Školní časopis. Školní rok 2012/2013 číslo: 1

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Školní časopis. Školní rok 2012/2013 číslo: 1"

Transkript

1 Školní časopis Školní rok 2012/2013 číslo: 1

2

3 Obsah tohoto čísla: 1. Úvod Projekt Freinetova škola... 4 a. Matematika... 5 b. Fyzika... 7 c. Literatura d. Zeměpis e. Občanská výchova f. Závěr Zprávy ze školy... 21

4 Milí žáci, dostává se vám do rukou první číslo časopisu Mírák, vytvořeného žáky 6. ročníku. V pátek proběhl v 6. ročníku projektový den s názvem Freinetovská škola. Projekt spočíval v tom, že si děti vyzkoušely, že učit se dá i jinak, než to znaly doposud, že někdy je možné si celý den hrát a u toho se učit, aniž byste to skoro postřehli Projekt vedly paní učitelky Sukupová a Březková (kterou si jistě pamatujete ze školní družiny) a jeho výsledkem je právě tento časopis. Co žáci (nejen) v rámci tohoto projektu vytvořili, si můžete prohlédnout na stranách Přeji příjemné počtení a doufám, že se při něm i něčemu novému přiučíte

5 Freinetovská škola Projekt se skládal ze čtyř částí, rozdělených tematicky podle předmětů (Ov, M, F, Čj). Žáci v každém okruhu plnili zadané úkoly, všechny splněné úkoly si pak zaznamenávali na časovou osu a nakonec ještě úkoly zpracovali do tohoto časopisu. V občanské výchově bylo naším cílem dozvědět se, jak funguje stát a co to je demokracie. Žáci měli za úkol pomoct obyvatelům planety Triton s jejich problémy. V matematice jsme soutěžili, kdo stihne vypočítat co nejvíc příkladů a posbírá nejvíc bodů. Žáci pro vás nějaké příklady vytvořili, takže si to můžete zkusit také Ve fyzice jsme si zopakovali, co to je elektrický proud a jak vypadá schéma elektrického obvodu. V literatuře jsme se učili o tom, co to je bajka, a nakonec jsme i nějaké vytvořili. Posuďte sami, nakolik se nám to povedlo

6 Příklady pro ročník 1) 42+8= 4) 50-40= 7) = 2) 60+3= 5) 5x4= 8) 60:6= 3) 54x2= 6) 60x4= 9) 20+54= 10) Jeden květináč stojí 80 Kč. Hanka jich koupila 6. Dva z nich dala své babičce na narozeniny. Kolik za květináč zaplatila korun a kolik květináčů si nechala? 11) Pavel a Jirka si dohromady koupili tabulku čokolády a balíček bonbónů. Kolik Jirka platil jestliže Pavel zaplatil 33 Kč a jestli nákup stál 55 Kč? Příklady pro 2. stupeň 12) Ověř, jestli platí : a. n(16,64)= 50 b. n(25,40)=200 c. n(13,22)=301 d. n(24,39)=312 e. n(30,36)=179 f. n(3,6,7)=42 13) Lukáš zkoušel v květinářství vázat kytice nejprve po třech a pak po pěti karafiátech. V prvním, ani ve druhém případě mu žádný nezbyl. Kolik karafiátu měl, víme-li, že jich bylo méně 90 a více než 50?

7 Pro třídu Spojení elektrických značek 1. Pokuste se sestavit schéma elektrického obvodu (doplňte čáry znázorňující vodiče). Kde můžeme takového schéma vidět v praxi:

8 Pro 4. a 5. Třídu Vodiče a izolanty Izolant: Předmět, který nevede elektrické napětí Vodič: Předmět, který vede elektrické napětí 1. Roztřiďte do tabulky: železo, sklo, látka, kov, nůžky, dřevo, porcelán, klíč, plast, zámek, brýle, papír Vodiče Izolanty

9 Křížovka pro ročník Jaká je jednotka el. napětí Je ampérmetr měřicí přístroj. 8.

10 Pštros a opička Jedno letní ráno se malá opička v Africe vydá na výlet za dobrodružstvím, a jak tak skáče ze stromu na strom, zapíchne si do tlapky trn akátu. Snaží se ho všemožně vytáhnout, ale nepodaří se jí to. Hledá pomoc a nedaleko uvidí pštrosa. Říka si, že by jí mohl trn vytáhnout zobákem. Poprosí ho, ale pštros strčí hlavu do písku a nepomůže jí. Jak ale strčí hlavu do písku, dostane se mu do oka kamínek a milý pštros neví, co s ním. Poprosí o pomoc opičku. Ta mu nejdřív chce oplatit to, že jí předtím nepomohl, ale nakonec, jelikož je hodná a chytrá, pštrosovi kamínek vyndá. On jí pěkně poděkuje, vytáhne jí trn a omluví se, že jí hned nepomohl. Ponaučení: Nestrkej hlavu do písku před problémy, raději ostatním pomáhej, určitě se ti to jednou vrátí.

