KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2015. www.kulturakoprivnice.cz"

Transkript

1 KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2015

2 Pátek 1. května hodin Prostranství před KDK PRVOMÁJOVÉ BALÁBILÉ Pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu. Program: hodin Městský dechový orchestr Kopřivnice hodin Alfa Orchestra hodin Funky Beat taneční vystoupení + workshop hodin Alfa Orchestra hodin Divadlo Koráb Princezna na hrášku hodin Alfa Orchestra Doprovodný program: Skákací hrad, projížďky na koni nebo poníkovi, omalovánkový koutek, malování křídami, výroba thaumatropu, tvoření megabublin. Občerstvení pro malé i velké. Akce se koná pouze za příznivého počasí! Vstup volný. Sobota 2. května neděle 3. května 2015 Všechny prostory KDK BESKYD MODEL KIT SHOW ročník mezinárodní modelářské výstavy a soutěže. Pořádá Občanské sdružení BESKYD MODEL KIT SHOW. Více na

3 Úterý 5. května a hodin Velký sál KDK Pavel Kožíšek S KOUZLY KOLEM SVĚTA! Představení v rámci Kultury školám Prožijte velkou kouzelnickou cestu kolem světa! Poletíme na výlet letadlem a v každé zemi, kde přistaneme, na nás čekají typická a originální kouzla dané země. Děti budou s kouzelníkem Pavlem Kožíškem čarovat přímo na jevišti a také se některá kouzla i naučí! Společně s námi kolem světa poletí jako letuška modelka Hana Mašlíková nebo Martina Dvořáková. Bezva zábava nejen pro děti. Vstupné: 40 Kč. Prodej vstupenek v IC Kopřivnice. Úterý 5. května hodin Kinosál KDK BALET V KINĚ Ferdinand Hérold MARNÁ OPATRNOST Přímý přenos baletu z Londýna Royal opera House The Royal Ballet Celovečerní balet Fredericka Ashtona je jednou z jeho nejradostnějších kreací, inspirovaná jeho láskou ke krajině Suffolku. Vychází z francouzského baletu z roku 1828, hudbu upravil John Lanchbery podle původní partitury Ferdinanda Hérolda. Balet Marná opatrnost zaznamenal roku 1960 obrovský úspěch a zůstal oblíbeným titulem Královského baletu. Je naplněn humorem a tanečním vírem, k pobavení přispívají mrzutí poručníci a přihlouplí nápadníci. Ashton v choreografii efektně využívá prvků lidových tanců, od tance v dřevácích z Lancashire po tanec kolem májky. Vstupné: 300 Kč v den konání baletu, 250 Kč v předprodeji. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

4 Pátek 8. května hodin Velký sál KDK a Pomněnka MAY DAY 2015 Třetí ročník festivalu MAY DAY! Po loňském undergroundovém programu se letos mohou návštěvníci nechat unášet na vlnách alternativní muziky. 8. májový večer se na hlavním podiu vystřídají čtyři kapely, od ulítlého Rotoped bandu, přes brněnské Květy, či jednu z prvních dámských kapel v Čechách Zuby Nehty, po kladenskej uhelnej zen Zrní. Na druhé scéně zabalí všední drsný život do Plyše ostravská formace písněmi bez kytary, pouze bicí a basa stmelené akordeonem. Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 180 Kč na místě. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Neděle 10. května hodin Kinosál KDK NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE Divadlo Elf KOCOUR V BOTÁCH Představení je kombinací činohry a jarmarečního loutkového divadla. Zveme děti od čtyř let, rodiče i prarodiče zkrátka všechny, kdo se umí smát a co se nebojí malinko bát na hradě Kočárově strašlivě straší. Na motivy pohádky Charlese Perraulta napsal a zrežíroval Jan Prokeš. Délka představení: 45 minut Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.

5 Úterý 12. května hodin Velký sál KDK Karel Jaromír Erben KYTICE Představení v rámci Kultury školám Hraje: Divadlo Radost (Brno) Režie: Petr Nosálek Výprava: Pavel Hubička Hudba: Pavel Helebrand Erbenova Kytice byla a dodnes je povinnou školní četbou. Naše inscenace je mimo jiné i podaná ruka k tomu, aby se povinnost stala zároveň sugestivním zážitkem pro široký okruh publika. V tomto představení zkusíme sfouknout prach z několika balad snad nejoblíbenější básnické sbírky 19. století. To, co se už možná v dnešní uspěchané době někomu nechce číst, může daleko lépe a účinněji oslovit a zaujmout na divadle, které pracuje s rozmanitými výrazovými prostředky slovem, scénickým obrazem, písněmi i živou hudbou. Mnohé inscenace Radosti jsou právě díky tomuto spojení vyhledávané a oblíbené. Tentokrát představíme bájné a tak trochu hororové příběhy, v nichž se člověk setkává s působením tajemných sil a bytostí, ať už z dobré vůle, či ze zloby: Svatební košile, Zlatý kolovrat, Vrba, Vodník a Kytice. Délka představení: 70 minut Vstupné: 80 Kč pro veřejnost. Prodej vstupenek v IC Kopřivnice.

