Modelový test 1. č e s k ý j a z y k.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Modelový test 1. č e s k ý j a z y k. www.telc.net"

Transkript

1 Modelový test 1 č e s k ý j z y k B1

2 OBSAH Pokyny pro účstníky kurzu 3 Přehled o zkouše 4 Písemná zkoušk 5 Čtení s porozuměním 6 Jzykové prvky 12 Posleh 15 Písemný projev (dopis) 19 Odpovědní lnket (S3) 23 Ústní zkoušk 25 Seznámení 27 Rozhovor n dné tém 29 Společné řešení úkolu 32 Hodnoení 33 Pokyny pro vedouí kurzu 35 Úvod 35 Pokyny k provedení simule zkoušky 35 Bodování, hodnoení známkování 39 Kritéri hodnoení 39 Písemný projev (dopis) 39 Ústní zkoušk 41 Formulář k hodnoení ústní zkoušky (M 10) 43 Klíč 44 Trnskripe textů k části zkoušky Posleh 45

3 Modelový test 1 č e s k ý j z y k B1

4 Evropské jzykové ertifikáty jsou jzykové zkoušky uznáváné po elé Evropě. Tyto zkoušky n různýh jzykovýh úrovníh různýh stupníh kompetene jsou orgnizovány ve víe než 3300 instituíh v 15 zemíh. Tyto jzykové zkoušky jsou konipovány, průěžně přeprovávány dále rozvíjeny institutem tel GmH Frnkfurt m Min n zákldě sttistikýh výzkumů. Momentálně jsou tyto zkoušky nízeny pro 11 ílovýh jzyků. Evropské jzykové ertifikáty se orientují n Společném referenčním rámi pro jzyky, projektu Evropské rdy ve Strsourgu. K provedení zkušení části Posleh tohoto modelového testu potřeujete CD (ojední číslo C16-001T) Tto pulike její části jsou utorsky hráněny. Kždé využití v jinýh než právně připuštěnýh přípdeh vyžduje písemné svolení vydvtele. Vydl tel GmH, Frnkfurt m Min Veškerá práv vyhržen 2. vydání y tel GmH, Frnkfurt m Min Redke: Dgmr žídková, Dr. Ivn Clusnitzer, Heinrih Rueeling Grfiká úprv: Heinrih Rueeling, Buero Horst Engels Printed in Germny ISBN

5 Informe Pokyny pro účstníky kurzu Důležitá informe: Přečtěte si prosím tuto stránku, než zčnete s testem. Milí účstníi kurzu, možná Vám ude připdt těžké přesně rozumět následujíím pokynům. Poproste proto Vši vedouí/všeho vedouího kurzu neo Vši kmrádku či Všeho kmrád, kteří češtině rozumí, y Vám pomohli. Máte elkem tři možnosti, jk můžete s modelovým testem provt: Test můžete použít k simuli reálné zkoušky. Test neo jeho části můžete využít k tréninku n zkoušku. Test může sloužit jko přehled o zkouše. Než udete číst dále, promyslete si, pro kterou možnost práe s modelovým testem se rozhodnete. Jestliže hete modelového testu využít k simuli reálné zkoušky, potřeujete vedouí/ vedouího kurzu, jenž převezme zkoušku podle prvidel, která pltí i při reálné zkouše. V tomto přípdě nečtěte test dále! Především nečtěte zkušení otázky neprohlížejte si orázky, které jsou součástí zkušeníh úkolů. Čekejte n pokyny doporučení Vší vedouí/ Všeho vedouího kurzu. Jestliže hete modelového testu využít k tréninku n zkoušku, doporučujeme Vám, yste u jednotlivýh částí zkoušky dodržovli uvedené čsové intervly, které pltí i při reálné zkouše (npř. 90 minut u Čtení s porozuměním jzykovýh prvků). Jen tkto si vypěstujete it pro to, kolik čsu máte n řešení jednotlivýh úkolů. Trénovt můžete části zkoušky Čtení s porozuměním, Jzykové prvky, Posleh (k části Posleh tohoto modelového testu potřeujete CD; ojední číslo C16-001T) Písemný projev (dopis). Správná řešení jednotlivýh úkolů njdete n strně 44. Část zkoušky Písemný projev musí hodnotit kompetentní oso. Ústní zkoušku smozřejmě nemůžete provádět smi, můžete se všk seznámit s průěhem této části zkoušky dále s tím, o jk je při ústní zkouše hodnoeno. Zel jednoduhé doporučení máme pro ty, kteří se htějí s výstvou zkoušky pouze seznámit: prostudujte si podkldy k modelovému testu podle Všeho zájmu, ez jkýhkoliv zárn. A teď: mnoho úspěhu při Všem modelovém testu!

6 Informe Přehled o zkouše Zkoušk Český jzyk B1 část zkoušky Cíl Typ úkolu Body čs v minutáh Písemná zkoušk 1 čtení s porozuměním 1.1 gloální porozumění 5 přiřzovíh úkolů detilní porozumění 5 úkolů s víenásoným výěrem selektivní porozumění 10 přiřzovíh úkolů 25 2 Jzykové prvky část 1 10 úkolů s víenásoným výěrem část 2 10 přiřzovíh úkolů 15 Přestávk 20 3 Posleh 3.1 Gloální porozumění 5 úkolů správně/hyně Detilní porozumění 10 úkolů správně/hyně Selektivní porozumění 5 úkolů správně/hyně 25 4 Písemný projev (dopis) 4.1 Osh Zprování 15* 4.2 Komuniktivní výstv 4 zdnýh 15* Formální správnost odů 15* ústní zkoušk Část 1: Seznámení Zkoušk ve dvojii Část 2: Rozhovor n dné tém zkoušenýh 75**. 15 Část 3: Společné řešení úkolu neo zkoušk jednotlive * viz Kritéri hodnoení n strnáh ** viz Kritéri hodnoení n strnáh Důležité pokyny k odpovědnímu lnketu (str ): Prosíme pište pouze měkkou tužkou. Kždý úkol má pouze jedno správné řešení. Jestliže si npříkld myslíte, že je správná odpověd, oznčte prosím Vše řešení v odpovědním lnketu tkto:

7 Písemná zkoušk Písemná zkoušk Pozor, milí účstníi kurzu! Tdy zčíná test. Předtím, než si následujíí stránky prohlédnete, přečtěte si v kždém přípdě Pokyny pro účstníky kurzu n strně 3. Písemná zkoušk První dvě části zkoušky jsou: 1 2 čtení s porozuměním Jzykové prvky N tyto dvě části zkoušky máte 90 minut. část 1: čtení s porozuměním Tto část zkoušky se skládá ze tří částí: Gloální porozumění Detilní porozumění Selektivní porozumění K vyprování máte elkem 20 úkolů (1 20). Kždý úkol má pouze jedno správné řešení. část 2: Jzykové prvky Tto část zkoušky se skládá ze dvou částí: Část 1 část 2 Opět máte vyřešit 20 úkolů (21 40). Kždý úkol má pouze jedno správné řešení.

8 Písemná zkoušk Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) Čtení s porozuměním 1 Čtení s porozuměním (část 1) Přečtěte si nejprve deset ndpisů. Pk si přečtěte pět textů rozhodněte, který text (1 5) se nejlépe hodí ke kterému ndpisu ( j). Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů 1-5. ) Žijí zde s námi ) Celoživotní vzdělávání větší šne n prái ) Květinou ni nezkzíte d) Motorest Hvězd: skvělé jídlo, ještě skvělejší eny e) Mldí jezdí n hory utousem f) I mldí dnes u nás htějí zůstt g) Autousem určitě do motorestu Hvězd! h) Jezdit n kole to musíte umět! i) Květiny i o Vánoíh j) Jk se žije n horáh s doytkem?

9 Písemná zkoušk Čtení s porozuměním Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) Kromě deseti milionů lidí žije v České repulie 32 milionů kusů drůeže, 3,5 milionu prst, 1,5 milionu kusů hovězího doytk, 90 tisí oví, 28 tisí koz. Drtivá většin hospodářskýh zvířt se ovšem nedožívá dospělosti. Prst, která y se jink mohl dožít dveti let, končí n jtkáh ve věku jednoho roku. Hovězí doytek, který umírá tké ve věku okolo dveti let, se poráží jko tříletý. Drůež se zprovává už čtyřiet dnů po vylíhnutí. (Volně podle novin) Před deseti lety uměli s pomoí PC provt jen entusisté, před pěti lety již kždý druhý. Kdo dnes neumí osluhovt PC, těžko hledá prái jinou než mnuální. Střední genere všk počítčovou výuku nesolvovl vůe neo jen několik hodin, které jí mo nepřinesly. A přitom stčí reltivně málo. Výuk PC je jko jízd n kole. Jednou se to nučíte už to nezpomenete. Jen je tře se očs projet, yste se neáli ryhlé jízdy. Jk kde? Jsou tři možnosti, jk se do vzdělávání zpojit: kurzy PC pro veřejnost, kurzy PC, které pltí firm pro své změstnne, kurzy PC pro nezměstnné. Stále je možno se dále vzdělávt, y ylo možno vyhovět poždvkům trhu práe. (Volně podle novin) 3. Jko z většiny oí tdy n horáh musejí i odsud lidé dojíždět z prí. Máme le výhodu v tom, že tudy jezdí utous do měst. Dostt se dolů do podhůří tk není prolém. V poslední doě se zvyšuje i zájem o stvění. Stále víe lidí he u nás koupit pozemek ství se zde mnoho rodinnýh domů. Mldým se tdy tké líí, to je hlvní. S tím, že y od nás lidé utíkli do měst, oprvdu prolémy nemáme. (Volně podle čsopisu) 4. Trdiční zstávkou řidičů přijíždějííh do měst je motorest Hvězd. V příjemném světlém interiéru je klid pohod. Osluh je vzorná ryhlá. Jídelní lístek vás překvpí nejen výěrem, le i enmi jídel, které rozhodně nejsou v motoresteh zel ovyklé. Houovou polévku zde dostnete již z 12 korun. Sotv jste snědli polévku, už vám nesou hlvní jídlo. Mso je perfektně připrvené, revná zeleninová oloh potěší oko. Vyrt si můžete ze 130 hlvníh jídel 15 slátů. Nehyí ni exotik. Přijďte se přesvědčit smi! (Volně podle čsopisu) 5. Při návštěvě prodejny Květink jsme se přesvědčili, že Vánoe už nemusí vonět jen stromečkem vnilkovými rohlíčky. Stále čstěji můžeme i v zimě vidět n stole krásnou živou květinu. Svěží pestrorevné květinové kompozie jsou i milým dárkem. Pokud nvštívíte tuto prodejnu, udete mile překvpeni velkým výěrem nádhernýh řeznýh květů, pokojovýh rostlin i množstvím vkusnýh suhýh rnžmá. N ojednávku vám dodjí květiny po elém regionu ž domů. (Volně podle čsopisu)