11 Holub a žába Jednou dostal holub velkou žízeň. Přiletěl k potoku, napil se, a vtom uslyšel volání: Pomóc, topím se! Pomozte!" Holub se dívá kolem, kdo to volá, a uvidí žábu. Topí se a zoufale volá o pomoc. Holub se dlouho nerozmýšlel, vzal větev a hodil ji vedle žáby. Jenže žába umí plavat, a tak se začala holubovi smát, jak se nachytal. To se holubovi nelíbilo a rychle odletěl. Jak tak letěl, tak uslyšel volání: Pomóc, pomóc!" Holub letí směrem, odkud vychází volání. Uvidí žábu, za kterou letí moucha. Holub letí na mouchu, ale moucha náhle změní směr a holub to tak tak vytočí. Když začal mouchu dohánět, tak se před jeho očima objevil jazyk a moucha zmizela. Náhle uslyšel smích žáby, která se smála holubovi, jak se nachytal. Holub byl na žábu rozzlobený, a tak odletěl. Letěl a uslyšel volání žáby: Pomóc, pomóc, chce mě sníst čáp!" Holub si myslel, že si žába zase vymýšlí, a tak letěl dál. Ale náhle volání o pomoc ztichlo. Holub zastavil a letěl tam, odkud volání přicházelo. A až doletěl, tak uviděl žvýkajícího čápa. Ponaučení: Nevolej o pomoc, když ji nepotřebuješ.

12 BAJKA Bajka je vymyšlený příběh, který má za úkol poučovat a kritizovat. Vystupují v ní zvířata, která vlastní lidské vlastnosti. Spisovatelé: Jean de La Fonte Ezop Ivan Andrejovič Bajky: Vrána a liška, Vlk a jehně, Lev a krysa ) Vládce s korunou..? 2.) Co má na hlavě král? 3.) Maminka s tím zašívá díry společně s jehlou? 4.) Na čem ti rostou vlasy? 5.) Tvor z potoka s klepety?

13 O cvrčkovi, který zapomněl na zadní kolečka Byl jednou jeden cvrček, který zapomněl na zadní kolečka. Pořád jsi zpíval a hrál na svoje housličky. Jak tak hrál a hrál, tak úplně zapomněl na zásoby na zimu. Přešlo jaro, léto, podzim a začala zima. Cvrček nemněl žádné zásoby. Přemýšlel, ke komu by mohl jít a ohřát se. Potom si vzpomněl na mravence. Tak k němu zašel, zazvonil a zeptal se, jestli mu dá trošku jídla a pití. Mravenec řekl, že ano, ale nejdřív mu dá radu do života. Řekl: Nezapomínej na zadní kolečka, pak vidíš, jak to dopadá. Napili se spolu, najedli se spolu a dokonce si i zazpívali. Cvrček pak odešel a už nikdy nezapomněl na zadní kolečka.

14 Zeměpis je nauka o Zemi, vesmíru a o počasí. Je to velmi zajímavý předmět. Zeměpis se také jiným slovem nazývá geografie. 1. L R A É P 4. O O F 5. O O N N Jak se nazývá kamenný obal země? 2. Jak se nazývá vzdušný obal země? 3. Jak se nazývá půdní obal země? 4. Který plyn pohlcuje UV záření? 5. Jak se nazývá vrstva atmosféry, která je ve výšce 9-17 km? 6. Jak se nazývají sezonní větry?

15 Zajímavosti: Teplota: Nejvyšší naměřená teplota vzduchu byla naměřena v Libii v Africe bylo to přes 58 C. Nejnižší byla naměřená na výzkumné stanici Vostok v Antarktidě -89 C. Vrásnění: V Evropě probíhal proces vrásnění v dávné minulosti a dál už nepokračuje. V jiných částech světa probíhá ještě v současnosti (například v Indonésii a západní Indii). Sopky: Sopečné ostrovy: Island, Havajské ostrovy. Nejvyšší pevninskou sopkou je Kilimandžáro, která má výšku metrů. Nejvyšší známou podmořskou sopkou je Mauna Kea (v Tichém oceánu) na Havajských ostrovech. Dosahuje téměř metrů, z toho metrů vyčnívají nad hladinu. Vítr Dne 18. ledna roku 2007 byl na území České republiky orkán nazvaný Kyrill.