6 Čtvrtek 14. května hodin Velký sál KDK KONCERT LÁĎA KERNDL 70 Koncert u příležitosti životního jubilea hudební legendy Ládi Kerndla. 16. května 2015 oslaví Láďa Kerndl své 70. narozeniny. Láďa Kerndl působí na hudební scéně více jak 50 let. Začínal v 17. letech ve Večerním Brně, kde vystupoval po boku Ljuby Hermanové. Téměř 24 let působil v zahraničí na zaoceánských lodích jako bubeník, kytarista, ale především jako zpěvák. Od roku 1994 po velmi těžké nemoci působí na naší hudební scéně. Vystupoval jako sólista v orchestru Gustava Broma, účinkuje s Big Bandem Felixe Slováčka, se symfonickými orchestry, ale i dalšími hudebními orchestry a Big Bandy. Zpíval v muzikálu Zpívání v dešti v Národním divadle v Brně. Koncertuje po celé republice na svých vystoupeních a jazzových festivalech. V zahraničí účinkuje především na jazzových festivalech. V roce 2002 absolvoval koncertní turné po Evropě s klarinetistou Joe Muranei (USA), což je poslední žijící člen orchestru L. Amstronga. Je stálým hostem pořadů České televize, TV NOVA, PRIMA a Slovenské televize. Účinkoval například také ve 13 dílech pořadu Miroslava Donutila Na kus řeči. Natočil a vydal 17 CD, 2 DVD. Hrál hlavní roli ve filmu Ostrov sv. Heleny po boku Pavla Bobka, Bolka Polívky a Táni Vilhelmové. Je spoluautorem knihy Moře, přístavy a lásky. Držitel několika platinových a zlatých desek. V roce 2010 obdržel od prezidenta republiky vyznamenání Stříbrnou plaketu. Svým osobitým hlasem a projevem prezentuje světové evergreeny, filmové melodie, swingové a jazzové skladby. Vstupné: 180 Kč. Abonenti Divadelního předplatného mají slevu 25 %. Tuto slevu je třeba uplatnit osobně v IC Kopřivnice, při ONLINE PRODEJI nelze slevu uplatnit. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

7 Sobota 16. května 2015 od 8.30 hodin Prostranství před KDK SPORTOVNÍ HRY ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH DĚTÍ A DOSPĚLÝCH Memoriál Petra Douska 18. ročník. Pořádá AZP smíšená organizace Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice. Vstup volný. Středa 20. května 2015 a čtvrtek 21. května hodin Velký sál KDK TANEČNÍ KONCERTY ZUŠ ZDEŇKA BURIANA Ukázka celoroční práce žáků a učitelů tanečního oboru kopřivnické Základní umělecké školy Zdeňka Buriana. Vstupné: Dospělí 80 Kč, děti do 15 let 20 Kč, děti do 6 let zdarma. Předprodej vstupenek od 13. května 2015 od hodin v IC Kopřivnice. Sobota 23. května hodin Velký sál KDK (pouze v případě deště, jinak se akce koná na kopřivnickém koupališti) ŠOSTÝNSKÁ VENUŠE Tradiční festival tance a zdravého životního stylu. Protančete se ke zdraví! Hlavní host LILITH tanečnice Tribal Fusion. Vstupné: 70 Kč, děti 30 Kč.

8 Středa 27. května hodin Kinosál KDK JARNÍ KONCERT KLASICKÉ A POPULÁRNÍ HUDBY Představí se žáci První soukromé základní umělecké školy MIS music o. p. s. Vstupné dobrovolné. Čtvrtek 28. května hodin Kinosál KDK NOVINKA SEZÓNY EXHIBITIONS ON SCREEN VÝSTAVY NA PLÁTNECH KIN Impresionisté z Paříže, Londýna a USA Odhalte příběh umění největších revolucionářů. Monet, Ceazanne, Degas, Renoir: jedni ze světově nejpopulárnějších umělců. Ale kdo byli opravdu? Proč a jak přesně malovali? Chcete-li znát odpověď na tyto otázky, tento jedinečný film Vám zprostředkuje bezkonkurenční přístup k nové velké výstavě se zaměřením na muže, kterým je přisuzován vynález impresionismu z pohledu pařížského sběratele umění Paul Durand-Ruel. Tato netrpělivě očekávaná mezinárodní výstava je možná nejkomplexnějším průzkumem impresionistů v historii. Bylo to odvážné rozhodnutí Durand-Ruela vystavovat impresionisty v New Yorku v roce Zaplnil mnohé velké americké galerie mistrovskými díly a také díky němu se zachoval impresionismus naživu v době, kdy se setkal s nelibostí veřejnosti. Tento energický a výmluvný film bude vyprávět svůj nevšední příběh. Vstupné: 250 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 200 Kč. Předprodej v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

9 Pátek 29. května hodin Velký sál KDK Martin McDonagh KRÁSKA Z LEENANE Hraje Divadlo J. K. Tyla v Plzni. DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO Náhradní termín za 19. února V zapadlém venkovském obydlí žijí ve velmi napjatém vztahu matka se stárnoucí dcerou. Drobné vzájemné podrazy, záludnosti i snahy o porozumění pramení ze strachu ze samoty. Proto když do jejich života vstoupí muž, souboj o osobní štěstí se změní v nepokrytou válku. Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Předprodej v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ. Neděle 31. května hodin Velký sál KDK KVĚTY PANÍ OPERETY Divadelní představení, které se odehraje ve scénických dekoracích a kostýmech, kde veselé texty a vyprávění spojují protančené melodie ze známých operet Veselá vdova, Země úsměvů, Čardášová princezna, Hraběnka Marica, Polská krev, Tulák, Perly panny Serafínky, Podskalák a další. Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek od 7. května 2015 v IC Kopřivnice.

