studena výlučně mechanickým

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi. Vzdělávání pro konkurenceschopnost

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi. Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi Registrační č.: CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Škola: Hotelová škola, Vyšší odborná škola hotelnictví

Více

Multikulturní výchova pracovní list

Multikulturní výchova pracovní list Multikulturní výchova pracovní list Předmět Ročník Informatika 6.-9. ročník Jméno Vzdělávací program Téma ŠVP ZŠ - Berlička Jídlo Výstupy - potraviny typické pro různé světadíly - globalizace - náměty

Více

ZDRAVÁ ŠKOLNÍ SVAČINA KOLEKTIV AUTORŮ

ZDRAVÁ ŠKOLNÍ SVAČINA KOLEKTIV AUTORŮ ZDRAVÁ ŠKOLNÍ SVAČINA KOLEKTIV AUTORŮ SPOLEČNOST PRO VÝŽIVU HYGIENICKÁ SLUŽBA STÁTNÍ ZDRAVOTNÍ ÚSTAV PROJEKT ZDRAVÁ ŠKOLNÍ SVAČINA TEORETICKÁ VÝCHOVA A PRAKTICKÁ APLIKACE KE SPRÁVNÉMU ŽIVOTNÍMU STYLU,

Více

Mastné. kyseliny. omega-3 a omega-6. Výživa pro lepší život

Mastné. kyseliny. omega-3 a omega-6. Výživa pro lepší život SRPEN 2014 Mastné kyseliny omega-3 a omega-6 Esenciální mastné kyseliny naše tělo neumí produkovat v dostatečném množství. Podporují růst, zrak a správnou funkci mozku. & omega 3 omega 6 Mastné kyseliny

Více

PŘEDKRMY SALÁTY A TĚSTOVINY. Letní salát s mozzarellou (120g šunka, mozzarella, ledový salát, cherry rajčátka)

PŘEDKRMY SALÁTY A TĚSTOVINY. Letní salát s mozzarellou (120g šunka, mozzarella, ledový salát, cherry rajčátka) Něco na zub PŘEDKRMY Polévka (dle denní nabídky) Dřevorubec na topince (vepřový, kuřecí) Vajíčka na slanině s cibulkou,chléb Hemenex se slaninou, chléb Brokolice zapečená se sýrem 26,- Kč Osvěžující SALÁTY

Více

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi Básnička o mandarince Básnička o mrkvi U nás doma na zahradě, vedle sebe v jedné řadě, mrkvička si v zemi leží, šťavnatá a krásně svěží. Oranžová se zelenými vlasy, kandidátka na královnu krásy, křupavá

Více

Koření. Vybrané druhy koření a jejich využití, zpracování, jejich mikroskopická struktura a průkaz falšování

Koření. Vybrané druhy koření a jejich využití, zpracování, jejich mikroskopická struktura a průkaz falšování Koření Vybrané druhy koření a jejich využití, zpracování, jejich mikroskopická struktura a průkaz falšování Co je to koření? kořením se rozumí části rostlin jako kořeny, oddenky, kůra, listy, nať, květy,

Více

Kokosový věneček s polevou. Katalog Vánočního cukroví 2014. www.bezlepik.cz. Stručná charakteristika:

Kokosový věneček s polevou. Katalog Vánočního cukroví 2014. www.bezlepik.cz. Stručná charakteristika: Katalog Vánočního cukroví 2014 Bezlepík s.r.o., Gregorova 1484/20, 741 01 Nový Jičín Kokosový věneček s polevou Tvarovaný světle kokosový kroužek přestříkaný čokoládou Místo výroby: Provozovna U Bezlepíka,

Více

Marinády - maso: Hořčičná marináda: Jogurtová marináda: Medová marináda: Kari marináda: Švestková marináda: Bylinková marináda: Meruňková marináda:

Marinády - maso: Hořčičná marináda: Jogurtová marináda: Medová marináda: Kari marináda: Švestková marináda: Bylinková marináda: Meruňková marináda: Marinády - maso: Tyto marinády jsou určeny převážně na kuřecí, vepřová a hovězí masa,můžou být však použity i na maso klokaní. Všechny níže uvedené ingredience smícháme, omyté,nakrájené maso na plátky