16 Na hoře Sněžce dosahoval rychlosti až 216 km/h. Byl to nesilnější vítr za posledních 10 let. Byl způsoben vyrovnáváním tlakové výše nad jihem Evropy a níže nad Skandinávií.

17 V dnešní hodině jsme museli řešit problémy planety Triton. Triton měl problém s jejich prstencem. Tím, jak vzrůstal průmysl lidí z planety, začal se prstenec rozpouštět a lidé na planetě řešili, jak lidi z prstence zachránit. Museli jsme pozměnit zákony, abychom zachránili lidi z prstence. Lidé na planetě byli vyspělejší než lidé na prstenci. Museli jsme upravit zákony, aby si byli všichni rovni. Zákony se nakonec podařilo změnit.

18 Část nové ústavy: 1. Všichni jsou si rovni 2. Veškerá výkonná moc je v rukou osmičlenného kolegia 3. Volební právo mají pouze občané 4. Práva se vztahují i na přistěhovalce, jen je-li to výslovně stanoveno 5. Přistěhovalci nemohou zastávat veřejné funkce ÚKOLY: Jaké je postavení lidí z prstence? Jak by se musela změnit ústava, aby si byli všichni lidé rovni? Navrhněte změny pravidel života.

19 Otázky 1. Jaké je hlavní město ČR? 2. Jak se jmenuje hymna ČR? 3. Kde se hrála hymna ČR poprvé? 4. Jaké jsou barvy české vlajky? 5. Kolik má naše škola pater? 6. Jak se jmenuje náš prezident? 7. Kdo založil povinnou školní docházku? 8. Kdo byl první Československý prezident? Řešení: 1. Praha 2. Kde domov můj 3. Ve Fidlovačce 4. Červená, modrá a bílá 5. Tři 6. Miloš Zeman 7. Marie Terezie 8. T. G. Masaryk

20 Závěr Na závěr našeho projektového dne děti sepsaly své dojmy. Jak se jim to ne/líbilo, můžete vidět tady: Na dnešek jsem se těšil a byl fajn. Protože jsme se neučili. Co se mi líbilo: že jsme poslouchali pohádku a psali časopis. Co se nelíbilo: že jsme museli počítat matiku, protože ji nemám vůbec ráda Na dnešním vyučování se mi moc líbilo, že místo učení jsme dělali různé aktivity. Moc se mi to líbilo a chci si to někdy zopakovat. Poslechli jsme si krásnou bajku cvrčkovi, který zapomněl na zadní kolečka. Moc se mi tato hodina líbila. Nejvíc na tomto dnu se mi líbilo vyrábění časopisu.

21 Vánoční dílny v roce 2012 na ZŠ nám. Míru 3 Poslední týden před Vánoci se na naší škole konaly tradiční Vánoční dílny. Dílen bylo 16 a byly zábavné. Výrobky byly překrásné a všichni byli šťastní, že si výrobky odnesli domů. Každý si vyrobil něco jiného, například vánoční přání, věnec nebo svíčku z vosku. Všechny výrobky byly pěkné a zajímavé. Určitě šlo vidět, že se každý snažil. Přijďte příští rok zas! Vyvěšování obrázků 6. A Žáci 6. A dne 3. dubna malovali obrázky svých pocitů a nálad. Paní učitelka M. Lopraisová žákům oznámila, že nejlepší obrázky se nechají zarámovat a vyvěsit v přízemí po cestě do jídelny, kde paní ředitelka vymalovala. Žáci se proto velmi snažili a vytvořili velmi krásné obrazy, na které se určitě všichni rádi podíváme. Beseda o tělesně postižených Žáci se dne 21. března seznámili s tělesně postiženými lidmi, kteří vyprávěli své životní příběhy, radostné i smutné. Žáci se naučili, jak složit a rozložit vozík a zjistili, že tělesně postižení lidé nejsou zase tak odlišní a že je ošklivé se jim posmívat, že většinou za své postižení nemohou. Žáci si odnesli nejen nové vědomosti, ale i medaile a sladkou odměnu.