10 PŘIPRAVUJEME NA ČERVEN 2015 Čtvrtek 11. června hodin Kinosál KDK NOVINKA SEZÓNY EXHIBITIONS ON SCREEN VÝSTAVY NA PLÁTNECH KIN Hermitage Revealed Odhalená Ermitáž z Petrohradu Kdybyste si chtěli minutu prohlížet každý z exponátů ze sbírek petrohradské Ermitáže, trvalo by vám to bez přestávek téměř šest let. Exponátů je ve slavné galerii více než tři miliony a tohle množství dělá z Ermitáže jedno z největších muzeí planety. Poznejte chloubu Ruska, v jejímž podzemí žijí desítky koček, a kde kdysi řádil bláznivý vandal. Ermitáž pojem, který rozechvěje každého milovníka umění. Statisíce obrazů, grafik, soch, rytin celkem se počet všech exponátů odhaduje na tři miliony. Vystavit je naráz je nemožné k vidění je tak současně vždy jen malý zlomek ve stálých expozicích a v časově omezených výstavách. I tak je to ale fascinující cesta do epicentra umění. Říká se, že na prohlídku toho nejznámějšího stěží stačí čtyři hodiny to ale člověk těmi nejslavnějšími sály skutečně jen proběhne. Veřejnosti přístupné sbírky jsou pak rozmístěné celkem v deseti budovách, mezi něž patří třeba slavný Zimní palác, Malá, Stará a Nová Ermitáž nebo Rezervní dům. Sálů, které jsou přístupné, je okolo tří stovek. Historie Ermitáže se začala psát roku Tehdy Kateřina II. odkoupila od německého kupce ohromné sbírky holandského a vlámského malířství proto je umístila přímo do Zimního paláce, už tehdy oficiální rezidence ruských panovníků. A ve slavném Zimním paláci je část sbírek dodnes. Zimní palác je největší a nejnavštěvovanější ze všech deseti budov Ermitáže dílem díky tomu, že sám je úchvatným architektonickým skvostem, dílem také pro sbírky, které v něm jsou.

11 Zimní palác, který vznikal šest let a od roku 1762 v něm žili ruští carové, má tři podlaží a údajně přes tisícovku místností během první světové války v části z nich sídlila dokonce i nemocnice. Útokem na tento ohromný komplex pak začala říjnová revoluce, nicméně interiéry téměř neutrpěly a turisté mohou dodnes obdivovat třeba Zlatý salón nebo Velký trůnní sál. Podle odborníků je tou vůbec nejcennější sbírkou sbírka západoevropského umění patří ji celkem 120 sálů ve 4 budovách, jen italskému malířství je vymezeno třicet místností. Ve vší úctě k Louvru, madridskému Pradu nebo milánské Pinakotéce, ale Ermitáž na mě udělala největší dojem, říká jedna z turistek ve druhém patře Zimního paláce, kde se o prostory dělí právě sbírky západoevropského umění s uměním typicky ruským. V poslední době se prý do Ermitáže jezdí na Picassa, ale i výčet dalších slavných autorů a děl je fascinující da Vinciho Madona s dítětem, Sejmutí z kříže od Rubense, Rafaelova Svatá rodina nebo Tiziánův Svatý Sebastian. Vstupné: 250 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek cena 200 Kč. Předprodej v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

12 Sobota 13. června hodin Slovácké divadlo Uherské Hradiště ZÁJEZD NA SHAKESPEARA William Shakespeare MACBETH Macbeth, zřejmě předposlední ze Shakespearových vrcholných tragédií (Julius Caesar, Hamlet, Othello, Macbeth, Král Lear), archetypální příběh, v němž autor svým současníkům varovně odhaloval běsy lidské duše a jímž dodnes ukazuje, jak se v člověku rodí zlo, představuje jednu z nejsugestivnějších, nejsevřenějších, ale i nejkrutějších her alžbětinského dramatika. Hru, jejíž jméno se z pověrčivosti dokonce nesmělo vyslovit na jevišti, napsal Shakespeare patrně v roce 1606 k oslavě nástupu krále Jakuba I., jenž se stal navíc patronem Shakespearovy herecké společnosti. Historickou látku čerpal z dobových kronik, jež podávaly obraz původně jednoho z nejoblíbenějších skotských panovníků Macbetha I. (vládl ) jako tyrana a uzurpátora již od konce 14. století. Mistrovsky tematicky i časově sevřená hra nepostrádala dobové aktuality a vysoce aktuální je i pro naši současnost. Je to tragédie ctižádosti. Na rozdíl například od Richarda III. a jeho touhy po moci bez sebemenších výčitek svědomí, Macbeth zná až příliš dobře zvrácenost a dosah svých činů, a to už předtím, než se k nim po krušném vnitřním boji odhodlá. Základní dramatický konflikt se tedy neodehrává ve vnějších okolnostech, nýbrž v psychice titulní postavy. Je to drama o tajemných příčinách přerodu z uctívaného hrdiny v nenáviděného tyrana, odehrávajících se kdesi v hloubi lidské duše. Po inscenaci Othella (2003) a Krále Richarda III. (2006) bude Macbeth završením shakespearovské režijní triády Igora Stránského. Před začátkem představení možná individuální prohlídka města. Odjezd bude upřesněn. Kapacita zájezdu je omezena na 45 míst. Vstupné: 230 Kč, držitelé karty ZTP 115 Kč. Doprava: 120 Kč. Abonenti Divadelního předplatného dopravu neplatí. Uzávěrka přihlášek a plateb do 7. května 2015 v IC Kopřivnice.