10 Písemná zkoušk Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) Čtení s porozuměním 1 Čtení s porozuměním (část 2) Přečtěte si nejprve článek Hotel mám vyřešte pk následujííh pět úkolů k textu (6 10). Hotel mám Když se Tomáš večer opozdí, nezpomene zvolt domů. Jink y mu vystydl večeře. A je to i slušnost, protože večeři připrvuje třietiletému inženýrovi mmink. Kždé ráno jede Tomáš 50 kilometrů do kneláře kždý večer se vrí, y si mohl užívt pohodlí domov. Bydlet dom se mu zdá výhodné. Má tdy ll inlusive. Prádlo je do druhého dne čisté vyžehlené, podává se teplé jídlo, ledničk je stále plná. Očs o víkendu Tomáš uklidí svůj pokoj, o ni jiného se nestrá. Mmink to rád všehno udělá. Když se mldí odstěhují, většinou si musí vzít půjčku od nky roky ji pk spláet. Je rozumnější zůstt dom. Nví si rodiče se synem výorně rozumějí. Tké 25letá Lenk má trvlé ydliště u svýh rodičů. Pruje v redki, vydělává soukromě studuje. V domě rodičů má svůj smosttný yt, dv pokoje koupelnu. Domů se vrí čsto velmi pozdě. Málokdy před desátou večer. O dománost se strá mmink. Stihne ji i při své prái. Kromě pohodlí je pro Lenku důležitá i en ydlení. Kde jinde může ydlet tk pohodlně nví zdrmo? S mminkou vyhází doře. Jen málokdy se mtk rozzloí řekne jí, ť si sm uklidí ve svém ytě. Tomáš Lenk nejsou výjimkou. Stále víe mldýh lidí žije i v dospělosti u svýh rodičů. V Česku je to víe než 60% mldýh lidí mezi lety. Největší skupinu tvoří mldí muži z venkov. Dívky odházejí z domov o něo dříve. I v osttníh zemíh Evropy odházejí mldí do svého stále později. Nejdéle zůstávjí dom Itlové (ženy do 27 let, muži skoro do 30). Následuje Špnělsko, Irsko, Belgie, Němeko, Frnie, Velká Británie Dánsko. Soiologové v této souvislosti hovoří o opožděné doleseni. Říkjí, že se tito lidé později zčínjí strt smi o see, později si hledjí svého životního prtner tím i později zkládjí vlstní rodinu. Vinu n tom všk nesou smi rodiče, zvlášť mtky, které se ojí prázdného domu. Setrvávání v domě rodičů je rozšířeno zvláště ve střední vrstvě. Děti ydlí ve svýh yteh, které jsou součástí domu rodičů. Míst je dost, není potře se nikm stěhovt. Do rodičovskýh domů se vrejí dokone i ze ztroskotnýh mnželství. Psyhologové tvrdí, že tkto ožívá strý model velké víegenerční rodiny. Protože si tyto děti se svými rodiči doře rozumějí, jsou k soě tolerntní, nevzniká generční konflikt. Ale n druhé strně tkové děti, kterým je vše dovoleno, se nenučí odpovědnosti neumí zvládt těžké úkoly život. Tkový život je pohodlný, nevede všk k smosttnosti. Těmto lidem je společný jeden životní poit, který se dá vyjádřit si tkto: Drží mě tu to, že mě ni nežene pryč.

11 Písemná zkoušk Čtení s porozuměním Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) Přečtěte si úkoly Rozhodněte, které z řešení (, neo ) je správné vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Pozor: Úkoly nemusí ýt seřzeny ve stejném sledu jko situe v textu. 6. Mldí lidé v Evropě ) dnes čsto ydlí i v dospělosti u svýh rodičů. ) jezdí čsto n návštěvu ke svým rodičům. ) ydlí smosttně jen někdy nvštíví své rodiče. 7. Tomáš pruje jko inženýr ) ydlení dom mu vyhovuje, protože má vše připrveno. ) nerd jezdí domů, má tm vždy mo práe. ) ydlení dom mu nevyhovuje, s mtkou si nerozumí. 8. Hotel mám využívá v součsné doě nejvíe mldýh lidí ) v Němeku. ) v Itálii. ) v česku. 9. Psyhologové soudí, že ) ydlení u rodičů i v dospělosti má dorý vliv n rozvoj smosttnosti. ) tito lidé zpohodlní čsto ni nehtějí ojovt s prolémy život. ) setrvávání v rodičovském domě připrví mldé lidi n zložení jejih vlstní rodiny. 10. Ukzuje se, že z to, že děti žijí dlouho v domeh svýh rodičů, ) nese vinu zejmén školní výhov, protože to doporučuje. ) nesou vinu smi rodiče, protože se oávjí osmoenosti. ) nese vinu ekonomik, protože je to levnější.

12 Písemná zkoušk 10 Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) Čtení s porozuměním 1 Čtení s porozuměním (část 3) Přečtěte si nejprve deset následujííh situí (11 20) poté dvnát inzerátů ( l). Který inzerát se hodí ke které situi? Kždý inzerát můžete použít jen jednou. Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Může se stát, že nenjdete, o hledáte. Tkový přípd oznčte v odpovědním lnketu písmenem x. 11. Máte strý ojetý utomoil hete ho prodt. 12. Chete se ryhle nučit ngliky. 13. Potřeujete vestvět nové okno do koupelny. 14. Chete jet lyžovt do některého zimního středisk v České repulie. 15. Chete letos v létě strávit dovolenou s elou rodinou u Jderského moře. 16. Pro Vše rodiče hete zjistit krásnou exotikou dovolenou. 17. Máte zjistit vhodný ojekt pro dvoudenní seminář Vší firmy. 18. Chete n svém lkoně vyudovt zimní zhrdu. 19. Jste redktor (redktork), hledáte stálé místo. 20. Chete renovovt koupelnu.

13 Písemná zkoušk Čtení s porozuměním Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) 11 Vyírejte zájezdy s grní nejnižší eny Informe v ktlogu poytovýh zájezdů Do kone ledn ž 13% slev z včsný nákup dítě zel zdrm! d Ku od Kč Tureko od Kč Egypt od Kč Krét od Kč Tunisko od Kč Porovnejte si eny! S Čedokem ušetříte! Tké v poslední minutě slevy! Informe ve všeh poočkáh Čedoku CHATY, CHALUPY Aprtmány u Bltského moře (Němeko), u Bltonu (Mďrsko), u Jderského moře (Itálie), u Ženevského jezer (Švýrsko) Ktlog zdrm DDS, estovní gentur g PRÁVO Borgis,.s., vydvtel deníku Právo, nízí možnost spolupráe n pozii externího redktor / redktorky Bližší informe tel./fx: j Hotel Bezděz*** Stré Splvy Tel.: rekreční poyty * kongresy * semináře * firemní ke slonky * sun * zén * pokoje se sprhou * tv VÝKUP KVALITNÍCH NEHAVAROVANÝCH AUT Okmžitě vykoupíme kvlitní nehvrovný vůz Vše vyřídíme ryhle profesionálně e h Po Ne hod. Volejte zdrm: Prh, Brno, Ostrv, Olomou, Ústí AAA AUTO Lyžrské entrum v Jeseníkáh z skvělé eny PENZION EDEN Mlá Morávk 7 dní polopenze z Kč Informe ojednávky n tel STAVEBNINY ŠŤASTNÝ Velká vzorkovn koupelen Velké slevy jen do kone únor ul. Pržská, Borek k ZDARMA Ano, téměř elou pětinu kždého okn od nás dostnete jko dárek. Zimní slevy 18% od 13.ledn do 7.únor VEKRA PVC ALU OKNA Tel.: ISO 9001 SPOLEČNOST BRITANNICA NABÍZÍ STUDIUM ANGLIČTINY ve Velké Británii s provním povolením Kompletní servis uytování, práe, kurzy, doprv f i Britnni Železná 253/ Frýdek-Místek Tel.: NÁBYTEK ČESKÝ BROD LIBLICE 94 Pondělí pátek: 9:00 18:00 hod. Soot: 9:00 14:00 hod. Telefon: Chete zsklít lkon? Je zde originální systém OPTIMI Nejpoužívnější systém n trhu Zskleno víe než lkonů v ČR l Tel.: Hledáte prái s dorým výdělkem? Volejte čís Nízíme příjemnou prái v pohodlí domov

14 Písemná zkoušk 12 Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) Jzykové prvky 2 Jzykové prvky (část 1) Přečtěte si následujíí text rozhodněte, které ze slov neo slovníh spojení (, neo ) se hodí do mezer Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Brno... Milá Jqueline, od tvé 21 návštěvy zde v Brně uplynulo již zse hodně čsu. Minulý měsí jsem měl ohužel mo práe, tk jsem ni nikomu nepsl, ni jsem netelefonovl. Dodtečně ti musím povyprávět, o se nám přihodilo, když jsi od nás odjel. Poté, o jsme tě doprovodili n nádrží, šli jsme ještě do kvárny n zmrzlinu n kávu. Doře jsme se vili 22 n zjímvý víkend, který jsme strávili spolu s 23. Njednou si Alen vzpomněl, že 24 ještě ryhle něo dopst v redki. Zpltili jsme šli 25. Jké ylo nše překvpení, když jsme uto nenšli 26! Běhli jsme hledli všude po prkovišti, njednou jsme vůe nevěděli, kde jsme uto předtím zprkovli. Už jsem htěl volt n poliii, když si Alen vzpomněl, že jsme s teou n nádrží přee jejím 27 nejeli, vždyť nás vezl txík! Mo se nám ulevilo. Ještě dlouho jsme se smáli, že to tk doře dopdlo. Doufám, že jsi dokončil 28 druhý ročník studi češtiny. Jké máš plány n prázdniny? Pojedeš domů do Frnie neo zůstneš v Čeháh? 29 rzy, možná yhom mohli nplánovt nějkou společnou dovolenou. Těším se n 30 dopis zdrvím Tvůj Petr 21. ) posledně ) poslední ) posledního 24. ) musejí ) musí ) musíš 27. ) s utem ) utě ) utem 30. ) můj ) tvůj ) svůj 22. ) zpomínli ) vzpomněli ) vzpomínli 25. ) k utu ) utem ) utu 28. ) tvůj ) svůj ) svého 23. ) teou ) ty ) toě 26. ) n místo ) n místě ) n míst 29. ) Npíšu ) Npiš ) Psl