22

23 Časopis Mírák 1. díl Vypracovala třída 6. A ve školním roce 2012/2013 Na stránce matematiky se podíleli: David Fuzia, Daniel Vojnar, Antonín Kuchyňka a Tereza Pytelová Na stránce fyziky se podíleli: David Longín, Lucie Korpasová a Jana Hanáková Na stránce o literatuře se podíleli: Klára Císařová, Lucie Vojtěchová a Lukáš Šanca Na stránce o občanské výchově se podíleli: Eva Svozilová, Ota Mikušek a Nicole Smahová Na stránce o zeměpisu se podíleli: Hana Cibulková, Nicolas Kouba, Marek Halouzka

Školní rok 2014/2015. 2. číslo. Naše škola a já

Školní rok 2014/2015. 2. číslo. Naše škola a já Školní rok 2014/2015 2. číslo Naše škola a já Ve 2. čísle našeho školního časopisu jsme dostali úkol napsat o nějaké akci, která na naší škole proběhla a které jsme se osobně zúčastnili. A jak se nám to

Více

Samostatná příloha časopisu

Samostatná příloha časopisu Projektové noviny www.7zskolin.cz Číslo 2 6.ročník (2009/2010) leden 2010 Samostatná příloha časopisu Z obsahu: Projektový den Co už umíme Co nás čeká v nejbližší době: Sklářova dílna Šplhá celý 1.stupeň

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 22. 10. 2007 * ročník V * školní rok 2007/2008 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Co nás čeká v tomto čísle: Matematický klokan, ringo, střelba hádanky, literární práce o oblíbeném předmětu, reportáže, sport, spojovačka,

Co nás čeká v tomto čísle: Matematický klokan, ringo, střelba hádanky, literární práce o oblíbeném předmětu, reportáže, sport, spojovačka, Co nás čeká v tomto čísle: Matematický klokan, ringo, střelba hádanky, literární práce o oblíbeném předmětu, reportáže, sport, spojovačka, osmisměrka, křížovky, hádanky 1 Úvodník: Začnu otřepanou frází:

Více

Co na vás čeká uvnitř čísla

Co na vás čeká uvnitř čísla Co na vás čeká uvnitř čísla o Osmínku v rozhlase o meteorologické stanici na střeše 8.ZŠ a další zajímavé rozhovory, reportáže, hádanky, tipy, perličky, vtipy, sportovní úspěchy, sudoku pohádka do pohádkové

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

Úspěch Školní revue Týden lesní moudrosti Sedmáci poznávali středověkou Prahu Deváťáci v táborech smrti Kola & voda Rozhovor s panem učitelem

Úspěch Školní revue Týden lesní moudrosti Sedmáci poznávali středověkou Prahu Deváťáci v táborech smrti Kola & voda Rozhovor s panem učitelem Úspěch Školní revue Týden lesní moudrosti Sedmáci poznávali středověkou Prahu Deváťáci v táborech smrti Kola & voda Rozhovor s panem učitelem Kadlecem Jaké značky u nás frčí Holky versus kluci Rafailovy

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS PROSINEC 2014. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. www.zs2.nmnm.cz

ŠKOLNÍ ČASOPIS PROSINEC 2014. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. www.zs2.nmnm.cz ŠKOLNÍ ČASOPIS PROSINEC 2014 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězný obrázek na téma Vánoce od Kristýnky Petrové Vánoce Já mám z Vánoc nejraději, když se kolem všichni

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Děti prvního ročníku odpovídaly na otázky s tématem škola a pokusily se veršovat 1.Chodíš do školy rád? Dominika Elblová: Protože se tam hezky učíme. Anežka

Více

Úvodník. Ahoj holky a kluci,

Úvodník. Ahoj holky a kluci, 1 Úvodník Ahoj holky a kluci, před vámi je speciální číslo školního časopisu vydané k příležitosti dalšího projektového dne, který proběhl 8. října 2014. Účastnily se jej všechny třídy naší školy. Hlavním

Více

D. A. T. E. L 9. čtvrtletní vydání léto 2015

D. A. T. E. L 9. čtvrtletní vydání léto 2015 D. A. T. E. L 9. čtvrtletní vydání léto 2015 Obsah Anketa...1 Z činnosti kroužků...2-4 co se u nás děje...5-8 Psaní nás baví...9-15 Fandíme sportu...16-18 Perličky z naší školičky...19 Luštění...20 Anketa

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ. Zář. Září 2014 ZÁŘÍ ČÍSLO 1, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA ZÁŘÍ PRÁZDNINY OČIM A ŽÁKŮ DNY TŘÍDNÍHO UČITELE V IX.