13 Neděle 14. června hodin Kinosál KDK NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE Divadlo Elf PLAVÁČEK Plaváček je chlapec jako každý jiný, má však navíc notnou dávku štěstí, kterou mu daly do vínku sudičky. Jeho štěstím je princezna ale než si ji zaslouží, musí splnit obtížné úkoly. Zlý král, který věštbu vyslechl a snaží se ze všech sil vzepřít osudu, pošle ženicha své dcerky pro tři zlaté vlasy Děda Vševěda. Doufá, že Plaváček na té dlouhé cestě zahyne Délka představení: 45 minut Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Pátek 19. června 2015 Prostranství před KDK EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY Živá hudba pro širokou veřejnost. Datum patří Evropskému svátku hudby. V Kopřivnici se již několik let koná okolo tohoto termínu akce před kulturním domem, na níž vystupují různé kapely a zní hudba mnoha žánrů. Evropský svátek hudby vznikl počátkem 80. let v Paříži s cílem zapojit mládež do aktivního provozování muziky. Svátek byl pojat jako hudební happening pod širým nebem a proto byl pro jeho pořádání vybrán první letní den. Dnes už se slaví ve více než stovce zemí světa a jeho hlavní snahou je zpřístupnit hudbu široké veřejnosti. Vstup volný. Pondělí 29. června 2015 Průvod městem a prostranství před KDK POSLEDNÍ ZVONĚNÍ Rozloučení žáků 9. tříd s povinnou školní docházkou proběhne tento rok ve stylu Olympiády. Připraven bude také doprovodný sportovní program. Vstup volný.

14 BAR 603 Od září 2014 provozuje Kulturní dům Kopřivnice opravený prostor Baru 603, který slouží jako kavárna a občerstvení během promítání kina a kulturních akcí. Umístění: Foyer kina v kulturním domě v 1. patře nad vstupem do Technického muzea Tatra Otevírací doba: Pondělí Úterý Středa ZAVŘENO Čtvrtek a pátek Sobota a neděle Dále je otevřeno vždy během konání kulturní akce po celou dobu akce.

15 Připravujeme vysoce kvalitní kávu 100 % Arabiku Etiopii Sidamo. Etiopie patří k největším producentům a vývozcům kávy na světě. Káva je zpracovávána suchou i mokrou metodou. Nejznámějšími lokalitami, kde se etiopská káva pěstuje, jsou Harrar na východě, Jimma západně od Adis Abeby a především pak oblast Sidamo nedaleko hranic s Keňou. Právě tady sklízejí pěstitelé nejžádanější etiopské kávy kávy se jménem Etiopie Sidamo. Lehká a jemná chuť, mírně kořeněná s čokoládovou plností, ve které se mísí oříšky s mnoha ovocnými tóny v čele s černým rybízem. Znamenité ovocné aroma, ve kterém převládá jasmín a tóny sladkých plodů, měnící se v kořeněné květinové aroma s nádechem vinné révy a čokolády. Espresso 23 Kč, Cappuccino 26 Kč, Latte Macchiato 30 Kč. Kávu je možné zakoupit také s sebou. Dále připravujeme teplé nápoje (čaj, Caro, Granko, horký džus, svařák) a prodáváme pestrou paletu nealko nápojů v objemu 0,5 l, které si s sebou můžete vzít i do sálů. V nabídce máme pivo v plechu (na akcích i točené pivo), nealko pivo a paletu kvalitních alkoholických nápojů. K nápojům jsou k dostání sladké i slané pochutiny, během akcí i dobré chlebíčky. Samozřejmě nechybí nabídka vín: sudové víno z Vinotéky Kovář a syn, jakostní vína z Valtic, pozdní sběry ze Zámeckého vinařství Bzenec či lahodné chillské víno Tarapaca. Pokud bude zájem návštěvníků kulturního domu, plánujeme rozšíření provozní doby baru i na denní dobu. Přijďte si posedět do příjemného, bezpečného a kultivovaného prostoru v kulturním domě. Bar je nekuřácký a bezbariérový. Pro děti máme nachystáno pár hraček a připravujeme další aktivity. Wi-fi ZDARMA! Kontaktní osoba: Nela Sedlářová, telefon do baru:

16 PROGRAM KINA KOPŘIVNICE NA KVĚTEN Datum Kč Kč PÁ 1. Datum Kč Kč Kč SO 2. Ovečka Shaun Králova 90 ve filmu zahradnice 110 Ex Machina 110 NE 3. Ovečka Shaun Králova 90 ve filmu zahradnice 110 Ex Machina 110 Datum Kč Kč PO 4. Králova zahradnice 110 Ex Machina 110 ÚT BALET: Marná opatrnost 300/250/ 200 ST FK: Persona 100/80 ČT 7. Rychle a zběsile Avengers: Age of Ultron 3D 165/140 PÁ 8. Rychle a zběsile Avengers: Age of Ultron 3D 165/140 Datum Kč Kč Kč SO 9. Píseň moře 130 Avengers: Age Je prostě (anglicky 80 / of Ultron báječná s titulky) NE 10. Nedělní pohádka: Divadlo Elf: Kocour v botách 50 Avengers: Age of Ultron 130 / 105 Je prostě báječná Datum Kč Kč PO 11. Avengers: Age of Ultron 130/105 Je prostě báječná 110 ÚT FK: Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě 110/90 ST 13. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 14. Jimmyho tančírna 90 Ladíme PÁ 15. Jimmyho tančírna 90 Ladíme Datum Kč Kč Kč SO 16. Konečně 110 Avengers: Age of 155/ Neutečeš 110 doma /90 Ultron 3D 135 NE 17. Konečně 110 Avengers: Age of 155/ Neutečeš 110 doma /90 Ultron 3D