15 Písemná zkoušk Jzykové prvky Čtení s porozuměním jzykové prvky (90 minut) 13 2 Jzykové prvky (část 2) Přečtěte si následujíí text rozhodněte, které ze slov z nídky ( o) se hodí do mezer Kždé slovo můžete použít jen jednou. Ne všehn slov se do textu hodí. Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Hledáme odornou sistentku pro ohodní firmu s kontkty v zhrničí. Poždujeme dorou znlost práe n PC dvou izíh jzyků Své nídky posílejte volnou formou n dresu: F. AHA, P.O.Box 26, Prh Hrde Králové 6. červene. Vážení, pozorně jsem si přečetl Váš inzerát mám vážný zájem 31 prái ve Vší firmě. Jsem solventkou Ohodní kdemie v Prduiíh, mturitu jsem složil 32 dvěm lety. Protože jsem 33 mturitě yl elý jeden rok jko u-pir ve Spolkové repulie Němeko, ovládám 34 doře němčinu, to jk mluvenou, tk psnou. Mám z 35 zkoušku v Němeku. Kromě toho jsem též složil státní jzykovou zkoušku z ngličtiny u nás v Čeháh. 36 jzyků mě zjímá práe s lidmi, proto studuji dálkově psyhologii. Jsem svoodná, 37 děti. Mám vlstní 38 v Prduiíh. Věřím, že yh mohl ýt Vší firmě užitečná. V přípdě, že máte 39, rád yh o některýh věeh jednl osoně. Kontktujte mě prosím nejlépe v pozdníh odpoledníh 40 n telefonním čísle Se srdečným pozdrvem Jn Málková ) FIRMU ) O ) po d) před e) velmi f ) vůe g) ní h) vedle i) dny j) nemám l) zájem k) yt m) hodináh n) nevlstním o) češtiny

16 Písemná zkoušk 14 Vyznčili jste Vše řešení v odpovědním lnketu? Ted máte 20 minut přestávku.

17 Písemná zkoušk Posleh (. 30 minut) 15 Následujíí část zkoušky je 3 Posleh Nehte ted hrát CD, ž uslyšíte tuto informi: Kone části testu Posleh. Veškeré přestávky n řešení úkolů jsou n CD osženy. To znmená, že ěhem poslehu CD nesmíte zstvovt. část 3: Posleh Tto část zkoušky se sklád ze tří částí: Gloální porozumění Detilní porozumění Selektivní porozumění Celkem máte vyprovt 20 úkolů (41 60). Kždý úkol má pouze jedno správné řešení.

18 Písemná zkoušk 16 (. 30 minut) Posleh 3 Posleh (část 1) Nyní uslyšíte pět krátkýh textů. K nim vyřešíte pět úkolů. Texty uslyšíte jen jednou. Při poslehu rozhodněte, zd výpovědi 41 ž 45 jsou vzhledem k slyšenému textu správné či hyné. Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Oznčte PLUS (+) pro správně MINUS (-) pro hyně. Přečtěte si nyní úkoly 41 ž 45. Máte n to čs 30 sekund. 41. Muž potřeuje moilní telefon stále. 42. Děti dly své mte moilní telefon. 43. Pní rději používá pevný telefon. 44. Dívk píše denně dopisy svým přátelům. 45. Pní nemá moilní telefon, he mít své soukromí klid.

19 Písemná zkoušk Posleh (. 30 minut) 17 3 Posleh (část 2) Nyní uslyšíte rozhovor. K němu máte vyřešit deset úkolů. Rozhovor uslyšíte dvkrát. Při poslehu rozhodněte, zd výpovědi 46 ž 55 jsou vzhledem k slyšenému textu správné či hyné. Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Oznčte PLUS (+) pro správně MINUS (-) pro hyně. Nyní si přečtěte úkoly 46 ž 55. Máte n to čs jednu minutu. 46. Děti dnes téměř vůe nečtou knihy. 47. Pní Ježková pruje v Městské knihovně. 48. Děti si rději hrjí n počítči neo se dívjí n televizi. 49. Všehny děti mjí prolémy s učením. 50. Ani rodiče nejdou ve čtení dětem příkldem. 51. Knihy dnes jsou příliš drhé. 52. V Novém Lese mjí velmi dorou knihovnu. 53. Knihovn škol se snží přilákt děti ke čtení formou soutěží. 54. Strší děti nečtou knihy do kone. 55. Pní učitelk českého jzyk orgnizuje prái dětí s knihmi.

20 Písemná zkoušk 18 (. 30 minut) Posleh 3 Posleh (část 3) Nyní uslyšíte pět krátkýh textů. K nim vyřešíte pět úkolů. Kždý text uslyšíte dvkrát. Při poslehu rozhodněte, zd výpovědi 56 ž 60 jsou vzhledem k slyšenému textu správné či hyné. Vyznčte svá řešení v odpovědním lnketu u úkolů Oznčte PLUS (+) pro správně MINUS (-) pro hyně. 56. Předstvení se ude hrát v jiný den. 57. Zítr o víkendu ude velmi hldno. 58. Petr koupil Jně lístky n vlk. 59. Cestujíí mohou jet n Stré Město trmvjí. 60. N dálnii ve směru do Brn došlo k nehodě.

21 Písemná zkoušk Písemný projev (30 minut) 19 Následujíí část zkoušky je 4 Písemný projev (dopis) N tuto část zkoušky máte 30 minut. Ted máte npst dopis. Prosíme, používejte k tomuto úkolu formulář n strnáh

22 Písemná zkoušk 20 (30 minut) Písemný projev 4 Písemný projev (dopis) Máte tříčlennou rodinu, do pěti měsíů čekáte druhé dítě. Potřeujete větší yt v klidném prostředí. V novináh jste nšli tento inzerát: Byty: Čtyřpokojový yt n okrji měst, přízemí, smosttná zhrd, škol 1 stnii utousem, zstávk 100 m, vyměním z menší, dvoupokojový lízko entr, mx. 1. poshodí. Zn.: Zčít znovu, č S. Odpovězte n tento inzerát. Ve svém dopise regujte n kždý z těhto čtyř odů: jký yt nízíte výměnou předstvte see svou rodinu domluvte se n prohlíde oou ytů proč potřeujete větší yt Promyslete si přitom vhodné pořdí těhto čtyř odů. Nezpomeňte n dtum oslovení, npište tké vhodný úvod závěr dopisu. N npsání dopisu máte 30 minut.

23 tel Český jzyk B1 Písemný projev Písemný projev (dopis)

24

25 č e s k ý j z y k S3-čes

26 Český jzyk B SNT MNT S Q P Písemná zkoušk 1 Čtení s porozuměním d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g h i j h i j h i j h i j h i j d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g h i j h i j h i j h i j h i j k k k k k l l l l l x x x x x d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g h i j k h i j k h i j k h i j k h i j k l l l l l x x x x x Jzykové prvky d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g d e f g h i j k l m n h i j k h i j k h i j k h i j k h i j k h i j k h i j k h i j k h i j k l l l l l l l l l m m m m m m m m m n n n n n n n n n o o o o o o o o o o Posleh Písemný projev A A A B B B 1 2 C C C T D D D NT Ústní zkoušk Část 1 Část 2 Část A B C D A B C D A B C D A B C D A B C D A B C D A B C D A B C D 4 A B C D A B C D A B C D A B C D

27 Ústní zkoušk (. 15 minut) 25 Pozor! Jestliže hete využít této části modelového testu k simuli reálné ústní zkoušky z pomoi Vší vedouí/všeho vedouího kurzu, nečtěte prosím dále. V opčném přípdě y při tomto zkušením testu neyly splněny reálné podmínky zkoušky. Ústní zkoušk Jestliže hete tohoto modelového testu využít k tomu, yste si dom vytvořili orázek o průěhu ústní části zkoušky, můžete listovt číst dále. Ústní zkoušk Ústní zkoušk se skládá ze tří částí: Část 1: Seznámení Část 2: Rozhovor n společné tém Část 3: Společné řešení úkolu Ústní zkoušk Český jzyk B1 může proěhnout ve dvojii neo jko zkoušk jednotlive. V přípdě, že je zkoušen jednotlive, plní úlohu prtner při rozhovoru jedn/jeden ze zkoušejííh. Zkoušk má konverzční hrkter. Nejedná se v žádném přípdě o výsleh. Při zkouše ve dvojii zkoušenýh fungují zkoušejíí především jko moderátoři rozhovoru zkoušenýh neměli y do rozhovoru čsto zshovt. Jde o to, y jste Vy Vše prtnerk/váš prtner ukázli, že umíte vést rozhovor. Orejte se proto v rozhovoru n Vši prtnerku/všeho prtner, regujte n její/jeho výpovědi. Nepokoušejte se všk Vši prtnerku/všeho prtner znejistit. O prtneři y měli dostt slovo, y mohl vzniknout zjímvý rozmnitý rozhovor. Pozitivně ude dokone ohodnoeno, jestliže Vší prtnere/všemu prtnerovi pomůžete ve hvíli, kdy neví, jk pokrčovt dále. Ústní zkoušk trvá mximálně 15 minut. Před zpočetím zkoušky máte 20 minut n příprvu rozhovoru n zákldě zkušeníh podkldů.

28 26 Ústní zkoušk (. 15 minut) Ústní zkoušk Část 1: Seznámení Jedn/jeden ze zkoušejííh pozve Vás Vši prtnerku/všeho prter ke krátkému rozhovoru, který jste si připrvili n zákldě lnketu s úkoly pro část 1. Jde o to, yste se vzájemně seznámili dozvěděli se o soě několik informí. Cílem této části není ni vzájemný výsleh, ni ryhlé odytí zkušeníh témt, nýrž nenuený rozhovor n zdná témt. Jestliže Vši prtnerku/všeho prtner znáte, nemá smysl zjišťovt jméno. N koni tohoto úvodního rozhovoru se může stát, že jedn/jeden ze zkoušejííh zvedou řeč n dodtečná témt, která neyl uveden n lnketu s úkoly (npř. o nejrději děláte ve Všem volném čse). Při této části zkoušky máte Vy i Vše prtnerk/váš prtner nprosto stejné lnkety s úkoly. Část 2: Rozhovor n společné tém Při této části zkoušky máte Vy Vše prtnerk/váš prtner rozdílné podkldy k témtu MĚSTO, KTERÉ MILUJI. Nejdříve vyzve zkoušejíí Vás Vši prtnerku/všeho prtner, yste se vzájemně informovli o texteh orázíh, které máte ve svýh lnketeh s úkoly. Poté yste si měli povídt s Vší prtnerkou/vším prtnerem o tom, jká MĚSTA SE LÍBÍ VÁM. Část 3: Společné řešení úkolu Jedn/jeden ze zkoušejííh Vás Vši prtnerku/všeho prtner poprosí, y jste společně zorgnizovli oslvu nrozenin svého muže/své ženy. Při této části zkoušky je Vším společným úkolem diskutovt o tom, o vše je tře zřídit. Měli yste si vzájemně sdělit, o všehno Vás v této situi npdá, o nvrhujete, jk yste tuto situi řešili. Zároveň yste měli regovt n nápdy návrhy Vší prtnerky/všeho prtner. Při této části zkoušky máte Vy i Vše prtnerk/váš prtner nprosto stejné podkldy. Rozmyslete si, o vše je tře udělt kdo z Vás převezme které úkoly. K tomuto úkolu jste si už udělli několik poznámek.