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ. Zář. Září 2014 ZÁŘÍ ČÍSLO 1, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA ZÁŘÍ PRÁZDNINY OČIM A ŽÁKŮ DNY TŘÍDNÍHO UČITELE V IX. ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ZÁŘÍ ČÍSLO 1, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ Zář Září 2014 PLÁN NA ZÁŘÍ 3 PRÁZDNINY OČIM A ŽÁKŮ 4 DNY TŘÍDNÍHO UČITELE V IX. A, B 7 ROZHOVORY - TOM A JULČA 8 BRNO - AKTUALITY 9 GUM

Více

Kvasnice číslo 16, ročník 2008. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 16, ročník 2008. Ze školních lavic 16 2008 Ze školních lavic Prvního září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Při této příležitosti jsme ve škole poprvé přivítali jedenáct nových prvňáčků. V osm hodin jsme se sešli ve třetí třídě

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

Paní zima si zařádila

Paní zima si zařádila Paní zima si zařádila I letos přišel Mikuláš Úspěch Školní revue Výprava do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Benešovou Jací bychom byli učitelé? Holky versus kluci Vtipy www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 31.1. 2006 * ročník III * školní rok 2005/2006 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 23. 6. 2009 * ročník VI * školní rok 2008/2009 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Číslo 1 prosinec 2010 ROZHOVOR S P. UČ. KOVAŘÍKOVOU VÁNOCE THE ACTION MEDIÁLNÍ VÝCHOVA PLANETA ZEMĚ KŘÍŽOVKY A SPOUSTA DALŠÍHO

Číslo 1 prosinec 2010 ROZHOVOR S P. UČ. KOVAŘÍKOVOU VÁNOCE THE ACTION MEDIÁLNÍ VÝCHOVA PLANETA ZEMĚ KŘÍŽOVKY A SPOUSTA DALŠÍHO Číslo 1 prosinec 2010 "Pomáhejme si" ROZHOVOR S P. UČ. KOVAŘÍKOVOU VÁNOCE THE ACTION MEDIÁLNÍ VÝCHOVA PLANETA ZEMĚ KŘÍŽOVKY A SPOUSTA DALŠÍHO Letošní rok byl pro 9. ročníky zahájen projektem "Pomáhejme

Více

Samostatná příloha časopisu

Samostatná příloha časopisu Projektové noviny www.7zskolin.cz/ozacich/nascasopis Číslo 3 7.ročník (2010/2011) únor 2011 Samostatná příloha časopisu Z obsahu: Projektový den Co uţ umíme Matematická olympiáda Z výuky ve 2.A, 2.B, 4.A,

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

Úvodník. Obsah: Ahoj spolužáci

Úvodník. Obsah: Ahoj spolužáci Úvodník Ahoj spolužáci Za tento měsíc se událo hodně věcí a my jsme se snažili vybrat ty nejdůležitější. Znovu jsme vyslali redaktory do terénu,aby zjistili např. jaký byl Týden vědy a techniky,a nebo

Více

Nové sokolské hřiště bylo slavnostně otevřeno v úterý 19. května 2009. ZPRÁVY Z BENÁTECKÉ RADNICE

Nové sokolské hřiště bylo slavnostně otevřeno v úterý 19. května 2009. ZPRÁVY Z BENÁTECKÉ RADNICE ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 6 ročník: 33 cena: 10 Kč 8. června 2009 NOVÉ SOKOLSKÉ HŘIŠTĚ BYLO SLAVNOSTNĚ OTEVŘENO Dotace Středočeský kraj... 400 000 Kč Česká obec sokolská... 380 000 Kč Město Benátky nad

Více

romano VIP Co dělat s diskriminací? Reportáže z Irska a z Prahy Nové služby pro předškoláky Jak zvládnout návrat do školy

romano VIP Co dělat s diskriminací? Reportáže z Irska a z Prahy Nové služby pro předškoláky Jak zvládnout návrat do školy Časopis pro celou rodinu 2/2013 Ročník 7, září vydalo občanské sdružení IQ Roma servis, o. s. 1 Co dělat s diskriminací? Reportáže z Irska a z Prahy Nové služby pro předškoláky Jak zvládnout návrat do

Více

Bleskáč (naše interview)

Bleskáč (naše interview) Školní krounský ob asník 2 duben/2007 Zprávy z ředitelny Výsledky našich žáků ve vzdělávání dělají v celkovém pohledu celé škole, mně osobně, a věřím, že i všem občanům obce, radost. Výborně reprezentovali

Více