17 Datum Kč Kč PO 18. Neutečeš 110 Avengers: Age of Ultron 155/ 3D 135 ÚT FK: Klub rváčů Projekt /70 ST 20. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 21. Avengers: Age of Ultron 120/100 Rudá mašina 60 PÁ 22. Avengers: Age of Ultron 120/100 Rudá mašina 60 Datum Kč Kč Kč SO 23. Píseň moře 80 Život je život 110 Šílený Max: Zběsilá cesta 100 NE 24. Píseň moře 80 Život je život 110 Šílený Max: Zběsilá cesta 100 Datum Kč Kč PO 25. Život je život 110 Šílený Max: Zběsilá 100 cesta ÚT FK: Lovu zdar! + Adopce: Konkurz na 90/70 rodiče ST 27. TENTO DEN KINO NEHRAJE! Výstava: ČT 28. Impresionisté 250/200 Poltergeist 110 z Paříže, Londýna a USA PÁ 29. Poltergeist 110 Poltergeist 110 Datum Kč Kč Kč SO 30. Popelka 80 Země zítřka 130/ 110 Dítě číslo NE 31. Popelka 80 Země zítřka 130/ 110 Dítě číslo

18 ANGLICKY PLYNULE SLEDOVÁNÍM FILMŮ V ORIGINÁLE Sice se to může zdát jako maličkost, ale sledováním filmů v originále skutečně můžete svou angličtinu radikálně zlepšit a možná nakonec mluvit anglicky plynule. Záleží v první řadě na tom, na jaké úrovni je Vaše angličtina. Pokud jste začátečníci, filmy s komplikovanými dialogy na Vás budou příliš těžké. Proč ale nezkusit pohádky v angličtině? Třeba animované pohádky určené nejen pro děti, ale pro celou rodinu jsou skvělé na sledování v původním znění. Jaká je jejich hlavní výhoda? Jsou i pro děti srozumitelné. Kino Kopřivnice Vám nabízí jednou do měsíce pohádku v originálním znění s titulky. Začínáme v sobotu 9. května 2015 v hodin pohádkou Píseň moře. V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a silné vyprávění o síle mateřské a sourozenecké lásky vynesl mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také již druhou nominaci na Oscara.

19 DÁREK KE DNI MATEK Blíží se svátek Dne matek a my bychom při této příležitosti rádi obdarovali naše diváky. Při zakoupení jedné vstupenky na film Je prostě báječná nabízíme druhou vstupenku zdarma. Akce platí pouze promítání v neděli 10. května 2015 ve hodin. Živelná komedie plná zmatků a dobře mířených facek. Nebudeme si nic nalhávat, Isabel je lehká holka. Nejstarší profesí se snaží našetřit, aby se mohla stát herečkou, ostatně jako každý v New Yorku. Jakmile ale opravdu vstoupí na Broadway, spustí lavinu bláznivých situací a zábavy. Někdo se do ní totiž zamiluje a někdo zas až moc dobře poznal její neřestnou kariéru. A všichni jsou tak trochu ženatí nebo vdané. V klasicky střižené komedii nabité gagy hraje Imogen Poots, Owen Wilson, Rhys Ifans, Jennifer Aniston, Cybill Shepherd a v roli Quentina Tarantina se dokonce objeví i Quentin Tarantino. A New York, který je sexy na každém kroku.

20 LEGENDA RUSKÉHO HOKEJE: RUDÁ MAŠINA Každý hokejový fanoušek v těchto dnech trne a napjatě očekává Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji Přípravy běží naplno. V rámci 79. mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 přivítá O2 Aréna v Praze a ČEZ Aréna v Ostravě od 1. do 17. května šestnáct nejlepších hokejových týmů světa. Organizátoři očekávají, že v průběhu sedmnácti dnů navštíví šampionát víc než diváků. Po skončení šampionátu nabízí Kino Kopřivnice ohlédnutí za legendami ruského hokeje, a to ve dnech května filmem RUDÁ MAŠINA. Celovečerní dokument Rudá mašina (Red Army), jehož autoři byli nominováni na Oscara a získali cenu Emmy, pojednává o Sovětském svazu a o nejúspěšnějším uskupení sportovní historie o hokejovém týmu Rudá armáda. Když na olympiádě v roce 1980 vyhrál americký hokejový tým nad sovětským, mluvilo se o tzv. zázraku na ledě. Američané dokázali porazit legendární sovětské hokejisty, kteří si za svůj unikátní způsob hry vysloužili uznání a obdiv po celém světě. Režisér Gabe Polsky se ve svém dokumentárním portrétu zaměřuje na pět hráčů sovětského týmu a nechává diváky nahlédnout do zákulisí přípravy a filozofie, která za jejich úspěchem stála. Skrze archivní záběry i rozhovory tak postupně vyvstává jak příběh jednotlivých hráčů či až nelidského tréninku, který musel tým absolvovat, tak i úzká provázanost s velmocí Sovětského svazu a osudy hráčů po jeho pádu. Příběh, vyprávěný z pohledu jeho kapitána Slavy Fetisova, popisuje přerod národního hrdiny do role politického nepřítele. Film, který zachycuje jak období SSSR, tak i ruské, zkoumá to, jak se ve sportu odráží společenská a kulturní hnutí, a hledá ve vzestupu a pádu týmu Rudá armáda paralely s vývojem Sovětského svazu. Rudá mašina (Red Army) je pozoruhodný příběh studené války na zimních stadionech, a muže, který se vzepřel mocnému aparátu a umožnil celým generacím Rusů cestu ke změnám. Snímek získal cenu diváků na MFF v Chicagu.