29 Část 1: Seznámení (3-4 minuty) 27 Část 1: Seznámení Účstník A /B 1 Ústní zkoušk Veďte rozhovor s Vší prtnerkou/vším prtnerem zjistěte o nejvíe informí k těmto témtům: jméno odkud pohází kde jk ydlí (yt, dům, ) rodin o dělá/o děll() (povolání, práe, studium) zd zná některé izí země jzyky (jké, jk dlouho se učí, proč) Kromě toho může zkoušejíí nvrhnout ještě dlší témt. K provedení tohoto modelového testu si můžete tuto stránku okopírovt.

30 .

31 Část 2: Rozhovor n dné tém (5-6 minut) 29 Část 2: Rozhovor n dné tém Účstník A 2 Ústní zkoušk Město, které miluji Zltá Prh, mtičk Prh, stověžtá Prh, srde Evropy tk se říká hlvnímu městu České repuliky. Je to historiké město opředené mnoh legendmi, le i město moderní, součsné, které láká svými turistikými trkemi lidi z elého svět těší se n ně. Už ve středověku yl Prh ohté město. Mělo svůj hrd, svou univerzitu, která nese jméno svého zkldtele Krl IV., kolem řeky Vltvy vyrostly pláe, hrámy i krásné ulie. Dnes je to město kultury, ohodu, politiky i vědy. řekněte nejprve stručně Vší prtnere / Všemu prtnerovi, jké informe k tomuto témtu máte (orázek, text). Potom Vám Vše prtnerk / Váš prtner stručně sdělí své informe. Povídejte si o tom, km nejrději estujete, jká míst máte rádi, km yste se rádi podívli, jk estujete (doprvní prostředky, uytování pod.). Pozvěte potom Vši prtnerku / Všeho prtner do měst (země), které (která) se Vám zvlášť líí. Co je tm zjímvého, zvláštního? K provedení tohoto modelového testu si můžete tuto stránku okopírovt.

32 .

33 Část 2: Rozhovor n dné tém (5-6 minut) 31 Část 2: Rozhovor n dné tém Účstník B 2 Ústní zkoušk Město, které miluji Centrem Morvy je Brno. Má 400 tisí oyvtel. Je to město veletrhů, sportu, průmyslu, ohodu, kultury, vědy i umění. N rněnském výstvišti se koná ročně kolem 30 veletrhů, většinou mezinárodníh. V Brně je proto spoust hotelů, resturí, le i divdel glerií. Zvlášť eněn je rněnská oper. Mezi historiké pmátky Brn ptří hrd Špilerk ze 13. století. Zjímvé příjemné je i okolí měst Brn, kde se nházejí lesy, přehrd tké jeskyně. řekněte nejprve stručně Vší prtnere / Všemu prtnerovi, jké informe k tomuto témtu máte (orázek, text). Potom Vám Vše prtnerk / Váš prtner stručně sdělí své informe. Povídejte si o tom, km nejrději estujete, jká míst máte rádi, km yste se rádi podívli, jk estujete (doprvní prostředky, uytování pod.). Pozvěte potom Vši prtnerku / Všeho prtner do měst (země), které (která) se Vám zvlášť líí. Co je tm zjímvého, zvláštního? K provedení tohoto modelového testu si můžete tuto stránku okopírovt.

34 32 Ústní zkoušk (5-6 minut) Část 3: Společné řešení úkolu Část 3: Společné řešení úkolu Účstník A /B 3 S Vší prtnerkou/vším prtnerem hete společně zorgnizovt oslvu nrozenin svého muže/své ženy. Dohodněte se, o vše je nutno udělt, kdo z Vás převezme které úkoly. Npsli jste si už nějké poznámky: kde kdy se ude oslv kont koho pozvt o uvřit o kde nkoupit hud, záv Zčněte npříkld tím, že se dohodnete, kde se ude oslv kont (dom, n zhrdě, v resturi, v kluu,...). K provedení tohoto modelového testu si můžete tuto stránku okopírovt.

35 Hodnoení Body, hodnoení známkování Z elou zkoušku je možno dosáhnout mximálně 300 odů. Následujíí tulk názorně ukzuje hodnoení jednotlivýh částí testu. částečné elkové výsledky se zznmenávjí do sloupečku vprvo. 33 Informe část zkoušky Mximální počet odů Dosžený počet odů Písemná zkoušk čtení s porozuměním Gloální porozumění (1-5) 25 Detilní porozumění (6-10) 25 Selektivní porozumění (11-20) 25 Jzykové prvky 0 část 1 (21-30) 15 část 2 (31-40) 15 Posleh Gloální porozumění (41-45) 25 Detilní porozumění (46-55) 25 Selektivní porozumění (56-60) 25 Písemný projev (dopis) částečný výsledek I: Písemná zkoušk 225 Ústní zkoušk Seznámení 15 Rozhovor n společné tém 30 Společné řešení úkolu 30 částečný výsledek II: Ústní zkoušk Písemná zkoušk 225 Ústní zkoušk 75 Celkový počet odů 00

36 34 Hodnoení Informe Ayste u zkoušky ostáli, musíte dosáhnout jk v písemné tk i v ústní části zkoušky nejméně 60 % z elkového možného počtu odů. To odpovídá 135 odům v písemné zkouše 45 odům v ústní zkouše. Jestliže jste v oou částeh zkoušky dosáhli potřený počet odů, můžete si vypočítt Váš elkový výsledek, to tk, že o částečné výsledky sečtete. Konečná známk odpovídá následujíímu počtu odů: odu dosttečně odu doře odu hvliteně odů výorně Jestliže při reálné zkouše jednu z částí zkoušky (tzn. písemnou neo ústní zkoušku) nesolvujete neo při ní neostojíte, můžete tuto část solvovt neo opkovt v průěhu stejného klendářního roku, ve kterém zkoušk proěhl, neo v následujíím klendářním roe. Celkovou zkoušku můžete opkovt, kolikrát hete.

pro čajovou ligu družstev Č l á n e k I. - O r g a n i z a c e soutěže

pro čajovou ligu družstev Č l á n e k I. - O r g a n i z a c e soutěže H r í ř á d pro čjovou ligu družstev Č l á n e k I. - O r g n i z e soutěže I-1. Vymezení soutěže Soutěž je pořádán pro družstv složená z hráčů, kteří hrjí go pro zpestření svého volného čsu htějí změřit

Více

{ } ( ) ( ) 2.5.8 Vztahy mezi kořeny a koeficienty kvadratické rovnice. Předpoklady: 2301, 2508, 2507

{ } ( ) ( ) 2.5.8 Vztahy mezi kořeny a koeficienty kvadratické rovnice. Předpoklady: 2301, 2508, 2507 58 Vzth mezi kořen koefiient kvdrtiké rovnie Předpokld:, 58, 57 Pedgogiká poznámk: Náplň zřejmě přeshuje možnost jedné vučoví hodin, příkld 8 9 zůstvjí n vičení neo polovinu hodin při píseme + + - zákldní

Více

E V R O P S K Á Ú M L U V A O K R A J I NĚ

E V R O P S K Á Ú M L U V A O K R A J I NĚ E V R O P S K Á Ú M L U V A O K R A J I NĚ Sdělení Ministerstv zhrničníh věí č. 13/2005 S.m.s. Ministerstvo zhrničníh věí sděluje, že dne 20. říjn 2000 yl ve Florenii přijt Evropská úmluv o krjině. Jménem

Více

Organizační řád Fyzikální olympiády

Organizační řád Fyzikální olympiády Č.j.: MSMT-32 435/2014-1 Orgnizční řád Fyzikální olympiády Ministerstvo školství, mládeže tělovýhovy v souldu s 3 odst. 5 vyhlášky č. 55/2005 S., o podmínkáh orgnize finnování soutěží přehlídek v zájmovém

Více

1.3.5 Řešení slovních úloh pomocí Vennových diagramů II

1.3.5 Řešení slovních úloh pomocí Vennových diagramů II 1.3.5 Řešení slovníh úloh pomoí Vennovýh igrmů II Přepokly: 1304 Pegogiká poznámk: Ieální je poku tto hoin vyje n vičení. Postup stuentů je totiž velmi iniviuální ěljí velké množství hy, oěht elou tříu

Více

Word praktická cvičení

Word praktická cvičení Předmět: Ročník: Vytvořil: Dtum: Informční.. Ing. Andre komunikční (podle ooru Květen 03 Modrovská tehnologie změření) Název zprovného elku: Textový proesor Word prktiká vičení Word prktiká vičení Tento

Více

PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING

PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING CO JE TO SMARTSELLING SmartSelling je první kompletní nástroj n[ českém [ slovenském trhu, který pod jednou střechou spojuje všechny nezbytné nástroje moderního online

Více

Stavební firma. Díky nám si postavíte svůj svět. 1.D Klára Koldovská Šárka Baronová Lucie Pancová My Anh Bui

Stavební firma. Díky nám si postavíte svůj svět. 1.D Klára Koldovská Šárka Baronová Lucie Pancová My Anh Bui Stvební firm Díky nám si postvíte svůj svět. 1.D Klár Koldovská Šárk Bronová Lucie Pncová My Anh Bui Obsh 1) Úvod 2) Přesvědčení bnky 3) Obchodní jméno, chrkteristik zákzník, propgce 4) Seznm mjetku 5)

Více

APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ

APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ Brnislv Lcko VUT v Brně, Fkult strojního inženýrství, Ústv utomtizce informtiky, Technická 2, 616 69 Brno, lcko@ui.fme.vutbr.cz Abstrkt Příspěvek podává

Více

Zhoubný novotvar ledviny mimo pánvičku v ČR

Zhoubný novotvar ledviny mimo pánvičku v ČR Aktuální informce Ústvu zdrvotnických informcí sttistiky České repuliky Prh 8.1.2004 1 Zhouný novotvr ledviny mimo pánvičku v ČR Počet hlášených onemocnění zhouným novotvrem ledviny mimo pánvičku (dg.