Více

GDA navigace ve světě živin a kalorií, http://www.gda.cz/data/sharedfiles/brozura_gda.pdf, cit., 26.4. 2011

GDA navigace ve světě živin a kalorií, http://www.gda.cz/data/sharedfiles/brozura_gda.pdf, cit., 26.4. 2011 Předmět Přírodověda Třída 5. Autor Dagmar Šnajdarová Anotace Práce s textem týkající se živin a kalorií v potravinách. Soubor obsahuje 5 stran pro žáky a 4 strany pro učitele s řešením. Očekávaný výstup

Více

Nutriční aspekty konzumace mléčných výrobků

Nutriční aspekty konzumace mléčných výrobků Nutriční aspekty konzumace mléčných výrobků Prof. MVDr. Lenka VORLOVÁ, Ph.D. a kolektiv FVHE VFU Brno Zlín, 2012 Mléčné výrobky mají excelentní postavení mezi výrobky živočišného původu - vyšší biologická

Více

Dle denní nabídky 35.-

Dle denní nabídky 35.- Studené předkrmy: 100g Zvěřinová paštika s brusinkovou omáčkou, pomerančem a opečeným toastem 47.- 100g Tlačenka s cibulí 30.- 100g Niva s jablky a vlašskými ořechy 45.- Polévka: Dle denní nabídky 35.-

Více

extrakt ženšenu extrakt zeleného čaje multivitamin obsahující vyvážené množství 12 druhů vitamínů a 9 minerálů

extrakt ženšenu extrakt zeleného čaje multivitamin obsahující vyvážené množství 12 druhů vitamínů a 9 minerálů Gerifit Doplněk stravy Energie plná zdraví na celý den! Kvalitní produkt z Dánska spojující: extrakt ženšenu extrakt zeleného čaje multivitamin obsahující vyvážené množství 12 druhů vitamínů a 9 minerálů

Více

Materiály 1. ročník učebních oborů, maturitních oborů ON, BE. Bez příloh. Identifikační údaje školy

Materiály 1. ročník učebních oborů, maturitních oborů ON, BE. Bez příloh. Identifikační údaje školy Identifikační údaje školy Vyšší odborná škola a Střední škola, Varnsdorf, příspěvková organizace Bratislavská 2166, 407 47 Varnsdorf, IČO: 18383874 www.vosassvdf.cz, tel. +420412372632 Číslo projektu Název

Více

0,3 l Hovězí s knedlíčky 29, 0,3 l Česneková s uzeninou a sýrem 32, 0,3 l Studená jahodová, zdobená smetanou 35,

0,3 l Hovězí s knedlíčky 29, 0,3 l Česneková s uzeninou a sýrem 32, 0,3 l Studená jahodová, zdobená smetanou 35, JÍDELNÍ LÍSTEK Studené předkrmy 100 g Mozzarella s rajčaty, balzamo-olivovým zástřikem a pestem 75, 75 g Parmská šunka s ovocným přelivem 74, 50 g Selský salátek s uzenou krkovičkou 64, (brambory, cibule,

Více

Přírodní látky pracovní list

Přírodní látky pracovní list Přírodní látky pracovní list VY_52_INOVACE_199 Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Chemie Ročník: 9 Přírodní látky pracovní list 1)Doplňte křížovku Tajenkou je název skupiny přírodních

Více

Doporučené užívání: 0,5 litru asi 1 hodinu před závodem a během tréninků nebo soutěží každých 20 minut vypít cca 250 ml.

Doporučené užívání: 0,5 litru asi 1 hodinu před závodem a během tréninků nebo soutěží každých 20 minut vypít cca 250 ml. Prášek pro přípravu sportovního nápoje k uhašení žízně a dodání energie Sodík se stará o efektivní přenos sacharidů a podporuje distribuci tekutin L-Carnitin podporuje prokrvení a postará se o zlepšení

Více

Gastro speciality na objednávku

Gastro speciality na objednávku Gastro speciality na objednávku Grilované sele (20-30 kg) (1,10) (chléb, okurek, křen, hořčice) objednávka 7 dní předem Pečená kačena - pro 4 osoby (1,3,7) (předkrm, 2 druhy zelí, 3 druhy knedlíků, dezert,

Více

EU peníze školám. Inovace školství. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo. Příprava pokrmů. Ing.