21 PROGRAM MĚSTSKÉ KNIHOVNY NA KVĚTEN Pondělí 4. května 2015 pátek 29. května 2015 Čítárna knihovny KDK Iva Hoňková NAMALOVÁNO VZDUCHEM Kulturní dům Kopřivnice Městská knihovna pořádá výstavu obrazů letadel Druhé světové války Ivy Hoňkové Namalováno vzduchem. Otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá v době a Vstup volný. Úterý 5. května hodin Dětské oddělení knihovny KDK SVÁTEK MATEK Kulturní dům Kopřivnice Městská knihovna zve všechny děti na výtvarnou dílnu Svátek matek. Nezapomeňte blíží se den všech maminek. Pokud jim chcete vytvořit hezké přáníčko, přijďte k nám do knihovny! Vstup volný.

22 Úterý 12. května hodin Akademická posluchárna KDK NEPÁL HIMÁLAJEM NAHORU A ZASE DOLŮ Kulturní dům Kopřivnice Městská knihovna v rámci cestovatelského cyklu zve všechny zájemce na besedu s paní Darinou Klichovou: Nepál Himálajem nahoru a zase dolů. Po himálajských stezkách lemovaných modlitebními mlýnky a stúpami, po visutých mostech zavěšených nad bouřlivými toky, mezi karavanami jaků a domorodými nosiči ohnutými pod tíhou nákladů a s dech beroucími výhledy na nejvyšší vrchol světa. A také lidským mumrajem v přeplněných ulicích hlavního města a obdivuhodnými starobylými paláci a chrámy vás provede paní Darina Klichová. Vstup volný.

23 Úterý 26. května hodin Akademická posluchárna KDK KE SVĚTLU PROMÍTEJ I TY! Kulturní dům Kopřivnice Městská knihovna vás zve na promítání dokumentárního filmu Ke světlu (To the Light / Yuanchen Liu / Čína, USA / 2011 / 69 min). Čína patří dlouhodobě mezi největší producenty a zároveň největší spotřebitele uhlí na světě. Sedmdesát procent veškeré její energie pochází z uhelných elektráren. Odvrácenou stranu čínského ekonomického rozmachu nejlépe vystihuje situace v tamních dolech, kde každý rok zahyne při nejrůznějších nehodách asi dvacet tisíc horníků. Režisér Yuanchen Liu nás ve svém působivém snímku zavede do malé vesnice Kan-pa ležící nedaleko dolů Kchu-si. V hloubce 400 metrů pod zemí zde stejně jako jeho otec a dědeček pracuje mladý muž jménem Hui. Dobře ví, o jak nebezpečnou práci jde, a tak když mu přes cestu přeběhne krysa, což je v Číně chápáno jako špatné znamení, nebere to na lehkou váhu a zůstane ten den raději doma. Mohl by totiž dopadnout jako další protagonista filmu, Luo, který kvůli závalu skončil před několika lety na vozíku. Jednotliví horníci nebývale otevřeně popisují riskantní práci v dolech, která je pro ně jedinou možností, jak uživit rodinu. Vstup volný.

24 13. ROČNÍK AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU LETNÍ SEMESTR 2014/2015 KAPITOLY Z MINULOSTI KOPŘIVNICE Mgr. Ondřej Šalek středa od hodin, Akademická posluchárna KDK 13. května Národnostní otázka 27. května Živnosti TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI Lucie Kazlepková středa od 9.00 hodin, Akademická posluchárna KDK 6. května 20. května 27. května

KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015 www.kulturakoprivnice.cz AKTUALITY Z KULTURNÍHO DOMU KOPŘIVNICE ONLINE PRODEJ VSTUPENEK 1. prosince spustil Kulturní dům Kopřivnice online prodej vstupenek. Vstupenky na kulturní

Více

uteč z nudy! ZDARMA PO CELÉM HK 56 FENOMÉN: LED prosinec 2014 SVOBODA EVROPSKÝCH KRAŤASŮ ROZHOVOR S NOVOU POSILOU LVIC!

uteč z nudy! ZDARMA PO CELÉM HK 56 FENOMÉN: LED prosinec 2014 SVOBODA EVROPSKÝCH KRAŤASŮ ROZHOVOR S NOVOU POSILOU LVIC! 08 50 prosinec 2014 ročník 2 číslo 12 SVOBODA EVROPSKÝCH KRAŤASŮ ROZHOVOR S NOVOU POSILOU LVIC! uteč z nudy! DIVADLO SPORT @HK KLUBY RESTAURACE EVENTS KINO K 56 FENOMÉN: LED ZDARMA PO CELÉM HK KINO DIVADL0

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil Číslo 18 Ročník XIV Zdarma 19. října 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít!