Více

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA V ZJEDNODUŠENÉM ROZSAHU

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA V ZJEDNODUŠENÉM ROZSAHU ÚČETNÍ ZÁVĚRKA V ZJEDNODUŠENÉM ROZSAHU ke dni 31. prosine 2013 ( údje jsou vyčísleny v elýh tisííh Kč ) sestvená v souldu se zákonem č. 563/1991 S. o účetnitví, ve znění pozdějšíh předpisů, s vyhláškou

Více

MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Národní orgán pro koordinaci POKYN PRO TVORBU A OBSAH ZPRÁVY O REALIZACI OPERAČNÍHO PROGRAMU PRO MONITOROVACÍ VÝBOR

MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Národní orgán pro koordinaci POKYN PRO TVORBU A OBSAH ZPRÁVY O REALIZACI OPERAČNÍHO PROGRAMU PRO MONITOROVACÍ VÝBOR MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Národní orgán pro koordinci POKYN PRO TVORBU A OBSAH ZPRÁVY O REALIZACI OPERAČNÍHO PROGRAMU PRO MONITOROVACÍ VÝBOR ŘÍJEN 2014 MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Odbor řízení

Více

Konvence Integrovaného dopravního systému Libereckého kraje (IDOL) Účastníci Konvence:

Konvence Integrovaného dopravního systému Libereckého kraje (IDOL) Účastníci Konvence: Konvence Integrovného doprvního systému Libereckého krje (IDOL) Účstníci Konvence: KORID LK, spol. s r.o. Liberecký krj Město Česká Líp Město Jblonec nd Nisou Sttutární město Liberec Město Turnov České

Více

visual identity guidelines Česká verze

visual identity guidelines Česká verze visul identity guidelines Česká verze Osh 01 Filosofie stylu 02 Logo 03 Firemní rvy 04 Firemní písmo 05 Vrice log 06 Komince rev Filosofie stylu Filozofie společnosti Sun Mrketing vychází ze síly Slunce,

Více

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test Souor otázek pro písemnou část zkoušky - test Dílčí kvlifike 1 Strážný J.2.1.99 Aplikování právníh zákldů ezpečnostní činnosti skupin otázek Ústvní právo zákon č. 1/1993 S., Ústv České repuliky, č. 2/1999

Více

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test Souor otázek pro písemnou část zkoušky - test Profesní kvlifike 1 Strážný J. 2. 1. 99 Aplikování právníh zákldů ezpečnostní činnosti skupin otázek Ústvní právo zákon č. 1/1993 S., Ústv České repuliky,

Více

ROZVAHA. ke dni... BAB mont s.r.o. Klíčovská 805/11 Praha 9 190 00 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0

ROZVAHA. ke dni... BAB mont s.r.o. Klíčovská 805/11 Praha 9 190 00 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 Minimální závzný výčet informcí podle vyhlášky č. 500/2002 S. Písemnost yl podán elektronicky dne: 20.6.2012 Podcí : 2172526 Heslo zjištění stvu: c3d895fe Stv podání: vyřízeno ROZVAHA ke dni... 3 1. 1

Více

Podmínky externí spolupráce

Podmínky externí spolupráce Podmínky externí spolupráce mezi tlumočnicko překldtelskou genturou Grbmüller Jzykový servis předstvující sdružení dvou fyzických osob podniktelů: Mrek Grbmüller, IČO: 14901820, DIČ: CZ6512231154, místo

Více

2.9.11 Logaritmus. Předpoklady: 2909

2.9.11 Logaritmus. Předpoklady: 2909 .9. Logritmus Předpokld: 909 Pedgogická poznámk: Následující příkld vždují tk jeden půl vučovcí hodin. V přípdě potřeb všk stčí dojít k příkldu 6 zbtek jen ukázt, což se dá z jednu hodinu stihnout (nedoporučuji).

Více

Ulice Agentura sociální práce, o. s. Účetní závěrka za rok 2012

Ulice Agentura sociální práce, o. s. Účetní závěrka za rok 2012 Ulice Agentur sociální práce, o. s. Účetní závěrk z rok 2012 Osh: I. OBECNÉ INFORMACE... 2 1. POPIS ÚČETNÍ JEDNOTKY... 2 2. ZAMĚSTNANCI A OSOBNÍ NÁKLADY... 2 3. POSKYTNUTÉ PŮJČKY, ZÁRUKY ČI JINÁ PLNĚNÍ...

Více

SEMINÁŘ I Teorie absolutních a komparativních výhod

SEMINÁŘ I Teorie absolutních a komparativních výhod PODKLDY K SEMINÁŘŮM ŘEŠENÉ PŘÍKLDY SEMINÁŘ I eorie bsolutních komprtivních výhod Zákldní principy teorie komprtivních výhod eorie komprtivních výhod ve své klsické podobě odvozuje motivci k obchodu z rozdílných

Více

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA PEDAGOGICKÁ Ktedr sociálních studií speciální pedgogiky Studijní progrm: Studijní oor: Kód ooru: Sociální práce Sociální prcovník 7502R022 Název klářské práce: NÁHRADNÍ

Více

3.2.7 Příklady řešené pomocí vět pro trojúhelníky

3.2.7 Příklady řešené pomocí vět pro trojúhelníky ..7 Příkldy řešené pomocí ět pro trojúhelníky Předpokldy:, 6 Pedgogická poznámk: U následujících příkldů ( u mnoh dlších příkldů z geometrie) pltí, že nedílnou součástí řešení je nápd (který se tké nemusí

Více

NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013,

NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013, EVROPSKÁ KOMISE V Bruselu dne 30.4.2013 C(2013) 2420 finl NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013, kterým se mění nřízení (ES) č. 809/2004, pokud jde o poždvky n zveřejňování

Více

Studijní informační systém. Elektronický zápis předmětů a rozvrhu. I. Postup zápisu předmětů a rozvrhu

Studijní informační systém. Elektronický zápis předmětů a rozvrhu. I. Postup zápisu předmětů a rozvrhu Studijní informční systém Elektronický zápis předmětů rozvrhu V odoí elektronického zápisu předmětů proíhá tzv. předěžný zápis. Student má předměty zpsné ztím pouze předěžně může je po celé odoí elektronického

Více

3. APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU

3. APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU V mtemtice, le zejmén v přírodních technických vědách, eistuje nepřeerné množství prolémů, při jejichž řešení je nutno tím či oním způsoem použít

Více

SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT

SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT POLICEJNÍ AKADEMIE ČESKÉ REPUBLIKY V PRAZE AKADÉMIA POLICAJNÉHO ZBORU V BRATISLAVE pořádjí ČTVRTOU VIRTUÁLNÍ VĚDECKOU KONFERENCI s mezinárodní účstí SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT PRAHA

Více

Příručka k portálu. Katalog sociálních služeb v Ústeckém kraji. socialnisluzby.kr-ustecky.cz

Příručka k portálu. Katalog sociálních služeb v Ústeckém kraji. socialnisluzby.kr-ustecky.cz Příručk k portálu Ktlog sociálních služeb v Ústeckém krji socilnisluzby.kr-ustecky.cz Uživtelská příručk k portálu socilnisluzby.kr-ustecky.cz 0 BrusTech s.r.o. Všechn práv vyhrzen. Žádná část této publikce

Více

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni...

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni... Oshuje závzný výčet informí uvedený ve vyhláše MF / S. Účetní jednotk doručí účetní závěrku součsně s doručením dňového přiznání z dň z příjmů x příslušnému finnčnímu úřdu ROZVAHA v plném rozshu ke dni...

Více

Z600 Series Color Jetprinter

Z600 Series Color Jetprinter Z600 Series Color Jetprinter Uživtelská příručk pro Windows Řešení prolémů s instlcí Kontrolní seznm pro řešení ěžných prolémů při instlci. Zákldní informce o tiskárně Informce o částech tiskárny softwru

Více

Začínáme. Stručný návod k obsluze MFC-J200 VAROVÁNÍ UPOZORNĚNÍ DŮLEŽITÉ POZNÁMKA VAROVÁNÍ

Začínáme. Stručný návod k obsluze MFC-J200 VAROVÁNÍ UPOZORNĚNÍ DŮLEŽITÉ POZNÁMKA VAROVÁNÍ Stručný návod k osluze Zčínáme MFC-J200 Před nstvením zřízení si přečtete Příručku ezpečnosti výroku. Potom si přečtěte tento Stručný návod k osluze pro správnou konfiguri instli. Příručky uživtele pro

Více

Úvod do politiky soudržnosti EU pro období 2014-2020

Úvod do politiky soudržnosti EU pro období 2014-2020 Úvod do politiky EU pro období 2014-2020 Politik Červen 2014 Co je politik? Politik je hlvní investiční politik EU Cílí n všechny měst v Evropské unii. Jejím cílem je podpor vytváření prcovních míst, konkurenceschopnosti

Více

DOTAZNÍK. (Stav k 31. březnu v 24 hodin) KRUH SČÍTANIA OBYVATELSTVÍ BYTŮ. Datum narozeni. ženatý/vdaná. vdovec/vdova. rozvedený/rozvedená

DOTAZNÍK. (Stav k 31. březnu v 24 hodin) KRUH SČÍTANIA OBYVATELSTVÍ BYTŮ. Datum narozeni. ženatý/vdaná. vdovec/vdova. rozvedený/rozvedená CHORVÁTSKA REPUBLIKA STÁTNÍ STATISTICKÝ ÚŘÁD DOTAZNÍK (Stv k 31. březnu v 4 hodin) Formulář P-1 Všechny údje v tomto formuláři jsou úředním tjemstvím budou použité jenom n sttistické účely. 1. Příjmení

Více

Píloha k roní úetní závrce za rok 2012

Píloha k roní úetní závrce za rok 2012 Píloh k roní úetní závre z rok 2012 l. 1 Oené údje Sujekt: U2Brno s.r.o. sídlo: Brno, Píkop 843/4 právní form: spolenost s ruením omezeným IO: 607 16 380 pedmt innosti: - speilizovný mloohod - poskytování

Více

PÍSEMNÁ ZPRÁVA ZADAVATELE. "Poradenství a vzdělávání při zavádění moderních metod řízení pro. Město Klimkovice

PÍSEMNÁ ZPRÁVA ZADAVATELE. Poradenství a vzdělávání při zavádění moderních metod řízení pro. Město Klimkovice PÍSEMNÁ ZPRÁVA ZADAVATELE pro zjednodušené podlimitní řízení n služby v rámci projektu Hospodárné odpovědné město Klimkovice, reg. č. CZ.1.04/4.1.01/89.00121, který bude finncován ze zdrojů EU "Pordenství