EU peníze školám. Inovace školství. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo. Příprava pokrmů. Ing. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu: Šablona číslo/název: Inovace školství V/2 Inovace

Více

Jak vyzrát na sedavé zaměstnání překladatele a tlumočníka Jeronýmovy dny (podzim 2014)

Jak vyzrát na sedavé zaměstnání překladatele a tlumočníka Jeronýmovy dny (podzim 2014) Jak vyzrát na sedavé zaměstnání překladatele a tlumočníka Jeronýmovy dny (podzim 2014) Správným jídlem lze pozitivně ovlivnit schopnost koncentrace, duševní schopnosti a odolnost vůči stresu. Ing. Tereza

Více

PRIM. Villard blanc x Královna vinic

PRIM. Villard blanc x Královna vinic PRIM Villard blanc x Královna vinic Letorosty středního až bujného růstu, hrozny středně velké až velké. Bobule oválné, s pevnou a tuhou slupkou, která dosti dobře odolává hnilobě. Barva slupky je jantarově

Více

Vinný listek. Sekty 45,- 290,- 45,- 290,- 45,- 290,- 460,-

Vinný listek. Sekty 45,- 290,- 45,- 290,- 45,- 290,- 460,- Vinná karta Vinný listek Sekty J.P.CHENET ICE EDITION Francouzský sekt polosuchý, jedinečný sekt, který se pije na ledu. Region: Francie. Doporučujeme pro jakoukoliv příležitost. 1dcl 290,- J.P.CHENET

Více

Jak na Nový rok tak po celý raw-k!

Jak na Nový rok tak po celý raw-k! Jak na Nový rok tak po celý raw-k! 4 hod. praktický raw food seminář 24. a 25. ledna 2015 ve Zdravé spižírně v Českých Budějovicích a v IC Zahrada v Praze Živé jídlo je takové jídlo, které nám dává příroda

Více

PŘEDKRMY. Dále polévky dle denní nabídky

PŘEDKRMY. Dále polévky dle denní nabídky PŘEDKRMY 1. Tatarák z lososa 100g losos, limetka, tousty 2. Tatarský biftek 200g mletá hovězí svíčková, vejce, česnek, topinky TOPINKY 3. Topinka s kuřecí směsí a sýrem 100g 2 ks topinky, kuřecí maso,

Více

Obsah. Předmluva...9 První část: Trávicí soustava člověka...11

Obsah. Předmluva...9 První část: Trávicí soustava člověka...11 Obsah Předmluva...9 První část: Trávicí soustava člověka...11 První kapitola: Úvod do vědy o stravování člověka...12 Druhá kapitola: Nejdůležitější vědecké objevy v oblasti stravování a trávení...17 Akademik

Více

Autor: Mgr. Lucie Baliharová. Téma: Vitamíny a minerální látky

Autor: Mgr. Lucie Baliharová. Téma: Vitamíny a minerální látky Název školy: Základní škola Dukelských bojovníků a mateřská škola, Dubenec Autor: Mgr. Lucie Baliharová Název: VY_32_INOVACE_20/09_Zdravý životní styl Téma: Vitamíny a minerální látky Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1355

Více

Desatero zdravé výživy. PaedDr. & Mgr. Hana Čechová

Desatero zdravé výživy. PaedDr. & Mgr. Hana Čechová Desatero zdravé výživy PaedDr. & Mgr. Hana Čechová OSNOVA aneb 10 x P 1. Pravidelnost, pestrost, vyváženost stravy 2. Příprava a úprava stravy 3. Příjem - výdej energie 4. Preferujte chutě 5. Přijímejte

Více

Lázeňský hotel Jirásek

Lázeňský hotel Jirásek studené předkrmy Domácí zvěřinová paštika na jablkách s brusinkami 62,00 Capresse salát ze sýra mazzarella a rajčat 85,00 Koktejl ze sýra Camembert, šunky, ananasu a zeleniny polévky Slepičí polévka s

Více