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít! Číslo 9 Ročník XVII Zdarma 15. května 2015 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

Bezpečnost občanů je prioritou vedení města SLOVO ÚVODEM. Kroměříží můžete putovat po stopách filmů, nebo si natočit vlastní

Bezpečnost občanů je prioritou vedení města SLOVO ÚVODEM. Kroměříží můžete putovat po stopách filmů, nebo si natočit vlastní Informační měsíčník města Kroměříže ZDARMA DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ 2015 5 Kroměříží můžete putovat po stopách filmů, nebo si natočit vlastní čtěte na str. 14 Ochotníci budou slavit. Jak jinak než na pódiu

Více

uteč z nudy! ZDARMA PO CELÉM HK 06 SLAVNOSTI KRÁLOVNY září 2015 ELIŠKY 68 STAŇ SE SUPERHRDINOU ročník 3 číslo 9

uteč z nudy! ZDARMA PO CELÉM HK 06 SLAVNOSTI KRÁLOVNY září 2015 ELIŠKY 68 STAŇ SE SUPERHRDINOU ročník 3 číslo 9 září 2015 ročník 3 číslo 9 KINO uteč z nudy! K DIVADLO SPORT @HK KLUBY RESTAURACE EVENTS 06 SLAVNOSTI KRÁLOVNY ELIŠKY 68 STAŇ SE SUPERHRDINOU ZDARMA PO CELÉM HK KINO DIVADL0 @HK KLUBY & HUDBA 10 16 25

Více

Ročník XXI. č. 10 13. května 2011

Ročník XXI. č. 10 13. května 2011 ZUŠ se představila ČTRNÁCTIDENÍK KADAŇSKÝCH OBČANŮ Příští KN Uzávěrka příspěvků a inzerátů je ve středu 18. května 27. května... 5. strana Pozvánka Kam za kulturou... 3.a 4. strana Ročník XXI. č. 10 13.

Více

Den rododendronů a Voříškijáda

Den rododendronů a Voříškijáda Květen 2015 / www.svitavy.cz NOVÁ KOMUNIKACE PRO CYKLISTY 2 SVÁTEK AMATÉRSKÝCH FOTOGRAFŮ 11 JARNÍ OSLAVA STUDENTŮ 12 FLORBAL SLAVÍ 20 LET 15 Připomínka výročí konce válečného konfliktu Druhá světová válka

Více

Únor 2014 1. Programy: kino 10 divadlo 11. plesy 14 Hudba 15. senioři 20

Únor 2014 1. Programy: kino 10 divadlo 11. plesy 14 Hudba 15. senioři 20 Únor 2014 1 Oslava svátku všech zamilovaných 2 Nová kinokavárna v Mladé Boleslavi 3 Hned dvě premiéry opanují v únoru mladoboleslavské divadlo 4 Výstava obrazů a kreseb Josefa Marka 5 Nezmaři odstartují

Více

Zastupitelé upravili rozpočet a rozdělili peníze na opravy

Zastupitelé upravili rozpočet a rozdělili peníze na opravy Dnes v čísle: Kopřivnice poslala na konto sbírky 200 tisíc (str. 2) Za týden se rozjede jarní čištění ulic (str. 2) KDK chystá představení Jedlíci čokolády (str. 4) TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ

Více

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti

Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Univerzita třetího věku a možnost studia vysoké školy v Kadani má za cíl podpořit zvýšení úrovně vzdělanosti Tisíc motorkářů v Kadani...... na 6. straně Pozvánka Kam za kulturou... 3. strana ČTRNÁCTIDENÍK KADAŇSKÝCH OBČANŮ Ročník XXV. č. 9 30. dubna 2015 5 Kč, Příští KN Uzávěrka příspěvků a inzerátů je ve středu

Více

Kulturní kalendář Květen 2015

Kulturní kalendář Květen 2015 Kulturní kalendář Květen 2015 R Ů Z N É 5. 5. 8:00 18:00 hod. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR KUTNÁ HORA Areál stanice HZS v Sedlci, U Zastávky 280 Pro návštěvníky jsou připraveny ucelené

Více

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé.

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. SBORISTÉ Nikolaj Penev Dimitar Sabov To budou Čechoslováci čubrnět! Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI Světová premiéra 7. února 2015 na Nové

Více

CIRK LA PUTYKA DIVADLO DRAK

CIRK LA PUTYKA DIVADLO DRAK květen 2015 ročník 3 číslo 5 Skv lý festival pro velké i malé! Hudba Divadlo Workshopy Atrakce CIRK LA PUTYKA DIVADLO DRAK RAD ZA DAN BÁRTA PÍSKOMIL SE VRACÍ a mnoho dalších.... 40 FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU

Více

www.divadloalfa.cz říjen 2014 I www.zurnalmag.cz

www.divadloalfa.cz říjen 2014 I www.zurnalmag.cz www.divadloalfa.cz říjen 2014 I www.zurnalmag.cz 28. 10. 2014 Plzeňská radnice Měšťanská beseda Loosovy interiéry 9.00 15.30 h prohlídky s průvodcem, vstupenky v Meetingpointu, nám. Republiky od 20. 10.