Více

5. Konstrukce trojúhelníků Konstrukce trojúhelníků podle vět sss, sus, usu, Ssu (ssu):

5. Konstrukce trojúhelníků Konstrukce trojúhelníků podle vět sss, sus, usu, Ssu (ssu): 5. Konstruke trojúhelníků Konstruke trojúhelníků podle vět sss, sus, usu, Ssu (ssu): 1. Nrýsuj trojúhelník ABC, je-li dáno: AB = 7,6 m, BC = 4,2 m, AC = 5,6 m Řešení: Pro strny trojúhelníku musí pltit

Více

zájemce, kterým službu nemůžeme nabídnout a vedeme je v seznamu čekatelů. Tento

zájemce, kterým službu nemůžeme nabídnout a vedeme je v seznamu čekatelů. Tento V Slovo úvodem Vážení spoluprcovníci, přátelé příznivci Textilní dílny Gwin, připrvili pro Vás výroční zprávu z rok 2009. Co všechno v tomto roce zžili? Zčl bych nšimi uživteli nší služby, protože pro

Více

Ke schválení technické způsobilosti vozidla je nutné doložit: Musí být doložen PROTOKOL O TECHNICKÉ KONTROLE? ANO NE 10)

Ke schválení technické způsobilosti vozidla je nutné doložit: Musí být doložen PROTOKOL O TECHNICKÉ KONTROLE? ANO NE 10) ÚTAV INIČNÍ A MĚTKÉ DPRAVY.s., Prh 4,Chodovec, Türkov 1001,PČ 149 00 člen skupiny DEKRA www.usmd.cz,/ Přehled zákldních vrint pltných pro dovoz jednotlivých vozidel dle zákon č.56/2001b. ve znění zákon

Více

Odpověď. konkurenci domácnosti firmy stát a. makroekonomie mikroekonomie mezinárodní ekonomie. Co? Jak? Pro koho? Proč? d

Odpověď. konkurenci domácnosti firmy stát a. makroekonomie mikroekonomie mezinárodní ekonomie. Co? Jak? Pro koho? Proč? d Přijímcí řízení kdemický rok 2012/2013 Kompletní znění testových otázek ekonomický přehled 1 Koš Znění otázky Odpověď Odpověď Odpověď Odpověď Správná ) ) c) d) odpověď 1. 1 Mezi ekonomické sujekty trhu

Více

SMLOUVU O UZAVŘENÍ BUDOUCÍ SMLOUVY KUPNÍ

SMLOUVU O UZAVŘENÍ BUDOUCÍ SMLOUVY KUPNÍ Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli: se sídlem: Koterovská 633/29, 326 00 Plzeň, ustnovený prvomocným Usnesením č.j. KSPL 54 INS 378/2012-A-19 ze dne 29.3.2012, insolvenčním správcem dlužník:. prvomocným

Více

Opakovací test. Klíčová slova: výraz, interval, množina, kvadratický trojčlen, mocnina, exponent, výrok, negace

Opakovací test. Klíčová slova: výraz, interval, množina, kvadratický trojčlen, mocnina, exponent, výrok, negace VY_32_INOVACE_MAT_190 Opkovcí test lgebrické výrzy, logik, množiny A, B Mgr. Rdk Mlázovská Období vytvoření: září 2012 Ročník: čtvrtý Temtická oblst: mtemtické vzdělávání Klíčová slov: výrz, intervl, množin,

Více

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni...

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni... Oshuje závzný výčet informí uvedený ve vyhláše MF 500/2002 S. Účetní jednotk doručí účetní závěrku součsně s doručením dňového přiznání z dň z příjmů x příslušnému finnčnímu úřdu ROZVAHA v plném rozshu

Více

LINEÁRNÍ DIFERENCIÁLNÍ ROVNICE 2.ŘÁDU

LINEÁRNÍ DIFERENCIÁLNÍ ROVNICE 2.ŘÁDU LINEÁRNÍ DIFERENCIÁLNÍ ROVNICE 2.ŘÁDU ZDENĚK ŠIBRAVA 1. Obecné řešení lin. dif. rovnice 2.řádu s konstntními koeficienty 1.1. Vrice konstnt. Příkld 1.1. Njděme obecné řešení diferenciální rovnice (1) y

Více

PRŮZKUM NÁZORŮ ŢÁKŮ, UČITELŮ A RODIČŮ NA HODNOCENÍ VE ŠKOLE

PRŮZKUM NÁZORŮ ŢÁKŮ, UČITELŮ A RODIČŮ NA HODNOCENÍ VE ŠKOLE Pegogiká fkult OU v Ostrvě Kter pegogiky nrgogiky PRŮZKUM NÁZORŮ ŢÁKŮ, UČITELŮ A RODIČŮ NA HODNOCENÍ VE ŠKOLE NÁMĚTY NA ÚPRAVY VNITŘNÍCH NOREM PRO KLASIFIKACI ŢÁKŮ seminární práe Pegogiká ignostik KPD/3PEDI

Více

Souhrn základních výpočetních postupů v Excelu probíraných v AVT 04-05 listopad 2004. r r. . b = A

Souhrn základních výpočetních postupů v Excelu probíraných v AVT 04-05 listopad 2004. r r. . b = A Souhrn zákldních výpočetních postupů v Ecelu probírných v AVT 04-05 listopd 2004. Řešení soustv lineárních rovnic Soustv lineárních rovnic ve tvru r r A. = b tj. npř. pro 3 rovnice o 3 neznámých 2 3 Hodnoty

Více

( ) 7.3.16 Další metrické úlohy II. Předpoklady: 7315. Př. 1: Najdi přímku rovnoběžnou s osou I a III kvadrantu vzdálenou od bodu A[ 1;2 ] 2 2.

( ) 7.3.16 Další metrické úlohy II. Předpoklady: 7315. Př. 1: Najdi přímku rovnoběžnou s osou I a III kvadrantu vzdálenou od bodu A[ 1;2 ] 2 2. 76 Další metriké úlohy II Předpoklady: 7 Př : Najdi přímku rovnoěžnou s osou I a III kvadrantu vzdálenou od odu A[ ; ] Osou I a III kvadrantu je přímka y = x přímky s ní rovnoěžné mají rovnii x y + = 0

Více

ALGEBRA, ROVNICE A NEROVNICE

ALGEBRA, ROVNICE A NEROVNICE ALGEBRA, ROVNICE A NEROVNICE Gymnázium Jiřího Wolker v Prostějově Výukové mteriály z mtemtiky pro nižší gymnázi Autoři projektu Student n prhu 1. století - využití ICT ve vyučování mtemtiky n gymnáziu

Více

KVĚTEN 2015 ČÍSLO 9 ROČNÍK 20 BÉDA 5,- ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY BEDŘICHA SMETANY MĚSTA LANŠKROUN

KVĚTEN 2015 ČÍSLO 9 ROČNÍK 20 BÉDA 5,- ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY BEDŘICHA SMETANY MĚSTA LANŠKROUN ČÍSLO 9 ROČNÍK 20 KVĚTEN 2015 BÉDA 5,- ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY BEDŘICHA SMETANY MĚSTA LANŠKROUN Orázek, Lmd 3 Den Země 4 Pohádkové kvízy v penzionu pro seniory 4 Tělovičnu jsme vyměnili z zén 4 Stíny

Více

ORTODONTICKÝ PRŮVODCE PRAKTICKÉHO ZUBNÍHO LÉKAŘE

ORTODONTICKÝ PRŮVODCE PRAKTICKÉHO ZUBNÍHO LÉKAŘE MUDr. Mgdlen Koťová, Ph.D. ORTODONTICKÝ PRŮVODCE PRAKTICKÉHO ZUBNÍHO LÉKAŘE Recenzent: Prof. MUDr. Jiří Mzánek, DrSc. Grd Pulishing,.s., 2006 Fotogrfie z rchivu utorky. Perokresy podle návrhů utorky nkreslil

Více

3 Algebraické výrazy. 3.1 Mnohočleny Mnohočleny jsou zvláštním případem výrazů. Mnohočlen (polynom) proměnné je výraz tvaru

3 Algebraické výrazy. 3.1 Mnohočleny Mnohočleny jsou zvláštním případem výrazů. Mnohočlen (polynom) proměnné je výraz tvaru Algerické výrz V knize přírod může číst jen ten, kdo zná jzk, ve kterém je npsán. Jejím jzkem je mtemtik jejím písmem jsou mtemtické vzorce. (Glileo Glilei) Algerickým výrzem rozumíme zápis, ve kterém

Více

5. Učební osnovy. 5. 1 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

5. Učební osnovy. 5. 1 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace 5. Učební osnovy 5. 1 Vzdělávcí oblst Jzyk jzyková komunikce 5. 1. 1 Chrkteristik vzdělávcí oblsti Vzdělávcí oblst Jzyk jzyková komunikce je relizován v povinných vyučovcích předmětech český jzyk litertur,

Více

SPS SPRÁVA NEMOVITOSTÍ

SPS SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SMLOUVA O REZERVACI POZEMKU A SMLOUVA O BUDOUCÍ SMLOUVĚ O DÍLO Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli: 1. EURO DEVELOPMENT JESENICE, s.r.o., IČ 282 44 451, se sídlem Ječná 550/1, Prh 2, PSČ 120 00, zpsná

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220. Název materiálu VY_32_INOVACE / Matematika / 03/01 / 17

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220. Název materiálu VY_32_INOVACE / Matematika / 03/01 / 17 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ07/500/4076 Název školy SOUpotrvinářské, Jílové u Prhy, Šenflukov 0 Název mteriálu VY INOVACE / Mtemtik / 0/0 / 7 Autor Ing Antonín Kučer Oor; předmět, ročník

Více

3.4.3 Množiny bodů dané vlastnosti I

3.4.3 Množiny bodů dané vlastnosti I 3.4.3 Množiny odů dné vlstnosti I Předpoldy: 3401 Něteé z těchto množin už známe. J je definován užnice ( ; )? Množin všech odů oviny, teé mjí od středu vzdálenost. Předchozí vět znmená dvě věci: Vzdálenost

Více

ROZVAHA. v plném rozsahu. (v celých tisících Kč) 60193549 186 07 Praha 8. AKTIVA b. označ. a. řád. c Brutto 1. Běžné účetní období Korekce 2

ROZVAHA. v plném rozsahu. (v celých tisících Kč) 60193549 186 07 Praha 8. AKTIVA b. označ. a. řád. c Brutto 1. Běžné účetní období Korekce 2 Minimální závzný výčet informí uvedený ve vyhláše č. 500/00 S. Účetní jednotk doručí účetní závěrku součsně s doručením dňového přiznání z dň z příjmů ROZVAHA v plném rozshu k 3..03 (v elýh tisííh Kč)

Více

e Stavby pro reklamu podle 3 odst. 2. f

e Stavby pro reklamu podle 3 odst. 2. f Jenouhé stvy, terénní úprvy uržoví práe vyžujíí ohlášení 104 ost. 1 stveního zákon Stvení záměr Formulář Umístění Stvy pro ylení pro roinnou rekrei o 150 m 2 elkové zstvěné plohy, s jením pozemním polžím

Více

Národní centrum výzkumu polárních oblastí

Národní centrum výzkumu polárních oblastí Národní centrum výzkumu polárních oblstí Dohod o spolupráci při výzkumu polárních oblstí Země Msrykov univerzit Žerotínovo nám. 9, 601 77 Brno, IČ 00216224, zstoupená rektorem Prof. PhDr. Petrem Filou,

Více

ROZVAHA. ke dni... Roset s.r.o. 31. 12. 2011. Raisova 1004 Strakonice 386 01

ROZVAHA. ke dni... Roset s.r.o. 31. 12. 2011. Raisova 1004 Strakonice 386 01 Minimální závzný výčet informcí podle vyhlášky č. 500/2002 S. ROZVAHA ke dni... 31. 12. 2011 jednotky: 1000 Kč Rok Měsíc IČ 2011 1 2 28065280 Ochodní firm neo jiný název účetní jednotky Roset s.r.o. Sídlo

Více

10. Nebezpečné dotykové napětí a zásady volby ochran proti němu, ochrana živých částí.

10. Nebezpečné dotykové napětí a zásady volby ochran proti němu, ochrana živých částí. 10. Nebezpečné dotykové npětí zásdy volby ochrn proti němu, ochrn živých částí. Z hledisk ochrny před nebezpečným npětím rozeznáváme živé neživé části elektrického zřízení. Živá část je pod npětím i v

Více

(1) přičemž všechny veličiny uvažujeme absolutně. Její úpravou získáme vztah + =, (2) Přímé zvětšení Z je dáno vztahem Z = =, a a

(1) přičemž všechny veličiny uvažujeme absolutně. Její úpravou získáme vztah + =, (2) Přímé zvětšení Z je dáno vztahem Z = =, a a Úloh č. 3 Měření ohniskové vzdálenosti tenkých čoček 1) Pomůcky: optická lvice, předmět s průhledným milimetrovým měřítkem, milimetrové měřítko, stínítko, tenká spojk, tenká rozptylk, zdroj světl. ) Teorie:

Více

Smlouva o ustájení a zajišťování veterinární péče pro toulavá a opuštěná zvířata odchycená na území města Česká Lípa

Smlouva o ustájení a zajišťování veterinární péče pro toulavá a opuštěná zvířata odchycená na území města Česká Lípa Smlouv o ustájení zjišťování veterinární péče pro toulvá opuštěná zvířt odchycená n území měst Česká Líp Smluvní strny Objedntel: Město Česká Líp, náměstí TGM 1,47001 Česká Líp Zstoupené : p. Jiřím Pzourkem,

Více

P2 Číselné soustavy, jejich převody a operace v čís. soustavách

P2 Číselné soustavy, jejich převody a operace v čís. soustavách P Číselné soustvy, jejich převody operce v čís. soustvách. Zobrzení čísl v libovolné číselné soustvě Lidé využívjí ve svém životě pro zápis čísel desítkovou soustvu. V této soustvě máme pro zápis čísel

Více

Staveništní malty a suché maltové směsi při obnově památek

Staveništní malty a suché maltové směsi při obnově památek Společnost pro technologie ochrny pmátek Národní technické muzeum Stveništní mlty suché mltové směsi při onově pmátek odorný seminář 18. dun 2013 Národní technické muzeum Kostelní 42, Prh 7 1 Stveništní

Více

S M L O U V A O S M L O U VĚ BUDOUCÍ. Níže uvedeného dne, měsíce a roku byla uzavřena mezi těmito smluvními stranami: obchodní společnost se sídlem:

S M L O U V A O S M L O U VĚ BUDOUCÍ. Níže uvedeného dne, měsíce a roku byla uzavřena mezi těmito smluvními stranami: obchodní společnost se sídlem: Níže uvedeného dne, měsíce roku byl uzvřen mezi těmito smluvními strnmi: obchodní společnost se sídlem: IČ: DIČ: zpsná zstoupen (dále jen jko budoucí strn prodávjící ) v obchodním rejstříku vedeném, oddíl,

Více

Smlouva o partnerství s finančním příspěvkem uzavřená podle 1746 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

Smlouva o partnerství s finančním příspěvkem uzavřená podle 1746 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník Smlouv o prtnerství s finnčním příspěvkem uzvřená podle 1746 odst. 2 zákon č. 89/2012 Sb., občnský zákoník Článek I Smluvní strny PROFIMEDIA s.r.o. sídlo: tříd Spojenců 550/18, 74601 Opv - Předměstí zpsná

Více

Virtuální svět genetiky 1

Virtuální svět genetiky 1 Chromozomy obshují mnoho genů pokud nejsou rozděleny crossing-overem, pk lely přítomné n mnoh lokusech kždého homologního chromozomu segregují jko jednotk během gmetogeneze. Rekombinntní gmety jsou důsledkem

Více

STRÁŢNÝ Mgr. Petr Flajšar Soukromá střední odborná škola Hranice, s.r.o., Jaselská 832, 753 01 Hranice

STRÁŢNÝ Mgr. Petr Flajšar Soukromá střední odborná škola Hranice, s.r.o., Jaselská 832, 753 01 Hranice STRÁŢNÝ Mgr. Petr Fljšr Soukromá střední odorná škol Hrnie, s.r.o., Jselská 832, 753 01 Hrnie JUDr. Břetislv Veselý externí expert Hrnie 2011 Stráţný studijní texty Mgr. Petr Fljšr Soukromá střední odorná

Více

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem objemu rotačního tělesa.

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem objemu rotačního tělesa. .. Ojem rotčního těles Cíle Seznámíte se s dlší plikcí určitého integrálu výpočtem ojemu rotčního těles. Předpokládné znlosti Předpokládáme, že jste si prostudovli zvedení pojmu určitý integrál (kpitol.).

Více

ACHENBACH CZ s.r.o. 31.12.2014 v celých tisících K. Fialková 23 2.049-638 1.411 2.387 814-638 176 1.224 1.224 2.203 987 987 1.573

ACHENBACH CZ s.r.o. 31.12.2014 v celých tisících K. Fialková 23 2.049-638 1.411 2.387 814-638 176 1.224 1.224 2.203 987 987 1.573 Minimální závzný vý et informí ROZVAHA Jméno p íjmení, ohodní firm neo jiný podle vyhlášky. 500/00 S. ve zjednodušeném rozshu název ú etní jednotky ve zn ní pozd jšíh p edpis ACHENBACH CZ s.r.o. ke dni

Více

Budova mateřské školy je řešena jako sendvičová

Budova mateřské školy je řešena jako sendvičová 42 Sendvičová dřevěná stv s jednoduchým půdorysem Stv Mteřské školy Sklníkov v Mriánských Lázních-Úšovcích je příkldem použití dřevěné konstrukční áze pro udovu očnského vyvení. Proszení tkovéto stvy stále

Více

Výroční zpráva skupiny CE GROUP

Výroční zpráva skupiny CE GROUP 07 08 09 10 11 Výroční zpráv skupiny CE GROUP hlvní člen skupiny CE GROUP dlší členové skupiny CE GROUP skupin CE GROUP výroční zpráv 2009 Osh 1. Zpráv předstvenstv 9 2. PŘEDSTAVENÍ Předstvení skupiny

Více

00GR_AV500P_EEuro.book Page 1 Thursday, December 13, 2007 6:06 PM. AV50* Series

00GR_AV500P_EEuro.book Page 1 Thursday, December 13, 2007 6:06 PM. AV50* Series GR_AV5P_EEuro.ook Pge 1 Thursdy, Decemer 13, 27 6:6 PM AV5* Series GR_AV5P_EEuro.ook Pge 3 Thursdy, Decemer 13, 27 6:6 PM sh NASTAVENÍ Bezpečnostní zásdy...4 Instlce důležité informce ohledně instlce...5

Více

Maturitní příklady 2011/2012

Maturitní příklady 2011/2012 Mturitní příkldy 0/0 Výroková logik, množiny, důkzy Ve třídě je 0 dívek 5 hohů Jedn čtvrtin dívek nosí rýle elkem 0% žáků ve třídě má rýle Kolik hohů nenosí rýle? Ze 00 studentů se 0 učí němeky, 8 špnělsky

Více

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem obsahu pláště rotačního tělesa.

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem obsahu pláště rotačního tělesa. .4. Obsh pláště otčního těles.4. Obsh pláště otčního těles Cíle Seznámíte se s dlší plikcí učitého integálu výpočtem obshu pláště otčního těles. Předpokládné znlosti Předpokládáme, že jste si postudovli

Více

Jedštěd 73, spolek Horní Hanychov 153 468 08 Liberec 8 Účetní jednotka doručí: 1 x příslušnému finančnímu orgánu

Jedštěd 73, spolek Horní Hanychov 153 468 08 Liberec 8 Účetní jednotka doručí: 1 x příslušnému finančnímu orgánu ROZVAHA dle vyhlášky 54/22 1.1.-31.12.213 Název, sídlo právní form s účinností pro účetní jednotky (v celých tisích Kč) účetní jednotky účtující podle účtové osnovy pro nevýdělečné orgnizce IČO Jedštěd

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Střední škol strojní, stvební doprvní Liberec II, Truhlářská 360/3 příspěvková orgnizce 488 880 400 red@sslbc.cz www.sslbc.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY z školní rok 2009/2010 Zprcovl : J. Folkrtová

Více

ČSN EN 1991-1-1 (Eurokód 1): Zatížení konstrukcí Objemové tíhy, vlastní tíha a užitná zatížení pozemních staveb. Praha : ČNI, 2004.

ČSN EN 1991-1-1 (Eurokód 1): Zatížení konstrukcí Objemové tíhy, vlastní tíha a užitná zatížení pozemních staveb. Praha : ČNI, 2004. STÁLÁ UŽITNÁ ZTÍŽENÍ ČSN EN 1991-1-1 (Eurokód 1): Ztížení konstrukcí Objemové tíhy, vlstní tíh užitná ztížení pozemních stveb. Prh : ČNI, 004. 1. Stálá ztížení stálé (pevné) ztížení stvebních prvků zhrnuje

Více

Hygiena dutiny ústní u dospělých. aneb Čistěte si pouze ty zuby, které si chcete zachovat!!