Více

Hlinecké FOLKLOR NA BETLÉMĚ

Hlinecké FOLKLOR NA BETLÉMĚ Hlinecké Září 2015 Ročník 17 Číslo 9 noviny Cykloprojekty bude koordinovat radní Petr Svoboda Rada města pověřila koordinací cykloprojektů svého člena Petra Svobodu. Radní Svoboda má dlouholeté zkušenosti,

Více

Svatomartinské slavnosti a lampionový průvod

Svatomartinské slavnosti a lampionový průvod Listopad 2012 / www.svitavy.cz TRIČKA MĚSTA SVITAVY VÝSTAVA ROZHOVOR 3 15 18 18 PRACÍ spolku SVITAVSKÝ BETLÉM S PAVLOU PATCHWORKU SE VRACÍ DOMŮ BÁČOVOU Svatomartinské slavnosti a lampionový průvod Již

Více

KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014 www.kulturakoprivnice.cz Sobota 1. listopadu 2014 15.00 hodin Velký sál KDK FRANTIŠKOVO ČAROVÁNÍ S MAJDOU Františkovo čarování s Majdou je dětské představení volně navazující

Více

NOVINY. Ve dnech 13. až 15. listopadu probíhalo ve městě už desáté setkání

NOVINY. Ve dnech 13. až 15. listopadu probíhalo ve městě už desáté setkání Číslo 20 Ročník XVI Zdarma 21. listopadu 2014 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396,

Více

OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK 10. 6 strana. 2 strana. 13 strana. 14 strana WWW.DK-OSTROV.CZ. Ceny dětského festivalu. Tyfloart 2012. Úspěchy Cykloteamu Ostrov

OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK 10. 6 strana. 2 strana. 13 strana. 14 strana WWW.DK-OSTROV.CZ. Ceny dětského festivalu. Tyfloart 2012. Úspěchy Cykloteamu Ostrov OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK ZDAR MA 10 2012 2 strana 6 strana 13 strana 14 strana Tyfloart 2012 Ceny dětského festivalu Rohovor s Helen Schargo Úspěchy Cykloteamu Ostrov WWW.DK-OSTROV.CZ ÚVODNÍK OBSAH Vážení spoluobčané,

Více

Zábřeh vstoupí do spolku na likvidaci odpadů

Zábřeh vstoupí do spolku na likvidaci odpadů Číslo 9/2015 vydáno dne 6. 5. 2015 Zábřeh vstoupí do spolku na likvidaci odpadů V rámci pokračování rekonstrukce kanalizace v centru města se připravuje úplná uzavírka pro veškerou motorovou dopravu v

Více

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Kulturní dům Kopřivnice DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Vážení diváci, s radostí se k Vám vracím po roce, abych Vám představila novou divadelní nabídku v Kulturním domě Kopřivnice. Pokračuje ve filozofii,

Více

56. Bezručova Opava. Cesty kolem světa. Opava: 2. 29. září 2013

56. Bezručova Opava. Cesty kolem světa. Opava: 2. 29. září 2013 56. Bezručova Opava Cesty kolem světa Opava: 2. 29. září 2013 Program PO 2. 9. 15.00 Odhalení pamětní desky Miloši Kačírkovi Dům umění 17.00 Po stopách Slezských písní vernisáž výstavy ke 110. výročí prvního

Více

Slovo starosty města

Slovo starosty města V tomto vydání Nájem bytů města nová pravidla Hospodaření města Nové parkovací zálivy Výsledky zápisů do MŠ 2 3 4 6 Úspěchy našich mladých sportovců 8 Kulturní a sportovní akce 10 13 květen 2015 Krátce

Více

DRAMATURGICKÝ PLÁN NAD CHÁZEJÍCÍ SEZÓNY

DRAMATURGICKÝ PLÁN NAD CHÁZEJÍCÍ SEZÓNY 5 20 12 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> KVĚTEN >>> 102. sezóna 2011/12 JAN MUSIL NA JEVIŠTI I ZA KAMEROU DRAMATURGICKÝ PLÁN NAD CHÁZEJÍCÍ SEZÓNY S ALEXANDREM POSTLEREM NEJEN O PRÁCI POZOR!!! PŘEDSTAVENÍ OZNAČENÁ

Více

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20 Březen 2014 1 BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2 Festival Jeden svět v Mladé Boleslavi Vás vtáhne DO DĚJE 3 Festival pana PipA 4 Herec MĚSTSKÉHO divadla Petr Mikeska je nominován na

Více

Oslavy 100 let litomyšlského fotbalu zahájeny atraktivním turnajem

Oslavy 100 let litomyšlského fotbalu zahájeny atraktivním turnajem Zpravodaj Města Litomyšle 2. července 2010 Ročník XX. 7 Prezident opět zahájil Smetanovu Litomyšl Letošního 52. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl se již potřetí zúčastnil prezident

Více

kultura & lifestyle květen 2014 ročník 2 číslo 5 BASIC Adrenalinová pecka v Hradci Králové FLYBOARD více na straně 48 ZDARMA PO CELÉM HK

kultura & lifestyle květen 2014 ročník 2 číslo 5 BASIC Adrenalinová pecka v Hradci Králové FLYBOARD více na straně 48 ZDARMA PO CELÉM HK BASIC květen 2014 ročník 2 číslo 5 Adrenalinová pecka v Hradci Králové FLYBOARD více na straně 48 kultura & lifestyle KINO DIVADLO FILHARMONIE KLUBY RESTAURACE EVENTS ZDARMA PO CELÉM HK CHCETE, ABY O VÁS

Více

Květen 2014 1. Muzejní noc 2014 9. Programy: kino 12. HUDba 16. Senioři 26

Květen 2014 1. Muzejní noc 2014 9. Programy: kino 12. HUDba 16. Senioři 26 Květen 2014 1 Dobový den aneb Začalo to v Sarajevu 2 V divadle nás čeká Horečka májové noci a dvě derniéry 3 Smrt obchodního cestujícího je pětašedesát let starým odrazem dnešní doby 4 Fenomén rozhlas

Více