Hygiena dutiny ústní u dospělých. aneb Čistěte si pouze ty zuby, které si chcete zachovat!! Hygien utiny ústní u ospělýh ne Čistěte si pouze ty zuy, které si hete zhovt!! Prevene ve stomtologii znmená přeevším přeházení vzniku lšímu rozvoji zuního kzu, hronikého zánětu ásní, tím tké vzniku proontitiy,

Více

Referenční příručka pro instalační techniky

Referenční příručka pro instalační techniky Referenční příručk pro instlční techniky Tepelné čerpdlo země/vod Dikin Altherm Referenční příručk pro instlční techniky Tepelné čerpdlo země/vod Dikin Altherm češtin Osh Osh 1 Všeoecná ezpečnostní optření

Více

SINEAX C 402 Hlásič mezních hodnot

SINEAX C 402 Hlásič mezních hodnot pro stejnosměrné proudy neo stejnosměrná npětí Použití SINEAX C 402 (or. 1) se používá především k sledování mezních hodnot při měřeních s proudovými neo npěťovými signály. Signlizce se přitom provádí

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Betahistin Mylan 8 mg Betahistin Mylan 16 mg tablety (betahistini dihydrochloridum)

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Betahistin Mylan 8 mg Betahistin Mylan 16 mg tablety (betahistini dihydrochloridum) Sp.zn. sukls56597/2012, sukls56641/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Bethistin Myln 8 mg tblety (bethistini dihydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příblovou informci dříve, než zčnete

Více

PRACOVNÍ SEŠIT POSLOUPNOSTI A FINANČNÍ MATEMATIKA. 5. tematický okruh:

PRACOVNÍ SEŠIT POSLOUPNOSTI A FINANČNÍ MATEMATIKA. 5. tematický okruh: Připrv se státí mturití zkoušku z MATEMATIKY důkldě, z pohodlí domov olie PRACOVNÍ SEŠIT 5. temtický okruh: POSLOUPNOSTI A FINANČNÍ MATEMATIKA vytvořil: RNDr. Věr Effeberger expertk olie příprvu SMZ z

Více

NAVRHOVÁNÍ BETONOVÝCH MOSTŮ PODLE EUROKÓDU 2 ČÁST 2 MOSTY Z PŘEDPJATÉHO BETONU

NAVRHOVÁNÍ BETONOVÝCH MOSTŮ PODLE EUROKÓDU 2 ČÁST 2 MOSTY Z PŘEDPJATÉHO BETONU POZVÁNKA A ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA DOPORUČENO PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY SLEVY: AO ČKAIT 10 %, ČBS 20 %, AO+ČBS 30 % PŘI ÚČASTI NA 5. NEBO 6. BĚHU ŠKOLENÍ EC2-1 DALŠÍ SLEVA 5 % Ktedrou betonových zděných konstrukcí

Více

SMLOUVU O UZAVŘENÍ BUDOUCÍ SMLOUVY KUPNÍ

SMLOUVU O UZAVŘENÍ BUDOUCÍ SMLOUVY KUPNÍ Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli: KOPPA, v.o.s., se sídlem Mozrtov 679/21, 460 01 Liberec, ustnovená prvomocným Usnesením č.j. KSUL 44 INS 5060/2014-A-13, ze dne 04. dubn 2014, insolvenčním správcem

Více

Sbírka příkladů do IFJ. Petr Zemek

Sbírka příkladů do IFJ. Petr Zemek Sírk příkldů do IFJ Petr Zemek 11. ledn 2012 Osh Předmluv 1 1 Aeedy, řetěze jzyky 3 2 Úvod do překldčů 5 3 Modely regulárníh jzyků 6 4 Speiální konečné utomty 8 5 Lexikální nlýz 10 6 Modely ezkontextovýh

Více

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE Rd měst Kopřivnice PŘÍLOHA č. 1 k č. j.: 57545/2012/KnD ČÍSLA USNESENÍ: 1883-1895 ZPRACOVATEL: Dniel Knpková Usnesení z 63. schůze Rdy měst Kopřivnice ze dne 27.11.2012

Více

Rodné èíslo: Èíslo OP: Telefon:

Rodné èíslo: Èíslo OP: Telefon: Pøedávjící: Boøivojov 84 130 00, Prh 3 tel: +420 775 125 143, www.volnedodvky.cz Dále jen vlstník Pøebírjící è. 1 Dále jen nájemce 1 Smluvní strny sepsly dnešního dne tuto Výpùjèní smlouvu Pøedávjící prohlšuje,

Více

dodatek č. 1 ke smlouvě o složení finanční částky do advokátní úschovy Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřeli

dodatek č. 1 ke smlouvě o složení finanční částky do advokátní úschovy Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřeli Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli 1. Zdeněk Berntík, nr. 14.5.1954 Jrmil Berntíková, nr. 30.12.1956 ob bytem Stroveská 270/87, Ostrv-Proskovice ob jko Smluvní strn 1 2. Tělovýchovná jednot Petřvld

Více

Usnesení 54. schůze Rady města Kopřivnice, konané dne 25. 11. 2008

Usnesení 54. schůze Rady města Kopřivnice, konané dne 25. 11. 2008 Usnesení 54. schůze Rdy měst Kopřivnice, konné dne 2246 - Rd měst po projednání 1. d o p o r učuje zstupitelstvu měst s c h v á l i t 1.1. rozpočet měst Kopřivnice n rok 2009 v celkovém objemu 422 687,9

Více

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE Rd měst Kopřivnice PŘÍLOHA č. 1 k č. j.: 19020/2013/KnD ČÍSLA USNESENÍ: 2258-2301 ZPRACOVATEL: Dniel Knpková Usnesení ze 72. schůze Rdy měst Kopřivnice ze dne 30.04.2013

Více

Komuniké. předsedy Nejvyššího kontrolního úřadu Slovenské republiky. prezidenta Účetního dvora Slovinské republiky

Komuniké. předsedy Nejvyššího kontrolního úřadu Slovenské republiky. prezidenta Účetního dvora Slovinské republiky Komuniké předsedy Nejvyššího kontrolního úřdu Slovenské republiky prezident Účetního dvor Slovinské republiky prezident Nejvyššího kontrolního úřdu, Česká republik prezident rkouského Účetního dvor o výsledcích

Více

Procvičování učiva periodizace politických a kulturních dějin raného středověku

Procvičování učiva periodizace politických a kulturních dějin raného středověku Procvičování učiv periodizce politických kulturních dějin rného středověku Autor: Mgr. Přemysl Dvorský, Ph.D. Dtum tvorby: červen 2012 Ročník: sedmý Vzdělávcí oblst: dějepis Anotce: Digitální učební mteriál

Více

ke dni... 30.6.2015 (v celých tisících Kč) POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE,.a.s. 682/14, 110 05 Praha 1 Číslo řádku c Korekce 2 Netto 3 Brutto 1 Netto

ke dni... 30.6.2015 (v celých tisících Kč) POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE,.a.s. 682/14, 110 05 Praha 1 Číslo řádku c Korekce 2 Netto 3 Brutto 1 Netto Ohodní firm neo jiný název účetní jednotky ROZVAHA POWER EXCHANGE v plném rozshu Minimální závzný výčet informí podle vyhlášky č. 500/00 S CENTRAL EUROPE,..s. Sídlo neo ydliště účetní jednotky místo podnikání

Více

smlouvu o složení finanční částky do advokátní úschovy Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřeli

smlouvu o složení finanční částky do advokátní úschovy Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřeli Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli 1. Zdeněk Berntík, nr. 14.5.1954 Jrmil Berntíková, nr. 30.12.1956 ob bytem Stroveská 270/87, Ostrv-Proskovice ob jko Smluvní strn 1 2. Tělovýchovná jednot Petřvld

Více

Začínáme. Stručný návod k obsluze HL-4570CDW HL-4570CDWT VAROVÁNÍ UPOZORNĚNÍ VAROVÁNÍ. Poznámka. Poznámka

Začínáme. Stručný návod k obsluze HL-4570CDW HL-4570CDWT VAROVÁNÍ UPOZORNĚNÍ VAROVÁNÍ. Poznámka. Poznámka Stručný návo k osluze Zčínáme (pouze EU) HL-4570CDW HL-4570CDWT Pře prvním použitím tohoto zřízení si přečtěte tento Stručný návo k osluze poté můžete zčít s nstvením instlí zřízení. V jinýh jzyíh si můžete

Více

ČÁST 2 Hlavy A, B a C JAR-FCL 3 IEM FCL 3, A, B & C PŘÍRUČKA CIVILNÍHO LETECKÉHO LÉKAŘSTVÍ JAA

ČÁST 2 Hlavy A, B a C JAR-FCL 3 IEM FCL 3, A, B & C PŘÍRUČKA CIVILNÍHO LETECKÉHO LÉKAŘSTVÍ JAA ČÁST 2 Hlvy A, B C JAR-FCL 3 IEM FCL 3, A, B & C PŘÍRUČKA CIVILNÍHO LETECKÉHO LÉKAŘSTVÍ JAA KAPITOLA 1 VŠEOBECNĚ - KONCEPCE ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI K LÉTÁNÍ, LETECKO LÉKAŘSKÉ VYŠETŘENÍ, KONCEPCE HODNOCENÍ

Více

Základní poznatky z matematiky

Základní poznatky z matematiky Zákldní pozntky z mtemtiky Obsh. Zákldní pozntky z mtemtiky.... Číselné obory..... Celá čísl..... Reálná čísl.... Odmocniny.... Mocniny... 5.. Mocniny se zákldem 0... 5.. Mocniny s přirozeným mocnitelem...

Více

Z Á P I S. ze 7. zasedání zastupitelstva obce Albrechtice nad Vltavou konaného dne 15. prosince 2014.

Z Á P I S. ze 7. zasedání zastupitelstva obce Albrechtice nad Vltavou konaného dne 15. prosince 2014. Albrechtice nd Vltvou Z Á P I S ze 7. zsedání zstupitelstv obce Albrechtice nd Vltvou konného dne 15. prosince 2014. Místo konání: OÚ Albrechtice n. Vlt. Zčátek: 19,00 hodin Zsedání řídil: strost ing.

Více

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES)

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 178/2002 ze dne 28. ledn 2002, kterým se stnoví obecné zásdy poždvky potrvinového práv, zřizuje se Evropský úřd pro bezpečnost potrvin stnoví postupy týkjící

Více

Veganství máme v rodině Příběhy českých veganských rodin

Veganství máme v rodině Příběhy českých veganských rodin Vegnství máme v rodině Příběhy českých vegnských rodin Úvod Obsh V roce 2013 se v Brně zčly prvidelně setkávt vegnské rodiny. Smyslem těchto setkání byl výměn zkušeností informcí mezi rodiči (těmi, kteří

Více